Příčiny otevřeného děložního čípku

Existují různé způsoby, jak určit těhotenství u sebe ve velmi rané fázi. Někdo k tomu měří bazální teplotu, někdo provádí testy (i když podle pokynů je nutné testovat až po nástupu zpoždění menstruace) a někdo se snaží určit polohu, konzistenci a stav vnějších os děložního čípku.

O tom, jak se krk chová, mění a vypadá, když se cítí před a po ovulaci, jsme již napsali v tomto materiálu. Je zde také uvedeno jeho schematické znázornění. Ale metamorfóza na krku se objevuje znovu na konci menstruačního cyklu.,

Pokud tedy nejste těhotná, máte před menstruací takový děložní čípek:

  • vysoko (nachází se hluboko v pochvě, cítí se jako špička nosu);
  • pevný (lze přirovnat k malému hustému tuberkulu nebo nezralému plodu);
  • suché (kvůli nízké hladině hormonů);
  • ajar (příprava na oddělení endometria).

V případě oplodnění (pokud došlo k početí), tj. Před zpožděním menstruace během těhotenství:

  • nízká nebo v průměrné hloubce, ale v žádném případě se nezvyšuje tolik, jako když se blíží menstruace (je docela snadné určit, zda žena pozoruje více než jeden cyklus);
  • měkké nebo dokonce volné;
  • uzavřené (infekční patogeny by se neměly dostat dovnitř dělohy);
  • mokrý (hojný výtok je charakteristický pro celé období těhotenství).

Zkušené ženy říkají, že pokud cervix poklesl před menstruací, je to jistá známka těhotenství. Mnoho gynekologů s tím však nesouhlasí a věří, že je mnohem spolehlivější provést test. Moderní testy jsou vysoce citlivé a mohou produkovat slabé druhé pruhy již 8–9 dní po ovulaci. To znamená, 5-7 dní před začátkem zpoždění menstruace. Pro gynekology má větší význam barva krku a stěn pochvy. V zajímavé situaci se stávají kyanotickými.

Proč je děloha po početí tak slabě chráněna? Proč je měkký a zvětšený? Je to hrozba potratu? Ve skutečnosti tvrdý nebo měkký krk závisí na působení hormonu progesteronu. Je to on, kdo uvolňuje celou dělohu, díky čemuž embryo zůstává ve své dutině a klidně se vyvíjí. Velmi hustá děloha je známkou hypertenze. To není dobrý příznak. Pokud současně dojde k bolesti nebo špinění z pochvy, lze to považovat za hrozbu potratu.

Pocit děložního čípku se během těhotenství mění. Postupně je hustší a stoupá výš. Budoucí maminky vědí, jak těžké je pro gynekology ji cítit a cítit.

Je špatné, pokud se ve druhém a třetím trimestru krk otevírá a změkčuje. Pak je to známka hrozby pozdního potratu nebo předčasného porodu. Obvykle v tomto případě, pokud cervikometrie také ukazuje zkrácení děložního čípku, se na něj aplikují stehy nebo se instaluje pesar. Pokud švy nebyly zavedeny a prsten nebyl nainstalován, jak se chová děložní čípek, lékaři jej poté kontrolují jednou za 2-4 týdny pomocí vaginálního ultrazvuku.

Cervix byste měli sami cítit nebo hmatat pouze před těhotenstvím. Pak to může být nebezpečné, vyvolat potrat nebo poškození plodové vody. I lékaři se snaží na ženu v křesle znovu nedívat. Pokud při vyšetření krk krvácí, znamená to, že jste si ho poranili a vytvořila se eroze (bolest). Tuto metodu autodiagnostiky již neprovádějte a na několik dní se vzdávejte sexu. Hrboly, boule, pupínky a hrášek na krku mohou být příznakem nabotových cyst a dalších problémů.

Dilatace děložního čípku před porodem: jak stimulovat pilulky, cvičení

Články lékařských odborníků

Děloha je nejdůležitější orgán v ženském těle, který je zodpovědný za nošení a porod dítěte. V podstatě je to svalový orgán, schránka pro plod. Je prezentován ve třech částech - spodní část, tělo, krk. Cervix je část dělohy, která je zodpovědná jak za nástup porodu, tak za prevenci porodu. Za prvé, podporuje retenci plodu, brání snížení a předčasnému porodu. Poté se před porodem otevře děložní čípek, který podporuje pohyb porodními cestami. To určuje, zda porod bude probíhat normálně nebo patologicky. Děloha musí být zralá.

