10 věcí, které by dospělý muž měl vědět o menstruaci

Před nějakou dobou uživatel Twitteru @brownandbella vyzval ženy, aby se podělily o příběhy o nejsmyslnějších výrokech mužů o menstruaci a ženské fyziologii obecně. Příspěvek způsobil velkou odezvu od předplatitelů a do dnešního dne shromáždil asi 20 tisíc lajků a více než 11 tisíc komentářů.

Uživatelé dychtivě reagovali na autorovo volání. Zde jsou některé ze skutečných příběhů, které vyprávěli:

"Chodil jsem s mužem, který mě požádal, abych přeložil jeho období tak, aby se to neshodovalo s jeho narozeninami." Nikdy jsme se mu nedostali “- @Jillhopkins

"Měl jsem 21letého chlapce, který netušil, že menstruace má něco společného s krvácením." Jednoho dne se mě zeptal, jak by dívky věděly, že jejich menstruace skončila. Odpověděl jsem: „Krev přestane téct.“ "Takže krvácíš." „- zakřičel a doslova vyskočil ode mne“ - @LitAgentMarini

"Jsem ženatý 13 let." A každý měsíc můj manžel křičel: „Znovu. „Ano, znovu. Omlouvám se, že jsem je nemohl vypnout. Upozornění na spoilery: příští měsíc se opět objeví "- @KristyInCA

"Přátelé mého přítele se mě jednou zeptali, co si myslím o tom, že moje oblíbená barva je modrá. Chudáci si mysleli, že to vypadá přesně jako reklama na tampon. “- @jennschiffer

"Slyšel jsem to minulý víkend." Muž si opravdu myslel, že ženy během menstruace vytáhnou malé vajíčko - jako milé překvapení “- @RHanniganWrites

"Jeden můj starší příbuzný řekl, že moje dítě onemocnělo, protože jsem ho kojila." A je to nepasterizované “- @ rosalina1001

"Představte si: už dokončujeme školu, když najednou někteří kluci z mé třídy najednou zjistí, že menstruace, jak se ukázalo, nezačíná a nekončí podle naší vůle." Nevěděli, že v noci teče krev, a nevěděli ani o existenci menstruační bolesti. “- @earzeg

"Jsem na operačním sále a dělám císařský řez porodící ženě." A anesteziolog (muž) najednou prohlásí, že si ženy při porodu nezaslouží léky proti bolesti, protože musí vyřešit Evin původní hřích. Dodává, že anestezie pro císařský řez „podvádí systém“. Ale doktor v této nemocnici pracoval celý život “- @njokingumi

"Je naprosto normální zažít tento druh bolesti během sexu." Proto si to ženy užívají méně než muži, “řekl můj gynekolog. Utíkal jsem od něj tak rychle, jak jsem mohl “- @juliaferaioli

„Můj přítel se mě jednou zeptal, proč to„ nevymáčkneme najednou “, ale místo toho„ natáhneme celý proces na 7 dní “- @allysonholly

"Jednému chlápkovi jsem vysvětloval, co je tampon." Začala slovy: „Takže na konci každého menstruačního cyklu má žena menstruaci...“ Najednou se na mě divně podíval - jako bych měl deset hlav a řekl: „Každý měsíc. Myslel jsem, že tohle máš jen jednou... „Takže jsem se ještě nikdy nezasmál...“ - @jamaican_Ivy

"Jeden známý dvacetiletý známý si myslel, že všechny ženy na planetě měly menstruaci současně." A toto vše má na starosti Měsíc “- @Regina_Griffin

"Řekl jsem svému bývalému, že musím jít do lékárny na tampon, protože menstruace šla." A on odpověděl: „No, jen je drž doma.“ Myslel si, že to dokážeme ovládat jako močení. “- @lupespace

Muži se později připojili ke konverzaci. Čtvrtina z nich přiznala, že „vůbec netuší“, co je pánevní dno a proč je vůbec potřeba. Jeden dvacátý věří, že je to stejné jako pánev. A někteří navrhli, že se jedná o nějaký druh tanečního prvku.

Stále si myslíte, že hodiny sexuální výchovy ve škole budou nadbytečné?

„V dnešní době se držím dál od své milované“: co si lidé myslí o menstruaci

Britská charita CARE International UK tento týden zveřejnila výsledky průzkumu mezi tisíci dívek ve věku od 14 do 21 let. Ukázalo se, že téměř u poloviny z nich je menstruace mimořádně choulostivým tématem, o kterém nejsou připraveni diskutovat mezi sebou, a ještě více s muži. Redaktorka SPLETNIK.RU vedla představitele silnějšího pohlaví k upřímnému rozhovoru o „červených dnech kalendáře“ a zjistila, co si myslí o PMS a intimitě během menstruace.

Podle statistik deset procent mužů do 30 let vůbec nemyslí na své období, 15 procent má panický strach z menstruační krve, dokonce z averze k sexu. 21 procent mladých lidí přesouvá odpovědnost za špatnou náladu dívky na PMS a obecně na tento fyziologický jev. 24 procent je pobouřeno, což vysvětluje jejich nespokojenost s nedostatkem plného sexu, zejména během dovolené nebo odpočinku. 30 procent používá své období k ospravedlnění svého podvádění.

Pokud jde o starší muže (od 30 do 50 let) - čtyři procenta se dosud nerozhodli o svém názoru na menstruaci u žen. Devět procent využívá období k tomu, aby si dalo přestávku od sexu nebo odmítlo vykonávat svou manželskou povinnost „legálně“. 13 procent mužů chápe a přijímá ženskou přirozenost, může jít do lékárny pro vložky bez velké hanby a paniky nebo vysvětlit své zralou dceru zvláštnosti fyziologie ženského těla.
26 procent dává přednost tomu, aby o tomto tématu nemluvili, ale své období vnímají jako nevyslovené povolení jít za přáteli, podnikat nebo dělat koníčky, které žena příliš neschvaluje. 28 procent žertem nebo vážně věří, že příroda odměňovala ženy obdobími, aby muži mohli realizovat svou polygamní povahu.

Pokud žena používá PMS jako záminku pro své špatné chování, pak nelze zabránit boji..

Když jsem byl malé dítě, moje mladší sestra mě osvítila. To znamenalo, že jeden týden v měsíci mi bylo lépe dělat to, co řekla. V „těchto“ dnech jsem se od ní držel dál a snažil jsem se ji nerozzuřit. Nyní se chovám stejně ve vztahu se svým milovaným..

