Brutální chuť k jídlu v kritických dnech: bojovat nebo rezignovat

Která žena nezná ten pocit, když v předvečer kritických dnů chcete jíst pořád? A nejen jedna věc, ale všechno. Teď opravdu chci něco sladkého a za půl hodiny - nakládanou okurku. Proč je tak hladový před menstruací? Jak zkrotit chuť k jídlu? A jak se vypořádat s účinky přejídání?

Měsíční cyklus v ženském těle

Během období menstruačního cyklu dochází v ženském těle k neustálým hormonálním změnám. Jsou to ony - hormony -, které regulují schopnost rodit a rodit děti..

Relativně vzato, půl měsíce ženy pociťují příval síly a energie. Zdá se jim, že jsou schopni pohybovat horami! V dnešní době se ženám daří skvěle a vypadají skvěle. To je to, co příroda zamýšlela. Hormon estrogen (estradiol) zuří v krvi a zdá se, že život je dobrý. To bylo v této době, kdy ženy snadno začaly hubnout a klidně pociťovaly omezení jídla a fyzickou aktivitu..

Avšak začíná druhá fáze menstruačního cyklu a hladina hormonu estrogenu klesá. Do arény vstupuje progesteron „těhotenský hormon“. Je to on, kdo připravuje ženské tělo na plodení potomků. Tělo zatím neví, zda přijde těhotenství, ale připravuje se na setkání s plně ozbrojenou.

Zvýšená chuť k jídlu před menstruací

Lékaři tvrdí, že téměř každá žena chce týden před menstruací jíst více než obvykle. Další věc je, že ne všechny mladé dámy tomu podléhají. Zde jsou nejčastěji ovlivňovány psychologický faktor a faktor sebekázně. Pokud žena žije šťastný život a nic jí nevadí, je pro ni mnohem snazší vypořádat se s projevy premenstruačního syndromu..

Ale zpět k ženám, které jsou připraveny sníst tunu čokolády a všechno ostatní před menstruací..

Ženy popisují svůj stav následovně:

- po celou dobu, kdy chcete jíst (některé sladké, některé sledě, jiné - vše dohromady)

- obličej často bobtná

To se děje pod vlivem hormonu progesteronu. A nejčastěji se jeden drží druhého a zhoršuje stav. Například podlehnete nutkání jíst sladkosti a jíst je. Hladina cukru v krvi, v této době tak nestabilní, začíná skákat ještě více. Chuť k jídlu se ještě zvyšuje. Jíte, pijete, znovu jíte a cítíte se stále horší, protože se zapíná psychologický faktor - víte, že jíte více, než potřebujete, a bojíte se zlepšit. A pak, jak by to mělo štěstí, je žaludek oteklý, dochází k zácpě a váhy ukazují neuspokojivá čísla.

Proč chcete sladkosti nebo buchty před menstruací??

Je to všechno o stejném progesteronu. Pro kvalitní práci potřebuje vysokou hladinu glukózy v krvi, a proto touhu jíst sacharidy. Sladkosti, chléb a různé pečivo jsou koneckonců sacharidy! Jednoduché sacharidy, které okamžitě zvyšují hladinu glukózy v krvi, ale mají mnoho dalších nepříjemných důsledků.

Jak zvládnout zvýšenou chuť k jídlu před menstruací?

Pijte vitamíny

Pokud neužíváte žádné multivitaminové komplexy, pak vám gynekologové doporučují, abyste začali užívat přípravky obsahující hořčík nebo vápník alespoň 10 dní před začátkem menstruace. A je lepší pít multivitaminové komplexy, které zahrnují hořčík, vitamíny B6, B12, D a další. Nepřestávejte pít vitamíny, jakmile vás PMS pustí. Vitamíny jsou vážná věc a měly by se pít v komplexech.

Zkuste také jíst zeleninu a ovoce. Vlákno a fruktóza v nich mohou pomoci vyrovnat se s čokoládovými chutí.

Vložte do své stravy komplexní sacharidy

Pokud víte, že vás brzy zaplaví chuť na obžerství, přidejte do svého jídelníčku složitější sacharidy. Jedná se o všechny druhy obilovin, těstoviny z tvrdé pšenice, celozrnné lupínky. A nebojte se, že vám bude lépe. Zaměřením na komplexní sacharidy se ušetříte před přejídáním cukrovinek a rohlíků. A z nich roste nadváha..

Gynekologičtí vědci zjistili, že ženy, které do své stravy zahrnovaly komplexní sacharidy, snížily PMS o 50%.

Mastné ryby, tvaroh a další jídla v předvečer menstruace

Kromě komplexních sacharidů byste měli jíst více tučných ryb. Pamatujte, že je bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou pro ženské tělo tak nezbytné. Můžete si také vzít lněný olej nebo semínka samotná. Pokud jde o mléčné výrobky, jsou zdrojem vápníku. Obecně platí, že pokud si v první fázi menstruačního cyklu můžete dovolit gastronomické odchylky, včetně kávy a alkoholu, pak by týden před menstruací měla být vaše strava co nejvíce vyvážená. Kofeinu a alkoholu se nejlépe vyhýbejte. Zachovávají tekutinu v těle, a tak se pod vlivem progesteronu s ním příliš aktivně nerozdělí.

Proč před menstruací ztuhnou

Většina žen si všimne, že v předvečer menstruace se váha zvyšuje o 2-5 kg. Buďte si jisti, že to není tělesný tuk, ale tekutina a ucpaná střeva. V předvečer menstruace se tělo zdráhá rozdělit tekutinu a často se zaznamenává nadýmání a zácpa. A v důsledku toho pocit nadýmání, otoků a nadváhy. Jakmile začne menstruace, tělo se zbaví zbytečných věcí a váha se vrátí k normálu.

Jen nepředpokládejte, že snížením příjmu tekutin se můžete vyhnout přírůstku hmotnosti. Naopak bude pro tělo obtížnější hubnout zbytečně. Dnes se rozhodněte pro bylinné čaje místo černého a dokonce zeleného.

Samozřejmě, pokud jste užili čokoládu a rohlíky, vaše váha se nemusí vrátit k normálu. Nepanikařte! Pamatujete si, že v první fázi menstruačního cyklu mohou ženy dělat všechno? To znamená, že můžete také „odhodit“ čokoládu a chléb. Rostlinná vláknina a mírný příjem bílkovin a sacharidů vám s tím pomohou..

A poslední

S nástupem menstruace zmizí všechny projevy premenstruačního syndromu! Takže musíte bojovat se svou chutí po sladkostech!

