LiveInternetLiveInternet

Která žena nezná ten pocit, když v předvečer kritických dnů chcete jíst pořád? A nejen jedna věc, ale všechno. Teď opravdu chci něco sladkého a za půl hodiny - nakládanou okurku. Proč je tak hladový před menstruací? Jak zkrotit chuť k jídlu? A jak se vypořádat s účinky přejídání?

Měsíční cyklus v ženském těle

Během období menstruačního cyklu dochází v ženském těle k neustálým hormonálním změnám. Jsou to ony - hormony -, které regulují schopnost rodit a rodit děti..

Relativně vzato, půl měsíce ženy pociťují příval síly a energie. Zdá se jim, že jsou schopni pohybovat horami! V dnešní době se ženám daří skvěle a vypadají skvěle. To je to, co příroda zamýšlela. Hormon estrogen (estradiol) zuří v krvi a zdá se, že život je dobrý. To bylo v této době, kdy ženy snadno začaly hubnout a klidně pociťovaly omezení jídla a fyzickou aktivitu..

Avšak začíná druhá fáze menstruačního cyklu a hladina hormonu estrogenu klesá. Do arény vstupuje progesteron „těhotenský hormon“. Je to on, kdo připravuje ženské tělo na plodení potomků. Tělo zatím neví, zda přijde těhotenství, ale připravuje se na setkání s plně ozbrojenou.

Zvýšená chuť k jídlu před menstruací

Lékaři tvrdí, že téměř každá žena chce týden před menstruací jíst více než obvykle. Další věc je, že ne všechny mladé dámy tomu podléhají. Zde jsou nejčastěji ovlivňovány psychologický faktor a faktor sebekázně. Pokud žena žije šťastný život a nic jí nevadí, je pro ni mnohem snazší vypořádat se s projevy premenstruačního syndromu..

Ale zpět k ženám, které jsou připraveny sníst tunu čokolády a všechno ostatní před menstruací..

Ženy popisují svůj stav následovně:

- po celou dobu, kdy chcete jíst (některé sladké, některé sledě, jiné - vše dohromady)

- obličej často bobtná

To se děje pod vlivem hormonu progesteronu. A nejčastěji se jeden drží druhého a zhoršuje stav. Například podlehnete nutkání jíst sladkosti a jíst je. Hladina cukru v krvi, v této době tak nestabilní, začíná skákat ještě více. Chuť k jídlu se ještě zvyšuje. Jíte, pijete, znovu jíte a cítíte se stále horší, protože se zapíná psychologický faktor - víte, že jíte více, než potřebujete, a bojíte se zlepšit. A pak, jak by to mělo štěstí, je žaludek oteklý, dochází k zácpě a váhy ukazují neuspokojivá čísla.

Proč chcete sladkosti nebo buchty před menstruací??

Je to všechno o stejném progesteronu. Pro kvalitní práci potřebuje vysokou hladinu glukózy v krvi, a proto touhu jíst sacharidy. Sladkosti, chléb a různé pečivo jsou koneckonců sacharidy! Jednoduché sacharidy, které okamžitě zvyšují hladinu glukózy v krvi, ale mají mnoho dalších nepříjemných důsledků.

Jak zvládnout zvýšenou chuť k jídlu před menstruací?

Pijte vitamíny

Pokud neužíváte žádné multivitaminové komplexy, pak vám gynekologové doporučují, abyste začali užívat přípravky obsahující hořčík nebo vápník alespoň 10 dní před začátkem menstruace. A je lepší pít multivitaminové komplexy, které zahrnují hořčík, vitamíny B6, B12, D a další. Nepřestávejte pít vitamíny, jakmile vás PMS pustí. Vitamíny jsou vážná věc a měly by se pít v komplexech.

Zkuste také jíst zeleninu a ovoce. Vlákno a fruktóza v nich mohou pomoci vyrovnat se s čokoládovými chutí.

Vložte do své stravy komplexní sacharidy

Pokud víte, že vás brzy zaplaví chuť na obžerství, přidejte do svého jídelníčku složitější sacharidy. Jedná se o všechny druhy obilovin, těstoviny z tvrdé pšenice, celozrnné lupínky. A nebojte se, že vám bude lépe. Zaměřením na komplexní sacharidy se ušetříte před přejídáním cukrovinek a rohlíků. A z nich roste nadváha..

Gynekologičtí vědci zjistili, že ženy, které do své stravy zahrnovaly komplexní sacharidy, snížily PMS o 50%.

Mastné ryby, tvaroh a další jídla v předvečer menstruace

Kromě komplexních sacharidů byste měli jíst více tučných ryb. Pamatujte, že je bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou pro ženské tělo tak nezbytné. Můžete si také vzít lněný olej nebo semínka samotná. Pokud jde o mléčné výrobky, jsou zdrojem vápníku. Obecně platí, že pokud si v první fázi menstruačního cyklu můžete dovolit gastronomické odchylky, včetně kávy a alkoholu, pak by týden před menstruací měla být vaše strava co nejvíce vyvážená. Kofeinu a alkoholu se nejlépe vyhýbejte. Zachovávají tekutinu v těle, a tak se pod vlivem progesteronu s ním příliš aktivně nerozdělí.

Proč před menstruací ztuhnou

Většina žen si všimne, že v předvečer menstruace se váha zvyšuje o 2-5 kg. Buďte si jisti, že to není tělesný tuk, ale tekutina a ucpaná střeva. V předvečer menstruace se tělo zdráhá rozdělit tekutinu a často se zaznamenává nadýmání a zácpa. A v důsledku toho pocit nadýmání, otoků a nadváhy. Jakmile začne menstruace, tělo se zbaví zbytečných věcí a váha se vrátí k normálu.

Jen nepředpokládejte, že snížením příjmu tekutin se můžete vyhnout přírůstku hmotnosti. Naopak bude pro tělo obtížnější hubnout zbytečně. Dnes se rozhodněte pro bylinné čaje místo černého a dokonce zeleného.

Samozřejmě, pokud jste užili čokoládu a rohlíky, vaše váha se nemusí vrátit k normálu. Nepanikařte! Pamatujete si, že v první fázi menstruačního cyklu mohou ženy dělat všechno? To znamená, že můžete také „odhodit“ čokoládu a chléb. Rostlinná vláknina a mírný příjem bílkovin a sacharidů vám s tím pomohou..

A poslední

S nástupem menstruace zmizí všechny projevy premenstruačního syndromu! Takže musíte bojovat se svou chutí po sladkostech!

