Jak se přípravek Vikasol užívá s menstruací k zastavení krvácení

Poslední aktualizace: 08.02.2019

Bolestivá menstruace, doprovázená silným krvácením, trápí každou třetí ženu. V tomto případě se často musí uchýlit k léčbě. Vikasol během menstruace je nejoblíbenější lék, který pomáhá nejen rychle zastavit krev, ale také upravit menstruační cyklus..

 1. Jak lék funguje na menstruaci
 2. Proč používat vikasol v kritických dnech
 3. Jak užívat lék na menstruaci

Jak lék funguje na menstruaci

Vikasol je uměle syntetizovaný analog vitaminu K, který se podílí na metabolismu pojivové a kostní tkáně a také zajišťuje správnou srážlivost krve. Nástroj pomáhá absorbovat vápník a vitamin D. Je předepsán pro vaskulární léze, pro resorpci krevních sraženin a zastavení krvácení různých etiologií: kapilární, hemoroidní, ulcerativní a děložní. Lék zlepšuje funkci jater, stabilizuje gastrointestinální trakt, dýchací a kardiovaskulární systém.

Vikasol pro menstruaci je skutečnou první pomocí v případě silného krvácení způsobeného nepravidelnými a bolestivými kontrakcemi dělohy nebo takzvanou dysmenoreou. Může to být doprovázeno bolestmi v podbřišku, závratěmi, nevolností a dokonce zvracením. Hydrogensiřičitan sodný (vitamin K), který je součástí vicasolu, zmírňuje křeče dělohy, uvolňuje ji a také zvyšuje srážlivost krve, čímž snižuje krvácení. Lék zastavuje nebo snižuje objem tekutiny, mobilní pojivové tkáně uvolněné během menstruace. Lék je schopen zkrátit jeho trvání nebo oddálit nástup. Nemůže však úplně zastavit menstruaci, její působení co nejvíce zkracuje menstruaci..

Proč používat vikasol v kritických dnech

Menstruace je měsíční uvolňování endometria dělohy ve formě krvavých řezů trvající 3 až 7 dní, což signalizuje začátek cyklu. Při absenci poruch ve fungování sexuální sféry žen se krev stává méně.

V důsledku infekce, změn hormonálních hladin, stresových situací, užívání silných léků může dojít k narušení menstruačního cyklu a může být doprovázeno nadměrným uvolňováním tekuté, pohyblivé červené tkáně rychlostí 10-80 ml. Patologii lze rozpoznat v době plnění hygienických vložek: pokud je nutné měnit hygienické výrobky dříve než jednou za 2–3 hodiny a trvá dostatečně dlouho. To svědčí o hojném toku červené menstruační tekutiny. Existuje děložní krvácení, ke kterému dochází dříve než 21 dní a indikuje selhání cyklu. V obou případech je indikován vikasol. Pokud je nutné zastavit menstruaci, doporučíte jej užívat.

Lék Vikasol na menstruaci je předepsán v následujících případech:

 1. Přítomnost patologických stavů spojených se srážením mobilní pojivové tkáně červené barvy v důsledku nedostatku vitaminu K.
 2. Prodloužené krvácení, ke kterému dochází během období hormonální nerovnováhy. Jejich přebytek vede k zesílení endometria..
 3. Nedostatečná kontraktilita pohlavního orgánu. Lék kromě hlavní léčby doplňuje krvácení.
 4. Bohatý výtok způsobený chorobami ženského reprodukčního systému (myomy, endometrióza, endometritida). Hypertrofie sliznice dělohy a zvýšení výtoku z endometria přispívají k velké ztrátě krve.
 5. Nesprávné těhotenství.
 6. Dysfunkční genitální krvácení. Lék může eliminovat příznaky, ale ne příčinu.

Účinná látka léčiva hydrogensiřičitanu sodného menadionu podporuje rychlé srážení krve a zvýšení koncentrace krevních destiček, což snižuje množství vylučované pojivové tkáně a snižuje krvácení. Vikasol je často předepisován v kombinaci s látkami podporujícími hemostázu: kyselina aminokapronová, chlorid vápenatý, askorutin.

Vikasol má vážný účinek na tělo, proto by měl být užíván pouze podle pokynů lékaře, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem ženského těla.

Jak užívat lék na menstruaci

Je třeba si uvědomit, že jakékoli selhání menstruačního cyklu naznačuje dysfunkci těla, které je třeba léčit. Nedoporučuje se užívat tento lék samostatně, bez lékařské pomoci..

Návod k použití vikasolu obsahuje nejen popis účinnosti léku, ale také doporučení týkající se trvání léčby a dávkování, která jsou následující:

 • termín použití - 3-4 dny;
 • opětovné použití po 4denní přestávce;
 • zákaz používání k oddálení menstruace.

Nucené, nepřirozené zastavení menstruace je plné rozvoje závažných gynekologických patologií.

Jak užívat vikasol s těžkými obdobími

Příjem léku přímo závisí na formě, ve které se lék uvolňuje - v tabletách (1 ks - 15 mg) nebo injekce (ampule s 1% roztokem):

 • v pevné formě by dávka neměla překročit 2 kusy denně;
 • v kapalině (injekce) - intramuskulární injekce ne více než 1krát.

Tabletová forma je indikována k těžkému krvácení, léčbě zánětů a infekcí reprodukčních orgánů. Injekce jsou předepsány v naléhavých případech k zastavení vážných krevních oddělení před a po operaci s neoplaziemi dělohy a dalšími změnami. Maximální terapeutický účinek je dosažen intramuskulární injekcí.

Volba formy léku závisí na pacientovi, ale nejčastěji se dává přednost vicasolovým tabletám na menstruaci, které se považují za pohodlný a bezpečný prostředek.

Je třeba si uvědomit, že předávkování vikasolem hrozí trombózou, otoky a intoxikací v důsledku rozkladu zbytků vyrobené krevní tekutiny.

Aby se zastavila silná menstruace, je prokázáno, že lék je konzumován od prvního dne menstruace, 2 tablety denně a pokračuje v užívání další 4 dny. Obnovení léčby je možné až po 4 dnech po prvním cyklu léčby. Pokud se krvácení nezastaví a léčba je neúčinná, měli byste se poradit s odborníkem.

