Pokyny pro použití přípravku Norkolut a jeho nákladů v lékárnách

Ženské tělo je tenká a křehká struktura, zejména reprodukční systém, stejně jako hormonální hladiny. Hormony mění ženu drasticky, zejména během těhotenství, kdy nelze hormonální pozadí označit za stabilní.

Je to přirozené, ale často náhlé změny hormonů v těle mohou způsobit řadu nepříjemných onemocnění nebo příznaků, s nimiž se sami velmi těžko vyrovnáváte. V takových případech lékaři doporučují užívat Norkolut.

 1. Tablety Norkolut
 2. Složení přípravku
 3. Působení drogy Norkolut
 4. Indikace pro použití
 5. Jak pít Norkolut?
 6. Norkolut jako antikoncepce
 7. Užívání léků během menstruace
 8. Norkolut pro těhotné ženy
 9. Léky na laktaci
 10. Norkolut v případě poruchy funkce jater, ledvin
 11. Norkolut pro děti
 12. Vedlejší efekty
 13. Kontraindikace užívání drogy
 14. Analogy
 15. Cena, skladování a forma uvolnění
 16. speciální instrukce
 17. Recenze

Tablety Norkolut

Toto je populární lék mezi gynekology a záležitost není zdaleka dostupná cena. Jeho účinná látka norethisteron je stejnými progestogeny pouze „tovární“ výroby. Tato látka normalizuje stav ženy a plodu během těhotenství a eliminuje komplikace během menstruace..

Nedostatečné množství gestagenů v těle vede k neschopnosti otěhotnět nebo k nezralosti, ale norethisteron může tento problém vyřešit. Z těchto důvodů je Norkolut nepostradatelným přítelem ženy ve všech životních případech..

Složení přípravku

Moderní ženy si drogu zamilovaly, protože má jednoduché, ale aktivní složení, které nemá negativní důsledky. Hlavní částí přípravku Norkolut je norethisteron, tableta obsahuje 5 ml norethisteronu. Jedná se o syntetický pohlavní hormon ženy, identický s přirozeným, jakýkoli ženský organismus jej přijímá bez konfliktů.

Pro zvýšení účinku obsahují tablety také škrob, celulózu a řadu dalších látek, jejichž množství kolísá pod 0,1 ml. Tato látka je velmi rychle přelépána v žaludku a do krevního řečiště, což zaručuje okamžité výsledky..

Téměř všechny léky v lékárnách mají několik forem uvolňování. Mohou to být tablety, lektvary, masti, gely, tobolky, injekce, rektální čípky atd. To se však na Norkolut nevztahuje.

Působení drogy Norkolut

Jak již bylo zmíněno, aktivní složkou přípravku Norkolut je norethisteron. Tato látka patří mezi gestageny, ale působí jako androgeny a estrogeny. Tyto vlastnosti jsou samozřejmě méně výrazné než u gestagenů, které produkuje samotné tělo..

Po zjištění narušení hormonálního pozadí (které se často stává během těhotenství nebo menopauzy) vám lékař okamžitě předepíše přípravek Norkolut. A léčba začíná.

Po užití pilulek lék okamžitě vstoupí do žaludku a začne se štěpit. Díky škrobu a celulóze je Norkolut okamžitě absorbován stěnami žaludku a vstupuje do krevního řečiště, čímž normalizuje hladinu estrogenů a androgenů v těle..

Tělo to okamžitě cítí. Menstruace je měkčí, u těhotných žen zmizí bolesti v podbřišku a menopauza již nepřináší neustálé výkyvy nálady. Ale to není vše..

Indikace pro použití

Norethisteron pomáhá léčit:

 1. Amenorea je onemocnění způsobené absencí menstruace.
 2. Hyperplazie - zesílení stěn dělohy, které povede k závažnějším onemocněním nebo rakovině.
 3. Fibroidy - benigní formace na děloze.
 4. Endometrium - vývoj a reprodukce buněk ve vnitřní vrstvě dělohy.
 5. Tento lék normalizuje hormony během menopauzy i během těhotenství.
 6. Snižuje bolestivé pocity v prvních dnech menstruace.
 7. Stojí za zmínku, že Norkolut je předepisován lékaři po porodu, protože lék pomáhá normalizovat laktaci v důsledku růstu žlázové tkáně a mléčných kanálků.