Pozornost. Pokud se před menstruací a v prvních dnech kritických dnů cítíte velmi špatně: nevolnost, zvracení, apatie, bolesti hlavy a problémy s krevním tlakem, arytmie atd., Měli byste se poradit s lékařem. Váš estrogen a progesteron mohou být mimo rozsah a je třeba je upravit pomocí léků. Hodně štěstí! být zdravý!

Autorka článku: Alexandra Petrovicheva (psychologka v oblasti výživy). Pomáhám lidem získat harmonii, učit, jak správně jíst, zbavit se závislosti na sladkostech, přejídání a psychické závislosti na jídle.

Zhubnutí před „kritickými dny“: je to v pořádku?

Tento krutý, krutý svět Jako kdybychom během PMS a menstruace měli několik dalších problémů, někdy se k tomu všemu přidávají kilá navíc. Je to normální? Proč se to stalo?

Co když jste se probudili o pár kilogramů těžší než obvykle

Ano, je v pořádku dát si během tohoto období měsíce pár kil navíc. Ve skutečnosti je správnější to nazývat ne množinou, ale kolísáním hmotnosti. „Přidání“ zmizí, jakmile začne nový cyklus. Toto kolísání hmotnosti je způsobeno hormonálními změnami spojenými s fázovými změnami, a proto kilogramy náhle přicházejí odnikud a nikam..

Amplituda těchto výkyvů je u všech žen odlišná. Lékařská literatura této problematice věnovala malou pozornost. Existují odkazy na zvýšení hmotnosti přibližně o jeden a půl kilogramu. Některé ženy si ale stěžují, že přibírají před menstruací a zhubnou tři kilogramy po nich. Vše záleží na vlastnostech vašeho těla.

Pokud jste dodržovali obvyklou stravu a stejnou fyzickou aktivitu jako vždy, a najednou, poté, co jste se dostali na váhu, zjistili jste, že ukazují více, než jste čekali, nespěchejte se zastrašit. Pamatujte, jak brzy čekáte na menstruaci. Pokud před nimi zbývá několik dní - s největší pravděpodobností to je důvod. Za vzhled těchto kilogramů, které se v tomto období intenzivně produkují, je zodpovědný hormon progesteron..

V době ovulace lze pozorovat mírný nárůst hmotnosti, který je také spojen s hormonální aktivitou..

Odkud pocházejí tyto kilá navíc?

To je voda. Čistá voda! Kvůli všem těmto hormonálním změnám před menstruací neochotně opouští vaše tělo. Nejpravděpodobnější na tom je, že látky zadržující vodu jsou právě ty látky, po kterých během PMS toužíte: sůl, cukr a kofein..

Před menstruací

Proč přibývají na váze před menstruací, když se tak snažíme zhubnout? Pro některé jsou výkyvy + 2 kg a jak tomu zabránit?


Tento přírůstek hmotnosti před menstruací je založen na tekutinách, nikoli na tuku. Tekutina se hromadí před menstruací v důsledku změn hladiny hormonů estrogen a progesteron.


Několik dní před menstruací, než menstruace začne, si můžete všimnout, že koupelnu nepoužíváte tak často jako obvykle. Část tohoto přírůstku hmotnosti před obdobím může být také způsobena zácpou - to je běžný problém - během tohoto období, ke kterému dochází v důsledku skutečnosti, že hormony uvolňují svaly tlustého střeva a není tak účinně odstraněn.


Můžete také mít nadýmání žaludku kvůli přebytečnému plynu ve střevech, opět za to mohou hormony..


Když cyklus, menstruace, skončí, tekutina se vylučuje močí, zácpa a plyn zmizí a doufám, že se vše vrátí do normálu, včetně hmotnosti. Ale tyto výkyvy jsou malé.


Pokud však několik dní před cyklem jíte více, než vaše tělo potřebuje pro výživu, postupem času se můžete zlepšit..


Ženy, které se snaží zhubnout, by se neměly vážit týden před začátkem cyklu (nebo u některých 7-10 dní a také po 5 dnech od konce), protože přírůstek hmotnosti vám může zničit náladu, i když víte, že to není tuk.


Ideálním řešením je dostat se na váhu ne více než jednou za měsíc, řekněme v poslední den vašeho cyklu..


Pak získáte správnou představu o postupu k dosažení vašeho milovaného cíle hubnutí..


Proč před menstruací bobtnáme a kvůli tomu se cítíme tlustí a nešťastní. Co s tím dělat?


A opět za to mohou ženské hormony. Estrogen podporuje zadržování solí v těle, což zase znamená zadržování vody.


Kdykoli v měsíci, pokud jíte hodně soli, vaše tělo zadržuje více vody, protože se doslova snaží rozpustit přebytečnou sůl, aby udržovalo rovnováhu..


Nedostatek B6 a / nebo hořčíku, které jsou důležité pro udržení rovnováhy tekutin, může vést k předmenstruačnímu zadržování tekutin.


Pravdou je, že stále přesně nevíme, co způsobuje zadržování tekutin PMS u žen. Tekutinu pravděpodobně pociťují nejvíce prsa a břicho a způsobuje nejen otoky a přibývání na váze, ale také bolesti, zejména na hrudi (i když ne všechny předmenstruační bolesti na hrudi jsou způsobeny zadržováním tekutin).


Retenci tekutin můžete snížit konzumací stravy s nízkým obsahem soli a vyhýbáním se jí
potraviny obsahující rafinovaný škrob a cukr, jako jsou koláče a sušenky, které také přispívají k zadržování tekutin (blotterův syndrom).


Bylo by moudré vyhnout se všem slaným, sladkým, rafinovaným jídlům a nápojům, protože jsou chudé na živiny a jak jsme se dozvěděli z odpovědí na předchozí otázky, takové občerstvení může jen zvýšit vaši předmenstruační úzkost..

Proč se vám před menstruací mnohem lépe??

Proč se zlepšuješ před menstruací? Tuto otázku si kladou některé dámy, které žárlí na svou váhu. Tento problém existuje téměř u všech žen. Pokud chcete zhubnout v plážové sezóně, počítá se každý gram vaší vlastní hmotnosti. A tady doslova několik dní před tím, než měsíční stupnice ukazují docela zklamaná čísla. Některé ženy si dokonce všimnou nadýmání před menstruací..

Aby přírůstek hmotnosti v „červených dnech kalendáře“ nevedl k panice, musíte zjistit, proč se během tohoto období zotavujete.