Je důležité, aby každá žena poznala a rozuměla příčinám, známkám a mechanismu dilatace dělohy, což umožní odlišit patologický proces od přirozeného. S minimem minimálních znalostí může žena podniknout včasné kroky. Hodně také záleží na jednání ženy - pokud neprodleně informujete svého lékaře o podezřeních, naznačujete patologické příznaky, můžete přijmout opatření k prevenci mnoha patologií. Později se můžete aktivně účastnit přípravného procesu.

Příčiny

Tradičně se dělí všechny možné příčiny na přirozené a patologické. Normální průběh těhotenství je doprovázen uzavřeným stavem dělohy, který přispívá ke spolehlivému udržení plodu, zajišťuje plný vývoj a ochranu vlivů. Později je kanál zcela uvolněn a umožňuje plodu opustit. Důvodem jsou změny na krku, které vedou k částečnému nahrazení svalové tkáně pojivovou tkání. Aktivně se také tvoří kolagenová vlákna, díky nimž se průchod stává měkčím a pružnějším, v důsledku čehož tkáně získávají větší schopnost protáhnout se.

Důvodem otevření je zmenšení délky a dalších parametrů krku, v důsledku čehož se struktura uvolní, vytvoří se lumen. Příprava je raný proces, který začíná na 33 týdnech. Děloha se stává volnější a měkčí, poloha plodu klesá. Zevnitř je na dělohu stálý tlak, začíná se postupně otevírat.

Existuje však mnoho důvodů, které přispívají k patologickému procesu. Dojde-li k prozrazení dříve než ve stanovenou dobu, existuje riziko předčasného porodu, kdy dítě absolutně nedospělo.

Jak připravit děložní čípek na dilataci?

V každodenní praxi se odborníci stále více potýkají s nezralostí dělohy. Proto jsou nutná přípravná opatření. Tento problém se stává obzvláště důležitým po 40 týdnech, kdy by měl již začít porod, a placenta postupně odumírá. Riziko hypoxie se dramaticky zvyšuje. S tímto vývojem událostí se uchylují k umělé stimulaci.

Úspěch přípravy na odhalení v mnoha ohledech závisí na samotné ženě. Musí udržovat vysokou úroveň aktivity, nezapomeňte cvičit. Zatížení by mělo být dávkováno. Existuje mnoho prenatálních programů, které vám pomohou připravit vás fyzicky i psychicky na porod. Cvičení, speciálně navržené komplexy, stimulují činnost svalů dělohy, receptory.

Účinnost fyzické aktivity je vysvětlena skutečností, že děloha je svalový orgán, který vyžaduje také školení. Musíte si procvičit dechová cvičení, břišní dýchání a procvičit relaxační a meditační techniky, které vám umožní relaxovat a soustředit se. Cvičením se můžete naučit ovládat uvolnění některých svalů a uvolnění ostatních. Používají se také speciální nástroje, které přispívají k otevření, například svíčky, tablety. Jejich působení je zaměřeno na změkčení tkání, tvorbu vrstev pojivové tkáně.

Můžete také připravit dělohu na porod pomocí léků nebo neléků. V prvním případě se léky podávají různými způsoby. Nejčastěji se používají místní látky, jejichž působení je založeno na podráždění a stimulaci receptorů. Používají například speciální léky, uchýlí se k použití stimulačního katétru, řas.

Příznaky

Jakmile je proces odhalení zahájen, může zůstat zcela bez povšimnutí. Často ženy vstupují do nemocnice již s velikostí 1-2 cm. Stává se to tak nepostřehnutelně, že o tom žena ani neví. To je známka fyziologické dospělosti. Zřídka se pozoruje protahování, brnění, pocit těžkosti.

Znamení, které nejpřesněji a nejspolehlivěji označuje přítomnost odhalení, uvolnění slizniční zátky.

Nebezpečným příznakem může být odtok plodové vody, což naznačuje nutnost urgentní hospitalizace, porod do nemocnice. Pokud porod nezačne za 6-8 hodin, je nutné stimulovat odhalení, protože dlouhodobý pobyt plodu bez plodové vody má vážné následky pro dítě i matku. Možná infekce, hypoxie, smrt.

Pokud je zveřejnění patologické a objeví se dlouho před porodem, mohou být příznaky také přehlédnuty. Proto je důležité konzultovat lékaře včas, aby mohl identifikovat možnou patologii a zabránit jí..

Počáteční fáze jsou zcela neviditelné. Pouze v případě, že se sliznice vzdálila - považuje se to za indikátor, který nejpřesněji indikuje odhalení.

Jak dlouho trvá cervikální dilatace??

Určeno podle toho, zda žena porodí poprvé nebo znovu. U prvorodiček lze erekce dosáhnout po 8–10 hodinách. U opětovného porodu se tento proces zkrátí na 6-7 hodin..

