Proč mám rád vůni svého období

Irino, nevidím nic vulgárního ve sbírání nehtů ve sklenici majonézy.

Vulgarita - 1) obscénnost, obscénnost, nevkusná a nemorální hrubost; 2) nízká kvalita v duchovním, morálním smyslu, průměrnosti.

Irina, dobře, budu citovat.

. „Vulgární“ kultura Ruska je v menší míře než na západě - buržoazní kultura, je to právě kultura venkovských mas vysídlených do města. Jelikož ve městě bývalý rolník cítil svou podřadnost a nepostřehnutelnost, bylo pro něj problém upozornit na sebe [4]. Vulgárnost zde získala odstín originality a skandálnosti, ale stále se od nich odlišovala laciností výběru materiálů [5].

Někdy chytlavá a zjevná vulgárnost může mít obscénní sexuální konotaci [6] a dokonce se časem přelije do sexappealu [7]

Mezi příklady vulgárnosti u žen obvykle patří nadměrné líčení, drsná slovní zásoba, nesprávná řeč a hlasitý hlas [8] [neoprávněný zdroj? 400 dnů] V březnu 2012 se v síti objevily informace definující míru vulgárnosti, zejména těsné topy s holým břichem nebo průsvitné halenky, minisukně kratší než 40 cm a boty v kombinaci se síťovanými punčochami, šaty s hlubokým výstřihem nebo legíny bez sukně [

8 věcí, které ne každá žena ví o kritických dnech

Délka menstruačního cyklu není konstantní

Navíc se liší nejen od ženy k ženě, ale také od měsíce k měsíci u téže ženy. V průměru je počet dní mezi obdobími 28, ale nástup lze očekávat mezi 21 a 35 dny. Je nutné počítat od prvního dne po ukončení předchozí menstruace a od tohoto okamžiku do ovulace to může trvat od jednoho do těchto týdnů. Ale druhá fáze - po ovulaci - u každé ženy trvá asi 14 dní. A ano, je naprosto normální, že období přicházejí v různých intervalech z měsíce na měsíc, protože jsou ovlivněna mnoha faktory..

Některé ženy mohou ovulovat.

Ovulace je jev, který je uvolněním vajíčka z vaječníku do břišní dutiny v důsledku prasknutí zralého folikulu. U většiny žen to zůstává bez povšimnutí, ale je zcela normální cítit její příznaky. Příznaky mohou zahrnovat mírnou bolest břicha, stejně jako zvýšení bazální tělesné teploty a citlivost prsou..

Menstruační křeče nemusí být jen v žaludku

Specifické „tupé“ bolesti svalů, které často doprovázejí menstruaci, se neomezují pouze na břicho. Mohou vyzařovat do dolní části zad a boků a obecně do nohou až ke kolenům. To je způsobeno skutečností, že nervová zakončení v břišní oblasti jsou spojena a „záškuby“ na jednom konci této „sítě“ nervů často způsobují reakci na druhém.

Sex téměř nikdy nezbavuje menstruační křeče.

Není známo, kým je popularizovaný mýtus, že menstruační křeče lze během sexu snížit, mýtem a úlevu pociťuje jen velmi malé procento žen (a že to může souviset s autohypnózou). Vědci však definitivně prokázali, že sex v tuto chvíli s vysokou pravděpodobností způsobí křeče dělohy, zvláště pokud se spermie dostane dovnitř. A ano, sex během menstruace může být pro některé ženy fyziologicky nepříjemný, nepříjemný..

Během ovulace muži často považují ženy za atraktivnější.

Je pravda, že to nesouvisí se vzhledem - souvisí to s vůní. Studie řady vědců ukázaly, že muži, kteří čichali oblečení, které ženy nosily během ovulace, významně zvýšily hladinu testosteronu, což je zodpovědné za touhu po reprodukci. Mnoho žen také uvádí zvýšenou touhu během ovulace. Oba dokonale zapadají do logiky přírody.

Menstruace se „usadí“ až rok po vysazení pilulky

Většina pilulek, které zabraňují těhotenství, potlačuje ovulaci a obsahuje umělé hormony, které „nahrazují“ ty přirozené, a zároveň brání vzniku nového života. Pokud pilulky přestanete užívat, samotné tělo začne samo produkovat potřebné hormony a vrátí ovulaci, ale to nějakou dobu trvá. Nejméně šest měsíců - to je období, které většina lékařů vyčlenila na to, aby se samotné tělo „usadilo“, a do té doby se nebudou zavazovat diagnostikovat menstruační nepravidelnosti (alespoň by neměli). Teoreticky je možné otěhotnět ihned po opuštění pilulek, i když se to nestává příliš často.

Existují přírodní léky na zmírnění menstruačních příznaků

Je pravda, že jejich účinek je odhalen hlavně ve studiích a v reálném životě všechna tato snížení procenta a „ve většině případů“ nikoho nijak zvlášť nezajímají. Věda však - vápník uklidňuje menstruační křeče a vitamin D zlepšuje náladu. Hořčík snižuje podrážděnost a bolesti svalů. Dobře se osvědčil také komplex vitamínů B. Nakonec je také vidět, že mnoho bylinných čajů usnadňuje průběh menstruace, ačkoli se věda nezavazuje vysvětlit mechanismus účinku v jejich případě. Může se stát, že jsou stejně účinné jako homeopatická léčiva - tedy na základě placebo efektu (autohypnóza). Bylinné čaje vám však na 100% neublíží, lze je bezpečně pít.

Šance na kvasinkovou infekci během menstruace jsou sníženy

Je to proto, že menstruační krev zvyšuje pH v pochvě, což ztěžuje přežití „živých věcí“, včetně infekcí. V mnoha případech však „hra hormonů“ vede k tomu, že naopak, pouze během menstruace dochází k rozvoji infekcí, což se projevuje charakteristickým „rybím“ zápachem a zvýšenou úrovní sekrecí. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem..

Proč se vůně objevuje během menstruace

Nástup menstruace je poznamenán výskytem krvavého výtoku - menstruace. Během tohoto období je nutná zvláštní péče o intimní oblast, odmítání sexuálních vztahů a zvýšená pozornost k jejich zdraví. Nepříjemný zápach během menstruace vyžaduje analýzu hlavních příčin a způsobů, jak je odstranit. Léčba se provádí léky a lidovými prostředky.

 1. Jak by měla zdravá žena vonět?
 2. Kvůli genitálním infekcím
 3. Kandidóza
 4. Bakteriální vaginóza
 5. Gardnerelóza
 6. Zánět dělohy
 7. Neinfekční příčiny
 8. Jaké testy se používají k identifikaci příčiny
 9. Metody léčby
 10. Video

Jak by měla zdravá žena vonět?

Mnoho žen se diví, proč mají menstruace nepříjemný zápach. Tento jev je spojen s charakteristikami průběhu menstruace. Na začátku menstruačního cyklu dochází ke krvavému výtoku. V této době je žena pozornější k hygienickým postupům. Kromě bolesti v podbřišku, únavy a zvýšeného emočního pozadí se může během menstruace objevit nepříjemný zápach.

U zdravých žen trvá menstruace 3–7 dní bez projevu konkrétních příznaků. Přirozené aroma intimní zóny nezpůsobuje v kritických dnech nepohodlí. Chcete-li zjistit, jaký by měl být zápach menstruace, stojí za to zvážit jeho hlavní vlastnosti..

Vůně může být mírně kyselé mléko. V závislosti na cyklu se mění a během ovulace se zvyšuje. Hlavní podmínkou pro zdravou ženu je, aby to nebylo drsné a nepříjemné. U mnoha dívek jsou období často bez zápachu. Pokud ano, není to při správné hygieně cítit.

