Co dělat, pokud vaše menstruace nekončí?

Menstruační cyklus je jedním z projevů cyklické práce orgánů reprodukčního systému, zejména žláz vnitřních pohlavních orgánů - vaječníků.

Je charakterizován výskytem krvavého výtoku spojeného s odmítnutím endometriálních buněk, zráním folikulů ve vaječnících, které se později stávají reprodukčními buňkami.

 1. Vaše období nekončí
 2. Příčiny
 3. Hormonální nerovnováha
 4. Intrauterinní zařízení
 5. Endometritida
 6. Myom dělohy
 7. Polypy
 8. Hormonální antikoncepce
 9. Maligní proces
 10. Nemoci štítné žlázy
 11. Endometrióza
 12. Patologie oběhového systému
 13. Stres
 14. Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??
 15. Musím navštívit lékaře?
 16. Co dělat s prodlouženým krvácením?
 17. Léčba
 18. Drogy
 19. Lidové léky
 20. Prevence
 21. Recenze

Vaše období nekončí

Většina žen čelí problému, když jejich období nemusí skončit. V takových situacích byste určitě měli vyhledat lékařskou pomoc od odborníka, protože to představuje riziko pro zdraví..

Příčiny

Hormonální nerovnováha

Toto je jedno z nejčastějších porušení, které vede k porušení menstruace, včetně toho, komu nekončí. Dysregulace pohlavních žláz může být spojena s fyziologickými i patologickými změnami..

Nejčastěji menstruace nekončí hormonálními poruchami, jako jsou:

 • Tvorba menstruačního cyklu během puberty nebo po narození dítěte.
 • Někdy se jedná o klimakterickou poruchu spojenou s porušením pravidelnosti práce vaječníků.
 • Někdy lze pozorovat hormonální nerovnováhu po užití vysokých dávek hormonálních léků, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství.
 • U žen v plodném věku se hormonální pozadí dramaticky mění, což vede k narušení povahy menstruace, včetně skutečnosti, že nekončí po potratu nebo na pozadí potratu.

Intrauterinní zařízení

Jedna z nejškodlivějších příčin dlouhotrvající menstruace u žen.

Mechanismus účinku nitroděložního tělíska:

 1. Podstata této metody antikoncepce spočívá v přítomnosti cizího tělesa v děložní dutině, které brání úplnému uzavření dutiny a neumožňuje fixaci vajíčka.
 2. Každá žena, která si chce nainstalovat nitroděložní tělísko, by měla být vysvětlena, že od okamžiku zavedení se povaha menstruace změní, stane se hojnější, prodlouženou a v některých případech bolestivou. Proto část spravedlivého sexu chodí v prvních cyklech po instalaci spirály ke gynekologovi se stížnostmi, že menstruace nezastaví.

Endometritida

Dalším patologickým důvodem, proč nemusí menstruace skončit, je chronická endometritida. Jedná se o zánětlivý proces na sliznici děložní dutiny, který může nastat z mnoha důvodů..

Bez ohledu na to, zda je proces aseptický, tj. není spojen s mikrobiálním nebo virovým faktorem, menstruace se nemusí zastavit v důsledku porušení odmítnutí sliznice, projevuje se prodlouženým mazáním po skončení menstruace bez zjevných klinických příznaků.

Myom dělohy

Myom dělohy je důvodem, proč se menstruace může prodloužit a rozšířit. V gynekologii je tomuto problému přikládána velká důležitost, protože počet žen, u nichž je takové vzdělání zjištěno, neustále roste..

V závislosti na umístění myomu, jeho velikosti, počtu uzlů existuje jiný klinický obraz menstruace:

 1. Nejčastěji se menstruace nezastaví po dlouhou dobu, s velkým počtem uzlů nebo submukózním umístěním může být menstruace typu hojného krvácení, které je v některých případech obtížné zastavit léky.
 2. Bolest v dolních částech se může objevit bez ohledu na cyklus, zvyšuje se močení a naruší se proces defekace. U velkých fibroidů je žena nucena užívat projímadla.

Polypy

Polypy jsou výrůstky sliznice děložní dutiny nebo krční oblasti, které se mohou skládat z různých buněčných složek. Ve většině případů jsou žlázové nebo žlázové se složkami vláknité tkáně..

Polypy se nacházejí v jakékoli oblasti, zatímco data anamnézy nebo predisponujících faktorů nehrají velkou roli.

U některých žen má tento problém mnohonásobný charakter, kdy je v děložní dutině nebo na děložním čípku vidět několik útvarů různých tvarů a velikostí..

U některých osob spravedlivého sexu může být takový obrázek náhodným nálezem při rutinním vyšetření nebo při řešení různých jiných stížností, které nesouvisejí s polypem..

Ale stále častěji je polyp detekován během ultrazvukového vyšetření na pozadí výskytu různých druhů stížností:

 • Nejběžnější z nich je, že menstruace nekončí nebo se krvácení objeví uprostřed cyklu nebo špinění z genitálního traktu. Menstruace může být delší nebo bohatá, po konci na chvíli zůstane mazanice nebo periodické kapky krve.
 • Klinický obraz do značné míry závisí na velikosti léze. V tomto případě byste měli vědět, že kromě stížnosti, že menstruace nekončí, může být bolest v podbřišku tažného charakteru nebo opakující se nepohodlí.

Hormonální antikoncepce

V moderní době rozvoje farmaceutického průmyslu a gynekologie se stále více žen rozhoduje používat hormonální antikoncepci jako metodu prevence těhotenství..

Pouze odborník si může vybrat správnou drogu s přihlédnutím k hormonálnímu pozadí a přítomnosti doprovodných patologií.

Preferovanou metodou, kterou jsem zkoumal před výběrem hormonálních látek, je studium hormonálního profilu. Na základě toho můžete zvolit požadovanou dávku hormonu.

Vlastnosti menstruace při užívání hormonálních léků:

 1. Za normálních okolností se na pozadí hormonálních léků snižuje objem měsíčních ztrát krve, snižuje se bolestivý syndrom a další nepříjemné příznaky charakteristické pro menstruační syndrom..
 2. Ale při nesprávném výběru léku, nestabilitě hormonálního pozadí může dojít k takovému problému, období nekončí. Jejich povaha může být průlomová, nebo nějakou dobu po předpokládaném konci bude mazanice nadále vynikat. Falešný je hnědé barvy a není doprovázen bolestí, nepohodlí a malátností. To je do značné míry způsobeno neúčinností činidla a jeho patologickým účinkem na reprodukční systém. Doporučuje se důkladné vyšetření s možným použitím jiného hormonálního přípravku.

Maligní proces

To je jeden z nejnebezpečnějších důvodů, proč vaše menstruace nekončí ve správný čas. Krvácení může nastat buď spontánně, nebo se zhoršujícími se příznaky v průběhu času.

Průměrný věk projevu takového obrazu je jiný. Stále více mladých žen čelí malignímu procesu v orgánech reprodukčního systému.

Nemoc se může projevit:

 • Porušení obecného blahobytu;
 • Obtížnost tolerovat fyzickou aktivitu;
 • Postupný rozvoj slabosti a malátnosti;
 • Dochází k porušení povahy menstruace, budou delší a nepravidelné, doprovázené velkým oddělením krve.
 • V pokročilých případech lze sraženiny s nepříjemným zápachem a nerovnoměrnou konzistencí oddělit krví. Může být obtížné zastavit menstruaci, s touto stížností se žena může poradit s lékařem.

Ve většině případů, kdy menstruace nekončí, je nutné hledat maligní proces v děložní dutině nebo na děložním čípku; v oblasti vaječníků jsou tyto příznaky méně časté.

