Sexuální styk končí vypuštěním krve? Jaký je důvod?

Postkoitální krvácení je typ abnormálního krvavého vaginálního výtoku. V mnoha případech je tento příznak projevem nemocí, které neohrožují život, je také jedním z hlavních příznaků maligního nádoru děložního čípku. Pokud po pohlavním styku nebo během něj dojde k výtoku krve, měli byste se poradit s gynekologem.

Definice a prevalence

Patologický výtok nemá žádnou souvislost s menstruačním cyklem. Mohou se vyskytnout v kterýkoli den, mohou být téměř nepostřehnutelné nebo docela intenzivní, doprovázené bolestí během pohlavního styku.

Tento příznak je pozorován u 1-9% žen v plodném období..

U 30% pacientů s tímto příznakem je současně přítomno abnormální děložní krvácení, u 15% - bolest při pohlavním styku.

V závislosti na úrovni genitálních lézí může být povaha krvácení odlišná:

 • s postižením dělohy mohou být uvolněny krevní sraženiny vytvořené v její dutině;
 • pokud patologický proces, například zánět, postihuje krk, objeví se hlen s krví;
 • pokud je poškozena vnější část krku nebo vaginální stěny, uvolňuje se šarlatová krev.

Při intenzivním krvácení není vyloučena pravděpodobnost vnitřního krvácení, například při poranění pochvy. Proto je nutné neprodleně zavolat lékaře, pokud současně s vaginálním výtokem existují takové příznaky:

 • rostoucí bolest v břiše;
 • nadýmání;
 • bledost kůže a sliznic;
 • studený pot;
 • slabý puls;
 • častý srdeční rytmus;
 • dušnost, silná slabost;
 • pokles tlaku, závratě, mdloby.

Příčiny

Hlavní důvody pro výskyt krve po pohlavním styku:

 1. Benigní formace: polypy dělohy, jejího děložního čípku a ektropionu.
 2. Infekce: cervicitida, zánětlivé onemocnění pánve, endometritida, vaginitida.
 3. Léze vnějších orgánů reprodukčního systému: opar, syfilis, genitální bradavice, lymfogranuloma venereum, chancre.
 4. Vaginální atrofie ve stáří, prolaps pánevních orgánů, benigní vaskulární novotvary (hemangiomy), endometrióza.
 5. Maligní formace děložního čípku, pochvy, endometria.
 6. Zranění v důsledku sexuálního napadení nebo cizího tělesa.

Pokud žena vylučuje krev během pohlavního styku, je pravděpodobnost rakoviny děložního čípku 3 až 5,5% a riziko cervikální intraneoplázie až 17,8%.

U významné části pacientů ve více než polovině případů lékaři stále nedokáží zjistit, proč koitus vyvolává krvácení. Patologický stav by však měl být považován za potenciální indikátor neoplazie děložního čípku (prekanceru) a rakoviny děložního čípku..

Výtok krve po pohlavním styku je typický pro ženy v reprodukčním věku a u mladých pacientů je méně častý..

Existují také fyziologické důvody pro tento stav:

 1. Dívka po prvním sexuálním kontaktu s poškozením panenské blány.
 2. Uprostřed cyklu se během ovulace může uvolnit trochu krve..
 3. Krvavý výtok před menstruací může být známkou zavedení oplodněného vajíčka do endometria..
 4. Vaginální výtok se může objevit během prvních týdnů po narození, dokud se děloha úplně nezotaví.
 5. Krev po pohlavním styku během těhotenství je normální a nevyžaduje léčbu. Při příští návštěvě by to mělo být nahlášeno pozorujícímu gynekologovi..

Krvavý výtok lze pozorovat během pohlavního styku, bezprostředně po něm a po chvíli. Pokud se krev objeví hned po pohlavním styku, jsou nejpravděpodobnější onemocnění pochvy a vnější části krku. U těchto patologií je poškozená tkáň mechanicky zraněna, což je doprovázeno narušením integrity cév..

Pokud je výtok krve druhý den po pohlavním styku charakterističtější, je nutné vyloučit patologii endometria, tj. Vnitřní děložní vrstvu. V tomto případě není mechanické působení tak významné; větší význam se přikládá zvýšenému průtoku krve ve stěnách dělohy. V tomto případě mají patologicky změněné tkáně zvýšenou vaskulární permeabilitu. Erytrocyty vystupují z tepen, hromadí se nejprve v děloze a po nějaké době odcházejí přes cervikální kanál do vaginální dutiny.

Hlavní onemocnění doprovázená krvácením

Zhoubný nádor

Postkoitální krvácení se vyskytuje u 11% žen s rakovinou děložního čípku. Toto onemocnění je druhou nejčastější rakovinou u žen na celém světě. Průměrný věk projevu patologie je 51 let. Hlavním rizikovým faktorem je infekce HPV, stejně jako snížená imunita a kouření.

V posledních letech se významně snížil výskyt postkoitálního krvácení u rakoviny děložního čípku. Je to způsobeno dřívější diagnostikou nádoru, kdy se tkáně ještě nerozpadly a cévy nejsou poškozeny. Cytologický screening děložního čípku a výzkum HPV mohou odhalit prekancerózní a rakovinová onemocnění, což je zvláště důležité vzhledem k jejich dlouhému asymptomatickému průběhu.

Hlavními typy rakoviny děložního čípku jsou spinocelulární karcinom a adenokarcinom. Je méně pravděpodobné, že by to způsobilo špinění, protože je umístěno výše v cervikálním kanálu a je chráněno před poškozením během pohlavního styku.

Krvácení se vyskytuje častěji u pokročilého karcinomu než v počáteční fázi.

Jiný typ gynekologické rakoviny, doprovázený uvolňováním krve po pohlavním styku, je vaginální. Představuje 3% zhoubných nádorů ženského reprodukčního systému. Nejčastěji se nádor nachází na zadní stěně horní třetiny pochvy.

Krvácení u postmenopauzálních žen se obvykle vyskytuje na pozadí atrofie endometria, ale 90% pacientů s rakovinou dělohy má také tento příznak.

Nakonec existují primární maligní nádory dolních částí reprodukčního systému, ve kterých se po pohlavním styku uvolňuje krev. Patří mezi ně zejména non-Hodgkinův lymfom.

Cervicitida

Jedná se o akutní nebo chronický zánět vnitřních tkání děložního čípku. Toto onemocnění je charakterizováno vodnatým nebo mukopurulentním výtokem a krvácením bezprostředně po pohlavním styku. Akutní cervicitida je způsobena chlamydiemi, gonokoky, Trichomonas, gardnerella, mykoplazmou. Chronická cervicitida je obvykle neinfekčního původu.

