Proč se menstruace dlouho nezastaví

Chcete-li mít představu o stavu ženského reprodukčního systému, stačí posoudit pravidelnost a bolestivost menstruačního toku. Pokud se v těle začne rozvíjet jakékoli onemocnění nebo dojde k hormonální poruše, okamžitě to ovlivní délku menstruačního cyklu a jeho povahu..

Normálně by menstruace měla trvat 3–7 dní, někdy však výtok pokračuje i po tomto období. Zvažte hlavní důvody, proč menstruace nekončí po dlouhou dobu, a také se dozvíte o metodách, které mohou zmírnit stav ženy, a o příznacích, pro které byste měli okamžitě konzultovat lékaře.

O menstruačním cyklu

Aby bylo možné včas zaznít poplach a včas identifikovat přítomnost patologií v těle, musí každá žena v reprodukčním věku vědět, jaké by měla být její období normálně.

Dívka čelí první menstruaci v průměrném věku 12-13 let, reprodukční období trvá až 45-50 let a poté menstruační funkce vaječníků zmizí a žena začíná menopauzu.

Normálně menstruační cyklus trvá od 25 do 35 dnů, zatímco výtok trvá od 3 do 7 dnů, jejich největší intenzita klesá první nebo druhý den.

Během těhotenství a během kojení může na žádost dítěte menstruace u ženy úplně chybět. Jakmile se laktace zastaví nebo dítě po narození sní umělé směsi, začíná se menstruační cyklus postupně vracet k normálu.

Během normálního průběhu kritických dnů by měl menstruační pach vonět jako železo; během tohoto období je povolena mírná malátnost a slabé bolesti v břiše. Přítomnost následujících příznaků během menstruace může být známkou vývoje patologie v ženském těle:

 • žádná menstruace s negativním těhotenským testem;
 • silná nesnesitelná bolest v dolní části břicha a v bederní oblasti;
 • vůně hniloby a shnilých ryb z menstruačního toku;
 • velké sraženiny ve výtoku;
 • špinění je hojné a nezastaví se déle než týden.

V tomto článku se dotkneme pouze tématu příliš dlouhých období..

Příčiny přetrvávající menstruace

Okamžitě je třeba poznamenat, že pouze lékař může přesně určit důvody, proč menstruace nekončí, a zároveň předepsat adekvátní léčbu. Není nutné provádět samoléčbu s prodlouženou menstruací, lidové léky by se měly používat pouze ke zmírnění stavu.

Zvažme hlavní důvody, které mohou prodloužit trvání menstruačního toku.

Hormonální nerovnováha

Ženský reprodukční systém přímo závisí na správné rovnováze hormonů v těle spravedlivého pohlaví, proto se v případě jakéhokoli narušení hormonálního pozadí okamžitě objeví reakce z menstruačního cyklu, častěji se menstruace nezastaví. Přírodní, vnitřní a vnější příčiny mohou vyvolat hormonální nerovnováhu..

Hormonální pozadí je nejčastěji narušeno z následujících důvodů:

 • puberta. V této době je stanoven normální menstruační cyklus, který se nejprve neliší v konkrétní pravidelnosti. Jak doba trvání samotného cyklu, tak doba menstruačního cyklu mohou kolísat;
 • těhotenství a poporodní období. Vznik nového života v ženském těle způsobuje radikální restrukturalizaci celého těla, ale především se mění hormonální pozadí. Mnoho žen se zajímá o to, proč menstruace po početí přestane běžet. Důvodem je zvýšená produkce prolaktinu, který blokuje menstruační funkce a připravuje tělo na krmení budoucích potomků mateřským mlékem;
 • vadnutí plodnosti (premenopauza a menopauza). Produkce ženských pohlavních hormonů postupně klesá, ovulace nenastává v každém cyklu, mění se povaha a trvání cyklu i kritických dnů.

Během období uvedených výše může být menstruace odložena o delší dobu, nejsou žádné známky anomálie.

Antikoncepce

Hormonální antikoncepce ovlivňuje hormonální rovnováhu ženy a tím brání nechtěnému těhotenství. Současně mohou takové léky ovlivnit trvání menstruačního toku..

V prvních třech měsících po zahájení užívání perorálních kontraceptiv mohou nastat krátká období a v některých případech menstruace nekončí po delší dobu. Pokud se po 3 měsících cyklus nevrátí do normálu a znovu se objeví delší období, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od odborníka, který určí příčinu nebo změní účel.

I přes svou spolehlivost a účinnost má nitroděložní tělísko jako antikoncepční prostředek řadu vedlejších účinků. Po jeho instalaci může poměrně často dojít k hojné menstruaci, která se nezastaví po dlouhou dobu. V takových případech se doporučuje odstranit spirálu a použít jiné metody antikoncepce. Důvodem dlouhých období je v tomto případě s největší pravděpodobností individuální nesnášenlivost tohoto typu antikoncepce. Cívka také může poškodit vnitřní vrstvu dělohy a způsobit kritické dny prodloužený výtok..

Myoma

Myom je benigní formace, která se nachází ve svalové vrstvě dělohy. Toto onemocnění se vyskytuje hlavně u žen v reprodukčním věku na pozadí hormonální nerovnováhy.

Pokud se menstruace nezastaví po dlouhou dobu, nestojí za to vyloučit přítomnost nádoru, zejména v případech, kdy se kritické dny změní na děložní krvácení.

Endometrióza

Endometrióza a další typy patologické proliferace endometria jsou také příčinou prodlouženého období. Kromě prodloužených kritických dnů může toto onemocnění naznačovat táhnutí a bolestivé bolesti v podbřišku a poměrně intenzivní projevy premenstruačního syndromu. Příčinou onemocnění může být jak hormonální nerovnováha, tak chirurgický zákrok..

Polypy endometria

Polyp se nazývá fokální růst vnitřní slizniční vrstvy dělohy. U tohoto onemocnění, stejně jako u endometriózy, může dojít k prodloužení. Hysteroskopie může být předepsána k diagnostice, pokud existuje podezření na polypy v endometriu..

Nádory

Pokud menstruace nekončí po dlouhou dobu, v některých případech je příčinou maligní formace v orgánech reprodukčního systému. Onkologie je pro každého člověka poměrně vážnou a děsivou diagnózou, ale s včasným odhalením to ještě není věta, proto pro jakékoli nepříjemné příznaky, včetně dlouhodobých, byste měli okamžitě konzultovat s lékařem. Rychlá reakce na abnormální menstruaci může nejen zlepšit kvalitu života, ale také ji zachránit.

Nemoc štítné žlázy

Pokud štítná žláza nefunguje správně, pak to negativně ovlivňuje celkové hormonální pozadí ženy. Syntéza pohlavních hormonů se může zvýšit nebo snížit. V každém případě může patologie štítné žlázy dobře způsobit období, která trvají déle než obvykle..

Pokud jsou příčinou delšího období problémy s endokrinním systémem, měli byste vyhledat pomoc od endokrinologa.

Krevní nemoci

Nemoci oběhového systému, které jsou doprovázeny poklesem hladiny krevních destiček, vyvolávají pokles srážlivosti krve. To je důvod, proč s takovými nemocemi menstruace nekončí po dlouhou dobu a přerůstá v děložní krvácení.

Pokud je problémem právě nedostatečná srážlivost krve, lze navíc pozorovat krvácení z dásní a podkožní podlitiny..