Nemoci štítné žlázy

Problém onemocnění štítné žlázy je rozšířený. Nepříznivé faktory prostředí, podvýživa, která obsahuje malé množství jódu, mohou ovlivnit její stav dědičné faktory.

U blízkých příbuzných, mezi mnoha ženami, lze detekovat patologii štítné žlázy. Průměrný věk, ve kterém je detekována patologie, je 20-35 let. Je třeba poznamenat, že téměř veškerá menstruace je nepravidelná..

Bude to záviset na typu patologie, nejčastějších možnostech, které ovlivňují povahu menstruace:

 • Nedostatek funkce štítné žlázy. Může dojít k porušení povahy menstruace, jsou náchylné ke zpoždění, po kterém nemusí dlouho skončit.
 • Mít nodulární hmotu, která produkuje hormony.
 • Autoimunitní poškození tkáně. Vaše období často nekončí včas a mohou být bohatší než obvykle.
 • Maligní proces. V případě maligního procesu je menstruace naprosto nepravidelná, závažnost závisí na úrovni poškození.

Endometrióza

Běžná patologie žen v reprodukčním období, ve které je živý klinický obraz. Endometrióza se projevuje častěji u žen ve věku 30-45 let.

Závažné příznaky se projevují v děložní formě endometriózy nebo adenomyózy. To je způsobeno postupnou destrukcí svalové vrstvy dělohy a zarůstáním sliznice děložní dutiny do ní.

Bez ohledu na menstruaci, ale zejména ve druhé fázi cyklu, je třeba poznamenat:

 • Bolest při pohlavním styku.
 • S postupujícím problémem se menstruace prohlubuje. Několik dní před a několik dní po menstruaci se z genitálního traktu objevuje hnědý výtok různé intenzity. Lze na ně pohlížet, jako by menstruace nekončila..
 • Stav pacienta se mění, je nervózní, má silnou únavu, slabost atd..
 • Spolu s porušením povahy menstruace se objevuje další problém - neplodnost..

Pozitivní prognóza tohoto problému bude s postupem procesu méně pozitivní..

Patologie oběhového systému

Existuje mnoho možností pro vývoj patologického procesu. Dívka nebo žena si často nemusí být vědoma zdravotních problémů. Velké množství problémů se objevuje spontánně po nástupu první menstruace.

Příznaky:

 • Objevuje se velké množství výtoku z genitálního traktu, které je doprovázeno poruchou vědomí, sníženou tolerancí zátěže, závratě, slabostí.
 • Kůže zbledne.
 • Povaha výtoku je jasně červená, jsou tekuté a zřídka mají sraženiny.

Léčba je v tomto případě velmi obtížná, zvláště pokud dívka není sexuálně aktivní..

Stres

Negativní dopad různých environmentálních faktorů ovlivňuje nejen stav nervového systému, ale také fungování pohlavních orgánů, často vede k tomu, že období nekončí.

Častěji k tomu dochází u takových projevů, jako je depresivní stav, fenomén apatie, zvýšená únava atd. Právě tyto projevy vedou k prudkému vyčerpání obranyschopnosti těla, vyjádřenému ztrátou vitamínů a minerálů.

Výsledkem je, že žena zaznamenává obecné porušení menstruace, zvýšení jejich bolestivosti, pak nekončí.

Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??

Dlouhá období mohou být spojena nejen s projeveným nepohodlí, ale také s ohrozením života a zdraví ženy..

Chcete-li to provést, měli byste vědět, že menstruace může způsobit narušení pohody, projevující se slabostí, závratě, prudkou ztrátou síly atd., Ale tímto způsobem ztráta krve vede k těžké anémii a možnému rozvoji poruchy srážení krve.

Musím navštívit lékaře?

Při prvních projevech, že menstruace je narušena v rytmu (mohou skončit a začít znovu za týden) nebo nekončí, měli byste vyhledat pomoc od odborníka.

Proto musí žena nejprve navštívit gynekologa. Pokud je zjištěna souběžná patologie, bude nutná pomoc souvisejících odborníků.

Co dělat s prodlouženým krvácením?

V případě, že v současné době není možné navštívit odborníka, ale menstruace se nezastaví, můžete použít takové metody zastavení menstruace jako jednorázový příjem hemostatických látek, kyseliny tranexamové nebo etamsilatu.

Určitě byste měli vědět, že by neměly být používány žádné hormonální prostředky pro menstruaci, které nekončí. Co nejdříve byste měli kontaktovat lékařskou instituci.

Léčba

Drogy

Výběr léků v případě, že menstruace nekončí, je záležitost docela nebezpečná a zároveň zodpovědná.

Proto může problém vyřešit pouze kvalifikovaný odborník, který nejprve zjistí problém menstruace a teprve na základě výsledků laboratorních a instrumentálních výzkumných metod zvolí taktiku léčby.

Nejprve by měla být farmakoterapie zaměřena na odstranění hlavní příčiny poruch menstruace:

 • To může být užívání léků k léčbě štítné žlázy nebo jiných hormonů v těle..
 • V případě endometriózy těla dělohy mají dobrý účinek gestageny nebo orální antikoncepce s gestagenním účinkem.
 • U fibroidů není účinek farmakoterapie vysoký, proto mohou léky jen v malé míře ulevit ženě od skutečnosti, že její období nekončí. Může to být takový prostředek k zastavení menstruace, jako je kyselina tranexamová nebo etamsylát..
 • Ve stresové situaci můžete do své stravy zahrnout sedativa, zejména na rostlinné bázi. Může to být matka, valerián atd..
 • U polypů je menstruace obtížně eliminovatelná léky..

Lidové léky

Existuje poměrně málo lidových prostředků, pokud vaše menstruace nekončí..

Častěji se jedná o bylinné přípravky, jejichž mechanismus účinku je zaměřen na ovlivnění oběhového systému:

 • Mezi účinnými a nejoblíbenějšími prostředky se vyznačuje kopřiva. Tato rostlina má díky vitaminu K obsaženému ve složení silný hemostatický účinek. Kopřiva se užívá orálně jako odvar během menstruace. Výsledkem je, že objem a doba trvání jsou rychle sníženy. Ale taková rostlina má při přijímání řadu kontraindikací a upozornění. Je nutné konzumovat kopřivu během menstruace ne déle než 7 dní, jinak může dojít k hyperkoagulabilitě nebo trombóze, což vede k ohrožení života.
 • Odvar z přesličky pomáhá vyřešit problém, když vaše menstruace nekončí. Někdy se přeslička připravuje ve formě tinktury. Doba trvání léčby je v průměru jeden měsíc, někdy se může doba prodloužit.
 • V malé míře zvládá problém menstruace, která nekončí odvarem nebo mátou.
 • Viburnum se používá méně, i když je jasně viditelný jeho hemostatický účinek.

Prevence

Porušení menstruačního cyklu, které se projevuje tím, že menstruace nekončí, lze snadno kontrolovat a po celý život přijímat opatření zaměřená na prevenci jejich výskytu.

K tomu je třeba dodržovat několik základních bodů:

 • Žena by měla dobře jíst a dodržovat režim práce a odpočinku.
 • Odstraňte ze života těžkou fyzickou aktivitu a těžké zvedání.
 • Zodpovědně přistupujte k tvorbě potomků. Pokud v blízké budoucnosti nechcete mít děti, musíte kontaktovat odborníka, který vám vybere optimální antikoncepční pilulky. Neukončujte těhotenství, chraňte se během sexu, vyvarujte se nekontrolovaného neoprávněného užívání hormonálních léků.
 • Nezneužívejte léky, které mohou ovlivnit stav oběhového systému.
 • Pravidelně navštěvujte gynekologa, a je-li to nutné, další odborníky, sledujte pravidelnost menstruace a při prvních projevech, když nekončí, vyhledejte lékařskou pomoc a neléčte se.

