Hemostatické léky na menstruaci: silné injekce a pilulky

Normálně ženská menstruace netrvá déle než 5-7 dní, probíhá bez silné bolesti a ztráta krve nepřesahuje maximální povolenou dávku 120 ml. Pokud se uvolní velké množství krve, objeví se sraženiny, nepohodlí, poruchy cyklu, měli byste navštívit lékaře. Pokud jsou uvedené příznaky způsobeny patologií pánevních orgánů, mohou být po těžké období zapotřebí hemostatické léky.

Když potřebujete užívat hemostatické látky

Existuje mnoho faktorů, které mohou vyvolat silné krvácení, menstruační nepravidelnosti a bolestivost v podbřišku. Aby se vyloučily uvedené příznaky, mělo by být onemocnění diagnostikováno před zahájením užívání léků na těžkou ztrátu krve. Existují následující důvody pro nadměrné krvácení během menstruace:

 1. Zánětlivé procesy pánevních orgánů - salpingo-ooforitida, endometritida, pohlavně přenosné infekce.
 2. Poruchy myometria jsou vrstva děložního epitelu po endometriu. S růstem fibroidů v endometriu ovlivňují uzly vnitřní vrstvu myometria. Snaží se zbavit cizích těles tím, že produkuje velké množství menstruační krve a vyvolává kontrakce.
 3. Hormonální selhání - se zvýšenou produkcí estrogenu endometriální vrstva nadměrně bobtná, s menstruací vychází velké množství krve se sraženinami.
 4. Začátek klimakterického období - dochází ke snížení produkce estrogenu, menstruace se stává nepravidelnou, vzácnou nebo naopak bohatou.
 5. Maligní formace - s růstem onkologického nádoru, ve fázi jeho rozpadu, se menstruace stává bohatou, obsahuje sraženiny a je bolestivá.

K léčbě uvedených patologií se používá škrábání, předepisují se antibiotika, hormonální, hemostatické léky, léky na zvýšení srážlivosti krve nebo na její snížení.

Léky ke snížení objemu výtoku během menstruace

Za normálních okolností ztrácí žena během menstruace 40–120 ml krve, průměrně 80 ml. Pokud je tento objem překročen, nutí vás měnit vložky každé 1,5-2 hodiny, je doprovázen bolestí a přítomností sraženin, musíte navštívit gynekologa. Pouze odborník může vyzvednout pilulky na těžké krvácení během menstruace, v závislosti na důvodu, který to vyvolal.

Hormonální léky ke snížení menstruačního toku

Hormonální léky s antikoncepční funkcí jsou považovány za účinné pilulky k zastavení hojného krvácení během menstruace. Snižují produkci hormonů, v důsledku čehož se zpomaluje růst endometrioidní vrstvy dělohy, je potlačena ovulace, menstruace je vzácná a je vytvořena umělá menopauza.

Léky užívané pro těžké období:

Perorální antikoncepce

Mezi hormonální antikoncepcí vynikají Janine a Yarina - třífázové léky, které pomáhají snižovat menstruační krvácení. Obsahují látky, které blokují produkci estrogenu, takže endometrium neroste, cévy a vrstva dělohy nenapučují a během menstruace se uvolňuje velmi málo krve..

Duphaston

Lék nemá funkce antikoncepce, ale také potlačuje ovulaci a snižuje patologické krvácení z dělohy. Dufaston je předepisován pacientům s endometriózou, myomem a hyperplazií endometria. Mělo by se užívat 7-10 dní před nástupem očekávaného období. Po 2 dnech začíná menstruace skromným tmavě hnědým výtokem, trvá 1-3 dny.

Neměli byste si sami předepisovat léky na silné krvácení během menstruace, protože každý lék má kontraindikace a vedlejší účinky. Ženám se doporučuje darovat krev ke stanovení hladin hormonů a výběru vhodné perorální antikoncepce.

Hemostatické látky

Pokud celková pohoda pacienta umožňuje léčbu doma, jsou jí předepsány následující hemostatické tablety s těžkou menstruací:

Tranexam

Tablety, které mají dlouhý a účinný účinek na snížení množství krve ztracené během menstruace, nevýhodou je, že nejsou levné. Lék je nejen hemostatický, ale také protizánětlivý, bojuje proti alergickým reakcím, potlačuje množení mikrobiální flóry, eliminuje bolest a má hemostatický účinek. Maximální účinek nastává 3 hodiny po požití. Hemostatické pilulky se silnou menstruací Tranexam nebo Triniksan pijí jednu tabletu třikrát denně po dobu 4 dnů v řadě, před nástupem kritických dnů. Nepředepisujte lék pacientům s trombózou a selháním ledvin. Mezi nežádoucí účinky patří: svědění kůže, závratě, únava, dyspepsie, problémy se zrakem, abnormality srdeční frekvence.