Mnoho žen nechápe, jak tento lék funguje, a užívá ho během menstruace, aby se je pokusilo zastavit. Začnou pít vikasol nebo injekce první den menstruace, zapomenou, že lék účinkuje až po 1-2 dnech. To se nedoporučuje, protože:

 • je nemožné okamžitě zastavit uvolňování krve pomocí léku: s velkým krvácením může být pomoc opožděna, ztráta krve bude významná a vikasol začne působit až po dni;
 • nekontrolované užívání léku může způsobit vážné patologické změny v těle;
 • každý pátý terapeutický případ je doprovázen vedlejšími účinky: alergická kopřivka, hypertenze, tachykardie, zatímco hlavní problém nebyl odstraněn.

Takže můžete vypít vikasol, abyste zastavili menstruaci? Odborníci povolí užívání léků pouze v případě, že jsou kritické dny doprovázeny silným krvácením a nemohou navštívit lékaře. Za těchto okolností musíte užít 2 tablety denně a pak naléhavě vyhledat lékařskou pomoc.

Kontraindikace

Existují kontraindikace pro použití vikasolu. Tyto zahrnují:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • zablokování cév krevními sraženinami,
 • zvýšená koagulace;
 • selhání jater;
 • hemolytická anémie.

Mezi nežádoucí účinky patří tvorba trombů, křečové žíly, vyrážka, hypotenze, tachykardie, otravy, zhoršení celkového stavu.

Před použitím výrobku byste se měli poradit s lékařem a pečlivě si prostudovat pokyny.

Účinek terapeutických účinků přípravku Vikasol během menstruace dokazují recenze pacientů.

Většina poctivého pohlaví považuje lék za účinný a efektivní při správném používání. Doporučují užívat lék před začátkem menstruace (přibližně 3 dny před), aniž by došlo k překročení dávky.

Někteří pacienti nejsou spokojeni s léčbou zpoždění menstruačního cyklu s vikasolem, přičemž si všimli prodlouženého výtoku vedoucího k významnému krvácení.

Některé dámy kvůli účinku léku snižují množství menstruačního toku, užívají 1 tabletu ráno první dva dny a poslední den menstruačního cyklu. Zaznamenávají však nežádoucí účinky a doporučují jej užívat pouze po lékařské pomoci a při povinném dodržování dávkování..

Experimentování s vikasolem je zdraví škodlivé. Užívejte léky pouze po jmenování lékaře podle pokynů.

Jak se přípravek Vikasol užívá k menstruaci. Recenze žen

V kalendáři každé dívky jsou takové dny, které se nazývají kritické. V této době bolí žaludek, překonává se nevolnost, objevují se závratě a krvácí z pohlavního ústrojí.

U některých osob spravedlivého sexu je menstruace bohatá a dlouhá. Vikasol pomůže ženám zastavit nepříjemný proces zastavení menstruace - recenze naznačují, že účinnost léku se projeví během jednoho dne.

Toto pravidlo však funguje, pokud je příčinou závažného krvácení nedostatek vitaminu K. V ostatních případech může být lék k ničemu..

Farmakologické vlastnosti vikasolu

V lékárnách se Vikasol prodává ve dvou formách:

 1. Tablety - 20 nebo 30 ks. v jednom balení.
 2. Ampule na injekci obsahující 1% roztok - 10 - 100 dávek v balení.

Aktivní složkou léčiva je syntetický vitamin K nebo hydrogensiřičitan sodný menadion. Látka je zodpovědná za rychlost srážení krve. Ve zdravém těle krev volně protéká cévami. Poruchy kardiovaskulárního systému zhoršují srážení krve a vyvolávají silnou menstruaci.

V ženském těle bisulfit sodný menadion stimuluje produkci protrombinu. Díky tomu mizí krevní sraženiny a zlepšuje se průtok krve. Lék ovlivňuje menstruační funkci následujícím způsobem: buď se zastaví krvácení, nebo se sníží množství výtoku.

Vitamin K je hemostatický a antikoagulant. Ženy to berou, aby oddálily kritické dny a zastavily měsíční krvácení. Je však nemožné užívat drogu bez povolení, protože při regulaci cyklu je nutné vzít v úvahu individuální vlastnosti organismu. Pouze zkušený lékař může spolehlivě posoudit klinický obraz..

Hlavními vlastnostmi přípravku Vikasol jsou zvýšení srážlivosti krve a hemostatický účinek. Také tablety a roztoky stimulují syntézu vitaminu K v těle..

Využití Vikasolu v gynekologii

Pro gynekologickou sféru určili výrobci přípravku Vikasol v obecném návodu k použití následující pravidla použití:

 • Vezměte lék na dysfunkční děložní krvácení kvůli nedostatku vitaminu K..
 • V kombinaci s jinými léky používejte tablety nebo injekce k léčbě endometriózy a endometritidy.
 • Po konzultaci s lékařem zastavte krvácení po potratu nebo lékařském ukončení těhotenství.
 • Neporušujte dávkování léku a nepoužívejte jej bez povolení, jinak se srážení krve ještě zhorší, objeví se alergické reakce, problémy s krevním tlakem a poruchy reprodukčního systému.

Tato příbalová informace také popisuje, jak užívat Vikasol s těžkou menstruací. Množství spotřebovaného vitaminu K závisí na lékové formě. Denní dávka tablet se rovná 2 ks. Nebo 0,03 g účinné látky.

Pokud gynekolog předepsal injekce, injekce se podává intramuskulárně jednou denně. Dávka je stejná - 0,03 g.

Je nemožné zvýšit dávku přípravku Vikasol, protože složky mohou zastavit tok menstruační krve. V tomto případě se hromadí uvnitř těla a vyvolává otoky. Nejnebezpečnější je vnitřní rozklad krve.

Pokud je naléhavě nutné zastavit menstruaci, jak pít Vikasol, je lepší se zeptat svého lékaře. Nemůžete užívat více než 1 - 2 tablety denně. Je také přísně zakázáno pít lék po dobu delší než 2 dny..

Pokud hrozí krvácení z dělohy, lék se užívá první den menstruace nebo alternativně několik dní před očekávaným krvácením. Zjevný účinek přípravku Vicasol se dostaví po 24 - 48 hodinách, i když vitamin K začíná působit okamžitě. Lék nemůže okamžitě zastavit vylučování. Není vhodný k použití jako první pomoc.

