Příčiny hnědého výtoku a rozmazání několik dní před menstruací

Stěr před menstruací je jedním z důvodů, proč se ženy v reprodukčním věku obracejí ke gynekologovi. Je důležité zvážit, proč se takové tajemství objevuje a zda je třeba něco udělat.

Normální výtok před menstruací

Důvody, proč se před menstruací rozmazává, jsou různé. Ačkoli některé ženy věří, že se jedná o normální stav, ve skutečnosti je to signál, že ne všechno je v těle harmonické..

Maznya je malý nahnědlý výtok z cervikálního kanálu. U některých se objevují těsně před menstruací a přecházejí do normálního krvácení..

Vzhled hnědého hlenu je považován za normální, pouze pokud k němu došlo 1–2 dny před nástupem menstruace. V takovém případě by se stav neměl zhoršovat a vaginální sekrece by měla mít nepříjemný zápach. Absence pálení a svědění také naznačuje, že výtok je součástí fyziologického procesu..

Abychom pochopili, proč může rozmazávat, stojí za to zvážit procesy probíhající uvnitř těla.

Před ovulací je hlen čirý a hustý, ve druhé polovině cyklu se stává viskóznějším a želé. Před nástupem menstruace je výtok hojnější. Těsně před začátkem menstruace se může objevit nahnědlá nebo šarlatová vůně..

Menstruační humbuk

Špinění před menstruací se zřídka stává důvodem k návštěvě lékaře. Ženy si myslí, že příští měsíc to bude fungovat samo. V zájmu ochrany svého zdraví byste však měli věnovat pozornost jakýmkoli neobvyklým příznakům..

Pokud se hnědá mastnota před menstruací objeví za 2 dny, nemá nepříjemný zápach, nezpůsobuje zhoršení zdraví, je pozorována jednou nebo velmi zřídka, můžete to udělat bez návštěvy gynekologa. Lékařská prohlídka je nutná v následujících situacích:

 • každé období začíná mazanicí (nebo k ní dochází několik cyklů za sebou);
 • hnědý výtok je hojný a má nepříjemný zápach;
 • mazanice má nažloutlý, růžový nebo nazelenalý odstín;
 • neobvyklý hlen se objeví několikrát v jednom cyklu;
 • doba špinění je více než 5 dní nebo více.

Hnědé špinění týden před menstruací nebo více není také normální. Někdy tento jev naznačuje přítomnost patologií v reprodukčním systému ženy, ačkoli změna povahy samotného hlenu se nepovažuje za nemoc.

Důvody mazání

Pokud se před menstruací rozmazává, je důležité správně identifikovat příčiny. Někdy problém spočívá v onemocnění orgánů reprodukčního systému a někdy je spojeno s obvyklou restrukturalizací hormonálního pozadí. Někdy může být během těhotenství hnědá skvrna.

Špinavý výtok týden před menstruací se může objevit kvůli přirozenému stárnutí tkání dělohy. Když jsou jejich částice odděleny, prasknou malé kapiláry, což vede k mírnému proniknutí krve do genitálního traktu. Výsledkem je, že žena na svém prádle najde stopy hnědé mazanice..

Vzhled nahnědlého tajemství je možný po zavedení nitroděložního tělíska u ženy. Na spodním prádle může vykazovat stopy nahnědlého hlenu. Objevují se kvůli poškození jemné membrány dělohy během instalace spirály. Pokud patologický jev přetrvává, je nutné urgentně vyjmout zařízení z děložní dutiny.

Důvody hnědé skvrny před menstruací u mladých dívek, které nedávno začaly s cyklem, mohou spočívat v nestabilitě hormonálního pozadí. Dokud reprodukční systém nefunguje správně, je neobvyklé tajemství z pochvy normou. Situace by se měla zotavit po 6-7 menstruačních cyklech.

Pokud jsou počáteční předpisy nadále doprovázeny hnědými mazanicemi, je nutná okamžitá lékařská pomoc.

Ovulace může také způsobit nahnědlý vaginální výtok. To se nepovažuje za patologii. Během zrání vajíčka dochází k prasknutí folikulu, při kterém jsou poškozeny mikroskopické cévy, dochází k drobnému krvácení.

Příznaky patologie

Hnědé špinění během nástupu ženských dnů je ve většině případů známkou vnitřní patologie a vyžaduje léčbu. Pokud jde o gynekologa, je důležité umět správně popsat všechny jevy, které se objevily, a to povahu tajemství: sporé nebo hojné, nahnědlé nebo černé mazanice. Všechny tyto podrobné charakteristiky pomohou specialistovi přesně stanovit diagnózu a poskytnout kvalitnější péči..

Následující doprovodné příznaky mohou naznačovat patologickou povahu nahnědlého výtoku:

 • tahání bolesti;
 • pocit pálení při močení;
 • nepohodlí dolní části zad;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • svědění v perineu.

Černá barva vaginálního sekretu může být spojena s nedávným porodem. Pokud tomu tak nebylo, a žena není těhotná, lékař může mít podezření na vývoj onkologické patologie.

Hnědý hlen obvykle varuje před zánětlivým nebo infekčním procesem. Někdy je namazání před menstruací za týden známkou mimoděložního těhotenství, což vyžaduje urgentní chirurgickou péči.

Cervikální eroze

Pokud je týden před menstruací rozmazaný, může být příčinou vývojový proces eroze. Během tohoto onemocnění je sliznice orgánu pokryta vředy a jizvami. Mohou krvácet, což způsobilo, že žena zjistila krvácení..

Růžové špinění před menstruací je také příznakem eroze krvácení. Barva hlenu závisí na tom, kolik tkáně je poškozeno, jak dlouho nemoc trvá.

Povaha sekrece z pochvy se může často měnit. Vzhledem k tomu, že eroze je považována za patologii s malým počtem příznaků, je nutné ji včas navštívit, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa. To je zvláště důležité, když se objeví neobvyklý hlen..

Samy o sobě leucorrhoea nemůže vyvolat mazanici, protože se jedná o normální fyziologický jev. Hojný cervikální hlen, který se mísí s krví, však vypadá jako hnědé rozmazané tajemství..