Vůně ryb nebo kefíru je běžná v posledních dnech menstruace.

Kvůli genitálním infekcím

Existuje několik běžných infekcí, které během vašeho období způsobují zápach. Mohou se objevit podivné bílé, žluté nebo zelené výboje. Důvod zápachu během menstruace často spočívá ve vývoji infekčního onemocnění. Existuje také mnoho neinfekčních příčin. Vůně ryb nebo kefíru je běžná v posledních dnech menstruace. Na konci cyklu se může objevit svědění a pálení. S takovými příznaky byste měli navštívit gynekologa.

Kandidóza

Toto onemocnění je způsobeno houbami. Začnou se množit obecným nebo lokálním snížením imunity. V tomto okamžiku se aktivují kvasinkové houby, které způsobují kandidózu (drozd).

Živé příznaky nemoci:

 • svědění v intimní oblasti;
 • vůně hniloby;
 • nepohodlí při chůzi;
 • nepohodlí během sexu;
 • zvýšení počtu sekrecí a změna jejich barvy;

Pokud dívka používá vonné vložky, nepříjemný zápach z drozdů nemusí být patrný. Vlastnosti jeho projevu:

 • kyselý odstín;
 • výrazné aroma;
 • horší na začátku menstruace;
 • cítil se při odplavení;
 • bez povšimnutí pro ostatní;
 • připomíná vůni kefíru.

Dívky, které často trpí kandidózou, páchnou hned kysele. Takto se projevuje relaps nemoci..

Bakteriální vaginóza

Nemoc přímo ovlivňuje povahu menstruace. Zdravá mikroflóra je určena k ochraně vnitřních pohlavních orgánů před infekcemi v sousedních systémech.

U bakteriální vaginózy je vaginální mikroflóra narušena bez jejího zánětu. Toto onemocnění je charakterizováno prodlouženým a hojným výtokem. Počet kolonií bakterií mléčného kvašení klesá, což narušuje přirozenou obranu proti patogenním mikroorganismům.

Bakteriální vaginóza se vyznačuje:

 • silný rybí zápach;
 • svědění a pálení vaginální sliznice;
 • přítomnost kluzkých, protahujících se sraženin v sekrecích;
 • nepohodlí během sexu.

V intimní oblasti často voní jako shnilá ryba - charakteristický příznak bakteriální vaginózy. Kromě zápachu se výtok z bakteriální vaginózy liší jen málo od zdravých. Obvykle nezůstávají na spodním prádle..

Toto onemocnění se vyvíjí, když je žena infikována gardrenella vaginalis

Gardnerelóza

Toto onemocnění se vyvíjí, když je žena infikována gardrenella vaginalis. Tato bakterie je častěji pohlavně přenosná. Existuje však také přenosová cesta pro domácnost. Bakterie se nepřenášejí orálním sexem.

Hlavním projevem gardnerelózy je zápach z pochvy. Vůně má rybí odstín. Ukázalo se, že je obzvláště nepříjemné během pohlavního styku, protože sperma je zásaditá. Vůně se také zvyšuje při kontaktu s mýdlovou pěnou.

Kromě zápachu nemusí ženu s gardnerelózou nic obtěžovat. Vagina není zanícená a výtok je šedý. Je možné svědění jemné oblasti. V každém případě je důležité co nejdříve navštívit lékaře. Konzultace s lékařem eliminuje riziko vzniku nebezpečných nemocí. Včasná léčba usnadní zbavení se nepříjemných příznaků.

Zánět dělohy

Při chronickém zánětu dělohy se objeví mírný bílý výtok. Zvláštní zápach během menstruace má současně následující odstíny:

 • Luke;
 • česnek.

Příčiny vývoje onemocnění jsou metabolické poruchy, snížená imunita, dlouhodobé užívání antibiotik. Patogen může provokovat i příliš častá konzumace zeleniny.

Nejčastěji se při gardnerelóze uvolňuje zakalený hlen, který má nazelenalý nebo žlutý odstín. Žena pravidelně pociťuje pálení a svědění. Z intimní oblasti je cítit zápach.

Neinfekční příčiny

Častou příčinou zápachu z úst je nedostatek sexuální hygieny. Během menstruace se musíte o citlivou oblast pečlivě starat. Jinak se vyvíjí vaginitida, kolpitida, kandidóza.

Výtok voní docela drsně a zápach po menstruaci mohou cítit i další lidé. Vzácná změna těsnění vede k trvalému zápachu. Když žena pečlivě sleduje intimní hygienu, ale vůně stále zůstává ostrá, je nutná konzultace s gynekologem. Existuje několik důvodů:

 • avitaminóza;
 • hormonální pozadí je narušeno;
 • Deprese;
 • snížená imunita;
 • nadměrná konzumace alkoholu, kouření.

Po narušení hormonálního pozadí se často objevuje nepříjemný zápach po menstruaci. Mezi hlavní důvody patří užívání hormonální antikoncepce, nespavost, příliš brzy nebo naopak, pozdní nástup sexuální aktivity, potrat.

Jaké testy se používají k identifikaci příčiny

Pokud mají ženy během menstruace specifický nepříjemný zápach, je nutné provést vyšetření, které zahrnuje několik fází..

Při první konzultaci se lékař dozví o příznacích, které ženu trápí, pravidelnost cyklu, počet porodů atd. Poté se provede vnější a vnitřní vyšetření pochvy. Specialista hodnotí stav stydkých pysků a močové trubice. Lékař zjistí výtok, který se liší od normálu. Mohou být použity k posouzení povahy nemoci..

Při první konzultaci se lékař dozví o příznacích, které ženu trápí.

Specialista poté vyšetřuje vagínu kolposkopem. Metoda umožňuje určit povahu výtoku, přítomnost změn na sliznici atd..

Důležité! Při pohovoru se ženou může lékař začít mluvit o abstraktních tématech, aby určil její duševní zdraví. Správnému zodpovězení otázek můžete pomoci lékaři diagnostikovat onemocnění pouze..

K provedení laboratorního testu se ženě odebere nátěr. Metoda pomáhá určit stav sliznice.

Metody léčby

Nepříjemný zápach během kritických dnů lze odstranit pomocí léků a tradiční medicíny. Znalost důvodů, které to způsobily, pomáhá určit, jak se vypořádat se zápachem. Pouze zkušený lékař vám pomůže naučit se, jak se zbavit zápachu. Předepisuje léky a další topické látky.

Infekce vyžaduje farmaceutickou léčbu. U nemocí, které jsou sexuálně přenosné, jsou předepisována širokospektrá antibiotika. V případě infekce Trichomonas žena užívá antimikrobiální látky - Klion, Flagil, Trichopol. Pro komplexní terapii se používají antiseptické, antibakteriální a antimikrobiální látky. Tyto léky jsou vybírány s ohledem na vlastnosti ženského těla..

Hygienická pravidla, jak se zbavit nepříjemného zápachu:

 • pravidelně měňte hygienické výrobky;
 • osprchovat se častěji;
 • nestříkejte příliš často;
 • vyberte tampony a vložky s optimálními parametry.

Pití velkého množství tekutin pomáhá předcházet tvorbě krevních sraženin během menstruace. Voda dokáže rychle odstranit cukr z těla a zabránit růstu bakterií.

Používání fermentovaných mléčných jogurtů pomáhá udržovat laktofloru. Je důležité udržovat zdravý imunitní systém. Za tímto účelem se používají léky:

Je důležité udržovat zdravý imunitní systém

 • Immunal;
 • Derinat;
 • Ribomunil;
 • Polyoxidonium;
 • Čípky - Galavit, Viferon.