Pozornost. Pokud se před menstruací a v prvních dnech kritických dnů cítíte velmi špatně: nevolnost, zvracení, apatie, bolesti hlavy a problémy s krevním tlakem, arytmie atd., Měli byste se poradit s lékařem. Váš estrogen a progesteron mohou být mimo rozsah a je třeba je upravit pomocí léků. Hodně štěstí! být zdravý!

Autorka článku: Alexandra Petrovicheva (psychologka v oblasti výživy). Pomáhám lidem získat harmonii, učit, jak správně jíst, zbavit se závislosti na sladkostech, přejídání a psychické závislosti na jídle.

Proč před menstruací ztloustnete?

Proč tloustnete před menstruací? Promluvme si o bolestivých věcech! Dívky, každá z nás se přistihla v PMS, že má pocit, že jste se proměnil ve obrovský sud. Nedobrovolně přemýšlíte o: „Kdy se mi podařilo tak ztloustnout?“.

Každá žena má jiný průběh PMS (premenstruační syndrom), ale příznaky jsou zpravidla stejné:

 • změny nálady;
 • otok těla;
 • zácpa;
 • nadýmání;
 • nepříjemné bolesti v dolní části břicha, na hrudi a dolní části zad;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • výskyt nevolnosti a závratí;
 • tíha v těle.

Objevují se asi týden před menstruací. To vše samozřejmě nemůže ovlivnit vaši váhu..

Proč před menstruací ztloustnete?

Pokud podmíněně rozdělíte měsíc na polovinu, můžete vidět, že v jedné polovině bude obrovský nárůst síly, vysoká nálada, dobré zdraví a ve druhé bude vše přesně naopak..

Příroda stanovila, že dívka nebo žena je budoucí matka. A všechno, co se nám v PMS stane, je ochrana v případě těhotenství..

Během tohoto období dochází k hormonálním změnám. Hormon progesteron (těhotenský hormon) začíná převládat a připravuje ženské tělo na těhotenství. V souladu s tím se naše tělo začíná zásobovat vším, co přijímá zvenčí. Aby nedocházelo k dehydrataci, výslednou kapalinu již aktivně neodstraňuje. Výsledkem je, že si na těle všimnete otoku..

Progesteron také ovlivňuje svalovinu střev, jejíž stěny v PMS se uvolňují a nemohou aktivně tlačit obsah ven, což vede k zácpě. Naštěstí všechny tyto nepříjemné příznaky ustoupí během 1–2 dnů po začátku menstruace..

Proč chcete jíst silně před menstruací??

Někteří lidé chtějí sladké, jiní slané a jiní sladké a slané. Pachatelem takové brutální chuti k jídlu je stejný progesteron, který pro sebe opět vytváří airbag v případě nedostatku živin. Jeho účinek na mozek vede k chuti k jídlu..

Pokud jde o touhu jíst sladkosti, progesteron potřebuje glukózu, aby fungoval, a kde ji rychle získat? Samozřejmě od jednoduchých sacharidů: sladkosti, sušenky, koblihy, housky. Začneme se tedy o ně opírat, aniž bychom přemýšleli o důsledcích..

Jak neztloustnout v PMS?

Tekutý

V žádném případě nesnižujte denní vodní doupě (podrobné informace zde).

Vyhněte se kávě pro PMS, protože tento nápoj zadržuje tekutinu v těle. Přidejte do své stravy bylinné čaje z máty a heřmánku.

Výživa

Pokud se budete držet správné stravy, pak ve skutečnosti nemusíte ve své stravě nic měnit. Pokud však nepatrně nezvýšíte množství konzumované zeleniny a ovoce, což otupí nutkání jíst housku a zmírní problém se stolicí..

Pokud nejste ve správné stravě, musíte do svého jídelníčku zahrnout takové potraviny, jako jsou: tučné ryby (zdroj omega-3 a omega-6), mléčné výrobky (zdroj vápníku) a samozřejmě zelenina a ovoce. Ale z příliš slaného a kořeněného jídla je lepší odmítnout pečení, protože dobře zadržují vodu v našem těle.

A přesto během menstruace ztrácí ženské tělo určité množství krve, což může ovlivnit pouze hemoglobin. Proto musíte do stravy zahrnout také potraviny obsahující železo..

Depresivní stav

V PMS, ty a já, dívky, více než kdy jindy se chceme litovat, abychom se utěšili. A pak je tu ta šílená chuť k jídlu. Výsledkem je, že žaludek je plný nejrůznějších ošklivých věcí, které mohou postupně přerůst v tuky..

Moje rada: pamatujte si pokaždé, když jdete na čokoládový dort, o tom, jakou hodnotu přinese vašemu tělu..

A ano, naučte se, jak vymýtit depresi. Zahrňte do své každodenní rutiny něco, co vám přinese pozitivní a radostné emoce. Může to být například procházka na čerstvém vzduchu nebo sledování komedie.

Doufám, že tato informace odpověděla na často kladenou otázku „Proč před menstruací tloustnete?“ a nyní budete uvolněnější ze skutečnosti, že vaše tělo zvyšuje objem v PMS. Hlavní věc je držet se PP, pak uložíte své parametry.

Přírůstek hmotnosti před kritickými dny. Jak omezit chuť k jídlu a dostat se z vaší váhy?

V žaludku je tíha, jsou silné kontrakce. Mohou se objevit závratě a nevolnost; otoky nohou, paží, kloubů, hrudníku a břicha.
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/000183fr/
Všechny tyto příznaky se zpravidla objevují den nebo dva před menstruací (u některých týden nebo déle). A během několika hodin po nástupu menstruace zmizí beze stopy..
Změny hormonálních hladin probouzí brutální chuť k jídlu. 3-12 dní před nástupem menstruace stoupá v těle hladina hormonu progesteronu. Je odpovědný za těhotenství a žena očekávající potomky musí dobře jíst, aby mohla porodit dítě. To znamená, že během tohoto období musí tělo budoucí matky zásobovat zásoby pro budoucnost..
Proto takové dočasné potíže, které se objevují před menstruací, jako jsou otoky, zácpa, nadýmání a přibývání na váze. Někteří následují vedení těla, během PMS uvolňují otěže a ve výsledku postupně plavou v tuku!
V ideálním případě by se před menstruací měla hmotnost zvýšit pouze o 900 g, což po menstruaci zmizí. U většiny žen však dochází k výkyvům v rozmezí 1-1,5 kg. Nyní o tom přemýšlejte: vlčí apetit vás přiměl sníst 3 kg, poté jste v nejlepším případě ztratili 2,7. (Mimochodem, pokud váha „kráčí“ ve velkých mezích, nenechte se překvapit výskytem strií a strií.)
To znamená, že 300 g se usadilo po stranách. Tento mechanismus funguje každý měsíc a postupně hromadí přebytečný tuk. Abyste během PMS nerostli do šířky, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla..
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001b5yy/

