Jak vyměnit vložky a tampony: ekologické výrobky pro menstruaci

Kdysi kamarádka v rozhovoru ženy letmo zmínila menstruační kalíšky, říkají, nyní jsou velmi doporučovány, protože jsou pohodlné, ekonomické a podobně..

Zpočátku jsem tomu nepřikládal žádnou důležitost, ale pak jsem se rozhodl se hrabat na internetu. A na základě velkého počtu pozitivních recenzí jsem se přesto rozhodl objednat si takovou misku (na čínské internetové platformě).

Můj první testovaný měl příliš ostrý konec, který musel být odříznut. Navíc chyběla a nevytvořila požadovaný efekt.

Po vyzkoušení několika možností se moje volba usadila na tomto modelu (jako na fotografii).

Po provedení šestiměsíčního testu jsem tedy přišel k:

1. Přestal jsem používat podložky. V práci v nejhojnějších dnech pro každý případ lepím jeden bez křídel a doma to denně zvládám.

2. Správně řekněte, že pokud vám menstruační kalíšek prosakuje, pak jste ten svůj nezvedli nebo jste se nenaučili zavádět. Po absolvování obou fází jsem byl přesvědčen, že tomu tak je..

3. Doporučuji tvar mísy jako na obrázku. Je docela elastický, ocas se vůbec nepichá, je zasunutý jednou nebo dvakrát, ideální tvar, na čínských platformách to stojí penny (vzal jsem to za 100 rublů. Ano, správně jsem napsal nuly.)

4. Nenechte se zmást reklamou na tisíce rublů. Čínské levné z hlediska kvality a funkčnosti nejsou v žádném případě horší.

5. Misky jsou vyrobeny z lékařského silikonu, životnost jednoho kusu je 5 let (ale objednal jsem několik najednou - nemám rád monotónnost))))).

6. Pokud rodíte (ne císařským řezem!), Ale ujistěte se, že vaše vagina je stále tenká a elastická - vezměte si stejnou velikost L. S-ka bude prosakovat. I když si můžete pořídit obě kopie najednou. Mám také S-ki - používám je v chudých dnech.

7. V recenzích jsem četl, že díky kalíšku došlo u jedné ženy k znatelnému snížení počtu menstruačních dnů na 7denní normu (a kvůli zavedené spirále to bylo asi 10).

8. S miskou můžete bezpečně plavat v bazénu a v moři.

9. Pohár je kontraindikován pro panny..

10. Veškerá menstruační krev se hromadí uvnitř kalíšku (vyteče z děložního čípku a okamžitě tam jde). A protože je mísa pevně nasávána, bakterie se do ní nedostanou. Proto můžete navždy zapomenout na nepříjemný zápach..

11. Z kalíšku uvnitř pochvy se nic nevysype, nebojte se. Hlavní věcí je nezapomenout ji vyjmout a opláchnout včas (každé 3-4 hodiny, a pokud to není hojné, je to obvykle několikrát denně).

12. Z misky nevzniká žádný zánět. Samozřejmě, pokud jej používáte správně. Nenoste jej například v sobě dva nebo tři dny)) No, musíte ji pravidelně vařit (zejména před prvním použitím).

13. Koňský ohon nikde nevyčnívá a nezasahuje. Řekl bych, že se to vůbec necítí.

To je zatím vše.

Pokud použijete moji metodu, vaše peněženka jistě hodně ušetří na podložkách.

P.S. Představitelé olwayzy, belly, naturelly a dalších jim podobných, prosím projděte.

Nebyly nalezeny žádné duplikáty

svatý grál))) kdy je pokračování boje proti parazitům?))

Počkejte. Po úplném zotavení))

Asi za pět minut bude druhý příspěvek.

Děkuji za podporu!

Kupte si manželku)) Žádná manželka - získejte)))

A je tu sklenice na menstruaci.
Jaký zázrak zázraků!

Jsou vložky nebo tampony hygieničtější??

Hygiena a marketing

„Kdyby mi někdo mohl vysvětlit, co je Kotex!“ To jsou slova mladého Američana, který položil podobnou otázku během večeře. Bylo to ve 20. letech 20. století v Americe. Tehdy to samozřejmě neudělal nikdo, protože Kotex byl kódové slovo - skrytý odkaz na to, co mělo zůstat tajemstvím..

Kotex byla a zůstává jednou z nejoblíbenějších značek dámských hygienických vložek pro ženy..

Ale jak Sharra Vostral píše ve své knize Under Wraps, jedním z hlavních účelů zboží, jako jsou vložky, tampony a čepice, je ticho, tajemství: všichni kolem nemusí vědět, jestli má žena menstruační dny nebo ne. Ne. A ženy měly důvody, aby to tajily.

V roce 1868 viceprezident Americké lékařské asociace varoval, že lékařským ženám by se nemělo věřit během jejich měsíčního „onemocnění“..

O pět let později americký lékař a pedagog Edward Clarke řekl, že dívky by neměly být během menstruace přítomny, protože je příliš velkou zátěží očekávat, že budou během menstruace myslet..

Spisovatelka Eliza Duffyová to dr. Clarkovi ostře odpověděla: proč nemá námitky proti tomu, aby ženy během období těžce pracovaly? Možná chce jen připravit dívky o vzdělání.?

Je možné, že to tak bylo. Není proto divu, že si ženy raději nechaly svůj menstruační cyklus..

První oficiálně zaznamenaný pokus o prodej jednorázových vložek se ve skutečnosti datuje do 90. let 20. století. Společnost Johnson & Johnson v roce 1896 uvedla na trh „Lister Pads“ ve Spojených státech [po britském chirurgovi Josephovi Listerovi, který učil svět sterilizovat chirurgické nástroje], a v Londýně obchodní dům Harrods v roce 1895 inzeroval „hygienické vložky“ vyráběné německou firmou Hartmann.

Ale tyto produkty neměly velký účinek. Zdálo se, že ženy věřily, že výroba hygienických vložek vlastníma rukama z jakéhokoli materiálu po ruce je levnější nebo pohodlnější a možná méně trapná..