Přírůstek hmotnosti v důsledku tělesných tekutin

Před menstruací dochází v těle ženy k hormonálním změnám. Vedou ke všem negativním důsledkům, včetně hmotnosti. Ženy v tomto období si také stěžují na bolesti v podbřišku, výkyvy nálady, nepohodlí v mléčných žlázách, v bederní oblasti. To je způsobeno hormony estrogen a progesteron. Vrchol produkce progesteronu nastává právě 20. - 24. den menstruačního cyklu. Během tohoto období se tělo zbavuje tekutiny, která do něj vstupuje pomaleji. Trvá to, je tu pocit těžkosti a otoku.

Retence tekutin je jedním z nejčastějších příznaků premenstruačního syndromu. Postihuje asi 70% žen v plodném věku a téměř všechny těhotné ženy. Existuje lékařská teorie, že pomalé zbavování se tekutin během těchto období je obrannou reakcí těla. Připravuje se tedy na možné nebo již těhotenství a chrání tělo před dehydratací..

Retence tekutin v těle se také zhoršuje závislostí na slaných pokrmech. Aby se zabránilo dvojí zátěži těla během menstruace, je lepší jít na slanou dietu asi 10 dní před nimi..

Vyloučení polotovarů, uzenin, konzervovaných potravin pomůže vyřešit problém. Obsahují hodně soli. Alkohol, soda a cukrovinky také zadržují vodu v těle.

Mnoho žen dává přednost tomu, aby neměnily stravu, ale používaly diuretické léky. Je lepší to nedělat, ale nahradit léky přírodními produkty z chladničky. Rajčata, brusinky a brusinkový džus, citron, ananas, granátové jablko, červená řepa, petržel, česnek, ředkev mají diuretický účinek. Jíst tyto potraviny v předvečer menstruace vám pomůže vyplavit přebytečnou vodu z těla a vyhnout se přibývání na váze..

Mohou existovat další důvody, proč váha roste v předvečer kritických dnů..

Zpět na Zmista Ztráta hmotnosti v důsledku zvýšené chuti k jídlu

Žena s PMS si nemusí všimnout, jak rychle zametá sušenky, sladkosti, koláče a jiné dobroty. Na vině jsou všechny stejné hormonální změny v těle. Z nárůstu hmotnosti tedy lze vinit pouze toho, kdo si je zcela jistý neměnností svého jídelníčku. Zvýšená chuť k jídlu je dalším „společníkem“ premenstruačního syndromu. Proč se to stalo?

Existuje teorie, podle které se v předmenstruačním období u žen zrychluje metabolismus a zvyšuje se potřeba kalorií. Podvědomě vyprázdňují ledničku a snaží se tuto mezeru zaplnit..

Přesvědčivější teorií, že zvýšená chuť k jídlu před menstruací je Příprava těla na možné těhotenství. Příroda všechny mechanismy promyslela velmi dobře. Před menstruací se zvyšuje koncentrace určitých ženských hormonů (byly již zmíněny výše). Ovlivňují centrum hladu v mozku a mění jeho práci. Proto zvýšená chuť k jídlu. To znamená, že příroda zajistila, že před možným těhotenstvím nebude mít tělo nedostatek živin, což zajistí plod.

Proto byste neměli být překvapeni nadhodnocenými ukazateli hmotnosti: mechanismus malého přírůstku hmotnosti před kritickými dny je přirozeně promyšlen.

Zpět na zmist

To může být také důvod, proč ženy v předvečer menstruace přidávají od 1 do 3 kg. A právě tady tyto notoricky známé hormony fungují. Pod jejich vlivem se uvolňuje střevní svalstvo, jeho peristaltika není tak účinná, nutkání používat toaletu se stává méně častým. To je také obranný mechanismus přírody. Tělo se připravuje na možné těhotenství. Aby přežití embrya bylo dlouhé, tělo „vypíná“ hladké svaly, protože je to ona, která je v děloze. Mnoho žen proto také zaznamenává zácpu jako jeden z projevů PMS. A protože se střeva vylučují méně často, je to také možný přírůstek hmotnosti. Z tohoto důvodu se před menstruací objeví nadýmání..

Lze řešit opožděné pohyby střev. Nejlepší je začít s fyzickými cvičeními: proti zácpě vám dobře pomůže skákání přes švihadlo a známé cvičební „kolo“. Bude mít příznivý účinek na střevní peristaltiku a kruhové hladění dolní části břicha tlakem, stejně jako užívání jedné čajové lžičky olivového nebo slunečnicového oleje na prázdný žaludek. K lékům na zácpu se vyplatí se uchýlit pouze v krajních případech. Za prvé, mohou být návykové, střeva jsou „zelená“ a již nebudou fungovat sama. Za druhé, laxativa mají velmi silný účinek, který lze najít mimo domov, což způsobuje velké nepříjemnosti..

Zpět na zmistuYak, abyste se vyhnuli dalším kilogramům?

Každá žena si položí tuto otázku. Tomuto problému se lze vyhnout ještě před menstruací. S největší pravděpodobností bude minimální příspěvek na oteklou dělohu stále existovat, ale aby se zabránilo "přilepení" 2-3 kg nadváhy lze zabránit. K tomu stačí dodržet několik jednoduchých doporučení..

Jak bylo uvedeno výše, je třeba se vyvarovat slaných potravin. Vaše strava musí být obohacena o čerstvou zeleninu a ovoce, ořechy, zrna. Je však lepší vzdát se kávy ve prospěch zeleného čaje..

Síla vůle ještě nebyla zrušena. Pokud jsou neočekávané hodnoty váhy před kritickými dny velmi rozrušující, musíte zapnout vyrovnanost naplno a co nejméně zřídka hledat kuchyňské chutné věci. Během období „chutného zhoršení“ je lepší nebýt doma. Procházky v parku, město, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích je skvělou alternativou k obžerství doma. Fyzická aktivita dělá zázraky. Dokáže pomoci s takovým problémem, jako je přibývání na váze..

Gynekologům na recepci žen se často doporučuje užívat perorální antikoncepci. Prakticky vylučují všechny projevy premenstruačního syndromu. Tablety obsahují určité dávky pohlavních hormonů, které zabraňují jejich výkyvům během menstruačního cyklu. Podle statistik si většina spravedlivé poloviny všimne zlepšení jejich stavu: přestávají být obtěžováni bolestmi v podbřišku, nedochází k žádným nepředvídatelným změnám hmotnosti. Proto mohou být hormonální pilulky dobrým způsobem, jak s tímto problémem bojovat. Nyní farmaceutický průmysl vyrábí léky nové generace, z jejichž příjmu se nezvyšuje hmotnost, ale naopak ano. Před užitím hormonálních pilulek je nutná konzultace s lékařem. Je možné, že budete muset vyzkoušet několik možností, než najdete nejvhodnější.

