Gynekologické vyšetření: jaké dny jít na gynekologa, je možné s menstruací

Gynekologické vyšetření je nedílnou součástí profylaktického lékařského vyšetření, které umožňuje prevenci nebo včasné odhalení gynekologických onemocnění. Je nezbytně nutné navštěvovat porodníka-gynekologa pravidelně jednou ročně, v některých případech i častěji.

Abyste pochopili, který den cyklu máte navštívit gynekologa, zda je možné v kritických dnech navštívit, měli byste vědět, co gynekologické vyšetření poskytuje, jaké informace přináší.

 • 1 Co je to gynekologické vyšetření
 • 2 Kdy by dívka měla začít navštěvovat gynekologa
 • 3 Je možné chodit ke gynekologovi během menstruace
 • 4 Jak se připravit na zkoušku

Gynekologické vyšetření zahrnuje několik fází:

 1. 1. Užívání anamnézy: lékař se zajímá o stížnosti, ptá se na nemoci, datum poslední menstruace, porodu a potratu. Na základě kompetentního průzkumu je stanovena předběžná diagnóza.
 2. 2. Druhá fáze zahrnuje studium vzhledu ženy, výšky a hmotnosti, povahy růstu vlasů, stavu pokožky, v případě potřeby se provádí palpace břicha (palpace k identifikaci lokalizace bolesti).
 3. 3. Třetí fází je přímé gynekologické vyšetření na křesle. Zahrnuje vyšetření vnějších genitálií, pochvy, děložního čípku v zrcadlech. Gynekolog se speciálním štětcem provede nátěr na flóru pochvy a nátěr na atypické buňky děložního čípku (cytologická analýza) pro včasnou detekci onkologie. Poté se provede bimanuální (obouruční) vyšetření vaginou nebo konečníkem (s neporušenou panenskou blánou).
 4. 4. Ve čtvrté fázi jsou mléčné žlázy vyšetřeny palpací. Během tohoto postupu se hodnotí kůže, velikost a struktura žláz, stav bradavek (barva, přítomnost nebo nepřítomnost výtoku z nich). Přítomnost těsnění ve struktuře mléčných žláz je důvodem pro další vyšetření: ultrazvuk a / nebo mamografie.

Pokud po vyšetření není pochyb o reprodukčním zdraví ženy, pak studie končí. Pokud se během gynekologického vyšetření zjistí odchylky nebo neexistuje úplná důvěra v nepřítomnost patologického procesu, jsou přiděleny následující vyšetření:

 • Ultrazvuk pánevních orgánů;
 • kolposkopie (vyšetření děložního čípku pomocí speciálního přístroje pod zvětšením);
 • počítačová tomografie nebo MRI pánve;
 • stanovení infekcí, které způsobují zánětlivé změny v pohlavních orgánech, pomocí PCR;
 • stanovení koncentrace hormonů hypofýzy, štítné žlázy a nadledvin, pohlavních hormonů v krvi;
 • obecná analýza krve a moči.

V normální situaci jsou tato vyšetření dostatečná pro stanovení diagnózy a předepsání správné léčby..

Je nutné bezpodmínečně provést pravidelné gynekologické vyšetření. Lékařské vyšetření u gynekologa je důležitým postupem pro prevenci a včasné odhalení ženských chorob. Je nutné ho pravidelně navštěvovat jednou ročně, a pokud jsou chronická gynekologická onemocnění - dvakrát. Pro vyšetření byste si měli vybrat den bez menstruačního cyklu, nejlépe od 7 do 15 dnů cyklu.

Teenager musí jít ke gynekologovi po první menstruaci (menarche). K posouzení správnosti sexuálního vývoje je nutná návštěva ženského lékaře. K tomu obvykle dochází ve věku 14–15 let v doprovodu matky..

Gynekologické vyšetření panen se provádí bez použití zrcadel a omezuje se na studium vývoje vnějších pohlavních orgánů, objasnění stížností.

Po nástupu sexuální aktivity musí žena každoročně navštěvovat gynekologa z preventivních důvodů a také při výskytu stížností z pohlavních orgánů:

 • výtok z genitálního traktu (bohatý žlutý nebo zelený, bílý s nepříjemným zápachem, krvavý atd.);
 • bolestivé pocity v dolní části břicha během menstruace a mimo ni;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • nedostatek těhotenství s pravidelným sexuálním životem;
 • svědění, pálení, nepohodlí v oblasti vnějších genitálií;
 • těhotenství.

Nejlepší je jít na vyšetření ke gynekologovi několik dní po skončení kritických dnů. To umožňuje lékaři vizualizovat sliznici pochvy a děložního čípku, aniž by mu bylo překážkou provést obouruční studii, provést nátěry. Návštěva gynekologa mimo menstruaci je pro ženu i lékaře pohodlnější.

Během menstruace se nedoporučuje navštívit gynekologa: je to nehygienické a neinformativní. Výjimkou je situace, kdy je nutné provést gynekologické vyšetření. U některých onemocnění reprodukčních orgánů trvá gynekolog v posledních dnech menstruace nebo jiných dnech cyklu.

Návštěvu lékaře nelze odložit, i když menstruace ještě neskončila, pokud má žena následující stížnosti:

 • hojné špinění;
 • menstruace nebo jiný krvavý nebo hnědý výtok, slabý nebo hojný, doprovázený bolestmi v podbřišku;
 • Zvýšení teploty;
 • krvavý výtok z pohlavního ústrojí s příměsí hnisu a nepříjemným zápachem.

Uvedené příznaky jsou projevem závažných onemocnění pohlavních orgánů: zánětu dělohy, mimoděložního těhotenství, děložních myomů a endometriózy.

Menstruační špinění není překážkou vyšetření, pokud jde o situaci, která ohrožuje zdraví ženy.

Ve standardním případě zahrnuje vyšetření u gynekologa: přímé vyšetření na křesle a dodání nátěrů na vaginální flóru a cytologii.

Abyste se nebáli vyšetření gynekologem a necítili se nepříjemně, musíte se před návštěvou řádně připravit. Na recepci se pokuste podrobně vyprávět, co vás trápí, aniž byste skrývali podrobnosti a bez váhání. V tomto případě gynekolog pomůže vyrovnat se s problémem. Aby gynekolog mohl správně interpretovat získané výsledky, musí být před jeho návštěvou splněno několik podmínek:

 • hygienická sprcha (nejlépe);
 • vzdát se sexu za jeden nebo dva dny;
 • nestříkejte;
 • samostatně, bez lékařského předpisu, nepoužívejte vaginální čípky;
 • bezprostředně před vyšetřením vyprázdněte močový měchýř.

Tato jednoduchá pravidla umožní gynekologovi získat nejspolehlivější výsledky a předepsat kompetentní terapii..

V který den cyklu je správné naplánovat cestu ke gynekologovi

Proč musíte navštívit gynekologa?

Stejně jako jiná onemocnění lidských vnitřních orgánů mohou patologie ženského reprodukčního systému po dlouhou dobu asymptomaticky postupovat. Když se porušení projeví v určitých známkách, je obtížné jej odstranit pomocí minimálního množství metod..

Pravidelné vyšetření odhalí řadu onemocnění ženského reprodukčního systému v počáteční fázi jejich vývoje. Po objevení patologií v 1. stadiu je snazší je ovlivnit konzervativním způsobem - bez použití chirurgického zákroku. V tomto případě je odstraněno pouze základní onemocnění: porušení zjištěná včas jsou odstraněna dříve, než se objeví komplikace.

Gynekologické vyšetření umožňuje vyloučit přítomnost onemocnění, které mají podobné příznaky jako jiné patologie. To vám umožní stanovit spolehlivou diagnózu a předepsat správnou léčbu..

Také díky konzultaci s lékařem tohoto profilu pacient upravuje hormonální pozadí, normalizuje sexuální život.

Jaké dny potřebujete navštívit gynekologa?

Standardní schéma preventivní prohlídky u gynekologa je jednou za 6-12 měsíců. Ale za předpokladu, že neexistují žádné stížnosti na stav a funkci reprodukčního systému.

Pokud žena nedávno ukončila těhotenství, měl by být po 2 týdnech vyhledán lékař. Tento faktor nezávisí na tom, zda podstoupila instrumentální, aspirační nebo lékařský potrat. Za 2 týdny dojde k epitelizaci místa připojení vajíčka ke stěně dělohy - díky vyšetření na křesle a ultrazvuku je možné posoudit úplnost hojení tkání. Po 2 týdnech však musíte navštívit lékaře pouze pod podmínkou, že proces obnovy po potratu proběhne bez komplikací.