Dicinon

Látka, která poměrně rychle zastaví silné krvácení, ale doporučuje se ji používat pouze v případě nouze. Účinek se projeví 3-4 hodiny po požití. Ditsynon by měl být konzumován 1 nebo 2 tablety 3krát denně. Kontraindikace zahrnují kojení, nízký krevní tlak, vysokou viskozitu krve, trombózu. Vedlejší účinky léku - otok obličeje, bolesti hlavy, nevolnost.

Etamsilat

Lék pomáhá normalizovat zásobování tkání krví a vaskulární propustnost. Pijete-li lék, krvácení klesá, ale rychlost srážení krve zůstává stejná. Nástroj nelze kombinovat s žádnými hemostatickými léky. Mezi vedlejší účinky patří pálení žáhy a bolesti hlavy. Užívání přípravku Etamsilat se nedoporučuje u pacientů s trombózou, krvácením a nesnášenlivostí účinných látek..

Vikasol

Produkt obsahující kvalitní analog vitaminu K, který je nezbytný pro normální srážení krve. Při nedostatku vitamínů se tvorba protrombinu snižuje, a proto je během menstruace pozorován hojný výtok. Neopatrné užívání pilulek může způsobit svědění kůže, bronchospazmus, vyrážky.

Ascorutin

Droga, jejíž obsah představují vitamíny C a P, to znamená kyselina askorbová a rutina, patří do skupiny vasotonických léčiv. U žen po císařském řezu a během menopauzy je nutné zvýšit tonus kapilár, obnovit jejich pevnost a pružnost. Ke snížení těžké menstruace je lék předepsán 4 tablety denně po dobu 14-21 dnů. Nemůžete užívat lék pro ženy s trombózou a urolitiázou, vedlejší účinky - nevolnost, poruchy spánku, vzrušivost nervového systému, náhlé skoky krevního tlaku.

Fibrinogen

Obsahuje přírodní krev, zvyšuje srážlivost. Spolu s tabletami je předepsána kyselina aminokapronová, aby se zabránilo trombóze. Terapie se doporučuje po chirurgických zákrocích na dělohu, pokud během menstruace způsobily vážnou ztrátu krve.

Vidanol

Analog léčiva Tranexam, vyrobený na základě stejné účinné látky. Je to inhibitor fibrolýzy, zvyšuje srážlivost krve, usnadňuje průběh menstruace. Komentář uvedený v návodu k použití se doporučuje pro přijetí po laparoskopii, cervikální biopsii, kyretáži.

Velká ztráta krve často vyvolává pokles hladiny hemoglobinu v krvi s následným rozvojem anémie. Abyste zabránili nedostatku železa v těžkých obdobích, můžete pít drogu Maltofer, která může zlepšit stav ženy a udržet normální funkci produkce hemoglobinu. Předepisuje se současně s vápníkem, protože při anémii se rychle vyplavuje z těla.

Jak snížit krvácení s menopauzou a myomy

S nástupem menopauzy se hormonální pozadí ženy dramaticky mění a stává se nestabilním v důsledku zániku funkce produkce estrogenu. Nepravidelnosti cyklu se zaznamenávají častěji v rané fázi menopauzy ve spojení s dalšími příznaky - návaly horka, únava a změny krevního tlaku. K omezení a prevenci příznaků začnou ženy užívat hormonální pilulky.

Krvácení během nástupu skutečné menopauzy by se mělo úplně zastavit. Pokud však pokračují v hojném množství, je to důvod k návštěvě lékaře a signál o poruše funkcí reprodukčního systému. Hemostatické látky pro těžká období jsou vybírány v nemocničním prostředí. Použité hemostatické léky (injekce Oxytocin, Vikasol) a hormony.

S tvorbou fibroidů v děložní dutině se pacienti obávají pravidelného krvácení, podobně jako menstruace. Chcete-li zastavit krvácení, pokud je ženina pohoda uspokojivá, můžete být léčeni doma pomocí dlouhodobých odvarů a infuzí bylin s hemostatickými vlastnostmi.

