Norkolut pro umělou menopauzu

Hormonální terapie předepsaná pro menopauzu zahrnuje eliminaci různých negativních příznaků menopauzy. Užívání substitučních léků umožňuje eliminovat nedostatek ženských pohlavních hormonů, který se objevuje během menopauzy. Jedním z často předepisovaných léků je Norkolut návod k použití pro menopauzu, který zvážíme níže.

Složení a vlastnosti léčiva

Hlavní účinnou látkou přípravku Norkolut je norethisteron. Díky němu je lék schopen zabránit procesu ovulace a zabránit zrání folikulů u ženy.

Norkolut se používá k označení menstruace, stejně jako k diagnostice endometriózy, pro umělou menopauzu.

Kromě norethisteronu obsahuje přípravek také další složky - stearan hořečnatý, želatinu, kukuřičný škrob, křemík a laktózu. V premenopauzálním období je lék předepsán k prevenci rakovinných lézí, protože s hyperplazií endometria v menopauze mají ženy častou malignitu procesu.

Droga patří do skupiny progestogenů. Jeho působení je zaměřeno na blokování uvolňování gonadotropinu, které vyvolává zrání folikulů a nepřítomnost ovulace. Činidlo se dobře vstřebává v zažívacím traktu, jeho biologická dostupnost je v průměru 65 procent. Lék se vylučuje hlavně močí. Náprava je předepsána podle přísně definovaného schématu po poměrně dlouhou dobu - asi šest měsíců. Každé tři měsíce by měl pacient jít k lékaři na vyšetření: předepíše krevní test, provede gynekologické vyšetření a v případě potřeby se uchýlí k diagnostické kyretáži děložní dutiny.

Tablety se užívají bez žvýkání a poté se zapijí celou sklenicí čisté vody. Přijetí Norkolutu je žádoucí zároveň. Je velmi důležité si osvojit návyk pít drogu ráno a nevynechat ani jednou, protože účinnost léčby se tím výrazně sníží..

Pokud čas na uběhnutí uplynul, ale žena si pamatovala vynechanou pilulku, měla by se vypít současně a další den pokračujte v užívání přípravku Norkolut podle schématu předepsaného lékařem.

Kontraindikace užívání přípravku Norkolut

Lék předepisuje pouze lékař, který nejprve shromáždí výsledky testů a poté rozhodne o jmenování léku. Následující skutečnosti mohou sloužit jako kontraindikace užívání tablet:

 • nástup těhotenství (který se někdy stane v pozdějším věku);
 • laktace;
 • tendence ženského těla k trombóze, přítomnost hluboké žilní trombózy;
 • ischemický záchvat;
 • angina pectoris;
 • výrazný průběh premenstruačního období;
 • migréna zhoršená neurologickými příznaky;
 • mrtvice nebo infarkt;
 • diabetes mellitus, zvláště komplikovaný vaskulárními patologiemi;
 • nemoc jater;
 • žloutenka;
 • bolestivost v mléčných žlázách;
 • děložní krvácení během menopauzy, ne jako menstruace;
 • nádorové novotvary;
 • přecitlivělost na účinnou látku nebo složky léčiva.

Za přítomnosti těchto kontraindikací lékař nepředepíše léky, ale vybere analogii léku.

Vedlejší efekty

Lék Norkolut může zpočátku způsobit nežádoucí účinky. Obvykle trvají měsíc, než si tělo na drogu zvykne. Negativní reakce na lék je následující:

 1. přecitlivělost;
 2. migréna;
 3. vizuální poruchy;
 4. zvýšený růst vlasů;
 5. dušnost;
 6. zvýšená mastnost pokožky;
 7. alergické projevy - vyrážka a kopřivka;
 8. děložní krvácení;
 9. vzhled akné;
 10. vnitřní krvácení;
 11. zvýšená tělesná hmotnost;
 12. zvýšený krevní tlak;
 13. změna lipidového vzoru v krevním testu;
 14. poruchy jater.

Je třeba poznamenat, že nežádoucí účinky byly častější u pacientů, kteří dříve užívali norethisteron. Lékař tuto skutečnost nespojuje s negativní reakcí na lék, ale toto je třeba vzít v úvahu při předepisování léku a předpovídání možných odchylek ve zdraví ženy.

U pacientů, kteří užívali lék poprvé, byly nežádoucí účinky pozorovány častěji v důsledku předávkování lékem.

Vlastnosti užívání drogy

Lék se nedoporučuje užívat po dlouhou dobu, protože může zhoršit průběh onemocnění, jako jsou srdeční a cévní onemocnění, problémy s ledvinami, epilepsie, tendence k tvorbě trombů, hepatitida, dysfunkce jater.

Před předepsáním léku lékař provede důkladné gynekologické vyšetření a také zkontroluje přítomnost onkologie.

Vzhledem k tomu, že lék může zhoršit průběh deprese, která se často objevuje při menopauze, měli by tito pacienti být pod dohledem lékaře a pokud se příznaky zhorší, lék se zruší.

Lékař musí nutně informovat pacienta o možných vedlejších účincích a hrozivých stavech, které mohou být vyvolány užíváním léku. Pokud se u vás objeví bolest na hrudi, spontánní kašel, dušnost, napětí za hrudní kostí, měli byste okamžitě vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc, protože to mohou být příznaky trombózy plic. Také neignorujte tak závažné negativní příznaky, jako jsou silné záchvaty bolesti hlavy, poruchy zraku, závratě, ztráta citlivosti, otoky atd. Pokud dojde ke žloutence kůže a zvýšení počtu krevního tlaku, měli byste se poradit s lékařem.

Léčba patologií dělohy během menopauzy

Pro ženy v klimakterickém věku je Norkolut zajímavý především jako prostředek k léčbě hyperplazie endometria. Šíření výstelky dělohy je poměrně častá patologie, která následuje po ženách, a u postmenopauzálních žen může vyvolat rakovinu. Aby ženy neměly šanci na toto smrtelné onemocnění, měly by ženy před premenopauzálními ženami pít Norkolut s hyperplazií endometria.

Hyperplazie endometria se vyskytuje hlavně v důsledku nadměrné produkce estrogenu.

Při normálním hormonálním pozadí se to nestane, takže hyperplazie je poměrně vzácná. Jakékoli narušení rovnováhy hormonů však vyvolává změny ve vnitřní děložní vrstvě, což vede k hyperplazii. Na vině hyperplazie není jen estrogen - lékaři zjistili, že k onemocnění dochází také kvůli nedostatku progesteronu, který způsobuje podobné procesy v endometriu. Proto má užívání drogy následující cíle:

 1. Zastavení hyperplastických procesů v děloze.
 2. Odstranění bolestivých pocitů v dolní části břicha.
 3. Normalizace menstruace.
 4. Prevence rakoviny.

K dosažení všech cílů stanovených pro menopauzu má Norkolut nejvhodnější vlastnosti. Je obzvláště důležité užívat léky u těch žen, které před nástupem menopauzy již mají diagnózu hyperplazie endometria. V tomto případě budou mít také umělou menopauzu pro atrofii zarostlého děložního epitelu..

Norkolut s hyperplazií endometria má schopnost snižovat estrogenovou citlivost dělohy, po které poskytuje mnohem menší „odezvu“ na působení pohlavních hormonů. Lék také urychluje rozpad estrogenů, což po několika měsících významně snižuje jejich počet v krvi.

Velmi důležitou vlastností Norkolutu je potlačení produkce gonadotropních hormonů, které ovlivňují syntézu estrogenu.

Lék tedy může zastavit endometriózu u žen v premenopauzálním věku. Pokud je endometrióza komplikována jinými chorobami, je Norkolut zahrnut do komplexní terapie. Zde musí být lékaři opatrní, protože lék může vyvolat zhoršení situace a vést k nežádoucím vedlejším účinkům přesně v kombinaci s jinými léky. Zejména lék není předepsán společně s barbituráty, které vyvolávají zhoršení funkce jater. Lékaři také nedoporučují současně předepisovat léky, které zabraňují snížení hladiny cukru v krvi. Při současném podávání léku a diuretik je třeba mít na paměti, že diuretický účinek je významně oslaben.