Období a fáze dilatace děložního hrdla

Jsou známa tři období. Počáteční fáze je latentní. Kontrakce začínají. Obvykle jsou nepravidelné, ne silné. Kontrakce nejsou bolestivé a nedochází k žádným významným pocitům. Ženy, které nelžou v nemocnici, často toto období snášejí na nohou, chodí na své obvyklé činnosti a nevšímají si kontrakcí. Doba latence může trvat několik hodin až několik dní.

V tuto chvíli nemůžete poslouchat pocity. Rovněž se nedoporučuje očekávat kontrakce. Musíte se snažit si jich nevšimnout, ale zároveň je už lepší být pod dohledem zdravotnického personálu. V tuto chvíli se musíte pokusit co nejvíce relaxovat. Můžete meditovat, dýchat, poslouchat uklidňující hudbu nebo jen spát. Není třeba plýtvat energií, musíte se snažit je zachovat a zvýšit, protože jich budete stále potřebovat hodně. Stále není potřeba léků. Lékař však může jednat, pokud existuje riziko komplikací. Nejčastěji se uchylují k umělé stimulaci porodu.

Druhé období se nazývá fáze aktivního zveřejňování, doprovázené rychlostí procesu. Charakteristické je zvýšení intenzity kontrakcí a zmenšení intervalu mezi nimi. V této fázi by měla odtéct plodová voda a bublina praskla. Otvor je 4-8 cm.

Postupně a někdy rychle a rychle nastává třetí fáze a děloha se plně otevírá. V blízkosti by měl být lékař, který bude sledovat.

Pocit, když je děložní hrdlo rozšířené

Změny začínají přibližně od 38 do 40 týdnů. Je pozorováno stárnutí placenty doprovázené uvolňováním hormonů, které stimulují otevření děložního čípku. V těle dochází k významným transformacím, ale žádné nové pocity nejsou zažívány. Někdy může dojít k bolesti, pocitu tlaku, což naznačuje potopení. Někdy ženy pociťují hormonální nerovnováhu, která se projevuje náhlými výkyvy nálady, podrážděností, úzkostí nebo naopak euforií. Ale tyto pocity pominou velmi rychle.

Později, po dostatečném potopení plodu, lze pozorovat bolestivé pocity v podbřišku, falešné kontrakce, které představují prenatální hypertonicitu dělohy. Během tohoto období se děloha začíná intenzivně stahovat, postupně se otevírá. První je, že doba latence pro otevření je obvykle bezbolestná. Ve druhém aktivním období dochází k bolesti.

Zveřejnění je rozděleno do 2 fází: latentní a aktivní. Latentní fáze obvykle probíhá bezbolestně, zatímco druhá aktivní fáze již prochází pocitem bolesti. Ve skutečnosti je tato bolest přirozená, ale v dnešní době to ne každá žena vydrží, takže lékaři jsou nuceni uchýlit se k úlevě od bolesti. Při otevření více než 5 cm obvykle dochází k intenzivní bolesti.

Přidělení

Nejprve korek odejde. Možný je také žlutý výtok sliznice. Na konci aktivní fáze se vylije plodová voda. Pokud je krk otevřený asi o 8–10 cm, jedná se o včasný výpotek. Pokud je otvor asi 7 cm, je výpotek brzy. Když je krk otevřen o 10 cm nebo více a nedochází k vylití vody, musí být provedena amniotomie, jejíž vstup je propíchnut stěnou močového měchýře.

Nevolnost

Nevolnost je vzácná: jako reakce na hormonální posun. Když se děložní čípek otevře, zřídka se objeví nevolnost. Někdy je vnímána jako reakce na bolest nebo jako vedlejší účinek expozice léku.

Krev

Nedochází k otevření krve. Vzhled krve naznačuje patologický proces, rupturu perinea, jiné poškození, krvácení.

Dilatace děložního čípku bez bolesti nebo kontrakcí

Bezbolestnost je pozorována v latentní fázi. Když otevření postoupí do další fáze, objeví se bolestivé pocity. Patologické otevření je obvykle bezbolestné, takže musíte podstoupit vyšetření včas. Cervix se může otevřít bez kontrakcí, zejména během latence.

Dilatace děložního čípku v primiparous

Doba trvání je určena tím, zda je žena primiparózní, multiparózní. Prvorodičky takové zkušenosti nemají, tělo se jim přizpůsobuje pouze novým a neznámým podmínkám. Změny v činnostech a nových podmínkách způsobují v těle další stres, stejně jako jakoukoli jinou novou a neočekávanou činnost. Tělo vynakládá část svých zdrojů na přizpůsobení se novým podmínkám. Svalový systém a pojivová tkáň nejsou trénovány, nervové impulsy intenzivněji vstupují do dělohy a stimulují její kontraktilní aktivitu. To mírně zvyšuje citlivost a bolestivost..

