Proč menstruace trvá dlouho a jak je zastavit?

Moderní medicína jasně definuje parametry měsíčního cyklu. Pokud dojde ke změnám v jeho frekvenci nebo trvání, je pravděpodobné, že práce těla byla narušena. Pokud kritické dny neskončily 7. den, jedná se o alarmující příznak. Takové porušení nemusí vždy mít fyziologickou etymologii. Dnes si povíme, proč menstruace trvá dlouho..

Normální doba menstruace

Proces deskvamace (měsíční oddělení děložního endometria) se vyskytuje u žen, které jsou schopné reprodukce. Během každého cyklu tělo produkuje 1 vejce, které lze oplodnit. Při absenci početí opouští tělo spolu s vrstvou epitelu.

Trvání menstruace se u žen liší. Závisí to na jednotlivých charakteristikách fungování těla..

Standardní doba vašeho období je 3–7 dní. Pokud skončí nejpozději v tomto období, neměl by být důvod k panice, protože to není odchylka.

Někdy může menstruace trvat déle. Pokud byl posun v cyklu spuštěn nějakým vnějším faktorem, jako je prudká změna počasí, doba trvání kritických dnů se zvýší o 1-3 dny. V tomto případě je situace normální, cyklus se v příštím měsíci stabilizuje.

Dlouhá období jsou vážnou patologií, která vyžaduje zvláštní pozornost. V tomto případě je doba měsíce 8 dní nebo více. Množství krve uvolněné s takovou odchylkou je více než 70 ml. Pro srovnání: objem vypouštění odpovídající normě je 40-50 ml.

Ale ne vždy dlouhá menstruace je považována za odchylku. Léčba není nutná, pokud byla vyvolána jedním z následujících faktorů:

 1. Dědičná predispozice. Pokud se ženy stejného rodu musely v kritických dnech pravidelně potýkat s prodlouženým a hojným výtokem, není třeba se obávat.
 2. Stáří. Ženy starší 40 let často čelí tomuto problému. Jeho výskyt je spojen s hormonálními změnami.
 3. Poporodní období. Když se dívka stane matkou, její reprodukční systém je vyladěn novým způsobem. Během tohoto procesu je děloha očištěna.

Pokud s těmito faktory není spojena delší doba, musíte si začít dělat starosti..

Příčiny dlouhých období

Dlouhodobá deskvamace, která nesouvisí s věkem a dědičnou predispozicí, naznačuje zdravotní problémy. Prodloužená období jsou důvodem k lékařské prohlídce..

S takovým problémem musíte kontaktovat gynekologa. Po provedení diagnostických opatření lékař určí důvod, proč se menstruace stala bohatou a prodlouženou..

Podívejme se, proč menstruace trvá déle než obvykle. Zvažte důvody, proč se menstruace zpozdila.

Myom dělohy

Pokud menstruace trvá déle než obvykle a nevzniknou žádné další příznaky, existuje možnost benigních novotvarů v pánevních orgánech - myomy.

Dlouhá období, jejichž výskyt byl vyvolán touto patologií, jsou pozorována u žen různého věku, včetně těch, které se setkaly s menarche (první menstruace).

Bohatá menstruace s myomem dělohy začíná přibližně 3. den od začátku deskvamace.

Endometrióza

Dlouhá období, která jsou doprovázena silnými bolestmi v oblasti vaječníků, mohou naznačovat endometriózu. Patologie je charakterizována rychlým růstem endometria mimo dělohu. Tato vrstva často roste do mezilehlých tkání..

Dívky s endometriózou jasně vykazují známky premenstruačního syndromu. Pokud je menstruace s endometriózou rozmazaná po dlouhou dobu a současně dochází k bolestivému nepohodlí v děloze, musíte si vzít léky proti bolesti.

Endometriální patologie

Pokud je výskyt menstruace po zpoždění doprovázen silnou bolestí v dolní části břicha, závratě a silným krvácením, může to být způsobeno patologií vnější vrstvy dělohy.

Komplikací tohoto onemocnění jsou dlouhá období. Vynikají následující patologie:

 1. Polypózní formace dělohy.
 2. Polypóza vnější vrstvy dělohy.
 3. Hyperplazie dělohy.

Je důležité zahájit léčbu onemocnění včas, protože nedostatek terapeutických opatření je plný komplikací až po neplodnost.

Zánětlivá onemocnění

Příčinou nadměrné menstruace může být banální podchlazení, které vedlo k zánětu pánevních orgánů.

Dlouhá menstruace je příznakem zánětlivých onemocnění, jako je endometritida, endomyometritida nebo panmetritida. Ten je považován za nejzávažnější formu zánětu, protože pokrývá všechny vrstvy dělohy.

Kromě bolestivé bolesti na vaječnících a častého močení bude mít žena trpící jedním z těchto onemocnění horečku, tachykardii a zimnici..

Intrauterinní zařízení

Vzhledem k vysoké účinnosti této metody antikoncepce ji často doporučují gynekologové. Prodloužená období po použití nitroděložního tělíska nejsou neobvyklá. Kritické dny lze odložit kvůli interferenci s tělem, ke které dojde po instalaci této antikoncepce. Proto je důležité sledovat svůj stav..

Pokud po zavedení nitroděložního tělíska došlo k hojnému menstruačnímu toku a jeho odstín se změnil na tmavší, téměř černý, je pravděpodobné, že je taková antikoncepce z individuálních důvodů kontraindikována.

V takovém případě musíte navštívit odborníka, který ji odstraní.

Příčiny dlouhých období po 40-45 letech

Pokud během postmenopauzálního období trvá menstruace déle než obvykle, je to znepokojující. Pokud se dospělá žena, která má menstruaci, potýká s příznaky, jako jsou závratě, nevolnost, necitlivost končetin a silná bolest v děloze, může příčina problému spočívat ve vývoji patologického procesu. Pokud máte tyto příznaky, musíte podstoupit lékařskou prohlídku.

Existuje několik důvodů pro dlouhá období po 40 letech..

Polypóza

Toto onemocnění je charakterizováno výskytem na sliznicích dělohy a dalších orgánů malé pánve benigní formace - polyp.

Prodloužená menstruace je jedním z hlavních příznaků polypózy. Často postihuje ženy po 45 letech. Takové neškodné výrůstky musí být odstraněny. Po období zotavení se doba menstruace normalizuje.

Hyperplazie endometria

Pokud se menstruace prodlouží, zatímco žena zažívá akutní bolest v oblasti vaječníků, závratě a nevolnost, může to znamenat hyperplazii endometria.

Onemocnění je charakterizováno růstem vnější vrstvy dělohy mimo orgán. Důsledkem tohoto procesu je prodloužená menstruace.

S onemocněním také dochází k zesílení endometria. Jeho růstový proces je neškodný..

