Jak odlišit příznaky PMS od těhotenství

Příznaky premenstruačního syndromu a nástupu těhotenství jsou velmi podobné, ale můžete najít určité rozdíly. Zjistili jsme, jak odlišit PMS od těhotenství bez rychlých testů.

U dívek, které jsou sexuálně aktivní, se někdy mohou vzdálené příznaky zdát jako známka těhotenství. Někdo se tohoto stavu strašně bojí a někdo vášnivě očekává, ale ve většině případů ženy nesprávně interpretují své pocity a marně terorizují lékaře. Abychom věděli, jak odlišit PMS od těhotenství, podívejme se na všechny podobné příznaky těchto stavů..

Otok prsou

Stejně jako v těhotenství a před menstruací se velikost prsou zvětšuje. Proto se vynalézavé dívky během tohoto období rádi fotografují v plavkách. Kromě toho se prsa, a zejména bradavky, stávají bolestivě citlivými, a to jak v prvním, tak ve druhém případě, ale čím blíže regulace, tím méně se bolest stává a během menstruace úplně zmizí.

Od této chvíle prsa získá svou předchozí velikost. Pokud jsou příznaky podobné, jak poznáte PMS od prvních příznaků těhotenství? To lze provést pouze podél dvorců bradavek: pokud se prsa zvětší kvůli početí, pak ztmavnou, budou jasnější a o něco větší než obvykle.

Zvýšená chuť k jídlu

Nejen těhotné ženy jsou přitahovány, aby neustále něco žvýkaly. Každá dívka před menstruací se cítí stejně, ale s PMS chce více sladké, méně slané. Současně přitahují pozornost například červená jídla a nápoje - existuje touha pít šťávu z granátového jablka.

Během těhotenství, dokonce i v raných fázích, jsou preference někdy nejneočekávanější: buď uprostřed noci chcete smažené maso nebo nějaký druh ovoce, nebo obecně budete v pokušení hlodat křídu. Těhotné ženy mohou také vykazovat známky toxikózy, takže jim může být špatně z ryb a mořských plodů, které mají specifický zápach..

Teplota

Když dojde k těhotenství, bazální teplota stoupne na 37,2 a přetrvává po dlouhou dobu. Před menstruací, asi 5 dní před ní, můžete po skoku po dobu ovulace zaznamenat pokles teploty. Obvykle to není vyšší než 36,8 stupňů. Pokud však všechno ostatní naznačuje těhotenství, měli byste urgentně navštívit lékaře. Také stojí za to udělat, pokud je teplota 37,2 již během menstruace.

Nálada

Pro mnoho žen je předmenstruační období depresivní: nemá náladu, je velmi snadné plakat i za maličkost, ale všechno zmizí, až přijdou - menstruace. U těhotné ženy si také můžete všimnout slzavosti. Jak v tomto případě odlišit příznaky PMS od těhotenství?

V předmenstruačním období je nálada jednoduše kňouravá a podrážděná a během těhotenství dochází k prudkým výkyvům nálady (něco jako maniodepresivní psychóza pouze v jemné formě). Nastávající matky se mohou bavit a pak najednou zarmoutit a znovu se pobavit..

Ospalost a únava

Takové příznaky jsou spouštěny hormony, takže je lze v obou případech pozorovat. Je možné rozlišit, pouze pokud u vás tyto příznaky nebyly vyjádřeny.

Časté močení

U PMS není tento příznak normou, ale u těhotenství ano. To je ovlivněno všemi stejnými hormony. Ale kvůli hormonální nerovnováze nebo v případě problémů s intestinálními roboty může být časté močení také v předmenstruačním období..

Poruchy trávicího traktu

V tomto případě mluvíme více o práci střev. Těhotenství může zhoršit stávající chronická gastrointestinální onemocnění, která mohou v počátečních stádiích vést k zácpě a průjmům.

Ale PMS obvykle doprovází zácpa. V této době se děloha naplněná krví zvětšuje, mění se hormonální pozadí a peristaltika klesá, v těle se hromadí tekutina - to vše vytváří podmínky pro rozvoj zácpy. S nástupem menstruace zmizí.

Dalším problémem s gastrointestinálním traktem, který trápí téměř všechny těhotné ženy, je ranní nevolnost. Objevuje se již dva týdny po početí..

Citlivost na zápach

Pokud váš vrozený čich není tak rozvinutý, budete nepochybně upozorněni, že jste začali cítit všechny ty ošklivé pachy na míle daleko. To je jeden z příznaků těhotenství..

Krvavé problémy

Nástup menstruace lze okamžitě zaměnit za sekreci doprovázející implantaci oplodněného vajíčka.

 • Za prvé, výtok spojený s koncepcí jde dříve než očekávaná menstruace (asi 7-10 dní).
 • Za druhé, jsou vzácnější a mají úplně jinou barvu - buď růžovou nebo tmavě hnědou.

Takový výtok není pozorován u všech těhotných žen, ale jsou normou..

Kreslení bolesti v dolní části břicha

Bolest v podbřišku vždy doprovází menstruaci, ale není to neobvyklé ani během těhotenství.

Jak zjistit PMS od raného těhotenství?

S menstruací se bolest v dolní části břicha objevuje téměř před samotnými předpisy nebo den před nimi, zatímco dolní část zad také bolesti. Během těhotenství budou tyto pocity trvat déle..

Nevolnost

Před menstruací je velmi snadné nachladnout - tělo oslabuje a stává se zranitelným. Onemocnění během těhotenství jsou pravděpodobně spojena se skutečností, že tělo chrání plod před odmítnutím a snižuje imunitu. Těhotné ženy však často trápí jen slabý výtok z nosu a slabost a teplota nikdy nestoupne o více než 37,2 stupně.

Pokud chcete vědět, jak odlišit PMS od těhotenství po zpoždění s 80% zárukou, sledujte své pocity - jak dobře jsou známé pro vaše předmenstruační období. Pro větší jistotu můžete provést rychlý těhotenský test. Ale to se děje již se zpožděním nejméně 1-2 dny.

PMS nebo těhotenství

Co je důležité vědět o PMS?

Premenstruační syndrom (PMS) - tak lékaři nazývají řadu extrémních projevů v předvečer příští menstruace. Tato symptomatologie se projevuje nejen na fyziologické úrovni, ale také v psychologickém aspektu. Pocity jako PMS se vyskytují na začátku těhotenství.

Většina žen nesouhlasí s tím, že s nimi něco není v pořádku. Některé dámy zacházejí s výkyvy nálad humorem a tvrdí, že jsou to jen „hormony skákající“. Ale mnoho lidí je vůči PMS skeptičtí, protože to považují za „fiktivní“ diagnózu bez jasných příznaků s odvoláním na některá onemocnění. Na fórech často píší něco jako „PMS během těhotenství je nesmysl!“

Na tomto stavu není nic zvláštního, ale když ženy komunikují, často si vyměňují znalosti o příznacích zvláštních stavů. Když ženy slyšely takové „diagnózy“ nebo si o nich četly na fórech, často očekávají takové projevy v těle, i když ve skutečnosti pro to neexistují žádné předpoklady.

PMS však není mýtus a extrémní projevy je vedou k ukvapeným činům a rozhodnutím v hněvu, které by nikdy nedělali v dobré náladě. Podobný stav PMS se objevuje na začátku těhotenství, o kterém muži často hovoří s humorem..

Důležité: Stojí za zmínku, že k náhlým změnám ve struktuře a onemocněním dochází přibližně ve stejnou dobu - v předvečer menstruace nebo v dny zpoždění během těhotenství. Ženy často trpí PMS s dlouhým cyklem - více než 30 dnů, stejně jako s nestabilním cyklem.

PMS nebo těhotenství: jaké jsou příčiny hormonální nerovnováhy

Premenstruační nerovnováha v těle je cyklická, a proto se jí také říká syndrom cyklického stresu. Někdy je tento stav záměrně spekulován nebo ospravedlňován jejich neadekvátní bláznovstvím, ale tento stav se podle statistik projevuje u méně než 50% žen v plodné fázi. A pokud neexistují žádné příznaky PMS, může dojít k těhotenství? Je docela možné, že v obou případech ovlivňuje stav hormonální „konflikt“ v ženském těle..

Na Západě je PMS zohledňována v soudní praxi, protože většina autonehod, pokusů o vraždu jejich pachatelů a pokusů o sebevraždu je spáchána ve stavu deprese, zhoršené předmenstruačním hormonálním narušením nebo PMS během těhotenství.

Obezřetní manželé vědí o „obtížích“ svých manželek s PMS před těhotenstvím, během období porodu nebo během cyklických bolestí. Ale nevěnují příliš pozornosti dovádění svých „polovin“, dokonce jim někdy dopřávají. Na druhé straně mají studentky v takových obdobích nejnižší známky, zvláště když je začíná bolet žaludek, ale nikdo tuto vlastnost nezohledňuje..

Jsou příznaky PMS a těhotenství podobné? Ano, existuje mnoho podobností, takže je snadné zaměnit projevy těla během hormonální nerovnováhy mezi estrogenem a progesteronem. Během těhotenství se tento „konflikt“ stále mísí s „těhotenským hormonem“ nebo hCG. Pokud den předtím došlo k léčbě neplodnosti hormonálními léky nebo komplexními látkami na bázi hormonálních sloučenin rostlinného původu (s dysfunkcí vaječníků), ve výsledku získáme „chrastící koktejl“.

S tímto syndromem lze mísit komplikace po léčbě gynekologických a pohlavně přenosných chorob. K tomu může dojít na pozadí dlouhodobé léčby antibiotiky (ovlivnit posun v acidobazické rovnováze) nebo špatného výběru perorálních kontraceptiv (cyklické pilulky). To vše vytváří další zátěž pro ženské tělo..

Proto je pro dívky, které vstoupily do fáze sexuální aktivity, důležité naučit se, jak sledovat projevy svého těla. Pro výpočet času ovulace (uprostřed cyklu) a očekávané periody se doporučuje označit si dny ve vašem osobním kalendáři. Pak bude snazší pochopit, zda se jednalo o příznaky PMS nebo těhotenství - naučte se naslouchat svému tělu.

