Co je důvodem pocitu slabosti před a během menstruace

Spravedlivé pohlaví v kritických dnech často trpí malátností, která se projevuje ztrátou síly, nevolností, závratěmi a dalšími nepříjemnými projevy. Pocit slabosti během menstruace často ovlivňuje váš životní styl. Kvůli nedostatku síly nemůže žena dělat své obvyklé věci. Malátnost je často doprovázena několika dny před a po menstruaci. Abyste pochopili, jak překonat tento nepříjemný stav, musíte nejprve pochopit jeho příčiny..

Příčiny nevolnosti během menstruace

Slabost během menstruace je výsledkem řady fyziologických a patologických důvodů..

Fyziologické příčiny pocitu slabosti během nebo před menstruací

Mezi tyto faktory patří přirozené procesy, které se vyskytují v ženském těle během menstruace. Malátnost způsobuje změnu hormonálních hladin. Druhá polovina menstruačního cyklu je charakterizována aktivní produkcí progesteronu a poklesem hladiny estrogenu. Jedná se o hormony, které se podílejí na ženské reprodukční funkci. Nerovnováha těchto konkrétních látek způsobuje náhlé výkyvy nálady a únavu ve dnech menstruace..

Před menstruací si ženy všimnou zvýšení chuti k jídlu, nepohodlí v mléčných žlázách a jejich zvýšení. Je to způsobeno přípravou těla na početí po ovulaci. Pokud nedošlo k těhotenství, začíná odmítnutí endometria. Tento proces je doprovázen kontrakcí dělohy, což má za následek bolest v podbřišku, závratě a ztrátu energie..

Důvody, proč se necítíte dobře před menstruací, spočívají také v nedostatku stopových prvků a vitamínů, který lze v dnešní době u ženy pozorovat. Syntéza hormonů v centrálním nervovém systému vyvolává pokles krevního tlaku a únavu.

Patologické příčiny

Malátnost doprovázená silnými bolestmi břicha, silnou slabostí, nevolností, zvracením a závratěmi je patologická. Důvody tohoto stavu jsou následující:

 1. Anémie. Kvůli hojnému krvácení se mění složení krve a snižuje se hladina hemoglobinu. Tyto procesy jsou dočasné a indikátory se po regulaci obnoví. Ale způsobují nepohodlí a nepohodlí. Tato patologie má několik charakteristických příznaků, které jsou indikací pro vyhledání lékařské pomoci..
 2. Projevy premenstruačního syndromu. Žena pociťuje slabost před menstruací, podrážděnost, bolesti břicha, nevolnost a bolesti hlavy. Alkohol, tabákové výrobky, stresové faktory, fyzická aktivita a nedostatek živin v těle mohou vést k těmto příznakům. Pokud je nepohodlí menší, nevyžaduje tento stav lékařskou pomoc. Špatné zdraví, ke kterému dochází u PMS, lze připsat normě.
 3. Vegetovaskulární dystonie. Žena trpící touto patologií často čelí změnám krevního tlaku. To způsobí slabost po skončení menstruace..

V případě prudkého zhoršení zdraví byste neměli ignorovat nepříjemné příznaky. Tyto problémy je třeba řešit a prvním krokem je navštívit lékaře..

Jak odstranit malátnost

Když se v očích objeví ztmavnutí, žena pociťuje velmi silné bolesti hlavy a nevolnost, musíte si sednout nebo ležet, rozepnout si oblečení v oblasti krku a hrudníku. To zajistí nezbytný přístup vzduchu. Nejprve můžete otevřít okno. Poté se doporučuje několikrát se zhluboka nadechnout..

Pokud se žena cítí ospalá, je-li to možné, musíte poslouchat své tělo a relaxovat. Je to způsobeno zpracováním hormonů, které vyžaduje spoustu energie. Proto s menstruací dochází k tomuto stavu. Ženské tělo potřebuje obnovu.

Jaké léky mohou pomoci vyrovnat se se slabostí

Vaši pohodu můžete normalizovat pomocí několika léků:

 1. Pokud se během menstruace necítíte dobře, měli byste užívat ibuprofen (1–2 tablety každých 4–6 hodin) a ketony (10 mg každých 4–6 hodin)..
 2. Dramin (1 tableta každých 4-6 hodin) a Cerucal (10 mg 3x denně) zmírňují nevolnost.
 3. Andaxin (1-2 tablety třikrát denně po jídle) a Persen (3 tablety třikrát denně) se užívají za přítomnosti stresových faktorů.
 4. Jess pomáhá zbavit se projevů PMS. Začnou to užívat první den cyklu, 1 tableta denně. Tento lék patří k perorální antikoncepci, jejíž použití vám umožňuje udržovat normální hormony.
 5. Vitaminový komplex Vitrum plus - jedna tableta denně po dobu 1-2 měsíců. A také užívejte Magne B6 6-8 tablet denně s jídlem, toto množství by mělo být rozděleno na 2-3 dávky. Můžete použít jiné podobné léky. Obnovují potřebnou hladinu stopových prvků a vitamínů v těle ženy a pomáhají zbavit se malátnosti před menstruací a během období regulace..

V důsledku užívání drog dochází u mnoha žen k pozitivním změnám v blahobytu..

Tradiční metody v boji proti malátnosti

Tradiční medicína také nabízí několik léků, které vám pomohou vrátit se do normálního zdravotního stavu. Čaje z meduňky, zázvoru, lípy a petrželky budou zdravé. Příprava těchto nápojů je snadná:

 1. Nakrájejte kořen zázvoru na tenké plátky, vložte jej do nádoby, podlejte studenou vodou, zapalte a vařte 20 minut. Po ochlazení kapaliny můžete přidat med. Nápoj obsahuje velké množství minerálů, které žena potřebuje během menstruace..
 2. Čaj z meduňky pomáhá normalizovat nervový systém. Odstraní nejen špatné zdraví před, během a po menstruaci, ale také pomůže s dalšími nemocemi. Tento nápoj se používá při gastritidě, cukrovce, cholecystitidě, nachlazení, dysfunkci ledvin a žlučníku. Pro jeho přípravu se 30 g sušeného meduňky nalije do 1 litru vroucí vody. Po 30 minutách bude čaj připraven k pití..
 3. Nalijte 60 g sušených lipových květů s 1 litrem horké vody a nechte je čtvrt hodiny. Tento čaj obnoví požadované množství vitaminu C v těle..
 4. Nalijte 2 lžičky. semena petrželky 250 ml vroucí vody a necháme 5 minut. Tento nápoj se používá k normalizaci menstruačního cyklu..
 5. Slabost po menstruaci je také eliminována práškem z mořských řas. Ženám se doporučuje, aby si připravily šťávu z řepy nebo mrkve a infuzi Ginkgo Biloba. Pokud se objeví nevolnost, vypijte sklenici kefíru nebo si pod jazyk položte plátek citronu. Při menstruaci můžete také použít šťávu z kysaného zelí, která by měla také odstranit nepříjemné projevy.

