Menstruace po Yarině

Moderní orální antikoncepce je jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak zabránit těhotenství. Jako každý lék, i lékárníci je neustále upravují a vylepšují. Každá nová generace antikoncepce se stává účinnější a bezpečnější pro zdraví. Dnes je takový nástroj Yarina. Lék nejen vylučuje možnost početí, ale současně má příznivý účinek na povahu menstruace. Ale navzdory popularitě antikoncepce a aktivního užívání ne všechny ženy mohou pochopit, jak Yarina a menstruace souvisí, jaké mohou být rysy během a po ukončení užívání.

Jak Yarina ovlivňuje menstruaci

Lék na prevenci těhotenství se doporučuje ženám s pravidelným cyklem, které nemají gynekologické problémy. Jeho hlavním úkolem, stejně jako u jiných podobných prostředků, je zajistit, aby ženský reprodukční systém fungoval, jako by již došlo k ovulaci. Díky mechanismům, které spouští účinné látky přípravku Yarina, je zrání vajíčka blokováno, nedochází k jeho oddělení a nedochází tedy k početí.

Mnoho žen poznamenává, že přípravek Yarina má pozitivní vliv na menstruaci: současná bolest zmizí, hojnost krvácení se sníží a jejich trvání se sníží, což zabrání výskytu anémie z nedostatku železa a dalších komplikací. Proto u žen s těžkými projevy MC mohou gynekologové předepsat kurz Yariny pro terapeutické účely ke změně jeho kvality.

Léčba má navíc příznivý účinek na zdraví a vzhled: snižuje obsah tekutin v těle, čímž zmírňuje otoky a působí proti přírůstku hmotnosti. Výhodou antikoncepce je, že má antiandrogenní vlastnost: reguluje práci mazových žláz, což má pozitivní vliv na stav pokožky a vlasů - akné je eliminováno, projev seborey je snížen.

Pacienti, kteří dříve neužívali pilulky, mají mírný intermenstruační výtok. K tomu obvykle dochází v prvních měsících přijetí a poté zmizí. V každém případě byste měli navštívit svého gynekologa, abyste předešli nežádoucím následkům.

Při užívání antikoncepce se může objevit nepravidelné špinění nebo průlomové krvácení. Obvykle se to stane na začátku kurzu a po chvíli zmizí, když si tělo zvykne na Yarinu. Proto je vhodné posoudit jejich povahu až po skončení adaptačního období - k tomu obvykle dochází tři měsíce po zahájení kurzu.

Pokud menstruační krvácení pokračuje nebo se objeví po dříve pravidelných cyklech, bude nutné vyšetřit, aby se vyloučilo těhotenství (což je při dodržení podmínek přijetí stěží možné) nebo onkologické patologie.

 • Proč po Yarině není menstruace

Pokud bylo OK přijato podle všech pravidel: bez mezer, s užitím další pilulky po zvracení nebo průjmu, je koncepce sotva možná. Pokud však krvácení trvá dva cykly, je lepší se chránit - navštivte gynekologa a zjistěte důvod. V tomto případě není přípravek Yarina přijat, dokud nejsou k dispozici spolehlivé údaje o absenci těhotenství..

Stává se také, že problém spočívá v reakci reprodukčního systému na složky antikoncepce. V takovém případě budete muset příjem přerušit, abyste po zrušení Yariny způsobili menstruaci. Dráždivá látka bude odstraněna a cyklus bude pokračovat..

Jak správně pít drogu

Aby se dosáhlo zaručeného účinku, musí se tablety pít po jednom každý den, aby se zabránilo mezerám, po dobu 21 dnů a vždy ve stejnou dobu. Po vyčerpání pilulek v blistru budete muset udělat sedmidenní přestávku. Během takové přestávky by mělo dojít k menstruačnímu krvácení. Obvykle se to stane 2–3denní přestávkou. O týden později pokračují v užívání tablet z dalšího blistru.

Žena, které byla poprvé předepsána Yarina, a předtím nebyla použita žádná perorální antikoncepce, může zahájit léčbu první den měsíčního krvácení. Je povoleno zpoždění až 2-5 dnů menstruace, ale pak, pokud je žena sexuálně aktivní, doporučuje se, aby se v prvním týdnu užívání přípravku Yarina pojistila jinými prostředky ochrany..

Pokud před schůzkou žena použila nějaké OK, je povoleno zahájit kurz tabletami Yarina následující den po dokončení (nebo zrušení) předchozího.

Pokud byly použity ochranné prostředky, jako je nitroděložní kroužek, spirála a další podobné léky, přecházejí na Yarinu v den jejich extrakce.

Co dělat, když Yarina projde

Stává se, že žena zapomněla nebo si nemohla z nějakého důvodu vzít pilulku včas. Pokud od posledního postupu uplynulo méně než 12 hodin, musí to vynechání co nejdříve napravit. Pokud se navíc zapomenutá pilulka shoduje s další pilulkou (podle stanoveného harmonogramu), bude muset vypít dva kusy najednou.

Pokud si žena uvědomí sebe mnohem později a uplynulo více než 12 hodin, je antikoncepční ochrana oslabena a do týdne po obnovení kurzu budete muset použít jiné prostředky ochrany..

Pokud od příjmu uplynuly méně než 4 hodiny a žena dostala zvracení nebo průjem, pak účinné látky nebudou mít čas na vstřebávání, jejich koncentrace se sníží, což negativně ovlivní antikoncepční účinek. Chcete-li vyplnit mezeru, musíte vypít další pilulku Yariny.

Pokud se na konci kurzu vyskytly potíže a obsah blistru je u konce, vezme se pilulka z nové destičky. A po 21denním kurzu je pozorován týdenní interval.

Jak pít pilulky po potratu nebo potratu

Vše závisí na období, ve kterém došlo k ukončení těhotenství. Pokud k tomu došlo na krátkou dobu (v prvních třech měsících těhotenství), začnou pilulky okamžitě pít - v den potratu. V tomto případě zmizí potřeba dalších bariérových prostředků..

Pokud se žena rozhodne použít antikoncepci po porodu nebo k přerušení došlo ve druhé fázi těhotenství, začnou pilulky pít po 3-4 týdnech. Pokud se vezme později, budete muset používat kondomy ještě týden po užití první pilulky. Pokud však během těchto 3-4 týdnů došlo k nechráněnému sexu, budete muset buď počkat na menstruaci, nebo se poradit s lékařem, abyste se ujistili, že nedošlo k těhotenství.

Jak změnit začátek MC pomocí pilulek

S pomocí Yarinu může žena změnit den nástupu menstruace. Aby je odložili, týdenní přestávka není dodržena, ale pokračují v užívání léku z dalšího balení bezprostředně po skončení předchozího. Kromě toho je povoleno pít lék až do konce druhého balení a v případě potřeby přerušit kurz, pokud je to potřeba. Pak začne krvácení. Pokud žena užívá přípravek Yarina nepřetržitě, pak se během druhého přijímacího cyklu může objevit špinění nebo slabé krvácení.

Pokud kurz přerušíte, budete muset dodržovat týdenní interval a poté pokračovat v pití Yariny jako obvykle.

Když žena potřebuje posunout obvyklý plán MC, může jej samostatně odložit o tolik dní, kolik si přeje. K tomu je třeba zkrátit týdenní přestávku o tento počet dní. Čím více je interval zkrácen, tím menší je pravděpodobnost menstruace během tohoto období. To znamená, že pokud je přestávka kratší než tři dny, pak nemusí dojít ke krvácení, ale objeví se během dalšího cyklu.

 • Zpoždění po zrušení Yariny

Odmítnutí antikoncepce může vyvolat selhání MC ve formě nedostatku menstruace v pravý čas. Neměli byste okamžitě panikařit, protože zpoždění může být způsobeno restrukturalizací těla po zrušení vnějšího zdroje hormonů. Bude mu chvíli trvat, než se vrátí k vlastnímu vývoji. Kolik dní nebo týdnů to bude trvat, záleží pouze na individuálních vlastnostech ženského těla. Pokud se však doba nepřítomnosti zpozdí, budete muset navštívit svého gynekologa, abyste pochopili důvod toho, co se děje.

Možné nežádoucí účinky během kurzu Yarina

Droga není marně považována za jednu z nejúčinnějších: kromě silného účinku je velmi dobře snášena. Nelze však vyloučit možnost nežádoucích účinků. Žena proto musí být připravena na to, že tělo bude na pilulky reagovat negativně. Nejběžnějšími stížnostmi jsou nevolnost a zvracení, nepohodlí na hrudi - bolestivost a napětí. Nežádoucí podmínky jsou také ve formě:

 • Časté výkyvy nálady, deprese, ztráta libida
 • Bolesti hlavy
 • Migréna
 • Tromboembolismus tepen nebo žil
 • Krvácení neznámého původu
 • Akné, kožní vyrážky.

Kromě těchto vedlejších účinků jsou možné i další negativní projevy. Existují tedy informace, že po OK jsou nádory prsu nebo jater diagnostikovány častěji. Kromě toho nejsou vyloučeny další nežádoucí účinky přípravku Yarina:

 • Nástup erythema nodosum
 • Hypertenze
 • Pankreatitida
 • Angioneurotický edém
 • Snížená tolerance glukózy
 • Poruchy jater nebo ledvin
 • Pigmentace na obličeji.

Pokud se vaše zdraví zhorší a objeví se neobvyklé příznaky, je lepší poradit se s lékařem. Je možné, že přípravek Yarina jednoduše není vhodný a droga bude muset být nahrazena podobnými léky. Může se však ukázat, že antikoncepce s tím nemá nic společného a negativní příznaky se shodovaly s dobou kurzu. Pak musíte zjistit, co ovlivnilo vaše zdraví, a odstranit příčinu onemocnění.