Pohlavně přenosné nemoci

Hnědý vaginální výtok je výsledkem zánětlivých procesů v těle. Proniknutí infekce je může vyprovokovat..

Podvod 3 dny před menstruací nebo více může naznačovat vývoj pohlavně přenosných chorob. Blahobyt ženy bude doprovázen takovými jevy jako:

 • bolest při pohlavním styku;
 • nepříjemný zápach cervikálního hlenu;
 • pocit pálení při používání toalety;
 • změna barvy a konzistence vaginálních sekretů.

Pokud vynecháte začátek vývoje infekce, můžete způsobit nenapravitelné poškození zdraví. Hnědá skvrna je jen jedním z prvních příznaků problému. Opomíjené infekce vedou k ženské neplodnosti a způsobují snížení celkové kvality života a imunity.

Mimoděložní těhotenství

Daub se během těhotenství nepovažuje za normální. Vzhled jakéhokoli krvavého výboje varuje ženu před vážnými poruchami. Bez ohledu na množství a konzistenci nahnědlého hlenu je nutná urgentní lékařská konzultace.

Mimoděložní těhotenství je vážný stav, kdy se oplodněné vajíčko nepřichytí k děložní dutině, ale k vejcovodům. Růst a vývoj plodu je tam nemožný. Chybějící chirurgický zákrok k odstranění embrya spolu s hadičkou vede k vážnému vnitřnímu krvácení a dokonce k úmrtí ženy. Zachování těhotenství je vyloučeno.

Když je embryo zafixováno na nesprávném místě, objeví se na prádle nahnědlá mazanice, která obvykle vynikne 10 dní před nástupem očekávané menstruace. Tento stav je charakterizován neustálým zvyšováním objemu hlenu, který se může změnit na krvácení. Pokud máte podezření na mimoděložní těhotenství, měli byste urgentně navštívit lékaře.

Cysta na povrchu vaječníků

Cystická patologie je onemocnění, s nímž se alespoň jednou v životě setkala více než polovina žen..

Cysty mají různé formy, ale většina z nich způsobuje krvácení. Kromě neobvyklého hlenu můžete pozorovat:

 • změna data zahájení menstruace;
 • bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • selhání doby regulace;
 • časté zpoždění.

Pokud je cysta nedávná a má malou velikost, může špinění přicházet a odcházet znovu. Dlouhodobé zanedbávání nemoci vede k intenzivnějšímu krvácení, ke kterému dochází mimo období.

Endometrióza

Pokud je menstruace nejprve rozmazaná, pak hojně přechází, lze podezření na vývoj endometriózy. Toto onemocnění je charakterizováno náhlým růstem endometria - slizniční vrstvy, která obklopuje vnitřní povrch dělohy. Normálně, když dojde k těhotenství, mělo by být embryo v této části zafixováno..

U endometriózy se nahnědlý hlen objevuje nejen před menstruací. Tento jev může narušit ženu po pohlavním styku. Včasné odvolání ke specialistovi vám umožní zvládnout patologii bez následků.

Hormonální poruchy

Pokud se objeví problém, nejčastěji je příčinou tohoto jevu hormonální selhání. Nerovnováha vede k intermenstruačnímu krvácení. Je to způsobeno nedostatkem základních hormonů nebo jejich přebytkem.

I malá nerovnováha mezi estrogenem a progesteronem může vyvolat řadu patologických změn v těle ženy. Selhání je způsobeno následujícími faktory:

 • porušení obvyklé stravy;
 • změna plánu a tempa života;
 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • přesun do jiné klimatické zóny;
 • časté stresové situace.

V důsledku užívání hormonální antikoncepce se nejčastěji objevuje špinění. Není možné přesně předpovědět, jak syntetické hormony ovlivní ženské tělo. Pokud se mezi obdobími opakovaně objevuje nahnědlý hlen, stojí za to znovu navštívit lékaře a případně změnit vybranou drogu..

Diagnostika

Příznaky se mohou lišit, ale přesnou diagnózu stanoví pouze odborník po vyšetření a získání výsledků nezbytných laboratorních testů. Je lepší navštívit gynekologa v době, kdy se objeví neobvyklý výtok. To dá lékaři příležitost vzít biomateriál k analýze..

Aby byl klinický obraz správně sestaven, je nutné podrobně popsat všechny vzniklé příznaky. Lékař ženu vyšetří pomocí gynekologických zrcadel a provede potřebné pokyny. Mohou být vyžadovány testy ultrazvukem, flórou a infekcí.

Léčba

Není nutné léčit samotný nahnědlý hlen před menstruací, ale příčinu, která způsobuje patologický výtok. Způsob léčby je určen na základě identifikovaného onemocnění.

Pokud je příčinou nahnědlého hlenu infekční onemocnění, jsou zapotřebí antimikrobiální nebo antibakteriální látky. Spolu s obecnou terapií může gynekolog doporučit sprchování drogami..

V případě hormonálních poruch jsou předepsány hormony. Tyto léky lze použít pouze po podrobném vyšetření. V žádném případě byste neměli užívat tyto léky na radu příbuzných a přátel..

Lékař by měl sledovat průběh léčby a upravit dávkování. Po ukončení terapie se provedou závěrečné testy, aby se zajistilo, že nemoc byla poražena.

Šibalství různých barev před menstruací: norma a patologie

V průběhu celého menstruačního cyklu dochází u žen k výtoku jiné povahy, který závisí na fázi menstruace. Ve většině případů by neměly být důvodem k obavám a jsou normou. U některých žen je mazání pozorováno několik dní před menstruací, což může mít jinou barvu a konzistenci. V tomto případě stojí za to zjistit, zda tento jev naznačuje patologické procesy vyskytující se v těle..