Jak zabránit slabosti během menstruace

Pro usnadnění průchodu kritických dnů musíte dodržovat následující doporučení:

 1. Vezměte si teplou koupel. V důsledku tohoto postupu se rozšíří krevní cévy, zlepší se krevní oběh, nervový systém se uklidní a napětí zmizí. Teplota vody by měla být v rozmezí 39 ° C. Horká koupel během menstruace je kontraindikována. V těchto dnech také nenavštěvujte sauny a koupele. Zjistěte více o tom, proč se nedoporučuje koupat se během menstruace.
 2. Cvičte mírně. Rozhodněte se pro lehký běh, jógu, plavání nebo chůzi. To bude mít příznivý účinek na břišní svaly a sníží intenzitu bolesti..
 3. Během menstruace nepijte kávu. Pití tohoto nápoje vede k vazokonstrikci. U ženy to může vyvolat nárůst bolesti. A také kofein má aktivační účinek na nervový systém, což je během menstruace nežádoucí. Týden před přijetím předpisů se vzdejte alkoholických nápojů a tabákových výrobků.
 4. Dostatečně se vyspat. Při správném odpočinku pociťují ženy úlevu. Pomáhá snižovat bolest, obnovovat hormonální rovnováhu a normalizovat hladinu cukru v krvi. Kromě nočního spánku byste měli odpočívat půl hodiny a odpoledne..
 5. Věnujte pozornost výživě. Dříve v článku bylo zmíněno, že v procesu menstruace ztrácí žena prvky užitečné pro tělo. K normalizaci stavu je proto nutné obnovit ztracené látky. Zahrňte do stravy vařenou drůbež, hovězí maso, pohánkovou kaši, granátová jablka, jablka, ořechy, tmavou čokoládu, tvaroh, kefír a mořské plody.

Kdy navštívit lékaře

Pokud se žena cítí velmi špatně před menstruací a během těchto dnů, musíte vyhledat kvalifikovanou pomoc. Váš lékař vám pomůže určit, proč je vaše menstruace špatná a co dělat. Pokud se bolest stane silnou a přetrvává, je třeba kontaktovat lékařské zařízení. A také když se objeví následující příznaky:

 • ztráta vědomí;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • bolestivé močení;
 • bolest kloubů;
 • vzhled fragmentů stříbrné tkáně;
 • závrať;
 • záchvaty migrény;
 • bolest, která se podobá porodním bolestem;
 • nevolnost;
 • bledost kůže;
 • arytmie;
 • dušnost;
 • kovová chuť v ústech.

Lékař předepíše nezbytné vyšetření a na základě obdržených materiálů určí postup léčby. Někdy, když jsou bolestivé pocity, je nutný zásah endokrinologa a neuropatologa.

Nepríjemné pocity menstruace jsou známé všem ženám. Většina příznaků, které doprovázejí kritické dny, je spojena s hormonálními změnami a má fyziologickou povahu. Pokud však pociťujete silné nepohodlí, měli byste se poradit s lékařem. Preventivní opatření mohou pomoci zabránit slabosti během menstruace.

Důvody pro pocit nevolnosti během a před menstruací

Mnoho žen v období kritických dnů a v předvečer svého příjezdu pociťuje nedostatek energie a síly. Slabost během menstruace může být tak závažná, že je obtížné provádět každodenní činnosti. Důvody, proč se necítíte dobře, jsou různé. Je poměrně obtížné je určit bez pomoci lékaře..

Fyziologické příčiny

V těle ženy se každý měsíc vyskytne řada změn, které jsou příčinou onemocnění. Ve druhé polovině menstruačního cyklu se mění stav hormonálního pozadí. Úroveň estrogenu klesá a koncentrace progesteronu se začíná rychle zvyšovat, což vysvětluje špatný zdravotní stav před menstruací. Hormonální nerovnováha vede ke snížení výkonu, poruchám spánku a výkyvům nálady.

Po skončení ovulačního období se tělo aktivně připravuje na těhotenství. Zároveň je zcela normální, když se zvětšují mléčné žlázy a zvyšuje se chuť k jídlu..

Pokud nedošlo k oplodnění, pak je pohlavní orgán připraven k odmítnutí funkční vrstvy endometria, děloha se začne stahovat a ženy pociťují bolest v břiše a křížové kosti. Tyto příznaky jsou často doprovázeny slabostí a závratěmi..

Před nástupem kritických dnů může ženskému tělu chybět vitamíny C a A, stejně jako stopové prvky, jako je železo, hořčík, sodík a vápník. Z tohoto důvodu lze pozorovat obecnou nevolnost, pokles krevního tlaku a bledost kůže. Takové příznaky se mohou objevit v důsledku silného napětí centrálního nervového systému, ve kterém jsou syntetizovány hormony a regulovány procesy menstruačního cyklu..

Patologické příčiny

Normálně se zdravotní stav během menstruace mírně zhoršuje, žena pokračuje ve svém obvyklém životním stylu. Varováním by měla být silná slabost a závratě, doprovázené syndromem výrazné bolesti, zvracením nebo nevolností během menstruace. Důvody těchto změn jsou nejčastěji patologické. Žena potřebuje léčbu.

Předmenstruační syndrom

Každý měsíc s menstruací je pozorována silná slabost doprovázená závratěmi, nevolností, bolestmi břicha a podrážděností. V medicíně se kombinace těchto klinických projevů nazývá premenstruační syndrom. Stupeň jeho závažnosti je jiný..

Během normálního průběhu menstruace žena nepociťuje silné nepohodlí, její stav se jen mírně zhoršuje a všechny nepříjemné pocity nezpůsobují velké nepohodlí. Ve stejných situacích, kdy jsou příznaky PMS nadměrně výrazné, je nutná lékařská péče. Tyto změny naznačují patologický proces. Může to být vyvoláno stresem, kouřením a pitím alkoholu, nedostatkem vitamínů, nadměrnou fyzickou aktivitou a nemocemi vyvíjejícími se v těle.

Anémie

Jedním ze závažných faktorů, které mohou po menstruaci vyvolat slabost, je změna složení krve.

Menstruační krvácení často způsobuje pokles hladiny hemoglobinu. Na tomto pozadí se může vyvinout anémie. Nejčastěji jsou tyto změny pozorovány u žen s potlačeným imunitním systémem as anamnézou gynekologických onemocnění.

S významnou ztrátou krve během kritických dnů je zaznamenána celková nevolnost, která je doprovázena nevolností, zvracením. Mezi příznaky, které naznačují pokles hladiny hemoglobinu, patří:

 • bledost;
 • arytmie;
 • dušnost;
 • kovová chuť v ústech.

Pokud se takové příznaky objeví, musíte vyhledat pomoc od lékaře..

Depresivní stav

Hladiny hormonů se během cyklu neustále mění. To se během období regulace stává příčinou deprese a vzniku nepříjemných pocitů. Žena se cítí velmi špatně, nechce nic dělat, chybí jí fyzická a emoční síla. Blíže ke středu cyklu se stav vrátí do normálu.