Komu je zakázáno pít antikoncepci

Antikoncepci mohou ženy užívat bez zdravotních problémů. Proto předtím, než začnete užívat přípravek Yarina, budete muset podstoupit vyšetření. Důvodem zákazu antikoncepce může být:

 • Současná přítomnost trombózy nebo stavy, které jí předcházely, předispozice k ní (včetně zmínky v anamnéze)
 • Migrény (v době jmenování nebo v minulosti)
 • Komplikace krevních cév u diabetes mellitus
 • Pankreatitida
 • Patologie jater nebo poruchy jeho funkce, orgánové nádory
 • Přítomnost hormonálně závislých novotvarů
 • Těhotenství (potvrzené nebo možné), HB
 • Individuální náchylnost komponent OK.

Když je nutná sanitka

Při užívání přípravku Yarina se jako každý lék mohou objevit neočekávané reakce těla. Proto nemůžete s lékařskou péčí váhat, pokud má žena příznaky:

 • Bolest na hrudi vyzařující do levé paže
 • Nevysvětlitelný záchvat silného kašle, dušnosti
 • Nepřirozeně silná bolest hlavy
 • Prudké zhoršení sluchu / vidění, diplopie
 • Porucha řeči
 • Vůně, porucha chuti
 • Mdloby
 • Necitlivost částí těla
 • Bolest a otok v nohou.

S takovými příznaky musíte okamžitě zavolat sanitku, abyste zabránili tragickým následkům..

Moderní antikoncepce Yarina má vyšší kvalitu než ostatní předchůdci. Lék nejen chrání ženy před zbytečným těhotenstvím, ale má také pozitivní vliv na měsíční cyklus: normalizuje a eliminuje bolestivé syndromy. Aby však Yarina pomohla, musí být dodrženy všechny podmínky přijetí.

Potřebujete poradit. Nedostatek menstruace po yarina plus

Dívky v dubnu měly problémy s menstruací, gynekolog předepsal dyufaston, vypil jsem to, menstruace zmizela, pak doktor řekl, že vypije tři cykly Yarinu plus, aby si mohly vaječníky odpočinout a po třech cyklech k ukončení těhotenství jsem vypil tři cykly, absolvoval hormony, provedl ultrazvukové vyšetření, všechno je v pořádku, řekli otěhotnět a jít s písní. A tady je první cyklus bez Yariny a nedochází k žádnému měsíčnímu zpoždění 9 dní, provedl jsem test, nejsem těhotná, zavolám gynekologovi, říká, že pít znovu Dufaston, myslím, že udělat test HCG, a pak pít, jsem velmi rozrušený. Uvažuji o změně svého gynekologa. Možná to někdo měl?

Piju na Yarinu. Během přestávky žádné období.

Když piju dobře (mám Jess), také se to stane. Užívání není přerušeno, pouze 24 tablet jedné barvy a 4 (dudlíky) druhé, celkem tedy 28 tablet. Podle pokynů by krvácení mělo začít při užívání dudlíků. Ale někdy to neexistuje. V každém případě se doporučuje pokračovat v pití OK bez přerušení, tj. Jakmile jedno balení skončí, začnu užívat další, bez ohledu na přítomnost krvácení. V mém případě obvykle nedochází ke krvácení v každém třetím cyklu. Ale někdy se to stane v prvním. Na tom není nic špatného, ​​ale před užitím dalšího balení je důležité vyloučit těhotenství, protože pokud v předchozím cyklu došlo k vynechání tablet, průjmu nebo zvracení, antikoncepční účinek tablet byl snížen.

Ale! protože tyto léky užíváte poprvé a začátek příjmu nebyl od 1. dne cyklu, je samozřejmě lepší poradit se s lékařem.

Proč po použití Yariny nedochází k menstruaci

Moderní antikoncepce je jednou z nejspolehlivějších metod prevence početí. Stejně jako ostatní léčivé přípravky i perorální antikoncepce finalizují a vylepšují výrobní firmy. S každou novou generací antikoncepční pilulky zvyšují jejich bezpečnost a účinnost. Taková droga může být nazývána Yarina. Léčba narušuje koncepci a má pozitivní vliv na menstruační cyklus. Ale jsou chvíle, kdy po zrušení Yariny není žádný měsíc.

Yarina je účinný antikoncepční přípravek

Předepisování antikoncepčních léků

Před předepsáním užívání perorálních kontraceptiv odborník bere v úvahu komorbidity, individuální vlastnosti a také fenotyp. Existují 3 typy ženského těla, jak je uvedeno v tabulce.

TypPopis
EstrogenníPacienti s nadváhou. Menstruace jsou obvykle hojné a trvají dlouho. Předepisujte antikoncepci Minulet, Rigevidon. To znamená, že léky se zvýšeným počtem složek skupiny progestogenů.
AndrogenníŠtíhlí pacienti. K menstruaci dochází v malém množství. Právě těmto ženám je Yarina nejčastěji předepisována. Mohou být také použity Janine, Klayra, Jess a další..
VyrovnanýMenstruační cyklus je pravidelný, množství toku je normální. Postava takových pacientů je harmonická. Předepište příjem Regulonu nebo Mercilonu.

Léky jsou vybírány nejen podle fenotypu. Berou také v úvahu věkovou kategorii, možné kontraindikace, užívání jiných léků.

Co je Yarina

Lék zvaný Yarina patří k antikoncepci. Léčivý přípravek obsahuje ethinylestradiol v množství 30 μg a drospirenon - 3 mg na 1 tabletu. Složení léku zahrnuje také různé pomocné složky. Lék je dostupný ve formě tablet, které jsou potahované filmem a mají světle žlutou barvu..

Stejně jako jakýkoli jiný lék může být užíván pouze podle pokynů lékaře.

Jak ovlivňují tělo

Yarina a menstruační cyklus spolu souvisejí. Hlavním úkolem Yariny je, aby ženský reprodukční systém měl funkčnost, jako by již došlo k ovulaci. Složky léku neumožňují zrání vaječné buňky, nemohou se oddělit a ve většině případů je nemožné počat dítě.

Podle recenzí lze říci, že mnoho žen zaznamenává pozitivní vliv přípravku Yarina na menstruační cyklus:

 • bolest klesá;
 • krvácení se stává mírným;
 • doba menstruace klesá.

Všechny tyto kroky pomohou snížit pravděpodobnost anémie z nedostatku železa a různých dalších komplikací. Proto je Yarina kurz samozřejmě předepsán gynekology pro silný menstruační cyklus se silnými bolestivými pocity a zvýšeným množstvím.

Po požití se může objevit anémie z nedostatku železa

Kromě toho lék ovlivňuje celkovou pohodu a vzhled ženy. To znamená, že nadměrné množství tekutiny klesá, otoky odcházejí.

Mezi pozitivní vlastnosti přípravku Yarina patří antiandrogenní působení - inhibice produkce androgenu. V důsledku toho je práce mazových žláz regulována, počet kožních vyrážek klesá, pravděpodobnost seborey je snížena..

Jak správně přijmout nápravu

Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, musíte drogu užívat denně, 1 tabletu. Průběh přijetí je 21 dní. Navíc je lepší, aby užívání léku probíhalo současně..

Po použití kurzu (21 dní) si musíte udělat týdenní přestávku. Při absenci příjmu Yariny by se měl objevit krvavý výtok, nejčastěji k tomu dochází 2-3 dny. Po 7denní přestávce by žena měla pokračovat v aplikaci kurzu..

Měli byste ji začít užívat 1. den cyklu

Pokud žena užívá antikoncepci poprvé, je léčba zahájena první den menstruace. Může to být zpožděno až o 2-5 dní. Nejprve je však při pohlavním styku nutné používat další antikoncepci..

V případě, že před jmenováním Yariny žena používala perorální antikoncepci, je povoleno užívat pilulky následující den po ukončení léčby jiným lékem.

Pokud pacientka použila jiný typ ochrany proti ovulaci (spirála nebo prsten), můžete přípravek Yarina užívat po odstranění.

Kdy by měl po Yarině přijít menstruace

Po zahájení užívání přípravku Yarina by měla menstruace přijít příští měsíc. Když je lék zrušen, obnova normální funkce ženského těla trvá nějakou dobu. Může to trvat až šest měsíců.

K obnovení menstruace dochází po 30 dnech

Proč může dojít ke zpožděním

Některé ženy říkají: „Přestal jsem pít Yarinu, bez menstruace.“ Nejběžnějším důvodem, kdy po Yarině chybí menstruace, je těhotenství. Ano, po vysazení existuje možnost ovulace. Je to způsobeno restrukturalizací reprodukčního systému a v prvních měsících existuje vysoké riziko těhotenství, proto někteří odborníci předepisují orální antikoncepci za účelem ovulace..

Koncepce je možná i při užívání drogy. Důvodem je zmeškaná schůzka nebo když žena bere drogu v různé době.

Pokud došlo k početí, když byla použita Yarina, a žena se o tom dozvěděla až po zrušení, nestane se nic strašného, ​​perorální antikoncepce nebude mít vliv na zdraví plodu.

Kromě těhotenství je důvodem absence menstruace amenorea. Existuje jen velmi málo případů, kdy menstruace nezmizí kvůli pilulkám. K tomu dochází hlavně u mladých dívek s nepravidelným cyklem nebo když pacientka sama předepsala antikoncepci. Amenorea se nejčastěji vyskytuje u žen v pozdním reprodukčním věku, kdy se objeví časná menopauza.

Pokud nejsou žádné období, mohlo dojít k těhotenství.

Také menstruace po Yarině nemusí být způsobena jinými chorobami endokrinního systému.