Pokud se Vicasol používá k oddálení menstruace, krvácení začne o něco později nebo současný cyklus proběhne bez jakéhokoli výtoku. Pokud je nutné zkrátit dobu menstruace, tablety se vypijí 2 - 3 dny od začátku krvácení. Při normální délce 5 dnů se menstruace sníží na 3 dny. Ale před podáním přípravku Vikasol k zastavení menstruace je nutné podstoupit test srážlivosti krve a projednat vhodný terapeutický režim se svým lékařem.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Hlavní kontraindikace užívání přípravku Vikasol jsou selhání jater, těhotenství a společné užívání tablet s alkoholickými výrobky.

Kromě toho je zakázáno pít lék na tromboembolismus, zvýšenou srážlivost krve (hyperkoagulační syndrom) a přecitlivělost na složky.

Předávkování přípravkem Vikasol během menstruace se projevuje takovými porušeními, jako jsou:

 1. Svědění.
 2. Vyrážka z kopřivky.
 3. Závrať.
 4. Bronchospasmus.
 5. Tachykardie.
 6. Krevní tlak klesá.

Po injekcích se v místě vpichu může objevit zarudnutí. Současné podávání přípravku Vikasol s jinými hemostatiky zvyšuje závažnost nežádoucích účinků.

Cena a analogy

Různé formy Vikasolu se prodávají za dostupnou cenu a na přepážce. Cena závisí na značce konkrétní lékárny a jejím umístění.

Tablety lze zakoupit za 20-40 rublů. Injekční roztok je dražší - od 70 do 100 rublů. Obecně je produkt cenově dostupný a každá žena si ho může kdykoli koupit. Přesto je lepší neriskovat své vlastní zdraví a před návštěvou lékárny se poradit s lékařem.

Pokud to odborník považuje za nutné, nabídne pacientovi místo Vikasolu analogy:

 • Napjatý.
 • Dicinon.
 • Rekombinantní.
 • Vilate.
 • Tranexam.
 • Vilín.
 • Oktanát.
 • Trombin.
 • Methylergobrevin.
 • Tahacombe.
 • Vilate.
 • Etamsilat.

Mezi neléčivé analogy přípravku Vikasol patří hemostatické sbírky léčivých bylin. Přírodní hemostatika jsou přeslička, kopřiva, heřmánek, třezalka tečkovaná, mochna, pastýřská kabelka a kozlík lékařský.

Pomáhá Vikasol v těžkých obdobích: recenze žen

Při rozhodování o použití přípravku Vikasol by ženy měly pochopit, že lék není všelékem na těžké období. Je nutné zjistit příčinu silného krvácení a odstranit ji.

Nepřiměřený příjem léků ohrožuje tělo tvorbou krevních sraženin, poruchami srdečního rytmu, hypertenzí a abnormální funkcí jater. Vikasol je silný lék, který ovlivňuje procesy hemostázy.

K posouzení účinnosti přípravku Vikasol s těžkou menstruací umožňují recenze žen, které drogu užívaly.

Ilona, ​​30 let: Jednou mi menstruace šla tak špatně, že jsem musel jít do nemocnice. Během týdne jsem dostal injekce s roztokem Vicasol. Injekce jsou velmi bolestivé, ale nepohodlí stojí za to vydržet. Požadovaný účinek se dostavil po 2 dnech, ale je to mnohem lepší než při léčbě přípravkem Etamsilat. Má příliš mnoho nežádoucích účinků..

Martha, 28 let: Během prvních 3 dnů je moje menstruace vždy bohatá. Před několika měsíci, 2. den, začalo silné krvácení a já jsem vyměňoval vložky jeden po druhém. Matka se obávala a zavolala sanitku. Zatímco lékaři řídili, podařilo se mi vypít 2 tablety Vicasolu. Dříve to vzal jeho manžel na krvácení z nosu. Specialisté mě vzali do nemocnice jen o hodinu později a během této doby se moje menstruace zastavila. Už na oddělení jsem se dozvěděl, že kdyby nebylo Vikasolu, musel bych provést krevní transfuzi. Podařilo se mi vzít drogu včas. Po týdnu pozorování mě pustili domů.

Daria, 46 let: Před šesti měsíci jsem měl dlouhé zpoždění v menstruaci, po kterém výtok šel hojně a po dlouhou dobu. Dokonce i v den 5 bylo hodně krve. Na doporučení gynekologa jsem začal pít Vikasol v tabletách a můj problém byl vyřešen. K závažnějšímu krvácení nedošlo.

Alla, 24 let: Moje menstruace obvykle trvá 7 dní a už jsem si zvykla. Ale před rokem byla naplánována důležitá událost a já jsem naléhavě potřeboval „zkrátit“ kritické dny. Po procházení lékařskými stránkami a ženskými fóry jsem narazil na informace o tom, jak můžete zastavit menstruaci pomocí Vikasolu. Droga stojí penny, koupil jsem ji bez váhání a vypil několik pilulek podle pokynů. Náprava zafungovala - 4. den vyniklo mírné mazlení. Droga však mé sestře nepomohla a způsobila mnoho vedlejších účinků. Rozhodli jsme se už neriskovat a vydržet menstruaci až do jejich přirozeného konce..

Vikasol pro menstruaci

Tablety vicasolu a farmakologie

Krev se pohybuje cévami v normálním rytmu, pokud nedojde k problémům se srážením krve a při absenci krevních sraženin. Nejmenší odchylky od stavu agregace krve způsobují narušení homeostázy. Systém srážení krve je zodpovědný za nepřítomnost krvácení.

Vikasol je hemostatikum nebo koagulant nepřímého působení - vyvolává tvorbu krevní sraženiny, která zastavuje krvácení, hemorogenní léčivo. Je to umělý ve vodě rozpustný analog vitaminu K, což je základní faktor srážení krve. Jeho mezinárodní název je hydrogensiřičitan sodný menadion. Nakupujeme v lékárnách ve formě tablet nebo injekcí.

Jak Vikasol pracuje s menstruací?

Stimuluje syntézu protrombinu v játrech, která spouští řetězec tvorby krevní sraženiny. Soudě podle mechanismu účinku užívají ženy bez konzultace s lékařem přípravek Vikasol, aby oddálily menstruaci nebo ji zastavily..

Ale za jakých podmínek se doporučuje užívat Vikasol?