Stojí za to souhlasit s tím, že tento lék má velmi široké spektrum účinku a umožňuje vám zvládnout většinu gynekologických onemocnění.

Jak pít Norkolut?

Užívání přípravku Norkolut nefunguje podle starého dobrého schématu: pilulka po snídani, druhá po obědě, třetí k večeři.

S Norkolutem je vše mnohem komplikovanější:

 1. Mnoho mladých dívek trpí během PMS silnou bolestí, a ačkoli mnoho lékařů doporučuje tuto bolest vydržet, Norkolut si s tímto úkolem poradí lépe. Musíte použít tablety 1krát denně, 2 tablety. Léčba se užívá mezi 16 a 25 dny menstruačního cyklu..
 2. U Amenorea a algodismenorea se nemění dávkování ani princip použití.
 3. Tento lék tedy užívají ženy, které trpí zvýšeným množením mléčných žláz a prsu jako celku - mastopatií. Užíváním přípravku Norkolut od 16 do 25 dnů menstruačního cyklu můžete také zmírnit příznaky mastodynie, která se vyznačuje bolestí na hrudi.
 4. Pokud je detekován benigní nádor, doba léčby přípravkem Norkolut trvá až 6 měsíců. Během tohoto období by žena měla užívat 1 - 2 tablety denně od 5. dne menstruačního cyklu do 25. Během samotné menstruace musí být lék zrušen.
 5. Léčba endometriózy může trvat až 12 měsíců. Během léčby tohoto onemocnění existují dvě metody užívání drogy:
  • Lék lze použít, stejně jako u myomů, ale denní dávka přípravku Norkolut by neměla být vyšší než 1 tableta.
  • Když se buňky vnitřní stěny dělohy množí, často se Norkolut používá odlišně. Po dobu 10 dnů pijte každý den tabletu denně. Výchozím bodem tohoto principu léčby je 16-17 dnů menstruačního cyklu..
 6. U hyperplazie by průběh léčby neměl překročit 12 dní. Denní sazba je 1–2 tablety. Pokud léčba nepřinesla požadovaný účinek, musí být léčba přerušena a po 2 týdnech musí být opakována. Norkolut se používá v období 16-25 dnů menstruačního cyklu jako procedura hyperplazie.
 7. S menopauzou neexistují žádná omezení a časové rámce. V případě porušení hormonálních hladin stačí 1-2 tablety denně.

Norkolut jako antikoncepce

Účinné látky přípravku Norkolut jsou schopny inhibovat produkci některých pohlavních hormonů hypofýzou, což zpomaluje uvolňování vajíčka z vaječníků do folikální trubice a také snižuje tonus dělohy..

Díky těmto vlastnostem se Norkolut stále používá jako účinná antikoncepce bez poškození ženského těla..

Abyste dosáhli takových vlastností léčiva, musíte dodržovat následující aplikační schéma. Užívání látky začíná 5. dnem menstruačního cyklu..

Každý den po dobu 3 týdnů byste měli vypít 1/2 nebo tabletu denně, poté si dejte 7denní přestávku. To sníží funkci oocytů, po které nebude možné oplodnění..

Užívání léků během menstruace

Jak již bylo zmíněno, Norkolut je schopen vyřešit mnoho problémů týkajících se PMS a samotné menstruace. Ale tento nástroj má také 2 hlavní účely, to je volání menstruace a jejich stažení.

Oba tyto procesy mají velmi silný vliv na hormonální pozadí žen, proto byste před "manipulacemi" měli určitě konzultovat lékaře.

K vyvolání krvácení stačí vypít 2 tablety přípravku Norkolut denně po dobu 5 dnů a poté tablety přestat užívat. Toto zastavení „léčby“ způsobí menstruaci. Před tím je důležité se ujistit, že zpoždění není způsobeno těhotenstvím..