Kdy navštívit lékaře

Ženy, které poprvé berou antikoncepci, mohou mít kromě menstruace mírné krvácení. K tomu dochází v prvních měsících přijetí. Poté, když si tělo zvykne na léky, vše zmizí. Pokud však výtok překročí dobu 3 měsíců, doporučuje se poradit se s odborníkem. Lékař nařídí vyšetření k vyloučení možného těhotenství nebo rakoviny. Následující příznaky mohou navíc sloužit jako důvod k návštěvě gynekologa:

 • pokračování menstruace po dobu delší než 7 dnů;
 • dlouhá období, která se často objevují;
 • během užívání léků dochází k menstruaci;
 • menstruace nezačala měsíc po použití drogy.

Sanitku je nutné zavolat v následujících případech:

 • bolest, která vyzařuje do levé ruky;
 • kašel;
 • bolest hlavy;
 • porucha řeči;
 • stav mdloby;
 • bolestivý pocit v končetinách.
V případě omdlení zavolejte sanitku

Když je droga zakázána

Je zakázáno používat přípravek Yarina v následujících případech:

 • trombóza a tromboembolismus;
 • vysoká pravděpodobnost trombózy;
 • migréna;
 • diabetes mellitus s komplikacemi ve formě cévních onemocnění;
 • poruchy srdce;
 • vysoký krevní tlak;
 • velká operace
 • zneužívání kouření;
 • chronická pankreatitida;
 • závažné komplikace v játrech;
 • nádorové procesy v játrech;
 • chronické selhání ledvin;
 • zhoubný nádor pohlavních orgánů;
 • vzhled krve z pochvy;
 • podezření na těhotenství;
 • období laktace;
 • alergická reakce na složky léčiva.

Toto video vám pomůže dozvědět se o vedlejších účincích Yarinovy ​​drogy:

Na rozdíl od mnoha jiných léků v této skupině je moderní antikoncepce Yarina vysoce kvalitní. Lék je schopen chránit ženu před těhotenstvím a má také pozitivní vliv na cyklus: snižuje bolest, hojnost a trvání menstruace. Aby však užívání přípravku Yarina nemělo negativní účinek, je nutné užívat pilulky každý den, aniž byste současně přeskakovali. Pokud po použití drogy nejsou žádné období nebo naopak jsou dlouhé, musíte navštívit lékaře k dalšímu vyšetření.

Proč Yarina plus nebere menstruaci

Mnoho žen je znepokojeno povahou menstruačního cyklu při užívání antikoncepčních pilulek.

V tomto článku se budeme zabývat hlavními body vlivu na léky, jako jsou Yarina a Yarina plus, na menstruaci.

Oba léky jsou jednofázové (poměr hormonů je u každé tablety stejný po celý cyklus) nízkodávkovaný lék, který se skládá z kombinace dvou hormonů:

p, blockquote 3,0,0,0,0 ->

 • Ethinylestradiol (30 mcg) - analog endogenního estradiolu
 • Drospirenon (3 mcg) - má antiandrogenní účinek

Jediný rozdíl je v tom, že v blistru přípravku Yarina plus je dalších sedm tablet obsahujících levomefolát vápenatý (biologicky aktivní vzorec kyseliny listové). Jedná se o léčivou látku určenou k odstranění nedostatku folátů v ženském těle.

Pokud jde o Yarinu (Yarina plus) a menstruaci, budeme uvažovat o obou drogách současně, protože rozdíl mezi nimi je zanedbatelný.

V jaký den začíná menstruace, když užijete (po) Yarinu a Yarinu plus? V ideálním případě, když užíváte hormonální antikoncepci, je menstruační cyklus seřazen jako hodiny..

Pokud užíváte Yarinu po dobu 21 dnů, pijete aktivní pilulky, po kterých si dáte sedmidenní přestávku, během níž by mělo začít krvácení z vysazení (menstruace).

Když užijete Yarinu plus 21 dní, vypijete aktivní tablety, poté začnete pít 7 vitaminových tablet, v tuto chvíli by mělo začít také krvácení z vysazení..

Osmý den znovu začnete pít aktivní tablety. Krvácení z vysazení zmizí. A tak v kruhu. To je v ideálním případě.

Často se stává, že na začátku užívání hormonálních léků potřebuje vaše tělo čas na obnovení a zvyknutí si (1-3 měsíce). Pokud v tuto chvíli existují nějaké malé odchylky od normy (malé mezimenstruální mazání nebo malé změny v povaze samotné menstruace), pak je to v zásadě normální.

Nicméně (i v rané fázi přijetí), pokud existují silné odchylky od normy, například menstruace nekončí, jsou příliš silné (průlomové krvácení) nebo vůbec nejsou, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem.

Pokud při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus nemáte během sedmidenní přestávky žádné období, pak je třeba nejprve vyloučit těhotenství. Kupte si test nebo naplánujte ultrazvuk.

Pamatujte, že těhotenství a užívání OK jsou neslučitelné!

Velmi často na fórech najdete otázky jako „Strávil jsem 21 dní na pití pro Yarinu, ale bez menstruace“, „Piju Yarinu, ale menstruace nezačíná“, „Piju Yarinu, žádná menstruace neexistuje“, „Po zrušení Yariny neexistují žádné menstruace“, „Přestal jsem pít Yarinu, ale žádná menstruace “a tak dále.

Jaký je důvod pro zpoždění menstruace po zrušení Yariny? Konzultovali jsme porodníka-gynekologa a to nám řekla:

"Během prvních měsíců používání může být cyklus nestabilní, protože." tělo potřebuje přestavět. Odchylka 1-3 dny od plánu je zcela normální. Hlavní věcí není přestat užívat pilulky, přísně dodržovat plán přijetí (pokud neexistují žádné další silné vedlejší účinky), v průběhu času se vše vyrovná. Je také vhodné vyloučit těhotenství a nechat se vyšetřit lékařem. Pokud se tato situace neustále opakuje nebo se vyskytnou jiné menstruační potíže, je nutná odborná konzultace. Možná vám tyto OK nevyhovují “.

Pokud jste úplně zrušili příjem OK a nebudete se k nim vracet, ale po zrušení vaše menstruace nepřijdou, pak první věc, znovu, musíte vyloučit těhotenství.

Pokud nejste těhotná, pak s největší pravděpodobností jde o restrukturalizaci těla pro jeho přirozený cyklus a produkci hormonů. Dejte mu trochu času. Všechno by se mělo vrátit do normálu.

Pokud po dobu 1-3 měsíců nedochází k menstruaci, je možné, že jste začali s anoreou (nepřítomnost menstruace po několik cyklů), zatímco OK je zrušeno. Co dělat? V takovém případě potřebujete odbornou radu. S tím neváhejte a jděte k lékaři.

Pokud jsou po Yarině období velmi špatné, může to znamenat, že se tělo ještě nezotavilo..

Pokud jste na pozadí užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus začali mít průlomové krvácení (silné neustálé vaginální krvácení jasně šarlatové nebo světle červené barvy), musíte urgentně zavolat sanitku.

Pokud při užívání přípravku Yarina vaše menstruace trvá dlouhou dobu, nebude nadbytečné konzultovat s lékařem. Odborníci sami tvrdí, že v prvních měsících užívání přípravku Yarina (nebo jakéhokoli jiného přípravku v pořádku) je charakteristický fenomén jako prodloužená menstruace.

Proto, pokud jste právě začali pít Yarinu a vaše období nekončí, sledujte jejich charakter a vaši pohodu. Pokud existují zjevné odchylky od normy, přejděte k lékaři, například:

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

 • pokud menstruace trvá déle než týden, pak je to již neobvyklé
 • pokud se čas od času opakují delší období
 • pokud vaše období začíná stabilně předem (balíček ještě není dokončen)
 • pokud vaše menstruace nekončí dlouhou dobu po zahájení užívání nového balení

Nebojte se kontaktovat odborníky. To je vaše zdraví. Nežertují s hormonálními léky!

Pokud menstruace začíná dříve (týden nebo několik dní) jednou, pak to bylo hormonální narušení. Musíte dokončit tento balíček, protože není možné přestat užívat OK uprostřed, může to jen zvýšit krvácení.

Pokud menstruace začala dříve, než termín není poprvé, musíte se předem obrátit na svého lékaře a informovat o opakovaném nástupu špinění, protože opakované krvácení na konci balení může naznačovat nedostatek gestagenní složky a vyžaduje výběr léku s jiným gestagenem.
Dávejte pozor na výtok, pokud je krvácení silné a vyžaduje více než 1 tampón za 1-2 hodiny - zavolejte sanitku.

Ano, při užívání v pořádku mohou nastat intermenstruační šmouhy (hnědé nebo krvavé skvrny), zejména při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus. To je jeden z vedlejších účinků užívání antikoncepčních pilulek. Pokud užíváte perorální antikoncepci, měli byste být připraveni na tento druh nežádoucích účinků. Postupem času by mělo všechno projít. Pokud špinění nezmizí po dlouhou dobu, obraťte se na odborníka, možná pro vás byla vybrána nesprávná droga.

„Jak oddálit menstruaci s pomocí Yariny“ je docela populární požadavek na internetu. Pokud potřebujete vyloučit období mezi užíváním Yariny, řekněme hned, odložení nástupu menstruace nebude obtížné, ale často tuto techniku ​​nemůžete použít, protože můžete poškodit své zdraví.

Chcete-li oddálit menstruaci pomocí Yariny, musíte dokončit jedno balení a okamžitě začít pít další bez přestávky. Přečtěte si více v článku:

p, blockquote 33,0,0,0,0 -> p, blockquote 34,0,0,0,1 ->

Tablety Yarin obsahují 3 mg a 30 μg.

