Proč bolí žaludek před menstruací?

V souvislosti s restrukturalizací těla před menstruací vždy dochází ke změnám v reprodukčních orgánech, které způsobují nepohodlí 80% žen. Mezi takové nežádoucí projevy patří skutečnost, že týden před menstruací táhne podbřišek.
Příznak může být způsoben přirozenými příčinami a je změnou normálního fungování ženského těla.

Úzkost nastává, když bolest zasahuje do každodenních činností a není zdaleka mírně nepříjemná. Rozumíte možným důvodům toho, co se děje, když dolní část břicha táhne a bolí týden před nástupem menstruace..

Dysmenorea

Dysmenorea v medicíně se nazývá menstruační křeče v dolní části břicha před a během kritických dnů. Jsou způsobeny kontrakcemi dělohy a procesem odstraňování přebytečných částic endometria krví venku. Bolestivý syndrom může být spuštěn individuálním počtem citlivých receptorů a nízkým prahem bolesti. Kvůli dysmenorei 8-10 dní před nástupem menstruace bolí a táhne dolní část břicha.

Příznaky mohou začít v pubertě a doprovázet ženu až do menopauzy. U mnoha, s věkem nebo po narození dítěte, se bolestivý syndrom stává méně nápadným..

Mírná malátnost může být vyvolána hormonálními změnami v těle nebo strukturálními rysy reprodukčního systému.

Předmenstruační syndrom

Cyklický syndrom je celý komplex poruch endokrinního, psychoemotionálního a vegetativně-vaskulárního systému. Za hlavní příčinu PMS se považují hormonální poruchy u rizikových žen a náchylné k těmto faktorům:

 • přepracování v práci;
 • neustálý stres;
 • sklon k depresivním stavům;
 • trauma a chirurgie;
 • zánětlivá onemocnění pohlavních orgánů;
 • nedostatek fyzické aktivity;
 • nedostatek vyvážené výživy.

Není divu, že více než 55% žen zná zkratku PMS na vlastní kůži..

Neexistuje přesný údaj, kolik dní před menstruací se dolní část břicha začne táhnout. Míra se pohybuje od 2 do 14 dnů. Kromě bolestivých bolestí v podbřišku existují i ​​příznaky, jako jsou migrény vyzařující do očních bulv, zažívací potíže, bolestivá citlivost mléčných žláz, slabost, podrážděnost, nadměrná zranitelnost, apatie. Vyznačuje se prudkou změnou nálady - od vzrušené až po slzavé depresivní.

Malátnost může mít příznaky kardiovaskulárních onemocnění: bušení srdce, necitlivost rukou, pocení, dušnost.

Známky premenstruačního syndromu se mohou s věkem zdvojnásobit.

Tento stav obvykle vymizí s nástupem menstruace, ale někdy přetrvává i několik dní po jeho skončení..

Hormonální nerovnováha

Pokud je 4-5 dní před menstruací spodní část břicha silně zatažena, příčinou může být hormonální nerovnováha:

 1. Estrogenová rovnováha je nesmírně důležitá pro správné fungování reprodukčního systému. Jeho nadbytek, jako nedostatek, může vyvolat nepohodlí a nadýmání, stejně jako nepravidelnosti v menstruačním cyklu. Známky jako šupinatá a suchá kůže, otupělost a vypadávání vlasů, migrény, nespavost, nestabilní krevní tlak, bolesti na hrudi a špatná nálada naznačují nezdravý estrogen v těle..
 2. Úroveň progesteronu před menstruací by měla být dostatečně vysoká a zvýšení jeho množství začíná kolem 15. dne cyklu, kdy vajíčko opustí folikul. Nedostatek hormonu vyvolává křeče a kontrakce těla dělohy, které vedou k bolestivé bolesti v dolní části břicha a dolní části zad před menstruací. Nerovnováha je indikována otoky a bolestmi mléčných žláz, silným výtokem během menstruace, krvácením v období mezi menstruací, otokem obličeje.
 3. Nízké hladiny „hormonů štěstí“ mohou být příčinou nepohodlí v břiše. Endorfiny jsou určeny k vyhlazení bolesti a stresu pro tělo. S jejich nedostatkem, když dolní část břicha bolí a táhne před menstruací, se však cítí silnější než obvykle. A také existují depresivní stavy, apatie, citlivost prsů a vaginálních stěn během sexu, poruchy gastrointestinálního traktu.
 4. Prostaglandiny jsou látky podobné hormonům, které monitorují a regulují biochemické procesy v těle. Jsou to oni, kdo vysílají signály do mozku o nepříjemných pocitech během menstruace. V důsledku porušení hormonálních hladin se může zvýšit množství prostaglandinů as nimi i citlivost na bolest.

Ovulace

Protože může být obtížné určit, kolik dní před menstruací vás začne bolet žaludek, může to ovlivnit období ovulace. V závislosti na vlastnostech ženského těla se může objevit v intervalu od 7 do 19 dnů cyklu. Tento rozdíl je vysvětlen dopadem vnějších faktorů na tělo - stres, přepracování, zdraví a další..

Malé bolesti v dolní části břicha jsou běžným příznakem ovulace a kvůli nepravidelnému cyklu se mohou obtěžovat asi týden před menstruací. Nepohodlí může být doprovázeno mírným krvavým výtokem, mírně vznešeným stavem, zvýšeným sexuálním apetitem, exacerbací chuťových pohárků a vůně.

Těhotenství

Hnojení vajíčka se může projevit velmi specifickými příznaky - zpožděním menstruace a skutečností, že dolní část břicha tolerovatelně bolí. Ve druhém nebo třetím týdnu těhotenství lze tyto příznaky snadno zaměnit s kritickými dny přicházejícími v novém měsíci..

Tyto příznaky se mohou objevit, a to jak z přirozených důvodů souvisejících s hormonálními změnami v těle, tak se mohou stát alarmujícím signálem..

Může se jednat o:

 • tři nebo čtyři dny před očekávanou menstruací je zvýšená teplota;
 • akutní bolestivé pocity v dolní části břicha a zad, vyzařující do slabin a pubis;
 • křečovité pulzující pocity;
 • pocit napětí a tlaku v břiše;
 • jakékoli nepohodlí, které se objeví spolu s krvavým nebo hnědým výtokem 5. nebo 6. den zpoždění;
 • malátnost je doprovázena nevolností a zvracením;
 • bolest v pátém týdnu těhotenství může varovat před mimoděložním těhotenstvím.

I když nepohodlí není příliš nepříjemné, musíte navštívit lékaře. Je užitečné provést test a ujistit se, že jste těhotná..

Hormonální antikoncepce

Výskyt nepohodlí v břiše před menstruací může být spojen s užíváním OK. Léky silně ovlivňují poměr hormonů a vlastnosti menstruačního cyklu.

Bolest břicha může naznačovat vedlejší účinky antikoncepčních prostředků a jejich neslučitelnost s tělem.

Příznak je také pozorován po prudkém ukončení užívání OK v důsledku silného hormonálního skoku.