Stres

Stresující podmínky mohou silně ovlivnit hormonální pozadí ženy, změnit dobu trvání cyklu a dobu samotného výtoku. Kritické dny ve stresu často trvají méně než obvykle, ale existují chvíle, kdy emoční stres vyvolává prodlouženou menstruaci..

Co je nebezpečné?

Bohatá ztráta krve bez ohledu na její příčiny ohrožuje nejen zdraví, ale i lidský život. Pokud je však neustálá menstruace pouze příznakem, může předčasně zjištěná příčina skrýt následující nebezpečí:

 • velká ztráta krve. Pokud kriticky dny nebudou jen dlouhé, ale také hojně s přítomností velkých sraženin, může se rychle vyvinout anémie z nedostatku železa se všemi následnými následky;
 • Spontánní potrat. Pokud menstruace nekončí po dlouhou dobu, je možné, že je žena těhotná az nějakého důvodu potratila;
 • s prodlouženými kritickými dny existuje nebezpečí, že jsou způsobeny maligními novotvary nebo fibroidy.

Abyste se zbytečně netrápili a nezjistili přesně příčinu delšího období, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem, jakmile se tento příznak objeví.

Jaká opatření je třeba přijmout

Zde je několik tipů pro ty, kteří nevědí, co dělat, pokud vaše menstruace nekončí. Nejprve byste se měli domluvit s lékařem, abyste zjistili příčinu velké ztráty krve. Pokud není možné okamžitě konzultovat s odborníkem, musíte před příjezdem sanitky podniknout následující kroky:

 • musíte ležet vodorovně a nohy umístit nad úroveň těla, k tomu můžete použít váleček nebo malý polštář;
 • na spodní část břicha můžete dát studený obklad, který se skládá z ledu, studené vody nebo potravin uložených v mrazáku;
 • musíte zvýšit množství přijaté tekutiny, abyste zabránili dehydrataci. Pijte více vody, sladkého čaje nebo šípkového vývaru;
 • pokud sanitka dlouho necestuje a krvácení se zvyšuje, užívejte hemostatické léky (Vikasol, Tranexam, Ditsinon).

Když odborník určí příčinu delšího období, aby je zastavil, léčba se přizpůsobí stávajícímu problému..

Léčba lidovými prostředky

Okamžitě je třeba poznamenat, že lidové léky lze použít jako doplněk k hlavnímu postupu léčby proti příčině prodlouženého období nebo ke zmírnění stavu. Tradiční metody nemohou nahradit tradiční léčbu těžké ztráty krve. Zde je jen několik populárních receptů, které pomáhají s příliš dlouhými obdobími:

 • vývar na polní přesličce. 1 tabulka. lži. suchá rostlina by měla být nalita šálkem vroucí vody a vařena ve vodní lázni po dobu čtvrt hodiny. Pijte 50 ml 2krát denně;
 • suchá směs dubové kůry, malinových nebo jahodových listů, husy a řebříčku se odebírá v objemu 1 polévkové lžíce a nalije se vroucí vodou. Trvá asi několik hodin, než trváte na nápravě. Pijte 3krát denně, 50 ml před jídlem.

Ke zmírnění stavu s bohatými a dlouhými kritickými dny se používají také tinktury ze sušené byliny kopřivy, vodního pepře a kůry kaliny. Vzhledem k tomu, že delší období může být známkou vážných zdravotních problémů, můžete výše uvedené recepty používat pouze po důkladném vyšetření a se souhlasem svého lékaře..

Proč menstruace nejde: příčiny a léčba stavů

Zpožděné menstruační krvácení se může objevit v jakémkoli věku: s tvorbou menstruace u dospívajících dívek, v reprodukčním věku, v premenopauzálním období - a je vždy důvodem k návštěvě lékaře. Může to být způsobeno řadou důvodů, protože hormonální pozadí ženy závisí na různých faktorech prostředí a vnitřního prostředí, od činnosti nervového systému a dalších vnitřních orgánů až po častý silný stres a nezdravou stravu. Amenorea může být známkou patologických změn v ženském těle a vyžaduje pečlivé vyšetření a léčbu.

 • 1 Charakteristika menstruačního cyklu
 • 2 Zpoždění menstruace
 • 3 Důvody absence menstruace
 • 4 Algoritmus akcí při absenci menstruace
 • 5 Plán průzkumu
 • 6 Léčba
 • 7 způsobů, jak vyvolat menstruaci

Fáze menstruačního cyklu

Menstruace je první fází menstruačního cyklu a naznačuje nedostatečné početí a těhotenství. Pravidelnost menstruace naznačuje normální fungování reprodukčního systému ženského těla..

Regulace menstruačního cyklu se provádí pomocí hormonů, které produkují vaječníky a hypotalamo-hypofyzární systém. Pod jejich vlivem během prvních 14 dnů cyklu vaječníky dozrávají a vnitřní vrstva dělohy je připravena na implantaci embrya..

Uprostřed menstruačního cyklu se z folikulu uvolní zralá samičí zárodečná buňka - oocyt a při jeho úspěšném oplodnění spermatem dojde k těhotenství. Pokud nedojde k početí, je vnitřní děložní vrstva odmítnuta a vylučována z těla ve formě krvavého výtoku..

První menstruace (menarche) u dívek nastává ve věku 11-15 let. Zpočátku dochází ke krvácení nepravidelně a zpoždění menstruace v tomto období je variantou normy. Po 12-18 měsících by měl být cyklus plně zaveden.

Vzhled menarche před 11. rokem věku a absence po 17. roce věku je považován za projev patologie a vyžaduje odvolání ke gynekologovi.

Absence menstruace před 18-20 lety je známkou takových patologických procesů, jako je zpoždění fyzického vývoje, dysfunkce hypofýzy a hypotalamu, nedostatečný vývoj vaječníků, hypoplázie dělohy.

Trvání menstruačního cyklu u zdravých žen zůstává nezměněno a pohybuje se od 26 do 32 dnů. Stanovení data nástupu menstruace v takových případech není obtížné..

U 60% žen trvá cyklus 28 dní nebo 4 týdny, nebo jeden lunární měsíc, u 30% - jeho délka je přesně 21 dní a u 10% - menstruační cyklus trvá 30-35 dní. Průměrná doba výtoku je od 3 do 7 dnů a ztráta krve během jednoho období je 50-150 ml..

Ženy nad 45 let mají úplné zastavení menstruačního krvácení, což naznačuje nástup menopauzy.

Zpoždění menstruace se nazývá porušení menstruačního cyklu, kdy krvácení nezačne v zamýšlenou dobu.

Jako varianta normy je obvyklé číst nepřítomnost menstruace po dobu nejvýše 7 dnů.

Různé opožděné menstruační krvácení jsou následující poruchy cyklu:

 • oligomenorea - charakterizovaná krátkou, až 2 dny, neustálou spontánní menstruací s intervalem mezi nimi od 36 dnů 6 měsíců;
 • opsomenorea - projevuje se prodloužením trvání menstruačního cyklu až na 35 dní nebo více;
 • amenorea - charakterizovaná absencí menstruačního krvácení po dobu šesti měsíců nebo déle.

Pokud období nepokračuje ve stanovenou dobu, pak to ve většině případů znamená patologické změny v těle ženy a vyžaduje kvalifikovanou lékařskou péči. Gynekologové identifikují fyziologické a patologické důvody absence menstruace..