Vegetovaskulární dystonie

Špatné zdraví po menstruaci je pozorováno u žen trpících vaskulární dystonií. Tato patologie je charakterizována prudkými skoky krevního tlaku, nejčastěji dochází k výraznému poklesu. Výsledkem je malátnost během kritických dnů..

Je možné určit vztah mezi zhoršením pohody a VSD doma. Chcete-li to provést, musíte systematicky měřit tlak v různých obdobích cyklu..

Jak se cítit lépe

V případech, kdy se zdravotní stav během menstruace výrazně zhorší, musíte vyhledat pomoc od lékaře. Teprve po zjištění příčin malátnosti vám gynekolog řekne, co dělat a jak eliminovat nepříjemné příznaky. Léky se často používají k potlačení bolesti a normalizaci hormonálních hladin. Průběh léčby závisí na příčině slabosti a přítomnosti doprovodných příznaků..

Existuje řada doporučení, podle kterých bude možné tento stav zlepšit:

 1. Systematické sporty. Mírná fyzická aktivita pomáhá normalizovat činnost kardiovaskulárního systému, což významně ovlivňuje pohodu.
 2. Nasycení těla kyslíkem. Bez ohledu na fázi cyklu a na to, jak se cítíte, musíte co nejvíce odpočívat na čerstvém vzduchu. U hypoxie (nedostatek kyslíku) se zaznamenává slabost, zvýšená únava a letargie.
 3. Správná organizace stravy. Denní menu by mělo obsahovat maximální množství ovoce a zeleniny. V tomto případě musí být škodlivé produkty vyloučeny nebo minimalizovány..
 4. Užívání vitamínů a minerálů. Vědci zjistili vztah mezi malátností a nedostatkem hořčíku v těle. Proto jsou ženám často předepisovány léky, které obsahují tento stopový prvek. Kromě toho před a během menstruace tělo potřebuje vitamíny A, E, C a B..
 5. Opuštění špatných návyků a pití kávy. Předmenstruační syndrom je výraznější u žen, které kouří. Alkohol a káva mohou také zhoršit stav. Doporučuje se tyto nápoje během pravidelného období vyloučit..
 6. Zvýšené hladiny hemoglobinu. Pokud problém nastal v důsledku rozvoje anémie, je předepsán dlouhý průběh příjmu železa.

Malátnost během kritických dnů, alespoň příležitostně, je zaznamenána u všech žen. Obvykle to neznamená zdravotní problém a je způsoben přirozenými příčinami. Pokud se stav výrazně zhorší, kromě obecné slabosti jsou pozorovány další klinické projevy, musíte vyhledat pomoc od lékaře. Tyto příznaky mohou signalizovat patologické změny v těle..

Příčiny slabé menstruace fyziologické a patologické povahy

U ženy je diagnostikována hypomenorea, pokud během 1 menstruace ztratí méně než 50 ml krve. Tomuto stavu obvykle předchází oligomenorea - zkrácení doby menstruace ve dnech. Obvykle je doba menstruace od 3 do 7 dnů. Odchylky od tohoto období směrem nahoru nebo dolů jsou považovány za abnormální. Krvácení trvající 1–2 dny se nazývá oligomenorea..

Je důležité najít a eliminovat příčinu štíhlých období.

Na gynekologická onemocnění lze upozornit snížením množství výtoku nebo skromným obdobím (až o 50 ml). Tento stav nemusí vždy nastat v důsledku patologických procesů v těle. Může to být způsobeno fyziologickými faktory, jako je těhotenství, kojení. Je třeba podrobně zvážit hlavní příčiny hypomenorey a situace, kdy sporé období vyžaduje odbornou kontrolu..

Patologické příčiny

Zvažme hlavní důvody ovlivňující množství krve vylučované během menstruace, které vyžadují úpravu:

 1. Anorexie nebo přísné diety. Oslabené tělo šetří energii k udržení života. Z tohoto důvodu menstruace prakticky není pozorována nebo se projevuje slabým krvácením..
 2. Vrozené anomálie ve struktuře pohlavních orgánů. Rozvinuté systémy nemohou plně plnit své funkce.
 3. Chirurgické odstranění dělohy nebo její části.
 4. Potraty a gynekologické poruchy, které vyústily v kyretáž děložního epitelu. Po potratu se menstruační cyklus mění, což také ovlivňuje množství vylučované krve. Pokud po vyčištění dojde k řídkému výtoku s nepříjemným zápachem, znamená to vývoj sekundární infekce.
 5. Nedostatek cenných vitamínů a minerálů v těle. Avitaminóza negativně ovlivňuje hematopoetické procesy v těle.
 6. Patologie štítné žlázy. Orgán je zodpovědný za produkci estrogenů, které ovlivňují fungování genitálií. Hormonální poruchy inhibují zrání vajíček a jejich uvolňování z folikulu.
 7. Obezita. Tento stav je nebezpečný vývojem hormonálních poruch na pozadí zpomaleného metabolismu. Sliznice dělohy žen trpících nadváhou nemá čas natolik růst, aby byla menstruace normální.
 8. Pohlavní choroby Způsobte selhání cyklu a snížení množství uvolněné krve.
 9. Gynekologické poruchy - polypy v děloze, polycystický vaječník, endometrióza.
 10. Patologie nervového systému. Abnormální změny v hypofýze a hypotalamu ovlivňují množství produkovaných pohlavních hormonů.

Dobře koordinovaná práce dutého systému je negativně ovlivněna zaměstnáním v nebezpečné výrobě a nepříznivou environmentální situací.

Fyziologické příčiny sporých období

Po 40 letech může příznak naznačovat bezprostřední nástup amenorey - úplnou nepřítomnost menstruace. Hypomenorea jako přirozený proces lze pozorovat do 2 let u mladých dívek po menarché. Zástupci spravedlivého sexu ve stáří čelí podobným příznakům. Pokles množství vylučované sekrece v nich je spojen s postupným slábnutím funkcí vaječníků.

Fyziologická hypomenorea může být spojena s dědičnou predispozicí. Pokud měla matka nebo babička slabé krvácení, je pravděpodobné, že dívka bude mít stejný stav. V takovém případě bude mít žena v budoucnu veškeré šance na normální těhotenství..

Hnědý nízký výtok je hlavním příznakem nízkých období (hypomenorea)

Objem menstruačního krvácení se může po intenzivním cvičení měnit nahoru nebo dolů.

Příznaky hypomenorey

Štíhlá menstruace se objevuje včas, ale liší se od normálního krvácení barvou. V patologii se odstín výtoku mění od nažloutlé až hnědé. Na podložce zůstávají drobné skvrny od krve. Délka sporých období se pohybuje od několika hodin do 2 dnů.

Podmínku navíc doprovází:

 • nevolnost;
 • časté bolesti hlavy;
 • otok mléčných žláz;
 • neustálá bolest v dolní části zad;
 • problémy s defekací.