Pokud se po ukončení těhotenství celkový zdravotní stav výrazně zhoršil, musíte okamžitě jít k lékaři nebo zavolat sanitku.

Pokud se vaše menstruace zpozdí, měl by být navštíven lékař, počítáno 14 dní od data očekávaného data nástupu menstruace. Je možné, že porucha je důsledkem přepracování, stresu, akutní respirační virové infekce.

Optimální doba pro návštěvu gynekologa je počáteční fáze menstruačního cyklu: bez ohledu na jeho trvání, prvních 7-10 dnů po menstruaci. V této době má děložní hrdlo texturu příznivou pro výzkum, který vám umožní správně posoudit stav orgánu.

Gynekologické vyšetření neprobíhá během menstruace. Výjimkou jsou pouze případy, kdy je pacient urgentně převezen na nemocniční oddělení. Například s podezřením na poškození orgánů urogenitálního systému. V takovém případě bude lékař muset odlišit menstruaci od vaginálního krvácení způsobeného mimoděložním těhotenstvím, prasknutím vaječníku nebo jinými stavy..

Po vyšetření začala téct krev - to je normální

Docela často existují situace, kdy má žena po vyšetření špinění. To může být také v rámci normy, protože děložní hrdlo je zásobováno krví, zejména během těhotenství. Pokud po gynekologovi dojde k lehkému špinění, neměli byste okamžitě zoufat.
Možná se to stalo kvůli mírnému mechanickému poškození gynekologického zrcátka. Oslabení stěn cév není patologie, je to čistě individuální charakteristika. Proto není důvod k obavám. Možná stačí změnit lékaře na přesnějšího. Obvykle po vyšetření mohou těhotné ženy během močení pociťovat mírnou bolest. To je také způsobeno skutečností, že při provádění analýzy může dojít k mírnému porušení.

Můžeme říci, že veškeré špinění nebo lehké mazání po vyšetření gynekologem v důsledku mechanického poškození gynekologického zrcátka je normální. Není důvod se obávat. Nezapomeňte také na čas, kdy by mělo být co nejdříve ukončeno veškeré vypouštění..

Co zachází s gynekologem?

Lékař tohoto profilu se specializuje na eliminaci onemocnění infekčního, zánětlivého, destruktivního, atrofického, nádorového původu. Eliminuje patologické stavy orgánů reprodukčního systému, které mají akutní nebo chronický průběh. Mimo jiné provádí ukončení nechtěného těhotenství, upravuje stav hormonálního pozadí. Specialista také obnovuje integritu tkání reprodukčního systému v případě poškození..

Gynekolog eliminuje následující patologie:

 • Eroze děložního čípku.
 • Mimoděložní těhotenství (vaječníky, vejcovody, břicho).
 • Endometrióza.
 • Adnexitida (zánět vaječníků a vejcovodů).
 • Endometritida.
 • Genitální opar.
 • Myom dělohy.
 • Polypy cervikálního kanálu.
 • Vaginální kandidóza, narušení přirozené mikroflóry pochvy.
 • Polycystický vaječník.
 • Narušení menstruačního cyklu.
 • Cervicitida.
 • Hirsutismus způsobený hormonální nerovnováhou.
 • Mimoděložní těhotenství.
 • Neplodnost.
 • Překážka vejcovodů - v důsledku přítomnosti adhezivního onemocnění nebo z jiného důvodu.

Lékař eliminuje atrofické změny ve vaginálních tkáních, které se vyskytují na pozadí menopauzy, upravuje pohodu pacienta během menopauzy.

Vybírá optimální typ antikoncepce na základě věku, hmotnosti pacientky, stability jejího sexuálního života, porodnické anamnézy. Umístí nitroděložní tělísko, předepíše určité perorální antikoncepce.

Gynekolog by měl být navštíven nejen v případě stížností, ale také ve fázi plánování těhotenství. Specialista provede podrobné vyšetření orgánů reprodukčního systému, pošle je na výzkum - laboratoř, ultrazvuk. Na základě odpovědí studií provedených ženou lékař určí stav jejího reprodukčního systému a hormonální hladiny. Společně vám to umožní posoudit šance na sebepojetí..

Menstruace se spirálou

Pokud se po instalaci nitroděložního tělíska (IUD) objevily delší a těžké období, měli byste se určitě obrátit na svého gynekologa. Je třeba mít na paměti, že menstruace se může zhoršit během prvních 3–6 měsíců po zavedení měděného nitroděložního tělíska. Při užívání hormonální antikoncepce se menstruace v prvních 3–6 měsících prodlužuje. Proto při použití těchto metod ochrany proti nechtěnému těhotenství nejpravděpodobněji nemáte důvod se obávat..

Když naléhavě potřebujete jít ke gynekologovi?

Indikace pro okamžitou návštěvu lékaře:

 • Bolest a křeče v dolní části břicha s přechodem do lumbosakrální zadní části.
 • Vaginální krvácení.
 • Těžké nepohodlí po pohlavním styku.
 • Silné, intenzivní vaginální svědění.
 • Vzhled vaginálního výtoku hnisavého, sraženého a krvavého typu.
 • Tvorba podlouhlých erozí na slizniční části stydkých pysků, kvůli nimž je bolestivé močení, pohlavní styk.
 • Zpoždění menstruace o více než 2 týdny.
 • Vzhled krve v moči.
 • Prolaps nitroděložního tělíska bez ohledu na důvod.
 • Vzhled hmatatelných novotvarů v dolní části břicha (vpravo nebo vlevo od stydké kosti).
 • Problémy s močením.
 • Vaginální krev se sráží po nedávném potratu.
 • Prudké zvýšení tělesné teploty po kyretáži děložní dutiny.
 • Bolestivá období, kdy je narušena motorická aktivita, dochází k závratím a mdlobám.

Na pozadí uvedených příznaků může dojít ke zvýšení tělesné teploty, oslabení chuti k jídlu, nevolnosti, nespavosti, slabosti, podrážděnosti, sníženého libida.

Základem pro naléhavé odvolání ke specialistovi je také vzhled kontaktního krvácení - když dojde k vaginálnímu krvácení po intimitě.

Během těhotenství jsou všechny typy zhoršení blahobytu indikací pro naléhavé volání sanitky. Nejnebezpečnějšími příznaky jsou krvácení z pochvy, mdloby, horečka, silné bolesti v podbřišku, snížený krevní tlak.

7. Menstruace s endometriózou nebo adenomyózou

Endometrióza je poměrně časté onemocnění dělohy, které postihuje přibližně 10% všech žen. Těžká pánevní bolest je nejčastějším příznakem endometriózy. Nemoci, při kterých na jejím povrchu začínají růst buňky endometria, vnitřní vrstvy dělohy. Typické jsou pro něj dlouhé a těžké období. Adenomyóza je onemocnění, při kterém endometrium, vnitřní výstelka dělohy, roste do její svalové tkáně. To zabraňuje kontrakci svalů dělohy a přirozenému zastavení ztráty krve. Výsledkem jsou bohatá období a příznaky charakteristické pro děložní myomy.

Jaké nemoci jsou často zaměňovány s gynekologickými chorobami?

Návštěva gynekologa je nezbytná nejen pro léčbu onemocnění ženského reprodukčního systému. Konzultace s tímto lékařem je také nutná pro diferenciální diagnostiku. Existuje široká škála onemocnění, u nichž se projevují příznaky podobné klinickému obrazu gynekologických patologií.