Fyziologické faktory zahrnují:

ZpůsobitMechanismus popisu a vývoje
Emoční nebo fyzický stresTyto faktory jsou na prvním místě mezi fyziologickými příčinami menstruačních nepravidelností. Stres, nedostatek spánku, únava, zkoušky, rodinné problémy, zvýšené sportovní nebo tréninkové zatížení atd., Mohou oddálit menstruaci. Je to způsobeno tím, že v důsledku stálého stresu zastavuje hypotalamus a hypofýza normální sekreci hormonů odpovědných za regulaci cyklu
Změna obvyklého životního stylu a klimatických podmínekV některých případech menstruace neprobíhají včas kvůli dlouhým letům letadlem, změně časových pásem a změně rytmu života. Příčinou této situace je stres. Nadměrná fyzická aktivita, dlouhodobý pobyt ve vodě a na otevřeném slunci mají také obrovský dopad na ženský cyklus.
Podvýživa a nízkokalorická stravaPůst vede ke ztrátě více než 15% tukové tkáně, která hraje důležitou roli při produkci pohlavních hormonů. Během rychlého poklesu tělesné hmotnosti je narušena tvorba gonadoliberinu hypotalamem, který spolu s hypofýzou reguluje tvorbu folikuly stimulujících a luteinizačních hormonů, které mají přímý vliv na práci vaječníků. Prudký pokles hmotnosti vede ke snížení tvorby gonadoliberinu a zániku funkce vaječníků
Hormonální úprava během pubertyU dospívajících dívek je „krátkodobá amenorea“ fyziologickou normou. Několik let po menarché je zaveden pravidelný menstruační cyklus.
Reprodukční pokles během menopauzyJe to způsobeno změnami v hypotalamo-hypofyzárním systému souvisejícími s věkem, snížením sekrece estrogenu. Počet ovulací klesá a zvyšuje se počet anovulačních menstruačních cyklů. To vše vede ke zpoždění nebo úplné absenci menstruace.
Zrušení hormonální antikoncepceV důsledku ukončení používání syntetických hormonů dochází k dočasné hyperinhibici funkce vaječníků. Dlouhodobé užívání antikoncepčních přípravků vylučovalo funkci vaječníků a obnovení jejich plné činnosti nějakou dobu trvá. To se projevuje obdobím absence menstruace trvajícím několik týdnů až několika měsíců.
Užívání nouzové antikoncepce (Postinor, Escapel)Postkoitální antikoncepce obsahuje vysoké dávky pohlavních hormonů a používá se k prevenci těhotenství po nechráněném pohlavním styku. Tyto léky však mají negativní vliv na menstruační cyklus a způsobují jeho poruchu.
KojeníZpoždění menstruace během kojení je spojeno s uvolňováním hormonu hypofýzou zvaného prolaktin, který je odpovědný za sekreci mléka a současně potlačuje cyklickou práci vaječníků. Při absenci laktace se menstruace obnoví po 2 měsících po porodu, v případě kojení se menstruace nejčastěji obnovuje po odstavení dítěte
Užívání určitých drogDlouhodobé užívání kortikosteroidů, psychotropních a diuretik, léků na léčbu peptických vředů, depresivních stavů, tuberkulózy atd. Vede k poruchám menstruačního cyklu..
Doprovodné nemociNachlazení (ARVI, chřipka) nebo chronická onemocnění: gastritida, dysfunkce štítné žlázy, diabetes mellitus, onemocnění ledvin mohou vést k absenci menstruace

Patologickými důvody pro zpoždění menstruace jsou onemocnění reprodukčního systému. Tato skupina zahrnuje:

PatologieDůvody pro absenci menstruace včas
Zánětlivá onemocnění reprodukčního systému (adnexitida, ooforitida)Absence menstruace ve stanovenou dobu je způsobena porušením činnosti vaječníků, zráním folikulu a tvorbou pohlavních hormonů, které se podílejí na regulaci ženského cyklu
Onemocnění nádoru (děložní myomy)Hormonální poruchy, které vedou k rozvoji děložních fibroidů, mají negativní vliv na menstruační cyklus. Těžká období, charakteristická pro toto onemocnění, mohou začít se zpožděním. Menstruace s myomy dělohy je nepravidelná a jejich zpoždění se pohybuje od několika dnů do několika měsíců
EndometriózaMenstruační nepravidelnosti se vyskytují v důsledku nadměrné produkce estrogenu a nedostatečného progesteronu. V důsledku těchto patologických změn dochází ke krvácení, které ženy užívají pro nástup menstruace.
Polycystický vaječníkToto onemocnění je charakterizováno porušením syntézy ženských pohlavních hormonů, zvýšením koncentrace mužských pohlavních hormonů, nesprávným fungováním menstruačního cyklu, neplodností atd. Ženy se syndromem polycystických vaječníků nemají ovulaci, což vede ke zpoždění menstruace. Kromě neustálého zpoždění jsou charakteristické následující příznaky: mužský růst vlasů, akné, rychlý přírůstek hmotnosti
Cysta žlutého tělíska vaječníkuTyto formace vedou k nerovnováze ženských pohlavních hormonů a uvolnění zralého oocytu z folikulu. Obvykle tyto cysty zmizí bez vnějšího zásahu s nástupem dalšího menstruačního cyklu.
Mimoděložní těhotenstvíBěhem těhotenství mimo děložní dutinu menstruace také nezačíná ve stanovenou dobu, jako u normálního těhotenství. Patologický stav je však charakterizován mírným krvácením nebo krvavými skvrnami z genitálního traktu. Současně také vždy bolí žaludek, zejména v dolních částech, nebo jsou bolesti lokalizovány v bederní oblasti
Stav po spontánním potratuPo potratu dochází k dlouhodobému poklesu vysoké koncentrace progesteronu, která se během těhotenství zvýšila, a k prudkému zvýšení hladiny estrogenu. Zpoždění menstruace je způsobeno vzniklou hormonální nerovnováhou
Kritická ztráta hmotnostiPři prudkém úbytku hmotnosti je pozorováno narušení endokrinního a nervového systému, což se projevuje výrazným snížením tvorby hormonů hypofýzy a následným potlačením funkce vaječníků. Ztráta hmotnosti na kritickou tělesnou hmotnost 45 kilogramů vede ke zpoždění nebo dokonce úplné absenci menstruace, což se stává ochrannou reakcí ženského těla na stres a podvýživu. Plodnost se obnoví až po dosažení normální hmotnosti

Po potratu je důvodem absence menstruace mechanické odstranění endometria, jehož odmítnutí by mělo nastat nezávisle během menstruace, a hormonální poruchy. Cyklus se vrátí do normálu po několika měsících.

Se zpožděním menstruace je plán dalších opatření určen věkem ženy, pohlavním stykem a životním stylem. Je třeba dodržovat následující doporučení:

Proveďte preventivní prohlídku u gynekologa

Pokud nemáte menstruaci déle než 3 měsíce, je-li těhotenský test negativní, musíte kontaktovat gynekologa k vyšetření a následnému vyšetření

Pokud má žena podezření na gynekologické onemocnění, měli byste co nejdříve kontaktovat gynekologa..

Abychom zjistili příčinu menstruačních nepravidelností, jsou kromě gynekologického vyšetření vyžadována následující další vyšetření:

 • měření a plánování kolísání bazální teploty, což ukazuje na přítomnost nebo nepřítomnost ovulace;
 • studium koncentrace hCG, vaječníkových hormonů, hypofýzy ve venózní krvi;
 • vyšetření na přítomnost pohlavně přenosných chorob (za účelem vyloučení mykoplazmózy, kapavky, syfilisu, trichomoniázy, ureaplasmózy atd.);
 • Ultrazvuk pánevních orgánů, štítné žlázy a nadledvin za účelem zavedení těhotenství (dělohy nebo mimoděložního), nádorových procesů v děloze, vaječnících a dalších faktorech, které způsobily zpoždění menstruace;
 • diagnostická kyretáž endometria pro následné histologické vyšetření;
 • RTG hlavy, encefalografie, magnetická rezonance a počítačová tomografie mozku a malé pánve za účelem diagnostiky nádorů hypofýzy a vaječníků.

