Kluk nebo holka? Určení pohlaví dítěte pomocí kalkulaček, tabulek a léků.

Domů »Zdraví» Těhotenství »Kdo se narodí - chlapec nebo dívka? Kalkulačky a další metody stanovení.

S nástupem těhotenství se budoucí rodiče začali zajímat o to, kdo se narodí - chlapec nebo dívka. I když nezáleží na tom, kdo bude - zvědavost zůstane.

Existuje mnoho názorů na to, jak určit pohlaví nenarozeného dítěte. Některé z nich se používají jak před počátkem, k plánování požadovaného pohlaví, tak ve velmi raných fázích těhotenství. Ostatní - informujte rodiče o tom, kdo se narodí později.

Jak je pojetí založeno na pohlaví?

Mužské spermie obsahují spermie X a Y. Jsou odpovědné za pohlaví budoucí osoby. V okamžiku početí se ženská buňka spojí s jedním z těchto spermií. Pokud dojde k oplodnění chromozomu X, pak bude dívka, pokud Y bude chlapec. Ženská buňka je pouze jednoho typu - X. Z toho vyplývá, že narození chlapce je zcela závislé na muži. Pokud se v procesu oplodnění zúčastnily dvě nebo více ženských buněk, pak bude existovat několik plodů.

X-spermie jsou odolné, silné, ale pomalé. Y-spermie jsou naopak slabší, žijí méně, ale pohybují se rychleji.

Početí nastává v den ovulace. Pojetí dívky je pravděpodobnější, pokud k pohlavnímu styku došlo několik dní před ovulací. To lze vysvětlit skutečností, že spermie Y v době ovulace zemřou. Pokud byl pohlavní styk v den ovulace, sperma s Y-chromozomem dosáhne cíle rychleji než jejich pomalí „přátelé“.

Tabulky a kalkulačky pro určení pohlaví dítěte

Nyní je populární určit pohlaví očekávaného dítěte pomocí speciálních tabulek a kalkulaček. Ukazují, jaké pohlaví se dítě s největší pravděpodobností narodí. Patří mezi ně následující:

Předpověď podle data koncepce - s kalkulačkou

Tato metoda vyžaduje data vaší poslední menstruace a početí. Data se zadají do kalkulačky a výsledek je připraven. Potíž spočívá ve skutečnosti, že ne každá nastávající matka ví, kdy došlo k početí. Protože toto datum není považováno za den pohlavního styku, ale za den ovulace. Na základě dne ovulace, jak již bylo uvedeno výše, a je možné s naprostou mírou pravděpodobnosti (ale rozhodně ne 100%) určit pohlaví požadovaného dítěte.

Předpověď podle krevní skupiny rodičů

Tato metoda je mnohem jednodušší. V tabulce na křižovatce údajů o matce a otci můžete vidět, kdo se narodí - chlapec nebo dívka. Stejným způsobem se provádí predikce pro Rh faktor rodičů. Podle krevní skupiny je výsledek zpravidla získáván přesněji než pomocí faktoru Rh.

Určení pohlaví dítěte podle krevní skupiny rodičů

Předpověď pro obnovu krve

U všech lidí je krev pravidelně „očištěna“. U žen se to děje každé tři roky, u mužů každé čtyři roky. Ti, kteří mají více „čerstvé“ krve, budou mít dítě tohoto pohlaví. Pokud jeden z rodičů utrpěl ztrátu krve (chirurgický zákrok, transfuze), mělo by odpočítávání začít od tohoto data. V opačném případě může být výsledek nepravdivý. Výpočet můžete provést sami. Věk mámy se dělí třemi, táta - čtyřmi. Kdokoli má větší rovnováhu, bude mít dítě tohoto pohlaví.

Předpověď starověkého čínského kalendáře

Tato jednoduchá metoda byla vyvinuta již ve 14. století našeho letopočtu. Je třeba znát věk matky a měsíc početí. Na křižovatce těchto údajů ve speciální tabulce můžete vidět, kdo se narodí. Zvláštností je, že Číňané berou v úvahu svůj věk od okamžiku početí. To znamená, že k datu narození se připočítává 9 měsíců. Při používání tohoto kalendáře bude tedy správné udělat totéž - přidat k věku matky devět měsíců.

Všechny tyto metody nejsou lékařské, a proto se věří, že nemusí poskytnout 100% správnou odpověď. I když vezmete v úvahu všechny názory, najdete mnoho uživatelů těchto tabulek, kteří hovoří o své vysoké přesnosti, viz také toto video níže. Lze se jen divit, kde Číňané takové znalosti měli. Je zřejmé, že se dobře vyznají v narození dětí, není jich nadarmo jich tolik. Takže taková metoda stanovení možná dá šanci jakékoli moderní kalkulačce, pokud jde o přesnost předpovědi.

Podle legendy byl v jedné z hrobek před více než 700 lety nalezen čínský stůl pro určování pohlaví dítěte a dodnes je uložen v pekingském vědeckém ústavu. Pokud mluvíme o konkrétních oficiálních číslech, které hovoří o přesnosti čínských tabulek, pak prostě neexistují. vědecký výzkum na ně nebyl aplikován.

Starověký čínský kalendář lze také použít před počátkem, pokud je potřeba předem předpovědět a zvýšit pravděpodobnost mít dítě konkrétního pohlaví..

Je velmi snadné vypočítat pohlaví dítěte podle čínského kalendáře, stačí znát věk matky a datum početí, viz tabulka níže. Je snadné jej použít - podívejte se na průsečík sloupců, pokud je v červeném poli vysoká pravděpodobnost narození dívky, modré - chlapce.

Čínský kalendář sahá až do starověku. Prognóza je - pokud je červená dívka, modrá chlapec.

Prognóza japonského stolu s kalkulačkou

V Japonsku byly vytvořeny tabulky k vyplnění, ve kterých potřebujete znát měsíc početí a měsíc narození otce a matky. Metoda pro určení pohlaví dítěte se skládá ze dvou tabulek. V jednom, na křižovatce měsíců narození otce a matky, se určuje číslo. Najděte jej v horním řádku jiné tabulky. Pod tímto číslem je svisle vybrán měsíc početí dítěte. Oproti tomuto měsíci jsou ve sloupcích „chlapec“ a „dívka“ křížky. Dítě bude mít pohlaví, kde je jejich počet vyšší. Tato metoda se také nazývá prognóza data narození..

Tuto tabulku a další můžete uložit do sebe ve sbírkách Yandex, abyste dlouho nehledali:

Chlapce nebo dívku, která se narodí, můžete vypočítat pomocí japonského stolu, což je o něco složitější než u čínského stolu.

[Kalkulačka je ve výstavbě]

Určení pohlaví dítěte pomocí medicíny

Rodiče, kteří se nechtějí spoléhat na čínské, japonské a jiné podobné metody předpovídání a hádání sexu, se zajímají o to, jak dlouho je možné přesněji určit pohlaví dítěte pomocí moderní medicíny. Záleží na diagnostické metodě, která bude zvolena..

Moderní medicína má dostatečný arzenál k určení pohlaví dítěte

Existuje několik lékařských metod. Nejběžnějším je ultrazvuk. Moderní ultrazvukové přístroje mohou určit pohlaví od 12 týdnů. Nejpravděpodobnější výsledek však bude po 20 týdnech těhotenství. Potíž nastává, pokud dítě neukáže své genitálie, otočí se zády k senzoru nebo je zakryje rukojetí.

Existuje také řada testů k určení pohlaví dítěte bez ultrazvuku.

V moderních podmínkách se provádí test pohlaví. Činidlo v něm je kombinováno s mateřskou močí. Pokud se kontrolní proužek změní na oranžový, narodí se dívka, pokud bude zelená, chlapec. Tento test se provádí od osmého týdne. Pravděpodobnost správného výsledku je 90%.

