Svědění a pálení se objevují před menstruací. Proč a jak zacházet

Mnoho žen je obeznámeno s problémem svědění před menstruací. V pochvě se objevují nepohodlí, mění se povaha výtoku, stydké pysky mírně bobtnají.

Drážděná intimní oblast narušuje mír a podkopává sebevědomí. Příčin nepohodlí v slabinách je mnoho a ve většině případů svědění signalizuje vývoj onemocnění..

Svědění a pálení v pochvě před menstruací: normální možnosti

Alespoň jednou, tváří v tvář skutečnosti, že se před menstruací objeví svědění a pálení, se kterýkoli zástupce spravedlivého sexu zeptá, zda je to normální nebo ne.

Pokud neberete v úvahu nemoc, je třeba nejprve říci o alergických reakcích na textilie z lnu a nekvalitní podložky. Dokonce i prášek, kterým si žena umývá kalhotky, může v jemné zóně vyvolat podráždění..

Jídlo také ovlivňuje stav pohlavních orgánů. Množství sladkostí je špatné pro mikroflóru pochvy. Přebytečné sacharidy se patogenním mikroorganismům líbí a v genitálním traktu se rychle množí.

Varianta normy pro výskyt silného svědění v intimní oblasti může být nedodržování hygienických pravidel. Nepravidelné mytí pohlavních orgánů, pozdní výměna vložek a používání parfémovaných toaletních mýdel způsobují svědění a podráždění v perineu. Je však snadné zabránit nepohodlí, pokud si umyjete genitálie alespoň jednou denně speciálním intimním mýdlem nebo domácím mýdlem.

Se zpožděním menstruace může svědění ve dnech, které předcházejí krvácení, někdy naznačovat těhotenství. Po oplodnění vajíčka získá vaginální hlen hustou konzistenci. Pocit vnitřního nepohodlí vytváří proces čištění genitálního traktu s uvolňováním slizniční látky. Pro potvrzení podezření na těhotenství pomůže speciální test a konzultace s gynekologem.

Pokud je test negativní, ale svědění, pálení a podráždění v předvečer pochvy vás znepokojují, je nutné složit testy a zjistit příčinu.

U žen nad 45 let, které vstupují do menopauzy, bude svědění před menstruací normou. U žen před menopauzou ztrácí krvácení pravidelnost a krátce před začátkem může být pociťováno nepohodlí v oblasti vnějších genitálií. Příznaky, jako jsou tyto, nesignalizují nemoc. Naznačují nedostatek produkce estrogenu. Tento hormon je zodpovědný za normální stav kůže a sliznic genitálií..

Sexuální rozmanitost se střídavými análními a vaginálními kontakty je nebezpečná pro penetraci E. coli a dalších mikrobů do genitálního traktu. Patogenní látky inhibují prospěšnou mikroflóru a způsobují svědění a pálení před menstruací.

Patologické příčiny svědění před menstruací

Nejčastěji svědění v pochvě obtěžuje ženy kvůli aktivitě kandidálních hub - příčinám drozdů. V podmínkách oslabené imunity se kmeny hub rychle rozvíjejí a dominují prospěšným bakteriím. První příznaky drozdů jsou jen nepohodlí v perineu..

Podezření na kandidózu potvrzuje sýrový bílý výtok s kyselým zápachem.

Uvádíme všechny důvody, proč se svědění může obtěžovat před menstruací:

 • Zánětlivé procesy. Zánět způsobuje nestabilitu MC, vyvolává zpoždění a nepohodlí uvnitř pochvy. Patologie se vyvíjí v důsledku podchlazení nebo nachlazení, utrpěl o něco dříve. Násobení infekce v genitáliích zhoršuje celkovou pohodu a ovlivňuje zdraví intimní oblasti.
 • Genitální opar. Toto onemocnění způsobuje pálení v genitáliích a puchýřkovitou vyrážku v perianální oblasti. Dalším příznakem je zvýšení inguinálních lymfatických uzlin.
 • Hormonální poruchy. Endokrinní a gynekologická sféra spolu úzce souvisí. I sebemenší porucha v hormonálním prostředí způsobuje změny v menstruační funkci. Odtud, týden před nástupem menstruace, se objeví nepohodlí ve formě pálení a svědění..
 • Polycystický vaječník. Toto závažné onemocnění nejen oddaluje příchod kritických dnů, ale také způsobuje nepohodlí ve slabinách a táhne bolesti v podbřišku. Mohou dát do bederní oblasti. Cystické změny ve vaječnících zahrnují krátké a dlouhé zpoždění. Pozdní návštěva lékaře ohrožuje ženu neplodností.
 • Pohlavní choroby. Některé genitální infekce mají dlouhou inkubační dobu. Například bakteriální vaginóza a chlamydie mohou být zpočátku asymptomatické, ale jak postupují, způsobují svědění, hojný bělavý výtok a zpoždění..
 • Střevní dysbióza. Blízké umístění genitální štěrbiny ve vztahu k análnímu otvoru podporuje přenos střevních mikrobů do pochvy. Onemocnění se vyvíjí z různých důvodů, od nefunkčních orgánů a systémů až po metabolické poruchy a hromadění toxinů. Poruchy v těle zvyšují nepohodlí před kritickými dny.
 • Neurologické abnormality. Stres a psycho-emocionální šoky narušují rytmus menstruačního cyklu a negativně ovlivňují nervový systém. Z tohoto důvodu začíná menstruace později a než se objeví, svědí se starosti.
 • Kolpitida. Různé formy onemocnění mění povahu a barvu výtoku. Zbarví se bíle nebo žlutozeleně. Pacienti si stěžují na svědění a zápach z pohlavních orgánů. Vůně dráždí rybí nebo kyselý zápach sekretů.

Silné svědění v intimní oblasti může vyvolat parazitární onemocnění. Když červi vylezou z konečníku a kladou vajíčka, způsobuje to nepohodlí. Událost není vázána na nástup menstruace, právě v předvečer krvácení je citlivá zóna nejvíce náchylná k dráždivým látkám a svědění je silnější..

Co dělat, když se svědění před menstruací obává

Léčba vaginálního svědění před menstruací není u všech pacientů stejná. Metodu terapie vybírají gynekologové s přihlédnutím k příčině nepohodlí.

Pokud se žena obává drozdů, budou jí předepsána antimykotika (Mycozon rychle odstraňuje svědění). S exacerbací oparu je problém odstraněn pomocí antivirotik Gerpevir, Acyclovir, Lipos.