Po zjištění onemocnění souvisejících se zpožděním menstruace se provádějí konzultace s endokrinologem, odborníkem na výživu, psychoterapeutem a dalšími odborníky.

Zpožděná menstruace nemusí vždy vyžadovat léčbu. Přijímání opatření, která mohou způsobit menstruaci, je přísně zakázáno, protože ve většině případů se jejich nepřítomnost stává známkou těhotenství a pokusy o stimulaci jejich vzhledu mohou mít vážné následky..

Zpoždění menstruace je důsledek, nikoli příčina patologického stavu, proto, když jsou eliminovány faktory, které ji způsobily, menstruační cyklus se normalizuje sám.

Pokud menstruace nepřišla včas kvůli intenzivnímu sportu, změně klimatu nebo úbytku hmotnosti, cyklus se normalizuje po snížení intenzity fyzické aktivity, zvyknutí si na nové životní podmínky nebo přechodu na normální stravu.

Pokud došlo ke zpoždění menstruace v důsledku silného stresu nebo prudké podvýživy, je indikována konzultace s psychologem nebo psychoterapeutem.

Po léčbě základního onemocnění zmizí menstruační nepravidelnosti způsobené chorobami pohlavních orgánů.

Relativně neškodné způsoby, jak urychlit nástup menstruace, když jsou opožděné, jsou:

 • horká koupel po dobu 20-30 minut;
 • zvýšená frekvence pohlavního styku;
 • aktivní sport (kontraindikováno v případě fyzické přepracovanosti).

K vyvolání menstruace se používají následující recepty tradiční medicíny:

 1. 1. Je nutné důkladně žvýkat 4krát denně a jíst špetku petrželky.
 2. 2. 150 gramů petrželky je třeba nalít 1 litrem vroucí vody a vařit 10 minut. Připravený vývar přeceďte a během dne dvakrát použijte půl sklenice.
 3. 3. Musíte nalít 1 šálek cibulové kůry se 3 šálky vroucí vody a nechat hodinu. Měli byste vypít 200 ml výsledné kapaliny. Výsledek se objeví následující den.
 4. 4. Je nutné smíchat 4 lžíce heřmánkových květů, 3 lžíce kozlíku lékařského a 3 lžíce listů máty a nalijte půl litru vroucí vody. Trvejte na tom 20 minut. Výsledná tinktura musí být filtrována, ochlazena a spotřebována ve 100 ml dvakrát denně po dobu 1 měsíce.
 5. 5. Smíchejte 2 lžíce listů kopřivy, oregano, řebříček, elecampan, Rhodiola rosea, šípky, bylinu křídlatky a zalijte 1 litrem vroucí vody. Trvejte na produktu v termosku po dobu 12 hodin, napněte. Je nutné vypít veškerý výsledný vývar během dne..

Na doporučení gynekologa, když je menstruace zpožděna, lze použít následující léky:

 1. 1. Pulsatilla. Jedná se o homeopatický přípravek založený na lumbago. Chcete-li vyvolat menstruaci, je nutné rozpustit 5-7 granulí po dobu 3 dnů.
 2. 2. Duphaston. Jedná se o syntetický analog pohlavního hormonu progesteronu. Aby se obnovila menstruace, lék se užívá 1 tableta dvakrát denně po dobu 5 dnů.

Léky jako mifepriston, dinoprost atd. Mohou vyvolat menstruaci, ale používají se k ukončení těhotenství přísně pod dohledem lékaře. Vlastní užívání těchto hormonů je nebezpečné.

Co dělat, pokud vaše menstruace nekončí?

Menstruační cyklus je jedním z projevů cyklické práce orgánů reprodukčního systému, zejména žláz vnitřních pohlavních orgánů - vaječníků.

Je charakterizován výskytem krvavého výtoku spojeného s odmítnutím endometriálních buněk, zráním folikulů ve vaječnících, které se později stávají reprodukčními buňkami.

 1. Vaše období nekončí
 2. Příčiny
 3. Hormonální nerovnováha
 4. Intrauterinní zařízení
 5. Endometritida
 6. Myom dělohy
 7. Polypy
 8. Hormonální antikoncepce
 9. Maligní proces
 10. Nemoci štítné žlázy
 11. Endometrióza
 12. Patologie oběhového systému
 13. Stres
 14. Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??
 15. Musím navštívit lékaře?
 16. Co dělat s prodlouženým krvácením?
 17. Léčba
 18. Drogy
 19. Lidové léky
 20. Prevence
 21. Recenze

Vaše období nekončí

Většina žen čelí problému, když jejich období nemusí skončit. V takových situacích byste určitě měli vyhledat lékařskou pomoc od odborníka, protože to představuje riziko pro zdraví..

Příčiny

Hormonální nerovnováha

Toto je jedno z nejčastějších porušení, které vede k porušení menstruace, včetně toho, komu nekončí. Dysregulace pohlavních žláz může být spojena s fyziologickými i patologickými změnami..

Nejčastěji menstruace nekončí hormonálními poruchami, jako jsou:

 • Tvorba menstruačního cyklu během puberty nebo po narození dítěte.
 • Někdy se jedná o klimakterickou poruchu spojenou s porušením pravidelnosti práce vaječníků.
 • Někdy lze pozorovat hormonální nerovnováhu po užití vysokých dávek hormonálních léků, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství.
 • U žen v plodném věku se hormonální pozadí dramaticky mění, což vede k narušení povahy menstruace, včetně skutečnosti, že nekončí po potratu nebo na pozadí potratu.

Intrauterinní zařízení

Jedna z nejškodlivějších příčin dlouhotrvající menstruace u žen.

Mechanismus účinku nitroděložního tělíska:

 1. Podstata této metody antikoncepce spočívá v přítomnosti cizího tělesa v děložní dutině, které brání úplnému uzavření dutiny a neumožňuje fixaci vajíčka.
 2. Každá žena, která si chce nainstalovat nitroděložní tělísko, by měla být vysvětlena, že od okamžiku zavedení se povaha menstruace změní, stane se hojnější, prodlouženou a v některých případech bolestivou. Proto část spravedlivého sexu chodí v prvních cyklech po instalaci spirály ke gynekologovi se stížnostmi, že menstruace nezastaví.

Endometritida

Dalším patologickým důvodem, proč nemusí menstruace skončit, je chronická endometritida. Jedná se o zánětlivý proces na sliznici děložní dutiny, který může nastat z mnoha důvodů..

Bez ohledu na to, zda je proces aseptický, tj. není spojen s mikrobiálním nebo virovým faktorem, menstruace se nemusí zastavit v důsledku porušení odmítnutí sliznice, projevuje se prodlouženým mazáním po skončení menstruace bez zjevných klinických příznaků.

Myom dělohy

Myom dělohy je důvodem, proč se menstruace může prodloužit a rozšířit. V gynekologii je tomuto problému přikládána velká důležitost, protože počet žen, u nichž je takové vzdělání zjištěno, neustále roste..