Porušení orgánů ženského reprodukčního systému lze zaměnit s podmínkami, jako jsou:

 1. Apendicitida. Zánět slepého střeva postupuje postupně a zpočátku připomíná oophoritidu. Jednostranná ostrá bolest v břišní dutině vpravo - základ pro podezření na přítomnost mimoděložního těhotenství u pacienta, torze ovariální cysty nohy, prasknutí vejcovodu.
 2. Střevní obstrukce. Příznaky připomínají mimoděložní těhotenství nebo ooforitidu - zánět vaječníků. Zácpa, jako jedna z forem střevní obstrukce, se částečně shoduje s průběhem endometritidy, adnexitidy.
 3. Urolitiáza. Pokud jde o příznaky, patologie je podobná projevům mimoděložního těhotenství, prasknutí vejcovodu nebo vaječníku. Zejména během záchvatu tzv. Renální koliky, kdy se kalkul pohybuje do močové trubice.
 4. Pankreatitida Křečové bolesti v břiše jsou důvodem k podezření na vývoj mimoděložního těhotenství (vejcovodů, vaječníků), gestózy těhotných žen..
 5. Cystitida. Připomíná to vývoj endometritidy, vulvitidy, cervicitidy. A když se zánět močového měchýře zhoršuje výskytem krve v moči, pak existuje důvod předpokládat přítomnost eroze děložního čípku.
 6. Kolitida Zánět tlustého střeva má mírný projev příznaků, ale vede k rozvoji dysbiózy. Mezi dalšími příznaky se projevuje výskytem sýrového vaginálního výtoku. Stejná sekrece je pozorována u drozdů - vaginální kandidóza. Proto je odstranění gynekologické patologie před návštěvou lékaře nežádoucí. Porušením se může ukázat být střevní dysbióza, která vznikla na pozadí kolitidy, a samoléčba situaci jen zkomplikuje.
 7. Zánět pobřišnice. Nebezpečný stav charakterizovaný příznaky, které částečně připomínají prasklý vaječník nebo vejcovod v důsledku úrazu nebo mimoděložního těhotenství.
 8. Porušení přívodu krve do břišní dutiny. Ateroskleróza tepen a žil pobřišnice se poněkud shoduje s příznaky více než 10 gynekologických poruch.

Vzhledem k podobnosti příznaků onemocnění reprodukčního systému s příznaky jiných patologií jsou lékaři jiných profilů odesíláni ke gynekologovi k další konzultaci. Zejména gastroenterolog, urolog, chirurg, terapeut.

Gynekolog může ženu také požádat o další konzultaci s onkologem nebo mammologem. Důvodem je detekce maligních novotvarů dělohy, vaječníků, mléčných žláz.

Příprava na schůzku s gynekologem

Zvláštnosti přípravy na jmenování gynekologa jsou jen některé:

 • Vysazení léčivých přípravků. Nejméně 2 týdny před plánovanou návštěvou gynekologa byste měli přestat užívat jakékoli léky. Před laboratorním vyšetřením vaginální sekrece ovlivňují léky diagnostické reakce. Analýza neumožňuje získat správné informace o stavu vaginální mikroflóry, s výjimkou vývoje zánětu v reprodukčním systému.
 • Dodržování sexuálního odpočinku. 2-3 dny před návštěvou odborníka se musíte zdržet intimity. Akce je zaměřena na prevenci změn vaginální mikroflóry. Při nechráněné blízkosti může ve vagině zůstat malé množství spermií, zatímco se používají antikoncepční prostředky - částice jejich mazání. V obou případech budou výsledky laboratorní studie vaginální sekrece nesprávné..
 • Odstranění chloupků z genitálií. Aby lékař mohl posoudit stav genitálního krytu, je lepší se zbavit vlasů přítomných v intimní oblasti. Vyšetření kůže stydké oblasti a sliznice stydkých pysků eliminuje přítomnost projevů alergických nebo infekčních procesů na nich. Například vyrážky, eroze, abscesy.
 • Proveďte hygienická opatření. Je nežádoucí používat prací prostředky, které obsahují alkalické složky. Takové prostředí snižuje kyselost pochvy, což činí výsledky následné analýzy cervikálního sekretu nepřesné. Z hygienických důvodů je přípustné používat vlhčené ubrousky.
 • Vyprázdněte močový měchýř. Anatomicky je orgán umístěn před dělohou a je-li nadměrně plný, brání jeho palpaci.
 • Nejméně 2 hodiny před návštěvou gynekologa byste měli vyprázdnit střeva. Když je přeplněná, děloha se posune, což ztěžuje sondování a hodnocení skutečného stavu.

Před návštěvou specialisty není nutné provádět vaginální sprchování. Roztoky použité pro tento postup ovlivní ukazatele vaginální mikroflóry, zkreslí skutečnou kyselost tohoto prostředí..

Pokud žena musí podstoupit krevní test, nedoporučuje se snídat den předem.

PŘIPRAVENO DOBŘE

Vypadá to jen na první pohled: osprchovat se, obléknout si čisté kalhotky - a jít. Ve skutečnosti existuje mnoho nuancí. Jak ukazuje praxe, nejčastěji se toho dívky obávají..

Mám si oholit své intimní vlasy? Model intimního účesu nemá vliv na kvalitu diagnostiky. Krátké vlasy (nebo dokonce hladká pokožka) však zůstávají svěží déle po celý den.

Musím se před návštěvou gynekologa sprchovat? Ne! Stačí se osprchovat. Příliš důkladné hygienické postupy nedovolí lékaři získat skutečnou představu o stavu vaší mikroflóry. Pro intimní hygienu je lepší nepoužívat krémy a gely: barvy a parfémy mohou ovlivnit kvalitu analýz.

Co když jdu k lékaři večer po práci? Použijte vlhčené ubrousky. Lepší pro děti: speciální intimní ubrousky mohou obsahovat antiseptika, která ovlivňují vaginální flóru, a proto i kvalitu laboratorních testů.

Je možné mít sex v předvečer návštěvy? Nemůžeš. Doporučuje se zdržet se 2-3 dnů. Výsledky testu mohou být ovlivněny nejen spermatem, které se dostalo do pochvy, ale dokonce i spermicidy nebo lubrikantem z kondomu.

Měli byste vstoupit do kanceláře s plným močovým měchýřem nebo s prázdným? Močový měchýř je umístěn před dělohou a pokud bude plný, bude zasahovat do palpace, proto je nejlepší jej vyprázdnit. U některých testů se však doporučuje nemočit po dobu 2–3 hodin - umyjete bakterie. Tuto otázku lze projednat již na recepci gynekologa.

Většina dívek o tom ani neví. Pro rutinní vyšetření gynekologem je lepší zvolit první dny po menstruaci. Během této doby imunita mírně klesá a lze detekovat i skryté chronické infekce. Kromě toho jsou hlavní studie děložního čípku nejspolehlivější v první fázi cyklu..

Je lepší nebrat léky 2-3 týdny před návštěvou lékaře. I když jste si jisti, že příčinou vaší úzkosti je prostě drozd, neměli byste okamžitě běžet do lékárny po zázračné tobolce. Můžete se mýlit a antifungální léky, jako jsou antibiotika, mění mikroflóru pochvy a testy mohou vést k falešným výsledkům. Příjem imunomodulátorů a hormonů může také vést ke zkreslení obrazu - neměli by také být opilí 2-3 týdny před návštěvou. Pokud však máte chronická onemocnění a pilulky užíváte pořád, pak byste si samozřejmě neměli dělat přestávku..

Před návštěvou gynekologa je vhodné udělat klystýr. Ucpané střevo ztěžuje vyšetření dělohy a přívěsků. To je zvláště důležité pro panny (jsou vyšetřovány přes konečník).

Pokud máte podezření, že máte pohlavně přenosnou infekci, zajistěte provokaci jídlem. Večeře s lehkým alkoholem, slanými a uzenými potravinami pomůže vyplavit skrytou infekci.

Vezměte si s sebou ponožky a plenu. Plenu položíte na židli. Ponožky musíte nosit, bez ohledu na to, jak luxusní je vaše pedikúra: to jsou pravidla etikety, která byla zavedena již v sovětské éře. Je pravda, že nyní mnoho komerčních klinik vydává jednorázové návleky na boty a pleny.

Návštěva gynekologa je nutností pro každou ženu, která dbá na své zdraví. Vyšetření tímto lékařem vám umožňuje vyloučit vývoj stavů, které ovlivňují reprodukční stav, kvalitu sexuálního života. V který den cyklu jít ke gynekologovi závisí na mnoha faktorech. Rovněž se bere v úvahu hlavní důvod konzultace s odborníkem - plánovaná preventivní prohlídka nebo nouzové ošetření v případě stížností na pohodu.

Jaká je schůzka s gynekologem?