Někdy je vzhled dítěte určitého pohlaví nežádoucí z důvodu genetických onemocnění v rodině v mužské nebo ženské linii. V tomto případě se po 7-10 týdnech provede choriová biopsie, během níž se do dělohy přes matčinu břicho vloží speciální jehla. Pravděpodobnost správného výsledku je 100%. Jen ze zvědavosti to nestojí za to, protože někdy to vede k potratu.

Další populární, ale nákladnou metodou je krevní test. Určuje hladinu fetální DNA. Můžete si vzít od 7. týdne. Je však lepší provést to později - výsledek bude přesnější. Krev se odebírá z žíly. Není nutné ji užívat na lačný žaludek. Pokud výsledek analýzy ukáže přítomnost chromozomu Y, narodí se chlapec, pokud ne, dívka.

Vliv rodičovské výživy na pohlaví nenarozeného dítěte

Pohlaví dítěte je ovlivněno výživou rodičů před počatím. Všechny potravinářské výrobky jsou rozděleny do dvou skupin - pro koncepci syna a pro koncepci dcery. Pokud těhotenství již začalo, pak si můžete vzpomenout, co nastávající matka jedla před počátkem, lze předpokládat, kdo se narodí. Pokud nedojde k těhotenství, můžete několik měsíců před počátkem změnit stravu pro narození dítěte požadovaného pohlaví.

K přilákání ženských spermií do vajíčka musí být do stravy zahrnuty vápník a hořčík. Hlavními produkty však jsou:

 • Mléčné výrobky;
 • vejce;
 • velké množství sladkostí;
 • chléb a pečivo, s trochou soli a nejlépe bez droždí;
 • syrová a vařená zelenina (nejlépe zelená);
 • ořechy, dýňová semínka, sezam;
 • ovoce a bobule.

Sůl ve stravě by měla být přítomna v minimálním množství, protože neumožňuje úplné vstřebávání vápníku. Obsahuje také sodík, který odpuzuje chromozomy X a přitahuje chromozomy Y..

Pro přilákání mužských spermií musí strava obsahovat vysoký obsah sodíku a draslíku. Přednost by se měla dát produktům, jako jsou:

 1. maso (ve velkém množství);
 2. ryby, včetně solené;
 3. uzeniny;
 4. datle, sušené meruňky, sušené švestky, rozinky;
 5. brambory, lilky, rajčata, houby;
 6. banány, broskve, melouny.

Rodičovská strava není všelékem. V takovém případě proto může dojít k selhání zapalování..

Lidová znamení a pověry

Moderní metody určování pohlaví pomocí medicíny a různých tabulek se používají relativně nedávno. Dříve se budoucí matky spoléhaly na lidová znamení..

Nyní je mnoho, na radu matek a babiček, používá jen pro zábavu. Nejoblíbenější jsou:

 1. břicho je ostré a vyčnívající dopředu - bude tam chlapec, kulatý a vyčnívající po stranách - dívka;
 2. těhotná žena spí a otáčí hlavu na jih - k dívce, na sever - k chlapci;
 3. zvýšená chuť matky - pro jejího syna;
 4. stařecké skvrny na břiše těhotné ženy - dívce, chlupům - chlapci;
 5. maminka dává přednost kyselým a slaným pokrmům - bude tu syn, sladký - dcera;
 6. ženy, které nosí chlapce, se stávají hezčími, dívky - naopak;
 7. mrznoucí nohy - chlapci;
 8. světlé areoly bradavek - synovi, tmavé - dceři;
 9. čím silnější je toxikóza, tím větší je pravděpodobnost, že budete mít chlapce;
 10. suché dlaně matky - bude syn, měkký - dcera;
 11. břicho vyčnívá doprava - chlapec, napravo - dívka.

Existuje mnoho způsobů, jak uspokojit zvědavost rodičů, zda tam bude chlapec nebo dívka - jak vidíte, je jich mnoho. Čemu věřit a čemu ne - každý se rozhodne sám. Lékařské metody se zdají být nejspolehlivější. Pokud máte zájem vědět dříve, můžete zkontrolovat všechny navrhované metody. Jaké pohlaví většina z nich naznačuje, že pohlaví bude s největší pravděpodobností dítě. Hlavní věcí je nerozčilit se, když uvidíte špatný výsledek, který byste chtěli. Protože dítě cítí všechno a prožívá stejné emoce. A jeho zdraví je nyní nejdůležitější věcí.

Poznámka: můžete použít všechny dostupné tabulky, testy a kalkulačky pro pohlaví dítěte, stačí vytvořit samostatnou tabulku, jejíž každý sloupec bude mít vlastní metodu stanovení a kde budete označovat výsledky všech testů. A pak se podívejte, které výsledky jsou více - ve prospěch chlapce nebo dívky.

UPD: Podívejte se také na toto video, kde žena mluví o neuvěřitelné přesnosti určení pohlaví dítěte pomocí starověkých čínských tabulek, protože zná pouze věk matky a datum početí.

Vypočítejte pohlaví dítěte

Čekání na dítě je vždy považováno za šťastnou událost, v životě ženy se objevují nové pocity a emoce. Zprávy o bezprostředním doplňování způsobují mnoho různých pocitů, jeden z hlavních zážitků mnoha rodičů je spojen s pohlavím nenarozeného dítěte. Příroda je tak položená, že tyto informace nemůžete okamžitě zjistit. Z tohoto důvodu existuje mnoho metod, technologií, tabulek a značek určených k výpočtu pohlaví dítěte. Koneckonců, jedna z prvních otázek, které se přátelé a známí ptají těhotné ženy: „Na koho čekáte - chlapec nebo dívka?“.

Online kalkulačka pro výpočet pohlaví dítěte

Dnes existuje populární způsob stanovení - jedná se o ultrazvukové vyšetření. Tato metoda však ukazuje spolehlivá data pouze od druhého trimestru a pouze na vysoce kvalitním vybavení. Staré zařízení někdy odráží nepřesné informace, navíc je třeba zohlednit zkušenosti lékaře.

Můžete použít lidová znamení, například pomocí prstenu přes břicho. Někdy žena počítá pouze se svými pocity, protože s jistotou věděla, že bude mít dceru nebo syna. Ale znamení a vaše vlastní intuice nejsou vždy spolehlivé. Nemůžete se na ně spolehnout při určování pohlaví dítěte..

Co náš web nabízí? Zde můžete zjistit pohlaví dítěte pomocí univerzální kalkulačky pro výpočet pohlaví dítěte. Proč je tak jedinečný? S ním můžete vypočítat pohlaví dítěte a určit pravděpodobnost, že budete mít chlapce nebo dívku.

Kalkulačka shromáždila několik populárních metod, výpočet pohlaví je založen na technologiích, které jsou mezi ženami nejznámější a již osvědčené.

Jak pracovat s dětskou genderovou kalkulačkou

Je velmi snadné vypočítat pohlaví dítěte. Stačí vyplnit všechny navrhované sloupce a získat výsledek.

Pro přesnou předpověď musíte zadat měsíc, ve kterém došlo k početí, zadejte data narození otce a matky. A co je důležité, krevní skupina rodičů se zadává do sloupců online kalkulačky.

Výsledek předpovědi se poté zobrazí na obrazovce. Pokud všechny metody ukázaly stejné informace, pak je pravděpodobnost, že budete mít chlapce nebo dívku, 100%. Pokud se výsledky metod liší, uvádí se procentuální pravděpodobnost pohlaví. Například v rodině se může objevit 75% - chlapec se narodí nebo 50% - malá princezna.

Nemusíte nic počítat navíc, kalkulačka provede předpověď automaticky a zcela zdarma. Zadávání dat zabere málo času a výpočet se provede během několika sekund.

Důležité: na našem webu můžete zkontrolovat informace o budoucím poli pro každou konkrétní metodu zvlášť.

Účinnost kalkulačky

Výpočtu pohlaví pomocí kalkulačky věří lidé, kteří se shodli s výpočty a dostali stoprocentní zásah. Některé ženy mají nejasný výsledek, ale stojí za zvážení malá statistická chyba ve výpočtech..