Psychologická připravenost a samoregulace jsou na nižší úrovni než u multiparous. Kromě toho ovlivňuje nedostatek zkušeností, neznalost toho, jaké činnosti je třeba provést. Proto musíte co nejvíce relaxovat a dodržovat doporučení lékaře. U primiparas to trvá až 8-10 hodin.

Dilatace děložního čípku v multiparous

U těch, kteří již porodili dříve, je děloha více připravená, natažená a aktivovaná. Kromě toho je zachována svalová paměť, která reprodukuje proces vysunutí plodu, podobný předchozím zkušenostem. Smluvní aktivita je lépe regulována nervovými impulsy, protože reflexní oblouk již byl položen a existuje zkušenost, na kterou se může nervový systém spolehnout, že bude produkovat reflexy. Proces se stává více regulovaným a automatickým se současnou aktivací samoregulačních mechanismů těla. Svaly dělohy a pánevní oblasti jsou také lépe připraveny, vyvinuty a aktivovány. U vícečetných žen proto úplné odhalení trvá asi 6-7 hodin, z toho latentní fáze trvá 5-6 hodin a aktivní fáze trvá pouze 1-2 hodiny. Proces je méně bolestivý, mimo jiné kvůli fyzické a psychické připravenosti na nadcházející bolest.

Časná dilatace dělohy

Často se stává, že děloha nedokáže zvládnout své funkce a může se předčasně otevřít. To je plné předčasného porodu a potratů. Tato patologie se nazývá isthmicko-cervikální nedostatečnost, při které je narušena funkční aktivita děložního čípku a šíje dělohy. Funkce obturátoru se neprovádí, v důsledku čehož se krk zjemňuje a zkracuje, čímž ztrácí schopnost podporovat plod. Nejčastěji je podobný jev pozorován ve 2-3 trimestru. Pokud se ve 20. - 30. týdnu zkrátí děložní čípek na 25 mm, mluvíme o selhání děložního čípku.

V takovém případě musíte přijmout opatření k udržení těhotenství. Obvykle provádějí činnosti zaměřené na prodloužení těhotenství. Jedná se o taktiku vyčkávání a uvidění, která umožňuje čekat na zralost plodu a možnost jeho bydlení mimo dělohu. Používá se tradiční a netradiční terapie.

Dilatace děložního čípku ve 30., 40. týdnu těhotenství

Čím blíže je porod, tím pravděpodobnější je plod zralý. Proto je i předčasný porod méně nebezpečný. Cervix by se měl postupně otevírat. Ideální možností je, když k porodu dojde bezprostředně po zveřejnění, ale v praxi se často stává, že se děložní čípek otevře a k porodu ještě nedojde. Mnoho žen o odhalení ani neví, jakmile se dostanou do nemocnice. Většina porodů navíc končí dobře. Míra, do jaké byla děloha otevřena při vstupu do nemocnice, nijak neovlivňuje proces porodu. Je důležité, aby se to odvíjelo během porodu. Obvykle k otevírání obvykle dochází rychlostí 1 cm za hodinu, u multiparous je rychlost otevírání vyšší. Děložní čípek obvykle měkne a je připraven na porod již po 37 týdnech a děloha se na to začíná připravovat po 30-32 týdnech.

Krční dilatace

Počáteční fáze je bezbolestná, s kontrakcemi. Druhá fáze - stupeň odhalení asi 6-8 cm trvá 4-5 hodin, končí postupným přechodem do třetí fáze, během níž dochází k úplnému rychlému odhalení. Tato fáze symbolizuje počátek porodu. V souladu s tím existují 3 stupně zveřejnění - počáteční (1-4 cm), střední (4-8 cm), úplné zveřejnění (8-10). Někdy je nutné otevřít až 12 cm.

Zveřejnění děložního čípku na dně prstu, 1, 2, 3, 4 prsty

Odečet 10 cm se považuje za normální pro porod, což odpovídá 5 prstům. Pokud je děloha zavřená, není tam žádný lumen; během palpace lékař nemůže pohnout prstem hlouběji. Otevření prstu na podlahu znamená možnost projít polovinou prstu porodníka o 1, 2, 3, 4 prsty - podle toho je prostor pro průchod 1, 2, 3, 4 prstů. V případě, že jí chybí alespoň jeden prst, lze dělohu považovat za dospělou.

Plná dilatace děložního čípku

Úplné odhalení je třetí fází, která umožňuje dítěti nerušený odchod. Otevírání od 10 cm lze považovat za úplné. Někdy se objeví slzy, což vyžaduje šití. Pokud hrozí, provede se urgentní císařský řez.

