Ovariamin - návod k použití tablet při plánování těhotenství, složení, vedlejších účinků a ceny

Při přípravě na početí, během menopauzy nebo k léčbě pravidelných menstruačních nepravidelností je ženě předepsán Ovariamin. Tento doplněk stravy reguluje fungování urogenitálního a reprodukčního systému ovlivněním činnosti ovariálních funkcí. Nápravu můžete vzít až po absolvování vyšetření a podle pokynů gynekologa.

Návod k použití Ovariamin

Ovariamin tablety jsou biologicky aktivní doplněk stravy, který stimuluje práci ženských vaječníků. Nástroj patří do skupiny léků, které ovlivňují regulaci metabolických procesů v těle. Jeho příjem pomáhá snižovat hormony stimulující folikuly (FGS) ve fyziologické normě, aktivuje steroidogenní funkci vaječníků a normalizuje jejich práci.

Složení a forma uvolnění

Ovariamin je k dispozici ve formě potahovaných tablet pro orální podání o hmotnosti 155 nebo 355 mg. Cytamin (komplex bílkovin a nukleoproteinů izolovaných z vaječníků prasat a skotu) působí jako aktivní složka. Lék je balen v injekčních lahvičkách, po 20 tabletách nebo v blistrech, každý po 20 kusech, 2 blistry v balení. Kompletní složení produktu:

Ovariaminový prášek (specifické živočišné bílkoviny a nukleoproteiny)

Disperze kopolymeru kyseliny methakrylové (enterosolventní potah)

Farmakodynamika a farmakokinetika

Cytaminy Ovariamin je nehormonální léčivo, které přirozeně obnovuje normální fungování ženských vaječníků. Při užívání léku jeho aktivní složky snižují aktivitu adenohypofýzy, mají účinek podobný estrogenu. Podle odborných recenzí a studií dochází k normalizaci steroidogenní funkce vaječníků v důsledku interakce složek Ovariamin a FSH (folikuly stimulující hormony), jejichž hladina během léčby významně klesá.

Indikace pro použití

Doplněk stravy Ovariamin se doporučuje užívat při menstruačních poruchách, k normalizaci funkce vaječníků během menopauzy, při akutní a chronické formě adnexitidy - zánětu děložních přívěsků (vaječníky, vejcovody). Úplný seznam indikací k užívání léku:

 • plánování těhotenství;
 • narušení menstruačního cyklu v důsledku stresu nebo na pozadí nervového vyčerpání;
 • ženy ve věku 30 až 35 let - v rámci přípravy na inseminaci, oplodnění in vitro (společně s Epifaminem);
 • odstranění vedlejších syndromů na začátku menopauzy: snížení projevů „návalů“ (návalů), podrážděnosti a nestability nálady.

Při předepisování finančních prostředků ženám ve věku 25-30 let po operaci na vaječnících byla pozorována pozitivní hormonální odpověď při stimulaci vaječníků před IVF. Došlo k normalizaci hladiny gonadotropinů, progesteronu, estradiolu, zvýšení svalového tonusu, což zvyšuje pravděpodobnost pozitivního výsledku při oplodnění in vitro.

 • Jak zvýšit stránkovací soubor v systému Windows 7
 • Jak uklidnit nervový systém pomocí autogenního tréninku
 • Colon čistí jemnými projímadly

Jak se přípravek Ovariamin užívá k početí

Lék se užívá 10-15 minut před jídlem, denní dávka se rozdělí na dvě nebo tři dávky. Léčebný režim se vybírá individuálně, v závislosti na indikacích a individuálních charakteristikách těla pacienta. Před jmenováním se doporučuje podstoupit kompletní vyšetření. Návod k použití navrhuje následující dávku - 1-3 tablety 155 mg dvakrát až třikrát denně (celková denní dávka - 3-9 tablet (460-1400 mg) s délkou léčby od 10 dnů do dvou týdnů.

Aby se zvýšila pravděpodobnost těhotenství, doporučuje se partnerce ženy užívat některý z následujících léků (ke zlepšení kvality spermií):

 • Potencin;
 • Prostamen;
 • Testagen;
 • Spermactin.

Od kterého dne cyklu užívat Ovariamin

Poté, co jste odpověděli na otázku, zda příjem ovariaminu a ovulace souvisí, můžete pochopit mechanismus účinku léku a pravidla pro jeho podávání. Toto je rozhodující okamžik při plánování těhotenství. Oprava funkce vaječníků pro toto období je určujícím okamžikem, protože jejich dobře naolejovaný mechanismus práce zajišťuje možnost početí. Kurz užívání Ovariaminu začíná v první fázi menstruačního cyklu, první nebo pátý den, v závislosti na doporučeních lékaře. Opakovaný kurz je předepsán za 3-4 měsíce..

speciální instrukce

Před zahájením léčby musí žena bez ohledu na stávající příznaky a indikace k použití projít příslušnými testy a podstoupit nezbytná vyšetření. Užívání léku bez doporučení gynekologa se nedoporučuje. Podle pokynů je látka brána jako doplněk pro zánětlivá onemocnění a syndrom ochuzeného vaječníku. Neprovádějte léčbu fibroidů, endometriózy dělohy.

 • Obsedantně kompulzivní porucha - příznaky a léčba. Diagnostika a test obsedantně-kompulzivní poruchy
 • Nakládané okurky bez sterilizace
 • Jak zhubnout bez diety a odstranit břicho

Lékové interakce

Vliv na účinnost působení jiných léků nebyl identifikován, proto lze aditivum předepsat jako součást komplexní terapie souběžně s jinými léky. Během přípravy ženského těla na umělou inseminaci je Ovariamin předepsán ve spojení s Cytamin Epifaminem, doplňkovou látkou vyráběnou na bázi epifýzových tkání skotu, která ovlivňuje funkce endokrinního a imunitního systému, zlepšuje hematologické parametry a celkový stav těla.

Nežádoucí účinky a předávkování

Případy předávkování nebyly zjištěny. U většiny žen tělo dobře snáší léčbu Ovariaminem; vedlejší účinky se zpravidla nevyskytují. Alergické reakce jsou možné s individuální nesnášenlivostí k jedné z aktivních složek léčiva - kožní vyrážky, kopřivka, závratě a nevolnost. Pokud se tyto příznaky objeví, měli byste se poradit se svým lékařem..

Kontraindikace

Lék je přísně kontraindikován u žen během těhotenství a kojení. V případě podezření, že došlo k těhotenství, je léčba okamžitě zastavena. Pokud je zjištěna individuální intolerance nebo přecitlivělost na kteroukoli z aktivních nebo pomocných složek, je také přerušen průběh léčby a je vybrán analog, který nahradí.

Podmínky prodeje a skladování

Vydává se bez lékařského předpisu a prodává se v lékárnách. Výrobek musí být skladován na tmavém a suchém místě, chráněn před přímým slunečním světlem, při teplotě 2 až 20 ° C. Držte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti - 3 roky, počínaje datem uvedeným na obalu.

Analogy

Neexistují žádné strukturní analogy léku. Při absenci klinického účinku při užívání doplňku je nahrazen analogem s podobným mechanismem účinku, vyrobeným na základě jiných účinných látek. V závislosti na indikacích pro přijetí je agent nahrazen jedním z následujících léků:

 • Viardo-forte - je předepsán ženám s nedostatečnou hladinou testosteronu, pro doplnění nedostatku vitamínů nebo stopových prvků, jako pomoc při onemocněních reprodukčního systému.
 • Detmetra - používá se jako obecné tonikum v klimakterickém období života ženy.
 • Diamine - určen k normalizaci hladiny kyseliny listové v ženském těle, obnovení intenzity průtoku krve v urogenitálním systému.
 • Likoprofit je vitamínový a minerální bylinný komplex předepsaný ke stabilizaci sexuálních a reprodukčních funkcí.
 • Osteopan je lék pro ženy zralého a staršího věku, jehož působení je zaměřeno na obnovení zdravého minerálního a vitamínového metabolismu a doplnění nedostatku zinku, vápníku, hořčíku, vitaminu D v těle.

Návod k použití Ovariamin

Ovariamin se doporučuje užívat při jakémkoli stavu vyžadujícím korekci funkce vaječníků. Jak užívat Ovariamin pro ty, kteří plánují těhotenství, musím zvolit den cyklu?
Obecné informace o aplikaci:

 • není návykové,
 • žádné vedlejší účinky,
 • trvalé použití je přípustné,
 • lze použít v jakékoli fázi menstruačního cyklu,
 • účinek přípravku začíná od 5. dne používání a trvá 2-3 měsíce.,
 • lze kombinovat s hormonálními léky nebo jinými cytaminy v komplexní terapii *.