Ovládejte svou váhu
Dostaňte se na váhu alespoň jednou za měsíc - po kritických dnech, nejlépe ve stejný den do svého menstruačního kalendáře - a zapište si výsledek. Pokud se ukazatele nezmění, pak víte, jak se vypořádat s vaší „menstruační“ chutí.
Nesledujte náladu
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001cxp3/
Všechny ženy vědí o těch nebezpečných dnech, kdy se objeví drtivá touha po jídle zakázáno, a mnohé si kladou otázku: „Jak se váha během menstruace zvyšuje?“ Zavěste ceduli v kuchyni s jednoduchou pravdou: „PMS pomine, ale váha zůstane.“ Zablokuje vám cestu k lednici a nedovolí vám hodit si všechno do úst..
Věnujte pozornost jídlu
Vyvarujte se tučných jídel - vepřového sádla, vepřového masa, všech druhů klobás a sýrů s vysokým obsahem tuku. Zapomeňte na to, že brambory lze smažit, kuře má kůži a že na světě existuje univerzální omáčka - majonéza. Odměřte rostlinný olej čajovou lžičkou, postupně počítejte ořechy a semínka. Kromě toho by měla být co nejvíce omezena nakládaná zelenina, alkohol, pivo a samozřejmě sladkosti (to zahrnuje cukrovinky, pečivo, sladké sladké ovoce, čokoládu). Učte se s druhou polovinou i se sebou. Analyzujte své chování během „kritických“ onemocnění. Jsou to muži, kteří nevědomky pomáhají ženám v nadměrném období přibírat na váze. Silnější pohlaví se bojí projevů premenstruačního syndromu u blízkých, zejména slz, záchvatů vzteku, hádek. Snaží se všemožně zmírnit utrpení dámy, projevit péči a porozumění, nakupují a připravují všechna ta jídla, na která si žena v běžné dny nedovolí. Co je to služba?! Vezměte prosím na vědomí: muži zpravidla rozmazlují své blízké čokoládou. Miliony tun výrobků z kakaových bobů konzumují ženy po celém světě během PMS. Některé dámy pošlou svou druhou polovinu do obchodu na čokoládovou pochoutku i v noci. Ale všechny tyto dlaždice se snadno usazují na boky a pas.!
Ne železná dáma
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001ddeq/
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001943s/
Zdálo by se, že s nástupem menstruace by nebezpečné období mělo skončit. Ale to se neděje. Každý měsíc, během kritických dnů, ztrácí žena průměrně půl sklenice (asi 100 ml) krve. Je to hodně nebo málo? Některé dámy se během tohoto období necítí vůbec dobře. Ale ostatní jasně cítí slabost, neustálou ospalost, zaznamenávají znatelný pokles účinnosti. Někdy pociťují bolest hlavy, záchvaty závratí a dokonce mdloby. Koneckonců, krev není voda! Červená tekutina, nebo spíše její složení, ovlivňuje vzhled a pohodu ženy. A během menstruace se mění krevní vzorec: hladina hemoglobinu a krevních destiček klesá, hladina leukocytů stoupá. Pokud je strava vyvážená, tyto změny u žen zmizí. Podle statistik má ale bohužel téměř 50% nežného pohlaví problémy s krví - zejména mladé dívky, které se kvůli módě a super harmonii mučily hladem a dietami. Nejběžnějším důsledkem špatné výživy je anémie (anémie), která v kritických dnech zesiluje. Nakonec se během menstruace ztratí asi 30 mg železa. Ve snaze kompenzovat ztráty, obnovit sílu, ženy začínají hodně jíst, upřednostňují svou oblíbenou mouku a sladká jídla, i když ve stravě by měl být zvýšen podíl potravin obsahujících železo.
Krmte krev
Jak tedy ženy jedí před kritickými dny a během nich? Vyberte si pokrmy, které mohou „krmit“ krev: telecí maso, hovězí, kuřecí, jehněčí játra, játrová paštika, všechny druhy vařených měkkýšů - dopřejte si lahůdky jako mušle, ústřice, hlemýždi. Z ryb je losos nejbohatší na požadovaný kov. Kromě toho se železo nachází v drůbežím mase, vejcích (více u křepelek než u kuřat), kakau, sezamu, ořechech (borovice, vlašské ořechy, mandle, arašídy, lískové ořechy), sušeném ovoci (sušené meruňky, rozinky), tmavé čokoládě, fazolích, hrášku, čočka, brokolice a švestky. Pšeničné otruby lze nazvat šampiónem v obsahu železa. Ke zvýšení hladiny hemoglobinu stačí přidat do jídla 1-2 lžíce. l. otruby denně.
Zdroj: http://www.allwomens.ru/

Co je příčinou premenstruačního syndromu (PMS) ?
V poslední době bylo provedeno mnoho výzkumů, kterých se účastnili gynekologové, fyziologové a psychiatři z celého světa. A všichni odborníci se shodli na určitých základních faktech:

1. Předmenstruační podrážděnost je stav, jehož původ není psychologický, ale somatický. Vyskytuje se v důsledku porušení funkcí ženského těla..
2. PMS má složitý mechanismus a začíná selháním vaječníků a rovnováhou jeho hormonů. Z tohoto důvodu začnou selhávat všechny žlázy s vnitřní sekrecí a také centrální nervový systém..
3. Porušení endokrinní kontroly, ovlivňující nervový systém, způsobuje změny v psychochemické rovnováze těla. Hlavní je zadržování tekutin v těle, což znamená nerovnováhu mezi jeho příjmem a vylučováním..
POZORNOST! !!
Přebytečná tekutina se ukládá ve všech částech těla a je hlavní příčinou problémů. Tekutina v břišních orgánech způsobuje pocit tíže, nevolnosti, zvracení a dráždí zažívací trakt. Ten, který se nachází v tkáních obklopujících mozek, způsobuje nervové příznaky: podrážděnost, nervozitu, depresi.