Důsledky a komplikace

Otevírání může být komplikováno slabými kontrakcemi, při kterých se krk prakticky neotevře, zůstává v prenatálním stadiu. To se často stává u polyhydramnionu a vícečetných těhotenství. Pokud je děloha přetížená, může dojít k prasknutí, snížení tónu a kontraktilní aktivitě. Vede také k oslabení porodu, riziku hypoxie plodu..

Jak se určuje a kontroluje dilatace děložního čípku?

Protože erekce je asymptomatická, je nutné vyšetřit. Vyšetřeno hlavně palpací - porodník sonduje prstem. Otevření je určeno počtem prstů, které mohou volně procházet krkem. Tato metoda je zastaralá, ale dodnes se používá téměř ve všech institucích. Měření v centimetrech je považováno za přesnější. Obvykle, pokud 1 prst volně prochází, znamená to otevření 2–3 centimetrů, 2 prsty se rovnají 3–4 cm. Úplné odhalení se říká, když se děloha otevře o 4 prsty nebo 8 cm. Úplné odhalení se zjistí vizuálně: s vyhlazení krku, tenké hrany a volný průchod 5 prstů.

K hodnocení dilatace se používá Bishopova stupnice, gynekologické vyšetření, při kterém se provádí měření. Poté jsou získaná data prezentována ve formě grafu, který vizualizuje obecný proces. Graf se nazývá partogram porodu. Jasně ukazuje změny, prudký nárůst naznačuje účinnost porodu.

Zveřejnění děložního čípku pro ultrazvuk

Zveřejnění lze vidět na ultrazvuku. Musíte se zúčastnit plánovaných vyšetření, která umožní identifikovat patologii a přijmout nezbytná opatření.

Na koho se obrátit?

Stimulace cervikální dilatace

To znamená použití různých technik, které urychlují proces nasazení. Rozlišujte mezi drogovými a nedrogovými metodami.

Jak urychlit dilataci děložního čípku doma?

Podporuje vysokou úroveň fyzické aktivity. Jídlo by mělo obsahovat spoustu čerstvé zeleniny a ovoce. Musíte si vzít odvar z malinových listů nebo čaje s přídavkem malinových listů. Je důležité stimulovat bradavky, masírovat ušní lalůček, malíček. Sex pomáhá otevírat děložní hrdlo, protože je to přirozený stimulant. Kromě toho sperma obsahuje velké množství prostaglandinů, které jsou také silnými stimulanty..

Cvičení je důležité. Dřepy významně přispívají. Pozitivní vliv mají třídy se speciálními míčky a gymnastickým vybavením. Velmi důležitá jsou dechová cvičení, která nejen stimulují dělohu, zlepšují krevní oběh, ale také spouštějí řadu biochemických transformací. Hormonální pozadí a neuropsychický stav se mění. Zároveň se uvolňují napjaté oblasti a uvolněné zase tónují. Dochází ke správné regulaci kontraktilní aktivity svalů, včetně dělohy. Dýchání, zejména v oblasti břicha, stimuluje produkci prostaglandinů a nervových impulsů, které přímo ovlivňují činnost dělohy. Hladké svaly jsou také trénovány a posilovány.

Meditace, relaxační cvičení, mlčení, soustředění a vnitřní rozjímání jsou důležité. Jedná se o základní techniky hatha jógy, které vám umožňují udržet si kontrolu nad svým vlastním tělem, vědomě regulovat své pocity a vjemy. Dýchací a relaxační postupy uvolňují nadměrné napětí a stres. Výsledkem je také uvolnění svalového napětí, pocity bolesti odezní. Mentální přístup hraje rozhodující roli. Mnoho žen se bojí bolesti a úmyslně nebo nevědomě brzdí proces porodu. Dýchání a relaxace umožňuje zbavit se vnitřních bloků, blokovat strach a snížit práh citlivosti na bolest.

Zobrazeny jsou také aromaterapeutické procedury, teplá koupel s éterickými oleji, barevná terapie, vodní procedury, muzikoterapie, zvukotěsná terapie.

Cervikální dilatační techniky

Existují konzervativní metody, při kterých se farmaceutika používají ke stimulaci. V naléhavých případech lze použít radikální metody: amniotomie, perineální řez. K dispozici jsou také neléky: řasy, speciální katétry, gely a oleje, čípky. Cvičení, sex, meditace, dýchací techniky, místní svíčky fungují dobře.

Foleyův katétr a balón pro dilataci děložního hrdla

Speciální katétr, který je dodáván ve formě trubice s balónkem. Injikováno do krku po dobu 24 hodin. Balónek se postupně plní vzduchem, rozšiřuje stěny dělohy. Má mnoho nevýhod.