Tmavě červený výtok během menstruace se objevuje se zánětem vnitřních pohlavních orgánů. Tajemství má zároveň viskózní konzistenci a špatně voní. Infekční gynekologická onemocnění jsou doprovázena obecným zhoršením blahobytu ženy a vyžadují okamžitou návštěvu gynekologa.

Diagnostika

Štíhlá menstruace může naznačovat nejen genitální infekce, ale také tvorbu benigních nebo rakovinných těsnění v děloze a vaječnících. Doporučuje se podstoupit počáteční vyšetření u gynekologa ihned po skončení menstruace. Během návštěvy kliniky se lékař zeptá ženy na intenzitu krvácení, jeho trvání a výskyt chronických onemocnění v historii. K posouzení stavu reprodukčního systému používá gynekolog následující diagnostické metody:

 • nátěr na flóru (k identifikaci zánětlivých procesů v těle);
 • krevní test (k určení typu infekce v těle, pokud existuje);
 • kolposkopické vyšetření (umožňuje vidět polypy a další novotvary ve struktuře endometria);
 • transvaginální ultrazvuk.

Důvodem nedostatečných období po 40 letech je přístup k menopauze

Navíc bude žena odkázána na mammologa. Musí být každoročně vyšetřován. V případě podezření na rakovinu budou standardní diagnostická opatření doplněna počítačovou tomografií pánevních orgánů, krevními testy na hormony.

Raná stadia rakoviny dělohy mají podobné příznaky jako ovariální dysfunkce. Z tohoto důvodu je nutné kontaktovat gynekologa, když se objeví první známky porušení..

Včasná diagnostika onkologie významně prodlouží život pacienta.

Způsoby řešení porušení

Léčebný režim pro hypomenoreu určuje gynekolog po shromáždění údajů o symptomatickém obrazu poruchy a získání výsledků diagnostických postupů. Terapie do značné míry závisí na příčině nástupu sporých období..

V tomto případě stojí za to vědět o následujících funkcích:

 1. V případě endokrinních poruch budou pacientovi nabídnuty hormonální léky, které normalizují činnost reprodukčního systému. Vhodný lék zvolí lékař v závislosti na věku ženy. Hormonální látky pro ženy po 30 a 50 letech se liší svým terapeutickým účinkem a složením.
 2. Zánětlivé procesy jsou léčeny antibiotiky po identifikaci typu patogenu, který způsobil hypomenoreu. Terapie je nutně posílena užíváním antihistaminik (ke zmírnění otoků z postižených tkání), protizánětlivých léků a spazmolytik.
 3. Obezita a podváha, které vyvolaly slabou menstruaci, jsou odstraněny normalizací denního režimu a úpravou výživy. S anorexií je obtížnější se vyrovnat než s obezitou. Její léčba se provádí v nemocnici pod dohledem zdravotnického personálu..
 4. Nádory v děloze, cervikálním kanálu nebo vaječnících jsou chirurgicky odstraněny. Rakovinné novotvary vyžadují integrovaný přístup k léčbě: užívání léků, radiační terapie, korekce stravy atd..

U hypomenorey způsobené stresem, podvýživou nebo nadměrnou fyzickou námahou je léčba lidovými léky přijatelná. Chcete-li zvýšit množství výtoku během menstruace, používejte v určité dny cyklu šalvěj, děložní bór. Je důležité, aby použití tradičního léku na hypomenoreu bylo dohodnuto s lékařem. Samoléčba zřídka končí úspěšně.

Dalším důvodem pro sporé období jsou hormonální změny

Nebezpečí opožděné léčby

Hypomenorea signalizuje nepřítomnost ovulace, hormonální poruchy a další poruchy v těle. Nedostatečná pozornost ke zdraví může vést k formaci u ženy:

 • obezita;
 • antény na obličeji;
 • onkologie.

Nádory, které se tvoří v mozku, narušují práci hypofýzy a hypotalamu, což ovlivňuje koordinaci pohybů a duševních schopností. Velké cysty ve vaječnících jsou nebezpečné prasknutím stěny orgánu a rozvojem peritonitidy.

Důsledky skrovného období představují hrozbu nejen pro zdraví, ale i pro život žen. Proto jsou jakékoli změny v menstruaci (pokud jde o délku a hojnost) důvodem pro vyšetření u gynekologa.

Prognóza těhotenství

Málo hnědé menstruační krvácení je jedním ze známek ne ovulace. V tomto stavu žena nebude moci otěhotnět. Dívka se může ujistit o nepřítomnosti nebo přítomnosti ovulace doma pomocí měření bazální teploty a speciálních testů.

Během ovulace (uprostřed cyklu) se bazální teplota zvyšuje o 0,5-1 stupně. Pokud dojde k ovulaci, může se žena stát matkou, pokud si to přeje..

Koncepce dítěte by měla být plánována uprostřed menstruačního cyklu: během uvolňování vajíčka z folikulu.

Pokud doma nebylo možné detekovat ovulaci a existují malá období, musíte se obrátit na svého gynekologa o ultrazvukové vyšetření. Metoda umožní lékaři vyšetřit vaječníky, určit přítomnost folikulů v nich.

V nestandardních situacích, například s hubeným obdobím, je lepší začít plánovat těhotenství s lékařským vyšetřením. Kromě gynekologa je vhodné, aby žena navštívila endokrinologa a genetika. Tím se zvýší šance na zdravé dítě..

Slabost během menstruace

Ženy, které během menstruace pociťují slabost, považují tento stav většinou za normu. Ale toto stanovisko je mylné - malátnost je často spojena s PMS, poklesem hladin hemoglobinu a dalšími poruchami. Je možné se zbavit bolestivého pocitu v prvních dnech menstruačního cyklu. První věcí, kterou musíte udělat, je naplánovat vyšetření, podle jehož výsledků lékař předepíše léčbu nebo poradí metody korekce stavu pomocí nedrogových prostředků.

Proč slabost během menstruace

Krátce před nástupem menstruačního krvácení a v prvních dnech nového cyklu dochází v těle k prudkým hormonálním výkyvům. S nástupem krvácení klesá vysoká hladina progesteronu a estrogen se začíná aktivně produkovat. Takové biochemické procesy během menstruace jsou u většiny žen doprovázeny jen slabou slabostí a u některých vůbec nezmizí..

Někdy je zhoršení blahobytu výraznější. Dámy si stěžují na záchvaty nevolnosti během menstruace, závratě, horečky, následované zimnicí. Někdy je slabost tak silná, že není síly pracovat, chcete si lehnout. Tento stav nelze ignorovat. Příčinou špatného zdraví může být závažný premenstruační syndrom s vegetativními projevy, stejně jako významná ztráta krve během menstruace a související pokles hladiny hemoglobinu..

Stav ženy se vrátí k normálu již 3. - 3. den nového cyklu. Ale slabost po menstruaci by měla upozornit. Často se vyskytuje na pozadí zánětlivých procesů, metabolických poruch.

Předmenstruační syndrom a slabost

2-7 dní před nástupem menstruace a v prvních 2 dnech krvácení se objevuje premenstruační syndrom (PMS). Jedná se o soubor příznaků, které významně zhoršují pohodu dámy..