Ať už metodě důvěřujete, nebo ne, každý se rozhodne sám. Nelze vyloučit vliv genetického faktoru na tvorbu pohlaví. Odchylky ve zdraví a sadě genetických informací jednoho z rodičů tedy mohou ovlivnit pohlaví malého muže. Existují rodiny, ve kterých se rodí pouze chlapci, nebo naopak párům se rodí pouze dívky. Takové příklady jistě každý zná..

Je zřejmé, že rodiče chtějí vědět pohlaví dítěte rychleji, někdy se ženy o tuto problematiku zajímají již při prvním ultrazvukovém vyšetření ve 12 týdnech. Někdy byste však s objevem neměli spěchat, v některých případech je lepší zaměřit se na těhotenství, abyste porodili zdravé dítě. Zacházejte s nenarozeným dítětem s láskou, brzy se stane důležitá událost v životě jeho i jeho rodičů - narození. Kalkulačka našeho webu předpovídá výsledek, s výpočty zachází jako s hrou a zábavou během těhotenství.

Sdílejte se svými přáteli na sociálních sítích:

Jak určit pohlaví dítěte podle poslední menstruace

Mnoho rodičů se pokouší určit pohlaví svého nenarozeného dítěte v den ovulace, krevní skupinu, poslední menstruaci atd. A v ordinaci gynekologa je často kladena otázka, jaký den po ukončení menstruace je možné otěhotnět s chlapcem.

Jak ukazuje praxe, žádná z metod nezaručuje 100% výsledek. To však žádným způsobem neovlivňuje popularitu alternativních metod plánování. Vyzbrojeni kalendáři nebo zadáváním svých údajů do online kalkulačky se budoucí rodiče radují z jakéhokoli výsledku. Nakonec nezáleží na tom, kdo se narodí, hlavní je, že dítě je zdravé. Můžete však snížit riziko chybného indikátoru, pokud používáte několik metod najednou..

Co určuje pohlaví dítěte

Když se vejce připravené k oplodnění setká se spermatem, spojí se. Poté každá buňka obdrží stejnou sadu chromozomů (každá s 23). Mužské pohlaví je určeno chromozomy XY ženské - XX.

Vaječná buňka vždy obsahuje pouze polovinu ženské sady X. Spermie obsahuje polovinu genetické informace otce, ale může obsahovat X i Y. To znamená, že pohlaví dítěte závisí na spermatu.

Určení pohlaví dítěte podle data poslední menstruace

Není těžké vypočítat pohlaví budoucího dědice, pokud víte, jaké datum to začalo a kdy skončila poslední menstruace. Jak však ukazují zkušenosti, ne všechny nastávající matky udržují „cyklus kalendáře“. A když se nevědomé dívky dozvěděly o svém těhotenství, nemohou si pamatovat správné datum..

Aby nebyla v podobné situaci, měla by si každá žena vést ovulační kalendář, který během těhotenství plní funkce tabulky určující pohlaví dítěte do posledního měsíce.

Poté, co jste si zapsali drahocenná data na kousek papíru, můžete začít počítat. K tomu bude fungovat kterákoli z následujících metod určování pohlaví..

Možnost 1

Pokud znáte den, kdy začala poslední menstruace, a datum jejich ukončení, můžete určit měsíc početí a pohlaví nenarozeného dítěte.

Stačí správně vypočítat podle vzorce:

 • Měsíc početí + věk nastávající matky + 1
 • Liché číslo znamená, že se narodí chlapec;
 • Zvláštní - dívka.

Uveďme příklad: 20letá dívka otěhotněla v prosinci (12 + 20 + 1 = 33) - našli liché číslo, což znamená, že se narodí chlapec. Ženy, které testovaly tuto techniku, hodnotily její přesnost na 50%.

Možnost 2

Měsíční kalendář vám umožní s maximální přesností určit pohlaví nenarozeného dítěte. Nastávající matka po celý rok vytvoří tabulku (menstruační kalendář), měří bazální teplotu a zaznamenává data do grafu.

Jakmile dokončíte shromažďování informací, můžete vypočítat období ovulace. Uprostřed menstruačního cyklu dosahují ukazatele bazální teploty maxima (37 ° C) a poté klesají. Ovulace nastává v době špičkových hodnot - zde je vše zřejmé.

Datum početí je, zbývá určit pohlaví dítěte. Pokud k pohlavnímu styku došlo ve dnech ovulace, tedy v období, kdy je zralé vajíčko připraveno k oplodnění, můžete se s jistotou připravit na nadcházející mateřství..

Ale těhotenství může nastat po, konkrétně během následujících 5 dnů. Takto dlouho žijí spermie obsahující ženské chromozomy. Pohyblivé spermie s mužským „nábojem“ chromozomů jsou méně houževnaté, takže je možné početí den před nebo během ovulace.

Abychom to shrnuli: ti, kteří chtějí otěhotnět, musí mít sex 5 dní před ovulací. Pokud sníte o chlapci, je lepší zaměřit své úsilí na den před ovulací..

Možnost 3

Pokud si nechcete nechat papírový kalendář nebo se pokazit s výpočty, můžete se uchýlit k pomoci internetových zdrojů. Pohlaví nenarozeného dítěte můžete určit pomocí tabulky nebo online kalkulačky se zaměřením na poslední měsíc.

Metoda je vypůjčena z čínského těhotenského kalendáře. Výsledek závisí na věku nastávající matky a měsíci početí. Ve formulářích musíte zadat své parametry, kliknout na „vypočítat“ a zjistit pohlaví vašeho dítěte.

Alternativní techniky

Pokud nemůžete počítat do posledního měsíce, ale opravdu chcete vědět, kdo se narodí (chlapec nebo dívka), můžete použít následující metody:

Destinační číslo + tabulka

Pro výpočet počtu osudů jsou data narození rodičů rozebrána na samostatná čísla. Zjistili jsme: 10.12.1979 a 24.09.1976 = 1 + 1 + 2 +1 + 9 + 7 + 9 + 2 + 4 + 9 + 1 + 9 + 7 + 6 = 72; 72 = 7 + 2 = 9 je požadovaný počet. Zbývá určit měsíc početí a zadat data do tabulky.

Svislá čára je počet osudů, vodorovná čára je měsíc početí. Na křižovatce indikátorů se objeví písmeno, které určuje pohlaví dítěte: D - dívka, M - chlapec.

Stává se, že data narození mámy a táty jsou stejná. Páry s tímto znakem, které tento test testovaly samy, tvrdí, že výsledek zřídka neodpovídá pohlaví novorozence.

Pokud je počet osudů dělitelný 2, je vysoká pravděpodobnost, že budete mít dvojčata. Existují případy, kdy se s indikátorem M narodilo pouze jedno dítě mužského pohlaví a jeho dvojče byla dívka.

Krevní skupina rodičů a pohlaví dítěte

Chcete-li si objednat dívku nebo chlapce, stačí znát krevní skupiny a rhesus budoucích rodičů. I ve fázi plánování těhotenství je tedy určeno pohlaví společného dítěte. Tato technika je založena na některých pozorováních a taktikách, jejichž výsledky jsou uvedeny v tabulkách:

Obnova krve

K obnově, omlazení tkání, sliznic a krve dochází po celý život s určitou frekvencí. Muži se obnovují každé 4 roky, ženy - každé 3 roky. Pokud se krev matky obnoví dříve než otce, narodí se chlapec (a naopak).

Jak vypočítat? Vydělte věk budoucího otce 4 - toto bude přibližné datum poslední aktualizace krve.

Vypočítáme: 33: 4 = 8 a 1 ve zbytku - věk krve je 1 rok.

Počítáme: nastávající matce je 27 let, což znamená, že 27: 3 = 9 - krev byla právě obnovena, a proto mladší než otcova.

A pokud zadáte do tabulky data narození rodičů a předpokládané datum početí, můžete zjistit pohlaví plánovaného dítěte.

Ti, kteří si tuto techniku ​​vyzkoušeli sami, tvrdí, že správného výsledku se dosáhne pouze v polovině případů..