 • 1 Normální výboj
 • 2 Patologické příčiny
 • 3 Jaká barva označuje

Alokace doprovázejí ženu po celý cyklus. Po skončení menstruace jsou vzácné a blíže k ovulační fázi se objevují hojnější a sliznice se nažloutlým odstínem. Bezprostředně před měsíčním krvácením zkapalňují, pokud nedojde k ovulaci, začne nový cyklus, nastane menstruační tok. Změna povahy mazanice závisí na hormonálních výkyvech.

Některé dívky po dobu 2, 3 a 4 dnů a někdy 5 dní před nástupem krvácení pozorují výskyt výtoku, který je projevem individuálních charakteristik i příznakem nástupu nemoci.

Podvod je považován za normu v následujících případech:

 • U některých žen předchází nástupu menstruace slabý růžový nebo hnědý výtok, který netrvá déle než 1 nebo 2 dny..
 • Při užívání perorálních kontraceptiv nebo při výměně léku za novou se může objevit hnědá mastnota. Je schopen pokračovat po dobu prvních 3 měsíců, takže by neměl vzbuzovat obavy. Pokud se tělo nestane závislým a špinění se nezastaví, měla by být antikoncepce vyměněna.
 • Klam může nastat 7 dní před nástupem menstruace po instalaci nitroděložního tělíska.
 • Výtok černé barvy se objevuje po porodu před prvním menstruačním cyklem, který má také fyziologickou povahu a je považován za normální variantu. K tomu dochází v důsledku hormonálních změn v těle..
 • Hrubý pohlavní styk, ke kterému došlo před menstruací, může poranit stěny pochvy a způsobit hojnou mastnotu.
 • S věkem klesá produkce pohlavních hormonů, což vede k úplnému vymizení menstruace. Blíže k menopauze se mazání před menstruací objevuje stále častěji a poté zmizí.
 • U dospívajících dívek. První menstruace začíná výtokem, který je nestabilní. Krev se může objevit jak před nástupem menstruace, tak uprostřed cyklu, což naznačuje proces zrání reprodukčního systému.

Vaginální výtok, který je doprovázen zvýšenou tělesnou teplotou, nepohodlí v břiše, celková slabost, naznačuje přítomnost zánětlivých procesů. Podvod se považuje za patologický, pokud:

 • výtok se objeví za 10 dní a toto se systematicky opakuje;
 • mazanice je bohatá, ztmavne a má specifický zápach;
 • před menstruací zůstává na spodním prádle bílá skvrna připomínající tvaroh;
 • vaše menstruace skončila a hnědý nebo růžový výtok pokračuje;
 • týden před zahájením nového cyklu se zjistí výtok a test je negativní.

Pokud je přítomný alespoň jeden z uvedených příznaků, doporučuje se co nejdříve navštívit lékaře.

Pokud je mazanina trvalá a má jiné příznaky (táhne spodní část břicha, objeví se nepříjemný zápach), měli byste věnovat větší pozornost barvě a konzistenci.

Stín mazanice naznačuje následující:

Má to několik důvodů:

 • užívání antikoncepce;
 • hormonální změny během puberty;
 • nástup menopauzy;
 • výskyt polypů v děloze;
 • nemoci, jako je endometritida, endometrióza;
 • během těhotenství v časných stádiích, v době hrozby selhání nebo zmrazení plodu
Barva vybitíCharakteristický
Bílý sýrovýTakový výtok je charakteristický pro drozd. V tomto případě má mazanice kyselý zápach, dochází k silnému svědění a dalším nepříjemným pocitům
Růžový
 • Nejčastěji naznačuje vývoj zánětlivých procesů: endometrióza, eroze děložního čípku, polypy, nádory.
 • Pokud dojde ke zpoždění menstruace, pak růžová a někdy krvavá mazanice naznačuje těhotenství a je normou. Vypouštění tohoto druhu se často nazývá „těhotenská menstruace“. Odvolání ke gynekologovi je však povinné, i když neexistují žádné další nepříjemné příznaky, jako je bolest v podbřišku a bolesti v bederní oblasti
Žluto zelenáOznačuje chronická onemocnění ženských přívěsků a dělohy. Může být příznakem pohlavně přenosných chorob
Pěnivý zelenožlutýPokud mazanice získala hojný charakter, pěny, doprovázené vůní hnisu, pak jsou to příznaky trichomoniázy
Hnědá nebo béžová
ČernáVyskytuje se v prvním menstruačním období po porodu a někdy se může objevit u kojících žen. Nemělo by to vzbuzovat obavy, protože tento druh výboje doprovází obnovení cyklu

Abychom se zbavili patologií, je nutné provést komplexní vyšetření, které zahrnuje hysteroskopii, ultrazvuk, laparoskopickou diagnostiku, biopsii, kultivaci nátěru k detekci patogenní mikroflóry. Na základě výsledků získaných údajů je předepsána vhodná léčba. U infekčních onemocnění jsou indikována antibiotika nebo antivirotika. Novotvary mohou vyžadovat chirurgický zákrok. Léčba by měla být předepsána pouze lékařem po vyšetření.

Když špinění před menstruací je zdraví škodlivé

Jedním z důvodů, proč se ženy obracejí k lékaři, je rozmazání výtoku před menstruací. Mohou se objevit a skončit dříve, než dojde k menstruaci, nebo postupně postupovat k silnému krvácení. Článek musí zvážit, zda je takový vaginální výtok normální, a v jakých případech je nutná urgentní konzultace s gynekologem.

V jakých případech nemůžete navštívit lékaře

Problém je zřídka důvodem k návštěvě lékaře. Ženy se obvykle domnívají, že rozmazání tajemství je spojeno s předčasnou menstruací, zvláště pokud se objeví jeden nebo dva dny před očekávaným silným krvácením. Častěji symptom skutečně signalizuje přístup menstruace. Získává rozmazaný odstín díky odmítnutí endometriálních částic.

Nemůžete se poradit s lékařem, pouze pokud předčasné mazání není doprovázeno zhoršením zdraví, bolestmi břicha a objeví se nejdříve 3-4 dny před očekávaným obdobím. Žena musí pečlivě sledovat její pohodu a věnovat pozornost varovným signálům..