Toto onemocnění musí být léčeno rychle, protože infekce může stoupat do horních pohlavních cest a vést k vážným komplikacím:

 • zánětlivá onemocnění pánevních orgánů;
 • neplodnost;
 • chronická pánevní bolest;
 • riziko mimoděložního těhotenství.

Endometritida

Zánět vnitřní výstelky dělohy, který může být akutní a chronický. Akutní průběh je doprovázen přítomností mikroabscesů v endometriálních žlázách. Chronická endometritida je způsobena infekčními agens, cizími tělesy, polypy, fibroidy. Třetina pacientů nemá žádné viditelné příčiny onemocnění.

Většina žen s chronickou endometritidou má silnou menstruaci, intermenstruační krvácení, ale často jim předchází postkoitální krvácení..

Cervikální polypy

Cervikální polypy nejsou neobvyklým nálezem při vyšetření děložního čípku. Mohou se stát zdrojem postkoitálního krvácení během sekundárního traumatu. Polypy jsou pozorovány u 4% gynekologických pacientek. Jedná se o nejčastější benigní nádory genitálního traktu..

Cervikální polypy se obvykle vyskytují u vícečetných žen ve věku 40 let nebo starších. Nejčastěji jsou jediní, ale existuje i více, přičemž se zvyšuje pravděpodobnost krvácení po pohlavním styku. Polypy jsou hladké útvary s laločnatou strukturou, která při dotyku snadno krvácí.

Ektropion

Jedná se o výstup z endocervikálního epitelu na vnější povrch děložního čípku, jakési „převrácení“ cervikálního kanálu. Většina žen s tímto stavem si stěžuje na výtok z vaginálního kontaktu. Ektropion je pozorován u dívek, těhotných žen a žen užívajících hormonální antikoncepci.

Válcovitý epitel vycházející z kanálu na povrch děložního čípku je méně odolný než plochý epitel, takže se snáze poškodí.

Prolaps pánevních orgánů

Výhřez pánevních orgánů může vést ke kontaktnímu krvácení, když je penis vložen do pochvy. Rizikové faktory pro tuto patologii: obezita, stáří, odstraněná děloha, přetrvávající zácpa a kašel.

Nemoci pochvy a vulvy

V důsledku snížení hladiny estrogenu, ke kterému nevyhnutelně dochází u žen s věkem, klesá produkce vaginálního hlenu a zhoršuje se výživa jeho tkání. Jednou z hlavních příčin postkoitálního krvácení u starších pacientů je vaginální atrofie nebo atrofická vaginitida..

Patologie je charakterizována stížnostmi na pocit sucha a pálení v pochvě, bolestivostí při pohlavním styku, sníženým uvolňováním lubrikantu, nepohodlí v pánevní oblasti.

Také kožní onemocnění lichen planus může vést k uvolnění krve..

Benigní vaskulární novotvary

Cévní nádory ženských reprodukčních orgánů jsou vzácné a zahrnují hemangiomy, lymfangiomy, angiomatózu a arteriovenózní malformace. Většina z těchto útvarů se nijak neobjevuje a jsou náhodně detekována během gynekologického vyšetření. Avšak vzhledem k jejich povrchové poloze nebo velké velikosti může mechanické poškození krevních cév během pohlavního styku způsobit krvácení..

Diagnostika

K objasnění důvodů, proč se po pohlavním styku objeví krev z pochvy, lékař používá následující diagnostické metody:

 1. Zjištění anamnézy: věk pacienta, doba krvácení, přítomnost onemocnění pochvy a děložního čípku, abnormální výsledky nátěru, infekce pohlavních orgánů.
 2. Vyšetření děložního čípku, aby se vyloučil ektropion, eroze, cervikální vředy nebo polypy.
 3. Gynekologický nátěr s následnou diagnostikou pohlavně přenosných infekcí, zejména chlamydií.
 4. Transvaginální ultrazvuk k posouzení endometria.
 5. Kolposkopie pro podezření na prekancerózní stavy nebo zhoubný nádor děložního čípku.
 6. Pipelujte biopsii pro podezření na endometriózu nebo nádor dělohy.
 7. Při opakovaném krvácení, normálním kolposkopickém obrazu a dobrém výsledku rozmazání je indikována hysteroskopie s biopsií vnitřní vrstvy dělohy.

Kolposkopie je nejinformativnější, ale nikoli povinná, výzkumná metoda. Je předepisován ženám s podezřením na neoplastické léze děložního čípku, pseudoerozi nebo ektropion pouze s abnormálními výsledky stěrů Pap a / nebo viditelnými lézemi děložního čípku.

U postmenopauzálních žen se okamžitě provádí ultrazvukové vyšetření dělohy nebo biopsie endometria.

Léčba a prevence

Krvácení po pohlavním styku není nemoc, ale pouze příznak choroby. Proto je k jeho odstranění nutné znát příčinu patologie. Někdy to není možné identifikovat a nejsou diagnostikovány ani žádné nebezpečné nemoci. V tomto případě se doporučuje pouze pravidelné sledování u gynekologa..

Pokud se po vyšetření objeví problémy se štítnou žlázou, játry, ledvinami, systémem srážení krve, bude úsilí lékařů směřovat k léčbě těchto onemocnění.

Konzervativní a jiná léčba postkoitálního krvácení:

 • Pokud je příčinou tohoto jevu prekancer endometria, jsou předepsány progesteronové přípravky. Zpomalují vývoj maligních buněk.
 • Pokud má pacient polypy, hemangiomy nebo jiné benigní výrůstky, jsou chirurgicky odstraněny. Používají se minimálně invazivní postupy, například kryochirurgie, rádiový nůž, laserová expozice.
 • V případě, že příčinou krvácení je infekce (cervicitida, nespecifická vaginitida nebo chlamydiální, gonokoková), měla by být předepsána antibiotika. Jsou předepsány interně kurzem, po kterém si žena znovu vezme šmouhy na mikroflóru a vaginální čistotu.
 • Uvolňování krve během pohlavního styku během těhotenství není nebezpečné, pokud trvá krátkou dobu. Doporučuje se snížit intenzitu sexuální aktivity a hlásit propuštění porodníkovi. Pokud pocítíte bolest v břiše, musíte co nejdříve navštívit lékaře, protože tento stav často doprovází hrozbu ukončení těhotenství..
 • Endometriózu lze léčit hormony nebo chirurgicky.
 • Při nadměrném krvácení způsobeném pohlavním stykem může být nutné poškrábání děložní dutiny, ale k tomuto stavu dochází velmi zřídka.
 • Při diagnostice rakoviny děložního čípku je nutná komplexní léčba gynekologickým onkologem. Provádí se amputace orgánů, odstranění blízkých lymfatických uzlin, chemoterapie, ozařování.