Svědění v pochvě spojené s hormonální nerovnováhou je léčeno Ovestinem a Kolpotrofinem. Terbizil, Actovegin a Pimafucin se používají k boji proti bakteriálním infekcím. Alergické svědění ve slabinách účinně vylučuje lék Vagisil.

Externí agenti se aplikují na genitálie dvakrát denně. Pocit pálení v důsledku stresu je eliminován použitím sedativa (Maprotiline, Fluoxetine, Clomipramin).

U kolpitidy se vagina promyje roztoky Citeal, Rotokan, Rivanol. Zrna manganistanu draselného se rozpustí ve vodě a použijí se k sprchování.

S vědomím, proč pacientovo intimní místo svědí před menstruací, může lékař předepsat léky, jako jsou:

 1. Acylact - doporučuje se dát 1 svíčku na noc s průběhem 10 dnů.
 2. Terzhinan - vaginální čípky se používají 1 ks. za den (10krát za sebou).
 3. Clotrimazol - 1 tableta se vstřikuje do pochvy po dobu 6 dnů.
 4. Polygynax - vaginální tobolky se dávají ráno a večer (kurz po dobu 12 dnů).
 5. Metronidazol - tablety se užívají perorálně, 2 ks. po dobu jednoho a půl týdne.

Lidové recepty

Jedlá soda pomůže ženě zmírnit silné svědění v intimní oblasti. 1 čajová lžička produktu se smíchá se stejným množstvím kuchyňské soli a hodí se do vroucí vody.

Po několika minutách se nádobí vyjme z trouby a obsah se ochladí tak, aby byl teplý. Poté se do roztoku přidá 10 kapek jódu. Připravený přípravek se používá ráno a večer na sprchování. Úleva přichází rychle. Délka léčby je 1 týden.

Můžete také použít vodní infuzi léčivých bylin pro sprchování:

 • Kopřiva.
 • Měsíček.
 • Heřmánek.

Všechny přísady se užívají v 1 lžičce. a trvejte na vroucí vodě po dobu 20 minut. Při postupech se produkt používá teplý. Frekvence manipulací je 2krát denně. Nepoužívejte sprchu během menstruace, i když vás svědění stále obtěžuje.

Když houba napadne pochvu, lze buničinu z aloe použít k opravě sliznice. Fytomasa je zabalena do gázy a vstřikována jako tampon.

Ze svědění, které vás trápí před menstruací, pomáhá dobře odvar z bazalky:

 1. Vložte 5 listů do smaltované misky a nalijte vodu.
 2. Nádoba se umístí na sporák a vývar se připraví při mírném varu.
 3. Po 20 minutách se produkt vyjme z pece a ochladí se..

Vezměte odvar z bazalky a pijte půl sklenice drogy 3-4krát denně.

Použití lidových prostředků k léčbě svědění a pálení v intimní oblasti je povoleno pouze jako pomocné opatření. Fytopreparáty nemohou zcela nahradit farmakoterapii.

Prevence

Prevence svědění před menstruací pomůže preventivním opatřením:

 • Zvýšená odolnost proti stresu.
 • Používání kondomů k ochraně před pohlavně přenosnými chorobami.
 • Mít osvědčeného sexuálního partnera.
 • Posílení obecné imunity.
 • Návštěva u gynekologa jednou za šest měsíců. Plánovaná a neplánovaná vyšetření lékařem odhalují nemoci v raných fázích. Je mnohem jednodušší je léčit než pokročilé formy patologií..

Osobní hygiena si zaslouží zvláštní pozornost při řešení problému silného svědění v intimní oblasti. Nadměrná čistota však není pro mikroflóru pochvy o nic méně škodlivá než vzácné mytí pohlavních orgánů (voda odplavuje prospěšné bakterie). Při absenci sexuálního kontaktu stačí umýt jednou denně a nasměrovat proud teplé vody z ohanbí do konečníku.

Příčiny a léčba svědění před menstruací

Někdy ženy pociťují silné svědění a nepohodlí ve vaginální oblasti. Akutní problém se projeví před nástupem kritických dnů. Je to způsobeno hormonálními změnami, ke kterým dochází v ženském těle. V mírné formě tyto nepříjemnosti nezpůsobují potíže, ale závažné vyžaduje profesionální zacházení. Je důležité zjistit, co tento problém způsobuje, a podle toho zvolit léčbu..

 • 1 Provokující faktory
  • 1.1 Vnější příčiny
  • 1.2 Vnitřní příčiny
 • 2 Jak se vypořádat se svěděním
  • 2.1 Léčba léky
  • 2.2 Odstranění svědění a pálení lidovými metodami
 • 3 Preventivní opatření

Příčiny svědění v intimní oblasti jsou různé. Svědění nebo pálení genitálií se obvykle stávají příznaky nějakého druhu onemocnění. Někdy se však takový syndrom vyskytuje pod vlivem vnějších faktorů spojených se špatnou stravou, dlouhodobými stresovými situacemi atd..

Chcete-li zjistit příčinu tohoto jevu, někdy stačí být pozorný ke svému vlastnímu tělu, ale někdy se bez odborné pomoci neobejdete.

Svědění v pochvě na stydkých pyskech týden před menstruací je vyvoláno vnitřními a vnějšími zdroji. Takové obtěžování je výsledkem kombinovaného působení faktorů: nesprávné a nadměrné používání finančních prostředků pro intimní místa, přítomnost infekce v těle.

Někdy však do každodenního života zasahují vnější zdroje, které vedou k vážnému nepohodlí:

Vaginální výtok během celého cyklu buď zmizí nebo se objeví, jejich množství se zvyšuje a snižuje - to je přirozený proces. Situace se však zhoršuje díky neustálému a dlouhodobému používání syntetického spodního prádla. Rozdíl je v tom, že neumožňuje vstřebávání sekretů a neumožňuje průchod vzduchu. Vytváří se příznivá atmosféra pro vývoj patogenní mikroflóry. Bakterie se množí a vstupují do pochvy a narušují přirozenou flóru

Důvod spočívá v přecitlivělosti na složky produktů pro intimní hygienu, na materiál, z něhož jsou vyráběny antikoncepční prostředky, na maziva. To vše může způsobit vážné nepohodlí před nástupem menstruace. Alergie se projevuje několik dní po použití prostředků a je vyjádřena ve formě svědění, zarudnutí a mírného otoku. Vzhledem k tomu, že jemné místo velmi silně svědí, často se na sliznici tvoří malé rány.