Rakovina těla dělohy

Pokud jsou dlouhá období po 50 letech doprovázena pravidelně se vyskytující silnou bolestí v dolní části břicha, křížové kosti a dolní části zad, existuje riziko maligního nádoru na těle dělohy..

Jedná se o vážnou patologii, která vyžaduje pozornost nejen onkologů, ale také chirurgů. Rakovina děložního těla je léčena chemoterapií, hormonální terapií nebo radiační terapií. Při včasné diagnóze lze nádor odstranit bez následků..

Zastavení krvácení před návštěvou lékaře

Pokud se dívka potýká s takovým problémem, jako je hojnost a delší doba, měla by podstoupit léčbu u gynekologa.

Nedoporučuje se pokoušet se zastavit těžké měsíční krvácení lidovými léky, protože pokud v těle existuje patologický proces, může to zhoršit stav.

Pokud je vaše menstruace dlouhá, můžete doma provést následující opatření:

 1. Musíte ležet s nohama zvednutými nad úroveň hlavy. Doporučuje se pod ně dát váleček nebo polštář..
 2. Studený obklad může pomoci snížit nepohodlí. Doporučuje se umístit vak na led na spodní část břicha. Na těle nemůžete dlouho chladit, protože to může vyvolat zánět vnitřních orgánů.
 3. Než dorazí lékař, musíte vypít co nejvíce tekutiny. Toto pravidlo je důležité dodržovat, protože těžké a dlouhodobé období může vést k dehydrataci..
 4. V případě mdloby způsobené velkou ztrátou menstruační krve se před přijetím zdravotnického pracovníka doporučuje užívat hemostatický lék, například Dicinon nebo Vikasol..

Pokud lékař trvá na hospitalizaci, nemusíte odmítat. S rozvojem určitých onemocnění, například s pokročilou formou endometriózy, lze ženě pomoci pouze v nemocničním prostředí.

Hlavní příčiny dlouhých období a co dělat

Proč menstruace trvá déle než obvykle?

V kolik hodin začne žena menstruovat a kdy to skončí, záleží na hormonálním pozadí. Koncentrace dvou pohlavních hormonů, estrogenu a progesteronu, má rozhodující význam. Povaha menstruačního toku a jeho trvání závisí na jejich objemu v krvi. Normální období může trvat 3–7 dní..

Často, když má žena menstruaci po dlouhou dobu, důvodem mohou být změny endokrinního systému. To je potvrzeno hodnocením koncentrace hormonů v krevním řečišti..

Mezi patologiemi doprovázenými prodloužením menstruačního cyklu lékaři nazývají následující:

 • nadváha;
 • nemoc štítné žlázy;
 • nádory dělohy;
 • poruchy orgánů systému srážení krve;
 • polypy v děloze;
 • hyperplazie endometria;
 • endometrióza;
 • endometritida;
 • porucha funkce vaječníků.

Proč po 40 letech trvá menstruace dlouho?

Po 40 letech dochází v ženském těle k mnoha změnám. Sexuální žlázy postupně snižují svou funkčnost. V důsledku toho dochází ke snížení koncentrace pohlavních hormonů v krvi, což se odráží v povaze menstruačního toku..

Ženy dodržují:

 • snížení množství vypouštění;
 • porušení frekvence menstruace;
 • periodická absence menstruace.

Prodloužení doby menstruačního cyklu u žen ve zralém věku je ve většině případů způsobeno snížením jejich objemu. Mnoho pacientů je charakterizuje jako mazanici, která se může objevit uprostřed cyklu - menstruace skončila a začala znovu. Uvolněný výtok, pokud je na podložce jen několik kapek krve, může trvat 5-7 dní. Prodloužení cyklu nahoru může naznačovat patologii..

Menstruace trvá dlouho s následujícími nemocemi:

 • polycystický vaječník;
 • endometrióza;
 • endometritida.

Dlouhá období po zpoždění

Mnoho žen pociťuje opožděnou menstruaci. Změny klimatických podmínek, přetěžování, stres mohou vyvolat situace, kdy menstruace nepřijde včas. Pokud vaše menstruace přijde, trvá déle. To je způsobeno skutečností, že vrstva endometria je značně zesílena a její odmítnutí a uvolnění trvá déle. To vysvětluje, proč menstruace dlouho nekončí. V některých případech, kdy po zpoždění menstruace nekončí, však důvody tohoto jevu mohou souviset s patologií.

Pokud je krvácení doprovázeno silnou bolestí v dolní části břicha, bledostí kůže, studeným potem, ztrátou vědomí, je nutné vyloučit prasknutí vajíčkovodu, ke kterému dochází na pozadí progresivního mimoděložního těhotenství. Situace vyžaduje urgentní hospitalizaci, pohotovostní lékařskou péči a může být vysvětlením, proč vaše menstruace nekončí.

Při užívání antikoncepce se menstruace nezastaví

Mnoho dívek, které pravidelně a dlouhodobě užívají antikoncepci, si často všimne, že jejich menstruace trvá déle než obvykle. Lékaři považují tento jev za reakci těla na změny hormonálních hladin. Současně závažnost těchto změn přímo závisí na přirozené hladině hormonů.

Možné příčiny prodlouženého menstruačního cyklu při užívání antikoncepce zahrnují:

 • nesprávný výběr léku;
 • porušení přijímacího algoritmu;
 • přeskočení další pilulky;
 • přítomnost patologií reprodukčního systému.

Menstruace trvá dlouho po zrušení antikoncepce

Balení orální antikoncepce ve většině případů obsahují počet tablet počítaný na 1 měsíc. Po užívání druhé, po 1-2 dnech, začíná výtok, který gynekologové označují jako krvácení z vysazení. V takových případech ženy nezastaví menstruaci po dobu 3-4 dnů. Současně je objem výtoku menší než obvykle: při užívání OK nemá endometrium dostatečnou tloušťku.

Pokud vaginální výtok po ukončení užívání antikoncepce nezmizí po několika dnech, ale zesílí, měli byste se poradit s lékařem. Tyto příznaky mohou být způsobeny děložním krvácením, které je vyvoláno prudkou změnou hormonálních hladin. Během vyšetření lékaři také vylučují možnost narušení systému srážení krve (trombocytopenie).

Menstruace trvá dlouho po odstranění spirály

Nitroděložní tělísko pro pohlavní orgán je cizí těleso, a proto po dlouhou dobu po jeho instalaci mohou být zaznamenána objemná období. Podle gynekologů lze prodlouženou menstruaci pozorovat do šesti měsíců po zavedení nitroděložního tělíska. Tento jev je považován za fyziologickou reakci těla..