Preventivní opatření zahrnují následující:

 1. Správná sexuální hygiena, používání kondomů nebo kontakt pouze s jedním partnerem.
 2. Pro vaginální suchost pomocí lubrikantů.
 3. Pravidelné gynekologické prohlídky s odběrem stěrů a cytologické vyšetření.

Proč je krev po sexu: impozantní příznak nebo žádný důvod k obavám

Autor - Vadim Volkov

Profesionální novinář, autor básnické sbírky a několika literárních publikací.

 • 35248
 • 22 14 minut.

Absolutně všichni lidé se tak či onak setkali s krví během, před nebo po pohlavním styku. A každý z nich se divil, „proč po sexu teče krev?“ Existuje mnoho důvodů pro tento jev: od nejškodlivějších po nejpůsobivější. Pokud je špinění spíše jako šmouhy a zmizí během dne, pak není prakticky žádný důvod k obavám. Může však dojít ke skutečnému krvácení. Poté by lékař měl zjistit, proč sex krvácí.

Hlavní příčiny vzniku krve i

Existuje mnoho důvodů pro výskyt krve. Považováno za bezpečné:

 • Prasklá panenská blána. Jedná se o mechanické poškození tenkého filmu, který uzavírá otvor pochvy. Během prvního styku, deflorace, prasknutí bahna. Jelikož v panenské bláně jsou malé cévy, dochází při jejím poškození k mírnému uvolnění krve. Jen pár kapek. Krev je v tomto případě důkazem panenství. Ale ne všechny dívky se rodí prázdné. Ti, kdo tuto pásku nemají, jsou nuceni prokázat, že mají poprvé sex. Tloušťka panenské blány také ovlivňuje hojnost krvácení během deflorace. Čím silnější je film, tím více krve může protékat. Někdy je krev tak silná, že musíte navštívit lékaře. Někdy se musíte uchýlit k chirurgické excizi panenské blány.
 • Období menstruačního cyklu. Pokud je menstruace na prahu, může se objevit krev po sexu. Faktem je, že během pohlavního styku se zvyšuje motorická aktivita pánevních orgánů. Svalové křeče a vibrace mohou spustit vaši menstruaci. V takovém případě není důvod k obavám. Stejně jako vzhled krve po menstruaci. To jen naznačuje, že zbytky endometria vycházejí. Pokud se uprostřed cyklu objeví krev, znamená to nástup ovulace..
 • Sex příliš tvrdý. Někteří milovníci drsného a drsného sexu čelí krvácení. Důvodem je mechanické poškození pohlavních orgánů u žen i mužů. Navíc se milovníci sexuálních hraček vystavují riziku nejrůznějších traumat, která mohou být interní. Přívrženci BDSM často ignorují bolestivé pocity a připisují je násilným hrám. Mezitím může být škoda docela vážná.
 • Vaginální suchost. Nedostatek mazání také vede ke maceraci vaginální sliznice, což může vyvolat výskyt krve po sexu. Abyste se tomuto problému vyhnuli, stačí k zvlhčení pochvy použít různé lubrikanty..
 • Velký penis. I když je známo, že se vagina dokáže přizpůsobit jakékoli tloušťce penisu, ve skutečnosti to tak není. Velká velikost mužství může věci pokazit a způsobit paniku. A pokud ten muž nebyl zvlášť choulostivý současně, pak je vaginální krvácení po sexu docela předvídatelné..

Existuje několik důvodů, které by se měly partnerů zajímat. A to platí i pro muže. Pokud je krvácení doprovázeno nepohodlí a bolestivými pocity, je to důvod k návštěvě lékaře. Patří mezi ně následující nemoci, které mohou být signalizovány krví po sexu:

 • Endometritida. Jedná se o zánět vnitřní tkáně, endometria, který lemuje stěny dělohy. Je nutné, aby se embryo připojilo. Přítomnost krve po sexu naznačuje poškození endometria. Začíná to vycházet v malých porcích a vypadá to jako malé špinění. Penis samozřejmě nepronikne do samotné dělohy, ale mechanické působení, údery a strkání do stěny dělohy, může dobře vyprovokovat oddělení zaníceného endometria, což povede k mírnému krvácení.
 • Endometrióza Toto onemocnění postihuje ženy v plodném věku. Nemělo by se to zaměňovat s endometritidou, protože nemoci jsou úplně jiné. Pokud je endometritida zánětem endometria, pak je endometrióza proliferací buněk identických s endometriem mimo děložní dutinu. Mohou se vyvíjet všude: v břišní dutině, v pochvě se v lékařské praxi vyskytly případy přítomnosti těchto tkání v plicích nebo nosohltanu. Sex může způsobit oddělení těchto buněk a projevit se jako krvácení..
 • Polypy. Toto je příznak HPV (lidský papilomavirus). Polypy jsou buněčné formace, které mají nohu a tělo. Vypadají jako krtek, pouze v pochvě. Někdy ovlivňují cervikální kanál. Papilomy mohou degenerovat a stát se rakovinnými. Proto je nežádoucí s tím zdržovat. Kromě toho je odstranění papillomů rychlý a není nejbolestivější proces..
 • Cervikální eroze. Poškození sliznice v důsledku různých patologií: od jednoduchého mechanického poškození až po maligní transformace tkání. Krev se může objevit v důsledku mechanického působení penisu na zanícené tkáně.
 • Hormonální léky. Užívání hormonálních léků často ovlivňuje celkový stav ženy, včetně menstruačního cyklu a různých procesů v děloze, přídavcích, vaječnících. To platí zejména pro antikoncepční prostředky, které často způsobují krvácení po sexu, a nejen to. Nekonečné mazlení může být tak vyčerpávající, že musíte přestat užívat tyto léky a používat jiné způsoby ochrany. Náhlé vysazení hormonálních léků může také vést k problému krvácení po sexu. V každém případě by měl hormony předepisovat a rušit pouze odborník..
 • Námořnictvo. Mluvíme o děložní spirále, která je nainstalována, aby se zabránilo těhotenství. Během pohlavního styku se nitroděložní tělísko může pohybovat, což vyvolá výskyt krve. V některých případech je krvácení tak silné, že je nutné cívku vyjmout a znovu vložit.
 • Užívání určitých léků. Aspirin je na seznamu rizik. Faktem je, že jeho složení ovlivňuje krvetvorbu: rychlost srážení krve se mění. Kromě toho má lék negativní účinek na stěny pochvy: je schopen je ztenčit, což může vést k poškození.
 • Onkologie. Nejběžnější patologií mezi rakovinami ženských pohlavních orgánů je rakovina děložního čípku. Vzniká z různých důvodů a předchůdcem může být cokoli: například polyp nebo eroze. Problém je v tom, že rakovina děložního čípku se nijak neprojevuje a probíhá velmi tajně a bezvýznamný výskyt krve po pohlavním styku ženu nijak neznepokojuje. Mnoho z nich navíc zpomaluje léčbu polypů a eroze, což také vede k progresi onemocnění. Fibroidy a fibroidy se mohou také projevit jako postkoitální krvácení. Pouze odborník je však schopen určit přítomnost patologie.
 • Těhotenství. V této situaci mluvíme pouze o spontánním potratu, tedy o potratu. Může to být vyprovokováno násilným pohlavním stykem. Děloha je tonizována v důsledku vzrušení a orgasmus způsobuje kontraktilní pohyby stěn dělohy, které mohou začít uvolňovat. Krev je v tomto případě zpravidla dostatečně silná..
 • Vnitřní krvácení. V této situaci obvykle není čas na sex, ale některé obzvláště neopatrné dámy mohou bolest a nepohodlí ignorovat. Ačkoli torze cysty nebo prasknutí vaječníku je velmi obtížné si toho nevšimnout: příliš silná bolest, dokonce mdloby. Ale pohlavní styk může také způsobit toto: násilné a tvrdé.
 • Plísňové infekce. Plísňové nemoci způsobují tkáňové změny. Během pohlavního styku se zapálí a snadno se poškodí, což také vede ke vzniku krve po sexu..
 • Pohlavní choroby. Tato onemocnění jsou zpravidla doprovázena zánětlivými procesy. Ale kromě krve existují i ​​jiné, specifické sekrety, které je těžké přehlédnout. V tomto případě je nutný sexuální odpočinek, aby nedošlo k ohrožení partnera infekcí, a okamžitě se poraďte s odborníkem.

