Jaká je šance na otěhotnění v poslední den menstruace?

Mnoho žen v plodném věku důvěřuje kalendářní metodě antikoncepce, podle které je koncepce během menstruace nemožná. Podle odborníků však pravděpodobnost oplodnění existuje v kterýkoli den cyklu. Vše závisí na individuálních charakteristikách organismu. Riziko těhotenství na konci menstruace je vyšší u žen, jejichž časový interval mezi prvními dny po sobě následující menstruace je 21 dní.

 • 1 Menstruační cyklus
 • 2 Pravděpodobnost početí v závislosti na cyklu
  • 2.1 Když je krátký
  • 2.2 S průměrem
  • 2.3 Když je dlouhá
  • 2.4 Při nepravidelnosti
 • 3 Když je pravděpodobnost nejnižší?
 • 4 Jak se vyhnout nechtěnému těhotenství?

Menstruační cyklus je počet dní mezi prvními dny po sobě následujících období. Skládá se ze 2 fází:

 1. 1. Folikulární. Začíná to od prvního dne menstruace. Toto období je charakterizováno odmítnutím během krvácení z endometria a jeho obnovou, jakož i zráním vajíček ve vaječnících. Normálně, uprostřed cyklu, jeden z nich dosahuje průměru 14 mm, nazývá se dominantní. Zralé vejce se poté uvolní do vejcovodů a čeká na oplodnění. Časem jeho uvolnění je ovulace, jejíž délka je den - maximálně dva.
 2. 2. Luteal. Během tohoto období se tělo dělohy, zahušťující, připravuje na implantaci embrya. Pokud nedošlo k početí, pak se pod vlivem hormonu estrogenu zpomaluje růst endometria. Po tomto počtu dní, což je polovina cyklu, začíná folikulární fáze opět odmítnutím nahromaděné vrstvy endometria.

Průměrný cyklus je 28 dní, normální doba trvání je 21-35 dní.

Podle fyziologických charakteristik ženského reprodukčního systému je oplodnění možné pouze uprostřed cyklu, tj. Během ovulace. Ale pod vlivem různých faktorů k tomu druhému dochází v různých dnech. Je nemožné se dozvědět o zrání a uvolnění zralého vajíčka bez vyšetření..

Schopnost otěhotnět v poslední den menstruace závisí na několika faktorech:

 • trvání menstruačního cyklu a kritické dny: čím kratší je cyklus a čím delší je období, tím vyšší je;
 • zdravotní stav ženy v současném období, zejména hormonální pozadí - v případě selhání se změní den ovulace;
 • systematická sexuální aktivita - s nepravidelnými sexuálními vztahy je narušen hormonální cyklus;
 • kvalita spermií u mužů.

Zvláštnost folikulární fáze je důležitá - někdy dozrávají 2 vejce najednou. Pokud jsou během ovulace oba hozeny do břišní dutiny najednou a nedojde k početí, cyklus končí začátkem menstruace. Pokud vyšlo první jedno vejce a po několika dnech - druhé, pak první může stárnout a druhé bude oplodněno.

Krátký cyklus trvá 21 dní, což je individuální funkce a nevyžaduje opravu. V takovém případě je pravděpodobnost početí v poslední den menstruace vysoká z několika důvodů:

 1. 1. Ovulace nastává již 7. den cyklu a později. Pokud menstruace trvala týden, pak se jejich konec pravděpodobně shoduje s nejpříznivějším dnem pro oplodnění..
 2. 2. Spermatozoa zůstávají životaschopná v ženských genitáliích až 7 dní po nechráněném pohlavním styku. Jejich průměrná délka života není ovlivněna krvácením, ale ovlivňují to genetické vlastnosti člověka, jeho zdravotní stav a životní styl. Pokud tedy došlo k ovulaci později než 7. den cyklu a sex byl v posledních dnech menstruace, pak může být vajíčko pravděpodobně oplodněno spermatem, které vstoupilo do genitálního traktu dříve.

Průměrný a optimální menstruační cyklus trvá 4 týdny. S ním je zralé vejce vhozeno do břišní dutiny 13.-14. Den. Pokud je doba menstruace 6-7 dní, pak pohlavní styk na jejím konci může vést k těhotenství, pokud si spermie v době ovulace udrží svou životaschopnost.

Pokud menstruace trvá 3-4 dny, je riziko početí dítěte v poslední den prakticky nulové. Výjimky - hormonální nerovnováha způsobená různými faktory a výsledná dřívější ovulace nebo zrání 2 vajíček s jejich střídavým uvolňováním do vejcovodů.

Dlouhý cyklus trvá 34-35 dní, s ním k ovulaci obvykle dochází 18. – 21. Den. Bez ohledu na to, jak dlouho období trvá, je pravděpodobnost otěhotnění na konci prakticky nulová, pokud je žena zdravá. Zvyšuje se, pokud došlo k hormonálnímu narušení, které mělo za následek předčasné zrání a uvolnění vajíčka.

Hormonální nerovnováhu lze vyvolat:

 • užívání hormonálních léků;
 • změna perorálních kontraceptiv;
 • zánětlivá onemocnění reprodukčního systému.

Pokud si žena myslí, že na konci menstruace otěhotněla, došlo s velkou pravděpodobností k oplodnění dříve..

Odborníci tvrdí, že při nepravidelné menstruaci je možné početí v kterýkoli den. Cyklus se stává nepravidelným v takových případech:

 • během věkových období puberty a menopauzy;
 • s častým stresem;
 • s nepravidelným sexuálním životem;
 • po operacích (chirurgická terapie, potrat) a zavedení nitroděložního tělíska;
 • při užívání léků: hormonální a antibiotické léky;
 • pokud se v těle vyskytnou zánětlivé procesy.

Gynekologové nedoporučují používat kalendářní metodu antikoncepce jako hlavní. Nikdy neposkytuje 100% záruku, protože ovulace může nastat každý měsíc v různé dny. Nejméně bezpečné pro zdravou ženu však bude období od 7. do 13. dne dlouhého pravidelného cyklu. Citlivý test ukáže těhotenství již v prvních týdnech.

Někteří odborníci tvrdí, že bez ohledu na charakteristiky cyklu je docela těžké otěhotnět během menstruace v prvních dnech. Vysvětlují to tím, že počáteční krvácení je intenzivnější a jejich proud brání pohybu spermií do porodních cest..

Zároveň jsou všichni gynekologové jednomyslní v názoru, že pohlavní styk nechráněný bariérovými antikoncepčními prostředky během menstruace je velmi nebezpečný, protože v současné době je pravděpodobnost výskytu infekčních a bakteriálních onemocnění obzvláště vysoká..