Proč o tom diskutovat? Pokud je to v těle naprosto normální proces, jako každý jiný! Nediskutujeme o kašli nebo průjmu.?

O menstruaci jsem se nedávno dozvěděl tak zajímavý okamžik: v závislosti na počtu zralých buněk je vytvořeno odlišné hormonální pozadí a podle toho „tyto“ dny plynou různými způsoby emocionálně. Menstruace je jako malé těhotenství s hormonálním koktejlem v krvi. Týden před menstruací se moje žena proměnila v monstrum =) Absolutně se však neobtěžuji mluvit o takových tématech. Ležíme v posteli a můžeme o tom diskutovat s mojí ženou. Jsem si jist, že vše závisí na osobě. Jeden v takové dny zoufale chce sex a druhý je obecně lepší se nedotýkat.

Otázka menstruace se s partnerem nijak zvlášť nediskutuje. To není nic zvláštního. A co třeba vědět o menstruaci. Otevřete výukový program a přečtěte si.

Menstruace je měsíční krvácení z dělohy. Moje přítelkyně se mi nedávno pokusila říct všechno podrobně, ale neposlouchal jsem. Je to nějak nepříjemné. Nechci o tom vůbec mluvit.

Moje první přítelkyně, kterou jsem potkal, když mi bylo 20, měla téměř bezbolestnou menstruaci a nevšiml jsem si žádných výkyvů nálady. Proto jsem dlouho věřil, že všechny ty divoké příběhy o PMS byly jen výmluvou, aby ospravedlnily mé někdy nevhodné chování..

Měl jsem mylnou představu o délce období. Myslel jsem, že je to jen den nebo dva. Nepamatuji si, kde jsem to četl, ale pak jsem se dozvěděl, že každá žena má jiné trvání a intenzitu výtoku. Vše záleží na hormonech.

S mojí přítelkyní to obvykle nediskutujeme. Pokud žijete se svým blízkým a máte pravidelný sex, pak je cyklus, samozřejmě, snadno vypočítatelný. Jen pár dní v měsíci zůstanete bez „dezertu“. Ale je čas sledovat novou sérii. Pokud však jedeme společně na dovolenou, snažíme se volit data tak, aby v těchto dnech nebyla menstruace..

Nákup hygienických výrobků

Co je za problém? Pokladníci chápou, že to není pro vás! Pravděpodobně si myslí: „Ten chlap má přítelkyni, kterou miluje a stará se o ni.“.

Nevidím v tom nic zvláštního. Pokud se můj milovaný zeptá, samozřejmě si ho koupím. Je to dokonce vzrušující, existuje více než 20 druhů tamponů!

Přítel nedávno hovořil o speciálních miskách, které mnozí používají místo tamponů a vložek. Znovu použitelný. Zní to divně.

No, ne, kupuji kondomy a nechám dívku, aby se postarala o nákup tamponů sama.

Co by měl každý člověk vědět o menstruaci. Synopse "Vesti.ua"

Krev, záchvaty vzteku, vynucený celibát... Snažíte se na to nemyslet, to se vás netýká? No, marně. Pouze muž žijící s jiným mužem má plné právo nevědět, co se děje v ženském těle. I když jsou tyto znalosti při komunikaci s kolegy, přítelkyněmi a příbuznými velmi užitečné. A pro heterosexuálního muže se neznalost může proměnit v problémy v sexu, roztřepená nervová kost a víra, že menstruace (odpusť mi Bůh) je od té zlé.

Samozřejmě můžete večer rybařit nebo se potloukat v barech „dokud se všechno neusadí“, nebo můžete konečně vytáhnout hlavu z písku a zjistit, jaké zvíře je tak strašidelné - MĚSTA.

Co se o těchto dnech dozvíte přečtením článku:

Tajemství pěti kapek nebo jak porazit nevědomost

Zdráhají se mluvit o menstruaci, jako kdybyste se měli dotknout něčeho velmi špinavého. Muži jsou obzvláště hákliví, což není překvapující. Ani ve škole, ani doma, ani na univerzitě navíc nikdo nemluví o „právě těch dnech“. Maximum je plynulé téma v lekci biologie. Celé generace lidí vyrůstají a jsou připraveni uprchnout ze zakázaného tématu až na konec Země nebo jednoduše v hanbě spadnout do země. Není to překvapující!

Další podivná a dokonce děsivá věc je, že samotné ženy se bojí diskutovat o přirozených procesech. Reklamy na vložky a tampony ukazují veselým mladým dámám skřípání zubů. Modrá obrazovka doslova křičí - tady, nebojíme se, mluvíme! Mluví otevřeně a jasně: „v těchto dnech“! Kolik idiotských vtipů na toto téma! Zvláště tam? kde o „tvorovi, který krvácí jednou za měsíc, ale neumírá“.

Menstruace je jako podivná dovolená, kde narozeninová dívka nemá mít dort a hosté se snaží zůstat stranou. A pokud v zemích, kterých se dotkla civilizace, ženy jednoduše mlčí, ve zbytku světa zažívají hanbu. Během tohoto „zvláštního“ období nesmí opustit dům a vidět lidi. Předměty, kterých se dotkly, jsou zničeny. Jedním z nejzávažnějších tabu, která v některých oblastech stále platí, je to, že by žena během menstruace neměla upoutat pozornost mužů. Údajně jí vezme mužskou sílu a přináší neštěstí.

Do očí bijící nevědomost ve skutečnosti přináší neštěstí. V civilizovaných zemích však například ženy nemají povolen vstup do církve, protože ji považují za „špinavou“. Tyto zákazy upřímně dýchají znechucení. Mimochodem, znechucení pro polovinu světové populace.

Co žena v tuto chvíli cítí?

Pojďme nyní od morálních a etických faktorů a přejdeme k fyziologii. Ženy zažívají menstruaci různými způsoby. Pro některé je to mírný výtok a normální zdravotní stav. Pro ostatní je to hormonální katastrofa. Každý je nucen mlčet a skrýt svůj stav. I doma je o tom jaksi nedůstojné říkat, a to jen v práci a ve škole - nedej bože. Protože je to škoda. A trapné. Co když si ostatní myslí, že se snažím litovat? Nebo začnou být blahosklonní, zdánlivě kvůli „nedostatečnosti“? Jo. Raději bych předstíral, že menstruace neexistuje. Stručně řečeno, žertovali a řídili. Ahaha. Mezitím se stav ženského těla neustále mění a je škoda o tom nevědět. Je tedy čas zaplnit hanebnou mezeru.