Situace je jiná, když menstruace po odstranění spirály z dělohy dlouho nekončí. Může to být způsobeno vysoce zarostlým endometriem, které se za normálních okolností nemohlo z dělohy odlupovat. Po odstranění nitroděložního tělíska překážky v cestě menstruačního toku úplně zmizí, takže vycházejí ve větším objemu.

Další důvody pro prodloužení období menstruačního cyklu:

 • trauma endometriální vrstvy;
 • endometrióza;
 • endometritida.

Menstruace trvá dlouho po kauterizaci eroze

V některých případech se ženy potýkají se situací, kdy se po menstruaci mazanice nezastaví. Tato symptomatologie je charakteristická pro erozivní formace v děložním čípku. Chcete-li je odstranit, odstranit příznaky onemocnění a zlepšit stav ženy, eroze je kauterizována. Tento postup pomáhá eliminovat rány na povrchu sliznice, aby se zabránilo zánětu. Po zákroku si však mnoho žen všimne změny v povaze jejich měsíčního výtoku..

Podle samotných lékařů je prodloužení doby menstruace možné z následujících důvodů:

 • reakce děložních receptorů na účinek přístroje;
 • psychologické zkušenosti spojené s postupem;
 • slizniční reakce na zranění.

Jak dlouho trvá vaše menstruace po lékařském potratu?

Při této metodě ukončení těhotenství není vajíčko vystaveno žádným vlivům. Nezávisle se postupně odlupuje od stěny dělohy a je vyloučen ven. S ohledem na tyto vlastnosti je vaginální výtok zaznamenán již několik hodin po zákroku. Obvykle trvají 3-4 dny, mají šarlatový odstín. Jejich objem se postupně zmenšuje a mizí..

Situace, kdy menstruace trvá dlouhou dobu po ukončení léčby přípravkem, vyžaduje lékařskou péči. Pokud je výtok prodloužen a trvá déle než 5-7 dní, jejich objem se nezmenšuje ani nezvyšuje, musíte se poradit s lékařem. Podobná situace naznačuje děložní krvácení, které může být vyvoláno hormony, které jsou součástí léku na potrat.

Menstruace trvá dlouho po škrábání

Vysvětlení, proč se menstruace nezastaví, je často kyretáž děložní dutiny. Tento postup lze provést jak pro terapeutické účely (pro polypy), tak v procesu ukončení těhotenství, čištění děložní dutiny po potratu. Během jeho implementace je endometriální vrstva zcela odstraněna: je jednoduše odříznuta chirurgickým nástrojem. Nejprve po manipulaci si ženy všimnou silného krvácení, které se může změnit na menstruaci..

Prodloužení trvání a objemu menstruace může být spojeno s:

 • s vážným poškozením endometria;
 • přístup infekce;
 • zvýšení tloušťky vrstvy endometria.

Jaká je menstruace normální

Délka menstruačního cyklu je u každé ženy individuální a závisí na vnitřních i vnějších důvodech. Hlavní roli hraje poměr hormonů: estrogen a progesteron. Stres, změna klimatu, dlouhotrvající nemoc a řada dalších životních okamžiků vedou ke změnám v načasování a trvání cyklu..

V průměru dochází k menstruaci s cyklem 28 dnů. K tomuto indikátoru můžete přidat nebo odečíst týden, což bude také normou. Samotná menstruace trvá 3–7 dní a žena ztrácí asi 80 ml krve. Odchylkou od normy jsou:

 • nepravidelné cykly, které tvoří různé časové intervaly;
 • krátké trvání;
 • příliš dlouhý, zdlouhavý.


Každá dívka má jiný cyklus.
Dámský kalendář je obecně dobře naolejovaný mechanismus, který funguje bez selhání u zdravé ženy. Řada důvodů však vede ke změnám a nejnebezpečnější z nich je nepřetržité špinění po dlouhou dobu..

Poznámka: Bylo zjištěno, že ženy na severu mají pravidelnější cyklus než jižanky. Je zajímavé, že ženy, které spolu žijí dlouhou dobu, mají současně menstruaci..

Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??

Pokud ženská menstruace nekončí do 7 dnů, je to důvod k návštěvě lékaře. Když jsou stanoveny všechny faktory vysvětlující, proč menstruace nekončí, jsou určeny důvody, je předepsána léčba.

Nebezpečí pro zdraví žen může představovat jak samotná dlouhá období, tak příčiny, které je způsobily:

 1. Zvýšená ztráta krve vede ke snížení koncentrace erytrocytů v krvi a rozvoji anémie.
 2. Snížení hladiny hemoglobinu v krvi negativně ovlivňuje zdraví a celkovou pohodu ženy..

Jaké příznaky jsou považovány za alarmující?

 • průtok krve je velmi intenzivní; polštářky, tampony musí být vyměněny po 1,5-2 hodinách; menstruační kalíšek je naplněn za méně než hodinu;
 • ve výtoku se objevily velké krevní sraženiny, nepochopitelné vločky nebo hrudky;
 • menstruace trvá déle než 7 dní;
 • cyklus je velmi krátký (10 až 20 dní);
 • hojný meziprodukt „mazanice“;
 • slabost, ztráta síly, nevolnost, závratě (spojené s nedostatkem železa v těle kvůli ztrátě krve).

Doporučujeme také podívat se na článek: Známky a léčba hypertenze u žen

Všechny tyto příznaky jsou důvodem k tomu, abyste se urgentně objevili u svého gynekologa.

Výše popsaná onemocnění jsou léčena docela snadno léky bez chirurgického zákroku pouze v počátečních fázích. Je přísně zakázáno provádět samoléčbu, a to i po stanovení konečné diagnózy. Přesto je to hormonální reprodukční systém, který ze ženy dělá ženu, tak proč ji rozmazlovat a ublížit si?

Co dělat, pokud vaše menstruace nekončí?

Prodloužený menstruační cyklus by měl být důvodem k návštěvě lékaře. Mnoho žen však s objednáním nespěchá a aby rychleji ukončily menstruaci, uchýlí se k lidovým metodám. Takové manipulace mohou negativně ovlivnit zdraví reprodukčního systému a zhoršit situaci, proto by se neměly používat bez předchozí konzultace s gynekologem..

Pokud vaše menstruace nekončí a důvody prodloužené menstruace nejsou známy, lékaři doporučují dodržovat následující pravidla:

 1. Eliminujte fyzickou aktivitu.
 2. Nezvedejte závaží.
 3. Odmítněte navštívit saunu, koupel.
 4. Nepoužívejte horké koupele.
 5. Kontaktujte předporodní kliniku.

Jaké léky se používají k léčbě

Lékařské ošetření se provádí pod dohledem lékaře. Obvykle jsou předepsány léky, které zvyšují srážlivost krve, což může způsobit rozvoj trombózy. Předepisují se hormonální léky, které mohou narušit rovnováhu hormonů. Všichni jednají krátkou dobu a nejsou schopni problém vyřešit, dokud není zjištěna příčina prodlouženého výboje..

