Jak a jak voní pochva


Jaká vůně ženy na intimních místech je přirozená a co ne? Čas od času se to stane neobvyklým pro každou ženu spravedlivého pohlaví. I když se o své tělo dobře staráte, mohou se vám v rozkroku objevit neobvyklé, atypické vůně. První otázka, kterou byste si měli položit, pokud si myslíte, že váš vaginální zápach je neobvyklý, je: co je normální? Vagíny mají pouze své vlastní, přirozené čichové projevy a vůně genitálií každé dívky jsou odlišné.

VAGINÁLNÍ ZÁPACH JE NORMÁLNÍ.

Vagina je dutá trubice, která vede do dělohy a je oddělena od vnějšího prostředí vnějšími genitáliemi - vulvou. Mikrobiální prostředí v této oblasti je vyvážené, aby zajistilo konstantní pH (kyselost nebo zásaditost), vlhkost a existenci přírodních, prospěšných bakterií.

Co je normální vaginální zápach? Je slabý a mírně specifický, nezpůsobuje nepohodlí a negativní pocity. Typický zdravý zápach pochvy lze nejlépe popsat jako „pižmový“. Menstruační cyklus mu může na několik dní dodávat lehce „kovový“ odstín. Sexuální styk s ejakulací může dočasně změnit vůni genitálií. Pot nebo určitá strava mohou také změnit pH pochvy, změnit vůni a učinit ji silnější než jiné ženy. Říká se o ní. díky tomuto ananasu budou vaše soukromé části sladce vonět, i když zatím neexistuje vědecké pozorování, které by to dokázalo.

Pro vaši informaci - vaše vagina je přirozeně očištěná. Pokud necháte pochvu úplně na pokoji, může se přirozeně očistit, udržovat zdravé pH a udržovat nezdravé bakterie na uzdě. A jemná mýdlová sprcha je vše, co potřebujete pro ženskou hygienu. Pokud si však všimnete výrazného rozdílu ve vašem intimním pachu, všimnete si svědění, pálení, píchání atd., Je to možná známka potenciálního problému..

Proč to voní z pochvy

Nepříjemný zápach z pochvy může nejčastěji naznačovat přítomnost infekce: patogenní mikroby mají tendenci uvolňovat specifické plyny, které jsou zdrojem nepříjemného zápachu. U infekčních onemocnění to může být jiné: hnilobné, kyselé, výrazné a slabé, často doprovázené svěděním a pálením zevních pohlavních orgánů. Někdy však vůně intimního místa může jasně naznačit problém, že stojí za to navštívit lékaře a každá žena by o tom měla vědět. Proto, pokud máte páchnoucí vagínu, je lepší nepoužívat domácí léky a nejlepší způsob, jak se zbavit zápachu, je domluvit si schůzku s gynekologem.!


✘ Poznámky pro muže!
Jedna věc, kterou byste nikdy neměli dělat, je říct své přítelkyni, že její vagina páchne. Ženy jsou dostatečně citlivé na své intimní partie a pokud jste tak blízko genitálií svého partnera, abyste cítili jejich silný zápach nebo ošklivou chuť, pak buďte kreativní a nahlaste svůj nepříjemný objev tím nejjemnějším způsobem!

Příčiny nepříjemného zápachu na intimním místě

Špatný vaginální zápach je poměrně znepokojivým příznakem, zvláště pokud je doprovázen dalšími příznaky zánětlivého procesu. Taková čichová charakteristika však není vždy známkou zánětu, v některých případech je spojena s metabolickými poruchami a zvláštnostmi endokrinního systému..

Hlavní příčiny vaginálního zápachu jsou však:

 1. dysbióza - nerovnováha mezi prospěšnými a patogenními bakteriemi ve vaginálním prostředí; takový stav může nastat, když jsou sníženy ochranné funkce sliznic nebo když jsou vytvořeny příznivé podmínky pro růst a reprodukci patogenních bakterií;
 2. drozd (porážka plísňové infekce rodu Candida) - s touto chorobou se objeví bílý sýrový výtok s nepříjemným kyselým zápachem;
 3. gardnerelóza nebo bakteriální vaginóza - léze gardnerely, onemocnění doprovází silný hnilobný rybí zápach, „shnilý sleď“ s vařenou cibulí pocházející z pochvy a kalhotek;
 4. kolpitida - zánětlivá reakce, která postihuje sliznice stěn vagíny a vnější genitální oblasti; rozvoj kolpitidy může být spuštěn koksovou flórou nebo pohlavně přenosnými chorobami;
 5. chronické ochablé zánětlivé procesy v děloze a přívěskech, doprovázené drobnými sekrety s vůní česneku a cibule;
 6. nedodržování pravidel intimní hygieny vnějších pohlavních orgánů, zanedbávání pravidelného čištění kožních záhybů kolem podnebí a stydkých pysků od nahromaděného plaku;
 7. ignorování hygienických postupů po intimitě vede k zápachu potu a spermií z pochvy.


Svědění a zápach z pochvy vždy naznačují přítomnost infekčního zánětlivého procesu. Kolpitida a vaginitida - zánět pochvy a vnějších pohlavních orgánů, který se vyskytuje ve většině případů gynekologických onemocnění. Patologii mohou vyvolat chlamydie, gonokoky, mykoplazmy, ureaplasmy, trichomonády, plísňové a virové infekce. Nespecifická vaginitida je způsobena stafylokoky, streptokoky a E. coli.

Silný vaginální zápach je tedy indikátorem aktivního stadia zánětlivého procesu s významnou převahou patogenní flóry nad prospěšnými mikroorganismy. Tento stav vyžaduje okamžitou léčbu, jakmile je zjištěna jeho příčina..

Vůně ryb z pochvy

Jedním z nejběžnějších typů nepohodlí v intimní zóně slabšího pohlaví jsou vůně shnilých obyvatel řek a nádrží, které jsou distribuovány „odtud“. Samozřejmě, pokud zanedbáváte každodenní hygienu a neumýváte místa mezi nohama, může to být způsobeno tímto okamžikem. Ale dívky jsou špinavé a nedokáží sledovat čistotu svých genitálií a konečníku, naštěstí pro všechny jsou vzácné. Důvodem těchto rozpaků je častěji následující.

Nepříjemný vaginální zápach, připomínající shnilé sledě, může být známkou vaginální dysbiózy. Kromě vůně může být tato patologie doprovázena pocitem svědění a pálení zevních pohlavních orgánů. Dysbakterióza je nepříjemná nejen přítomností rybího zápachu a nepohodlí, zvyšuje riziko zánětu dělohy a vaječníků, komplikuje průběh těhotenství u žen.