První věc, kterou se musíte naučit a pamatovat si. Ne vše ve vaší komunikaci se ženou závisí na vás. Hodně určují „temné síly“, v běžné řeči - estrogen a progesteron. Je téměř nemožné je ovládat, takže zatím se můžete jen bát a pamatovat si tato jména..

Druhý, bez ohledu na to, jak banální, ale hlavní rozdíl mezi mužským a ženským tělem je počet zárodečných buněk. Zatímco každý den produkujete asi 300 milionů spermií, ženské tělo stráví měsíc tvorbou jediného vajíčka. Není divu, že fyziologické procesy směřují k uchování takového exkluzivního pokladu. A jak moc chce tento poklad moderní ženu a jejího partnera, evoluce je obecně jedno.

Jak vypadá menstruační cyklus

Celý cyklus lze podmíněně rozdělit do určitých fází..

Den 1

Hormony produkované vaječníky jsou prudce sníženy, a proto začíná být odmítnuto endometrium, lemující zevnitř stěny dělohy. V jednom z vaječníků se začíná tvořit dominantní folikul. Brzy se zde vytvoří úrodná vaječná buňka.

Dny 2-6

Během menstruace se děloha změní na otevřenou krvácející ránu. V důsledku snížení hladiny estrogenu ztrácí hlen, který obklopuje krk, své ochranné vlastnosti. Hormonální pozadí se mění, množství testosteronu klesá.

Dny 7-8

Do této doby je vnitřní výstelka dělohy zcela obnovena, zvyšuje se hladina testosteronu a estrogenu. Tělo ženy se připravuje na možné početí, všechny systémy se aktivně regenerují.

Dny 9-13

Ovulace se blíží, teplota se může mírně zvýšit (asi 0,5 ° C). Cervikální hlen se stává tenčí a transparentnější, což usnadňuje pohyb spermií. Hladiny testosteronu v těle se blíží maximu.

Den 14

S nástupem ovulace se množství estrogenu prudce snižuje, membrána dominantního folikulu praskne a vajíčko připravené k oplodnění vstupuje do břišní dutiny.

Dny 15-19

Pokud během ovulace nedojde k oplodnění, vejde vajíčko do děložní dutiny. V příštím období to vyjde spolu se zbytečným endometriem, jehož tvorbu usnadňuje progesteron. Luteinizační hormon neboli LH přeměňuje prasklý dominantní folikul na žluté tělo. Je to to, co produkuje progesteron, který je nám již známý..

20. den

Maximální koncentrace progesteronu. Vajíčko je již prakticky v děložní dutině, jeho schopnost oplodnění je minimální. Začíná relativně bezpečné období, během něhož je těhotenství nepravděpodobné.

Dny 21-24

Produkce progesteronu klesá, žluté tělo přechází do stadia reverzního vývoje zarostlého pojivovou tkání. Metabolické procesy jsou stále zpomaleny, šlachy změkčeny, a proto se zvyšuje riziko různých zranění.

Dny 25-28

Žluté tělo zbělá, hladina všech hormonů rychle klesá a začíná PMS (premenstruační syndrom).

A zde je pro vás nejstručnější poznámka, kterou si nechejte pro sebe

 • V první polovině měsíce vejce dozrává. V této době děloha vytváří epitel, aby se v něm mohlo usadit embryo..
 • Uprostřed cyklu dochází k ovulaci - vajíčko zaujímá bojovou pozici. Těch dalších sedm dní působí tělo jako brankář. Hlavním úkolem je uchopit a opravit těhotenství.
 • V posledním týdnu cyklu, naštěstí nebo bohužel, je zřejmé, že dítě tentokrát nepracovalo. Frustrovaný organismus se připravuje na likvidaci již zbytečných rekvizit (tj. Epitelu).
 • V den, kdy vyjdou kousky scenérie, začíná další cyklus. Opatrně, nenechte si to ujít! Jak se máš?.

Nebo jako obrázek:

Lidskou řečí řekneme, co se stane ženě během měsíce

Pokud podmínky a celý tento lék nemohou být.

1-7 dní

Svaly dělohy jsou aktivně stahovány, takže je epitel účinněji odlupován. 75% žen pociťuje bolest v dolní části břicha. Nechtějí vůbec pracovat a aktivně se pohybovat. Užívat si života - o to víc! Mnozí užívají léky proti bolesti. To obvykle trvá 1–2 dny, poté se nálada začne zlepšovat..

Co dělat?

Projevte kapku soucitu a počkejte, až to pomine. Pokud vás žaludek příliš bolí a trvá déle než tři dny, má smysl jít k lékaři. Může se stát, že odborník předepíše antikoncepční pilulky, které sníží hormonální bouři.

Mimochodem, slyšeli jste, že lékaři jsou během menstruace proti sexu? Jejich jedinou stížností je jejich zvýšená náchylnost k infekcím. Takže pokud jste si oba jisti svým zdravím, můžete a dokonce byste měli mít sex. Mnoho žen dosáhne během menstruace vaginálních orgasmů, které jindy nemohou. To je způsobeno zvýšeným krevním oběhem v malé pánvi. Mimochodem, orgasmus je vynikající lék proti bolesti, který vynalezla sama příroda.

8-14 dní

Vše je v pořádku. Množství estrogenu se zvyšuje, vaše žena se cítí atraktivnější a veselší. Sexualita se dramaticky zvyšuje - vnitřní i vnější. Je to proto, že ovulace nastává kolem 14. dne. Zralé vejce touží po setkání se spermatem. Těchto pár dní je vrcholem plodnosti žen..

Co dělat?

V zásadě, co chcete;) Výzkumy ukazují, že v této fázi cyklu ženy dávají přednost brutalitě a rozhodnosti. Pokud vás napadne odložit večerní sexuální rituál na 13:00, je pravděpodobné, že tuto myšlenku ráda podpoří. Stále se ale musíte zeptat partnera.