 • s nedostatkem vitaminu K během obstrukční žloutenky;
 • při odstraňování části tenkého střeva;
 • s infekčními chorobami gastrointestinálního traktu s krvácením (úplavicí);
 • s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou;
 • s patologiemi oběhového systému;
 • s průjmem;
 • s nejmenšími krváceními ve vrstvách kůže;
 • s hemoragickým onemocněním novorozenců;
 • s prodlouženým krvácením po operaci.

Kontraindikace

 • zvýšené srážení krve;
 • s častými krevními sraženinami;
 • hemolytická žloutenka novorozenců - jedno z nejzávažnějších onemocnění kojenců doprovázené rozpadem erytrocytů - červených krvinek.
Během těhotenství a laktace, selhání ledvin a jater musíte být při používání tohoto léku obzvláště opatrní.

Vikasol v gynekologii

Jelikož se jedná o farmakologický lék na samohlásku, může mít vedlejší účinky. Již dlouho je známo, že pomáhá Vikasolu s menstruací a dokonce s nefunkčním děložním krvácením. Ženy užívají zastavení menstruace, aniž by přemýšlely o důsledcích. Ale marně.

 • S pomocí Vikasolu je nemožné okamžitě zastavit menstruaci. Účinně začne fungovat až za jeden den, což znamená, že při silném menstruačním krvácení nebo krvácení z dělohy budete mít čas ztratit slušné množství krve. Lék bude po splatnosti. Vikasol může zastavit menstruaci pouze při nedostatku vitaminu K..
 • Při nekontrolovaném používání přípravku Vikasol se mohou objevit funkční poruchy v těle.
 • V každém třetím případě se při užívání přípravku Vikasol vyskytnou nežádoucí účinky: není možné zastavit menstruaci včas, ale objeví se alergická kopřivka, vysoký krevní tlak, tachykardie.

Jak se přípravek Vikasol užívá k zastavení menstruace?

Užívejte drogu v tabletách - 0, 015 - 0,03 g po celý den - to jsou 2 tablety. V intramuskulárních injekcích - 0,03 g, ne více, což odpovídá 1 injekci. Je zakázáno zvyšovat dávku, protože to povede k rozvoji otoků a celkové tvorbě krevních sraženin.

Je třeba si uvědomit, že měsíční výtok, který by na základě fyziologických norem měl jít ven, a při užívání léku nějak zůstávají uvnitř, což vede k jejich rozkladu v těle. A to je velmi nebezpečné.

Měli byste ohrozit své zdraví, i když se dlouho očekávaná dovolená u moře shoduje s obdobím? Nucený příjem přípravku Vikasol samozřejmě přinese požadované výsledky - úplně zrychlí nebo zastaví menstruaci, ale tento hrubý zásah do těla se pro vás bude i nadále špatně otáčet.

Vikasol: návod k použití pro menstruaci

Silné měsíční krvácení u ženy není vždy normální. Pokud menstruace trvá déle než 6-7 dní, jsou ve výtoku přítomny sraženiny a hlen, hovoří se o patologiích reprodukčního systému od endometritidy po endometriózu a hormonální poruchy. V tomto případě lékaři často předepisují Vikasol k zastavení menstruace..

Jak funguje Vikasol

Ve zjednodušené interpretaci lék zvyšuje rychlost srážení krve. Jeho složky přímo ovlivňují jaterní buňky, které produkují látku protrombin. Je to ten, kdo je zodpovědný za tloušťku krve, a proto snižuje intenzitu krvácení..

Vikasol tablety na menstruaci mohou snížit ztrátu krve během menstruace a regulovat cyklus jako celek. Kromě cíleného působení lék normalizuje procesy obnovy krve a zabraňuje rozvoji anémie. Tento léčivý přípravek lze použít jak ke snížení menstruačního toku, tak ke zpoždění nástupu menstruace..

Složení a forma uvolnění

Lék v lékárnách lze zakoupit ve formě tablet a injekčního roztoku. Složení hlavních složek je stejné, ale míra dopadu na tělo je odlišná. Takže po užití léku ve formě tablet je účinek pozorován po 10-12 hodinách. Intenzita krvácení klesá během několika minut při použití léku v tekuté formě.

Hlavní účinnou látkou léčiva je syntetický analog vitaminu K, který se přímo podílí na procesech hematopoézy. Přesněji řečeno, toto je látka hydrogensiřičitanu menadionu sodného. Jakmile se dostane do těla, změní se na vitamin K - hemostatickou látku. Tablety Vikasol na krvácení během menstruace obsahují jako další složku škrob. Injekční roztok obsahuje vodu a kyselinu chlorovodíkovou.

Indikace pro použití přípravku Vikasol pro menstruaci

Seznam indikací pro užívání drogy zahrnuje následující podmínky:

 • těžké děložní krvácení;
 • prodloužená silná menstruace;
 • špatná srážlivost krve, vyvolávající velkou ztrátu krve během menstruace;
 • nefunkční krvácení z genitálního traktu.

V prvním případě máme na mysli krvácení během menstruace, velmi silné a se sraženinami, jejichž chybou je děložní myom, endometrióza, ovariální cysta a další nemoci ženského reprodukčního systému. To může zahrnovat těžké období způsobené nestabilním hormonálním pozadím..

Při špatné srážlivosti jsou indikovány hemostatické tablety Vikasol během menstruace, aby se zabránilo velké ztrátě krve. Podobně je předepsáno, pokud se děloha nemůže sama smršťovat, z čehož dochází k silnému krvácení. Někdy je příčinou ztráty krve během menstruace banální nedostatek vitaminu K. V tomto případě bude droga také užitečná. Vyrovná to nedostatek potřebného vitaminu a problém bude vyřešen bezbolestně. Další indikace pro použití:

 • hepatitida a jiná onemocnění jater;
 • trauma se ztrátou krve;
 • krvácení ze žaludku;
 • prevence anémie během plánované operace.

Lék Vikasol během menstruace se užívá pouze podle pokynů lékaře. V případě plánovaných období s o něco větší ztrátou krve než obvykle nemá smysl uchýlit se k léčbě. Ženské tělo tak může reagovat na banální aklimatizaci..

Kontraindikace

Droga má minimální kontraindikace související s onemocněním krve a jater:

 • tromboembolismus;
 • zvýšené srážení krve;
 • individuální nesnášenlivost komponent.