Laktobakterin a bifidobakterin pomáhají normalizovat vaginální mikroflóru.

Mezi lidovými prostředky se rostlina Emblica používá k odstranění páchnoucího zápachu. Jeho plody obsahují hodně vitaminu C. Rostlina má několik prospěšných vlastností:

 • Schopen odstranit odpadní produkty škodlivých bakterií. Kromě toho rostlina eliminuje zápach a zabraňuje rozvoji infekce..
 • Zvyšuje přirozenou obranyschopnost těla. Účinné látky obsažené v plodech rostliny jsou schopny chránit vaginální sliznici.
 • Obecné zlepšení genitálního traktu.

Heřmánek a čajovník pomáhají zbavit se nepříjemného zápachu. Z těchto bylin se připravují sprchovací roztoky. Emocionální pozadí můžete normalizovat tím, že pijete čaj s meduňkou a mátou. Tyto rostliny mají uklidňující účinek.

Samotné odstranění nepříjemného zápachu z pochvy nebude možné. Je nutné zjistit příčinu onemocnění a postupovat podle doporučení gynekologa. Lékař předepisuje léky s přihlédnutím k charakteristikám ženského těla. Integrovaný přístup k určení kurzu poskytuje rychlé zotavení.

Proč mám rád vůni svého období

Poraďte prosím, co dělat! Něco se mi nelíbí mazanice již od 14. dne cyklu a dodnes - 18. Béžový a hnědý výtok, někdy hnědé hnědé sraženiny. Po boji - trochu krve na papíře. Pokud jde o objem, stačí jeden den na den. Ultrazvukem při 16 dts je cysta žlutého tělíska sporná asi 4 až 5 cm. Ovulace - nemohla určit, zda byla nebo nebyla. Folikulometrické protokoly jsou v mém deníku. Všechny smysly - druhá fáze. Pokračovat ve čtení →

Aha. jak odstranit část textu pod řezem? Zapomněl jsem zde všechno: (((Dívky, ahoj všichni! Rozhodl jsem se psát, sdílet novinky a také požádat o radu, možná. Budu psát po částech. Takže první část, úvodní dlouhá a nudná. Číst dále →

Takže máme 33. týden, ačkoli gynekologové mi nyní (navzdory výsledkům předchozích ultrazvuků a dokonce i přes poslední menstruaci) vytrvale píší 32. týden. U vyhlášky se uvažuje podle přibližného data stanoveného v den prvního vystoupení. Vztekat se. No, dobře, ať si myslí, jak se jim líbí, nelituji. Sám vím, že nyní máme 32 týdnů a 3 dny. Včera jsem byl u lékaře. Můj gynekolog tam nikdy nebyl, opět to byla ta nespěchaná mladá žena. Pokračovat ve čtení →

Rozhodl jsem se vypracovat podrobnou zprávu o produktech, které jíme. Pokračovat ve čtení →

Jak mluvit s lékařem: známky „dobrých“ a „špatných“ lékařů Číst dále →

Holky! Omlouváme se, že to není formát, ale možná se někomu bude hodit nebo bude jen zajímavý! Všechno to začalo japonskými plenkami.. Kamarádka navrhla web, kde si je neustále objednávala. A jdeme) Dobře, začnu s nimi! Pojďme tedy Čtěte více →

Současně také modrá. A navíc podložky pod puzzle.. Fortune se na mě už dvakrát usmál - pouze říká, že projektil nespadá do jedné nálevky, ale podruhé se mi podařilo dostat se do testovací jízdy produktů slavné americké značky Skip-Hop. První testovací jízda byla úspěšná, samozřejmě jsme nezískali cenu, ale taška zůstala bonusem a už jsem nepochyboval o kvalitě produktů této značky. Ale teď jsem se stále měl čeho bát - předmětem příští testovací jízdy měla být logická podložka.. Koberce. Pokračovat ve čtení →

Seznam, který zachránil mé manželství, jsem držel v manželství tak dlouho, jak jsem mohl. Ale přišel den, kdy moje síla nestačila, a jakmile můj manžel Bill odešel do práce, sbalila jsem si věci, vzala našeho 14měsíčního syna a odešla z domova. To byl jediný rok, kdy jsme žili ve stejném městě jako moji rodiče. Je zřejmé, že když jsem mohl uprchnout k mámě a tátovi, bylo pro mě snadnější opustit Billa. Se slzami potřísněným rozzlobeným obličejem jsem šel s matkou do kuchyně. Držela dítě a já. Pokračovat ve čtení →

UŽITOČNÝ ČLÁNEK, MAMKY NA POZNÁMKA! Jak mluvit se svým lékařem: Známky „dobrých“ a „špatných“ lékařů Mnoho mladých matek je se svými pediatry extrémně nespokojeno. Možná jedním z důvodů je, že prostě nevíme, jak mluvit s lékaři? Věřte - nevěřím V zásadě u pacientů převládají dvě strategie chování - neomezená důvěra v lékaře (jedná se o specialistu, který byl testován nebo doporučen přáteli nebo příbuznými, nebo jednoduše „lékař ví nejlépe“) nebo úplná nedůvěra k němu. V druhém případě matky navštíví kliniku, v nejlepším případě, do. Pokračovat ve čtení →

Může někdo pomoci, spousta dopisů. Napsal jsem podrobně. Rozhodl jsem se sám pro sebe, abych zachytil přípravu na protokol. Pokračovat ve čtení →

(Vzal jsem to z jiného webu) Jak mluvit s lékařem: známky „dobrých“ a „špatných“ lékařů. Mnoho mladých matek je se svými pediatry extrémně nespokojeno. Možná jedním z důvodů je, že prostě nevíme, jak mluvit s lékaři? Pokračovat ve čtení →

Ahoj všem čtenářům! =) Dnes ráno jsem ležel se svým spícím synem a přehrál si v paměti staré časy, včetně těhotenství a porodu. A uvědomil jsem si, že všechno je zapomenuto! Pomalu se mazá. Takže jsem zvedl zadek do svých rukou a dal mě k počítači, abych uložil důležité body na elektronické stránky. Od této chvíle můj příběh začíná. Pojďme) Pokračovat ve čtení →

Jeden z mých známých trpěl vytrvalým výtokem z nosu, což se projevilo zejména v práci. Nevypadalo to moc hezky, protože mezi jeho kolegy už o něm byly nějaké vtipy. Jeho „blikající“ nos je jen nasral. Bylo překvapivé, že když jsem s ním komunikoval mimo práci (doma, na procházce, v kavárně), nevšiml jsem si toho. A z tohoto důvodu ho kolegové často škádlili tím, že s ním není možné být, on jako dráždivý zavrčel, zamrkal a vysmrkal. A divili se, jak. Pokračovat ve čtení →

S moderátorem dlouhověkosti došlo k nedorozuměním. i-růžová, moderátorská modrá Přečtěte si více →

Cas leti tak rychle. Nastal čas na třetí zprávu. Pod řezem je příběh o tom, jak náš rtuťový teploměr praskl, moje dítě a já jsme byli připraveni o bonus v práci a samozřejmě o našich lékařech (((Existují také otázky pro ty, kteří vědí o velikosti břicha, a nejen.