Popsané faktory dále podkopávají nestabilní hormonální pozadí, což způsobuje nerovnováhu v endokrinním systému, která se projevuje ve formě PMS. V případě extrémních projevů, které způsobují obavy o jejich zdraví a přiměřené chování, je nutné poradit se s lékařem, zejména pokud existuje podezření na početí.

S exacerbovanou formou PMS dělají lékaři závěr o přítomnosti PMDD (premenstruační dysforická porucha) a předepisují nápravnou terapii. Tito lidé by neměli pracovat v odpovědném zaměstnání spojeném s rizikem života..

Jsou příznaky PMS a těhotenství podobné? Jistě. A hormonální systém je považován za velmi složitou strukturu ženského těla, je velmi snadné narušit jeho plnou a stabilní funkčnost..

Jak zjistit PMS od těhotenství ke zpoždění?

Mladé ženy se často obávají řady příznaků, které lze připsat PMS i časnému těhotenství:

 • otok prsu před menstruací;
 • tahání bolesti a pocit zvětšení břicha;
 • nepohodlí v bederní oblasti s mírným omezením mobility;
 • migréna (speciální typ bolesti hlavy);
 • emoční nestabilita (výkyvy nálady);
 • akné a kožní vyrážky (akné před menstruací);
 • ztráta energie a ospalost;
 • nevolnost (občas zvracení) a nechutenství;
 • zhoršená reakce na pachy atd..
Někdy je obtížné popsat rozdíl mezi PMS a časnými příznaky těhotenství. Všechny tyto pocity nemusí být přítomny, v každém případě se mohou projevovat a kombinovat různými způsoby. Například během takových období jedna žena dokonce slyší pach „známek“ kočky v domě, druhá ani neví, jaký je jejich zápach.

Některé dívky mají menstruaci „nečekaně“ a bez příznaků, takže krev může prosáknout spodním prádlem na oblečení v nejnevhodnější chvíli. U jiných, s PMDD, je výtok doprovázen nesnesitelnou tažnou bolestí, která narušuje celý život. Někdy musíte jít k lékaři, abyste zmírnili utrpení.

Na fórech dámy píší, že „porodila jsem snadněji, než jsem trpěla, když začala menstruace, jako kdyby neexistovala PMS, ale horší než známka těhotenství.“ Ale uprostřed výtoku (2. - 4. den) tyto bolestivé projevy zpravidla končí. A pokud dojde ke zpoždění, pak na všechny otázky odpoví test v lékárně, krevní test na hCG a ultrazvuk.

PMS a příznaky těhotenství lze porovnat na tabulkách.

Příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné, ale v „zajímavé pozici“ se mísí řada dalších příznaků. Tento pocit otoku v podbřišku s častým nutkáním na močení, zvýšenou citlivostí bradavek (bolestivý dotek), neustále inklinuje ke spánku, apatie je chronická. Možné slabé výtoky během menstruace, chuťové preference se prudce mění a u některých pachů se objevuje přetrvávající tolerance.

Shrneme-li, můžeme říci, že hlavní rozdíl mezi SCI a příznaky těhotenství je v krátké době projevů. U dívek se hormonální a emoční pozadí během příští menstruace stabilizuje..

U těhotné ženy se naopak některé mírné příznaky zesilují nebo dokonce nabývají extrémní podoby. Nevolnost je často doprovázena zvracením, zejména ráno. Dochází k ostrému odmítnutí dříve milovaného jídla, k odmítnutí vůní a některých známých předmětů. To naznačuje, že je čas se zaregistrovat na těhotenství, které již dříve prošlo analýzou hCG.

Jak odlišit PMS od těhotenství? Klíčové příznaky před zpožděním menstruace

Mnoho žen, které pečlivě sledují svoji pohodu ve druhé fázi menstruačního cyklu, si klade otázku, zda je možné odlišit PMS (premenstruační syndrom) od těhotenství v nejbližší možné fázi před zpožděním. Není to snadný úkol, ale proveditelný, pokud víte, jak jsou si tyto státy podobné a jak se liší..

Předmenstruační syndrom: co to je?

Tento stav se opakuje cyklicky, tj. Z měsíce na měsíc, a obvykle si ženy trpící PMS dobře uvědomují jednotlivé charakteristiky syndromu. PMS se vždy objevuje ve druhé polovině cyklu a u některých pouze 2-3 dny před nástupem dalšího menstruačního krvácení, zatímco u jiných - během několika dní po ovulaci. Příznaky stavu jsou četné: bolest hlavy, slzavost, stav podobný depresi a nevolnost.

Někteří lidé si stěžují na svědění, otoky, bolesti břicha, brnění v srdci, nadýmání a bolestivost v oblasti prsou. U těžké PMS se často vyvíjí neuróza.

Podle statistik se PMS vyskytuje v různé míře u každé druhé ženy po 30 letech a u každé páté ženy do 30 let.

Nejběžnější cyklická nemoc (synonymum pro PMS) postihuje hubené astenické ženy, vnímavé a emočně nestabilní.

Důvody pro PMS nejsou vědě známé. Nejpřesvědčivější je endokrinní verze - účinek hormonu progesteronu, který se produkuje v druhé polovině cyklu u všech žen v reprodukčním věku. Předpokládá se také, že ženy, které dříve potratily, jsou náchylnější k projevům PMS, trpí dlouhodobým stresem a mají gynekologické problémy a operace..

Progesteron ovlivňuje zadržování tekutin v tkáních, což vede k otokům, prsa je na dotek tvrdá. Zvýšení estrogenu krátce před menstruací způsobí výrazný účinek na mozek - vyvíjí se depresivní stav, žena je podrážděná, může se u ní objevit krátkodobá nespavost a její chuť k jídlu se změní.

Příznaky ustupují s další menstruací.

Mohlo by dojít k těhotenství?

Předpokládá se, že taková raná fáze těhotenství nemůže být doprovázena žádnými charakteristickými příznaky. Během prvního týdne po ovulaci a početí, dokud nedojde k implantaci vajíčka, se stav ženy nemůže lišit od stavu netehotné ženy - v obou případech produkuje žluté tělo progesteron. Tvoří se na vaječníku v místě prasklého folikulu..

 • Menstruace
 • Ovulace
 • Vysoká pravděpodobnost početí

Ovulace nastává 14 dní před začátkem menstruačního cyklu (s 28denním cyklem, 14. den). Odchylka od průměru je běžná, takže výpočet je přibližný.

Spolu s metodou kalendáře můžete také měřit bazální teplotu, vyšetřovat cervikální hlen, používat speciální testy nebo mini-mikroskopy, provádět testy na FSH, LH, estrogeny a progesteron..

Den ovulace je možné jednoznačně stanovit pomocí folikulometrie (ultrazvuku).

 1. Losos, Jonathan B.; Raven, Peter H.; Johnson, George B.; Singer, Susan R. Biology. New York: McGraw-Hill. str. 1207-1209.
 2. Campbell N. A., Reece J. B., Urry L. A. e. A. Biologie. 9. vydání - Benjamin Cummings, 2011. - str. 1263
 3. Tkachenko B.I., Brin V. B., Zakharov Yu. M., Nedospasov V.O., Pyatin V.F. Kompendium / Vyd. B.I. Tkachenko. - M.: GEOTAR-Media, 2009.-- 496 s..
 4. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ovulation

Ale pokud dojde k těhotenství, pak po implantaci (7-9 dní po ovulaci) dostane žluté tělo silné hormonální podporu - jeho životně důležitá aktivita je podporována hormonem hCG, který je produkován choriovými klky. Pokud neexistovala koncepce, týden po ovulaci začíná produkce progesteronu postupně klesat a po 10-12 dnech přestane existovat žluté tělo. Estrogen stoupá, začíná menstruace.

I když se tedy objeví časné příznaky, je to pouze poslední týden před zpožděním. Obvykle se málo liší od známek PMS, protože jsou způsobeny stejným působením progesteronu..

Žena může pociťovat návaly horka, bolesti hlavy, její tělesná teplota se může zvýšit na subfebrilní hodnoty, její nálada se mění, zvyšuje se slzavost, dochází k nadýmání, bolesti na hrudi, mírná nevolnost, může se objevit zkreslení vnímání pachů. Žena často začíná mít podezření na nachlazení - progesteron, který neklesá několik dní před koncem cyklu kvůli těhotenství, způsobuje oslabení imunitního systému.

Je důležité si uvědomit, že tyto příznaky nejsou považovány za spolehlivé známky těhotenství, protože před zpožděním mohou hovořit jak o PMS, tak o nástupu „zajímavé situace“ a současně o hromadě poruch - od intestinální poruchy po endokrinní onemocnění.

Jak zjistit?

Hlavní věc, která pomůže najít rozdíl, je typický nebo atypický stav. Pokud žena trpí PMS každý měsíc, obvykle dobře zná své příznaky a snadno si všimne nových vjemů, které pro ni byly dříve neobvyklé. Pokud předtím žádný PMS neexistoval, pak otázka rozdílů nezní správně..

Je tedy třeba vykládat neobvyklé pocity ve prospěch těhotenství, ale nemělo by se na ně příliš spoléhat..

Pokud se zeptáte lékaře na rozdíly, určitě se pokusí určit PMS podle následujících kritérií:

 • žena je agresivní nebo depresivní;
 • žena má většinou špatnou náladu;
 • pocit strachu a úzkosti se zvyšuje a pro to nejsou vždy rozumné důvody a vysvětlení;
 • pozornost klesá, paměť se zhoršuje, žena se rychleji unaví;
 • mít nespavost nebo ospalost;
 • přítomnost otoku a bolestivého překrvení bradavek mléčných žláz.

Detekce 4 nebo více příznaků naznačuje, že žena má PMS. Pokud během tohoto období budete darovat krev na hormony, pak téměř bezesporu bude možné zjistit nejen skutečnost PMS, ale také jeho typ - pro edematózní formu onemocnění je charakteristický snížený progesteron, zvýšení prolaktinu v krvi je známkou cefalgického nebo neuropsychického PMS.

Je jasné, že doma žena nebude moci dělat testy, a proto spěchá na internet a hledá odpověď na otázku, jaké jsou rozdíly mezi premenstruačním syndromem a časným těhotenstvím.