Aby se předešlo problémům s nadváhou v předvečer menstruace, odborníci na hubnutí vám doporučují nevážit se často - stačí to udělat jednou za měsíc po menstruaci. Pak váhy ukážou přesnou váhu..

Příroda v ženském těle všechno promyslela velmi dobře. Pokud v předvečer menstruace přibíráte na váze, je to nutné. Experimenty s tělem by měly být prováděny velmi opatrně..

Racionální výživa a přiměřená fyzická aktivita pomohou v předmenstruačním období nepřibrat kilá a vyhnout se takovým problémům, jako je nadýmání před menstruací.

I když k takovému obtěžování došlo, nezoufejte. To je důvod, proč na sobě po menstruaci pracovat ve vylepšeném režimu..

Proč váha nezmizí během menstruace, hlavní důvody

Kvůli zvláštnostem ženského hormonálního systému dochází pravidelně k výkyvům hmotnosti. Složení hormonů v ženské krvi se liší v závislosti na fázi cyklu. V luteální fázi, tj. Před menstruací, si většina žen všimne zvýšení hmotnosti.

Proč se váha zvyšuje před menstruací?

Menstruační cyklus každé ženy je rozdělen do fází, ve kterých se mění hormonální změny. V každé fázi cyklu dominují různé hormony.

Menstruační cyklus má tři fáze:

 • menstruační (folikulární);
 • proliferativní (ovulační);
 • sekreční (luteální).

První menstruační fáze začíná prvním dnem menstruace. Krvácí z děložní dutiny v důsledku odmítnutí endometria. Fáze začíná uvolněním gonadoliberinu hypotalamem. Dále se vyrábí follitropin a lutropin. Hladina estradiolu se postupně zvyšuje. Folikuly reagují na hormony a postupně se zvětšují.

Týden po nástupu menstruace začíná ovulační fáze. Dominantní folikul se stále zvětšuje, zbytek prochází obráceným vývojem. V této fázi se do krve uvolňuje luteinizační hormon (LH). Folikul se nadále vyvíjí a začíná produkce hormonů prostaglandinu. Hladiny estradiolu se postupně snižují. Při pohledu do budoucna by bylo hezké konzultovat s gynekology školení v kritických dnech, zejména vakuová cvičení na břicho.

V období mezi ovulací a menstruací dochází k luteální fázi (nebo fázi žlutého tělíska). Folikul se transformuje a stává se žlutým tělem. Produkuje progesteron, estradiol a androgeny. Progesteron se také nazývá těhotenský hormon, je odpovědný za regulaci menstruace a zajištění těhotenství. Úrovně LH klesají. Pokud dojde k těhotenství, žluté tělo nadále produkuje progesteron. Pokud nedojde k oplodnění vajíčka, žluté tělísko přestane fungovat. Na tomto pozadí klesá hladina hormonů. V této fázi začíná otok a změny v endometriu.

Před menstruací jsou zaznamenány následující příznaky:

 • bolestivost a zvětšení mléčných žláz;
 • otok;
 • bolest hlavy;
 • únava;
 • vyrážky;
 • podrážděnost;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • Deprese;
 • depresivní stav;
 • poruchy trávení;
 • bolest břicha.

Progesteron hraje klíčovou roli při změně fyziologických procesů. Jeho činností je, že se váha zvyšuje před menstruací. Je to způsobeno působením progesteronu na metabolismus a na všechny orgány a systémy těla..

Účinek progesteronu na ženské tělo:

 • uvolněná pojivová tkáň endometria se stává edematózní, hromadí tekutinu a živiny;
 • pomáhá zvyšovat tuky za účelem ochrany plodu a poskytování živin v případě těhotenství;
 • zvyšuje chuť k jídlu, zejména se zvyšuje touha po sacharidovém jídle;
 • děloha se zvětšuje;
 • uvolňuje svaly trávicího traktu, což přispívá k lepšímu vstřebávání živin;
 • zvyšuje se produkce inzulínu, tkáně jsou méně vnímavé, a proto existuje chuť na sladké.

Z důvodu výše uvedeného se před menstruací číslo na vahách zvyšuje. To je dočasné, po nástupu menstruace se váha obvykle vrátí na své obvyklé hodnoty..

Jak menstruace ovlivňuje váhu?

Hormonální změny před menstruací nutí tělo ukládat tekutinu, která během menstruačního krvácení zmizí. Takový otok zmizí 3–5 dní od začátku cyklu. Váš menstruační metabolismus se zpomaluje a vaše chuť k jídlu zůstává brutální, což může vést k nadbytečným kilogramům. Kvůli depresivnímu stavu se mnoho žen snaží rozveselit čokoládou a moukou. Hormonální výkyvy v kombinaci s nepřesnostmi ve stravě jsou hlavními důvody, proč váha během menstruace nezmizí.

Kolik dní před menstruací se váha zvyšuje?

V poslední fázi cyklu se poměr hormonů dramaticky mění. V důsledku snížení hladiny progesteronu se zvyšuje syntéza prostaglandinů. Během tohoto období klesá hladina serotoninu (hormonu štěstí). Na konci fáze jsou hladiny progesteronu a estrogenu na minimu, což způsobí menstruační krvácení, cyklus začíná znovu.

Pod vlivem progesteronu lze na vahách pozorovat nárůst. K tomu dochází na samém konci poslední fáze cyklu, pět až sedm dní před menstruací. Číslo na stupnici se může každý den měnit. Hmotnost je ovlivněna nejen působením progesteronu, ale také zvýšením kalorického obsahu stravy. Pod vlivem hormonů se zvyšuje chuť k jídlu, v důsledku premenstruačního syndromu se dívky opírají o vysoce kalorické a sladké jídlo. Pokud žena pod vlivem hormonu nekontroluje chuť k jídlu, začne zneužívat škodlivé produkty (rychlé občerstvení, pečivo, sladkosti, uzeniny), začne se zotavovat ještě více.

Přírůstek hmotnosti před menstruací

V závislosti na stravě a vlastnostech těla mohou ženy před menstruací různě přibírat. Zvýšení o 1-3 kg je považováno za normu. Pokud žena v tomto období dodržuje dietu, omezuje slanost a sportuje, nemusí přibírat nebo přírůstek hmotnosti bude zanedbatelný (300–500 gramů).