Z hemostatických léků se nejčastěji používají:

 • Vikasol, který ovlivňuje srážení krve;
 • Duphaston, obsahující hormon progesteron;
 • Tranexam, schopný zastavit menstruaci;
 • Etamsylát, který zvyšuje produkci krevních destiček.


Tranexam pomůže zastavit krvácení
Lék Mirena pomůže zpomalit dlouhá období po 40 letech. V předvečer menopauzy, kdy vaječníky přestanou plnit svou funkci, je docela možné narušení ženského kalendáře a doba menstruace se změní a poté se úplně zastaví.

Důležité! Nemůžete zastavit menstruaci bez lékařské pomoci a dělat to pořád. Interference s přirozeným ženským cyklem následně vede k gynekologickým problémům.

Lze k léčbě použít antikoncepční pilulky

Při pravidelném užívání perorálních kontraceptiv podle schématu není menstruační cyklus zpravidla narušen. Jeho trvání a objem vybíjení jsou výrazně sníženy. Pokud selže, měli byste pokračovat v užívání předepsaného léku. Pokud se použije lék s třífázovým cyklem, pak třetí fáze pomůže zastavit dlouhá období, ale zároveň se sníží ochrana proti početí..

Antikoncepční pilulky jsou předepsány pro těžké výboje. Pomáhají obnovit menstruaci, ale nejprve byste se měli seznámit se seznamem kontraindikací, jejichž seznam je poměrně velký. A pokud existuje souběžné onemocnění, pak je užívání těchto léků zakázáno.

Pokud se podíváte na toto video, dozvíte se příčiny a metody dlouhodobé léčby:

Je možné použít alternativní medicínu

Odvar z bylin, kořenů a semen rostlin vždy hlídal zdraví žen. Jedná se o bezpečný a přirozený způsob, jak zastavit dlouhá období doma. K normalizaci cyklu stačí vypít 3 šálky čaje s mátou a malinami v případě stresu nebo změny klimatu.

Pomáhají také další recepty: odvar ze žaludů, přesličky, kopřivy, pastýřské kabelky, vodního pepře. Účinná je také infuze čerstvé petrželky. Pokud je menstruace pravidelně zpožděna a nejedná se o patologii, můžete pomocí bylin snížit prodloužený výtok.

Jakékoli závažné změny spojené s porušením ženského cyklu vyžadují lékařskou pomoc. Nemůžete jednat sami, aniž byste věděli o důvodech, které způsobují poruchy v těle. To je obzvláště nebezpečné v plodném věku, kdy je žena schopna porodit dítě..

Hygienická pravidla pro menstruaci

Aby se usnadnil život žen, nyní se masivně vyrábějí tampony a vložky. Každá dívka si sama vybere, co použije pro svoji hygienu.

Typ hygienického výrobkuPopis
TamponyPohodlný a diskrétní hygienický výrobek. Ale ne všechny dívky to používají, protože kvůli anatomickým vlastnostem může dojít k nepříjemnostem, když se tampon nafoukne. Hygienický výrobek je třeba měnit každé 4 hodiny, 8 hodin po instalaci, nadměrně bobtná a jeho odstraňování je nepohodlné. Z tohoto důvodu používejte v noci pouze polštářky. Na rozdíl od populárního mýtu mohou panny používat tampony, protože panenská blána má otvor pro odchod krve z pochvy. Během menstruace se panenská blana stává elastickou, otvor v ní je natažen na průměr 2,5 cm Je zakázáno používat tampony pouze na onemocnění genitálií.
TěsněníTento hygienický výrobek je k dispozici ve dvou typech: denní a noční. První jsou krátké a méně absorbují; je třeba je měnit trochu častěji. Noční jsou na obou stranách zvětšeny, aby byly chráněny před možností krvácení. Doporučuje se zakoupit podložky s bavlněným povrchem, aby na nich nerostly bakterie. Je třeba je měnit každé 4 hodiny během dne; v noci lze interval prodloužit na 6 hodin. Před použitím v noci a ráno pečlivě hygienujte genitálie.

Kromě používání hygienických produktů existují další pravidla:

 • musíte se osprchovat nejméně 3-4krát denně, nejlépe po každé výměně vložky nebo tamponu;
 • při vodních procedurách je nutné použít speciální intimní gel, protože běžné mýdlo vysušuje pokožku;
 • nosit bavlněné spodní prádlo.

Gynekologové doporučují používat vložky, protože tampony mohou vyvolat exacerbaci drozdů a narušit vaginální mikroflóru. Žádná žena však není imunní vůči menstruačním nepravidelnostem..

Dlouhá období bez zjevné patologie

Příliš dlouhé kritické dny jsou pozorovány nejen kvůli různým chorobám, někdy je tento jev výsledkem jiných procesů v těle:

 • S tvorbou menstruačního cyklu u dospívajících dívek v prvních měsících může krvácení během menstruace trvat až 10 dní, během šesti měsíců se cyklus postupně normalizuje a jejich trvání se snižuje na průměrné hodnoty.
 • Hormonální změny v těle během menopauzy. Během tohoto období se mění povaha kritických dnů, doprovázená v mnoha případech prodlouženým krvácením.
 • Silný stres a emoční stres.
 • Obezita. S nadváhou u žen je funkce endokrinního systému často narušena, v důsledku čehož se mění povaha měsíčního výtoku. V některých případech může krvácení trvat až deset dní..

V těchto případech není nutné žádné zvláštní zacházení: normalizace stravy a zvýšení fyzické aktivity mohou normalizovat menstruační cyklus a zbavit se nepohodlí spojeného s prodlouženým krvácením.

Preventivní opatření

Jak zabránit krvácení? Několik tipů na prevenci:

 • Infekce je často příčinou nátěru. Abyste zabránili infekci, musíte sledovat hygienu, pravidelně prát a vyměňovat prádlo, posilovat imunitu a nepřechlazovat. Abyste nedostali pohlavně přenosnou chorobu, musíte se během pohlavního styku chránit..
 • S výskytem výtoku se nemůžete samoléčit. Užívání léků, které lékař nepředepsal, může příznaky zhoršit.
 • Měli byste navštívit lékaře k preventivním prohlídkám alespoň jednou ročně a u žen starších 45 let - alespoň jednou za šest měsíců. V raných fázích je léčba onemocnění mnohem jednodušší než v pokročilém stadiu..

Čím dříve žena konzultuje problém s lékařem, tím dříve zahájí léčbu. Mnoho nebezpečných nemocí se projevuje tímto způsobem, takže krvácení nelze ignorovat..

Sdílej se svými přáteli!