Pokud se silné krvácení nezastaví po dlouhou dobu s prudkým zhoršením stavu, doporučuje se zavolat sanitku.

U myomu se následující tablety používají k zastavení krvácení s těžkou menstruací:

 • Vikasol - předepsaná jedna tableta dvakrát denně.
 • Dicinon nebo Etamsilat - musíte užít dvě tablety najednou s dostatečným množstvím vody, pokud není požadovaný účinek, použijte další pilulku po 3 hodinách. V případě potřeby zorganizujte třetí schůzku po 6 hodinách ve výši jedné tablety.

Tinktura z vodního pepře je lék na zvýšené srážení krve, který se konzumuje v čajové lžičce třikrát denně smícháním s vodou. Jedna dávka stačí k tomu, abyste si všimli, jak se krvácení zastaví..

Podle svědectví pacientů s děložními myomy může gynekolog předepsat Oxytocin, Tranexam a Ascorutin.

Pozornost! Neužívejte pilulky bez lékařského předpisu.

Nouzové zastavení krvácení

Stává se, že výtok krve během menstruace je tak silný, že může způsobit akutní anémii a dokonce ohrozit život pacientky - krvácením z dělohy. Potřebujete injekce z těžkého krvácení během menstruace, působící několik minut:

 1. Dicinon - má hemostatický účinek, pomáhá snižovat krvácení zvýšením viskozity krve po 10 minutách při intravenózním podání (po intramuskulárním podání je účinek dosažen po 2 hodinách).
 2. Tranexam - injekce do svalu, působí do půl hodiny po podání Oxytocin - způsobuje kontrakce dělohy, které pomáhají zastavit krvácení, vstřikuje se do svalu a do žíly.
 3. Etamsylát je populární neúčinný lék na kontrolu krvácení, jehož účinek se dostaví do 5 minut po injekci.

Bylinné přípravky

Podle recenzí pacientů pomáhají v boji proti vysoké sekreci krve nejen léky, ale také lidové léky:

 1. Vývar z pastýřské kabelky - 10 gr. suché suroviny nalijte sklenici vroucí vody, trvejte a vypijte 1 polévkovou lžíci. l. třikrát denně.
 2. Highlander pepř - plná lžíce bylin se vaří ve sklenici vroucí vody, filtruje se a pije se teplá třikrát denně, 1 polévková lžíce. l. s bohatými bolestivými obdobími.
 3. Infuze centaury - 20 gr. suroviny se nalijí půl sklenice vodky, nechají se v těsně uzavřené skleněné nádobě po dobu 2-3 týdnů (na tmavém místě). Vezměte infuzi 20 kapek před jídlem dvakrát denně, počínaje 7 dní před začátkem kritických dnů.
 4. Burnet - tráva (2 polévkové lžíce. L.) se několik minut vaří ve sklenici vody, směs se odfiltruje a odebere se 25 ml třikrát denně.

Pouze odborník může určit, které bylinky nebo pilulky a injekce mohou pomoci konkrétnímu pacientovi se silnou menstruací. Proto byste se měli ještě před užitím tradiční medicíny poradit s lékařem.

Nemůžete samostatně předepisovat injekce a pilulky, abyste zastavili silné krvácení. Každý z léků má kontraindikace a vedlejší účinky..

Chcete-li snížit množství menstruačního toku, musíte začít změnou životního stylu - vzdejte se špatných návyků, nadměrné fyzické námahy, vyhýbejte se stresu, zhubněte. Pokud nedojde k žádnému účinku, je nutné podstoupit vyšetření, zjistit příčinu těžkých období a užívat léky předepsané lékařem.

Hemostatické léky pro těžké období

U zdravé ženy menstruace netrvá déle než 7 dní, zatímco denní objem výtoku nepřesahuje 80 ml. Pokud se jeden z indikátorů odchyluje od normy, je důvod hovořit o těžkých obdobích. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte se poradit s lékařem, který předepíše použití hemostatických látek.

Jak zastavit krvácení během menstruace

Existuje mnoho důvodů pro těžké krvácení během menstruace - může to být jedna z forem anémie, onemocnění nervového systému, různé infekce, patologické stavy dělohy atd. Nejběžnějším stimulačním faktorem menoragie je však zánět v myometriu nebo endometriu nebo hormonální nerovnováha, fibrom, fibroidy vznikající v submukóze.