15-21 dní

Tělo se snaží pochopit: stalo se to nebo ne? Progesteron je stále více a více: pokud došlo k oplodnění, je to on, kdo podpoří tělo během těhotenství. Další funkcí je anti-alarm. Během tohoto období je žena uvolněná a klidná..

Co dělat?

Užijte si klidný a klidný život. Zkuste si vzpomenout na nejlepší okamžiky tohoto týdne a buďte trpěliví. Budete to potřebovat příští týden.

22-28 dní

Pozor, začíná bouře. Týden se v těle hromadil progesteron. Jak se ukázalo, nikdo to nepotřebuje. Jeho počet začíná rychle klesat. Velmi rychle. Pamatujete si, když jsme hovořili o protizánětlivých účincích progesteronu? Tento týden má žena pocit, jako by náhle vyskočila ze sedativ. Úroveň úzkosti se může zvýšit, i když k tomu neexistuje žádný objektivní důvod. Předmenstruační syndrom ve skutečnosti není fikce. Doslova odfoukne 2–10% žen. Přibližně 80% má individuální příznaky. Obvykle jsou spojeny s výkyvy nálady..

Co dělat?

Zhluboka se nadechněte a vydechněte. Počítat do deseti a jít se oblékat. Je čas jít do obchodu na čokoládovou tyčinku. Pokud chcete na emocionální útoky reagovat klidně, nerozdávejte se. Být zamilovaný.

Aby si lidé lépe pamatovali, vymysleli chytří lidé speciální aplikace. Pomáhají orientovat v jaké fázi cyklu je žena. Často se používají k plánování dovolené nebo nákupního seznamu v Auchanu. Stáhněte si aplikaci do svého smartphonu a mějte aktuální informace o všech nejnovějších událostech.

Pohodlná verze uložení pro vás

Zapomeňte na „bezpečné“ dny!

I když teorie pravděpodobnosti nebyla na univerzitě vyučována, je lepší vědět, že šance na otěhotnění uprostřed cyklu je každopádně vyšší. Americké ministerstvo zdravotnictví říká, že sex v den ovulace z vás udělá šťastné rodiče s 33% pravděpodobností. A sex jen o čtyři dny dříve snižuje tuto šanci na 10%. Mimochodem, toto je význam pravidel v mnoha náboženstvích, kdy je zakázáno mít sex během menstruace a několik dní po ní. S nesmysly se nedá nic dělat, vymýšlejí se pohlavní akty pro výrobu dětí. Mnozí se však narodili jen kvůli víře svých rodičů v „bezpečných dnech“.

A nyní krátký průvodce populárními otázkami

nejčastěji kladené otázky ohledně menstruace, zde je náš seznam.

Během menstruace můžete sportovat?

A dokonce nutné. Obzvláště užitečné bude aerobní cvičení: běh, chůze, plavání, pilates, jóga, strečink, zumba. Pomáhají zmírňovat bolesti a křeče. Je však důležité naslouchat svému vlastnímu tělu. Pokud vůbec neexistuje touha tvrdě pracovat od slova, žena cítí bolest a slabost, stojí za to odložit výcvik na lepší časy. Místo toho jděte na konzultaci ke gynekologovi.

A plavat v bazénech a na otevřené vodě? Najednou se něco „dostane“?

Použití tamponu riziko minimalizuje. Hlavní věcí je nezapomenout to změnit po přistání na souši.

Může se tampon ztratit uvnitř? Nebo selhat?

Ne, toto je neopodstatněný strach. I ve vzrušení nepřekračuje velikost pochvy 17-18 cm, vše, co se do ní dostane, spočívá na děložním čípku - oblast je extrémně úzká. Jedná se o přirozenou ochrannou bariéru, která neumožňuje průchod cizích bakterií a mechanických částic. Zejména tampon. Takže prostě nemá kam spadnout.

Test ukázal dva pruhy, ale začala menstruace: jedná se o potrat?

To není fakt. Může existovat několik možností.

Test byl špatný. Stalo se to.

Hladina chorionického gonadotropinu je zvýšena. Zdravotní problémy mohou vyvolat jeho růst a ne úspěšné oplodnění. Tento hormon se obvykle hromadí během těhotenství. Testy to zaznamenávají.

V každém případě, pokud test ukázal dva proužky, ale začala menstruace, je lepší, aby žena vyhledala schůzku s gynekologem. Jen pro případ.

Zpoždění hovoří o těhotenství?

Pokud jsou zdraví a sexuální život v pořádku, pravděpodobně ano. Ale někdy je cyklus narušen kvůli dalším faktorům: aklimatizace, změna časového pásma, hormonální narušení, stres, nedostatek živin. A přesto nebude nadbytečné, aby se žena poradila s lékařem..

Vaše období přišlo. Žena rozhodně není těhotná?

Téměř jistě. Je však důležité si uvědomit, že asi 30% žen v raných stádiích těhotenství má malý špinící výtok. K tomu dochází z různých důvodů, ale je nemožné zaměnit je s menstruací. Příliš málo z nich.

Menstruaci lze spustit v požadovaný den?

Obecně ano. Nejúčinnější metodou je začít užívat antikoncepční pilulky. Populární jsou také fyzikální metody, jako je horká koupel, aktivní cvičení a sex. Je pravda, že nejsou tak účinné jako pilulky. Nikdy by se neměly používat, pokud má žena podezření, že je těhotná..

Jídlo a pití vám mohou oddálit menstruaci?

Tady není šance. Žádné jídlo nemůže ovlivnit cyklus.

To je vše, drahý příteli. Doufáme, že jsme odpověděli na vaše otázky, a ženy se pro vás staly bližšími a srozumitelnějšími..

Možnosti, jak muži souvisejí s jejich obdobími, a způsoby řešení tohoto dilematu

Menstruace je zcela přirozený a normální jev, který hovoří o zdraví žen. Když mají dívky vážný vztah, začnou si dělat starosti s tím, jaký vztah mají muži k jejich obdobím. Samozřejmě o tomto fenoménu vědí, protože díky reklamě a přístupnému internetu bylo všechno tajemství již dávno odhaleno. Mám mluvit s mužem o menstruaci? Jak souvisí s tímto jevem? Je možné mít sex v kritických dnech?

Přečtěte si v tomto článku

Silný poloviční názor

Podle provedených sociálních průzkumů byl názor mužů rozdělen podle věku. Až do věku 35 let se většině z nich (asi 30%) toto období nelíbí, protože jim to brání v sexu se svou milovanou. Zvláště negativně hovořili o kritických dnech, kdy dívky našli na společných výletech nebo o víkendech..