Jak se přípravek Ovariamin užívá, pokud plánujete otěhotnět. Ovariaminový režim.

Účel / symptomatologieMnožství za denDélka kurzuPravidelnost kurzu
Příprava na početí2 tab. * 2krát denně20 dníPřed koncepcí
Podpora zhoršené funkce vaječníků2 tab. * 2krát denně30 dníNutnost
Podpora stresuKarta 1-3. * 2-3krát denně10-15 dníKaždých 3-6 měsíců.
V komplexní terapii
s hormonálními léky
Karta 1-3. * 2-3krát denně30 dníKaždé 3 měsíce.
Zotavení po přerušení těhotenstvíKarta 1-3. * 2-3krát denně30 dníKaždé 3 měsíce.

Nehormonální produkt. Lze vzít z kteréhokoli dne cyklu.

Důležité! Výrobek není určen k použití dětmi, těhotnými nebo kojícími ženami. Při přípravě na těhotenství se aplikuje přísně před počátkem..

Biologicky aktivní doplněk stravy. Není to droga.

* Po dohodě s ošetřujícím lékařem.

 • Ovariamin
 • Cytaminy

Ovariamin

Složení

Přípravek obsahuje aktivní složku cytamin a komplex dalších nukleoproteinů a bílkovin, které jsou izolovány z vaječníků zvířat - skotu nebo prasat.

Formulář vydání

Ovariamin se vyrábí ve potahovaných tabletách. Tablety jsou baleny v lahvičkách po 20.

farmaceutický účinek

Ovaiamin má účinek podobný estrogenu.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Složky tohoto léčiva pocházejí z hovězích vaječníků. Obsahují řadu nukleoproteinů a proteinů, které pomáhají obnovit funkční stav ženských vaječníků..

Během léčby dochází ke snížení gonadotropní aktivity adenohypofýzy, ke zlepšení steroidogenní funkce vaječníků, ke snížení počtu hormonů stimulujících folikuly.

Účinné látky léčiva jsou nehormonální a mají vysoký účinek podobný estrogenu. Přípravek neobsahuje konzervační látky, takže jej lze zahrnout do kombinované terapie.

Indikace pro použití

Hlavními indikacemi pro použití léku je narušení vaječníků, když:

 • akutní a chronická forma adnexitidy;
 • klimakterické období;
 • poruchy menstruačního cyklu.

Kontraindikace

Nedoporučuje se užívat drogu, pokud:

 • kojení, těhotenství;
 • přecitlivělost na jeho složky.

Vedlejší efekty

Během léčby tímto přípravkem nebyl pozorován vývoj vedlejších účinků. Nelze však vyloučit vývoj některých alergických projevů..

Ovariamin, návod k použití (metoda a dávkování)

Tento lék je určen k užívání orálně před jídlem po dobu 10-15 minut..

Podrobný plán, jak užívat Ovariamin k otěhotnění, vypracuje ošetřující lékař pro pacientky po úplném vyšetření a absolvování nezbytných testů. Současně je průměrná dávka léku 0,01-0,02 g až 2-3krát denně.

Délka léčby je obvykle 10-15 dní. Pokud však nedojde k těhotenství, pak se po 3-6 měsících léčba opakuje. Ačkoli ve většině případů by tento doplněk měl být užíván pro koncepci ne déle než 1-2 kurzy.

Předávkovat

Případy předávkování nebyly zaznamenány, ale doporučený dávkovací režim by neměl být překročen.

Interakce

Lékové interakce s jinými léky nebyly identifikovány, proto mohou být do kombinované léčby zahrnuty doplňky stravy.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Uchovávejte tento doplněk na tmavém, suchém a chladném místě mimo dosah dětí..

Skladovatelnost

Ovariaminovy ​​analogy

Strukturní analogy nebyly vyvinuty. Podobná akce je také typická pro Viardot-Forte, Diamine Forte, SpermActive, Detmetra, Yohimbe, Laveron, Likoprofit, Multimen, Osteopan, Potencin, Prostamen, Stalon, SpermActin, Testagen a další prostředky.

Recenze o Ovariamin

Tento lék je často předepisován ženám při plánování těhotenství. Zároveň jsou recenze těch, kteří otěhotní, pozitivní. Jak uvádí mnoho žen, po absolvování pouze jednoho kurzu brzy dojde k požadovanému těhotenství. Samozřejmě za předpokladu, že neexistují žádné závažné patologie vyžadující významné intervence, například čistě lékařské nebo chirurgické.

Léčba tímto lékem dobře pomáhá, když jsou například ženám diagnostikovány takzvané „líné“ vaječníky. Recenze o Ovariamin s vyčerpáním vaječníků také obsahují informace o pozitivním výsledku léčby - těhotenství nastává po 2 měsících!

Navíc při užívání tohoto komplexu zmizí nepohodlí u pacientů, například překrvení mléčných žláz před nástupem menstruace, bolest na hrudi nebo v podbřišku. Podobné informace jsou také obsaženy v recenzích o ovariaminu v menopauze, kdy mnoho žen pociťuje snížení kvality života právě kvůli nepříjemným příznakům. Během tohoto období vám užívání léku také umožňuje výrazně zmírnit stav.

Po analýze všech názorů je zřejmé, že tento doplněk je vysoce účinný. Během léčby se funkce vaječníků rychle normalizuje. Samozřejmě se nedoporučuje užívat tento lék samostatně. Aby byla léčba úspěšná při plánování těhotenství, je důležité pravidelně navštěvovat gynekologa a konzultovat použití různých vitamínů a užitečných látek. Pokud je léčba nutná, měli byste se rozhodně zeptat svého lékaře na možnost užívání drogy a jak ji správně užívat..

Ovariamin cena kde koupit

V Moskvě si můžete koupit Ovariamin za cenu 619 rublů.

Ovariamin pro neplodnost

Častou příčinou neplodnosti je hormonální nerovnováha v těle ženy. Funkce vaječníků nepřímo závisí na dostatečném množství vitamínů a uvolňujících faktorech, jakož i na vzájemné interakci hormonů. Za účelem regulace sekrece estrogenu na úrovni vaječníků je Ovariamin indikován k neplodnosti. Komentáře lékařů k tomuto nástroji naznačují jeho schopnost zvyšovat hladinu estrogenu díky účinné látce - cytaminům.

Co je to za drogu Ovariamin

Ovariamin není lék, ale biologicky aktivní přísada (BAA). Jedná se o certifikovaný vývoj dvou institutů v Petrohradě. Tento výrobek obsahuje následující součásti:

 • extrakt z vaječníků skotu;
 • hlavní skupiny vitamínů (B1, B2, B3, A, E, PP);
 • makro- a mikroelementy (Al, Zn, Fe, Co, Cu, Mg, Ca);
 • aminokyseliny.

Je velmi důležité si uvědomit, že Ovariamin je velmi bohatý na aminokyseliny:

 • L-arginin;
 • kyselina jantarová;
 • Kyselina 2-amino-3-methylbutanová;
 • kyselina aminooctová;
 • kyselina aminopropionová;
 • isoleucin;
 • kyselina aminopentadioová;
 • kyselina alfa-amino-beta-propionová;
 • lysin;
 • fenylalanin;
 • leucin;
 • prolin.

Na otázku, zda Ovariamin pomáhá otěhotnět, musíte vzít v úvahu specifika jeho působení. Zvyšováním produkce estrogenu je Ovariamin účinný při léčbě stavů s nízkou nebo vysokou hladinou antagonistů estrogenu, jejichž produkce je snížena ve smyčce negativní zpětné vazby. Následně bude vyléčena neplodnost na tomto pozadí.

Ovariamin akce

Lék působí komplexním způsobem a pomáhá obnovit homeostázu v těle. Díky komplexu vitamínů a minerálů se funkce vaječníků nepřímo zlepšuje, protože nedostatek těchto biologicky aktivních látek vede k jejich zažívací dysfunkci, neplodnosti. Cytaminy obsažené v doplňku stravy mají přímý účinek na vaječníky, pomáhají zvyšovat produkci estrogenu a obnovovat funkce buněk vaječníků.