Vzhledem k tomu, že existuje velké množství důvodů pro zvýšení množství sekretů, měli byste navštívit gynekologa, než začnete užívat jakékoli léky samostatně. Pouze odborník bude schopen zjistit, co se stalo kořenem problému, a předepsat vhodnou terapii, díky níž budou odstraněny nejen příznaky, ale také příčiny patologického stavu ženy.

 • Žampiónová polévka: recepty s fotografiemi
 • Feijoa - užitečné vlastnosti a kontraindikace. Složení a léčivé vlastnosti džemu nebo džusu feijoa
 • Alergické léky pro děti a dospělé

Vzhledem k tomu, že hojný výtok může být důkazem děložního krvácení, stojí za to znát příznaky této patologie, aby se odlišila od běžné menstruace. Typické znaky jsou:

 • jasně červená barva krve, ne tmavě hnědá (jak by měla být během menstruace);
 • krev proudí v prameni nebo se uvolňuje ve velkých kapkách, prakticky neexistují sraženiny;
 • tampony a vložky je třeba vyměňovat za nové každých pár hodin nebo více;
 • vypouštění nezačalo podle plánu;
 • ztrácíte více než 80 ml krve denně.

Během menstruace může špinění přetrvávat po dlouhou dobu nebo překročit stanovený normální denní objem (až 80 ml). V tomto případě musíte okamžitě navštívit gynekologii, kde odborník vyšetří zdraví žen a v případě potřeby předepíše hemostatický lék na těžké období. Dívkám se zpravidla doporučuje užívat léky ve formě tablet / tobolek, injekcí nebo bylinných tinktur.

Pilulky na krvácení během menstruace

Lékař předepsal léčbu těžké menstruace by měla být prováděna doma. Za tímto účelem žena užívá pilulky k zastavení menstruace. Nejúčinnější z nich jsou:

 1. Vikasol. Tento lék je umělým analogem vitaminu K. Hemostatické tablety během menstruace vyrovnávají nedostatek této látky v ženském těle a zvyšují srážlivost krve, stimulují tvorbu protrombinu. Pokud příčinou krvácení není nedostatek vitaminu K, léčba nepomůže. Užívání přípravku Vikasol může způsobit alergickou reakci, jejíž projevy budou: svědění, kopřivka, bronchospazmus, vyrážka.
 2. Dizion. Hemostatické tablety jsou předepsány pro těžké období. Jejich hlavním úkolem je zastavit jakékoli krvácení: nejen menstruační, ale také kapilární, parenchymální. Lékař předepisuje lék pouze v naléhavých případech (když je výtok příliš hojný).
 3. Etamsilat. Pití léku se doporučuje k normalizaci vaskulární propustnosti a ke zlepšení mikrocirkulace krve. Etamsylát je schopen zastavit těžká období v důsledku tvorby tromboplastinu. V tomto případě látka neovlivňuje dobu srážení krve, takže nehrozí riziko trombózy. Lék je absolutně nekompatibilní s jinými léky, nelze jej kombinovat s žádnými léky..
 4. Ascorutin. Tablety kyseliny askorbové mohou snížit vaskulární propustnost, učinit je pružnějšími a silnějšími. Toto hemostatické léčivo se silnou menstruací je předepsáno, aby se zkrátilo jejich trvání. Tablety jsou navíc indikovány ke zlepšení celkového stavu ženy během menopauzy a po císařském řezu. Ascorutin je schopen významně snížit ztrátu krve bez poškození zdraví žen.
 • Jak zpracovat okurky tak, aby listy nezožloutly
 • Co dělat, když máte ucho zablokované
 • Vaflový krém - jak na to. Recepty na výrobu lahodného krému s vaflovou krustou

Hemostatické injekce

Lékař může při výběru vhodného léku pro pacienta upřednostňovat injekční tablety, protože ty mají rychlejší terapeutický účinek. Po orálním podání působí látka po nejméně jedné hodině, zatímco injekce ukazuje výsledek po 5-15 minutách. Hemostatické léky na silnou menstruaci ve formě injekcí jsou:

 1. Tranexam. Tento konkrétní lék je často předepsán k zastavení silné menstruace, protože funguje co nejrychleji. Tranexam má navíc antialergické a protizánětlivé účinky..
 2. Oxytocin. Tento lék zmenšuje dělohu, čímž zastavuje ztrátu krve. Léčba se používá k odstranění poporodního výtoku. Oxytocin se podává intramuskulárně nebo intravenózně.
 3. Triniksan. Je schopen rychle přerušit krvácení bez ohledu na příčinu jeho výskytu. Patří do skupiny drog nové generace.