Pokud jde o zralější muže, radovali se raději z možnosti odpočinout si od břemene plnění svých manželských povinností a klidně si užívat rozhovorů s přáteli. Existují však ti (asi 20%), kteří upřednostňují tento čas pro změnu postele. Mladým lidem se tato možnost také docela líbí. Mezi nimi však bylo jen 15%, kteří tento čas využívají k odpočinku od sexu..

Existuje názor, že stejně jako muži se vztahují k menstruaci u žen, tak se vztahují k spravedlivé polovině. Jak dokázali psychologové, je to zásadně špatné. Faktem je, že ne všichni muži jsou sexuálně uvolněni a na toto téma mohou mluvit klidně. Několik vychovaných v puritánských rodinách buď na své období vůbec nemyslí, nebo toto téma opustí a dočasně se vzdálí od dívek. Neberte to osobně! Kvůli osobnímu znechucení nebo příliš násilné představivosti mohou celý proces jednoduše přehánět.

Obecně platí, že ani ne všechny dívky berou menstruaci klidně. Zdá se jim, že špatně voní, a tak pravidelně utíkají do sprchy. Několik podložek denně se také často mění, aby se předešlo „rozpakům“. Co můžeme říci o mužích, pro něž je toto téma po mnoho let tabu. Někteří také docela záměrně používají menstruaci jako důvod, proč se vyhnout sexu..

Pokud pár nemá na tomto základě neshody, pak není o čem přemýšlet. Problémy mohou nastat pouze tehdy, když je jeden ze sexuálních partnerů sexuálně příliš aktivní a druhý nemá rád experimenty v posteli.

Možnosti, jak se nestat zlodějem a nevyděsit muže

Ano, muži jsou stejně vnímaví jako ženy. Aby měl pár co nejméně problémů, existuje několik klíčových tipů:

 • Nemusíte ukazovat menstruaci. Mnoho lidí například horečkuje při pohledu na krvavou vložku nebo tampon. A obecně takový intimní objekt nevypadá krásně. Je lepší hygienický výrobek dodatečně zabalit do toaletního papíru a vyhodit.
 • Pokud se muž vůbec bojí slyšet o „menstruaci“, můžete si vymyslet hravá jména, jak to bývalo ve škole. Například „červené dny kalendáře“, „příšery přišly“ atd. Bude tak pro ně snazší reagovat na situaci bez zbytečného morálního nepohodlí..
 • Pro ty nejznámější je vhodné spaní v samostatných místnostech. Stojí za zmínku, že pokud je dívka trápena silnými bolestmi, v noci nespí dobře, bojí se "úniků", pak se jí bude líbit i tato možnost. Nedělejte z toho tragédii. Některé páry dokonce záměrně praktikují samostatné spaní. Odpočívají tedy klidně, aniž by trpěli chrápáním nebo vytaženou přikrývkou, a také říkají, že právě to jim pomáhá udržovat žhavý vztah..
 • Stojí za to co nejvíce minimalizovat úroveň projevu premenstruačního syndromu. Koneckonců, i to záleží na tom, jak chlapi souvisí s dívčím obdobím. Můžete například vypít lehké sedativum, přidat do své stravy mátový čaj, více se projít na čerstvém vzduchu a dát si kontrastní sprchu, nezapomenout ani na dobrý spánek a odpočinek. Je však lepší odmítnout silný čaj, alkoholické nápoje a kávu 2 - 3 dny před kritickými dny..
 • Můžete praktikovat nové typy sexu. Například orální, anální (i když to vše je velmi nežádoucí z důvodu možných následků). V ideálním případě se jen navzájem hladí. Koneckonců, "výtok" lze dosáhnout bez penetrace do pochvy.

Podívejte se na video o premenstruačním syndromu:

Jak mít sex během menstruace

Zatímco někteří o tom nechtějí ani slyšet, jiní považují situaci za docela přijatelnou.

Pokud budete dodržovat určitá pravidla, bude proces pro partnery co nejpohodlnější. Co dělat:

 • Zásobte se ručníky. Vzhledem k tomu, že se vaginální výtok během vzrušení stává hojnějším, je možné obarvit celou postel. Aby se tomu zabránilo, je nutné pod zadek roztáhnout několik ručníků nebo starou přikrývku a nechat jeden nebo dva, aby na konci procesu uschly..
 • Milování pod peřinou. To umožní skrýt nepříjemné pachy charakteristické pro "tyto" dny, stejně jako skrýt před očima člověka ne docela krásný obraz.
 • Nejlepší volbou je misionářská poloha. Aby byl výtok co nejmenší, je lepší, aby dívka ležela na zádech. Měli byste také být opatrní se svým partnerem, pohybovat se klidně a ne příliš hluboko, abyste neporanili děložní čípek..
 • Nejčistší sex je ve sprše! Právě tam zůstanou všechny sekrety pod teplými proudy vody téměř neviditelné. A bude snazší zbavit se následků pouhým umytím znečištěných míst..
 • Orální sex - ne. V tuto chvíli byste neměli dívku hladit prsty, nebo ještě více jazyky (pokud není tampon). Raději nechejte tyto pohlazení na později.
 • Vyberte si „klidné“ dny. Přestože byste se nechtěli milovat co nejdříve, je stále lepší upřednostňovat období, kdy výtok není tak hojný. Obvykle je to druhý až pátý den od začátku menstruace. Nechte malou touhu pouze přidat pocity.
 • Bez antikoncepce to nejde. V dnešní době je prostě nezbytná jak k ochraně dívky, tak jejího partnera. Nezanedbávejte ji.

Doporučujeme vám přečíst si článek o sexu před menstruací. Z toho se dozvíte o nutnosti dodržovat kalendář, bezpečné dny pro milování, pravděpodobnost početí a důvody nepohodlí během sexu před menstruací..

Menstruace není nemoc nebo něco strašného. Je to jen přirozený proces, díky němuž se v budoucnu může pár stát šťastnými rodiči..

Pokud je těžké žít 5-7 dní bez intimního života, můžete se milovat, ale nezapomeňte se chránit. Pouze upřímný rozhovor od srdce k srdci pomůže umístit všechny tečky na „i“ v každém jednotlivém páru.