Lék obvykle poskytuje dobrý účinek, ale pouze v některých případech se může znovu objevit endometrióza. V tomto případě lékař pacienta znovu vyšetří a v případě potřeby zvýší dávku léku..

Menopauza pro ženské tělo je plná komplikací, jako je endometrióza. Aby se zabránilo nejnebezpečnějšímu projevu onemocnění - malignitě, lékaři doporučují, abyste se seznámili s návodem k použití pro menopauzu Norkolut - moderní lék pro normalizaci hormonálních hladin. Právě pomocí tohoto nástroje je možné zabránit šíření endometria a stát se rukojmím rakoviny, jejíž riziko se zvyšuje právě během klimakterického období..

Informační video k tomuto tématu:

Norkolut: návod k použití, recenze žen

Norkolut patří do skupiny hormonálních léků a má široké spektrum účinku. Jeho zvláštností je schopnost způsobit nebo pozastavit procesy v těle ženy. Například pomocí různých dávkovacích režimů můžete způsobit menstruaci nebo oddálit jejich nástup, použít ji jako antikoncepci nebo ji použít jako profylaxi v případě hrozby potratu. U žen po 40 letech je předepsán Norkolut s menopauzou ke stabilizaci hormonálního pozadí.

Návod k použití

Užívání jakéhokoli léku vyžaduje přísné dávkování, které stanoví pouze lékař. To platí zejména pro hormonální léky. Termín se koná až po zkoušce a závisí na plánovaném cíli.

Zapamatovat si! Různé režimy užívání drogy Norkolut vedou k různým výsledkům, až naopak. Dodržování pokynů minimalizuje nežádoucí účinky a zvyšuje účinnost léku..

Norkolut vyrábí maďarská společnost Gedeon Richter, která působí na farmaceutickém trhu již více než sto let. Starší ženy si jsou dobře vědomy své antikoncepce Tri-Regol a Rigevidon. Následně byly vyvinuty nové léky, které také snižují riziko vzniku zánětlivých procesů, normalizují hormonální nerovnováhu a snižují riziko maligních nádorů dělohy a rakoviny prsu..

Norkolut se v gynekologii používá k normalizaci menstruačního cyklu, zmírnění příznaků PMS, léčbě mastopatie a mastodynie, myomů, endometriózy. Často se používá během menopauzy u žen starších 40 let jako hormonální substituční léčba.

Složení přípravku

Hlavní účinnou látkou je norethisteron, což je gestagen. Má široký terapeutický účinek a používá se v porodnictví a gynekologii. Kompozice zahrnuje jako pomocné látky celulózu, škrob, želatinu, mastek, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý. Díky tomuto složení je léčivo rychle absorbováno gastrointestinálním traktem, biotransformováno v těle a vylučováno ledvinami a střevy. Hlavní složka inhibuje zrání folikulů, což poskytuje antikoncepční účinek léčiva a terapeutický účinek u řady onemocnění.

Při menopauze Norkolut zabraňuje vzniku děložního krvácení, rozvoji nádorů, pomáhá normalizovat hormonální pozadí.

Analogy a ceny

U účinné látky působí Primolyut-Nor jako náhrada. Klaira, Novinet, Yarina, Logest, Diana - 35, Proginova, Dufaston jsou považovány za léky podobné terapeutickým účinkem. Působí jako antikoncepce, jsou předepsány pro symptomatickou a dlouhodobou léčbu gynekologických onemocnění.

Norkolut se příznivě liší svým všestranným účinkem na tělo, jeho náklady lze také připsat výhodám. Ve srovnání s Novinetem - 390 rublů, Yarinou - 825 rublů je cena Norkolutu 119 rublů. docela cenově dostupné. Vyrábí se pouze ve formě tablet, blistr je navržen na určitý počet dní přijetí. Analogy obvykle obsahují 21 nebo 28 kusů, Norkolut je k dispozici v praktickém kompaktním balení po 20 tabletách.

Kompatibilita léků s alkoholem

V některých případech je nutné dlouhodobé podávání přípravku Norkolut až na 6 měsíců. Během menopauzy se lék užívá po celý rok. Samozřejmě nebude možné po tuto dobu zcela vyloučit užívání alkoholu. Je však třeba si uvědomit, že droga patří k řadě hormonů obsahujících, proto alkohol snižuje jeho účinnost a zvyšuje projev vedlejších účinků, mezi které patří:

 • nevolnost;
 • alergické reakce;
 • bolest hlavy;
 • zvýšená únava;
 • rychlý přírůstek hmotnosti;
 • krvácející;
 • riziko vzniku krevních sraženin.

Poznámka! Lékaři doporučují v době užívání léku zdržet se těžkých úliteb. Přípustné, ale nežádoucí symbolické množství alkoholu ve formě sklenice šampaňského nebo sklenice dobrého vína.

Neexistují žádné tvrdé kontraindikace, ale je třeba mít na paměti, že alkohol vyvolává vazodilataci a zvyšuje zátěž pro tělo jako celek, což vede k exacerbaci onemocnění, prudkým výkyvům v hormonálním pozadí, emoční nestabilitě.

Použití drogy pro menopauzu

V životě ženy nevyhnutelně dochází k restrukturalizaci těla, spojené se zánikem reprodukční funkce. Jeho nástup nastává ve věku 40-45 let a je charakterizován řadou příznaků. Mezi hlavní patří pokles produkce estrogenu a progesteronu, narušení menstruačního cyklu a exacerbace chronických onemocnění. Důvodem je hormonální nerovnováha, tolik lidí vyhledá pomoc u lékaře a on předepisuje léky určené ke zmírnění bolestivých projevů menopauzy a normalizaci hormonálních hladin.

Během premenopauzálního období dochází k rozsáhlým změnám v reprodukčním systému, které mají za následek poruchy, které vyvolávají rozvoj endometriózy, mastopatie, fibroidů, ovariálních cyst. Při předepisování přípravku Norkolut po 40 letech je třeba mít na paměti, že návod k použití pro menopauzu se významně liší od krátkodobých terapeutických kurzů pro ženy v plodném věku. Pro dosažení pozitivního výsledku je Norkolut s hyperplazií endometria, myomem, mastopatií předepsán po dobu šesti měsíců nebo déle, stav je sledován každé 3 měsíce, dávky jsou upraveny ošetřujícím lékařem.

Recenze žen, které podstoupily léčbu

Ženské tělo někdy přináší různá překvapení, příjemná a ne tak. Po 40 letech se začínají objevovat první známky klimakterických změn. navzdory skutečnosti, že se jedná o normální fyziologický proces, v některých případech se příznaky objevují velmi násilně, narušují normální běh života a někdy jej trvale deaktivují. Chcete-li zlepšit pohodu, musíte se uchýlit k lékům s kombinovaným účinkem, které odstraňují řadu nepříjemných pocitů.

Podle mnoha recenzí pomáhá Norkolut s menopauzou postupně snižovat emoční stres, zabránit výskytu různých novotvarů a obnovit hormonální rovnováhu. Recenze potvrzují účinnost léčby.

Nadežda, 44 let

Po mnoho let byla chráněna pomocí nitroděložního tělíska, nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky. Při dalším vyšetření se ukázalo, že existují známky endometriózy, cívka musela být odstraněna. Protože stále musím používat antikoncepci, lékař mi předepsal Norkolut. Byl jsem příjemně překvapen, že jeden lék léčí poruchy a zároveň chrání před nechtěným těhotenstvím a je levný. Režim je velmi jednoduchý, ale aplikace je navržena na 6 měsíců. Během druhého měsíce se bolest před menstruací postupně zastavila, střední výtok téměř zmizel a cítil jsem se lépe..

Asi před dvěma lety si za sebou začala všímat zvýšenou podrážděnost, dokázala plakat nad maličkostí, rozbíjet kolegy a domácnosti. Poté začaly problémy s menstruačním cyklem, výtok buď zmizel, nebo pokračoval celý týden, bolesti se zhoršily 2-3 dny před nástupem menstruace. Kromě toho mě začal bolet levý hrudník. Musel jsem navštívit lékaře a podstoupit úplné vyšetření, včetně mamografie. Diagnostikována mastopatie.