Pro udržení normální mikroflóry v pochvě a perineu je nutné umýt alespoň dvakrát denně, provádět hygienu stydkých pysků. Pro tento postup je perfektní speciální produkt péče o intimní hygienu nebo běžné dětské mýdlo. V tomto případě by měl proud vody proudit z pochvy do konečníku, ale ne naopak. Je také důležité věnovat pozornost materiálu, ze kterého jsou vložky nebo tampony vyrobeny - syntetika může vyvolat alergickou reakci a nepohodlí

Výskyt svědění v perineu je někdy ovlivněn řadou emočních zážitků a stresů. Vyvolávají rozvoj neurotického pálení a svědění. Velmi často se takové nepohodlí objevuje před menopauzou, což je doprovázeno vážným zvýšením libida. Pokud vagina svědí a dlouho nezmizí, musíte navštívit odborníka, abyste se zbavili patologie a získali pomoc od psychiatra

Orální a anální sex v kombinaci se standardním kontaktem může vyvolat nepříznivou flóru do pochvy. Stává se také příčinou narušení pohodlí v intimní oblasti. Existuje silné svědění, hojné výtoky, které se významně zesilují před nástupem kritických dnů

Je důležité si uvědomit, že nadměrná hygiena může problém také zhoršit..

Těžké svědění genitálií naznačuje nástup některých problémů. Důvod se často skrývá uvnitř samotného ženského těla, když se neobejdete bez pomoci odborníka:

FaktorCharakteristický
Špatné spodní prádlo
Alergická reakce
Nesprávná hygiena vnějších pohlavních orgánů
Konstantní stres
Netradiční intimita

V předvečer menstruace se ženské tělo a tělo stávají mnohem citlivějšími na různé patologické faktory. S poklesem imunity během tohoto období se někdy zhoršují chronická onemocnění. Léčení těchto fyziologických projevů je obtížnější než vnějších příčin. První prioritou je zvýšení imunity. Je nutné uklidit stravu, přidat fyzickou aktivitu, chodit na čerstvý vzduch. Schopnost zvládat stres také pomáhá zvyšovat obranyschopnost těla.

Různé infekce také vedou k bolesti a svědění v pochvě. To je spojeno s významným poklesem celkového počtu prospěšných laktobacilů a zvýšením leukocytů. Tento stav se nazývá vaginóza. V pochvě se objevují buňky - ureaplasma, chlamydie a mykoplazma. Nevykazují další příznaky, s výjimkou závažného svědění a mírného zvýšení objemu bílého výtoku..

U trichomoniázy, kapavky, genitálního oparu jsou příznaky závažnější: otok, hojný krvavý puchýřovitý výtok s nepříjemným zápachem a svěděním. V předvečer menstruace imunitní systém oslabuje, takže projevy jsou intenzivní

Spolu se svěděním žena často pociťuje nepohodlí v důsledku silného výtoku. Tak se projevuje plísňová infekce. Vyznačuje se sýrovým výbojem. Před kritickými dny zhnědnou a způsobí silné svědění. Necháte-li problém nabrat svůj směr, může se na dlouhou dobu stát společníkem těla.

Vagina a střeva jsou na sobě mnohem více závislé, než by si člověk myslel. Proto může malé porušení jednoho orgánu vyvolat negativní změny v jiném. V takových situacích je třeba dbát na obnovení flóry gastrointestinálního traktu.

Žena často nechtěně zapomene na nalezení tak malého předmětu jako je tampon v pochvě. V takové situaci musíte být velmi opatrní ohledně svého těla a akcí, které podnikáte. To je nesmírně důležité, protože přítomnost cizích předmětů v pochvě, i v krátké době, může způsobit zánět, hojný výtok, který bude doprovázen nepříjemným zápachem a svěděním. Normálně by takové projevy neměly být

Určité parazitické mikroorganismy žijí neustále v tlustém nebo tenkém střevě. Existují formy helmintů, které se samy mohou plazit a snášet vajíčka. Tento proces je jistě doprovázen silným svěděním, které se objevuje při šíření parazitů. Při masivní infekci s nimi může svědění jít do pochvy.

Nepříjemné pocity mohou vyvolat narušení funkce jater, diabetes mellitus. Vývoj a průběh těchto onemocnění někdy vede k hromadění některých produktů rozpadu. To vše může způsobit změny flóry ve střevech a v pochvě.

Svědění před menstruací: co je způsobeno a jak pochopit příčinu

Výtok spolu se svěděním v pochvě je často jasným příznakem genitální infekce..

Exogenní faktory

Svědění v intimní oblasti nastává v důsledku kombinace vnějších a vnitřních faktorů.

Špatné spodní prádlo je častou příčinou svědění. Faktem je, že normální fyziologie ženského těla předpokládá uvolňování určitého množství tekutiny z pochvy během dne. To je nezbytné pro udržení normální mikroflóry a je to často důsledek reprodukčních procesů..

V různých dobách menstruačního cyklu se může množství normálního výtoku lišit. Často vrcholí uprostřed cyklu během ovulace. Pokud v tomto okamžiku žena nosí nekvalitní syntetické spodní prádlo (zejména v horkém počasí), pak nedostatek mikroventilace vytváří příznivé prostředí pro růst patogenní flóry a zvyšuje riziko svědění.

Dalším faktorem při svědění bez výtoku je alergická reakce. Alergie mohou začít v reakci na výrobky pro intimní hygienu, lubrikanty nebo antikoncepci. Reakce se objevuje lokálně, dráždí stydké pysky a majory a způsobuje otoky, zarudnutí a nepohodlí v oblasti kontaktu s alergeny..

Mezi možné příčiny nepohodlí patří také nevhodná intimní hygiena. Například svědění může být způsobeno praním běžným mýdlem (které má poměrně agresivní alkálie), příliš častým nebo vzácným hygienickým procesem (v průměru stačí 1–2krát denně), jakož i použitím polštářků nebo tamponů ze syntetických materiálů.

Svědění může být také vyvoláno nekonvenčním sexem, jako je orální nebo anální sex. Rektum a ústní dutina obsahují bakterie, které mohou při oslabené imunitě na vaginální sliznici způsobit patologickou reakci. Bakterie způsobující nemoci ve vagině nemusí způsobit žádné příznaky, dokud se přirozená flóra nezačne obnovovat na konci cyklu.

Není to tak vzácný případ, že ve vagině zůstane cizí předmět. Nejčastěji je to hygienický tampon (a svědění často nekončí, taková „zapomnětlivost“ může vést k toxickému šoku s fatálním následkem) nebo kondom, který byl volně nošen.