Důležitý technologický průlom nastal během první světové války, kdy výrobce papíru Kimberly-Clark začal používat nový krepový papír na obvazy..

Krepový papír byl vyroben z buničiny. Bylo to mnohem levnější než bavlna a mnohem hygroskopičtější..

Ke konci války začala společnost Kimberly-Clark hledat nové trhy a poté společnost obdržela dopis od zdravotních sester, že používají své výrobky nejen pro obvazy..

Je zcela zřejmé, že se zde otevíraly nové obchodní vyhlídky. Ale existovalo riziko: neukázaly zkušenosti společnosti Johnson & Johnson, že takový produkt je příliš tabu na to, aby se dobře prodával??

Společnost Kimberly-Clark riskovala prodejem nových produktů pod neznámým názvem „Kotex“. Mezitím se skládá z prvních slabik dvou slov - „bavlna“ (bavlněná tkanina) a „textura“. Ale co je nejdůležitější, mladí lidé na sekulárních večírcích neměli tušení, co to ve skutečnosti je. Po prvním krepovém papírovém tampónu následoval v roce 1933 patentovaný tampon, který byl uveden na trh pod názvem „Tampax“.

Brzy se objevila první menstruační čepice - v roce 1937 - patentovaná ženou Leonou Watson Chalmersovou.

Pak přišla válka a výrobky dámské hygieny byly inzerovány jako prostředek, pomocí něhož mohly ženy mobilizovat své úsilí a pomáhat při nepřátelských akcích..

Jedna reklama společnosti Kotex zobrazovala dívku ve špatné náladě s mopem a koštětem ležící na podlaze. „Kdo by si představoval, že opustíš a odmítneš zaprášit a umýt pár nádobí, když s tebou tvoje máma takhle počítá?“

Podle jedné studie dnes ženy v USA samotné utrácejí odhadem 3 miliardy dolarů ročně na hygienické výrobky, které jsou již dlouho součástí jejich každodenního života..

Ale v mnoha částech světa tento problém stále není vtip..

Uvažujme o příběhu Arunachalama Murugananthama, mladého muže, který předčasně ukončil školní docházku z jižních indických států a který se v roce 1998 rozhodl, že si jeho žena zaslouží cenově dostupné hygienické vložky, místo špinavého hadru, který musela použít..

„Nechtěl bych moped ani otřít takovým hadrem,“ připustil.

Začal navrhovat jednoduchý stroj na výrobu polštářků - současně vytvářet pracovní místa a vyrábět polštářky pro všechny ženy v Indii..

Pak ho jeho žena Shanti opustila. Jeho ovdovělá matka se od něj odvrátila. Z jejich pohledu bylo to, co udělal, příliš hanebné..

Nyní Arunachalam triumfuje spolu se svým vynálezem a Shanti se k němu vrátil. První potíže, kterým musel čelit, však ukazují, o kolik více stigmatu stále existuje v mnoha částech světa spojeného s ženskou menstruací..

Menstruační kalíšek, tampony nebo vložky - co si vybrat?

Tampony

Tampon je malý válec, nejčastěji vyrobený z bavlny. Je vložen do pochvy a zatímco absorbuje krev, nevyteče ven. Tampon funguje jako houba.

Tampony jsou vhodné hygienické výrobky a jsou docela bezpečné, pokud je každý nosíte déle než dvě hodiny. Pak je lepší se změnit. Ačkoli výrobci navrhují, abyste nosili tampony déle - až osm hodin, neriskoval bych to. Během dvou hodin se krev nahromadí v tamponu, nastane skleníkový efekt a mikroorganismy v tomto skleníku se začnou velmi rychle množit. Kromě toho mohou být produkty rozpadu absorbovány stěnami pochvy. A to není skvělé. To může vést například k zánětu, tvorbě endometriózy.

Marina Kuprienko, porodník-gynekolog, lékař nejvyšší kategorie

klady

 • Levný. Balíček tamponů lze zakoupit v průměru za 200-300 rublů.
 • Snadnost použití. Každý tampon je zabalen jednotlivě, můžete si ho vzít s sebou a snadno vyměnit použitý za čistý.
 • Pohodlí. Pokud je tampon vložen správně, necítíte ho uvnitř sebe.
 • Hygiena. Pokud vyměníte tampon včas, budete se cítit čistí a nebudete cítit žádný (nebo téměř žádný) zápach.
 • Odstraní omezení. Mohu plavat s tamponem? Ano. A můžete se věnovat i sportu. Samozřejmě, pokud se během menstruace cítíte dobře.

Minusy

 • Ne vždy v bezpečí. Syndrom toxického šoku neboli TSS se vyvíjí zřídka u jedné ženy ze 2 milionů. V živném médiu pro mikroorganismy, které se skládá z menstruační krve a tamponových složek, se mohou začít množit bakterie - Staphylococcus aureus. Uvolňuje toxin, který u ženy vyvolává život ohrožující poruchy: horečka, pokles krevního tlaku a selhání orgánů..

Pozornost! Syndrom toxického šoku je spojen s menstruačními a hygienickými výrobky pouze v polovině případů. Toto onemocnění může být u mužů i dětí! Vyvíjí se rychle a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc! Příznaky: vysoká horečka, bolest hlavy, závratě nebo točení hlavy, vyrážka připomínající spálení sluncem. Může se také objevit zvracení a / nebo průjem, bolest nebo slabost svalů, zarudnutí očí, krku, pochvy, zmatenost a zmatenost..

 • Únik. Když je tampon plný, začne z pochvy vytékat přebytečná krev. Proto je mnoho žen, zejména žen s těžkou menstruací, nuceno používat jako pojistku proti úniku denní vložku. Takže tak úspory a pohodlí.
 • Problém s recyklací. V průměru každá žena používá asi 20 000 tamponů a vložek. Obecně nejsou recyklovatelné.
 • Problémy životního prostředí. Tampony jsou obvykle směs bavlny a dřevné buničiny bělené chlorem. K pěstování bavlny se používá velké množství pesticidů. A existuje výzkum, že některé pesticidy končí v konečném produktu - v tamponech.
 • Suchost. Tampony vysušují pochvu, protože absorbují nejen menstruační krev, ale také přirozený vaginální výtok.
 • Při močení jsou struny mokré.
 • Můžete zapomenout odebrat použitý tampon. To může vést k zánětu a tvorbě hnisu..