Chtěl bych okamžitě varovat zvědavé dámy před prostudováním tabulek, kde jsou, mírně řečeno, velmi pochybné výroky jako „s PMS chcete slané a během těhotenství sladké“. Nejsou pravdivé. Milovníkům srovnávacích tabulek lze nabídnout stručně shrnuté lékařské údaje o objektivním stavu ženy v daném období..

Rozdílová tabulka.

Kritérium

Těhotenství

Podmínka PMS

Poznámka

Vaginální výtok

Pod vlivem progesteronu, který neklesá, nejsou hojné, bílé nebo nažloutlé, neprůhledné.

2-3 dny před datem menstruace kvůli poklesu progesteronu se zesiluje, stává se hojnějším, zkapalňuje, může se znovu objevit hlen.

Pokud se objeví drozd, může to být jak během těhotenství, tak s PMS kvůli snížené imunitě ve druhé fázi cyklu.

Tělesná teplota

Dochází k mírnému nárůstu v důsledku zvýšení produkce progesteronu, odpoledne může dojít ke zvýšení teploty nad 37 stupňů.

Ve většině případů to zůstává normální, obvyklé.

Výjimkou jsou v obou případech zánětlivá onemocnění, nachlazení a virová onemocnění..

Bazální teplota

Zůstává zvýšený ve druhé fázi cyklu, bez poklesu 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Zvyšuje se po ovulaci, klesá 3-4 dny před očekávanou menstruací.

Chcete-li získat spolehlivá data, BT by se mělo měřit alespoň za poslední tři cykly v souladu se všemi pravidly a plánováním.

Bolesti břicha, bolesti zad a dolní části zad

Může se objevit individuálně několik dní před datem zpoždění, bolest je mírná, bolestivá.

Nepříjemné pocity jsou výraznější, neoslabují, nemění intenzitu, zmizí několik hodin před nástupem menstruačního krvácení.

Obecně je označení pro oba státy volitelné.

Nevolnost, zvracení

Může to být několik dní před zpožděním, dochází hlavně ráno, zvracení je vzácné.

Pocit je přítomen neustále během dne, může dojít ke zvracení.

Je nutné vyloučit otravu jídlem, střevní infekci, narušení gastrointestinálního traktu.

Časté močení

Může nastat při vystavení vysokým koncentracím progesteronu.

Obvykle nebyl nalezen.

Je třeba vyloučit cystitidu, pyelonefritidu a další problémy s močovými cestami a ledvinami.

Nafukování a zácpa

Obvykle se objeví po zpoždění, protože progesteron uvolňuje nejen svaly dělohy, ale také střeva.

Objeví se dlouho před zpožděním, stolice se vrátí do normálu na začátku menstruace.

Je třeba vyloučit patologii gastrointestinálního traktu a možné narušení motorické aktivity a stravovacího chování ženy.

Bolest prsou

Může být přítomna nebo chybí, jakákoli lokalizace.

Může být přítomen v oblasti bradavek a na boku prsu.

Příznak volitelný pro obě podmínky.

Pokud jde o další příznaky, lze poznamenat, že se mohou jednat jak o časné příznaky těhotenství, tak o individuální rys PMS, rozdíly nejsou příliš výrazné. Mluvíme o bolestech hlavy, akné a dalších známkách.

Důležité: někdy absence známek PMS, které vždy byly, lze v současném cyklu interpretovat jako známku „zajímavé pozice“.

Rozdíl mezi premenstruačním syndromem a možnými časnými pocity během nástupu těhotenství je malý; zachytit ho mohou pouze velmi pozorné ženy, které dobře znají své tělo. Jak se tyto dvě podmínky liší, někdy ani lékař nedokáže určit. Samotné ženy však často cítí charakteristické znaky intuitivně, jen tím, že poslouchají samy sebe..

Spolehlivá diagnóza

Je těžké mluvit o spolehlivé diagnóze před menstruací. V případě PMS se jedná o EEG, EKG, testy hormonálního profilu. V případě těhotenství test. Existují vysoce citlivé testovací systémy, které lze teoreticky použít k detekci těhotenství před zpožděním. Tento test lze provést 2-3 dny před datem menstruace. Pokud by ovulace a implantace vajíčka byly včasné, pak se již mohou objevit příznaky druhého proužku, což umožní nezaměňovat PMS a těhotenství a nezapojovat se do prázdného srovnání.

Již od 10 do 12 DPO (dny po ovulaci) můžete navštívit jakoukoli kliniku a provést krevní test na hCG. U PMS bude nula nebo v rozmezí 5 mU / ml. Během těhotenství - již vyšší.

Pokud spodní část břicha táhne, objeví se atypický výtok (šedý, nazelenalý, krvavý), nemusíte hádat, ale okamžitě se poraďte s lékařem - jsou možné zánětlivé, infekční nemoci vyžadující kvalifikovanou lékařskou péči.

Užitečné tipy

Vzhledem k tomu, že projevy premenstruačního syndromu a časného těhotenství jsou velmi podobné, bude pro ženu snazší zjistit pravdu, pokud předem přijme opatření, která mohou snížit projevy PMS (nemůže ovlivnit „těhotné“ pocity).

Zde je seznam doporučení pro ženy, které trpí PMS a obávají se, že nebudou schopny odlišit syndrom od těhotenství:

 • V cyklu plánování těhotenství se vyvarujte stresu a v případě potřeby užívejte mírná bylinná sedativa, jako je matka.
 • nevykonávejte práce v práci, nepřehánějte se, věnujte dostatek času spánku v noci, protože je to noční spánek, který je důležitý pro normální produkci mnoha hormonů v lidském těle;
 • více se pohybovat, chodit na túry, plavání, jízda na kole
 • po ovulaci nejezte velké množství sacharidů, cukru, živočišného tuku, soli; v první a druhé polovině cyklu musíte přísně omezit množství kávy, silného čaje, čokolády, alkoholu;
 • pokud je to nutné, ve druhé polovině cyklu, podle předpisu lékaře, můžete užívat progesteronové přípravky - nejenže udržují hladinu tohoto hormonu v normě, ale také snižují projevy PMS (ale nemůžete tyto prostředky brát sami, musí to být lékařský jmenování).

Podle žen jsou první příznaky těhotenství často vnímány jako PMS a naopak. Přesný den, kdy by měla menstruace začít, nejčastěji pomáhá přesně rozlišit podmínky. Během těhotenství se příznaky nesnižují, nesnižují se ani k tomuto datu, ani po něm. Nejúspěšnější byly cykly, ve kterých se žena uvolnila, přestala hledat rozdíly a byla z toho nervózní..

odborný lékař, odborník na psychosomatiku, matka 4 dětí

15 hlavních rozdílů mezi těhotenstvím a PMS

Během plánování těhotenství mnoho žen tak čeká na první příznaky těhotenství, že jsou často zaměňovány s charakteristickými příznaky PMS. Může být obtížné je rozlišit před zpožděním, ale pokusme se na to přijít.

Co potřebujete vědět o PMS?

Předmenstruační syndrom doprovázený bolestmi v podbřišku, kožními vyrážkami a dalšími nepříjemnými příznaky se nevyskytuje u všech žen. Proto je pro některé z nich snazší zjistit těhotenství. Ale často za 3-4 dny a někdy za 10 dní začne žena pociťovat následující příznaky bezprostředního nástupu menstruace:

 • snížené libido;
 • podrážděnost a emocionalita;
 • bolest na hrudi a nalévání;
 • otok;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • nadýmání;
 • tahání bolesti v bederní páteři.

Takto žena nejčastěji vypadá během PMS: s nafouknutými prsy, kožními vyrážkami a nafouknutým břichem, které nelze vtáhnout. Během tohoto období dochází k neustálému pocitu ospalosti a únavy, slzavosti a prudké změně nálady. Tyto příznaky lze snadno vysvětlit. Jsou způsobeny zvýšenou hladinou progesteronu a prolaktinu. Tělo se tak připravuje na nadcházející těhotenství. Pokud se tak nestane, začne menstruace..

Těhotenství s PMS

Předmenstruační syndrom není překážkou početí dítěte. Je to jen tím, že někdo přenáší toto období jemněji, ale u někoho kolísání hormonálního pozadí ovlivňuje náladu, chuť k jídlu nebo otoky..

Jak zjistit těhotenství po 45

Když ženská plodná funkce postupně začíná mizet, pociťuje zvýšené příznaky PMS, často v kombinaci s návaly horka. Rozlišovat je od těhotenství v tomto věku je velmi obtížné. Během tohoto období je důležité si uvědomit, že příznaky těhotenství a nástup menopauzy jsou velmi podobné (zpoždění, slabé výtoky, změny nálady).

Jak odlišit těhotenství od premenstruačního syndromu?

Jak odlišit PMS od těhotenství? Příznaky těchto stavů jsou nepochybně velmi podobné. Proto mnoho žen přemýšlí, jak je odlišit a být si jisti, že oplodnění vajíčka proběhlo úspěšně..

Podle vnitřních vjemů může těhotenství rozpoznat pouze žena, která dobře zná své tělo, která nikdy v cyklu neselhala.