Lze jej popsat jako katétr obsahující balon. Je naplněn vzduchem. Vkládá se na jeden den, zatímco dochází k postupnému otevírání v důsledku rozšíření stěny krku. Pravděpodobnost vzniku infekce se významně zvyšuje.

Gel pro otevření děložního čípku

Do cervikálního kanálu se vstřikuje speciální gel obsahující prostaglandiny. Dochází k hormonální stimulaci, účinku lze dosáhnout po 2-3 hodinách.

Tělesné cvičení

Při fyzickém cvičení jsou dřepy účinné. Kroucení a skákání jsou kontraindikovány. Zároveň se během cvičení musíte snažit o maximální relaxaci, ovládat dech. Musíte dělat statická cvičení, která trénují sílu vůle a vytrvalost. Nejlepší je cvičit v klidném prostředí s relaxační hudbou. Existuje mnoho videonávodů pro těhotné ženy, kde jsou všechna cvičení zobrazena vizuálně, vybrána v optimálním pořadí a plynule přecházet jeden do druhého. V takových video lekcích jsou účinně kombinovány statické a dynamické komplexy, dechová cvičení a meditační postupy.

Nejlepší možností je jóga, pránájáma (dechová cvičení a vnitřní rozjímání), qigong, meditace, plavání, vodní aerobik. Můžete se přihlásit na speciální přípravné kurzy pro těhotné ženy, kde probíhá fyzická a psychická příprava nastávajících matek, na tréninky dohlížejí zkušení odborníci, kteří si mohou zvolit individuální tempo, cvičební režim. Používají se speciální gymnastické míče, fitball. Doma můžete trénovat i pomocí běžného žebříku, takže můžete často stoupat a klesat.

Cvičení bude efektivnější, pokud začnete trénovat brzy. A ještě lépe - dlouho před těhotenstvím. Cvičené svaly jsou klíčem k rychlému a úspěšnému otevření dělohy, protože je to v podstatě také sval. Pokud však příprava nebyla zahájena ani při plánování těhotenství, je to v pořádku. Je lepší začít později než vůbec necvičit. Jsou prospěšné, i když v posledních týdnech začnete pravidelně cvičit..

Fitball pro cervikální dilataci

Na moderních klinikách se již dlouho doporučuje zaujmout ne tradiční polohu ve vodorovné rovině, ale ve svislé. Doporučuje se také poloha vsedě. Ale povrch nemusí být tvrdý. Ideálním fitballem je velká nafukovací koule, která se používá při sportu a gymnastice. Pokud na něj sedíte a cvičíte speciální cviky, můžete uvolnit napjaté oblasti a napnout ty oblasti, které budou v dobré kondici. Je lepší roztáhnout nohy od sebe. Dochází k aktivaci nervové a hormonální činnosti, děloha je silněji stimulována. V přípravných kurzech můžete absolvovat speciální trénink cvičení a pozic na fitbalu.

Dřepy k rozšíření děložního čípku

Dřepy stimulují krk, a to aktivací nervové činnosti i mechanicky. Musíte dělat pravidelné dřepy nebo dřepy podle zvláštního vzoru. Čas se postupně zvyšuje. Nejprve musíte každou fázi provést po dobu 10 sekund. Poté u každé fáze zvyšte čas na 1 minutu. V první fázi jsme pomalu dřepěli. Délka dřepu by měla být 10 sekund, to znamená, že bychom se měli za 10 sekund úplně snížit. Poté sedíme v této poloze dalších 10 sekund, začneme se co nejvíce uvolňovat. Potom jdeme částečně nahoru. Musíte zastavit v takové poloze, aby vaše boky byly rovnoběžné s podlahou. Jsme v této pozici po dobu 10 sekund, pak pomalu, během následujících 10 sekund, jdeme dolů. Odpočívejte, relaxujte v dřepu dalších 10 sekund. Začínáme pomalý výstup po dobu 10 sekund. Poté odpočíváme 10 sekund a začneme znovu dřepět. Poté, co se nám podařilo dokončit 10 takových dřepů v jednom přístupu, přejdeme k další fázi - doba trvání každé fáze se zvýší na 20 sekund, poté na 30, 40, 50 sekund a jednu minutu. Poté, co si dřepnete 10krát v pomalém tempu, nezapomeňte si sednout rychlým tempem. Rychlost by měla dosáhnout 50 dřepů za minutu. Pokud to nevyjde, je lepší nedrhat se úplně, můžete jen částečně klesnout. Postupně je třeba zvyšovat hloubku dřepů.