Příčiny krve u mužů 2

Muži si také mohou všimnout přítomnosti krve po pohlavním styku. Nejčastěji to naznačuje trauma penisu. Některé bezvýznamné, jiné vážné. Co se tedy může stát s penisem během sexu??

 • Frenulum zranění. Pokud je partnerka velmi aktivní a zbožňuje jízdní pozici, může vytrhnout nebo roztrhat frenum penisu. Toto trauma je přítomno u mnoha mužů. Zpravidla nechodí k lékaři, raději to jen nejlépe namazají brilantně zelenou. Takové zranění však může vést k tvorbě jizevnaté tkáně, což významně zhoršuje kvalitu pocitů. Pokud k tomu dojde, musíte navštívit odborníka, který dá potřebná doporučení. Nejběžnější příčinou prasknutí je nedostatečné mazání pochvy a abnormality ve vývoji frenum. V prvním případě nemusíte pokoušet osud, protože sucho není překvapením. A tak je jasné, že pochva není dostatečně hydratovaná a je třeba aplikovat lubrikant. V případě krátké uzdu, a to se projeví i v dospívání, hlava se neotevře dobře, je nutné provést plastickou operaci, která se provede za 1 minutu: uzda je jednoduše vyříznuta.
 • Zlomenina nebo vykloubení penisu. Stalo se to. Zlomeninu je ale těžké přehlédnout, nejde o orgasmus. Poté může z močové trubice proudit krev. V takovém případě je nutné zmírnit bolest a otok penisu a okamžitě zavolat sanitku. Dislokace a zlomenina jsou úspěšně léčeny a muž může pokračovat v sexu..
 • Poškození kavernózních (kavernózních) těl. Je charakterizován vniknutím krve do spermatu. Často zůstává bez povšimnutí, protože žena se může rozhodnout, že krev patří jí.
 • Infekce mužských pohlavních orgánů. Některá zánětlivá onemocnění se mohou projevit přítomností krve po pohlavním styku. Existuje nebezpečí, že infikované spermie s krví během ejakulace vstoupí do těla ženy. a sliznice jsou vstupní branou pro infekci.
 • Endidymitida. Toto onemocnění je charakterizováno zánětem varlat..
 • Uretritida - zánět močové trubice
 • Prostatitida - zánět prostaty.
 • Hematospermie. Impozantní příznak vážné nemoci. Může to být urolitiáza, zánět močového měchýře a onemocnění prostaty. Tato onemocnění způsobují skutečnou hematospermii. V tomto případě má sperma tmavou, bohatou červenou barvu. Příčiny falešné hematospermie jsou poškození varlat nebo močových cest penisu. V tomto případě krev ve spermatu vypadá jako nit a je jednorázové povahy..

Mladí muži mohou být docela nedbalí ohledně vzhledu krvácení z penisu nebo spermatu. Muži po 40 letech však musí každoročně podstoupit každoroční vyšetření odborníků na přítomnost nádorových onemocnění. Je to tmavá barva semene, která může naznačovat přítomnost nádoru. Čím dříve je nemoc detekována, tím větší je šance na vyléčení.

Důvod k návštěvě lékaře 3

Proč po sexu je krev, kterou může zjistit pouze lékař. Proto se neoplatí odkládat kontakt s odborníkem, zejména pokud se situace opakuje. V jednorázových případech, kdy je důvod v zásadě jasný a bez rušení, můžete zavřít oči před tím, co se děje. Ale při systematickém krvácení musíte věnovat velkou pozornost. Naléhavá návštěva lékaře je nezbytná pro následující příznaky:

 • Silné krvácení
 • Krev nelze zastavit sama
 • Existuje silná bolest v břiše, dolní části zad, slabinách
 • Dlouhodobé nepohodlí
 • Otok mužských pohlavních orgánů: šourek, penis, třísla.
 • Těhotenství

V mnoha případech mohou být příznaky tak závažné, že je nutné zavolat sanitku.

V každém případě krev po sexu není samotná nemoc. To je znamení. Ale tomuto problému může porozumět pouze lékař. Není však vždy možné okamžitě stanovit diagnózu. Pak musíte pravidelně navštěvovat lékaře, ale ne jednou za rok, ale alespoň jednou za měsíc, abyste nezmeškali stejnou onkologii.

Krev po sexu

Krev po pohlavním styku

Krev po sexu je příznakem, který děsí mnoho žen a jejich sexuálních partnerů. Proč může krvácení začít během pohlavního styku nebo bezprostředně po něm? Zvažte běžné a vzácné příčiny.

Na fórech pro ženy a lékaře se uživatelé internetu často zajímají o to, proč je krev po sexu, zatímco očividně doufají v psychické schopnosti lidí, kteří sedí na druhé straně obrazovky. Koneckonců, i vysoce kvalifikovaný lékař bude schopen určit přesnou příčinu a co dělat, pokud v určité situaci (tj. Předepsat léčbu) krev po sexu šla po sexu, pouze po rozhovoru s pacientem a gynekologickém vyšetření. A to často nestačí. Dále mohou být předepsány cytologické nátěry, kolposkopie a ultrazvuk dělohy.