V závislosti na umístění myomu, jeho velikosti, počtu uzlů existuje jiný klinický obraz menstruace:

 1. Nejčastěji se menstruace nezastaví po dlouhou dobu, s velkým počtem uzlů nebo submukózním umístěním může být menstruace typu hojného krvácení, které je v některých případech obtížné zastavit léky.
 2. Bolest v dolních částech se může objevit bez ohledu na cyklus, zvyšuje se močení a naruší se proces defekace. U velkých fibroidů je žena nucena užívat projímadla.

Polypy

Polypy jsou výrůstky sliznice děložní dutiny nebo krční oblasti, které se mohou skládat z různých buněčných složek. Ve většině případů jsou žlázové nebo žlázové se složkami vláknité tkáně..

Polypy se nacházejí v jakékoli oblasti, zatímco data anamnézy nebo predisponujících faktorů nehrají velkou roli.

U některých žen má tento problém mnohonásobný charakter, kdy je v děložní dutině nebo na děložním čípku vidět několik útvarů různých tvarů a velikostí..

U některých osob spravedlivého sexu může být takový obrázek náhodným nálezem při rutinním vyšetření nebo při řešení různých jiných stížností, které nesouvisejí s polypem..

Ale stále častěji je polyp detekován během ultrazvukového vyšetření na pozadí výskytu různých druhů stížností:

 • Nejběžnější z nich je, že menstruace nekončí nebo se krvácení objeví uprostřed cyklu nebo špinění z genitálního traktu. Menstruace může být delší nebo bohatá, po konci na chvíli zůstane mazanice nebo periodické kapky krve.
 • Klinický obraz do značné míry závisí na velikosti léze. V tomto případě byste měli vědět, že kromě stížnosti, že menstruace nekončí, může být bolest v podbřišku tažného charakteru nebo opakující se nepohodlí.

Hormonální antikoncepce

V moderní době rozvoje farmaceutického průmyslu a gynekologie se stále více žen rozhoduje používat hormonální antikoncepci jako metodu prevence těhotenství..

Pouze odborník si může vybrat správnou drogu s přihlédnutím k hormonálnímu pozadí a přítomnosti doprovodných patologií.

Preferovanou metodou, kterou jsem zkoumal před výběrem hormonálních látek, je studium hormonálního profilu. Na základě toho můžete zvolit požadovanou dávku hormonu.

Vlastnosti menstruace při užívání hormonálních léků:

 1. Za normálních okolností se na pozadí hormonálních léků snižuje objem měsíčních ztrát krve, snižuje se bolestivý syndrom a další nepříjemné příznaky charakteristické pro menstruační syndrom..
 2. Ale při nesprávném výběru léku, nestabilitě hormonálního pozadí může dojít k takovému problému, období nekončí. Jejich povaha může být průlomová, nebo nějakou dobu po předpokládaném konci bude mazanice nadále vynikat. Falešný je hnědé barvy a není doprovázen bolestí, nepohodlí a malátností. To je do značné míry způsobeno neúčinností činidla a jeho patologickým účinkem na reprodukční systém. Doporučuje se důkladné vyšetření s možným použitím jiného hormonálního přípravku.

Maligní proces

To je jeden z nejnebezpečnějších důvodů, proč vaše menstruace nekončí ve správný čas. Krvácení může nastat buď spontánně, nebo se zhoršujícími se příznaky v průběhu času.

Průměrný věk projevu takového obrazu je jiný. Stále více mladých žen čelí malignímu procesu v orgánech reprodukčního systému.

Nemoc se může projevit:

 • Porušení obecného blahobytu;
 • Obtížnost tolerovat fyzickou aktivitu;
 • Postupný rozvoj slabosti a malátnosti;
 • Dochází k porušení povahy menstruace, budou delší a nepravidelné, doprovázené velkým oddělením krve.
 • V pokročilých případech lze sraženiny s nepříjemným zápachem a nerovnoměrnou konzistencí oddělit krví. Může být obtížné zastavit menstruaci, s touto stížností se žena může poradit s lékařem.

Ve většině případů, kdy menstruace nekončí, je nutné hledat maligní proces v děložní dutině nebo na děložním čípku; v oblasti vaječníků jsou tyto příznaky méně časté.

Nemoci štítné žlázy

Problém onemocnění štítné žlázy je rozšířený. Nepříznivé faktory prostředí, podvýživa, která obsahuje malé množství jódu, mohou ovlivnit její stav dědičné faktory.

U blízkých příbuzných, mezi mnoha ženami, lze detekovat patologii štítné žlázy. Průměrný věk, ve kterém je detekována patologie, je 20-35 let. Je třeba poznamenat, že téměř veškerá menstruace je nepravidelná..

Bude to záviset na typu patologie, nejčastějších možnostech, které ovlivňují povahu menstruace:

 • Nedostatek funkce štítné žlázy. Může dojít k porušení povahy menstruace, jsou náchylné ke zpoždění, po kterém nemusí dlouho skončit.
 • Mít nodulární hmotu, která produkuje hormony.
 • Autoimunitní poškození tkáně. Vaše období často nekončí včas a mohou být bohatší než obvykle.
 • Maligní proces. V případě maligního procesu je menstruace naprosto nepravidelná, závažnost závisí na úrovni poškození.

Endometrióza

Běžná patologie žen v reprodukčním období, ve které je živý klinický obraz. Endometrióza se projevuje častěji u žen ve věku 30-45 let.

Závažné příznaky se projevují v děložní formě endometriózy nebo adenomyózy. To je způsobeno postupnou destrukcí svalové vrstvy dělohy a zarůstáním sliznice děložní dutiny do ní.

Bez ohledu na menstruaci, ale zejména ve druhé fázi cyklu, je třeba poznamenat:

 • Bolest při pohlavním styku.
 • S postupujícím problémem se menstruace prohlubuje. Několik dní před a několik dní po menstruaci se z genitálního traktu objevuje hnědý výtok různé intenzity. Lze na ně pohlížet, jako by menstruace nekončila..
 • Stav pacienta se mění, je nervózní, má silnou únavu, slabost atd..
 • Spolu s porušením povahy menstruace se objevuje další problém - neplodnost..

Pozitivní prognóza tohoto problému bude s postupem procesu méně pozitivní..

Patologie oběhového systému

Existuje mnoho možností pro vývoj patologického procesu. Dívka nebo žena si často nemusí být vědoma zdravotních problémů. Velké množství problémů se objevuje spontánně po nástupu první menstruace.

Příznaky:

 • Objevuje se velké množství výtoku z genitálního traktu, které je doprovázeno poruchou vědomí, sníženou tolerancí zátěže, závratě, slabostí.
 • Kůže zbledne.
 • Povaha výtoku je jasně červená, jsou tekuté a zřídka mají sraženiny.

Léčba je v tomto případě velmi obtížná, zvláště pokud dívka není sexuálně aktivní..

Stres

Negativní dopad různých environmentálních faktorů ovlivňuje nejen stav nervového systému, ale také fungování pohlavních orgánů, často vede k tomu, že období nekončí.

Častěji k tomu dochází u takových projevů, jako je depresivní stav, fenomén apatie, zvýšená únava atd. Právě tyto projevy vedou k prudkému vyčerpání obranyschopnosti těla, vyjádřenému ztrátou vitamínů a minerálů.

Výsledkem je, že žena zaznamenává obecné porušení menstruace, zvýšení jejich bolestivosti, pak nekončí.

Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??

Dlouhá období mohou být spojena nejen s projeveným nepohodlí, ale také s ohrozením života a zdraví ženy..