Nezapomeňte, že než začnete užívat perorální antikoncepci a přestanete ji používat, musíte se poradit s gynekologem. To pomůže vyhnout se nepříjemným překvapením..

Adheze

Proces adheze je nejčastěji způsoben traumatem pánevních orgánů nebo gynekologickými operacemi. Riziková skupina zahrnuje také ženy trpící zánětlivými onemocněními nebo endometriózou. V důsledku výskytu adhezí rostou orgány spolu navzájem prostřednictvím cév a kapilár, což narušuje jejich pohyblivost a normální fungování. Mezi charakteristické znaky tvorby adheze patří zácpa, bolest při vyprazdňování a skutečnost, že 2-3 dny před menstruací je dolní část břicha silně zatažená.

Benigní novotvary

Nestabilita hormonálního pozadí může vést k vývoji různých typů formací a tuleňů.

Myom dělohy je příčinou 50% případů onemocnění reprodukčního systému. Jedná se o benigní nádor, který se tvoří v myometriu v důsledku hormonální nerovnováhy. Podporuje růst tvorby estrogenových hormonů. Myomum postupuje během reprodukčního období až do menopauzy, kdy se zastaví produkce estrogenu v těle.

Riziko onemocnění se zvyšuje v případě průběhu procesů, které ovlivňují hormonální pozadí:

 • zánětlivé procesy;
 • endometrióza;
 • endokrinní onemocnění;
 • gynekologické operace a potrat;
 • nedostatek pravidelného sexuálního života.

Příznaky onemocnění jsou podobné mnoha jiným gynekologickým patologiím, proto lze nádor detekovat pouze při vyšetření gynekologem. Důvod k podezření, že něco není v pořádku, může být: velmi silné bolesti před menstruací, tlak na močový měchýř, hojnější menstruace než obvykle a v důsledku velké ztráty krve, bledosti kůže, slabosti.

Zánětlivé procesy

Malátnost 3 nebo 4 dny před nástupem menstruace může naznačovat zánětlivý proces reprodukčních orgánů. Pokud pocity obvykle nebyly příliš nepříjemné, pak zánět bolest výrazně zvýší..

Původcem patogenních procesů mohou být genitální infekce a viry. Existuje vysoká pravděpodobnost jejich vstupu do těla s nástupem chladného počasí. Tělo nemá čas se přizpůsobit, což vede k prudkému snížení imunity.

Výskyt zánětu je možný na pozadí jiného onemocnění virové nebo infekční povahy. To platí zejména pro infekci pánevních a břišních orgánů.

Nejběžnější zánětlivá onemocnění spojená s bolestmi dolní části břicha jsou:

 1. Adnexitis - zánět vaječníků a přívěsků. Pro patologii je typická následující skupina příznaků: horečka, slabost, zimnice, nevolnost, zvracení, pocit pálení při močení, hnisavý výtok, napětí v břišní dutině a bolesti břicha s křečemi před menstruací a v dalších fázích cyklu.
 2. Cervicitida je zánět děložního čípku, infekční a neinfekční. Nemoc může být téměř bez příznaků. V ostatních případech jsou charakteristické pocity usrkávání v dolní části břicha, zvláště výrazné během sexu. Onemocnění se může projevit krvácením mezi obdobími a také hnisavými sekrety sliznic..
 3. Vulvitida je vnější zánět genitálií. Bolest a pocit brnění se obvykle šíří do dolní části břicha a vyzařují do pubis a genitálií. Objeví se výtok nažloutlého odstínu jiné konzistence, který má nepříjemný zápach. Jak se příznaky zhoršují, může dojít ke zvýšení teploty a pocitu únavy..
 4. Endometritida je akutní zánět povrchové vrstvy endometria. Chronická forma onemocnění se vyvíjí v důsledku infekcí vstupujících do dělohy a vejcovodů, ke kterým může dojít na pozadí jiných gynekologických onemocnění, komplikací po porodu a chirurgických zákroků. Urogenitální infekce - chlamydie, ureaplasma, mykoplazma a herpes virus mohou vyvolat zánět. Pokračuje akutními příznaky: teplota nad 38 stupňů, bolesti břicha, hnisavý výtok, migrény, nadýmání.

Endometrióza

Endometrióza je proliferace endometriální tkáně mimo její přirozenou vrstvu u více než 8% žen v reprodukčním období. Toto onemocnění má hormonální povahu, nicméně lékařské články a studie dosud neposkytly přesnou odpověď na příčiny patologie..

Nemoc je jednou z hlavních příčin bolesti břicha a je často zaměňována s běžným menstruačním nepohodlí..

Riziko patologie je:

 • ženy s menstruací méně než 27 dnů a bolestivými menstruacemi;
 • ti, kteří již měli v rodině případy onemocnění;
 • dívky, které mají první menstruaci dříve;
 • nulipární nebo pozdě narozené ženy.

Převážná většina menstruačního cyklu se endometrióza může vyvinout téměř asymptomaticky. Příznaky se zesilují a pociťují, když se týden před menstruací začne nepříjemně táhnout dolní část břicha a dolní část zad. Během pohlavního styku je bolest, špinění v posledních fázích cyklu, zácpa, časté močení, mírné zvýšení teploty.

Kdy vyhledat lékařskou pomoc

Pokud vás malátnost doprovázená nepohodlí v dolní části břicha sedm dní před menstruací pravidelně obtěžuje, měli byste kontaktovat svého gynekologa.

Je také důležité věnovat pozornost výskytu následujících příznaků:

 • bolestivé nepohodlí více než pět dní před menstruací doprovázené krvavým výtokem;
 • nepohodlí se vyskytuje během nebo po sexu;
 • zaznamenáte skoky v tělesné teplotě;
 • nevolnost, existuje nutkání zvracet;
 • bolest se šíří do dolní části zad, nohou nebo genitálií;
 • výtok získal nažloutlý nebo hnisavý odstín, objevil se nepříjemný zápach;
 • dolní část břicha bolí a bolí před menstruací v poporodním období nebo po operaci.

Pokud je břišní nepohodlí doprovázeno dalšími příznaky, bude lepší okamžitě podstoupit lékařskou diagnózu a provést všechny nezbytné testy.

Na základě komentářů na fórech pro ženy je mnoho žen zvyklých léčit bolest několik dní před menstruací jako součást svého menstruačního cyklu. Je však důležité si uvědomit, že malátnost, která zbavuje radost ze života, může být alarmujícím signálem a varovat před přítomností závažných patologií, zvláště pokud onemocníte poprvé. Klíčem k rychlému vyřešení problému je včasné prozkoumání. Milujte se a nedovolte, aby vám bolest zničila život.

Proč bolesti břicha trápí týden před menstruací

Závratě, slabost, překrvení mléčných žláz, podrážděnost a bolesti v podbřišku týden před nástupem menstruace jsou projevy premenstruačního syndromu (PMS). K nepohodlí dochází v důsledku stresu, přepracování, sedavého životního stylu, nedostatku vitamínů a dalších faktorů.