Co dělat

Každá žena v reprodukčním věku by měla vědět, co dělat, pokud její menstruace trvá 10 a více dní. Zde jsou hlavní doporučení a tipy pro normalizaci menstruačního cyklu s prodlouženým obdobím. Použití následujících tipů pomůže zmírnit stav s těžkou ztrátou krve:

 • lehněte si vodorovně a položte nohy nad úroveň hlavy, pokud je to nutné, vložte si pod nohy váleček;
 • aplikujte studený obklad, abyste odstranili bolest a snížili krvácení;
 • pijte hodně tekutin, ale ne sodovky.

Jablečný ocet na bradavice

Ovarie s menstruací

V některých případech může lékař předepsat komplexní léčbu, která ovlivňuje různé systémy v těle:

 • je možné zvýšit srážlivost krve pomocí hemostatických léků, jako jsou Dicinon a Vicasol;
 • je předepsána řada léků ke zvýšení tonusu dělohy a ke zlepšení funkce krevních cév;
 • hormonální antikoncepce pomůže normalizovat rovnováhu hormonů;
 • vitaminová terapie. Nejčastěji je předepsán vitamin B12 a kyselina listová, tyto složky mají příznivý účinek na proces krvetvorby a pomáhají rychle obnovit tělo po dlouhodobé ztrátě krve. Ze stopových prvků s prodlouženou menstruací může dojít k nedostatku železa, proto jsou předepsány přípravky obsahující železo, které rychle doplňují hladinu hemoglobinu v krvi.

V některých případech může lékař povolit použití alternativních metod léčby hypermenorey. Existuje mnoho receptů na tradiční medicínu, zde jsou ty nejoblíbenější a nejúčinnější:

 • smíchejte ve stejném poměru listy kozlíku lékařského, břízy, máty peprné a řebříčku. 2 lžíce směsi se zalijí 0,5 litru vroucí vody a vaří se čtvrt hodiny ve vodní lázni. Po ochlazení a namáhání vypijte sklenici denně;
 • listy z mladých březových větví se nalijí vroucí vodou a usazují se po dobu 6-8 hodin. Infuzi musíte aplikovat třikrát denně na třetinu sklenice;
 • 0,1 kg březových pupenů se nalije 500 ml vodky a napustí se do skleněné nádoby po dobu nejméně jednoho měsíce. Musíte si vzít tinkturu dvakrát denně na doušek;
 • vezměte 30 g suché suroviny kopřivy, nalijte sklenici vroucí vody a nechte hodinu. Pijte infuzi třikrát denně;
 • polévková lžíce suchých surovin pastýřské kabelky musí být nalita šálkem vroucí vody, po 30 minutách musí být výsledná infuze filtrována a vypita najednou.

Pokud je prodloužená menstruace doprovázena bolestmi v podbřišku, pomůže vám zmírnit stav čaj z lipového květu, který se pije na lačný žaludek. Průběh přijetí je 2 týdny. Je však třeba mít na paměti, že jakékoli tradiční metody by měly být používány pouze po konzultaci s lékařem..

Obvykle je menstruační cyklus mírným krvácením z genitálií, které se objevuje v intervalech 21 až 35 dnů a trvá 3 až 6 dní.

Tímto způsobem se děloha zbaví sliznic, tekutin a dalších látek, které by byly užitečné v případě těhotenství. Ale protože nedošlo k početí, pohlavní orgán je očištěn a odmítá krevní sraženiny..

Cyklus každé ženy je jiný, ale když její období trvá déle než 10 dní, je to vždy alarmující. Dnes budeme hovořit o tom, ve kterých případech je hypermenorea normou a kdy byste měli být ve střehu, pokud se budou „kritické dny“ přetahovat.

Patologické

Pokud období trvá u sexuálně aktivní ženy déle než 10 dní, může to být známka mimoděložního vývoje plodu nebo spontánního potratu v počátečních stádiích, zejména v případech, kdy se ve výtoku objeví velké sraženiny připomínající kousky jater. S takovými příznaky musíte naléhavě požádat o pomoc gynekologa..

Existují další patologické důvody, kvůli kterým může menstruace trvat 10 dní nebo déle:

 • Námořnictvo. Tento typ antikoncepce se vyznačuje vysokými ochrannými vlastnostmi, i když má řadu vedlejších účinků. U některých žen může nitroděložní tělísko během regulace způsobit silné krvácení, které není někdy velmi obtížné zastavit, dokonce ani při lékařské pomoci;
 • hormonální nerovnováha, jejíž příčinou mohou být přenesené chirurgické zákroky, potraty, porod atd. Za normální situace se rovnováha hormonů vrátí do normálu za 1–2 měsíce, pokud se tak nestalo, měli byste hledat další patologické stavy, které vyvolaly prodlouženou regulaci;
 • endokrinní patologie. Nesprávné fungování štítné žlázy může vyvolat zvýšení nebo snížení ženských pohlavních hormonů v těle. K diagnostice onemocnění je nutné provést krevní test na hormony a poradit se s endokrinologem;
 • problémy se srážením krve. Při nedostatečné tvorbě krevních destiček může být menstruace oddálena o více než 10 dní; krvácení z dásní a prodloužené krvácení z ran může být také dalším příznakem krevních onemocnění;
 • vnitřní endometrióza. Vývoj tohoto onemocnění je spojen s nadměrným růstem vnitřní vrstvy dělohy mimo dutinu pohlavního orgánu. Dalším příznakem tohoto závažného onemocnění jsou výrazné příznaky PMS a velmi silná bolest v oblasti vaječníků, která vyžaduje zmírnění bolesti;
 • polyp. Jedná se o benigní fokální proliferaci endometria, kterou lze diagnostikovat pomocí hysteroskopu;
 • fibroidy jsou benigní nádor, který může postihnout každou ženu v reprodukčním věku. Prodloužená regulace může být jediným příznakem patologie;
 • rakovina je nejnebezpečnější příčinou prodlouženého období, které bez včasné léčby může vést k úmrtí pacienta.

Proč existují dlouhá období a jaké metody léčby existují

Celkový stav ženského těla do značné míry závisí na pravidelnosti menstruačního cyklu. Výskyt určitých změn může signalizovat vývoj určitých zdravotních problémů. Například například dochází ke snížení nebo zvýšení trvání menstruace nebo objemu výtoku.

Jednou z nejčastějších nesrovnalostí jsou delší období. Pokud k takovému stavu dojde, doporučuje se okamžitě vyhledat pomoc od lékaře..

Včasné odhalení patologie vám umožní v krátké době se problému zbavit.