Spolu s cytaminy vytvářejí aminokyseliny anabolické procesy podporující růst a zrání oocytů, což se projevuje normalizací menstruačního cyklu, stejně jako vznikem plné ovulace, uvolněním oocytu a možností početí. Klinické studie ukazují účinnost doplňků stravy při léčbě neplodnosti z hypoestrogenních stavů, stejně jako hypofunkci vaječníků nebo při plánování těhotenství v pozdním reprodukčním věku. Klinické účinky se projevují:

 • snížení příznaků menopauzy;
 • obnovení menstruačního cyklu;
 • zlepšení funkce vaječníků a zvětšení jejich velikosti.

Pravidla pro užívání Ovariamin

Pro početí

Aby bylo možné plánovat těhotenství nebo se připravit na těhotenství u žen, které nemají problémy s menstruačním cyklem s mírným poklesem estrogenu, měl by se přípravek Ovariamin užívat od 3-4 dnů nového cyklu (po nástupu menstruace) do nástupu očekávané ovulace (14-15 dnů cyklu). Denní dávka se pohybuje od 3 do 9 tablet, vybírá se individuálně s přihlédnutím k výsledkům testu.

20denní schéma se také často používá pro ty, kteří nemají závažné porušení a připravují se na matku: 2 tablety ráno a večer jsou předepsány, aby trvaly 20 dní. Při léčbě neplodnosti lékař zkontroluje změnu těchto ukazatelů:

 • přítomnost ovulace;
 • Úroveň LH, FSH;
 • hladina estradiolu v krvi.

Průběh léčby netrvá déle než 3 měsíce, neúčinnost Ovariaminu v neplodnosti naznačuje nedostatečnou diagnostiku obecné nebo gynekologické patologie.

Jak se užívá při menopauze

Období menopauzy je doprovázeno poklesem hladiny ženských pohlavních hormonů. Většina příznaků tohoto stavu je způsobena nedostatkem estrogenu. Ovariamin může být účinnou náhražkou hormonálních léků k léčbě příznaků menopauzy, jako jsou návaly horka, snížené libido, emoční labilita.

Výhody oproti hormonům spočívají v tom, že samotný Ovariamin stimuluje produkci estrogenů v těle a substituční léčba naopak snižuje produkci vlastních hormonů podle principu zpětné vazby. Ovariamin je předepisován ve 20denním kurzu po dobu 1 měsíce, počáteční dávka je 4 tablety denně (2 tablety dvakrát denně), pokud je neúčinná, lze dávku zvýšit na 9 tablet denně (3 ks. 3x denně).

Prolomení cyklu

Menstruační nepravidelnosti se vyskytují v důsledku organických lézí reprodukčních orgánů nebo v důsledku hormonální nerovnováhy. Ovariamin, působící na ovariální tkáň, je účinný při neplodnosti:

 • způsobené dlouhodobým užíváním COC;
 • s anovulačními cykly způsobenými poklesem estradiolu - pak se vajíčko neuvolňuje z Graafiánského váčku a nedochází k ovulaci;
 • alimertální faktory vedoucí k menstruační dysfunkci - nedostatek živin ve stravě;
 • neplodnost neurčené povahy.

Průběh léčby neplodnosti obvykle trvá 20 dní, podle standardního schématu 2krát denně, 2 tablety. Léčba se provádí až 3 měsíce, během nichž může lékař předepsat krevní test na hormony a ultrazvukové vyšetření, na základě kterého se dávka změní na 9 tablet denně a počet schůzek se prodlouží na 30 dní v měsíci. Jmenování by mělo být založeno na výchozích krevních testech na FSH, LH a estradiol.

Komu je lék kontraindikován

Vzhledem k tomu, že Ovariamin má nepřímý účinek na vaječníky a je určen ke zvýšení produkce estrogenu, existují podmínky, za kterých může dojít k poškození užívání drogy..

 1. Hyper- a paraplastické procesy dělohy a endometria (endometrióza, myom dělohy, hyperplazie endometria).
 2. Během těhotenství. Vývoj plodu je doprovázen změnou hladiny pohlavních hormonů. Stimulace produkce estradiolu může poškodit embryo, zejména na počátku vývoje (až 10 týdnů).
 3. Kojení. Během laktace je kvůli vysokému obsahu prolaktinu potlačována sekrece FSH a LH (což vede k laktační amenorei). Zvýšené hladiny pohlavních hormonů mohou snížit hladinu prolaktinu a způsobit předčasné ukončení laktace.
 4. Individuální nesnášenlivost. Pokud po užití přípravku Ovariamin dojde k svědění, zarudnutí kůže, vyrážce, dušnosti - musíte okamžitě přestat užívat léky.
 5. Dětství a puberta. Pokud dívka neměla menstruační cyklus, může jakýkoli dopad na neformovaný endokrinní systém způsobit újmu.

Levné analogy

Neexistují žádné strukturní analogy Ovariaminu. Cenově dostupnější léky s podobným mechanismem účinku.

 1. Injekce Metro-Adnex. Homeopatický lék s protizánětlivými a imunomodulačními účinky. Je účinný při léčbě chronické endometritidy, salpingo-oopharitidy a dalších zánětlivých procesů pánevních orgánů. Léčivo se podává injekčně nebo se užívá orálně, předtím se rozpustí v 50 ml vody.
 2. Adnexina. Doplněk stravy s dekongestivním, protizánětlivým, hormonálně stimulujícím a vstřebávajícím účinkem. Je indikován k léčbě dysplastických procesů endometria, léčbě chronických zánětlivých onemocnění reprodukčního systému, neplodnosti.
 3. Viardot Forte. Stimuluje práci vaječníků, je účinná při léčbě příznaků menopauzy, normalizuje hormony a menstruační cyklus.
 4. Vivital. Má tonizující účinek, zlepšuje fungování reprodukčního systému.
 5. Damiana Forte. Obnovuje funkce reprodukčního systému.
 6. Laverone. Stimuluje průtok krve do pánevních orgánů, zvyšuje aktivitu centrálního nervového systému a endokrinního systému. Zvyšuje libido.
 7. Tsi-klim. Obnovuje funkce reprodukčního systému během menopauzy, má tonizující účinek.

Ovariamin: jak se připravit na početí nebo zmírnit menopauzu

Ovariamin je doplněk stravy ze skupiny cytaminů. Je přírodního původu a je přirozeným bioregulátorem ovulační funkce vaječníků. Díky svému estrogennímu účinku se používá při IVF a při přípravě na početí.

Fotografie z webu irecommend.ru

Hlavní výhodou přípravku Ovariamin je mírný, ale účinný účinek na hormonální pozadí ženy s téměř úplnou absencí kontraindikací a vedlejších reakcí. Lék je perfektně kombinován s mnoha dalšími léky, obsahuje mnoho užitečných látek a je vydáván bez lékařského předpisu.

Složení a dopad

Komplexní přípravek Ovariamin je jedním z vývojů vědců Petrohradského institutu gerontologie. Jeho tvorba je založena na teorii bioregulace peptidů, která nese nejen omlazení buněk, ale také obnovu poškozených orgánů a systémů..

Ovariamin obsahuje cytamin - hlavní účinnou látku a peptidový komplex aminokyselin (tyrosin, L-arginin, kyseliny asparagové a glutamové, glycin, leucin, lysin). Bioregulátor je navíc bohatý na vitamíny, bílkoviny, nukleoproteiny a stopové prvky.

Výsledky mnohaleté praxe ukázaly, že Ovariamin má cílený účinek na vaječníky ženy. Pokud je snížena funkčnost buněk, cytamin normalizuje jejich práci, zvyšuje aktivitu a stimuluje tvorbu estrogenů. Když pacient zjistí syndrom „líných“ vaječníků, bioregulátor obnoví cyklus, zlepší růst a stimuluje uvolnění vajíčka.

Během menopauzy pomůže Ovariamin zvládnout takové nepříjemné příznaky, jako jsou výkyvy nálady, podrážděnost, zvýšené pocení, návaly horka. Pokud neexistují žádné zdravotní problémy, bude cytamin sloužit jako potrava pro buňky, podporovat normální fungování a udržovat činnost žláz po mnoho let.

Bioregulátor Ovariamin se získává z vaječníků mladých zvířat. Droga se prodává ve formě tablet balených v plastových lahvích po 40 kusech.