Před kritickými dny, za 3 dny, děloha nabobtná a přibere na hmotnosti asi 1-1,5 kg, během kritických dnů může váha přidat další 1 kg, pak se vše vrátí do normálu. Abyste si nepokazili náladu, v dnešní době prostě nevstupujte na váhy..
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001aye5/
Prsa se obvykle zvětší o 1,5–2 velikosti a břicho je jako za 3 měsíce těhotenství. Ale zpravidla 3. den vše zapadne na své místo jako obvykle.
- Zvýšená chuť k jídlu před menstruací -
proces je zcela přirozený. Během stejného období obvykle dochází k metabolickému zrychlení, takže byste se neměli bát významného přírůstku hmotnosti.
Musíme si však uvědomit, že u žen citlivost centra hladu závisí na fázi menstruačního cyklu. Ve druhé fázi cyklu je chuť k jídlu obvykle vyšší než v první. Proto je nutné v první fázi cyklu zaměřit úsilí na hubnutí a ve druhé se můžete jednoduše omezit na udržení hmotnosti.
Kromě toho existuje před menstruací v těle tendence k zadržování vody. A je docela možné, že 2–3 kg, které se objevily, jsou jen tekutinou, která s příchodem „kritických dnů“ postupně zmizí..
Ale někdy jsou ženy ve stavu velmi významného psychického stresu, to znamená, že zažívají premenstruační syndrom. Prakticky ztrácejí nad sebou kontrolu a hodně se přejídají. V takových případech se ke snížení chuti k jídlu doporučuje sacharidová strava, která podporuje produkci hormonu potěšení serotoninu..
Většina stravy by měla být potraviny bohaté na sacharidy - obiloviny, obilný chléb, zelenina, ovoce. Doporučují se zejména banány, sušené meruňky a vodní melouny, slunečnicová semínka a ořechy.
Několik dní před a během menstruace musíte ostře omezit bílkovinná jídla - maso, ryby, drůbež, vejce a klobása. Rovněž je třeba snížit podíl cukru, džemu, medu, sladkostí, koláčů a sladkých nápojů..
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001f3wc/

http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001f3wc/ Mastná a slaná jídla a potraviny obsahující kofein se nedoporučují. Stručně řečeno, asi týden by měla být strava blízká vegetariánské.
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001eddg/
Kromě stravy má dobrý účinek na potlačování chuti k jídlu také psychoterapie a lehká fyzická aktivita, které přinášejí emoční uspokojení. Například tanec nebo vodní aerobik. Hlavní věc je, že vám cvičení přináší radost a příjemný pocit tepla v těle a nevytlačí „všechny šťávy“.
Nedávné vědecké studie ukázaly, že takové cvičení může snížit chuť k jídlu. Mechanismus tohoto jevu je vysvětlen skutečností, že na pozadí svalové práce se zvyšuje hladina adrenalinu a noradrenalinu v krvi. A tyto hormony stimulují odbourávání tuků. Nervové impulsy z pracujících svalů navíc zvyšují tonus mozku. A to snižuje depresivní náladu těla. A když se nálada zlepší, potřeba antidepresiv klesá. To platí zejména v obtížných psychologicky „kritických dnech“.

Chcete-li se dostat z červených dnů kalendáře hezčí - doporučuji vám, abyste se opírali o zeleninu a ovoce: hlávkový salát, zelí, jablka, brokolice. Pro sytost navrhuji prsní řízek. Hlavní věcí je vytvořit balast v žaludku - vitamíny budou prospěšné a nadváha, jako v případě rohlíků a čokolády, se neobjeví!

Zhubnutí před „kritickými dny“: je to v pořádku?

Tento krutý, krutý svět Jako kdybychom během PMS a menstruace měli několik dalších problémů, někdy se k tomu všemu přidávají kilá navíc. Je to normální? Proč se to stalo?

Co když jste se probudili o pár kilogramů těžší než obvykle

Ano, je v pořádku dát si během tohoto období měsíce pár kil navíc. Ve skutečnosti je správnější to nazývat ne množinou, ale kolísáním hmotnosti. „Přidání“ zmizí, jakmile začne nový cyklus. Toto kolísání hmotnosti je způsobeno hormonálními změnami spojenými s fázovými změnami, a proto kilogramy náhle přicházejí odnikud a nikam..

Amplituda těchto výkyvů je u všech žen odlišná. Lékařská literatura této problematice věnovala malou pozornost. Existují odkazy na zvýšení hmotnosti přibližně o jeden a půl kilogramu. Některé ženy si ale stěžují, že přibírají před menstruací a zhubnou tři kilogramy po nich. Vše záleží na vlastnostech vašeho těla.

Pokud jste dodržovali obvyklou stravu a stejnou fyzickou aktivitu jako vždy, a najednou, poté, co jste se dostali na váhu, zjistili jste, že ukazují více, než jste čekali, nespěchejte se zastrašit. Pamatujte, jak brzy čekáte na menstruaci. Pokud před nimi zbývá několik dní - s největší pravděpodobností to je důvod. Za vzhled těchto kilogramů, které se v tomto období intenzivně produkují, je zodpovědný hormon progesteron..

V době ovulace lze pozorovat mírný nárůst hmotnosti, který je také spojen s hormonální aktivitou..

Odkud pocházejí tyto kilá navíc?

To je voda. Čistá voda! Kvůli všem těmto hormonálním změnám před menstruací neochotně opouští vaše tělo. Nejpravděpodobnější na tom je, že látky zadržující vodu jsou právě ty látky, po kterých během PMS toužíte: sůl, cukr a kofein..

Před menstruací se mi zlepší

Proč přibývají na váze před menstruací, když se tak snažíme zhubnout? Pro některé jsou výkyvy + 2 kg a jak tomu zabránit?


Tento přírůstek hmotnosti před menstruací je založen na tekutinách, nikoli na tuku. Tekutina se hromadí před menstruací v důsledku změn hladiny hormonů estrogen a progesteron.


Několik dní před menstruací, než menstruace začne, si můžete všimnout, že koupelnu nepoužíváte tak často jako obvykle. Část tohoto přírůstku hmotnosti před obdobím může být také způsobena zácpou - to je běžný problém - během tohoto období, ke kterému dochází v důsledku skutečnosti, že hormony uvolňují svaly tlustého střeva a není tak účinně odstraněn.


Můžete také mít nadýmání žaludku kvůli přebytečnému plynu ve střevech, opět za to mohou hormony..


Když cyklus, menstruace, skončí, tekutina se vylučuje močí, zácpa a plyn zmizí a doufám, že se vše vrátí do normálu, včetně hmotnosti. Ale tyto výkyvy jsou malé.


Pokud však několik dní před cyklem jíte více, než vaše tělo potřebuje pro výživu, postupem času se můžete zlepšit..


Ženy, které se snaží zhubnout, by se neměly vážit týden před začátkem cyklu (nebo u některých 7-10 dní a také po 5 dnech od konce), protože přírůstek hmotnosti vám může zničit náladu, i když víte, že to není tuk.


Ideálním řešením je dostat se na váhu ne více než jednou za měsíc, řekněme v poslední den vašeho cyklu..


Pak získáte správnou představu o postupu k dosažení vašeho milovaného cíle hubnutí..


Proč před menstruací bobtnáme a kvůli tomu se cítíme tlustí a nešťastní. Co s tím dělat?


A opět za to mohou ženské hormony. Estrogen podporuje zadržování solí v těle, což zase znamená zadržování vody.