Žena, která nepochybuje o tom, že muži mají menstruaci, mu může rozumět jako nikdo jiný.

Věštění podle menstruace. Všechno, co je spojeno s menstruací od starověku lidé. nová láska, ale pravděpodobně bez vzájemnosti a s výpočtem na straně muže

Jak dosáhnout lásky svobodného muže. Kouzlo lásky pro menstruaci se provádí přidáním menstruačního toku do nápojů nebo jídla

Menstruace (z lat. Mensis - měsíc), menstruace nebo regulace - součást ženského menstruačního cyklu. Jinak se tampon může stát prvním mužem

Proč jste snili o svém období - Longova kniha snů. Pokud muž sní o menstruaci.

K této reakci těla dochází během, po nebo před menstruací. Může menstruace způsobit alergie??

„V dnešní době“ nebo syndrom obtěžovaného muže: „Hej, lidi, máte PMS?“

Často dostáváme otázky: „Máte znovu tyto dny?“, „PMS nebo co?“ nebo "Jsou to všechno hormony, že?" Nyní však máme v rukávu vlastní eso, které nám umožní vyhrát zápas proti poznámkám, které znevažují náš intelekt. Muži mají také menstruaci..

Menstruace u mužů?! Co jsi!

Když jsem řekl, že „muži mají také menstruaci“, neměl jsem na mysli ztrátu krve jako takovou. Muži mají hormonální cyklus, který trvá asi měsíc. Věda prokázala, že hladiny hormonů stoupají a klesají po dnech, týdnech a měsících u mužů i žen. Podle výzkumu hladiny testosteronu u mužů kolísají s ročním obdobím. Psychoterapeut Jed Diamond nazval tento jev syndromem dráždivého muže (SRM).

Mezi faktory, které vedou k hormonálním výkyvům, patří mimo jiné úroveň stresu, kterému je tělo vystaveno, věk, kvalita spánku, porucha příjmu potravy atd. Podle sexuologky Janet Brito mohou tyto vlastnosti ovlivnit psychickou pohodu člověka..

Příznaky „těchto případů“ u mužů jsou podobné projevům premenstruačního syndromu (PMS). Například: projev hněvu, snížená sebeúcta, úzkost, deprese, únava a výkyvy nálady. Nedostatek testosteronu může být příčinou všeho výše uvedeného. Navíc je tento hormonální cyklus dostatečně pravidelný, aby jej bylo možné nazvat „mužským obdobím“. Obě pohlaví procházejí stejným biologickým procesem. Pokud to však vezmeme v úvahu pouze přes hranol fyziologie (přítomnost endometria, vaječníků, vajíček a dělohy), názory se liší. Například lidé, kteří mají dělohu a vaječníky, trpí každý měsíc bolestí v podbřišku a ztrátou krve, zatímco lidé s odlišnou strukturou pohlavních orgánů prošli.

U lidí středního věku se hladina testosteronu obvykle snižuje. Analogicky s menopauzou se tomuto stavu říká také „andropauza“, lidově „mužská menopauza“..

Syndrom podrážděného muže (CRM) není uznávaným zdravotním stavem. V roce 2002 zveřejnil endokrinolog Peter Celek z Univerzity Komenského studii, která ukázala, že hladiny testosteronu u mužů i žen jsou založeny na lunárním cyklu. U mužů nastává skok testosteronu osmnáctý den třicetidenního cyklu. Vědecké závěry však vědecká komunita nepřijala. Celek věří, že kdyby ženy neměly krvácení, byly by také skeptické ohledně svých měsíčních cyklů. Léčba CPM se tedy zaměřuje na zmírnění a přizpůsobení - cvičení, zdravé stravování, vyhýbání se alkoholu a hledání způsobů, jak zmírnit stres..

Každý máme špatné dny a všechno kolem nás je nepříjemné. Ale neustálé výkyvy nálady nejsou normou a mohou být známkou možného onemocnění, kvůli kterému byste se měli v případě potřeby poradit s lékařem..

Hlavním problémem mužů, kteří hledají pomoc nebo jednoduše nastolili téma CPM, je popření, že práce jejich těl je podobná práci ženy. Muži byli učeni, aby se považovali za nadřazené a fyzicky silnější pohlaví. Učí se, že „by měl být“ racionálnější a méně podléhat emocím, z kategorie „muži neplačou“. Patriarchát je kulturní násilí. Porodil fyziologickou toxickou maskulinitu, která je škodlivá pro nás všechny. Jeho cílem je posílit přísné genderové normy. Existují však nebinární lidé a plynulost pohlaví je již obecně přijímaným pojmem. Být mužem neznamená mít určitou sadu genitálií. Všichni jsme lidé, kteří mají určité biologické funkce, ale tyto funkce by neměly zdůrazňovat určitou identitu, sloužit jako pozadí diskriminace nebo vytvářet nadřazenost jedné nad druhou..

Patriarchát obsahuje myšlenku agrese. Muži se učí vypořádat se s „emocionálním otroctvím“, čímž jim brání ve vyjádření svých emocí. Ale homo sapiens je druh, který má sklon vyjadřovat city. Vyvinuli jsme se, abychom lépe vyjádřili své pocity, a vývoj jazyka a umění to jen dokazuje. Patriarchát nutí lidi jít proti tomu, co je pro ně přirozené. Existují názory, že násilné činy, jako jsou masakry, jsou výsledkem takového vlivu. Potlačování přirozenosti člověka vede k problémům s duševním zdravím a vrcholí sebevraždou. Pokud toxickou maskulinitu nahradíme kulturní otevřeností a přijetím, pak z toho může vzejít něco dobrého..

19. listopadu 2019 byl Mezinárodní den mužů. Je samozřejmě chvályhodné, že mnozí muži v životě otevřeně děkují za jejich neustálou podporu. Ale tímto článkem chci přispět k podpoře samotných mužů. Gratulujte svým mužům, ale nezapomeňte také na jejich duševní zdraví. To není povinnost diktovaná vaším genderovým stereotypem, ale jen lidský instinkt..

Sugandha je magistra filozofie na Lady Sri Ram's College of Women. Mezi její hlavní oblasti zájmu patří feminismus, umění a estetika. Miluje historickou beletrii - když nedokáže přečíst ani minutu, rozhodně o tom sní! Najdete ji na LinkedIn.

Co chlap potřebuje vědět o obdobích?