Cas leti tak rychle. Nastal čas na třetí zprávu. Pod řezem je příběh o tom, jak náš rtuťový teploměr praskl, moje dítě a já jsme byli připraveni o bonus v práci a samozřejmě o našich lékařech (((Existují také otázky pro ty, kteří vědí o velikosti břicha a nejen. Každý den. Nový rok (nevěřím) na všech číslech 13, zejména proto, že se jedná o rok našeho dítěte) začalo velmi nečekaně a nepříjemně ((((za prvé, 6. ledna (to je v 27. týdnu!), Byli jsme napadeni jako dítě. Přečíst více →

Autor, který v názvu článku použil slovo „úplný“, je samozřejmě daleko od pravdy! Existuje mnoho dalších mylných představ o kojení u moderních matek. Je smutné, že tyto mýty jsou vědecky vyvráceny a nadále existují a jsou stále matoucí. V mnoha knihách pro budoucí matky a v časopisech o rodičovství jsou akce založené na předsudcích označovány za správné a nezbytné. Tyto normy, vynalezené v sovětských dobách, proměňují přirozený proces ženy v tvrdou práci a vedou ji k rozhodnutí vzdát se kojení atd. Pokračovat ve čtení →

Rozhodla jsem se psát o každém těhotenství a povím vám, čím jsem si prošla, než jsem se stala matkou mnoha dětí ve věku 25 let... V řezu je spousta textu) A tak začnu s historií plánování, mnozí z vás mě znají od samého začátku, ale existuje také Existuje mnoho nováčků, kteří ani nevědí: můj nejlepší přítel (jeho bratranec) nás představil mému manželovi, nějak se stalo, že hned první den setkání se mnou zůstal a nikdy neodjel) Nevím. Pokračovat ve čtení →

Ekaterina Mirimanova Systém minus 60. Jsem edaholik Přečtěte si více →

Pozadí Ukázalo se, že první vstup spadá přesně na 10 týdnů těhotenství. V těchto týdnech samozřejmě uvažují divně. Myslím lékaři a počítače. Je obvyklé počítat od začátku poslední menstruace. Říkají, že věk vajíčka je souzen. Podle mého názoru to není fér. Podle mého věku jste mohli usoudit, že vejce ve mně předtím žilo. Ale o mně je obecně samostatný příběh s mým cyklem. Moje ovulace se odehrála 4 týdny po začátku cyklu, místo předepsaných dvou. A co je třeba počítat? Počítat od. Pokračovat ve čtení →

Našel jsem to na internetu, opravdu se mi to líbilo, sdílím s vámi, možná někdo přijde vhod, pokud to někdo nečetl. Mylná představa 1: Kojení je neuvěřitelně obtížné, vždy existuje spousta problémů a naprosté nepříjemnosti. Téměř nikdo není schopen krmit dlouho. Fakt: Není nic jednoduššího, pohodlnějšího, příjemnějšího pro matku a dítě a mimochodem levnějšího než řádně organizované kojení. Ale co by Číst dál →

Vím, že mnoho matek považuje císařský řez za zcela normální způsob porodu, zvláště pokud lékař trvá na operaci. A vím, že mnoho žen by mě s radostí odsoudilo za to, že jsem uvažovala jinak. Ale stále si myslím, že každý by měl mít skvělé. Pokračovat ve čtení →

Náš první trimestr prošel! Neřekl bych, že všechno bylo hrozné; vše však bylo tak, jak mělo být, s různou mírou úspěchu. Toxikóza. Ano, byl. Nevolnost neustále až 12 týdnů, zvracení. Poprvé jsem zvracel po jídle rohlíku (poté nejezu rohlíky), i když v tu chvíli jsem po nich šíleně toužil))) Bolesti žaludku. mučit mě dodnes, i když jsou už méně mocní a vzácnější. Povaha těchto bolestí byla úplně jiná: tehdy. Pokračovat ve čtení →

Rozhodl jsem se psát pro historii a možná někoho bude zajímat. ) Osobně se mi zdálo, že moje narození bylo prostě báječné! Kopíruji tento příběh ze svého deníku. Pokračovat ve čtení →

Co jsou doplňkové potraviny? Jedná se o doplňky výživy podávané vašemu dítěti kromě mateřského mléka nebo umělé výživy. To znamená, že doplňkové potraviny nejsou hlavním jídlem. Hlavním jídlem po dobu až jednoho roku je mateřské mléko nebo umělá výživa, protože obsahují všechny živiny, které dítě potřebuje, v nejpodobnější formě. A doplňkové potraviny jsou úvodem k novým chuťovým vjemům dítěte. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni, koho zajímají naše novinky! Příspěvek bude dlouhý. Pokračovat ve čtení →

Inspirován programem „hvězdy se sbíhaly“. Obvykle se nedívám na televizi, navíc mám doma televizi, která není připojena k anténě, používáme ji ke sledování filmu na disku nebo flash disku. A poté, co jsem si přečetl oznámení v komunitě, rozhodl jsem se se podívat, protože je tu velmi málo času, takže nechávám všechny pohledy na zábavu po celou dobu tělocvičny. Byla to zábavná činnost smíchaná s emocemi zmatku, hněvu a v některých okamžicích dokonce zábavná. Za prvé, při převodu je nesprávně vyjádřena PODSTATA náhradního. Pokračovat ve čtení →

Jako obvykle se chystám něco dělat dlouho, chtěl jsem jít celý týden na ultrazvukové vyšetření, nakonec jsem se dal dohromady až v sobotu. V pátek jsem zavolal do centra. Almazova V.A. a zaregistrovali se na ultrazvukové vyšetření, první v 9.4 - molární železo a v 11.20 pro štítnou žlázu, ale dívka nahrává. Pokračovat ve čtení →

V roce 2015 jsme se přestěhovali na Kypr a nejprve můj manžel odešel a já jsem mohla odejít až po třech měsících. Před jeho odjezdem jsme poprvé po dlouhé době nepoužívali antikoncepci. A když odešel, měl jsem zpoždění. Udělal jsem testy, byly buď negativní, nebo nějak ukázaly slabý druhý proužek, obával jsem se a šel ke gynekologovi. Na ultrazvuku mi řekli, že mám cystu 8,5 cm. Lékař mi předepsal léčbu, téměř měsíc jsem se snažil nic nedělat, více ležet. Pokračovat ve čtení →

(Budu to duplikovat v deníku, protože existují čtenáři, kteří nejsou členy speciální dětské komunity, ale chtějí si přečíst naše novinky) Ahoj všichni, kteří se o naše novinky zajímají! Příspěvek bude dlouhý. Pokračovat ve čtení →

Rozhodl jsem se zapamatovat si tento šťastný den)) Pokračovat ve čtení →

UŽITOČNÝ ČLÁNEK, MAMKY NA POZNÁMKA! Jak mluvit se svým lékařem: Známky „dobrých“ a „špatných“ lékařů Mnoho mladých matek je se svými pediatry extrémně nespokojeno. Možná jedním z důvodů je, že prostě nevíme, jak mluvit s lékaři? Věřte - nevěřím V zásadě u pacientů převládají dvě strategie chování - neomezená důvěra v lékaře (jedná se o specialistu, který byl testován nebo doporučen přáteli nebo příbuznými, nebo jednoduše „lékař ví nejlépe“) nebo úplná nedůvěra k němu. V druhém případě matky navštíví kliniku, v nejlepším případě, do. Pokračovat ve čtení →

Od zoufalství k vítězství! Moji miláčci! Dlouho jsem přemýšlel, ale přesto jsem se rozhodl napsat svůj životní příběh z minulého roku, protože teď znám mnoho lidí jako já, po celém světě, ženy, které vášnivě chtějí držet svůj zázrak v náručí, který nosíte 9 měsíců pod srdcem a který, bohužel, ne vždy je to možné z různých důvodů. Chci se s vámi podělit o kus sebe, možná naposledy, abych plakala a kupředu, jen dopředu. Všechno to začalo minulý rok. Svatební přípravy, marnost. Pokračovat ve čtení →