PříznakS premenstruačním syndromemBěhem těhotenstvíPoznámka
Vaginální výtokBohaté bělavé nebo průhledné. Den před nástupem menstruace získávají hnědý odstín a rozmazaný charakterBohaté světlo, někdy se objeví několik kapek krve několik dní před očekávanou menstruací. Tímto způsobem se vajíčko implantuje do dělohy.V obou případech se kandidóza může zhoršit.
NadýmáníBěžným příznakem PMS. Břicho nelze vtáhnoutJe známkou časného těhotenstvíK nadýmání dochází hlavně v druhém nebo následném těhotenství
TeplotaJe v normálních mezíchJe mírně zvýšenV případě těhotenství je hypertermie spojena se zvýšením hladiny progesteronu. Žena se může cítit dobře, podobně jako nachlazení.
Kreslení bolesti žaludkuKřečové bolesti v břiše a dolní části zad několik dní před menstruacíNěkdy k němu dochází v důsledku připevnění embrya nebo natažení vazivového aparátu dělohyBolest u PMS je mnohem výraznější než u těhotenství
Kovová chuť v ústechNeviditelnýTěhotné ženy si během prvních týdnů těhotenství často stěžují na kovovou chuť v ústechTento příznak se často projevuje toxikózou.
Bolesti zadVelmi časté u PMS. Bolesti jsou tažné a tupé. Jsou spojeny s oddělením výstelky dělohy a aktivní produkcí červených krvinek v kostní dřeni.V raných fázích nejsou pozoroványU těhotných žen se bolesti zad nejčastěji vyskytují až na konci 2. trimestru. Je to spojeno s postupným zvětšováním velikosti ovocného vajíčka a ovoce. Tyto změny zvyšují tlak na vnitřní orgány a zátěž na páteř.
Bolest na hrudiBolí všechny prsaBolí pouze bradavky a mléčné žlázy se zvětšujíNěkdy během těhotenství tento příznak chybí, což může být signálem pro ženy, které jsou zvyklé na bolestivý syndrom s PMS
Bolest hlavyHormonální změny spouštějí bolesti hlavy PMSČastý výskyt v prvním trimestru těhotenstvíPříznak je možný v obou případech. Měla by mu však být věnována pozornost, pokud se žena setká s jeho projevy poprvé
NevolnostSouvisí s hormonálními rázy a poklesy tlaku. Může nastat naprosto kdykoli během dneObjevuje se hlavně ráno, ale vůbec neV raných stádiích je tento příznak charakterizován toxikózou.
Časté nutkání močitPřed nástupem menstruace začne tělo odstraňovat přebytečnou tekutinu v důsledku snížení hladiny prolaktinuJe téměř vždy přítomen v důsledku kolísání hormonálních hladin a zvýšeného krevního oběhu v pánevních orgánech. Vzhledem k dosud nevytvořené placentě vstupují metabolické produkty embrya do krve matky, což vyvolává toxikózu. Aby pomohly tělu očistit se, ledviny začnou pracovat tvrději, čímž se zvýší frekvence močení.U PMS je častější zadržování tekutin v těle, což vede k otokům
Náhlé výkyvy náladyOspalost, podrážděnost, slzavost, deprese, depresivní náladaLetargie, ztráta síly, ospalost. Spánek může předjet těhotnou ženu kdykoli během dne.Příznak je možný v obou případech a je spojen s prudkou změnou hladin progesteronu. A v případě těhotenství to může také souviset s poklesem cukru a častými výkyvy krevního tlaku.
Dýchací problémyVelmi vzácné a mohou souviset s křečovými bolestmi břichaDýchavičnost je často přítomna brzy a pozdě v těhotenstvíIntenzita symptomu u těhotné ženy může být odlišná. Je však lepší konzultovat tento problém s odborníkem.
Citlivost na zápachNeviditelnýTěhotná žena může mít averzi vůči určitým pachům a jídlu. Tento faktor může vyvolat její ranní nevolnost.Zejména žena by měla být upozorněna averzí k jídlu a vůni, která dříve způsobovala pouze pozitivní emoce a chuť k jídlu
Změna vkusuZvyšuje chuť k jídlu a chuť na sladkéKrátce před začátkem očekávaného období existuje chuť na slaná nebo nakládaná jídla. Pocit hladu může být neuvěřitelně intenzivní. A zájem o nové, někdy dokonce nemilované produkty je hlavním znakem nástupu těhotenství.Během těhotenství se žena zřídka zaměřuje na tento příznak. Je pravděpodobnější, že si ho všimnou příbuzní nebo kolegové.
ZácpaMohou nastat problémy s vyprazdňováním vlivem progesteronu na hladké svalstvo střevProgesteron se neustále zvyšuje. Problémy se stolicí se proto nezastaví ani po očekávaném dni nástupu menstruace.Naopak, krátce před nástupem menstruace může být stolice příliš častá.

Příznaky časného těhotenství, soudě podle tabulky, jsou velmi podobné PMS. Ale tyto dva stavy lze rozlišit podle doby jejich projevu. Známky premenstruačního syndromu se obvykle vyskytují 1–2 týdny před nástupem menstruace. Příznaky těhotenství jsou patrné v okamžiku, kdy vejce vstoupí do děložní dutiny. Načasování se může shodovat, ale pokud dobře znáte svou vlastní fyziologii během období předmenstruačního syndromu, můžete snadno rozlišit možné těhotenství.

Asi na začátku menstruace

Pokud žena pociťuje veškeré nepohodlí spojené s PMS, pak se první den nástupu menstruace nepohodlí zvyšuje. Někdy však během těhotenství dochází ke krvácení. Jsou rozmazané a nepravidelné..

Žena by měla být opatrná, pokud v době nástupu menstruace existuje:

 • i pár dní zpoždění;
 • silná bolest v břiše;
 • sporný výboj trvající déle než 1 den;
 • příliš mnoho krvácení;
 • závrať;
 • nevolnost nebo zvracení.

Tyto faktory mohou být prvními příznaky připevnění vajíčka ke stěnám dělohy nebo proti jeho spontánnímu konci. Chcete-li objasnit okolnosti, musíte kontaktovat gynekologa a darovat krev pro hCG.

Jak zjistit PMS od těhotenství ke zpoždění

Příznaky těhotenství a PMS jsou velmi podobné. To lze snadno vysvětlit fyziologickými procesy v ženském těle. Vyvstává tedy otázka, jak odlišit PMS od těhotenství ke zpoždění.

Nejprve je třeba zmínit, že mnoho žen v raných stádiích nemá žádné zvláštní těhotenské příznaky. Pokud se tedy před nástupem menstruace vyskytne neobvyklé nepohodlí, měli byste již navštívit odborníka.

Pokud to není možné, měli byste zkusit rychlý test na hladinu hCG v těle. Existují produkty s vysokou citlivostí, které dokáží zjistit těhotenství několik dní před očekávaným obdobím. Někdy je i ten nejlevnější test schopen určit časné těhotenství kvůli charakteristikám ženského těla a prudkému skoku v hCG.

Příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné. Ale můžete je rozlišit tím, že dobře studujete své tělo a sledujete menstruační cyklus. Potom lze stanovit těhotenství i bez testu hCG před zpožděním.

Jak odlišit příznaky PMS od příznaků těhotenství

Spoluautorem tohoto článku byla Lacy Windham, MD. Dr. Wyndham je certifikovaný porodník-gynekolog z Tennessee. V roce 2010 ukončila pobyt na Lékařské fakultě v Západní Virginii, kde získala cenu Nejvýznamnějšího rezidenta.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 35. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

Předmenstruační syndrom (PMS) je soubor fyzických a psychologických příznaků, které se objevují několik dní nebo týdnů před menstruací. Žena může mít podobné příznaky během těhotenství, když oplodněné vajíčko vstoupí do děložní dutiny, kde je zavedeno do sliznice. Předmenstruační syndrom i příznaky těhotenství se mohou objevit přibližně ve stejnou dobu menstruačního cyklu. V takové situaci není snadné poznat rozdíl. Je však možné odlišit příznaky PMS od příznaků těhotenství. Chcete-li to provést, musíte pozorněji naslouchat svému tělu. Přečtením tohoto článku se naučíte rozlišovat příznaky předmenstruačního syndromu od příznaků těhotenství..

Jak rozpoznat známky těhotenství z menstruace

Těhotenství. Definice pojmu

Předmenstruační syndrom u dívek se objevuje krátce před nástupem kritických dnů. Toto je signál těla o nadcházející menstruaci. Je to způsobeno působením lidského hormonálního systému.
Těhotenství je důsledkem úspěšného oplodnění hotového vajíčka. Poté, co spermie vstoupily do ženské buňky, začíná nový život. Poté se objeví embryo, které se v budoucnu stane dítětem..

Těhotenství je charakterizováno absencí kritických dnů. Příznaky zajímavosti jsou obecně podobné příznakům předmenstruačního období. Jak ale můžete poznat jeden od druhého? PMS nebo těhotenství u ženy? Zvažte nejběžnější projevy popsaných procesů.

Bolest na hrudi

Otázka „PMS nebo těhotenství“ často vyvstává, když žena sleduje její prsa. Během tohoto období bobtná, nalévá se a to je způsobeno hormonálními změnami, ke kterým dochází jak během těhotenství, tak během PMS. Citlivost prsu se velmi liší od obvyklých pocitů. Při kontaktu je ostrá bolest v bradavkách, její velikost a hmatové ukazatele se mění - pružnost, pevnost.

Lékaři si dlouho lámali hlavu nad příčinami malátnosti žen před menstruací. Někteří léčitelé to spojovali s fázemi měsíce, jiní s oblastí, ve které žena žije..

Stav dívky před menstruací zůstával po dlouhou dobu záhadou. Teprve ve dvacátém století byl závoj tajemství mírně otevřen.

PMS je směsicí 150 různých fyzických a psychických příznaků. Do určité míry se u 75% žen projeví předmenstruační syndrom.

Jak dlouho trvá PMS dívkám? Nepříjemné příznaky se začínají objevovat 2-10 dní před nástupem menstruace a mizí s nástupem „červených“ dnů kalendáře.

 • Kriminální kronika. PMS není jen o rozbitých nervech a rozbitých pokrmech. K většině dopravních nehod, trestných činů a krádeží spáchaných ženami došlo mezi 21. a 28. dnem menstruačního cyklu.
 • Nákupní terapie. Podle výzkumu jsou ženy několik dní před menstruací nejvíce náchylné k pokušení koupit si co nejvíce..
 • Ženy, které vykonávají duševní práci, a ženy ve velkých městech jsou náchylnější k symptomům PMS.
 • Termín PMS poprvé použil Robert Frank, porodník-gynekolog z Anglie.

Jak rozlišit PMS od těhotenství ke zpoždění? To je velmi problematické. Zpočátku je „zajímavá pozice“ ženy velmi podobná premenstruačnímu syndromu.

Během obou procesů se mohou zvětšit prsa dívek a zvyšuje se jejich citlivost. PMS nebo těhotenství? Můžete se pohybovat podle doby trvání zvětšení prsou.

Pokud dívka brzy začne menstruovat, citlivost mléčných žláz se výrazně zvýší 2-3 dny před událostí. A během těhotenství podobný stav doprovází ženu téměř všech 9 měsíců na „zajímavé pozici“. Někdy i po porodu.