Indikace a kontraindikace

Cytamin Ovariamin se doporučuje pro použití při dysfunkci vaječníků, plánování početí, ke korekci měsíčního cyklu, k léčbě různých hormonálních poruch způsobených špatným fungováním žláz. Bioregulátor je často předepsán po potratu, v pre- a pooperačním období pro gynekologické manipulace a potrat.

Indikace pro použití Ovariamin:

 • hormonální neplodnost;
 • syndrom selhání vaječníků (časná menopauza);
 • obvyklý potrat;
 • časté jednofázové menstruační cykly;
 • amenorea (absence menstruace);
 • dlouhodobé užívání antikoncepce;
 • špatná ovulace;
 • výstup z vyvrcholení drog.

U IVF je bioregulátor Ovariamin předepisován společně s dalšími léky, které stimulují hormonální systém a zvyšují imunitu.

V některých případech se cytamin používá k léčbě migrény a vaskulární dystonie. Gynekologové předepisují Ovariamin k vymizení menstruace způsobené špatnou výživou, anorexií, metabolickými poruchami, onemocněním jater.

Bioregulátor neobsahuje hormony a je pro tělo zcela bezpečný. Navzdory tomu byste se neměli nechat unést cytaminem - lék má kontraindikace:

 • individuální nesnášenlivost složek;
 • těhotenství;
 • kojení.

U dívek mladších 18 let může být bioregulátor Ovariamin užíván pouze na lékařský předpis. Pacienti s diabetes mellitus by měli vzít v úvahu, že doplněk stravy obsahuje glukózu.

Pokyny a dávkování

Pokyny k použití naznačují, že pravidla pro užívání přípravku Ovariamin závisí na typu porušení. Lékař by proto měl předepsat bioregulátor a určit schéma aplikace. V průměru je jeden cyklus léčby cytaminem 2–3 týdny, někdy i déle.

Ovariamin s nepravidelným cyklem

Ovariamin je účinný při menstruačních nepravidelnostech jakékoli povahy. Důvodem porušení může být:

 • dlouhodobé užívání perorálních kontraceptiv;
 • pokles hladin estradiolu;
 • špatná výživa;
 • stres, přepracování, vážná nemoc;
 • hormonální nerovnováha.

Pro léčbu nepravidelného cyklu je pacientům v reprodukčním věku předepsáno používání bioregulátoru Ovariamin. Tablety se pijí podle standardního schématu:

 • užívání cytaminu je zahájeno 2-3 dny před ovulací;
 • kapsle se užívají ráno a večer, 2 kusy najednou;
 • léčba pokračuje po dobu 20 dnů.

Po krátké přestávce se pokračuje v léčbě, dokud se úplně neobnoví měsíční cyklus..

Při užívání přípravku Ovariamin u žen zmizí nepříjemné pocity, které předcházejí nástupu menstruace: bolest v podbřišku a na hrudi, překrvení mléčných žláz, podrážděnost.

Pokud se po 3 měsících neobnoví menstruační cyklus, měli byste se poradit se svým lékařem o jmenování jiného léku.

Ovariamin při plánování těhotenství

Fotografie ze stránek pinterest.com

Bioregulátor Ovariamin je zvláště účinný při plánování těhotenství. Příčinou selhání jsou často problémy s ovulací - uvolnění vajíčka se časem posune nebo k němu nedojde vůbec. Cytamin odvádí s touto nepříjemnou překážkou vynikající práci a rychle obnovuje schopnost otěhotnět..

Užívání přípravku Ovariamin při plánování těhotenství začíná 3-4 dny folikulárního cyklu a pokračuje až do očekávaného uvolnění vajíčka (14-15 dnů). Bioregulátor se konzumuje 15–20 minut před jídlem bez žvýkání. Denní dávka léku je individuální.

Obecně je léčebný režim s Ovariaminem následující:

 • užívejte bioregulátor se 4 kapslemi denně - dvě ráno a večer. V budoucnu může být podíl léku zvýšen;
 • po dobu ovulace a luteální fáze je příjem doplňků stravy zastaven;
 • s nástupem menstruace je léčba obnovena.

Pro ty, kteří nemají vážné porušení v ovulačním cyklu, se doporučuje Ovariamin pro koncepci užívat po dobu 20 dnů v řadě, přičemž si vezme týdenní přestávku. Aby se zotavil z potratu, je předepsán cytamin 1-3 tobolky dvakrát denně po dobu jednoho měsíce. Průběh léčby se opakuje každých deset let až do těhotenství..

Pokud v období přípravy na početí žena trpí silným stresem, je Ovariamin předepsán k prevenci hormonálních poruch, 2 tablety 1-3krát denně. Průběh léčby je 10-14 dní.

Ovariamin pro neplodnost

Někdy nemohou zcela zdravé pacientky otěhotnět. V tomto případě nemá smysl předepisovat hormonální látky, protože reprodukční systém je v pořádku. A právě tady přichází na pomoc bioregulátor Ovariamin..

Cytamin, který se účastní metabolismu peptidů, jemně „tlačí“ vaječníky do požadované koncepce, obnovuje buňky a uzdravuje menší poškození. Pokud je výsledek příznivý, těhotenství může nastat během 2-3 měsíců léčby.

Pokud žena nemá narušený menstruační cyklus a příčina neplodnosti spočívá v životních podmínkách nebo je obecně nejasná, doporučuje se profylaktický průběh užívání přípravku Ovariamin: 1 tobolka každých 12 hodin, počínaje třetím dnem nového cyklu. Průběh léčby je 15-18 dní.

Pokud nedošlo k početí, bioregulátor se odebírá podle stejného schématu po menstruaci. Průběh terapie se někdy musí opakovat až 6krát nebo vícekrát. Všechno je velmi individuální.

Stává se, že i přes přijatá opatření žena stále nedokáže otěhotnět. V tomto případě se páry uchýlí k oplodnění in vitro. Nízké hladiny anti-Mülleriánského hormonu (AMH) a fluktuace follitropinu (FSH) představují vážné nebezpečí během období přípravy protokolu. Stejný cytamin pomůže snížit množství folikuly stimulujícího hormonu a tlačit vaječníky k produkci steroidů..

Ovariamin před IVF se používá společně s Epifaminem (bioregulátor epifýzy) a Vasalaminem (vaskulární bioregulátor). Pro ženu, která se připravuje na oplodnění in vitro, je lepší začít užívat drogu v cyklu předcházejícím protokolu, od 2 do 12 dnů. Mělo by se užívat 6 tablet denně.

Ovariamin s menopauzou

Bioregulátor Ovariamin je pro menopauzu nepostradatelný. V okamžiku, kdy funkce vaječníků zmizí a v těle se objeví mnoho poruch, cytamin:

 • podporuje zdraví žláz;
 • obnovuje buněčnou aktivitu;
 • snižuje nepříjemné příznaky;
 • zabraňuje rozvoji gynekologických onemocnění.

Schéma užívání Ovariaminu s menopauzou je následující:

 • s nevyjádřenými poruchami zdraví - 4 tobolky denně;
 • s nárůstem nepříjemných příznaků se dávka zvyšuje na 9 tablet denně (3 pilulky ve třech rozdělených dávkách);
 • se zlepšením zdraví se množství léku snižuje.

Délka léčby je 18–21 dní. Po 3 týdnech lze léčbu opakovat.

Ovariamin byste měli začít užívat s menopauzou při prvních příznacích menopauzy, jakmile testy prokáží nadbytek FSH.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky bioregulátoru jsou extrémně vzácné. Při individuální citlivosti na přísady a předávkování se mohou objevit alergie. V takovém případě byste měli užít 8–10 tablet aktivního uhlí nebo vypít Sorbex.

Interakce s jinými léky

Přírodní bioregulátor se dobře hodí k jiným lékům a ani alkohol nesnižuje jeho účinnost. Proto může být cytamin bezpečně použit při komplexní léčbě různých hormonálních poruch..

Ovariamin neovlivňuje rychlost reakcí ani schopnost řídit auto. Žena, která užívá léky, může vést svůj předchozí životní styl a vykonávat práci, která vyžaduje zvýšenou pozornost.

Náklady na Ovariamin

Cena citaminu je poměrně vysoká. Balení 40 tobolek stojí asi 700 rublů. Pro úplné ošetření budete potřebovat dvě lahve léku, někdy i více. Uvedená cena platí pro leden 2019.