Další látky: oxid titaničitý, kukuřičný škrob, mastek, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý, hypromelóza, makrogol 6000, povidon K25, předželatinovaný škrob, oxid železitý.

Světle žluté tablety s gravírováním „DO“ v šestiúhelníku, 21 tablet v blistru, jeden nebo tři blistry v papírové krabičce.

Antikoncepční a estrogen-progestogenní účinek.

Abstrakt popisuje lék jako monofázický nízkodávkovaný kombinovaný estrogen-progestin.

Účinek přípravku Yarina se provádí blokováním ovulace a zvýšením viskozity cervikálního hlenu.

U žen užívajících antikoncepční pilulky Yarin se menstruační cyklus normalizuje, bolestivé krvácení podobné menstruaci je méně časté, intenzita a trvání krvácení klesá, v důsledku čehož klesá pravděpodobnost anémie z nedostatku železa. Existují důkazy o nižším riziku rakoviny vaječníků a.

Kontraindikace užívání tablet Yarin:

 • současné a minulé a tromboembolismus (včetně), cerebrovaskulární změny;
 • současná a minulá s hypertriglyceridemií;
 • současné a minulé předtrombotické stavy (včetně ischemických záchvatů);
 • současnost a minulost s neurologickými příznaky;
 • s vaskulárními komplikacemi;
 • rizikové faktory pro vaskulární trombózu, například komplikované změny srdečních chlopní, cévní onemocnění mozku nebo srdce, chirurgický zákrok následovaný prodlouženou imobilizací, kouření po 35 letech;
 • dekompenzované nebo akutní selhání ledvin;
 • nedostatečná funkce jater nebo závažné onemocnění jater (do normalizace testů);
 • současné a minulé jaterní nádory;
 • hormonálně závislé nebo podezřelé z nich;
 • krvácení z pochvy neznámého původu;
 • těhotenství nebo podezření na těhotenství;
 • přecitlivělost na složky léčiva.

Pokud se některá z výše uvedených poruch objeví během užívání léku poprvé, měla by být okamžitě zastavena..

Yarinovy ​​hormonální tablety je třeba užívat s maximální opatrností, pokud máte některý z následujících stavů nebo onemocnění:

 • rizikové faktory trombózy: kouření, arteriální hypertenze, dyslipoproteinemie, rozsáhlé trauma, migréna, dlouhodobá imobilizace, poruchy srdeční chlopně, chirurgické zákroky, dědičná predispozice k trombóze;
 • další nemoci, které mohou vyvolat změny v periferním oběhu nebo povrchové flebitidě;
 • hypertriglyceridemie;
 • dědičná geneze;
 • nemoc jater;
 • poporodní období;
 • nemoci, které vznikly nebo se komplikovaly během těhotenství nebo které užívaly pohlavní hormony (porfyrie, žloutenka, těhotné ženy, cholelitiáza, otoskleróza, Sydenhamova chorea).

Stejně jako u jiných kombinovaných antikoncepčních přípravků jsou nežádoucí účinky přípravku Yarina, jako je tromboembolismus nebo trombóza, velmi vzácné..

 • z oblasti genitálií: výtok z pochvy nebo mléčných žláz, bolest a zvětšení mléčných žláz;
 • ze strany trávení: zvracení, bolesti břicha, nevolnost;
 • ze strany vidění: nepohodlí při používání kontaktních čoček;
 • poruchy nervové činnosti: zhoršení nálady, změny nálady, oslabení nebo zvýšené libido, migréna;
 • kůže: erythema nodosum, vyrážka, erythema multiforme;
 • na straně metabolismu: změna hmotnosti, zadržování vody v těle;
 • jiné poruchy:.

Tablety se musí užívat perorálně, aby se podle pokynů na obalu každý den ve stejnou dobu zapil vodou.

Lék se užívá 1 tableta denně po dobu 3 týdnů. S následujícími pilulkami je třeba začít po sedmidenní přestávce, přičemž se obvykle objeví „krvácení z vysazení“. Začíná to asi 3 dny po konzumaci poslední pilulky a může to pokračovat, dokud se pilulky nespotřebují z nového blistru.

Jak se přípravek Yarina užívá poprvé?

Při absenci užívání jakékoli hormonální antikoncepce v předchozím měsíci začíná užívání léku 1. den menstruačního cyklu. Je také přípustné začít užívat 2. až 5. den menstruačního cyklu, ale v tomto případě musíte v 1. týdnu přijetí použít bariérovou metodu antikoncepce..

Pokud pacientka přechází z jiné perorální kombinované antikoncepce, antikoncepční náplasti nebo vaginálního kroužku, je vhodné začít s užíváním léku následující den po poslední tabletě „starého“ léku, nejpozději však následující den po standardní 7denní pauze (u léků, které obsahují 21 tablet ) nebo po konzumaci konečné neaktivní tablety (u produktů obsahujících 28 tablet). Pokud používáte vaginální kroužek nebo antikoncepční náplast, léčba by měla být zahájena v den odstranění náplasti nebo kroužku, nejpozději však v den zavedení nového kroužku nebo náplasti.

Přechod z antikoncepce (obsahující pouze progestogen) na přípravek Yarina lze provést kdykoli (bez dočasné přestávky). Přenos z implantátu obsahujícího pouze gestagen nebo nitroděložní antikoncepci uvolňující gestagen - v den jeho odstranění. Přechod z injekční formy - ode dne, kdy by měl být proveden následující postup. Ve všech výše uvedených případech musíte v 1. týdnu přijetí použít bariérovou metodu antikoncepce.

Po porodu nebo ve druhém trimestru byste měli začít užívat léky nejdříve 4 týdny po posledním porodu (za předpokladu, že matka nedojčí) nebo potrat. Pokud začnete s užíváním později, musíte v prvním týdnu přijetí použít bariérovou metodu antikoncepce. Pokud však pacientka již měla pohlavní styk, je nutné před zahájením užívání přípravku Yarina vyloučit těhotenství nebo počkat na 1. menstruaci.

Po potratu v 1. trimestru těhotenství je povoleno začít užívat lék - v den potratu. Pokud je tato podmínka splněna, pacientka nepotřebuje další metody antikoncepce..

méně než 12 hodin později se antikoncepční ochrana nesnižuje. Žena musí pilulku užít co nejdříve, další pilulka se užije v obvyklou dobu.

Pokud je lék užit o více než 12 hodin později, antikoncepční ochrana je snížena. Čím více tablet se vynechá, tím větší je pravděpodobnost vývoje těhotenství. Pokud se vynechá 1 tableta, šance na otěhotnění je minimální. Pokud přijdete pozdě déle než 12 hodin, řiďte se níže uvedenými pokyny.

Průkaz byl proveden během prvních 7 dnů užívání drogy

Poslední vynechanou tabletu musíte užít co nejdříve, i když potřebujete užít 2 tablety společně. Další pilulka se užije v obvyklou dobu. Doporučuje se používat bariérovou metodu antikoncepce další týden. Pokud došlo k pohlavnímu styku do 7 dnů před vynecháním pilulky, je třeba vzít v úvahu pravděpodobnost těhotenství.

Průkaz byl proveden 8-14. Den užívání drogy

Poslední vynechanou tabletu musíte užít co nejdříve, i když potřebujete užít 2 tablety společně. Další pilulka se užije v obvyklou dobu. Pokud pacientka užívala pilulky správně za posledních 7 dní, není nutné používat další antikoncepční opatření. V opačném případě, nebo pokud zapomenete užít 2 nebo více tablet, musíte ještě další týden používat bariérovou antikoncepci.

Průkaz byl proveden 15-21 den užívání drogy

Riziko rozvoje těhotenství se zvyšuje v důsledku nadcházejícího dočasného přerušení užívání drogy. Pacient musí udělat jednu z následujících dvou možností. Navíc, pokud byl během minulého týdne dodržován režim užívání tablet, není nutné používat další metody antikoncepce.

 • Poslední vynechanou tabletu je nutné užít co nejdříve, i když to znamená, že musíte užít 2 tablety současně. Následující tablety z aktuálního balení se konzumují jako obvykle, dokud nedojdou. Další balíček musí být aplikován bez přerušení. Dokud nedojdou tablety z druhého balení, krvácení z vysazení je nepravděpodobné, ale není vyloučeno průlomové krvácení a špinění během užívání tablet..
 • Je nutné přestat užívat tablety z aktuálního blistru a zahájit sedmidenní přestávku a poté začít užívat lék z nového blistru. Pokud pacientka porušila režim užívání tablet a během sedmidenní přestávky se u ní neobjevilo krvácení z vysazení, mělo by být vyloučeno těhotenství.

Pokud dojde ke zvracení nebo do čtyř hodin po užití pilulek, nemusí se úplně vstřebat. V takovém případě by měla být přijata další antikoncepční opatření a je třeba se také zaměřit na výše uvedená doporučení při vynechání tablet.

Chcete-li odložit první den menstruace, musíte pokračovat v užívání přípravku Yarina z nového balení bez sedmidenní přestávky a užívat pilulky podle potřeby. V tomto případě je možné špinění nebo krvácení..

Seznam příznaků, které se vyskytnou při předávkování: zvracení, krvavý vaginální výtok, nevolnost.

Předávkování je symptomatické. Žádný volební.

Užívání léků, které stimulují činnost jaterních mikrozomálů, může způsobit zvýšení vylučování genitálií, což způsobí průlomové krvácení nebo oslabí spolehlivost antikoncepce. Mezi tyto léky patří barbituráty a další.

Arteriální tromboembolismus může být smrtelný.