Příznaky vyžadující okamžitou návštěvu gynekologa:

 • bolení břicha;
 • projev problému několik cyklů za sebou;
 • získání sekrece jasně červených, žlutých, černých nebo zelených odstínů.

Změna odstínu sekrece a získání nepříjemného zápachu znamená, že do reprodukčního systému vstoupila bakteriální nebo plísňová infekce. Pokud se nebudete včas zabývat léčbou patologie, může to být komplikováno neplodností a poškozením sousedních orgánů a oddělení.

Není normální, když se hnědý výtok objeví týden před menstruací a táhne břicho. Problém naznačuje vývoj endometriózy a vyžaduje komplexní vyšetření pánevních orgánů.

Přirozené příčiny výtoku

Ne vždy špinění před menstruací je abnormalita. Pokud se objeví bezprostředně před očekávaným datem regulace, lze tento stav považovat za fyziologický. Gynekologové tvrdí, že téměř všechny ženy nejméně jednou ročně čelí výskytu rozmazaného hlenu před menstruací. Než začnete uvažovat o přirozených příčinách onemocnění, musíte se seznámit s tím, jaká sekrece je normální v různých dnech cyklu:

 1. Vodnaté průsvitné nebo narůžovělé. Objevuje se během ovulace, když vejce opouští folikul. Zředění sekrece je způsobeno fyziologickými faktory. To je nutné, aby se spermie dostaly k vajíčku a oplodnily je dříve. Během tohoto období musí žena obzvláště pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny: tekuté tajemství nebude chránit sliznice pochvy před infekcí.
 2. Štíhlá želé. Růžový slizovitý výtok se objeví po menstruaci a ovulaci. Zabraňuje vstupu choroboplodných zárodků a ven.
 3. Růžová, postupně se zvyšuje. V tomto případě je menstruace nejprve rozmazaná a poté hojně přechází..

Žena může nezávisle určit, co způsobilo vzhled mazanice (s normálními nebo patologickými faktory). Příznak v normálním stavu se objevuje bez dalších projevů (vůně, bolest).

Existuje několik fyziologických důvodů, proč se před menstruací rozmazává hnědě nebo narůžověle:

 1. Nejběžnější z nich je tvorba cyklu u dívek během puberty. Po objevení se první menarche se cyklus vrátí do normálu do dvou let. Teprve poté mají mladé dívky plnou menstruaci. Zpočátku může být menstruace rozmazaná..
 2. Dalším faktorem, který způsobuje změny v hojnosti a pravidelnosti krvácení, je použití OK. Gynekologové připouštějí, že se místo menstruace po dobu 2-3 měsíců objeví hubená růžová mazanice. Poté je cyklus vyrovnán stabilizací hormonálního pozadí. Pokud se během adaptace těla na léky objeví na prádle tmavě červené pruhy, znamená to nesprávný výběr perorální antikoncepce. V takovém případě musíte přestat užívat léky a poraďte se s lékařem..
 3. Hnědý výtok je přirozenou známkou nástupu menopauzy. Příznak pociťují ženy starší 45 let. Vylučuje se hormonálními léky.
 4. Dalším důvodem vedoucím k výskytu daného příznaku je instalace nitroděložního tělíska. Antikoncepce ovlivňuje hormonální pozadí dámy, v důsledku čehož se může změnit intenzita a doba krvácení. Po intervenci může dojít k normalizaci cyklu až po 3-6 měsících.
 5. Neustálé špinění je přijatelným znamením poporodního období. Znamená to, že tělo matky se i nadále čistí od zbytků placenty a obnovuje svou sílu. Výtok se dostavuje jak po přirozeném porodu, tak po císařském řezu.

Známky anomálie

Abnormální situace je, pokud se rozmazává před menstruací a bolí žaludek. Je také nutné poradit se s lékařem u těch dám, které mají 5 dnů před menstruací tajné skvrny v hnědé, červené nebo hnědé barvě.

Seznam příčin problému zahrnuje:

 • eroze děložního čípku;
 • infekční choroby;
 • porušení hormonálních hladin;
 • patologie těhotenství.

Žena může spojovat hnědé nebo tmavé rozmazané tajemství s patologií podle řady znaků:

 • výrazné zhoršení stavu;
 • bolesti dolní části břicha;
 • nepříjemný zápach výtoku;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • malé množství krve vylučované během menstruace;
 • svědění a pálení genitálií, které vyvolává afty nebo pohlavně přenosné infekce.

Pokud se objeví jeden nebo více z uvedených znaků, musí dáma navštívit lékaře. Čím dříve zjistí příčinu problému, tím je pravděpodobnější zachování sexuálního zdraví pacienta..

Existují onemocnění, která se v raných stádiích vývoje projevují pouze špinavými sekrety (onkologie, endometrióza, polypy děložní dutiny). V případě fibroidů nebo jiných velkých benigních novotvarů navíc táhne spodní část břicha.

Zánětlivé procesy v reprodukčním systému zřídka zůstávají bez povšimnutí. V akutním stadiu se projevují změnou odstínu vaginální sekrece, zvýšením teploty a akutní bolestí v břišní dutině. Se zánětem přívěsků lze pozorovat bolest v jednostranném nebo oboustranném pořadí. U pohlavně přenosných chorob se tmavá nebo černá leucorrhoea objeví několik dní před menstruací. Stejný příznak je charakteristický pro nejnebezpečnější gynekologické onemocnění - pozdní stadia rakoviny..

Přidělení 2-3 dny před regulací

Normální je výskyt tmavého nebo načervenalého hlenu dva až tři dny před nástupem menstruace. V tomto případě se výtok plynule změní na menstruaci. U některých žen může být fyziologický jev doprovázen mírnými křečemi v dolní části břicha a dolní části zad. Na stránkách gynekologie mnoho dívek zanechává poznámky, že před menstruací po operaci (škrábání, odstranění myomů) měly růžový výtok. Začali se mazat a pak se před menstruací objevil jejichor.