Přírodní styptikum pro menstruaci

Chcete-li zastavit hojný výtok během menstruace, můžete užívat nejen silné syntetické drogy, ale také bylinné infuze. Tyto léky mají zpravidla dvě akce - stahují krevní cévy a zvyšují rychlost srážení krve. Jejich hlavním plusem je hypoalergenita. Nejlepší je začít je užívat několik dní před začátkem cyklu. Hemostatické byliny pro těžké období jsou:

 1. Vodní pepř. Tinktura z této rostliny urychluje srážení krve, posiluje krevní cévy. Doporučený příjem přípravku je 30 ml třikrát denně.
 2. Kopřiva. Odvar se vyrábí tak, že se lžíce suchých nebo čerstvých bylin vloží do sklenice vroucí vody. Kapalina by měla být vařena na mírném ohni po dobu 10 minut, ochlazena a filtrována. Produkt můžete vypít ve formě čaje, zředit vodou 1: 3 a přidat med.
 3. Pastýřská taška. Odvar z rostliny, pokud je užíván v 1 polévkové lžíci. třikrát denně způsobuje kontrakci děložních svalů, v důsledku čehož se ztráta krve zastaví. Vařte trávu v množství 10 g na 200 ml vody.

Hemostatické léky a byliny pro těžké období

Pro některé ženy se takový přirozený proces, jako je menstruace, stává skutečnou katastrofou: výtok je tak intenzivní, že si s ním nemohou poradit žádné vložky a „kritické dny“ se táhnou po dobu 10–15 dnů. Jaké hemostatické léky je nejlepší užívat s těžkou menstruací a jak může zelená lékárna pomoci??

Již není normou: když se ženy potřebují uchýlit k hemostatickým lékům?

V průběhu života ženy je počet „červených dnů kalendáře“ přibližně 8 let. Během tohoto období ztratila slušnou část krve. Pokud vše půjde podle plánu od přírody - menstruace netrvá déle než týden a denně se neuvolní více než 80 ml krve, pak tělo tyto ztráty doplní.

Ale stane se, že podle trefného výrazu žen půl měsíce „vylévá z kbelíku“, ale musíte pracovat, dělat domácí práce... To již naznačuje termín „menoragie“. Pokud denní ztráta krve přesáhne 90-100 ml, měli byste určitě navštívit gynekologa, který vám předepíše nejvhodnější hemostatický prostředek (lékárna nebo přírodní), který pomáhá při patologické menstruaci.

Nejúčinnější hemostatické léky pro těžké krvácení

Pro domácí léčbu těžkých období se používají hemostatické léky v tabletách. To je to, co ženy nejčastěji zachrání při intenzivní a příliš dlouhé menstruaci:

 • Tranexam. Nejsilnější lék, i když není levný: jeho cena za 10 tablet je od 279 rublů. Působí nejen jako hemostatikum, ale také jako protizánětlivý prostředek. Po cestě zmírňuje bolest, bojuje proti mikrobům, eliminuje alergie. Akce proběhne za 3 hodiny. Může způsobit nežádoucí reakce: nevolnost, zvracení, rozrušení stolice, závratě, slabost, zvýšená srdeční frekvence, rozmazané vidění, svědění. Mělo by to trvat 4 dny pro 1 ks. 3 str. denně a začněte pít až po nástupu menstruace. Nedoporučuje se ženám, které trpí selháním ledvin, trombózou;
 • Dicinon. Zastaví krvácení dostatečně rychle a efektivně. Aby se snížilo množství menstruačního toku, tyto hořké tablety se užívají podle schématu třikrát denně, 1 ks. Po užití pilulky bude účinek patrný až po 4 hodinách. Kontraindikace - hypotenze, laktace, přecitlivělost na složky, zvýšená viskozita krve. Lék má přijatelnou cenu - asi 40 rublů. pro 10 tablet;
 • Etamsilat. Levné - od 30 do 50 rublů. - a účinný lék na silnou menstruaci. Normalizuje vaskulární permeabilitu, zlepšuje mikrocirkulaci. Jeho hemostatický účinek je způsoben skutečností, že léčivo tvoří tromboplastiny. 20 minut po požití pilulky si žena všimne, že výtok je mnohem menší. Tato akce bude trvat 7 hodin. Tento prostředek v jakékoli dávkové formě není vhodný pro těhotné ženy a pacienty s tromboembolismem, trombózou a nesnášenlivostí jeho složek..