Nechtěl jsem se uchýlit k hormonálním lékům, ale po konzultaci s mammologem a gynekologem jsem musel lépe znát pokyny pro Norkalut. Děsily mě vedlejší účinky v podobě bolestí hlavy a náhlého přírůstku hmotnosti, ale přesto jsem to začal brát. Všechno se ukázalo jako docela snesitelné, v prvním měsíci jsem přibral 1,5 kg a zastavil se tam. Hlava bolela a útoky se tak nestávaly častěji, naopak se postupně začaly objevovat méně často a intenzita bolesti klesala. O šest měsíců později byla droga zrušena, situace se stabilizovala, bolest na hrudi zmizela. Normalizace hormonálních hladin se stala příjemným bonusem, výkyvy nálad se snáze snášely.

Na doporučení lékaře začala pít Norkolut podle schématu k zastavení růstu fibroidů. Musel jsem být léčen šest měsíců, ale nedošlo k žádné operaci. Nyní byla droga zrušena, jsem pod dohledem lékaře, každé tři měsíce podstoupím vyšetření. Neexistují žádné relapsy, lék fungoval perfektně, na začátku příjmu se objevily vedlejší účinky, zejména narušení neustálé únavy, asi po druhém týdnu všechno zmizelo, začal jsem se cítit normálně.

Recenze žen po 40 letech věku o užívání přípravku Norkolut s menopauzou jsou většinou pozitivní. Výjimkou jsou případy, kdy byly zjištěny alergické reakce na jednotlivé složky léčiva.

Indikace pro použití a režimy příjmu

Norkolut je předepsán pro:

 • menstruační nepravidelnosti, PMS;
 • myom, eroze, endometrióza;
 • menopauza;
 • hyperplazie endometria;
 • onemocnění mléčných žláz;
 • potřeba zastavit laktaci.

Lék se také používá jako antikoncepce, přičemž se užívá podle schématu: 3 týdny užívání 1/2 tablety, jedna - odpočinek. U PMS se léčba provádí od 16 do 25 dnů cyklu, 1-2 tablety, v závislosti na intenzitě příznaků. Hojné vylučování lze snížit užíváním léku ve druhé polovině cyklu po dobu 10 dnů, 1 tableta. Léčba nemocí dělohy a vaječníků vyžaduje dlouhodobé užívání. Kurz může trvat od 6 měsíců do roku.

Poznámka! Přesné načasování a dávkování stanoví ošetřující lékař.

U klimakterického syndromu lékař vyvíjí individuální režim příjmu na základě výsledků vyšetření a charakteristik těla. Vzhledem k přítomnosti gestagenu ve složení léčiva se objem menstruačního toku snižuje, bolest se snižuje v očekávání jejich nástupu.

Kontraindikace

Lék by neměl být používán pro dospívající, v případě maligních nádorů a akutních alergických reakcí. Předepisuje se s opatrností, pokud dojde k porušení jater, ledvin, cukrovky, častých záchvatů migrény, vysoké hladiny cukru v krvi, epileptických záchvatů, astmatu, zvýšené srážlivosti krve.

Při předepisování přípravku Norkolut se bere v úvahu kompatibilita s jinými léky. Nedoporučuje se používat s dlouhodobě působícími barbituráty, steroidními hormonálními látkami, léky na zahušťování krve.

Se správným výpočtem dávek a délkou přijetí má Norkolut vynikající terapeutický účinek, zejména u klimakterického syndromu u žen starších 40 let.

Recenze Norkolutu u žen po 50 letech menopauzy, složení a mechanismu účinku léku

Klíčem k možnosti početí a následného porodu donosených a zdravých dětí je zdraví v oblasti sexuální sféry ženy. V tomto ohledu se ženám doporučuje věnovat zvláštní pozornost zdraví jejich těl bez ohledu na věk. To znamená, jak v reprodukčním věku, tak během nástupu menopauzy. Po celý život mohou krásnou polovinu lidstva pronásledovat různé nemoci a problémy žen. Jedním z nejčastějších problémů tohoto druhu je hyperplazie endometria..

Léčba tohoto onemocnění může být prováděna, včetně chirurgických metod, ale obvykle se provádí užíváním vhodných hormonálních léků uvnitř. Jedním z těchto léků je Norkolut. Drtivý počet recenzí o přípravku „Norkolut“ s hyperplazií endometria od pacientů trpících touto patologií je pozitivní.

Složení přípravku

Tento lék je široce používán v gynekologii. Léčivo Norkolut obsahuje aktivní účinnou látku norethisteron. Což má podobné vlastnosti jako gestageny (hormony, které zajišťují normální průběh těhotenství). Při nedostatku gestagenů v těle může žena vyvinout neplodnost, menstruační nepravidelnosti, potrat (potrat).

Nástroj má hmatatelný účinek na tělo ženy, proto je vydáván v lékárně pouze na lékařský předpis. Každé balení obsahuje návod k použití, ale léčebný režim by měl napsat pouze odborník s přihlédnutím ke zvláštnostem patologie pacienta, dalším faktorům a dalším lékům, které jsou součástí komplexní terapie..

Komponent
Norethisteron5 mg
Pomocné komponenty:Stearát hořečnatý, bramborový škrob, želatina, koloidní oxid křemičitý, monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, mastek.

Složka norethisteronu je progestogen. Vyvolává přeměnu výstelky dělohy na sekreční fázi z proliferace, blokuje sekreci gonadotropinu v hypofýze, což zabraňuje zrání a ovulaci folikulů. Norkolut má následující farmakokinetiku:

 1. Vstřebatelnost Dobře proniká zažívacím traktem do krve. Intenzivní primární metabolismus v játrech, střevní stěně zajišťuje 50-77% biologickou dostupnost.
 2. Rozdělení. Po podání 0,5 mg norethisteronu po dobu 0,5-4 hodin v séru je Cmax 2-5 ng / ml, při užívání 3 mg - 30 ng / ml.
 3. Biotransformace. Metabolity norethisteronu se vylučují ledvinami ve formě konjugátů s kyselinou glukuronovou.
 4. Vylučování. Metabolity se vylučují 60% ledvinami a 40% střevy.

Lék je dostupný ve formě bílých kulatých tablet. Jedna tableta obsahuje:

 • účinná látka - norethisteron 5 mg;
 • pomocné složky: monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, bramborový škrob, mastek, stearan hořečnatý, koloidní oxid křemičitý.

Moderní ženy si drogu zamilovaly, protože má jednoduché, ale aktivní složení, které nemá negativní důsledky. Hlavní částí přípravku Norkolut je norethisteron, tableta obsahuje 5 ml norethisteronu. Jedná se o syntetický pohlavní hormon ženy, identický s přirozeným, jakýkoli ženský organismus jej přijímá bez konfliktů.

Pro zvýšení účinku obsahují tablety také škrob, celulózu a řadu dalších látek, jejichž množství kolísá pod 0,1 ml. Tato látka je velmi rychle přelépána v žaludku a do krevního řečiště, což zaručuje okamžité výsledky..

Téměř všechny léky v lékárnách mají několik forem uvolňování. Mohou to být tablety, lektvary, masti, gely, tobolky, injekce, rektální čípky atd. To se však na Norkolut nevztahuje.

Tento lék je k dispozici výhradně ve formě tablet, což je činí praktickými a cenově dostupnými. Balení obsahuje 20 malých kulatých tablet. Pohodlné kompaktní balení.

Lék Norkolut patří do skupiny gestagenů a obsahuje 5 mg norethisteronu jako aktivní složku. Odborníci klasifikují tuto látku jako progestační steroid střední intenzity. Norethisteron blokuje produkci hormonu stimulujícího folikuly a hormonu žlutého tělíska. Tablety se používají k léčbě poruch cyklu, nefunkčního děložního krvácení, endometriózy, děložního myomu a v případě potřeby k perorální antikoncepci.

Dávková forma přípravku Norkolut - tablety: ploché, kulaté, zkosené, bílé nebo téměř bílé, s označením „NORCOLUT“ na jedné straně, „“ na druhé straně (10 ks. V blistru z PVC fólie a hliníkové fólie, na kartonu balení po 2 blistrech).