Proč vaše období nekončí

Pokud ženská období nekončí dlouhou dobu, je to důvod k obavám. Normálně trvá doba kritických dnů od 3 do 7 dnů. S hormonálním selháním se však obraz může změnit..

Nadměrná menstruace může být příčinou stresu i vážných nemocí. V každém případě nelze selhání cyklu ignorovat..

 1. O cyklu
 2. Vaše období nekončí
 3. Příčiny
 4. Hormonální nerovnováha
 5. Hormonální antikoncepce
 6. IUD nebo nitroděložní tělísko
 7. Myom dělohy
 8. Endometrióza
 9. Polyp endometria
 10. Maligní formace
 11. Nemoci štítné žlázy
 12. Krevní nemoci
 13. Stres
 14. Jaké je nebezpečí
 15. Co dělat

O cyklu

Jaký by měl být menstruační cyklus, každá žena v reprodukčním věku by měla rozumět. To vám umožní pochopit, když se v těle něco pokazí:

 • Menstruace se poprvé objevuje v dospívání (přibližně 12-13 let) a pokračuje až do menopauzy.
 • Doba trvání cyklu je od 25 do 35 dnů, což je norma, a období by mělo být alespoň tři a ne více než sedm dní.
 • Po početí a po celou dobu porodu nemá žena žádnou menstruaci. Po porodu a ukončení kojení se cyklus postupně obnovuje a normalizuje..
Menstruační cyklus

Vaše období nekončí

Častou otázkou je, co dělat, pokud vaše menstruace nekončí. V takové situaci je nutné se poradit s lékařem a podstoupit vyšetření, abyste zjistili důvod.

Selhání menstruačního cyklu v těle vede k selhání jiných systémů. Žena může pociťovat bolesti břicha, celkovou slabost.

Je důležité věnovat pozornost povaze vypouštění. Pokud se rozmazávají po dlouhou dobu - může to být z jednoho důvodu, ale pokud je výtok hojný a doprovázený sraženinami - může to znamenat mimoděložní těhotenství nebo ukončení těhotenství, o jehož existenci žena možná neví..

Příčiny

Když vaše menstruace nekončí, důvodem je první věc, kterou je třeba zjistit. Pouze na základě výsledků vyšetření bude lékař schopen předepsat adekvátní léčbu.

Zvažte řadu faktorů, které mohou vysvětlit, proč vaše období nekončí..

Hormonální nerovnováha

K porušení správného poměru hormonů v těle ženy může dojít z řady důvodů, jak vnitřních, přírodních, tak vnějších..

Problémy s hormonální rovnováhou mohou začít v následujících situacích:

 • Puberta. Během tohoto období dochází k pubertě a tvorbě menstruačního cyklu, který v počáteční fázi není zdaleka pravidelný. Délka samotného cyklu, stejně jako doba trvání kritických dnů, může přeskočit z minimální na maximální hodnotu.
 • Těhotenství a období po porodu. Důvodem jsou závažné změny v těle. Nejprve se tělo naladí na to, aby dítě porodilo, poté se vrátí do normálu. To vše je doprovázeno změnou koncentrace určitých pohlavních hormonů..
 • Premenopauza a menopauza (nebo menopauza). Vše je vysvětleno přirozeným zánikem reprodukční funkce, zastavením ovulace a produkcí hormonů..

Pokud menstruace nekončí v jedné z výše uvedených fází života ženy, jedná se o variantu normy. V ostatních případech byste se měli obrátit na kliniku.

Hormonální antikoncepce

Při užívání antikoncepce se může také změnit práce orgánů reprodukčního systému. Dobře nejen předejdete nechtěnému těhotenství, ale může to ovlivnit délku menstruace.

Na začátku užívání léku může být menstruace zbytečně krátká nebo dlouhá. Pokud se cyklus po několika měsících nevrátí do normálu, řešením je kontaktovat gynekologa a zvolit jinou antikoncepci.

IUD nebo nitroděložní tělísko

Tento typ antikoncepce je pohodlný a cenově dostupný a zároveň spolehlivý a efektivní..

Existují však vedlejší účinky, jedním z nich je silná a prodloužená menstruace. Pokud období po zavedení nitroděložního tělíska nekončí, je pravděpodobné, že existuje individuální nesnášenlivost a spirála bude muset být odstraněna.

Myom dělohy

Myom dělohy je benigní nádor lokalizovaný v tloušťce svalové tkáně dělohy. Patologie je typická pro tělo žen v reprodukčním věku, které čelí problému hormonální nerovnováhy.

Jedním z příznaků myomů je menstruace, která dlouho nekončí, stejně jako děložní krvácení.

Endometrióza

Další gynekologická patologie, která se vyznačuje klíčením vnitřní vrstvy děložní dutiny - endometria, na tkáně jiných orgánů.

Příznaky endometriózy - prodloužená menstruace, bolesti v podbřišku a živé projevy PMS (premenstruační syndrom).

Polyp endometria

Polyp endometria - tvorba na endometriu, vnitřní vrstvě děložní dutiny. Důvodem je stejné hormonální selhání. Příznak - období, která dlouho nekončí.

Maligní formace

V některých případech může být odpověď na otázku, proč menstruace nekončí, v přítomnosti onkologie. Maligní nádor, který postihuje reprodukční orgány, se často projevuje formou přetrvávajícího krvácení.

Taková diagnóza je strašná, ale dnes to není věta. Existují radikální metody, jak zachránit život ženy s včasným přístupem k lékaři a detekcí patologie. Proto je tak důležité neodkládat návštěvu lékaře, pokud se v těle vyskytnou známky poruchy funkce..

Nemoci štítné žlázy

Porucha štítné žlázy je vždy spojena s porušením normální syntézy hormonů. V těle je jich příliš mnoho, nebo naopak málo.

V obou situacích může být důsledkem porušení pravidelnosti cyklu a prodloužených období. Pokud se vyskytnou problémy se štítnou žlázou, je nutná konzultace endokrinologa.

Krevní nemoci

Některé poruchy krve spojené se sníženým počtem krevních destiček vedou ke snížení srážení krve. Z tohoto důvodu se pravidelná menstruace může změnit na prodloužené a intenzivní krvácení..

Pokud problémy s menstruací začaly právě kvůli krevním onemocněním, má žena také další příznaky, například zvýšené krvácení z dásní.

Stres

Nelze vyloučit ze seznamu faktorů vyvolávajících menstruační selhání a stresové situace. Neustálá únava, nedostatek přiměřeného odpočinku, emoční stres, stres - to vše vede k narušení normálního fungování reprodukčního systému.

Jaké je nebezpečí

Co je na delším období nebezpečné, mnoho spravedlivých pohlaví neví.

Nebezpečí je následující:

 • Ztráta velkého množství krve. Je obzvláště nebezpečné, pokud menstruace není jen dlouhá, ale výtok se stává hojnějším a silnějším než obvykle..
 • Vývoj gynekologické patologie. Hrozba spočívá v možném děložním myomu nebo jiných formacích, které vyžadují okamžitou léčbu.
 • Potrat. Zde již nemluvíme o prodloužené menstruaci, ale o děložním krvácení, pokud žena neví o své situaci.

Co dělat

Samoléčba prodloužené menstruace je vyloučena. S výběrem léčby by měl po diagnóze zacházet lékař.

V některých případech jsou předepsány hemostatické léky k zastavení výtoku..

V ostatních případech musíte užívat jiné léky, například hormonální. Předepisování terapie závisí na příčině problému..

Delší období může naznačovat přítomnost jakýchkoli chorob v těle. Pouze lékař může stanovit přesnou diagnózu a po vyšetření předepsat vhodnou léčbu..