Plánované gynekologické vyšetření je následující:

 1. Pacient je požádán, aby šel za obrazovku, která omezuje gynekologické křeslo a vyšetřovací oblast ordinace od zbytku. Žena sundá spodní prádlo.
 2. Lékař nanese sterilní ubrousek na gynekologické křeslo. Po nasazení rukavic otevřete jednorázovou vyšetřovací soupravu.
 3. Žena sedí na židli v poloze na zádech, roztáhne nohy a položí si je na nastavitelné chrániče kolen. V tomto případě by měla být pánevní oblast posunuta do krajní části křesla, aby bylo pro lékaře vhodné provést vyšetření. Žena by neměla namáhat břišní svaly, vzdalovat se, otáčet se na bok, zvedat nohy.
 4. Lékař tlačí ženské stydké pysky od sebe, vloží pozorovací zrcátko do pochvy, otevře jej (jedná se o bezbolestný proces). Posuzuje stav děložního čípku, cervikálního kanálu.
 5. Během vyšetření lékař vezme sterilní sondu slizničního sekretu z cervikálního kanálu, děložního čípku a umístí materiál na skleněné sklíčko. On je poslán do laboratoře pro výzkum mikroflóry pochvy, odhalující skryté zánětlivé procesy.
 6. Lékař sundá zrcátko, poté může pacientka vstát z gynekologického křesla a obléknout se.

Lékař také vyšetřuje mléčné žlázy, palpaci vaječníků. Údaje získané z vyšetření na gynekologickém křesle jsou doplněny informacemi shromážděnými z rozhovoru s pacientkou. Lékař bere v úvahu délku menstruačního cyklu, absenci pravidelných poruch v něm, typ antikoncepce, porodnická anamnéza (počet porodů, jejich typ - fyziologický nebo chirurgický).

Stejným principem se řídí i urgentní gynekologické vyšetření. Ale vzhledem k tomu, že pacientka pro naléhavou konzultaci přichází se známkami vážného stavu, je transportována k lékaři na schůzku.

Během rutinního i urgentního vyšetření žena podstoupí ultrazvuk v pánevní dutině. Jedná se o široce používaný typ výzkumu, protože je jednoduchý, poučný a bezpečný zároveň. Na základě informací získaných pomocí ultrazvuku jsou určeny další taktiky. Pokud je zjištěno narušení stavu reprodukčního systému, je ženě nabídnuta hospitalizace nebo léčba ambulantně.

Jak často je potřeba vyšetření??

Pokud má žena dědičnou predispozici k rozvoji onemocnění reprodukčního systému, měl by být gynekolog navštíven 1krát za 3 měsíce. To vám umožní identifikovat porušení v rané fázi vývoje a ovlivnit je kompetentním způsobem..

Poté, co žena podstoupila operace na genitáliích, je pravidelnost návštěvy gynekologa stanovena individuálně. Lékař zvažuje mnoho faktorů, včetně typu provedené operace.

Při absenci chronických onemocnění a genetické tendenci k rozvoji gynekologických patologií by měl být lékař navštíven jednou za šest měsíců. Tato frekvence vyšetření je klasifikována jako preventivní. Tento plán však není vhodný pro ženy, které vidí gynekolog kvůli těhotenství.

Těžká období způsobená hyperplazií endometria

Pokud hladiny estrogenu překročí hladinu progesteronu, nedojde k ovulační fázi. Tělo nedostává signál k zastavení růstu endometria. Zhoustne.

Hlavní příčiny hyperplazie:

 • Užívání hormonů může způsobit hormonální poruchy;
 • Rovnováha estrogenu a progesteronu, zvláště pokud jsou estrogeny užívány bez progesteronu.
 • Nepravidelná ovulace.
 • Syndrom polycystických vaječníků.
 • Nadváha.
 • Přebytek estrogenu přispívá k přibírání dalších kilogramů.
 • Žena rychle získává váhu, doba menstruace se zvyšuje.

Je možné navštívit gynekologa během menstruace a jak se připravit na vyšetření

S nástupem menstruace by návštěva gynekologa měla být zlatým pravidlem pro každou ženu. Rutinní kontroly by měly být prováděny, i když neexistují žádné zvláštní stížnosti. Co kdyby se schůzka s odborníkem shodovala s měsíční? Otázky o tom, jak probíhá standardní schůzka, je možné jít ke gynekologovi během menstruace a jak se na takovou návštěvu připravit, zvážíme v tomto článku na našem webu.

Proč potřebujete pravidelné gynekologické vyšetření

Jednorázové roční vyšetření ve specializovaných gynekologických centrech nebo na běžných klinikách je povinné. Je však lepší, když se takové preventivní návštěvy provádějí dvakrát ročně. K čemu to je? Ne mnoho dam ví, že většina onemocnění reprodukčního systému v raných stádiích je pasivních a může je určit pouze odborník. V průběhu času se mohou objevit nepříjemné pocity, nepohodlí, bolest na hrudi a dolní části břicha, podezřelý výtok. Ale jsou to jen důsledky. Důvody vzniku nepříjemných příznaků lze diagnostikovat a vyléčit mnohem dříve, pokud jste pravidelně vyšetřováni a provádíte standardní testy. Proto je těžké argumentovat o důležitosti těchto vyšetření..

Co potřebujete vědět při návštěvě gynekologa

Mnoho dám, zejména mladých dívek a panen, se bojí nebo je v rozpacích navštěvovat předporodní kliniky. Ale v celém civilizovaném světě jsou odsouzeni pouze ti, kteří sami sebe a své zdraví neléčí bez náležité pozornosti. Proto je dnes návštěva specializovaných odborníků správná a módní. A takový trend je dobrá zpráva..

Jaké je standardní gynekologické vyšetření

Vše začíná neformálním rozhovorem. Lékař shromáždí primární informace o pacientovi a prozkoumá kartu, pokud existuje. Při standardním postupu odborník určitě zjistí důvod návštěvy, zajímá se o dobu menstruace, její pravidelnost.

Při absenci průkazu nebo jiných dokladů je lékař povinen se zeptat na minulé nemoci, ukončení těhotenství, operace, těhotenství a porod, užívané léky atd. Všechny informace, které žena poskytne lékaři, jsou přísně důvěrné, protože něco je zadrženo nebo utajeno lékař nepotřebuje. A také se nebojte a nebojte se klást otázky. Seznam lze předem připravit, aby vám během návštěvy nic neuniklo.

Standardní kontrolu lze rozdělit do pěti hlavních fází:

Obecná kontrola

Nejprve lékař vyšetří hrudník, změří výšku a váhu, vyhodnotí stav pokožky.

Gynekologické vyšetření pomocí speciálních zrcadel

Tato a další fáze vyšetření se provádějí na gynekologickém křesle. Když se provádí, do vagíny se vloží speciální dilatátor, aby lékař mohl lépe prozkoumat stav orgánů. Proto je lepší před takovým postupem vyprázdnit střeva a močový měchýř. V této fázi, pokud je to nutné, může lékař odebrat nátěry k analýze. A také lékař musí vyšetřit a vyhodnotit:

 • celkový stav vaginální sliznice;
 • přítomnost eroze děložního čípku;
 • výtok, jmenovitě jejich vůně, barva a konzistence.

Video kolposkopie

Postup kontroly pomocí speciálního zařízení. V této fázi musí lékař zkontrolovat a zkontrolovat stav epitelu stěn dělohy a pochvy, jakož i celkový stav těchto orgánů. Tento postup je naprosto bezbolestný a neměli byste se ho bát..

Bimanuální (palpační) vyšetření

Toto je ruční zkoumání dělohy a přívěsků. V této fázi lékař sleduje a kontroluje dotykem velikost a umístění dělohy, vejcovodů, vaječníků.

Ultrazvuková procedura

Tato fáze je volitelná a žena ji může projít podle libosti nebo podle pokynů lékaře. Krevní test lze provést za stejných podmínek. Zjistěte, zda lze během menstruace provést ultrazvuk.

Pokud dívka není sexuálně aktivní, neprovádí se vyšetření pomocí zrcadel a video kolposkopie. Lékař může provést obecné, bimanuální vyšetření, může odebrat biologický materiál k analýze, předepsat transabdominální ultrazvukové vyšetření a poskytnout doporučení pro obecný krevní test.

Diagnostika a léčba se provádí na základě průzkumu, vyšetření, výsledků testů a ultrazvuku.