Mnoho gynekologů považuje tento způsob, jak způsobit menstruaci za škodlivou pro tělo, ale neexistuje účinnější metoda..

Takové mírné zpoždění menstruace nezpůsobí poškození těla. Často se stává, že po takovém postupu se během menstruace významně zvyšuje množství výtoku - to není děsivé. Jediným vedlejším účinkem je, že bolest během PMS se může zdát silnější.

Náklady na pilulky jsou velmi nízké a jsou vydávány bez lékařského předpisu, ale musí se používat pod pečlivým dohledem gynekologa, protože tělo každé ženy je individuální a vyžaduje svůj vlastní přístup.

Nezapomeňte, že zneužívání léků k těmto účelům je velmi škodlivé pro sexuální zdraví..

Norkolut pro těhotné ženy

Mnoho lékařů je kategoricky ohledně užívání tohoto léku během těhotenství a není to příležitostné.

Tento lék je schopen vyrovnat hormonální pozadí ženy, ale narušení pozadí během těhotenství je přirozeným procesem těla a normalizace tohoto „chaotického řádu“ způsobí velmi vážné následky.

Léky na laktaci

Samotný proces laktace je tvorba mléka mléčnými žlázami. To je součást těhotenství.

Ženské tělo se připravuje na budoucí výživu dítěte a hormony, jako je androgen a estrogen, dělají vynikající práci, ale často se stává, že mladá matka již přestala kojit své dítě a v prsou se jí hromadí mléko, a proto se žena neustále cítí silná bolest a brnění v žlázách.

Aby se zastavil proces laktace, musí být lék používán odlišně.

Ukončení laktace pomocí Norkolutu se provádí do 10 dnů:

 1. První 3 dny 4 tablety (1 tableta každých 6 hodin)
 2. Další 4 dny 3 tablety (1 tableta každých 8 hodin)
 3. Poslední 3 dny 2 tablety (1 tableta každých 12 hodin)

Poté by měla laktace přestat.

Jak tedy zastavit uvolňování mléka, Norkolut a provokuje to. To je nutné provést, pokud k porodu došlo mnohem dříve, než je uvedeno datum..

Pokud došlo k porodu pouze 16-28 týdnů těhotenství, může být laktace způsobena následujícím způsobem:

 • první den, 3 tablety;
 • 2 a 3 dny, 2 tablety;
 • od 4 do 7 dnů - 1 tableta denně.

To vyprovokuje žlázovou tkáň a mléčné kanály k laktátu..

Pokud k předčasnému porodu došlo ve 28–36 týdnech, je zásada léčby přípravkem Norkolut odlišná:

 • první den, 3 tablety;
 • od 2 do 7, 2 tablety denně.

To umožní tělu hormonálně připravit tělo na krmení dítěte bez injekcí, kapátka a čípků. Norkolut se opět používá pro lišejníky v případě, že tělo není schopné zvládnout zátěž samo a pouze pod pečlivým dohledem lékaře..

Norkolut v případě poruchy funkce jater, ledvin

Stejná prognóza čeká na ženy, které trpí dysfunkcí ledvin. Nestabilita hormonálního pozadí okamžitě ovlivní jejich sníženou funkčnost.

Výjimkou je řada onemocnění jater a ledvin, která nejsou spojena s jejich dysfunkcí. Pokud trpíte různými onemocněními jater nebo ledvin nebo jste během léčby pocítili silnou bolest v oblasti těchto orgánů, okamžitě přestaňte přípravek Norkolut užívat a vyhledejte lékaře.

Následné použití tohoto léku by mělo být provedeno, pokud existuje indikace pro přijetí a pod přísným dohledem gynekologa nebo rodinného lékaře..

Norkolut pro děti

Celkově to platí pro mladé matky, které kojí své dítě. Pokud byl porod předčasný a kojení musel způsobit Norkolut.

Po zahájení laktace byste měli počkat 2-3 dny před začátkem krmení, protože mikro a makro prvky, které obsahuje Norkolut, mohou vstoupit do těla dítěte s mlékem.