Složení 1 tablety:

 • Aktivní složka: norethisteron - 5 mg;
 • Další složky: stearát hořečnatý, bramborový škrob, želatina, koloidní oxid křemičitý, monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, mastek.

Recenze Norkolut - Recenze na lék Norkolut - Otázka pro gynekologa - 03 Online

Norkolut patří do skupiny hormonálních léků a má široké spektrum účinku. Právě teď sedím a přemýšlím, mohu plivat na toto centrum a pít norkolut každý měsíc, protože dyufaston nebudu přitahovat cenu a může se cyklus pomalu zlepšovat? Přijetí Norkolutu je žádoucí zároveň. Vyskytují se také negativní recenze týkající se přípravku Klayra a jsou spojeny s nedostatečným účinkem na léčbu endometriózy nebo s výrazným vedlejším účinkem, který významně narušuje kvalitu života ženy.

Proto je tento lék předepsán, pokud je tato symptomatologie přítomna. Bylo mi řečeno, že to byl dyufaston. Vaše konzultace je velmi nutná.

Hlavní věc je, že na pozadí takové kapitulace neexistují žádné měsíční výsledky, výsledek je zkreslený. Přidat komentář Zrušit odpověď. Během těhotenství se droga používá v situaci, kdy jsou zdravotní přínosy nastávající matky vyšší než riziko pro plod.

Prosím, řekněte mi, trochu jsem nerozuměl. Irino, je vhodné, abys přestal (a) užívat Klayru, abys mohl / a podstoupit testování na hormony. Používá se k normalizaci stavu slizničních tkání dělohy. Před použitím přípravku je nutná konzultace s lékařem. Tyto léky jsou předepsány výhradně odborníkem po úplné léčbě.

Návod k použití

Norkolut se užívá perorálně.

Doporučený dávkovací režim:

 • Dysmenorea, premenstruační syndrom, mastodynie: v dávce 1-2 tablety (5-10 mg) denně od 16 do 25 dnů menstruačního cyklu (lze kombinovat s estrogenem);
 • Hyperplazie endometria, anovulační metroragie (pokud je potvrzena histologickou analýzou dysfunkční povahy krvácení ne více než šest měsíců před zahájením léčby): 1–2 tablety denně po dobu 6–12 dnů. Po nástupu očekávaného účinku se užívá 5-10 mg denně, aby se zabránilo relapsu, obvykle v kombinaci s estrogenem mezi 16 a 25 dny cyklu;
 • Děložní fibroidy: v dávce 1-2 tablety denně od 5 do 25 dnů cyklu kurz trvá ne více než šest měsíců;
 • Diagnostický test na progesteron: obvykle se doporučuje užívat 2 tablety (10 mg) po dobu 10 dnů (obvykle mírné špinění, které se objeví 3-7 dní po ukončení užívání, trvá 3-4 dny);
 • Endometrióza: od 5 do 25 dnů cyklu v dávce 1 tablety (5 mg) denně po dobu šesti měsíců. Další terapie pokračuje podle uvážení lékaře;
 • Aby se zabránilo laktaci při ukončení těhotenství v období od 16 do 28 týdnů: 1. den se doporučuje užívat 3 tablety (15 mg), ve dnech 2-3 - 2 tablety (10 mg) denně, ve dnech 4-7 - 1 tableta (5 mg) denně;
 • Aby se zabránilo laktaci během potratu v období od 28 do 36 týdnů: 1. den užívejte 3 tablety (15 mg), po dobu 2-7 dnů, 2 tablety (10 mg) denně;
 • Zastavení laktace: předepsané 4 tablety (20 mg) v prvních 3 dnech denně; od 4 do 7 dnů v denní dávce 3 tablety (15 mg); 8-10 dní - 2 tablety (10 mg).

Tablety Norkolut se užívají perorálně. V závislosti na indikacích se dávka stanoví individuálně.

Podle recenzí pacientů je zpravidla překročena norma, když dojde k vynechání pilulky, a je nutné ji vzít mimo plán. Mezi příznaky předávkování patří:

 • zvracení a nevolnost;
 • vaginální krvácení.

Lék musí být užíván ve stejnou denní dobu, celý s vodou. Léčba endometriózy zahrnuje použití Norkolutu jednu tabletu najednou od 5 do 25 dnů cyklu. V tomto případě je stupeň proliferace zastaven a vrstva endometria se stává strukturou stejná jako v časném stadiu sekrece (za 15-18 dnů menstruace).

Pokud užívání pilulek od 5 do 25 dnů menstruace nepotlačuje menstruaci, pak, pokud je to nutné, odborníci doporučují užívání přípravku Norkolut bez přerušení, počínaje denní dávkou 2,5 mg, poté se po 2-3 týdnech zvýší na 5 mg a po dalších 14 -21 dní až 7,5 mg. Průběh terapie je dlouhý, od 3-4 měsíců do šesti měsíců.

Je třeba si uvědomit, že taková doporučení poskytuje pouze odborník, který provedl úplné vyšetření pacientky a studoval její hormonální pozadí. Samoléčba endometriózy je plná komplikací. S těžkými obdobími, komplikovanými silnými bolestmi v podbřišku, vám Norkolut umožňuje zkrácení, zmírňuje křeče dělohy a eliminuje nepohodlí.

Norkolut je nutné používat podle pokynů k použití pro endometriózu do šesti měsíců. O prodloužení kurzu rozhoduje lékař se zaměřením na výsledky vyšetření a údaje o progresi či regresi onemocnění. Tablety se užívají mezi 5. a 25. dnem menstruačního cyklu. Denní dávka 5 mg (1 tableta).

V prvním měsíci může tělo na drogu reagovat negativně. Žena může pociťovat slabost a zvýšenou únavu, změny nálady, emoční nerovnováhu. Komplikace mohou zahrnovat:

 • přibývání na váze;
 • přecitlivělost;
 • podrážděnost;
 • migréna;
 • akné;
 • krvácející;
 • zvýšený krevní tlak;
 • dušnost;
 • intenzivní růst vlasů na těle.

Podstata patologického mechanismu

K léčbě hyperplazie endometria musíte mít jasnou představu o příčinách jejího výskytu. Četné studie naznačují, že hyperestrogenismus hraje hlavní roli ve vývoji hyperplastických procesů. Je charakterizována produkcí zvýšené hladiny estrogenu z různých důvodů, například u polycystických vaječníků. Fyziologicky podmíněná citlivost endometriálních receptorů na normální hladinu hormonů zajišťuje cyklický růst vnitřní vrstvy a její exfoliaci během menstruačního cyklu.

Patologický přebytek hladiny estrogenu v rovnováze hormonů způsobuje vývoj nadměrných proliferačních procesů v tkáních endometria (aktivní dělení buněk) a nízká hladina progesteronu nemůže dostatečně potlačit rozvoj hyperplazie.

Léčba patologie by měla být zaměřena na:

 • pozastavení aktivního vývoje hyperplastického procesu a možnosti dosažení jeho regrese;
 • zkrácení doby hojnosti krvácení z dělohy a prevence výskytu anemických jevů;
 • odstranění bolestivých pocitů;
 • prevence onkopatologie.

Protože stupeň aktivity onemocnění závisí na hormonálním pozadí, je terapie primárně spojena s její normalizací. Jedním z léků, které stabilizují hormonální funkci, je Norkolut. Doporučuje se užívat Norkolut pro poruchy měsíčního cyklu, přítomnost silné menstruace a další projevy hyperplastické patologie endometria.

Jak se přípravek Norkolut užívá k vyvolání nebo oddálení menstruace?

Lék se vyrábí pouze v tabletách, podle pokynů je třeba jej užívat pouze uvnitř během jídla. Lék nežvýkejte ani nerozpouštějte mírným množstvím vody. Každé balení obsahuje návod k použití, ale lékař by měl předepsat léčebný režim, aby se předešlo předávkování, vedlejším účinkům a aby se dosáhlo maximální účinnosti léčby.

Úspěšnost léčby do značné míry závisí na dodržování pokynů a předpisů ošetřujícího lékaře. Ženy by proto měly vědět nejen to, jak používat Norkolut k vyvolání menstruace, ale také se seznámit s možnými důsledky užívání hormonální drogy.