Silný zápach ryb se zkaženými tóny doprovází akutní zánětlivý proces, který postihuje nejen oblast genitálií, ale někdy i močový systém. Klinický obraz je doplněn takovými příznaky, jako je mírný bělavý výtok, jejich hromadění na vaginálních stěnách. V některých případech může být rybí zápach z intimní oblasti u žen bez výtoku, ale nejčastěji je doprovázen tímto příznakem. Vyskytuje se v důsledku nadměrného vývoje patogenních bakterií v přirozené mikroflóře pochvy.

Kyselý vaginální zápach

Špatný, kyselý vaginální zápach může naznačovat vývoj drozdů. Aktivní reprodukce plísňové infekce rodu Candida je kromě kyselé vůně doprovázena také svěděním a výrazným bílým sýrovitým výtokem, charakteristickým pro tuto chorobu.

Proč vagina voní jako cibule nebo česnek?

Vůně cibule z pochvy může být také známkou plísňového onemocnění pohlavních orgánů a tato vůně má tendenci se zvyšovat po pohlavním styku a v případě hormonální nerovnováhy (menstruace, těhotenství, menopauza, časté stresové situace).

Vůně česneku z pochvy se může objevit v reakci na jídlo, které jí žena. Může to být jídlo dobře ochucené česnekem, jehož vůně někdy opouští tělo spolu s potem a jinými sekrečními tekutinami. To neznamená, že byste měli vynechat svá oblíbená jídla - zapijte je dostatečným množstvím tekutiny. Vůně česneku může být také důsledkem stejné bakteriální vaginózy, kdy celkový počet laktobacilů ve vaginálním prostředí prudce poklesne a existuje riziko růstu patogenní flóry. V důsledku „škodlivých“ bakterií se objeví charakteristický zápach a zakalený intimní výtok husté a lepkavé konzistence.

Někdy jsou tyto příznaky výrazně výrazné a při sebemenším porušení hygieny je vůně česneku nebo zkažené cibule z kalhotek velmi patrná. Abychom se toho zbavili, je nutné podstoupit vyšetření a léčbu předepsanou gynekologem.

Shnilý vaginální zápach

Proč intimní místo voní jako shnilé maso? Hnilobný zápach z pochvy může být známkou gardnerelly, akutního zánětlivého procesu v urogenitální oblasti, vyvolaného vaginální anaerobní bakterií gardnerella. Ve velkém množství způsobuje gardnerella specifické příznaky: šedobílý měkký výtok, který pokrývá stěny pochvy. Vůně shnilých ryb je způsobena skutečností, že gardnerella je schopna produkovat proteolytické enzymy, které interagují s proteiny a vytvářejí polyaminy, které se rozkládají na putrescin a kadaverin, zdroje „shnilého“ zápachu. Toto onemocnění je dobře léčeno včasnou léčbou..

Mimochodem, jedním z nejčastějších příznaků bakteriální vaginózy je vůně sleďů z pochvy. V této patologii nemusí být žádné další příznaky, ale laboratorní testy nátěru a bakteriální kultury jednoznačně naznačují přítomnost velkého množství oportunní flóry a pokles počtu prospěšných mikroorganismů - laktobacily a bacily.

„Močový“ zápach na intimním místě

Vůně moči z pochvy se objevuje při častých stresových situacích, u žen s nadměrnou emocionalitou a nadváhou. Tento stav se nazývá „stresová inkontinence“ nebo „stresová inkontinence“ a je charakterizován nedobrovolným únikem tekutin z močového měchýře během cvičení, smíchu, sexu, kašlání nebo jakékoli činnosti, která může zvýšit nitrobřišní tlak. Tuto patologii lze samozřejmě napravit kontaktováním našeho gynekologa.

Nepříjemný zápach moči z pochvy je často známkou nerovnováhy mikroflóry pohlavních orgánů. Reprodukce patogenních bakterií, zejména patogenních ureaplazmat, na sliznici a procesy jejich vitální aktivity vedou k tomu, že z intimních míst začíná páchnout zatuchlá moč.

OSTATNÍ VAGINÁLNÍ A ŘEZNÉ ZÁPACHY

✔ Sladký vaginální zápach se obvykle nepovažuje za patologii a může být výsledkem konzumace velkého množství sladkého ovoce (nikoli sladkostí a pečiva, ale ovoce). Pokud vás výskyt sladkého pachu stále obtěžuje, proveďte nátěr a bakteriologické vyšetření nátěru, abyste vyloučili možné přidání infekce.

✔ Vůně železa z pochvy může naznačovat přítomnost krve ve výtoku. K tomu dochází během menstruace nebo s erozí děložního čípku, kdy je narušena struktura epiteliální tkáně a na sliznici se objevují charakteristické vředy. Výtok se v takových případech prakticky neliší od obvyklého, ale po pohlavním styku se někdy může objevit nahnědlá tekutina. Vůně krve z pochvy se může také zvýšit po sexu: je to kvůli traumatu poškozené sliznice. Chcete-li zjistit příčinu pachu železa a krve, musíte kontaktovat svého gynekologa.

✔ Pokud pochva voní jako aceton, naznačuje to cukrovku. S touto patologií se v tkáních hromadí velké množství ketonových těl, které jsou příčinou zápachu acetonu. Pokud máte podezření na onemocnění, musíte darovat krev na cukr a kontaktovat endokrinologa. Diabetes však není jedinou možnou příčinou vůně acetonu z pochvy, mohou to být také:

 • nedostatek tekutin, porušení pitného režimu, což zvyšuje koncentraci moči a vzhled charakteristického zápachu;
 • strava s převládající konzumací bílkovinných potravin a omezením sacharidů;
 • metabolické poruchy, hormonální a metabolické poruchy.

✔ Vůně spermatu z pochvy, pokud není spojena s nedávným pohlavním stykem, může naznačovat změnu ve složení mikroflóry. Pokud není doprovázeno podrážděním sliznic genitálií, nepředstavuje to pro zdraví ženy žádné nebezpečí. K nápravě rovnováhy vaginálního prostředí je však stále nutné zabránit dalšímu zhoršení situace. Někdy je 5-7denní léčba dostatečná k úplnému obnovení narušené mikroflóry pochvy.

✔ V poporodním období má žena obvykle vaginální výtok podobný jejímu období. Během 1-1,5 měsíce se povaha výboje změní: znatelně se rozjasní, dokud se nestanou zcela průhlednými. Takový výtok nemá výrazný a nepříjemný zápach a nevyvolává nepříjemné pocity. Pokud si nejste jisti, zda je vaginální zápach během těhotenství a po porodu v normálním rozmezí, neváhejte: poraďte se s lékařem!