Nejspolehlivější metodou prevence neúmyslného těhotenství je používání kondomů. Měly by být upřednostňovány před přerušeným pohlavním stykem, protože kromě koncepce brání infekci pohlavně přenosnými chorobami.

Dalším způsobem, jak zabránit početí, je použití nouzové antikoncepce po nechráněném sexu. Ale způsobují hormonální poruchy a narušují menstruační cyklus. Doporučuje se je užívat pouze ve výjimečných případech..

Je možné otěhotnět v poslední den menstruace?

Pro někoho je těhotenství velmi dlouho očekávanou a šťastnou zprávou, pro jiné je to naopak strach a obavy, jak dál žít. Ale bez ohledu na situaci chce každá sexuálně aktivní žena vědět, jak a kdy to může přijít. Ve skutečnosti pro první kategorii tyto informace umožní počat dítě co nejdříve a pro druhou bude pečlivěji chráněna..

Ovulace a její vliv na početí

Pokud je vše v pořádku se zdravím ženy, může otěhotnět pouze jednou za měsíc - v den ovulace. To je doba, kdy zralé vejce opouští vaječník a pohybuje se podél vejcovodu směrem k děloze, aby se připojilo k jeho stěnám (jmenovitě k endometriu, které roste v první fázi cyklu), pokud je oplodněno.

Tento proces probíhá zpravidla uprostřed menstruačního cyklu. Vaječná buňka žije od 24 do 48 hodin a poté, pokud nedošlo k oplodnění, zemře. Poté začne hladina hormonů v těle prudce klesat. Výsledkem je menstruace. Cévy se začínají zužovat, což zásobovalo endometrium potřebnými látkami a ten se postupně odštěpuje z výstelky dělohy a vychází s krví.

Proč je možné otěhotnět poslední den menstruace?

Je důležité si uvědomit, že spermie v těle ženy mohou žít až čtyři dny, takže můžete otěhotnět, pokud dojde k nechráněnému pohlavnímu styku čtyři nebo méně dní před ovulací, v tento nebo následující den po ní. Ale pokud je vše tak jednoduché, tak proč se ženám podaří otěhotnět i během menstruace?.

Existuje několik důvodů:

 1. Pokud v těle ženy došlo k hormonálnímu selhání, menstruace nemusí vždy přijít 14 dní po ovulaci. Například kvůli stresu, nemoci mohou začít dříve nebo později, než je termín, a shodovat se s ovulací.
 2. Někdy kvůli některým fyziologickým vlastnostem u ženy dojde k časné ovulaci (6-10 dní cyklu). To je pro tuto osobu považováno za normu a nemá to nic společného se zdravotními problémy, ale může to způsobit náhlé těhotenství, i když k pohlavnímu styku došlo v poslední den menstruace. To platí zejména pro ženy, které mají menstruaci 6 a více dní. Navíc, jak již bylo zmíněno, je pravděpodobnost těhotenství ze sexu ne v den samotné ovulace, ale ještě před ní, poměrně vysoká. A pokud v prvních dnech menstruace spermie zpravidla rychle zemřou kvůli nepříznivému prostředí v pochvě, pak si v posledních dnech menstruace mohou udržet svou životaschopnost po dlouhou dobu. Kromě toho není výtok krve vůbec hojný, proto sperma, jako v prvních dnech, s ním nevychází úplně. Někdy, protože nevědí, že k ovulaci dochází tak brzy, některé dívky nemohou otěhotnět.
 3. V zásadě vajíčko zraje pouze v jednom vaječníku: vpravo nebo vlevo. Někdy se ale stane, že v každém z nich dospělo vajíčko. Pak lze jedno uvolnit přesně uprostřed cyklu a druhé dříve či později. To může také způsobit těhotenství s nechráněnými intimními vztahy během menstruace. U žen po čtyřicítce je obzvláště pravděpodobné, že budou mít takové těhotenství, protože je mnohem pravděpodobnější, že vyprodukují dvě vajíčka měsíčně. Proto je pravděpodobnější, že u mnoha dětí otěhotní..
 4. Stává se, že dívčí cyklus je nepravidelný. To platí zejména pro dospívající, kteří teprve nedávno začali menstruovat. Pravidelnost může být stanovena od jednoho do pěti let. Pravděpodobnost těhotenství během menstruace je pak velmi vysoká. V takové situaci ani dívka ani nikdo jiný nemůže s jistotou říci, kdy bude mít ovulaci. Pokud je tedy těhotenství nežádoucí, je lepší používat antikoncepci, kalendářní metoda antikoncepce zde nebude fungovat..

Pokud je nepravděpodobné, že byste otěhotněla v poslední den menstruace?

Na druhou stranu nemusí nastat možnost těhotenství na konci menstruace, i když v tuto chvíli dojde k ovulaci.

To má také své vlastní důvody:

 • Když nastane časná ovulace, vajíčko může opustit vaječník ne zcela zralý, a proto není připraven k oplodnění. I když k tomu dojde, nebude schopna se rozdělit a zemřít - dojde k malému potratu, o kterém žena ani nebude mít podezření, protože v tuto chvíli nebude moci cítit žádné známky těhotenství. A menstruace po takových potratech nastává bez zvláštností..
 • Jak víte, aby se oplodněné vajíčko mohlo připojit k děložní dutině, je toto v první fázi cyklu pokryto endometriem pod vlivem růstu hormonů, zejména progesteronu. Vzhledem k tomu, že jejich hladina během menstruace významně klesá, nemusí mít endometrium čas růst, dokud se oplodněné vajíčko nedostane do dělohy vejcovodem. Z tohoto důvodu znovu zemře.

Ze všeho výše uvedeného můžeme vyvodit závěr, že nikdo nemůže 100% zaručit nic, včetně neschopnosti otěhotnět během menstruace, zejména v posledních dnech. Každý organismus je individuální, je vhodný pro působení mnoha faktorů, a proto některé procesy v něm mohou postupovat odlišně od ostatních. Můžeme tedy bezpečně říci, že je možné otěhotnět poslední den menstruace as poměrně vysokou pravděpodobností.

Je možné otěhotnět poslední den menstruace

Mnoho otázek vyvstává u ženy, která odpovědně přistupuje k antikoncepci. Včetně toho, zda můžete otěhotnět v poslední den menstruace.