Aby se zabránilo vážným následkům, měla by žena věnovat pozornost jejímu blahobytu a měla by navštívit gynekologa, pokud její období trvá déle, než se očekávalo..

Na videu o děložním krvácení

Proč menstruace nekončí, důvody, co dělat, jak zastavit menstruaci

Příčiny prodlouženého období, příčiny prodloužené menstruace

Někdy menstruace (menstruace) pokračuje po skončení předepsaného období.

Typická doba menstruace je 3 dny až týden, ale malé procento žen v plodném věku má menstruaci delší, než se očekávalo..

Abyste pochopili, jaké mohou být příčiny menstruačních nepravidelností, musíte vyhledat pomoc od lékaře. Příčinu takového porušení může určit pouze lékař, proto se po delší dobu nedoporučuje odložit návštěvu gynekologa v naději, že problém bude vyřešen sám.

Příčiny prodloužené menstruace, proč menstruace trvá tak dlouho

Ženy si vždy neuvědomují, jaké mohou být dlouhodobě fyziologické a psychologické důvody, proč menstruace trvá dlouho. Ne všechny ženy chápou, co je to prodloužená menstruace, nevědí, jak odlišit obvyklé hojné výtoky od děložního krvácení a obecně jakou menstruaci, kterou menstruaci lze nazvat hojnou. Největší nebezpečí pro ženy představují 2 typy menstruačních nepravidelností:

 • Příliš intenzivní období (více než 150 ml denně).
 • Prodloužená menstruace.

Pokud menstruace trvá velmi dlouho a pokud je menstruace nejen prodloužená, ale také extrémně intenzivní, měli byste si ihned domluvit schůzku s lékařem, protože to ohrožuje život a zdraví ženy.

Existuje mnoho důvodů pro vznik dlouhých období, kdy je menstruace velmi dlouhá nebo menstruace trvá déle než předepsané období. Níže jsou uvedeny nejčastější důvody vzniku dlouhých období, kdy období dlouho nekončí. Proč tedy období nekončí, v drtivé většině případů dochází k prodloužené menstruaci kvůli:

 • mimoděložní těhotenství nebo potrat (v tomto případě krev vytéká sraženinami a je doprovázena silnou bolestí);
 • důvodem velmi dlouhých a dlouhých období je důsledek lékařského potratu;
 • prudká změna klimatických pásem může také vést k tomu, že menstruace bude trvat déle než obvykle;
 • psychické přepětí může vést nejen ke zpoždění menstruace, ale také se může stát jedním z důvodů, proč menstruace dlouho neskončí;
 • instalace nitroděložního tělíska (nitroděložní tělísko, které vyvolává hojné a dlouhodobé období, musí být okamžitě odstraněno);
 • užívání hormonální antikoncepce může v některých případech vést ke zpoždění menstruace, ale k vzhledu velmi dlouhé menstruace, kdy bude menstruace trvat velmi dlouho (v tomto případě by měla být hojná a prodloužená období projednána s ošetřujícím gynekologem, který je předepsal);
 • hormonální nerovnováha způsobená přirozenými příčinami (porod, menopauza atd.);
 • dysfunkce štítné žlázy;
 • krevní onemocnění někdy vedou k výskytu tak nepříjemného příznaku jako velmi dlouhá období;
 • adenomyóza (invaze endometria do svalových stěn dělohy);
 • polypóza dělohy může být důvodem, proč menstruace nekončí;
 • děložní myomy (benigní formace, charakterizovaná silným a prodlouženým krvácením, vznikajícím, včetně během intermenstruačního období);
 • maligní výrůstky v děloze se někdy stávají důvodem, proč menstruace nekončí.

Výše uvedené důvody, že menstruace nekončí včas, jsou nejčastější, ale to neznamená, že příčinou dlouhého vaginálního výtoku nemohou být jiné fyziologické nebo patologické důvody. Čím dříve bude provedeno vyšetření pacientky s prodlouženou menstruací a budou provedeny nezbytné testy, aby se zjistila příčina této odchylky, tím účinnější bude léčba. Proto při prvních známkách prodloužené menstruace byste měli okamžitě kontaktovat svého lékaře.

Prodloužená menstruace: hrozby a rizika

Vždy je velmi důležité si uvědomit, jaké příčiny prodloužených období mohou být zdraví škodlivé a které z nich mohou mít určité riziko pro zdraví ženy. Pokud menstruace trvá déle než předepsané období (8 dní nebo více), je klasifikována jako odchylka, která představuje ohrožení života a zdraví ženy. Pokud menstruace nekončí a žena neví, jaké mohou být příčiny prodloužených období a jak mohou být nebezpečné pro ženské tělo, měla by žena vědět, že nebezpečí této odchylky je, že:

 • prodloužená a hojná ztráta krve vyvolává prudký pokles hladiny železa v těle, což vede k rozvoji anémie (anémie);
 • může signalizovat přítomnost mimoděložního těhotenství, potratu nebo latentní onkologie;
 • k jeho odstranění může být nutný chirurgický zákrok, který v tomto případě trvá hodiny, protože neustálé krvácení postupně oslabuje tělo ženy.

V případě prudkého zhoršení pohody v důsledku delšího období byste neměli ztrácet čas schůzkou s odborníkem, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Co může být, pokud je vaše menstruace velmi dlouhá?

Trvání krvácení během menstruace není delší než 7 až sedm dní, jinak může poškodit tělo. Většina žen ani nepředpokládá, že dlouhodobá období mohou být extrémně nebezpečná; na jejich pozadí vznikají takové zdravotní problémy, jako jsou:

 • V přítomnosti těhotenství a děložního krvácení existuje vysoká pravděpodobnost potratu;
 • Dochází k těžké ztrátě krve. To se často pozoruje, když se zvyšuje nejen doba trvání menstruace, ale také jejich objem. Často se stávají hojnými a hustými..

Jaké je nebezpečí prodloužené menstruace?

V některých případech se za přítomnosti tohoto druhu patologie neobejde bez chirurgického zákroku, často je to nutné v extrémně pokročilých případech, kdy se žena obrátila na gynekologa velmi pozdě. V případě prodlouženého krvácení existuje vysoká pravděpodobnost přítomnosti různých závažných patologických stavů, včetně zvýšení velikosti děložních myomů nebo onkologických nádorů. Pokud vaše menstruace trvá déle než sedm dní a nekončí, musíte nejprve kontaktovat gynekologa, který provede vyšetření a předepíše nezbytnou léčbu v závislosti na diagnóze. Menstruační cyklus může být také narušen na pozadí různých poruch v těle. Prodloužené a silné krvácení během menstruace se nazývá meroragie..

Obecné informace o menstruaci (menstruace)

Biorytmy sexuálně zralé ženy jsou naladěny na početí a nesou potomky. Během určité doby potřebné pro zrání vajíčka se tělo připravuje na možné početí vytvořením další vrstvy endometria v děloze.

Pokud nedojde k oplodnění, pak přirozený proces odmítnutí mrtvého vajíčka spolu s vrstvou endometria začíná krvácením z dělohy - menstruací.

U žen bez zdravotních problémů se menstruace vyskytuje každých 28-35 dní a je charakterizována:

 • průměrná doba trvání (nejméně 3 dny, ale ne více než týden), a pokud vaše menstruace trvá 2 dny, pak jsou to příznaky oligomenorey;
 • úplná absence bolesti nebo slabá tažná bolest v dolní třetině břicha;
 • nevýznamná ztráta krve (od 50 do 150 ml, s ohledem na sraženiny a hlen vylučovaný krví).