Příčiny problémů v intimní oblasti někdy nejsou tak zjevné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Například svědění před menstruací může mít neurologickou povahu a může se objevit v reakci na stres, hysterii nebo psychózu. Kvůli hormonálním změnám během menopauzy může žena často pociťovat podobné psychické problémy. Pokud tedy nejsou zjevné problémy s genitáliemi, má smysl vyhledat pomoc psychoterapeuta..

Endogenní faktory

Na začátku menstruace imunita klesá, a proto se u některých pacientů vyskytují závažné příznaky PMS. Svědění před menstruací může nastat bez viditelných vnějších faktorů. Jedním z důvodů je snížení ochranných vlastností vaginální sliznice. Nepohodlí může být zvláště výrazné u žen, které prodělaly virovou infekci.

Genitální infekce jsou další pravděpodobné faktory pro svědění. Nesmí způsobovat zjevné příznaky během celého menstruačního cyklu, ale na konci cyklu mohou způsobit svědění a nepohodlí v perineu. Lze také zaznamenat bělavý slizniční výtok. U plísňové infekce získává konzistence sýrový charakter a způsobuje silné pocity svědění.

Intestinální dysbióza může také způsobit svědění a nepohodlí před menstruací. Střevní a vaginální mikroflóra spolu úzce souvisí, proto, pokud je narušena rovnováha bakterií v jednom z gastrointestinálního traktu, může to také ovlivnit zdraví reprodukčního systému..

Helminthická invaze může také vyvolat výtok a nepohodlí. Bez ohledu na lokalizaci hlístů v těle způsobuje poškození parazitickými červy toxikózu, snížení imunity a zvýšení alergických reakcí. To vše se odráží na zdraví reprodukčního systému..

Dalšími příčinami nepohodlí v intimní oblasti jsou systémová somatická onemocnění. Může to být onemocnění jater, diabetes mellitus, gastrointestinální dysfunkce a mnoho dalších důvodů. Jak již bylo uvedeno výše, stav vaginální mikroflóry je velmi citlivý na funkce těla jako celku, proto jejich oslabení z různých důvodů může způsobit problémy v intimní sféře..

Svědění před menstruací významně snižuje sebevědomí ženy, kazí její náladu a intimní život.

Diagnostika

Chcete-li zjistit příčiny onemocnění, musíte kontaktovat svého gynekologa. Lékař předepisuje soubor studií k určení klinického obrazu a působících negativních faktorů:

 • obecné testy krve a moči;
 • test glukózy v krvi;
 • vyšetření vaginálních nátěrů;
 • analýza hladiny pohlavních hormonů;
 • v případě potřeby biopsie s následným cytologickým vyšetřením.

V závislosti na identifikovaném problému se léčba provádí odstraněním původce onemocnění a odstraněním nepříjemných příznaků. K tomu se používají různé léky, čípky, masti, sprchování atd. Kromě toho se provádí výběr a pokyny k provádění pravidelné intimní hygieny..

Gynekolog také doporučuje přehodnotit výběr spodního prádla, normalizovat denní režim a dokonce upravit stravu. Jedním z negativních faktorů může být například ženská konzumace velkého množství potravin obsahujících laktózu..

Před schůzkou s gynekologem se nedoporučuje uchýlit se k lidovým lékům. Časté sprchování může narušit přirozenou mikroflóru pochvy, zhoršit situaci a použití místních antiseptik vám nedovolí získat adekvátní obraz o nemoci během laboratorních testů.

Prevence

Abyste se vyhnuli problémům v intimní sféře, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla pro udržení zdraví žen. V první řadě to zahrnuje pravidelné návštěvy gynekologa (minimálně dvakrát ročně jako rutinní vyšetření). Pokud se objeví bolestivé příznaky, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem..

Kromě toho byste neměli zapomenout na bariérovou antikoncepci. Tímto způsobem můžete chránit svého partnera před infekcí a zabránit velkému počtu nemocí spojených s reprodukčním systémem..

Pravidelné cvičení (ale ne během menstruace) a plán zdravého spánku mohou pomoci posílit nervový systém a snáze zvládat stres, což negativně ovlivňuje celkové zdraví.

Je také důležité každoročně podstoupit komplexní zkoušku (například odborné zkoušky u zaměstnavatele nebo z vlastní iniciativy). To umožní včasné odhalení systémových onemocnění a pokud nebude vyléčeno, bude minimalizován negativní dopad na tělo..

Je také důležité udržovat pravidelnou hygienu genitálií, aniž byste to přeháněli. Mytí by se mělo provádět alespoň jednou denně (vždy) a také po pohlavním styku nebo během menstruace.

Svědění před menstruací: příčiny a řešení

Téměř každá žena zažívá před kritickými dny nepříjemné pocity a bolestivé stavy. Důvod často spočívá ve skutečnosti, že hormonální pozadí je nestabilní a proměnlivé v různých obdobích menstruačního cyklu, což ovlivňuje nejen emoční stav, ale také imunitní odpovědi celého organismu. Podle statistik je frekvence návštěv gynekologů u žen během PMS vyšší a jedním z důvodů těchto návštěv je svědění před menstruací. Jaké jsou příčiny tohoto příznaku a existují způsoby, jak se zbavit nepohodlí - promluvme si podrobněji.

Příčiny svědění v intimní oblasti

Příčina svědění před a během kritických dnů je často výlučně fyziologická: výtok a otok stěn dělohy vedou k pocitu nepohodlí v perineu a na konci výtoku všechno zmizí. Pokud se však situace během cyklu nezmění nebo po krátkém zmizení znovu nastane, je nutné jednat. Svědění nelze ignorovat, protože tento příznak často skrývá zánět, který může vést k nežádoucím následkům..

Hormonální pozadí

Velmi často svědění v intimní oblasti před menstruací je spojeno s důsledky hormonální vzpoury v ženském těle, které přímo ovlivňují změny stravovacího chování: chcete sladké nebo pikantní, maso nebo mouku. Tato strava mění povahu trávení, vyvolává pocit žízně, mění typ výtoku na agresivnější, což vede k dalšímu podráždění genitálií. Nízká kyselost pochvy uprostřed cyklu navíc činí ženské tělo zranitelnějším, což vede k tomu, že se zvyšuje riziko, že budou trpět dráždivými látkami, s nimiž místní imunita tak úspěšně bojuje obvyklým způsobem. Pokud jsou hladiny estrogenu nízké, může se tento příznak objevit..