Riziko trombózy a tromboembolie se zvyšuje:

 • kuřáci;
 • s věkem;
 • s obezitou;
 • pokud se někdy vyskytne tromboembolismus u nejbližší rodiny nebo rodičů;
 • s prodlouženou imobilizací, chirurgickým zákrokem, operacemi dolních končetin (v těchto situacích je vhodné přestat používat kombinovanou antikoncepci a neobnovit ji do 15 dnů po ukončení imobilizace)
 • s arteriální hypertenzí;
 • s dyslipoproteinemií;
 • s onemocněním srdečních chlopní;
 • s migrénou;
 • s fibrilací síní.

Důvodem pro ukončení užívání může být zvýšení frekvence a závažnosti záchvatů migrény během období užívání kombinované antikoncepce..

Zřídka byl na pozadí užívání kombinované antikoncepce pozorován výskyt benigních nádorů jater a velmi zřídka - maligní.

U pacientů s hypertriglyceridemií je možné zvýšit pravděpodobnost vzniku pankreatitidy při užívání léků, jako je Yarina.

U žen s dědičným Quinckeho edémem mohou exogenní estrogeny způsobovat nebo zhoršovat průběh tohoto onemocnění.

Při užívání kombinované antikoncepce se může objevit nepravidelné krvácení nebo špinění, zejména během prvních měsíců užívání. Hodnocení nepravidelného krvácení jakékoli povahy by proto mělo být prováděno až po dokončení adaptačního období, což odpovídá přibližně 3 cyklům..

Pokud se výše uvedené krvácení opakuje, je nutné provést vyšetření a vyšetření k vyloučení maligních nádorů nebo těhotenství.

Cena analogů Yariny je obvykle méně přijatelná než cena popsaného léku.

a Yarina jsou úplné analogy ve složení a kvantitativním poměru složek v přípravku. Recenze naznačují absenci zásadních rozdílů v účinku těchto dvou fondů. Midiana je levnější z hlediska nákladů. Volba by měla být provedena na základě ekonomických úvah a individuální přenositelnosti.

a Yarina se poněkud liší v účinných látkách, ale ne v mechanismu účinku. Za cenu je Novinet téměř 2krát levnější a kromě antikoncepčního účinku snižuje riziko vzniku anémie z nedostatku železa. Volba se provádí na základě doporučení lékaře a ekonomických úvah.

a Yarina jsou analogy a liší se jen mírně ve struktuře účinných látek. Mechanismus působení je identický. Recenze nezaznamenávají rozdíly ve výskytu nežádoucích účinků. Cena přípravku Regulon je přibližně 2krát nižší než cena popsaného léku.

na rozdíl od Yariny má nižší koncentraci hormonálních složek a doporučuje se pro zralejší ženy. Ceny drog jsou srovnatelné. Výběr je založen na doporučeních ošetřujícího lékaře a individuálních indikacích.

A Yarina má analogie, pokud jde o mechanismus účinku a vyvolaný účinek. Je však třeba poznamenat, že první má nižší koncentraci hormonálních složek a vyšší cenu. Nežádoucí účinky a terapeutický účinek závisí na jednotlivci.

Rozdíly Yariny spočívají v tom, že poslední lék navíc obsahuje levomefolát vápenatý, který snižuje nedostatek folátů v těle ženy a plodu v případě neplánovaného těhotenství. Ceny drog jsou srovnatelné.

a Yarina jsou analogické léky. Podle statistik vykazuje Yarina velkou schopnost vyvolávat vedlejší účinky. Ceny drog jsou téměř stejné.

Alkohol není kontraindikací pro užívání přípravku Yarina a nesnižuje její antikoncepční vlastnosti.

Tento léčivý přípravek není předepsán pro zjištěné těhotenství a kojení.

Pokud bylo během užívání přípravku Yarina zjištěno těhotenství, musí být lék okamžitě zrušen. Studie nezjistily zvýšené riziko vývojových vad u novorozenců, jejichž matky užívaly pohlavní hormony před nebo během raného těhotenství. Současně může užívání kombinované antikoncepce snížit objem mateřského mléka a změnit jeho složení, takže užívání těchto léků se nedoporučuje, dokud není kojení dokončeno..

Otázka: „Dobrý den. Začal jsem užívat antikoncepční pilulky, ale během přestávky uplynulo 6 dní, ale menstruace stále neexistuje. Nevím, jestli má cenu zítra začít s novým balíčkem? Co by to mohlo být.“ 7 A je to v pořádku. "

Odpověď: „Dobrý den. Pokračujte v užívání drogy. Podobný lék na začátku léku je možný. Po 2–3 cyklech by mělo být vše v pořádku. “

Otázka: „Dobrý den. Pila jsem Yarina po dobu 3 měsíců, abych otěhotněla při zrušení. A teď je tu 8 dní zpoždění, ale test ukazuje jeden proužek. Mohu být těhotná? Pokud ne, proč tedy není menstruace. při zrušení a test ukázal pouze 15denní zpoždění. Proč tedy test nemusí ukázat těhotenství? “

Odpověď: „Dobrý den. Protože je těhotenský test negativní, je nepravděpodobné, že byste těhotná.

Skutečnost, že váš test poskytl negativní výsledek 15. den zpoždění, naznačuje, že: 1) vadný test 2) je porušena metodika výzkumu. “

Otázka: "Pokud nejsem těhotná? Proč nezačne menstruace. A je to normální po Yarině, kterou jsem pil jen 3 měsíce. Nebo co si mám vůbec myslet (proč je to tak?)."

Zpožděná menstruace
1. Domácí těhotenský test
V ranní dávce moči je to indikativní pouze od prvního dne zpoždění. Falešně negativní výsledky jsou častější než falešně pozitivní výsledky.
Pokud je negativní:
2. Vaginální ultrazvuková sonda
Posuzuje se stav endometria. Pokud je ultrazvuk obrazem zralé druhé fáze cyklu (silné zralé endometrium, žluté tělo ve vaječníku):
3. Krev na beta-hCG
Pokud je negativní - počkejte na menstruaci, brzy to bude.
Pokud máte pochybnosti, proveďte znovu za 48 hodin. S rozvíjejícím se děložním těhotenstvím se indikátor zdvojnásobí.
Pokud na ultrazvuku není obraz druhé fáze, nejedná se o těhotenství a je daleko od menstruace. Jedná se o ovariální dysfunkci, musíte s tím jít ke gynekologovi a zjistit, zda počkat nebo pomoci s vitamíny, bylinami, hormony atd..
Pokud je domácí těhotenský test pozitivní, je stále nutné provést ultrazvuk s vaginálním senzorem, aby bylo možné pochopit polohu těhotenství (dělohy nebo ven) a jeho životaschopnost (přítomný / ne tep). Pokud je test pozitivní, těhotenství je vždy viditelné na ultrazvuku s vaginálním senzorem. Palpitace jsou viditelné od 5 týdnů (od 1 dne poslední menstruace s pravidelným cyklem). Časté ultrazvukové vyšetření v jakékoli fázi těhotenství, včetně raného těhotenství, je naprosto neškodné. Mnohem nebezpečnější jsou dny navíc strávené nediagnostikovaným mimoděložním nebo zmrazeným těhotenstvím.