Menstruační cyklus

Reprodukční systém těla je lidský orgán, jehož funkcí je prodloužení rodu. Reprodukční systém ženského těla dosáhne optimální aktivity na konci dospívání (přibližně 16 let) a ve věku 45-55 let reprodukční, menstruační a hormonální funkce postupně mizí. V souladu s tím je od 16 let do menopauzy ženské tělo připraveno otěhotnět, nosit a krmit dítě. Tato připravenost je podporována koordinovanou prací různých úrovní reprodukčního systému a projevuje se přítomností menstruačního cyklu s ovulací. Za normálních okolností se cykly opakují každý měsíc a chybí pouze během těhotenství a prvních měsíců po narození. Ovulace se však nemusí objevit u jednoho nebo dvou menstruačních cyklů ročně, a to ani u zdravé ženy..

Menstruace se nazývá krvavý výtok z genitálního traktu, který se pravidelně vyskytuje u ženy v plodném věku. Tyto sekrece jsou odmítnuté buňky endometria (vnitřní povrch dělohy). Od prvního dne menstruace začíná cyklus. V průměru je normální cyklus přibližně 28 dní (21 až 35) a výtok může trvat 2 až 7 dní. Normální menstruační cyklus se skládá ze dvou fází (folikulární a luteální), mezi nimiž dochází k ovulaci (uvolnění zralého vajíčka). Hlavním hormonem v první fázi menstruačního cyklu je folikuly stimulující hormon (FSH). Vyrábí se v hypofýze (mozková žláza). Hlavními biologickými účinky FSH jsou růst folikulů (zárodečných buněk) a syntéza estrogenu ve vaječnících. V první fázi je staré endometrium odmítnuto a nová roste. Folikuly jsou prekurzory zralého vajíčka. V jednom cyklu může několik buněk ve vaječnících začít zrát současně. Když největší folikul dosáhne průměru o průměru 14 mm (stane se dominantním), zrání zbývajících buněk se zastaví. Tento proces je druh selekce, to znamená, že ve výsledku vajíčko dozraje z nejsilnějšího a nejživotnějšího folikulu.

Na konci folikulární fáze dochází k ovulaci. Asi za den (maximálně 48 hodin) po uvolnění vajíčka je možné oplodnění. Obvykle je trvání luteální fáze asi 14 dní, ale iu téže ženy jsou možné výrazné výkyvy (od 7 do 20–22 dnů). Po uvolnění vajíčka do břišní dutiny začíná luteální fáze menstruačního cyklu. Hlavním hormonem v této fázi je progesteron. Produkuje se ve vaječnících žlutým tělem (jedinečná dočasná žláza, která se tvoří v místě dominantního folikulu). Progesteron připravuje endometrium a celé ženské tělo na implantaci oplodněného vajíčka. Pokud nedošlo k početí, pak po 14 dnech začne proces odmítnutí endometria, tělo vstoupí do nového menstruačního cyklu.

Kdy je možné početí? Je možné otěhotnět poslední den menstruace?

Samotné početí (oplodnění vajíčka) je možné maximálně do 48 hodin po ovulaci. Teprve v této době již je v pohlavním ústrojí zralé vajíčko a procesy degradace („stárnutí“) v něm dosud neproběhly. Neoplodněné vajíčko zemře 24 až 48 hodin po ovulaci. K početí může dojít v důsledku nechráněného pohlavního styku, ke kterému dojde do 24 hodin (nebo o něco více) po ovulaci. Spermatické buňky již v genitálním traktu mohou oplodnit vajíčko. Délka života spermií se velmi liší v závislosti na vlastnostech mužského těla a řadě dalších faktorů. Věk člověka, přítomnost chronických onemocnění, kouření, vysoké teploty, sedavý životní styl, sedavá práce, užívání léků, používání lubrikantů snižují kvalitu spermií a délku života zárodečných buněk mužů. Týden se považuje za maximální délku života těchto buněk v těle ženy po pohlavním styku. „Nebezpečný“ z hlediska těhotenství je tedy sedm dní před a dva dny po ovulaci. V ideálním případě dojde k ovulaci čtrnáctý den po začátku menstruace. To znamená, že těhotenství je možné od sedmého do šestnáctého dne cyklu, včetně. Na tomto principu je založena „kalendářní“ metoda antikoncepce. V nebezpečných dnech se pár vyhýbá nechráněnému styku. Metoda má neuspokojivé indikátory spolehlivosti. Pearlův index pro tuto metodu je 25 - 40 podle různých zdrojů, což znamená, že více než čtvrtina všech žen, které používají „kalendářní“ metodu, otěhotní během jednoho roku aktivní sexuální aktivity. Otázka „je možné otěhotnět v poslední den menstruace?“, Má kladnou odpověď. Těhotenství je možné i při nechráněném pohlavním styku po šestnáctém dni cyklu..

Proč můžete otěhotnět poslední den menstruace a další „nebezpečné“ dny

„Kalendářová“ metoda prevence nechtěného těhotenství je nespolehlivá, protože bez dalšího výzkumu není možné přesně předpovědět den ovulace. Folikulární fáze, jak je uvedeno výše, může trvat 7 až 20 až 22 dnů. Doba trvání se může lišit i pro stejnou ženu. To znamená, že ovulace může nastat již sedmý den cyklu. Vzhledem k tomu, že spermatické buňky žijí v ženském pohlavním ústrojí až týden (bez ohledu na menstruaci), je i první den menstruace malé riziko početí dítěte nechráněným pohlavním stykem. Čím delší je samotné období, tím blíže může být poslední den výtoku ovulaci. Pokud je vaše menstruace dlouhá, riziko otěhotnění v poslední den menstruace je poměrně vysoké. Rovněž zvyšuje pravděpodobnost početí v tento den, pokud má žena krátký menstruační cyklus (méně než 28 dní). Poslední den menstruace tedy není pro početí dítěte příznivý, ale riziko otěhotnění během tohoto období je poměrně vysoké..

Jak zabránit těhotenství v poslední den menstruace

Pokud je těhotenství vysoce nežádoucí, je bezpodmínečně nutné v poslední den menstruace používat spolehlivé metody antikoncepce. Můžete doporučit například bariérové ​​metody prevence nechtěného těhotenství. V případě, že dojde k nechráněnému pohlavnímu styku, lze použít nouzovou antikoncepci. Tyto metody musí být použity v příštích několika dnech (co nejdříve) po nechráněném pohlavním styku. Antikoncepce je v tomto případě zaměřena na prevenci ovulace, oplodnění a implantace vajíčka. Nejčastěji používaný příjem gestagenů ve velké dávce (Postinor), další možnosti jsou možné. Nouzové metody antikoncepce by se neměly používat příliš často, protože způsobují určité poškození ženského těla. Potrat je samozřejmě ještě méně bezpečný.

Video z YouTube související s článkem:

Našli jste v textu chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Jaká je šance na otěhotnění v poslední den menstruace?