Analogy

Ovariamin nemá strukturální synonyma. Existují ale léky, které mají podobný terapeutický účinek. S výběrem náhražky by měl zacházet lékař, nejlépe po absolvování testů na hormony.

Populární analogy Ovariamin:

 • Vivital. Přírodní lék. Stabilizuje emoční pozadí, obnovuje zdraví urogenitálního systému. Droga je v lékárnách extrémně vzácná, takže její cena není známa.
 • Tsi-klim. Populární medicína ruské výroby. Eliminuje příznaky menopauzy, normalizuje hormony. Náklady na balení tablet č. 40 - 328 rublů.
 • Remens. Přírodní homeopatický lék. Je určen ke komplexní eliminaci adnexitidy, endometritidy, PMS, dysmenorey a amenorey, poruch menopauzy, symptomů menopauzy. Cena léku je 480-500 rublů za balení.

Jako analogy Ovariamin lze také použít tinkturu Metro-Adnex-Iniel a Adnexin, ale tyto léky jsou v lékárnách velmi zřídka, takže o jejich ceně není nic známo.

Bioregulátor Ovariamin vám umožňuje jemně a levně vyřešit mnoho ženských problémů, obnovit reprodukční zdraví a přiblížit dlouho očekávané těhotenství. Aby byla léčba úspěšná, je nutné užívat cytamin přísně podle pokynů a pouze pod dohledem lékaře..

Autor: Elena Medvedeva, lékařka,
speciálně pro Mama66

Ovariamin: jak se má otěhotnět?

U žen starších 35 let je lék Ovariamin (návod k použití) často předepisován při plánování IVF a dokonce i přirozeného početí. Opravdu doplněk stravy pomáhá otěhotnět, nebo je to jen další komerční krok farmaceutického průmyslu?

Složení a vlastnosti Ovariamin

Ovariamin patří do homeopatické skupiny. Obsahuje bílkoviny, bílkoviny, komplex polypeptidů a nukleových kyselin získaných z tkání skotu. Kromě toho se při výrobě tohoto produktu používá laktóza, stearát vápenatý a enterická složka, která působí jako obal léčiva..

Vyrábí produkt ve formě tablet, 40 kusů v balení. Barva tablety se může lišit v závislosti na výrobci a typu použitého enterického potahu. A navzdory skutečnosti, že lék neobsahuje hormony, nedoporučuje se přijímat nezávislé rozhodnutí o jeho užívání. Stejně jako jakýkoli jiný lék se stejným spektrem účinků na tělo je Ovariamin předepsán lékařem.

Ovariamin je doplněk stravy založený na bylinných přísadách.

Čtěte dále a zjistěte, jaká je role Ovariamina v koncepci.

Předepisování léku

Tento doplněk stravy může lékař předepsat v následujících případech:

 • ve fázi plánování těhotenství za účelem přípravy těla;
 • po dlouhodobém užívání hormonální antikoncepce za účelem zlepšení fungování reprodukčního systému;
 • s anamnézou nevysvětlitelné neplodnosti;
 • v přítomnosti často opakovaných anovulačních cyklů;
 • při opuštění umělé menopauzy vyvolané léky;
 • potlačit nepříjemné příznaky menopauzy.

Samostatně bych chtěl poznamenat, že Ovariamin je také předepsán v programu IVF. V tomto případě se doplněk stravy používá k prevenci vyčerpání přívěsků, k normalizaci epifýzy a také k narušení růstu a zrání dominantního folikulu. Doplněk stravy v případě IVF se používá v dospělém věku - 30-40 let.

Ovariamin s IVF umožňuje lékaři regulovat reprodukční procesy v těle nastávající matky. Z tohoto důvodu se doplňky stravy používají v kombinaci s jinými léky..

Ti, kterým Ovariamin pomohl otěhotnět, si povšimněte, že pozitivního účinku se dosáhne po užívání tohoto doplňku stravy.

Funkce aplikace

Jak správně pít Ovariamin k otěhotnění? Zde spíše užívání doplňků stravy nestimuluje nástup těhotenství, ale pomáhá vytvářet vhodnější podmínky pro nástup příznivého početí a narození dítěte..

Ale jak správně užívat Ovariamin, to není na škodu vědět. Okamžitě je třeba říci, že neexistují přesné informace, pokud je nutné přijmout tento lék, protože údaje o pokynech k použití drogy jsou označeny rozmazané.

Natalia Mezentseva, specialistka na plodnost na klinice Adonis v Kyjevě

Proto je nejprve nutné vzít v úvahu režim Ovariamin, který sestavuje lékař.

V zásadě se doplňky stravy užívají v dávce 3 až 9 tablet denně, přičemž jejich množství závisí na:

 • výsledky předběžných analýz;
 • celkový stav pacienta;
 • důvody pro vývoj patologického stavu, který vedl k neplodnosti;
 • údaje získané v důsledku ultrazvukového vyšetření;
 • další parametry;
 • harmonogram umělé inseminace, pokud existuje;
 • růst endometria.

Důležité! V případě užívání přípravku Ovariamin společně s hormonální léčbou musí lékař vzít v úvahu všechny složky komplexu a jejich vliv, jakož i kompatibilitu.

Schéma užívání tohoto doplňku stravy závisí na problému, který je třeba odstranit:

 1. Údržba příloh - 2 tablety 2krát denně. Kurz terapie je měsíc. Potřebu druhého kurzu stanoví lékař individuálně..
 2. Zotavení po ukončení těhotenství - 1-3 tablety 2krát denně. Rozdíly v počtu pilulek závisí na složitosti procesu potratu - období, důvod atd. Průběh léčby je 30 dní.
 3. Údržba funkcí vaječníků po silném stresu - 1-3 tablety 1-3krát denně. Délka kurzu je 10-15 dní každé 3 měsíce. Lékař opět zvolí přesné schéma..

Podle předpisu některých lékařů musí být příjem tohoto doplňku zahájen 3 dny před začátkem dalšího menstruačního cyklu a pokračovat v něm další dva týdny po ovulaci. Po 3 měsících průběh léčby končí a v případě potřeby se podle uvážení lékaře po chvíli znovu obnoví. V případě úplného odmítnutí doplňků stravy by mělo být ukončení léčby pozvolné, protože jsou možné vedlejší účinky.

Preventivní opatření

Vzhledem k tomu, že Ovariamin je doplněk stravy vyvinutý na základě přírodních složek, nemá prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky.

Pokud jde o preventivní opatření, nedoporučuje se užívat Ovariamin v těchto případech:

 1. Během těhotenství. Účinné látky přítomné v přípravku ovlivňují fungování přívěsků a hormonální hladiny, což může negativně ovlivnit vývoj embrya.
 2. Kojení. S ohledem na stejný účinek na hormonální hladiny může laktace předčasně skončit..
 3. Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
 4. Dívky v pubertě a děti kvůli neúplnému vývoji reprodukčního systému. BAA v tomto případě může vyvolat patologické změny v reprodukčním systému.
 5. S nadbytkem estrogenu v těle ženy může doplněk stravy vyvolat silnou hormonální nerovnováhu.
 6. Ovariamin je kontraindikován pro muže kvůli jeho vlivu na hormonální hladiny.

Rovněž se nedoporučuje odchýlit se od léčebného režimu předepsaného lékařem. To může negativně ovlivnit pohodu a celkové zdraví..

Alternativní prostředky nápravy

Tento doplněk stravy nemá obdoby z hlediska farmakologické podobnosti. Zároveň však lékaři často předepisují léky se stejným účinkem nebo co nejblíže k němu..

Analogy ovariaminu zahrnují následující léky:

 • "Prostamen";
 • "Detmeter";
 • Viardot-Forte;
 • „Likoprofit“;
 • "Osteopan".

Důležité! Je přísně zakázáno nezávisle nahrazovat lék analogem. To může negativně ovlivnit zdraví. Je lepší vyhledat radu odborníka. Pouze lékař může doporučit, který lék je vhodný k nahrazení v konkrétním případě.

Na konci publikace uděláme malý závěr:

 1. Ovariamin je doplněk stravy, jehož činnost je zaměřena na obnovení reprodukčního zdraví ženy, která se v blízké budoucnosti připravuje na matku. Lék patří do homeopatické skupiny drog.
 2. Způsob použití tohoto nástroje závisí na problematickém. Pouze lékař může vypracovat individuální režim užívání léku se zaměřením na údaje získané po vyšetřeních nebo na charakteristiky těla každého jednotlivého pacienta.
 3. Navzdory skutečnosti, že se jedná o doplněk stravy, je vysoce nežádoucí samostatně rozhodovat o užívání přípravku Ovariamin.