✔ Jaká je vůně z pochvy po sexu?
Vzhled nepříjemného zápachu z intimní zóny po sexu je vždy spojen s odpadními produkty mikroorganismů. Mikroby mohou vstoupit do vaginální dutiny spolu se spermatem sexuálního partnera, nebo je jednoduše narušena přirozená rovnováha ženy mezi prospěšnou a patogenní flórou. Mužské spermie jsou vynikajícím biologickým prostředím pro mikroorganismy, proto se bezprostředně během nebo po pohlavním styku objeví nepříjemný zápach z pochvy.

Léčba vaginálního zápachu

Co dělat, když žena nepříjemně voní po vaginálním výtoku - shnilé ryby, sledě s cibulí a česnekem, poté smíchané s kyselým mlékem a jinou gastronomií? Kromě toho je nepříjemný zápach na intimním místě silný a je cítit i na dálku? Správný přístup k této situaci a odmítnutí samoléčby doma pomůže zbavit se problému! Dodržováním nesprávných rad a názorů z recenzí na fórech můžete ztrácet drahocenný čas, zahájit onemocnění a vydělat komplikace.

⚠ Nezapomeňte, že musíte bojovat ne s vůní, ale s příčinou jejího vzhledu: onemocnění (zánětlivý nebo infekční proces) nebo nerovnováha mikroflóry.

Než začnete, musíte nejprve zjistit příčinu tohoto neštěstí. Není to nezávislé onemocnění, je to pouze příznak způsobený závažnější patologií, která vyžaduje léčbu. A protože v 90% případů je nepříjemný zápach vázán na pochvu výtokem, měli byste začít s diagnostikováním příčiny - kontrolou u gynekologa na židli a provedením testů na infekce.

Máte problém a myslíte si, kde je lepší jít s tímto problémem v Moskvě? Po zjištění zdroje nepříjemného zápachu bude lékař naší „Gynekologické kliniky“ schopen předepsat léčbu, která je ve vašem konkrétním případě účinná - použití antibakteriálních léků, aerosolů, gelů, krémů a čípků pomůže účinně a rychle odstranit silný zápach z vašeho intimního místa! Přijímáme denně od 10:00, včetně sobot a nedělí.

Testy, pokud existuje vaginální zápach:

• Rozmazání pro stupeň čistoty;
• šmouhy na mikroflóru;
• Analýza bakteriálního výsevu sekretů se stanovením citlivosti na antibiotika;
• PCR diagnostika „skrytých infekcí“;
• Analýza florocenózy;
• Analýza bacvaginózy;
• Gramová mikroskopie;
• Komplexní NASBA.

3 snadné kroky k úspěchu nebo jak se zbavit pochvy zápachu:

 1. Uvědomte si, že to, jak právě voní vaše vagina, není normou,
 2. Naléhavě si domluvte schůzku s gynekologem na dobré klinice,
 3. Nechte se otestovat na židli a nechte se otestovat na pohlavní choroby.

Rybí zápach z výtoku u žen

Vaginální výtok u žen je naprosto normální fyziologický proces, zatímco jejich množství, barva a vůně vás neobtěžují, není se čeho bát. Jakmile však vaginální sekrece získají vůni shnilých ryb, měli byste se znepokojovat svým stavem, protože tyto změny zaručeně naznačují zdravotní problémy, rozvoj zánětlivých procesů nebo infekční onemocnění.

Změny barvy výtoku se mohou připojit k páchnoucímu zápachu. Nyní zjistíme důvody vzniku rybího zápachu, možné nemoci, které jej vyvolávají, a také si povíme o metodách prevence a léčby této patologie.

Přehled vaginálního prostředí a výtoku

Před diskusí o tom, proč vůně a barva výtoku mohou mít nezdravé formy, je důležité mít představu o tom, co je pro zdravou ženu normální..

Na základě fyziologických charakteristik ženského těla má vagina kyselé přirozené prostředí, které samo o sobě slouží jako ochrana před množením velkého množství různých patogenních bakterií a rozvojem infekcí. Je zřejmé, že přirozené prostředí ženského lůna je také tvořeno bakteriemi, jsou považovány a nazývány užitečnými, protože jsou nedílnou součástí ženského těla, vytvářejí místní mikroflóru.

Ženské sekrece hrají roli přírodního maziva, udržují požadovanou úroveň vlhkého prostředí, mají ochranné vlastnosti a také částečně plní funkci čištění vnitřních orgánů a pohlavních orgánů. U zdravé ženy je jejich přirozená vůně prakticky nepostřehnutelná a barva se mění od průhledné po mírně bělavou, ale nemělo by docházet k svědění, pálení nebo jiným nepříjemným pocitům..

V běžných případech je množství sekrecí produkovaných ženským tělem podle různých zdrojů zanedbatelné, od 2 do 4 mililitrů denně. V některých situacích však může dojít ke zvýšení sekrece cervikální sliznice, v takovém případě může být vaginální výtok hojnější, ale to nemusí vždy znamenat porušení. Následující faktory mohou vyvolat takové jevy:

 • Fyzický kontakt (vzrušení spojené s pohlavním stykem a sexuální touhou);
 • Počátek těhotenství;
 • Poporodní období;
 • Kojení;
 • Ovulace;
 • Užívání antikoncepce nebo hormonálních léků, antibiotik;
 • Porušení menstruačního cyklu;
 • Časté vystavení stresu.

Pokud však za přítomnosti jednoho z těchto faktorů výtok voní po rybách, mění jejich barvu nebo konzistenci, je nutné co nejdříve konzultovat lékaře.

Proč se objevuje rybí vůně a jak hrozí?

Jak již bylo mnohokrát uvedeno, výtok s pachem ryb vždy naznačuje nástup jakýchkoli poruch, z nichž mnohé mohou být pro zdraví ženy velmi nebezpečné. S takovými potížemi však není vždy příčinou jakéhokoli onemocnění, někdy může být vše méně problematické..