Slabost před a během menstruace u žen s PMS je spojena s cefalgickou nebo krizovou formou poruchy. V prvním případě jsou dívky závratě, dochází k bolesti.

Možné jsou i další projevy cefalgické formy PMS:

 • záchvaty nevolnosti, zvracení;
 • nadměrná citlivost na štiplavý zápach, hlasité zvuky;
 • rychlé změny nálady;
 • Nadměrné pocení;
 • Bolestivé, mozolnaté prsa
 • necitlivost horních končetin.

U této formy předmenstruačního syndromu se bolest hlavy objeví v oblasti chrámu, má pulzující charakter, vyčerpává dámu. Cefalgický typ PMS je obzvláště běžný u mladých dívek a mladých žen, méně často u žen starších 35 let. 20% všech případů PMS se vyskytuje v této formě onemocnění.

Krizová forma premenstruačního syndromu je doprovázena náhlými změnami tlaku. Během špiček krevního tlaku dochází k obavám z umírání, ruce a nohy ztuhnou, dámy pociťují stlačení hrudníku. Krize se vyskytují hlavně v noci, jejich konec je doprovázen vypouštěním velkého objemu moči. Důvody tohoto projevu PMS jsou dlouhodobý stres, silná fyzická únava a nedávné infekce. Krize PMS se vyskytuje u starších žen častěji (13–20% případů) než u mladých žen (4%).

Důvodem, proč dívka pociťuje slabost během menstruace, mohou být atypické formy PMS. Hypertermie se projevuje zvýšením tělesné teploty před a jejím snížením po nástupu menstruace. Hypersomnie způsobuje ospalost u žen.

Pokles hladiny hemoglobinu během menstruace

Těžká slabost během menstruace může být způsobena poklesem hladin hemoglobinu. Zdravé dívky nepociťují onemocnění spojená se ztrátou krve - ženské tělo se tomu přizpůsobuje.

Normální hemoglobinový index pro ženy je 120-140 g / l. Pokud k nedostatku proteinu obsahujícího železo dojde ještě před zahájením nového cyklu, krvácení jen zhorší špatné zdraví. Slabost se také objeví, pokud jsou první dny cyklu doprovázeny silným krvácením, objem ztráty tělesné tekutiny je více než 200 ml.

 • závrať;
 • nevolnost;
 • záchvaty zvracení;
 • rozptýlení,
 • bolest hlavy;
 • blikající mouchy před očima;
 • bušení srdce;
 • nedostatek vzduchu.

Jak se zbavit slabosti během menstruace

Pokud víte přesnou příčinu, můžete se vyhnout malátnosti. Měly by být hodnoceny ženy, které pravidelně pociťují slabost na konci a na začátku cyklu.

 • Co říká nadýmání během menstruace?
 • Průjem během menstruace je příčinou průjmu
 • Co dělat, pokud vaše období připadne na novoroční svátky
 • Proč po zrušení antikoncepce neexistuje období?

Dámy, které příliš těžko reagují na PMS, musí věnovat zvláštní pozornost stravě. Mělo by to vyloučit tučné maso, uzeniny, kofeinové nápoje, alkohol. Doporučuje se používat fermentované mléčné výrobky s nízkým procentem tuku, libové maso a drůbež, tučné mořské ryby (vařené nebo pečené). Během menstruace jsou užitečné čerstvé zeleninové saláty, ovoce, džusy.

U anémie z nedostatku železa může dojít ke zpoždění menstruace. Začátek nového cyklu poté, co probíhá závratě, celková slabost. K zotavení potřebují ženy odpočinek. Zatímco doma během menstruace může dáma ležet několikrát denně, zatímco v práci - zaujměte pohodlnou pozici a pokuste se odpočívat po dobu 5-10 minut. Je důležité, aby byla místnost dobře větraná a její osvětlení nebylo příliš jasné..

Správně zvolená strava pomáhá mírně zvýšit hladinu hemoglobinu. Před menstruací a v prvních dnech by žena měla jíst pohanku, červené maso, játra a klobásu. Užitečná granátová jablka a šťáva z nich, tomel, citrusové plody, černý rybíz, zelí. Milovníci sladkostí mohou nahradit dort nebo čokoládovou tyčinku hematogenní tyčinkou.

Správné dýchání

 1. Postavte se rovně nebo si sedněte na židli a narovnejte si záda.
 2. Zhluboka se nadechněte a podržte vzduch v plicích po dobu 3–5 sekund.
 3. Pomalý výdech trvá 3-4 sekundy.

Musíte udělat 8-10 opakování každé 2 hodiny.

Tradiční medicína

Uvolněte slabost v kritických dnech lidových prostředků.

Zelený, zázvorový čaj s citronem pomáhá ženám zlepšit tón, zbavit se závratí. Užitečný je lipový nálev, nápoj z třezalky tečkované.

Rada lékaře

Bezmocnost v týdnu před menstruací není normální. Slabost, zvláště pokud je doprovázena horečkou, poklesem tlaku, anémií, by měla ženu přinutit, aby vyhledala radu od gynekologa. Specialista předepíše vyšetření, podle jehož výsledků diagnostikuje a předepíše léčbu.

Ženy s anémií možná budou muset konzultovat hematologa. Mělo by se poradit, pokud je cyklus krátký a období je těžké. Specialista předepíše přípravky obsahující železo, které pomohou vyrovnat se s malátností.

Někdy dochází k silné slabosti, když dochází ke stagnaci krve, která se hromadí uvnitř dělohy. Příčinou takového porušení může být nádor, polyp, porušení odtoku v důsledku zúžení děložního čípku, zánětlivý proces po potratu. Léčba stagnace krve se provádí léky (oxytocin ke stimulaci kontrakce stěn dělohy), krev je nasávána katétrem, lze doporučit chirurgický zákrok.

Závěr

Pojmy menstruace a slabosti nejsou synonyma, jak se běžně věřilo před několika desítkami let. U zdravé ženy zůstává zdravotní stav během menstruace normální, již třetí den krvácení je docela schopná pracovat, cítí nával energie. Proto ženy, které pravidelně pociťují slabost, musí zjistit příčinu porušení, podstoupit léčbu a prevenci..

Slabost během menstruace: kde načerpat energii a jak zlepšit náladu

Dobrá nálada má pozitivní vliv na tělo: zlepšuje krevní oběh, funkci mozku a dokonce i stav pokožky a cév. Lidé s lepší náladou zvládají obtížné úkoly efektivněji než ti, kteří mají depresi, protože mozek není zaměstnán zvládáním emocí, ale řešením úkolu. Co však dělat se špatnou náladou a slabostí pro ženy během menstruace, když se předpokládá, že špatná nálada je nevyhnutelný fyziologický jev.