Během těhotenství a laktace je léčivý přípravek indikován pouze po konzultaci s odborníkem. Předpokládá se, že účinná látka není schopna ovlivnit plod kvůli špatné absorpci a přenosu placentou. Lék také nevstupuje do mateřského mléka..

Vikasol: pokyny pro menstruaci

Režim a dávkování užívání léku závisí na úkolech, které je třeba vyřešit, a na existujících problémech. Intramuskulární injekce je indikována k rychlému vyloučení krvácení. Aby se zabránilo ztrátě krve před operací, tablety se užívají den předem v dávce určené lékařem. Pokud existuje riziko vysoké ztráty krve během porodu, přípravek Vikasol se užívá také předem.

Jak se přípravek Vikasol užívá k zastavení menstruace

Ve výjimečných případech může Vikasol zastavit menstruaci. Příjem hemostatik začíná první den menstruace, 2 tablety ve stejném časovém intervalu. Alternativou je jedna injekce léku denně. V tomto případě je menstruační krvácení skromné ​​a po 2–3 dnech zmizí. Lék se užívá po celé toto období..

Pokud dojde ke ztrátě krve na pozadí nedostatku vitaminu K, bude ještě snazší a rychlejší zastavit menstruaci. Na pozadí zvýšení hustoty biologické tekutiny dochází k její skrovné sekreci poškozenými krevními cévami v děloze. V tomto případě je ztráta krve minimální. Během menstruace nemůžete Vikasol často používat. Je zdraví nebezpečný a vyžaduje neustálé sledování úrovně srážení krve..

Jak užívat Vikasol s těžkými obdobími

Ke zmírnění stavu s těžkou menstruací, aby se zabránilo rozvoji anémie a slabosti, můžete užívat 2-3 tablety léku denně po celou dobu krvácení z dělohy. Se silnou menstruací začne Vikasol působit po první dávce po 10 hodinách. Často se ke zvýšení kontraktility dělohy v komplexu předepisuje lék Oxytocin. To ženu ochrání před vážnými ztrátami krve a ulehčí fyzický stav..

V této situaci však nelze tuto metodu zneužít. Část krevních sraženin a kapilár zůstane v děložní dutině a může způsobit zánět. Lékaři proto doporučují, aby v případě opakovaného silného krvácení bylo vyšetřeno gynekologem.

Jak se přípravek Vikasol užívá k oddálení menstruace

Vikasol je obvykle předepsán zřídka k oddálení menstruace. Existuje účinnější hormonální lék Duphaston, který při správném užívání umožňuje oddálit nástup kritických dnů o 3-4 dny.

Pokud se přesto použijí hemostatika, začnou pít 2-3 dny před očekávaným datem kritických dnů. Pro zvýšení účinnosti přípravku Vikasol pijí paralelně 1 g kyseliny askorbové denně. Tímto způsobem můžete odložit menstruaci o 2-3 dny.

Možné nežádoucí účinky

Vývoj vedlejších účinků závisí na hojnosti menstruace a individuální toleranci léku. Je možný výskyt vyrážek na kůži, jako je kopřivka. Žena může pociťovat slabost, ztrátu síly, možné zvýšení krevního tlaku. Při překročení denní dávky léku se mohou tvořit krevní sraženiny, což představuje riziko vzniku cévní mozkové příhody nebo infarktu.

Nejčastějším nejzávažnějším vedlejším účinkem, který se pozoruje u každé 3 ženy, je však nejčastěji vývoj zánětlivých procesů v děložní dutině. Je to způsobeno zbytky endometria a krevními sraženinami v dutině orgánu. Tento jev je pozorován u žen s hojným výtokem na pozadí fibroidů nebo endometriózy..

Analog Vikasolu pro menstruaci

K zastavení nebo snížení ztráty krve během menstruace se kromě přípravku Vikasol používají následující analogy:

 • Dicinon;
 • Haamelis;
 • Napjatý;
 • Vilate.

Nejúčinnější z nich je Dizion. Pokyny k léku jasně označují jeho indikaci během menstruace. Contriven je indikován k zastavení jakéhokoli vnitřního krvácení, má však mnoho kontraindikací. Zakázáno pro těhotné a kojící matky.

Vicasol k zastavení menstruace lze užívat maximálně 1krát ročně. Výjimkou jsou případy, kdy jsou v těle ženy narušeny procesy srážení krve nebo je diagnostikován nedostatek vitaminu K. Jakýkoli zásah do přirozených procesů vitální činnosti orgánů může vést k narušení jejich práce. Reprodukční a endokrinní systém na takový zásah reaguje obzvláště ostře, proto je Vikasol lékem, který vyžaduje vyšetření odborníkem po vyšetření ženy.

Použití přípravku Vikasol pro menstruaci

Měsíční nepohodlí a nepohodlí neopouštějí ženu po většinu jejího života. Pro některé kritické dny projdou téměř bez povšimnutí, ale pro některé se přístup tohoto období stává téměř nejstrašnější událostí. Hemostatické pilulky pomáhají zmírnit stav, takže Vikasol během menstruace se stal pro mnohé nepostradatelným lékem. Víte, kdy a jak to vzít? Pokyny níže vám pomohou naučit se, jak zacházet s těžkým krvácením během menstruace..

Pokyny pro použití hemostatického léku na menstruaci Vikasol

Chcete-li zastavit krvácení během menstruace, musíte znát dávkování a pravidla pro užívání hemostatického léku "Vikasol". Vyrábí se ve formě tablet a injekčního roztoku. Nejčasnější účinek se dostaví až po 12 hodinách po podání a spočívá v hemostatickém účinku, tj. zastavení krve. Hlavní věcí je nepřekračovat rychlost dávkování, jinak by to mohlo vést k tvorbě krevních sraženin a otokům..

Indikace pro použití

Příčinou silného krvácení během menstruace jsou nepravidelné, příliš silné a bolestivé kontrakce dělohy. Tento jev v gynekologii se nazývá dysmenorea a je také doprovázen bolestí v podbřišku, závratěmi nebo dokonce nevolností a zvracením. Z tohoto důvodu je při bohaté menstruaci indikován přípravek „Vikasol“. Jeho složení zahrnuje vitamin K, který uvolňuje děložní křeče a uvolňuje jej.