 • Při příliš časté změně sexuálních partnerů, i když se chrání, může dojít k narušení mikroflóry, což se stává důvodem příznivého vývoje škodlivých mikroorganismů;
 • Užívání antibiotik a hormonálních látek nemusí vždy zůstat bez povšimnutí, protože mohou být škodlivé;
 • Sprchování byste neměli dělat příliš často, pokud to nevyžaduje lékařský předpis. V opačném případě riskujete poškození přírodních laktobacilů následným narušením místní mikroflóry a vůně sledě vás nenechá čekat;
 • Mechanická zranění ve formě prasknutí během porodu, různých operací, neúspěšných sexuálních experimentů jsou pro ženské tělo neméně nebezpečné a často vedou k nežádoucím následkům;
 • I při dodržování pravidel intimní hygieny přistupujte k výběru různých produktů s maximální péčí. Špatná kvalita a škodlivé přísady, příchutě, nesnášenlivost určitých chemikálií vám mohou ublížit.

Jak si dokážete představit, výše uvedených pět bodů může sloužit jako začátek nežádoucích změn ve vaginálním výtoku, ale nejsou tak nebezpečné. Páchnoucí zápach je často předzvěstí nástupu zánětlivého procesu nebo rozvoje infekce, která přispívá k výskytu různých onemocnění, což je mnohem horší.

 • Kandidóza;
 • Dysbakterióza pochvy;
 • Zánět sliznice pohlavních orgánů;
 • Řada pohlavně přenosných chorob;
 • Porušení osobní hygieny.

Chcete-li problém identifikovat co nejpřesněji nebo se před ním chránit, měli byste každému odstavci porozumět podrobněji..

Kandidóza u žen

Prvním a velmi častým onemocněním, při kterém pach výtoku u žen zčervená, je kandidóza, nazývaná také afty. Toto onemocnění se v zásadě týká plísňových infekcí, které postihují hlavně ženské zástupce, muži často působí jako nositelé infekce.

Zajímavý fakt! Houby rodu Candida, provokující drozd, jsou nedílnou součástí vnitřní mikroflóry pochvy, úst a tlustého střeva. Samotná kandidóza je však vyvolána nárůstem jejich populace nebo vstupem do vnitřního prostředí více patogenního kmene této houby..

Kromě tradičního nebo orálního styku s nosičem infekce mohou být důvody pro vznik drozdů následující:

 • Dlouhodobé užívání hormonálních léků;
 • Užívání antibiotik;
 • Náhlý pokles ochranných funkcí těla (imunita);
 • Změna hormonálních hladin;
 • Cukrovka;
 • Nosit nepohodlné syntetické spodní prádlo;
 • Těžké podchlazení.

Přečtěte si také o tématu

Pokud jde o příznaky, které doprovázejí toto onemocnění, mezi nimi jsou bílý výtok tvarohové konzistence, svědění, pálení, zarudnutí genitálií, bolest při močení a pohlavním styku, stejně jako výskyt bílé vyrážky a plaku na sliznicích pochvy.

Zpožděním léčby tohoto onemocnění se příznaky neustále zhoršují, mohou se vyvinout do chronického stavu a vyvolat vývoj mnoha závažných onemocnění, dokonce vést k neplodnosti.

Dysbakterióza pochvy

Při užívání antibakteriálních léků a některých dalších silných léků si mnoho žen položí otázku - "proč výtok získal tak nepříjemný zápach." Faktem je, že silná léčiva, zejména antibiotika, mohou ovlivnit stav vaginální mikroflóry, potlačit životně důležitou aktivitu prospěšných bakterií, nahradit je anaerobními mikroorganismy a způsobit infekční léze nezánětlivé povahy, které se obvykle nazývají dysbióza.

Pokud jde o zmíněné anaerobní bakterie, které zahrnují mykoplazmy a gardnerellu, protože dominují prospěšným mikroorganismům, v kyselém prostředí pochvy se objevují následující příznaky:

 • Výtok, který voní jako shnilá ryba nebo amoniak;
 • Svědění, jehož projevy se během menstruace zesilují;
 • Pocit pálení při močení;
 • Bolestivé pocity během pohlavního styku;
 • Fetidní, hnisavý výtok.

Je pozoruhodné, že s dlouhým průběhem onemocnění a ignorováním jeho léčby mají popsané příznaky výraznější charakter, kromě změn výtoku se však vůbec nemusí objevit žádné vnější příznaky.

Současně je nemožné nechat onemocnění bez dozoru, protože může vyvolat problémy spojené s fungováním urogenitálního systému, trvalé změny mikroflóry pochvy s nástupem dalších poruch reprodukční funkce.

Zánět sliznice

Pokud jde o zánětlivé procesy vaginální sliznice, rozumí se mimo jiné, že tomuto procesu může být vystaven děložní čípek, vejcovody, stěny a samotná děloha. Tento stav se běžněji nazývá vaginitida..

Existuje mnoho důvodů pro vznik tohoto onemocnění, od porušení pravidel osobní hygieny po promiskuitní pohlavní styk nebo různé alergické reakce. Pokud jde o příznaky doprovázející toto onemocnění, nejčastější jsou:

 • Zápach nebo rybí výtok;
 • Svědění a pálení v oblasti rozkroku;
 • Otok a znatelné zarudnutí stydkých pysků;
 • Výtok se stává hojnějším, zpěněným a vláknitým;
 • Bolestivé pocity během pohlavního styku a močení;
 • Na pozadí vývoje zánětlivého procesu může teplota stoupat, objeví se hnisavý výtok.

Toto onemocnění může také získat chronickou formu, pokud se neúčastníte včasné a systematické léčby. Důsledky ignorování nemoci jsou oslabená imunita (která může vést k rozvoji dalších nemocí), šíření zánětu do jiných orgánů urogenitálního systému, neplodnost a v případě těhotenství potraty nebo infekce plodu.

Pohlavně přenosné nemoci

Další velmi častou příčinou zápachu ryb z pochvy, někdy dokonce shnilých, jsou pohlavně přenosné choroby, mezi které patří:

 • Kapavka;
 • Chlamydie;
 • Trichomoniasis.

Není třeba říkat, jak nebezpečná může být každá z těchto onemocnění a jejich oběťmi jsou nejčastěji ženy, které zanedbávají antikoncepci, a také osoby, které mají promiskuitní sexuální život..

Tato onemocnění jsou vyvolána bakteriemi, jako jsou gonokoky, chlamydie a vaginální Trichomonas. Každý z těchto mikroorganismů je špatně přizpůsoben pro život ve vnějším prostředí, ale aktivně a stabilně se vyvíjí uvnitř pochvy, což vede k výše uvedeným onemocněním urogenitálního systému.

Porušení hygienických pravidel

Nedodržení pravidel osobní hygieny není nemoc, nicméně tento faktor je docela schopný vést výše uvedený seznam důvodů pro výskyt nepříjemného zápachu z intimní oblasti.