PMS a nálada: jaké je spojení

Lékařsky řečeno, všechno, co se děje těsně před menstruací - svalové napětí, průjem a tíha v hrudi - je považováno za premenstruační syndrom (PMS), vysvětluje Stephen R. Goldstein, MD, profesor porodnictví a gynekologie na University of New York Medical Center. York. Podle něj jsou pro většinu žen rozhodujícím faktorem PMS problémy s náladou: smutek, úzkost, výkyvy nálad, melancholie, citlivost a dokonce i hněv a nenávist k sobě..

Odborníci tvrdí, že výkyvy nálady a další příznaky nemusí nutně znamenat abnormální hladinu hormonů, jako je tomu u výkyvů nálady během menstruace. Každá studie provedená na ženách během PMS ukazuje, že jejich hladiny cirkulujícího hormonu jsou normální, říká Nanette Santoro, ředitelka reprodukční endokrinologie v Montefiore Medical Center v New Yorku. Někteří vědci se domnívají, že určité hormonální metabolity v mozku způsobují změny nálady, nebo že některé ženy jednoduše metabolizují hormony odlišně, řekla. Otázka, proč některé ženy trpí PMS tvrdě, je stále otevřená..

Jak zlepšit vaši náladu během PMS

Dr. Stephen R. Goldstein doporučuje, aby ženy zvýšily příjem vitaminu B6 - ne nutně pomocí doplňků, ale více fazolí, ořechů, celozrnného chleba a cereálií.

Jedním z nejúčinnějších způsobů je omezit příjem soli, říká Christian Northrop, autor nejprodávanějšího Ženského těla, Ženské moudrosti a porodnice-gynekologa s osvědčením. Zabráníte tak dehydrataci a zmírníte fyzické i emocionální příznaky. Northrop také obhajuje omezení cukru a omezení kofeinu, což může zhoršit příznaky PMS. Rovněž věří, že stojí za to vyhnout se „dietní“ sodě a potravinám obsahujícím sladicí přísady aspartam a glutamát sodný. Společnost Northrop také doporučuje zvýšit hladinu zinku ve stravě prostřednictvím drůbeže, mořských plodů a obilovin, jakož i hořčíku (ze luštěnin, obilovin a zeleniny).

A konečně, odborníci radí ženám, aby věnovaly zvýšenou pozornost hmotnosti a fyzické aktivitě a nezacházely do extrémů. „Udržování zdravé hmotnosti - nikoli nadváhy nebo podváhy - a pravidelné cvičení bez nadměrného vyčerpání může pomoci zmírnit příznaky PMS,“ říká Rebecca Amaru, MD a zaměstnankyně lékařského centra Mount Sinai v New Yorku. Správně vybrané antikoncepční pilulky také pomohou snížit nepříjemné příznaky, s tím vám může pomoci gynekolog.

Proč zažíváme výkyvy nálady během menstruace

Na rozdíl od stereotypů o „kritických dnech“ se folikulární fáze ženského cyklu (začíná prvním dnem nástupu menstruace a trvá přibližně polovinu celého cyklu) vyznačuje dobrou náladou. Během této doby se budete cítit asertivnější a šťastnější. Důvodem jsou hormony, jmenovitě zvýšená hladina estradiolu.

Ale během ovulace, ke které dochází po folikulární fázi, se stáváme emocionálnějšími a zároveň se zvyšuje sexuální touha a snižuje se práh bolesti. Pokud jste však zahlceni pozitivními nebo negativními emocemi, může být obtížné soustředit se na práci nebo každodenní povinnosti. Vaše myšlenky mohou být zaměřeny pouze na zdroj emocí..

Jak se cítit lépe během menstruace

Speciálně pro ovládání emocí existují trackery nebo kalendáře ženského cyklu, například Flo, aplikace vytvořená v Bělorusku a v říjnu, která uzavřela kolo investic na rekordních 200 milionů $ pro startup z této země. Flo, hlavní vědečka, Dr. Anna Klepchukova, která se specializuje na ženskou fyziologii a endokrinní poruchy, doporučuje sledovat hladinu následujících hormonů štěstí během ovulace: endorfin (uvolňovaný během cvičení, sex nebo poslech příjemné hudby), serotonin (nachází se v ořechech, banánech, čokoláda, losos a sluneční světlo) a oxytocin (uvolňuje se při mazlení, líbání nebo kojení). Vždy tedy existují speciální věci, které vám pomohou udělat radost..

Zdá se, že mi nic nepomůže

Podle farmaceutické společnosti Bayer má 3 až 8% žen předmenstruační dysforickou poruchu (PMDD). Jde o obtížné pokračování premenstruačního syndromu (PMS). Ačkoli pravidelné PMS a PMDD mají podobné fyzické a emoční příznaky, PMDD způsobuje extrémní změny nálady, které mohou vážně narušit vaši práci a dokonce poškodit váš vztah. Jak bylo vysvětleno na Mayo Clinic, příčina PMDD je nejasná. Dnes je léčba tohoto syndromu zaměřena na prevenci nebo minimalizaci příznaků a může zahrnovat:

 • Antidepresiva.
 • Antikoncepční pilulky.
 • Výživové doplňky.
 • Bylinné léky.
 • Změny stravy a životního stylu.

Každá z těchto metod musí být projednána s lékařem..

Abyste během cyklu nepocítili ztrátu energie, podívejte se na tato cvičení od Donny Eden - pomáhají rozveselit lépe než káva..

Mindvalley

Mindvalley je globální komunita lidí zapálených pro zlepšování: podnikatelé, inovátoři, myslitelé, umělci, digitální nomádi. Spojuje nás touha získat efektivní a praktické vzdělání ve všech oblastech našeho života. Programy Mindvalley se věnují rozvoji schopností myšlení, jak budovat kariéru a zůstat v poptávce v kontextu vývoje robotiky, stát se šťastnějšími ve vztazích, vytvářet tělo snů, rozvíjet intuici a zároveň dělat svět lepším místem..

Vše o vašich obdobích: 25 odpovědí na hloupé a trapné otázky

Určitě jste o tom přemýšleli, ale váhali jste se zeptat.

1. Je možné otěhotnět během menstruace?

Ano. Okno plodnosti (tzv. Období, kdy je nejpravděpodobnější početí) nejčastěji spadá na 10. – 14. Den cyklu. Ale někdy - i při pravidelném cyklu - se to může nepředvídatelně změnit. Načasování „plodného okna“ v menstruačním cyklu: denní specifické odhady z prospektivní studie. To znamená, že existuje riziko otěhotnění i během menstruace..

2. Pokud bolí žaludek - to je normální?

Ne. Menstruace může být nepříjemná, ale většinou nepohodlí nemá vliv na kvalitu vašeho života. Kromě toho lze snížit bolest.

Pokud se ale křeče a silné krvácení opravdu vyčerpají, je to alarmující signál. Může to být kvůli menoragii, proč je moje menstruace tak těžká? - tzv. menstruační nepravidelnosti, které jsou doprovázeny nadměrným výtokem.

Pokud zjistíte, že je více krve než obvykle, a křeče se staly bolestivějšími, poraďte se se svým gynekologem, abyste vyloučili hormonální nerovnováhu, děložní myomy, poruchy oběhu a další možná onemocnění.