Pokud žena začne rychle přibírat na váze před menstruací a přibere více než tři kilogramy, znamená to hormonální poruchu nebo přejídání. V takových případech stojí za to zkontrolovat stravu a denní rutinu a navštívit lékaře. Do stravy se přidávají pomalé sacharidy (obiloviny, celozrnný chléb, těstoviny z tvrdé pšenice) a čerstvá zelenina a ovoce. Neměli byste dodržovat velmi přísnou dietu. Tělo je během menstruace oslabené, ztrácí se hodně železa, proto je důležité jíst vyváženou stravu.

Je přírůstek hmotnosti během menstruace?

V prvních dnech menstruačního krvácení váha nejenže nezmizí, ale také se zvýší. V této fázi začíná stoupat hladina estrogenu, což přispívá k zadržování sodných solí v těle. Z tohoto důvodu se v prvních dnech menstruace hromadí voda v buňkách, dochází k otokům. V důsledku účinku progesteronu na gastrointestinální trakt mohou nastat problémy s stolicí a zácpa. V počátcích vašeho cyklu mohou tyto problémy přetrvávat, což je další důvod pro přibývání na váze. Pokud se vážíte na začátku cyklu, můžete najít další přírůstek hmotnosti..

Mnoho žen pociťuje slabost během menstruačního krvácení. Fyzická aktivita je v takových případech minimální, metabolismus je pomalý, takže se stále můžete zotavit.

Kolik váhy se zvyšuje během menstruace?

Během menstruace jsou otoky a zácpa, takže váha se může mírně zvýšit. Přírůstek hmotnosti u každé ženy je individuální a může se pohybovat od 0,3 do 2 kilogramů. Kvůli ztrátě krve ztrácí ženské tělo železo. Mnoho žen se snaží kompenzovat ztráty a začíná zvyšovat obsah kalorií ve stravě, někdy upřednostňují sladká, škrobová a tučná jídla..

Kolik váhy trvá po menstruaci?

V prvních dnech menstruačního krvácení stále dochází k hormonálním změnám, takže po dobu 3–5 dnů mohou váhy vykazovat nadhodnocenou hodnotu. Normálně váha klesá na konci krvácení 5-7 dní od začátku cyklu. V této době otok zmizí, stolice se normalizuje. Na konci menstruačního krvácení se ženské tělo stává odolnější pod vlivem hormonů, takže lze zvýšit fyzickou aktivitu. Pomůže vám to rychleji zrychlit metabolismus a ztratit nadbytečné kilogramy, pokud na konci menstruace zmizí..

Jak nepřibrat na váze před menstruací?

Aby na konci cyklu a během menstruace nedošlo k žádnému zisku, stojí za to dodržovat zásady správné výživy. Během premenstruačního syndromu ženy pociťují špatnou náladu škodlivými produkty (čokoláda, mouka, tuky, kalorií).

Aby nedošlo k přerůstání nadbytečným tukem před menstruací, stojí za to dodržovat následující zásady výživy:

 • vyloučit polotovary a uzeniny (klobásy, klobásy, sádlo);
 • nejezte tučná jídla;
 • přestat jíst smažené na oleji (zejména brambory);
 • vyloučit sladkosti a mouku;
 • odstranit slanost a občerstvení ze stravy;
 • co nejvíce omezte alkoholické nápoje (přispívají nejen k výskytu otoku, ale jsou také velmi kalorické);
 • přidat do jídelníčku cereálie, čerstvou zeleninu a ovoce;
 • zvýšit stravu potravin obsahujících železo (pohanka, játra, granátová jablka, mořské plody, špenát, ovesné vločky, luštěniny);
 • snížit příjem soli.

V poslední fázi menstruačního cyklu se doporučuje mírné cvičení a cvičení, jako je procházka v parku nebo ranní cvičení. Lehká aktivita, která přináší emoční uspokojení, zvyšuje hladinu serotoninu a snižuje chuť k jídlu. Jóga a meditace fungují dobře pro relaxaci a povznesení.

PMS je často spojena s podrážděností. Pro zvýšení nálady ženy začínají pociťovat stres sladkostí. Pro snížení podrážděnosti se doporučuje pít bylinné čaje se sedativním účinkem (heřmánek, meduňka, máta, kozlík lékařský). Ke snížení otoku mohou být do čajových nápojů přidány diuretické byliny (brusinkový list, řebříček, březové pupeny).

Kolik se žena může zotavit během menstruace nebo před ní, závisí na individuálních vlastnostech těla a stravě. U některých je nárůst 2–3 kilogramy, u jiných zcela chybí. Normální jsou malé odchylky od obvyklých indikátorů hmotnosti. Na konci menstruačního krvácení se váha stabilizuje.

Přírůstek hmotnosti v kritických dnech: jak si udržet kontrolu

Hormonální systém ženy je velmi choulostivý a extrémně složitý mechanismus. V různých dnech cyklu určuje převaha jednoho nebo druhého hormonu ženskému tělu vlastní pravidla, která ovlivňují její náladu, chuť k jídlu a spánek. Pouze malé procento šťastných žen mělo vzácné štěstí přehlédnout tuto hormonální vzpouru předmenstruačního syndromu. Většina to však plně a úplně pocítila sama na sobě, protože to jsou hormony, které jsou hlavní příčinou toho, proč se břicho nafoukne a váha se zvýší před menstruací. Jsou také viníky výkyvů nálad a zvýšené chuti k jídlu..

Teorie o vzhledu nadbytečných kilogramů s PMS

Vědci se již dlouho snaží zjistit příčinu PMS. Ale roky výzkumu stále neposkytly jasný obraz o jeho vzhledu. Klinický popis syndromu zahrnuje 100 příznaků, včetně nadýmání před menstruací, úzkosti, zhrubnutí mléčných žláz, pocení, třes, necitlivost končetin. U závažných projevů je pozorována změna krevního tlaku, porušení srdečního rytmu, teplota může stoupat a může se objevit udušení. Patogeneze nebyla dostatečně studována, což vysvětluje značné množství verzí původu premenstruačního syndromu:

Hormony

Jednou z nejběžnějších je hormonální teorie, která uvádí, že u PMS je progesteron inhibován estrogenem, což způsobuje otoky a psychické nepohodlí. Kromě zvýšení hladiny estrogenu mnoho z dotazovaných zvyšuje i množství prolaktinu, což má za následek zadržování tekutin. Takže ani žena, která vždy váží stejně, neměla kolísání v počtu vah, poznamenává, že před předpisy se váha zvýšila. Kdy a v který den cyklu provést analýzu prolaktinu, přečtěte si článek na odkazu.