Nevýznamné jednotlivé pocity nevyžadují pozornost, ale pokud Algomenorea nahradí PMS, musíte zjistit, proč bolí břicho týden před menstruací, a přijmout opatření k odstranění problému.

Příčiny bolesti před menstruací

Kreslení bolesti v podbřišku se objevuje týden před menstruací a dříve, bezprostředně po ovulaci, nebo vyvolává úzkost několik dní před krvácením. Některé ženy určují bezprostřední nástup menstruace právě kvůli špatnému zdraví a nespavosti..

Pokud v předvečer kritických dnů žaludek neustále bolí, může to být způsobeno anatomickými rysy vnitřních pohlavních orgánů. PMS způsobuje bolest na hrudi, břiše a dolní části zad, žena je podrážděná, slabá nebo kňourá a zaznamenává otoky obličeje a končetin.

Hormony

Pokud týden před menstruací dolní část břicha táhne natolik, že nepohodlí se stane nesnesitelným, můžete se nejprve pokusit změnit svůj životní styl - vzdát se špatných návyků, chodit častěji na čerstvý vzduch, revidovat stravu.

Průběh mnoha procesů v ženském těle závisí na produkci hormonů. Druhá polovina cyklu je charakterizována prudkým zvýšením hladiny progesteronu. Hormonální nerovnováha způsobuje nejen PMS, ale také střevní problémy:

 • Zácpa.
 • Nadýmání.
 • Snížená peristaltika.

Algodismenorea

Pokud při přechodu na zdravý životní styl nepohodlí nezmizí, je nutné vyšetřit gynekologa a zjistit skutečnost algodismenorea. Jedná se o porušení menstruační funkce se silnou bolestí v dolní části břicha, v oblasti křížové kosti nebo dolní části zad. Jejich postava je kňučení, tahání nebo křeče.

Příčiny primární algodismenorey:

 1. Endokrinní poruchy.
 2. Pomocí nitroděložního tělíska.
 3. Nedostatečný vývoj dělohy.
 4. Nesprávná poloha pohlavního orgánu.
 5. Fyzická / duševní únava.

Sekundární algodismenorea se vyvíjí pod vlivem gynekologických onemocnění získaných s věkem. Týden nebo dokonce dříve před menstruací začíná bolet břicho u žen z následujících důvodů:

 • Historie břišní chirurgie.
 • Genitální chirurgie.
 • Nervová vzrušivost nebo deprese.
 • Nepravidelný sexuální život.
 • Sexuální nespokojenost.
 • Různé duševní poruchy.

Fyziologické příčiny

Pocit tíže v břiše a mírné zvýšení způsobuje tekutinu, která se hromadí v těle před menstruací. Tahavé bolesti břicha jsou také vyvolávány samotnou dělohou, respektive skutečností jejího nárůstu krátce před krvácením.

Ovulace

Při pozdní ovulaci je nepohodlí v dolní části břicha jasně patrné na levé nebo pravé straně, v závislosti na tom, kde se vajíčko nachází. V době prasknutí folikulu dochází k mírnému krvácení, ale krev vstupuje do břišní stěny a způsobuje místní podráždění.

Ovulační bolest není patologická. Jsou znakem fungování ženského reprodukčního systému..

Acyklická bolest

Acyklická bolest je vždy prodloužena a jejich vzhled není spojen s ovulací.

Nelze vyloučit nepohodlí pomocí léků proti bolesti z důvodů, že dolní část břicha bolí týden před menstruací na pozadí závažných patologií:

 1. Cystitida.
 2. Myom dělohy.
 3. Endometrióza.
 4. Adhezní anomálie.
 5. Ucpání v prostředí pánve.
 6. Urolitiáza.
 7. Křečové žíly v malé pánvi atd..

Drozd

Když žaludek vytrvale bolí týden před menstruací, je nutné pečlivě se podívat na vaginální výtok. Normálně se jedná o vícesložkovou látku:

 • Sliz.
 • Glykogen.
 • Mikroby.
 • Laktobacily.
 • Mrtvý epitel.
 • Tajemství bartholinových žláz.

Normální výtok je průhledný nebo bělavý, jeho konzistence je hlenovitá a objem je nevýznamný, až 5 ml denně. Žádný nepříjemný zápach. Během ovulace vrcholí hladina glykogenu.

Urogenitální kandidóza (běžně používaná - drozd) způsobuje, že výtok je bílý a sýrový, páchnoucí. Houba způsobuje svědění a pálení ve slabinách, nepohodlí při močení. Stydké pysky vypadají červené a oteklé.

Hlavní příčinou drozdů je slabá imunita. Genitální houba je často spojována s infekcí HIV, diabetes mellitus a pohlavně přenosnými chorobami.

Těhotenství

Zvýšení tónu dělohy v časném těhotenství způsobuje bolesti v podbřišku. Žena možná ještě neví, že se brzy stane matkou, a v očekávání svého období zaznamená zhoršení blahobytu. Nejprve přisuzuje nepohodlí PMS, ale později lékař diagnostikuje těhotenství.

U mimoděložního těhotenství může bolest obtěžovat také ženu. Pokud je lumen vejcovodů příliš úzký, oplodněné vajíčko nemůže najít způsob, jak vstoupit do dělohy, a je připevněno ke stěně trubice. Bolest vyzařuje ze spodní části břicha do konečníku.

S výskytem nevolnosti, bolestivé bolesti v dolní části břicha, závratě, slabosti a v případě epizod ztráty vědomí je nutné urgentně konzultovat gynekologa. Rostoucí embryo vyvolává prasknutí vejcovodů, sepsi a smrt. Provoz pomůže zabránit smutným následkům.

Je-li vyžadována povinná lékařská konzultace

Pokud si žena poprvé všimla zvláštních změn v těle před menstruací, které tam dříve nebyly, musí jít na kliniku a říct gynekologovi o tom, co se obává.

Existuje řada závažných okolností a všechny vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 1. Bolest obtěžuje více než 7 dní.
 2. Tělesná teplota je zvýšená.
 3. Po bolestivé PMS následují těžká období.
 4. Během jednoho cyklu přijdou kritické dny několikrát s krátkými přestávkami.
 5. Mdloby před menstruací.
 6. Podezření na těhotenství.
 7. V minulosti bylo každé období bezbolestné.

Hlavní důvody, proč má pacient bolesti v podbřišku týden před menstruací, jsou během vyšetření objasněny. Jedná se buď o latentní infekci, která ovlivnila reprodukční systém, nebo o závažné onemocnění nebo o komplikaci po porodu.

Kromě toho lze tahové pocity v břiše v předvečer kritických dnů vysvětlit dědičnou predispozicí.

Co dělat?

Pokud lékař potvrdí hormonální povahu špatného zdravotního stavu před menstruací, mohou být užívány vitamíny a léky proti bolesti k odstranění příznaků PMS. Chcete-li uvolnit svaly dělohy, můžete aplikovat teplo na břicho nebo se vykoupat. Bolestivou oblast lze jemně masírovat.