Meditace k otevření děložního čípku

Póza „Shavasana“ používaná v józe je účinná. Musíte ležet v poloze na zádech, nohou a pažích mírně od sebe po stranách. Oči jsou zavřené. Můžete zapnout relaxační hudbu, aroma lampu. Zvuky přírody se dobře hodí, zejména zvuk mořské vlny, zvuky deště, vodopády. Může se hodit zpěv ptáků, zvuky zvířat, instrumentální hudba. Musíte se snažit co nejvíce uvolnit, na nic nemyslet. Svaly by měly být vědomě uvolněné a směřovat k nim pozornost. Nejprve sklouzneme naši pozornost dolů na nohy. Cítíme, jak se svaly nohou uvolňují, stávají se měkkými, těžkými. Relaxace pokrývá konečky prstů, rozumí se jí podél dolní části nohy, stehna. Kolenní kapka klesá. Uvolňuje pánevní oblast, perineum, dělohu. Obě nohy jsou uvolněné, pánevní oblast je uvolněná, postupně relaxace pokrývá břicho, záda, dolní část zad, svaly podél páteře se uvolňují. Hrudník a paže se uvolní. Relaxace rukou stoupá od konečků prstů, sklouzává přes cysty, lokty, předloktí, uvolňuje loket, rameno, klíční kost.

Opět věnujte pozornost celému tělu, pociťte relaxaci v každé oblasti. Zvláštní pozornost je třeba věnovat obličeji: cítit, jak se uvolňuje čelo, nos, oči, uši, tváře. Brada je uvolněná, dolní čelist je uvolněná a může být mírně otevřená. Oči jsou zavřené. Jste klidní a uvolnění, celé tělo je těžké. V hlavě nejsou žádné myšlenky. Je tu jen ticho. Pokud myšlenky přijdou, je třeba je uvolnit, ne zpozdit. Tato meditace by měla trvat nejméně 30 minut. Neexistuje žádný limit pro maximum. V ideálním případě by to mělo být až tři hodiny. Poté musíte ležet, nespěchat vstát. Můžete pít čaj, bylinný odvar. Ideální je čaj z malinových listů.

Pro meditaci existují také videonávody a zvukové materiály, ve kterých jsou podrobně popsány všechny nuance a je poskytnut doprovod k meditaci. Pomalý, klidný hlas odborníka plynule ovládá vaši pozornost, směřuje ji do správných oblastí a připomíná vám potřebu relaxace a nedostatku myšlenek. Hlas neprobíhá celou meditaci: je účinně kombinován s okamžiky ticha, je vybráno speciální pozadí a hudební doprovod. Rytmus zesiluje, mizí, což vytváří požadovanou tonalitu.

Přípravky na dilataci děložního čípku

Používají se různé léky. Oxytocin, intramuskulární injekce synestrolu, čípky s prostaglandinem se osvědčily. Enzaprost se také podává intravenózně. Použití syntetického prostaglandinu je povoleno. Dávka a frekvence podávání může být stanovena pouze lékařem, protože je přísně individuální podle výsledků partogramu.

Pilulky

Používá se miropriston. Stimuluje kontraktilní aktivitu myometria. 1 tableta se užívá v intervalech denně pod přísným dohledem lékaře.

Oxytocin-MEZ se často používá ke stimulaci dilatace dělohy a indukce porodu. Toto je řešení pro intramuskulární a intravenózní podání.

Otevírání může usnadnit no-shpa, což je antispazmodický lék, který uvolňuje svaly a činí je pružnějšími. Předepisuje se 1-2 tablety 2-3krát denně nebo ve formě injekcí.

Papaverin lze použít jako injekci nebo jako tabletu. Dávka závisí na rychlosti dilatace a stavu dělohy a určuje se výhradně po palpaci a gynekologickém vyšetření. Pomáhá snižovat tlak a uvolňovat hladké svaly.

Caulophyllum 30 je homeopatický přípravek, který se používá k vyvolání porodu. Je mnohem snazší s ním porodit, práh bolesti je snížen. Lék indického původu, který se již dlouho používá v indické medicíně. Významně snižuje riziko císařského řezu, potřeba oxytocinu zmizí. Odstraňuje třes, únavu a žízeň, dodává sílu.

Ricinový olej při perorálním podání podporuje rychlé otevření. V raných fázích má abortivní vlastnosti.

Mnoho žen po propuštění z nemocnice říká, že jim bylo podáno příliš mnoho injekcí. A nikdo neví, jaké léky se k tomu používají. Aby se předešlo zbytečným obavám, je lepší tomu porozumět..