Metabolismus neuropeptidů

Neméně zajímavá a přesvědčivá vypadá druhá verze o narušení metabolismu neuropeptidů. S vysvětlením, proč se během menstruace zvyšuje váha, je třeba věnovat pozornost interakci neuropeptidů. Změny jejich hladin vedou k častým změnám nálady, zvětšení prsou a nadýmání. Někteří dotazovaní měli problémy s gastrointestinálním traktem: mohla se objevit zácpa, pravidelně bolela žaludek.

Osobitost

Samostatně stojí za zmínku studie zaměřené na skutečnost, že PMS je založen na individuálních charakteristikách každého konkrétního organismu: nedostatek určitých vitamínů nebo minerálů, genetická predispozice, anamnéza onemocnění močových cest, nadváha, neustálý stres. Pravdou je, že zpočátku nadbytečné kilogramy hovoří o poruchách stravování nebo hormonálních poruchách, proto se během okamžiků syndromu váha v této kategorii subjektů před menstruací přidává aktivněji.

Stojí za zmínku, bez ohledu na důvody předmenstruačního syndromu, jeho důsledky pro všechny ženy jsou velmi podobné: výskyt nadbytečných kilogramů krátce před začátkem menstruačního cyklu, pokles libida, zvětšení břicha a otoky. Dívky se často stávají podrážděnými, koncentrace pozornosti klesá, většina má zvýšenou chuť k jídlu. V závislosti na složitosti průběhu PMS a důvodech jeho vzhledu je možné stav napravit pomocí hormonální terapie, terapeutických cvičení nebo komunikace s psychologem..

Jak se vypořádat s přírůstkem hmotnosti během menstruace

Přírůstek hmotnosti před menstruací je normou pro každého. V průměru žena přibere na váze asi 900 g bez bolesti pro svou postavu a všechny snadno zmizí s koncem menstruace. Existuje však mnoho případů, kdy je měsíční nárůst od 1,5 do 3 kg, které tělo nemůže zahnat. Výsledkem je, že se získaná kg ukládá do tuku, kterého se nebude snadné zbavit. Časté skoky hmotnosti navíc ve směru snižování nebo zvyšování snižují pružnost pokožky, což zvyšuje riziko strií na ní..

Aby se PMS a váha pro vás nestaly synonymy, musíte během celého cyklu kontrolovat své kilogramy.

Zvažte se každý měsíc před a po menstruaci, zaznamenejte si získaná čísla. To vám umožní kontrolovat získané kilogramy a také určit, zda se váha během menstruace zvyšuje v závislosti na množství konzumovaného jídla..

Všimněte si změn nálady. Během období zuřících hormonů dochází k dramatickým změnám v chování žen a mění se stravovací návyky. V jednu chvíli chcete více sladkostí, v další - vaše chuť k jídlu začne klesat, až do úplného znechucení jídla.

Touhu plakat nahrazuje záchvat hněvu. Abyste zůstali klidní a nerozkládali se na své blízké, musíte se naučit, jak se včas rozptýlit. Čtení knihy nebo zajímavého článku, procházky, sledování oblíbeného filmu, pletení nebo kreslení mohou pomoci snížit stres..

Převezměte kontrolu. Lehké cvičení může zlepšit náladu, snížit stres a snížit chuť k jídlu, což může v kritických dnech pomoci kontrolovat váhu. Vyberte si uvolněné cvičení bez vyčerpání kardio programů nebo silného silového tréninku.

Správná výživa pro kontrolu hmotnosti

Správně zvolená strava bude nejlepším pomocníkem při udržování obvyklé hmotnosti a pohody..

Jezte méně soli a více vody

Jak již bylo zmíněno, změny hormonálních hladin před a během menstruace ovlivňují zadržování tekutin, což má za následek zvýšení tělesné hmotnosti. Během tohoto období omezte sůl, uvidíte zmenšení otoku. Dodržujte správný pitný režim a množství spotřebované vody.

Jezte méně sladkostí

Nekontrolované chutě po cukru naznačují pokles estrogenu. Touha sníst obrovský dort současně s čokoládou navštíví v takových chvílích mnoho žen. Čím nižší je estrogen, tím rychleji můžete zvýšit touhu jíst sladkosti. Komplexní sacharidy přicházejí na pomoc. Jejich dostatečné množství ve stravě přináší dlouhodobou sytost. Obsahováno v obilovinách, luštěninách, celozrnném chlebu, celozrnných těstovinách.

Vytvořte pestrou nabídku

Přírůstek hmotnosti před menstruací bude lépe kontrolován, pokud tělo nepociťuje nedostatek tak důležitých mikroživin, jako je hořčík a vápník. Jejich nedostatek vede ke zvýšení chuti k jídlu a nálada se může každou minutu změnit. Pokud jídlo není bohaté na tyto mikroelementy, můžete nedostatek naplnit farmaceutickými přípravky, pokud jste se předem dohodli na účelnosti a harmonogramu přijetí s lékařem. Hořčík a vápník v požadovaném množství zmírňují bolesti a otoky na hrudi, chuť na sladké několikrát klesá. Často existují případy, kdy problém PMS úplně zmizí.

Nevylučujte tuky

Není třeba se bát přibírání na váze ze zdravých tuků, jejich nedostatek je mnohem nebezpečnější. S ostrým omezením ve stravě tuků se mozek snaží vyřešit problém s jejich nedostatkem všemi způsoby, v důsledku čehož se může zvýšit chuť k jídlu a touha po sladkosti. Nedostatek tuku má negativní dopad na rovnováhu celého těla a zejména na reprodukční systém, může vést k zácpě a otokům. Ženské tělo nemůže být zdravé bez tuku. Zdravé tuky se nacházejí v rostlinných olejích, ořechech, rybách, mléčných výrobcích.

Odložit diety

Protože menstruace ovlivňuje váhu, mnoho žen má během tohoto období zvýšenou touhu zhubnout. Ačkoli je přírůstek hmotnosti fyziologicky odůvodněný ve dnech menstruace a přebytek zmizí na konci cyklu, žena si nedává příležitost přibrat na váze omezením stravy. Pamatujte, proč přibíráte před menstruací a hubnutí na chvíli odložte, je pro vás nesmírně důležité dobře se najíst. Strava by neměla být omezena, tělo potřebuje nejdůležitější stavební materiály - sacharidy, bílkoviny a tuky.

Dělat sport

Je možné cvičit během menstruace? Zvyšte své denní aktivity: chodte s rodinou nebo přáteli, nakupujte. To vám nejen umožní odvrátit se od depresivních stavů a ​​myšlenek o jídle, ale také vám pomůže výrazně přidat potřebné endorfiny. Cvičení by však mělo být mírné. Zjistěte v článku na odkazu, zda můžete běhat během menstruace..