První menstruace u dívek nastává ve věku 11-13 let. Pokud je dívce již 14 let a její období se neobjevilo, pak jejich nepřítomnost může naznačovat přerůstání panenské blány, což vede k hromadění menstruačního toku ve vnitřní dutině dělohy. Pokud máte podezření na přítomnost této odchylky, měli byste věnovat pozornost doprovodným příznakům:

 • křečovitá bolest;
 • otok dolní třetiny břicha;
 • bolesti dolní části zad vyzařující do ohanbí.

Pokud vyšetření lékařem potvrdí, že panenská blána je přerostlá, je odstraněna chirurgicky, aby se vytvořil otvor pro průchod menstruačního toku. Po lékařském zásahu zpravidla u dospívajících nejsou žádné problémy s menstruací..

Prevence dlouhodobých komplikací

Menstruace je pro tělo silným stresem, proto se během kritických dnů doporučuje ženě:

 • vzdát se sportu;
 • v případě, že menstruace trvá déle než týden, kdy se menstruace nezastaví déle než 7 dní, doporučuje se upravit stravu, s výjimkou kávy, černého čaje, alkoholických nápojů, kořeněných, slaných a tučných jídel a zvýšit spotřebu potravin obsahujících železo (pohanka, červené maso, kuřecí maso, luštěniny, meruňky, sušené ovoce, šípky, dýňová semínka, mořské řasy, houby, kakao, artyčoky, mořské plody, ořechy, citrusové plody, surová rajčata, zelená cibule);
 • pokud se menstruace nezastaví na delší dobu, doporučuje se dodržovat osobní hygienu, umývat se nejméně 3krát denně teplou vodou s dětským mýdlem nebo gelem pro intimní hygienu (nedoporučuje se používat sprchové gely nebo mýdlo na praní, protože narušují přirozenou rovnováhu vaginální mikroflóry) ;
 • pokud vaše menstruace trvá déle než týden, lékaři vám doporučují odmítnout plavat v otevřených nádržích a bazénech (během menstruace se ochranné vlastnosti těla snižují a vodní prostředí vytváří příznivé podmínky pro infekci infekcemi vnitřních pohlavních orgánů);
 • omezit pohlavní styk (pohlavní styk během menstruace může způsobit velkou ztrátu krve);
 • při prodloužené menstruaci je nutné odmítnout se opalovat, navštívit saunu a koupel (vysoké teploty zvyšují objem menstruačního toku).

Dodržování těchto doporučení vám umožní vyhnout se nepříjemným následkům v podobě menstruačních nepravidelností a genitálních infekcí, které může odstranit pouze gynekolog.

Příznaky menstruačních nepravidelností

Délka menstruačního cyklu se u jednotlivých žen liší. Norma se považuje za indikátor 20-35 dnů..

Mezi příznaky, které signalizují přítomnost patologie, patří:

 • úplná absence menstruace s negativním těhotenským testem. A o tom, jaké přípustné období pro zpoždění menstruace lze číst v článku: žádná menstruace, 2, 3, 4, 5 dní nebo 1 týden, žádné měsíční 2 týdny nebo celý měsíc, jaké mohou být důvody;
 • změna intenzity a trvání menstruace bez zjevného důvodu;
 • bolestivé pocity doprovázející proces krvácení;
 • předmenstruační krvácení.

Pokud se vyskytnou výše uvedené příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Příznaky a příznaky prodloužené menstruace, které mohou být?

Přítomnost této patologie může být indikována příznaky, jako jsou:

 • Trvání krvácení je více než 7 dní;
 • Za pouhou hodinu je těsnění úplně nasáklé krví, v extrémně obtížném případě musí žena vyměnit několik těsnění za hodinu.

Kromě toho, že menstruace trvá velmi dlouho, v důsledku velké ztráty krve se u ženy objeví následující příznaky:

 • Závrať;
 • Pocit slabosti;
 • Silné bolestivé pocity;
 • Krevní sraženiny spolu s obdobími.

Premenstruační syndrom (PMS)

Téměř polovina žen v plodném věku trpí premenstruačním syndromem charakterizovaným:

 • obecná slabost;
 • bolest hlavy;
 • otok a bolest na hrudi;
 • nespavost;
 • nevolnost, ve vzácných případech zvracení;
 • bolest v srdci.

Přestože premenstruační syndrom není patologie, způsobuje mnoho nepříjemností v důsledku porušení obvyklého životního stylu ženy a zhoršení jejího celkového blahobytu. Chcete-li odstranit příznaky PMS, musíte kontaktovat gynekologa, který zvolí nejoptimálnější léčbu v závislosti na výsledcích testů a vyšetření.

Co když vaše období pokračuje? Co dělat, pokud je vaše menstruace velmi dlouhá?

Časté a časté otázky, ke kterému lékaři se obrátit, pokud vaše menstruace pokračuje a v žádném případě nekončí, co dělat, pokud vám menstruace nekončí na dlouhou dobu. Pokud se vaše menstruace prodlužuje, nedělajte si samoléčbu a ještě více se řiďte radami získanými z internetu. Nástroj, který pomohl někomu z přátel nebo lidí, kteří zanechali komentář na tematickém fóru, může způsobit nenapravitelné poškození zdraví ženy trpící delší dobou, protože v případě jeho použití není zohledněn důvod, který způsobil selhání menstruačního cyklu. Některé stránky mají přímou linku s lékaři různých specialit. Je docela možné se na ně obrátit o pomoc, ale stojí za to zvážit jeden důležitý bod: dobrý odborník může doporučit lék na dočasné zastavení silného krvácení, ale určitě přesměruje na gynekologa, aby objasnil diagnózu a předepsal vhodné léky.

Ženy často neví, co mají dělat, pokud menstruace trvá velmi dlouho, co dělat, když se menstruace nezastaví na dlouhou dobu.

Lidové léky na léčbu delšího období, pokud je období velmi dlouhé

Před použitím alternativních metod léčby se doporučuje poradit se s odborným lékařem. Jakákoli léčba by měla být předepsána lékařem, aby bylo možné najít správné dávkování použitého činidla nebo léčiva, aby byl pacient chráněn před všemi možnými následky nesprávné léčby a vedlejších účinků. Lidové léky na delší dobu zahrnují:

 • odvar z přesličky (1 polévková lžíce. l. nasekané přesličky nalijte 0,5 l horké vody, nechte vývar vyluhovat, napněte a vezměte 1 polévkovou lžíci. l každé 2 hodiny, dokud se krvácení nezastaví);
 • infuze listů malin a lesních jahod, dubové kůry, husy skořápky a řebříčku (všechny složky se odebírají ve stejném poměru (20 gr.), smíchají se do homogenní konzistence, poté 1 polévková lžíce. l. výsledné směsi se nalije sklenicí studené převařené vody a napustí 5 hodin Výsledný vývar se přivede k varu, strácí se 5-7 minut na nízkém ohni a konzumuje se ve stejných dávkách po celý den. Průběh léčby je týden);
 • odvar z pastýřské kabelky, kopřivy a kořenů hořčice (složky nalijte ve stejném poměru vodou a směs nechejte několik hodin vařit. Výsledný nálev vařte na mírném ohni po dobu 30 minut a oslaďte medem. Pijte alespoň litr vývaru denně);
 • infuze vodního pepře (1 polévková lžíce. l. vodní pepř se nalije do 2 šálků vody, výsledná směs se potopí ve vodní lázni po dobu 10-15 minut a poté se infunduje po dobu 45 minut. K vývaru získanému po namáhání přidejte vodu v množství nezbytném k obnovení původního objem směsi před vařením. Vezměte infuzi je nutné na 1 polévkovou lžíci. l 3krát denně po dobu 3-6 měsíců);
 • odvar z pomerančové kůry (kůru ze 6 pomerančů nalijte do 1,5 litru vody a nechte vařit, dokud objem směsi neklesne na 0,5 litru. Napjatý vývar oslaďte 1 polévkovou lžící. l. medu. Vezměte 2 lžíce. l. prostředky 3krát denně půl hodiny před jídlem);
 • tinktura z kořene Potentilla erect (nalít drcený kořen Potentilla s vodkou v poměru 1: 3 a nechat vařit po dobu 2 týdnů. Je nutné začít užívat infuzi týden před nástupem menstruace a pokračovat v pití až do konce kritických dnů. Standardní dávka je 1 polévková lžíce. l. v den před spaním).