Jaká je pravděpodobnost těhotenství v různých fázích cyklu

Menstruační cyklus je periodická změna v těle ženy, která je zaměřena na zajištění zrání, oplodnění a následné implantace vajíčka.

U nechráněného sexu existuje riziko otěhotnění v poslední den menstruace.

Normálně cyklus zahrnuje několik fází:

 • Folikulární - první den cyklu, který začíná krvácením. Vyskytuje se při absenci početí a je doprovázena odlupováním funkční vrstvy endometria. Současně začíná vývoj několika folikulů obsahujících vajíčka ve vaječnících. Fáze trvá v průměru asi dva týdny. Šance na početí dítěte jsou nízké.
 • Ovulace - v prvním týdnu menstruačního cyklu se stanoví dominantní folikul, ve kterém vajíčko dozrává. Zbytek folikulů prochází obráceným vývojem. Během ovulace folikul praskne, vyzrálé vejce vstupuje do břišní dutiny, odkud vstupuje do vejcovodu. Současně začíná příprava funkční vrstvy dělohy na implantaci oplodněné buňky. Ovulace trvá v průměru asi dva dny, což je pro koncepci nejpříznivější.
 • Luteal - fáze cyklu, která se vyznačuje tvorbou žlutého tělíska v místě uvolněného vajíčka. Vylučuje estrogeny a progesteron, které jsou potřebné k další přípravě dělohy na implantaci zygoty. Fáze trvá v průměru 14 dní. Pokud nedojde k oplodnění vajíčka, bledne funkční aktivita žlutého tělíska, hladina estrogenu a progesteronu klesá. Pak dojde k odmítnutí funkční vrstvy endometria s rozvojem menstruačního krvácení, což znamená začátek nového menstruačního cyklu. Riziko početí v luteální fázi je velmi nízké.

Pravděpodobnost početí v různých obdobích cyklu je však ovlivněna individuálními charakteristikami ženského těla. Nejoptimálnějším obdobím pro plánované početí je střed cyklu. Uvolněné vajíčko je připraveno k oplodnění během dvou až tří dnů. V této době se obvykle nachází v lumen střední části vejcovodu. Samotný proces oplodnění trvá asi 24 hodin a vyžaduje velké množství spermií.

Je možné otěhotnět v poslední den menstruace a proč

Spermie může zůstat vitální a aktivní v děložní dutině a vejcovodech čtyři dny po ejakulaci. Od posledního dne menstruačního krvácení do uvolnění vajíčka připraveného k oplodnění uplyne v průměru jeden týden..

Přesto zůstává nízká pravděpodobnost početí, která je spojena s implementací několika kauzálních faktorů:

 • Hormonální narušení v těle ženy. Odložený stres, nemoci mohou vést ke skutečnosti, že menstruační krvácení začíná dříve nebo později než termín, a někdy se může shodovat s ovulací.
 • Individuální vlastnosti organismu. U malého počtu žen dochází k předčasnému uvolnění vajíčka, ke kterému dochází již v prvním týdnu menstruačního cyklu. To se obvykle časově shoduje s posledním dnem menstruace. Šance na oplodnění se zvyšují u žen s dlouhým obdobím menstruačního krvácení, které přesahuje týden. Tento čas může stačit na zrání a uvolnění nového vajíčka..
 • Zrání dvou funkčně aktivních folikulů. Tento jev je pozorován současně v pravém a levém vaječníku - to vede k tomu, že jedno z vajíček může být připraveno k oplodnění již v prvním týdnu cyklu, který se shoduje s posledním dnem menstruace..
 • Nepravidelný cyklus. Přísná cyklickost je stanovena do pěti let po nástupu menstruace, proto mohou mít mladé dívky časné a pozdní zrání vajíčka. Pokud k nechráněnému pohlavnímu styku došlo v poslední den menstruace s předčasným uvolněním vajíčka, pak je pravděpodobnost jeho oplodnění vysoká.

Během života může současně působit několik faktorů, které ovlivňují cyklus. Proto kalendářní metoda antikoncepce neposkytuje stoprocentní záruku a existuje riziko otěhotnění v posledních dnech menstruace..

Když je pravděpodobnost těhotenství nízká

Možnost otěhotnění v posledních dnech menstruace je ovlivněna několika faktory, které snižují pravděpodobnost oplodnění nebo implantace vajíčka:

 • uvolnění nezralého vajíčka s časnou ovulací;
 • nedostatečná připravenost endometria k implantaci oplodněného vajíčka.

Lékař vám řekne, jaká je pravděpodobnost početí v různých dnech cyklu

Po časné ovulaci může být šance na těhotenství nízká i po oplodnění vajíčka. Navíc se nepřipojuje k endometriu, nedochází k implantačnímu procesu, což vede k jeho smrti.

Co hledat, abyste zvýšili své šance na těhotenství

Šance na oplodnění mohou snížit následující faktory:

 • věk ženy;
 • nedávný stres, nemoc;
 • přítomnost patologie orgánů endokrinního nebo reprodukčního systému;
 • individuální charakteristiky;
 • správnost menstruačního kalendáře;
 • přítomnost špatných návyků.

Dodržování práce a odpočinku, prevence přepracování je také důležitá. Pokud jste na pochybách, zda je možné otěhotnět v určitý den vašeho cyklu, nespoléhejte pouze na kalendář. Ujistěte se, že ke koncepci přispívají i další faktory. Pokud je však dítě nežádoucí, neznamená to, že musíte ke svému zdraví zacházet nedbale..

Jak zabránit nechtěnému těhotenství

Aby se zabránilo nechtěnému otěhotnění, je důležité v posledních dnech menstruace dodatečně používat jiné metody antikoncepce. Nejspolehlivější je používání kondomu. Tato bariérová metoda slouží také k prevenci infekce pohlavně přenosnými chorobami..

Přerušený styk není metodou antikoncepce, protože v tomto případě prevence nechtěného těhotenství do značné míry závisí na dovednostech sexuálního partnera..

Kromě toho existují lékařské metody antikoncepce, ale lékař by je měl zvolit s přihlédnutím k vlastnostem vašeho těla. V případě potřeby požádá o darování krve pro hormony, předepíše ultrazvukové vyšetření a další vyšetření.

Chcete-li zvolit optimální metodu antikoncepce, je lepší poradit se s gynekologem nebo specialistou v centru plánování rodiny.

Je možné otěhotnět na konci menstruace?

Stránky a fóra pro ženy jsou plné otázek typu: „Je možné otěhotnět na samém konci, tj. V poslední den menstruace?“ Mnoho lidí věří, že to nepřichází v úvahu, ale moderní medicína má jiný názor, a to: neexistují žádné bezpečné dny pro početí ženy, proto existuje pravděpodobnost početí v přítomnosti rozmazaného výtoku.