S jistotou lze říci, že krvácení může být z pochvy, jejího vestibulu, děložního čípku nebo přímo z děložní dutiny. Důvody mohou být vážné, a ne tak. Ale v každém případě, i když má dívka po sexu trochu krve, nebude bolet jít na schůzku s gynekologem.
A teď o důvodech.

Panenství

Pokud měla dívka první pohlavní styk, je pochopitelné, odkud krev pochází. Souvisí s prasklou panenskou blánou. Pokud však pohlavní styk není první? I v tomto případě může dojít k mírnému krvácení. Jeho charakteristickým rysem je jasná barva krve, což naznačuje, že krev je čerstvá, a rychlé zastavení krvácení. Ne všechny dívky poprvé úplně roztrhly panenskou blánu. Mimochodem, dívky konečně ztratily panenství až v době porodu. Po porodu se panenská blána úplně rozbije.

Vaginální a cervikální poranění

Příliš aktivní sex, velký pohlavní orgán u muže, nedostatečná vlhkost v pochvě ženy může vést k poranění tkáně. Pokud jde o pochvu, zde se úrazy vyskytují častěji u žen s malformací tohoto orgánu. Například, pokud existuje septum (úplné nebo neúplné), vagina je rozdvojená. A tento oddíl může být zraněn.

Poranění děložního čípku vyvolává na něm tvorbu skutečné eroze. Obvykle nevyžaduje léčbu. Hojí se asi po 10 dnech, pokud ji nebudete nadále zranit.

Nemoci děložního čípku

Mohou to být jak benigní novotvary, tak změny na povrchu děložního čípku a maligní.
Polypy jsou benigní (většinou). Rostou na děložním čípku a lze je snadno detekovat při gynekologickém vyšetření - jsou to červené nebo fialové výrůstky. Lékař by měl vzít kousek polypu k analýze (provést biopsii), aby se ujistil, že je benigní. V případě potřeby lze polyp odstranit chirurgicky, laserem nebo kapalným dusíkem.

Nabotovy cysty. Obvykle se několik z nich vytvoří najednou na děložním čípku. Jsou viditelné během vyšetření, kolposkopie a dokonce i ultrazvuku prováděného intravaginálním přístupem. Jedním z důvodů jejich vzniku se nazývá infekce. Cysty se vyskytují u mnoha žen. Naštěstí se ale nikdy nestanou rakovinovými. S jejich výrazným růstem, krvácením, hnisáním je však nutné je odstranit jedním z výše zmíněných způsobů..

Rakovina děložního hrdla. Nejnebezpečnější příčina takzvaného kontaktního krvácení. U tohoto typu rakoviny v jeho prvních fázích bohužel nemusí být žádné příznaky. A ne každý věnuje pozornost pravidelně se objevující krvi po pohlavním styku nebo namáhání. Lékař ani vizuálně nebude schopen určit benigní kvalitu procesu na děložním čípku. Je nutné podstoupit vyšetření. A pokud je diagnóza potvrzena - proveďte co nejdříve.

Ukončené těhotenství

Pokud si nejste jisti, zda nejste těhotná, měla by být zvážena tato možnost. Faktem je, že během sexu se děloha aktivně stahuje, což může vést k potratu, pokud existují i ​​jiné přispívající faktory. Například nedostatek progesteronu nebo existující oddělení vajíčka.

I když krev začala téct po menstruaci po sexu, ale v posledním menstruačním cyklu byla šance na těhotenství, tato možnost by neměla být okamžitě odmítnuta. Budoucí matky někdy mají mírné krvácení, které si mohou mýlit s menstruací. To není norma, ale stává se to. Pro každý případ si proveďte těhotenský test.

Menstruace začala

Styk někdy trochu přiblíží nástup menstruace. Mnoho mladých dám to dovedně používá. Pokud však máte pochybnosti, že se jedná o menstruaci, a nikoli o patologii, věnujte pozornost povaze výtoku. Měly by mít stejnou barvu jako menstruace, měly by mít stejnou intenzitu, objem ztracené krve by měl být stejný, stejně jako doba krvácení..

Vezměte prosím na vědomí, že žádný pohlavní styk nevyvolá normální menstruaci, řekněme týden před jejím zahájením (načasováním).

Gynekologická onemocnění

Někdy se pohlavní styk sám shoduje s nástupem patologického krvácení. A může to být vyvoláno řadou gynekologických a jiných chronických a akutních onemocnění. Například děložní myomy, endometrióza, onemocnění krve ovlivňující její srážlivost atd. Kromě toho mohou některé hormonální léky způsobovat intermenstruační krvácení - perorální antikoncepce v prvních třech měsících jejich užívání. Hormonální poruchy v těle ženy způsobené patologiemi štítné žlázy, vaječníků.

Jak vidíte, existuje mnoho možných důvodů. A pouze zkušený lékař bude schopen určit, co se konkrétně ve vaší situaci stalo..

Sexuální styk končí vypuštěním krve? Jaký je důvod?

Postkoitální krvácení je typ abnormálního krvavého vaginálního výtoku. V mnoha případech je tento příznak projevem nemocí, které neohrožují život, je také jedním z hlavních příznaků maligního nádoru děložního čípku. Pokud po pohlavním styku nebo během něj dojde k výtoku krve, měli byste se poradit s gynekologem.

Definice a prevalence

Patologický výtok nemá žádnou souvislost s menstruačním cyklem. Mohou se vyskytnout v kterýkoli den, mohou být téměř nepostřehnutelné nebo docela intenzivní, doprovázené bolestí během pohlavního styku.

Tento příznak je pozorován u 1-9% žen v plodném období..

U 30% pacientů s tímto příznakem je současně přítomno abnormální děložní krvácení, u 15% - bolest při pohlavním styku.

V závislosti na úrovni genitálních lézí může být povaha krvácení odlišná:

 • s postižením dělohy mohou být uvolněny krevní sraženiny vytvořené v její dutině;
 • pokud patologický proces, například zánět, postihuje krk, objeví se hlen s krví;
 • pokud je poškozena vnější část krku nebo vaginální stěny, uvolňuje se šarlatová krev.

Při intenzivním krvácení není vyloučena pravděpodobnost vnitřního krvácení, například při poranění pochvy. Proto je nutné neprodleně zavolat lékaře, pokud současně s vaginálním výtokem existují takové příznaky:

 • rostoucí bolest v břiše;
 • nadýmání;
 • bledost kůže a sliznic;
 • studený pot;
 • slabý puls;
 • častý srdeční rytmus;
 • dušnost, silná slabost;
 • pokles tlaku, závratě, mdloby.