 • Jak se zbavit wen na těle
 • DIY korálkové květiny
 • Pijavice - výhody a škody, recenze. Proč je léčba pijavicí užitečná?

Vikasol pro děložní krvácení se často předepisuje během puberty nebo před menopauzou, aby se normalizoval stav pacienta. Pokud se výtok objeví mimo období menstruace, měl by být lék užíván pouze za účelem jeho snížení před návštěvou gynekologa. To je nezbytné, protože to mohou být příznaky jiných nemocí, dokonce i rakoviny, nebo onemocnění, která lze řešit pouze chirurgicky. S kontaktním krvácením, tj. po pohlavním styku musí být také žena opatrná.

Jak se přípravek Vikasol užívá

V pokynech k léku jsou kromě popisu účinku akce také doporučení pro průběh léčby a dávkování:

 1. Doba přijetí je 3 dny, v případě potřeby - 4.
 2. Cyklus můžete opakovat až po 4denní přestávce..
 3. Hlavní věc je, že se nedoporučuje užívat pilulky ke zpoždění menstruace. Menstruace je normální fyziologický proces, jehož změna způsobuje další rozvoj gynekologických problémů. Lék bude schopen snížit nebo dokonce zastavit menstruaci, ale to je plné vážných negativních důsledků..

V tabletách

Jednou z forem uvolňování léku Vikasol se silnou menstruací jsou tablety. Jeden obsahuje 15 mg účinné látky, tj. vitamin K3. Balíčky jsou k dispozici po 25 nebo 50 kusech. Lék v této formě musí být užíván v následující dávce: 2 tablety po 0,015 g denně. Maximální denní dávka je 0,03 g. Vikasol během těhotenství se užívá výhradně po vyšetření gynekologem a v předepsané dávce.

 • Známky zápalu plic u dospělého
 • Jak se za 1 sekundu stát vílou doma
 • Jak žehlit kadeře

V ampulích

Další formou uvolňování jsou ampule s injekčním roztokem. V lékárně si můžete koupit balení po 10, 50 nebo 100 kusech o objemu 1 nebo 2 ml. Maximální denní dávka je 30 mg. Lék se injektuje intramuskulárně obcházením trávicího traktu a jediné množství by nemělo překročit 10-15 mg. Při dlouhodobém užívání je bezpodmínečně nutné dodržovat 4denní přestávky a tato metoda užívání léku se používá v závažnějších případech krvácení z dělohy, kdy tablety již nepomáhají.

Analogy

Vikasol patří do skupiny léků nazývaných koagulanty, které zvyšují srážlivost krve, ale i jeho účinnost může v některých případech jen ublížit. Často může způsobit alergie nebo otoky svalů, zarudnutí kůže, závratě a tlakové rázy. S individuální intolerancí se zvyšuje srážlivost krve nebo zablokování cév krevními sraženinami, tj. tromboembolismus, je nutné použít jiné léky, které jsou analogy vikasolu pro menstruaci. Tyto jsou:

 1. „Dicinon“. Hemostatická látka, která funguje ještě rychleji. Snižuje hojnost menstruačního cyklu, snižuje bolest. Musíte si vzít až 4 tablety 5 dní před nástupem menstruace. Cena od 400 rublů.
 2. Etamsilat. Hemostatický lék, který snižuje propustnost kapilárních stěn, aby se snížilo krvácení. Užívejte až 4 tablety denně s maximální dávkou 500 mg. Cena od 100 rublů.
 3. „Tranexam“. Lék proti silnému krvácení, který je také protizánětlivým činidlem. Doporučená dávka pro děložní krvácení: 1,5 g až 4krát denně. Cena od 230 r.

Video: jak zastavit menstruaci

Recenze

Natalya, 28 let. Mám problém se srážením krve, takže během menstruace to musím zastavit pilulkami. Beru Vicasol. Je to levné a skvěle to pomáhá. Jedna věc je špatná - hlava ho často bolí, ale je to lepší než bolest v podbřišku, takže doporučuji!

Tatiana, 50 Asi před půl rokem jsem měla dvouměsíční zpoždění a po dočasném ukončení menstruace se staly hojnějšími. Šli jsme 5 dní, ale síla neklesla. Poté, co šla k lékaři, začala užívat Vicasol - to se už nestalo. Mohu doporučit pro menopauzu, ale pouze po konzultaci s gynekologem.

Alexandra, 33 let Během těhotenství začalo krvácení. Když jsem omezil paniku, zavolal jsem kamarádovi, záchranáři. Řekla, aby urgentně zavolala sanitku. Po příjezdu do nemocnice mě nasadili na Vicasol, ale poté mě převezli do Emzilate, protože to funguje rychleji. Je nezbytně nutné, aby vás vyšetřil gynekolog, zejména u těhotných žen.

Jak se přípravek Vikasol užívá během menstruace?

Vicasol je chemický analog vitaminu K, který se rozpouští ve vodě. Toto farmakologické činidlo se stává specifickým terapeutickým lékem na ztrátu krve způsobenou hypoprotrombinemií..

Vyznačuje se také vlastností zvyšující koagulaci krve a v přítomnosti protrombinu v ní v normální hodnotě. S malým množstvím vitaminu K v lidském těle dochází k trvalé nebo dočasné situaci otevřeného krvácení.

Biologická tekutina zvaná krev se pohybuje po svých kanálech v normálním rytmu, pokud nedojde k problémům s koagulací a pokud nedojde k tvorbě krevních sraženin. Nejmenší odchylky od pohyblivého stavu krve vedou k selhání homeostázy. Systém srážení krve je zodpovědný za to, že nedojde k krvácení.

Vikasol je hemostatikum nebo nepřímý koagulant - vyvolává tvorbu krevní sraženiny, která je schopna blokovat krvácení, hemorogenní léčivo. Ve skutečnosti je to ve vodě rozpustný duplikát vitaminu K - nenahraditelný základ pro zahušťování krve.

Jeho název, přijímaný po celém světě, je hydrogensiřičitan sodný menadion. My v lékárnách jej uvolňujeme ve formě tablet a jako prostředek pro injekce.

Většina ženských zástupkyň není nová pro nepříliš příjemnou situaci, jako je intenzivní krvácení během kritických dnů. Je to způsobeno porušením syntézy hormonů, prodlouženou nepřítomností menstruace a onemocněními v urogenitální oblasti.