Pokud jde o stravu, doporučuje se vyhýbat se smaženým, kořeněným a uzeným pokrmům. Místo kávy je lepší pít neperlivou vodu. V každodenní stravě musí být přítomno ovoce. Od kouření a alkoholických nápojů by se mělo zcela upustit nebo by se alespoň nemělo zneužívat.

Chcete-li snížit bolest v předvečer menstruace, můžete užívat perorální antikoncepci. Výběr antikoncepce však musí být svěřen lékaři. Jako sedativum můžete užívat Corvalol, tinkturu kozlíku a infuze máty, heřmánku.

Pokud bylo podezření na těhotenství a pozitivní test potvrdil tento odhad, s bolestmi v podbřišku, jako před menstruací, je také nutné poradit se s lékařem. Vyšetření s následnou lékařskou péčí pomůže vyhnout se potratu kvůli zvýšenému tonusu dělohy. Pokud je diagnostikováno mimoděložní těhotenství, včasná konzultace s gynekologem ochrání ženu před prasknutím vejcovodu.

Aby se zabránilo situaci, kdy se spodní část břicha táhne týden před menstruací, budou sloužit tři jednoduché kroky:

 1. Změna životního stylu.
 2. Lehké sportovní aktivity před menstruací.
 3. Neustálá kontrola tělesné hmotnosti (nadváha vyvolává bolestivé PMS).

Po dohodě s lékařem lze tampony Chinese Beautiful Life použít ke zlepšení gynekologické sféry. Urychlují proces léčby ženských chorob a zabraňují jejich rozvoji.

Žaludek bolí týden před menstruací - možné příčiny. Co dělat a co nedělat, pokud vás bolel žaludek týden před menstruací

Mnoho žen si stěžuje, že týden před menstruací bolely žaludky. Taková malátnost způsobuje nepohodlí a výrazně snižuje kvalitu života. To znepokojuje asi 60% žen. U 10% bolesti jsou intenzivní, musíte si vzít léky proti bolesti. Pokud je žena zdravá, bolest je zpravidla krátkodobá a krátkodobá a bez následků. V některých případech jsou bolesti silné, trvají týden bez ztráty intenzity a způsobují velké potíže. Abyste pochopili, jak s nimi zacházet, musíte se poradit se svým lékařem, abyste zjistili důvod, a pokud je to nutné, předepsat odpovídající léčbu..

Příčiny bolesti břicha týden před menstruací

Všechny změny v ženském těle během reprodukčního věku závisí na produkci hormonů během tohoto období. Hormonální pozadí ženy se neustále mění. Ve druhé polovině menstruačního cyklu hladina progesteronu prudce stoupá. U některých žen s existujícími predisponujícími faktory pro střevní dysfunkci vyvolávají hormonální poruchy:

• snížení intestinální motility až po atonii;

To jsou příčiny bolesti břicha v týdnu před menstruací..

Algomenorreya je jedním z hlavních důvodů

Algomenorea - tento obecný termín v gynekologii znamená běžnou abnormalitu, při které je narušena bolestivost během menstruace a je přítomna menstruační dysfunkce.

Podle statistik je pozorována u každé druhé ženy. Projevuje se bolestí v podbřišku týden před menstruací. Povahou bolesti je tahání nebo křeče. Pokračujte po celý cyklus.

Algomenorea je primární nebo sekundární.

Příčiny primární algomenorey jsou:

nesprávné umístění dělohy (možná umístění Kperpedi);

nitroděložní antikoncepce (cívka);

nízký počet prostaglandinů.

Sekundární algomenorea vzniká v souvislosti s:

zánětlivé procesy v ženských pohlavních orgánech;

Sekundární algomenorea je často doprovázena:

bolest v dolní části zad;

Algomenorea trpí náladou a výkonem: je doprovázena slabostí a depresí.

Předmenstruační syndrom je příčinou bolesti břicha

Pokles estrogenu a progesteronu bezprostředně před menstruací je doprovázen bolestmi břicha, současným zvýšením a bolestivostí mléčných žláz, sníženou náladou, podrážděností.

Pokud je hladina progesteronu během tohoto období velmi nízká, bolest a nepohodlí v břiše se ještě zvyšuje..

S přiblížením menstruace klesá hladina progesteronu, což se projevuje PMS (premenstruační syndrom), jehož příznaky:

Těsně před menstruací:

Bolesti v předmenstruačním období a bolesti, které mohou být zdrojem střev, se v přírodě liší:

PMS se projevuje tupými bolestivými bolestmi v dolní části břicha;

s střevní patologií - křečové bolesti, doprovázené plynatostí, dunění, nadýmání;

Fyziologické příčiny bolesti

Dalším důvodem bolesti břicha týden před menstruací je nárůst a otok dělohy před menstruací: děloha se připravuje na početí.

Kromě toho dochází k zadržování a hromadění tekutiny v těle před menstruací, což vede k mírnému nárůstu břicha a těžkosti v břiše. Dochází ke změně rovnováhy vody a elektrolytů, což také vyvolává výskyt bolesti.

Ovulační bolest

Někdy jsou příčiny bolesti břicha v týdnu před menstruací spojeny s pozdní ovulací. To jsou ty nejškodlivější bolesti.

Ovulační bolest neustále pociťuje 20% žen. Tyto bolesti se mohou objevit, když je vytvořen cyklus a poté není narušen, nebo naopak. Ovulační bolesti se objevují týden (někdy dva) před nástupem menstruace. Jsou lokalizovány v dolní části břicha, ale ve většině případů - vpravo nebo vlevo, v závislosti na umístění vajíčka. Vznikají v důsledku prasknutí folikulu a mírného krvácení, které při pádu na břišní stěnu dráždí a způsobuje bolest. Ovulační bolesti nejsou patologické. Je to spíše rys ženského těla. Abyste si byli zcela jisti, měli byste přesto navštívit gynekologa.

Acyklická bolest

Acyklická bolest není spojena s menstruací, je však dlouhodobá a nelze ji zmírnit běžnými prostředky. Důvody jsou:

ucpání v malé pánvi;

křečové žíly malé pánve;

Zdrojem acyklické bolesti může být patologie jiných orgánů:

artróza atd..

U děložních fibroidů se může hrudník zaplnit, objeví se otoky, v břiše se objeví mírné tažné bolesti, které zmizí tak náhle, jak začaly.

Těhotenství je příčinou bolesti břicha

Těhotenství je často jednou z příčin bolesti, příčinou je zvýšení tónu dělohy. Bolest vpravo a vlevo doprovází mimoděložní těhotenství: úzký lumen vejcovodů neumožňuje oplodněnému vajíčku vstoupit do dělohy. Je implantován do stěny trubice. V takových případech dochází ke zpoždění a bolest dolní části břicha často vyzařuje do konečníku. V případě zvýšené bolesti, výskytu nevolnosti, závratí, slabosti až do ztráty vědomí je nutné naléhavě konzultovat s lékařem, protože pokud praskne potrubí, léčba je pouze chirurgická.