Jak se připravit na vaši návštěvu

Plánované gynekologické vyšetření je pro ženu jednoduchý a bezbolestný zákrok. Vyžaduje to však také určitou přípravu. Je možné podstoupit lékařskou prohlídku během menstruace? I když se to nedoporučuje, existují situace, kdy je takové vyšetření nutné. A pak se objeví určité nuance. Obecná doporučení pro návštěvu lékaře v kterémkoli období cyklu však zůstávají stejná:

 1. Aby se vyloučily bolestivé pocity během palpace (palpace), měl by pacient před návštěvou vyprázdnit střeva a močový měchýř. Pamatujte však, že při transabdominálním ultrazvuku musí být močový měchýř plný.
 2. Před návštěvou se musíte umýt bez použití antibakteriálního mýdla a jiné kosmetiky, aby nedošlo k narušení vaginální mikroflóry, a tím ke zkreslení výsledků testu. Je také nutné epilovat a obléknout si čisté spodní prádlo..
 3. Je nutné vyloučit použití intimních deodorantů a také ne sprchovat.
 4. Den před návštěvou byste se měli zdržet pohlavního styku. Zvláště nechráněné. Zbytky spermatu nebo maziva v pochvě mohou také zkreslit výsledky vyšetření a testů.
 5. Před návštěvou by žena neměla jíst potraviny, které mohou způsobit tvorbu plynu. Rovněž je vyloučena konzumace alkoholu.
 6. Pokud pacient podstupuje léčbu antibiotiky, antifungálními nebo hormonálními léky, měla by být návštěva gynekologa odložena o dva týdny po ukončení užívání. Jinak mohou být výsledky rozmazání také nespolehlivé..

V jaké době cyklu je lepší navštívit gynekologa

Již bylo zmíněno, že odpověď na otázku, zda je možné jít ke gynekologovi s menstruací a zda je možné během menstruace provést nátěr, bude negativní. To je způsobeno skutečností, že většinu informací o zdraví ženy získá lékař během vizuální prohlídky. Menstruační krev znemožňuje tuto diagnózu, protože:

 • neumožní vám získat věrohodný test na přítomnost infekce;
 • ztěžuje získání nátěrů pro analýzu mikroflóry;
 • znemožňuje posouzení vaginální leucorrhoea;
 • ztěžuje provádění biocenózy (integrity epiteliální integumenty) pochvy;
 • zasahuje do analýzy na přítomnost atypických buněk - studie, která je zaměřena na identifikaci rakovinných buněk.

Palpace během menstruace, zejména v prvních dnech, může být bolestivá a neposkytne správnou diagnózu stavu ženského reprodukčního systému. Může také vést ke zvýšenému krvácení..

Inspekce se zrcadly během kritických dnů je také nežádoucí. Věc je, že po dobu menstruace se děložní čípek mírně otevírá, aby se lépe uvolnilo krvavé vypouštění..

Provádění vaginálního vyšetření zvyšuje riziko infekce přímo do dělohy z gynekologických nástrojů, které byly kontrolovány kůží nebo sliznicemi.

Návštěva gynekologa v předvečer nástupu menstruace se také nedoporučuje. Během tohoto období se ženské tělo aktivně připravuje na nadcházející proces: mění se hormonální pozadí, orgány se plní krví, může se objevit otok a zvýšená leucorrhoea. Na pozadí hormonálních změn může být žena podrážděná nebo úzkostná a další stres, například návštěva gynekologa, pouze zvýší již tak silnou psychickou zátěž..

Je možné jít k mému gynekologovi poslední den menstruace?

Mnoho odborníků doporučuje zdržet se takové návštěvy, protože ženské tělo se bude zotavovat ještě několik dní. Během této doby se reprodukční systém a hormonální pozadí úplně vrátí do normálu. Proto při výběru, kdy je lepší navštívit gynekologa: před nebo po menstruaci, je lepší naplánovat takovou cestu 3-5 dní po nich. Pouze v tomto případě bude žena schopna získat nejúplnější a nejpravděpodobnější obrázek o svém zdraví..

Když nelze odložit návštěvu gynekologa

Zjistili jsme, že při výběru, který den cyklu je lepší jít na vyšetření ke gynekologovi, je lepší naplánovat cestu na 3. až 5. den cyklu, vzhledem k tomu, že první den cyklu je obdobím konce menstruace. Neměli byste se zdržet návštěvy před nebo během menstruace, protože to neumožňuje provést úplné vyšetření. Existuje však řada případů, kdy může být návštěva gynekologa velmi důležitá a nelze ji nijak odložit. Tato vyšetření se provádějí ze zdravotních důvodů. Během menstruace můžete jít na vyšetření ke gynekologovi, v takových případech:

 1. Žena porušuje délku menstruačního toku. Menstruace je považována za normu, která trvá 3 až 5 dní. Pokud krvácení trvá 10 dní nebo déle, měla by se žena rozhodně poradit s odborníkem.
 2. Nadměrné vylučování se do konce období nesnižuje nebo je množství pro ženu atypické.
 3. Během menstruace je pozorováno prudké zhoršení celkového zdraví: závratě, nevolnost, silná slabost, halucinace, ztráta vědomí, silná bolest v dolní části břicha, prodloužené zvýšení teploty (38 * C a více).
 4. Krvácení se objevilo předčasně a předcházelo mu těhotenství nebo potrat.
 5. Existuje ostrý nepříjemný zápach nebo další výtok, který má jinou barvu a konzistenci, stejně jako pálení nebo svědění.

Pokud se objeví některý z výše uvedených příznaků, musí žena okamžitě, bez čekání na konec menstruace, konzultovat gynekologa. Specialista nemá právo odmítnout vyšetření.

V jaký den byste měli jít ke gynekologovi, pokud dojde ke zpoždění?

Pokud zpoždění trvá déle než 5 dní, není nutné jít k lékaři, pokud nedojde k narušení fungování těla nebo zhoršení zdraví. Nedostatek regulace není porušením, pokud je způsobeno předchozí akutní respirační infekcí, stresovými situacemi nebo změnou klimatu. K vyloučení cesty k lékaři z důvodu možného těhotenství bude stačit výslovný test. Pro přesnější diagnózu se doporučuje použít obzvláště citlivé testy, které mohou určit těhotenství již ve 2. – 3. Den absence regulace..

Po kolika dnech zpoždění musíte jít k lékaři, pokud je výsledek testu pozitivní?

Aby žena získala potvrzení o početí, měla by si domluvit schůzku nejdříve 20. den zpoždění. Po odběru krve na hCG bude lékař schopen s jistotou diagnostikovat těhotenství. Před tímto obdobím nebude ultrazvuk schopen určit přítomnost plodu.

Žena by se měla rozhodnout, který den cyklu je lepší jít na vyšetření ke gynekologovi sama, počínaje vlastní pohodou. Pokud nejsou žádné stížnosti, není nutné plánované vyšetření gynekologem během menstruace, protože komplikují práci lékaře. Je lepší navštívit gynekologa 3-5 dní po skončení kritických dnů. Do této doby se reprodukční systém ženy vrátí do normálního pracovního rytmu..

V který den cyklu je správné naplánovat cestu ke gynekologovi

Pravidelné vyšetření gynekologem je nutné pro každou ženu alespoň jednou za 6-12 měsíců, bez ohledu na to, zda má nějaké problémy s orgány reprodukčního systému nebo ne. Žena by však měla vědět, kdy bude schůzka gynekologa produktivnější a kdy je lepší odložit vyšetření..

den cyklu výlet ke gynekologovi

"data-medium-file =" https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/06/den-tsikla-pohod-k-ginekologu.jpg?fit= 450% 2C300 & ssl = 1? V = 1572898549 "data-large-file =" https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/06/den-tsikla-pohod -k-ginekologu.jpg? fit = 828% 2C550 & ssl = 1? v = 1572898549 "src =" https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/06/ den-tsikla-pohod-k-ginekologu-828x550.jpg? resize = 790% 2C525 "alt =" den cyklu návštěva gynekologa "width =" 790 "height =" 525 "srcset =" https: //i1.wp. com / medcentr-diana-spb.ru / wp-content / uploads / 2018/06 / den-tsikla-pohod-k-ginekologu.jpg? w = 828 & ssl = 1 828w, https://i1.wp.com/medcentr -diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/06/den-tsikla-pohod-k-ginekologu.jpg?w=450&ssl=1 450w, https://i1.wp.com/medcentr-diana- spb.ru/wp-content/uploads/2018/06/den-tsikla-pohod-k-ginekologu.jpg?w=768&ssl=1 768w, https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru /wp-content/uploads/2018/06/den-tsikla-pohod-k-ginekologu.jpg?w=833&ssl=1 833w "sizes =" (max-widt h: 790px) 100vw, 790px "data-recalc-dims =" 1 "/>

Jaký den naplánovat plánované vyšetření u gynekologa

Plánovaná návštěva lékaře při absenci stížností a exacerbací onemocnění je nejlépe naplánována na 4-8 dní po ukončení menstruačního cyklu. Toto období je považováno za nejpříznivější pro vyšetření a ultrazvukové vyšetření, protože orgánové struktury jsou vizualizovány jasněji než po jiné dny.