Pokud se několik dní před menstruací rozmazává hnědým výtokem, může to signalizovat nástup těhotenství. Po nástupu příznaku menstruace obvykle nezačne. To je způsobeno restrukturalizací hormonálního pozadí, při kterém se tělo snaží zachovat vajíčko v děložní dutině. Mírný výtok před menstruací se objeví v důsledku připojení embrya ke stěnám dělohy.

Šmouha 4-6 dní před menstruací

Jedním z důvodů tohoto stavu je nedostatečná produkce progesteronu ženským tělem. Z tohoto důvodu mohou nastat problémy, když je vajíčko připojeno k dutině orgánu. Pokud nemůže implantovat, zhasne. Stav se projevuje mírným krvavým nebo hnědým výtokem. Patologie vyžaduje hormonální korekci u gynekologa, aby se snížilo riziko potratu následujících těhotenství.

Nesprávné pojmenování více než pět dní před menstruací je hlavním znakem abnormálních jevů v těle. Jednou z příčin problému je endometrióza. V tomto případě epiteliální buňky rostou do svalové vrstvy dělohy, vaječníků a dalších částí reprodukčního systému, kde by neměly být pozorovány.

Pokud je porušeno, objeví se uprostřed cyklu růžové tajemství a špinění se také může objevit bezprostředně po menstruaci. Mezi další patologické procesy, proč se před menstruací rozmazává krví, patří:

 • endometritida;
 • adnexitida;
 • kolpitida;
 • salpingitida.

Riziková skupina pro výskyt předčasné menstruace ve formě mazu zahrnuje ženy, které podstoupily operaci vejcovodů a přívěsků. Mezi faktory, které toto porušení vyvolávají, patří: neustálé podchlazení, nedostatek vitamínů, práce v nebezpečných průmyslových odvětvích, chronický stres.

Špinavý výtok týden před menstruací

Nejběžnější příčinou onemocnění je infekce bakteriálními agens. Podvod se objeví 23. den cyklu nebo o něco dříve. Kromě hnědého skrovného výtoku si dáma může na sobě všimnout dalších příznaků infekce:

 • zarudnutí stydkých pysků;
 • pocit pálení v perineu;
 • přítomnost sekrece s vůní shnilých ryb;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • slabost;
 • cítit se neustále unavený.

Chronické formy infekce jsou léčeny po dlouhou dobu. Typ antibiotika a jeho dávkování by měl pacientovi předepsat lékař. Vhodný lék je vybrán po určení typu patogenu v tajnosti. Infikovaná dívka by měla během sexu používat kondom.

Sexuální partner musí také podstoupit antibiotickou léčbu. Jinak může být dívka znovu infikována..

Tmavé skvrny před menstruací s pozitivním testem naznačují patologické těhotenství. V takovém případě byste se měli určitě poradit s lékařem ohledně transvaginálního ultrazvuku. Mimoděložní těhotenství je indikátorem pro rychlé vyřešení problému.

Faul 10 dní před menstruací

Příznak je častěji pozorován v důsledku ovulace. Ženy mají mírně hnědé skvrny. Skončí samy za 1-2 dny (po uvolnění vajíčka z folikulu). Kromě ovulace může mazání uprostřed cyklu způsobit:

 • těhotenství;
 • porušení struktury vaginální sliznice v důsledku nepřesného pohlavního styku nebo příliš častého sprchování;
 • eroze děložního čípku;
 • novotvary v reprodukčním systému;
 • hormonální změny.

Povaha a barva výboje

Někdy je možné pochopit důvod selhání menstruačního cyklu podle povahy špinění:

 1. Černý, tmavě hnědý a hnědý hlen se obvykle objevují v období po porodu. Může být namazán černou namísto silné menstruace pro ty dámy, které kojí po dlouhou dobu. Přečtěte si o tom, jak dlouho je poporodní výtok u žen, a prostudujte si příznaky porušení v článku na odkazu.
 2. Rozmazává růžovou nebo světle růžovou sekreci před menstruací s rozvojem cervikální eroze. Přečtěte si o výboji během eroze v článku na odkazu.
 3. Bílé skvrny jsou první známkou virové infekce. Můžete podezření na drozd bílý výtok ve formě vloček, svědění genitálií.
 4. Zelený výtok nebo nažloutlý zápach u žen je prvním příznakem infekce v reprodukčním systému. Příznak začíná chlamydií, kapavou, trichomoniázou, hnisavou cervicitidou. Hnisavé žluté tajemství s nepříjemným zápachem se vyskytuje při infikování pohlavně přenosnými chorobami. V takovém případě byste měli co nejdříve navštívit lékaře..

Nadávky před menstruací jsou méně časté než po nich. Výtok několik dní před krvácením následovaným menstruací není důvodem k panice. Příznak označuje přípravu těla na menstruaci. Je nebezpečné, pokud je problém pozorován 4 nebo více dní před očekávaným datem. Předčasný výtok z růžové nebo červené barvy indikuje vývoj endometriózy, černé nebo tmavě hnědé - o patologických stavech těhotenství.

Hnědá mazanice před menstruací - rysy ženského těla

Vaginální výtok je normou pro každou ženu. Mohou mít různé odstíny a konzistenci. Před menstruací se často může objevit tzv. Hnědá mazanice. Poté, co jste jej našli, musíte vědět, jak na tento jev pohlížet - jako na normu nebo patologii, a také na to, zda může menstruace začít hnědou mazanicí.

Proč začíná mazání před menstruací?

Proč začíná mazání před menstruací?

V gynekologii jsou nátěry obvykle chápány jako sporý vaginální výtok s rozmazanou konzistencí. Barva takového tajemství závisí na důvodech jeho vzhledu. Může mít světlý odstín nebo může být tmavý, téměř černý, v barvě. Hnědá mastnota před menstruací je zaznamenána s vývojem:

 • děložní krvácení;
 • intermenstruační krvácení

Prase zhnědne v důsledku vniknutí epitelu a krevních zbytků do něj. Ve většině případů to naznačuje blížící se menstruační cyklus. Výtok může začít tři dny před menstruací a je zcela normální. Smear před menstruací je považován za normu, pokud jiné nepříjemné jevy ženu neobtěžují.