Pozornost! Krevní transfuze i velké ztráty krve jsou vnímány jako data „poslední aktualizace“.

Jak naplánovat pohlaví novorozence pomocí IVF

Existují ženy, které nejsou schopné otěhotnět a porodit bez IVF. Mnoho z nich sní o dítěti určitého pohlaví, ale ne každý ví, v který den po menstruaci je možné otěhotnět s chlapcem a na kterou dívku.

Abyste u kávy nehádali, můžete kontaktovat odborníka, který vám předepíše frakcionaci spermií. Obvykle se tento postup provádí ze zdravotních důvodů, kdy dítě určitého pohlaví může zdědit nebezpečnou patologii.

Podstata techniky spočívá ve zpracování semenné tekutiny otce a jejím rozdělení na dvě části s chromozomy opačného pohlaví.

Lidová moudrost

Lidová znamení, testovaná časem a zkušenostmi předků, jsou stále populární. Mezi pravdivější patří:

 • těžká toxikóza - pro chlapce;
 • zimnice - chlapci, vrhá horečku - dívce;
 • těhotná žena je stále hezčí - k chlapci;
 • množství ochlupení na těle se zvýšilo - směrem k chlapci;
 • žena dlouho skrývá svou „zajímavou pozici“ - směrem k dívce;
 • rozmary - dívce;
 • muž náchylný k plešatosti čekat na dědice;
 • těhotná žena nemůže jíst maso a slané - chlapci;
 • vysoké, kvetoucí břicho - dívce.

Existuje mnoho metod, přijatelností a metod plánování dítěte, chlapce a dívky. Každý si vybere něco přijatelného pro sebe: někdo je vhodný pro online kalkulačku, někdo plánuje pohlaví dítěte ještě před těhotenstvím, někdo klidně důvěřuje výsledkům ultrazvuku.

Po prozkoumání komentářů matek, které porodily, a výpočtu pohlaví dítěte, můžeme dojít k závěru: žádná metoda neposkytuje 100% pravděpodobnost. Získaný výsledek však můžete potvrdit nebo vyvrátit, pokud podstoupíte ultrazvukové vyšetření plodu ve 20. týdnu těhotenství. Ačkoli, jak ukazuje život, i pohlaví viditelná na obrazovce ultrazvuku se může ukázat jako pouhý zlomek pupeční šňůry a místo očekávaného chlapce se objeví krásná dcera.

Kalkulačka pro určení pohlaví nenarozeného dítěte

V současné době není určení pohlaví dítěte nijak zvlášť obtížné. Abychom pomohli v této věci, bylo budoucím rodičům poskytnuto mnoho metod, včetně krve, podle japonského a čínského kalendáře, s využitím lidových metod a dokonce i online služeb. Mnoho párů chce plánovat pohlaví budoucího dítěte ještě před počátkem nebo v jeho stádiu..

Lékařské techniky

Drtivá většina lékařů má podezření na alternativní diagnostické metody, ale nikdo nezakáže zjistit pohlaví nenarozeného dítěte různými způsoby. Kromě toho je zajímavé, pokud se získané výsledky shodují s oficiálními informacemi..

Podle mnoha lékařů je ultrazvuková diagnostika nejlepším způsobem, jak určit pohlaví dítěte. Je pravda, že s jeho pomocí je možné určit pohlaví dítěte až po početí v určitém období těhotenství, počínaje 16. týdnem, a nejspolehlivější výsledky budou až od 24. týdne gestačního období.

Toto je poměrně dlouhá čekací doba na zprávy o tom, kdo se nakonec narodí: chlapec nebo dívka. Ale ani ultrazvuk nezaručuje 100% výsledek, protože plod během vyšetření často zaujímá pozici, ve které lze chlapcovy varlata zaměnit za stydké pysky. Stává se to dokonce naopak.

DNA test

Přesnější je test DNA, který byl dříve prováděn podle indikací, nyní jej může používat každý. K vyšetření se odebere žilní krev těhotné ženě na přítomnost chromozomu Y (mužský chromozom) z plodových buněk plodu.

Pokud se testování provádí za 4-5 týdnů, pak je přesnost výsledků 95-98%, pokud za 7 týdnů - přesnost je 100%. Pokud je identifikován chromozom Y, je poskytnuta 99% záruka, že se objeví chlapec; při absenci mužského chromozomu jsou stejné záruky poskytovány ve prospěch narození dívky. Tento test je považován za nejspolehlivější při určování pohlaví budoucího dítěte..

Test pohlaví

Na fórech najdete informace o tzv. Genderovém testu, jehož práce je založena na interakci ženské moči a činidla. Výrobci tvrdí, že test funguje stejně jako test DNA. Zvýrazněním chromozomu Y v moči těhotné ženy změní testovací proužek barvu na růžovou, pokud je plod ženský, nebo na modrou, pokud je mužský. Schváleno ženami, které se shodovaly s výsledky po porodu.

Je však třeba poznamenat, že fragment DNA lze izolovat pouze z krve. Je tedy na každém, aby se rozhodl, zda takový test použije, či nikoli, ale výsledkům by se nemělo věřit, protože pro práci s DNA je zapotřebí seriózní laboratorní vybavení, které nelze nahradit žádnými domácími testy.

K dispozici je také americký test pro určení pohlaví dítěte. Používá se po dobu 10 let, jeho spolehlivost je asi 90%, není levná a nelze ji najít ve všech lékárnách. Test je založen na reakci moči těhotné ženy obsahující fetální gonadosteroidy se speciální látkou. Poté, co je moč vystavena testovacím proužkům, mění barvu: pokud se narodí chlapec, proužek se změní na zelenou, pokud je dívka oranžová. Můžete jej používat od 8 týdnů.

Mnoho budoucích rodičů se zajímá o to, zda je možné určit pohlaví dítěte pomocí konvenčního těhotenského testu. To není nemožné. Tento lékárenský test umožňuje s určitou mírou pravděpodobnosti (v závislosti na načasování) zjistit pouze samotnou skutečnost početí.

Alternativní metody určování pohlaví

Pomocí tabulek, kalkulaček, lidových metod můžete ukojit svou zvědavost ohledně pohlaví dítěte a zjistit přesné pohlaví při lékařské diagnostice, takže je lepší nebrat tyto metody příliš vážně. Podívejme se na ty nejběžnější:

Metoda "krví"

Při určování pohlaví nenarozeného dítěte krví se berou v úvahu různá období obnovy krve u žen a mužů: jednou za 3 roky, respektive jednou za 4 roky. Podle věku musíte vypočítat, v jaké fázi obnovy je krev každého jednotlivého budoucího rodiče. Pokud se ukáže, že krev matky je více aktualizovaná, pak je pohlaví nenarozeného dítěte ženské, pokud je krev otce „novější“, pak mužská.

Při výpočtu je důležité vzít v úvahu ztrátu krve, která podporuje obnovu krve, kterou jeden z rodičů v poslední době mohl mít. Mohou zahrnovat traumata se ztrátou krve, chirurgickým zákrokem, dárcovstvím krve, transfuzí, potratem nebo potratem. Výpočet pohlaví dítěte pomocí online kalkulačky je poměrně jednoduchý: data narození matky a otce se zadávají do příslušných oken.

Protichůdnou metodou je stanovení pohlaví dítěte podle skupiny a Rh faktor krve budoucí matky a otce. Tabulka ukazuje ženskou krevní skupinu svisle a mužskou krevní skupinu vodorovně. Na křižovatce dvou hodnot bude pohlaví nenarozeného dítěte.

Krevní skupina matkyOtcova krevní skupina
IIIIIIV
DívkaChlapecDívkaChlapec
IIChlapecDívkaChlapecDívka
IIIDívkaChlapecChlapecChlapec
IVChlapecDívkaChlapecChlapec

Tabulka faktorů Rh:

Matčin Rh faktorOtcův faktor RhOtcův faktor Rh
+-
-DívkaChlapec
+ChlapecDívka

Tyto techniky nedávají 100% zaručený výsledek, takže důvěřovat jim nebo ne je věcí každého..