Chcete-li to provést, měli byste vědět, že menstruace může způsobit narušení pohody, projevující se slabostí, závratě, prudkou ztrátou síly atd., Ale tímto způsobem ztráta krve vede k těžké anémii a možnému rozvoji poruchy srážení krve.

Musím navštívit lékaře?

Při prvních projevech, že menstruace je narušena v rytmu (mohou skončit a začít znovu za týden) nebo nekončí, měli byste vyhledat pomoc od odborníka.

Proto musí žena nejprve navštívit gynekologa. Pokud je zjištěna souběžná patologie, bude nutná pomoc souvisejících odborníků.

Co dělat s prodlouženým krvácením?

V případě, že v současné době není možné navštívit odborníka, ale menstruace se nezastaví, můžete použít takové metody zastavení menstruace jako jednorázový příjem hemostatických látek, kyseliny tranexamové nebo etamsilatu.

Určitě byste měli vědět, že by neměly být používány žádné hormonální prostředky pro menstruaci, které nekončí. Co nejdříve byste měli kontaktovat lékařskou instituci.

Léčba

Drogy

Výběr léků v případě, že menstruace nekončí, je záležitost docela nebezpečná a zároveň zodpovědná.

Proto může problém vyřešit pouze kvalifikovaný odborník, který nejprve zjistí problém menstruace a teprve na základě výsledků laboratorních a instrumentálních výzkumných metod zvolí taktiku léčby.

Nejprve by měla být farmakoterapie zaměřena na odstranění hlavní příčiny poruch menstruace:

 • To může být užívání léků k léčbě štítné žlázy nebo jiných hormonů v těle..
 • V případě endometriózy těla dělohy mají dobrý účinek gestageny nebo orální antikoncepce s gestagenním účinkem.
 • U fibroidů není účinek farmakoterapie vysoký, proto mohou léky jen v malé míře ulevit ženě od skutečnosti, že její období nekončí. Může to být takový prostředek k zastavení menstruace, jako je kyselina tranexamová nebo etamsylát..
 • Ve stresové situaci můžete do své stravy zahrnout sedativa, zejména na rostlinné bázi. Může to být matka, valerián atd..
 • U polypů je menstruace obtížně eliminovatelná léky..

Lidové léky

Existuje poměrně málo lidových prostředků, pokud vaše menstruace nekončí..

Častěji se jedná o bylinné přípravky, jejichž mechanismus účinku je zaměřen na ovlivnění oběhového systému:

 • Mezi účinnými a nejoblíbenějšími prostředky se vyznačuje kopřiva. Tato rostlina má díky vitaminu K obsaženému ve složení silný hemostatický účinek. Kopřiva se užívá orálně jako odvar během menstruace. Výsledkem je, že objem a doba trvání jsou rychle sníženy. Ale taková rostlina má při přijímání řadu kontraindikací a upozornění. Je nutné konzumovat kopřivu během menstruace ne déle než 7 dní, jinak může dojít k hyperkoagulabilitě nebo trombóze, což vede k ohrožení života.
 • Odvar z přesličky pomáhá vyřešit problém, když vaše menstruace nekončí. Někdy se přeslička připravuje ve formě tinktury. Doba trvání léčby je v průměru jeden měsíc, někdy se může doba prodloužit.
 • V malé míře zvládá problém menstruace, která nekončí odvarem nebo mátou.
 • Viburnum se používá méně, i když je jasně viditelný jeho hemostatický účinek.

Prevence

Porušení menstruačního cyklu, které se projevuje tím, že menstruace nekončí, lze snadno kontrolovat a po celý život přijímat opatření zaměřená na prevenci jejich výskytu.

K tomu je třeba dodržovat několik základních bodů:

 • Žena by měla dobře jíst a dodržovat režim práce a odpočinku.
 • Odstraňte ze života těžkou fyzickou aktivitu a těžké zvedání.
 • Zodpovědně přistupujte k tvorbě potomků. Pokud v blízké budoucnosti nechcete mít děti, musíte kontaktovat odborníka, který vám vybere optimální antikoncepční pilulky. Neukončujte těhotenství, chraňte se během sexu, vyvarujte se nekontrolovaného neoprávněného užívání hormonálních léků.
 • Nezneužívejte léky, které mohou ovlivnit stav oběhového systému.
 • Pravidelně navštěvujte gynekologa, a je-li to nutné, další odborníky, sledujte pravidelnost menstruace a při prvních projevech, když nekončí, vyhledejte lékařskou pomoc a neléčte se.

Proč menstruace nekončí, důvody, co dělat, jak zastavit menstruaci

Příčiny prodlouženého období, příčiny prodloužené menstruace

Někdy menstruace (menstruace) pokračuje po skončení předepsaného období.

Typická doba menstruace je 3 dny až týden, ale malé procento žen v plodném věku má menstruaci delší, než se očekávalo..

Abyste pochopili, jaké mohou být příčiny menstruačních nepravidelností, musíte vyhledat pomoc od lékaře. Příčinu takového porušení může určit pouze lékař, proto se po delší dobu nedoporučuje odložit návštěvu gynekologa v naději, že problém bude vyřešen sám.

Příčiny prodloužené menstruace, proč menstruace trvá tak dlouho

Ženy si vždy neuvědomují, jaké mohou být dlouhodobě fyziologické a psychologické důvody, proč menstruace trvá dlouho. Ne všechny ženy chápou, co je to prodloužená menstruace, nevědí, jak odlišit obvyklé hojné výtoky od děložního krvácení a obecně jakou menstruaci, kterou menstruaci lze nazvat hojnou. Největší nebezpečí pro ženy představují 2 typy menstruačních nepravidelností:

 • Příliš intenzivní období (více než 150 ml denně).
 • Prodloužená menstruace.

Pokud menstruace trvá velmi dlouho a pokud je menstruace nejen prodloužená, ale také extrémně intenzivní, měli byste si ihned domluvit schůzku s lékařem, protože to ohrožuje život a zdraví ženy.

Existuje mnoho důvodů pro vznik dlouhých období, kdy je menstruace velmi dlouhá nebo menstruace trvá déle než předepsané období. Níže jsou uvedeny nejčastější důvody vzniku dlouhých období, kdy období dlouho nekončí. Proč tedy období nekončí, v drtivé většině případů dochází k prodloužené menstruaci kvůli:

 • mimoděložní těhotenství nebo potrat (v tomto případě krev vytéká sraženinami a je doprovázena silnou bolestí);
 • důvodem velmi dlouhých a dlouhých období je důsledek lékařského potratu;
 • prudká změna klimatických pásem může také vést k tomu, že menstruace bude trvat déle než obvykle;
 • psychické přepětí může vést nejen ke zpoždění menstruace, ale také se může stát jedním z důvodů, proč menstruace dlouho neskončí;
 • instalace nitroděložního tělíska (nitroděložní tělísko, které vyvolává hojné a dlouhodobé období, musí být okamžitě odstraněno);
 • užívání hormonální antikoncepce může v některých případech vést ke zpoždění menstruace, ale k vzhledu velmi dlouhé menstruace, kdy bude menstruace trvat velmi dlouho (v tomto případě by měla být hojná a prodloužená období projednána s ošetřujícím gynekologem, který je předepsal);
 • hormonální nerovnováha způsobená přirozenými příčinami (porod, menopauza atd.);
 • dysfunkce štítné žlázy;
 • krevní onemocnění někdy vedou k výskytu tak nepříjemného příznaku jako velmi dlouhá období;
 • adenomyóza (invaze endometria do svalových stěn dělohy);
 • polypóza dělohy může být důvodem, proč menstruace nekončí;
 • děložní myomy (benigní formace, charakterizovaná silným a prodlouženým krvácením, vznikajícím, včetně během intermenstruačního období);
 • maligní výrůstky v děloze se někdy stávají důvodem, proč menstruace nekončí.