Při nadměrně hojném krvácení je nutné navštívit gynekologickou ordinaci, v situaci, kdy taková příležitost není, může na pomoc přijít tabletový nebo injekční prostředek.

Dnes existuje velké množství léků na zastavení ztráty krve, ale ne všechny jsou bezpečné - některé z nich se vyznačují vedlejšími účinky.

Pokud je epizoda krvácení jednoduchá, je docela pravděpodobné, že při systémovém hojném krvácení je nutná odborná konzultace. Lékař výlučně předepisuje požadované blokování nadměrné ztráty krve během kritických dnů.

 1. Působení na tělo
 2. Indikace pro použití
 3. Proč používat Vikasol v kritických dnech?
 4. Jak je možné zastavit menstruaci?
 5. Vikasol jako prostředek k obnovení rychlosti vylučování během menstruace
 6. Návod k použití Vikasolu
 7. Dávkování
 8. Kontraindikace
 9. Vedlejší efekty
 10. Analogy
 11. Cena
 12. Recenze
 13. Podmínky a období skladování
 14. Podmínky výdeje z lékáren

Působení na tělo

 1. Ve vodě rozpustná syntetická verze přírodního vitaminu K syntetizovaná laboratorní metodou.
 2. V lidském těle podporuje syntézu protrombinu. Ukazatele srážení krve se normalizují.
 3. Protože nedostatek nebo malé množství vitaminu K se stává hlavní příčinou zvýšeného krvácení, má tento lék hemostatický účinek ovlivněním procesu srážení.

Indikace pro použití

Menstruace ženy je spojena s jejím reprodukčním systémem a základními zdravotními stavy. V případě, že trvají po dlouhou dobu, ve velkém množství, nepochybně se to stává nebezpečím pro zdraví žen..

Farmakologické léčivo Vikasol pro kritické dny má následující indikace:

 • Velké množství krvácení vyvolané chorobami, jako jsou myomy, endometrióza, endometritida. Obvykle tato onemocnění způsobují hypertrofii dělohy, uvolněná nová vrstva endometria je větší a v důsledku toho velká ztráta krve;
 • Prodloužená menstruace v důsledku poruchy vylučování hormonů. Nadměrná přítomnost určitých určitých látek má také za následek patologické zvýšení vnitřní měnící se vrstvy dělohy, která se zase obnovuje pomalu a ne rovnoměrně ve všech oblastech;
 • Významné krvácení v důsledku opožděného zesílení krve. Častým důvodem je nedostatek vitaminu K;
 • Nadměrná a dlouhá období kvůli malému počtu nebo slabosti kontrakcí dělohy. V takové situaci má lék za úkol doplnit požadovaný objem krve a používá se jako pomocná metoda k hlavní léčbě;
 • Dysfunkční vaginální krvácení. Lék se používá k zastavení ztráty krve, ale důvod pro odchylku zůstává.

Ve všech výše uvedených popisech způsobuje aktivní složka léčiva ztluštění krve díky své schopnosti stimulovat vzhled krevních destiček v krvi. Z tohoto důvodu poskytuje tento lék v kritických dnech výsledek ve formě snížení objemu sekrece krve. Proto také klesá ztráta krve.

Lék je předepsán jako obvykle spolu s dalšími léky, které mají schopnost udržovat normální složení krve: kyselina aminokapronová, chlorid vápenatý, askorutin.

Kromě jiných léků se používá jako sanitka pro ztrátu krve a v případě potřeby snižuje intenzitu menstruačního toku.

Použití přípravku Vicasol může pomoci v situacích, jako jsou:

 • Žloutenka, ke které dochází v důsledku předčasného vstupu žluči do střev;
 • Parenchymální a kapilární krvácení;
 • Krvácení, které je charakterizováno žaludečním vředem a duodenálním vředem;
 • Purpura kvůli nedostatku krevních destiček;
 • Onkologická onemocnění;
 • Pravidelné hemoroidy a krvácení z nosu.
 • V souladu s návodem k použití lze přípravek Vikasol předepsat ženám, které mají dítě v posledním trimestru, aby se zabránilo ztrátě krve u kojenců..
 • Je také pravděpodobné, že se použije k léčbě nadměrné ztráty krve u novorozenců..
 • Injekční roztoky a tablety Vikasol se používají k dysfunkčnímu děložnímu krvácení před pubertou a v premenopauzálním období.
 • Předepisování léků je také účinné v případě ztráty krve při tuberkulóze, septických onemocněních, poklesu srážení krve, užívání látek k ředění krve, antagonistů vitaminu K, fenylinu, neodykumarinu a dalších léků s podobným účinkem.

Proč používat Vikasol v kritických dnech?

Schůzky k použití jsou založeny na:

 • menoragie;
 • šíření krve do sousedních tkání v důsledku narušení integrity cévy, ke kterému dochází při hypoprotrombinemii;
 • ztráta krve způsobená traumatem, chirurgickým zákrokem a jinými okolnostmi;
 • malé množství nebo nedostatek vitaminu K v lidském těle, projevující se z různých důvodů, včetně žloutenky, hepatitidy, dlouhodobého průjmu, cirhózy.

V jakých situacích může být Vikasol stále užitečný? Souběžně s jinými prostředky je tento léčivý přípravek indikován ke krvácení z dělohy, hemoragické odchylce u kojenců. Lék se používá v případě předávkování antagonisty vitaminu K..

Gynekologové často předepisují léky na kritické dny. Tyto pilulky snižují intenzitu výtoku a ženy snášejí menstruaci..

Jak je možné zastavit menstruaci?

Podle pokynů je doporučené použití tabletové formy během dne 0,015 - 0,03 g - musíte vypít asi 2 pilulky. U intramuskulárních injekcí - 0,03 g, nic víc, to se rovná jedné injekci.

Jelikož existuje riziko otoku a vzniku krevních sraženin v krvi, je přísně zakázáno zvyšovat dávku..

Kromě toho by se nemělo zapomínat na fyziologickou funkci menstruačního toku pro ženské tělo, musí být jistě odstraněny.

Při použití tohoto léku mohou zůstat uvnitř děložní dutiny a již tam se mohou rozložit, což se stává velmi nebezpečnou okolností.