Kandidóza

Věrnými společníky drozdů a jeho charakteristickými rysy jsou bílý výtok s charakteristickým kyselým sýrovým zápachem. Jejich hojnost a barva se mohou lišit v závislosti na individuálních reakcích imunity, zanedbávání nemoci, vlastnostech vaginální mikroflóry. Problém musí být řešen komplexním způsobem pod dohledem gynekologa. U kandidózy může během menstruace dojít k svědění..

Střevní dysbióza

Jen málo lidí spojuje svědění v pochvě před menstruací a dysbiózou, ačkoli problémy s gastrointestinálním traktem v těle ovlivňují práci všech jeho systémů, ovlivňují stav pokožky a vlasů. Změna kvantitativního poměru prospěšných a patogenních mikroorganismů k těmto mikroorganismům má důsledky pro celkovou imunitu člověka. Dysbióza je léčena biologickými produkty obsahujícími potřebné laktobacily, bifidobakterie, dodržováním stravy se správnou sadou užitečných produktů. Léčba může být prodloužena v pokročilých stádiích poruchy.

Alergické reakce

Nejcharakterističtějšími příznaky alergie na dráždivou látku jsou pálení, horečka, svědění (včetně vaginálního), otok, zarudnutí. Alergeny, to znamená potenciální dráždivé látky, které týden před menstruací vyvolávají pálení a svědění, mohou být syntetické složky v hygienických vložkách nebo spodním prádle, aromatické vůně, hygienické výrobky a dokonce i prací prášek. K odstranění příznaků alergie se používají farmaceutické přípravky, které předepisuje lékař, vybírají spodní prádlo a hypoalergenní hygienické výrobky s přihlédnutím k jejich vlastnostem.

Jiné nemoci

Příčiny svědění a pálení před nástupem menstruace v perineu mohou být takové závažné odchylky v práci reprodukčního systému, jako je prolaps dělohy, eroze, patologická menopauza, endometrióza. Tato onemocnění mohou být doprovázena bolestivostí, celkovým nepohodlí a různými druhy sekrecí..

Nedostatečná hygiena

Při absenci základních postupů mohou škodlivé mikroorganismy nebo bakterie z stydkých pysků vstoupit do pochvy, dráždit sliznici a způsobit vývoj patogenní mikroflóry, což zase vede k výskytu nepohodlí a oslabení místní imunity: perineum je svědění, objevuje se zarudnutí. Hlavními pravidly intimní hygieny, aby se zabránilo rozvoji patologie, jsou každodenní výměna prádla, pravidelné praní teplou vodou ráno a večer (zejména po sexu), pravidelná výměna intimních vložek a tamponů.

Samostatně stojí za zmínku, že důvodem, proč intimní místo svědí před nástupem menstruace, může být řada pohlavně přenosných chorob: genitální opar, který se objevuje během období oslabené imunitní ochrany, trichomoniáza, kapavka atd. Některé z nich, které mají dlouhou inkubační dobu, se neprojevují do měsíce, objeví se pouze před nebo během menstruace. Stojí za zmínku, že ke svědění s pohlavně přenosnými chorobami se připojují další klinické projevy: bolest, kožní vyrážky, výskyt otoků a atypický výtok, zpoždění, silné zarudnutí genitálií. Pokud máte podezření na pohlavně přenosnou chorobu, musíte okamžitě navštívit lékaře. Ošetření se provádí přísně pod jeho kontrolou po souboru testů a důkladném vyšetření..

Metody úlevy od nepohodlí

Nejsprávnějším způsobem řešení závažného svědění v intimní oblasti před menstruací je včasná návštěva ordinace gynekologa. Pouze on je schopen posoudit celou situaci jako celek a předepsat kompetentní racionální léčbu na základě analýz a historie pozorování pacienta. V komplexu terapie se obvykle používá několik typů účinků: léky (tablety nebo čípky), symptomatické (obklady, sprchování, koupele), regenerační (komplexy vitamínů, bylinné čaje).

Pokud není možné v blízké budoucnosti navštívit lékaře, pomohou vám lidové léky, jak se zbavit nepříjemných příznaků, které lze použít doma. Skvělé pro léčbu svědění před menstruací, infuze na sprchování, mytí nebo obklady z bylin, jako je dubová kůra, heřmánek, měsíček, šalvěj.

Infuze těchto bylin, které mají antimikrobiální, sedativní a protizánětlivé účinky, se aktivně používají jak při řešení některých gynekologických problémů, tak při odstraňování dalších poruch těla. Vývar se připravuje z několika bylin a jedné z nich, nechá se vařit a ochladit na příjemnou teplotu a poté se provádí 1 až 2krát sprchování.

Když je příčinou svědění pokožky před plánovaným obdobím nervové napětí, emoční vyčerpání a deprese, stanou se vynikajícími pomocníky bylinné čaje z třezalky tečkované, heřmánku, mateřského mléka, máty, lípy, jejichž cílem je zmírnit účinky stresu a zlepšit spánek. Je možné užívat lehká bylinná sedativa. Někdy mají tyto metody kumulativní účinek a zahájení jejich práce může chvíli trvat - to je normální, vzhledem k nedostatku okamžitých účinných látek v těchto přípravcích.

Důležité! Některé bylinné čaje mají kontraindikace pro užívání u lidí s vysokým krevním tlakem, těhotných žen, pacientů s chronickými chorobami. Před jejich použitím si proto musíte pečlivě přečíst pokyny..

Pokud se svědění a pálení objevují před menstruací stále častěji, jejich viníkem je alergie, musíte použít všechny dostupné bojové faktory: výměnu syntetického spodního prádla za přírodní, užívání antihistaminik, korekci výživy, výměnu hygienického výrobku za hypoalergenní. Je třeba si uvědomit, že dlouhodobá alergie oslabuje tělo, a proto je nutné okamžitě jednat, jakmile se objeví první projevy. Vnější příznaky alergie jsou jen částí problému, je třeba s nimi bojovat a léčit je zevnitř.