Je možné otěhotnět v poslední den menstruace: odpovědí gynekologové

Co říkají gynekologové o pravděpodobnosti otěhotnění v poslední den menstruace?

Jsou dny, kdy je pravděpodobnost početí minimální, ale úplně nezmizí. Pokud tedy došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, je oplodnění vajíčka možné i po skončení menstruace..

Pokud si myslíte, že neexistuje šance na otěhotnění na samém konci (poslední den) menstruace, pak se mýlíte. Abyste se chránili před nechtěným těhotenstvím, musíte používat další antikoncepci (kondomy).

Při nestabilním menstruačním cyklu doporučuje ženská konzultace užívání perorálních kontraceptiv. Stabilizují cyklus a žena získá představu o jeho trvání..

Ženy často používají kalendářní metodu jako ochranu proti oplodnění a věří, že je nemožné otěhotnět v posledních dnech cyklu a během menstruace. V této situaci vše závisí na individuálních charakteristikách organismu a menstruačním cyklu..

Nejlepší je vyhnout se intimitě během menstruace.

Většina párů se zdrží sexu, dokud jejich doba neskončí. Pravidelní partneři ale praktikují kontakty již 3. den cyklu, aniž by čekali na konec absolutoria, jehož množství je již minimální. A zde mají zástupci spravedlivého sexu otázku, zda je možné otěhotnět, pokud došlo k pohlavnímu styku na konci menstruace?

Chcete-li rozptýlit všechny otázky a mylné představy, musíte se podívat na statistiky. Existuje koncept Pearl Indexu. Ukazuje účinnost různých způsobů ochrany a také počet neplánovaných koncepcí v tzv. „Bezpečných dnech“. Jasně ukazuje, že při použití metody kalendáře existuje šance na otěhotnění na konci kritických dnů..

Proces hnojení

V okamžiku ejakulace prasknou miliony spermií a pouze jeden se stane šťastným, že oplodní vajíčko. Spermie si zachovávají svoji vitální aktivitu po dobu 5-7 dnů, takže šance na otěhotnění se zvyšují, pokud dojde k pohlavnímu styku v okamžiku, kdy dojde k ovulaci..

Stručně řečeno, proces hnojení probíhá takto:

 • zralé vejce se musí setkat se spermatem;
 • spermie začnou bojovat za právo na oplodnění a aktivně si razí cestu ochrannými vrstvami vajíčka;
 • po vniknutí dovnitř vítěz pevně splyne s vejcem;
 • dojde k kortikální reakci;
 • ztrácí spermie.

Často existují případy, kdy se několik embryí vyvine v důsledku oplodnění. To je možné z jednoho nebo z dvojice vajec. Identická dvojčata se vyvíjejí z mnohojaderné buňky, která je oplodněna několika spermiemi najednou. Bratrská vejce se objevují v důsledku oplodnění dvou vajec najednou.

Hnojení je možné pouze za ovulace. Děje se to zhruba uprostřed cyklu. Jedná se o složitý fyziologický proces, při kterém zralé vejce opouští vaječník a „cestuje“ vejcovodem v očekávání setkání. K jeho fúzi se spermatem dochází během prvního dne po zahájení „chůze“.

Každá žena je individuálně sjednána

Abyste si byli jisti, zda můžete otěhotnět s posledními kapkami menstruace, musíte znát čas ovulace. U každé ženy je to individuální a do značné míry závisí na délce menstruačního cyklu..

Normální doba cyklu

Ženský reprodukční systém pracuje v cyklech. Doby cyklu se pohybují od 20 do 35 dnů a krvácení trvá 3 až 10 dní. Působení cyklu spočívá v hormonu estrogen, stejně jako gonadotropin, FSH (folikuly stimulující hormon), LH (luteinizační), progesteron.

Normální doba cyklu se považuje za 28–30 dní. V tomto případě k uvolnění vajíčka dochází přibližně za 14-15 dní. Pokud nedojde k početí během 1-2 dnů, zemře.

Pokud během ovulace nedošlo k sexu, ale stalo se to o několik dní dříve a v těle ženy jsou životaschopné spermie, existuje šance na početí.

Neodpisujte hormonální poruchy, u kterých může ovulační období nastat dříve nebo později než obvykle. To znamená, že neexistují žádné bezpečné dny a je docela možné otěhotnět během menstruace v posledních dnech, i když šance jsou malé.

Krátká menstruace a šance na oplodnění

Pravděpodobnost oplodnění během kritických dnů závisí na jejich trvání. Při krátké menstruaci je krvácení 3 dny.

Utrpení dívky zná mnoho žen.

Je možné otěhotnět ne během menstruace, ale 10. den cyklu? Pokud dojde k nechráněnému pohlavnímu styku třetího menstruačního dne a ovulace nastane 7-10 dní poté, pak je to docela možné.

Dlouhá období a pravděpodobnost početí

Pokud výtok trvá 7-10 dní, mluvíme o dlouhých obdobích. V takové situaci, dokonce i se špatnou mazaností, můžete na konci menstruace otěhotnět..

K tomu dochází, když dojde k pohlavnímu styku 7. – 10. Den cyklu, právě když menstruace skončí. Po několika dnech začíná ovulační období a bude dostatek spermií k oplodnění vajíčka.

Nejpříznivější dny

Pro výpočet bezpečných dnů během menstruace, kdy je riziko oplodnění minimální, je nutné dodržovat menstruační kalendář po celý rok..

 • přidá se doba trvání cyklů;
 • výsledné číslo se dělí 12;
 • získá se průměrná doba cyklu;
 • je brána v úvahu skutečnost, že spermie mohou žít ve vagině až 10 dní;
 • bere se v úvahu, že nejúspěšnější dny pro početí jsou 8 dní před ovulací a 48 hodin od okamžiku jejího nástupu.

Ukazuje se, že nejpříznivějšími dny pro početí jsou týden před ovulací a 2 dny po ní (pouze 10 dní). Zbytek dnů je považován za „bezpečný“.
Je třeba mít na paměti, že tato metoda víceméně funguje pouze v případě, že nedochází k nepravidelnému cyklu.

Bezpečné dny pro PPA

Coitus interruptus (APA) je oblíbená metoda antikoncepce, při které partner zastaví pohlavní styk těsně před ejakulací. Navzdory své prevalenci není PPA dobrou metodou antikoncepce. Na tom se shodují všichni gynekologové. Pro PAP neexistují žádné bezpečné dny. Proč?