Po ne velmi snadném prvním těhotenství a porodu, kdy se narodila naše Victoria-Victory, jsem se na dlouhou dobu probral k rozumu a myšlenky na druhé a další děti byly na dlouhou dobu vytlačeny z mé hlavy. Uplynuly však 2 roky a nějak se samy začaly objevovat sny o dětech. Přemýšleli jsme a přemýšleli, kdy to bude lepší, jak doporučují lékaři... Rozhodli jsme se, že 3 roky mezi porody dětí by měly být rozhodně zachovány (podle doporučení po císařském řezu), a pak uvidíme. Ale dlouho jsme se „nedívali“. Myšlenky na druhé dítě. Pokračovat ve čtení →

Po ne velmi snadném prvním těhotenství a porodu, kdy se narodila naše Victoria-Victory, jsem se na dlouhou dobu probral k rozumu a myšlenky na druhé a další děti byly na dlouhou dobu vytlačeny z mé hlavy. Uplynuly však 2 roky a nějak se samy o sobě začaly objevovat sny o dětech. Přemýšleli jsme a přemýšleli, kdy to bude lepší, jak doporučují lékaři... Rozhodli jsme se, že 3 roky mezi porody dětí by měly být rozhodně zachovány (podle doporučení po císařském řezu), a pak uvidíme. Ale dlouho jsme se „nedívali“. Myšlenky na druhé dítě. Pokračovat ve čtení →

Dívky. Nyní jsem v tak rozebraném stavu, že se předem omlouvám, pokud to dopadne chaoticky. Žijeme s rodiči mého manžela už 8 let. Před třemi lety zemřela moje babička a nechala nám byt v Moskevské oblasti (nyní Moskva), ale s přesunem jsme se nijak nespěchali, protože jsme už byli zvyklí žít s rodiči, začali tam opravovat, protože si sami dokážete představit, co se děje s bytem, ​​kde byla poslední rekonstrukce Byl to druh roku v 74. Zvláště byt v nejvyšším patře. Ale když se letos narodila Anya, sama jsem řekla svému manželovi, že se musíme přestěhovat, protože jsme schoulení s rodiči. Pokračovat ve čtení →

Nejprve objasním, že budu mít na mysli malé dítě od narození do přibližně tří let. Pokud by rodiče věděli, co jejich novorozenec prožívá a cítí, nebyli by mučeni řešením tohoto problému, kde by dítě mělo spát. Nebo pokud by matky mohly zcela důvěřovat svému instinktu při řešení tohoto problému, problém by se nestal, dítě by spalo vedle matky. Instinktivní chování je však obtížné prolomit vrstvami různých informací a předsudků, obav a konvencí. Mnoho matek si myslí, že je. Pokračovat ve čtení →

Nejprve objasním, že budu mít na mysli malé dítě od narození do přibližně tří let. Pokračovat ve čtení →

Zdálo by se, že moderní žena má všechny podmínky pro úspěšné rodění potomků, zejména ve srovnání s našimi babičkami a prababičkami. Ale z post-sovětského prostoru je z nějakého důvodu každý den čím dál obtížnější setkat se s radostnou a šťastnou těhotnou ženou, která má svůj jedinečný krátkodobý stav. A to vše proto, že se z těhotenství stala nemoc, nejen nemoc, ale také ta nejstrašnější, těžko snesitelná, téměř smrtelná. Zastrašování je již tradiční metodou práce lékařů, bez které si nelze představit post-sovětskou medicínu. I. Číst dále →

Jsem horká žena. Buď tady opravdu není zima, nebo pro mě osobně začalo horké období. Pokračovat ve čtení →

„V dnešní době se držím dál od své milované“: co si lidé myslí o menstruaci

Britská charita CARE International UK tento týden zveřejnila výsledky průzkumu mezi tisíci dívek ve věku od 14 do 21 let. Ukázalo se, že téměř u poloviny z nich je menstruace mimořádně choulostivým tématem, o kterém nejsou připraveni diskutovat mezi sebou, a ještě více s muži. Redaktorka SPLETNIK.RU vedla představitele silnějšího pohlaví k upřímnému rozhovoru o „červených dnech kalendáře“ a zjistila, co si myslí o PMS a intimitě během menstruace.

Podle statistik deset procent mužů do 30 let vůbec nemyslí na své období, 15 procent má panický strach z menstruační krve, dokonce z averze k sexu. 21 procent mladých lidí přesouvá odpovědnost za špatnou náladu dívky na PMS a obecně na tento fyziologický jev. 24 procent je pobouřeno, což vysvětluje jejich nespokojenost s nedostatkem plného sexu, zejména během dovolené nebo odpočinku. 30 procent používá své období k ospravedlnění svého podvádění.

Pokud jde o starší muže (od 30 do 50 let) - čtyři procenta se dosud nerozhodli o svém názoru na menstruaci u žen. Devět procent využívá období k tomu, aby si dalo přestávku od sexu nebo odmítlo vykonávat svou manželskou povinnost „legálně“. 13 procent mužů chápe a přijímá ženskou přirozenost, může jít do lékárny pro vložky bez velké hanby a paniky nebo vysvětlit své zralou dceru zvláštnosti fyziologie ženského těla.
26 procent dává přednost tomu, aby o tomto tématu nemluvili, ale své období vnímají jako nevyslovené povolení jít za přáteli, podnikat nebo dělat koníčky, které žena příliš neschvaluje. 28 procent žertem nebo vážně věří, že příroda odměňovala ženy obdobími, aby muži mohli realizovat svou polygamní povahu.

Pokud žena používá PMS jako záminku pro své špatné chování, pak nelze zabránit boji..

Když jsem byl malé dítě, moje mladší sestra mě osvítila. To znamenalo, že jeden týden v měsíci mi bylo lépe dělat to, co řekla. V „těchto“ dnech jsem se od ní držel dál a snažil jsem se ji nerozzuřit. Nyní se chovám stejně ve vztahu se svým milovaným..

Proč o tom diskutovat? Pokud je to v těle naprosto normální proces, jako každý jiný! Nediskutujeme o kašli nebo průjmu.?

O menstruaci jsem se nedávno dozvěděl tak zajímavý okamžik: v závislosti na počtu zralých buněk je vytvořeno odlišné hormonální pozadí a podle toho „tyto“ dny plynou různými způsoby emocionálně. Menstruace je jako malé těhotenství s hormonálním koktejlem v krvi. Týden před menstruací se moje žena proměnila v monstrum =) Absolutně se však neobtěžuji mluvit o takových tématech. Ležíme v posteli a můžeme o tom diskutovat s mojí ženou. Jsem si jist, že vše závisí na osobě. Jeden v takové dny zoufale chce sex a druhý je obecně lepší se nedotýkat.

Otázka menstruace se s partnerem nijak zvlášť nediskutuje. To není nic zvláštního. A co třeba vědět o menstruaci. Otevřete výukový program a přečtěte si.

Menstruace je měsíční krvácení z dělohy. Moje přítelkyně se mi nedávno pokusila říct všechno podrobně, ale neposlouchal jsem. Je to nějak nepříjemné. Nechci o tom vůbec mluvit.