Preventivní opatření

Léčbě svědění a pálení před nástupem menstruace lze často zabránit dodržováním prevence, takže každá žena musí během celého cyklu dodržovat určitá pravidla:

 1. Týden před nástupem výtoku, kdy se změní dominantní hormon a objeví se atypické nutriční potřeby, byste měli věnovat pozornost své stravě a omezit nadměrné nadšení pro sladká, kořeněná a škrobová jídla.
 2. Abyste netrpěli svěděním pohlavních orgánů, musíte věnovat pozornost kvalitě spodního prádla: místo syntetiky přírodní materiál, omezte nošení tanga kalhotek.
 3. Pokud dochází k častým změnám sexuálních partnerů a aktivního sexuálního života, používání kondomu je nutností, poskytuje ochranu a snižuje riziko vzniku STD infekce.
 4. Intimní hygiena by se měla stát nedílnou součástí každodenního rituálu: příjemná teplota vody na praní, jemné výrobky, vysoce kvalitní vložky a tampony.
 5. V přítomnosti chronického stresu byste měli věnovat pozornost opatřením, jak se ho zbavit: chůze, léky proti úzkosti nebo pomoc odborníka. Zjistěte, zda můžete během svého období cvičit jógu.
 6. Neměli byste zmeškat plánované návštěvy svého gynekologa a pokud se u vás objeví svědění, pálení nebo zpoždění, naplánujte si neplánovanou návštěvu, protože takový stav může naznačovat přítomnost infekce.

Ženské tělo je křehká céva, která vyžaduje neustálou pozornost a péči a správný přístup k vašemu zdraví je základem jejího plného fungování. Dodržování těchto jednoduchých pravidel pomůže udržet vaši vnitřní harmonii a důvěru po dlouhou dobu, protože právě s nimi je žena obzvláště neodolatelná..

Svědění před menstruací: příčiny a řešení problému

Poslední aktualizace: 06/18/2020

Obsah článku

 • Gynekologické příčiny svědění a pálení před menstruací
 • Proč jinak je v pochvě svědění před menstruací
 • Léčba
 • Jak snížit pocit pálení před menstruací tradiční medicíny?
 • Prevence svědění a pálení v pochvě před menstruací
 • Svědění a pálení před nástupem menstruace, video

Většina žen v reprodukčním věku alespoň jednou v životě zažila svědění v pochvě, ke kterému dochází v předvečer menstruace. Tento stav může být doprovázen mírným nepohodlí a výrazně snížit kvalitu života ženy. Proč vzniká a jak s ním zacházet? Může se vyskytnout svědění před nebo během menstruace, jeden z příznaků závažných patologií, které vyžadují povinnou návštěvu lékaře, nebo si s tím poradíte sami? Odpovědi na tyto otázky najdete níže..

Gynekologické důvody

Nejběžnějšími předpoklady pro rozvoj onemocnění a nepohodlí v pochvě jsou gynekologické poruchy. Nejběžnější z nich jsou následující nemoci:

Kandidóza. Tento nepříjemný stav, který se lidově nazývá „drozd“, je způsoben nerovnováhou vaginální mikroflóry. V důsledku různých faktorů (nekontrolovaný příjem antibiotik, hypotermie, stres atd.) Dochází ke zvýšení Candida albicans - oportunních mikroorganismů, které jsou v malém množství přítomny ve zdravé mikroflóře pochvy. To vede k prevalenci Candida albicans nad Doderleinovými pruty, které jsou základem normální vaginální mikroflóry. Výsledkem je, že si žena všimne, že má sýrový bílý výtok a svědění. Příznaky kandidózy se obvykle před menstruací zhoršují..

Kolpitida (vaginitida) a vulvovaginitida. Zánětlivé procesy ovlivňující stěny pochvy a vulvy mohou být způsobeny různými patogenními látkami. Jejich hlavními příznaky jsou vaginální výtok s nepříjemným zápachem, zarudnutí sliznice, pálení a svědění na intimním místě před menstruací..

Pohlavní choroby Kapavka (Gonorrhea), trichomoniáza (Trichmonosis, trichomoniasis) a chlamydie jsou charakterizovány pronikáním patogenních mikroorganismů do pochvy, což vyvolává zánět. Výsledkem je hyperémie a otok vaginálních stěn, velké a malé stydké pysky, výskyt neobvyklého výtoku a nepříjemný zápach z pochvy, stejně jako silné pálení a svědění. Příznaky chronických pohlavně přenosných nemocí se obvykle objevují těsně před menstruací. Je to způsobeno změnou hormonálního pozadí ženy v premenstruačním období a snížením obranyschopnosti těla..

Proč jinak je v pochvě svědění před menstruací?

Kromě gynekologických poruch mohou být pálení a nepohodlí v intimní oblasti před menstruací způsobeny následujícími důvody:

Hormonální nerovnováha. Užívání perorálních kontraceptiv, hormonální substituční terapie, premenopauza, chirurgický zákrok k odstranění jednoho z vaječníků - to vše ovlivňuje hormonální pozadí ženy. V důsledku jeho změny kolísá hladina estrogenu, který je odpovědný za udržování pružnosti a vlhkosti vaginálních stěn. Snížení koncentrace těchto hormonů vyvolává pálení a svědění před menstruací..

Fyziologicky podmíněné změny hladin hormonů. Druhá polovina menstruačního cyklu je charakterizována snížením hladiny estrogenu a zvýšením progesteronu. Několik dní před nástupem menstruace si proto některé ženy stěžují na nepohodlí v intimní oblasti. Tento stav není patologie, ale pokud způsobuje vážné nepohodlí, je nutné o tom informovat gynekologa..

Nedodržování pravidel osobní hygieny. Vzácné (nebo naopak příliš časté) praní vyvolává nerovnováhu ve vaginální mikroflóře, která se projevuje pálením a svěděním v pochvě a stydkých pyskech. Totéž platí pro občasné výměny spodního prádla, neustálé nošení každodenních vložek, předčasné odstraňování tamponů a vložek v kritických dnech..

Vlastnosti stravy. Pokud ve stravě převládají jednoduché uhlohydráty, rafinovaný cukr, kvasnicové pokrmy a nejsou tam žádné ovoce, zelenina a mléčné výrobky, vytváří to příznivé prostředí pro vývoj patogenní a oportunní flóry v pochvě. Výsledkem je, že svědění a pálení začínají před menstruací..

Použití nevhodného přípravku pro intimní hygienu. Výběr gelu na praní je zodpovědný úkol, kterému mnoho žen nevěnuje dostatečnou pozornost. Někteří z nich pro tento účel dokonce používají zcela nevhodné produkty - běžné kosmetické mýdlo a sprchový gel, které narušují přirozenou rovnováhu pH pochvy a způsobují nepohodlí. Optimální produkt pro intimní hygienu by měl jemně očistit intimní oblast, udržovat přirozenou rovnováhu vaginální mikroflóry a neměl by obsahovat škodlivá barviva a vůně. Mycí gely GYNOCOMFORT® jsou pro tyto požadavky ideální. Jejich složení vyvinuté specialisty farmaceutické společnosti VERTEX je bezpečné pro intimní zdraví žen. Fondy mají všechny potřebné dokumenty a certifikáty kvality.