Charakteristiky výboje

Při sexuálním vzrušení se zvyšuje funkce cervikálního kanálu. To je důvod, proč během sexu začne mazivo hojně vynikat. Důvodem je ochrana vaginální sliznice před zraněním a vystavením infekcím a bakteriím. Běžné mazivo má transparentní vzhled s bělavým odstínem. Je viskózní konzistence a připomíná sopel. Vůně výtoku by měla být kyselá.

Stává se však, že mazivo může být krvavé nebo růžové barvy nebo obsahovat pruhy krve. Tento stav způsobuje mechanické poškození stěn vagíny, fyziologické vlastnosti a vývoj patologických procesů v reprodukčním systému..

Je důležité pochopit, proč se po sexu objevuje krvavé tajemství, protože se může objevit kvůli patologickým abnormalitám. Zánětlivé procesy a nemoci musí být léčeny co nejrychleji, jinak by se mohly přelévat do komplikací, pohoda ženy se začne zhoršovat, krvácení se otevře.

Za normálních okolností se krvavý tuk po sexu může zřídka objevit a špatně po dobu nejvýše 2 hodin. To je obvykle způsobeno fyziologickými důvody. Alarmujícími příznaky jsou výtoky, které se objevují pravidelně a trvají dlouho, stejně jako jsou-li doprovázeny onemocněními a bolestmi v podbřišku. V takových případech je nutná okamžitá lékařská prohlídka..

Příčiny

Hlavní důvody pro výskyt krve po pohlavním styku:

 1. Benigní formace: polypy dělohy, jejího děložního čípku a ektropionu.
 2. Infekce: cervicitida, zánětlivé onemocnění pánve, endometritida, vaginitida.
 3. Léze vnějších orgánů reprodukčního systému: opar, syfilis, genitální bradavice, lymfogranuloma venereum, chancre.
 4. Vaginální atrofie ve stáří, prolaps pánevních orgánů, benigní vaskulární novotvary (hemangiomy), endometrióza.
 5. Maligní formace děložního čípku, pochvy, endometria.
 6. Zranění v důsledku sexuálního napadení nebo cizího tělesa.

Pokud žena vylučuje krev během pohlavního styku, je pravděpodobnost rakoviny děložního čípku 3 až 5,5% a riziko cervikální intraneoplázie až 17,8%.

U významné části pacientů ve více než polovině případů lékaři stále nedokáží zjistit, proč koitus vyvolává krvácení. Patologický stav by však měl být považován za potenciální indikátor neoplazie děložního čípku (prekanceru) a rakoviny děložního čípku..

Výtok krve po pohlavním styku je typický pro ženy v reprodukčním věku a u mladých pacientů je méně častý..

Existují také fyziologické důvody pro tento stav:

 1. Dívka po prvním sexuálním kontaktu s poškozením panenské blány.
 2. Uprostřed cyklu se během ovulace může uvolnit trochu krve..
 3. Krvavý výtok před menstruací může být známkou zavedení oplodněného vajíčka do endometria..
 4. Vaginální výtok se může objevit během prvních týdnů po narození, dokud se děloha úplně nezotaví.
 5. Krev po pohlavním styku během těhotenství je normální a nevyžaduje léčbu. Při příští návštěvě by to mělo být nahlášeno pozorujícímu gynekologovi..

Krvavý výtok lze pozorovat během pohlavního styku, bezprostředně po něm a po chvíli. Pokud se krev objeví hned po pohlavním styku, jsou nejpravděpodobnější onemocnění pochvy a vnější části krku. U těchto patologií je poškozená tkáň mechanicky zraněna, což je doprovázeno narušením integrity cév..

Pokud je výtok krve druhý den po pohlavním styku charakterističtější, je nutné vyloučit patologii endometria, tj. Vnitřní děložní vrstvu. V tomto případě není mechanické působení tak významné; větší význam se přikládá zvýšenému průtoku krve ve stěnách dělohy. V tomto případě mají patologicky změněné tkáně zvýšenou vaskulární permeabilitu. Erytrocyty vystupují z tepen, hromadí se nejprve v děloze a po nějaké době odcházejí přes cervikální kanál do vaginální dutiny.

Hlavní onemocnění doprovázená krvácením

Zhoubný nádor

Postkoitální krvácení se vyskytuje u 11% žen s rakovinou děložního čípku. Toto onemocnění je druhou nejčastější rakovinou u žen na celém světě. Průměrný věk projevu patologie je 51 let. Hlavním rizikovým faktorem je infekce HPV, stejně jako snížená imunita a kouření.

V posledních letech se významně snížil výskyt postkoitálního krvácení u rakoviny děložního čípku. Je to způsobeno dřívější diagnostikou nádoru, kdy se tkáně ještě nerozpadly a cévy nejsou poškozeny. Cytologický screening děložního čípku a výzkum HPV mohou odhalit prekancerózní a rakovinová onemocnění, což je zvláště důležité vzhledem k jejich dlouhému asymptomatickému průběhu.

Hlavními typy rakoviny děložního čípku jsou spinocelulární karcinom a adenokarcinom. Je méně pravděpodobné, že by to způsobilo špinění, protože je umístěno výše v cervikálním kanálu a je chráněno před poškozením během pohlavního styku.

Krvácení se vyskytuje častěji u pokročilého karcinomu než v počáteční fázi.

Jiný typ gynekologické rakoviny, doprovázený uvolňováním krve po pohlavním styku, je vaginální. Představuje 3% zhoubných nádorů ženského reprodukčního systému. Nejčastěji se nádor nachází na zadní stěně horní třetiny pochvy.

Krvácení u postmenopauzálních žen se obvykle vyskytuje na pozadí atrofie endometria, ale 90% pacientů s rakovinou dělohy má také tento příznak.

Nakonec existují primární maligní nádory dolních částí reprodukčního systému, ve kterých se po pohlavním styku uvolňuje krev. Patří mezi ně zejména non-Hodgkinův lymfom.

Cervicitida

Jedná se o akutní nebo chronický zánět vnitřních tkání děložního čípku. Toto onemocnění je charakterizováno vodnatým nebo mukopurulentním výtokem a krvácením bezprostředně po pohlavním styku. Akutní cervicitida je způsobena chlamydiemi, gonokoky, Trichomonas, gardnerella, mykoplazmou. Chronická cervicitida je obvykle neinfekčního původu.

Toto onemocnění musí být léčeno rychle, protože infekce může stoupat do horních pohlavních cest a vést k vážným komplikacím:

 • zánětlivá onemocnění pánevních orgánů;
 • neplodnost;
 • chronická pánevní bolest;
 • riziko mimoděložního těhotenství.