Jiné příčiny bolesti

V mnoha případech, když žaludek bolí týden před menstruací, to zcela nesouvisí s menstruačním cyklem, ale má i jiné důvody:

zánět v malé pánvi infekční povahy nebo po podchlazení;

různá onemocnění střev;

Pokud se bolesti břicha krátce před menstruací objevují pravidelně a jsou tak silné, že musíte užívat léky proti bolesti, není to obvyklé. Je nutné se poradit s lékařem, abyste zjistili důvody a předepsali odpovídající léčbu.

Příčinou intenzivní bolesti může být porušení v orgánech reprodukční sféry.

Také vedou k výskytu bolesti v dolní části břicha:

nesprávný životní styl (alkohol, kouření);

nitroděložní tělísko jako antikoncepční prostředek;

patologie pánevních orgánů, včetně - nesprávného umístění dělohy;

trauma (potrat a porod);

nízké hladiny endorfinů;

V jakých případech je nutné se poradit s gynekologem

Pokud se poprvé v těle vyskytly změny, které nebyly dříve pozorovány, je to důvod k návštěvě lékaře:

s trváním bolesti po dobu delší než 7 dnů;

s hojným krvácením doprovázejícím bolest;

teplota stoupá současně;

několik menstruací s malými přestávkami do jednoho měsíce;

bezbolestnost menstruace v minulosti;

podezření na těhotenství;

mdloby před nebo po PMS.

Taková bolest může být projevem:

latentní infekce v pohlavních orgánech;

Co dělat, pokud vás bolel žaludek týden před menstruací

Pokud se zjistí, že žaludek bolí týden před menstruací kvůli hormonálním poruchám (jsou vyloučeny zánětlivá onemocnění a infekce), lze použít následující metody:

Nebuďte nervózní, relaxujte, spěte.

Použijte teplo: Vyhřívací podložka nebo láhev s horkou vodou aplikovaná na břicho mohou uklidnit bolest uvolněním dělohy.

Teplá koupel nebo sprcha - to bude mít relaxační účinek na všechny svaly a uklidní nervový systém.

Proveďte lehkou masáž v místě bolesti.

Před zmírněním bolesti užijte léky proti bolesti. Někteří odborníci doporučují zahájit léčbu několik dní před začátkem menstruačního cyklu..

Můžete si vzít tinkturu léčivých bylin se sedativním účinkem - kozlík lékařský, korvalol.

Jezte správně: zahrňte do stravy maximální množství ovoce, neperlivé vody. Odstraňte kouření, alkohol, omezte používání kávy, kořeněných, smažených a uzených jídel.

Cvičení - posiluje krevní cévy a normalizuje krevní oběh.

Užívání antikoncepce, která významně snižuje bolestivý syndrom, v některých případech úplně zmírní bolest. Perorální antikoncepce účinně snižuje příznaky PMS.

Aby se zabránilo a snížila bolest, která se objevuje v dolní části břicha týden před menstruací, je nutné snížit nervovou zátěž a stres.

Aplikujte vitamíny a minerály.

Pokud je zjištěno zánětlivé onemocnění, je naléhavě nutné jej léčit, aby se v budoucnu předešlo komplikacím..

Pokud máte podezření na těhotenství, musíte provést test a pokud je výsledek pozitivní, poraďte se s lékařem, protože vysoký tón dělohy může vést k spontánnímu potratu. Při mimoděložním těhotenství může dojít ke katastrofě v podobě prasknutí vejcovodu doprovázeného krvácením.

Proto na otázku: co dělat, když vás bolel žaludek týden před menstruací, existuje jednoznačná odpověď. K vyloučení závažné patologie a okamžité léčby, pokud je zjištěna, je nutná konzultace s gynekologem. Nemůžete se dočkat návštěvy odborníka, abyste neztráceli čas. A vždy musíte pečlivě naslouchat svému tělu - to pomůže vyhnout se mnoha chorobám..

Před menstruací bolí žaludek

Může žaludek bolet před menstruací

Bolest břicha před menstruací, co dělat, ke kterému lékaři jít? Pokud je bolest akutní, nesnesitelná, musíte samozřejmě zavolat sanitku. A lékařský pracovník, lékař nebo záchranář, který přijde, se již rozhodne, zda vás vezme do nemocnice nebo ne, a řekne vám, které oddělení. Může to být chirurgické oddělení, pokud máte například podezření na střevní obstrukci, nebo gynekologii, pokud máte podezření na prasklou ovariální cystu.

Budeme však považovat situace za neodkladné, často vznikající, a proto způsobující tolik otázek od žen..

1. Předmenstruační syndrom. Může vás bolet žaludek před menstruací nebo je to velmi špatné? U mnoha žen, asi týden před nástupem menstruace, začne pravidelně mírně bolet žaludek. Mnoho lidí to považuje za známku endometriózy. Ale to se děje i u zdravých žen. A čím blíže je nástup menstruace, tím častěji dochází k bolesti. Vnímatelné začínají 1 až 2 dny před kritickými dny, důvodem je prudký pokles hladiny progesteronu, který potlačuje excitabilitu endometria. Žádné těhotenství, kapky progesteronu, začíná menstruační krvácení.

2. Těhotenství s hrozbou ukončení. Pokud žaludek a hrudník bolí před menstruací, když mají začít, může to být hrozba potratu ve velmi krátkém čase. Faktem je, že mléčné žlázy před kritickými dny naopak přestanou bolet. Pokud váš žaludek táhne jako před menstruací a existuje pravděpodobnost požadovaného těhotenství, proveďte citlivý těhotenský test, který ukáže přesný výsledek 3-4 dny před začátkem zpoždění. Pokud je však dlouhá, budete mít čas jít k lékaři, aby vám předepsal progesteronovou drogu, protože nedostatek tohoto konkrétního hormonu vede ke kontrakcím endometria a vyvolává potrat. Mnoho žen samozřejmě na začátku těhotenství bolelo žaludek, ale ne všechny potratily. Je však lepší neriskovat želané dítě. Chcete-li začít užívat progesteron, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, nemusíte provádět analýzu. Pokud se nastávající matka cítí tónovaná, a ještě více, pokud má krvavý výtok z pochvy, užívání progesteronu bude prospěšné. Když těhotenství bolí žaludek jako před menstruací, je to naléhavý důvod k užívání antispazmodik. „No-shpa“ (tablety) a „papaverin hydrochlorid“ (čípky) by měly být vždy po ruce s nastávající matkou.

3. Nejběžnějšími důvody, proč bolí žaludek před menstruací u netehotných žen v intervalu přibližně 12 hodin nebo méně před nástupem kritických dnů, je patologie zvaná dysmenorea. Pokud má žena bolestivou menstruaci téměř od mládí, má to pravděpodobně vysvětlení. Myometrium se aktivně snižuje a tím vyvolává nepohodlí v dolní části břicha. Bolest se léčí před měsíčním příjmem hormonální antikoncepce nebo nesteroidních protizánětlivých léků - proti bolesti. „Ibuprofen“, „Indomethacin“, „Aspirin“ a další. Vhodné jsou také kombinované přípravky obsahující antispasmodikum. Například „Baralgin“.