Hlavní příčiny opožděných menstruací (menstruace)
1. Důvodem zpoždění menstruace (menstruace) je těhotenství
První věcí, na kterou by žena měla myslet, když je její menstruace opožděná, je nástup těhotenství. Těhotenství je vždy možné, pokud je žena sexuálně aktivní. Stává se, že se ženám během menstruace podaří otěhotnět i při jediném pohlavním styku. Pokud užíváte perorální antikoncepci, ale vynecháte čas a den užívání tablet, můžete otěhotnět..
2. Důvodem zpoždění menstruace (menstruace) je stres
Stres - dlouhodobý nebo silný krátkodobý - je příčinou poruchy centrálních struktur (mozková kůra, hypotalamus), které regulují práci vaječníků a dělohy. Příkladem takových poruch je takzvaná válečná amenorea, kdy ve stresu ženy přestanou menstruovat. V naší době - ​​vážné problémy v práci, rodinné vztahy, jakýkoli stres může způsobit hormonální změny a zpoždění menstruace.
Rada je jednoduchá: naučit se nejen pracovat, ale také odpočívat, jít k psychologovi.
3. Důvodem zpoždění menstruace (menstruace) je fyzická aktivita
Velmi často si zejména mladé dívky stěžují na zpoždění cyklu poté, co se začaly aktivně věnovat aerobiku, sportu a tanci. Toto je reakce těla na příliš drastickou změnu životních podmínek..
4. Důvodem zpoždění menstruace (menstruace) je prudká změna klimatu
Nebuďte překvapeni, pokud se vám menstruace zpozdí kvůli dovolené, kterou jste strávili v Egyptě nebo Thajsku. Některé ženy také reagují na méně extrémní změnu klimatu. Tělo se postupně přizpůsobí novým podmínkám.
5. Důvodem zpoždění menstruace (menstruace) je přísná dieta
Důvodem absence menstruace může být také přísná strava, po které váha prudce klesá v důsledku vyčerpání těla. Chcete-li vrátit svůj měsíční cyklus, musíte začít správně jíst, užívat multivitamíny.
Lékaři mají takový koncept jako kritická menstruační hmota - to je váha, v jejímž důsledku mají dospívající dívky tendenci začít menstruovat. Více nás však zajímá skutečnost, že se silnou touhou zhubnout a po dosažení této kritické menstruační hmoty (45-47 kg) může žena dosáhnout nejen požadovaného výsledku, ale také dlouhého zpoždění menstruace.
6. Důvody opožděné menstruace (menstruace) - gynekologické, endokrinní, infekční nemoci
Zpožděná menstruace s polycystickým vaječníkem
Periodické prodlevy v menstruaci jsou charakteristické pro onemocnění, jako je onemocnění polycystických vaječníků. Podle tohoto konceptu se kombinuje řada patologických procesů, při kterých je narušena produkce hormonů. Současně nedochází k ovulaci v těle (uvolnění vajíčka z vaječníku) a dochází k neplodnosti.
Polycystické onemocnění vaječníků se pozoruje při narušení funkce různých orgánů: hypotalamu, hypofýzy, nadledvin, štítné žlázy a samotných vaječníků. Nemoc se proto může projevovat různými způsoby v závislosti na příčinách jejího výskytu a pro stanovení diagnózy nestačí použít žádný diagnostický znak nebo metodu..
Zpožděná menstruace s cystou žlutého tělíska vaječníku
Pokud by došlo k ovulaci, došlo k vytvoření žlutého tělíska a k hormonálnímu narušení došlo krátce před menstruací, pak žluté tělísko v důsledku stresu nějakou dobu „funguje“. Proto menstruace nepřichází včas..
Zpožděná menstruace se zánětem vnitřních pohlavních orgánů
. Při zánětu vnitřních pohlavních orgánů jsou vaječníky vystaveny značnému stresu, jsou narušeny procesy zrání folikulů, ovulace a fungování žlutého tělíska, proto může dojít ke zpoždění menstruace. Příčiny zánětu mohou být velmi odlišné, včetně infekčních onemocnění..
Zpožděnou menstruaci mohou způsobovat různá gynekologická onemocnění, jako je zánět děložních přívěsků (salpingo-ooforitida), děložní myomy (benigní nádor dělohy) a další. Je však třeba poznamenat, že u těchto onemocnění je častější krvácení z dělohy..
7. Důvodem zpoždění menstruace (menstruace) je ukončení těhotenství
Po potratu může také dojít ke zpoždění menstruace. Důvodem je hormonální nerovnováha, stejně jako skutečnost, že během instrumentální kyretáže dělohy lze odstranit nadměrné množství tkáně, včetně té části vnitřní výstelky dělohy, která normálně roste během menstruačního cyklu a je vylučována ve formě menstruační krve. Obnova této funkční vrstvy někdy trvá o něco déle než během normálního cyklu. To znamená, že po potratu se menstruace může objevit ne po 28-32 dnech, ale po 40 nebo více dnech. Toto zpoždění není normální: žena potřebuje vyšetření a léčbu..
8. Důvodem zpoždění menstruace (menstruace) je klimakterická ovariální dysfunkce
Ve věku nad 40 let začíná funkce vaječníků slábnout, ovulace je často časově zpožděna nebo se nevyskytuje vůbec, proto je zpoždění menstruace v tomto věku zcela běžné.
9. Důvodem zpoždění menstruace (menstruace) je užívání kombinované hormonální antikoncepce
Důvodem zpoždění cyklu může být dlouhodobé užívání kombinované hormonální antikoncepce, léků k léčbě endometriózy (Zoladex, Buserelin, Dipherelin, Decapeptil atd.) ovariální hyperinhibiční syndrom. Menstruační cyklus se obvykle zotaví sám, ale během jednoho až tří měsíců.

Jak vidíte, existuje několik důvodů pro zpoždění. “

Dobré odpoledne! Je mi 22 let, užívám OK Yarin již 2 roky, užívám pilulky včas, aniž bych přeskakoval, jako obvykle, během sedmidenní pauzy 5. dne, menstruace vždy přišla, poslední měsíčně 19.01.2015, dnes jako obvykle měla začít menstruace, ale nejsou, od 19. ledna do dnešního dne nedošlo k pohlavnímu styku, co mám dělat v této situaci? A proč ti nezačala menstruace?

Vetrova Alina, Nižnij Novgorod

Dobré odpoledne, v takové situaci musíte kontaktovat gynekologa, provést ultrazvuk pánevních orgánů a provést krevní test na hormon hCG. Teprve po vyšetření bude možné zjistit, proč menstruace nezačala.

DOPORUČENÍ OTÁZKY 16.02.2015 Vetrova, Alina

Menstruace začala, ale je velmi vzácná, po užití yariny obvykle taková menstruace nebyla

datumOtázkaPostavení
31.07.2015

Dobrý den, prosím, řekněte mi to. Piju Yarinovo třetí balení (začal jsem nedávno a je to první v pořádku v mém životě). Viděl jsem první a druhé balení bez bočních stran, někdy byl uprostřed balení hnědý výtok, ale velmi vzácný a ne více než jeden den. Vždy jsem vzal všechno podle pokynů. Žádné mezery. Po celou dobu začala menstruace 3. den 7denní přestávky. Ale na třetím balení zbývalo 5 pilulek, ale začala menstruace. Navíc nejen výtok je hnědý, ale také krvavý a bolí vás záda jako během menstruace.

Ahoj. Piju Yarinu podle předpisu gynekologa déle než 2 roky. Všechno je vždy jasné, jako v lékárně. V tomto cyklu jsem vynechal 6. tabletu (10 dní cyklu), další den byl sex a večer jsem si všiml průchodu. Podle pokynů jsem vypil dva najednou a pak pokračoval v pití jako obvykle. Uplynul týden, je příliš brzy na provedení testu nebo návštěvu gynekologa. Řekněte mi, existuje šance na těhotenství? Velmi znepokojen.

Dobré odpoledne! Je mi 22 let užívám OK Yarina už rok, bez přeskakování a zároveň, jako obvykle, jsem vypil 21 tablet a dal si sedmidenní pauzu, menstruace obvykle přijde vždy 5. den zrušení OK, včera jsem vypil poslední pilulku z balíčku a dnes po pohlavním styku ze skutku jsem našel krev, co to mohlo být? Období? Ale proč tak brzy? Nebo je to něco jiného?

Dobré odpoledne! V sobotu jsem musel založit nový balíček Yariny a zapomněl jsem. Už jsem vynechal 4 tablety. Co dělat? Jak to pít dále?

Piju Jess čtvrtý měsíc. Menstruace obvykle nepřichází na bílých pilulkách, ale jednoduše o dva dny dříve než v předchozím měsíci. Ve druhém týdnu čtvrtého měsíce došlo k nechráněnému pohlavnímu styku. Poté, co si všimnete výkyvů nálady. Podle mého cyklu měla menstruace přijít před 5 dny. Neaktivní pilulky začaly, ale stále neexistuje žádné období. Někdy se v podbřišku objeví nevolnost a brnění. Udělal jsem testy - jeden proužek pro všechny. Bojím se. Co se stalo se mnou? Je možné těhotenství? Pi pilulky.

Každá žena, která žije plnohodnotným sexuálním životem, uvažuje o ochraně před nechtěným těhotenstvím. Na pomoc jí přichází řada antikoncepčních prostředků z farmaceutického průmyslu. Většina spravedlivého sexu dává přednost antikoncepčním pilulkám, jsou spolehlivé a snadno použitelné. Mnoho perorálních kontraceptiv navíc nejen zabraňuje početí, ale také reguluje hormonální hladiny a dokonce zlepšuje vzhled, což má pozitivní vliv na stav pokožky..

Jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších antikoncepčních prostředků nové generace je Yarina droga. Lék vyrábí německý farmaceutický koncern Bayer. Ženy oceňují tuto antikoncepci pro její spolehlivost, mnoho dalších výhod a minimum vedlejších účinků. Poznejme drogu lépe, řekneme vám o jejích vlastnostech a způsobu aplikace.

Yarina je nízkodávková monofázická perorální antikoncepce s androgenním účinkem. Každá tableta obsahuje stejnou dávku hormonů, které se navzájem doplňují. Jejich působení je zaměřeno na potlačení ovulace a zvýšení viskozity hlenu děložního hrdla, což zabraňuje pronikání spermií do děložní dutiny..

Užívání kombinované perorální antikoncepce pomáhá regulovat menstruační cyklus, snižuje bolest menstruace. Krvácení se stává méně hojným, v důsledku čehož se snižuje riziko vzniku anémie z nedostatku železa. Hormony přítomné v antikoncepčních pilulkách mění endometrium takovým způsobem, že i při oplodnění je pravděpodobnost implantace vajíčka ve stěně dělohy minimalizována.

Hormon drospirenon nezpůsobuje zvýšení tělesné hmotnosti a zabraňuje vzniku otoků způsobených zadržováním tekutin. Jeho působení se co nejvíce blíží vlivu přirozeného ženského pohlavního hormonu - progesteronu.

Kromě toho se drospirenon vyznačuje antiandrogenní aktivitou, díky níž se snižuje mastnota pokožky a vlasů a eliminuje se akné (akné) a seborea. Obecně má lék pozitivní vliv na zdraví žen a snižuje riziko vzniku endometriózy, rakoviny vaječníků a dalších hormonálně závislých nádorů..

Pokud se perorální antikoncepce užívá pravidelně, bez mezer, je její účinnost velmi vysoká. O tom svědčí Pearl index, který je při správném užívání drogy nižší než 1. Tento ukazatel odráží počet těhotenství, ke kterým došlo v průběhu roku u skupiny 100 žen, které drogu užívaly. V případě porušení schématu užívání se může účinnost antikoncepčních pilulek snížit.

Perorální antikoncepce jsou k dispozici jako antikoncepční pilulky. Řetězec lékáren prodává dvě verze léku: Yarina a Yarina plus.

Yarinova droga se vyrábí ve formě kulatých, světle žlutých tablet ve filmovém obalu, na jedné straně s vyrytým šestiúhelníkem „DO“. Jedna antikoncepční pilulka obsahuje: drospirenon (3mg) + ethinylestradiol (30mkg) + pomocné látky. Tablety, 21 ks. baleno v blistrech a kartonových krabicích.