Hyperplazie během menopauzy

Stručně řečeno, čím starší je žena, tím pravděpodobnější bude hyperplazie endometria degenerovat do maligního nádoru. V mladém věku, a dokonce ani ve věku 30 let, toto onemocnění nemůže vést k rakovině. Pokud se však proces začal rozvíjet během nástupu menopauzy, riziko je velmi vysoké a žena by měla bez čekání na výskyt krvácení a bolesti v dolní části břicha okamžitě vyhledat lékaře.

Léčba tohoto onemocnění se obvykle provádí pomocí hormonálních léků, z nichž jeden je "Norkolut". S hyperplazií endometria u premenopauzálních žen poskytuje hormonální terapie velmi dobré výsledky. Ve většině případů dojde k úplnému uzdravení do šesti měsíců po zahájení léčby..

Podmínky prodeje a skladování

Průměrná cena přípravku Norkolut, 5 mg tablety (Moskva), je 113 rublů. Léky lze zakoupit v lékárně pouze na lékařský předpis.

Tablety nevyžadují zvláštní podmínky uchovávání. Přípustný teplotní režim - v rozmezí 15-30 stupňů.

Již několikrát bylo zmíněno, že si Norkolut získal popularitu nejen díky své vysoké účinnosti, ale také za velmi dostupnou cenu, a to je pravda. Kolik stojí Norkolut? Průměrná cena takové drogy na domácím trhu je 125 rublů, ale také velmi často v lékárnách ji najdete za cenu 90 až 138 rublů.

To je velmi rozumná cena, jako u takového hormonálního komplexu.

Podmínky skladování jsou velmi jednoduché. Struktura přípravku Norkolut se nerozkládá při teplotách od 15 do 30 stupňů, což znamená, že jej lze uchovávat na nočním stolku nebo v domácí lékárně. Hlavní věc je, že sluneční světlo na léky nespadá..

Uchovávejte tento přípravek mimo dosah dětí na suchém místě. Nejlepší je založit si „dámskou lékárničku“ výhradně pro sebe a ve všech svých přípravcích a výrobcích osobní hygieny ji udržovat stranou od ostatních..

Norkolut je bohužel vydáván bez lékařského předpisu, což není příliš správné. Mnoho žen, které nerozumělo závažnosti léčby, podkopalo své zdraví samoléčbou bez možnosti uzdravení.

Lék si můžete koupit v jakékoli lékárně, stejně jako všechny tablety je zabalen v pohodlné kartonové krabici a samotné pilulky jsou uzavřeny v uzavřeném plastovém obalu. Datum vypršení platnosti a rok a datum výroby jsou uvedeny na konci krabice.

Cena přípravku Norkolut je nízká, a proto je považován za cenově dostupný a účinný nástroj při léčbě endometriózy - v různých lékárnách se pohybuje od 125 do 140 rublů na balení..

Porovnání ceny perorálních kontraceptiv s podobným složením:

 • Dimia - 660 rublů;
 • Logest - 829 rublů;
 • Janine - 1065 rublů.

Oficiální výrobce drogy - Gedeon Richter, Maďarsko.

Pokud je to nutné, můžete nahradit Norkolut analogem pro terapeutické působení - to jsou léky:

 1. Proginova;
 2. Femivell;
 3. Logest;
 4. Organometril;
 5. Pregnin;
 6. Novinet;
 7. Yarina;
 8. Duphaston;
 9. Regulonu.

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití přípravku Norkolut, cena a recenze se nevztahují na léky podobného účinku. Je důležité poradit se s lékařem a neprovádět nezávislé nahrazení léku.

Skladujte při 15-30 ° C, doba použitelnosti 5 let. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti.

Prodej lékáren - předpis.

Efektivní léčba hyperplazie endometria nebo jak se vyhnout kyretáži dělohy

Začátek léta se se mnou nesetkal nejpřátelštěji, konkrétně po dvou týdnech krvácení a ultrazvukovém vyšetření mi byla diagnostikována hyperplazie endometria. Uzistická lékařka smutně zavrtěla hlavou a řekla, že v mém věku (23 let) je příliš brzy na kyretáž a po dlouhém přemýšlení mi gynekolog předepsal norkolut.
Řeknu, že jsem chtěl užívat hormonální léky jako poslední, protože jsou plné vedlejších účinků, na které výrobce upozorňuje v anotaci:

Bolest hlavy, napětí mléčných žláz, dyspeptické jevy (nauzea, zvracení), acyklické krvácení z pochvy, parestézie, přírůstek hmotnosti, zvýšená únava (nevyžaduje další léčbu), periferní edém, alergické reakce (kožní vyrážka, svědění). Při dlouhodobém užívání - trombóza, tromboembolismus.

Ale nebylo kam jít, a proto ve stejný den byla droga zakoupena v lékárně.

Výhodou této drogy je nepochybně její nízká cena. V moskevských lékárnách to stojí 129 rublů, a proto kurz 4 měsíců nijak výrazně neovlivní rozpočet. Vzhled - obdélníkový bílý rámeček s názvem a malým popisem produktu.

Uvnitř - 2 blistry po 20 tabletách, což je optimální množství na kurz, v mém případě je to jen deset dní, každá po dvou tabletách. Nic víc nezůstává.

V tuto chvíli je to už třetí měsíc, co užívám tuto drogu, a co mohu říci o plusech:

 • nekontrolované krvácení se skutečně zastavilo, což pomohlo tělu „vrátit se“ do svého cyklu;
 • křeče způsobené drogou pomáhají zbavit se nahromaděných sraženin na endometriu.

Ale bohužel se to neobejde bez nevýhod:

 • v mém případě droga výrazně ovlivňuje emoční stav;
 • tělesná hmotnost se výrazně zvýšila, i když průběh norkolutu ještě neskončil;
 • menstruace je mnohem bolestivější než obvykle, je prostě nemožné žít těchto pár dní bez anestetika;
 • otoky a akné jsou dalším okamžikem, kterému se nelze vyhnout.

Jednou z naléhavých otázek je, zda stojí za to kombinovat norkolut s alkoholem?

Anotace neříká kategoricky „pro“ nebo „proti“, ale nezapomeňte, že lék, který má vliv na játra, dodává další zátěž a kombinace s alkoholem může mít negativní důsledky, včetně projevů vedlejších účinků.

V souhrnu bych chtěl říci, že v mém případě je norkolut nepochybně efektivní, ai přes nepříjemné faktory jej budu nadále brát, protože se vypořádává se svým cílem.

Patologie hyperplazie endometria dělohy je charakterizována procesem, při kterém se abnormální proliferace tkání obklopujících zevnitř stává abnormálním. Existuje několik typů hyperplastických změn v endometriální tkáni, které se liší stupněm aktivity vývoje patologie, což bez správné terapie může způsobit řadu komplikací a negativních důsledků pro zdraví ženy. Objasnění podstaty mechanismu vývoje onemocnění přispívá k volbě správného směru léčby, včetně léčby. Norkolut s hyperplazií endometria se používá jako jeden z léků, které umožňují upravit hladinu hormonů, jejichž nerovnováha je považována za jeden z důvodů nástupu hyperplastických procesů.

speciální instrukce

Před zahájením léčby je nutné vyloučit jakékoli maligní novotvary (nádory), provést pečlivé onkologické, gynekologické vyšetření a zkontrolovat mléčné žlázy. Pokud žena zapomněla vzít pilulku včas, musíte ji užít co nejrychleji, použít další antikoncepční opatření.

Samoléčba povede k vážným následkům, jejichž odstranění bude stát cent. Hormonální pozadí narušené nesprávným užíváním je velmi obtížné vrátit k normálním limitům, a proto neoprávněné užívání přípravku Norkolut představuje vážnou hrozbu pro zdraví..

Pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo máte menstruační cyklus, obraťte se nejprve na svého gynekologa a pouze v případě, že lékař považuje za nutné užít Norkolut a poskytnout přesný „recept“, jak tento lék vypít, můžete bezpečně zajít do lékárny a koupit.