Endometritida

Zánět vnitřní výstelky dělohy, který může být akutní a chronický. Akutní průběh je doprovázen přítomností mikroabscesů v endometriálních žlázách. Chronická endometritida je způsobena infekčními agens, cizími tělesy, polypy, fibroidy. Třetina pacientů nemá žádné viditelné příčiny onemocnění.

Většina žen s chronickou endometritidou má silnou menstruaci, intermenstruační krvácení, ale často jim předchází postkoitální krvácení..

Cervikální polypy

Cervikální polypy nejsou neobvyklým nálezem při vyšetření děložního čípku. Mohou se stát zdrojem postkoitálního krvácení během sekundárního traumatu. Polypy jsou pozorovány u 4% gynekologických pacientek. Jedná se o nejčastější benigní nádory genitálního traktu..

Cervikální polypy se obvykle vyskytují u vícečetných žen ve věku 40 let nebo starších. Nejčastěji jsou jediní, ale existuje i více, přičemž se zvyšuje pravděpodobnost krvácení po pohlavním styku. Polypy jsou hladké útvary s laločnatou strukturou, která při dotyku snadno krvácí.

Ektropion

Jedná se o výstup z endocervikálního epitelu na vnější povrch děložního čípku, jakési „převrácení“ cervikálního kanálu. Většina žen s tímto stavem si stěžuje na výtok z vaginálního kontaktu. Ektropion je pozorován u dívek, těhotných žen a žen užívajících hormonální antikoncepci.

Válcovitý epitel vycházející z kanálu na povrch děložního čípku je méně odolný než plochý epitel, takže se snáze poškodí.

Prolaps pánevních orgánů

Výhřez pánevních orgánů může vést ke kontaktnímu krvácení, když je penis vložen do pochvy. Rizikové faktory pro tuto patologii: obezita, stáří, odstraněná děloha, přetrvávající zácpa a kašel.

Nemoci pochvy a vulvy

V důsledku snížení hladiny estrogenu, ke kterému nevyhnutelně dochází u žen s věkem, klesá produkce vaginálního hlenu a zhoršuje se výživa jeho tkání. Jednou z hlavních příčin postkoitálního krvácení u starších pacientů je vaginální atrofie nebo atrofická vaginitida..

Patologie je charakterizována stížnostmi na pocit sucha a pálení v pochvě, bolestivostí při pohlavním styku, sníženým uvolňováním lubrikantu, nepohodlí v pánevní oblasti.

Také kožní onemocnění lichen planus může vést k uvolnění krve..

Benigní vaskulární novotvary

Cévní nádory ženských reprodukčních orgánů jsou vzácné a zahrnují hemangiomy, lymfangiomy, angiomatózu a arteriovenózní malformace. Většina z těchto útvarů se nijak neobjevuje a jsou náhodně detekována během gynekologického vyšetření. Avšak vzhledem k jejich povrchové poloze nebo velké velikosti může mechanické poškození krevních cév během pohlavního styku způsobit krvácení..

Krev po pohlavním styku je časnou známkou těhotenství

Pokud si žena začne všímat krvavých šmouh na spodním prádle, doprovázených brněním přes stydkou kost a taháním bolesti v bederní oblasti a dolní části břicha, může být příčinou těhotenství. Tato situace je obzvláště běžná u žen s nepravidelnou menstruací, které si nemohou všimnout zpoždění. Kapky krve, pokud je žena těhotná, se mohou objevit během připojení oplodněného vajíčka k tělu dělohy nebo při hrozbě ukončení. Ve vzácných případech může dojít k potratu v nejranějších stádiích těhotenství (do 2–4 týdnů), zvenčí se může projevit silným krvácením s vypouštěním krevních sraženin.

První příznaky těhotenství

Důležité! Ženám s nepravidelnou menstruací se doporučuje pravidelně provádět těhotenský test, aby nezmeškaly možné početí. Pokud je výsledek testu pozitivní, musíte okamžitě kontaktovat svého gynekologa, abyste vyloučili mimoděložní těhotenství.

Diagnostika

K objasnění důvodů, proč se po pohlavním styku objeví krev z pochvy, lékař používá následující diagnostické metody:

 1. Zjištění anamnézy: věk pacienta, doba krvácení, přítomnost onemocnění pochvy a děložního čípku, abnormální výsledky nátěru, infekce pohlavních orgánů.
 2. Vyšetření děložního čípku, aby se vyloučil ektropion, eroze, cervikální vředy nebo polypy.
 3. Gynekologický nátěr s následnou diagnostikou pohlavně přenosných infekcí, zejména chlamydií.
 4. Transvaginální ultrazvuk k posouzení endometria.
 5. Kolposkopie pro podezření na prekancerózní stavy nebo zhoubný nádor děložního čípku.
 6. Pipelujte biopsii pro podezření na endometriózu nebo nádor dělohy.
 7. Při opakovaném krvácení, normálním kolposkopickém obrazu a dobrém výsledku rozmazání je indikována hysteroskopie s biopsií vnitřní vrstvy dělohy.

Kolposkopie je nejinformativnější, ale nikoli povinná, výzkumná metoda. Je předepisován ženám s podezřením na neoplastické léze děložního čípku, pseudoerozi nebo ektropion pouze s abnormálními výsledky stěrů Pap a / nebo viditelnými lézemi děložního čípku.

U postmenopauzálních žen se okamžitě provádí ultrazvukové vyšetření dělohy nebo biopsie endometria.

Když pohlavně přenosné choroby vedou ke krvi

Zákernost sexuálně přenosných nemocí spočívá v tom, že se přenášejí hlavně z jednoho sexuálního partnera na druhého. Navíc v ženském těle jsou tato onemocnění často asymptomatická, ale zároveň bakterie nebo viry vykonávají svou ničivou práci. Krvácení během pohlavního styku u ženy se sexuálně přenosnou chorobou je extrémně vzácné.


Příčinou může být také genitální infekce.

K tomu dochází, když jsou infikovány děložní čípek a děloha. Nemoc, která způsobuje krvácení během pohlavního styku, je chlamydie. S komplikacemi infekce Trichomonas je také možné krvácení. Chlamydie a trichomoniáza patří k takzvaným „novým“ pohlavním chorobám, protože byly jako takové rozpoznány ve druhé polovině minulého století. Nejsou tak výrazné jako například syfilis nebo kapavka, ale jsou také sexuálně přenosné a mohou se stát chronickými.

Přírodní faktory

Existuje mnoho fyziologických důvodů pro výskyt krve během sexu. Nejčastěji způsobují slabé výboje. Samozřejmě, že po blízkosti může děloha vylučovat krev pod vlivem různých faktorů.

. Současně by však sekrece měla být krátkodobá, 1-2 hodiny.