Ve skutečnosti se občas stane, že ženy zapomenou na tampon. V tomto případě je prvním signálem obvykle nepříjemný zápach. Navíc jsou muži první, kdo si všimne této vůně. Řeknu vám, že je lepší si ani nepředstavovat, jak nepříjemný je zápach. Lepší je pečlivě sledovat, kolik tamponů vložíte a kolik z nich vyjdete. Je důležité si uvědomit, že nepříjemný zápach z pochvy nebo z vaginálního výtoku je vždy signálem, že je naléhavě nutné jít k lékaři.

Marina Kuprienko, porodnice-gynekologka,
lékař nejvyšší kategorie

Těsnění

Spodní kalhotky jsou zařízení s absorpční vrstvou, které se připevňuje ke spodnímu prádlu tak, aby těsně přiléhalo k rozkroku. Sbírá krev, která během menstruace vytéká z pochvy.

klady

 • Levný. Balíček dobrých podložek lze také zakoupit za 200-300 rublů.
 • Bezpečnost. Polštářky nevyžadují vložení do pochvy. Pro zdraví ženy je to tedy nejbezpečnější způsob, jak sbírat výtok během menstruace. Je důležité si uvědomit, že byste neměli chodit se stejnou podložkou celý den. Mikroorganismy se množí v těsnění stejně. Syndrom toxického šoku se nemusí stát, když chodíte se špinavou podložkou, ale můžete takovou pseudohygienou narušit mikroflóru pochvy. Je to stejný příběh s vložkami. Nechoďte celý den s jednou podložkou. Takže se proměníte v chodící inkubátor pro mikroorganismy.
 • Pohodlí použití. Snadno vyměnit použité těsnění za nové.

Minusy

 • Možnost kapání. I když vložky nejsou přeplněné, vždy existuje riziko, že krev nebude mít čas na vstřebání a prosakuje přes okraj. V tomto případě jsou na oblečení skvrny od krve..
 • Komprimovat efekt. S podložkou budete v kalhotách vždy cítit vlhký a teplý obklad. To někdy vede k podráždění pokožky..
 • Zápach. Krev, která se nahromadila uvnitř samotné vložky, je téměř bez zápachu. Možná si všimnete jemného, ​​mírně žláznatého zápachu. Ale v této krvi v teplém prostředí se mikroorganismy aktivně množí a vůně se stává mnohem silnější a nepříjemnější. Každou hodinu se to zhoršuje a zhoršuje. Někdy podle této vůně mohou ostatní dokonce uhodnout, že máte menstruaci. Aby tento zápach zakryli, výrobci vyrábějí vonné vložky. Ale ve skutečnosti má tvrdá chemická příchuť přesně opačný účinek. Pokud by lidé kolem vás mohli o něčem pochybovat i bez něj, pak s ním určitě pochopí, že máte menstruaci a snažíte se je maskovat vonnými tampony.
 • Recyklace a problémy životního prostředí. Spodní vrstva těsnění je vyrobena z plastu, který neumožňuje netěsnosti. Střední absorpční vrstva je celulózové vlákno a chemické absorbenty. Horní vrstva může být vyrobena z přírodních vláken nebo plastové síťoviny. V přirozeném prostředí tedy téměř všechny zásobníky biologicky neodbourávají. Navíc jsou polštářky bílé díky bělení chlórem.
 • Alergie na těsnění.

Doporučujeme pacientům používat tenké bavlněné podložky bez vůně, bez barevných dekorací, bez přídavku aloe a heřmánku. Tyto přísady mohou způsobit alergické reakce. Pravděpodobnost alergií samozřejmě závisí na vašem zdraví, ale takové reakce jsou docela běžné..

Marina Kuprienko,
porodník-gynekolog, lékař nejvyšší kategorie

Menstruační kalíšek

Šálek, chránič úst nebo víčko je malý, silný silikonový obal, který se vloží do pochvy a sbírá menstruační krev. Měkký kalíšek odpovídá tvaru pochvy a nedovoluje, aby krev procházela.

Skryté možnosti vložek a tamponů, které vám pomohou v různých situacích doma i venku

Jeden nejčtenější článek obdržíte poštou jednou denně. Připojte se k nám na Facebooku a VKontakte.

Životní hacky s podložkami

1. Ochrana oděvu před potem

Nadměrné pocení způsobuje mnoho nepříjemností a zanechává na oblečení nepříjemné stopy. Pokud deodorant nefunguje, můžete použít speciální hygienické vložky do podpaží. Nelze však nakupovat takové prostředky všude a nejsou levné. Jako alternativu použijte tenké kalhotky. Nalepte výrobek osobní péče uvnitř oděvu v oblasti podpaží. To vám pomůže vyhnout se nepříjemným situacím, protože pot bude absorbován do hygienického výrobku, a ne do vašeho oblečení..

2. Matovací ubrousek

Pokud se váš obličej během dne mastí a nemáte po ruce matný ubrousek, použijte podložku. Sterilní hygienický výrobek účinně absorbuje všechny přebytečné sekrece. nedoporučujeme používat prášek, protože kosmetika neodstraní mastný lesk, ale pouze ucpává póry.

3. Vložky do obuvi

Hlavním účelem hygienických výrobků je absorbovat vlhkost. Proto lze podložky použít jako vložky, pokud se vám nohy potí nebo se chystáte rybařit. Výrobek zabrání zvlhnutí a nachlazení nohou. Podle potřeby vyměňte podložky, aby vaše boty byly suché. Prostředky osobní hygieny mohou také pomoci snížit pocení a uklouznutí. Tento trik platí zejména pro ženy, které rádi nosí boty na vysokém podpatku..

4. Obvaz pro zranění

Konvenční podložka může nahradit různé zdravotnické prostředky. Včetně toho zastaví krvácení a chrání ránu před infekcí. Podložka bude absorbovat přebytečnou krev, zatímco budete hledat léky, které potřebujete

5. Požár přátelství

Jen málo lidí ví, ale mezi složkami těsnění jsou hořlavé látky. Pokud máte vlhké dřevní štěpky pro založení ohně nebo prostě neexistují, použijte těsnění.