Příčiny

Odborníci identifikují mnoho faktorů, které u spravedlivého sexu vyvolávají dlouhá období. Je třeba poznamenat, že některé důvody jsou zcela neškodné, zatímco projevy jiných mohou naznačovat vážné zdravotní problémy, což vyžaduje urgentní terapeutická opatření. Proto by každá žena měla vědět, za jakých okolností není důvod k obavám a kdy navštívit gynekologa.

Když je to v pořádku

Menstruační cyklus představuje určité změny, ke kterým dochází každý měsíc v ženském těle, což je přímo ovlivněno hormonálními hladinami. Hlavním úkolem těchto změn je poskytnout příležitost otěhotnět a připravit tělo na narození dítěte..

V normálním stavu trvá menstruační cyklus 28 dní. Vzhledem k tomu, že tělo je individuální, délka období se může pohybovat v rozmezí 21-35 dnů. Dokončení každého cyklu je doprovázeno odmítnutím vytvořené vrstvy endometria na stěnách dělohy. Tato fáze se nazývá menstruace. Menstruace obvykle trvá 3–7 dní. Během této doby ztrácí spravedlivé pohlaví asi 150 ml krve. Právě tento stav je považován za normální..

V případě, že menstruace trvá od 10 do 15 dnů, pak ženu navštíví myšlenky, že s jejím tělem není něco v pořádku. Je však důležité si uvědomit, že existují důvody, které nemají nic společného s patologickými procesy..

Patří mezi ně následující faktory:

 1. Stáří. Během prvních několika let může menstruace trvat dlouho. V tomto případě je začátek a konec cyklu označen rozmazanými sekrety, které mají tmavou barvu. Navíc po dosažení čtyřicítky prochází tělo hormonálními změnami, což naznačuje nástup menopauzy. V takových situacích je prodloužení doby menstruace považováno za normální..
 2. Potrat a porod. Podobné procesy doprovází také rekonstrukce reprodukčního systému a intenzivní kontrakce dělohy..
 3. Antikoncepční léky. Užívání hormonální antikoncepce pomáhá zvyšovat nebo snižovat kritické dny.
 4. Dědičná predispozice. V případě, že příbuzní, kteří nedosáhli věku 40 let, menstruace trvá déle než sedm dní, znamená to přirozenou predispozici k prodlouženému krvácení. Po 45 letech ovlivňuje nástup menopauzy délku cyklu..
 5. Použití nitroděložního tělíska. Tuto adaptaci vnímá ženské tělo jako cizí těleso, které je doprovázeno reakcí, která se projevuje v podobě dlouhých období.

Na povahu menstruačního cyklu mají vliv také stresové situace, přehřátí nebo podchlazení těla, změna klimatu a časté zkušenosti.

Patologie

V případě, že se krvácení, které trvá 10-15 dní, stane pravidelným, může to znamenat závažné poruchy v těle. K určení příčiny těchto poruch se doporučuje vyhledat pomoc odborníka a podstoupit příslušné vyšetření. Po potvrzení podezření na vývoj patologického procesu lékař předepíše nezbytnou léčbu.

Délka menstruace závisí na mnoha provokujících faktorech. Tyto zahrnují:

 • hypotyreóza;
 • cukrovka;
 • prolaktinom (patologie hypofýzy).

Taková onemocnění vedou k narušení produkce hormonů, v důsledku čehož se mění povaha menstruačního toku, jejich trvání a intenzita..

Kromě jiných příčin se nazývají patologie vaječníků a dělohy. Provokujícími faktory pro vznik onemocnění mohou být jak hormonální poruchy, tak různé procesy infekční a zánětlivé povahy..

Mezi běžné onemocnění vaječníků patří:

 1. Dysfunkce, která se vyznačuje porušením produkce hormonů, což vede k dysfunkčnímu krvácení z dělohy. Jinými slovy, nepravidelnost cyklu a doba menstruace jsou více než sedm dní..
 2. Polycystický je patologický proces doprovázený tvorbou cystické dutiny, která ovlivňuje povrch vaječníků. Často se vyskytuje ve spojení s hyperplazií endometria. Současně je menstruace prodloužená a bohatá..

Mezi nemoci dělohy patří:

 • myom;
 • endometrióza;
 • polypy;
 • chronická endometritida;
 • hyperplazie.

Dlouhá období se vyskytují také na pozadí vývoje maligních novotvarů v děloze nebo vaječnících..

Jaké kroky podniknout

Chcete-li zastavit krvácení, musíte kontaktovat odborníka, který zjistí příčinu vývoje patologie a zvolí účinné metody léčby. Mezi nejúčinnější metody léčby patří užívání perorálních kontraceptiv a hemostatik. Po konzultaci s odborníkem můžete použít tradiční medicínu.

Antikoncepční pilulky

Tyto léky pomáhají zastavit krvácení pouze v případě, že příčinou prodloužené menstruace je porušení produkce estrogenu a progesteronu. Tyto prostředky navíc pomáhají upravit hormonální pozadí. Pokud se to změnilo kvůli vážnému onemocnění, je zvolena jiná taktika léčby..

Hemostatika

Jedná se o skupinu hemostatických léků. Patří mezi ně následující léky:

 1. Vikasol. Syntetizuje protein, který je zodpovědný za srážení krevní tekutiny. K dispozici ve formě injekcí a tablet.
 2. Tranexam. Obsahuje kyselinu tranexamovou. Droga má antihistaminikum, protizánětlivé a hemostatické účinky.
 3. Dicinon. Podporuje zvýšení propustnosti stěn cév. Při delším období se považuje za účinný lék..

Jakýkoli lék by měl být užíván pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře a po přečtení pokynů.

Lidové léky

S dlouhou menstruací funguje vaječná směs dobře. K jeho přípravě potřebujete šest vajec a čajovou lžičku kyseliny citronové. Ingredience by měly být smíchány a vypity. V případě potřeby se postup opakuje.

Bylinná infuze není o nic méně účinná. Chcete-li jej připravit, musíte nalít stejné porce heřmánku a citronové máty jedním litrem převařené vody. Výsledná směs trvá a užívá se ráno, v poledne a večer, vždy 200 ml před jídlem..

Prevence

Aby se zabránilo vzniku dlouhých období, odborníci doporučují dodržovat některá pravidla:

 • vést zdravý životní styl;
 • včas léčit nemoci;
 • sledovat tělesnou hmotnost, předcházet obezitě;
 • pravidelně užívejte komplexy vitamínů;
 • nezneužívejte alkoholické nápoje;
 • nevystavujte tělo častému stresu.

Navíc musíte trávit více času venku a cvičit..

Závěr

Je důležité si uvědomit, že dlouhodobá období se nedoporučují léčit samostatně, zejména pomocí metod alternativní medicíny. V takovém případě musíte kontaktovat odborníka. Včasné zjištění příčiny a provedení odpovídajících terapeutických opatření pomůže předcházet vážným zdravotním problémům v oblasti gynekologie.