4. Endometrióza. Pokud žaludek často bolí před menstruací, krvavý výtok se objeví před 21 dny menstruačního cyklu, početí dítěte trvá dlouho, může se stát, že je na vině toto velmi časté gynekologické onemocnění. Endometrióza lokalizovaná v děloze je diagnostikována ultrazvukem. Přesněji řečeno, lékař může napsat podezření na jeho přítomnost. Přesná diagnóza je stanovena pomocí hysteroskopie - vizuálního vyšetření dělohy optickým zařízením a laparoskopií - pokud jsou ve vaječníku, pobřišnici atd. Ložiska endometriózy. Pokud existují endometrioidní formace, jsou odstraněny. Pokud se však endometrióza šíří ve svalové vrstvě dělohy (adenomyóza), nebude možné ji odstranit. A pokud dolní část břicha bolí před menstruací kvůli adenomyóze, jsou za účelem léčby předepsány hormonální léky. Může se jednat o konvenční orální antikoncepci používanou k ochraně před nechtěným těhotenstvím..

Mnoho žen, když je bolí břicho před menstruací, ale nejsou, se snaží urychlit jejich nástup různými lidovými způsoby. Používá se petržel, citron, kyselina askorbová. Mnoho lidí tvrdí, že dobrý sex s orgasmem může trochu urychlit nástup kritických dnů.

Proč týden před začátkem menstruace bolí nebo táhne žaludek

Bolest břicha nebo tahání týden před menstruací jsou běžným jevem u žen v reprodukčním věku. Tyto dny se mohou ubírat různými způsoby. Někdo bolí žaludek, někdo se zbláznil z bolavých bolestí dolní části zad, někdy teplota stoupá. Někteří mají více štěstí: mírná bolest v břiše několik dní a všechno zmizí. Tak či onak, každý organismus je jedinečný a nikdo neví, jak uběhne další menstruace. Jaké jsou důvody a co s tím dělat, je popsáno níže..

Proč bolí žaludek během menstruace a před nimi

Příčiny bolesti v dolní části břicha:

 • Špatný životní styl;
 • Nesprávná výživa;
 • Nemoci gynekologické povahy, včetně nesprávného umístění dělohy;
 • Genitální trauma (potrat, obtížná práce);
 • Existuje nitroděložní tělísko.

Považuje se za normální, pokud je bolest během menstruace malá nebo vůbec žádná. V případě, že je nemožné něco udělat nebo jít někam ze skutečnosti, že bolí žaludek, měli byste okamžitě navštívit lékaře. Pouze odborník může zjistit přesnou příčinu bolesti.

Tahání bolesti v časném těhotenství

V raných fázích početí může být bolest břicha velmi děsivá, což může vést k potratu. Hlavním zdrojem těchto projevů je tón dělohy a zvýšený průtok krve do orgánu. To je považováno za normu. A když se s tím dívky obrátí na gynekologa, dozví se o nástupu těhotenství. Aby tato bolest zmizela, lehněte si a relaxujte.

Kreslení bolesti výtokem

Hnědý výtok je pro ženu špatný. Mohou se objevit v malém počtu, někdy po pohlavním styku. To je považováno za normální pro ty, kteří užívají antikoncepční pilulky, pro první pohlavní styk nebo pro velmi aktivní noc..

Bílý výtok je známkou drozdů. Toto je velmi časté onemocnění houbového plemene. Způsobuje zhoršení pohody, svědění a nepříjemný zápach v oblasti genitálií..

Nízké endorfiny

Endorfiny jsou chemické sloučeniny, které se produkují v mozku a řídí fungování endokrinních žláz. Jinak se jim také říká „hormony štěstí“. Produkce endorfinů nastává v reakci na stresující situaci a výskyt bolesti..

Nedostatek endorfinů způsobuje následující stavy:

 • zhoršení nálady, zvýšená podrážděnost;
 • apatie, deprese;
 • snížení prahu bolesti;
 • jakékoli nemoci se zdlouhavým průběhem.

Na pozadí nedostatku endorfinů se bolest cítí mnohem silnější než obvykle, člověk je neustále v depresi. Ke zvýšení produkce hormonu je nutná kompetentní terapie, kterou může předepsat endokrinolog a psychoterapeut.

Mimoděložní těhotenství jako příčina bolesti v podbřišku

Většina lidí ví, že mimoděložní těhotenství může být příčinou silné a akutní bolesti v podbřišku. Chcete-li zjistit doma, zda je to opravdu tak, musíte si koupit těhotenský test. Pokud výsledek ukazuje dva pruhy, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Pokud je test negativní, měli byste problém hledat dál. I když je třeba vzít v úvahu skutečnost, že u mimoděložního těhotenství nemusí test vždy vykazovat správný výsledek. A pokud se jedná o první zpoždění, výsledek bude určitě negativní..

Mnoho žen si do kalendáře označí plán menstruace, aby pochopilo, zda je jejich tělo v pořádku a zda existují nějaké odchylky. Toto je velmi dobrý způsob, jak sledovat své zdraví..

Nemusíte si pamatovat, kdy uplynul poslední výtok, a přemýšlet o těhotenství, vyhodit peníze na další test, a když uvidíte, že je negativní, nezapomeňte, že vaše menstruace by měla být jen za pár dní.

Bolest v podbřišku 7-10 dní před menstruací

Je docela možné, že asi 7-10 dní před menstruací se může objevit bolest v podbřišku. Jaký je důvod a jak se této bolesti zbavit? Nejprve musíte pochopit, jak silná je tato bolest. Pokud je to nesnesitelné, neměli byste se léčit a užívat léky proti bolesti. V takovém případě musíte zavolat sanitku a vyhledat pomoc od odborníka..

Příčiny bolesti v dolní části břicha 7-10 dní před menstruací

 1. PMS. Nejběžnější příčinou bolesti břicha 7-10 dní před začátkem menstruace je PMS (premenstruační syndrom). V těchto dnech má žena nepohodlí ve střevní oblasti, dochází k nadýmání, je pozorována potlačená ospalá nálada, objevuje se podrážděnost a agresivita a zvyšuje se chuť k jídlu.
 2. Snížené hladiny progesteronu. Projevuje se ve formě bolestivé praskavé bolesti v podbřišku.
 3. Zánětlivé procesy. V důsledku infekčních onemocnění a také hypotermie dochází k bolesti, řezání a křečím v břiše.
 4. Nemoci pánevních orgánů. Objevují se různé bolesti břicha.
 5. Ovulace. U přibližně 10% žen je 6-10 dní po ovulaci bolest v podbřišku tak silná, že je nemožné se obejít bez léčby.