Stává se tak snadnější identifikovat některé patologie. Navíc v těchto dnech cyklu můžete kombinovat vyšetření gynekologa a ultrazvukové vyšetření, což šetří čas.

Nedoporučuje se provádět rutinní vyšetření gynekologem během menstruace, protože během této doby je děloha naplněna krví, bobtnají orgány a pochva, což značně komplikuje vyšetření a ultrazvuk. Existují však jednotlivé případy, kdy je schůzka s gynekologem předepsána přesně během menstruace..

Stává se to při vyšetřování ženy dva měsíce po porodu (vyšetření se provádí i v případě, že krvácení pokračuje), pro krátký protokol IVF, pro zavedení nitroděložního tělíska, stejně jako v případech, které nelze odložit - když žena zhoršila chronická onemocnění nebo svědění nebo pálení v pochvě.

Kromě toho vyžadují změny barvy, zápachu a množství menstruačního krvácení také naléhavou lékařskou pomoc..

Při nestabilním cyklu nebo během menopauzy může žena každý den navštívit gynekologa.

Jaký den naplánovat výlet ke gynekologovi na potrat

Pokud se žena, která u sebe zjistila známky těhotenství, rozhodne přerušit, první věc, kterou potřebuje, je naléhavě domluvit si schůzku s gynekologem.

Na rozdíl od obvyklého jmenování lékaře, pokud potřebujete vzít v úvahu den cyklu, v tomto případě byste měli co nejdříve navštívit odborníka. To je nezbytné, abyste měli čas projít všemi nezbytnými studiemi a dodržet termíny potratu nejbezpečnějším způsobem (až 6-7 týdnů).

I když má žena kontraindikace k lékařskému potratu a musí podstoupit chirurgickou kyretáž, neměli byste návštěvu lékaře odkládat, přestože se tento druh potratu provádí až o 12 týdnů.

 • Za prvé, čím dříve je potrat proveden, tím nižší je riziko negativních důsledků pro tělo..
 • Zadruhé, před chirurgickou kyretáží je nutné absolvovat některé laboratorní testy, podle jejichž výsledků bude rozhodnuto o potratu.

Pokud má žena nějaké infekční nebo zánětlivé onemocnění, je nutné je nejprve léčit a poté těhotenství ukončit. Někdy může léčba trvat déle než jeden týden a může se stát, že léčba skončí později než 12 týdnů. Ztratí se tak čas na potrat..

Na jaký den naplánovat gynekologický ultrazvuk

Gynekologický ultrazvuk, stejně jako lékařské vyšetření, se doporučuje provádět 4-8 dní po ukončení menstruace. Během tohoto období budou výsledky výzkumu co nejpřesnější. Pokud žena nemá menstruaci nebo má nepravidelný cyklus, studium lze provést každý den. Kromě toho se bez ohledu na den cyklu provádí ultrazvuková diagnostika, když si pacient stěžuje na bolesti břicha, svědění, nepohodlí v pochvě, stejně jako kontrolní ultrazvuk po potratu a vyšetření po porodu..

Někdy je předepsáno ultrazvukové vyšetření v určité dny cyklu, v závislosti na účelu studie. Například pro stanovení ovulace začíná studie 8. – 10. Den a poté se opakuje po 2–3 dnech. V rámci přípravy na IVF možná budete potřebovat ultrazvukové vyšetření ve dnech 2 až 4 cyklu.

závěry

Aby byla návštěva gynekologa co nejinformativnější, je třeba vzít v úvahu dny menstruačního cyklu. Kromě toho byste měli dodržovat doporučení lékaře a podstoupit nezbytný výzkum ve dnech, které předepisuje gynekolog. To pomůže získat nejspolehlivější údaje o stavu reprodukčního systému..

Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte Ctrl + Enter

Rada odborníka: vše o návštěvě vašeho gynekologa

Abych byl upřímný, nechápeme vždy, co se ve skutečnosti v ordinaci děje a proč je to všechno potřeba. Proto se Cosmo rozhodl zaměstnat Dr..

OLGA LUTOVINOVA,

PŘIPRAVENO DOBŘE

Vypadá to jen na první pohled: osprchovat se, obléknout si čisté kalhotky - a jít. Ve skutečnosti existuje mnoho nuancí. Jak ukazuje praxe, nejčastěji se toho dívky obávají..

Musím si oholit vlasy v intimní oblasti?
Model intimního účesu nemá vliv na kvalitu diagnostiky. Krátké vlasy (nebo dokonce hladká pokožka) však zůstávají svěží déle po celý den.

Musím se před návštěvou gynekologa sprchovat?
Ne! Stačí se osprchovat. Příliš důkladné hygienické postupy nedovolí lékaři získat skutečnou představu o stavu vaší mikroflóry. Pro intimní hygienu je lepší nepoužívat krémy a gely: barvy a parfémy mohou ovlivnit kvalitu analýz.

Co když půjdu k lékaři večer po práci?
Použijte vlhčené ubrousky. Lepší pro děti: speciální intimní ubrousky mohou obsahovat antiseptika, která ovlivňují vaginální flóru, a proto i kvalitu laboratorních testů.

Je možné mít sex v předvečer návštěvy?
Nemůžeš. Doporučuje se zdržet se 2-3 dnů. Výsledky testu mohou být ovlivněny nejen spermatem, které se dostalo do pochvy, ale dokonce i spermicidy nebo lubrikantem z kondomu.

Do kanceláře musíte vstoupit s plným měchýřem nebo s prázdným?
Močový měchýř je umístěn před dělohou a pokud bude plný, bude zasahovat do palpace, proto je nejlepší jej vyprázdnit. U některých testů se ale doporučuje nemočit po dobu 2 - 3 hodin - umyjete bakterie. Tuto otázku lze projednat již na recepci gynekologa.

Většina dívek o tom ani neví..
Pro rutinní vyšetření gynekologem je lepší zvolit první dny po menstruaci. Během této doby imunita mírně klesá a lze detekovat i skryté chronické infekce. Kromě toho jsou hlavní studie děložního čípku nejspolehlivější v první fázi cyklu..

Je lepší nebrat léky 2-3 týdny před návštěvou lékaře..
I když jste si jisti, že příčinou vaší úzkosti je prostě drozd, neměli byste okamžitě běžet do lékárny po zázračné tobolce. Můžete se mýlit a antifungální léky, jako jsou antibiotika, mění mikroflóru pochvy a testy mohou vést k falešným výsledkům. Příjem imunomodulátorů a hormonů může také vést ke zkreslení obrazu - neměli by také být opilí 2-3 týdny před návštěvou. Pokud však máte chronická onemocnění a pilulky užíváte pořád, pak byste si samozřejmě neměli dělat přestávku..

Před návštěvou gynekologa je vhodné udělat klystýr.
Ucpané střevo ztěžuje vyšetření dělohy a přívěsků. To je zvláště důležité pro panny (jsou vyšetřovány přes konečník).

Pokud máte podezření, že máte pohlavně přenosnou infekci, zajistěte provokaci jídlem.
Večeře s lehkým alkoholem, slanými a uzenými potravinami pomůže vyplavit skrytou infekci.

Vezměte si s sebou ponožky a plenu.
Plenu položíte na židli. Ponožky musíte nosit, bez ohledu na to, jak luxusní je vaše pedikúra: to jsou pravidla etikety, která byla zavedena již v sovětské éře. Je pravda, že nyní mnoho komerčních klinik vydává jednorázové návleky na boty a pleny.