Výše uvedené důvody, že menstruace nekončí včas, jsou nejčastější, ale to neznamená, že příčinou dlouhého vaginálního výtoku nemohou být jiné fyziologické nebo patologické důvody. Čím dříve bude provedeno vyšetření pacientky s prodlouženou menstruací a budou provedeny nezbytné testy, aby se zjistila příčina této odchylky, tím účinnější bude léčba. Proto při prvních známkách prodloužené menstruace byste měli okamžitě kontaktovat svého lékaře.

Prodloužená menstruace: hrozby a rizika

Vždy je velmi důležité si uvědomit, jaké příčiny prodloužených období mohou být zdraví škodlivé a které z nich mohou mít určité riziko pro zdraví ženy. Pokud menstruace trvá déle než předepsané období (8 dní nebo více), je klasifikována jako odchylka, která představuje ohrožení života a zdraví ženy. Pokud menstruace nekončí a žena neví, jaké mohou být příčiny prodloužených období a jak mohou být nebezpečné pro ženské tělo, měla by žena vědět, že nebezpečí této odchylky je, že:

 • prodloužená a hojná ztráta krve vyvolává prudký pokles hladiny železa v těle, což vede k rozvoji anémie (anémie);
 • může signalizovat přítomnost mimoděložního těhotenství, potratu nebo latentní onkologie;
 • k jeho odstranění může být nutný chirurgický zákrok, který v tomto případě trvá hodiny, protože neustálé krvácení postupně oslabuje tělo ženy.

V případě prudkého zhoršení pohody v důsledku delšího období byste neměli ztrácet čas schůzkou s odborníkem, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Co může být, pokud je vaše menstruace velmi dlouhá?

Trvání krvácení během menstruace není delší než 7 až sedm dní, jinak může poškodit tělo. Většina žen ani nepředpokládá, že dlouhodobá období mohou být extrémně nebezpečná; na jejich pozadí vznikají takové zdravotní problémy, jako jsou:

 • V přítomnosti těhotenství a děložního krvácení existuje vysoká pravděpodobnost potratu;
 • Dochází k těžké ztrátě krve. To se často pozoruje, když se zvyšuje nejen doba trvání menstruace, ale také jejich objem. Často se stávají hojnými a hustými..

Jaké je nebezpečí prodloužené menstruace?

V některých případech se za přítomnosti tohoto druhu patologie neobejde bez chirurgického zákroku, často je to nutné v extrémně pokročilých případech, kdy se žena obrátila na gynekologa velmi pozdě. V případě prodlouženého krvácení existuje vysoká pravděpodobnost přítomnosti různých závažných patologických stavů, včetně zvýšení velikosti děložních myomů nebo onkologických nádorů. Pokud vaše menstruace trvá déle než sedm dní a nekončí, musíte nejprve kontaktovat gynekologa, který provede vyšetření a předepíše nezbytnou léčbu v závislosti na diagnóze. Menstruační cyklus může být také narušen na pozadí různých poruch v těle. Prodloužené a silné krvácení během menstruace se nazývá meroragie..

Obecné informace o menstruaci (menstruace)

Biorytmy sexuálně zralé ženy jsou naladěny na početí a nesou potomky. Během určité doby potřebné pro zrání vajíčka se tělo připravuje na možné početí vytvořením další vrstvy endometria v děloze.

Pokud nedojde k oplodnění, pak přirozený proces odmítnutí mrtvého vajíčka spolu s vrstvou endometria začíná krvácením z dělohy - menstruací.

U žen bez zdravotních problémů se menstruace vyskytuje každých 28-35 dní a je charakterizována:

 • průměrná doba trvání (nejméně 3 dny, ale ne více než týden), a pokud vaše menstruace trvá 2 dny, pak jsou to příznaky oligomenorey;
 • úplná absence bolesti nebo slabá tažná bolest v dolní třetině břicha;
 • nevýznamná ztráta krve (od 50 do 150 ml, s ohledem na sraženiny a hlen vylučovaný krví).

První menstruace u dívek nastává ve věku 11-13 let. Pokud je dívce již 14 let a její období se neobjevilo, pak jejich nepřítomnost může naznačovat přerůstání panenské blány, což vede k hromadění menstruačního toku ve vnitřní dutině dělohy. Pokud máte podezření na přítomnost této odchylky, měli byste věnovat pozornost doprovodným příznakům:

 • křečovitá bolest;
 • otok dolní třetiny břicha;
 • bolesti dolní části zad vyzařující do ohanbí.

Pokud vyšetření lékařem potvrdí, že panenská blána je přerostlá, je odstraněna chirurgicky, aby se vytvořil otvor pro průchod menstruačního toku. Po lékařském zásahu zpravidla u dospívajících nejsou žádné problémy s menstruací..

Prevence dlouhodobých komplikací

Menstruace je pro tělo silným stresem, proto se během kritických dnů doporučuje ženě:

 • vzdát se sportu;
 • v případě, že menstruace trvá déle než týden, kdy se menstruace nezastaví déle než 7 dní, doporučuje se upravit stravu, s výjimkou kávy, černého čaje, alkoholických nápojů, kořeněných, slaných a tučných jídel a zvýšit spotřebu potravin obsahujících železo (pohanka, červené maso, kuřecí maso, luštěniny, meruňky, sušené ovoce, šípky, dýňová semínka, mořské řasy, houby, kakao, artyčoky, mořské plody, ořechy, citrusové plody, surová rajčata, zelená cibule);
 • pokud se menstruace nezastaví na delší dobu, doporučuje se dodržovat osobní hygienu, umývat se nejméně 3krát denně teplou vodou s dětským mýdlem nebo gelem pro intimní hygienu (nedoporučuje se používat sprchové gely nebo mýdlo na praní, protože narušují přirozenou rovnováhu vaginální mikroflóry) ;
 • pokud vaše menstruace trvá déle než týden, lékaři vám doporučují odmítnout plavat v otevřených nádržích a bazénech (během menstruace se ochranné vlastnosti těla snižují a vodní prostředí vytváří příznivé podmínky pro infekci infekcemi vnitřních pohlavních orgánů);
 • omezit pohlavní styk (pohlavní styk během menstruace může způsobit velkou ztrátu krve);
 • při prodloužené menstruaci je nutné odmítnout se opalovat, navštívit saunu a koupel (vysoké teploty zvyšují objem menstruačního toku).

Dodržování těchto doporučení vám umožní vyhnout se nepříjemným následkům v podobě menstruačních nepravidelností a genitálních infekcí, které může odstranit pouze gynekolog.

Příznaky menstruačních nepravidelností

Délka menstruačního cyklu se u jednotlivých žen liší. Norma se považuje za indikátor 20-35 dnů..

Mezi příznaky, které signalizují přítomnost patologie, patří:

 • úplná absence menstruace s negativním těhotenským testem. A o tom, jaké přípustné období pro zpoždění menstruace lze číst v článku: žádná menstruace, 2, 3, 4, 5 dní nebo 1 týden, žádné měsíční 2 týdny nebo celý měsíc, jaké mohou být důvody;
 • změna intenzity a trvání menstruace bez zjevného důvodu;
 • bolestivé pocity doprovázející proces krvácení;
 • předmenstruační krvácení.