Stát se matkou je hlavním účelem ženy

Dokonce i při přerušeném pohlavním styku spermie pronikají do pochvy ženy, které se vylučují spolu s předsemennou tekutinou u muže.

Pokud se rozhodnete použít tuto metodu prevence nežádoucího těhotenství, praktikujte ji pouze ve dnech, kdy je šance na početí minimální: několik dní před menstruací..

Během menstruace je metoda PPA nežádoucí. A ani schopnost otěhotnět není hlavním důvodem. Jednoduše existuje vysoká pravděpodobnost infekce v děloze, proto je lepší používat bariérovou antikoncepční metodu.

Jak se vyhnout oplodnění na konci menstruace?

Lékaři radí ženám, aby si během menstruace neměli intimitu na základě pravidel osobní hygieny. Ale protože výtok není na konci menstruace hojný, mnoho žen praktikuje sex. Zároveň si jsou jisti, že je nemožné otěhotnět, a není třeba používat ochranu. Právě tyto ženy častěji než jiné čelí neplánovanému těhotenství..
Pokud pár ještě není připraven mít dítě, musíte znát fáze menstruačního cyklu, nejbezpečnější období a také se starat o antikoncepční metody, aby později netrpěli, je možné těhotenství, pokud došlo k nechráněnému pohlavnímu styku.

Většina z nich během své menstruace používá kondomy nebo orální antikoncepci. Hormonální léky jsou dobré, protože spolu s ochranou proti oplodnění normalizují ženský cyklus.

Můžete také použít nouzovou antikoncepci, která zahrnuje léky:

 • Mifegin;
 • Postinor;
 • Mifepriston;
 • Ginepriston;
 • Agest;
 • Escapel.

Tyto léky se užívají do 3 dnů po nechráněném sexu, jejich působení je zaměřeno na prevenci ovulace a prevenci implantace oplodněného vajíčka. Nouzové metody nelze použít příliš často, protože negativně ovlivňují zdraví ženy.

Je možné otěhotnět během krátkého nebo dlouhého cyklu

Nestabilní, krátký nebo dlouhý cyklus může způsobit, že otěhotníte poslední den menstruace. Důvody těhotenství v těchto případech:

 • krátký měsíční cyklus. Ovulace může nastat 3. den krvácení, pokud je cyklus kratší než 20 dnů;
 • Těžká období trvající déle než 1 týden. Uvolnění vajíčka nastává bezprostředně po skončení menstruace;
 • nestabilní cyklus. Nelze vypočítat den ovulace nebo k ní dojde v poslední den cyklu, pak je pravděpodobnost početí i v první den menstruace poměrně vysoká;
 • dvojitá ovulace. U mnoha žen nezraje 1, ale 2 vejce najednou. Je obtížné určit, ve které z fází cyklu bude každá z nich dozrávat a která bude oplodněna;
 • nitroděložní patologie. Vyvolávají krvácení, které žena bere na menstruaci a ztrácí se v počtu;
 • selhání cyklu. Cyklus stejné ženy se může lišit. K porušování dochází nejčastěji kvůli stresu, změnám počasí, hormonálním poruchám. K ovulaci dochází dříve nebo později než obvykle. Někdy je oplodněné vajíčko tak pevně připojeno ke stěnám dělohy, že menstruace prochází na pozadí těhotenství. Mimochodem, toto je odpověď na otázku, zda je na začátku těhotenství možný výskyt menstruace.

Zabraňuje možnosti otěhotnění

Příznaky těhotenství

První příznaky těhotenství se u každé ženy liší. Zpočátku jsou často přehlíženi nebo zaměňováni s příznaky PMS. Počáteční příznaky jsou následující:

 • únava;
 • pocit těžkosti v dolní části břicha;
 • bolestivá bolest v dolní části zad;
 • snížení nebo zvýšení chuti k jídlu;
 • nevolnost;
 • zhoršení vůně;
 • zvětšení a bolestivost prsou;
 • nadýmání;
 • náhlé změny nálady.

Pokud má žena zpoždění nejméně týden a všimla si také příznaků, měl by být proveden těhotenský test.

Lékařská pomoc při plánování těhotenství

Pokud jste se rozhodli, že nadešel čas a je čas mít dítě, neměli byste spoléhat na štěstí. Začněte se připravovat předem. Pro tohle:

 • podstoupit test krve a moči, abyste se ujistili, že je vaše zdraví v pořádku;
 • podstoupit vyšetření: terapeut, gynekolog, endokrinolog, zubař;
 • jíst správně, to je záruka zdraví matky a nenarozeného dítěte;
 • pít průběh vitamínů, kyselina listová, vitamin E jsou důležité;
 • zbavit se špatných návyků;
 • léčit tělo: chodit na čerstvý vzduch, cvičit, vyhýbat se stresu.

S výkyvy nálady

Recenze o početí na konci menstruačního cyklu

Inna Fokina:

Poslední den menstruace měla sex. Výtok byl téměř pryč, všechno bylo v pořádku, ale po dni mi začalo být špatně. Šel jsem k doktorce, přednesla mi přednášku, že pokud selže menstruační cyklus, je snadné si to představit, protože později může dojít k ovulaci. To je tedy možné. Řekla, které metody antikoncepce nejsou vhodné a které jsou bezpečnější. Takže teď vím všechno.

Natalia Tutkina:

Moje přítelkyně měla sex s mučednicí poslední den menstruace a otěhotněla. A nechal jsem se unést, ale teď si pořád připomínám, že bychom neměli zapomenout na ochranu.

O autorovi: Borovikova Olga

Poslední den menstruace můžete otěhotnět

. otěhotnět ve 4. DC? Menstruace začala 7. června, tj. 10. června byl poslední den mé menstruace se skvrnitým špinením. Můj manžel a já jsme se poprvé za 10 let rozhodli experimentovat s bezpečnými dny. A skončil ve mně. Pak jsem to samozřejmě stokrát litoval. Proso bylo tak dobré. Opravdu teď ten den opravdu najdu mozek? ps Když jsme plánovali moji dceru, vyšlo to od prvního cyklu, ale tam jsme to zkoušeli téměř každý den)))) Dívky, děkuji za odpovědi. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky Chci se vás zeptat, je možné otěhotnět nechráněným pohlavním stykem v poslední den menstruace? V červnu jsem potratila, řekli půl roku „ne, ne“, ale tady se to stalo a teď si myslím. mohl bych otěhotnět? Pokračovat ve čtení →

Včera byl poslední den menstruace, lze to považovat za poslední. tak mazanice hnědá. Menstruace trvá 6 dní, mezi nimi pauza 23-25 ​​dní. Je možné otěhotnět v poslední den menstruace? včera došlo k nechráněnému pohlavnímu styku. Pokračovat ve čtení →