6. Perfektní make-up

Ženy vědí, kolik problémů mohou způsobit rozpadající se stíny. Aby nedošlo ke zničení make-upu ještě před dokončením, používejte místo náplastí hygienické prostředky. Rozřízněte tenkou vložku na polovinu a přilepte si ji pod oči. Nyní se nemůžete bát aplikovat stíny, protože veškerý přebytek se rozpadne na „podšívce“.

7. Alternativa k bavlněným houbám

K odstranění make-upu můžete použít nejen bavlněné houby, ale také hygienické výrobky. Naneste na podložku micelární vodu a jemně očistěte pokožku. Ze stejného principu můžete vymazat starý lak na nehty nebo provést jiné procedury..

8. „Pantofle“ po pedikúre

Máte pedikúru, ale nechcete čekat, až úplně uschne? Aby nedošlo k poškození čerstvého povlaku, použijte místo pantoflí podložky. Stačí je nalepit na chodidla a klidně se pohybovat po domě, dokud lak na nohou nevyschne..

Životní hacky s tampony

1. Zastavení krvácení

Hygienický tampon pomůže zastavit krvácení. Často se používá ke krvácení z nosu, ale bude také užitečné při ranách po kulkách, vyražených zubech. Stačí ponechat hygienický výrobek 15-20 minut.

2. Absorpční obvaz

Další lékařský trik, který funguje na velké rány. Vyčistěte tampón a použijte jej jako obvaz místo vaty a obvazů.

Hlasité chrápání manžela / manželky nebo souseda na cestě vám nedává spát? Špunty do uší pomohou! A pokud tam nejsou, můžete použít běžné tampony. Jsou docela husté a dobře absorbují cizí zvuky. Spát jako děti.

Každý z nás alespoň jednou nestrávil noc doma. Stalo se to v nejneočekávanější chvíli, takže zubní kartáček rozhodně nebyl se mnou. Ráno se však opravdu chci osvěžit. Tradičně se používají naše prsty, ale existuje za ně účinnější náhrada - tampon. Jednoduše naneste zubní pastu na její podélnou část a proveďte potřebné manipulace.

5. Malé kudrlinky

Pokud neexistují žádné vhodné natáčky a opravdu chcete, použijte tampony. Jedno balení stačí k vytvoření elegantního účesu z malých kadeří.

6. Další táborák přátelství

Kromě vložek lze k zapálení požáru použít také tampony. Hygienické výrobky jsou vyrobeny z bavlny, takže dokonale nahradí chybějící třísky. Tampony dobře vykuchejte a zapalte oheň. Pro větší účinnost můžete přidat trochu vazelíny..

7. Vodní filtr

Nečekaný životní hack, který přijde vhod všem nadšencům pěší turistiky. Vodu můžete vyčistit tamponem. Vezměte láhev, odřízněte dno a vytvořte malý otvor v uzávěru. Vložte vykuchaný sanitární výrobek do krku a našroubujte zpět víčko. Dále otočte lahvičku dnem vzhůru a naplňte vodou. Při průchodu tamponem bude kapalina filtrována na malé nečistoty. Před pitím však vodu vždy povařte..

8. Ochrana zápasů

Další trik pro turisty. Chcete-li zápalky chránit před vlhkostí, skryjte je v tamponu nebo společně s hygienickými prostředky.

9. Domácí aromaterapie

Při úklidu můžete nejen vyčistit pokoje, ale také je naplnit příjemnou vůní. Vezměte tampón a nasyťte ho svou oblíbenou vůní. Umístěte hygienický výrobek do výstupu vzduchu vysavače. Při vysávání tedy dům zároveň naplníte příjemnou vůní..

Nyní víte, jak užitečné mohou být vložky a tampony, a to i pro muže. Pokud se s výše uvedenými situacemi často setkáváte, snažte se vždy nosit hygienické výrobky s sebou. Chcete-li ještě více triků, zkuste uhodnout, co má společného distanční prvek, klávesnice a zahradní kámen.

Líbil se vám článek? Pak nás podpořte, stiskněte:

Osvědčené: opakovaně použitelné vložky a menstruační kalíšek

Každá žena během reprodukčního období používá v průměru více než 11 000 jednorázových hygienických prostředků. To vše se rozloží na skládku po dobu 500–700 let. Těsnění nelze recyklovat, protože po použití je velmi obtížné oddělit jednu vrstvu od druhé. Proto si nyní získávají na popularitě alternativní hygienické výrobky, které nepoškozují životní prostředí - opakovaně použitelné vložky a menstruační kalíšky. Novinářka „Zvezda“ tyto prostředky otestovala na sobě.

Dlouho jsem si myslel, že těsnění jsou zlá, nejen z ekologických důvodů. Před několika lety jsem se vzdal kalhotkových vložek, protože jsem začal mít zdravotní problémy. Gynekolog důrazně doporučoval nepoužívat denní rutinu. Smyslem vložek je zadržet tekutinu, která se uvolňuje z pochvy, takže prádlo zůstane čisté. Těsnění zároveň neumožňují průchod vzduchu, „nedýchají“ a vytvářejí „skleníkový efekt“. Těsnění také obsahuje lepidlo, které interaguje s vlhkostí a také vytváří nepříliš příznivou situaci. Výsledkem je podráždění, drozd a další nepříjemné věci.

Foto: Diana Korsakova

Vzdal jsem se denních vložek, ale během menstruace jsem je stále používal. Na webu jedné populární značky jsem četl složení (je to přibližně stejné pro všechna těsnění): povrchový materiál (absorbuje kapalinu) je vyroben z polypropylenu, distribuční vrstva (přenáší kapalinu z povrchu do středu produktu) je vyrobena z polyesterového vlákna, absorpční vrstva (drží tekutinu) celulóza a absorpční, lepicí vrstva polymerů a syntetických pryskyřic, podklad (zabraňuje úniku) polyethylenový film. To vše je zabaleno do samostatného polyetylenového obalu a poté do dalšího většího polyetylenového obalu. Hodně polyethylenu!