Antikoncepční přípravek Yarina plus - je kombinací dvou typů pilulek: aktivní a pomocné. Působení hlavní složky v tomto léku je doplněno derivátem kyseliny listové - levomefolát vápenatý (vitamin B9), který má nedostatek u žen.

Hlavní antikoncepční pilulky jsou kulaté, bikonvexní, oranžové barvy, na jedné straně jsou vyryty „Y“ v šestiúhelníku. Každá tableta obsahuje:

 • Drospirenon - 3 mg
 • Ethinylestradiol - 30 mikrogramů
 • Levomefolát vápenatý - 451 mikrogramů

Pomocné vitamínové tablety jsou bikonvexní, kulaté, světle oranžové barvy, s vyrytým „M“ v šestiúhelníku na jedné straně. Každá obsahuje 451 mikrogramů mikronizovaného levomefolátu vápenatého.

Blistr s antikoncepcí obsahuje 21 ks. aktivní kombinované tablety + 7 ks pomocné vitamíny. 1 nebo 3 blistry obsahující 28 tablet jsou vloženy do kartonových krabic, doplněných blokem samolepících samolepek určených k vedení kalendáře schůzek.

Průměrné ceny antikoncepce ve farmaceutickém řetězci jsou následující:

 1. Yarinovy ​​tablety (21 ks) - od 870 rublů
 2. Yarinovy ​​tablety (63 ks) - od 2100 rublů
 3. Tablety Yarina Plus (28 ks) - od 1100 rublů.

Yarina má z hlediska účinné látky řadu strukturních analogů. Jedná se o léky, jako jsou:

Při výběru antikoncepce byste se měli poradit s gynekologem, protože každá antikoncepce má své vlastní vlastnosti, rozdíly ve složení a může mít nežádoucí vedlejší účinky. Specialista vám pomůže vybrat nejvhodnější drogu s přihlédnutím k individuálním charakteristikám každé ženy.

Tablety Yarin se používají k prevenci nežádoucího těhotenství. Kromě toho se lék používá k regulaci menstruačního cyklu, zmírnění premenstruačního syndromu (PMS), odstranění akné a seborey..

Pouze gynekolog může předepsat antikoncepční lék po předběžné konzultaci a vyšetření. To pomůže vyhnout se nežádoucím komplikacím..

Každý blistr obsahuje 21 tablet, pro snadné použití jsou všechny buňky očíslovány, což vám umožňuje sledovat příjem léku po dobu 21 dnů. Podle pokynů k použití tablet Yarin by měla být první tableta užita na začátku menstruačního cyklu (první den menstruace) a poté vypít jednu tabletu denně po dobu tří týdnů, po které si dejte pauzu 7 dní. Lék se doporučuje užívat současně, tablety se polykají celé a zapíjí malým množstvím tekutiny.

Během přestávky přestávají hormony vstupovat do těla ženy, což způsobí odmítnutí sliznice v děložní dutině a končí menstruačním krvácením. Po 7 dnech, i když krvácení stále pokračuje, byste měli pokračovat v užívání tablet z dalšího balení. Začátek užívání pilulek můžete posunout o 2 nebo 5 dní, ale zároveň se během týdne navíc pojistit pomocí bariérové ​​antikoncepce.

Pilulky by měly být užívány pravidelně, aby se zajistila účinnost antikoncepce. Ale co když se kvůli určitým okolnostem pilulka minula? Tuto otázku si klade mnoho žen. Pokyny k léku podrobně popisují, co dělat v jakýchkoli životních situacích.

Pokud je tedy zpoždění přijetí menší než 12 hodin, účinnost léku zůstává na vysoké úrovni. Žena by měla užít další pilulku co nejdříve a poté pokračovat v užívání antikoncepce jako obvykle. Pokud je zpoždění zpožděno a časový interval mezi užitím další pilulky přesáhne 12 hodin, účinnost léku klesá a není možné zaručit, že nedojde k početí..

Proto na otázku mnoha žen, zda je možné otěhotnět, pokud pijete přípravek Yarina, odborníci odpovídají, že riziko nežádoucího těhotenství je poměrně vysoké v případech, kdy je porušen režim dávkování a pilulky jsou užívány nepravidelně nebo s velkým zpožděním. Jak se chránit, když dojde k vynechání pilulky? Měla by být přijata preventivní opatření, která budou do značné míry záviset na tom, v jakém okamžiku cyklu došlo k selhání..

Pokud při užívání drogy žena udělala mezery v užívání další pilulky, měla by věnovat zvláštní pozornost svému vlastnímu stavu a pokud nedojde ke krvácení z vysazení během následující 7denní přestávky, měla by být vyšetřena gynekologem, aby se vyloučilo těhotenství. Pokud v průběhu užívání antikoncepce stále dochází k těhotenství, musíte okamžitě zrušit lék, abyste nepoškodili nenarozené dítě.

Pokud je potřeba přejít z jiné perorální antikoncepce na přípravek Yarina, měli byste si po zrušení předchozí antikoncepce dát sedmidenní přestávku a teprve poté začít užívat Yarinu. Pokud byla před antikoncepcí antikoncepce chráněna pomocí bariérových kontraceptiv (kondom, vaginální kroužek, náplast), měla by být Yarina užívána ihned po odstranění antikoncepční náplasti nebo vaginálního kroužku.

Pokud je žena nucena předčasně ukončit těhotenství (až 12 týdnů), je užívání antikoncepce zahájeno okamžitě, téhož dne byla provedena interupce..

Pokud je těhotenství ukončeno ve druhém trimestru (později než 12 týdnů) nebo žena plánuje používat antikoncepční antikoncepci po porodu, je začátek užívání odložen na konec menstruačního cyklu a první pilulka je užívána 21-28 dní po porodu nebo potratu.

Lék můžete přestat užívat kdykoli. Po zrušení Yariny může žena otěhotnět, když se obnoví přirozený proces ovulace. Obnovení normální funkce vaječníků po užívání perorálních kontraceptiv obvykle trvá tři až šest měsíců, ale v některých případech žena otěhotní již první měsíc po ukončení léčby.

Odborníci to připisují „rebound efektu“, jehož důsledkem je, že po vysazení léku začnou vaječníky intenzivně produkovat své vlastní hormony..

Pokud je během užívání antikoncepce zjištěno těhotenství, je třeba léčbu přerušit a vyhledat lékaře. U žen, které neúmyslně užívaly pohlavní hormony v časném těhotenství, studie neodhalily žádné patologie vývoje dítěte..

Nedoporučuje se užívat přípravek Yarin během kojení, protože jeho složky mohou změnit složení mateřského mléka. Pro kojící matky může lékař zvolit speciální antikoncepční pilulky, jejichž složky nepronikají do mléka. Jedná se o takové antikoncepční prostředky jako Charosetta, Laktinet, Norkolut.

Přípravek Yarin je kontraindikován pro použití v následujících případech:

 • S arteriální a venózní trombózou (nebo rizikem jejich vývoje), tromboembolismus.
 • S poruchami mozkové cirkulace, angina pectoris.
 • Pokud je komplikováno vaskulárními poruchami.
 • S těžkými patologiemi ledvin a jater.
 • S pankreatitidou.
 • S hormonálně závislými maligními nádory nebo podezřením na ně.
 • S vaginálním krvácením neznámého původu.
 • Během těhotenství, laktace.
 • U migrén doprovázených fokálními neurologickými příznaky.
 • S individuální citlivostí na složky léčiva.

Existuje mnoho kontraindikací pro antikoncepci, takže by se neměla provádět samoléčba. Lék by měl předepisovat lékař s přihlédnutím k doprovodným onemocněním a individuálním charakteristikám pacienta.

Těhotenství a narození dlouho očekávaného dítěte, co by mohlo být v životě každé ženy lepší! Pro některé se zpráva o nástupu těhotenství stává neočekávanou a zaskočí ji a pro některé ženy je to ta nejradostnější zpráva, na kterou se mnoho párů těší. V prvním případě lékaři doporučují, aby se ženy chránily před nechtěným těhotenstvím pomocí moderních perorálních kontraceptiv, ve druhém užívání perorálních kontraceptiv po určitou dobu, aby otěhotněly po zrušení. Jedním z těchto léků je Yarina, má mnoho pozitivních recenzí. Existují však ženy, které myslí na budoucnost, a obávají se jedné otázky: „Přijde těhotenství po antikoncepčních pilulkách Yarin?“.

Na tomto skóre by se ženy v plodném věku neměly obávat, pokud je vše v pořádku se zdravím, pak těhotenství po zrušení Yariny přijde. Ale mnoho žen se toho velmi obává, protože droga je nízká dávka a musí být užívána podle zvláštního schématu. V důsledku dlouhého návyku těla na určitou dávku hormonu se žena může cítit špatně, objeví se bolesti hlavy, svaly v zádech a dolní části zad, vyrážky, malátnost a náhlé krvácení. Po takovém množství nežádoucích účinků v první fázi závislosti (mimochodem, lékaři říkají, že každý organismus reaguje na drogu jinak), některé ženy začnou panikařit a stále více přemýšlejí o budoucím těhotenství.

Yarina antikoncepce je monofázické léčivo, které obsahuje 2 typy hormonů. Patří k lékům s nízkými dávkami, protože obsahuje minimální procento hormonů (ethinylestradiol 30 μg a drospironin 3 μg). Pokud užíváte drogu podle všech pravidel v souladu se schématem, pak Yarina ochrání ženu před těhotenstvím, navíc díky syntetickým hormonům, co nejblíže přírodním, pomocí tohoto léku lze vyléčit některé formy neplodnosti.

Jaká je hlavní „práce“ tabletů:

 1. Yarina blokuje ovulaci. To znamená, že vejce neopouští vaječník..
 2. Vnitřní tenká děložní vrstva (endometrium) je v době užívání léku zbavena schopnosti zadržovat oplodněné vajíčko. Jednoduše řečeno, můžeme říci toto: i když dojde k selhání (žena si zapomněla vzít další pilulku) a v tuto chvíli vyjde vajíčko z vaječníku, může být oplodněno, nedojde pouze k připevnění ke stěně dělohy. To znamená, že těhotenství stejně nepřijde.
 3. V cervikálním kanálu se tvoří hustý hlen, který zabraňuje vniknutí spermií do dělohy.

Tato perorální antikoncepce se velmi liší od léků předchozí generace. Přípravek Yarina má další pozitivní aspekty, a to zejména při užívání antikoncepčních pilulek, tělo zadržuje tekutinu. Žena se cítí dobře a nepřibírá nadváhu. A pro ty, kteří dříve trpěli kožními vyrážkami, můžete na to zapomenout po dobu užívání přípravku Yarina. Pokožka se stává hladkou, akné postupně mizí, dokonce i vlasy se zlepšují, nadměrná mastnota zmizí. Některé ženy si povšimly, že při užívání přípravku Yarina se zlepšil nejen jejich stav pokožky, ale také vlasy - začaly růst rychleji.

V čem spočívá Yarino tajemství: vezmeme-li každý den hormonální pilulku, pak „podvádíme“ své tělo a necháme ho fungovat jako dříve, myslíme si, že došlo k ovulaci. Vajíčko proto nezraje a bude uvolňováno z vaječníků. Je důležité dodržovat určitá pravidla pro užívání hormonálních léků, aby nedošlo k poškození těla a předčasnému otěhotnění.

Jak správně užívat tablety Yariny:

 • pokud jste tento lék nikdy předtím neužívali, musíte si vzít první pilulku první den nástupu menstruace. Nebojte se, pokud během užívání pilulek může být menstruace skrovná nebo se zastaví;
 • druhá možnost - je povoleno začít užívat přípravek Yarina 3. nebo 5. den menstruace, ale poté je nutné použít bariérové ​​metody ještě další týden po skončení menstruace;
 • zkuste vypít Yarinu současně. Balení obsahuje 1 blistr s 21 tabletami. Tablety musíte vypít v pořádku, na zadní straně blistru je schéma. Pokud jste něco zmátli a začali jste to vyřazovat z provozu, pak to není děsivé, protože každá tableta obsahuje stejné množství účinné látky;
 • až skončíte s vypitím všech pilulek, dáme si pauzu na 7 dní. Dokud nezačneš pít nové balení, menstruace je možná;
 • 8. den musí být užita 1 tableta z nového balení. I když vaše menstruace ještě neskončila, musí být Yarina příjem obnoven.

Pro snadnější příjem je použito označení na zadní straně blistru. Pokud jste začali užívat první pilulku v úterý, pak se další den určitě nebudete mýlit a pamatujte, že jste dnes pilulku nebrali..

Analogy Yariny jsou Yarina Plus a Midiana. Tyto přípravky obsahují stejné množství hormonů jako v přípravku Yarin. Takže při užívání přípravku Yarina plus očekávejte těhotenství po zrušení. Rozdíl mezi přípravkem Yarina a Yarina plus je pouze v počtu tablet. V blistru nenajdete 21 pilulek, ale 28. Musíte je užívat stejným způsobem jako Yarina, pouze po vyjmutí balení si nemusíte dělat přestávku, ale pokračujte v užívání pilulek během menstruace. V těchto 7 tabletách nejsou žádné hormony, pouze vitamíny, které podporují tělo po dobu menstruace.

Lékaři ujišťují ženy, že lék není schopen ovlivnit budoucí reprodukční funkci ženy. Pokud užijete Yarinu v krátkém cyklu (od 3 do 6 měsíců), pak lék neovlivní schopnost ženy otěhotnět. Navíc podle četných recenzí těch, kteří užívali přípravek Yarina, došlo po ukončení léčby v prvním cyklu k těhotenství. To je způsobeno skutečností, že po nuceném odpočinku začnou vaječníky pracovat s pomstou. Pokud je vše v pořádku se zdravím ženy, nedochází k žádným hormonálním poruchám, pak může dojít k početí 1-3 měsíce po zrušení Yariny.

A co ti, kteří drogu užívají dlouhodobě? Přijde těhotenství po Yarinových pilulkách? A lékaři jsou připraveni odpovědět na tuto otázku pozitivně: dojde k početí, ale pouze ženské tělo potřebuje delší období zotavení. Pokud žena užívala Yarinu po dobu jednoho roku nebo déle, pak by se mělo očekávat nástup těhotenství (za přítomnosti pravidelné sexuální aktivity) již v prvním roce po ukončení léčby.

Mimochodem, u těch žen, které užívaly hormonální léky s nízkou dávkou, aby zabránily nechtěnému těhotenství a zlepšily fungování vaječníků, stojí za to věnovat pozornost tomu, že po zrušení pilulek se všechny problémy postupně vrátí. Gynekologové mohou předepsat příjem Yariny v případě, že žena má hormonální poruchy, nepravidelnou ovulaci, polycystické onemocnění vaječníků a další ženské problémy. Pokud je to váš případ, pak po ukončení léčby je vhodné navštívit gynekologa. Těhotenství může nastat do jednoho roku, pouze během tohoto období je nutné se uzdravit, aby bylo možné dítě porodit a porodit.

Pokud z neznámých důvodů po vysazení léku nedošlo k těhotenství během roku, je třeba vzít v úvahu věk ženy (konzultace a léčba jsou vždy na prvním místě v seznamu řešení problému). U žen ve věku 30 a více let se šance na otěhotnění již snižuje. Proto, když je Yarina zrušena, je nutné očekávat nástup dlouho očekávaného těhotenství po dobu delší než jeden rok, ale několik. Během této doby se reprodukční funkce těla postupně obnoví, protože s věkem se metabolické procesy zpomalují a tělo potřebuje více času na obnovení.

Na pozadí dlouhodobého užívání antikoncepčních pilulek nemusí mít žena po vysazení menstruace. Tento jev se nazývá amenorea. V takovém stavu početí by se to nemělo očekávat. Nejlepší je neztrácet čas a poradit se s lékařem. Navíc ženy, které chtějí otěhotnět po zrušení Yariny, by si měly být vědomy, že dlouhé období přijetí může negativně ovlivnit zdraví. Ukazuje se, že pokud užíváme hormonální léky velmi dlouho, tělo si zvykne na denní dávku hormonů. Po stažení je pro něj těžké se vzpamatovat a začít produkovat své hormony. Takže si můžete ublížit. Proto si pečlivě přečtěte pokyny a pamatujte na doporučení lékařů. Pokud je naplánován příjem přípravku Yarina, pak je maximální doba přijetí 1 rok. Poté musíte udělat přestávku (nejméně 3 měsíce) a znovu, pokud je to nutné, pokračovat v užívání antikoncepčních pilulek. Pokud toto pravidlo ignorujete, pak těhotenství nemusí nikdy přijít..

V životě se mohou stát různé věci, včetně zmrazeného těhotenství. Proč k tomu dochází, lékaři v některých případech nemohou poskytnout přesnou odpověď. Pokud je známa příčina, pak je ženě v budoucnu předepsána léčba. Pokud lékaři jen spekulují, proč se to stalo, pak je nejprve nutné provést úplné vyšetření, aby se vyloučila přítomnost infekce v těle, zbavili se špatných návyků (kouření, pití alkoholu) atd. Naším úkolem je zjistit, jak užívat Yarinu po zmrazeném těhotenství.

Pokud k přerušení došlo na krátkou dobu (až 12 týdnů), pak se první tableta vypije v den čištění. Pokud byla doba dlouhá, začnou ji užívat 21 nebo 28 dní po vyčištění. K ochraně ženy před stresem a prevenci těhotenství je v dnešní době vhodné používat jiné metody antikoncepce..

Lékaři mohou předepsat příjem Yariny po zmrazeném těhotenství, a to jak z důvodu antikoncepce, tak z důvodu rychlejšího zotavení těla. Jak již bylo zmíněno dříve, musíte začít užívat drogu ihned po kyretáži nebo po 21-28 dnech, i když vaše menstruace ještě nezačala (lze ji odložit o 1-2 měsíce). Doba užívání hormonálních pilulek závisí na zdraví ženy. V každém případě je užívání tablet déle než 12 měsíců nežádoucí..

Kontraindikace užívání antikoncepčních pilulek jsou:

 • cukrovka;
 • mrtvice;
 • infarkt;
 • žilní trombóza;
 • zvýšený krevní tlak.

Mezi vedlejšími účinky způsobenými užíváním hormonálních léků stojí za zmínku krátkodobé nebo dlouhodobé krvácení z pochvy v prvních měsících užívání přípravku Yarina, nevolnost, apatie, bolesti hlavy.

Stává se to také naopak, když žena zrušila hormonální pilulky a těhotenství okamžitě začalo. Žena je šťastná a zároveň znepokojená, může být ohroženo takové rychlé těhotenství? Nebuď rozrušený. Vašemu dítěti nic neublíží, vaše dítě se narodí zdravé. Takže pokud máte naplánované jmenování Yariny, nebojte se zbytečně, těhotenství určitě přijde. Efekt odrazu bude fungovat (pokud vám bude předepsán přípravek Yarin po dobu 3 měsíců a můžete otěhotnět 3 měsíce po zrušení). Výsledek vás nenechá čekat - porodíte zdravé dítě!

V lékařské terminologii je menstruační tok procesem odstraňování podané sliznice a endometria z děložní dutiny krvácením. Začátek menstruace je prvním dnem žen..