Otok, bolesti na hrudi jsou charakteristické jak pro PMS, tak pro těhotenství. Je to způsobeno změnou hladin hormonů, takže tento příznak není rozhodující. Jediná věc, kterou můžete vzít v úvahu dobu trvání tohoto stavu.

Během těhotenství tento příznak doprovází mladou matku po celou dobu, protože procesy spojené s laktací se vyskytují v prsu..

U PMS tento příznak trvá několik dní. Nepohodlí Bolesti zad během těhotenství se objevují mnohem později, blíže ke třetímu trimestru. V počátečních stádiích to není charakteristický příznak, může se objevit v důsledku stavu všeobecné malátnosti. U PMS se objeví výraznější bolest v zádech.

Prsa a její citlivost

Jak rozlišit PMS od těhotenství ke zpoždění? To je velmi problematické. Zpočátku je „zajímavá poloha“ ženy velmi podobná premenstruačnímu syndromu.

Během obou procesů se mohou zvětšit prsa dívek a zvyšuje se jejich citlivost. PMS nebo těhotenství? Můžete se pohybovat podle doby trvání zvětšení prsou.

Pokud dívka brzy začne menstruovat, citlivost mléčných žláz se výrazně zvýší 2-3 dny před událostí. A během těhotenství podobný stav doprovází ženu téměř všech 9 měsíců „zajímavé situace“. Někdy i po porodu.

Potravinové preference

Není žádným tajemstvím, že během těhotenství se dívčí tělo mění v důsledku působení hormonů. Ženské vkusové preference se často mění. Například těhotná žena může být přitahována sladkou nebo slanou..

Během PMS jsou také možné chutě na určitá jídla. Tento jev je v zásadě spojen s nedostatkem vitamínů a minerálů a se změnou hormonálních hladin.

Averze k jídlu u nastávajících matek je často způsobena toxikózou. Nevolnost a zvracení u těhotných žen se nejčastěji objevují ve 4. až 6. týdnu „zajímavé“ situace. To je způsobeno vývojem plodu v těle matky.

To znamená, že toxikóza téměř nikdy nenastane dříve, než dojde ke zpoždění kritických dnů. A touha po neobvyklých produktech (například křída) je důsledkem nedostatku vitamínů vstupujících do těla.

Toxikóza s PMS se nevyskytuje. Je to v podobě výjimek pro některé dívky. Při diagnostice těhotenství byste se neměli spoléhat pouze na vkus ženy.

Domněnky

Předpokládané příznaky jsou založeny na pocitech ženy. Nestojí za to je brát v úvahu, protože mohou být důsledkem užívání léků, projevem určitých nemocí. Seznam jevů:

 • ranní nevolnost;
 • ospalost;
 • zvýšené močení;
 • změna vzhledu;
 • citlivost na pachy;
 • růst břicha;
 • změna v mléčných žlázách - zvětšení, zatvrdnutí.

Více shod může naznačovat těhotenství.

Ráno nevolnost

Nauzea je běžná u většiny žen. Tento jev je spojen se změnou v práci jater, žlučníku. Nezapomeňte na hormony, které způsobují svalovou atonii vnitřních orgánů, včetně žaludku.

U některých onemocnění gastrointestinálního traktu - gastritida, zhoršení gastrointestinálního traktu, otravy - je charakteristický výskyt nevolnosti a zvracení. Nevolnost se může projevit díky autohypnóze, kdy žena opravdu chce dítě a pokaždé se přesvědčí, že je těhotná.

Tělo reaguje na návrh s výskytem konkrétních příznaků. Když se objeví nevolnost, stojí za to analyzovat další důvody jejího výskytu..

Ospalost a ztráta energie

Jedná se o působení progesteronu a obranné reakce těla. Obnovuje se, většina energie jde do přípravy na plod, takže únava je normální proces. Stojí za to poslouchat přání vašeho těla, nervového systému a dát si odpočinek.

Vzhled takového stavu poprvé krátce před nástupem menstruace jej automaticky odkazuje na možné příznaky těhotenství. Tendence ženského těla k pravidelné relaxaci před menstruací hovoří o nespolehlivosti znamení. Hledejte další zápasy.

Vylepšená funkce ledvin

Zvýšené močení je typické pro pozdější období, kdy těžká děloha stlačí močový měchýř a zcela se nenaplní. Tento ukazatel je při absenci dalších shod pochybný..

Doporučuje se navštívit terapeuta nebo urologa, zkontrolovat ledviny - existují nějaké projevy zánětlivého procesu.

Změny vzhledu

Tyto zahrnují:

 • červené skvrny na obličeji, kolem bradavek, pigmentace bílé linie břicha;
 • strie se objevují na kůži břicha.

Jedná se o nespolehlivé ukazatele, protože se mohou objevit z jiných důvodů. U žen je pravděpodobné zvýšení pigmentace oblasti kolem bradavek, ve střední linii břicha a obličeje. První dny však tělo neprodukuje tolik pigmentu, tak pojďme dál.

Sexuální dysfunkce

Lze to považovat za obrannou reakci těla, které je zaneprázdněno přípravami na porod. Stojí za to analyzovat obvyklý stav:

 • Zvyšuje se sexualita před menstruací jako obvykle;
 • jak dlouhá je doba.

Pokud bylo vše v pořádku s libidem před údajným těhotenstvím, ale najednou touha zmizela - můžete myslet na test, zejména při zvýšené únavě, touze spát.

Důvodem neochoty intimity je často plivnutí s milovanou osobou, takže toto znamení je pochybné.

Citlivost na zápach

Tento příznak je jedním z pravděpodobných příznaků nástupu těhotenství. Projevuje se ještě před zpožděním menstruace, znepokojuje ženu. Je pravda, že negativní reakce je důsledkem otravy jídlem a případ se časově shoduje s nástupem ovulace. Proto byste měli počkat na menstruaci. Zpoždění dává důvod navštívit lékaře.

Utažení a zvětšení prsou

Přírůstek hmotnosti je často doprovázen zvětšením prsou. Těsnění naznačují přítomnost mastopatie, benigních nádorů.

Cítit se unaveně

První měsíce těhotenství jsou spojeny se strašnou únavou nastávající matky. K tomu dochází na pozadí zvýšení hormonu progesteronu. Během tohoto období dochází ke zvýšení hladiny glukózy, krevního tlaku, což vede k rychlé únavě těhotné ženy a trvá až do konce nosení dítěte.

Kvůli hormonálnímu nárůstu je únava pozorována také u PMS. Ale s výskytem menstruačního toku se progesteron vrátí k normálu a stav únavy zmizí.

Po zvážení tohoto ukazatele je téměř nemožné přesně určit, jaký stav má žena..

Jak odlišit PMS od těhotenství? V obou případech ženy pociťují zvýšenou únavu..

Pokud se dívka připravuje na matku, pak je odpovídající jev způsoben působením hormonálního systému. Přesněji řečeno, zvýšený progesteron. Můžete podstoupit krevní test a určit koncentraci odpovídající látky v těle.

Rovněž dochází k únavě PMS. Po nástupu menstruace progesteron klesá, neustálá únava přechází. Proto je také nemožné se tímto ukazatelem pohybovat..

Proč se u žen po početí objevuje zácpa

Změny, které se vyskytnou v těle ženy s nástupem těhotenství, mění funkci střev. Náhlé zpoždění a zácpa vás přimějí přemýšlet o koupi testu v lékárně a otestování předpokladu. To je třeba udělat, pokud předtím nedocházelo k zadržování stolice ve střevech - pravidelně došlo k defekaci.

Ženy, které v předmenstruačním období pozorovaly přetížení - otoky, přibývání na váze, těžké pohyby střev - by se na tento příznak neměly příliš spoléhat, protože jsou nespolehlivé. Žena se chce rychle stát matkou, ale musí myslet střízlivě:

 • pokud byla zácpa zaznamenána dříve, pak je to predispozice těla;
 • potíže s vyprazdňováním před dalším obdobím by měly být považovány za známku těhotenství, pouze pokud menstruace chybí déle než čtyři dny.

Období mají také nuance. Pokud došlo ke zpožděním dříve, menstruační cyklus byl nepravidelný z různých důvodů, měli byste hledat další příznaky naznačující změnu polohy. Sám na to přijít je problém.

Pokusíme se pomoci ženám, pro které je těhotenství žádoucí slyšet jejich tělo, porozumět jeho známkám v prvních dnech po početí. Tato zvědavost spojená s jejich vlastním postavením, také odpovědnost za život dítěte, jeho zdraví.

Chuťové změny

Ženy si často všimnou, že výrobky, které se jim dříve líbily, změnily chuť. Za to nemohou produkty - priority chuti se změnily. To je způsobeno nedostatkem živin nezbytných pro konstrukci tkání rostoucího plodu..

V normálním stavu je tělo schopné kompenzovat nedostatek minerálů a vitamínů pomocí podobných potravin. Počátek těhotenství zhoršuje potřebu živin - dramaticky se zvyšují, protože je třeba krmit dva organismy. Kompromis je nepřijatelný, jinak bude dítě po narození zaostávat ve vývoji nebo bude mít vady.

Neobvyklé potraviny někdy způsobují „zmatení“ ve střevech, zpomalují práci, kvůli čemuž dochází ke zpoždění defekace. Zácpa je zvláště výrazná, když je nastávající matka zvyklá jíst zeleninu, ovoce, lehké obiloviny. A těhotenství vyžaduje maso, mléko, ořechy, brambory. Tato změna okamžitě způsobí zadržení stolice. Je obtížné se obejít bez pomůcek..

Budete muset změnit stravu, používat léky na zácpu, abyste včas uvolnili tělo toxinů.

Je důležité zjistit, zda se zácpa projevuje jako známka těhotenství nebo zda je práce trávicího traktu narušena z jiných důvodů.

Hormonální úprava

K úspěšnému implantaci oplodněného vajíčka je nutná výstelka dělohy, která udrží embryo, vysoká hladina hormonu progesteronu. Uvolňuje svaly dělohy, střev. Dochází k atonii, která zpomaluje pohyb výkalů.