Moje první přítelkyně, kterou jsem potkal, když mi bylo 20, měla téměř bezbolestnou menstruaci a nevšiml jsem si žádných výkyvů nálady. Proto jsem dlouho věřil, že všechny ty divoké příběhy o PMS byly jen výmluvou, aby ospravedlnily mé někdy nevhodné chování..

Měl jsem mylnou představu o délce období. Myslel jsem, že je to jen den nebo dva. Nepamatuji si, kde jsem to četl, ale pak jsem se dozvěděl, že každá žena má jiné trvání a intenzitu výtoku. Vše záleží na hormonech.

S mojí přítelkyní to obvykle nediskutujeme. Pokud žijete se svým blízkým a máte pravidelný sex, pak je cyklus, samozřejmě, snadno vypočítatelný. Jen pár dní v měsíci zůstanete bez „dezertu“. Ale je čas sledovat novou sérii. Pokud však jedeme společně na dovolenou, snažíme se volit data tak, aby v těchto dnech nebyla menstruace..

Nákup hygienických výrobků

Co je za problém? Pokladníci chápou, že to není pro vás! Pravděpodobně si myslí: „Ten chlap má přítelkyni, kterou miluje a stará se o ni.“.

Nevidím v tom nic zvláštního. Pokud se můj milovaný zeptá, samozřejmě si ho koupím. Je to dokonce vzrušující, existuje více než 20 druhů tamponů!

Přítel nedávno hovořil o speciálních miskách, které mnozí používají místo tamponů a vložek. Znovu použitelný. Zní to divně.

No, ne, kupuji kondomy a nechám dívku, aby se postarala o nákup tamponů sama.

Celá pravda o tom, proč má muž rád vůni sekretů

Autor - Ruslana Tazarova

Novinář, hlasatel, autor a rozhlasový moderátor. Rád píšu o všem.

 • 5861
 • 0 6 min.

Vědci již dlouho prokázali, že vztahy mezi lidmi se odehrávají na nevědomé úrovni a pachy v tom hrají téměř nejdůležitější roli, zejména pokud jde o sex. A pokud má člověk rád vůni výtoku, je to zcela normální a srozumitelné. V Japonsku existují dokonce i speciální prodejní automaty, například ty, ve kterých si můžete koupit nápoj nebo jídlo..

Pouze do takových strojů si ženy dávají neprané prádlo, za které dostávají peníze, a muži si tyto kalhotky kupují. Zjistěte, proč silnější pohlaví ztrácí hlavu z vůně žen.

Přírodní vůně je nejsilnějším afrodiziakum _8212

Ze všech lidských smyslů se nejprve objevil a vyvinul čich, který lidi provází po celý život. Ve starověku „živý čich“ zachráněný před predátory navrhoval nejlepší lovecká místa a vedl cestovatele, kteří se v lese ztratili, k lidem. Našli jsme své přátele a sexuální partnery, kteří nemají vzhled ani charakter, jsou to pachy lidí, kteří se navzájem řídí nebo odpuzují. Vůně mohou ovlivnit všechny ostatní lidské smysly a chování, zejména sexuální.

Podíváme-li se na přírodní svět, všimneme si, že muži najdou ženy podle jejich značek. Jednotlivci ženského pohlaví označují své stanoviště tekutinou vylučovanou genitáliemi, když jsou připraveni ke krytí, a muži tímto pachem chápou, že je čas. Tak je to s lidmi, pouze ženy záměrně neoznačují dveře svého bytu.!

Ve středověku si ženy uvědomily, že muži mají rádi vůni nebo chuť sekrecí, a tento dar využili. Stejně jako duchové namazali otevřené části těla svými vlastními genitálními sekrety a v této podobě šli dobýt srdce předmětů touhy.

Jeden z prastarých římských mudrců (lze jim věřit, protože nejmoudřejší mudrci byli v Římě!) Mluvil o vytváření parfémů pro dámy takto: „Nejlepší vůní ženy je její přirozená vůně. Neměla by cítit nic jiného. “.

Proč má muž rád vůni sekretů? Faktem je, že je to silné afrodiziakum, afrodiziakum. Silná polovina lidstva má velmi ráda sex a stav vzrušení je pro ně velmi důležitý. Dodnes existují v Africe kmeny, které si vybírají spřízněné bytosti a zaměřují se pouze na vůni. A podle odborníků prakticky nemají rozvody.!

Dolů s aromatickými látkami! i

Mužský nos je citlivější na pachy než ženský. V současné době bylo v Anglii vytvořeno celé hnutí pod heslem „Muži proti výrobě aromatických produktů pro ženy!“ Někteří občané této země si jsou jisti, že dívky by měly přirozeně vonět, protože jen tak si můžete najít vhodnou partnerku, manželku.

Proto není nutné vyrábět deodoranty pro dámy, prostředky pro intimní hygienu (také odpuzují přirozenou vůni), zejména parfémy, klamou nos. Prostřednictvím vlaku umělých vůní je velmi obtížné i pro bystrý mužský čich rozeznat „pravdu“, najít přirozený pach vydávaný tělem krásné poloviny lidstva.

Umýt, nebo ne? 2

Po přečtení tohoto článku se mnozí rozhodnou jít na rande bez sprchování. Ale to je špatně, protože tam je „dobrý“ zápach a „špatný“. Pojďme pochopit rozdíl mezi těmito pojmy.

Lidská vůně je stejně jedinečná jako otisky prstů. Je to vůně, která zdůrazňuje individualitu člověka..

Například pokud žena není navenek atraktivní, má špatnou náladu, ale vždy je kolem spousta milenců, bude to znamenat, že její tělo vyzařuje spoustu sekretů, které jsou atraktivní pro mužský čich. Ale i taková dáma může ztratit všechny své pány najednou, pokud se zapomene umýt. Jak to? Co se děje?

V těle jsou potní žlázy ecrine, které odvádějí z těla přebytečnou vlhkost, chrání ji před přehřátím a tento pot je 100% voda a sám o sobě nemá žádný zápach. A existují apokrinní potní žlázy umístěné v genitáliích, hrudníku, podpaží. Právě od nich je výtok odvozen, čichem tak přitažlivý pro opačné pohlaví a pro osoby stejného pohlaví téměř nepostřehnutelný. V čisté formě má člověk rád pach sekretů, ale nedostatek hygieny může všechno zničit..

Když se bakterie začnou aktivně množit v potu a sekrecích vytvářených na těle, objeví se nepříjemný zápach. Právě produkty jejich vitální činnosti mají stejnou „špatnou“ vůni, ze které každý ohrnuje nos. Po sprchování žena zcela nesmyje vůni, která je pro muže atraktivní. Vylučovaná afrodiziaka se hromadí ve vlasech v podpaží a na ochlupení na ohanbí a muži to dokážou zachytit! Proto mnoho lidí dává přednost neoholeným dívkám v oblasti genitálií, protože vůně sexu je silnější.

Na závěr bych chtěl říci, že pokud ho přítel požádal, aby se před spaním neumýval, neměl by být považován za perverzního. Skutečnost, že muž má rád vůni výtoku, je pro ženu dokonce komplimentem, přitahuje ji sexuálně.!

Sexy vůně ženy nebo vůně věčné lásky.

Proč milovaná osoba voní tak dobře?

Fráze „Stále si pamatuji jeho vůni“ se nám někdy zdá být vtipná - chceme ji napsat do nějakého ženského románu nebo melodramatického seriálu. Vůně ale pro naše smysly, vnímání a zapamatování opravdu hodně znamenají. Proč milovaná osoba nebo osoba, u které cítíme soucit, voní tak lahodně? Tuto otázku jsme položili vědcům.