Pokud po sexu začne žena pociťovat nepohodlí a slabost a výtok bude mít nepříjemný zápach, je to vážný signál. Taková okolnost vyžaduje naléhavé posouzení.

. navíc
měli byste se poradit s lékařem i při nepravidelném a řídkém krvácení, protože mnoho patologických abnormalit ženského reprodukčního systému se vyvíjí asymptomaticky.

Proč mohou ženy po pohlavním styku krvácet?

Někdy je po pohlavním styku krev, která u žen vyvolává obavy. To se děje jednou nebo se opakuje pravidelně. Důvody zahrnují fyziologické vlastnosti, patologické stavy až po onkologii. Krvácení je možné z pochvy, jejího vestibulu, děložního krku a dutiny. Aby bylo možné zahájit léčbu včas, měli byste se seznámit se všemi rysy tohoto jevu.

Příčiny

Identifikujte běžné příčiny krve po sexu.

 1. Benigní léze - polypy dělohy, ektropion.
 2. Infekční léze - cervicitida, zánětlivé patologie malé pánve, vaginitida, endometritida.
 3. Léze vnějších orgánů reprodukčního systému - opar, genitální bradavice, syfilis, chancre, lymfogranuloma venereum, papilomy na dně rtů.
 4. Vaginální atrofie ve stáří, hemangiomy, endometrióza, prolaps pánevních orgánů.
 5. Formace maligní povahy pochvy, děložního čípku, endometria.
 6. Zranění v důsledku sexuálního napadení, přítomnost cizího těla.

Pokud žena po pohlavním styku krvácí, riziko rakoviny děložního čípku je 3 - 5,5%, možnost cervikální intraneoplazmie je 17,8%.

U většiny žen není možné po intimitě diagnostikovat příčinu špinění. Krev je stále možná po PA, když se užívá v pořádku, ve fázi zvyknutí si na ně. Tento jev je považován za normální, pokud odezní po 1–2 měsících od začátku užívání hormonální antikoncepce. U mladých žen se uvolňování krvavého obsahu po sexu objevuje méně často než u žen nad 30 let.

Fyziologické příčiny vzhledu krve:

 • krev se uvolní po PA uprostřed cyklu v důsledku ovulace;
 • před regulací může být krvavý exsudát příznakem zavedení oplodněného vajíčka do endometria;
 • během prvních týdnů po porodu může z pochvy proudit krev, což naznačuje obnovení dělohy;
 • v perinatálním období je přítomnost krve po sexu normální.

Často po PA je krev bez bolesti, obvykle to signalizuje vaginální onemocnění, vnější část děložního čípku. Tkáně jsou mechanicky zraněny, což je doprovázeno narušením integrity kapilár. Pokud se metroragie vyskytne den po sexu, můžeme hovořit o patologickém stavu endometria. Mechanické poškození nehraje roli; větší důležitost se přikládá zvýšenému průtoku krve ve stěnách dělohy. Změněné tkáně mají zvýšenou vaskulární permeabilitu. Erytrocyty vycházejí z bakterií a hromadí se nejprve v děloze, poté přes cervikální kanál do pochvy.

Diagnostická opatření

Ženám je předepsána řada diagnostických opatření k identifikaci příčiny špinění po sexu. Je nutné vyšetřit štítnou žlázu, hrudník, pánevní orgány.

Standardní diagnostické schéma zahrnuje následující analýzy:

 • nátěr z děložního čípku, aby se vyloučily infekční, plísňové patologie;
 • krevní test k detekci zánětlivého procesu, také ukáže přítomnost nebo nepřítomnost anémie;
 • darovat krev ke srážení, protrombinový index;
 • vyšetřit krevní plazmu na hormony, pokud jde o estrogen, lékař stanoví přítomnost nebo nepřítomnost mimoděložního těhotenství, zjistí normální proces ovulace;
 • ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů zkontroluje fungování těchto orgánů.

Také je ženě předepsána biopsie endometria, aby se vyloučil prekancerózní nebo rakovinový stav..

Léčba

Způsob terapie závisí na diagnóze.

 1. Když se hormonální poruchy stanou příčinou vzniku krve, pacientovi jsou předepsány léky k regulaci obsahu estrogenu v krevní plazmě. Využívají se prostředky založené na progesteronu - Dyufaston, Utrozhestan. Mohou také předepsat kombinaci estrogenových a progesteronových léků, které se obvykle užívají k antikoncepci. Mezi účinné prostředky patří Yarina, Diana 35, Janine.
 2. Při léčbě infekčních nebo zánětlivých patologií jsou předepsány antibakteriální látky, protizánětlivé, protiplísňové léky. Jsou konzumovány jako tablety nebo místní prostředky - masti, sprchové roztoky, čípky, krémy.
 3. K odstranění zalévání nebo cyst v děloze se uchylují k hysteroskopii, laparoskopii, kyretáži. V případě rakoviny je děloha odstraněna částečně nebo úplně, někdy společně s přílohami. Poté je podána chemoterapie a radiační léčba. Šance na vyléčení závisí na míře zanedbávání onkologie.

Pokud lékař předepíše nějaké léky, je důležité udržovat celý průběh přijetí. Ženy obvykle během léčby dodržují sexuální odpočinek..

Jaké komplikace mohou způsobit krvácení po sexuálním kontaktu??

Pokud je krvácení po sexu pravidelné, je možná anémie, dokonce i jediná velká ztráta krve může tento stav vyvolat. Pravidelně se opakující metroragie mohou změnit menstruační cyklus, ovulaci, po které nastanou potíže s koncepcí a porodem. Kvalita sexu také trpí. Pokud dojde k onkologickému onemocnění, léčba zahájená ve špatný čas nemusí přinést výsledek, smrtelný výsledek je možný.

Prevence

K ochraně poševní sliznice před vysycháním je vhodné používat lubrikanty. Lubrikační a zvlhčující intimní gely by měly být na bázi vody, silikonu nebo tuku. Neměli byste si je sami vybírat, je lepší se poradit s lékařem. Pokud již došlo ke krvavému výtoku po sexu, je vhodné kontaktovat gynekologa, provést nátěry a provést krevní test. Před obdržením diagnostických výsledků používejte kondomy k ochraně před infekcemi a infekčními chorobami. Měli byste také dodržovat vodní bilanci, vypít alespoň 1,5 litru vody denně. Nemůžete praktikovat tvrdý sex, je možné poranění děložního čípku nebo pochvy, respektive pravidelné krvácení.

Obecná informaceV různých obdobích měsíčního cyklu může mít žena výtok, který se liší konzistencí a množstvím. V závislosti na celkovém stavu těla se může také měnit jejich vůně a barva.