Hlavní funkce progesteronu:

 1. Těhotenský hormon řídí imunitní systém matky, aby nevyprovokovala potrat. Rostoucí plod je ženským tělem vnímán jako cizí těleso. Vysoké hladiny progesteronu interferují s tímto procesem..
 2. Snižuje tón dělohy, aby nedošlo k spontánnímu potratu.
 3. Díky zvýšené hladině hormonu je práce jiných orgánů potlačena, citlivost nervového systému klesá. Těhotné ženy se unavují, cítí potřebu spát. Snížená pohyblivost také způsobuje problémy s střevami.

Při analýze všech kladů a záporů docházíme k závěru, že zácpa je menší zlem u ženy, která čeká dítě. Zbývá vyřešit problém s jídlem, pitnou vodou, pohybem.

Psychologické faktory zácpy

Zřídka, ale vyskytují se. Po početí stoupá hormonální stav, který vyvolává úzkost, podezíravost, fóbie.

Je třeba poznamenat, že jen málo žen je náchylných k takovému jevu. Ale někteří jsou patologicky nervózní. To platí zejména pro ženy, které po dlouhém čekání konečně otěhotní. Zácpa zvyšuje úzkost a zvyšuje zácpu. Typický případ začarovaného kruhu.

Vaječníky

Práce vaječníků - ženské pohlavní žlázy, změny během PMS nebo těhotenství. Výskyt bolestivých křečí během tohoto období může naznačovat těhotenství i nástup menstruace. Při přípravě těla na menstruaci je odmítnuto zvýšené množství hlenu vytvořeného na stěnách dělohy - což vede k bolesti v dolní části břicha.

Během nástupu těhotenství se pociťují bolesti v důsledku fixace oplodněného vajíčka v děloze, což vážně dráždí jeho stěny. Pokud je bolest silná a její zaměření je lokalizováno v určité oblasti, je to vážný důvod konzultovat s lékařem, aby se vyloučily vážné gynekologické problémy. Povaha bolesti je odlišná a liší se silou a intenzitou.

Takže u těhotných žen je bolest slabá a trvá několik dní a u žen s PMS může existovat silný, hrozný bolestivý syndrom po celou dobu, před a až do konce menstruace.

Bolení břicha

Tento příznak se objevuje pouze během PMS a není považován za časný příznak těhotenství. Tyto bolesti se časově liší a nepřekrývají se.

Pokud je zjištěn negativní těhotenský test, je bolestivý syndrom hmatatelný během období odmítnutí nahromaděného hlenu z dělohy a je spojen s dynamickou reprodukcí krevních buněk kostní dřeně. Stává se to týden před menstruací..

V raných fázích těhotenství žena nemá podobné pocity. Bolest v bedrech se objevuje u těhotné ženy ve druhém trimestru a pokračuje cyklicky až do porodu. Tento stav je charakterizován růstem plodu a jeho zatížením na vnitřní orgány matky, stejně jako tlakem na páteř..

Před dalšími kritickými dny, uprostřed cyklu, se tělo připravuje na oplodnění. Na stěnách dělohy se objeví sliznice. Pokud nedošlo k oplodnění, začne se odlupovat přebytečný hlen. Odtud jsou bolesti v dolní části břicha. Tahají do přírody. Jejich trvání může být až týden.

Známky PMS a těhotenství jsou v tomto případě také podobné. V raných fázích „zajímavé polohy“ může nastávající matka cítit bolest v podbřišku. Ale to je způsobeno připojením oplodněného vajíčka ke stěně dělohy..

Trvání bolesti břicha během těhotenství je přibližně 1–2 dny. Jak jsme již řekli, u PMS trvá odpovídající jev mnohem déle. Někdy to dívku neopustí až do konce menstruace..

Někteří lidé si povšimnou, že jejich premenstruační syndrom se projevuje formou pravidelných bolestí zad. Toto je individuální vlastnost těla. PMS nebo těhotenství u dívky v tomto případě?

Když má nastávající matka „zajímavou pozici“, zpravidla se bolesti v dolní části zad a zad objevují blíže ke středu těhotenství. Tento jev je spojen se zvýšením zatížení páteře. PMS s těhotenstvím v takové době nelze zpravidla zaměňovat..

Změny nálady

Jak poznat rozdíl mezi PMS? V raných fázích těhotenství, stejně jako před porodem, nastávající matky čelí výkyvům nálady. Slzavost nahrazuje smích, milosrdenství - hněv a naopak. Změnitelná nálada je také charakteristická pro premenstruační syndrom..

Stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že PMS má určitý rozdíl od těhotenství v emočním stavu ženy. Faktem je, že popsaný jev se projevuje negativněji. S PMS má dívka negativní emoce: hněv, hysterii, slzavost, podrážděnost.

Pokud mluvíme o těhotenství, pak v tomto případě budou všechny emoce vyjádřeny jasně - pozitivní i negativní. Toto pravidlo je důležité, aby si ho každý pamatoval. To je jediný způsob, jak podle emocionálního pozadí určit, zda dívčí PMS nebo těhotenství.

Výkyvy nálady lze připsat těhotenství i před menstruaci. Faktorem ovlivňujícím tento indikátor je stav hormonálního pozadí. V tomto případě existují určité rozdíly, které pomohou určit těhotenství nebo obvyklou PMS.

Před menstruací tedy žena pociťuje nervozitu a negativní emoce, které ji rozruší a rozplačí. Zatímco během těhotenství dochází k velmi časté změně nálady. Projevuje se pozitivními i negativními emocemi. Za krátkou dobu, od jejich smíchání, jsou ostatní v rozpacích. Těhotná žena reaguje na situaci ostře, může plakat a smát se současně, vykazuje emoční zranitelnost a citlivost.

Jak zjistit PMS od těhotenství ke zpoždění?

Mladé ženy se často obávají řady příznaků, které lze připsat PMS i časnému těhotenství:

 • otok prsu před menstruací;
 • tahání bolesti a pocit zvětšení břicha;
 • nepohodlí v bederní oblasti s mírným omezením mobility;
 • migréna (speciální typ bolesti hlavy);
 • emoční nestabilita (výkyvy nálady);
 • akné a kožní vyrážky (akné před menstruací);
 • ztráta energie a ospalost;
 • nevolnost (občas zvracení) a nechutenství;
 • zhoršená reakce na pachy atd..

Někdy je obtížné popsat rozdíl mezi PMS a časnými příznaky těhotenství. Všechny tyto pocity nemusí být přítomny, v každém případě se mohou projevovat a kombinovat různými způsoby. Například během takových období jedna žena dokonce slyší pach „známek“ kočky v domě, druhá ani neví, jaký je jejich zápach.
Některé dívky mají menstruaci „nečekaně“ a bez příznaků, takže krev může prosáknout spodním prádlem na oblečení v nejnevhodnější chvíli. U jiných, s PMDD, je výtok doprovázen nesnesitelnou tažnou bolestí, která narušuje celý život. Někdy musíte jít k lékaři, abyste zmírnili utrpení.

Na fórech dámy píší, že „porodila jsem snadněji, než jsem trpěla, když začala menstruace, jako kdyby neexistovala PMS, ale horší než známka těhotenství.“ Ale uprostřed výtoku (2. - 4. den) tyto bolestivé projevy zpravidla končí. A pokud dojde ke zpoždění, pak na všechny otázky odpoví test v lékárně, krevní test na hCG a ultrazvuk.

PMS a těhotenství - příznaky a rozdíly

Rozdíl mezi PMS a těhotenstvím je tak malý, že je těžké ho zachytit poprvé. Jaké další jevy se mohou v tomto nebo tom případě objevit?

Během těhotenství je časté nutkání močit. Obvykle se takové procesy objevují dvakrát - na začátku a na konci porodu dítěte. Je to všechno chyba metabolismu, který je narušen po početí dítěte. Ledviny fungují „pro dva“, což vede k častému nutkání používat toaletu.

U premenstruačního syndromu není tato „událost“ pozorována. Jinými slovy, pokud kritické dny ještě nenastaly a dívka již má časté močení, lze předpokládat těhotenství.

PMS a těhotenství mají některé charakteristické příznaky. Například časté močení je typické pouze pro těhotné ženy. Nakonec je to způsobeno tlakem hmotnosti plodu na močový měchýř. Žena cítí touhu 2-3krát častěji.

První dny po početí neexistuje způsob, jak odlišit příznaky PMS od těhotenství. Časté nutkání používat toaletu se objevuje ve věku 4 týdnů. Důvodem je restrukturalizace těla a transformace metabolického procesu. Odpadní produkty plodu v 1. trimestru vstupují do krve. K jejich odstranění vstupují do procesu ledviny těhotné ženy, které spěchají k čištění krve a obvykle rychlejší plnění močového měchýře..

Symptomy PMS s opožděnou menstruací lze zaměnit za rané těhotenství. Nyní se na ně podívejme ve srovnání:

 • V obou případech došlo ke změně závislosti na jídle, ale u PMS se upřednostňují slaná a sladká jídla a během těhotenství chcete něco netypického a někdy dokonce nepoživatelného, ​​což dívka nikdy předtím nejedla..
 • Averze k jídlu je pro PMS typičtější, protože toxikóza se vyskytuje nejčastěji za 5-6 týdnů.
 • V obou případech je pozorováno zvětšení a bolest prsou, ale u PMS tento stav zmizí za 1-2 dny a během těhotenství trvá celé období.
 • Konstantní únava, rychlá únava je typická pro oba stavy, ale u PMS zmizí okamžitě po nástupu menstruace.
 • Bolest v podbřišku je charakteristická pro PMS, protože došlo k oddělení horní vrstvy endometria, které se připravovalo na přijetí vajíčka. Během těhotenství je to způsobeno zavedením embrya do stěny dělohy, protože zde je to krátké a netrvá déle než 1-2 dny.
 • Změny nálady jsou možné za obou podmínek. Bez oplodnění jsou negativnější, projevují se ve formě podrážděnosti a v přítomnosti vyvíjejícího se dítěte dochází jednoduše ke změně nálady se spoustou pozitivních emocí..