Foto: Diana Korsakova

V poslední době jsou látkové vložky a menstruační kalíšky stále populárnější jako ekologická alternativa k běžným vložkám a tamponům. Rozhodl jsem se je vyzkoušet na sobě. Šálek a těsnění poskytl online obchod Tomsk cup4women, děkuji moc! Tento obchod prodává těsnění značky BiEco. Jsou šité z bavlny, flanel se používá jako absorpční vrstva, uvnitř tohoto materiálu je také membránová vrstva, která neumožňuje průchod vody a zároveň „dýchá“ (umožňuje průchod vzduchu). Knoflíky jsou také vyrobeny z toho bez plastu, kterým je připevněno těsnění ke spodnímu prádlu. Myslel jsem, že na jedno období budu potřebovat alespoň pět tamponů, za předpokladu, že je budu umýt každý den. Pokud se s praním neobtěžujete, potřebujete 10-15 kusů.

Foto: Diana Korsakova

Látkové podložky, stejně jako běžné, mají různé tloušťky: „maxi“, „normální“, „lehké“, denně. Nemám těžké období, takže nikdy nepoužívám maxi. Objednal jsem si dva „normální“, dva „lehké“ a jeden denně, protože jsem si nebyl jistý, zda je budu nadále používat. Obecně to pro pohodlný život rozhodně nestačí, ale poprvé to stačí. Stojí víc než obyčejné. „Maxi“ 600 rublů, „normální“ 500, „lehký“ 400, denně 300. Při nákupu sady libovolných tří podložek, sleva 5%, se ukazuje, že moje sada stála 1995 rublů. Obecně platí, že pokud si přejete, můžete si je ušít sami, ale ne každý má takovou touhu a čas, nebo jejich ruce rostou ze špatného místa. Pravidelné kalhotkové vložky stojí asi 100 rublů na balení, v jednom balení je asi deset kusů, to mi stačí na jednu menstruaci. Ukazuje se to asi 1200 rublů ročně. Pokyny ukazují, že životnost opakovaně použitelných vložek je od jednoho roku. Ti, kteří je používají neustále, říkají, že vydrží v průměru 3–5 let. Ukázalo se, že látkové podložky se „vyplatí“ za rok a půl.

Foto: Diana Korsakova

Rozhodl jsem se, že každý den budu ručníky umýt. Zaprvé, je to hygieničtější než jejich skladování po celý týden, a zadruhé, tímto způsobem se krev lépe vymyje. Obecně je nejlepší je ihned po použití namočit do studené vody, ale pokud je umyjete jen na konci dne, pak jsou všechny skvrny také dokonale umyty. Podložka schne přes noc a další ráno ji lze znovu použít. Možná, že toto každodenní praní někoho namáhá, ale pro mě to nebylo vůbec obtížné a nezabralo to mnoho času. Tyto polštářky mi připadaly dostatečně příjemné, nic se netřelo, cítil jsem se pohodlně. Mám nejtěžší období v prvních dvou dnech a během této doby podložky trochu unikly. Myslím, že v dnešní době bude nutné používat „maxi“ a ne „normální“, a všechno bude v pořádku. Opakovaně použitelné polštářky absorbují o něco horší než běžné polštářky, ale celkově jsem si toho moc nevšiml. Myslím, že pokud si koupíte ještě pár maxi podložek a pár denních podložek, můžete je používat průběžně a žít šťastně.

Foto: Diana Korsakova

Nyní o menstruačním kalíšku, který jsem také testoval. Měl jsem šálek od ruského výrobce CupLee. Je vyroben z lékařského silikonu a má trvanlivost nejméně tři roky. Tyto misky jsou k dispozici ve dvou velikostech S a L. Moje velikost je S, její průměr je 40 mm, výška je 47 mm, dřík misky je 21 mm, objem je 16 ml. Abych byl upřímný, na první pohled to vypadá giganticky (zvláště ve srovnání s tamponem) a já ani nemůžu uvěřit, že je vůbec možné jej vložit dovnitř. Mísy přicházejí v různých barvách, já jsem měl karmínovou. Stojí to 850 rublů, říkají, že takový pohár lze použít až deset let. Ve srovnání s tampony, které také stojí asi 100 rublů za balení (ukázalo se, že také 1200 ročně), je miska ekonomicky výhodnější.

Foto: Diana Korsakova

Výhodou menstruačních kalíšků je, že na rozdíl od tamponů nebrání vlhkosti vaginálních stěn ani na nich nezanechávají mikrovlákna. Mísy také pojmou 4-6krát více tekutiny než tampon. Výrobci tvrdí, že misku lze používat až 12 hodin, aniž by se báli syndromu toxického šoku. TSS je smrtelné onemocnění, které se vyvíjí, když se bakterie Staphylococcus aureus začnou množit v „živném médiu“ menstruační krve a tamponových složek. Uvolňují toxin, který způsobuje onemocnění. Je to kvůli riziku TSS, že tampony je třeba měnit každých 4-8 hodin. V roce 2012 vyvinula americká modelka Lauren Wasserová gangrénu kvůli TSS a její noha pod kolenem a polovina druhé nohy byla amputována. Její rodina v současné době žaluje společnost Kotex, tamponovou společnost, kterou používala během svého období..

Foto: Diana Korsakova

Zdá se, že menstruační kalíšek je ideálním hygienickým výrobkem během menstruace: můžete si jej dát ráno a zapomenout na něj až do večera. Ale něco na mě hlodá s červem pochybností. Záleží na bakteriích, kde rostou v tamponu nebo v misce? A když je v sázce váš život nebo vaše nohy, nechcete to riskovat. Vygooglil jsem a zjistil, že v roce 2015 došlo k prvnímu případu TSS po použití menstruačního kalíšku. Vyvinul se u 37leté ženy, která pohár použila poprvé. Na jednom z prvních vložení poškrábala vaginální stěnu. Lékaři říkají, že silikon používaný v menstruačních kalíšcích sám o sobě nepodporuje růst bakterií, ale velká akumulace krve a poškození sliznic může vyvolat růst Staphylococcus aureus a uvolňování toxinů. Žena obdržela lékařskou pomoc včas, byla propuštěna z kliniky zdravá. Takže si myslím, že byste se neměli příliš uvolňovat, ale přesto musíte misku vyprázdnit tak často jako tampon..