Podráždění a skleníkový efekt. Těsné spodní prádlo ze syntetických materiálů provokuje udržování teplého a vlhkého mikroklima v intimní oblasti. Ve výsledku je možné nerovnováhu vaginální mikroflóry s následným výskytem svědění před menstruací..

Omezená neurodermatitida (neurodermitida). Tato patologie může být lokalizována na různých částech těla, včetně genitálií. Neurodermatitida intimní oblasti je charakterizována silným svěděním, zarudnutím a pálením vulvy, perinea, tříselných záhybů a vnitřních stehen.

Léčba

Pokud se v předvečer menstruace v intimní oblasti objeví nepříjemné pocity, měli byste se poradit s gynekologem. Lékař prozkoumá židli a odebere vzorky biomateriálu pro laboratorní výzkum.

K dosažení pozitivního výsledku musí být léčba komplexní. Nestačí jednat výhradně na podráždění, protože je to obvykle příznak jiných onemocnění, proto by léčba měla být zaměřena na odstranění její hlavní příčiny.

Pokud byl problém způsoben STD, měla by být léčba přizpůsobena původci. Nejčastěji jsou k tomu předepsána antibiotika, protizánětlivé a antihistaminika. Během léčby se musíte zdržet sexuální aktivity. Kromě toho by měl být ženin partner léčen - i když ještě nemá výrazné příznaky onemocnění..

Pokud se svědění objeví před menstruací kvůli drozdi, je pacientovi předepsána antifungální léčba a korekce stravy. Po ukončení léčby mohou být potřebná probiotika k obnovení normální vaginální mikroflóry.

Pokud je problém způsoben hormonální nerovnováhou, bude nutná hormonální korekce. Obvykle je pacientovi předepsána kombinovaná perorální antikoncepce. Vezměte prosím na vědomí: v žádném případě byste neměli začít užívat COC sami. O jmenování vhodného léku by se měl starat výhradně gynekolog nebo endokrinolog.

Ke snížení intenzity svědění mohou být ženě předepsána antihistaminika a sedativa. Někdy je nepohodlí tak silné, že brání pacientce v úplném odpočinku a vyvolává nespavost, proto jí lze doporučit užívání prášků na spaní.

Jak snížit pocit pálení před menstruací tradiční medicíny?

Kromě léků předepsaných gynekologem lze v boji proti pocitu pálení použít tradiční medicínu. Odvar a bylinné infuze mají příznivý účinek na stav pochvy, snižují její hyperemii, otoky a svědění. Pokud se však rozhodnete doplnit léčbu léky lidovými léky, uvědomte si, že je nutné o tom informovat svého lékaře..

Léčba svědění a pálení v intimní oblasti

K boji se používají následující recepty tradiční medicíny:

Odvar z květů heřmánku. Na 0,5 litru vody vezměte 1,5 lžíce. l. květy heřmánku, přiveďte k varu a vařte asi 2–3 minuty, poté přefiltrujte přes čistou tenkou látku nebo sítko na čaj a ochlaďte. Výsledný vývar se používá pro sedací koupele a mytí.

Odvar z kopřivy. Chcete-li se zbavit nepohodlí v pochvě před menstruací, vezměte 1 polévkovou lžíci. l. suché bylinky, nalijte 1 sklenici vroucí vody, nechte ji vařit, filtrovat a použít k praní.

Propolisová mast. K přípravě tohoto produktu se 15 g propolisu smísí se 100 g glycerinu nebo rostlinného oleje, zahřívá se ve vodní lázni bez přivedení k varu a za stálého míchání se poté zfiltruje a umístí do nádoby z tmavého skla, dokud úplně nevychladne.

Prevence svědění a pálení v pochvě před menstruací

Ke snížení rizika vzniku těchto nepříjemných příznaků se v předvečer menstruace doporučují následující doporučení:

Noste pohodlné bavlněné spodní prádlo a každý den ho měňte.

Pravidelně se umyjte pomocí bezpečných prostředků pro intimní hygienu. K tomu jsou vhodné čisticí prostředky GYNOCOMFORT®. Jsou formulovány z přírodních složek (jako je kyselina mléčná, čajovníkový olej, bylinné extrakty, panthenol, bisabolol atd.), Které jemně čistí intimní oblast a udržují optimální pH.

Vyvarujte se častého používání vložek.

Omezte množství sladkých, nakládaných a kořeněných jídel, kvasnicového pečiva, alkoholických nápojů, silné kávy a kvasu. Místo toho se doporučuje zaměřit se na konzumaci libového masa, nápojů z kyselého mléka a potravin bohatých na vlákninu..

 • Pravidelně navštěvujte gynekologa kvůli preventivním prohlídkám a včas léčte zjištěná onemocnění.

 • Svědění a pálení před nástupem menstruace, video

  Společnost „VERTEX“ nenese odpovědnost za přesnost informací uvedených v tomto videoklipu. Zdroj - JIt Zdorovo

  Svědění v intimní oblasti před menstruací

  Většina žen na naší planetě si stěžuje na přítomnost takového problému, jako je svědění v intimní oblasti před menstruací. Odchylka může vyvolat řadu problémů: nespavost, poruchy nervového systému atd..

  Navíc silné svědění před menstruací může naznačovat vývoj závažné patologie, kterou je třeba co nejdříve řešit..

  Svědění před menstruací: příčiny

  Důvodů, proč se svědění vyskytuje před menstruací, je ve skutečnosti mnoho. Zpravidla to naznačuje vývoj nějakého druhu nemoci..

  V některých případech může být patologie spojena s vnějšími faktory - špatnou výživou, častým stresem atd..

  Jak ukazuje praxe, problém je nejčastěji spojen s rozvojem drozdů. Abyste se ujistili, že to byla tato příčina, která přispěla ke svědění, musíte věnovat pozornost doprovodným příznakům. S drozdem vychází z pochvy výtok připomínající tvaroh.

  Svědění na intimním místě před menstruací může být spojeno s kolpitidou. Mnoho žen hlásí přítomnost nepříjemného zápachu, ryb nebo něčeho kyselého.