Lidové léky na léčbu prodloužené menstruace mohou být účinnou pomocí léků, avšak jejich použití by mělo být bezpodmínečně projednáno s ošetřujícím lékařem, protože u určitých onemocnění může zhoršit pohodu ženy.

Podobné články

Menstruace po dobu jednoho měsíce Menstruační cyklus by měl být za ideálních podmínek pravidelný a stabilní. Každá žena však alespoň jednou v životě čelí jeho selháním. Mladé dívky v přechodném věku...

Zkrácený menstruační cyklus S nástupem menstruačního toku během puberty je dívčí hormonální systém přestavěn a během jednoho až dvou let po menarché je nastolen stálý menstruační cyklus. Každá žena má své vlastní trvání cyklu, ale...

Menstruace trvající 2 dny Menstruace pro ženu je stejně normální jako růst vlasů nebo ztráta mléčných zubů. Každý reprodukční cyklus trvá 25–32 dní, krvácení na začátku obvykle trvá 3–7 dní…

Menstruace nekončí na dlouhou dobu: co dělat?

Je to už třetí týden. Nic takového se předtím nestalo. Všechno to začalo včas, ale z nějakého důvodu menstruace dlouho nekončí: šmouhy a šmouhy - není jasné, co se děje.

Prodloužená menstruace je nepříjemným příznakem.

Prodloužené postmenstruační krvácení

Všechno jako obvykle. Kritické dny začaly ve správný čas. Měly skončit za 4 dny, ale 5., 6. a 7. den vše pokračovalo. Nechť to není tak hojné jako během menstruace, ale neusnadňuje to: když to neustále rozmazává krví, je to ještě horší, protože není jasné, co se děje. Ano, a je to nepříjemné. A brání vám žít obyčejný život.

Pokud poprvé v životě vaše období nekončí po dlouhou dobu, musíte navštívit lékaře - možná nic vážného, ​​jen porušení cyklu, ale docela realisticky je to první příznak jedné z ženských nemocí.

Menstruace nekončí dlouho: jaký je důvod?

Ve skutečnosti, pokud menstruace nekončí po dlouhou dobu, jedná se o děložní krvácení spojené s menstruací a vznikající na pozadí následujících faktorů:

 • Jednorázová akutní stresová situace (v životě ženy se stalo něco extrémně nepříjemného-emocionálního);
 • Nadměrná fyzická aktivita během posledního měsíce;
 • První projev funkčních nebo organických onemocnění v oblasti vnitřních pohlavních orgánů (děložní myomy, endometrióza, polyp v cervikálním kanálu nebo v oblasti dělohy, hyperplazie endometria, ovariální cysta);
 • Zhoršení z chronické jaterní patologie;
 • Výskyt endokrinních onemocnění;
 • Exacerbace chronického zánětu v děložních přídavcích;
 • Užívání léků, které ovlivňují systém srážení krve;
 • Rychlý přírůstek hmotnosti s tvorbou obezity;
 • Cévní poruchy spojené s vysokým krevním tlakem.

Pokud ženská období nekončí po dlouhou dobu ve věku 45-50 let, může to být první známka blížící se menopauzy. V každém případě, pokud máte problémy s cyklem, bylo by lepší vyhledat příčinu tohoto problému se svým lékařem..

Co dělat s prodlouženým obdobím?

Pokud se nemůžete okamžitě dostat k lékaři, je lepší začít s ultrazvukovým skenováním. Ultrazvukové vyšetření transvaginální sondou pomůže odpovědět na otázku, proč menstruace nekončí po dlouhou dobu, ale pouze v případech, kdy je důvodem gynekologické problémy.

Nemůžete se uklidnit, pokud je na ultrazvuku vše v pořádku: společně s lékařem musíte pokračovat ve vyšetření. V případě potřeby budete muset navštívit nejen gynekologa, ale také terapeuta, endokrinologa a chirurga.

Pokud se po úplném vyšetření nic neodhalí, jedná se o porušení cyklu funkční povahy: lékař předepíše pilulky, které zastaví krvácení z pochvy.

Pokud jsou zjištěna ženská onemocnění, endokrinní patologie nebo onemocnění vnitřních orgánů, bude nutné použít léčbu předepsanou odborníkem: po odstranění problému se menstruace normalizuje.

Prodloužené řídké krvácení, které pokračuje i po včasné menstruaci, se týká krvácení během menstruace: je nutné zjistit příčinu a udělat vše pro to, aby se podobným problémům v budoucnu zabránilo. Zvláště musíte být pozorní k ženám starším 40 let s nepravidelnou menstruací..

Vaše období nekončí. Důvody, co dělat, když jsou rozmazané hnědou, jak přestat

Období každé ženy probíhá jinak, což závisí na individuálních vlastnostech těla. Existují však chvíle, kdy nekončí po dlouhou dobu, takže pacient chce znát důvody. Pro diagnostiku se používají různé metody k přesné identifikaci predisponujícího faktoru.

Normální měsíční cyklus u žen, přípustné odchylky

Normálně je měsíční cyklus ženy 21-35 dní. Toto je období od nástupu menstruace do prvního dne následujícího. Přidělení krve trvá 3 až 7 dní. První menstruace obvykle nastává ve věku 12-14 let. Existují případy pozdější puberty, která se nepovažuje za odchylku, která podléhá normálnímu fyziologickému vývoji.

U mnoha žen a dívek navíc jejich období netrvá 7 dní, ale o něco déle, například 8 nebo 9 dní. Současně neexistují žádné odchylky ve vývoji reprodukčního systému a dalších vnitřních orgánů. V tomto případě lékaři nepovažují prodlouženou menstruaci za odchylku, považují takové období za přijatelné. Cyklus však musí být konstantní.

Když jsou období považována za patologicky dlouhá

U mnoha pacientů s různými poruchami menstruace nekončí (důvody mohou souviset s hormonální nerovnováhou). V některých případech není prodloužená menstruace považována za patologii, například při léčbě hormonálními léky.

V případě, že se doba menstruace čas od času zvýší na 8–10 dní, považují to však odborníci za patologii a doporučují podstoupit diagnostické vyšetření, aby zjistili příčinu odchylky.

Důvody, proč menstruace dlouho nekončí

Existuje mnoho důvodů, které ovlivňují délku menstruačního cyklu, zejména jeho průběh. Ve většině případů je porušení výsledkem hormonálního selhání, ale existují i ​​jiné odchylky..

Hormonální nerovnováha

Normálně ženské tělo produkuje určité množství estrogenu a progesteronu. Právě tyto hormony jsou hlavní, jsou odpovědné za pravidelnost a trvání menstruačního cyklu a podporují reprodukční funkci. Při jakýchkoli změnách je narušena rovnováha hormonů, což nepříznivě ovlivňuje cyklus.

V dospívání je hormonální nerovnováha považována za normu, množství estrogenu a progesteronu se časem normalizuje.

Během těhotenství, kojení jsou tyto změny také považovány za normu. Hormonální nerovnováha je také pozorována u menopauzy, zejména v prvních měsících po jejím nástupu..