Kolik dní po menstruaci můžete jít ke gynekologovi. Příprava na schůzku s gynekologem, vyšetřovací postup

Populární materiály

Dnešní:

 • Jak se léčí koronavirus a jak se léčí. Jak zacházet s koronaviry doma
 1. Kolik dní po menstruaci můžete jít ke gynekologovi. Příprava na schůzku s gynekologem, vyšetřovací postup
 2. Je možné jít ke gynekologovi poslední den menstruace. Dělejte a nedělejte před návštěvou svého gynekologa
 3. Je možné jít ke gynekologovi 6. den menstruace. Je možné jít ke gynekologovi během menstruace?
  • Jak je na tom gynekologické vyšetření?
 4. Je možné jít ke gynekologovi týden před menstruací. Kdy navštívit gynekologa?
 5. Je možné jít ke gynekologovi 7. den cyklu. Co si myslí lékaři
 6. Jaké je vyšetření u gynekologa během menstruace. Jaké dny potřebujete navštívit gynekologa?
 7. Je možné jít ke gynekologovi den před menstruací. Je možné jít ke gynekologovi během menstruace

Kolik dní po menstruaci můžete jít ke gynekologovi. Příprava na schůzku s gynekologem, vyšetřovací postup

Pro většinu mladých dívek je první návštěva gynekologa stresující. Abyste překonali úzkost, musíte znát postup vyšetření a pochopit, jak probíhá jmenování lékaře.

Recepce začíná průzkumem:

 • o menstruačním cyklu (když začíná, doba trvání, hojnost výtoku, bolestivost během menstruace);
 • o sexuální aktivitě (věk nástupu sexuální aktivity, počet partnerů);
 • o životních podmínkách;
 • jaké léky byly užívány;
 • o přítomnosti nemocí, včetně gynekologických.

Všechny otázky lékaře musí být zodpovězeny čestně, i když se v některých bodech stydíte. Všechno, co bylo řečeno, je lékař povinen držet v tajnosti. Dobrý zkušený lékař vám pomůže zvládnout všechny problémy.

 • Gynekolog věnuje pozornost vaší postavě, závažnosti ochlupení. To vám umožní posoudit stupeň sexuálního vývoje a stav hormonálních hladin..
 • Postup vyšetření prsu. Přítomnost pevných útvarů, bolestivost, otoky.
 • Vyšetření genitálií zvenčí i zevnitř. Toto je pro mnohé „nejstrašnější“ procedura, kvůli které se mnoho neodvažuje navštívit gynekologa. Mnoho dívek se bojí svléknout před lékařem a existuje také strach z bolesti. Během externího vyšetření lékař posoudí stav velkých a malých stydkých pysků a vestibulu. Nezpůsobuje to bolest. Lékař také palpuje břicho. Ve věku 12–14 let zde končí celé vyšetření.
 • U sexuálně aktivních dívek se další vyšetření pochvy provádí pomocí zrcadel. Bolest může vzniknout pouze ze stresu a úzkosti. Během vyšetření si musíte odpočinout a vše bude bezbolestné.
 • Pro další vyšetření odebere gynekolog výtěr z pochvy.
 • Bimanuální zkouška. Lékař vloží dva prsty jedné ruky do pochvy a druhou ruku položí na břicho v projekci pánevních orgánů. U dívek, které nejsou sexuálně aktivní, se palpace dělohy a přívěsků provádí přes konečník. Celý postup netrvá déle než dvě minuty a je téměř bezbolestný.

Je možné jít ke gynekologovi poslední den menstruace. Dělejte a nedělejte před návštěvou svého gynekologa

Odborníci doporučují dodržovat některé nuance, aby bylo vyšetření lékařem efektivnější..

 • - Nemusíte se nechat unášet důkladnými hygienickými postupy, které mohou v tuto chvíli narušit představu o přirozeném stavu ženské mikroflóry. Žádné sprchování, jen sprchy.
 • - Pro větší spolehlivost testů nesmíte mít dva až tři dny před jmenováním lékaře pohlavní styk.
 • - Plný močový měchýř tlačí na dělohu a narušuje palpaci. Proto je vhodné ho před vstupem do vyšetřovací místnosti propustit..

Ale před některými testy je důležité bakterie nevymyt a nedoporučuje se močit dvě hodiny před zákrokem.

 • - Pokud má žena plánovanou návštěvu lékaře bezprostředně po práci, lze použít vlhčené ubrousky. Děti budou vhodnější, protože běžné hygienické vložky s antiseptiky, které negativně ovlivňují flóru pochvy.
 • - Do dvou týdnů před nadcházející návštěvou gynekologa musíte odmítnout užívat léky (kromě těch, které jsou nutné pro chronická onemocnění). Drogy mohou narušit skutečný obraz zdraví.
 • - Střevo by nemělo být ucpané, protože by to mohlo zkomplikovat vyšetření orgánů, proto se doporučuje jej vyprázdnit klystýrem.
 • - Při plánované návštěvě odborníka je lepší využít období po skončení menstruace. V tomto okamžiku imunitní systém mírně oslabuje a mohou se objevit latentní infekce..

Stává se, že plánovaná návštěva je brzděna začátkem kritických dnů. Odborníci se domnívají, že by to mělo být odloženo nejen z etických důvodů.

Je možné jít ke gynekologovi 6. den menstruace. Je možné jít ke gynekologovi během menstruace?

Ženské reprodukční orgány jsou velmi zranitelné. Jejich fyziologie je taková, že počáteční stadia onemocnění probíhají bez výrazných příznaků a nepohodlí. To platí pro sexuálně přenosné infekce, eroze a záněty, s jejichž následky je velmi těžké se vyrovnat. Prekancerózní stav může trvat roky, než se projeví. Jediným způsobem, jak je detekovat v rané fázi, je včasné gynekologické vyšetření a vyšetření nátěrů na mikroflóru a cytologii.

Nejinformativnější pro vyšetření gynekologové považují 7-15 dní ženského měsíčního cyklu. V této fázi již vytvořený dominantní folikul s vejcem roste a produkuje estradiol.

Praxe potvrdila, že takové kontroly stačí provádět jednou za šest měsíců, nejméně však jednou ročně. Návštěvu gynekologa je třeba předem naplánovat a připravit na ni. Mnoho podniků ukládá svým zaměstnancům povinnost projít těmito postupy v obecném provozním stavu. A zde vznikají přirozené otázky:

 • Má smysl jít na vyšetření během menstruace?
 • Kdy jít po menstruaci ke gynekologovi ?
 • Musím počkat s lékařem, pokud se necítíte dobře, do konce menstruace?

Jak je na tom gynekologické vyšetření?

Pokud žena nemá žádné stížnosti nebo speciální indikace k vyšetření, jsou stále nezbytná pravidelná vyšetření u gynekologa. Kromě toho, že mohou odhalit skryté onemocnění, jsou užitečné pro plánování rodiny, sledování změn souvisejících s věkem a jednoduše pro důvěru ženy v její zdraví. Stanovení termínu takové návštěvy pomůže lépe pochopit, co je to gynekologické vyšetření, zda je možné si jej naplánovat před menstruací, během menstruace, nebo je lepší počkat na jejich konec.

Kompletní vyšetření, které odborníci doporučují každých 6 měsíců, zahrnuje:

 1. Průzkum, během kterého lékař vyplní formulář a zaznamená, na co je třeba věnovat zvláštní pozornost. Na otázky je třeba odpovídat jasně, nestydatě a upřímně, i když se zdají neetické. Toto je důležitá informace pro lékaře..
 2. Během externího vyšetření lékař měří výšku, váhu, tlak, hodnotí povahu vlasové linie na těle ženy. Zkoumá stav žláz, pečlivě zkoumá prsa. Vyhledává kondylomy, podráždění, vyrážky nebo jiné abnormality na genitáliích venku.
 3. Poté následuje vizuální kontrola stěn pochvy a děložního čípku. Do těla se zavede gynekologické zrcátko a s jeho pomocí lékař vizuálně vyhodnotí stav stěn, sliznice a přítomnost poškození, zánětu, novotvarů a eroze..
 4. Poté následuje bimanuální studie. Vyrábí se také na gynekologickém křesle. Jeho účelem je určit velikost, tvar, umístění, mobilitu a tón vnitřních ženských orgánů. Za tímto účelem je lékař jemně sonduje jednou rukou zevnitř pochvy, druhou z vnějšku dolní části břicha..
  Pokud dívka ještě neměla pohlavní styk, provádí se vyšetření konečníkem. Všechny bolestivé pocity během procedury musí být okamžitě hlášeny.
 5. Studium vnitřních sekretů. Nejprve se lékař podívá na jejich vzhled, barvu a vůni. Poté provede nátěr pro analýzu mikroflóry a cytologickou analýzu. Analýza mikroflóry určuje přítomnost infekce, vývoj plísňových onemocnění a dalších poruch. Analýza pro cytologii určuje stav děložního čípku a umožňuje vám včas rozpoznat patologické změny v jeho buňkách.
 6. V případě potřeby lékař předepíše pánevní ultrazvuk.
 7. Poslední fází zkoušky jsou závěry a konzultace po získání laboratorních výsledků. Proto musíte během rutinního vyšetření dvakrát navštívit gynekologa..