Co dělat, pokud je vaše menstruace dlouhá: příčiny prodloužené menstruace a metody léčby

Ačkoli je nesmírně nepříjemné mluvit o gynekologických problémech, mnoho zástupců spravedlivého sexu opakovaně přemýšlelo, co dělat, pokud jsou vaše menstruace dlouhé a intenzivní. Ženy se samozřejmě více zajímají o nepřítomnost menstruace, a ne o její přítomnost, ale doba trvání v této věci může naznačovat vážná porušení.

Co je normální menstruační cyklus??

Kolik dní by měla trvat vaše menstruace? Ve skutečnosti je v této věci vše tak individuální, že v každém případě se tyto normy budou lišit. Tento indikátor může být ovlivněn mnoha faktory: dědičností, podnebím, vybavením ženy a její hmotností, životním stylem a mnohem více..

Z hlediska gynekologie normální menstruace trvá 5-7 dní. Porušení v trvání cyklu se obvykle vyskytuje u žen s nadváhou, stejně jako v přítomnosti různých patologií.

Ale v předklimatickém období a během puberty, formování cyklu, trvání menstruace se může změnit, dokonce dosáhnout deseti dnů.
Pokud je cyklus již vytvořený a dobře zavedený, to znamená, že od začátku první menstruace uplynulo asi 5-6 let, zatímco dívka si všimla příliš hojných nebo naopak příliš krátkých období, mělo by to varovat.

Jakékoli narušení menstruačního cyklu může naznačovat hormonální nerovnováhu, gynekologickou patologii, zánět nebo infekční lézi..

Video "Co určuje délku menstruace?"

Informační video, ve kterém specialista podrobně zváží otázku trvání menstruace a odpoví na nejčastější otázky týkající se dlouhých období.

Proč vaše menstruace trvá déle??

Podle gynekologů obvykle nejdelší menstruační cyklus trvá 35 dní, z toho maximálně 7 dní měsíčně. Pokud menstruace trvá až 10 a ještě více až 14 dní, pak je čas zaznít poplach.

Pouze při hledání pomoci od lékaře můžete přesně diagnostikovat. Gynekologové rozdělují příčiny prodloužené menstruace do dvou skupin - patologické a fyziologické..

1. Patologické příčiny

Prvním a hlavním faktorem vyvolávajícím silnou a prodlouženou menstruaci je hormonální narušení nebo hormonální změny. Progesteron je zodpovědný za srážení krve a trvání menstruace. A v případě nedostatečné koncentrace tohoto hormonu v krvi bude krvácení trvat déle než obvykle..

Lékaři identifikují několik hlavních faktorů, které vyvolávají silnou menstruaci:

 1. Užívání hormonální antikoncepce. Tato metoda antikoncepce má velký vliv na tělo ženy. Pokud je lék zvolen nesprávně, ale doba menstruace se může výrazně zvýšit, což obvykle naznačuje nesnášenlivost k určitému typu OK.
 2. Intrauterinní zařízení. Z teoretického hlediska je to docela dobrá metoda antikoncepce. Ale s jakýmkoli druhem interference s přirozeným fungováním těla lze pozorovat významné narušení jeho práce. Pokud se vám po instalaci spirály menstruace prodlouží, bude bolestivá a intenzivní, pak vám tato metoda jednoduše nevyhovuje..
 3. Hormonální poruchy, které nejsou spojeny s hormonální terapií. Hormonální nerovnováha v ženském těle může vést k mnoha problémům v celém těle. Nejčastěji jsou skoky spojeny s vážnými změnami v těle ženy (nástup menstruace, těhotenství, porod, chirurgický zákrok atd.).
 4. Patologie štítné žlázy. Některá selhání v ženském těle často vedou k onemocněním štítné žlázy. Výsledkem je, že se hormony nevyrábí vůbec, nebo se produkují v nadměrném množství. To může vést k menstruačním nepravidelnostem..
 5. Nemoci krve. I když pacient dříve takovým problémům nečelil, vlivem negativních faktorů, přeskupení v těle a z řady dalších důvodů by mohlo dojít k poruše funkce krevního systému.
 6. Adenomyóza je také vnitřní endometrióza. Patologie, při které dochází k nadměrnému množení sliznic a endometriálních tkání v děložní dutině i mimo ni.
 7. Polypy. Polypy v děloze jsou obecně neškodné a zřídka se cítí. Když je však tento růst detekován, je nutné neustále pozorování, protože neškodný nádor se může vyvinout v maligní. Někdy gynekologové upřednostňují zbavit se polypů.
 8. Myom dělohy. Toto je také benigní novotvar. Může se objevit u ženy v jakémkoli věku, dokonce i před nástupem sexuální aktivity. Nemá prakticky žádné známky, s výjimkou bohatých a dlouhodobých období.
 9. Nádor. Nejnebezpečnější příčina dlouhých období. Je nutné pečlivě sledovat jmenování, až po chirurgický zákrok. A i když v této fázi nemá maligní charakter, může nádor kdykoli poškodit tělo..

Výše uvedené podmínky byste v žádném případě neměli ignorovat, protože by to mohlo vést k vážným komplikacím a následkům. Je důležité navštívit gynekologa včas, protože některá onemocnění nemají výrazné příznaky. V tomto případě může nedostatek léčby vyvolat vývoj onemocnění..

2. Fyziologické příčiny

V některých případech gynekolog nezjistí žádné patologické stavy, ale zároveň je menstruace dlouhá a intenzivní. Důvod, proč menstruace trvá déle než obvykle, nemusí souviset se zdravotním stavem.

Určité fyziologické podmínky mohou způsobit menstruační nepravidelnosti. Pokud gynekolog nezjistil žádné porušení ve fungování orgánů ženského reprodukčního systému, je důležité věnovat pozornost následujícím faktorům:

 • neustálý stres a silný emoční stres;
 • nadváha, ale ne kvůli vašim pocitům, ale ze zdravotních důvodů;
 • nedostatek vitamínů a nedostatečné množství nezbytných prvků v těle;
 • aklimatizace spojená se semeny cestování a časových pásem;
 • špatné návyky a nezdravý životní styl;
 • jíst těžká jídla a nejíst zdravá a výživná jídla.

Někdy může menstruace pokračovat po dlouhou dobu v předklimatickém období nebo v dospívání, kdy se cyklus právě ustavuje. Nebo možná naopak existuje nedostatek menstruace.

Co hledat?

V závislosti na klinickém obrazu lze podezření na jeden nebo jiný patologický stav, který způsobil silnou menstruaci..

Pokud tedy dívka pocítí bolestivé pocity spolu s bohatým výtokem s krevními sraženinami a hlenem, zatímco výtok neprojde déle než týden a bolest se zvyšuje, pak tato symptomatologie může naznačovat mimoděložní těhotenství.