Pokud žádný z faktorů není vhodný, ale dochází k prudkému skoku v hormonální úrovni v jednom nebo druhém směru, jsou odchylky považovány za patologické a vyžadují léčbu..

Myom dělohy

Menstruace nekončí (důvody jsou často spojeny s různými nádory) po velmi dlouhou dobu u pacientů, u kterých byla diagnostikována děložní myomy. Toto onemocnění je doprovázeno tvorbou benigního nádoru různých velikostí v dutině orgánu.

Může se připojit k horní nebo dolní části dělohy. V prvním případě je menstruace skromná, vzácná. Pokud je však novotvar lokalizován v oblasti trubiček, menstruace trvá dlouhou dobu, je hojná a bolestivá. Kromě toho může pacient mluvit o bolestivosti v podbřišku, slabosti a dalších projevech..

Hormonální antikoncepce

K dnešnímu dni je antikoncepce s hormonálními léky považována za nejspolehlivější a nejjednodušší. Moderní léky jsou bezpečné, obsahují minimální množství syntetických hormonů a umožňují pacientce plánovat těhotenství.

V některých případech však použitý lék není vhodný pro konkrétní pacientku, má vedlejší reakce ve formě prodloužené menstruace. Obvykle je takové porušení doprovázeno uvolňováním malého množství krve uprostřed cyklu, což není typické pro normální fungování reprodukčního systému..

IUD nebo nitroděložní tělísko

Nitroděložní tělísko (IUD) je běžnou metodou antikoncepce pro ženy, které z jakéhokoli důvodu nemohou užívat hormony. Metoda spočívá v zavedení malé titanové cívky do dělohy. Může mít různé tvary a velikosti, v každém případě je vybrán jednotlivě.

Mechanismus účinku je založen na zvýšení kontraktilní schopnosti dělohy a snížení pravděpodobnosti fixace oplodněného vajíčka na endometrium. Existují také hormonální cívky, které zajišťují dvojí účinek.

S neustálou přítomností v dutině svalového orgánu cizího předmětu se doba menstruace poměrně často zvyšuje, protože dochází k pravidelnému poranění vnitřní vrstvy.

Endometrióza

Endometrióza je onemocnění, při kterém na atypických místech dochází k abnormální proliferaci buněk endometria. Léze mohou být lokalizovány v různých částech dělohy, trubiček, vaječníků. V pokročilém stadiu se léze nacházejí v břišní dutině.

Vaše období nekončí. Důvody mohou spočívat v endometrióze.

V tomto případě pacientovy periody trvají dlouhou dobu. Několik dní před nástupem se objeví hnědý výtok a velmi hustá konzistence. Po skončení menstruace je takový výtok přítomen ještě několik dní. Taková nemoc je téměř vždy doprovázena porušením cyklu, menstruace se stává nepravidelnou, velmi bolestivou.

Polyp endometria

Polyp je vytvořen na vnitřní vrstvě dělohy a může mít různé velikosti a tvary. Takové porušení je ve většině případů spojeno s hormonální nerovnováhou. Vzhledem k tomu, že tvorba narušuje integritu endometria, prodlužuje se doba menstruace. V tomto případě může žena cítit bolest, která není spojena s menstruací. V některých případech chybí jiné projevy.

Maligní formace

Nádory maligní povahy mohou způsobit prodlouženou, bolestivou a silnou menstruaci. Novotvar často postihuje endometrium a další vrstvy dělohy, někdy se tvoří v oblasti trubice nebo vaječníku. Ve druhém případě je porušení cyklu výraznější, existují další příznaky.

Pacient se obvykle cítí slabý, má závratě a poruchy trávicího systému. Menstruace může trvat 9-14 dní, množství krve je jiné. U některých se hlasitost zvyšuje, u jiných mírně klesá.

Krevní nemoci

Mnoho krevních onemocnění je doprovázeno poklesem počtu krevních destiček, které jsou zodpovědné za srážení krve. Tento stav se nazývá trombocytopenie a může být důsledkem mnoha predisponujících faktorů, které berou léky.

Je třeba poznamenat, že prodloužená období nejsou jediným příznakem. Žena je obvykle pravidelně narušována krvácením z nosu a krvácením z dásní, které je pozorováno, když jsou mírně poškozeny.

Stres

Menstruace nekončí (důvody jsou často spojeny s emočním stavem) po dlouhou dobu u mnoha žen, které zažily stresující situaci. Stres ve většině případů vyvolává hormonální nerovnováhu, která vede ke změně cyklu.

Prodloužená menstruace u psychoemotických poruch je téměř vždy doprovázena bolestmi hlavy, nespavostí a sníženou výkonností.

Příčiny prodloužené menstruace u žen po 30, 40, 50 letech

U žen starších 30 let mohou být dlouhá a těžká období spojena s polycystickou chorobou. Toto onemocnění postihuje vaječníky a je doprovázeno výskytem malých cyst, které narušují fungování orgánu.

V tomto případě se menstruace prodlouží a bude bolestivá. U pacientů starších 40 let je prodloužené krvácení často spojeno s poruchou funkce štítné žlázy. Orgán je zodpovědný za produkci důležitých hormonů, takže nemoci negativně ovlivňují ženský cyklus.

Pokud je pacientovi již 50 let, ale menopauza ještě nenastala, s největší pravděpodobností je právě s takovými změnami spojeno prodloužené krvácení. Menopauza je přirozený fyziologický proces, který se vyskytuje v těle každé ženy a je doprovázen zánikem reprodukční funkce. V tomto případě je cyklus narušen, menstruace se stává nepravidelnou, bohatou a dlouhou.

Žena se také obává dušnosti, tachykardie, dochází k zvýšené práci potních žláz. Porucha může být navíc spojena s dalšími onemocněními vnitřních orgánů, zánětlivými procesy endometria a vaječníků. Příčinu během diagnostického vyšetření může určit pouze odborník.

Možné dlouhodobé komplikace

Prodloužené uvolňování krve, i v malém množství, jistě vyvolá komplikace orgánů a systémů. Je to způsobeno změnou objemu cirkulující krve a snížením počtu červených krvinek. Tělo prostě nemá čas zahájit procesy obnovy, takže komplikace jsou nevyhnutelné.

Nejběžnější bude následující:

 • Anémie charakterizovaná ztrátou velkého objemu krve. V těle je narušena práce jater a sleziny, počet erytrocytů klesá, krev se stává tekutou. Hladina krevních destiček se navíc může snížit.
 • Bolesti hlavy a závratě. Příznaky jsou spojeny se snížením počtu kyslíkových buněk, které proudí do mozku. Buňky pociťují nedostatek kyslíku, což negativně ovlivňuje jejich práci.
 • Slabost a únava jsou také spojeny se snížením počtu červených krvinek v cirkulující krvi. Tyto krvinky nesou nejen kyslík, ale také živiny.
 • Vývoj chorob srdce, cév a dalších orgánů v důsledku nedostatku živin.
 • Nemoci reprodukčního systému.
 • Neplodnost se vyvíjí při neustálém krvácení. Komplikace je spojena s neschopností oplodněného vajíčka uchytit se na stěně dělohy.

Kromě toho může delší období způsobit potrat, protože embryo nemá schopnost dobře se připojit k endometriu..

Metody diagnostiky patologie

Menstruace by měla být pravidelná a neměla by trvat déle než 7 dní. Pokud neskončí po dlouhou dobu, měli byste hledat důvody, které by mohly vyprovokovat porušení.