Je možné jít ke gynekologovi týden před menstruací. Kdy navštívit gynekologa?

1-2krát ročně, a to i bez zjevných stížností, je nutné preventivní prohlídku konzultovat s lékařem. Jednoduché vyšetření, pokud je to nutné - nátěry, ultrazvuk a kolposkopie, vám pomohou předcházet mnoha chorobám nebo je odhalit v rané fázi a léčit včas. Musíte také kontaktovat svého gynekologa v následujících případech:

 • Menstruace bolestivá, bohatá a prodloužená - více než 5-6 dní.
 • Nepravidelná období.
 • Velmi krátké cykly.
 • Intermenstruační krvácení.
 • Několik dní před menstruací se objevují bolesti v podbřišku, apatie, deprese, slabost, podrážděnost.
 • Pálení a svědění genitálií. Je nepříjemný zápach a / nebo neobvyklý výboj.
 • V oblasti stydkých pysků jsou podráždění, drsnost, vyrážka, výrůstky, těsnění.
 • Bolestivé během nebo po pohlavním styku.
 • Krvácení nebo krvácení po pohlavním styku.
 • Byly bolesti v podbřišku.
 • Plánování sexu.
 • Problémy s počátkem.
 • Vaše menstruace je pozdě (i když nejste sexuálně aktivní).
 • Existuje těhotenství nebo podezření na něj.
 • Při močení je pocit pálení nebo křeče.
 • Časté močení.
 • Plánujete těhotenství.
 • Chcete najít antikoncepci.
 • Dochází ke změnám v mléčných žlázách (výtok z bradavek, jejich zatahování nebo deformace, citlivost prsou, hrčky atd.).

Je možné jít ke gynekologovi 7. den cyklu. Co si myslí lékaři

Je možné jít ke gynekologovi s menstruací, to je otázka, která znepokojuje ženy, jejichž plánované vyšetření se shodovalo s kritickými dny. Lékaři doporučují, že pokud je příjem jednoduše preventivní bez bolestivých příznaků, měla by být návštěva ženské ordinace odložena. Gynekologické vyšetření odhalí přítomnost zánětu, erozivních lézí, novotvarů a dalších abnormalit pohlavních orgánů a traktů. To vše bude kvůli menstruační krvi nemožné vidět a diagnostikovat. Výzkum během menstruace může dát falešné a falešně pozitivní výsledky..

Období kritických dnů nelze považovat za vhodný čas na gynekologické vyšetření, ultrazvukovou diagnostiku, testy, vaginální nátěry. Kromě zkreslení výsledků může menstruace způsobit ženě a ošetřujícímu lékaři nepohodlí. Většina lékařů neprovede vyšetření v kritických dnech, pokud k tomu není závažný důvod, a po ukončení krvácení předepíše druhou schůzku.

Nejvhodnějšími dny doporučenými pro návštěvu odborníka jsou 3-4 dny po úplném ukončení menstruace (přibližně 8-10 dní cyklu). Během tohoto období je menstruační krvácení zcela dokončeno a nemůže zasahovat do plnohodnotného gynekologického vyšetření. Příznivé dny pro návštěvu gynekologa jsou také přibližně 22-26 dnů menstruačního cyklu. Tato doporučení se vztahují pouze na rutinní preventivní opatření, pokud žena nemá obavy z alarmujících příznaků spojených s reprodukčním systémem..

Jaké je vyšetření u gynekologa během menstruace. Jaké dny potřebujete navštívit gynekologa?

Standardní schéma preventivní prohlídky u gynekologa je jednou za 6-12 měsíců. Ale za předpokladu, že neexistují žádné stížnosti na stav a funkci reprodukčního systému.

Pokud žena nedávno ukončila těhotenství, měl by být po 2 týdnech vyhledán lékař. Tento faktor nezávisí na tom, zda podstoupila instrumentální, aspirační nebo lékařský potrat. Za 2 týdny dojde k epitelizaci místa připojení vajíčka ke stěně dělohy - díky vyšetření na křesle a ultrazvuku je možné posoudit úplnost hojení tkání. Po 2 týdnech však musíte navštívit lékaře pouze pod podmínkou, že proces obnovy po potratu proběhne bez komplikací.

Pokud se po ukončení těhotenství celkový zdravotní stav výrazně zhoršil, musíte okamžitě jít k lékaři nebo zavolat sanitku.

Pokud se vaše menstruace zpozdí, měl by být navštíven lékař, počítáno 14 dní od data očekávaného data nástupu menstruace. Je možné, že porucha je důsledkem přepracování, stresu, akutní respirační virové infekce.

Optimální doba pro návštěvu gynekologa je počáteční fáze menstruačního cyklu: bez ohledu na jeho trvání, prvních 7-10 dnů po menstruaci. V této době má děložní hrdlo texturu příznivou pro výzkum, který vám umožní správně posoudit stav orgánu.

Gynekologické vyšetření neprobíhá během menstruace. Výjimkou jsou pouze případy, kdy je pacient urgentně převezen na nemocniční oddělení. Například s podezřením na poškození orgánů urogenitálního systému. V takovém případě bude lékař muset odlišit menstruaci od vaginálního krvácení způsobeného mimoděložním těhotenstvím, prasknutím vaječníku nebo jinými stavy..

Je možné jít ke gynekologovi den před menstruací. Je možné jít ke gynekologovi během menstruace

Zjistěte, zda můžete navštívit svého gynekologa během menstruace, poslední den nebo před menstruací. Zde si můžete přečíst rady odborníků a naučit se všechny jemnosti.

Na doporučení lékařů je každoroční vyšetření a profylaxe pro ženy zárukou zdraví a včasné léčby objevujících se nemocí. Návštěvu příslušného odborníka však doprovází řada nepředvídaných situací, například vyvstává otázka, je možné navštívit gynekologa během menstruace? K přesné odpovědi na otázku je třeba vzít v úvahu několik faktorů..

Pokud žena prochází rutinním vyšetřením lékařem, pak se v případech, kdy se to shoduje s menstruačním cyklem, návštěva nedoporučuje, protože to může způsobit určité potíže při studiu situace mikroflóry. Může také snížit přesnost analýz po odběru sliznic. Je nutné počkat na toto období a zúčastnit se plánovaného vyšetření po skončení cyklu, čímž se zvýší spolehlivost informací získaných z analýz.

V případech, kdy během menstruace trpí žena silnými bolestmi břicha, je nutná návštěva odborníka. Lékař provede vyšetření a zjistí příčinu vzniklé bolesti, po které bude schopen předepsat léčbu. V ostatních případech se nedoporučuje navštívit lékaře, ale schůzka bude i nadále provedena.

Před zahájením menstruačního cyklu je možné navštívit lékaře, ale během takového vyšetření se může spolehlivost údajů získaných z testů snížit. Během rozhovoru s odborníkem na téma, zda je možné jít ke gynekologovi před menstruací, bude odpověď ano. Musíte se však na inspekci připravit.

Před vyšetřením tedy stojí za to zdržet se pohlavního styku po dobu 2-3 dnů. To je způsobeno skutečností, že zbytkové sperma může v případech nechráněného pohlavního styku způsobit vážný zmatek při získávání výsledků zkoušek. Jedním z rušivých faktorů může být také lubrikant z antikoncepčních prostředků..

Dva týdny před návštěvou lékaře byste měli přestat užívat hormonální léky. Některé léky mohou vytvářet falešný dojem o stavu mikroflóry, a tím zakrývat její skutečný stav..

Abyste podstoupili vyšetření, neměli byste provádět zbytečné procedury, jako je sprchování, protože jejich nadměrná přítomnost může lékaři ztížit získání skutečného obrazu o zdravotním stavu. K úspěšnému absolvování zkoušky můžete použít vlhčené ubrousky bez použití krémů a gelů. Kromě toho se nedoporučuje používat intimní deodoranty..

Proč potřebujete nouzovou antikoncepciV životě téměř každé mladé ženy se vyskytly doby, kdy bylo nutné zvolit prostředky, které zabrání výskytu nechtěného těhotenství.