Co dělat po menstruaci

S nástupem menstruace se hlavní příznaky PMS zmařily, obnovily se hormonální hladiny, emoční stabilita, nadýmání, žena již nepřibírá, její chuť k jídlu se vrátí k normálu. Stojí za to připomenout, že spolu s krví ztrácí tělo železo, a proto je po menstruaci nutné doplnit jeho zásoby. Šampioni v železě jsou mořské plody, červené maso, vejce, květák a luštěniny..

Když zjistíte, proč se váha zvyšuje před menstruací, můžete přestat bojovat sami se sebou a naučit se hledat kompromis. To výrazně změní váš mentální přístup..

Od obsedantních myšlenek na jídlo vás může rozptylovat komunikace s přáteli a vaše oblíbené hobby. Dobrá hudba a tanec vás zachrání před blues. Pro podrážděnost - jóga a některá dechová cvičení.

Nezapomeňte, že míra přírůstku hmotnosti před menstruací je v průměru asi 1 kg. Proto, když zjistíte nárůst, nemusíte paniku, nenávidět se a přestat jíst po celou dobu kritických dnů. Naučte se klidně přijímat sami sebe, nerozčilovat se a nenechat se zavěsit na téma „zlepšování, zlepšování“.

Postarejte se o své zdraví, vážte si svého těla a pak harmonie a rovnováha nenechají PMS jedinou šanci..

Přírůstek hmotnosti před kritickými dny. Jak omezit chuť k jídlu a dostat se z vaší váhy?

V žaludku je tíha, jsou silné kontrakce. Mohou se objevit závratě a nevolnost; otoky nohou, paží, kloubů, hrudníku a břicha.
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/000183fr/
Všechny tyto příznaky se zpravidla objevují den nebo dva před menstruací (u některých týden nebo déle). A během několika hodin po nástupu menstruace zmizí beze stopy..
Změny hormonálních hladin probouzí brutální chuť k jídlu. 3-12 dní před nástupem menstruace stoupá v těle hladina hormonu progesteronu. Je odpovědný za těhotenství a žena očekávající potomky musí dobře jíst, aby mohla porodit dítě. To znamená, že během tohoto období musí tělo budoucí matky zásobovat zásoby pro budoucnost..
Proto takové dočasné potíže, které se objevují před menstruací, jako jsou otoky, zácpa, nadýmání a přibývání na váze. Někteří následují vedení těla, během PMS uvolňují otěže a ve výsledku postupně plavou v tuku!
V ideálním případě by se před menstruací měla hmotnost zvýšit pouze o 900 g, což po menstruaci zmizí. U většiny žen však dochází k výkyvům v rozmezí 1-1,5 kg. Nyní o tom přemýšlejte: vlčí apetit vás přiměl sníst 3 kg, poté jste v nejlepším případě ztratili 2,7. (Mimochodem, pokud váha „kráčí“ ve velkých mezích, nenechte se překvapit výskytem strií a strií.)
To znamená, že 300 g se usadilo po stranách. Tento mechanismus funguje každý měsíc a postupně hromadí přebytečný tuk. Abyste během PMS nerostli do šířky, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla..
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001b5yy/

Ovládejte svou váhu
Dostaňte se na váhu alespoň jednou za měsíc - po kritických dnech, nejlépe ve stejný den do svého menstruačního kalendáře - a zapište si výsledek. Pokud se ukazatele nezmění, pak víte, jak se vypořádat s vaší „menstruační“ chutí.
Nesledujte náladu
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001cxp3/
Všechny ženy vědí o těch nebezpečných dnech, kdy se objeví drtivá touha po jídle zakázáno, a mnohé si kladou otázku: „Jak se váha během menstruace zvyšuje?“ Zavěste ceduli v kuchyni s jednoduchou pravdou: „PMS pomine, ale váha zůstane.“ Zablokuje vám cestu k lednici a nedovolí vám hodit si všechno do úst..
Věnujte pozornost jídlu
Vyvarujte se tučných jídel - vepřového sádla, vepřového masa, všech druhů klobás a sýrů s vysokým obsahem tuku. Zapomeňte na to, že brambory lze smažit, kuře má kůži a že na světě existuje univerzální omáčka - majonéza. Odměřte rostlinný olej čajovou lžičkou, postupně počítejte ořechy a semínka. Kromě toho by měla být co nejvíce omezena nakládaná zelenina, alkohol, pivo a samozřejmě sladkosti (to zahrnuje cukrovinky, pečivo, sladké sladké ovoce, čokoládu). Učte se s druhou polovinou i se sebou. Analyzujte své chování během „kritických“ onemocnění. Jsou to muži, kteří nevědomky pomáhají ženám v nadměrném období přibírat na váze. Silnější pohlaví se bojí projevů premenstruačního syndromu u blízkých, zejména slz, záchvatů vzteku, hádek. Snaží se všemožně zmírnit utrpení dámy, projevit péči a porozumění, nakupují a připravují všechna ta jídla, na která si žena v běžné dny nedovolí. Co je to služba?! Vezměte prosím na vědomí: muži zpravidla rozmazlují své blízké čokoládou. Miliony tun výrobků z kakaových bobů konzumují ženy po celém světě během PMS. Některé dámy pošlou svou druhou polovinu do obchodu na čokoládovou pochoutku i v noci. Ale všechny tyto dlaždice se snadno usazují na boky a pas.!
Ne železná dáma
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001ddeq/
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001943s/
Zdálo by se, že s nástupem menstruace by nebezpečné období mělo skončit. Ale to se neděje. Každý měsíc, během kritických dnů, ztrácí žena průměrně půl sklenice (asi 100 ml) krve. Je to hodně nebo málo? Některé dámy se během tohoto období necítí vůbec dobře. Ale ostatní jasně cítí slabost, neustálou ospalost, zaznamenávají znatelný pokles účinnosti. Někdy pociťují bolest hlavy, záchvaty závratí a dokonce mdloby. Koneckonců, krev není voda! Červená tekutina, nebo spíše její složení, ovlivňuje vzhled a pohodu ženy. A během menstruace se mění krevní vzorec: hladina hemoglobinu a krevních destiček klesá, hladina leukocytů stoupá. Pokud je strava vyvážená, tyto změny u žen zmizí. Podle statistik má ale bohužel téměř 50% nežného pohlaví problémy s krví - zejména mladé dívky, které se kvůli módě a super harmonii mučily hladem a dietami. Nejběžnějším důsledkem špatné výživy je anémie (anémie), která v kritických dnech zesiluje. Nakonec se během menstruace ztratí asi 30 mg železa. Ve snaze kompenzovat ztráty, obnovit sílu, ženy začínají hodně jíst, upřednostňují svou oblíbenou mouku a sladká jídla, i když ve stravě by měl být zvýšen podíl potravin obsahujících železo.
Krmte krev
Jak tedy ženy jedí před kritickými dny a během nich? Vyberte si pokrmy, které mohou „krmit“ krev: telecí maso, hovězí, kuřecí, jehněčí játra, játrová paštika, všechny druhy vařených měkkýšů - dopřejte si lahůdky jako mušle, ústřice, hlemýždi. Z ryb je losos nejbohatší na požadovaný kov. Kromě toho se železo nachází v drůbežím mase, vejcích (více u křepelek než u kuřat), kakau, sezamu, ořechech (borovice, vlašské ořechy, mandle, arašídy, lískové ořechy), sušeném ovoci (sušené meruňky, rozinky), tmavé čokoládě, fazolích, hrášku, čočka, brokolice a švestky. Pšeničné otruby lze nazvat šampiónem v obsahu železa. Ke zvýšení hladiny hemoglobinu stačí přidat do jídla 1-2 lžíce. l. otruby denně.
Zdroj: http://www.allwomens.ru/