Způsob podání „C“ Foto: Diana Korsakova

Menstruační kalíšek má průměr čtyři centimetry a existují dva způsoby, jak jej vložit do pochvy. První se nazývá „C“. Musíte spojit boky mísy a poté oba konce složit dohromady, s písmenem „C“. Druhá metoda se nazývá „Bud“: musíte misku zabalit tak, aby připomínala neotevřený pupen. Ze začátku to bylo velmi děsivé. Zdálo se mi, že je to prostě nemožné. Ale nějak jsem sebral svou vůli v pěst a zkusil to. Nejprve jsem to zkusil zadat písmenem „C“, ale nic z toho nebylo (takto jsem nikdy neuspěl). Je trochu jednodušší vložit šálek s „pupenem“. Tento „pupen“ se pak „otevírá“ ve vagině a vytváří vakuum. Venku je jen sotva znatelný dvoucentimetrový „stonek“, ale není to vůbec nutné, lze ho uříznout. Chcete-li misku vytáhnout, nemusíte tahat za „dřík“, takže nic nebude fungovat. Je třeba prsty nahmatat žebrovanou základnu mísy, zmáčknout ji tak, aby bylo oslabeno vakuum, a vytáhnout ji. Je to také trochu děsivé. Tampon má dlouhou šňůru a stále ji vytáhnete a šálek je téměř úplně skrytý ve vagině.

Způsob podání "Bud" Foto: Diana Korsakova

Neustále jsem se bál „Co když je to příliš hluboké?“, „Co když to nedostanu?“ Výrobci mís píší, že i když se zvýšila, není třeba se bát a paniky a že se tam prostě není kde častěji ztratit. Doporučují uklidnit se a postupně tlačit, jak to půjde dolů, a bude možné ho chytit za „stopku“. Říkají, že se to nejlépe provádí v podřepu. To se mi nestalo, ale samozřejmě bych měl paniku. Myslím, že chvíli trvá, než si zvyknete na misku, a pak strach pomine. Obecně nemám moc rád cizí předměty v mé pochvě, a proto používám tampony jen v krajních případech. Například když mám menstruaci a musím jít na jógu. Menstruační kalíšek byl mnohem hezčí než tampony. Cítím se s ním pohodlněji, protože má hladký povrch. Není bolestivé jej vkládat nebo vyjímat a při výběru mezi tamponem a miskou bych upřednostňoval misku. Je také mnohem pohodlnější použít misku, když jdete do lázní nebo na bazén, dlouhá tamponová šňůra na veřejných místech je velmi trapná. Je pravda, že mohou nastat problémy, pokud potřebujete vyprázdnit misku na veřejné toaletě a tam umyvadla nejsou ve stánku. V takových případech se doporučuje vzít si s sebou láhev vody na toaletu, abyste ji vypláchli, nebo použít intimní hygienu vlhčené ubrousky. Nebo si kupte další šálek.

Foto: Diana Korsakova

Došel jsem k závěru, že opakovaně použitelné vložky a menstruační kalíšky mají své klady a zápory. Pros: Tyto hygienické výrobky jsou šetrné k životnímu prostředí, ekonomické a hypoalergenní (bez lepidla nebo syntetických materiálů). Nevýhody: Vyžaduje zvláštní péči. Ano, pokud je chcete použít, budete se muset trochu zmást než u jednorázových vložek a tamponů. Zaprvé, opakovaně použitelné vložky a mísy jsou zdravější a zadruhé nezanecháte na naší planetě 11 000 jednorázových vložek a tamponů, které se budou rozkládat stovky let. Budu i nadále používat opakovaně použitelné podložky a mísu, ať žije menzes bez odpadu!

 • Menstruační kalíšky a opakovaně použitelné vložky lze objednat v internetovém obchodě cup4women. Doručení provádí „ruská pošta“ nebo CDEK. "Ruská pošta" doručí za 3-5 dní, cena je 300 rublů. Dodací lhůta pro CDEK je od dvou dnů, cena se počítá individuálně.
 • Cup4women "VKontakte", opakovaně použitelné podložky a další ekologické produkty značky BiEco na Instagramu.

Přečtěte si také:

„Toto je druh katarze.“ Příběhy o vašem období a všem, co s ním souvisí

Špinavý tucet. Top 12 jednorázových plastových předmětů a alternativ

Příběh dvou permských žen, které otevřely internetový obchod se zbožím bez jednorázových obalů

Sloupec Anny Kondratyevové o očekáváních a realitě života bez plýtvání

V Permu se do kampaně proti jednorázovým pohárům „Můj pohár, prosím“ připojilo osm zařízení.

Vložky, tampony, vaginální kalíšky.

Autor: AriyaYa, sobota v 13:05 ve Floodilce

Doporučené příspěvky

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

Aktuálně sledujete 0 uživatelů

Na této stránce nejsou žádní uživatelé..

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 23 hodinami

Autor: tanyushka23
Vytvořeno před 5 hodinami

Autor: totowaa
Vytvořeno před 2 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 20 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 18 hodinami

Autor: Diehl
Vytvořeno před 2 hodinami

Autor: DéjàEnceinte
Vytvořeno před 4 hodinami

Autor: Chistyakova
Vytvořeno před 2 hodinami

Autor: Irochka Erokhina
Vytvořeno před 37 minutami

Autor: Loooli
Vytvořeno před 3 hodinami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Použité vložky a tampony

Capa se v dnešní době stala mojí skutečnou spásou. Bezpečnostní podložky již nejsou potřeba. Spím v jakékoli poloze, kterou chci, nosím každý den krajkové spodní prádlo bez obav z toho, že se vložka nemá kde držet nebo tampon prosakuje. Drozd je pryč. Mnoho lidí píše, že říkají fu, nehygienické atd. To vše píší ti, kteří náustek nezkoušeli. Nebojte se nového, není to vždy špatná věc. Chránič zubů může být nejlepším pomocníkem, pokud se naučíte, jak jej správně používat. Pokračovat ve čtení →