Byl PA 4 dny po skončení menstruace. tj. po 7-8 dnech od prvního dne poslední menstruace. Cyklus je 30 dní. pravidelný. se svým prvním dítětem nemohla šest měsíců otěhotnět. je možné početí? a skutečnost, že sperma přežije, měli jste takové případy? Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Jsem zde nováček)) Na ultrazvuku mi bylo zjištěno, že mám dvounohou dělohu a + mima o 2 cm blíže ke dnu dělohy + analýza na hormony byla špatná ((((((Lékař řekl, že rozhodně nemůžete otěhotnět, dokud nepijete hormony)), přišlo domů slzy můj manžel říká, zkusme žít jeden měsíc bez ochrany, protože jsme se nikdy nepokusili otěhotnět, a pak budeme dělat závěry. No, 7. května jsem měla poslední den menstruace, od 15 do 19. Přečíst více →

Nebudu kolem křoví. Snažíme se otěhotnět po dobu 7 měsíců. Nestačí to, ano, ale opravdu chceme děti a vyvinuli jsme úsilí. Kontrola hormonů, spermogramu, nátěrů, testů, průchodnosti trubice. Za celý svůj život jsem měl pouze 1 zánět levého vaječníku, který se okamžitě zastavil. Diagnóza: zdravá! Diagnóza manžela: zdravá! Vitamíny, lednové moře, držení břízy, abstinence atd. Všechno pochopilo, proč ne?! Pásová ovulace. Testy, ultrazvukem. Chodil po špičce i další den. Období, jak den pokračuje. Pokračovat ve čtení →

Ahoj. Dlouho jsem nemohla otěhotnět, nedávno jsem se snažila rozptýlit. A tady to nefunguje. Nedávno jsem si všiml kapky krve (omlouvám se za podrobnosti). Nebylo nic jiného, ​​jen tahání bolesti. Neexistují žádné menstruace. Protože mám nízký prog, začal jsem pít Duphaston. Piju ještě pátý den menstruace. První test přišel s něčím divným, ale byl levný. Tato Frau. Toto je činidlo nebo druhý proužek. Už jsem zlomil všechny oči. Pokračovat ve čtení →

Dívky, milé! Prosím o pomoc. Brzy se ze sebe unavím.. S manželem jsme začali plánovat dítě, v prvním cyklu byl let, ve druhé služební cestě. A v tomto jsme se rozhodli odložit toto podnikání, protože bylo plánováno přestěhování do nového bytu, služební cesty a svatby přátel. Tento měsíc jsem mohla otěhotnět až 6. května. A jak se říká, kdyby foukal vítr.. nebo chránil. Můj cyklus je 28-29 dní. Poslední období skončilo 26. dubna. Zpoždění je nyní 17 dní. 45. den cyklu. Gynekolog má jasno v ničem. Pokračovat ve čtení →

Obvykle před menstruací táhne dolní část břicha za týden (ale stalo se to také 2). 3. ledna byla PA (předtím to bylo naposledy v září), ale ten chlap ve mně nedokončil přesně. Navíc ve stejný den by měla být podle kalendáře ovulace. Až 10 měsíců měsíčně, žaludek táhne 3 dny. Mohl bych například otěhotnět z mazání, nebo jsou takové pocity možné kvůli dlouhodobému nedostatku sexu a tělo je ve stresu? Uklidněte mě, prosím)) Pokračujte ve čtení →

Jsem si jist, že ti, kdo začnou psát, že je to všechno nesmysl, považují to za menstruaci atd., Žádám vás, abyste si tento názor ponechali u sebe. Poslední menstruace byla 16. července 2015, můj manžel a já známe přesný den početí 13. srpna! Protože se vždy chráníme a po mnoho let jsme nikdy neotěhotněli))) A v ten den jsme to zkusili poprvé a všechno fungovalo, po 11 dnech ode dne početí 2 testy ukázaly 2 proužky, druhý byl v té době stále velmi lehký ale bylo to vidět. Pokračovat ve čtení →

Kdo pil tuto drogu? Jaké výsledky jste přinesli? Můj první den mé poslední menstruace byl 17. ledna. zpoždění 14 dnů. v cyklu 45 dní ((Plánujeme dítě. Byla u lékaře, na vyšetření ucítila cystu. a na ultrazvuku viděla corpus luteum a mnoho folikulů říkalo, že právě druhý den došlo k ovulaci a v jednom vaječníku byla polycystická nemoc. nebo něco takového... ale to mi nebrání ve vývoji ovulace. řekla mi, abych se do toho nepokoušel, abych se nebál. Obecně platí, že zítra na hormony a pak okamžitě vypít dyufaston. Číst dále →

Ahoj! Mám v plánu otěhotnět. Poslední menstruace byla 04/09/2016 V den údajné menstruace, tj. 05/09/2016 ráno, bylo trochu krve a v noci došlo k úplnému pohlavnímu styku. Menstruace nepřišla po dobu 19 dnů, testy jsou negativní. Mohu být těhotná? Měl někdo podobnou situaci? Pokračovat ve čtení →

Dívky, drahá, pomozte! Můj cyklus je nestabilní, pak 20 dní, pak 38. To je od samého začátku, nemohli najít příčinu. Všechny hormony jsou normální. Snažili jsme se otěhotnět od ledna, nic nefungovalo (sledovali ovulaci ultrazvukem, pili duphaston). Minulý měsíc jsem se rozhodl dát si pauzu, nic jsem nesledoval, nedokážu si ani představit, kdy jsem měl ovulaci. První den poslední menstruace je 14. října. Program mého telefonu ukazuje, že moje průměrná délka cyklu je 31 dní, rozhodl jsem se provést test 34. den cyklu. Pokračovat ve čtení →

Poslední menstruace byla 27.07. Ovulace byla 6,08 ve stejný den byla PA. Poté manžel odešel na směnu. Podle ultrazvuku tvrdí, že plod je před vývojem o 1 týden, při pohledu na židli je děloha delší. Počítal jsem s kalendářem, pokud v červenci byla PA 6,07 a 24,07. Poté byla menstruace. Nemohla jsem otěhotnět před menstruací? Jednou po nich byl O. Nebo jen velké dítě. Pokračovat ve čtení →

Chceme druhé. Celý druhý den jsem se chystal nechat se otestovat, ale pak se ukázal jaksi nechráněný sex. Zajímalo by mě, jestli se ukázalo, že otěhotněla, pokud první den poslední menstruace byl 2,03 a na 10. S délkou cyklu 28-30 dnů. Pokračovat ve čtení →