Důležité! Lék se nesmí kombinovat s jinými léky..

 • Vikasol. Známý, osvědčený lék. Je to syntetický analog vitaminu K, pomáhá tělu kompenzovat nedostatek takové látky a zvyšuje srážlivost krve zvýšením množství protrombinu. Má symptomatický účinek, to znamená, že neodstraňuje příčinu silného krvácení. Působí velmi pomalu: účinek příjmu se dostaví až po 12 hodinách. Užívání takového léku nijak neovlivní objem menstruačního cyklu, pokud není spojen s nedostatkem vitaminu K. Jeho cena je 30-50 rublů;
 • Ascorutin. Obsahuje kyselinu askorbovou a rutin. Posiluje cévní stěnu, činí ji pružnější. Tento lék zkracuje trvání menstruace a zmírňuje příznaky menopauzy, snižuje ztrátu krve, aniž by poškodil celkový stav. Vezměte to v 1-2 tabletách 2-3 str. za den, ne déle než 10 dní. Neměli byste se uchýlit k užívání tohoto léku se zvýšenou srážlivostí krve, urolitiázou, dnou, cukrovkou, závažnými renálními patologiemi, tromboflebitidou. Je zakázáno v 1. trimestru těhotenství. Může způsobit průjem, bolesti hlavy, kopřivku. Stojí 50 rublů.

Když čas běží: znamená rychle zastavit krev

Pokud je ztráta krve tak silná (například při krvácení z dělohy), že ohrožuje život ženy, pak se používají hemostatické léky ve formě injekcí. Jednají téměř okamžitě. Zde je seznam léků, které se používají v takových případech:

 • Dicinon v roztocích pro intravenózní podání. Posiluje viskozitu krve, zastaví krvácení po 10 minutách. Pokud se kompozice vstřikuje do svalu, budete muset počkat asi 2 hodiny. Účinek bude trvat až 6 hodin;
 • Tranexam. Po intramuskulární injekci lze výsledek pocítit za 30 minut;
 • Oxytocin. Vede ke kontrakci dělohy, což pomáhá zastavit ztrátu krve. Určeno pro intravenózní a intramuskulární podání;
 • Etamsilat. Při injekci přímo do žíly se projeví po 5 minutách.

Lidové léky na menoragii

Zde jsou některé hemostatické byliny pro těžké období, alternativní medicína navrhuje použití:

 • tinktura vodního pepře. Budete potřebovat 40 g suché drcené rostliny a 0,5 litru horké vody. Zkombinujte tyto přísady a výslednou směs podusíme 5 minut ve vodní lázni. Trvejte na pokrytí po dobu 2-3 hodin, pijte 100 ml v intervalech 6-8 hodin. Můžete si koupit lékárenský extrakt z vodního pepře a vzít ho 3-4 p. 30-40 kapek denně před jídlem. To je věřil být nejspolehlivější lék;
 • Burnet. 1 polévková lžíce. l. kořeny nalijte 1 polévkovou lžíci. voda, vařte minutu, nechte 30 minut, přefiltrujte. Pijte 1 polévkovou lžíci. l. 3 str. ve dne;
 • odvar z kopřivy nebo pastýřské kabelky. Vezměte 1 polévkovou lžíci. l. suché nasekané bylinky, nalijte 250 ml vroucí vody, zabalte ručníkem, nechte 2 hodiny, napněte, vypijte 1 polévkovou lžíci. l. 3-4 s. den před jídlem;
 • složení vyrobené z přesličky. 1 lžička. vařte bylinky 2 lžíce. vařící voda. Trvat. Při silné bolesti a hojném krvácení pijte každé 2 hodiny po 1 polévkové lžíci. l. Když se stav zlepší, vezměte 1 polévkovou lžíci. l. třikrát denně;
 • infuze kukuřičných stigmat - 1 polévková lžíce. l. na 1 st. vařící voda. Pijte 1 polévkovou lžíci. l. až 6 str. ve dne.

Zpomalte tempo! Jak si pomoci bez léků?