Kdykoli v měsíci, pokud jíte hodně soli, vaše tělo zadržuje více vody, protože se doslova snaží rozpustit přebytečnou sůl, aby udržovalo rovnováhu..


Nedostatek B6 a / nebo hořčíku, které jsou důležité pro udržení rovnováhy tekutin, může vést k předmenstruačnímu zadržování tekutin.


Pravdou je, že stále přesně nevíme, co způsobuje zadržování tekutin PMS u žen. Tekutinu pravděpodobně pociťují nejvíce prsa a břicho a způsobuje nejen otoky a přibývání na váze, ale také bolesti, zejména na hrudi (i když ne všechny předmenstruační bolesti na hrudi jsou způsobeny zadržováním tekutin).


Retenci tekutin můžete snížit konzumací stravy s nízkým obsahem soli a vyhýbáním se jí
potraviny obsahující rafinovaný škrob a cukr, jako jsou koláče a sušenky, které také přispívají k zadržování tekutin (blotterův syndrom).


Bylo by moudré vyhnout se všem slaným, sladkým, rafinovaným jídlům a nápojům, protože jsou chudé na živiny a jak jsme se dozvěděli z odpovědí na předchozí otázky, takové občerstvení může jen zvýšit vaši předmenstruační úzkost..

Proč se vám před menstruací mnohem lépe??

Proč se zlepšuješ před menstruací? Tuto otázku si kladou některé dámy, které žárlí na svou váhu. Tento problém existuje téměř u všech žen. Pokud chcete zhubnout v plážové sezóně, počítá se každý gram vaší vlastní hmotnosti. A tady doslova několik dní před tím, než měsíční stupnice ukazují docela zklamaná čísla. Některé ženy si dokonce všimnou nadýmání před menstruací..

Aby přírůstek hmotnosti v „červených dnech kalendáře“ nevedl k panice, musíte zjistit, proč se během tohoto období zotavujete.

Přírůstek hmotnosti v důsledku tělesných tekutin

Před menstruací dochází v těle ženy k hormonálním změnám. Vedou ke všem negativním důsledkům, včetně hmotnosti. Ženy v tomto období si také stěžují na bolesti v podbřišku, výkyvy nálady, nepohodlí v mléčných žlázách, v bederní oblasti. To je způsobeno hormony estrogen a progesteron. Vrchol produkce progesteronu nastává právě 20. - 24. den menstruačního cyklu. Během tohoto období se tělo zbavuje tekutiny, která do něj vstupuje pomaleji. Trvá to, je tu pocit těžkosti a otoku.

Retence tekutin je jedním z nejčastějších příznaků premenstruačního syndromu. Postihuje asi 70% žen v plodném věku a téměř všechny těhotné ženy. Existuje lékařská teorie, že pomalé zbavování se tekutin během těchto období je obrannou reakcí těla. Připravuje se tedy na možné nebo již těhotenství a chrání tělo před dehydratací..

Retence tekutin v těle se také zhoršuje závislostí na slaných pokrmech. Aby se zabránilo dvojí zátěži těla během menstruace, je lepší jít na slanou dietu asi 10 dní před nimi..

Vyloučení polotovarů, uzenin, konzervovaných potravin pomůže vyřešit problém. Obsahují hodně soli. Alkohol, soda a cukrovinky také zadržují vodu v těle.

Mnoho žen dává přednost tomu, aby neměnily stravu, ale používaly diuretické léky. Je lepší to nedělat, ale nahradit léky přírodními produkty z chladničky. Rajčata, brusinky a brusinkový džus, citron, ananas, granátové jablko, červená řepa, petržel, česnek, ředkev mají diuretický účinek. Jíst tyto potraviny v předvečer menstruace vám pomůže vyplavit přebytečnou vodu z těla a vyhnout se přibývání na váze..

Mohou existovat další důvody, proč váha roste v předvečer kritických dnů..

Zpět na Zmista Ztráta hmotnosti v důsledku zvýšené chuti k jídlu

Žena s PMS si nemusí všimnout, jak rychle zametá sušenky, sladkosti, koláče a jiné dobroty. Na vině jsou všechny stejné hormonální změny v těle. Z nárůstu hmotnosti tedy lze vinit pouze toho, kdo si je zcela jistý neměnností svého jídelníčku. Zvýšená chuť k jídlu je dalším „společníkem“ premenstruačního syndromu. Proč se to stalo?

Existuje teorie, podle které se v předmenstruačním období u žen zrychluje metabolismus a zvyšuje se potřeba kalorií. Podvědomě vyprázdňují ledničku a snaží se tuto mezeru zaplnit..

Přesvědčivější teorií, že zvýšená chuť k jídlu před menstruací je Příprava těla na možné těhotenství. Příroda všechny mechanismy promyslela velmi dobře. Před menstruací se zvyšuje koncentrace určitých ženských hormonů (byly již zmíněny výše). Ovlivňují centrum hladu v mozku a mění jeho práci. Proto zvýšená chuť k jídlu. To znamená, že příroda zajistila, že před možným těhotenstvím nebude mít tělo nedostatek živin, což zajistí plod.

Proto byste neměli být překvapeni nadhodnocenými ukazateli hmotnosti: mechanismus malého přírůstku hmotnosti před kritickými dny je přirozeně promyšlen.

Zpět na zmist

To může být také důvod, proč ženy v předvečer menstruace přidávají od 1 do 3 kg. A právě tady tyto notoricky známé hormony fungují. Pod jejich vlivem se uvolňuje střevní svalstvo, jeho peristaltika není tak účinná, nutkání používat toaletu se stává méně častým. To je také obranný mechanismus přírody. Tělo se připravuje na možné těhotenství. Aby přežití embrya bylo dlouhé, tělo „vypíná“ hladké svaly, protože je to ona, která je v děloze. Mnoho žen proto také zaznamenává zácpu jako jeden z projevů PMS. A protože se střeva vylučují méně často, je to také možný přírůstek hmotnosti. Z tohoto důvodu se před menstruací objeví nadýmání..

Lze řešit opožděné pohyby střev. Nejlepší je začít s fyzickými cvičeními: proti zácpě vám dobře pomůže skákání přes švihadlo a známé cvičební „kolo“. Bude mít příznivý účinek na střevní peristaltiku a kruhové hladění dolní části břicha tlakem, stejně jako užívání jedné čajové lžičky olivového nebo slunečnicového oleje na prázdný žaludek. K lékům na zácpu se vyplatí se uchýlit pouze v krajních případech. Za prvé, mohou být návykové, střeva jsou „zelená“ a již nebudou fungovat sama. Za druhé, laxativa mají velmi silný účinek, který lze najít mimo domov, což způsobuje velké nepříjemnosti..

Zpět na zmistuYak, abyste se vyhnuli dalším kilogramům?