Co jste slyšeli o tomto doplňku? Možná jste někdy vy nebo někdo, koho znáte, užili Ovariamin nebo podobnou drogu? Pokud ano, byly nějaké viditelné výsledky? Sdílejte s námi a našimi čtenáři zajímavé a pro někoho snad i užitečné informace a vaše připomínky nechte na konci publikace.

Jak pít Ovariamin k otěhotnění: pokyny, jak užívat, schéma a indikace

Cytaminy, do které dnes patří populární droga Ovariamin, jsou uznávány jako účinné biologicky aktivní přísady nebo doplňky stravy s bioregulací peptidových buněk. Droga má rozšířenou škálu účinků na všechny lidské orgány a nemá žádné vedlejší účinky. V článku dále zvážíme, zda je to tak, a proč je Ovariamin předepsán při plánování těhotenství.

Doplněk stravy, který podporuje časné početí

Ovariamin se používá v komplexní terapii k léčbě onemocnění vnitřních orgánů.

Považuje se za doplněk stravy, který se doporučuje užívat k normalizaci činnosti těla, ke zpomalení procesu stárnutí a také k potížím s potratem nebo patologiemi těhotenství. Má antioxidační aktivitu, stabilizuje činnost lidských orgánů, aktivuje skryté rezervní síly v boji proti chorobám.

Složení a vlastnosti Ovariamin

Lék Ovariamin patří do třídy cytaminů, které jsou syntetizovány ze zvířecích tkání. Uvedený prostředek se získává z vaječníků skotu. Obnova lidských systémů a orgánů pod vlivem činidla nastává na úrovni DNA, RNA buněčných jader. Například tam, kde je nutná obnova jaterních buněk, jsou syntetizovány a doplňovány peptidy pro játra atd..

Indikace pro všeobecné použití

Indikace podle pokynů:

 • menopauza;
 • amenorea;
 • zhoršená funkce jater;
 • s vysokou fyzickou námahou;
 • s nesprávnou výživou;
 • zvýšit odolnost těla vůči patogenním mikroorganismům;
 • porušení menstruačního cyklu;
 • bolestivá období;
 • bolest na hrudi;
 • dysfunkční poruchy vaječníků.

Stojí za zmínku, že je nemožné vzít si lék sami bez konzultace s lékařem.

Návod k použití

Gynekologové zaznamenávají pozitivní účinek aktivních látek na ženské vaječníky, které ve výsledku produkují pohlavní buňky a ovulace je přirozeně stimulována. Často se předepisuje ve spojení s hormonálními léky ke zvýšení jejich účinků.

Jak se má otěhotnět

K užívání přípravku Ovariamin při plánování těhotenství dochází pod dohledem lékaře..

V závislosti na stížnostech pacientky a pravidelnosti menstruačního cyklu lze použít individuální režim. Hlavním pravidlem je dodržování doporučení lékařů, správné dávkování a pořadí.

S pravidelnou menstruací

Pokud má žena pravidelnou menstruaci a příčiny neplodnosti jsou neznámého původu, doporučuje se profylaktický příjem léku v množství jedné tablety třikrát denně 30-20 minut před jídlem.

S amenorem

Amenorea se v závislosti na délce nepřítomnosti menstruačního krvácení dělí na pravou, falešnou, patologickou, primární a sekundární. Trvání nepřítomnosti krvácení určuje stupeň obtížnosti. Pokud například po celý rok nedochází k menstruaci, je obvyklé hovořit o patologické amenorei. Dávka cytaminových přípravků závisí na konkrétním případě.

Jaký den cyklu se doporučuje začít pít

Jelikož hlavním úkolem tohoto nástroje je stimulovat produkci vajíčka pro jeho uvolnění a oplodnění, je vhodné užívat pilulky od 3. dne nového cyklu do 18-22 dnů.

Ve druhé fázi menstruačního cyklu není potřeba lék.

Pokud k početí nedošlo ve dnech ovulace, postup léčby se opakuje po menstruaci..

Můžete pít během menopauzy

Doporučení výrobce týkající se užívání léku se vztahují nejen k prevenci nemocí jiné povahy, ale také ke zlepšení kvality života. Například během období hormonálních změn v reprodukčním zdraví žen, v době oslabení funkcí vaječníků, dochází k menopauze.

Doba adaptace organismu na nové podmínky se může pohybovat od dvou let do pěti. Během tohoto období žena prochází několika hormonálními změnami, které Ovariamin umožňuje minimalizovat. Všechny přírodní procesy jsou mírné, bez silných návalů tepla a zvýšeného krevního tlaku.

Ovariamin při plánování těhotenství: přibližný dávkovací režim

Schéma užívání biologického doplňku při plánování těhotenství závisí na diagnóze a klinickém obrazu pacienta..

Gynekolog určuje dávku léku s přihlédnutím k individuálním vlastnostem těla.

Režim dávkování ke stabilizaci a stimulaci ovulace pro těhotenství:

 • v období od 3. do 5. dne nového menstruačního cyklu - 1 tableta třikrát denně před jídlem po dobu 20 minut;
 • od 5. do 14. dne cyklu užívejte 2 tablety třikrát denně před jídlem;
 • od 14. do 18. dne užívejte 3 tablety 3x denně;
 • po 18. dni menstruačního cyklu se užívání léku nedoporučuje.

Takové přibližné schéma se používá, pokud neexistují žádné další kontraindikace těhotenství..

Kontraindikace

Situace, kdy se nedoporučuje příjem cytaminů, zejména při plánování těhotenství, Ovariamin, jsou stanoveny individuálně.

V pokynech k použití drogy nejsou žádné kontraindikace, s výjimkou individuální nesnášenlivosti složek léčiva, období těhotenství a laktace. Rovněž se nedoporučuje používat lék do 18 let, protože u této kategorie populace není účinek léku plně pochopen..

Možné negativní účinky

Negativní nebo vedlejší účinky nebyly zaznamenány po celou dobu aplikace léku. Pravděpodobnost alergické reakce a individuální nesnášenlivosti však přetrvává, což se projevuje svěděním kůže, kopřivkou a otokem kůže. Pokud máte jakékoli negativní vedlejší účinky, měli byste se poradit s lékařem.

Když dojde k těhotenství

Stojí za to očekávat těhotenství po užití Ovariaminu v prvních dvou měsících. Pokud ke koncepci nedošlo do tří měsíců od pravidelného užívání, doporučuje se lék změnit.

Jak ukazuje praxe, užívání cytaminových látek zlepšuje funkci vaječníků, přirozené těhotenství nastává při první ovulaci.

Doplněk stravy, kterým je Ovariamin, je považován za účinný prostředek při komplexním účinku na tělo. Dnes jsou tyto léky kritizovány oficiální medicínou, ale ženy, které zažily účinek léku na sebe, zaznamenávají pozitivní účinek a nástup požadovaného těhotenství bez použití hormonálních léků.

Ovariamin

Ovariamin

Co je tento léčivý přípravek ak čemu slouží: Toto složení je součástí řady doplňků stravy používaných jako další složka při léčbě gynekologických problémů. Doplněk stravy je určen k obnovení normálního fungování vaječníků ženského reprodukčního systému.

Stručný návod k použití, kontraindikace, složení

Indikace (z čeho to pomáhá? K čemu je?)

Doplněk stravy "Ovariamin" je předepsán navíc k léčbě takových onemocnění ženského reprodukčního systému, jako je adnexitida v akutní a chronické formě, menopauza a menstruační nepravidelnosti..

Tento biologický doplněk pomáhá ženám, které plánují početí dítěte v blízké budoucnosti. Práce vaječníků se normalizuje a nastávající matka přirozeně otěhotní.

Doporučuje se užívat drogu zástupcům krásné poloviny lidstva, kterým je více než 35 let, pokud se jejich tělo připravuje na inseminaci nebo oplodnění in vitro. Nejlepšího účinku je dosaženo, pokud je tento doplněk stravy užíván v kombinaci s přípravkem Epifamin.

Je zodpovědný za normalizaci imunitního systému těla a zlepšení hormonálního metabolismu..

Tento doplněk by neměl být užíván ve 3 případech:

 • když žena již čeká dítě;
 • když žena kojí;
 • při přecitlivělosti na alespoň jednu ze složek doplňku stravy.