Kromě toho, zanedbávání nejjednodušších, ale pravidelných pravidel, mezi nimiž je hlavní každodenní mytí hygienickými prostředky, jako je mýdlo, sprchové gely, speciální oleje, používání vložek atd., Zvyšuje riziko jedné z dříve diskutovaných nemocí..

Kromě každodenních koupelí a sprch musíte být obzvlášť opatrní při péči o intimní oblast během menstruace. V takových případech lékaři doporučují umýt až 5krát denně, ale pokud to tak často není, můžete se o sebe „postarat“, abyste odstranili „zápach“ a snížili pravděpodobnost nemoci, používali vlhčené ubrousky, častěji vyměňovali těsnění a vyhnuli se také veřejným bazénům a nádržím.

Mnozí připisují tuto vůni chybám ve stravě a nadměrné konzumaci kořeněných jídel. Každá žena, která se potýká s takovou situací, by si měla pamatovat, že možnost „jíst šetrné jídlo a všechno přejde“ není schopen tento problém vyřešit.

Přečtěte si také o tématu

Změna barvy

Kromě toho, že u dříve popsaných problémů a nemocí získává tajemství vylučované z pochvy extrémně nepříjemný zápach, ve většině případů také mění svou barvu, což může naznačovat konkrétní onemocnění.

Jinými slovy, podle jejich barvy je výběr rozdělen takto:

 • Bílá - tajemství bílé nemusí vždy znamenat porušení, ale pokud získá rybí aroma, tvarohovou konzistenci nebo vytvoří podobu filmu na sliznici, může to znamenat nástup drozdů a bakteriální vaginózu.
 • Žlutá - jasně označuje počáteční nebo progresivní fázi vývoje infekce v pochvě nebo zánětu způsobeného streptokoky nebo stafylokoky. Situace se zhoršuje, když se barva změní na žluto-zelenou a výtok sám zhustne. V tomto případě můžeme hovořit o infekci gonokoky.
 • Hnědá a červená - přítomnost těchto odstínů v 95% případů naznačuje, že ve výtoku je přítomna krev, v prvním případě je srážena a ve druhém je to normální. Pokud je barva sekrece zbarvena červeně, lze předpokládat erozi děložního čípku a v případě těhotenství existuje riziko oddělení placenty.
  Pokud jde o nahnědlý odstín, hodně záleží na období menstruace. Před nástupem menstruace existuje možnost hormonálních poruch nebo endometriózy a uprostřed cyklu existuje riziko syndromu polycystických vaječníků. Zbarvení výtoku hnědé na konci menstruace signalizuje chlamydie nebo dokonce extragenitální onemocnění.

V každém případě je nutné pochopit, bez ohledu na to, jaký odstín převažuje, s výjimkou standardního transparentního, s jakýmikoli odchylkami, a ještě více, když dojde k výtoku s rybím zápachem, existuje mnoho možností pro vývoj událostí. Takové situace by vás měly velmi znepokojovat, poté musíte co nejdříve vyhledat kvalifikovanou pomoc, nechat se otestovat a zahájit vhodnou léčbu..

Diagnostické metody

Skutečnost, že výtok s rybím zápachem u žen vždy naznačuje přítomnost určitých odchylek, je nesporná. Ale jak jste již pochopili, počet různých problémů a nemocí doprovázených tímto příznakem je tak velký, že se při léčbě nemůžete spoléhat pouze na pacientovy vjemy, vůně nebo prohlášení, že vylučované tajemství je „nažloutlé“.

Pro stanovení správné diagnózy a zahájení účinné léčby je často zapotřebí řada zvláštních diagnostických opatření. Nejprve s odkazem na gynekologa musí lékař provést následující manipulace:

 • Užívání anamnézy a počáteční vyšetření na gynekologickém křesle s následnou kolposkopií;
 • Odebrání nátěrů vaginální sliznice a děložního čípku pro další mikroskopické vyšetření;
 • Kromě toho pro získání přesnějších informací nestačí vždy vidět pod mikroskopem žlutý výtok s pachem; může být vyžadována bakteriologická kultura;

Kromě předložených povinných testů vás může gynekolog v některých případech odkázat na venereologa, aby vás vyšetřil na sexuálně přenosné infekce, a také vás požádá o absolvování alespoň obecného krevního testu.

Metody léčby

Diskutovaný výtok u žen je považován za patologický, protože v každém případě vyžaduje zásah lékaře a často určitá opatření k jejich odstranění. Léčba samozřejmě vždy závisí na diagnóze provedené na základě shromážděných diagnostických údajů. U různých nemocí se akce a léky liší, ale obecně je důležitý integrovaný přístup a plnohodnotný kurz, to znamená, že pro úplné uzdravení nemůžete přerušit terapii do poloviny.

Takže ve většině případů, když jsou příčiny rybího zápachu z pochvy vysvětleny přítomností zánětlivého procesu, pacient potřebuje celou řadu vhodných antibiotik, která by měla předepisovat pouze ošetřující lékař. Takové léky tvoří základ léčby infekčních, virových a bakteriálních onemocnění, zmírňují zánět a potlačují samotné onemocnění. Nejčastěji předepsaný metronidazol.

Znovu, v závislosti na onemocnění, lze použít léky jako pomocnou léčbu k obnovení vaginální mikroflóry. Mohou to být tablety, čípky nebo vhodné gely (masti).

Je důležité to pochopit! Tradiční metody léčby nemohou nahradit plnohodnotné metody léčby onemocnění ženských pohlavních orgánů a urogenitálního systému. Před použitím těchto podpůrných opatření je navíc nutné poradit se s lékařem..

Stručně řečeno, je třeba ještě jednou říci, že změny vůně a barvy vaginálního výtoku by v žádném případě neměly být ignorovány, protože takové projevy mohou být předzvěstí velmi závažných onemocnění, která vyžadují okamžitou léčbu pod dohledem zkušeného odborníka. Navíc otázky jako: „Co dělat?“ nebo „Jak zacházet?“, musíte se také zeptat svého ošetřujícího lékaře, nezávislým jednáním si můžete ublížit.

Proč ženský výtok může páchnout jako ryby

Porušování zdraví oblasti ženských pohlavních orgánů lze pozorovat změnou povahy vaginálního výtoku. Přirozené vaginální sekrece mají určité vlastnosti, které jsou považovány za normální. Důležité jsou parametry, jako je barva, vůně, konzistence a přítomnost dalších příznaků u pacienta - svědění, bolest a další. Jeden z patologických stavů, kdy je výtok s vůní ryb.