Vedlejší efekty

I ty nejškodlivější vitamíny mají některé vedlejší účinky a co můžeme říci o tak silném hormonálním léku. Hned je třeba poznamenat, že pilulky mohou způsobit velmi vážné komplikace. Pokud chcete použít Norkolut, pak pouze pod dohledem lékaře.

Stojí za to začít s nejvíce neškodnými vedlejšími účinky:

 1. Závrať. Hormonální rázy mohou způsobit hypoventilaci, která způsobí tento příznak..
 2. Bolesti hlavy, migrény. Rázy v hormonálních hladinách mohou opět způsobit zvýšení nebo snížení tlaku, což se promítá do těchto nepříjemných příznaků..
 3. Snížená aktivita
 4. Někdy pilulky způsobují alergické reakce, které se objevují jako vyrážky, podráždění a svědění.
 5. Vzácně může Norkolut způsobit otoky a otoky nohou..
 6. Drsnost mléčných žláz.
 7. Trombóza nebo tvorba bilirubinu. Celým důvodem je změna ve složení krve, v souvislosti s níž se začne srážet při nižších teplotách, než by měla být. To způsobuje tvorbu krevních sraženin a bilirubinů.
 8. Špinění je také velmi vzácné. Častěji ve formě malých šmouh na plátně, častěji v hojném krvácení.

Jakmile tyto příznaky po použití přípravku zaznamenáte, neprodleně kontaktujte svého lékaře a požádejte o podrobnější vyšetření..

Norkolut způsobuje nežádoucí účinky velmi zřídka, pokud jsou dávkování a návod k použití prováděny správně. Z tohoto důvodu je třeba znovu připomenout, že u tohoto léku neexistuje samoléčba..

Kontraindikace užívání drogy

Norkolut je velmi silné hormonální činidlo, které se musí používat výhradně na lékařský předpis. Existují však případy, kdy je použití tohoto léku zakázáno a mělo by být zváženo podrobněji..

Norkolut by neměl být používán pro:

 1. Puberta. Mladé tělo již podlehne silnému hormonálnímu „útoku“ a užívání tohoto léku může způsobit velmi vážná onemocnění.
 2. V žádném případě by se přípravek Norkolut neměl používat, pokud jsou poškozeny ledviny a funkce jater. Velmi důležitá kontraindikace, protože exacerbace mohou vést k nevratným následkům.
 3. Norkolut je zakázán při detekci maligních nádorů jak mléčných žláz, tak genitálií. Protože nerovnováha v tělních hormonech může vést k relapsu.
 4. A samozřejmě je lék zakázán, pokud je pacient na něj jednoduše alergický..
 5. Jak již bylo zmíněno výše, během normálního průběhu těhotenství lékaři nedoporučují užívat tento lék.
 6. Onemocnění ledvin a jater, která nezpůsobují dysfunkci.
 7. Vysoká hladina bilirubinu v krvi. Jedná se o látku, která je produktem rozkladu červených krvinek erytrocytů.
 8. Zvýšená srážlivost krve. To může vést k trombóze, tromboflebitidě a tromboembolismu..
 9. Pokud je na prádle nebo výrobcích osobní hygieny zjištěno malé krvácení.
 10. Pokud trpíte průduškovým astmatem, je velmi důležité se před použitím přípravku Norkolut poradit se svým lékařem.
 11. Hypertenze.
 12. Epilepsie nebo jiná onemocnění, která jsou také doprovázena těžkými záchvaty.
 13. Cukrovka.
 14. Těžká obezita (obezita II-III stupňů

Analogy

Vzhledem k tomu, že lék způsobuje alergické reakce u žen, je Norkolut velmi často zakázán užívat lékaře. Na trhu však existují dobré analogy, které s tímto úkolem odvádějí vynikající práci..

Tento seznam by měl začít slavnějšími:

  Pregnyl, Primolyut-Nor a Orgametril mají téměř stejné složení jako Norkolut, dalo by se dokonce říci, že se jedná o kopie (generika) této drogy. