Je možné udělat tetování na obočí během menstruace?

Je možné si během menstruace udělat tetování na obočí? Skutečná žena neustále sleduje svůj vlastní vzhled a snaží se vylepšit ty její vlastnosti, které přirozeně nejsou ideální. Někdy se manipulace krásy může shodovat s měsíční malátností žen. Je možné provést expozici během menstruace, jak to může ovlivnit zdraví, stejně jako výsledek, zvážíme níže.

 1. Jak ovlivňuje menstruace hojení kůry?
 2. Důvody pro odmítnutí postupu
 3. Bolest
 4. Riziko krvácení
 5. Pravděpodobnost zánětu
 6. Kvalita tetování a alergie
 7. Pravděpodobnost vad
 8. Další možné komplikace

Jak ovlivňuje menstruace hojení kůry?

Mikrobladění obočí a menstruace jsou dva pojmy, které někteří kosmetičky raději nekombinují. Než začnete uvažovat o negativních důsledcích takové kombinace, musíte si ujasnit, jaké je tetování oblouků obočí..

Trvalý make-up je kosmetický efekt, během kterého mistr pomocí speciální jehly vstřikuje barvicí pigment do horních vrstev epidermis. Povrchní aplikace vám umožní dosáhnout přerušovaného efektu, který trvá až 2 roky. Tato technika je invazivní, proto během jejího provádění prožívá manželka nepříjemné pocity. U některých se může objevit bolest, vše závisí na výšce prahu bolesti.

Proces probíhá do hodiny, po které musí žena dodržovat řadu omezení po dobu jednoho měsíce, přijmout opatření, aby se její obočí úplně zahojilo.

Navzdory skutečnosti, že tento postup je považován za běžný kosmetologický postup, odborníci jej přirovnávají k chirurgickému zákroku. V průběhu expozice dochází k poškození kůže, proto během hojení může z obočí vytékat lymfa a o něco později se vytvoří krusty.

Tetování není povoleno pro všechny kategorie pacientů, existuje seznam podmínek, kdy je tento postup zakázán.

Kontraindikace pro trvalé hospodářství:

 • špatné ukazatele srážení krve:
 • období těhotenství;
 • doba kojení;
 • infekční patologie;
 • onkologická onemocnění;
 • virové patologie stadia exacerbace;
 • zánětlivé procesy ovlivňující pokožku obličeje;
 • krtci, papilomy, bradavice v oblasti budoucí expozice;
 • duševní, nervové poruchy;
 • alergie nebo individuální nesnášenlivost složek barvicí směsi;
 • cukrovka;
 • užívání léků, které mění čas srážení krve;
 • léčba antibakteriálními látkami;
 • období menstruace.

Jakákoli z výše uvedených podmínek je kontraindikací manipulace, pokud žena skryje svou existenci před pánem, může to způsobit následný vývoj závažných komplikací.

Důvody pro odmítnutí postupu

Během měsíčního období ženy se nedoporučuje permanentní make-up obočí. To je způsobeno skutečností, že toto období je charakterizováno oslabením imunitní obrany těla, což přináší komplikace ve formě prodlouženého hojení kůry, rizika infekce měkkých tkání. Kromě toho existuje možnost krvácení..

Zvažme všechny tyto faktory podrobněji..

Pokoušíte-li se najít odpověď na otázku, můžete provádět tetování obočí během menstruace, nesmíme zapomenout, že dívky v této době jsou velmi citlivé na bolest. To je způsobeno skutečností, že snížení množství estrogenu produkovaného štítnou žlázou, stejně jako progesteronu, vede ke zvýšené syntéze prostaglandinů. Tyto látky mají vzrušující účinek na svalové svaly dělohy a způsobují její aktivní kontrakci. Jedná se o fyziologický proces nezbytný k tomu, aby se děloha očistila od odmítnuté vrstvy endometria..

Kromě svého hlavního účelu prostaglandiny snižují práh bolesti, což zvyšuje náchylnost těla k bolesti. Proto se jakékoli nepohodlí během tohoto období může jevit jako silná bolest..

Hřebeny obočí obsahují určitý počet nervových zakončení, proto mohou mikrořezy provedené speciální jehlou během tetování způsobit silnou bolest, někdy mdloby.

Riziko krvácení

Kromě získání nesprávné barvy jsou možné komplikace spojeny se skutečným rizikem krvácení. Tato pravděpodobnost se zvyšuje v důsledku skutečnosti, že během menstruace u žen dochází ke snížení ukazatelů srážení krve..

Poškození měkkých tkání během expozice vždy způsobí uvolnění přesně stanovených kapiček krve. K tomu dochází v běžných dnech cyklu, během menstruace se situace může velmi komplikovat..

Pravděpodobnost zánětu

Období je spojeno s výskytem pupíků, akné a jiných zánětů kůže, proto se při trvalé expozici zvyšuje riziko infekce v těle.

Folikulární období je charakterizováno zvýšenou aktivitou mazových žláz, proto se zhoršují kožní problémy. Póry jsou ucpané, což vyvolává výskyt hnisavých vyrážek, které se snadno šíří po celém povrchu obličeje. Jejich poškození během tetování se spálí a způsobí vznik vážného zánětu..

Kvalita tetování a alergie

Hojení v tomto stavu je vždy o něco pomalejší, kůra se zdráhá tvořit a riziko jizev se zvyšuje. Nízké hladiny estrogenu, progesteronu, často vedou k tomu, že pokožka reaguje nepředvídatelným způsobem na injikovaný pigment.

Velmi často se vyskytují takové reakce:

 • odstín nedopadne to, co bylo plánováno získat;
 • intenzita tónu může být příliš jasná nebo velmi matná;
 • citlivost kůže na alergeny se zvyšuje, protože tělo aktivně produkuje histamin. To může způsobit otok tkáně, zarudnutí, podráždění..

Pravděpodobnost vad

Trvalá expozice lékařům během menstruace přísně nedoporučuje. To je způsobeno řadou faktorů:

 • vysoká citlivost povrchu kůže;
 • bolestivé vnímání zavedení pigmentu;
 • zhoršení hojení v důsledku skutečnosti, že tělo je zaneprázdněno jinými procesy;
 • uvolnění velkého množství krve, které vede k okamžitému vymývání pigmentu, komplikuje práci kosmetičky;
 • plánované zvýšení otoku kůže, které může způsobit nesprávný obrys;
 • pokles imunitní obrany způsobuje prodloužené období zotavení, protože tělo je napjaté obnovou reprodukčního systému.

Další možné komplikace

Podle odborníků by se manipulace neměly provádět během menstruace, je lepší počkat na jejich ukončení. Taková rada je spojena s vysokým rizikem vzniku takových závažných komplikací:

 • snížení účinku použitých anestetik, v důsledku čehož žena pocítí větší bolest;
 • získání nesprávné intenzity nebo tónu pigmentu, který se plánoval získat;
 • kůže nemusí barvivo přijmout, zcela jej odmítne;
 • nálada žen je proměnlivá, takže výsledek nemusí uspokojit klientku.

Odborníci doporučují ženám počkat až týden po skončení menstruace. Do této doby se tělo plně zotaví a s takovým nárazem se snadno vyrovná. To platí pro imunitní obranu, indikátory srážení krve, práh bolesti, sníženou citlivost povrchu kůže. Proto při plánování návštěvy kosmetičky musíte vzít v úvahu zvláštnosti vašeho vlastního menstruačního cyklu..

Proč kosmetologové nedoporučují tetování v kritických dnech

Kritické dny vždy přicházejí ve špatnou dobu: snaží se zničit dovolenou, pak je narušen výlet do bazénu s přáteli. Tentokrát jste si naplánovali zodpovědnější akci, tetování obočí nebo rtů, jejichž účinek vás potěší po mnoho let. Tato událost byla tak dlouho očekávaná, ale ve stanovené datum neočekávaně přišly červené dny kalendáře. Nyní jste zmatení: zda odložit návštěvu kosmetičky, poslouchat rady přátel, je tetování během menstruace tak děsivé, jak o tom říkají přátelé.

 1. Co je to tetování
 2. Možné nežádoucí účinky
 3. Dopad kritických dnů na hojení pokožky
 4. Komplikace po tetování během kritických dnů
 5. Další kontraindikace

Co je permanentní make-up

Permanentní make-up (tetování) je kosmetická procedura, při které se pomocí jehly vstřikuje barevný pigment do horních vrstev pokožky. Umožňuje vám zdůraznit kontury rtů, očí, obočí. Na rozdíl od tetování používají tetovací umělci krátkou tenkou jehlu. V kůži jsou provedeny mělké vpichy, do kterých je vložen barvicí pigment.

Díky povrchové penetraci nezůstává permanentní make-up na pokožce navždy, jako běžné tetování, ale pouze několik let.

Trvalý zákrok na obočí je považován za nejméně bolestivý ve srovnání s manipulací s rty, očima nebo bradavkami. Technika tvarování obočí, při které se na kůži neprovádějí vpichy jehlou, ale mělké řezy se speciální tenkou čepelí, se nazývá microblading.

Délka procedury je obvykle dvě hodiny. Po proceduře tetování můžete dlouho zapomenout na oční linku, tužku na obočí, stačí provést krátkou korekci každých 5-6 měsíců.

Podle recenzí dívek, které se rozhodly pro tento postup, je korekce prakticky bezbolestná a netrvá tak dlouho, jako samotná kresba.

Podívejme se blíže na to, zda je možné během menstruace provádět permanentní make-up a microblading, nebo zda je nutné počkat, až skončí..

Možné nežádoucí účinky

Než udělíte konečný souhlas s postupem, měli byste se seznámit s možnými nepříjemnými důsledky. Uveďme seznam nežádoucích účinků, které se mohou objevit, pokud si během menstruace necháte tetovat:

 • pokud je fráze o měsíčních „dnech postele a pilulek“ o vás, pak rozhodně stojí za to přeplánovat relaci. Bolest během tetování může být tak nesnesitelná, že povede k mdlobám;
 • počet leukocytů v krvi klesá - to ohrožuje zánět v místech poškození. Kůže na začátku menstruačního cyklu je již náchylná k vyrážkám, vzhledu pupíků - hojení bude dlouhé a bolestivé;
 • otoky často doprovázejí kritické dny. Na obličeji se také vytváří přebytek kapaliny, což může vést k defektům permanentního make-upu - asymetrie, ztráta přirozených čar, skvrnité zbarvení;
 • barvicí pigment obsahuje chemikálie, které mohou způsobit zvýšení alergické reakce klienta;
 • krev na kůži v místě vpichu se objeví intenzivněji. Smícháním s ním může pigment ztratit sytost, špatně přilnout k pokožce.

Dopad kritických dnů na hojení pokožky

Lékaři vám nedoporučují permanentní líčení během menstruace. V dnešní době se zvyšuje citlivost pokožky. Injekce s pigmentem během relace mohou být velmi bolestivé a bude obtížné vydržet až do konce procedury.

Je pravda, že pokud budete tetovat v kritických dnech, vydrží méně? Ne že by vydržel méně. Období pigmentu je tak dva až tři roky. Léčení může být horší, protože tělo je v současné době zaneprázdněno něčím úplně jiným. Kromě toho každý velmi dobře ví, že ženy v kritických dnech a PMS pociťují větší bolest. Uvolní se více krve, takže pro pána bude nepříjemné pracovat. Navíc ženy v této době bobtnají, takže výsledek se může lišit od toho, co bylo zamýšleno..

Je pravda, že pokud budete tetovat v kritických dnech, vydrží méně? Ne že by vydržel méně. Období pigmentu je tak dva až tři roky. Léčení může být horší, protože tělo je v současné době zaneprázdněno něčím úplně jiným. Navíc každý ví, že ženy v kritických dnech a PMS pociťují větší bolest. Uvolní se více krve, takže pro pána bude nepříjemné pracovat. Navíc ženy v této době bobtnají, takže výsledek se může lišit od toho, co bylo zamýšleno.

Imunitní systém také prochází změnami, jeho úroveň ochrany je snížena. Proces obnovy může být zpožděn, protože ženské tělo kvůli menstruačnímu krvácení není schopno nasměrovat všechny síly na hojení postižených měkkých tkání. Všechny prostředky těla během menstruace jsou zaměřeny na ochranu a aktualizaci reprodukčního systému..

Komplikace po tetování během kritických dnů

Pokud ignorujete rady lékařů, mohou nastat vážné komplikace, uvádíme hlavní z nich:

 • léky proti bolesti nemusí fungovat, klient pocítí bolest;
 • barva na pokožce po zákroku se může lišit od toho, co se očekávalo;
 • pánovi bude zabráněno hojným vypouštěním kapiček krve v místě vpichu.

Odborníci a profesionální mistři docházejí k závěru, že tetování se během menstruace nedoporučuje, měli byste počkat alespoň týden po jejich ukončení. Během této doby se obnoví imunita, rychlost srážení krve se vrátí k normálu a citlivost kůže se sníží.

Proto při plánování návštěvy kosmetologické kliniky musíte vzít v úvahu zvláštnosti vašeho cyklu..

Další kontraindikace

Použití permanentního make-upu má další kontraindikace. Zvýrazníme ty hlavní:

 • nízká srážlivost krve;
 • vysoká teplota;
 • těhotenství, kojení;
 • onkologická onemocnění;
 • krtky, vyrážky, kožní onemocnění;
 • onemocnění virové, zánětlivé povahy;
 • nervové nebo duševní poruchy;
 • alergie na kosmetiku, pigmenty, anestetika;
 • cukrovka;
 • užívání léků, které ředí krev - Analgin, Aspirin a další;
 • antibiotická léčba.

Pokud je přítomný alespoň jeden z těchto faktorů, nelze tetovací proceduru provést.

Konečné rozhodnutí, ať s manipulací souhlasíte či nikoli, zůstává na klientovi. Odborníci to nemohou zakázat, ale doporučují přeplánovat relaci, pokud se její datum shoduje s kritickými dny. Koneckonců, výsledky neúspěšného postupu budou následně muset být odstraněny provedením několika bolestivých korekčních sezení a možné vedlejší účinky a komplikace mohou poškodit vaše zdraví..

Permanentní makeup během menstruace: klady a zápory

Permanentní makeup výrazně usnadňuje život moderní ženě. Vydrží dostatečně dlouho, je odolný proti vlhkosti a ultrafialovému záření, nevyžaduje zvláštní péči. Některé ženy však znepokojuje delikátní otázka: je možné si během menstruace udělat permanentní make-up. Pojďme na to přijít v pořádku.

Jak se provádí permanentní make-up?

Abyste pochopili, zda je možné provést tetování v kritických dnech, musíte mít představu o tom, jak se postup provádí. Požadovaného účinku je dosaženo subkutánní injekcí mikročástic barvy. K tomu jsou tkáně propíchnuty speciálním zařízením. Aby se žena zbavila bolestivých pocitů, které často doprovázejí postup, může mistr aplikovat lokální anestezii.

V jednom postupu nebude možné dosáhnout požadovaného účinku. Po 1-1,5 měsíci se provede korekce, aby se opravily nepřesnosti, odstranily se závady a poskytl se optimální jas barev. Výsledek takového procesu bude trvat 1 až 3 roky..

Je třeba mít na paměti, že pokud se vám něco nelíbí, je velmi obtížné to maskovat dekorativními prostředky. Proto je kvalita tak důležitá, čehož mistr dosahuje pečlivou prací. Manipulace trvá hodně času: tetování rtů a obočí bude trvat asi 2 hodiny.

Po zjištění, jak postup postupuje, je některým jasné, zda je možné během menstruace udělat permanentní make-up nebo ne..

Kontraindikace postupu

Mnoho dívek mylně považuje tetování za jednoduchý postup v domnění, že nemá žádná omezení. A někteří se neobtěžují ani se zvláštní péčí po tetování obočí, rtů nebo očí. Pouze s výskytem zanícených oblastí na pokožce tyto mladé dámy stále přemýšlejí o tom, jak bezpečná je tato kosmetická procedura a zda je možné provádět permanentní make-up během menstruace.

Mezitím odborníci uvádějí řadu bodů, kdy je lepší tuto manipulaci neprovádět. Proto je velmi důležité prostudovat si všechny informace týkající se postupu před odchodem do salonu krásy, abyste byli plně ozbrojeni a nečekali na varování pána.

Permanentní make-up má řadu kontraindikací, včetně:

 • snížená srážlivost krve nebo predispozice k tomuto onemocnění;
 • těhotenství a kojení;
 • různé onkologické procesy a přítomnost novotvarů;
 • přítomnost diabetes mellitus (nejnebezpečnější je forma závislá na inzulínu);
 • virová infekce a zánětlivá onemocnění;
 • kožní onemocnění a poraněné oblasti v oblasti obočí;
 • predispozice k alergiím;
 • nervové nebo duševní poruchy;
 • intoxikace alkoholem;
 • období kritických dnů (někteří mistři doporučují zdržet se tetování týden před menstruací);
 • užívání určitých léků (např. antibiotika, aspirin).

Pokud je přítomen alespoň jeden z faktorů, bude třeba návštěvu velitele odložit. Nezasahuje do první konzultace s lékařem o možnosti manipulace. A také dbejte na doporučení pána.

Kritické dny a permanentní make-up: proč se nedoporučuje kombinovat

Menstruace je přirozený proces pro ženské tělo, který poskytuje příroda. U všech žen postupují různými způsoby: někdo se obává bolesti v podbřišku, někdo si stěžuje na rychlou únavu a bolesti hlavy. Aby se tento stav zmírnil, lékaři doporučují, aby ženy nepřepracovávaly, nepodléhaly intenzivní fyzické aktivitě, zdržovaly se sexuální aktivity, koupání v příliš horké vodě a sauna jsou zakázány. Solária se nedoporučují.
Trvalý make-up obočí během menstruace může způsobit určité poškození ženského těla. Například po tetování si některé ženy stěžovaly na závratě a bolesti hlavy během menstruace. Podle recenzí mnoha žen navíc nebyl tento jev během procedury v běžných dnech pozorován. Z tohoto důvodu je lepší odložit návštěvu pána až na konec cyklu a teprve poté se nechat tetovat.

Během menstruace je lepší odložit permanentní make-up obočí. A abychom přesvědčili netrpělivé a sebevědomé krásky, z jakých důvodů to musíte udělat, poskytneme řadu následujících důkazů:

 • Bolest během procedury během menstruace se může zdát nesnesitelná. Je to způsobeno hormonálními změnami, ke kterým dochází v ženském těle, a všechny pocity jsou akutnější. Zvyšuje se citlivost, což může někdy vést až ke ztrátě vědomí.
 • Trvalý make-up pro menstruaci, podle recenzí těch, kteří postupovali během tohoto období, může vyvolat hojné vyrážky a jejich zánět. A to je dobrý důvod pro odložení návštěvy u pána až do konce cyklu..
 • Anestezie je často k ničemu. Stálí umělci make-upu obvykle používají pro anestezii gely zmírňující bolest, které se povrchově nanášejí na pokožku. Hormonální pozadí se však během menstruace mění. A proto tělo nemusí reagovat na drogu.
 • Barviva se nevyvíjejí podle očekávání. Během tohoto období je tělo schopné „nedostatečně“ reagovat na různé látky. Z tohoto důvodu může být barva barviva neočekávaně jasná po tetování během menstruace. A obočí pak bude vypadat jako 2 tlusté housenky modročerné barvy.
 • Riziko alergických reakcí se zvyšuje, protože tělo produkuje více histaminu.
 • Může se objevit krvácení a zánět. Protože srážení krve je během menstruace sníženo, je možné, že v důsledku tetování obočí může dojít k prodlouženému krvácení. Dalším obtěžováním je v této době zánět způsobený přirozeně sníženou imunitou..
 • Trvalý make-up během menstruace podle recenzí žen trpících PMS způsobuje otoky. V budoucnu se to projevuje asymetrií, nerovnoměrně rozloženým barvivem a účinkem skvrnitého zbarvení, různé tloušťky obočí, jejich nepřirozeného vzhledu. Je nepravděpodobné, že by následná oprava tyto nedostatky napravila..

Konečně

Trvalý make-up, i když patří ke kosmetickým procedurám, vyžaduje lékařskou sterilitu a vysokou kvalifikaci mistra. Zkušený odborník tento zákrok neprovede, protože věděl, že klientka má menstruaci. Protože v tomto období existuje velmi vysoké riziko negativních důsledků pro tělo a vzhled ženy. Zvláštní bolest a stres během této doby také nejsou žádoucí. Proto byste neměli spěchat, počkat až do konce cyklu a poté můžete bezpečně přejít k transformaci svého vzhledu.

Postup tetování během menstruace: proč je to nemožné

Permanentní make-up je způsob, jak mít každý den krásný a upravený vzhled, aniž byste ztráceli čas. Existují omezení, kontraindikace postupu. Permanentní make-up během menstruace mistři nedoporučují z různých důvodů..

Proč nemůžete udělat tetování v kritických dnech

Ženské tělo podléhá cyklickým změnám, v průběhu menstruace je obzvláště citlivé.

Důvody zákazu kombinovat tetování a kritické dny:

 • změny v hladinách estrogenu a progesteronu;
 • snížená imunita;
 • receptory bolesti se zhoršují.

Během menstruace se zvyšuje práce mazových žláz, snižuje se pružnost pokožky. Použití trvalé v tomto okamžiku může vést ke komplikacím - vzhledu jizev, depigmentovaných oblastí.

Vědci zaznamenávají změny ve složení krve, srážení během menstruace. To vede k dlouhodobému hojení ran po tetování, zvýšenému krvácení. Proces zavádění jehly zvyšuje riziko infekce.

To není mýtus: práh bolesti klesá během menstruace, což neumožňuje kvalitní tetování. Pod vlivem hormonální nerovnováhy může být účinek léků proti bolesti zkreslen. Klienti zažijí nepříjemné pocity i při anestezii. Studie prokázaly znatelné změny v hormonálních hladinách ženy během menstruace. Progesteron, estrogen prudce klesá, zvyšuje se hladina mediátorů bolesti - prostaglandin, histamin v krvi.

Provádění permanentního líčení v kritických dnech zvyšuje riziko bolestivého šoku. To je jeden z důvodů, proč byste si neměli dávat tetování během menstruace. Oblasti rtů, prostor mezi řasami a víčky jsou obzvláště bolestivé. Trvalý make-up obočí přináší menší nepohodlí.

V kritických dnech je zakázáno provádět tetování pomocí invazivní techniky vstřikování pigmentu propíchnutím horních vrstev kůže..

Hojení kůže

Když provádíte tetování během menstruace, doba hojení trvá déle, kůry jsou uvolněné, snadno se zraní. Z poškozených oblastí dochází po několik dní k vylučování kapiček krve. Je to způsobeno porušením procesů tvorby erytrocytů, leukocytů, během menstruace se srážlivost zhoršuje. Nesmí se odstraňovat suché vrstvy - to může způsobit krvácení, změnu barvy pigmentace a vývoj jizev.

Zpomalení procesu hojení usnadňuje:

 • nízký počet leukocytů v krvi v důsledku pokračujícího krvácení během menstruace. To přispívá ke snížení imunity, rány po tetování jsou nechráněné před infekcí, tvoří se hnisání;
 • užívání léků proti bolesti ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků s menstruací zhoršuje srážení krve. Rychlost hojení ran po zákroku klesá, barvivo se mísí s kapalinou, způsobuje alergickou reakci, zánět;
 • kvalita vstřikovaného pigmentu ovlivňuje rychlost hojení. Při agresivním složení zůstávají tkáně v hnisavém stavu déle.

Vliv na výsledek postupu

Klienti si často stěžují na nevhodný výsledek. Pokud bylo kosmetické ošetření provedeno během menstruace, barva se jeví odlišná, efekt barvení po tetování rychle zmizí. Namísto několikaleté trvanlivosti výsledku může pigment zmizet za 3-4 měsíce. Změny jsou spojeny s prováděním manipulací během menstruace.

Nedostatek účinku, změna barvy, rychlé zbarvení po tetování v kritických dnech mohou souviset s faktory:

 • hyperprodukce kožního mazu - intenzita barviva klesá;
 • snížení elasticity kůže v průběhu menstruace - postup je nebezpečný změnou linií, narušením hloubky penetrace barvy do epidermální vrstvy během tetování;
 • otok celulózy - depigmentace, vyjádřená při aplikaci permanentního víčka, obočí. Jakmile se barva sblíží, může barva vyblednout spolu s dehydratací;
 • zvýšené krvácení - při míchání pigmentu s látkou během menstruace může chybět barvicí účinek.

Hormonální rázy, zvýšené krvácení mohou umělci zabránit ve vysoce kvalitním tetování. Klient bude s výsledkem nespokojen.

Stálí odborníci na make-up doporučují, abyste se během svého období zdrželi procedury. Neskrývejte fakt menstruace od kosmetičky - to může zhoršit stav ženy, vést k nepředvídatelným následkům..

Kdy můžete využít šanci a nechat se tetovat

Pán nechce během menstruace provádět permanentní make-up: výsledky jeho práce mohou být zkreslené a nepřinesou žádný výsledek. Tato akce může poškodit zdraví ženy.

Existují situace, kdy je nutné provést tetování bez možnosti přenosu záznamu do jiného dne. Relativní indikace, pokud je povoleno provádět proceduru během menstruace:

 • poslední dny menstruace, při absenci hojného výtoku, křečové bolesti;
 • vynikající pohoda ženy je předpokladem postupu;
 • lékaři říkají: pokud jsou kritické dny snadno tolerovány, nedochází k žádnému nepohodlí, menstruace je relativní kontraindikací. Obočí, víčka, rty lze tetovat v anestezii.

Aby se zabránilo negativním zdravotním následkům, aby se dosáhlo požadovaného výsledku, stojí za to se před zákrokem poradit s dermatologem, kosmetičkou. Pomohou vám určit, zda si během menstruace můžete udělat tetování. Preventivní opatření pomohou vyhnout se nepříjemným následkům, zhoršení zdraví, zdravotním problémům, nežádoucím následkům.

Permanentní makeup během menstruace

Moderní metody permanentního make-upu tak minimálně traumatizují pokožku, že prakticky neovlivňují tělo. Tetování obočí během menstruace nebo jakékoli jiné oblasti lze proto provádět beze strachu. Práškové obočí navíc zvládnou i těhotné ženy a během laktace, protože zákrok je tak bezbolestný a lze jej provádět bez použití léků proti bolesti..
99,9% z myšlenky, že byste si z jakéhokoli důvodu neměli dávat tetování, je velká mylná představa.

Pouze v několika případech stojí za to odložit postup:

 • Pokud se cítíte slabí;
 • Pokud máte silné bolesti v břiše, dolní části zad;
 • Pokud vás bolí hlava, je vám nevolno a máte další příznaky nepohodlí.
V takových situacích je lepší odložit postup na jiný den. A pak jen proto, že pokud se necítíte dobře, je nepříjemné tetovat

Je možné si udělat tetování během menstruace

Ve snaze o krásu se ženy naučily uchýlit se k různým trikům. Jedním z těchto triků je permanentní make-up, lépe známý jako tetování. Aplikuje se za účelem napodobení normálního makeupu, ale vydrží až pět let. Taková dlouhá životnost je způsobena tím, že se pod kůži vstřikuje speciální barva na organickém základě. Ve skutečnosti mluvíme o stejném tetování, které se provádí pro dekorativní účely..

S rostoucí popularitou tohoto postupu se začaly objevovat otázky, zda je možné provést tetování během menstruace. Možná stojí za to počkat na konec menstruace, nebo nehraje velkou roli? Pojďme zjistit, jaká zdravotní rizika tetování nese na začátku ženského cyklu.

Oblasti pro tetování

Výhodou tetování je, že s jeho pomocí můžete nejen nakreslit krásné obočí, ale také skrýt určité defekty pokožky. S jeho pomocí se dívčí vzhled stává výraznějším a není třeba denní make-up. Moderní kosmetický přípravek pomůže odstranit některé nedostatky, které byly dány přírodou.

 1. Tetování očí je běžným jevem. Pomocí tohoto postupu dívky zvýší expresivitu očí a také zvětší jejich velikost (vizuálně).
 2. Tetování obočí vám umožňuje upravit jejich tvar a zvýraznit linie. Problém tedy můžete vyřešit nedostatečně hustým obočím a upravit jeho tvar..
 3. Každý rok více a více žen sní o zvětšení rtů, alespoň vizuálně. Permanentní make-up s tím pomáhá vytvářet speciální kontury. Lze také upravit asymetrii a barvu rtů.
 4. Některé dívky tetují bradavky, zesvětlují je a vylučují určité asymetrie..
 5. Někdy jsou na obličeji natřeny krtky nebo pihy. Můžete také maskovat jizvu nebo stáří..

Podstata postupu

Pochopení toho, jak se permanentní make-up provádí, bude možné jednoznačně odpovědět na otázku, zda je možné udělat permanentní make-up během menstruace..

Podstatou procesu je dostat částice barvy pod kůži, jako je tomu v běžném tetovacím salonu. Žena je propíchnuta speciální jehlou k nasycení pokožky mikročásticemi barvy. Tento postup je velmi bolestivý, i když není menstruace. Z tohoto důvodu dostávají návštěvníci salonu lokální anestézii..

Pigment se vstřikuje pod horní vrstvy kůže

Přestože by výsledek měl trvat až pět let, doporučuje se provést další postup. Po jednom a půl až dvou měsících může být nutné provést další nástřik barvy pod kůži. Během této doby bude vidět, jak rovnoměrně byla barva rozložena po prvním postupu a zda je tak jasná, jak bychom si přáli. Obvykle se požadovaného efektu nedosáhne poprvé a musíte jít na nápravu. Stává se, že v den opravy přijdou příšery k ženě. V tomto ohledu tedy existují určitá nebezpečí..

Řemeslníci dělají svou práci efektivně, protože opravovat nepřesnosti bude téměř nemožné. Z tohoto důvodu trvá procedura několik hodin. S takovým obdobím musíte počítat při tetování obočí během menstruace. Rty mohou fungovat trochu rychleji, ale obočí má tendenci trvat nejdelší dobu.

Možné nežádoucí účinky

Na začátku menstruace se stav dívky zhoršuje v důsledku kolísání hormonálního pozadí. Toto období je také charakterizováno snížením imunity. Předpokládá se, že účinnost jakéhokoli zásahu do ženského období během menstruace významně klesá..

Menstruace je přímou kontraindikací pro tetování. V mnoha salonech mistři odmítají provádět permanentní make-up, když zjistí, že jejich klienti také menstruují. To vše kvůli strachu z vedlejších účinků a odpovědnosti za všechno, co se ženě stane.

Během postupu se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • anestezie nemusí fungovat tak, jak by měla kvůli změnám hladin hormonů. Proto může být tetování během menstruace velmi bolestivé, dokonce i při lokální anestezii;
 • bolestivý šok může přijít velmi nečekaně as ním dojde ke ztrátě vědomí. Citlivost během menstruace se významně mění, což může vést k nejneočekávanějším důsledkům, včetně mdloby;
 • změny v hormonálních hladinách vedou k tomu, že barva barvy nevychází tak, jak by měla. Barvivo může být špatně absorbováno nebo zbarveno kvůli hormonálním problémům;
 • během menstruace začne ženské tělo hromadit tekutinu. V důsledku zvýšení jeho objemu se srážení krve zhoršuje. Výsledkem jsou další problémy pro pána, který bude muset neustále bojovat s vyčnívající krví;
 • kvůli nesprávné domácí péči po tetování může dojít k infekci, což je zvláště nebezpečné během menstruace.

Salon mistři si již dlouho všimli vztahu mezi kvalitou práce a měsíční. Praxe ukazuje, že požadovaného účinku tetování je dosaženo mnohem méně často, pokud dívka přijde na proceduru s menstruací..

Období jako kontraindikace pro tetování

Předpisy na bolest během menstruace jsou obzvláště aktivní a reagují na jakékoli dráždivé látky. Bolest může být obzvláště nesnesitelná, pokud se postup provádí na rtech. Na tomto místě je obzvláště mnoho receptorů. Ženy se často ptají, zda je možné během menstruace tetovat obočí. Dívka si pravidelně upravuje obočí a v této oblasti je již zvyklá na bolesti. Ani takový zvyk, který se v průběhu let vyvinul, nám však nedovoluje hovořit o přípustnosti tetování obočí v kritických dnech..

Problémy mohou nastat nejen během zákroku, ale i po něm. Odpověď na otázku, proč je nemožné provést tetování během menstruace, je reakce ženského těla v kritických dnech.

 1. Podrážděnost, která se objevuje během menstruace, nepřispívá ke klidnému sezení na židli během procedury.
 2. Náhlé změny nálady také způsobují určité nepříjemnosti..
 3. Hnisavé vyrážky na kůži a akné na obličeji zjevně nepřispívají k úspěšnému provedení tetování na blízkých místech. Pokud jsou tyto oblasti kůže poškozené, mohou se také zapálit sousední oblasti. Vzhledem k aktivaci mazových a potních žláz během tohoto období je obtížné předpovědět, kolik tuku a tajné tekutiny bude tělem vylučováno. Jejich nadbytek negativně ovlivňuje pokožku a snižuje šance na úspěšný zákrok..
 4. Léčení menstruačních ran trvá mnohem déle než po jiné dny. Obvykle to trvá 5-7 dní, než se rány po permanentním líčení zahojí, ale menstruace může toto období zdvojnásobit.
 5. Riziko alergií se zvyšuje během regulace v důsledku kontaktu se složkami barvících pigmentů.

Seznam obecných kontraindikací

Pokud se dívka během menstruace rozhodne o tak bolestivém postupu, musíte přemýšlet o dalších kontraindikacích, které nesouvisí s ženským cyklem. Během menstruace musíte odmítnout permanentní líčení, pokud existují závažné kontraindikace:

 • onkologické onemocnění;
 • cukrovka;
 • epilepsie;
 • přítomnost krtků v místě postupu;
 • teplo;
 • HIV;
 • hepatitida;
 • opar;
 • zánět spojivek (pokud bude práce prováděna s obočím nebo víčky);
 • těhotenství a kojení;
 • špatná srážlivost krve;
 • kožní onemocnění v oblasti postupu;
 • sklon k tvorbě koloidních jizev;
 • astma;
 • chronické onemocnění jater a ledvin;
 • období léčby jakékoli nemoci.

Závěr

Během menstruace se nemusíte tetovat. Ideální doba pro takový postup, s přihlédnutím k ženskému cyklu, je od pátého dne po ukončení menstruace do pátého dne před jejich zahájením. Zbývající dva týdny jsou více než dost na provedení procedury a úprav po měsíci a půl..

Pokud máte opravdu chuť dělat všechno hned a je nemožné počkat týden, měli byste proceduru odložit, alespoň na poslední den menstruace. Dobrý umělec nebude během svého období provádět na dívce permanentní líčení. Jednoduše takový postup odmítne a bude to správné rozhodnutí..

Během menstruace je roztržená vrstva endometria odstraněna z dělohy, která vychází s krví. Problémy s menstruací začínají, když endometrium [...]

Přirozené procesy se vyskytují v ženském těle každý měsíc. Menstruace pomáhá znovu se připravit na možné těhotenství. Zdálo by se, že všechno, co se děje v [...]

Menstruace je často doprovázena širokou škálou bolestí, ale některé z nich nezapadají do chápání normálního ženského cyklu. Střeva bolí během [...]

Neobvyklé výtoky během menstruace nebo kdykoli jindy jsou důvodem k obavám. Oranžová období jsou vzácná, ale [...]

Klady a zápory tetování během menstruace

Tetování je běžný kosmetický postup, který dívkám umožňuje získat plnohodnotné obočí, i když prakticky chybí, kreslit dokonalé šípy nebo vytvořit konturu rtu. Při manipulaci s vrchní vrstvou pomocí speciálního zařízení se vstřikuje barva.

Mnoho dívek používá tetování

Permanentní make-up napodobuje tradiční make-up. Ženy jen zřídka přemýšlejí o tom, zda je možné se během menstruace nechat tetovat. Právě během menstruace dochází k aktivním hormonálním změnám. Odborníci doporučují odložit manipulaci, pokud neočekávaně přišly kritické dny. Tím se zabrání možným vedlejším účinkům..

Co je tetování a jaké jsou běžné oblasti použití

Permanentní make-up se také nazývá permanentní make-up. Postup je každoročně vylepšován. Dříve se během manipulace zaváděly barvy jako při aplikaci tetování a kresba zůstala po dlouhou dobu a postupně měnila barvu na neatraktivní, například modravou.

Moderní techniky tetování vám umožní dosáhnout nejpřirozenějšího efektu. Barva může po několika letech úplně zmizet z kůže..

Výhodou tetování je schopnost opravit nedokonalosti nebo skrýt existující defekty pokožky. Dívka už nepotřebuje denní make-up. Hlavní oblasti použití postupu jsou uvedeny v tabulce.

OčiProcedura vizuálně zvětšuje oči a pomáhá dosáhnout výraznosti. Pomocí tetování se zpravidla vytvoří šipka na horním víčku..
ObočíJe tu příležitost upravit tvar nebo zesílit obočí. Tento postup často používají také ženy, které v boji proti onkologii úplně ztratily obočí..
RtyPán pomůže vizuálně zvětšit rty nanesením kontury.
BradavkyTvar můžete opravit nebo dát nový, například ve tvaru srdce.
dodatečněObčas se pomocí tetování aplikuje umělá krtka nebo pihy. Postup také pomáhá skrýt stávající jizvy nebo skvrny..

Proces nanášení make-upu je velmi podobný postupu při kreslení skutečného tetování. Prvky barvy se vstřikují pod kůži. Postup je bolestivý. Proto se během manipulace používají léky proti bolesti ve formě gelu..

Pozitivní výsledek může trvat až 5 let. Obvykle je nutné navštívit manipulaci dvakrát s přestávkou za měsíc, abyste získali požadovaný odstín..

Je důležité dát přednost pouze osvědčeným mistrům. Jediným způsobem, jak vyřešit nekvalitní výsledek, je někdy laserové odstranění. Je lepší nešetřit na manipulacích.

Je důležité vybrat správného pána

Jaké jsou možné vedlejší účinky

S menstruací se stav ženy rychle zhoršuje. Je to způsobeno výraznými hormonálními výkyvy přírodní povahy. V kritických dnech je vysoce nežádoucí uchýlit se k postupu. Kosmetologové o tom obvykle informují předem, aby si dívka mohla vybrat vhodný den pro registraci manipulace. Je známo, že účinnost jakéhokoli zásahu v kritických dnech klesá.

Možné vedlejší účinky menstruace zahrnují:

 • nedostatečná účinnost anestézie způsobená hormonálními výkyvy;
 • ztráta vědomí v důsledku spontánního bolestivého šoku;
 • barva barvy může v důsledku hormonálních narušení získat neočekávaný odstín, například zelenou nebo modrou;
 • tělo bobtná a v důsledku toho po vložení jehly vyteče velké množství krve, což znamená, že postup bude obtížný;
 • zvýšení pravděpodobnosti vstupu do infekčního procesu s nesprávnou péčí.

U menstruace je téměř nemožné dosáhnout požadovaného výsledku. Velitelé často postup odmítají provést.

Období tetování se obvykle nedoporučuje.

Kdo má povoleno tetování během menstruace

Trvalý makeup je povolen za určitých podmínek:

 • nedostatečné menstruační krvácení;
 • uspokojivý stav pokožky, jmenovitě absence podráždění a vyrážky;
 • vysoký práh bolesti;
 • nedostatek bolesti, který často doprovází měsíční vypouštění;
 • rychlé hojení pokožky.

Postup lze provést, pokud je množství práce malé, například je třeba nakreslit jeden krtek. Je nemožné skrýt před pánem skutečnost přítomnosti menstruace. Jinak může být výsledek katastrofický..

I při relativní přípustnosti postupu s propuštěním zůstává dívce riziko vedlejších účinků a snížení kvality prováděné práce. Je lepší odložit manipulaci na další den, kdy bude menstruace chybět..

Z tohoto videa se můžete dozvědět o nebezpečích tetování:

Jak menstruace ovlivňuje opravu tkání

Během menstruace se ochranné funkce těla u ženy snižují. Z tohoto důvodu se objevují bolesti hlavy, slabost a závratě. Po skončení relace může teplota stoupat. Obnova pokožky je pomalejší než u dívek, které se uchýlily k zákroku v běžný den.

Kožní buňky mohou začít barvivo odmítat. Čerstvě odvedená práce ženy může několik dní silně krvácet. Krev se smísí s pigmentem a konečná barva bude světlejší, než je požadováno..

V místech kožních vpichů může dojít k hnisání a abscesům. Odraz v zrcadle určitě nepoteší.

Jaké jsou kontraindikace

Menstruace není jedinou kontraindikací. Omezení zahrnují také:

 • zhoubné novotvary;
 • přítomnost krtků v místě tažení;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • Virus AIDS;
 • hepatitida;
Během těhotenství nedělejte tetování
 • období nosení dítěte a kojení dítěte;
 • zhoršená srážlivost krve;
 • sklon k jizvení;
 • některá chronická onemocnění;
 • onemocnění dýchacích cest; duševní poruchy.

Pokud existují kontraindikace, velitel je nucen odmítnout provést postup.

Pokud není možné postup odložit

Někdy není možné odložit manipulaci. Nejprve musíte věnovat pozornost své pohodě. Nemělo by dojít ke zhoršení. Žena může jít ke kosmetice na vlastní riziko, pokud nemá tendenci k alergickým reakcím. Průběh menstruace musí být nahlášen veliteli. Pravděpodobně bude použita silná úleva od bolesti.

Buďte připraveni, aby vás pán od postupu odradil. Kosmetolog se obává o zdraví pacienta a jeho vlastní pověst.

Je možné si během menstruace udělat permanentní makeup.

Je možné provádět tetování obočí během menstruace? Jedná se o důležitý problém, který vyžaduje podrobné zvážení. Existuje určitý seznam kontraindikací pro permanentní make-up. V individuální situaci mohou být některé ignorovány, zatímco jiné jsou zakázány. Dívky obvykle nevenují pozornost kritickým dnům a chodí si dávat tetovat obočí. Jaké je riziko takové akce a v jakých případech by měla být návštěva kosmetičky odložena.

Proč provést tento postup

Tetování obočí se doporučuje provádět v takových situacích:

 • ošklivý růst vlasů, špatná hustota, jsou plešaté skvrny;
 • nejste spokojeni s barvou nebo odstínem;
 • touha změnit tvar obočí - opravit ocasy, tloušťku, nakreslit vzácné oblasti;
 • není čas je denně kreslit;
 • za účelem úspory peněz na dekorativní kosmetiku;
 • skrývání vnějších vad nebo zdůrazňování pozitivních vlastností.

Kvalitní práce přímo závisí na kompetenci pána. Dobrý odborník vybere nejlepší pigment a aplikační techniku.

Hlavními metodami lakování jsou stříkání vlasů a prášků a zbývající možnosti jsou hybridní. Pomocí speciálního stroje nebo ručně se vstřikuje barvivo, které při správné péči zůstane na pokožce několik let.

Seznam kontraindikací postupu

Trvalá aplikace pigmentu není neškodný postup kvůli dostatečnému seznamu kontraindikací. Před návštěvou tetovacího salónu se doporučujeme seznámit se seznamem absolutních zákazů:

 1. HIV nebo AIDS, hepatitida C. Tyto nemoci se přenášejí kontaktem s tělními tekutinami nemocného. Při návštěvě kosmetičky s takovými diagnózami se riziko zvyšuje nejen ke zhoršení současného zdravotního stavu, ale také k infikování potenciálně zdravého člověka.
 2. Onkologická onemocnění, maligní nebo neidentifikovaný původ nádoru. Během tohoto období je nadměrně potlačována imunita ženy, trpí všechny orgány a systémy těla, protože bojují proti novotvaru. Nepředvídaný zásah do kůže může zesílit rozvoj rakoviny nebo způsobit metastázy. V akutním období je tetování obočí nebo jakékoli jiné části obličeje zakázáno. Aplikace pigmentu je možná pouze během remise s písemným souhlasem ošetřujícího lékaře.
 3. Snížená srážlivost krve. Se zvýšenou tekutostí se významně zhoršuje stupeň absorpce pigmentu kůží, což negativně ovlivňuje kvalitu odvedené práce. Nejprve bude pro mistra obtížné opravit nakreslený výsledek. Za druhé, barva vytéká a nezůstává ve vrstvě epidermis.
 4. Období těhotenství a kojení. Během prvního trimestru jsou odloženy orgány plodu a sebemenší zásah do ženského těla je plný následků. Druhý a třetí trimestr - riziko potratu nebo předčasného porodu v důsledku bolesti, která může vyvolat zvýšenou kontrakci dělohy. Během laktace se ženské tělo chová nepředvídatelně ve vztahu k pigmentům, takže konečný výsledek trvalého je často neznámý. Existuje riziko neúplného malování nebo zrychleného vymývání barvy z kůže.
 5. Diabetes mellitus je doprovázen zvýšeným poklesem obranyschopnosti těla. Tetování také dočasně snižuje imunitu. Kombinace tohoto onemocnění s kosmetickým postupem je plná zhoršení zdraví..

Seznam relativních kontraindikací zahrnuje:

 • onemocnění dýchacích cest, chřipka;
 • kritické dny;
 • obecná malátnost;
 • sklon k vysokému krevnímu tlaku.

Postupy se z výše uvedených důvodů nedoporučují..

Existují však situace, kdy ženy prováděly tetování během menstruace nebo nachlazení a proběhlo to pro ně bez následků..

Proč nemůžete během svého období dělat permanentní make-up

I když se žena necítí dobře, permanentní make-up obočí během menstruace je plný vážných následků. Jedná se o období hormonálních změn, kdy je tělo oslabené a prožívá stres. Vyznačuje se takovými změnami, které negativně ovlivňují práci pána:

 1. Přecitlivělost horní vrstvy epidermis na vnější podněty. Během menstruace jsou ženy citlivé na dráždivé látky a je méně pravděpodobné, že tolerují bolest. Trvalý make-up je bolestivý, i když používáte lokální anestetikum. Výsledkem je, že obličejové svaly jsou sevřeny a pro technika je obtížné injikovat pigment. Kvalita práce tím trpí.
 2. Uvolňování krve z rány doplňuje zvýšenou ztrátu během kritických dnů. Pro lidi s anémií je to plné následků..
 3. Snížení rychlosti regenerace pokožky. Během menarche imunita klesá, jako v případě tetování. Díky tomu, co se zraněný povrch dlouhodobě hojí, se zánětlivý proces zesiluje.
 4. Ve vzácných případech epidermis špatně absorbuje pigment kvůli hormonálnímu nárůstu, který je plný opětovného provedení procedury.

To, zda během menstruačního krvácení bude sedět, je na klientovi. Pokud mistr trvá na odložení data sezení, doporučuje se dbát jeho rady.

Tetování obočí během menstruace - možné důsledky

Názory odborníků na tuto problematiku jsou rozdílné. Někteří nechtějí přijmout klienta s kritickými dny, zatímco jiní to nevidí jako problém. Důsledky však nelze vyloučit, i když dívka dobře snáší „červený den kalendáře“. Při práci se můžete setkat s takovými obtížemi:

 1. Přípravek proti bolesti funguje horší, což zvyšuje nepohodlí během relace. Pokud budete škubnout ještě jednou, bude pán křivě kreslit obočí, budete muset znovu.
 2. Pigment se během procesu hojení nevstřebává rovnoměrně, vzor se bere skvrnami nebo nerovnoměrnou barvou. Recyklace aplikace je nákladnější a často má následky keloidních jizev.
 3. V prvních dnech menstruačního cyklu dochází ke zvýšenému fyziologickému krvácení. To chrání tělo před akumulací krve v děložní dutině (plné vzhledu hematomů). V tomto stavu je barva absorbována horší, je také nepohodlné, aby hlavní nanášel pigment.
 4. Při nestabilním fyzickém nebo psychickém stavu je postup horší tolerován.

Nejlepší je provést relaci uprostřed cyklu, kdy je krvácení ještě daleko a skončilo před týdnem. Během ovulace ženské tělo nejlépe snáší zátěž tohoto druhu..

Trvalá péče o make-up

Bez ohledu na pracovní oblast (víčka, rty nebo obočí) zůstávají pravidla pro péči o novou aplikaci stejná. Během prvních 2-3 dnů je zánět ošetřen antiseptickým roztokem na bázi alkoholu a hojivou mastí. Otoky nebo otoky lze odstranit aplikací ledového obkladu. Je zakázáno namočit ránu, což snižuje rychlost regenerace kůže. Když se objeví krustovaná formace, nedotýkejte se jí rukama, protože se zvyšuje riziko infekce. Samo se neodlupuje, dokud úplně neodpadne, jinak se pigment neabsorbuje.

Pravidelné tetování, recenze

Recenze těch, kteří tetovali obočí během menstruace, jsou dost rozporuplná. Většina žen nezažila těžké nepohodlí, protože měla zvýšený odpor. Někteří utrpěli zvýšené krvácení z rány v důsledku použití léků proti bolesti, které zvyšují průtok krve. V menší míře dostaly ostatní ženy skutečně negativní zkušenosti - neschopnost snášet bolest, depresivní psychologický stav nebo zhoršení kvality získaných výsledků.

Než se obrátíte na tetovací salon, měli byste si prostudovat všechny možné kontraindikace a stupeň jejich závažnosti. Pokud není nutné urgentně provádět proceduru permanentního líčení, můžete termín sezení odložit, dokud neuplyne menstruace.

Doba čtení: min.Klíč ke zdraví žen spočívá v pravidelném menstruačním cyklu. Změny v tomto měsíčním procesu jsou kritériem možných gynekologických onemocnění. Jedním z těchto onemocnění jsou děložní myomy.