Jak by měl výtok vonět

Vlastnosti přírodního ženského lubrikantu se mění s fází hormonálního cyklu. Výtok s rybím zápachem je abnormální a naznačuje nástup patologického procesu. Mechanismus výskytu nepříjemných pocitů s nepříjemnou vůní spočívá v porušení poměru prospěšných a patogenních bakterií.

Normálně je ženská vagina obývána bakteriemi mléčného kvašení nebo Dederleinovými tyčinkami a zápach normálního výtoku je obvykle kyselé mléko. Užitečné bakterie jsou schopné samy potlačit růst patogenů a potlačit rozvoj nemocí. Pod vlivem nepříznivých faktorů neumírají, což vede k aktivaci patogenní flóry v ženském pohlavním ústrojí.

Při bakteriální vaginóze dochází k hnilobnému zápachu výtoku u žen. Počet laktobacilů je výrazně snížen a patogenní flóra produkuje toxiny a těkavé látky, které se cítí shnilé nebo hnilobné.

Změna normální rovnováhy mikroflóry vede k narušení kyselosti pochvy, rozvoji nemocí a vzniku zánětlivého procesu. Příznaky se objevují rychle, protože se vyskytují současně s nadměrnou aktivitou patogenů, což umožňuje včas diagnostikovat a eliminovat problém.

Co mění vůni výtoku

Bez ohledu na konkrétní onemocnění se rozlišují faktory, které přispívají k nerovnováze vaginální flóry:

 • snížená celková imunita nebo lokální hypotermie;
 • mechanická zranění, která se objeví po lékařských procedurách nebo drsném sexu;
 • porucha intimního života, časté střídání partnerů;
 • zanedbání osobní hygieny nebo nesprávné provedení postupu (mytí zezadu dopředu, používání agresivních látek s barvivy);
 • pomocí těsného nebo syntetického spodního prádla.

Zvláštní pozornost výše uvedeným důvodům je třeba věnovat dívkám, které nejsou sexuálně aktivní, ale mají pocit, že v intimní oblasti páchnou rybami..

Důvody pro vznik sekrece s rybím aroma

Výtok s vůní shnilých ryb může být příznakem různých gynekologických nebo sexuálně přenosných nemocí. K přesnému určení patogenu lékař předepíše testy žen a také věnuje pozornost dalším stížnostem a změnám charakteristik vaginální sekrece. Důležitým indikátorem je v tomto případě barva výboje..

Bílý výboj

Průhledný nebo bílý hlen může být normální, pokud není doprovázen dalšími nepříjemnými příznaky.

Přidání svědění, zarudnutí nebo shnilého zápachu je známkou patologie. To lze pozorovat u drozdů nebo bakteriální vaginózy. První stav je znám mnoha ženám a je způsoben nadměrnou aktivitou kvasinkových hub, které se běžně vyskytují ve vagině..

Při bakteriální vaginóze může barva výtoku zůstat bílá, ale častěji se stává šedivou. Typickou patologií je gardnerelóza, která může být asymptomatická a diagnostikována pozdě. Žena nemusí vždy pociťovat silné nepohodlí, ale povaha vylučovaného hlenu a jeho barevné změny (hojné, šedavé se shnilým zápachem), což pomáhá včas identifikovat problém.

Gardnerelózu může doprovázet bolest při pohlavním styku. Toto onemocnění nepatří k pohlavně přenosným chorobám, ale jednou z hlavních příčin jeho výskytu je častá změna sexuálních partnerů. Pozdní léčba vede k infekci dalších pohlavních orgánů - dělohy a vejcovodů. Zánět takové lokalizace je doprovázen dalšími příznaky a již nutí ženu konzultovat s gynekologem.

Sýrový výboj

Charakteristickým rysem drozdů je bílý výtok tvarohové konzistence s vůní ryb. Ženy snadno rozpoznají exacerbaci onemocnění podle závažného svědění. Vnější pohlavní orgány neustále svědí, což vede k narušení psychoemotionálního stavu pacienta a dokonce k problémům se spánkem. Příčincem choroby je obyvatel normální mikroflóry pochvy, takže je nemožné se jí úplně zbavit. Nadměrná aktivita je pozorována působením provokujících faktorů.

Zelená a žlutá

Rybí zápach vaginálního výtoku v kombinaci s nestandardní barvou je způsoben přítomností mrtvé patogenní flóry a imunitních buněk, které aktivně bojují proti patogenu. Pro lékaře jsou nažloutlé a nazelenalé odstíny maziva charakteristickým příznakem bakteriální infekce, která trvá několik dní. Může to být jak primární infekce, tak aktivace podmíněně patogenní flóry na pozadí předčasné úlevy od zánětlivého procesu..

Příčinou výskytu žlutozelených odstínů jsou obvykle streptokoky a stafylokoky. Zvýšení hustoty hlenu naznačuje gonokokovou infekci. Můžete také podezření na vývoj trichomoniázy, při které se navíc vyskytují dysurické poruchy, je pozorováno zarudnutí a silné svědění uvnitř i vně stydkých pysků.

Hnědý a krvavý

Tenký hnědý a červený výtok je jistým znamením krve v něm. Může se objevit s erozí děložního čípku, narušením hormonálního cyklu a patologiemi těhotenství. Hnědý odstín je často diagnostikován s hormonálními poruchami, endometriózou, ovariální cystou.

Kromě krvavého a hnědého výtoku bez zápachu je endometrióza doprovázena bolestmi břicha, nepohodlí s intimitou a nepravidelnými menstruacemi. Krev na šortkách se může objevit uprostřed cyklu ve formě rozmazaných sekretů, což vyžaduje okamžitou návštěvu gynekologa.

Mnoho genitálních infekcí způsobuje zpoždění menstruace nebo zmeškaný menstruační cyklus. Po stanovení patogenu by měla být léčba provedena s manželem..

Ryby páchnou po 60 letech

Po 60 letech se hormonální pozadí ženy významně mění. Menopauza je doprovázena oslabením pohlavních orgánů, zhoršením produkce přirozeného mazání a nerovnováhou mikroflóry v pochvě. Pokud výtok voní jako ryba, žena potřebuje odbornou radu a správné ošetření. Nelze připisovat nepříjemné příznaky pouze menopauze. Zjistěte, jak začíná menopauza u žen, v článku na odkazu.

Lidé v okolí si často myslí, že ženy v tomto věku páchnou kvůli nedostatečné osobní hygieně. I při pravidelném praní však poměr pohlavních hormonů kolísá a vede k nepříjemným příznakům..

Kombinace hnědého výtoku se shnilým zápachem je někdy známkou rakoviny. Ženy starší 60 let, i když nemají menstruaci, musí pravidelně navštěvovat gynekologa a sledovat zdraví genitálií.