To znamená, že se stávají jednou za měsíc, 1-3 dny? nebo?

Když se chceš milovat s dívkou, řekne ti: „Teď už nemůžu“
to znamená, že jsou kritické dny?

Nechci o tom mluvit s dívkou, takže odpovězte na konkrétní položenou otázku, bez tipů a dodatků

Menstruační cyklus, komplexní fyziologický proces charakterizovaný změnami v celém těle ženy, opakující se každých 21-30 (častěji 28) dní.
Menstruace krvácí z genitálního traktu ženy, jejíž první den znamená začátek nového menstruačního cyklu. První období (menarche) obvykle nastává ve věku 12-14 let. Normální menstruace trvá 3–7 dní a ztrácí se 50–150 ml krve.
Menstruační cyklus je složitý biologický proces v těle ženy, který se projevuje pravidelnými cyklickými změnami v jejím reprodukčním systému a rytmickými výkyvy ve funkčním stavu kardiovaskulárních, nervových, endokrinních a dalších systémů.
Normální menstruační cyklus je rozdělen do 2 hlavních fází:

Fáze I - folikulární - růstová fáze folikulu, během níž dochází ke zrání vajíčka, následovaná ovulací, tj. Prasknutím folikulu a uvolněním vajíčka mimo vaječník.
Fáze II - luteální - fáze žlutého tělíska vaječníku, jejíž hormonální funkce určuje „připravenost dělohy“ na vnímání oplodněného vajíčka.

Co si lidé myslí o PMS

Projekt byl připraven společně s Tsiklovitou

Předmenstruační syndrom je utrpení, kterému každá dívka čelí každý měsíc. Stává se obtížnější se ovládat, věci, kterým byste za normálních okolností ani nevěnovali pozornost, mohou způsobit frustraci nebo dokonce slzy, zvyšuje se citlivost, všechny pocity se zhoršují. Tato šílená kombinace změn chování se často překrývá pocitem, že nejste příliš energičtí. Jinými slovy, PMS není doba, kdy se cítíme skvěle. Někteří z nás se v tomto období bojí vlastního chování a neočekávaných reakcí. Cosmo.ru se rozhodl položit otázku: pokud je to pro nás v PMS tak obtížné, jaké to je pro naše muže? A existuje způsob, jak tento stav zmírnit? Shromáždili jsme tři zkušené muže na jednom místě a zeptali jsme se jich, zda si všimnou změn v chování jejich dívek a jak se mají chovat v případě jejich milovaného PMS. Není náhodou, že říkají, že PMS je „neustálý mužský stres“.

"Nevím, co ženy cítí během PMS, ale dokážu si velmi dobře představit, jak přesně jejich muži v tomto období trpí." Moje žena, ve skutečnosti velmi rozumná, zábavná a nekonfliktní, se během PMS mění k nepoznání. Každá malá věc ji může rozladit, někdy se dokonce zdá, že hledá důvod pro hádky. Nerozumné slzy, obludná podrážděnost a do očí bijící rozporuplnost - to vše dělá z mé ženy přírodní katastrofu, s níž se dá jen velmi těžko vyrovnat. Někdy se před ní dokonce skrývám ve své duši - je naprosto nemožné předpovědět, co ji v příští minutě rozzlobí nebo zarmoutí. Obecně platí, že PMS nás, muže, dramaticky unavuje “.

"Vím, v jakém okamžiku měsíce bude moje přítelkyně PMS předjet." Toto je období, kdy se snažím být obzvláště pozorný a starostlivý: vařím večeři, dávám jí masáž, dávám jí květiny, v noci, pokud chce, jdu po ovoci. Ale ani tato sada preventivních opatření mě nemůže ochránit před její emoční nestabilitou. Jednoduše řečeno, jednou za pár dní před menstruací na mě můj milý hodil těžkou keramickou konvici - protože jsem neumýval nádobí, jak jsem slíbil. Obecně je náš život v této době jako sud s práškem a neznám jediný stoprocentní správný způsob, jak se chránit (a ona) před různými hysterickými trapasy “.

"Nejhorší věc, kterou můžeš své ženě během PMS říct, je:" Miláčku, máš PMS, takže na všechno přehnaně reaguješ! " Pro nás, muže, je taková fráze způsob, jak dívce logicky vysvětlit, co se s ní teď děje. Během své bohaté kariéry ve vztazích s opačným pohlavím jsem tedy zjistil, že logika a PMS jsou zcela neslučitelné věci. Snažil jsem se být klidný, rozumný, trpělivý - nic nepomohlo. Na jedné straně s dívkami opravdu soucitím: v tuto chvíli se cítí špatně a nekontrolují se úplně. Na druhou stranu může být obtížné to vydržet. Bylo by skvělé, kdyby moderní farmaceutický průmysl nabízel nějaký snadný způsob, jak zmírnit příznaky PMS u žen. A pak jednou za měsíc máte pocit, že stojíte v minovém poli. Ano, někdy je možné snížit napětí pomocí humoru a překvapení, ale bohužel to ne vždy funguje “.

Jak překvapení by muži byli, kdyby se dozvěděli, že na farmaceutickém trhu existuje moderní lék, který může pomoci snížit projevy PMS. Jedná se o dvoufázový vitamin-minerální komplex Cyclovita®. Jeho působení je založeno na skutečnosti, že pro normální fungování reprodukčního systému ženského těla je důležité zajistit přísun přesně těch vitamínů a minerálů, které jsou v určité fázi cyklu potřebné. Odborníci doporučují používat komplex Cyclovita® po dobu 3 měsíců, což pomáhá znatelně snížit projevy PMS a zlepšit pohodu během menstruace, a má také příznivý vliv na cyklus, který je pravidelnější a pomáhá vyrovnat se s problémovou pokožkou. Komplex Cyclovita® zároveň neobsahuje hormony, včetně hormonů rostlinného původu. Představte si: Cyclovita® je dvoufázový komplex, který přirozeně pomáhá normalizovat hormonální rovnováhu, pomáhá vám cítit se lépe v dnešní době, má příznivý účinek na psycho-emocionální stav, pomáhá snižovat mastnost pokožky a pomáhá snižovat akné, které se objevuje před menstruací.