Starověký čínský stůl

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří jistě znají datum početí dítěte, protože ne každá žena ví, kdy bylo ovulační období, zejména s nepravidelným menstruačním cyklem. Ostatním budoucím rodičům nebude bránit v kontrole výsledku proti čínskému stolu.

Žena má obvykle podezření na těhotenství v důsledku zpoždění menstruace a určitých známek (ranní nevolnost, změny chuti k jídlu a stravovacích návyků, emoční změny atd.). Přítomnost charakteristických příznaků neznamená, že v tomto konkrétním čase došlo k oplodnění. Pro hrubý výpočet měsíce a data početí je nutné k prvnímu dni posledního měsíčního období přidat 2 týdny - bude to skutečné (embryonální) gestační věk.

Stůl se objevil v Číně asi před 700 lety, údajně byl nalezen v hrobce císaře nebo v jednom z nejstarších čínských chrámů, nyní je uložen v pekingském muzeu. Podle dalších informací jej sestavili vědci podle lunárního kalendáře. V každém případě je tato metoda stále populární..

Měsíc početí a věk těhotné ženy jsou uvedeny v tabulce. Na křižovatce zadaných údajů bude získán výsledek. Tuto starodávnou čínskou techniku ​​lze použít ještě před počátkem, kdy se budoucí rodiče již rozhodli, komu mají porodit: chlapec nebo dívka. V tabulce je třeba zvolit věk matky a podle toho, jaké pohlaví dítěte chcete mít, počítáte od měsíce v tabulce 9 měsíců gestačního období, získáte optimální datum pro početí.

Navzdory jednoduchosti starověké čínské metody je docela přesná - až 97% spolehlivost. Lékaři jsou skeptičtí ohledně metody stanovení pohlaví k datu početí, protože věk matky nijak neovlivňuje formování pohlaví, ale sloučení mužských a ženských gamet. Pohlaví závisí na otci. Pokud je spermie, které oplodnilo vajíčko, nosičem chromozomu Y, objeví se chlapec, pokud spermie obsahuje chromozom X, pak dívka.

Japonská technika

Od starověku byli Japonci obzvláště citliví na pohlaví dítěte, což by se mělo objevit, protože to bylo považováno za „věc cti“ porodit dědice, bylo to považováno za čestné. Ty matky, které porodily dívky, si nezasloužily žádné vyznamenání. I rodiny, ve kterých se chlapec nikdy nenarodil, se musely uchýlit k adopci, zatímco adoptovaný syn musí být stejné krve jako jeho otec. Není proto divu, že právě v Japonsku se objevila vlastní metoda výpočtu pohlaví dítěte, která umožnila předem naplánovat nebo určit pohlaví budoucího dítěte. Jeho vzhledu předcházelo dlouhodobé pozorování rodičů a dětí, které se jim narodily..

Nepřekvapuje ani to, že metoda určování pohlaví vyvinutá v Japonsku šla daleko za její hranice, protože v mnoha zemích měl právo dědit majetek a další výsady pouze syn..

Při určování pohlaví nenarozeného dítěte pomocí japonské metody potřebujete znát tři složky:

 1. Který měsíc se otec narodil.
 2. Který měsíc se matka narodila.
 3. V jakém měsíci došlo k početí.

Nemusíte znát přesné datum narození a početí, stačí konkrétní měsíce. Japonský stůl má dvě části. Jeden zobrazuje měsíce početí, druhý zobrazuje měsíce narození rodičů. Nejprve se porovnávají měsíce narození otce a matky, poté se podle měsíce početí v grafu stanoví pohlaví dítěte. Můžete použít online kalkulačku založenou na japonské výpočetní tabulce, kde jsou zadány stejné měsíce jako v tabulce, získá se pouze hotový výsledek.

Japonská metoda určování pohlaví dítěte podle měsíců narození rodičů a měsíce početí je univerzální a užitečná v tom, že může být použita nejen během těhotenství, ale také ve fázi plánování těhotenství, aby se narodilo dítě určitého pohlaví. To vyžaduje plánování koncepce v konkrétním měsíci..

Technika však neumožňuje získat více či méně přesné výsledky, přesnost je přibližně 50:50, pro moderní těhotné ženy je to spíše příjemná zábava.

Lidové metody

Při určování pohlaví nenarozeného dítěte se lidé řídili znameními založenými na odvěké moudrosti našich předků. Manželské páry se uchýlily k oblíbenému věštění, které bylo spíše vnímáno jako zábavná hra, která také přinášela potěšení prostředí těhotné ženy..

Určení pohlaví bylo provedeno podle nejpřesnějších lidových znaků.

Vzhled a pohoda těhotné ženy:

ChlapecDívka
Zrychlený růst vlasů na těle ženyZhoršení vzhledu, špatný stav vlasů, nehtů, zubů, kůže
Podélný pruh na břiše je výraznýPodélný pruh na břiše je špatně vyjádřen
Špičaté břichoKulaté břicho
Žádná toxikóza nebo mírnáTěžká toxikóza v raných stádiích

ChlapecDívka
Neohrabané drsné pohybyLadné plynulé pohyby
Klidný psycho-emocionální stavNáhlé výkyvy nálady, rozmary, neustálé slzy
Těhotná žena spí častěji na pravé straněTěhotná žena spí častěji na levé straně
Vstávání ze židle (z pohovky) se žena opírá o pravou rukuVstávání ze židle (z pohovky) se žena opírá o levou ruku
V práci těhotná žena často používá pravou ruku.V práci těhotná žena často používá levou ruku
Žena ukáže ruce dlaněmi dolů, pokud je požádána, aby jí ukázala ruceŽena ukáže ruce, dlaně vzhůru, pokud ji požádá, aby jí ukázala ruce

ChlapecDívka
Potravinové preference: maso, vejce, ryby, jiná bílkovinná jídla, slaná a kořeněná jídlaPotravinové preference: sladkosti, moučné výrobky, ovoce
Těhotný chlapec více miluje krustu chlebaTěhotné dívky více milují strouhanku.

Používá se následující znak: který z budoucích rodičů se narodil v jejich rodině jako první, bude dítě tohoto pohlaví. A ještě jeden znak podle věku: pokud je budoucí otec starší, narodí se chlapec, pokud je matka dívka.

Různé věštění bylo úspěšné, k čemuž se uchýlily k pomoci věštkyně, „znalé“ babičky, porodní asistentky:

 1. Určení pohlaví dítěte pomocí mléka. Čerstvé nevařené kravské mléko a těhotná moč se odebírají 1: 1. Pokud se směs během vaření okamžitě srážela, pak to svědčilo ve prospěch dívky. Mimochodem, tato metoda má lékařské důvody: moč těhotné ženy se kvalitativně a kvantitativně mění kvůli skutečnosti, že tělo těhotné ženy intenzivně produkuje hormony. Když dívka nosí dívku, je hladina chorionického gonadotropinu o něco vyšší. Věštění je aplikováno po dobu nejméně 10 týdnů.
 2. Pro věštění potřebujete zlatý snubní prsten, který se používá ve formě kyvadla. Prsten se krátce udržuje ve vodě, poté se přes něj provléká nit z přírodního materiálu. Těhotná žena vezme nit s prstenem do jedné ruky, položí ji na dlaň druhé ruky, prsten se začne otáčet. Kruhové pohyby znamenají vzhled dívky, boční pohyby - chlapec. Jedná se o velmi populární věštění, pomocí kterého léčitelé mohli hádat, jak obtížný nebo snadný porod bude, celkový počet dětí, osud ženy a další..
 3. V noci byla voda zmrzlá a v ní byl ponořen zlatý prsten. Zdálo se, že zmrzlé jamky nebo tuberkulózy soudily, kdo bude. Pokud jsou jamky dívka, tuberkulózy jsou chlapec.
 4. Věštci použili při své práci celý arzenál artefaktů. Při určování pohlaví dítěte tajně od těhotné ženy vzali okouzlený dlouhý klíč s nohou na jednom konci a prstenem na druhém konci. Požádali ženu, aby vzala tento klíč ze stolu. Pokud ho těhotná žena vzala za prsten, pak bude dívka, pokud u zubů - chlapec.