Tento lék může vyřešit mnoho ženských problémů, ale pouze pokud je užíván správně..

Současné užívání hypoglykemických léků, glukokortikosteroidů, perorálních antikoagulancií a také cimetidinu, rifampicinu a dalších léků ovlivňujících mikrozomální jaterní enzymy není žádoucí.

Před zahájením léčby by měl pacient podstoupit úplné a důkladné vyšetření mléčných žláz a také onkologická a gynekologická vyšetření, aby se vyloučily možné onkologické léze..

Pokud náhodou vynecháte další pilulku během užívání přípravku Norkolut, měla by pacientka užít vynechanou dávku léku co nejdříve a použít další adekvátní metody antikoncepce.

Před zahájením užívání přípravku Norkolut, aby se zabránilo možným komplikacím, je nutné vyloučit přítomnost maligních nádorů, pečlivě vyšetřit mléčné žlázy a provést gynekologické vyšetření.

Pokud náhodou zapomenete užít další pilulku, doporučuje se užít vynechanou dávku co nejdříve.

Norethisteron neovlivňuje schopnost řídit vozidla ani jiné složité mechanismy.

Kontrola při užívání drogy

Během období užívání tohoto léku se doporučuje sledovat stav krve. Tato potřeba vyvstává kvůli skutečnosti, že lék ovlivňuje počet krevních destiček v krvi a rychlost jeho srážení. U žen starších 45 let a s křečovými žilami, stejně jako s tendencí k tvorbě krevních sraženin, jsou tyto informace velmi důležité.

V každém případě, navzdory recenzím o Norkolutu, v případě hyperplazie endometria může pouze lékař po vyšetření a stanovení zdravotního stavu pacienta rozhodnout, zda tento lék užít. V žádném případě byste neměli začít užívat tento lék z vlastní iniciativy..

Během těhotenství a kojení

Během těhotenství je tento farmakologický lék předepisován pouze v případě hrozby spontánního potratu. V ostatních případech je přítomnost těhotenství považována za přímou kontraindikaci užívání drogy "Norkolut". Také se praktikuje použití tohoto léku k zastavení nebo prevenci laktačního procesu po porodu, protože má tendenci snižovat produkci mateřského mléka v poporodním období..

Může být předepsáno v případech, kdy je krmení z určitých důvodů nežádoucí, nebo se kojící matka rozhodla ukončit laktační proces. Pro úplné zastavení produkce mléka se přípravek "Norkolut" užívá 3 dny, 1 tableta 4krát denně, poté - 4 dny, 1 tableta 3krát denně a další 3 dny - 1 tableta 2krát. Tady terapeutický kurz končí a laktace by měla přestat..

Aby se zabránilo procesu laktace, lék se používá v případě předčasného porodu podle následujícího schématu: první den - 3 tablety, druhý a třetí - každá 2 tablety, od 4 do 7 dnů - každá 1 tableta.

Ženy obvykle používají norkolut k ukončení těhotenství (potratu) po pohlavním styku. Z tohoto důvodu je kontraindikováno užívat léky při nošení dítěte, kojení. Podle recenzí lékařů v rané fázi těhotenství náhodný příjem léku neovlivnil plod a nedošlo k žádným vývojovým poruchám končetin nebo srdce. Užívání léku během laktace vede ke snížení sekrece mléka, mění ukazatele kvality.

Norkolut pro endometriózu

Základem léčby endometriózy jsou hormonální léky.

V závislosti na typu a stupni vývoje patologie může lékař předepsat antihormony estrogenu a progesteronu nebo léky obsahující estradiol a gestagen. Norkolut patří k druhému druhu drog. Patří mezi kgestageny s mírným terapeutickým účinkem, proto je ideální pro léčbu počátečních stádií patologie.

Analogy

Existuje pouze jedna strukturální náhrada účinné látky - Primolut-Nor. V lékárně si můžete koupit léky, které mají podobný terapeutický účinek jako Norkolut. Analogy jsou:

 • Proginova;
 • Novinet;
 • Diane-35;
 • Femivell;
 • Regulog;
 • Yarina;
 • Logest.

Vzhledem k tomu, že lék způsobuje alergické reakce u žen, je Norkolut velmi často zakázán užívat lékaře. Na trhu však existují dobré analogy, které s tímto úkolem odvádějí vynikající práci..

Tento seznam by měl začít slavnějšími:

 1. Pregnyl, Primolyut-Nor a Orgametril mají téměř stejné složení jako Norkolut, dalo by se dokonce říci, že se jedná o kopie (generika) této drogy. Jejich účinnou látkou je také norethisteron, o jehož účincích víme. Primolyut-Nor Pregnyl Organometr
 2. Kromě výše uvedených léků existuje řada dalších méně známých léků, jmenovitě Progesteron, Postinor, Utrozhestan atd. Progesteron Postinor Utrozhestan

Stejné složení (5 mg norethisteronu) obsahuje léčivo Primolut-Nor. Při léčbě endometriózy a děložních myomů se také používají další hormonální léky, které potlačují ovulaci a pomáhají obnovit stav vnitřní děložní vrstvy. Jedním z nich je Duphaston, který obsahuje dydrogesteron, analog přírodního progesteronu.

Perorální antikoncepce s podobným účinkem se dělí do několika skupin:

 • monofázické - Janine, Logest, Rigevidon;
 • dvou- a třífázové - Trikvilar, Anteovin, Triziston;
 • monohormonální gestageny - Microlut.

Při léčbě endometriózy jsou často předepsány pilulky jako Claira, Vizanna, Silhouette, Janine, Logest, Diane-35. Nelze říci, který z nich je vhodnější, vše závisí na stupni zanedbání patologie, hormonálním stavu pacienta a existujících doprovodných onemocněních..

Existuje mnoho analogů

Pro léčbu jsou předepsány analogy:

 • Primolyut-Nor.
 • Organometril.
 • Těhotná.
 • Proginova.
 • Novinet.
 • Diane-35.
 • Femiwell.
 • Regulog.
 • Yarina.
 • Logest.

Proč tyto léky

Moderní medicína má dostatečné množství finančních prostředků k účinné léčbě tohoto onemocnění. Terapie bude vždy složitá, protože je zaměřena na snížení rizika krvácení, odstranění bolestivých pocitů a patologických stavů, obnovení normální hormonální hladiny a prevenci rakoviny.

První fází léčby je vždy odstranění bolesti a krvácení. Poté, co se stav ženy stabilizuje, zahájí hlavní fázi léčby..

Je předepsána hormonální terapie - je určena k doplnění chybějícího množství progesteronu, díky čemuž se předispozice těla k nekontrolované proliferaci endometria stává méně výraznou.

Předepsané léky musíte pravidelně pít, aniž byste vynechali jediné sezení. To je velmi důležité, protože účinnost celé léčby přímo závisí na dodržování všech předpisů ošetřujícího lékaře. Nejběžnějšími léky předepsanými k boji proti tomuto onemocnění jsou Duphaston a Norkolut..

Tyto léky jsou ze své podstaty čisté progestogeny. Pomáhají potlačovat patologické procesy v endometriu. Souběžně probíhá účinný boj proti steroidogenům a gonadotropním hormonům, které se vytvářejí velmi rychle a ve velkém množství s hyperplazií sliznice dělohy.

Dyufaston a Norkolut se vyznačují vysokou účinností. Díky tomu se mohou stát vynikající alternativou k chirurgickému zákroku, který je pro ženu velmi traumatizující a často končí resekcí dělohy..

Výhody a nevýhody

K určení, zda bude přípravek Norkolut účinný při léčbě endometriózy u konkrétního pacienta, může na základě výsledků vyšetření pouze ošetřující lékař.

Droga má několik výhod:

 • zbavit se silného menstruačního toku;
 • odstranění bolesti v dolní části břicha a křeče v pánevní oblasti, na které si ženy často stěžují s přítomností patologické proliferace endometria;
 • dobrá tolerance;
 • antikoncepční účinek (je plusem pro pacientky podstupující léčbu, které ještě nechtějí mít dítě).

Mnoho žen si povšimlo, že po léčbě přípravkem Norkolut se jejich pokožka, vlasy a nehty zlepšily. Navíc při neustálém příjmu pilulek je možné kontrolovat menstruační cyklus a doba krvavého výtoku se sníží na 1,5 až 3 dny bez silné bolesti..

Nástroj má také své nevýhody:

 • vývoj vedlejších účinků - přírůstek hmotnosti, zvýšený růst vlasů na obličeji a pažích, otoky a tíha oblasti mléčné žlázy;
 • neschopnost plánovat těhotenství v průběhu léčby;
 • riziko tromboembolie.

Při absenci očekávaného účinku léčby přípravkem Norkolut může odborník nahradit lék jiným, podobným složením, ale účinnějším a nezpůsobujícím negativní reakci těla pacienta.

Co si vybrat

Mnoho pacientů se nemůže rozhodnout o výběru léku žádným způsobem a hledají informace na internetu. Na tuto otázku nemůže nikdo dát jasnou odpověď. Každý z těchto léčivých přípravků má své vlastní zákazy, aplikační vlastnosti i pozitivní a negativní aspekty. Rozhodnutí o výběru tohoto druhu léků by mělo být v rukou ošetřujícího lékaře..

Hlavní výhodou přípravku Dufaston je možnost užívání během těhotenství. Nemá schopnost potlačovat ovulaci a nenarušuje proces oplodnění.

Norkolut se naopak vyznačuje antikoncepčními vlastnostmi a nelze jej předepsat dívkám, které mají těhotenské plány. Dufaston také nepotlačuje laktaci, i když přechází do mateřského mléka. Pacienti také poznamenávají, že Norkolut je dostupnější než Dufaston.

Navzdory skutečnosti, že tyto léky patří do stejné farmakologické skupiny, je třeba důkladně přistupovat k jejich doporučení. To provádí porodník-gynekolog po všech nezbytných vyšetřeních..

Lékové interakce

Při současném užívání s induktory jaterních enzymů se metabolismus norethisteronu zrychluje. Při zvýšené pozornosti je sledován stav pacienta při užívání léku s glukokortikosteroidy, perorálními antikoagulancii, hypoglykemickými léky. Norkolut byste neměli kombinovat s následujícími léky:

 • rifampicin;
 • fenytoin;
 • barbituráty;
 • cimetidin;
 • s léky, které ovlivňují mikrozomální oxidaci v játrech.

Kompatibilita léků s alkoholem

V některých případech je nutné dlouhodobé podávání přípravku Norkolut až na 6 měsíců. Během menopauzy se lék užívá po celý rok. Samozřejmě nebude možné po tuto dobu zcela vyloučit užívání alkoholu. Je však třeba si uvědomit, že droga patří k řadě hormonů obsahujících, proto alkohol snižuje jeho účinnost a zvyšuje projev vedlejších účinků, mezi které patří:

 • nevolnost;
 • alergické reakce;
 • bolest hlavy;
 • zvýšená únava;
 • rychlý přírůstek hmotnosti;
 • krvácející;
 • riziko vzniku krevních sraženin.

Poznámka! Lékaři doporučují v době užívání léku zdržet se těžkých úliteb. Přípustné, ale nežádoucí symbolické množství alkoholu ve formě sklenice šampaňského nebo sklenice dobrého vína.

Neexistují žádné tvrdé kontraindikace, ale je třeba mít na paměti, že alkohol vyvolává vazodilataci a zvyšuje zátěž pro tělo jako celek, což vede k exacerbaci onemocnění, prudkým výkyvům v hormonálním pozadí, emoční nestabilitě.

Recenze

Norkolut často předepisuji ženám podstupujícím léčbu endometriózy a myomů. Je to relativně levné, vysoce kvalitní, mělo by se to brát podle schématu několik měsíců. Pokud pacient nemá žádné kontraindikace a vážné zdravotní problémy (diabetes mellitus, arteriální hypertenze, sklon k tvorbě krevních sraženin), tablety pomáhají rychle dosáhnout požadovaného výsledku a zastavit progresi onemocnění.

Norkolut je jedním z léků skupiny progestogenů, které se vyznačují průměrnou nebo slabou intenzitou působení na ženské tělo. Dokonale plní funkci antikoncepčního prostředku a umožňuje vám udržovat vrstvu endometria beze změny po celou dobu léčby. Díky tomu se zastaví růst heterotopií, menstruace je méně bolestivá, špinění na konci a začátku menstruačního cyklu prochází.

Pozornost! Informace uvedené v článku slouží pouze pro informační účely. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může diagnostikovat a poskytovat doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Vedlejší účinky přípravku "Norkolut"

Stejně jako jakýkoli jiný lék má přípravek „Norkolut“, který se používá k léčbě hyperplazie endometria během menopauzy (je-li však používán v reprodukčním věku), řadu vedlejších účinků na tělo pacienta. Takže po „Norkolutu“ se nejčastěji projevují bolesti hlavy a přepracování, může se objevit nadváha. Někdy pacienti hlásí projevy dyspepsie, kožních vyrážek, otoků a špinění z pochvy, které jsou necyklické.

Při dostatečně dlouhodobém užívání léku pro léčebné účely se může vyvinout onemocnění, jako je trombóza nebo tromboembolismus.

Způsob podání a dávkování

Lék lze použít k antikoncepčním účelům. Takový příjem se provádí podle následujícího schématu: 1/2 - 1/4 tablety před spaním, trvající tři týdny, počínaje 5. dnem cyklu. Poté je nutné udělat sedmidenní pauzu, po které léčba pokračuje. Na začátku užívání jako antikoncepce vyžaduje tento lék jeho kombinaci s příjmem estrogenů (konkrétní léky předepisuje lékař).

To je potvrzeno instrukcí. Podle recenzí "Norkolut" spolehlivě chrání před nechtěným těhotenstvím.

Recenze žen, které podstoupily léčbu


Ženské tělo někdy přináší různá překvapení, příjemná a ne tak. Po 40 letech se začínají objevovat první známky klimakterických změn. navzdory skutečnosti, že se jedná o normální fyziologický proces, v některých případech se příznaky objevují velmi násilně, narušují normální běh života a někdy jej trvale deaktivují. Chcete-li zlepšit pohodu, musíte se uchýlit k lékům s kombinovaným účinkem, které odstraňují řadu nepříjemných pocitů.

Podle mnoha recenzí pomáhá Norkolut s menopauzou postupně snižovat emoční stres, zabránit výskytu různých novotvarů a obnovit hormonální rovnováhu. Recenze potvrzují účinnost léčby.

Nadežda, 44 let

Po mnoho let byla chráněna pomocí nitroděložního tělíska, nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky. Při dalším vyšetření se ukázalo, že existují známky endometriózy, cívka musela být odstraněna. Protože stále musím používat antikoncepci, lékař mi předepsal Norkolut. Byl jsem příjemně překvapen, že jeden lék léčí poruchy a zároveň chrání před nechtěným těhotenstvím a je levný. Režim je velmi jednoduchý, ale aplikace je navržena na 6 měsíců. Během druhého měsíce se bolest před menstruací postupně zastavila, střední výtok téměř zmizel a cítil jsem se lépe..

Asi před dvěma lety si za sebou začala všímat zvýšenou podrážděnost, dokázala plakat nad maličkostí, rozbíjet kolegy a domácnosti. Poté začaly problémy s menstruačním cyklem, výtok buď zmizel, nebo pokračoval celý týden, bolesti se zhoršily 2-3 dny před nástupem menstruace. Kromě toho mě začal bolet levý hrudník. Musel jsem navštívit lékaře a podstoupit úplné vyšetření, včetně mamografie. Diagnostikována mastopatie.

Nechtěl jsem se uchýlit k hormonálním lékům, ale po konzultaci s mammologem a gynekologem jsem musel lépe znát pokyny pro Norkalut. Děsily mě vedlejší účinky v podobě bolestí hlavy a náhlého přírůstku hmotnosti, ale přesto jsem to začal brát. Všechno se ukázalo jako docela snesitelné, v prvním měsíci jsem přibral 1,5 kg a zastavil se tam. Hlava bolela a útoky se tak nestávaly častěji, naopak se postupně začaly objevovat méně často a intenzita bolesti klesala. O šest měsíců později byla droga zrušena, situace se stabilizovala, bolest na hrudi zmizela. Normalizace hormonálních hladin se stala příjemným bonusem, výkyvy nálad se snáze snášely.