Během těhotenství a po porodu

Důvody rybího zápachu během těhotenství jsou stejné jako v jiných obdobích života. Všechna výše uvedená onemocnění se mohou objevit kdykoli během období těhotenství. Kromě toho bude žena cítit, že jí táhne žaludek, bolí ji dolní část zad, svědí ji intimní místo. Budoucí matky by si také měly dávat pozor na infekci plodu a komplikace těhotenství (zánětlivé procesy v děloze, předčasný odtok plodové vody, odtržení placenty). Po porodu může výtok s nepříjemným zápachem naznačovat vývoj endometritidy nebo onemocnění močového systému..

Shnilý zápach nebo změna konzistence maziva by měla ženu okamžitě upozornit a přinutit ji, aby navštívila lékaře. Pokud nebudete bojovat s infekčním procesem, rozšíří se do genitálií nad pochvou a ovlivní vývoj plodu..

Během těhotenství je velmi důležité pravidelně navštěvovat lékaře, protože samoléčba v jakémkoli trimestru může být pro vývoj dítěte nebezpečná. Výběr léků během tohoto období je omezený, a proto je konzultace s odborníkem jednoduše nezbytná. Čím dříve je onemocnění diagnostikováno, tím účinnější bude místní léčba a bude zabráněno použití systémových léků.

Proč se vůně ryb objevuje po pohlavním styku

Některé ženy si povšimnou, že po sexu mají z intimní oblasti rybí zápach bez jakéhokoli výtoku. K tomu může dojít v důsledku infekce v pochvě nebo zápachu penisu, který má žena po pohlavním styku. Většina lékařů se domnívá, že podobný problém způsobuje slizniční dysbióza. V přímém kontaktu s kůží sexuálního partnera vstupuje mikroflóra jiné osoby do pochvy, což vede ke změně rovnováhy bakterií.

Nepríjemná vůně může zkazit dojem intimity a naznačuje vývoj patologie. Žena musí být vyšetřena gynekologem a poté podstoupena léčba. Terapie musí být provedena pro oba partnery..

Pokud nejsou identifikovány příznaky infekčního procesu, lze pacientovi doporučit užitečné laktobacily, které přirozeně obnovují rovnováhu vaginální flóry a normalizují povahu výtoku.

Mnoho žen uvádí, že jejich přírodní mazivo voní jako ryby i bez intimních vztahů. V tomto případě je pravděpodobné, že infekce bude lokalizována v pochvě ženy. Pokud je po pohlavním styku pozorováno zvýšení pocitu pálení nebo páchnoucí sleďové vůně, lze podezření na nerovnováhu mikroflóry vyvolanou partnerovou kůží.

Jak se zbavit vůně

Léčba rybího pachu výtoku u žen závisí na důvodech jeho vzniku. Samoléčba je nepřijatelná. Nejprve musí žena navštívit gynekologa, aby získala předpokládanou diagnózu a byla testována na zjištění patogenu. Lékař může předepsat široké spektrum léků, které ovlivňují několik možných infekčních procesů. Při zjištění dysbiózy se gynekolog snaží zlepšit fyziologické podmínky reprodukčních orgánů a zvýšit obranyschopnost těla (obecnou i místní). Nejčastěji se k tomu používají místní léky, které lze profylakticky užívat několikrát ročně (laktobacily).

K potlačení aktivity patogenu jsou předepsány vaginální čípky nebo tablety (Trichopolum, Tinidazol, Ne-penotran, Metrogyl). Pro lokální léčbu lze ke snížení vnějších příznaků použít také gely, krémy a masti..
Je třeba si uvědomit, že bez potlačení hlavního patogenu nebude možné odstranit nepříjemný zápach mastnoty..

Doplňte léčbu léky lidovými léky pro domácí použití. Léčivý účinek pomůže získat:

 1. Slaměnka. Nalijte vroucí vodu přes suché květiny a připravte odvar. Vezměte 5 ml před jídlem.
 2. Jehly. 200 g jehel se nalije třemi litry vody a vaří se asi 30 minut. Bujón se filtruje a používá se pro mytí nebo sedací koupele.
 3. Třezalka tečkovaná Z rostliny se připraví odvar, který se poté zfiltruje a použije jako základ pro sprchování.

Nejčastěji je shnilý zápach z pochvy způsoben gardnerelózou. Aby se zabránilo šíření infekčního procesu a zajistila se správná léčba, musí žena navštívit gynekologa. Oba sexuální partneři musí podstoupit terapii, jinak nebude možné úplné uzdravení.

Proč se u žen objevuje rybí vůně z intimní oblasti?

Když je ženský reprodukční systém zcela zdravý a funguje normálně, mělo by z pochvy uniknout tajemství. Pokud se však z vagíny ženy objeví rybí zápach, pak stojí za to pochopit, co to je a jak se zbavit nejen nepohodlného projevu, ale také vyléčit nemoc, která jej vyvolala.

Norma a patologie

Věk ženy a den jejího menstruačního cyklu ovlivňují sekreci z pochvy. Odtoky se mohou měnit jak barvou, konzistencí, tak změnou jejich vůně. První věc, kterou by každá žena měla vědět, je přípustný počet výdechů za den, který charakterizuje normální stav reprodukčního systému. To se rovná 5 mililitrům.

Počet se může zvýšit pouze během období ovulace, které podle statistik začíná 11-14 dní před začátkem menstruace. Výtok se také stává hojnějším během sexuálního vzrušení a krátce po pohlavním styku. V tomto případě by neměla existovat konkrétní vůně.

Pokud má žena rybí vůni, znamená to, že došlo ke změně ve složení mikroflóry v pochvě a získala patologický charakter. To je způsobeno skutečností, že bakterie nebo jiná infekce se začaly nekontrolovatelně množit, takže je důležité pochopit, jaké jsou příčiny rybího zápachu z pochvy a co to znamená..

Pokud byl během období těhotenství zjištěn výskyt rybího pachu, existuje možnost, že se jedná pouze o změnu čichu ženy a tělo není v nebezpečí. Také kvůli restrukturalizaci hormonálního systému existuje možnost, že začal nějaký patologický proces, který by měl být co nejdříve hlášen ošetřujícímu lékaři..

Hlavní důvody

Důvodem a hlavním provokujícím faktorem, kvůli kterému se z intimní oblasti bez výtoku a s nimi objevuje rybí zápach, je převaha gardnerelly nebo jiných bakterií ve vagině, které vykonávají svou vitální aktivitu v jakémkoli organismu.