Nebojte se, pokud věštění nesplnilo očekávání, to je jen předpoklad, nic víc..

Tipy pro plánování pohlaví vašeho dítěte

Pro početí chlapce se doporučuje následující:

 • zdržet se sexu 4-5 dní před ovulací;
 • vstoupit do těsného kontaktu bezprostředně před ovulací: protože spermie se souborem chromozomů Y jsou pohyblivější a aktivnější než spermie s chromozomy X, existuje možnost, že gameta nesoucí mužský chromozom dosáhne vajíčka dříve než ostatní a oplodní jej;
 • během pohlavního styku by měla existovat maximální hloubka průniku, aby se zkrátila cesta Y-spermatu ke vstupu do dělohy, odtud do vejcovodu k vejci;
 • přehřátí šourkových orgánů u člověka má nepříznivý účinek na zárodečné buňky, zejména na Y-spermie. Aby tedy mohl otěhotnět, měl by budoucí otec při plánování těhotenství odmítnout termální procedury a nosit těsné teplé syntetické prádlo;
 • ženský orgasmus je doprovázen uvolňováním velkého množství vaginální sekrece, což zvyšuje přežití Y-spermií. Pro pojetí chlapce proto není ženský orgasmus jen žádoucí, ale pro ženu získat fyzické potěšení před svým partnerem.

Pro početí dívky se doporučuje následující:

 • pokud žena udržuje kalendář ovulace a přesně zná datum ovulace, pak se pro koncepci dívky doporučuje nekontaktovat v den ovulace a 2-3 dny po ní. Navázat vztah asi 3 dny před uvolněním vajíčka. X-spermie pravděpodobně přežijí při čekání na vajíčko;
 • během pohlavního styku by měla existovat minimální hloubka průniku. X-spermie se přesunou do ženské gamety déle, Y-spermie budou mít menší šanci na přežití;
 • pro početí dívky během sexu je ženský orgasmus nežádoucí, v tomto případě zachová vagina zásadité prostředí, ve kterém mají X-spermie větší šanci na přežití.

Metody stanovení pohlaví nenarozeného dítěte podle měsíčního cyklu

U některých žen bude otázka pohlaví nenarozeného dítěte konečně jasná ve 20. týdnu těhotenství po ultrazvukovém vyšetření. Pokud však z nějakého důvodu nelze provést ultrazvukové vyšetření nebo se dítě otočilo tak, že je nemožné vidět chlapce nebo dívku, nebo rodiče chtějí plánovat pohlaví dítěte ještě před počátkem, co je třeba udělat? A tady přicházejí na pomoc nejrůznější kalkulačky, kalendáře pro určení pohlaví budoucího dítěte na základě data poslední menstruace.

Metody výpočtu pohlaví dítěte

Stávající metody určování pohlaví dítěte lze kombinovat do dvou skupin:

 • vědecké, tj. schválené lékaři (ultrazvuk, stejně jako při provádění testů na genetické patologie, například během amniocentézy);
 • lidově, to znamená nevědecky, prokázáno s větším či menším úspěchem v průběhu let, ale nezaslouží si absolutní souhlas lékařů.
Dříve či později jsou všichni rodiče zmateni otázkou, kdo se narodí: chlapec nebo dívka.

Metoda předpovídání pohlaví dítěte ovulací v posledním cyklu

Tuto metodu nelze připsat výlučně lidové, amatérské, protože je založena na fyziologii ženského těla, to znamená, že má vědecký základ. Ačkoli je nemožné mu zcela důvěřovat jako vědeckému: výpočty mohou mít chyby spojené s jednotlivými charakteristikami stavu zdraví žen. Tato metoda se používá k výpočtu pohlaví dítěte předem a je založena na výpočtu načasování ovulace podle dat měsíčního cyklu. Tabulka ukazuje přibližné dny nástupu ovulace pro měsíční cykly různého trvání.

Technika ovulace je založena na skutečnosti, že ke koncepci dochází pouze v určitou dobu a signály o jejích změnách se odrážejí v těle ženy (zvětšení objemu prsou, bolest v podbřišku, zvýšené libido atd.). Ale můžete vypočítat datum ovulace na základě načasování měsíčního cyklu: uvolnění vajíčka z vaječníku je plánováno na jeho střední plus / minus 2-3 dny. Například u 28denního měsíčního cyklu dojde k očekávanému uvolnění vajíčka 14. den, tj. Jeden den po začátku menstruace, a období ovulace bude od 11 do 16 dnů. Metoda ovulace se opírá o skutečnost, že nosiče chromozomů „X“, tj. Dívky, jsou pomalé, ale trvalejší, a proto jsou ve vagině schopné udržet si svoji vitalitu až 3 dny (podle některých studií až 7 dní) a čekají na ovulaci. Ale muži, to znamená X-chromozomy, jsou velmi obratní, ale zachovávají si svoji vitalitu po velmi krátkou dobu. Pokud tedy dojde k pohlavnímu styku 2-3 dny před uvolněním vajíčka z vaječníku, výhoda bude na straně dívky, a pokud je v den ovulace, zvyšuje se pravděpodobnost, že muž doplní rodinu. Pro implementaci této metody výpočtu je tedy důležité znát datum ovulace, a tedy datum zahájení a ukončení menstruace. Načasování poslední menstruace je důležité pro výpočet data početí, na kterém je založena většina metod stanovení pohlaví dítěte předem.

Jak určit den ovulace v měsíčním cyklu

Kromě matematického výpočtu ovulačního období existují další tři metody, které také spoléhají na datum začátku posledního měsíčního cyklu..

 1. Speciální testy na ovulaci. Můžete si je koupit v lékárně. Provádějí se denně, dokud se neobjeví zřetelný druhý pruh, tj. Zvýšení luteinizačního hormonu, označující den X, počínaje datem získaným jako výsledek výpočtů přibližného nástupu ovulace. Chcete-li to provést, odečtěte 17 od průměrného počtu dnů cyklu, například s 28denním cyklem to bude 11. den as 34denním cyklem to bude 17. den.
 2. Měření bazální teploty. Každé ráno žena měří teplotu v konečníku, pochvě nebo v ústech. Pokud jsou v první polovině cyklu naměřené hodnoty kolem 37 °, během ovulace teplota poklesne o 0,3 ° a v době uvolnění vajíčka opět vzroste na 37 °. Pokud je graf zobrazen ve formě ptáka s otevřenými křídly, pak je den ovulace zobákem tohoto „pernatého“.
 3. Sledování vývoje folikulů pomocí ultrazvuku. Provedeno lékařem ve zdravotnickém zařízení.

Video: metoda plánování ovulace při sexu - názor gynekologa

Jak vypočítat pohlaví dítěte k datu posledního období

Pokud jde o lidové metody pro určení pohlaví dítěte, existuje asi tucet různých kalkulaček, schémat založených na datech začátku a konce poslední menstruace a stanovení data ovulace, které se považuje za datum početí dítěte. Jedním z nich je výpočet pohlaví dítěte k datu poslední menstruace. Tato metoda je založena na údajích o poměru věku ženy a měsíce poslední menstruace. Vzorec pro výpočet vypadá takto: pořadové číslo měsíce + počet celých let ženy k tomuto datu + jeden. Pokud je výsledkem sudé číslo, bude tu dívka, pokud liché číslo, chlapec.

Poslední menstruace před počátkem byla 9. května, tedy 5. měsíc, v tomto okamžiku jsem již oslavil své 31. narozeniny. Dostáváme: 5 + 31 + 1 = 37. Opravdu mám syna. U většiny nevědeckých metod výpočtu pohlaví nenarozeného dítěte potřebujete datum početí, tj. Den ovulace.