Každá žena si položí tuto otázku. Tomuto problému se lze vyhnout ještě před menstruací. S největší pravděpodobností bude minimální příspěvek na oteklou dělohu stále existovat, ale aby se zabránilo "přilepení" 2-3 kg nadváhy lze zabránit. K tomu stačí dodržet několik jednoduchých doporučení..

Jak bylo uvedeno výše, je třeba se vyvarovat slaných potravin. Vaše strava musí být obohacena o čerstvou zeleninu a ovoce, ořechy, zrna. Je však lepší vzdát se kávy ve prospěch zeleného čaje..

Síla vůle ještě nebyla zrušena. Pokud jsou neočekávané hodnoty váhy před kritickými dny velmi rozrušující, musíte zapnout vyrovnanost naplno a co nejméně zřídka hledat kuchyňské chutné věci. Během období „chutného zhoršení“ je lepší nebýt doma. Procházky v parku, město, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích je skvělou alternativou k obžerství doma. Fyzická aktivita dělá zázraky. Dokáže pomoci s takovým problémem, jako je přibývání na váze..

Gynekologům na recepci žen se často doporučuje užívat perorální antikoncepci. Prakticky vylučují všechny projevy premenstruačního syndromu. Tablety obsahují určité dávky pohlavních hormonů, které zabraňují jejich výkyvům během menstruačního cyklu. Podle statistik si většina spravedlivé poloviny všimne zlepšení jejich stavu: přestávají být obtěžováni bolestmi v podbřišku, nedochází k žádným nepředvídatelným změnám hmotnosti. Proto mohou být hormonální pilulky dobrým způsobem, jak s tímto problémem bojovat. Nyní farmaceutický průmysl vyrábí léky nové generace, z jejichž příjmu se nezvyšuje hmotnost, ale naopak ano. Před užitím hormonálních pilulek je nutná konzultace s lékařem. Je možné, že budete muset vyzkoušet několik možností, než najdete nejvhodnější.

Aby se předešlo problémům s nadváhou v předvečer menstruace, odborníci na hubnutí vám doporučují nevážit se často - stačí to udělat jednou za měsíc po menstruaci. Pak váhy ukážou přesnou váhu..

Příroda v ženském těle všechno promyslela velmi dobře. Pokud v předvečer menstruace přibíráte na váze, je to nutné. Experimenty s tělem by měly být prováděny velmi opatrně..

Racionální výživa a přiměřená fyzická aktivita pomohou v předmenstruačním období nepřibrat kilá a vyhnout se takovým problémům, jako je nadýmání před menstruací.

I když k takovému obtěžování došlo, nezoufejte. To je důvod, proč na sobě po menstruaci pracovat ve vylepšeném režimu..

Proč se během menstruace zvyšuje váha a co dělat

Většina žen si během menstruace všimne zvýšení tělesné hmotnosti. Pravidelné přibývání na váze až 2–3 kilogramy během menstruace je normou: získaná váha obvykle zmizí sama během několika dní. Tento jev lze snadno vysvětlit z lékařského hlediska. Pokud rozumíte mechanismu přibývání na váze, může to být ovlivněno změnou stravovacích návyků a zapojením se do určitých sportů.

 • 1 Proč se váha zvyšuje
  • 1.1 Když se zvyšuje tělesná hmotnost
 • 2 důvody
 • 3 Prevence přírůstku hmotnosti

Kromě přírůstku hmotnosti během kritických dnů si ženy všimnou výskytu otoků, poruch stolice, zvýšené chuti k jídlu: bobtná celé tělo, bobtná, objevuje se tíha a roste žaludek. Tyto příznaky lze pozorovat několik dní před nástupem menstruace. Často se vyskytují bolesti v dolní části břicha, v dolní části zad, závratě, bolesti hlavy, nevolnost, otoky a citlivost v mléčných žlázách.

Stejně jako ostatní příznaky premenstruačního syndromu není přírůstek hmotnosti stejný a každý je vyjádřen ve větší či menší míře: od 900 gramů do 2–3 kilogramů.

Ženy, které tento týden mívají nadváhu, si mohou myslet, že přibraly na váze i přes pravidelné diety a cvičení. Jakmile však toto období skončí, začne tělesná hmotnost znovu klesat. To vše je důležité vzít v úvahu při přípravě výživového programu, výběru stravy a typu cvičení..

Přírůstky hmotnosti 3-7 dní před menstruací kvůli PMS. Během menstruace přibývá 90% žen v závislosti na věku a fyziologickém období (menopauza, kojení, stav po potratu atd.).

Zvýšení tělesné hmotnosti je spojeno s aktivní produkcí estrogenů během určitých fází menstruačního cyklu (folikulární, luteální). Hormony zadržují ionty sodíku v těle, což zase zadržuje tekutinu, což vede k otoku tkáně.

Proces přibývání na váze je fyziologický a je způsoben řadou faktorů, které se v těle vyskytují. Hlavní teorie, že se během menstruace zvyšuje hmotnost, je genetická.

Bylo prokázáno, že funkce přírůstku hmotnosti je přirozená a je nezbytná pro zajištění reprodukční funkce. Tělo ženy se tedy připravuje na nadcházející těhotenství, dodává přísun živin. Pokud nedojde k oplodnění, začne se zbavovat nahromaděného a váha odchází sama.

Důvody, proč se váha ženy během menstruace zvyšuje:

ZpůsobitMechanismus rozvoje
Akumulace přebytečné tekutinyU žen s těžkou menstruací se hromadí velké množství tekutiny. Tímto způsobem se ženské tělo připravuje na ztrátu tohoto zdroje a předem ho ukládá ve velkém množství.
Změna hormonálních hladinZvýšení progesteronu pomáhá uvolnit dělohu, v důsledku čehož dochází k tlaku na střeva, hromadí se plyny a dochází k zácpě. První nebo druhý den se situace změní, hladina hormonů se normalizuje, zmenší se velikost břicha
Zvýšená chuť k jídluMenstruace je pro ženské tělo stresujícím obdobím. Mnoho z nich je náchylných k zachycení negativních emocí sladkostmi, buchtami a jinými vysoce kalorickými potravinami. Kvůli poklesu hladiny serotoninu se tělo snaží získat ho zvenčí pomocí snadno stravitelných sacharidů, jako je čokoláda, moučné výrobky. Zvýšení koncentrace progesteronu v krvi ovlivňuje výskyt záchvatů hladu
Anémie z nedostatku železaPokles hladiny hemoglobinu a / nebo erytrocytů v krvi pod normální hodnotu. U anémie žena pociťuje pocit hladu a snaží se ji utopit různými jídly a přejídáním. Během menstruace se spolu s krví ztrácí ještě více hemoglobinu, což přispívá ke zhoršení patologického procesu