Poté, co je tělo vystaveno negativním vlivům, imunitní systém oslabuje, patogenní mikroflóra se začíná rozvíjet nejaktivněji. Je důležité pochopit, co to je, abyste pochopili, jak se zbavit nejen specifického zápachu, ale také vyléčit samotnou patologii.

Faktory, které vyvolávají vzhled vůně atypické pro zdravý stav ženy, jsou následující:

 • negramotné užívání léků, zejména s antibiotiky;
 • expozice vaginálním čípkům;
 • antikoncepční léky obsahující hormonální látky;
 • léky na bázi hormonů;
 • léky se širokým spektrem účinku;
 • porucha funkce endokrinního systému;
 • hormonální nerovnováha;
 • restrukturalizace těla, například to může být začátek sexuální aktivity, těhotenství, menopauzy;
 • nedostatečné metody antikoncepce během pohlavního styku;
 • častá změna sexuálních partnerů;
 • nedostatečná kontrola nad osobní hygienou nebo nadměrné používání různých kosmetických přípravků k praní. Taková činidla často obsahují agresivní složky, zejména alkohol, které během krátké doby naslouchají vaginální sliznici. Tento stav reprodukčního systému reprodukčního systému je velmi zranitelný a každá infekce může proniknout do těla;
 • jakýkoli důvod pro snížení imunitní funkce;
 • často sprchování;
 • mechanické poškození stěn pochvy, například v důsledku agresivního pohlavního styku, chirurgického zákroku, potratu nebo porodu;
 • prudká změna klimatu;
 • neustálé nošení spodního prádla vyrobeného ze syntetiky;
 • negramotná denní strava, ve které jsou látky potřebné pro zdravé fungování těla obsaženy v nevyváženém množství;
 • nadváha;
 • jakákoli jiná patologie, která ovlivňuje genitálie a reprodukční systém ženy jako celku.

Nemoci, které vyvolávají zápach

Pokud jde o nemoci, které u žen vyvolávají výskyt rybího zápachu výtoku, jsou často následující:

 • Plísňové infekce - nejčastější je kandidóza. Kromě vůně z intimní oblasti, připomínající ryby, lze onemocnění rozpoznat podle typického sýrového výtoku.
 • Dysbakterióza - podstata patologie spočívá ve skutečnosti, že došlo k prudkému skoku v koncentraci mezi pozitivními a patogenními bakteriemi. Nejčastěji se ženy potýkají s tímto jevem po jiných nemocech, které ovlivnily stav imunity..
 • Zánětlivé procesy uvnitř pochvy - jednou z nemocí souvisejících se záněty je kolpitida. Důvody jeho vývoje jsou v přítomnosti koksových kolonií bakterií. Když se gardnerella dostane do reprodukčního systému, můžete se také nakazit nechráněným pohlavním stykem..

Léčba

Existuje několik způsobů, jak se zbavit zápachu slabých svalů. Jakmile budou identifikovány příčiny rybího zápachu z pochvy, lze přijmout konkrétní opatření..

Léčba rybího zápachu se provádí jak pomocí léků, tak pomocí lidových prostředků. Co dělat a jak odstranit nepohodlí je popsáno níže.

Léky

Nejčastěji používané léky, které se používají k odstranění nejen specifického atypického zápachu z intimní oblasti, ale také k odstranění svědění a pálení, jsou následující:

 • Gynoflor je nezbytný pro obnovení zdravé rovnováhy ve složení mezi pozitivními mikroorganismy a patogeny. Je to nejběžnější lék používaný k odstranění dysbiózy;
 • Fluomizin - je vhodné užívat drogu ve formě čípku pro vaginální podání. Lék inhibuje velké množství bakteriální mikroflóry a houbových patogenů;
 • Klindacin - je nezbytný k odstranění pouze patogenní mikroflóry bakteriální povahy, není schopen bojovat proti plísním;
 • Terzhinan - v krátké době je schopen eliminovat patogenní mikroflóru bakteriálního a houbového typu;
 • Iodoxid - výhodou léku je, že může být použit během menstruace. Je předepsán v případě bakteriální vaginózy;
 • Lomexin je účinným prostředkem v boji proti drozdům; jeho použití není povoleno během těhotenství nebo menstruace.

Lidové způsoby

Kromě léčebných metod léčby můžete použít recepty tradiční medicíny, ale je třeba si uvědomit, že je lepší je použít jako další opatření. Není možné úplně provést léčbu lidovými metodami, protože neexistuje záruka, že po vyléčení patologického výtoku bakteriální nebo plísňová infekce opustí tělo.

Předpisy pro léčbu lidovými léky jsou následující:

 1. Pelyněk. Musíte si připravit odvar. K tomu musíte sbírat pelyněk nebo si ho koupit suchý v kiosku pro lékárny. Pro recept potřebujete 20 g suchých surovin. Zalije se 300 ml vroucí vody a nechá se vařit po dobu 3 hodin. Bujón se užívá orálně a dodržuje dávku 1 polévkové lžíce. l. s 3 opakováními denně.
 2. Kalina s dřišťálem. Pro další produkci šťávy budete potřebovat určité množství bobulí těchto dvou rostlin. Sběr nebo nákup bobulí by měl být založen na skutečnosti, že budete muset každý den jednou denně vzít 80-100 mililitrů šťávy. Doporučuje se to udělat před spaním..
 3. Heřmánek. Je nutné zředit 5 lžící suchých surovin rostliny ve 3 litrech vody a nechat na mírném ohni Doba trvání vývaru Přesně 10 minut. Poté zbývá počkat, až se produkt ochladí, a můžete zahájit postup praní, opakuji dvakrát denně
 4. Borovice. Budete potřebovat borovicové pupeny, jejich počet je asi 30 g. Na vývar potřebujete 3 litry čisté vody. Nejprve je vývar ponechán na nízké teplotě po dobu půl hodiny a poté vyluhován po dobu 45-60 minut. Na hygienické koupele se používá odvar, doba jedné procedury je 20 minut (ne méně). Doporučuje se postup opakovat dvakrát denně..

Závěr

I když po objevení rybího pachu z intimní oblasti nejsou pozorovány žádné další příznaky nebo nepohodlí, musíte vyhledat pomoc gynekologa. Včasná a kompetentní léčba vás v budoucnu ochrání před komplikacemi a vážnějšími problémy.

Šarlatová krev během menstruace je nejednoznačný a specifický příznak. Když zjistíte atypickou barvu menstruace, nespěchejte na závěry. Je důležité pochopit, jak dlouho by měl takový výtok trvat a co hledat, pokud se jasně červená menstruace nezastaví.