Tabulka: výhody a nevýhody určení pohlaví podle data poslední menstruace

kladyMinusy
 • nejsou nutné žádné testy;
 • bezbolestnost;
 • jednoduchý vzorec bez efektních tabulek;
 • můžete předem předpovědět pohlaví dítěte výpočtem měsíce pro oplodnění.
 • nízká spolehlivost (navzdory velkému počtu náhod se jedná spíše o nehody a neprokázané vzorce);
 • pokud je těhotenství vícečetné, tento výpočet neplatí;
 • pohlaví se formuje pod vlivem genetického faktoru, který nemohou určit ani vědci.

To je zajímavé. Číňané a Japonci, kteří pečlivě sledují demografickou situaci ve svých zemích a vynucují omezení počtu dětí v rodinách, protože od druhého dítěte platí rodiče vysokou daň a věnují velkou pozornost volbě pohlaví budoucího dítěte. Vědci z Japonska proto aktivně vyvíjejí teorii, podle které lze předpovědět pohlaví dítěte podle věku, kdy nastávající matka měla první menstruační krvácení: čím dříve k tomu došlo, tím větší šance bude mít dívka. Pokud například menstruace začala ve věku 10 let, s 53% pravděpodobností se narodí malá princezna, pokud ve věku 12 let, pak 50-50 let, a pokud ve věku 14 let, pak 53% zůstane na chlapcově straně. Spadl jsem do kategorie, kde je pravděpodobnost chlapce nebo dívky 50-50.

Recenze metody pro výpočet pohlaví podle data poslední menstruace

Některé ženy s velkým nadšením prováděly výpočty jak pro své děti, tak pro děti všech svých přátel a známých:

Jako velmi skeptický člověk jsem sám zkontroloval všechny své známé - PRÁCE!

Katyushkina sestra

http://www.babyplan.ru/blog/32251/entry-31362-katyushkina-mamka#ixzz5TWkkgxLg

Pcheolkina

http://www.babyplan.ru/blog/32251/entry-31362-katyushkina-mamka#ixzz5TWkkgxLg

O tom, že stanovení pohlaví k datům předcházejícím početí menstruace není vysoce spolehlivá metoda, svědčí i recenze matek.

Neodpovídají: dvě musí být dívky)

Obchodní lady

https://www.babyblog.ru/community/post/conception/1913043

Existuje také kategorie žen, které jsou přesvědčeny, že takové výpočty nejsou nic jiného než náhody, pokud tyto náhody samozřejmě existují..

Můj názor: to vše je nesmysl a všechny náhody jsou náhody a nic víc..

Lidia

https://www.baby.ru/blogs/post/549088673–418877899/

Výpočet obnovy krve rodičů

Tato technika je založena na skutečnosti, že se lidská krev systematicky obnovuje: u žen - každých 36 měsíců, tj. Po třech letech, u mužů - každých 48 měsíců, tj. Po čtyřech letech. Podle výpočtů se dítě narodí s pohlavím rodiče, jehož krev byla v době oplodnění vajíčka „čerstvá“.

Instrukce:

 1. Přidáme tři roky do roku narození matky a čtyři do roku otce do roku početí dítěte.
 2. Čí krev bude mladší ke dni početí, tj. Do poloviny posledního měsíčního cyklu, bude dítě tohoto pohlaví.

Můžete také zadat počáteční data (data narození rodičů a koncepce dítěte) do online kalkulačky a důvěřovat programu.

Důležité: pokud v životě rodičů byly případy spojené se ztrátou krve, pak objektivita výsledků výpočtu pohlaví dítěte pro obnovu krve klesá. Jedna z metod pro určení pohlaví dítěte je založena na načasování obnovy krve u matky a otce, stejně jako na datu početí

Zpětná vazba k technice

Pro mnoho rodin poskytla metoda výpočtu pohlaví podle načasování obnovy krve správné výsledky..

Moje matka mě seznámila s metodou určování pohlaví nenarozeného dítěte pro obnovu krve. Za ta léta vypočítávala všechny své blízké. A nikdy jsem se nemýlil. Škoda, počítali jsme s druhou dcerou)

Báječný

http://otzovik.com/reviews/metodika_opredeleniya_pola_buduschego_rebenka_po_obnovleniyu_krovi

Ksyushk @

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/opredelenie_pola_po_obnovleniju_krovi_u_kogo_soshlos/?page=3

Výsledky mého testu ukázaly dívku, to znamená, že se ukázalo, že se mýlí.

Budyanskikh metoda

Další způsob, jak vypočítat, kdo se narodí, s přihlédnutím k měsíčnímu cyklu, vyvinuli manželé-učitelé Budyansky, kteří na základě výzkumu vědců z Americké soukromé univerzity Johna Hopkinse a analýzy biografií jejich studentů formulovali závěr, že v každém cyklu vejce vylučuje určitou látku, která přitahuje X-chromozom (sudý, „ženské cykly“) a v určitých případech - Y-chromozom (liché, „mužské cykly“). Je možné říci, kdo to bude - dívka nebo chlapec, na základě cyklu, ve kterém došlo k početí. Stanovení rovnoměrnosti nebo zvláštnosti ženského cyklu je přímo úměrné tomu, zda byla počata, mužského nebo ženského pohlaví. Navíc, pokud koncepce budoucí matky padla na sudý měsíc, v sudých měsících může počat pouze děti a v lichých měsících - chlapci. A naopak, pokud byla žena počata v lichý měsíc, pak bude mít princezny v lichých měsících a prince v sudých. Chcete-li pracovat pomocí této metody, je důležité přesně znát datum poslední menstruace, protože podle ní bude nutné určit den početí dítěte. Pohlaví budoucího dítěte zjistíte u Budyanskikhova stolu

Metodika výpočtu podlahy v sudých nebo lichých cyklech

K předpovědi pohlaví dítěte budete potřebovat:

 • uveďte měsíc, kdy byla počata nastávající matka;
 • kalendář (je pohodlnější, pokud se jednalo o počítačovou nebo telefonní verzi, protože budete muset „skočit“ do minulosti);
 • tužka;
 • tabulka sestavená Budyanskiy. Tato technika bere v úvahu sudé nebo liché načasování početí matky a dítěte

Instrukce:

 1. Začneme definováním liché sudosti ženy. Odečteme 38 týdnů od měsíce narození (tj. 8 měsíců). Toto bude datum předpokládaného početí ženy. A znovu experimentuji na sobě: narodil jsem se 10. listopadu, přibližné datum početí je 23. února.
 2. Rovnost nebo lichost měsíce měsíce početí budoucí matky určíme pomocí tabulky se zaměřením na sudost nebo lichost roku narození. Mám sudý měsíc ven.
 3. Moje dítě bylo počato v květnu, pátém měsíci, to je zvláštní. Takže podle Budyanskikhova vzorce mám chlapce - všechno je správné.

Pro ty, kteří se raději spoléhají na online kalkulačky, lze provést výpočty pomocí metody Budyanskikh zde.

Osobně se však moje výsledky neshodovaly.

Recenze metody Budyanskikh

Jak ukazuje praxe, technika nedokáže s jistotou říci, kdo se narodí: syn nebo dcera..

Podle této metody bych měl mít dvě dívky, ale nejmladší je syn!

Hel_en

http://www.babyplan.ru/questions/6853-metod-budyanskogo/#ixzz5Tzxh5sNX

Mám stejná 2 těhotenství.

cyb

http://www.babyplan.ru/questions/6853-metod-budyanskogo/#ixzz5Tzxh5sNX

Je to všechno kecy, je to dohodnuté s první dcerou, ale moje druhá dcera je rozhodně dítě ve všech tabulkách! Moje matka by měla být také chlapec a můj bratr by měla být dívka!