Po uplynutí období lze přítomnost krve v tajemství pozorovat další, maximálně dva dny, což jsou zbytky vaginálního výtoku.

Důvody pro vznik hnědé skvrny mohou být navíc:

 • důsledky sexuálního kontaktu;
 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • nitroděložní tělísko;
 • těhotenství

V každém z těchto případů jsou důvody jeho vzhledu různé..

Důsledky sexuálního kontaktu

Pokud dojde k erozi nebo jiným novotvarům na děložním čípku po pohlavním styku, lze pozorovat slabý hnědý výtok. Někdy to naznačuje vývoj onkologie..

Užívání perorální antikoncepce

Užívání antikoncepčních pilulek může způsobit hnědé výtoky, zejména v prvních měsících. Nejedná se o porušení, protože to znamená restrukturalizaci těla a změnu hormonálních hladin. V takovém případě může výtok skončit nejméně za měsíc..

Intrauterinní zařízení

Je to pro tělo cizí předmět, takže se ho děloha snaží „zbavit“. V důsledku toho se aktivuje práce děložních svalů, což vede k tvorbě charakteristických sekretů před menstruací. V budoucnu se mohou objevit v důsledku zánětu dělohy a přívěsků..

Těhotenství

Jedna z běžných příčin hnědých skvrn. Žena si často není vědoma své zajímavé situace, takže se může stát jeho prvním příznakem. Podvod může začít již tři dny po početí.

Mimo jiné můžete pojmenovat rysy menstruace u panen a zralých žen. V první fázi menstruace obvykle začíná rozmazáním, v dospělosti se jedná o charakteristické znaky blížící se menopauzy. V tomto případě začíná menstruace a končí hnědými mazanicemi..

Méně častými faktory mohou být zbytky tkáně po neúspěšném čištění, následky traumatu vnějších a vnitřních pohlavních orgánů, změna obvyklých životních podmínek, stres a silné emoce.

Je velmi vzácné, že světle hnědé skvrny naznačují špatnou osobní hygienu. Zbavit se jich pomůže častější praní a použití speciálních prostředků k tomu s neutrální úrovní pH..

Nyní je jasné, že příčiny hnědé mazanice vyžadují pečlivé zvážení. Pro jejich přesné stanovení lze doporučit další konzultaci s odborníkem na infekční onemocnění, imunologem a odborníkem na výživu.

Nežádoucí důvody pro vznik rozmazání

Důvody vzniku rozmazání

V některých případech je nahnědlá mazanice, která má nepříjemný specifický zápach, známkou rozvoje závažné patologie, gynekologických onemocnění, hormonální nerovnováhy a dalších problémů se zdravím žen. Pokud je takový příznak pozorován měsíčně v předvečer menstruace, končí po 5 nebo více dnech - je pravděpodobná přítomnost zdravotních problémů. Za takových okolností lékaři doporučují podstoupit podrobné vyšetření a zjistit jejich spolehlivou příčinu..

Nejnežádanějšími příčinami jsou rozvoj infekce a poškození sliznic reprodukčních orgánů v těle. V předvečer menstruace je sliznice dělohy nejzranitelnější vůči účinkům mikroorganismů. K tomu dochází kvůli mírně otevřenému krku. Děloha se tedy připravuje na zbavení se zbytečného epitelu a menstruační cyklus se stává „příznivým“ obdobím pro penetraci patogenů různých nemocí uvnitř.

Pokud je vaginální výtok doprovázen bolestí, horečkou a celkovou slabostí, pravděpodobně to potvrzuje přítomnost zánětlivých procesů. V relativně vzácných případech mohou tyto a další příznaky naznačovat vývoj v těle:

 • endometritida;
 • eroze děložního čípku;
 • nádory;
 • adnexitida;
 • hyperplazie, endometrium;
 • myomy;
 • polycystická;
 • polypy;
 • adenomyóza

Taková onemocnění vyžadují včasnou detekci, účinnou léčbu a prevenci..

Jak reagovat na vybití

Jak reagovat na vybití?

Pokud se objeví hnědý výtok, měli byste to brát vážně. Každý organismus je jedinečný, takže důvody se mohou výrazně lišit.

V případě pravidelného mazání je nutné podstoupit komplexní zkoušku ve formě následujících postupů:

 • gynekologické vyšetření a odběr stěr;
 • laboratorní analýzy a očkování bakterií;
 • ultrazvukové vyšetření

Po důkladném vyšetření mohou být zjištěna zranění nebo jakékoli patologické změny. Po absolvování laboratorních testů bude možné ověřit přítomnost nebo nepřítomnost škodlivých mikroorganismů. Ultrazvukové vyšetření je nezbytné k objasnění celkového obrazu a diagnostice onemocnění vnitřních reprodukčních orgánů.

Předcházení porušování

Zdraví žen vyžaduje maximální opatrnost. Včasné způsoby identifikace možných porušení pomáhají vyhnout se budoucím problémům. Stabilní stav reprodukčního systému je do značné míry upřednostňován:

 • minimalizace negativních destruktivních emocí;
 • vyvážená strava;
 • dodržování pravidel osobní hygieny;
 • pravidelný sexuální život;
 • vyvážený režim fyzické aktivity a odpočinku;
 • podstoupení rutinních lékařských prohlídek a návštěva gynekologa dvakrát ročně

V případě porušení je nutné vyloučit autodiagnostiku a samoléčbu, nejlepším řešením by bylo kontaktovat příslušného odborníka.

Příčiny hnědé skvrny před menstruací

Rozmazání před menstruací je u spravedlivého pohlaví poměrně častým jevem. Problém může nastat sedm až deset dní před menstruací a dva až tři dny před ní. Může mít fyziologickou a patologickou povahu. V případě, že je mazanice pozorována přímo během menstruace, dívka se nemusí obávat, protože se jedná o normální jev. Pokud se však objevila dlouho před zahájením regulace, stojí za to navštívit gynekologa.