Za 10 dní jedeme k moři (doufám, že odjedeme))). A právě naše kritické dny přijdou téměř na samém začátku ostatních. No, nestihli jsme odjet dříve. (((Jsem v pořádku - tampon a další)))) Ale co by měla dělat Arina? Možná může také použít například minitampy? Nebo v těchto dnech exkurze a pokládání? Co dělat, co si myslíte? Pokračovat ve čtení →

Dívky, kdo který použil nebo plánuje použít po porodu? po prvním narození můj manžel koupil ty po porodu, ale moc se mi nelíbily, ale teď jsem si koupil naturella, myslím, že si je vezmu.. nebo možná koupím další. Možná je někdo použil. Jelikož jsem během menstruace pro tampony, nerozumím vložkám ((Přečtěte si více →

Jsem aktivní, mohu pohár používat při sportu? Ano. Menstruační kalíšek se nosí uvnitř a nemá žádné struny ani křídla jako tampony a vložky. Mísa je ideální pro životní styl aktivní ženy. Na misku se vejde třikrát více tekutiny než na tampony nebo polštářky, proto by se měla čistit nejméně o polovinu častěji než při výměně jednorázových hygienických produktů. Menstruační kalíšky lze nosit při plavání, józe, joggingu nebo cokoli jiného. Pokračovat ve čtení →

Nedávno jsem začal používat tampony a chtěl bych vědět, zda jsou škodlivé. Co si myslíte o používání tamponů? A jak často je můžete použít? A také mě znepokojilo, že pokyny uvádějí syndrom toxického šoku, zajišťují, že to nesouvisí s používáním tamponů. Je to opravdu tak? Odpovědi E.P.Berezovskaya Přečíst více →

někdo jiný může zapomenout a nechat použitou vložku / tampon v koupelně. až do další návštěvy, když si toho všimnou a odeberou se (po 10 minutách nebo několika hodinách, jak se stane další návštěva). nebo jsem jediný. a jak polovina vašich lidí s tím souvisí Přečtěte si více →

Popularita si nyní získává poměrně zajímavý produkt: menstruační kalíšky. Menstruační kalíšky jsou nádobka, která je umístěna ve vaší vagině, aby zachytávala menstruaci. Je opakovaně použitelný, což umožňuje jeho používání po několik let. Na rozdíl od tamponů a vložek, které je třeba zakoupit měsíčně. Přicházejí v různých velikostech, barvách a různých stupních tuhosti, což vám umožňuje vybrat si produkt, který je pro vás vhodný. Podle mého názoru je to docela zajímavý vynález. Koneckonců, pokud o tom přemýšlíte, utrácíme ročně docela slušné množství za tampony / vložky. Koupil jsem misku. Pokračovat ve čtení →

Hygienické vložky Pros: dostupnost v obchodech a snadné použití Nevýhody: nemůžete plavat v moři, jít do bazénu, nemůžete nosit tanga a lehké spodní prádlo, skleníkový efekt, nutnost měnit každé 2 hodiny, často nepříjemný zápach, protože krev je velmi výživné médium pro množení aerobních patogenních bakterií (žijících s přístupem ke vzduchu), po celý život jedna žena vyhodí několik tun použitých hygienických vložek jako odpad Hygienické tampony Pros: dostupnost v obchodech, snadné použití, můžete nosit řemínky a lehké spodní prádlo. Pokračovat ve čtení →

Zde je několik jednoduchých a užitečných tipů: 1) Každý den se sprchujte. Snažte se nepoužívat vonná nebo drsná mýdla, protože mohou dráždit. Použijte jemné mýdlo k očištění vaší soukromé oblasti a pochvy. To pomůže snížit pocení v této oblasti, což může také způsobit nepříjemný menstruační zápach. 2) Noste bavlněné spodní prádlo. Abyste intimní oblasti a pochvě lépe dýchali, noste bavlněné spodní prádlo. Díky tomu bude oblast během vašeho období suchá. Syntetické materiály zadržují vlhkost a vedou k růstu. Pokračovat ve čtení →

Osobně mě tento chránič úst přitahoval následujícími vlastnostmi a poskytl mi příležitosti: 1 - Pohodlí. Myslím, že ženě není třeba vysvětlovat, co je to menstruace a jak probíhá a o kolik více nepohodlí je způsobeno hojným výtokem! A tato křídla jsou na těsněních, která neustále unikají, bez ohledu na to, jak jsou těsnění skvělá! Ano, mohou také třít. Velmi mě inspirovalo, že takové nepříjemnosti nezažiji! 2 - Ušetřete peníze! S růstem cen všeho, včetně výrobků pro ženskou hygienu, jsem viděl ten pravý. Pokračovat ve čtení →

Clean Point Healing čínské tampony a vložky. Okamžitě přeorientovat na ceny TĚSNĚNÍ v Moskvě (v internetovém obchodě) 390-460 Mám 350 TAMPONŮ V Moskvě-900-1200 mám 600 Self-pickup M. Shchelkovskaya, od 20. listopadu, ruská pošta, EMC, kurýr http: //www.babyblog.ru / user / lenta / cezarr Proč je to tak levné? Je to velmi jednoduché, sám si je dovážím z Číny. velmi užitečný odkaz s otázkami a odpověďmi. http://chinamedica.ru/tampon-layings-reviews.html#Box1 Osobně jsem používal obojí. Efekt je úžasný, drozd začal, dal jsem tampon za den bez pilulek. to je pravda. nyní ji pravidelně používám k preventivním účelům. Kupuji v Číně ve stavu. Pokračovat ve čtení →

No, tato maličkost je chválena - a já jsem obětí reklamy. takže teď mám tento zázrak - už se nemůžu dočkat, až se krasnodarští příbuzní nyní podrobí testovací jízdě, mimochodem jsem si ji představoval víc, než ve skutečnosti je. menstruační kalíšek CupLee je speciální čepička ze 100% lékařského silikonu, který je ve vagině. Vaše menstruační krev se shromažďuje v kalíšku a spodní prádlo zůstává zcela čisté.Čisté a pohodlné Žádný tampon nebo vložka neudrží tolik tekutin, kolik dokáže běžná menstruační čepice. Proto. Pokračovat ve čtení →