Natycya dvakrát babička

http://www.babyplan.ru/questions/6853-metod-budyanskogo/#ixzz5TzyPJEVS

Napsal jsem Budyanskému, ten se do mě započítal a potvrdil, že jsem vyrovnaný, a můj syn byl zvláštní, a to je vše. Pokud tvrdí, že je třeba počítat s poslední menstruací, pak se ukázalo, že mám dívku, a se skutečným těhotenstvím odpověděl, že s největší pravděpodobností bude chlapec, ale protože cyklus je nepravidelný, 26-28 dní, je možné, že tam bude dívka, jako něco takového)))) 50/50 je kratší, prst do nebe, jak se říká))

Ekaterina Shestitko

https://www.babyblog.ru/community/post/conception/1808685

Freiman-Dobrotinová metoda

Metoda, která vyžaduje aritmetické výpočty napříč šesti tabulkami. Techniku ​​navrhl softwarový inženýr M. Freiman, který formalizoval princip předpovídání pohlaví dítěte, přičemž jej převzal z různých populárních přesvědčení o tomto tématu. Profesor S. Dobrotin následně tyto údaje zkontroloval v porodnici Gorkého a v 99 případech ze 100 byla teorie potvrzena. Výpočty se provádějí pro matku i otce. Ale v obou případech potřebujete znát období početí dítěte, to znamená, že zde také nemůžete bez data poslední menstruace..

Instrukce:

 1. Začínáme s tátovými výpočty. V tabulce číslo 1 najdeme průsečík jeho roku narození a data početí dítěte. Číslo si zapíšeme.
 2. Dále pro každou tabulku také opravíme číslo na průsečíku dvou sloupců.
 3. Přidejte čísla a získejte konečný koeficient.
 4. Vypracujeme stejné kroky, ale pro matku. Upozorňujeme, že údaje pro tabulky č. 4, 5, 6 pro muže a ženy jsou stejné.
 5. Porovnáváme koeficienty: kdo má více, vyhrává, to znamená, že pokud má otec chlapce, má matka dívku.

Podle tabulkových výpočtů se můj výsledek shodoval s realitou: chlapec. Ale podle online kalkulačky - ne, ukázal dívce.

Fotogalerie: tabulky pro muže a ženy pro výpočty metodou Freiman-Dobrotin

Čínský stůl

Dalším způsobem, jak vypočítat pohlaví dítěte, je použít čínský stůl nalezený před asi 700 lety v chrámu poblíž Pekingu. Princip jeho fungování nemá žádné vědecké vysvětlení, všechna data byla ověřena staletými zkušenostmi obyvatel Střední říše, protože první použití metody sahá až do 12. století. A od té doby mohlo mnoho panovníků v Číně vypočítat pohlaví svých dědiců. Abyste mohli používat čínskou tabulku, nemusíte provádět matematické výpočty..

Instrukce:

 1. Určete věk ženy v době početí a v měsíci oplodnění.
 2. V levém sloupci najdeme první hodnotu a poté se podíváme vodorovně na měsíc, kdy došlo k oplodnění. Číslo určíme na křižovatce - odhadovaný pohlaví dítěte bude uveden v rámečku. Podle čínské tabulky můžete naplánovat pohlaví dítěte

To je zajímavé. Abychom předem vypočítali pohlaví dítěte, zvolíme si, koho chceme: chlapce nebo dívku a označíme všechny měsíce, kde je nejvyšší šance dosáhnout toho, co chceme. Budou to nejlepší měsíce pro početí. Zbývá jen vybrat ty, které se také shodují s ovulací.

Recenze čínské techniky

Jak ukazuje praxe, průměrné výsledky spolehlivosti podle metody 50/50.

Podle tabulky se dívka ukázala) a chlapec porodil!))) A přátelé se shodovali!)

Ksenia

https://www.babyblog.ru/user/Matron/111895/12#comm_start

Oksana

https://www.babyblog.ru/user/Matron/111895/12#comm_start

I když existují překvapivé náhody.

Druhý den moje tchyně vytiskla starodávnou čínskou tabulku pro určení pohlaví nenarozeného dítěte. Odevzdala to slovy, že máš dívku a že se narodil chlapec - viz tabulka. Můj manžel a já jsme jí takřka „poděkovali“ za péči a bezpečně jsme opustili tento stůl. Pak jsme narazili na tento list se stolem v očích, můj manžel a já jsme se rozhodli to zkontrolovat jako vtip. Výsledek na nás udělal přímý dojem: stoprocentní náhoda pro všechny naše přátele a známé, sami sebe nevylučujeme.

Anonymní

https://www.u-mama.ru/forum/gossip/everything/437336/

V tyto tabulky nevěřím. Ale moji chlapci souhlasili.

Antarktida

https://www.u-mama.ru/forum/gossip/everything/437336/

Existují také možnosti, kdy rodiče, byť skeptičtí k této metodě, ji stále kontrolují.

Právě na tomto talíři se moji chlapci shodovali. ))) Opravdu chci skórovat, vyhodit to z hlavy, ale pokud si potom znovu pořídím chlapce (a znovu se shoduji s tabulkou), budu se bát, že jsem nevyužil příležitosti získat dívku. Proto jsem se rozhodl, alespoň pro každý případ, vzít to v úvahu při početí, i když by to bylo jen pro uklidnění...

Biutiful (Olga)

https://www.babyblog.ru/community/post/conception/1751174

Japonský stůl

Podle starověké japonské metody pro výpočet pohlaví budete muset určit „rodinné číslo“: číslo nacházející se na křižovatce měsíců narození otce a matky.

Instrukce:

 1. Číslo rodiny najdeme v prvním řádku tabulky číslo 1. Nejprve musíte určit číslo rodiny
 2. Ve sloupci tohoto dne určete měsíc početí podle tabulky č. 2. Označujeme měsíc početí dítěte
 3. Po této linii směrem do středu se podíváme na pravděpodobnost narození chlapa nebo dívky: na které straně křížů je více křížů, tato možnost je pravděpodobnější.

Recenze japonského kalendáře

Stejně jako v předchozí metodě nedává japonská tabulka stoprocentní „zásah“.

Nejstarší - vycházel, mladší - nevycházel.

IR-R-RINA

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/339854/3.html

Můj první chlapec se neshodoval, ale druhý se shodoval. Nyní ukazuje dívku. Uvidíme.

Alyona

https://www.babyblog.ru/user/Matron/111895

Prvním dítětem je syn a podle tabulky se dcera shodovala s druhým.

mangomango

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/339854/3.html

Spolehlivost metody výpočtu podlahy podle měsíčního cyklu

Lékaři, kteří jsou skeptičtí ohledně všech druhů lidových diagnostických metod, aritmetických metod pro určení pohlaví dítěte a tabulek, jsou docela tolerantní: jejich chování nepoškozuje zdraví dítěte ani matky. Pokud ovšem získaný výsledek nezpůsobí nervové zhroucení, například když má žena již čtyři dívky, a výpočty ukazují, že dlouho očekávané páté dítě vůbec neplánuje být chlapcem.

Gynekologové současně jednomyslně souhlasí s tím, že jakákoli (!) Metoda výpočtu pohlaví dítěte je vhodná pouze pro ty ženy, které mají pravidelný měsíční cyklus.

To je zajímavé. Chcete-li určit pohlaví nenarozeného dítěte, můžete také použít techniku, která nesouvisí s měsíčním cyklem: podle krevní skupiny rodičů.

Video: je možné naplánovat pohlaví dítěte - odpověď gynekologa

Určení pohlaví nenarozeného dítěte, když již došlo k početí, je více uspokojením zvědavosti, protože od toho, kdo se narodí - chlapec nebo dívka, matka a otec nebudou milovat své dítě méně. V některých případech je však pohlaví dítěte důležité pro rodiče ve fázi plánování početí. Pak je už samozřejmě přístup k metodám přísnější. I přes skutečnost, že šance kteréhokoli z nich lze v průměru odhadovat na 50–50: nelze přesně předpovědět, jaké pohlaví bude dítě mít. Koneckonců, příroda prakticky nedává šanci překonat sama sebe.

Hypomenorea nebo slabá období jsou jednou z možností stavu reprodukčního systému, ve kterém během menstruace dochází k nedostatečnému oddělení normálního objemu krve.