Dívky někdy ani nevědí, proč takový obraz může vzniknout, a začnou paniku předem. Z lékařského hlediska výskyt špinění krvácení naznačuje, že tělo v současné době prochází globálním čištěním reprodukčního systému. Přesto existují patologické důvody pro jejich výskyt..

Přirozené příčiny

Jak bylo uvedeno výše, tento jev může být fyziologickou normou, pokud je pozorován přímo během menstruace. Stejně tak však jeho předčasný vzhled není vždy známkou fyziologických poruch. Lékaři říkají, že většina nežného pohlaví se alespoň jednou setkala s hnědým výtokem týden před menstruací. Jaké tedy mohou být hlavní příčiny takového jevu? Nejprve zvažte případy, kdy je hnědá mazanice před menstruací považována za fyziologickou normu:

 • Výboj je hojný a průsvitný;
 • Vybírejte skromně, mají rosolovitou konzistenci;
 • Zvyšující se rosolovitý výtok;
 • Postupné zvyšování jasně červené skvrny.

Určení, zda je mazání normální nebo jeden z příznaků onemocnění, není tak obtížné. I na vlastní pěst můžete mít podezření, že něco není v pořádku. Šmouha je přirozený jev, je-li bezbolestný a bez specifického zápachu..

Existuje několik fyziologických procesů, které se vyznačují hnědým výtokem před nástupem menstruace. Mezi nimi je nejběžnější tvorba menstruačního cyklu. Poprvé začíná mazání přesně v pubertě, kdy dochází k pubertě dívky. Vzhled špinění špinění naznačuje konečnou fázi vývoje genitálií. Odborníci poznamenávají, že během tohoto období má mazanice hnědou nebo kaštanovou barvu..

Hlavním důvodem vzniku výtoku je v tomto případě nestabilní průběh menstruačního cyklu, který dokončí jeho tvorbu šest až sedm měsíců po prvním namazání. Pokud je však červená sekrece odmítnuta mnohem déle než předepsané období, je možný vývoj patologií v orgánech reprodukčního systému. V tomto případě se důrazně doporučuje vyhledat radu lékaře..

Málokdo navíc ví, že užívání perorálních kontraceptiv může vést ke změnám v intenzitě a cyklu menstruace. Odborníci říkají, že v prvních 2 nebo 3 měsících poté, co žena začne užívat drogu, je velmi přijatelné špinavé hnědé mazlení. Na druhou stranu, pokud má výtok tmavě hnědý odstín a je pozorován každý měsíc, pak byla pravděpodobně vybrána nesprávná antikoncepce. V takovém případě musíte urgentně přestat užívat léky a poradit se s gynekologem.

Hnědý výtok se vyskytuje také během menopauzy. Zralé ženy často čelí podobnému jevu. V tomto případě je namazání považováno za fyziologickou normu. Příznaky lze odstranit hormonální terapií.

Mazání lze také diagnostikovat u žen nitroděložním zařízením. Hnědá skvrna je jedním z vedlejších účinků této antikoncepce. Spirála ovlivňuje ženské hormonální pozadí. Během instalace tohoto nástroje je navíc poraněno endometrium. Lékaři varují, že pokud se tyto příznaky nezastaví déle než tři měsíce, pak je nutné spirálu rozebrat.

Zahrnuje seznam přírodních faktorů ovlivňujících vzhled mazanice, poporodního období. Přirozený porod i porodnická péče, ke které dochází pomocí císařského řezu, slouží jako signál k zahájení procesu obnovy. Nejčastěji změny ovlivňují genitálie. Odborníci tvrdí, že po porodu se menstruační cyklus znovu vytvoří, což může vést k hnědému výtoku několik dní před regulací..

Patologické

Špinavý výtok před menstruací může v určitých případech naznačovat přítomnost patologií v těle dívky. Existuje konkrétní seznam příznaků, které byste měli navštívit, pokud máte. Mezi nimi jsou následující:

 • Roztěr se uvolňuje každý měsíc před menstruací;
 • Může začít rozmazávat čtyři nebo více dní před menstruací;
 • Výtok je bílý a má hustou tvarohovou konzistenci;
 • Podvod trvá až pět až sedm dní;
 • Špinavý výtok má specifický zápach;
 • Výtok je zbarvený do hnědé, žlutozelené nebo růžové barvy;
 • Během cyklu se mazanice projevuje několikrát..

Za zmínku stojí také to, že samotný výtok skvrn není žádnou patologií, ale pouze signalizuje možná gynekologická onemocnění. Například u endometritidy lze pozorovat bílé mazání trvající 4–5 dní. Existují i ​​další důvody, kvůli kterým může vypouštění začít několik dní před nařízením. Ve většině případů je předčasné rozmazání jedním z příznaků následujících onemocnění:

 • Cervitida a endocervitida;
 • Infekční choroby;
 • Patologické procesy v orgánech reprodukčního systému;
 • Onkologická onemocnění;
 • Drozd.

Neobvyklé nepříjemné pocity mohou také naznačovat přítomnost patologických procesů v těle dívky během mazání:

 • Bolestivost při pohlavním styku;
 • Tahání bolesti v dolní části břicha;
 • Podráždění pohlavních orgánů;
 • Nepříjemný pocit pálení při močení;
 • Mezi menstruací se čas od času objeví nahnědlé sraženiny;
 • Špinavé vypouštění je odmítnuto po dobu delší než pět dní;
 • Bolest v bederní oblasti.

Pokud žena na sobě pozoruje projev jednoho nebo více výše vyvolaných příznaků, je třeba se poradit s lékařem. V takovém případě nemusíte paniku, ale jednoduše shromažďujte své myšlenky a poslouchejte názor odborníka. Řekne vám nejen, jak bude pokračovat další léčba, ale také informuje pacienta o preventivních opatřeních, která zabrání zhoršení stavu..

Pokud má dáma černé nebo tmavě hnědé skvrny, není vyloučena možnost eroze děložního čípku. Tato patologie je také charakterizována tvorbou malých vředů nebo jizevnatých novotvarů na sliznici děložního čípku. Odborníci poznamenávají, že s touto chorobou jsou příznaky poměrně pomalé a dívky si to nemusí všimnout. V tomto případě se musíte zaměřit na barvu a konzistenci výtoku..