Způsob podání (dávkování)

Doplněk stravy "Ovariamin" by měl být užíván v kurzu, jehož délku určuje gynekolog. Obvykle to trvá 10-15 dní. Každý den musíte vypít určitou dávku ve 2-3 dávkách. Tato dávka se pohybuje od 1 do 9 tablet.

Objem užívání drog předepisuje také lékař.Pokud žena plánuje pouze dítě, měla by drogu vypít v 1. fázi menstruačního cyklu. Musíte začít od 1 nebo 5 dnů. Po dokončení léčby musíte udělat přestávku po dobu 3-6 měsíců.

Poté musí být znovu provedeno užívání doplňků stravy.

Ovariamin se vyrábí v tabletách, které jsou baleny v lahvičce. Tablety mohou být 155 mg nebo 355 mg. Každá obsahuje 0,01 gramu účinné látky (cytamin). V jedné lahvičce je pouze 20 tablet.

Ovariamin při plánování těhotenství, přibližný dávkovací režim

Schéma užívání biologického doplňku při plánování těhotenství závisí na diagnóze a klinickém obrazu pacienta..

Gynekolog určuje dávku léku s přihlédnutím k individuálním vlastnostem těla.

Režim dávkování ke stabilizaci a stimulaci ovulace pro těhotenství:

 • v období od 3. do 5. dne nového menstruačního cyklu - 1 tableta třikrát denně před jídlem po dobu 20 minut;
 • od 5. do 14. dne cyklu užívejte 2 tablety třikrát denně před jídlem;
 • od 14. do 18. dne užívejte 3 tablety 3x denně;
 • po 18. dni menstruačního cyklu se užívání léku nedoporučuje.

Takové přibližné schéma se používá, pokud neexistují žádné další kontraindikace těhotenství..

Pravidla pro užívání ovariaminu

Dávkovací režimy pro lék se liší v závislosti na důvodu jeho podání. Jak užívat ovariamin k otěhotnění, řekne vám lékař. Dříve zkontroluje testy, identifikuje nebo potvrdí příčinu nesprávné funkce vaječníků a dalších problémů. Pokud nejsou nalezeny žádné alarmující příznaky, je schéma předepsáno podle následujícího kurzu:

 • Dvakrát denně musíte vypít 2 tablety;
 • Doba přijetí: 20 dní;
 • Pokračuje v užívání až do těhotenství.

Tento kurz je optimální, pokud chcete jen připravit tělo na početí. Pokud je to nutné, lékař v první části cyklu upraví dávku. Někdy to může být jen jedna pilulka, ale třikrát denně po dobu 10-15 dnů. Jak vidíte, vše je zcela individuální a je lepší svěřit výběr schématu lékaři, který má informace o hladině hormonů a stavu pozadí obecně..

Režimy podávání léků

Schémata, jak pít ovariamin k otěhotnění, závisí také na problému:

 • Pro udržení funkce vaječníků: dvě pilulky dvakrát denně. Termín je 30 dní. Opakovaný kurz nebo pravidelnost je podle potřeby předepsána individuálně.
 • Pro zotavení po potratu: dvakrát (méně často třikrát) denně, 1-3 tablety. Kurz: 30 dní každé 3 měsíce.
 • Podpora funkce vaječníků ve stresu: 1-3 tablety 1-3krát denně. Kurz: 10–15 dní každých 3–6 měsíců.

Ovariamin pomáhá udržovat funkci vaječníků a zotavení po potratu

Pokud je ovariamin předepsán jako součást komplexu léčby spolu s hormonálními látkami, lékař předepíše schéma individuálně. V tomto případě je nutné vzít v úvahu všechny komponenty komplexu a jejich vliv a kompatibilitu..

Pozitivní vlastnosti léku

Vlastnosti drogy zahrnují:

 • Nedostatek závislosti;
 • Žádné vedlejší reakce;
 • Je přípustné jej začít užívat od kteréhokoli dne cyklu;
 • Účinek léčivé látky začíná pátým dnem podání a trvá až 2-3 měsíce;
 • Možná kombinace s léky obsahujícími hormony.

Ovariamin je návykový a lze jej zahájit v kterýkoli den vašeho cyklu

Výrobci také deklarují možnost trvalého používání, ale odborníci to nedoporučují. Dlouhodobé užívání léku může způsobit nepříjemné následky..

Kromě obnovení normální funkce vaječníků lék plní následující funkce:

 • snižuje gonadotropní aktivitu hypofýzy;
 • snižuje koncentraci folikuly stimulujícího hormonu;
 • podporuje zvýšení estrogenu, díky čemuž se vytváří více folikulů.

Jaké jsou indikace pro použití

Doporučuje se užívat "Ovariamin" pro různé patologické stavy doprovázené dysfunkcí vaječníků. Indikace pro použití jsou následující:

 • s častými anovulačními cykly;
 • při komplexní léčbě amenorey;
 • s endometriózou, myomem dělohy;
 • s časným vyčerpáním vaječníků (podle analýz nízký AMH);
 • s neplodností neurčeného původu;
 • při dlouhodobém užívání perorálních kontraceptiv;
 • pokud v anamnéze došlo k potratům a nerozvíjejícímu se těhotenství;
 • před chirurgickým zákrokem na ženských pohlavních orgánech;
 • s akutní nebo chronickou adnexitidou;
 • v počáteční fázi menopauzy ke snížení hladiny FSH;
 • před IVF.

V druhém případě se „Ovariamin“ užívá společně s „Epifaminem“ (bioregulátor epifýzy, který stimuluje imunitní systém a hormonální systém).

Spolu s dalšími cytaminy se „Ovariamin“ používá v léčebných a preventivních režimech:

 • neurocirkulační dystonie;
 • migréna.

Používá se také k vyhlazení vrásek, zlepšení úlevy od pokožky. Gynekologové předepisují doplněk stravy pro menstruační poruchy, které jsou způsobeny:

 • polycystický vaječník;
 • metabolické poruchy;
 • prudký pokles tělesné hmotnosti;
 • iracionální výživa;
 • chronická jaterní patologie;
 • nesprávně zvolená strava.

Jak se má otěhotnět

K užívání přípravku Ovariamin při plánování těhotenství dochází pod dohledem lékaře..

V závislosti na stížnostech pacientky a pravidelnosti menstruačního cyklu lze použít individuální režim. Hlavním pravidlem je dodržování doporučení lékařů, správné dávkování a pořadí.

S pravidelnou menstruací

Pokud má žena pravidelnou menstruaci a příčiny neplodnosti jsou neznámého původu, doporučuje se profylaktický příjem léku v množství jedné tablety třikrát denně 30-20 minut před jídlem.

S amenorem

Amenorea se v závislosti na délce nepřítomnosti menstruačního krvácení dělí na pravou, falešnou, patologickou, primární a sekundární. Trvání nepřítomnosti krvácení určuje stupeň obtížnosti. Pokud například po celý rok nedochází k menstruaci, je obvyklé hovořit o patologické amenorei. Dávka cytaminových přípravků závisí na konkrétním případě.

Denní příjem Ovariaminu by měl být vypočítán individuálně s ohledem na skutečnou příčinu neplodnosti, nesmí překročit 9 tablet denně. V průměru je nejlepší denní dávka 5-8 tablet.

Jaký den cyklu se doporučuje začít pít

Jelikož hlavním úkolem tohoto nástroje je stimulovat produkci vajíčka pro jeho uvolnění a oplodnění, je vhodné užívat pilulky od 3. dne nového cyklu do 18-22 dnů.

Ve druhé fázi menstruačního cyklu není potřeba lék.

Pokud k početí nedošlo ve dnech ovulace, postup léčby se opakuje po menstruaci..

Můžete pít během menopauzy

Doporučení výrobce týkající se užívání léku se vztahují nejen k prevenci nemocí jiné povahy, ale také ke zlepšení kvality života. Například během období hormonálních změn v reprodukčním zdraví žen, v době oslabení funkcí vaječníků, dochází k menopauze.

Doba adaptace organismu na nové podmínky se může pohybovat od dvou let do pěti. Během tohoto období žena prochází několika hormonálními změnami, které Ovariamin umožňuje minimalizovat. Všechny přírodní procesy jsou mírné, bez silných návalů tepla a zvýšeného krevního tlaku.