Abyste zabránili přírůstku hmotnosti, musíte kontrolovat výživu:

 1. 1. Snižte spotřebu soli (podporuje zadržování tekutin v těle), solených ořechů, konzervovaných potravin, omezte používání snadno stravitelných sacharidů (čokoláda, cukrovinky, moučné výrobky - sušenky, pečivo).
 2. 2. Zvyšte množství komplexních sacharidů a bílkovin - obiloviny, čočka, zelenina, kuřecí a křepelčí vejce, libové maso, ryby, ořechy (mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy, kešu).
 3. 3. Během tohoto období můžete do stravy přidat sušené ovoce, mořské plody, pšeničné otruby..
 4. 4. Je nutné se vyvarovat mastných přísad - klobása, vepřové sádlo, vepřové maso, sýr s vysokým obsahem tuku, majonéza, máslo ve velkém množství (v malém množství jsou nezbytné pro správnou funkci těla).
 5. 5. Je nutné dodržovat vodní režim - ne více než 1,5 litru denně. Vyvarujte se pití alkoholických nápojů, zejména piva.

Pokud je to možné, měli byste upřednostňovat fyzickou aktivitu - gymnastiku, jógu, aerobik. Předpokládá se, že cvičení snižuje chuť k jídlu. Je to způsobeno zvýšením hladiny adrenalinu a noradrenalinu v krvi na pozadí svalové práce, což také přispívá ke zvýšení tonusu mozku a pomáhá vyrovnat se s depresí. Toho lze dosáhnout provedením nejméně patnáctiminutových ranních cvičení..

Můžete také dodatečně užívat komplexy vitamínů, zejména ty, které obsahují vitamíny A, E, B; kombinované orální antikoncepce - mohou nejen udržovat váhu, ale také snižovat projevy PMS. Ke konci menstruace opadne, zmizí zácpa a plynatost, normalizuje se trávení a chuť k jídlu, váha se vrátí k normálu.

LiveInternetLiveInternet

 • Registrace
 • vstup

-Značky

-Hudba

 • Vše (1)

-Hledání v deníku

-Předplatné e-mailu

-Přátelé

 • Vše (57)

-Pravidelní čtenáři

 • Vše (82)

-Společenství

-Statistika

Přírůstek hmotnosti před kritickými dny. Jak omezit chuť k jídlu a dostat se z vaší váhy?

Neděle 13. března 2011 18:04 + na nabídku

V žaludku je tíha, jsou silné kontrakce. Mohou se objevit závratě a nevolnost; otoky nohou, paží, kloubů, hrudníku a břicha.

Všechny tyto příznaky se zpravidla objevují den nebo dva před menstruací (u některých týden nebo déle). A během několika hodin po nástupu menstruace zmizí beze stopy..
Změny hormonálních hladin probouzí brutální chuť k jídlu. 3-12 dní před nástupem menstruace stoupá v těle hladina hormonu progesteronu. Je odpovědný za těhotenství a žena očekávající potomky musí dobře jíst, aby mohla porodit dítě. To znamená, že během tohoto období musí tělo budoucí matky zásobovat zásoby pro budoucnost..

Proto takové dočasné potíže, které se objevují před menstruací, jako jsou otoky, zácpa, nadýmání a přibývání na váze. Někteří následují vedení těla, během PMS uvolňují otěže a ve výsledku postupně plavou v tuku!
V ideálním případě by se před menstruací měla hmotnost zvýšit pouze o 900 g, což po menstruaci zmizí. U většiny žen však dochází k výkyvům v rozmezí 1-1,5 kg. Nyní o tom přemýšlejte: vlčí apetit vás přiměl sníst 3 kg, poté jste v nejlepším případě ztratili 2,7. (Mimochodem, pokud váha „kráčí“ ve velkých mezích, nenechte se překvapit výskytem strií a strií.)
To znamená, že 300 g se usadilo po stranách. Tento mechanismus funguje každý měsíc a postupně hromadí přebytečný tuk. Abyste během PMS nerostli do šířky, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla..

Ovládejte svou váhu
Dostaňte se na váhu alespoň jednou za měsíc - po kritickém dni, nejlépe ve stejný den do svého menstruačního kalendáře - a zaznamenejte výsledek. Pokud se ukazatele nezmění, pak víte, jak se vypořádat s vaší „menstruační“ chutí.
Nesledujte náladu

Všechny ženy vědí o těch nebezpečných dnech, kdy se objeví drtivá touha po jídle zakázáno, a mnohé si kladou otázku: „Jak se váha během menstruace zvyšuje?“ Zavěste ceduli v kuchyni s jednoduchou pravdou: „PMS pomine, ale váha zůstane.“ Zablokuje vám cestu k lednici a nedovolí vám hodit si všechno do úst..
Věnujte pozornost jídlu
Vyvarujte se tučných jídel - vepřového sádla, vepřového masa, všech druhů klobás a sýrů s vysokým obsahem tuku. Zapomeňte na to, že brambory lze smažit, kuře má kůži a že na světě existuje univerzální omáčka - majonéza. Odměřte rostlinný olej čajovou lžičkou, postupně počítejte ořechy a semínka. Kromě toho by měla být co nejvíce omezena nakládaná zelenina, alkohol, pivo a samozřejmě sladkosti (to zahrnuje cukrovinky, pečivo, sladké sladké ovoce, čokoládu). Učte se s druhou polovinou i se sebou. Analyzujte své chování během „kritických“ onemocnění. Jsou to muži, kteří nevědomky pomáhají ženám v nadměrném období přibírat na váze. Silnější pohlaví se bojí projevů premenstruačního syndromu u blízkých, zejména slz, záchvatů vzteku, hádek. Snaží se všemožně zmírnit utrpení dámy, projevit péči a porozumění, nakupují a připravují všechna ta jídla, na která si žena v běžné dny nedovolí. Co je to služba?! Vezměte prosím na vědomí: muži zpravidla rozmazlují své blízké čokoládou. Miliony tun výrobků z kakaových bobů konzumují ženy po celém světě během PMS. Některé dámy pošlou svou druhou polovinu do obchodu na čokoládovou pochoutku i v noci. Ale všechny tyto dlaždice se snadno usazují na boky a pas.!
Ne železná dáma