Pokud je menstruace zpožděna, ale zároveň nepůsobí hojně, může to znamenat erozi děložního čípku, zvláště pokud se po sexu objeví krev.

Takové příznaky obvykle naznačují vážné poruchy uvnitř těla, které mohou být nebezpečné pro zdraví a pozdější život ženy. Pokud je bolest velmi intenzivní, můžete pít anestetikum, ale ne horlivě. Pokud se bolest po určité době po úlevě od bolesti vrátila, je to důvod k urgentní návštěvě lékaře.

Proč jsou dlouhá období nebezpečná??

Pokud menstruace trvá déle než sedm dní, zvláště pokud je velmi bohatá, pak především žena ztratí velké množství krve. Železo tedy opouští tělo, což může ve zvláště pokročilých situacích vyvolat anémii z nedostatku železa..

Pokud má žena podezření na těhotenství a sleduje delší období, nemusí to být vůbec kritické dny. Možná se jedná o potrat v raných fázích nebo již probíhá potrat. Některé ženy si ani nemyslí, že jsou těhotné, a to se dozvěděly až poté, co jsem navštívila gynekologa se stížností, že „období je dlouhé“. K tomu obvykle dochází v důsledku nesprávného připojení oplodněného vajíčka nebo v důsledku abnormálního vývoje plodu atd..

Pokud jsou takové situace pozorovány více než dvakrát, musí dívka podstoupit komplexní vyšetření, aby zjistila důvod, proč její tělo nemůže dítě snést..

Po fyziologickém potratu je bezpodmínečně nutné podstoupit diagnostiku pomocí ultrazvukového vyšetření, jinak je možný vývoj infekčního procesu a zánětlivých onemocnění orgánů reprodukčního systému. Proto je tak důležité navštívit gynekologa včas..

Ztráta krve může způsobit významnou slabost v závislosti na množství ztracené krve. Jsou chvíle, kdy žena není schopna sama vstát z postele. To je vážný důvod pro přivolání sanitky a ošetření v nemocnici..

Obecná doporučení - co dělat?

Dlouhá období delší než 7-10 dní vyžadují pečlivou diagnostiku a komplexní léčbu. V případech, kdy se žena dokáže sama pohybovat a nezažije silnou bolestivost, musíte co nejdříve navštívit lékaře.

V opačných situacích musíte zavolat sanitku, protože žádné lidové léky a metody nepomohou vyřešit tento poměrně závažný problém. Během čekání na sanitku se můžete řídit takovými doporučeními, která mírně zmírní stav pacienta:

 • zaujměte vodorovnou polohu a mírně zvedněte nohy nad tělo;
 • s velmi silnou bolestí a krvácením můžete udělat studený obklad na žaludek, ale nenechte se unést touto metodou;
 • pít hodně tekutin;
 • s velmi závažným krvácením můžete vypít hemostatické léky, například Dicinon nebo dokonce banální extrakt z vodního pepře;
 • vypijte lék proti bolesti nebo zapalte svíčku, abyste mírně zmírnili silnou bolest.

Neměli byste se příliš nechat unést léky, aby nedošlo k rozmazání klinického obrazu. Pokud jsou však příznaky nesnesitelné, je lepší nevydržet a neztrácet sílu..

V žádném případě byste si neměli dát horkou koupel nebo si dát na břicho obklad s teplou vyhřívací podložkou nebo lahví. To může vyvolat ještě větší ztrátu krve..

Léčebné metody léčby

K zastavení děložního krvácení mohou lékaři předepsat následující skupiny léků:

 • hemostatický za účelem zvýšení úrovně srážení krve;
 • léky, které způsobují kontrakce dělohy;
 • posílení vnitřních stěn cév;
 • hormonální léky;
 • komplexy vitamínů a minerálů na bázi železa.

Pokud příčina silné menstruace spočívá v nádoru, je nepravděpodobné, že by se ho léčba drogami zbavila. Proto může být předepsáno chirurgické odstranění novotvaru. V případě vzniku funkční cysty může být předepsána konzervativní terapie, protože tento typ novotvaru má tendenci se rozpouštět.

Lidové léky

V kombinaci s léčbou drogami můžete použít metody alternativní medicíny. Pokud vaše menstruace trvá 2 týdny, pak nemůžete používat výhradně lidové léky, protože to může vyvolat vážné následky až po neplodnost.

Jedním z nejúčinnějších prostředků ke zkrácení doby menstruace je odvar z přesličky. K vaření potřebujete lžíci bylinek a půl litru vroucí vody. Poté, co byl vývar naplněn několik hodin, může být užíván orálně každé dvě hodiny, 1-2 polévkové lžíce. To pomůže snížit množství krvácení..

Jako pomůcku můžete použít kolekci řebříčku, maliny, dubové kůry a Potentilly. Lžíce kolekce se nalije do sklenice vody. Je nutné nechat vývar vyluhovat, poté použít půl sklenice 2-4krát denně.

Co dělat, pokud menstruace trvá 10 dní, zatímco se stav zhoršuje a léčba drogami nestačí? V případě silného krvácení můžete použít směs pastýřské kabelky a kopřivy. Analogicky k předchozím odvarům se hotová infuze konzumuje několikrát denně s jídlem. Pro příjemnější chuť můžete přidat trochu medu.

Shrnutí

Pokud vaše menstruace trvá déle než 10 dní, vždy je třeba zjistit nějaký dobrý důvod. Pouze tímto způsobem se můžete zbavit vzniklého problému a nepoškodit vaše tělo..

Pokud sedmý den menstruace neskončila, zatímco v dolní části břicha je tažná bolest, je to důvod konzultovat s lékařem a podstoupit vyšetření. Je dobré, pokud jsou důvodem hormonální změny, stres nebo nedostatek spánku. V opačném případě existuje riziko ztráty závažnější patologie nebo nádoru.

Jakákoli nemoc se snáze vyléčí v rané fázi vývoje, proto byste ji neměli odkládat, protože věříte, že prodloužená období jsou normou. Postarejte se o sebe a poslouchejte příznaky. Takto tělo informuje člověka o nějakém druhu selhání..

Video "Dysfunkční děložní krvácení - příčiny a důsledky"

Orientační video přenos s podrobnou studií problematiky dysfunkčního děložního krvácení, jeho následků a komplikací na těle.

Jaké masti a lidové léky na mozoly na nohou jsou nejúčinnější?

Proč cystitida začíná po sexu: jak se jí zbavit a zmírnit stav?

Jakýkoli hormonální lék má vážný účinek na tělo. Proto v počátečních fázích užívání orální antikoncepce čelí mnoho žen děsivým vedlejším účinkům.