Dívky, ani nevím, proč píšu a co od vás chci? Pravděpodobně doufám, že někdo byl v podobné situaci. Pokračovat ve čtení →

Holky! Dobrý den všem! MadeEvitest a já jsme nepochybovali: Pokračovat ve čtení →

moje dívka má 10 měsíců, menstruace začala, když jí bylo 5 měsíců. pouze ne konstantní, cykly jsou 28 dní, pak 45, pak 50. menstruace rozhodně není hubená, ale ani hojná, obvyklá. Stejně jako poslední dva cykly se více či méně normalizovaly. ale to je problém. měl sex s mým manželem, jako bez bolesti bez všeho. Výsledkem je, že druhý den potřísní některé hnědé sekrety... trochu. pro menstruaci trochu brzy. a trochu se rozmazává. Ale přihlásila se k lékaři, ale ne brzy. bez schůzky nepřijímáme vůbec. Jsem stále nemocný, mám rýmu. děvčata, četl jsem všechny druhy byaki. Pokračovat ve čtení →

holky pomáhají, zblázním se. Je mi 22 let, opravdu chci otěhotnět od 15 let s PCOS a celý život piju COC, aby menstruace pokračovala. Takže jsem pila poslední 2 roky. Jess skončila s pitím, aby otěhotněla! Šla jsem navštívit lékaře před menstruací, předepsala mi Duphaston 1 tab 3x denně (podle pokynů je to tak, jak to berou na endometriózu, ale NEMÁM TO ) od 5 m.ts do 27 mts také zvoní podle tohoto schématu a vitaminu. Pokračovat ve čtení →

Dívky, hodně textu, tak prostě řešte. Pokračovat ve čtení →

Dívky prosím pomozte.. moje sestra.. nechráněná PA byla 22. února. cyklus 28 dní. poslední menstruace začala 16. února. dnes udělal test. BB..10ml citlivost. dal jí jasný proužek. a o půl hodiny později duch. mocet, zda test je lež. a obecně je možné otěhotnět 6. den cyklu? Díky předem Číst dál →

Ahoj všichni na fóru. Nastal čas psát zde o mém problému a nečíst ostatní a pokusit se v nich najít. V červenci 2016 jsem přišel k lékaři s problémem, že jsem nemohl 2 roky otěhotnět. Prošel řadou testů, ultrazvuku. Ukázalo se, že jsem měl spoustu hormonů a infekcí, ale nejhorší bylo PCOS. Začali se léčit. Infekce byla vyléčena. A začali pracovat na hormonech. Byl tam vysoký prolaktin a nízký progesteron. Všichni byli léčeni. Vyrovnávejte hormony. A potom. Pokračovat ve čtení →

Dívky, myslíte si, že je možné těhotenství? Měla jsem menstruaci 6. června, ovulační den 14, nyní 27, tělesná teplota 36,9 až 37,1. Nejpozoruhodnější věcí je, že hrudník velmi bolí (dříve to tak nebylo), ale nezvyšuje se. Děloha trochu mravenčí a žaludek je poslední 2 dny oteklý a unavený. Zatím neexistuje způsob, jak provést test. Snažíme se otěhotnět půl roku Přečtěte si více →

Dívky opravdu potřebují vaši pomoc. Mám nestabilní smyčku, velmi nestabilní. Abych pochopil, kolik, uvedu počet dní v cyklu od června loňského roku: 25,24,40,35,39,76,42,47. Dnes je 49. den cyklu, ale nedochází k žádné menstruaci. Neexistuje ani těhotenství. Navíc během posledních dvou měsíců po ukončení menstruace začíná tmavě hnědý výtok a probíhá téměř až do další menstruace. Šel jsem s tímto problémem ke gynekologovi, na který jsem dostal odpověď: „Neotěhotníte až do října, přijdeme a provedeme vyšetření.“ Otázka: Má samozřejmě smysl počkat do října. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni, nyní přišlo moje druhé těhotenství, od COP uplynulo jen 10 měsíců, ale po porodu se můj idiotský cyklus nezměnil ((((ale to mi nezabránilo ani jednou od 1 pokusu o otěhotnění)), takže jsem určitě ráda, toto těhotenství je samozřejmě neočekávané, protože jsme to neplánovali, ale jednoduše jsme dodržovali kalendář menstruačního cyklu, tento zázrak mi ukázal, že byste měli být na svém zdraví, všechno je v bezpečí, protože před příšerami jsou jen dva dny, no, tady svádím svého manžela, říkají, ne což nebude, určitě nebude dlouho. Číst dále →

Ahoj! Stručně o hlavní věci, poslední menstruace 29. prosince, je cyklus nestabilní po 45-50 dnech zpoždění, zpravidla je ovulace možná pozdě, snažíme se otěhotnět po dlouhou dobu. Užíval jsem dyufaston půl roku, zatímco jsem užíval jeho cyklus, zdálo se, že se to stabilizovalo, ale v prosinci, s nástupem menstruace, jsem ho přestal užívat, protože to už bylo půl roku na hormony. V lednu nebyla žádná měsíční období, i když podle mých hrubých výpočtů měla být někde mezi 30. a 29. lednem. Obecně 29 zkouška proběhla a 3. února se mi zdálo, že je to duch. Pokračovat ve čtení →

Dívky, myslíte si, že je možné těhotenství? Měla jsem menstruaci 6. června, ovulační den 14, nyní 27, tělesná teplota 36,9 až 37,1. Nejpozoruhodnější věcí je, že hrudník velmi bolí (dříve to tak nebylo), ale nezvyšuje se. Děloha trochu mravenčí a žaludek je poslední 2 dny oteklý a unavený. Zatím neexistuje způsob, jak provést test. Snažíme se otěhotnět půl roku Přečtěte si více →

Rozhodl jsem se vyprávět svůj příběh. Trochu zopakuji s již zveřejněným příspěvkem, který jsem omylem smazal. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Cyklus je obvykle 26–28 dní. Poslední 3 cykly po 26 dnech byly. A v tomto srpnovém cyklu došlo ke zpoždění 6 dnů, poté přišla menstruace. Kdy si myslíš, že máš ovulaci? Ve dnech 19-20 cyklu? když nebyl žádný PA (možná kvůli tomu ne str. Přečíst více →

Holky! Dobrý den všem! Vytvořil jsem Evitest a nepochyboval jsem: Pokračovat ve čtení →

Členové mé rodiny velmi dobře vědí, že jednou za měsíc přijde období zvané „je lepší mě nezlobit“. Ze sladké a starostlivé manželky a matky jsem se změnil na podrážděné, mrzuté a kňouravé stvoření.