  Věnujte pozornost tomu, zda máte nějaký druh pohlavně přenosné choroby. Pokud se objeví svědění a pálení před menstruací, mohou to být následující důvody:

  1. Trichomoniasis - s rozvojem onemocnění je přítomno svědění a pálení, genitálie zčervenají, dochází k výtoku ve formě hlenu.
  2. Kapavka - před menstruací, svěděním a bílým výtokem je možná mírná bolest.
  3. Herpes - onemocnění je charakterizováno svěděním a vyrážkou v genitáliích a konečníku.

  Mohlo by se před mým menstruací vyskytnout svědění spojené s alergií? Ano, může dojít k podráždění, i když používáte podložky nízké kvality. Prášek, který používáte k praní spodního prádla, může také působit jako provokující faktor..

  Výživa hraje také velmi důležitou roli, některé potraviny mohou mít negativní vliv na celé tělo jako celek, včetně vaginální mikroflóry. Před menstruací velmi často dochází k svědění a pálení v důsledku nedodržování pravidel osobní hygieny. K čištění používejte speciální výrobky.

  Léčba

  Svědění před menstruací je normální, ale pouze v případě, že nedojde k rozvoji nějakého druhu onemocnění. Všechny ženy jsou individuální a reagují odlišně na to, co se děje..

  Někdo před menstruací mírně svědí intimní místo a někdo upadne do depresivního stavu (což může také přidat svědění z nervů). Proto je nutné zahájit léčbu, pouze pokud skutečně nastane problém..

  V přítomnosti drozdů lze předepsat léky, vyrábějí se ve formě mastí a tablet - Pimafucin, Diclofenac, Livarol atd..

  Pokud svědění začíná týden před menstruací kvůli kolpitidě, je nutné podstoupit komplexní léčbu. To zahrnuje sprchování, užívání antifungálních a protizánětlivých léků.

  Pro douching můžete použít následující řešení:

  1. Rotokan.
  2. Rivanol.
  3. Manganistan draselný.
  4. Citeal.

  Používá se také léková terapie, která zahrnuje následující:

  1. Terzhinan je čípek, je vložen do pochvy na deset dní, jeden kus.
  2. Metronidazol - tablety, do deseti dnů musíte vypít dva kusy.
  3. Polygynax jsou vaginální tobolky, každý den se do vagíny vkládají dva kusy, léčba trvá dvanáct dní.
  4. Clotrimazol - tablety se vstřikují do pochvy každý den, jeden kus po dobu šesti dnů.
  5. Acylact - zadejte jednu svíčku před spaním, léčba trvá deset dní.

  Proč by intimní místo svědělo před menstruací, by měl zjistit lékař, předepisuje také léčbu. Kromě výše zmíněných léků lze použít i jiné. Pamatujte, že pouze lékař může předepsat konkrétní léky na základě vašeho problému..

  Pokud dojde ke svědění v důsledku stresu, mohou být nutná sedativa. Tyto odchylky můžete eliminovat pomocí fluoxetinu, maprotilinu, klomipraminu a dalších. Nepohodlí způsobené alergiemi musí být odstraněno antialergickými látkami. Lékař může navíc předepsat speciální jídlo..

  Tradiční metody léčby

  Pokud před menstruací svědí celé tělo, můžete se vyrovnat s nepříjemnými pocity nejen tradičními metodami, ale také tradiční medicínou.

  Mnoho receptů pocházelo od našich babiček, které používali k léčbě různých nemocí. Patří sem vany, odvarky a sprchy. Pokud jde o druhou možnost, lze ji provést následovně:

  1. V litru převařené vody musíte rozpustit lžíci sody, sprchování se provádí ráno a večer každý den.
  2. Přidejte asi deset kapek jódu, lžíci soli a sody na litr převařené vody. Sprchujte se dvakrát denně - ráno a večer, když jdete spát. Sůl je nezbytná k očištění sliznice, soda ničí houby a jód působí jako dezinfekční prostředek.

  Pro dosažení většího účinku sprchování je nutné jej doplnit tampony a vany. K přípravě koupele použijte heřmánek, měsíček a mořskou sůl. Po zákroku bude podráždění zmírněno.

  Můžete si vyrobit tampon z buničiny aloe (musí být rozdrcen do stavu kaše). Vložte si ji do pochvy před spaním. Díky tomu bude možné úplně obnovit sliznici, která byla poškozena působením hub..

  Bazalkový odvar proti svědění

  Chcete-li odstranit svědění před menstruací, můžete použít odvar z bazalky. Není těžké jej připravit:

  1. Nalijte vodu do nádoby, přidejte malé množství bazalky (5-6 listů);
  2. Dejte směs na oheň a vařte dvacet minut;
  3. Výsledný vývar se užívá orálně, ale ne více než čtyřikrát denně, pokaždé půl sklenice.

  Nezapomeňte, že lidové léky lze použít pouze jako další léčbu, ale ne jako samostatnou terapii. Kromě toho je před použitím musíte konzultovat se svým lékařem a ujistit se, že nejste alergičtí na složky..

  Prevence

  Aby vás svědění už nikdy neobtěžovalo, musíte dodržovat základní pravidla prevence:

  1. Několikrát ročně navštivte gynekologa a podrobte se plánovaným vyšetřením - taková opatření pomohou včas identifikovat problém a vypořádat se s ním..
  2. Při sexu používejte antikoncepci, například kondomy.
  3. Nezapomeňte na sport, je to on, kdo může posílit naše tělo a zvýšit imunitu. Neměli byste se však ani příliš přehánět..
  4. Vyvarujte se stresových situací, zcela se chráňte před emocionálním utrpením. V případě potřeby můžete užívat sedativa.

  Věnujte zvláštní pozornost intimní hygieně. Pohlavní orgány musí být umyty alespoň jednou denně. Neměli byste to dělat častěji než dvakrát, protože nadměrná čistota také nebude prospěšná, voda vymyje všechny prospěšné bakterie.

  A pamatujte na to, že v takovém případě se nemusíte léčit, ale nejprve se poraďte se svým lékařem.

  Poté, co si žena zvykla na měsíční nepohodlí před plánovaným krvácením, si v určitém okamžiku všimne, že se nic nezměnilo - její nálada neskáče, její hrudník nebolí, žádné bolesti hlavy a další obvyklá onemocnění.

  ZpůsobitPopis
  Snížení ochranné úrovně imunitního systému
  Sexuální infekce
  Kolpitida
  Střevní dysbióza
  Přítomnost cizího předmětu
  Drozd a plísňové chorobyBěhem těchto patologií žena cítí pocit pálení v perineu v důsledku poškození vulvy
  Helminthiasis nemoci
  Jiné nemoci somatické povahy