K tomu používají specialisté několik nejúčinnějších metod:

MetodaPopis
Všeobecné vyšetření a výslech pacientaPomáhá určit závažnost poruchy, objasnit další příznaky a posoudit celkový stav pacienta. Specialista nutně zkoumá kůži, sliznice. V případě potřeby se gynekologické vyšetření provádí na židli pomocí potřebných nástrojů
Klinický a biochemický krevní testKlinický krevní test umožňuje gynekologovi posoudit stupeň zanedbání stavu, detekovat známky zánětu, jsou-li přítomny. Biochemický výzkum je také důležitý, protože pomáhá vidět abnormality z jater, ledvin, srdce
Krevní test na obsah pohlavních hormonůJedna z nejinformativnějších analýz poruch reprodukčního systému. Pokud odborník zaznamená odchylky ve výsledcích, změnu hladiny hormonu, s největší pravděpodobností bude schopen předepsat správnou léčbu k odstranění příznaků. Krev je odebrána ze žíly v množství 5-10 ml a poté odeslána do laboratoře
UltrazvukUltrazvuková diagnostika je dnes nepostradatelným způsobem identifikace různých patologií. Používá se transvaginální metoda, při které lékař vidí abnormality na monitoru
BiopsieNe vždy se používá. Vyšetření vzorku materiálu je indikováno, pokud je v děložní dutině nalezen polyp nebo novotvar. Vzorek tkáně se zkoumá vrstva po vrstvě, aby se určil typ buněk. Pokud odborník považuje formaci za maligní, odebere se další vzorek, který pomůže potvrdit předpoklad.
MRINení to vždy předepsané, protože v mnoha případech jsou dostatečné předchozí metody. Někdy však komplexní vyšetření nepomůže zjistit příčinu odchylky, takže MRI se stává jediným způsobem, jak objasnit diagnózu a predisponující faktor

Pouze komplexní diagnostika nám umožňuje pochopit příčiny porušení, proto se pacientům nedoporučuje odložit návštěvu odborníka.

Co dělat, pokud se vaše menstruace nezastaví

K vyřešení problému se používají tradiční a lidové prostředky. První jsou povinným prvkem terapie, druhé se používají pouze jako pomocná metoda.

Léčba drogami

Léková terapie je zaměřena nejen na eliminaci prodlouženého krvácení, ale také na normalizaci hormonálního cyklu a prevenci komplikací.

Standardní léčebný režim zahrnuje užívání následujících léků:

 • Hormonální léky (Yarina, Jess, Novinet) jsou nejúčinnějším způsobem normalizace cyklu, ale pouze pokud nebyly příčinou poruchy. Musí se užívat podle standardního schématu, tj. 1 tableta denně současně. U onemocnění doprovázených krvácením však lékaři doporučují, aby si mezi užíváním tablet nedělali přestávku 7 dní, pokud to pokyny naznačují. Podobné schéma se používá k oddálení menstruace, lze jej také použít k zastavení krvácení. Délka kurzu je stanovena individuálně, obvykle stačí 2–4 měsíce.
 • Prostředky k zastavení krvácení, například Dicinon, Tranexam, se používají s těžkým výtokem po dlouhou dobu. První lék se injikuje intramuskulárně v 1 ampulce 1 až 3krát denně. Druhé činidlo se nejlépe podává intravenózně 1krát denně v množství 5 ml po předběžném naředění v 10 ml 0,9% chloridu sodného. Doba léčby hemostatickými léky - od 5 do 10 dnů.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky (Nimesulid, Ibuprofen) pomáhají zmírnit bolest a horečku. Tyto příznaky mohou být přítomny u různých zdravotních stavů. Stav pacienta se výrazně zlepšuje, což má pozitivní vliv na hormonální pozadí. Je povoleno přijímat finanční prostředky pouze po konzultaci s lékařem, mnoho z nich negativně ovlivňuje žaludeční sliznici.
 • Přípravky s obsahem železa, například Ferrum-lek, se aktivně používají k prodlouženému krvácení komplikovanému anémií. Činidlo se injikuje intramuskulárně v množství 2 ml denně. Délka léčby je individuální, obvykle stačí 10-14 dní.
 • Vitamíny skupiny B. Kyanokobalamin je nejčastěji předepisován ve formě roztoku pro intramuskulární podání, protože přípravek je lépe kombinován s přípravkem Ferrum-Lek a zvyšuje jeho účinek. Pacientovi se podává 1 ml léčiva intramuskulárně denně. Doba léčby - nejméně 10 dní.
 • Sedativa (Novopassit, Tenoten) se ne vždy používají. Pomáhají normalizovat psycho-emoční stav, zlepšují spánek a snižují pravděpodobnost komplikací. Pokud jsou se stresem spojena delší období, léčba příznaky rychle vyřeší. Doba léčby - nejméně 10 dní.

S rozvojem komplikací odborníci předepisují další léčbu v závislosti na příznacích. V každém případě se může výše finančních prostředků lišit. Ženám během menopauzy mohou být navíc předepsány bylinné přípravky s fytoestrogeny, například Remens.

Terapie lidovými prostředky

Menstruace nekončí (důvody jsou často spojeny se zhoubnými novotvary) po dlouhou dobu u pacientů různého věku a v důsledku různých důvodů. Recepty z alternativní medicíny lze bezpečně používat, protože jsou šetrné k tělu. Taková léčba však musí být nutně schválena lékařem..

Nálev na bázi listů kopřivy má hemostatický účinek, stimuluje tvorbu krevních destiček a zlepšuje celkový stav ženy. Produkt můžete připravit ze 300 ml vroucí vody a 2 g předem rozdrcených listů rostlin. Doba infuze je 20 minut. Poté musí být filtrovaný produkt užíván v malých doušcích po celý den..

Opakujte manipulaci každý den po dobu jednoho týdne.

Přeslička je považována za účinnou bylinu pro zastavení krvácení. Můžete z ní uvařit odvar. Vařte 1 polévkovou lžíci v 500 ml vody. l. bylinky po dobu 10 minut. Poté je lepší nechat produkt vyluhovat 30 minut. Vezměte 50 ml hotového a filtrovaného vývaru ráno a večer. Doba léčby - 5 až 8 dní.

Dubová kůra má svíravé, hemostatické a tonické vlastnosti, proto se často používá při krvácení a krevních onemocněních. Na základě surovin je nutné připravit léčivý vývar. K tomu rozemlejte 10 g kůry, nalijte 1 litr vody a po vaření vařte 20 minut. Hotový produkt přefiltrujte a užívejte 50 ml třikrát denně po dobu 7 dnů.

Odvar z mochny husí má jedinečné terapeutické vlastnosti a pomáhá vyrovnat se s krvácením různého původu. Příprava produktu je jednoduchá: měli byste oddělit 5 g sušených surovin, nasekat a umístit do hrnce. Poté přidejte 600-700 ml vody, přiveďte směs k varu, vařte na mírném ohni po dobu 4-6 minut.

Nalijte vývar po dobu nejméně 1 hodiny. Hotový produkt přefiltrujte, použijte 100 ml 2krát denně. Délka léčby by neměla přesáhnout 10 dní..

Jakékoli z nápravných opatření má kontraindikace a vedlejší účinky, proto je přísně zakázáno je používat bez předběžného zkoumání. V případě známek alergií nebo jiných komplikací byste měli okamžitě vyhledat lékaře.

Menstruace je důležitým ukazatelem zdraví reprodukčního systému ženy. Pokud neskončí po dlouhou dobu, stojí za to se obávat a obraťte se na odborníka, který vám pomůže najít příčinu a také předepíše vhodnou léčbu..

Design článku: Oleg Lozinsky

Video o důvodech nekončení menstruace

Proč vám menstruace trvá dlouho a nekončí? 7 důvodů:

Nepostradatelnou podmínkou pro těhotenství je ovulace. Není to tak dávno, co absence ovulace (anovulačního cyklu) znamenala jen jednu věc: neplodnost.