3. Je možné sportovat během menstruace?

Je to možné a dokonce nutné. Role cvičení při léčbě menstruačních poruch: důkazy naznačují, že cvičení - zejména aerobní cvičení (chůze, běh, plavání, zumba, pilates, jóga) a strečink - může snížit bolest způsobenou děložními křečemi.

Upozorňujeme však, že je důležité naslouchat potřebám těla. Pokud pocítíte slabost a bolest, které odrazují od jakékoli snahy tvrdě pracovat, je lepší trénink odmítnout, přeplánovat tvrdou práci a místo toho jít na konzultaci s gynekologem.

4. Je možné plavat během menstruace v otevřených nádržích a bazénech? Co když se „tam“ něco dostane?

Pokud používáte tampony, rizika jsou minimální. Zaplavte si zdraví.

Toto doporučení platí i pro případy, kdy se ve vodě podle vašeho výběru vyskytují žraloci. Life hacker již napsal: neexistuje jediný potvrzený případ, kdy by dravec během jejího období zaútočil na plavce.

Obecně platí, že žraloci z nějakého důvodu dávají přednost lovu mužů.

5. Je pravda, že se menstruace zastaví ve vodě??

Ne. A když plavete a relaxujete ve vaně, děloha se nadále stahuje a menstruace pokračuje..

Jedinou nuancí je, že voda blokuje odtok krve. Z tohoto důvodu se zdá, jako by se během vodních procedur vylučovalo méně krve. Ale jakmile půjdete na (podmíněně) břeh, veškerá krev nahromaděná během plavby se vrhne k východu a menstruace bude pokračovat jako obvykle.

6. Jak dlouho lze nosit jeden tampon?

Lékaři doporučují syndrom toxického šoku ke změně tamponu každých 4 až 8 hodin.

Existuje však extrémně vzácná, ale velmi nebezpečná komplikace spojená s dlouhodobým používáním hygienických výrobků. To je toxický šok. Je to způsobeno bakteriemi, které normálně žijí na pokožce. Někdy pronikají vlákny tamponu a začínají se tam rychle množit a současně uvolňují obrovské množství toxinů. Důsledkem toho je těžká intoxikace, někdy dokonce smrtelná.

Pokud si nepamatujete přesně, kdy jste si vyměnili tampon, ale začnete se cítit jako v prvních dnech chřipky (horečka, zimnice, slabost, bolest hlavy, nevolnost), okamžitě zavolejte sanitku.

7. Může se tampon ztratit uvnitř? Například spadnout do lůna?

Vyloučeno Vagina není tak hluboká, jak by se mohlo zdát: její délka, dokonce ani ve vzrušeném stavu, nepřesahuje 17-18 cm. Když se do ní něco dostane, nějak se opírá o extrémně úzkou oblast - děložní čípek.

Cervix je ochranná bariéra, která nepropouští nic zbytečného: ani cizí bakterie, ani mechanické částice. Včetně samozřejmě tamponu. Prostě nemá kam propadnout.

8. Kolik krve by se mělo uvolnit během menstruace?

V průměru je období 30–70 ml (2–5 lžící) po celou dobu menstruace - nezáleží na tom, zda trvá tři dny nebo týden.

9. Ztrácím více krve! Je to velmi nebezpečné?

Záleží na tom, co znamená „více“. Pokud toto slovo znamená objem něco málo přes 4 polévkové lžíce, pak je to obecně normální. Jde o to, že menstruační tekutina není jen krev. Zahrnuje to, kolik krve ztratíte během menstruace? do sebe také částice sliznice dělohy.

Koncept „normálního objemu menstruační tekutiny“ se velmi liší. Každá menstruace je navíc odlišná: někdy je méně výtoku, někdy více. Pokud tedy nepociťujete bolestivé křeče, nevolnost, silnou slabost nebo jiné neobvyklé příznaky, jste pravděpodobně v pořádku..

Skutečně nebezpečná ztráta krve je vzácná. Buďte ale připraveni co nejdříve se poradit s gynekologem, pokud:

 • Krev několik hodin nasákne jednu nebo více vložek (tamponů) za hodinu.
 • Abyste zabránili únikům, musíte použít dvojitou ochranu: tampon i vložku současně.
 • Krvácení trvá déle než 7 dní.
 • Vaše období jsou tak bolestivá, že kvůli nim musíte změnit plány..
 • Menstruaci doprovází silná slabost, únava, závratě a další známky ztráty krve.

10. Je normální, že se sraženiny uvolňují?

Ano. Sraženiny jsou částice výstelky dělohy odmítnuté během menstruace. Pokud jejich průměr není větší než 2-2,5 cm, nemusíte se bát.

Pokud je sraženin více, nezapomeňte kontaktovat svého gynekologa. Takový výtok se často vyskytuje u cyst, polypů, děložního myomu. Na základě výsledků je nutné stanovit jejich příčinu a podstoupit léčbu.

11. Pokud test ukázal těhotenství a poté začala téct krev - jedná se o potrat?

 • Dva pruhy byly chybou. K tomu dochází, pokud jste například porušili pokyny a nechali test zůstat v moči déle, než je doporučeno. Nebo test vypršel.
 • Máte zvýšenou hladinu lidského choriového gonadotropinu (označovaného jako hCG nebo hCG). Hladina tohoto hormonu se zpravidla zvyšuje během těhotenství a je to tento hormon, který je fixován standardními testy zobrazujícími druhý proužek. V některých případech však může hCG stoupat z jiných důvodů než je těhotenství. Například kvůli užívání léků na plodnost. Nebo kvůli zdravotním problémům: hCG často roste s cystami a nádory vaječníků, některými chorobami ledvin, infekcemi močových cest atd..
 • Skutečně jste potratili. Nejčastěji se to stane, když se v oplodněném vajíčku vyskytnou chromozomální abnormality a děloha oplodněné vajíčko krátce po implantaci odmítne. Podle statistik potratů Americké asociace těhotných žen je 50-75% všech potratů přičítáno tomuto časnému druhu.

Ať už je to jakkoli, pokud test ukázal dva proužky a brzy začala menstruace, musíte navštívit gynekologa. Pouze lékař může zjistit, proč k tomu došlo, a vyloučit možná nebezpečná porušení.

12. Pokud menstruace nenastala, je to těhotenství?

Ve většině případů, pokud jste zdraví a sexuálně aktivní, ano. Menstruace, která nepřišla včas, je jednoznačným důvodem k nákupu testu a kontaktování gynekologa.

Někdy však vynechání menstruace nemá nic společného s těhotenstvím. Důvody pro zpoždění mohou být různé faktory, od hormonálních narušení až po jet lag, nutriční nedostatky nebo stres. A přesto stojí za to konzultovat s gynekologem.

13. A pokud vaše menstruace přišla, rozhodně to není těhotenství?

Téměř jistě. Pokud začnete vypouštět obvyklý objem, nejste těhotná Jsem těhotná? Časté dotazy týkající se raného těhotenství.