Nejprve se podávají léky k úlevě od bolesti. Jedná se o léky, které se podávají různými způsoby. Nejčastěji - intramuskulárně, intravenózně. Používá se také epidurál (injekce do zad). Je to nejbezpečnější typ úlevy od bolesti, protože neovlivňuje ani kontraktilní aktivitu, ani plod, lék nevstupuje do krevního řečiště. Jiné typy se obvykle používají pouze v případě, že před narozením dítěte zbývají 2–3 hodiny, čímž se eliminuje riziko vzniku hypoxie.

Pro porodní slabost se léky používají ke stimulaci. Pro injekci se často používá amniotomie - defekt močového měchýře plodu. V závislosti na situaci se používají symptomatické látky - ke snížení otoků, tlaku, srdečního rytmu, ke stimulaci plodu.

Pokud jsou kontrakce dlouhé a bolestivé, ale neproduktivní, žena oslabuje. Je jí injekčně podán lék na odpočinek, který jí umožňuje rychle se zotavit. Tento sen trvá 2 hodiny. Po něm se pracovní aktivita zintenzivňuje.

Injekce se často používají k prevenci nebo kontrole krvácení. V případě chirurgického zákroku se také používá mnoho injekcí. Injekce se také provádějí k odstranění placenty, poporodní klidu.

K stimulaci odhalení se používá kapátko. Je založen na solném roztoku nebo glukóze, které podporují a vyživují tělo. V případě potřeby se do kapátka přidávají léky různých akcí.

Čípky pro otevření děložního čípku před porodem

Používají se pro intravaginální podání s vysokým obsahem syntetického prostaglandinu. Jejich účinnost je vysoká: výsledku je dosaženo během 2-3 hodin.

Řasy pro otevření děložního čípku před porodem

Jsou to tyčinky vyrobené z mořské řasy. Sušené řasy, malé velikosti, jsou vloženy do krku. Postupně je nasycen vlhkostí a rozšiřuje se, rozšiřuje se také děložní čípek. Vložte tolik tyčinek, kolik je potřeba k úplnému naplnění.

Ruční otevření děložního čípku

Implikuje umělé otevření vložením a roztažením prstu během vyšetření pánve.

Pesar a cervikální dilatační míč

Používá se k prevenci předčasného odhalení a zachování těhotenství. Pesar je prezentován ve formě plastového zařízení, které poskytuje podporu orgánům. Vytvořeno z několika kroužků, které se navzájem spojují. Poskytuje spolehlivou podporu, lze ji provádět i ambulantně. Doba trvání je několik minut. Pro zavedení je kroužek namazán gelem a vložen do pochvy. Po ukončení procedury je sex kontraindikován. Každé 2-3 týdny musíte sledovat stav vaginální mikroflóry a provádět ultrasonografii.

Pro mechanické otevření a stimulaci dělohy se do děložního čípku zavede speciální plastová kulička a nechá se jeden den.

Malinový list pro dilataci děložního hrdla

Malinové listy jsou velmi účinné při otevírání děložního čípku. Může být použit jako součást čaje nebo jako odvar.

Dilatace děložního čípku podle Rogovina

Celým názvem je metoda Rogovin-Zanchenko. Jedná se o externí metodu měření, která umožňuje posoudit stupeň otevření externího os. Ve výšce kontrakce se měří vzdálenost od xiphoidního procesu ke dnu dělohy v centimetrech. Získané ukazatele se odečtou od 10 cm, získají se výškové ukazatele. Přibližná metoda.

Jak zabránit dilataci děložního hrdla během těhotenství?

Aplikuje prostředky prodloužení: odpočinek v posteli. Emoční klid, léky, zejména sedativa. Nezbytně prováděné ošetření zaměřené na produkci povrchově aktivní látky v plicích plodu, což urychluje jejich zrání. Možné jsou také chirurgické zákroky, jako je šití děložního čípku nebo použití speciálního porodního pesaru.

Kroužek na děložním čípku od zveřejnění

Aby se zabránilo předčasnému odhalení, je do dělohy zaveden speciální plastový kroužek. Snižuje stres. Úvod lze provést ambulantně, na prázdném močovém měchýři. Abyste zabránili kontrakci dělohy, můžete před zákrokem vypít antispazmodik. Kroužek je mazán glycerinem a vložen do pochvy. Pak se rozvinou požadovaným směrem. Lékař udělá vše potřebné. Na bakteriologické vyšetření bude pacient muset přijít na schůzku pouze každé 2-3 týdny. Také nemůžete mít sex. Otevření děložního čípku před porodem probíhá přirozeně, protože prstenec je dříve odstraněn.

Menopauza nebo menopauza je fáze v životě ženského těla, která začíná v dospělosti. S ním dochází v těle ke změnám, hormonální funkce je oslabena a menstruační cyklus se zastaví.