Zdálo by se, že s nástupem menstruace by nebezpečné období mělo skončit. Ale to se neděje. Každý měsíc, během kritických dnů, ztrácí žena průměrně půl sklenice (asi 100 ml) krve. Je to hodně nebo málo? Některé dámy se během tohoto období necítí vůbec dobře. Ale ostatní jasně cítí slabost, neustálou ospalost, zaznamenávají znatelný pokles účinnosti. Někdy pociťují bolest hlavy, záchvaty závratí a dokonce mdloby. Koneckonců, krev není voda! Červená tekutina, nebo spíše její složení, ovlivňuje vzhled a pohodu ženy. A během menstruace se mění krevní vzorec: hladina hemoglobinu a krevních destiček klesá, hladina leukocytů stoupá. Pokud je strava vyvážená, tyto změny u žen zmizí. Podle statistik však bohužel téměř 50% nežného pohlaví má problémy s krví - zejména mladé dívky, které se kvůli módě a super harmonii mučily hladem a dietami. Nejběžnějším důsledkem špatné výživy je anémie (anémie), která v kritických dnech zesiluje. Nakonec se během menstruace ztratí asi 30 mg železa. Ve snaze kompenzovat ztráty, obnovit sílu, ženy začínají hodně jíst, upřednostňují svou oblíbenou mouku a sladká jídla, i když ve stravě by měl být zvýšen podíl potravin obsahujících železo.
Krmte krev
Jak tedy ženy jedí před kritickými dny a během nich? Vyberte si pokrmy, které mohou „krmit“ krev: telecí maso, hovězí, kuřecí, jehněčí játra, játrová paštika, všechny druhy vařených měkkýšů - dopřejte si lahůdky jako slávky, ústřice, hlemýždi. Z ryb je losos nejbohatší na požadovaný kov. Kromě toho se železo nachází v drůbežím mase, vejcích (více u křepelek než u kuřat), kakau, sezamu, ořechech (borovice, vlašské ořechy, mandle, arašídy, lískové ořechy), sušeném ovoci (sušené meruňky, rozinky), tmavé čokoládě, fazolích, hrášku, čočka, brokolice a švestky. Pšeničné otruby lze nazvat šampiónem v obsahu železa. Ke zvýšení hladiny hemoglobinu stačí přidat do jídla 1-2 lžíce. l. otruby denně.
Zdroj: http://www.allwomens.ru

Co je příčinou premenstruačního syndromu (PMS)?
V poslední době bylo provedeno mnoho výzkumů, kterých se účastnili gynekologové, fyziologové a psychiatři z celého světa. A všichni odborníci se shodli na určitých základních faktech:

1. Předmenstruační podrážděnost je stav, jehož původ není psychologický, ale somatický. Vyskytuje se v důsledku porušení funkcí ženského těla..
2. PMS má složitý mechanismus a začíná selháním vaječníků a rovnováhou jeho hormonů. Z tohoto důvodu začnou selhávat všechny žlázy s vnitřní sekrecí a také centrální nervový systém..
3. Porušení endokrinní kontroly, ovlivňující nervový systém, způsobuje změny v psychochemické rovnováze těla. Hlavní je zadržování tekutin v těle, což znamená nerovnováhu mezi jeho příjmem a vylučováním..
POZORNOST!!!
Přebytečná tekutina se ukládá ve všech částech těla a je hlavní příčinou problémů. Tekutina v břišních orgánech způsobuje pocit tíže, nevolnosti, zvracení a dráždí zažívací trakt. Ten, který se nachází v tkáních obklopujících mozek, způsobuje nervové příznaky: podrážděnost, nervozitu, depresi.

Před kritickými dny, za 3 dny, děloha nabobtná a přibere na hmotnosti asi 1-1,5 kg, během kritických dnů může váha přidat další 1 kg, pak se vše vrátí do normálu. Abyste si nepokazili náladu, v dnešní době prostě nevstupujte na váhy..

Prsa se obvykle zvětší o 1,5–2 velikosti a břicho je jako za 3 měsíce těhotenství. Ale zpravidla 3. den vše zapadne na své místo jako obvykle.
- Zvýšená chuť k jídlu před menstruací -
proces je zcela přirozený. Během stejného období obvykle dochází k metabolickému zrychlení, takže byste se neměli bát významného přírůstku hmotnosti.
Musíme si však uvědomit, že u žen citlivost centra hladu závisí na fázi menstruačního cyklu. Ve druhé fázi cyklu je chuť k jídlu obvykle vyšší než v první. Proto je nutné v první fázi cyklu zaměřit úsilí na hubnutí a ve druhé se můžete jednoduše omezit na udržení hmotnosti.
Kromě toho existuje před menstruací v těle tendence k zadržování vody. A je docela možné, že 2–3 kg, které se objevily, jsou jen tekutinou, která s příchodem „kritických dnů“ postupně zmizí..
Ale někdy jsou ženy ve stavu velmi významného psychického stresu, to znamená, že zažívají premenstruační syndrom. Prakticky ztrácejí nad sebou kontrolu a hodně se přejídají. V takových případech se ke snížení chuti k jídlu doporučuje sacharidová strava, která podporuje produkci hormonu potěšení serotoninu..
Většina stravy by měla být potraviny bohaté na sacharidy - obiloviny, obilný chléb, zelenina, ovoce. Doporučují se zejména banány, sušené meruňky a vodní melouny, slunečnicová semínka a ořechy.
Několik dní před a během menstruace musíte ostře omezit bílkovinná jídla - maso, ryby, drůbež, vejce a klobása. Rovněž je třeba snížit podíl cukru, džemu, medu, sladkostí, koláčů a sladkých nápojů..


Mastná a slaná jídla a potraviny obsahující kofein se nedoporučují. Stručně řečeno, asi týden by měla být strava blízká vegetariánské.

Kromě stravy má dobrý účinek na potlačování chuti k jídlu také psychoterapie a lehká fyzická aktivita, které přinášejí emoční uspokojení. Například tanec nebo vodní aerobik. Hlavní věc je, že vám cvičení přináší radost a příjemný pocit tepla v těle a nevytlačí „všechny šťávy“.
Nedávné vědecké studie ukázaly, že takové cvičení může snížit chuť k jídlu. Mechanismus tohoto jevu je vysvětlen skutečností, že na pozadí svalové práce se zvyšuje hladina adrenalinu a noradrenalinu v krvi. A tyto hormony stimulují odbourávání tuků. Nervové impulsy z pracujících svalů navíc zvyšují tonus mozku. A to snižuje depresivní náladu těla. A když se nálada zlepší, potřeba antidepresiv klesá. To platí zejména v obtížných psychologicky „kritických dnech“.

Chcete-li se dostat z červených dnů kalendáře hezčí - doporučuji vám, abyste se opírali o zeleninu a ovoce: hlávkový salát, zelí, jablka, brokolice. Pro sytost navrhuji prsní řízek. Hlavní věcí je vytvořit balast v žaludku - vitamíny budou prospěšné a nadváha, jako v případě rohlíků a čokolády, se neobjeví!

Krvácení 2 týdny po menstruaci může každou ženu znepokojit. Ve vzácných případech nejsou spojeny s patologickým stavem orgánů reprodukčního systému.