Proč bolí žaludek a dochází ke zpoždění menstruace

Často se stává, že v břiše jsou bolesti, bolí vás celé tělo, máte pocit, že začíná menstruace, ale nejsou. Důvody tohoto chování těla se mohou lišit..

 • Hormonální narušení v těle;
 • Těhotenství;
 • Zánětlivé procesy v genitáliích;
 • Onemocnění vaječníků;
 • Prolomení cyklu.

Obvykle je těžké uhodnout, proč dochází ke zpoždění menstruace, proto je lepší provést těhotenský test a pokud je výsledek negativní, musíte kontaktovat odborníka.

Možné důvody

Většina změn v těle ženy v reprodukčním věku závisí na produkci hormonů. Ve druhé polovině menstruačního cyklu hladina progesteronu prudce stoupá. Hormonální poruchy u žen mohou vyvolat nejen bolesti v podbřišku před menstruací, ale také střevní problémy:

 • snížená peristaltika (až atony);
 • zácpa;
 • zvýšené plynování.

1.1 Algomenorea

Tento termín znamená porušení menstruační funkce, při kterém jsou silné křeče nebo bolestivé bolesti v dolní části břicha, dolní části zad nebo křížové kosti.

Algomenorea je jedním z hlavních důvodů, proč se dolní část břicha táhne týden před menstruací. Najde se poměrně často - téměř každá druhá žena.

Příčiny primární algomenorey:

 • nesprávné umístění dělohy, její nedostatečný rozvoj;
 • přepracování (duševní i fyzické);
 • metody nitroděložní antikoncepce (spirála);
 • endokrinní poruchy.

Příčiny sekundární algomenorey mohou být:

 • endometrióza;
 • zánětlivé procesy;
 • břišní a gynekologické operace;
 • duševní poruchy (zvýšená excitabilita, deprese, sexuální nespokojenost atd.).

1.2 Předmenstruační syndrom

S poklesem hladin progesteronu a estrogenu před začátkem cyklu jsou pozorovány bolesti břicha, zvýšení a bolestivost mléčných žláz, pokles nálady a podrážděnost. To vše se projevuje jako PMS (premenstruační syndrom). V tomto případě hlava často začíná bolet, objevují se zvracení a další příznaky:

 • podrážděnost;
 • Deprese;
 • agrese;
 • vyčerpanost;
 • závrať;
 • zvýšená únava;
 • ospalost.

1.3 Fyziologické příčiny

Týden před menstruací se děloha připravuje na početí: zvyšuje se a bobtná. To může také způsobit bolest v dolní části břicha. Navíc před začátkem menstruačního cyklu se tekutina v těle zpozdí a hromadí - to vede k pocitu těžkosti a mírnému nárůstu břicha..

1.3.1 Ovulační bolest

Nejškodlivější jsou bolesti spojené s pozdní ovulací. Zažije je asi 20% žen. Takové bolesti jsou lokalizovány v dolní části břicha, často na jedné straně (pravé nebo levé) - v závislosti na umístění vajíčka. Jsou způsobeny mírným krvácením (v důsledku prasknutí folikulu), při kterém krev vstupuje do břišní stěny a dráždí ji.

Takové bolesti nejsou přičítány patologii, jedná se o fyziologický rys ženského těla.

1.4 Acyklická bolest

Tyto bolesti nemají nic společného s ovulací. Jsou dlouhodobé a nelze je odstranit běžnými léky proti bolesti..

Příčiny acyklické bolesti mohou být:

 • endometrióza;
 • proces tvorby adheze;
 • ucpání v malé pánvi;
 • děložní myomy;
 • křečové žíly malé pánve;
 • cystitida;
 • urolitiázová nemoc;
 • artróza atd..

1.5 Kandidóza

Pozornost by měla být věnována také vaginálnímu výtoku. Normálně by měly sestávat z hlenu, mikrobiálních buněk, mrtvého epitelu a sekrece bartholinových žláz. Obsahují také glykogen a mléčnou krásu, které jsou nezbytné pro udržení prospěšné mikroflóry a životně důležitých funkcí laktobacilů. V den ovulace dosáhne obsah glykogenu maximální koncentrace. Normální výtok by měl být průhledný nebo bělavý, slizká konzistence, neměl by být nepříjemný zápach, objem by měl být až 4-5 ml denně.

Kandidóza (drozd) se vyznačuje bílým, sýrovitým výtokem - bohatým, kyselým zápachem. Vyvíjí se s poklesem imunity, je často kombinován s pohlavně přenosnými chorobami a infekcí HIV a projevuje se také v nádorech a metabolických onemocněních.

Drozd vyžaduje povinné ošetření!

1.6 Příčiny hnědého výboje

Hnědý výtok je spojen s přítomností krve v něm. Jejich patologické příčiny mohou být:

 • Pohlavně přenosné choroby (kapavka atd.);
 • endometritida;
 • nádory dělohy;
 • polypóza;
 • ektopie děložního čípku (eroze);
 • hyperplazie endometria;
 • endometrióza.

Všechny tyto nemoci musí být léčeny pod lékařským dohledem. Mnoho z nich, když je zanedbáváno, vede k srůstům, neplodnosti a dokonce k rakovině dělohy..

1.7 Těhotenství

Jednou z běžných příčin bolesti je zvýšený tonus dělohy během těhotenství..

Bolestivé pocity se mohou objevit také u mimoděložního těhotenství. Oplodněné vajíčko nemůže vstoupit do dělohy příliš úzkým lumen vejcovodů a je implantováno do jejich stěny. V takových případech vyzařuje bolest v podbřišku do konečníku. Pokud se objeví nevolnost, závratě, celková slabost, ztráta vědomí, je nutné se poradit s lékařem, protože prasknutí trubice lze léčit pouze chirurgicky.

1.8 Další důvody

Kromě fyziologických faktorů výskytu tahání a bolestivých pocitů v dolní části břicha, které úzce souvisí s reprodukční funkcí u žen, existuje řada důvodů jiné povahy:

1. Různá zranění (porod, potrat).

2. Zánět pánevních orgánů, který má infekční povahu.

3. Nemoci střev.

4. Nesprávný životní styl (alkohol, kouření).

5. Nevyvážená strava.

6. Genetická predispozice.

Týden před menstruací bolí žaludek a je oteklý

Důvody, proč může nastat nadýmání několik dní před menstruací, stejně jako bolest v podbřišku, jsou různé. Jedním z nich je špatná střevní peristaltika, ke které dochází v důsledku změn v systému zásobování krví během přípravy těla na nadcházející menstruaci. Zvýšený průtok krve ovlivňuje nejen genitálie, ale také střeva, což způsobuje zvýšenou produkci plynu. Může dojít k nadýmání v důsledku nadměrného růstu endometria v děloze, který se stává silnějším a způsobuje reakci břišních svalů.