Na doporučení lékaře začala pít Norkolut podle schématu k zastavení růstu fibroidů. Musel jsem být léčen šest měsíců, ale nedošlo k žádné operaci. Nyní byla droga zrušena, jsem pod dohledem lékaře, každé tři měsíce podstoupím vyšetření. Neexistují žádné relapsy, lék fungoval perfektně, na začátku příjmu se objevily vedlejší účinky, zejména narušení neustálé únavy, asi po druhém týdnu všechno zmizelo, začal jsem se cítit normálně.

Recenze žen po 40 letech věku o užívání přípravku Norkolut s menopauzou jsou většinou pozitivní. Výjimkou jsou případy, kdy byly zjištěny alergické reakce na jednotlivé složky léčiva.

Diagnostika

Diagnostika v protokolu IVF může být laboratorní a instrumentální. Potřebné vyšetřovací metody jsou předepsány ošetřujícím lékařem podle indikací.

Žena a její sexuální partner podstoupí obecné a specifické testy. Pro potvrzení nástupu těhotenství se stanoví hladina hCG v krvi a sledují se také ukazatele srážení krve a protilátky. V případě potřeby injikujte po kapkách imunoglobuliny.

K posouzení průtoku krve v protokolu IVF se provádí dopplerovský ultrazvuk.

Seznam kontraindikací

Norkolut je absolutně kontraindikován za následujících podmínek:

 • nádorové formace s podezřením na maligní proces;
 • doba puberty;
 • v přítomnosti alergické reakce na složky léčiva.

Mezi další kontraindikace patří:

 • stav těhotenství;
 • onemocnění jater, jako je hepatitida;
 • ztráta krve s nejasnou etiologií;
 • ukazatele zvýšené srážlivosti krve;
 • selhání ledvin;
 • hypertenze, cukrovka.

Před zahájením léčby přípravkem Norkolut je nutné podstoupit řadu vyšetření, včetně důkladného gynekologického vyšetření, stanovení stavu mléčných žláz a testů na hladinu hormonů v krvi.

Pokud má pacient v anamnéze depresivní stav, je lék předepisován s extrémní opatrností a při progresi je zrušen.

Menstruační režim

Vzhledem k tomu, že se tento lék vyrábí ve formě pilulek, měl by se užívat perorálně, tj. Ústy. Recepce nezávisí na čase jídla.

Při léčbě premenstruačního syndromu se lék "Norkolut" užívá 1krát denně, 1 tableta, od 16 do 25 dnů menstruačního cyklu.

V případě porušení menstruačního cyklu (algodismenorea, amenorea) se dávka léku nemění a je užívána současně. Podle stejného schématu je přípravek "Norkolut" předepsán pro takové patologické stavy, jako je mastopatie a mastodynie..

S vývojem děložních fibroidů je lék "Norkolut" předepisován po dlouhou dobu, ale nelze jej užívat déle než měsíce. Příjem začíná 5. den cyklu a končí 25. den. Denní dávka je 1-2 tablety.

S rozvojem endometriózy se tento farmakologický lék užívá podle stejného schématu, které je předepsáno pro myomy, avšak denní dávka by neměla být více než jedna tableta. Je také možný jiný terapeutický režim: 1 tableta denně po dobu 10 dnů každý měsíc, od 16. dne cyklu. Terapeutický kurz podle tohoto schématu lze prodloužit až na jeden rok..

Podle žen je „Norkolut“ velmi účinný.

U hyperplazie endometria se léčba užívá v krátkém terapeutickém kurzu: 6-12 dní, 1 tableta denně. Po dosažení požadovaného účinku (zastavení krvácení) by mělo užívání léku "Norkolut" pokračovat ve stejné dávce pro profylaktické účely, od 16 do 25 dnů cyklu. V tomto případě lze současně předepsat jakýkoli lék obsahující estrogen.

Tam jsou také recenze žen o "Norkolut" po 40 letech.

V menopauze, stejně jako u žen ve věku nad 40 let, se toto farmakologické činidlo užívá dlouhodobě, denní dávka je jedna tableta.

Užívání léku po dobu 12 měsíců v kontinuálním režimu je možné, ale pouze s terapií při léčbě klimakterických poruch. Náhlé vysazení léku nemá žádné negativní důsledky, v takovém případě je však nutné, aby odborník předepsal jiný lék. Léčba by měla být prováděna pod dohledem lékaře, který individuálně zvolí dávku a délku léčby..

Recenze o použití přípravku „Norkolut“ zajímají mnoho lidí.

Tento farmakologický přípravek lze použít k vyvolání a oddálení menstruace. V prvním případě se lék užívá podle následujícího dávkovacího režimu: 2 tablety denně - 5 dní. Poté se užívání léků zastaví, což vyvolá nástup menstruace. V tomto případě si žena musí být jistá, že zpoždění menstruace není spojeno s nástupem těhotenství..

Tím, že způsobíte menstruaci tímto způsobem, můžete narušit menstruační cyklus, takže to nemůžete udělat, pokud to není nezbytně nutné. Pro odložení menstruace je tento lék předepsán 8 dní před očekávaným dnem jejich nástupu a měl by být užíván po dobu 12 dnů, 2 tablety denně (najednou). Toto schéma poskytuje zpoždění menstruace o 7-10 dní..

Hlavní kontraindikace užívání přípravku "Norkolut"

Navzdory velkému počtu pozitivních recenzí o přípravku "Norkolut" na hyperplazii endometria, při užívání drogy nezapomeňte, že stejně jako jakýkoli jiný lék má řadu kontraindikací. Bohužel je jich spousta..

Je důležité si uvědomit, že užívání léku je během těhotenství nepřijatelné za přítomnosti maligních nádorových formací v oblasti ženských pohlavních orgánů nebo mléčných žláz. Kontraindikací k použití je také přítomnost onemocnění jater nebo dysfunkce ledvin, stejně jako s predispozicí k trombóze, tromboflebitidě.

Tablety Norkolut nemůžete použít k léčbě hyperplazie endometria, pokud je způsobena celkovou obezitou těla; v případě infekce oparem; po cholestáze těhotných žen.

Lék je také kontraindikován v pubertě as individuální nesnášenlivostí jeho složek.

Formulář vydání

Pozorování Lék se prodává ve formě 5 mg tablet, dva blistry vyrobené z fólie a PVC fólie, každý po 10 tabletách, jsou baleny v papírové krabičce. Balení také obsahuje podrobné pokyny k použití přípravku Norkolut. Tableta je bílá, kulatá, plochá, s označením „Norcolut“ na jedné straně a „+“ na druhé straně. Produkt musí být použit do 5 let od data vydání uvedeného na krabičce. Podmínky skladování - při teplotě nepřesahující 30 ° C, mimo dosah dětí.

Norkolut a alkohol

Ačkoli nelze říci, že Norkolut je kategoricky neslučitelný s alkoholem, jejich kombinace může vést k nepředvídatelným následkům. Pokud žena užívající Norkolut z jakéhokoli důvodu nemůže přestat pít alkohol, měla by si pamatovat, že mezi užitím léku a alkoholem musí uplynout alespoň tři hodiny. Maximum, které si můžete dovolit, je sklenice slabého piva nebo lehkého vína.

Samozřejmě, příjem alkoholu během léčby přípravkem Norkolut by měl být výjimkou, nikoli pravidlem. Koneckonců, tento lék je předepsán k léčbě poměrně závažných onemocnění, při nichž se alkohol nekonzumuje.

Nepředvídatelné důsledky kombinace přípravku Norkolut s alkoholem jsou možné především na játrech, protože s sebou nesou dvojí zátěž. Během léčby proto musíte ušetřit tělo a přestat pít alkohol..

Cvičení je během menopauzy nesmírně důležité, zvláště pokud je patologické. Gymnastika činí tělo odolnějším, pomáhá mu odolávat hormonálním poruchám způsobeným metabolickými poruchami nebo poruchami v nervovém systému..