Pokud se po určité době po pohlavním styku objeví hnědá mastnota, měli byste se domluvit na schůzce s gynekologem. Podobný příznak často naznačuje výskyt sexuálně přenosných chorob. V případě STD se výtok objeví již týden před menstruací. Ve většině případů se příznaky zhoršují bolestivými pocity při pohlavním styku a také ostrým nepříjemným zápachem mazanice. Kromě toho můžete během močení zaznamenat pocit pálení..

Mimoděložní těhotenství může být doprovázeno také výtokem podobné povahy. Zpočátku je mazanice vzácná a nenápadná, ale postupem času se hlasitost bude postupně zvyšovat. Je nutné naléhavě konzultovat odborníka, aby nedošlo ke zhoršení stavu vašeho vlastního reprodukčního zdraví. Jinak je tento stav plný vážných komplikací..

Dalším nejčastějším patologickým důvodem vzniku hnědé skvrny před regulací je cysta na vaječnících. U tohoto onemocnění může dojít ke změně povahy a barvy výtoku. V raných stádiích vývoje onemocnění může být mazanice krátkodobá a rychle pominutelná, ale pokud je problém dlouhodobě ignorován, může dojít k prodlouženému krvácení..

Odmítnutí sekrece hnědé sliznice v období před nástupem menstruace může být také jedním z příznaků endometriózy - patologické proliferace endometria. V takovém případě byste měli okamžitě vyhledat radu odborníka. Symptomatologie onemocnění je poměrně výrazná. Včasnou návštěvou lékaře lze příčinu v rané fázi zcela odstranit..

Hormonální nerovnováha může v některých případech způsobit nahnědlý výtok před regulací. I malé změny v ukazatelích mohou negativně ovlivnit reprodukční funkci ženského těla. Příčin nerovnováhy hormonů může být několik:

 • Gastrointestinální poruchy;
 • Stres;
 • Aklimatizace;
 • Hormonální terapie.

Co naznačuje barva výboje?

Možné příčiny jejich vzhledu se mohou lišit v závislosti na barvě zvýraznění. Nejběžnější světle hnědé a tmavě hnědé mazanice.

Světlá barva může být důsledkem bakteriální vaginózy a dalších pohlavně přenosných infekcí, stejně jako mikrotrauma děložního čípku. Tmavě hnědý výtok zase naznačuje přítomnost sražené krve v něm..

Normální výtok před menstruací by neměl být doprovázen bolestivými pocity, svěděním a pálením. Opačný jev může naznačovat přítomnost patologií orgánů reprodukčního systému. Pokud mluvíme o fyziologické normě, pak by výtok u zdravé dámy měl být silný, mít barvu blízkou průhledné bílé a homogenní strukturu.

V některých případech se dívky mohou setkat s růžovými mazanicemi. Za hlavní důvod tohoto jevu se považuje užívání hormonální antikoncepce. Růžový maz se také může objevit v důsledku dříve utrpěného stresu nebo oslabené imunity. Kromě toho je výboj neobvyklé barvy jedním z vedlejších účinků nitroděložního tělíska. Důvody však mohou být mnohem závažnější: infekční onemocnění, nádory, polypy, hyperplazie endometria.

Černé skvrny se nejčastěji vyskytují při nedostatku hormonů štítné žlázy, užívání hormonální antikoncepce, stejně jako u pohlavně přenosných chorob. Dalším důvodem takového výtoku může být prudké zvýšení nebo snížení tělesné hmotnosti a časté namáhání. Polypy endometria se mohou také projevit jako špinění krvácení před menstruací..

Důvod k návštěvě lékaře

Mnoho žen si často klade otázku, zda je nutné navštívit lékaře, pokud se před menstruací potřísní. Ve skutečnosti návštěva gynekologa nikdy nebude nadbytečná. Existují určitá kritéria, která určují typ výboje (normální nebo patologický). Nejprve musíte věnovat pozornost jejich barvě. Hnědé skvrny mohou být příznaky onemocnění v těchto případech:

 • Výtok je doprovázen horečkou, bolestí nebo svěděním;
 • Nátěr se objeví uprostřed menstruačního cyklu. Doba trvání je od tří dnů nebo více;
 • Po každém pohlavním styku se objeví nátěr;
 • Špinění po zpoždění nejčastěji naznačuje těhotenství.

Pokud si tedy všimnete, že výtok změnil svou barvu, konzistenci nebo je doprovázen nepříjemnými pocity, musíte urgentně konzultovat gynekologa. Předepíše nezbytné testy, diagnostikuje a předepíše vhodnou metodu terapie.

Diagnostika

Kromě konzultace s odborníkem bude dívka muset projít testy na patogenní mikroflóru, AK, přítomnost pohlavně přenosných chorob. Jedním z povinných postupů při diagnostice příčin rozmazání je ultrazvuk pánevních orgánů a břišní dutiny. Všechna tato diagnostická opatření pomohou pochopit strukturní rysy pánevních orgánů a určit přítomnost polypů, cyst a dalších útvarů.

Léčba

Technika terapie primárně závisí na hlavních příčinách vzhledu nátěru. Špinavý výtok týden před menstruací je obvykle léčen protizánětlivými a hormonálními léky. Na základě složitosti situace lze předepsat injekce, pilulky nebo čípky.

Kromě toho lze k terapii použít lidové prostředky, zejména bylinky. Nejúčinnější jsou odvar z heřmánku, šalvěje a měsíčku. Můžete také použít bylinné sbírky, které použijete na sprchování nebo na přípravu čajů. Například heřmánkový vývar pomůže zmírnit zánět..

Menstruace je konečná fáze menstruačního cyklu ženy. Jedná se o komplexní proces odmítnutí vnitřní výstelky děložní dutiny - endometria. Tato změna v reprodukčním systému je doprovázena uvolňováním krvavých mas..