Užívání cytaminů během menopauzy snižuje projevy hormonálních změn a zlepšuje kvalitu života ženy.

Ovariamin jako doplněk stravy

Ovariamin je nedávný vývoj ruských vědců, který se nyní používá v domácí gynekologii. Droga patří do kategorie biologicky aktivních přísad (doplňky stravy). Není lék.

Akce Ovariamin je zaměřena na:

 • normalizace vaječníků;
 • pokles hladiny hormonů stimulujících folikuly na normální hladinu;
 • příprava ženského těla na početí.

Ovariamin se vyrábí ve formě tablet, které jsou v množství 20 kusů umístěny v blistrech. Každá krabička obsahuje dva blistry s tabletami a pokyny. Doplňky jsou vydávány bez lékařského předpisu. Odhadovaná cena - 700 rublů za balíček.

Produkt obsahuje cytamin - peptid, který reguluje intracelulární procesy ve vaječnících. Cytamin je přirozeně se vyskytující sloučenina, protože se získává z vaječníků zvířat, zejména skotu a prasat.

Kromě cytaminu obsahuje přípravek:

 • sacharóza;
 • stearát.

Ovariamin se prodává jako perorální tableta

Jak funguje Ovariamin

Peptidy mají podle popisu výrobce selektivní účinek na ženské tělo, směřují ke zdravým i poškozeným buňkám vaječníků: „dodávají energii“ zdravým buňkám a „obnovují“ poškozené buňky. Působení Ovariaminu je podobné působení přirozených pohlavních hormonů ženy - estrogenů, díky nimž dochází ke zrání folikulů ve vejcích.

Ovariamin působí na zdravé a poškozené buňky vaječníků

Tabulka: Klady a zápory Ovariamin

Pros doplňků stravyNevýhody doplňků stravy
 • Neobsahuje hormony;
 • cílené působení na určité buňky těla;
 • není návykové;
 • použití z jakékoli fáze menstruačního cyklu je přípustné;
 • dlouhodobý účinek - 2 - 3 měsíce;
 • lze kombinovat s užíváním hormonálních léků a jiných cytaminů.
 • Vysoká cena,
 • neprokázaná účinnost.

speciální instrukce

Ženy s diabetem by měly vzít v úvahu, že přípravek obsahuje malé množství glukózy. Proto můžete přípravek "Ovariamin" užívat až po lékařské prohlídce..

Nebyla nalezena žádná interakce doplňku stravy s jinými léky, včetně alkoholu. Proto jej lze bez komplikací kombinovat s různými léky pro krátkodobé i dlouhodobé užívání..

Doporučuje se uchovávat Ovariamin na místě chráněném před vlhkostí a sluncem. Teplotní rozsah - až 25 ° С..

Doplněk není schopen ovlivnit rychlost psychomotorických reakcí a zrakovou ostrost. Proto žena během svého jmenování může dělat práci, která vyžaduje zvláštní pozornost. Není třeba se vzdát řízení.

"Ovariamin" je vysoce účinný lék, který vám umožní vyřešit mnoho problémů se zdravím žen. Aby léčba byla úspěšná, je nutné před použitím léku konzultovat zkušeného odborníka. Recenze na „Ovariamin“ pro menopauzu, neplodnost, PCOS (syndrom polycystických vaječníků) a menstruační nepravidelnosti potvrzují jeho účinnost.

Kontraindikace a komplikace léčby

Droga ve svém složení neobsahuje hormony. Navzdory tomu byste se neměli léčit sami. Lze rozlišit následující kontraindikace užívání "Ovariamin":

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • věk do 18 let;
 • kojení;
 • těhotenství.

Nežádoucí účinky při užívání drogy jsou extrémně vzácné. V případě nesnášenlivosti složek doplňku stravy se mohou objevit projevy alergií (vyrážky, kopřivka, svědění). Po zjištění vedlejších účinků při užívání přípravku "Ovariamin" musíte přestat užívat pilulky a vyhledat lékařskou pomoc

Předávkování lékem podle pokynů nebylo pozorováno. Pokud omylem užijete větší dávku, musíte vypít sorbent (aktivní uhlí, „Sorbex“) a vypláchnout žaludek.

Lék by neměl být užíván bez souhlasu odborníka. Při normálním fungování reprodukčních orgánů zvyšuje použití přípravku „Ovariamin“ pravděpodobnost dysfunkce pohlavních žláz. Přebytek vitamínů, aminokyselin a minerálů může narušit biochemické procesy probíhající v těle.

Složení a princip činnosti

Zástupcem skupiny cytaminů je "Ovariamin" - lék, který normalizuje činnost ženského reprodukčního systému. Získává se zpracováním vaječníků zvířat. Lék je v prodeji v tabletách o hmotnosti 355 a 155 mg. Aktivní složkou ve složení "Ovariamin" je cytamin, jeho obsah v jedné tabletě je 0,01 g. Léčivo také obsahuje další složky:

 • vitamínové sloučeniny - thiamin (B1), tokoferol (E), niacin (B3), riboflavin (B2);
 • minerální komplexy - železo (Fe), vápník (Ca), fosfor (P), hořčík (Mg), draslík (K), hliník (Al), měď (Cu), síra (S), mangan (Mn), kobalt ( Co), sodík (Na), zinek (Zn);
 • aminokyseliny - například lysin, leucin, valin, kyselina asparagová, isoleucin, tyrosin.

Aktivní složky léčiva mají snadno stravitelnou formu, neobsahují žádné konzervační látky.

Jak lék funguje

Vaječníky potřebují pomoc, pokud z nějakého důvodu plně nezvládají svou funkci. „Ovariamin“ je v tomto případě to, co potřebujete: bioregulátor působí selektivně na buňky vaječníků a umožňuje jim regeneraci. Lék, na rozdíl od hormonů, nemá náhradní účinek, ale podporuje normální fungování žláz.

Cytamin, účinná látka léčiva, může snížit gonadotropní aktivitu hypofýzy, snížit počet hormonů stimulujících folikuly a zlepšit funkci vaječníků. Také doplňky stravy mají účinek podobný estrogenu. Výsledný účinek cytaminu je mírný, protože je založen na látkách obsažených v potravinách živočišného původu.

Droga působí jak na poškozené buňky, pomáhá eliminovat „problémy“, tak na zdravé, jednoduše jejich výživou. "Ovariamin" aktivuje procesy, které se vyskytují v ženských pohlavních orgánech. Doplňky stravy mohou zpomalit stárnutí během menopauzy. Přebytek živin se nehromadí v buňkách, ale vylučuje se přirozeně.

Ovariamin pro IVF

Metoda IVF poskytuje dlouhou dobu přípravy na postup umělé inseminace, který zahrnuje kompletní laboratorní a hardwarovou diagnostiku. Ovariamin, který má schopnost stimulovat práci vaječníků, prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky. A jeho schopnost úspěšně kombinovat s jinými léky umožňuje jeho zahrnutí do přípravné fáze IVF.

Začnou užívat Ovariamin před IVF dlouho před plánovaným oplodněním. To je způsobeno skutečností, že ovariální dysfunkce je často způsobena hormonálními poruchami. V krevní plazmě je nízká koncentrace anti-Müllerova hormonu, která je doprovázena změnami v obsahu folikuly stimulujícího hormonu. Tato odchylka naznačuje, že žena má příliš nízkou ovariální rezervu. To znamená, že folikuly nedozrávají a kvalita několika vajíček je špatná..

Za normálních okolností během měsíčního cyklu folikul dozrává, dochází k ovulaci a vyvíjí se žluté tělísko.

Ovulace s IVF je důležitá, takže užívání Ovariamin, přírodní a jemné drogy, je vždy oprávněné. Lék neumožňuje endokrinní žláze produkovat zvýšené množství follitropinu a blokuje činnost hypofýzy

Dlouhodobý příjem stimuluje ovulační proces, ovlivňuje syntézu estradiolů, což nejlépe ovlivňuje reprodukční systém ženy.

Lék může být také předepsán během hlavní fáze umělého oplodnění. Pokud je třeba zlepšit kvalitu zrajících vajec, je vypracován protokol s Ovariaminem. Během tohoto období je sledován stav vaječníků za účelem kontroly dávkování použitých léků a stanovení data punkce.

Menopauza je jedním z fyziologických procesů ve stavu ženského reprodukčního systému. Je charakterizována postupnou regresí menstruační funkce až do jejího úplného vymizení.