Vědci si jsou jisti, že právě vůně je to, co nás tlačí k té či oné osobě. Nejedná se o zdání, ačkoli mnozí věří, že vnímáme osobu, kterou poprvé vidíme, zpočátku jen zdánlivě. Snad první pohled bude rozhodující pro to, že oslovíte osobu, abyste se setkali a komunikovali. Ale pak vůně určí její podmínky. A rozhodnout se, zda mezi vámi začne nějaký vztah, zda budou existovat vzájemné sympatie, zda bude intimita, bude to také jen náš čich.

Vůně a hormony

Před několika lety byla ve Velké Británii provedena zajímavá studie. Asi 100 žen v experimentu bylo požádáno, aby určily, která ze tří až čtyř triček patří jejich muži (manžel, partner, milenec). Asi 60% žen to uhodlo podle konkrétního trička a dalších 20% váhalo ve prospěch dvou, z nichž jedna rozhodně patřila jejich partnerovi. Nelze identifikovat milovanou osobu pouze 20% účastníků.

Podobný experiment provedli odvážnější Američané. Požádali dobrovolnice, aby „čichaly“ trička zcela cizích mužů, kteří neměli nic společného se svým životem. Podle vůně měly dámy určit, který z mužů by se jim více líbil, když se setkali. Zároveň samozřejmě nepadlo ani slovo o vzhledu. Podle studie si ženy vybrali hlavně ty muže, jejichž geny se nepodobaly jejich vlastním..

Podle konceptu zvaného histokompatibilita, pokud má partner přesně opačnou sadu genů, bude potomek zdravý a robustní. Můžeme tedy dojít k závěru, že soubor genů člověka je schopen určit naši... vůni! Zajímavý fakt: Menšina žen, které upřednostňovaly muže, jejichž geny byly podobné jejich, používaly hormonální antikoncepci. Vědci dospěli k závěru, že změny v hormonálním pozadí mohou „oklamat“ naši vůni, to znamená, že čich nebude fungovat v náš prospěch.

Alice Vitti to zmiňuje ve své knize Woman's Code. Jak hormony ovlivňují váš život, “říká, že vizuální vnímání a vnímání na úrovni hormonů (které naše vůně dokáže„ rozpoznat “) budou velmi odlišné. Vitti zároveň dodává, že i vzhled nelze úplně odepsat, protože s největší pravděpodobností ze všech mužů vhodných pro genom si žena stále zvolí atraktivnější vzhled.

Vůně, emoce a paměť

Neurologové ze Spojených států navrhli další verzi myšlenky, že vůně může určit naši další připoutanost k člověku. Je známo, že jakýkoli pach může vyvolat emoce a přímo s nimi souvisí: negativita, znechucení, soucit, přitažlivost atd. zde je vše jednoduché: vysoce kvalitní a jasný sex si vždy pamatujete na úrovni vůně kolínské vody, sprchového gelu nebo těla osoby, se kterou jste měli sex, nebo vůně prostředí. Pokud jste ve vztahu, jsou úspěšní a stabilní, bude to také spojeno s vůní vašeho milovaného. Koneckonců, to jsou všechny emoce, které zažíváte, a jsou napraveny vůněmi..

Kromě toho je jakákoli vůně spojována také se vzpomínkami: náš mozek je uspořádán tak, že je pro něj snazší dát čichové vnímání na „polici archivu“ než vizuální vnímání, které v počítačovém jazyce zabírá „více místa“. Je to proto, že speciální kanál, který zpracovává a odesílá čichové signály do mozku, začíná přímo v nose a cestuje dolů do dolní části mozku. Tento kanál má přímé spojení s oblastmi mozku odpovědnými za paměť a emoce. Na rozdíl od kanálů, které zpracovávají vizuální obraz a vysílají o něm signál do mozku, se „čichový kanál“ dostane do mozku rychleji a je snazší reprodukovat vše, co bylo spojeno s určitým zápachem.

Možná si nepamatujete, jak vypadal člověk (nebo dokonce předmět) z dávné minulosti, ale vůně vám to určitě připomene. Mimochodem, Dr. Jordan Gaines Lewis to přímo spojuje s tím, proč jsou někteří blázni do vůní, které ostatní považují za nechutné. S největší pravděpodobností jde o to, že tyto vůně jsou spojeny s příjemnými vzpomínkami, zatímco ty nechutné jsou spojeny s negativními..

Proč se vůně objevuje během menstruace

Nástup menstruace je poznamenán výskytem krvavého výtoku - menstruace. Během tohoto období je nutná zvláštní péče o intimní oblast, odmítání sexuálních vztahů a zvýšená pozornost k jejich zdraví. Nepříjemný zápach během menstruace vyžaduje analýzu hlavních příčin a způsobů, jak je odstranit. Léčba se provádí léky a lidovými prostředky.

 1. Jak by měla zdravá žena vonět?
 2. Kvůli genitálním infekcím
 3. Kandidóza
 4. Bakteriální vaginóza
 5. Gardnerelóza
 6. Zánět dělohy
 7. Neinfekční příčiny
 8. Jaké testy se používají k identifikaci příčiny
 9. Metody léčby
 10. Video

Jak by měla zdravá žena vonět?

Mnoho žen se diví, proč mají menstruace nepříjemný zápach. Tento jev je spojen s charakteristikami průběhu menstruace. Na začátku menstruačního cyklu dochází ke krvavému výtoku. V této době je žena pozornější k hygienickým postupům. Kromě bolesti v podbřišku, únavy a zvýšeného emočního pozadí se může během menstruace objevit nepříjemný zápach.

U zdravých žen trvá menstruace 3–7 dní bez projevu konkrétních příznaků. Přirozené aroma intimní zóny nezpůsobuje v kritických dnech nepohodlí. Chcete-li zjistit, jaký by měl být zápach menstruace, stojí za to zvážit jeho hlavní vlastnosti..

Vůně může být mírně kyselé mléko. V závislosti na cyklu se mění a během ovulace se zvyšuje. Hlavní podmínkou pro zdravou ženu je, aby to nebylo drsné a nepříjemné. U mnoha dívek jsou období často bez zápachu. Pokud ano, není to při správné hygieně cítit.

Vůně ryb nebo kefíru je běžná v posledních dnech menstruace.

Kvůli genitálním infekcím

Existuje několik běžných infekcí, které během vašeho období způsobují zápach. Mohou se objevit podivné bílé, žluté nebo zelené výboje. Důvod zápachu během menstruace často spočívá ve vývoji infekčního onemocnění. Existuje také mnoho neinfekčních příčin. Vůně ryb nebo kefíru je běžná v posledních dnech menstruace. Na konci cyklu se může objevit svědění a pálení. S takovými příznaky byste měli navštívit gynekologa.

Kandidóza

Toto onemocnění je způsobeno houbami. Začnou se množit obecným nebo lokálním snížením imunity. V tomto okamžiku se aktivují kvasinkové houby, které způsobují kandidózu (drozd).

Živé příznaky nemoci:

 • svědění v intimní oblasti;
 • vůně hniloby;
 • nepohodlí při chůzi;
 • nepohodlí během sexu;
 • zvýšení počtu sekrecí a změna jejich barvy;

Pokud dívka používá vonné vložky, nepříjemný zápach z drozdů nemusí být patrný. Vlastnosti jeho projevu:

 • kyselý odstín;
 • výrazné aroma;
 • horší na začátku menstruace;
 • cítil se při odplavení;
 • bez povšimnutí pro ostatní;
 • připomíná vůni kefíru.

Dívky, které často trpí kandidózou, páchnou hned kysele. Takto se projevuje relaps nemoci..