Chcete-li snížit množství menstruačního toku, měli byste omezit fyzickou aktivitu, vzdát se fyzické aktivity a nezvedat závaží. Ze stravy je nutné odstranit těžká jídla, maso, mastné mléko, lihoviny a vše horké. V tuto chvíli byste neměli nosit těsné kalhoty. Dobře pomáhají studené obklady (10 ° C) na spodní části břicha, vyrobené z vody a stolního octa, užívané ve stejném množství. Jsou uchovávány po dobu 2 hodin a zvlhčovány každých 20 minut. Můžete si vyrobit kaši z cibule a soli v poměru 3: 1, naplnit tašku tímto složením a držet ji na spodní části břicha po dobu 8 hodin.

Pokud silně krvácíte, nejjednodušší způsob, jak se dostat zpět na trať, je vzít si hemostatickou pilulku na léky. K takovým opatřením se ale můžete uchýlit maximálně 2–3 cykly za sebou. Koneckonců, všechny farmaceutické a bylinné léky tohoto spektra zesilují krev, a to je plné nebezpečných následků. Lepší je najít znalého gynekologa.

Hemostatické tablety pro těžké období: pomohou nebo ne?

Mnoho žen velmi dobře zná tak nepříjemný problém, jako je nadměrné krvácení během menstruace. Co dělat se silnou menstruací? Jaké pilulky pít a zda potřebujete kontaktovat gynekologa.

pilulky na těžké období

"data-medium-file =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/01/tabletki-pri-obilnyih-mesyachnyih.jpg?fit=450% 2C298 & ssl = 1? V = 1572898592 "data-large-file =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/01/tabletki-pri-obilnyih-mesyachnyih.jpg? fit = 829% 2C550 & ssl = 1? v = 1572898592 "src =" https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/01/tabletki-pri- obilnyih-mesyachnyih-829x550.jpg? resize = 790% 2C524 "alt =" pilulky na těžké období "width =" 790 "height =" 524 "srcset =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru / wp-content / uploads / 2018/01 / tabletki-pri-obilnyih-mesyachnyih.jpg? w = 829 & ssl = 1 829w, https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp- content / uploads / 2018/01 / tabletki-pri-obilnyih-mesyachnyih.jpg? w = 450 & ssl = 1450 w, https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018 /01/tabletki-pri-obilnyih-mesyachnyih.jpg?w=768&ssl=1 768w, https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/01/tabletki- pri-obilnyih-mesyachnyih.jpg? w = 891 & ssl = 1 891w "sizes =" (max. šířka: 790px) 100vw, 790px "data-recalc-dims =" 1 "/>

Která období jsou považována za bohatá: normy a kritická čísla

 • trvat méně než 7 dní;
 • ztrácí se méně než 80 ml krve;
 • výtok bez krevních sraženin;
 • menstruace není doprovázena únavou a dušností.

Normální silnou menstruaci je třeba odlišovat od děložního krvácení. Ten je charakterizován proudem sekrecí a šarlatovou barvou..

Jakékoli porušení norem je považováno za patologické a vyžaduje odvolání ke gynekologovi. Bohužel neustálé nepohodlí, bolestivé pocity a zvýšené krvácení z nějakého důvodu nepřinášejí ženy do ordinace lékaře, ale jsou tlačeny k samoléčbě.

Důvody silné menstruace: proč potřebujete gynekologa

Bohatá období jsou zřídka bez vážného důvodu, častěji se jedná o příznak gynekologického onemocnění. Proto předtím, než začnete užívat hemostatické pilulky, musíte zjistit příčinu závažného krvácení..

Příčiny silné menstruace:

Silné krvácení je nejčastěji způsobeno:

 • Důsledky potratu nebo potratu;
 • Nedostatek stopových prvků odpovědných za tvorbu trombů je vápník, železo, vitamíny K, C..
 • Užívání potravin a léků, které zvyšují produkci enzymů, které zabraňují srážení krve. Jedná se například o kefír, fermentované pečené mléko atd..
 • Porušení hormonálních hladin spojené s onemocněním žláz s vnitřní sekrecí.
 • Rakovina dělohy nebo nádory - fibroidy, polypy a endometrióza.
 • Zánět v reprodukčních orgánech.

Je také možné způsobit těžké děložní krvácení nesprávným užíváním antikoncepčních léků nebo instalací nesprávného nitroděložního tělíska. Pokud se tyto stavy neléčí, ale jednoduše se užívají s pilulkami, které snižují krvácení, onemocnění se bude dále rozvíjet. Komplikace těchto gynekologických patologií - neplodnost, anémie, zánět a někdy smrt.