Co je příčinou premenstruačního syndromu (PMS) ?
V poslední době bylo provedeno mnoho výzkumů, kterých se účastnili gynekologové, fyziologové a psychiatři z celého světa. A všichni odborníci se shodli na určitých základních faktech:

1. Předmenstruační podrážděnost je stav, jehož původ není psychologický, ale somatický. Vyskytuje se v důsledku porušení funkcí ženského těla..
2. PMS má složitý mechanismus a začíná selháním vaječníků a rovnováhou jeho hormonů. Z tohoto důvodu začnou selhávat všechny žlázy s vnitřní sekrecí a také centrální nervový systém..
3. Porušení endokrinní kontroly, ovlivňující nervový systém, způsobuje změny v psychochemické rovnováze těla. Hlavní je zadržování tekutin v těle, což znamená nerovnováhu mezi jeho příjmem a vylučováním..
POZORNOST! !!
Přebytečná tekutina se ukládá ve všech částech těla a je hlavní příčinou problémů. Tekutina v břišních orgánech způsobuje pocit tíže, nevolnosti, zvracení a dráždí zažívací trakt. Ten, který se nachází v tkáních obklopujících mozek, způsobuje nervové příznaky: podrážděnost, nervozitu, depresi.

Před kritickými dny, za 3 dny, děloha nabobtná a přibere na hmotnosti asi 1-1,5 kg, během kritických dnů může váha přidat další 1 kg, pak se vše vrátí do normálu. Abyste si nepokazili náladu, v dnešní době prostě nevstupujte na váhy..
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001aye5/
Prsa se obvykle zvětší o 1,5–2 velikosti a břicho je jako za 3 měsíce těhotenství. Ale zpravidla 3. den vše zapadne na své místo jako obvykle.
- Zvýšená chuť k jídlu před menstruací -
proces je zcela přirozený. Během stejného období obvykle dochází k metabolickému zrychlení, takže byste se neměli bát významného přírůstku hmotnosti.
Musíme si však uvědomit, že u žen citlivost centra hladu závisí na fázi menstruačního cyklu. Ve druhé fázi cyklu je chuť k jídlu obvykle vyšší než v první. Proto je nutné v první fázi cyklu zaměřit úsilí na hubnutí a ve druhé se můžete jednoduše omezit na udržení hmotnosti.
Kromě toho existuje před menstruací v těle tendence k zadržování vody. A je docela možné, že 2–3 kg, které se objevily, jsou jen tekutinou, která s příchodem „kritických dnů“ postupně zmizí..
Ale někdy jsou ženy ve stavu velmi významného psychického stresu, to znamená, že zažívají premenstruační syndrom. Prakticky ztrácejí nad sebou kontrolu a hodně se přejídají. V takových případech se ke snížení chuti k jídlu doporučuje sacharidová strava, která podporuje produkci hormonu potěšení serotoninu..
Většina stravy by měla být potraviny bohaté na sacharidy - obiloviny, obilný chléb, zelenina, ovoce. Doporučují se zejména banány, sušené meruňky a vodní melouny, slunečnicová semínka a ořechy.
Několik dní před a během menstruace musíte ostře omezit bílkovinná jídla - maso, ryby, drůbež, vejce a klobása. Rovněž je třeba snížit podíl cukru, džemu, medu, sladkostí, koláčů a sladkých nápojů..
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001f3wc/

http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001f3wc/ Mastná a slaná jídla a potraviny obsahující kofein se nedoporučují. Stručně řečeno, asi týden by měla být strava blízká vegetariánské.
http://pics.livejournal.com/missmorkovka/pic/0001eddg/
Kromě stravy má dobrý účinek na potlačování chuti k jídlu také psychoterapie a lehká fyzická aktivita, které přinášejí emoční uspokojení. Například tanec nebo vodní aerobik. Hlavní věc je, že vám cvičení přináší radost a příjemný pocit tepla v těle a nevytlačí „všechny šťávy“.
Nedávné vědecké studie ukázaly, že takové cvičení může snížit chuť k jídlu. Mechanismus tohoto jevu je vysvětlen skutečností, že na pozadí svalové práce se zvyšuje hladina adrenalinu a noradrenalinu v krvi. A tyto hormony stimulují odbourávání tuků. Nervové impulsy z pracujících svalů navíc zvyšují tonus mozku. A to snižuje depresivní náladu těla. A když se nálada zlepší, potřeba antidepresiv klesá. To platí zejména v obtížných psychologicky „kritických dnech“.

Chcete-li se dostat z červených dnů kalendáře hezčí - doporučuji vám, abyste se opírali o zeleninu a ovoce: hlávkový salát, zelí, jablka, brokolice. Pro sytost navrhuji prsní řízek. Hlavní věcí je vytvořit balast v žaludku - vitamíny budou prospěšné a nadváha, jako v případě rohlíků a čokolády, se neobjeví!

Bolestivé pocity v oblasti konečníku (proctalgia) se mohou objevit v jakémkoli věku, a to ze zcela odlišných důvodů, ať už akutních nebo chronických. Bolestivý syndrom může signalizovat nejen závažné poškození konečníku, ale může být také výsledkem patologických procesů v pánevních orgánech nebo indikovat problémy s páteří.