Bakteriální vaginóza

Nemoc přímo ovlivňuje povahu menstruace. Zdravá mikroflóra je určena k ochraně vnitřních pohlavních orgánů před infekcemi v sousedních systémech.

U bakteriální vaginózy je vaginální mikroflóra narušena bez jejího zánětu. Toto onemocnění je charakterizováno prodlouženým a hojným výtokem. Počet kolonií bakterií mléčného kvašení klesá, což narušuje přirozenou obranu proti patogenním mikroorganismům.

Bakteriální vaginóza se vyznačuje:

 • silný rybí zápach;
 • svědění a pálení vaginální sliznice;
 • přítomnost kluzkých, protahujících se sraženin v sekrecích;
 • nepohodlí během sexu.

V intimní oblasti často voní jako shnilá ryba - charakteristický příznak bakteriální vaginózy. Kromě zápachu se výtok z bakteriální vaginózy liší jen málo od zdravých. Obvykle nezůstávají na spodním prádle..

Toto onemocnění se vyvíjí, když je žena infikována gardrenella vaginalis

Gardnerelóza

Toto onemocnění se vyvíjí, když je žena infikována gardrenella vaginalis. Tato bakterie je častěji pohlavně přenosná. Existuje však také přenosová cesta pro domácnost. Bakterie se nepřenášejí orálním sexem.

Hlavním projevem gardnerelózy je zápach z pochvy. Vůně má rybí odstín. Ukázalo se, že je obzvláště nepříjemné během pohlavního styku, protože sperma je zásaditá. Vůně se také zvyšuje při kontaktu s mýdlovou pěnou.

Kromě zápachu nemusí ženu s gardnerelózou nic obtěžovat. Vagina není zanícená a výtok je šedý. Je možné svědění jemné oblasti. V každém případě je důležité co nejdříve navštívit lékaře. Konzultace s lékařem eliminuje riziko vzniku nebezpečných nemocí. Včasná léčba usnadní zbavení se nepříjemných příznaků.

Zánět dělohy

Při chronickém zánětu dělohy se objeví mírný bílý výtok. Zvláštní zápach během menstruace má současně následující odstíny:

 • Luke;
 • česnek.

Příčiny vývoje onemocnění jsou metabolické poruchy, snížená imunita, dlouhodobé užívání antibiotik. Patogen může provokovat i příliš častá konzumace zeleniny.

Nejčastěji se při gardnerelóze uvolňuje zakalený hlen, který má nazelenalý nebo žlutý odstín. Žena pravidelně pociťuje pálení a svědění. Z intimní oblasti je cítit zápach.

Neinfekční příčiny

Častou příčinou zápachu z úst je nedostatek sexuální hygieny. Během menstruace se musíte o citlivou oblast pečlivě starat. Jinak se vyvíjí vaginitida, kolpitida, kandidóza.

Výtok voní docela drsně a zápach po menstruaci mohou cítit i další lidé. Vzácná změna těsnění vede k trvalému zápachu. Když žena pečlivě sleduje intimní hygienu, ale vůně stále zůstává ostrá, je nutná konzultace s gynekologem. Existuje několik důvodů:

 • avitaminóza;
 • hormonální pozadí je narušeno;
 • Deprese;
 • snížená imunita;
 • nadměrná konzumace alkoholu, kouření.

Po narušení hormonálního pozadí se často objevuje nepříjemný zápach po menstruaci. Mezi hlavní důvody patří užívání hormonální antikoncepce, nespavost, příliš brzy nebo naopak, pozdní nástup sexuální aktivity, potrat.

Jaké testy se používají k identifikaci příčiny

Pokud mají ženy během menstruace specifický nepříjemný zápach, je nutné provést vyšetření, které zahrnuje několik fází..

Při první konzultaci se lékař dozví o příznacích, které ženu trápí, pravidelnost cyklu, počet porodů atd. Poté se provede vnější a vnitřní vyšetření pochvy. Specialista hodnotí stav stydkých pysků a močové trubice. Lékař zjistí výtok, který se liší od normálu. Mohou být použity k posouzení povahy nemoci..

Při první konzultaci se lékař dozví o příznacích, které ženu trápí.

Specialista poté vyšetřuje vagínu kolposkopem. Metoda umožňuje určit povahu výtoku, přítomnost změn na sliznici atd..

Důležité! Při pohovoru se ženou může lékař začít mluvit o abstraktních tématech, aby určil její duševní zdraví. Správnému zodpovězení otázek můžete pomoci lékaři diagnostikovat onemocnění pouze..

K provedení laboratorního testu se ženě odebere nátěr. Metoda pomáhá určit stav sliznice.

Metody léčby

Nepříjemný zápach během kritických dnů lze odstranit pomocí léků a tradiční medicíny. Znalost důvodů, které to způsobily, pomáhá určit, jak se vypořádat se zápachem. Pouze zkušený lékař vám pomůže naučit se, jak se zbavit zápachu. Předepisuje léky a další topické látky.

Infekce vyžaduje farmaceutickou léčbu. U nemocí, které jsou sexuálně přenosné, jsou předepisována širokospektrá antibiotika. V případě infekce Trichomonas žena užívá antimikrobiální látky - Klion, Flagil, Trichopol. Pro komplexní terapii se používají antiseptické, antibakteriální a antimikrobiální látky. Tyto léky jsou vybírány s ohledem na vlastnosti ženského těla..

Hygienická pravidla, jak se zbavit nepříjemného zápachu:

 • pravidelně měňte hygienické výrobky;
 • osprchovat se častěji;
 • nestříkejte příliš často;
 • vyberte tampony a vložky s optimálními parametry.

Pití velkého množství tekutin pomáhá předcházet tvorbě krevních sraženin během menstruace. Voda dokáže rychle odstranit cukr z těla a zabránit růstu bakterií.

Používání fermentovaných mléčných jogurtů pomáhá udržovat laktofloru. Je důležité udržovat zdravý imunitní systém. Za tímto účelem se používají léky:

Je důležité udržovat zdravý imunitní systém

 • Immunal;
 • Derinat;
 • Ribomunil;
 • Polyoxidonium;
 • Čípky - Galavit, Viferon.

Laktobakterin a bifidobakterin pomáhají normalizovat vaginální mikroflóru.

Mezi lidovými prostředky se rostlina Emblica používá k odstranění páchnoucího zápachu. Jeho plody obsahují hodně vitaminu C. Rostlina má několik prospěšných vlastností:

 • Schopen odstranit odpadní produkty škodlivých bakterií. Kromě toho rostlina eliminuje zápach a zabraňuje rozvoji infekce..
 • Zvyšuje přirozenou obranyschopnost těla. Účinné látky obsažené v plodech rostliny jsou schopny chránit vaginální sliznici.
 • Obecné zlepšení genitálního traktu.

Heřmánek a čajovník pomáhají zbavit se nepříjemného zápachu. Z těchto bylin se připravují sprchovací roztoky. Emocionální pozadí můžete normalizovat tím, že pijete čaj s meduňkou a mátou. Tyto rostliny mají uklidňující účinek.

Samotné odstranění nepříjemného zápachu z pochvy nebude možné. Je nutné zjistit příčinu onemocnění a postupovat podle doporučení gynekologa. Lékař předepisuje léky s přihlédnutím k charakteristikám ženského těla. Integrovaný přístup k určení kurzu poskytuje rychlé zotavení.

Fibroidy, myomatóza, leiomyom, děložní fibroidy jsou název jedné nemoci, která je ve skutečnosti benigním nádorem v děložní dutině.