Abychom zjistili, jak rozlišit PMS od těhotenství po opoždění, pomohou příznaky vlastní pouze koncepci:

 • Časté močení, které je způsobeno změnou metabolismu v těle nastávající matky. Ledviny začínají pracovat aktivněji, protože musí sloužit také malému muži vyvíjejícímu se v děloze.
 • Toxikóza s přítomností nevolnosti, zvýšené slinění, někdy se vyskytuje v raných fázích.
 • Malý nahnědlý výtok 7-10 dní po ovulaci, což potvrzuje skutečnost, že vajíčko je připojeno k endometriu.

Jak vidíte, je obtížné určit: PMS nebo těhotenství. Rozdíly před zpožděním jsou velmi malé. V tomto případě pomůže testování ke stanovení hladiny hCG v moči. Použití ultracitlivých moderních testů umožňuje provést studii 10 dní po početí, tj. Přibližně 5 dní před očekávaným datem další menstruace, kdy má těhotenský hormon hodnotu 10 mIU / ml. Pozitivní výsledek potvrdí těhotenství a negativní výsledek ukáže, že se jedná pouze o premenstruační syndrom..

Močení

Rozdíl mezi PMS a těhotenstvím je tak malý, že je těžké ho zachytit poprvé. Jaké další jevy se mohou v tomto nebo tom případě objevit?

Během těhotenství je časté nutkání močit. Obvykle se takové procesy objevují dvakrát - na začátku a na konci porodu dítěte. Je to všechno chyba metabolismu, který je narušen po početí dítěte. Ledviny fungují „pro dva“, což vede k častému nutkání používat toaletu.

U premenstruačního syndromu není taková „událost“ pozorována. Jinými slovy, pokud kritické dny ještě nenastaly a dívka již má časté močení, lze předpokládat těhotenství.

Toxikóza a zvracení

Jak jsme již řekli, v raných fázích „zajímavé situace“ se u budoucích matek rozvine toxikóza. Může být doprovázeno zvracením. Ne každý dostane nevolnost a ne vždy.

PMS je často charakterizována celkovou malátností těla. A nevolnost je také možná. Ale tento jev je extrémně vzácný. Je to způsobeno reakcí jednotlivého těla na přípravu dělohy a vajíčka k oplodnění..

To znamená, že toxikóza a zvracení jsou předzvěstí časného těhotenství. A PMS by neměla být podezřelá z popsaných procesů. To je možné, pokud každé období bylo dříve doprovázeno mírnou nevolností..

S nástupem těhotenství může dojít k uvolnění krvavého hlenu. Mohou být pozorovány v intervalu mezi obdobími a mohou být první známkou těhotenství, výtok je nízké intenzity a trvá několik dní.

Hlavním indikátorem u ženy, než se dozví o zpoždění, je toxikóza. Je to on, kdo odlišuje těhotenství od PMS. Příznaky jsou patrné do týdne po početí. Nastávající matka začne pociťovat nepohodlí a nevolnost, které se časem mohou vyvinout do toxikózy.

Jak zjistit?

Hlavní věc, která pomůže najít rozdíl, je typický nebo atypický stav. Pokud žena trpí PMS každý měsíc, obvykle dobře zná své příznaky a snadno si všimne nových vjemů, které pro ni byly dříve neobvyklé. Pokud předtím žádný PMS neexistoval, pak otázka rozdílů nezní správně..

Je tedy třeba vykládat neobvyklé pocity ve prospěch těhotenství, ale nemělo by se na ně příliš spoléhat..

Pokud se zeptáte lékaře na rozdíly, určitě se pokusí určit PMS podle následujících kritérií:

 • žena je agresivní nebo depresivní;
 • žena má většinou špatnou náladu;
 • pocit strachu a úzkosti se zvyšuje a pro to nejsou vždy rozumné důvody a vysvětlení;
 • pozornost klesá, paměť se zhoršuje, žena se rychleji unaví;
 • mít nespavost nebo ospalost;
 • přítomnost otoku a bolestivého překrvení bradavek mléčných žláz.

závěry

Pokud dojde k podezřelému výtoku, měli byste co nejdříve navštívit lékaře. Během těhotenství by neměla být absolutně žádná menstruace, alespoň při normálním průběhu. Proto je velmi důležité věnovat tomuto okamžiku zvláštní pozornost..

Doporučte tento užitečný a poučný článek svým přátelům a známým na sociálních sítích ke čtení! Budou rádi, když uslyší nové informace, o kterých vědí lépe. Buďte zdraví a brzy se uvidíme v dalších článcích! Rád bych obdržel zpětnou vazbu a komentáře.!

S pozdravem Katherine Grimova, matka skvělé dcery!

Podobnost příznaků vás nutí znovu přemýšlet o údržbě nejrůznějších tabulek a kalendářů, které vám umožní nehádat, ale jasně vědět, s čím příznaky souvisejí - s těhotenstvím nebo obdobím před menstruací.

První týdny těhotenství mohou být špatné. Je lepší diagnostikovat narození plodu v raných fázích pomocí lékaře, který dokáže rozpoznat příznaky vizuálně nebo pomocí moderních ultrazvukových diagnostických nástrojů.

Krvácení z dělohy

PMS nebo těhotenství? Rozdíly popsaných procesů je problematické zachytit. Zvláště pokud nevíte, jak se tyto jevy projevují.

Některé ženy se o „zajímavé“ poloze dozví dříve, než se zpozdí děložním krvácením. Indikuje připojení oplodněného vajíčka k děloze. Projev - krevní nátěry ve vaginálním výtoku. Děložní krvácení může trvat několik hodin.

Příznaky PMS a těhotenství jsou podobné. U premenstruačního syndromu nedochází ke krvácení z dělohy. Ale menstruace je doprovázena silným krvácením z pochvy. Proces trvá až 7 dní.

Může krvácení naznačovat PMS? Ne. Špinění je jasným znamením těhotenství nebo nějakého druhu poruchy. Zvláště pokud se někde objevili týden před kritickými dny..

Diagnostika: co se může maskovat jako projevy PMS?

Mnoho studií stále nedokáže určit přesné příčiny premenstruačního syndromu. Existuje mnoho teorií o jeho původu: „intoxikace vodou“ (narušení metabolismu vody a solí), alergická povaha (přecitlivělost na endogenní), psychosomatická, hormonální atd..

Nejúplnější je však hormonální teorie, která vysvětluje příznaky PMS kolísáním hladiny pohlavních hormonů ve 2. fázi menstruačního cyklu. Pro normální a harmonické fungování ženského těla je velmi důležitá rovnováha pohlavních hormonů:

 • - zlepšují fyzickou a duševní pohodu, zvyšují tón, kreativitu, rychlost asimilace informací, schopnost učit se
 • progesteron - má sedativní účinek, který může vést k nástupu depresivních příznaků ve fázi 2 cyklu
 • androgeny - ovlivňují libido, zvyšují energii, výkon

Během druhé fáze menstruačního cyklu se mění hormonální hladiny ženy. Podle této teorie spočívá příčina PMS v „neadekvátní“ reakci těla, včetně oblastí mozku odpovědných za chování a emoce, na cyklické změny v hormonálním pozadí, které se často dědí.

Protože dny před menstruací jsou endokrinně nestabilní, dochází u mnoha žen k psychovegetativním a somatickým poruchám. V tomto případě hraje rozhodující roli ani ne tak hladina hormonů (která může být normální), ale kolísání obsahu pohlavních hormonů během menstruačního cyklu a to, jak na tyto změny reagují limbické části mozku odpovědné za chování a emoce:

 • zvýšení estrogenu a nejprve zvýšení a poté snížení progesteronu - tedy zadržování tekutin, otoky, překrvení a bolestivost mléčných žláz, kardiovaskulární poruchy, podrážděnost, agresivita, slzavost
 • hypersekrece - také vede k zadržování tekutin, sodíku v těle
 • přebytek prostaglandinů - poruchy trávení, migrénové bolesti hlavy

Nejpravděpodobnější faktory ovlivňující vývoj syndromu, na jejichž základě se názory lékařů neliší:

 • Snížení hladiny serotoninu - jedná se o takzvaný „hormon radosti“, může být příčinou vývoje duševních příznaků premenstruačního syndromu, protože snížení jeho hladiny způsobuje smutek, slzavost, melancholii a depresi.
 • Nedostatek vitaminu B6 - příznaky jako únava, zadržování tekutin, změny nálady, přecitlivělost prsou naznačují nedostatek tohoto vitaminu.
 • Nedostatek hořčíku - nedostatek hořčíku může způsobit závratě, bolesti hlavy, chuť na čokoládu.
 • Kouření. Ženy, které kouří, mají dvakrát větší pravděpodobnost premenstruačního syndromu.
 • Nadváha. Ženy s BMI nad 30 mají třikrát vyšší pravděpodobnost, že budou mít příznaky PMS.
 • Genetický faktor - je možné, že vlastnosti průběhu premenstruačního syndromu jsou dědičné.
 • , komplikovaný porod, stres, chirurgické zákroky, infekce, gynekologické patologie.

Skupiny příznaků pro PMS:

 • Neuropsychiatrické poruchy: agresivita, deprese, podrážděnost, slzavost.
 • Vegetovaskulární poruchy: poklesy krevního tlaku, bolesti hlavy, zvracení, nevolnost, závratě, tachykardie,.
 • Metabolické a endokrinní poruchy: edém, horečka, zimnice, překrvení mléčných žláz, svědění, plynatost, dušnost, žízeň, ztráta paměti,.

PMS u žen lze podmíněně rozdělit do několika forem, ale jejich příznaky se obvykle neobjevují izolovaně, ale jsou kombinovány. Za přítomnosti psychovegetativních projevů, zejména deprese, se práh bolesti u žen snižuje a bolesti vnímají ostřeji.

Neuropsychic
Krizová forma
Atypické projevy PMS
Poruchy v nervové a emoční sféře:
 • úzkostné poruchy
 • pocit nerozumné touhy
 • Deprese
 • pocit strachu
 • Deprese
 • zhoršená koncentrace
 • zapomnětlivost
 • nespavost (viz)
 • podrážděnost
 • změny nálady
 • snížené nebo významné zvýšení libida
 • agrese
 • záchvaty tachykardie
 • rázy krevního tlaku
 • žal
 • záchvaty častého močení
 • panický záchvat

Většina žen má onemocnění kardiovaskulárního systému, ledvin, gastrointestinálního traktu.