Vikasol jako prostředek k obnovení rychlosti vylučování během menstruace

Tento lék je ve vodě rozpustná chemická látka, syntetická verze vitaminu K, lipofilní.

Během své činnosti se vytváří protrombin. Princip účinku přípravku Vikasol je navíc založen na hemostatické manifestaci.

V případech, kdy lidské tělo potřebuje vitamin K, je velmi pravděpodobné nebezpečí vzniku takové patologie, jako je krvácení uvnitř tkání..

Z tohoto důvodu je tento léčivý přípravek indikován k udržení menstruace nebo ke snížení jejich nadměrného objemu a trvání.

Léčba normalizuje nedostatek vitaminu K a eliminuje problém silného krvácení.

Režim a režim užívání léku během kritických dnů jsou způsobeny jeho dávkovou formou:

 • Pokud se jedná o pilulku, dávka je v následující hodnotě: 0,015 - 0,03 gramů denně (2 tablety);
 • Pokud je ve formě injekční směsi, pak denní dávka také není větší než 0,03 gramu (jedna injekce).

Je přísně zakázáno zvyšovat dávku, protože užívání léku je mimo normu, často se stává příčinou otoků a tvorby trombózy v lidském těle.

Kromě toho je krev, kterou lidské tělo již vyprodukovalo a pokusilo se ji odstranit ven, uměle blokována a zůstává uvnitř živého organismu a její rozklad je velmi nebezpečným stavem.!

Nedoporučuje se užívat tento lék kvůli nadcházející dovolené na pobřeží nebo návštěvě bazénu, který spadá právě na začátku menstruace. Je velmi pravděpodobné, že žena bude schopna pozastavit nebo výrazně minimalizovat počet období, ale v budoucnu je ženské tělo schopné „pomstít“ se za bezdůvodné zasahování do jeho přirozené fyziologické práce.

Mnoho gynekologických onemocnění, která mohou nastat v důsledku užívání přípravku Vikasol, bude nutné vyléčit mnohem déle, než by pokračovala menstruace, což žena v určitém okamžiku snížila, odložila nebo zastavila.

Návod k použití Vikasolu

Z jednoduchého důvodu, že se léčivo vyrábí ve formě tablet a v ampulích se složením pro intramuskulární injekce, může být režim, stejně jako schéma užívání léku, odlišné a souvisí se zdravotním stavem a věkovou kategorií pacienta.

 1. Odborníci doporučují dospělým ženám užívat 15 až 30 mg tablet denně, dospívající od 10 do 14 let - 15 mg denně. Podle obecných pokynů se droga konzumuje nejvýše 3krát denně. Dávka, způsob použití a délka terapeutického kurzu musí být stanovena gynekologem čistě individuálně..
 2. Kompozice pro injekce pro dospělé ženy lze použít v dávkách nepřesahujících 10 až 15 mg denně. U dospívajících je dávka injekčního přípravku Vikasol podobná návodu k použití tablet farmakologického přípravku.
 3. V souladu s obecnými pokyny by délka terapeutického kurzu pro každou formu léčby neměla být delší než 4 dny. V užívání je možné pokračovat až po 4denním intervalu..

Dávkování

Následující maximální možné dávky léku jsou stanoveny pro jednorázové použití přípravku Vikasol (tj. Hodnota nejvyššího povoleného příjmu najednou):

 • ve formě tablet - pro dospělé, 30 mg, ale nepřesahující 60 mg denně, pro kojence, nepřesahující 4 mg denně;
 • ve formě injekčního přípravku - pro dospělé 15 mg, ale nepřesahující 30 mg. Za den pro kojence - nepřesahující 4 mg denně.

Kategorie dospělých pacientů Vikasol je předepsána:

 • uvnitř - 0,015-0,3 g denně;
 • intramuskulární injekce - 0,005-0,01-0,015 g (0,5-1-1,5 ml 1% kompozice) za 24 hodin 2-3krát za 12 hodin. Před operací je přípravek Vikasol indikován 2-3 dny předem.

Těhotným ženám se podává denní dávka ihned po přijetí do porodnice a poté, pokud nedošlo k porodu, po 12 hodinách a po 24 hodinách.

Maximální dávka Vikasolu uvnitř:

 • jednou - 0,03 g, denně - 0,060 g.

Maximální dávka pro intramuskulární injekci:

 • jednou - 0,015 g, denně - 0,03 g.

Kontraindikace

Farmakologické činidlo je kontraindikováno pro použití, pokud:

 • přecitlivělost,
 • tromboembolismus,
 • se zvýšenou koagulací (srážením) krve as přítomností hemolytické choroby u novorozenců.

Vedlejší efekty

Většina léku je pacienty dobře snášena.

Následující alergické reakce jsou považovány za vedlejší účinky farmaceutického produktu:

 • bronchokonstrikce;
 • svědění;
 • červené vyrážky;
 • vyrážka po celém těle;
 • zarudnutí;
 • hemolytická abnormalita u novorozenců. Při nadměrném užívání léku v krvi, přítomnosti bilirubinu, protrombinu se zvyšuje, což může naznačovat přebytek vitaminu K.

Analogy

Vikasol se vyznačuje tím, že patří ke koagulantům, které zvyšují srážlivost krve, ale i jeho účinnost v některých situacích může tělu ublížit.

Za přítomnosti imunity vůči složkám, hyperkoagulace krve nebo překrytí lumen tepen silnými krevními částicemi je nutné použít jiné léky, které jsou analogické s lékem během menstruace.

Vikasol lze nahradit těmito léky:

 1. "Napjatý".
 2. „Tranexam“.
 3. "Tachocomb".

Průměrná cena přípravku Vikasol v ampulích (10 ks v krabici) je přibližně 65-70 rublů. Náklady na tablety Vikasol (které se téměř vždy užívají během kritických dnů), v průměrné hodnotě, ne více než 30 rublů na krabici po 30 ks..

Recenze

Recenze žen o droze Vikasol:

Podmínky a období skladování

Doba skladování na tmavém a chladném místě je 3 roky.

Podmínky výdeje z lékáren

Všechny lékárny mají lék na předpis.

Lidské tělo je jedinečný mechanismus, ve kterém lékaři a vědci dosud plně nepřišli. Doslova před půl stoletím bylo ženské tělo a některé jeho deriváty pokryty rouškou tajemství a otázek.