Konečně budete moci zapomenout na otoky, bolesti zad, výkyvy nálady, pupínky, zvýšenou chuť k jídlu a touhu trávit čas objímáním nejjednodušších sacharidů. Pravidelný příjem komplexu pomůže snížit závažnost symptomů PMS, včetně nestability emočního stavu.

Pro vašeho muže by to mohl být nečekaný dárek: místo nepředvídatelného a bolestně reagujícího společníka na jakékoli slovo by vedle něj celý měsíc byla ta milá, přiměřená a veselá dívka, do které se zamiloval.

Co by měl každý člověk vědět o menstruaci.

Co by měl každý člověk vědět o menstruaci.

Děloha se velikostí a tvarem podobá zralé hrušce umístěné ve spodní části peritonea ženy - pod pupkem. Během těhotenství se děloha táhne a rozšiřuje se na velikost nezbytnou pro umístění plodu.

Vejce jednou za měsíc prochází vejcovody z vaječníků do dělohy, kde se k nim může připojit spermie. Toto „uvolnění“ vajíčka se nazývá ovulace. Některé ženy pociťují ovulaci - to je pocit tahu nebo naopak ostré a krátkodobé takzvané střední bolesti. U většiny žen však tento proces zůstává bez povšimnutí. Ovulace je nejpříznivějším obdobím pro početí, ačkoli žádná žena si nemůže být stoprocentně jistá, zda je v tuto chvíli schopná počat nebo ne..

V naprosté většině případů nedojde ke spojení vajíčka a spermií. Ale prozatím to ženské tělo neví a pokaždé se chová, jako by mohlo dojít k početí. Děloha proto připravuje vnitřní „polštář“ krve a živin nezbytných pro výživu plodu, pokud existují. Pokud se plod neobjeví, pak děloha vymačká tento „polštář“. Proces mačkání - což je samotná menstruace - může trvat tři až sedm dní. Děloha v tuto chvíli jakoby „ronila krvavé slzy“ ze zlosti, že se uvítací host - dítě nebo dítě - neobjevilo.

V průměru ženy menstruují jednou za čtyři týdny. Existují však také odchylky. U některých se to stává méně často, u jiných - častěji a u jiných je to obecně nepravidelné. Nepravidelná menstruace je typická jak pro mladé dívky, které tento proces právě zahájily, tak pro ženy blížící se menopauze. Pokud je pravidelnost menstruace vážně narušena, měli byste navštívit lékaře..

Asi týden po ovulaci u některých žen dochází k pocitům, které je varují před přístupem menstruace. Tyto pocity mohou zahrnovat bolestivost a otoky prsou, otoky nohou, zvýšenou podrážděnost, zvýšenou sexuální touhu, zvýšenou chuť k jídlu, bolesti hlavy a pocit bolesti v dolní části břicha. Je zaznamenáno, že u některých žen jsou tyto příznaky oslabeny, zatímco u jiných se projevují v plném rozsahu. Mnoho žen najde úlevu cvičením. Sex je také dobrý pomocník. Někteří lidé se uchylují k drogám.

Vaše menstruace začíná asi dva týdny po ovulaci. Jeho nástup je obvykle indikován mírným načervenalým výtokem z pochvy. Ačkoli se tomuto výtoku běžně říká krev, krev je pouze jednou ze složek menstruační tekutiny. U většiny žen je během menstruace množství výtoku za den asi 30 g. V této době musí žena chránit své oblečení hygienickými prostředky. Takových fondů je mnoho. Otázkou je vybrat si pro sebe nejvhodnější.

Tampon je válcový absorbent o velikosti prstu. Většina tamponů se dodává ve speciální hadičce, která je pomáhá vést do pochvy, a všechny mají strunu, která zhasne. Až přijde čas na výměnu tamponu (obvykle to žena cítí), stačí natáhnout šňůrku. Je třeba si uvědomit, že ne všechny toalety si poradí s tampony, proto se doporučuje zabalit použitý tampon do toaletního papíru a vyhodit jej do koše.

Těsnění jsou také velmi rozšířená, nyní se většina z nich vyrábí na suchý zip, což usnadňuje jejich používání.

Jednou z novinek v této oblasti jsou menstruační kalíšky. Jsou vyrobeny z měkkého plastu o průměru 2,5–5 cm, kalíšek se zavádí do pochvy - na děložní čípek - jako bránice; tam shromažďuje menstruační tekutinu. Přestože jsou tyto šálky určeny k jednorázovému použití, není neobvyklé, že si je ženy po použití umyjí a odloží je až na příště. Žena může mít dobrý sex - šálek s tím neruší, i když může dojít k určitému pocitu nepohodlí. Některé ženy dokonce používají šálky jako bránici..

Během menstruace je hlavním příznakem pocit tahu v dolní části břicha nebo bederní oblasti. Někteří mají bolestivé pocity, někdy velmi silné. Někdy může orgasmus pomoci zmírnit tyto nepříjemné příznaky. Některé se uspokojí s vyhřívací podložkou, zatímco jiné užívají léky - řekněme ibuprofen. Zácpa může výrazně zhoršit situaci, proto se doporučuje dodržovat dietu, která pomáhá zmírnit žaludek během menstruace. Pokud žádné z výše uvedených doporučení nepomůže a pocity bolesti se zvyšují, měla by se žena poradit s lékařem - předepíše něco silného.

Některé ženy jsou přesvědčeny, že sex je během menstruace zakázán, je zakázáno koupání, zvedání závaží a sportování. Všechny tyto činnosti jsou však naprosto bezpečné. Pokud není nutné přemýšlet o spolehlivějších opatřeních na ochranu oděvů, protože při fyzické námaze a jakýchkoli „zahřívacích“ postupech (to zahrnuje nejen návštěvu koupele, horké koupele, ale také pití silných alkoholických nápojů), zvyšuje se výtok.

Některé stávající antikoncepční léky působí na tělo takovým způsobem, že se menstruace jakoby zpožďuje, vynechává. Většina lékařů říká, že je to pro tělo bezpečné. Pokud žena nechce brát prášky a chce mít sex během menstruace, ale aby to nevypadalo jako krvavý masakr, musíte předem nastavit bránici a poté provést sprchu.

Tento text je úvodním fragmentem.

Menopauza je fyziologický proces zániku reprodukční funkce ženy. Je charakterizována absencí nástupu menstruace. Normálně má žena každý měsíc proces odmítnutí endometria - funkční vrstvy sliznice děložní dutiny.