Zadržování tekutin, začínající týden před menstruací, se stává jednou z příčin nadýmání v břiše, čímž si tělo ukládá tekutinu před hrozící ztrátou krve. Nadýmání lze pozorovat během ovulace, stejně jako během těhotenství, kdy podobné příznaky doprovázejí zpoždění menstruace..

Pokud se objeví nevolnost nebo změny v mléčných žlázách, je třeba provést těhotenský test. Vzhled otoku, nadýmání, bolesti v dolní části břicha mohou být příznaky fibroidů nebo jiných novotvarů.

Pokud je test negativní

Praxe dokazuje, že mnoho žen provádí test před zpožděním menstruace. Například 10 dní před menstruací bolelo žaludek. "Není to těhotenství?" Nebo možná potrat? Co když mimoděložní těhotenství? “ - první věc, která mě napadne, a každý okamžitě běží do lékárny, aby si koupil další test. A když vidí negativní výsledek, uklidní se. Musíte vědět, že v raných fázích test neukáže ženě v jaké pozici. Nezáleží na tom, kolikrát to uděláte, a není rozdíl, jaký to je. Proto musíte hledat jiné příčiny bolesti.

Jak se vyhnout bolesti před menstruací

Abyste se co nejvíce chránili před bolestivými pocity před a během menstruace, měli byste dodržovat některá doporučení:

 • začněte cvičit několik dní před menstruací, můžete jít plavat;
 • masáž dolní části zad a břicha;
 • lze užít lék proti bolesti;
 • neustále sledujte svou váhu, nadváha může způsobit bolest;
 • začít vést zdravý životní styl - být více venku, brát vitamíny, vzdát se kávy, alkoholu a kouřit;
 • při intenzivní bolesti vám pomohou teplé obklady nebo bylinné koupele, ale nelze je užívat déle než 20 minut;
 • studený má také dobrý účinek - na 10 - 15 minut položte na žaludek drcený led zabalený v ručníku nebo studené topné podložce;
 • použití éterických olejů také poskytuje požadovaný výsledek, je třeba je vtírat do břicha a dolní části zad.

V žádném případě byste neměli snášet silné bolesti, proto byste se při prvních alarmujících příznacích měli poradit s lékařem.

Jak se zbavit bolesti v podbřišku týden před menstruací

První myšlenka, která nás obvykle napadne, je vzít si pilulku. Není však nutné se léčit, pít antibiotika a léky proti bolesti. To vše může mít nepříznivý vliv na zdraví. Pokud vás žaludek bolí týden před menstruací, musíte:

 1. Navštivte gynekologa. Řekne vám, zda existuje nějaké onemocnění, a dejte správný recept na léčbu.
 2. Nebuďte nervózní, relaxujte, spěte.
 3. Dopřejte si relaxační sprchu se speciálními éterickými oleji.
 4. Jezte správně. Dieta by měla obsahovat hodně ovoce, neperlivé vody. Řekněte pevně „Ne!“ alkohol, cigarety, pití méně kávy, konzumace smažených a kořeněných jídel.
 5. Udělejte lehkou relaxační masáž v oblasti, kde vás bolí žaludek.

Když žaludek silně bolí před nástupem menstruace, je třeba vypočítat, kolik dní zbývá do začátku menstruace.

Pokud je ještě celý týden, je lepší navštívit gynekologa. Pokud je bolest malá a před nástupem „červených dnů“ 1–2 dny - je to normální.

Je-li vyžadována povinná lékařská konzultace

Pokud si žena poprvé všimla zvláštních změn v těle před menstruací, které tam dříve nebyly, musí jít na kliniku a říct gynekologovi o tom, co se obává.

Existuje řada závažných okolností a všechny vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 1. Bolest obtěžuje více než 7 dní.
 2. Tělesná teplota je zvýšená.
 3. Po bolestivé PMS následují těžká období.
 4. Během jednoho cyklu přijdou kritické dny několikrát s krátkými přestávkami.
 5. Mdloby před menstruací.
 6. Podezření na těhotenství.
 7. V minulosti bylo každé období bezbolestné.

Hlavní důvody, proč má pacient bolesti v podbřišku týden před menstruací, jsou během vyšetření objasněny. Jedná se buď o latentní infekci, která ovlivnila reprodukční systém, nebo o závažné onemocnění nebo o komplikaci po porodu.

Kromě toho lze tahové pocity v břiše v předvečer kritických dnů vysvětlit dědičnou predispozicí

Léky proti bolesti

Bolest v podbřišku můžete odstranit pomocí speciálních masážních technik, fyzioterapeutických procedur, teplých koupelí a lokálního použití tepla. Ale moderní léky proti bolesti budou účinnější.

Léky

Seznam nejpopulárnějších a nejúčinnějších léků, které se dokáží vyrovnat s bolestivými pocity během menstruace, zahrnuje:

 • Paracetamol;
 • Aspirin;
 • Piroxikam;
 • Ibuprofen;
 • Ketoprofen;
 • Naproxen.

Kromě léků proti bolesti se široce používají antispazmodika, která uvolňují hladké svaly a snižují intenzitu bolesti:

 • Drotaverin;
 • Papaverin;
 • Buscopan;
 • Ne-shpa.

Při intenzivní bolesti se doporučuje užívat současně spazmolytika a protizánětlivé nesteroidní léky. To vám umožní odstranit nepohodlí a zastavit křeč, která jej způsobila. Nedoporučuje se užívat léky déle než 3 dny po sobě.

Lidové léky

Bez pomoci léků proti bolesti za přítomnosti intenzivní nebo mírné bolesti můžete tento stav zmírnit pomocí osvědčených lidových prostředků:

 • heřmánek posiluje imunitní systém a má mírný sedativní účinek a éterický olej rostliny je považován za přírodní analgetikum;
 • maliny regulují cyklus, zmírňují bolest;
 • citronový balzám má také mírný sedativní účinek, je předepsán pro nespavost, úzkost, podrážděnost;
 • kořen elecampanu stabilizuje hormonální hladiny a eliminuje bolestivé nepohodlí s algomenoreou;
 • přeslička má protizánětlivý, mírný močopudný a posilující účinek, používá se v případě silné bolesti během kritických dnů.

Dlouhodobé nepohodlí, které se opakuje každý měsíc v každém menstruačním období, výtoky mezi menstruacemi, nepravidelnosti, zvyšující se bolest nebo krvácení jsou příznaky vyžadující okamžitou lékařskou pomoc.

Bolest v břiše a na hrudi začíná týden před menstruací, zesiluje se během menstruace a pokračuje po ní. Jaké jsou příčiny křečovitých bolestí během. Kreslení bolesti v dolní části břicha v děloze po.

ovulační bolest několik týdnů před menstruací; různé poruchy cyklu - DMC (nefunkční děloha. Primární dysmenorea je hlavní příčinou bolesti v podbřišku u mladých dívek, která se objevuje na.

Pravidelná menstruace je jedním z hlavních ukazatelů zdraví žen. Pokud menstruační krvácení začalo neplánovaně, naznačuje to narušení reprodukční funkce nebo přítomnost gynekologických onemocnění.