Pokud se vyskytnou výše uvedené příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Příznaky a příznaky prodloužené menstruace, které mohou být?

Přítomnost této patologie může být indikována příznaky, jako jsou:

 • Trvání krvácení je více než 7 dní;
 • Za pouhou hodinu je těsnění úplně nasáklé krví, v extrémně obtížném případě musí žena vyměnit několik těsnění za hodinu.

Kromě toho, že menstruace trvá velmi dlouho, v důsledku velké ztráty krve se u ženy objeví následující příznaky:

 • Závrať;
 • Pocit slabosti;
 • Silné bolestivé pocity;
 • Krevní sraženiny spolu s obdobími.

Premenstruační syndrom (PMS)

Téměř polovina žen v plodném věku trpí premenstruačním syndromem charakterizovaným:

 • obecná slabost;
 • bolest hlavy;
 • otok a bolest na hrudi;
 • nespavost;
 • nevolnost, ve vzácných případech zvracení;
 • bolest v srdci.

Přestože premenstruační syndrom není patologie, způsobuje mnoho nepříjemností v důsledku porušení obvyklého životního stylu ženy a zhoršení jejího celkového blahobytu. Chcete-li odstranit příznaky PMS, musíte kontaktovat gynekologa, který zvolí nejoptimálnější léčbu v závislosti na výsledcích testů a vyšetření.

Co když vaše období pokračuje? Co dělat, pokud je vaše menstruace velmi dlouhá?

Časté a časté otázky, ke kterému lékaři se obrátit, pokud vaše menstruace pokračuje a v žádném případě nekončí, co dělat, pokud vám menstruace nekončí na dlouhou dobu. Pokud se vaše menstruace prodlužuje, nedělajte si samoléčbu a ještě více se řiďte radami získanými z internetu. Nástroj, který pomohl někomu z přátel nebo lidí, kteří zanechali komentář na tematickém fóru, může způsobit nenapravitelné poškození zdraví ženy trpící delší dobou, protože v případě jeho použití není zohledněn důvod, který způsobil selhání menstruačního cyklu. Některé stránky mají přímou linku s lékaři různých specialit. Je docela možné se na ně obrátit o pomoc, ale stojí za to zvážit jeden důležitý bod: dobrý odborník může doporučit lék na dočasné zastavení silného krvácení, ale určitě přesměruje na gynekologa, aby objasnil diagnózu a předepsal vhodné léky.

Ženy často neví, co mají dělat, pokud menstruace trvá velmi dlouho, co dělat, když se menstruace nezastaví na dlouhou dobu.

Lidové léky na léčbu delšího období, pokud je období velmi dlouhé

Před použitím alternativních metod léčby se doporučuje poradit se s odborným lékařem. Jakákoli léčba by měla být předepsána lékařem, aby bylo možné najít správné dávkování použitého činidla nebo léčiva, aby byl pacient chráněn před všemi možnými následky nesprávné léčby a vedlejších účinků. Lidové léky na delší dobu zahrnují:

 • odvar z přesličky (1 polévková lžíce. l. nasekané přesličky nalijte 0,5 l horké vody, nechte vývar vyluhovat, napněte a vezměte 1 polévkovou lžíci. l každé 2 hodiny, dokud se krvácení nezastaví);
 • infuze listů malin a lesních jahod, dubové kůry, husy skořápky a řebříčku (všechny složky se odebírají ve stejném poměru (20 gr.), smíchají se do homogenní konzistence, poté 1 polévková lžíce. l. výsledné směsi se nalije sklenicí studené převařené vody a napustí 5 hodin Výsledný vývar se přivede k varu, strácí se 5-7 minut na nízkém ohni a konzumuje se ve stejných dávkách po celý den. Průběh léčby je týden);
 • odvar z pastýřské kabelky, kopřivy a kořenů hořčice (složky nalijte ve stejném poměru vodou a směs nechejte několik hodin vařit. Výsledný nálev vařte na mírném ohni po dobu 30 minut a oslaďte medem. Pijte alespoň litr vývaru denně);
 • infuze vodního pepře (1 polévková lžíce. l. vodní pepř se nalije do 2 šálků vody, výsledná směs se potopí ve vodní lázni po dobu 10-15 minut a poté se infunduje po dobu 45 minut. K vývaru získanému po namáhání přidejte vodu v množství nezbytném k obnovení původního objem směsi před vařením. Vezměte infuzi je nutné na 1 polévkovou lžíci. l 3krát denně po dobu 3-6 měsíců);
 • odvar z pomerančové kůry (kůru ze 6 pomerančů nalijte do 1,5 litru vody a nechte vařit, dokud objem směsi neklesne na 0,5 litru. Napjatý vývar oslaďte 1 polévkovou lžící. l. medu. Vezměte 2 lžíce. l. prostředky 3krát denně půl hodiny před jídlem);
 • tinktura z kořene Potentilla erect (nalít drcený kořen Potentilla s vodkou v poměru 1: 3 a nechat vařit po dobu 2 týdnů. Je nutné začít užívat infuzi týden před nástupem menstruace a pokračovat v pití až do konce kritických dnů. Standardní dávka je 1 polévková lžíce. l. v den před spaním).

Lidové léky na léčbu prodloužené menstruace mohou být účinnou pomocí léků, avšak jejich použití by mělo být bezpodmínečně projednáno s ošetřujícím lékařem, protože u určitých onemocnění může zhoršit pohodu ženy.

Podobné články

Menstruace po dobu jednoho měsíce Menstruační cyklus by měl být za ideálních podmínek pravidelný a stabilní. Každá žena však alespoň jednou v životě čelí jeho selháním. Mladé dívky v přechodném věku...

Zkrácený menstruační cyklus S nástupem menstruačního toku během puberty je dívčí hormonální systém přestavěn a během jednoho až dvou let po menarché je nastolen stálý menstruační cyklus. Každá žena má své vlastní trvání cyklu, ale...

Menstruace trvající 2 dny Menstruace pro ženu je stejně normální jako růst vlasů nebo ztráta mléčných zubů. Každý reprodukční cyklus trvá 25–32 dní, krvácení na začátku obvykle trvá 3–7 dní…

Mnoho žen se ptá, jak dlouho trvá menopauza. Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. V průměru trvá menopauza od 1 do 10 let. Závisí to na individuálních charakteristikách organismu..

Kategorie ženNezbytná opatření
Pro ženy a dívky, které nemají žádný sexuální život
 1. 1. Zjistěte přítomnost faktorů, které mohou vést ke zpoždění menstruace (stresové situace, nevyvážená strava, intenzivní fyzická aktivita atd.).
 2. 2. Pokud nemáte menstruaci po dobu 3 měsíců nebo déle bez zjevného důvodu, musíte být vyšetřeni gynekologem
Pro dívky a ženy, které mají sex
 1. 1. Proveďte těhotenský test.
 2. 2. Zjistěte přítomnost faktorů, které mohou oddálit menstruaci (stresové situace, podvýživa, nadměrná fyzická aktivita atd.).
 3. 3. V případě pozitivního těhotenského testu nebo v případě, že žena není těhotná, a v případech, kdy zpoždění menstruace trvá delší dobu bez zjevného důvodu, měli byste okamžitě vyhledat gynekologa
Pro ženy ve věku 40 a více let
Pro ženy, které přestanou užívat antikoncepci nebo po potratu