Kdy můžete užívat pilulky s těžkou menstruací?

Jakékoli léky můžete užívat pouze podle pokynů gynekologa. Lékař provede ultrazvukové vyšetření, předepíše testy a provede závěr o diagnóze. Hemostatické léky se stávají součástí komplexní terapie - jsou předepsány ke zmírnění stavu a snížení úrovně krvácení.

Musíte pochopit, že pilulky se liší od pilulek, i když mají stejné zaměření. Jejich chemické složení, přímé předpisy, vedlejší účinky a kontraindikace se vždy liší, proto je nerozumné slepě brát léky bez lékařského předpisu..

Jaké léky předepisují gynekologové pro silnou menstruaci

V moderní farmakologii bylo vyvinuto mnoho léků s uvažovaným spektrem účinku. Seznam léků, které pomohou v těžkých obdobích:

 • Vikasol. Droga není zdaleka moderní, i když se osvědčila z dobré stránky. Denní dávka jsou 2 tablety. Pomáhá při krvácení, působí po 12 hodinách. Předávkování je nebezpečné: hrozí hypervitaminózou K, toxikózou, hyperbilirubinemií. Injekce léků jsou možné, ale bolestivé.
 • Triniksan. Lék nové generace používaný ve formě tablet nebo injekcí. Denní dávka - 250 mg.
 • Dicinon. Můžete si jej koupit bez lékařského předpisu, pomáhá dostatečně rychle. Musíte užívat 3-4 tablety denně. Kontraindikace - trombóza atd..
 • Tranexam. Velmi silný lék, ale nebezpečný, takže jej nemůžete koupit bez lékařského předpisu. Lék je mnohostranný: je to antineoplastický, antiinfekční, protizánětlivý a antialergický lék. Prodává se v tabletách a injekcích. Nejlepší je neužívat tento lék pro lidi s trombózou, problémy se zrakem, tromboflebitidou, selháním ledvin a určitými srdečními chorobami. Existují také vedlejší účinky: řídká stolice, zvracení, slabost, ztráta chuti k jídlu, rozmazané vidění, tachykardie.
 • Diphereline. Používá se pro nadměrně těžké období, s endometriózou a fibroidy. Tablety regulují krvácení na periferní úrovni a snižují jej. Samopodání povede k hormonální nerovnováze.
 • Etamsilat. Velkou výhodou této drogy je, že nepodporuje srážení. Dosud nebyly nalezeny žádné vedlejší účinky, ale lék je nový, takže ještě neskončil a nemůžete zbytečně pít takový lék. Před přijetím na doporučení lékaře. Existují kontraindikace: lék je zakázán těm, kteří trpí trombózou nebo embolií.
 • Ascorutin. Lehké styptikum obsahující vitamíny A a C. Má také antioxidační účinek.

Lidové léky na silnou menstruaci

Místo léků může gynekolog předepsat lidové léky.

Recepty tradiční medicíny na těžké období:

 • Vodní pepř. Nalijte lžíci bylin se sklenicí vroucí vody. Vezměte vychlazenou 1 polévkovou lžíci 3krát denně.
 • Dřišťál. Směs kůry a kořenů v poměru 1: 6, vařená a napuštěná, pomáhá při silném krvácení z dělohy. Existuje však kontraindikace: krvácení způsobené dysfunkcí vaječníků.
 • Vícebarevný karafiát. Stejné pole „hlídejte“, jak lidé nazývají tento typ karafiátů. Odvary z ní pomáhají s bohatou menstruací a atonií dělohy.
 • Highlander pepř. Může velmi dobře pomoci, protože jeho působení je zaměřeno na oběhový a centrální nervový systém, stejně jako přímo na svaly dělohy, které ji tonizují. Highlanderovy cévy jsou pečlivě zúženy, aniž by to mělo jakýkoli vliv na krevní tlak.

Toto je jen zanedbatelný seznam těch prostředků (léčivých i lidových), které mohou ženám trpícím silným krvácením během menstruace pomoci..

Ve skutečnosti je jich mnohem více, ale ať už přítelkyně poradí, ať už je cena jakákoli, v takových případech je vždy lepší poradit se s gynekologem. Pouze odborník může v takové situaci pomoci a doporučit jedinou správnou léčbu..

Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte Ctrl + Enter