 • teplota subfebrilu (až 37,7 ° C)
 • zvýšená ospalost
 • záchvaty zvracení
 • alergické reakce (ulcerózní zánět dásní a stomatitida atd.)
Edematózní forma
Cefalgická forma
 • otok obličeje a končetin
 • žízeň
 • přibývání na váze
 • svědicí pokožka
 • snížené močení
 • zažívací potíže (zácpa, průjem, plynatost)
 • bolesti hlavy
 • bolest kloubů

Je zaznamenána negativní diuréza s retencí tekutin.

Vedoucí jsou hlavně neurologické a vegetativně-vaskulární projevy:
 • migréna, pulzující bolest, vyzařuje do oblasti očí
 • cardialgia (bolest v oblasti srdce)
 • zvracení, nevolnost
 • tachykardie
 • přecitlivělost na pachy, zvuky
 • u 75% žen rentgen lebky - hyperostóza, zvýšený vaskulární vzorec

Rodinná anamnéza žen s touto formou je zatížena hypertenzí, kardiovaskulárními chorobami, gastrointestinálními chorobami.

Příznakfrekvence%Hormonální teorie nástupu PMS
podrážděnost94
citlivost prsou87
nadýmání75
plačtivost69
 • Deprese
 • citlivost na pachy
 • bolest hlavy
56
 • otok
 • slabost
 • pocení
50
 • tlukot srdce
 • agresivita
44
 • závrať
 • bolesti dolní části břicha
 • nevolnost
37
 • zvýšení tlaku
 • průjem
 • přibývání na váze
19
zvracení12
zácpa6
bolest páteře3

Předmenstruační syndrom může zhoršit průběh jiných onemocnění:

 • Anémie (viz)
 • (cm. )
 • Nemoci štítné žlázy
 • Syndrom chronické únavy
 • Bronchiální astma
 • Alergické reakce
 • Zánětlivá onemocnění ženských pohlavních orgánů

Vzhledem k tomu, že data a data jsou snadno zapomenutelná, měli byste si vést kalendář nebo deník, do kterého si budete zapisovat datum začátku a konce menstruace, ovulace (bazální teploty), hmotnosti, příznaků, které vás trápí. Vedení takového deníku po dobu 2–3 cyklů výrazně zjednoduší diagnostiku a umožní vám sledovat frekvenci známek PMS.

Závažnost PMS je určena počtem, trváním a intenzitou příznaků:

 • Mírné: 3-4 příznaky nebo 1-2, pokud jsou výrazně výrazné
 • Těžká forma: 5-12 příznaků nebo 2-5, ale velmi výrazná a také bez ohledu na dobu trvání a jejich počet, pokud vedou k postižení (obvykle neuropsychiatrická forma)
 • Pokud se žena cítí relativně dobře v 1. fázi cyklu, pak se jedná o premenstruační syndrom, nikoli o chronické onemocnění - neurózy, deprese,
 • Pokud se bolest objeví pouze bezprostředně před a během menstruace, zejména v kombinaci s, pak s největší pravděpodobností nejde o PMS, ale o další gynekologická onemocnění - chronická endometritida, dysmenorea (bolestivá menstruace) a další.

Pro stanovení formy syndromu se provádějí studie hormonů: prolaktin, estradiol a progesteron. Lékař může také předepsat další diagnostické metody v závislosti na převládajících potížích:

 • Při silných bolestech hlavy, závratích, sníženém vidění a mdlobách je předepsána počítačová tomografie nebo MRI k vyloučení organických onemocnění mozku.
 • S množstvím neuropsychiatrických onemocnění je indikován EEG k vyloučení epileptického syndromu.
 • Při výrazném edému, změnách denního množství moči (diuréza) se provádějí testy k diagnostice ledvin (viz).
 • V případě závažného a bolestivého překrvení mléčných žláz je nutné provést ultrazvuk mléčných žláz a mamografii, aby se vyloučila organická patologie.

Provádí vyšetření u žen s PMS, nejen u gynekologa, ale zahrnuje také: psychiatry, neurology, endokrinology, nefrology, kardiology a terapeuty.

Některé příznaky PMS jsou podobné příznakům těhotenství (viz). Po početí se v těle ženy zvyšuje obsah hormonu progesteronu, k čemuž dochází také během PMS, takže následující příznaky jsou identické:

 • rychlá únavnost
 • otoky a bolestivost prsou
 • nevolnost, zvracení
 • podrážděnost, změny nálady
 • bolesti zad
PříznakyTěhotenstvíPředmenstruační syndrom
 • Bolestivost mléčných žláz
doprovází celé těhotenstvís nástupem menstruace bolest zmizí
postoj k jídlu se mění, chcete nepoživatelné, slané, pivo, to, co se ženě obvykle nelíbí, čich se značně zhoršuje, běžné vůně mohou být velmi nepříjemnémůže přitahovat sladké i slané, citlivost na pachy
až pozdějimůže být bolest zad
začíná 4-5 týdnů po početíse mohou objevit jak bezprostředně po ovulaci, tak 2-5 dní před menstruací
mírná krátkodobá bolestv každém případě individuálně
časté výkyvy nálady, slzavostpodrážděnost
možnáNe
od 4-5 týdnů po početímožná nevolnost, zvracení

Známky obou stavů jsou velmi podobné, takže není snadné pochopit, co se přesně děje v těle ženy, a odlišit těhotenství od PMS:

 • Nejjednodušší způsob, jak zjistit, co vám způsobuje nevolnost, je počkat, až začne menstruace..
 • Pokud je kalendář již zpožděn, je třeba provést těhotenský test. Test v lékárně poskytne spolehlivé výsledky, pouze pokud dojde ke zpoždění menstruace. Je citlivý na těhotenský hormon (HCG) vylučovaný močí. Pokud nemáte dost trpělivosti a nervů na čekání, můžete si udělat krevní test na hCG. Desátý den po početí ukazuje téměř stoprocentní výsledek.
 • Nejlepší způsob, jak zjistit, co vás znepokojuje - syndrom PMS nebo těhotenství - je navštívit gynekologa. Lékař posoudí stav dělohy a v případě podezření na těhotenství předepíše ultrazvuk.

Předmenstruační syndrom: co to je?

Tento stav se opakuje cyklicky, tj. Z měsíce na měsíc, a obvykle si ženy trpící PMS dobře uvědomují jednotlivé charakteristiky syndromu. PMS se vždy objevuje ve druhé polovině cyklu a u některých pouze 2-3 dny před nástupem dalšího menstruačního krvácení, zatímco u jiných - během několika dní po ovulaci. Příznaky stavu jsou četné: bolest hlavy, slzavost, stav podobný depresi a nevolnost.

Někteří lidé si stěžují na svědění, otoky, bolesti břicha, brnění v srdci, nadýmání a bolestivost v oblasti prsou. U těžké PMS se často vyvíjí neuróza.

Podle statistik se PMS vyskytuje v různé míře u každé druhé ženy po 30 letech a u každé páté ženy do 30 let.

Nejběžnější cyklická nemoc (synonymum pro PMS) postihuje hubené astenické ženy, vnímavé a emočně nestabilní.

Důvody pro PMS nejsou vědě známé. Nejpřesvědčivější je endokrinní verze - účinek hormonu progesteronu, který se produkuje v druhé polovině cyklu u všech žen v reprodukčním věku. Předpokládá se také, že ženy, které dříve potratily, jsou náchylnější k projevům PMS, trpí dlouhodobým stresem a mají gynekologické problémy a operace..

Progesteron ovlivňuje zadržování tekutin v tkáních, což vede k otokům, prsa je na dotek tvrdá. Zvýšení estrogenu krátce před menstruací způsobí výrazný účinek na mozek - vyvíjí se depresivní stav, žena je podrážděná, může se u ní objevit krátkodobá nespavost a její chuť k jídlu se změní.

Příznaky ustupují s další menstruací.

Jak diagnostikovat PMS

Nyní shrňme všechny výše uvedené. PMS nebo těhotenství u dívky? Jak identifikovat premenstruační syndrom?

Aby žena zvládla tento úkol, bude muset poslouchat své vlastní tělo. Obvykle před menstruací:

 • dochází k podrážděnosti / slzavosti / hysterii;
 • v dolní části břicha se objevují tažné a bolestivé bolesti prodloužené povahy;
 • nevolnost je možná, ale ve výjimečných případech;
 • žádné děložní krvácení;
 • někdy se objeví bolest zad;
 • dochází ke zvýšené únavě a dokonce k ospalosti.

V tomto případě budou testy na hormony normální. Progesteron je zvýšený, ale ne významně. A po nástupu menstruace se tento indikátor rychle sníží..

Chcete-li vyloučit těhotenství o 100%, můžete provést test doma. Některé lékárenské testovací proužky jsou vysoce citlivé. A asi týden před zpožděním kritických dnů můžete zjistit, zda je žena těhotná nebo ne.

Důležité: časné těhotenské testy se mohou mýlit. Je normální mít falešně negativní výsledek před zpožděním. To se děje kvůli nedostatečné úrovni hCG u nastávající matky. Tato látka rychle roste ve druhém měsíci „zajímavé pozice“, tedy po zpoždění kritických dnů.

PMS je...

Nejprve zjistíme, s čím se musíme obecně vypořádat. Začněme s premenstruačním syndromem.

PMS nebo těhotenství? Je obtížné rozlišovat mezi těmito dvěma státy v raných fázích „zajímavé pozice“.

Faktem je, že premenstruační syndrom je jev, který je u většiny žen pozorován před kritickými dny. Obvykle začíná jeden týden před „červenými dny kalendáře“.

Projev toho lze vyjádřit různými způsoby. Nejčastěji ženy pociťují výkyvy nálady a podrážděnost. Stejné příznaky jsou pozorovány u těhotných žen. Proto dále zjistíme, jak odlišit PMS od „zajímavé polohy“.

Nitroděložní tělísko (IUD) je populární a spolehlivá metoda antikoncepce. Má však životnost, po které musí být odstraněn. V některých případech musí být spirála odstraněna předčasně, například s rozvojem nemocí, bolestí, nepohodlí a silného krvácení.