Je důležité si uvědomit, že přibližně 25-30% žen v časném těhotenství má špinění. Jejich důvody mohou být velmi odlišné: od zcela normálního krvácení z implantace po vyvíjející se infekci..

Je však téměř nemožné zaměnit je za skutečnou menstruaci: jsou příliš vzácné a krátkodobé..

14. Jak by měla menstruace vonět?

Normálně nic. Přesněji řečeno, neměli byste cítit žádnou zvláštní vůni, dokud ji záměrně nezachytíte. A když začnete, pocítíte jen kovový pach krve s sebemenší příměsí vaginálního jantaru.

Silný, štiplavý, hmatatelný zápach Proč páchne menstruace? často mluví o infekci. Nepokoušejte se to tedy jen maskovat - poraďte se se svým gynekologem!

A určitě musíte jít k lékaři, pokud si kromě neobvykle silného zápachu všimnete:

 • Zvýrazní žlutě nebo zeleně.
 • Menstruace bolestivější než obvykle.
 • Bolest a nepohodlí v žaludku a / nebo pánvi.
 • Zvýšení teploty.

Tyto příznaky jasně naznačují, že se zánět vyvíjí někde uvnitř..

15. U menstruace je normální kašel a dušnost.?

Je to spíše jedna z variant normy. Menstruace je doprovázena snížením hladiny ženského hormonu estrogenu a nedostatek ovlivňuje změny funkce plic ve vztahu k menstruačnímu cyklu u žen s cystickou fibrózou na plicích. V důsledku toho se může objevit kašel a mírná dušnost, které mizí spolu s menstruací..

16. Nástup menstruace lze určit hlasem?

Studie z roku 2011 zjistila, že hlasy žen poskytují podněty pro pravděpodobnost ovulace? Důležitost režimu vzorkování, že u žen během menstruace jsou pozorovány významné změny charakteristik hlasu. Obecně řečeno: před ovulací je ženský „hlas“ vyšší a melodičtější, rychlost řeči se zvyšuje a v době menstruace klesá zabarvení a tempo. Některé mladé dámy toho mají tolik, že je to zjevné i pro nezasvěcené uši..

17. Je pravda, že ženy s PMS jsou nervózní a nepředvídatelné??

Spíše impulzivnější. Například bylo stanoveno, že chování žen při utrácení je citlivé na menstruační cyklus, že těsně před menstruací utrácejí ženy více peněz a nakupují ukvapeně. Důvodem je skutečnost, že mladé dámy pociťují fyzické nepohodlí a hledají způsoby, jak se cítit lépe. Jedním z nich je i nepotlačitelné impulzivní nakupování.

18. Během svého období buďte hloupí?

Hormonální fluktuace mohou skutečně narušit paměť a koncentraci alespoň u některých žen Ne, období mozku ve skutečnosti není věc. Svou roli hraje také fyzické nepohodlí: zažívání nepříjemných pocitů v děloze, ženy jsou rozptýleny, rychleji se unavují a jsou méně soustředěné. Mluvit o poklesu mentálních schopností je v tomto případě stejné jako za předpokladu, že lidé během nachlazení zhloupnou..

19. Je možné barvit vlasy během menstruace?

Existuje představa, že hormonální výkyvy během menstruace nějak mění vlastnosti vlasů, kvůli nimž se barva špatně pokládá. Profesionální kadeřníci to však nepotvrzují Pravda o 6 mýtech o barvách vlasů. Výsledek barvení nezávisí na dni cyklu, takže přineste krásu, kdykoli chcete.

20. A rozšířit řasy?

Umět. Menstruace nemění vlastnosti vlasů, takže postup lepení „prodlužovačů“ řas bude přesně stejný jako v kterýkoli jiný den cyklu.

21. Říká se, že během menstruace nemusíte chodit k zubaři nebo se nechat depilovat, protože to bude bolet víc. To je pravda?

Ano, ale jen částečně. Prah bolesti skutečně mění vnímání bolesti napříč fázemi menstruačního cyklu u žen s chronickou bolestí. v závislosti na fázi cyklu. Snižuje se týden před menstruací. To znamená, že zubní ošetření nebo řekněme shugaring se vám bude zdát nepříjemnější než obvykle..

Ale po skončení menstruace a až do ovulace práh bolesti naopak roste. Stojí za to předepsat bolestivé postupy pro tato období..

22. Je možné podstoupit testy během menstruace?

Hodně záleží na tom, o jaké analýze mluvíme..

Například hladiny hemoglobinu se přirozeně snižují během ztráty krve, takže by bylo chybou měřit to během menstruace. Naproti tomu jsou hladiny cholesterolu vyšší v menstruačním cyklu, který ovlivňuje hladinu cholesterolu během období než dříve a po něm. Pokud užíváte léky proti bolesti, mohou také ovlivnit výsledky vašich testů..

Proto pokud je to možné, odložte testy krve a moči, dokud vaše menstruace neskončí. Pokud je analýza naléhavá, nezapomeňte se poradit se svým lékařem, aby dešifroval výsledky a upravil fázi vašeho cyklu..

23. Je možné si během menstruace podat vaginální čípky?

Můžete vsadit. Je však třeba mít na paměti, že krvácení může drogu smýt ještě předtím, než začne účinkovat. To znamená, že se také sníží účinnost léčby. Tato situace je zpravidla uvedena v pokynech pro konkrétní čípky..

Ve většině případů jsou svíčky předepisovány v kurzu, který by neměl být přerušován. Proto existují dvě možnosti řešení problému:

 • Začněte kurz tak, aby byl dokončen před nástupem menstruace. Pokud jsou například vaše svíčky navrženy na 10 dní používání, musíte kurz zahájit nejpozději 11–13 dní před plánovaným začátkem menstruace.
 • Používejte svíčky odolné vůči praní. Takové čípky jsou poměrně vzácné a stojí více než jejich protějšky. Zeptejte se svého gynekologa, kterému dávat přednost..

24. Je možné způsobit menstruaci do požadovaného data?

Obecně ano. Nejúčinnějším způsobem je začít užívat antikoncepční pilulky v cyklu před požadovaným datem. V tomto případě začne menstruace den nebo dva poté, co přestanete užívat pilulky..

Mezi další způsoby, jak vyvolat menstruaci, patří celá řada fyzikálních metod. Můžete si například dát horkou koupel nebo mít sex. Účinnost těchto metod je však mnohem nižší. A v každém případě je nelze kategoricky použít, pokud máte podezření, že jste těhotná..

25. Co pít nebo jíst, abyste oddálili menstruaci?

Jídlo ani pití neovlivňují nástup menstruace. Pokud chcete odložit menstruaci, pomohou vám pouze hormony, zejména antikoncepční pilulky. Menstruace nenastane, dokud nepřestanete užívat.

V každém věku ženské tělo stejně potřebuje hormon progesteron. Tato látka hraje rozhodující roli ve věcech porodu, menstruačního cyklu a průběhu klimakterického období.