LadyCup (Česká republika) Cena: 1500 rub. Označíme preferované barvy, zkontroluji dostupnost. LadyCup (opakovaně použitelný menstruační kalíšek), velikosti 1 × S (malý) nebo 1 × L (velký), plastový sáček, úložná taška ze 100% bavlny, vícejazyčný návod. LadyCup je nový menstruační kalíšek, který se zavádí jako tampon. Jedná se o zařízení pro odběr menstruační krve během menstruace. LadyCup je vyroben výhradně z lékařského silikonu. Jeho povrch je tak hladký, že se na něm neshromažďují bakterie, nedochází k absorpci, což pomáhá chránit přirozené vaginální prostředí. LadyCup je vyroben. Pokračovat ve čtení →

Proč se zvyšuje chuť k jídlu týden před menstruací? V posledních dnech před menstruací se mění poměr mezi hormony produkovanými vaječníky, tj. Estrogenem a gestagenem. Pokud vaječníky produkují méně gestagenu, než by měly, pak třetí důležitý hormon, androgen, zvyšuje jeho účinek na tělo. A je třeba zdůraznit skutečnost, že je to androgenní hormon, který stimuluje chuť k jídlu. Proč před menstruací ztuhnu, i když jím také? Možná jste si tuto otázku položili vícekrát. A tady je odpověď - opravdu nejste. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! Prosím, řekněte mi: moje M obvykle trvá 6 dní, 4 dny jsou hojné a zbytek trochu. Tampony jsem tedy používal jen zřídka a poté v jednom cyklu jednou, ale v tomto cyklu jsem se rozhodl je použít jen proto, že venku je horko a chodit v podložce není příliš pohodlné. M začalo 8. května (hojně), 9. května (bylo jich méně) a dnes na tamponu není téměř nic. ŘEKNĚTE MĚ, ŽE TAMPONY MOHOU BÝT MÉNĚ NEŽ BĚŽNÉ. NEBO K ČEMU TO MŮŽE BÝT PŘIPOJENO? Pokračovat ve čtení →

Clean Point Healing čínské tampony a vložky. Okamžitě budu korelovat s cenami TĚSNĚNÍ v Moskvě (v internetovém obchodě) 390-460 Mám 350 TAMPONŮ V Moskvě-900-1200 Mám 600 Self-pickup M. Shchelkovskaya, od 20. listopadu, ruská pošta, EMC, kurýr http: //www.babyblog.ru / user / lenta / cezarr Sapegina Anastasia mi pomáhá pracovat s regiony http://www.babyblog.ru/user/lenta/nakimova všechny otázky týkající se zasílání do regionů, kromě Moskvy a moskevského regionu Proč je to tak levné? Je to velmi jednoduché, já Přivedu je sám. Pokračovat ve čtení →

Slabé srdce a těhotné ženy by se neměly podřezávat) „Byl jsem zděšen samotnou myšlenkou na takovou věc, ale koupil jsem ji a vyzkoušel - je to noční můra!“, „Jaké jsou skromné ​​německé ženy! se nestal "," Nepohodlné, nehygienické, všechno je potřísněné krví, jako by to bylo v hororu "," A mají také různé velikosti? A jak je pro mě zajímavé pochopit, který z nich mám? " Pokračovat ve čtení →

Řekni mi, holky, možná to někdo měl! První menstruace po porodu přišla 1. dubna: byly tak vzácné, používal jsem denní vložky téměř všech pět dní (jednou jsem použil vložku a několikrát tampony). Cyklus do B byl vždy 28-30 dní. Obecně jsem na ně čekal znovu do 1. května. a nejsou? Co by to mohlo být? S manželem se VŽDY chráníme! Pokračovat ve čtení →

Jednou z motivací, kterou jsem začal Kolyu vysazovat od prvních měsíců pomocí převážně opakovaně použitelných plenek, bylo pochopení toho, kolik jednorázových plenek po každém dítěti zbývá. Všechno by bylo v pořádku, ale každá taková plenka se úplně rozloží do 500 (!) Let. Souběžně s tím mě pronásledovala myšlenka, že stejně jako každá žena, ani moje podložky nejsou daleko, a pokud je to možné, bylo by skvělé mít v této věci ekologickou alternativu, ale k tomu nic. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi! Mám drozd. Protože jsem byl mimo město, musel jsem se samoléčit (ale podle zkušeností z minulých let, jak předepsal lékař), vypil jsem pilulku flucanazole a začal jsem vkládat polygynaxové svíčky (dnes 8 svíček) Příznaky jsou téměř pryč. Byl před třemi dny u lékaře, když jsem se vrátil, okamžitě běžel. Řekla, že bude pokračovat v zavádění polygynaxu až do menstruace, a já čekám na menstruaci zítra nebo pozítří. Striktně však řekla, že by mělo být vloženo 12 svíček a že během menstruace to není nutné. A pokyny říkají, že byste neměli přestat. Pokračovat ve čtení →

Dámské hygienické vložky Vinalayt (Anionové vložky s anionty). Výrobky vyráběné čínskou společností Winalite jsou na světovém trhu bezkonkurenční. O Winalite a jeho úspěších je toho hodně co psát. Pokračovat ve čtení →

No, tady mám tyto nádherné dny. 1 měsíc a 28 dní po porodu jsem doufal, že je nebudu vidět včas. Četl jsem, že se u někoho po porodu radikálně mění a podle počtu dnů jeho přítomnosti a naopak absence, takže si myslím, že se to změní, nebo ne. než bylo vše stabilní a jasné, začalo to každých 21 dní a trvalo 7 dní, ale teď ani nevím. na bolestivé pocity také první den prochází mnohem bezbolestněji než dříve. Pokračovat ve čtení →

Nástup menopauzy u žen po 50 letech je nevyhnutelný fyziologický proces. Mnoho z nežného pohlaví si však během tohoto období všimlo významného zhoršení jejich celkového stavu, což ovlivňuje jejich kvalitu života a schopnost pracovat.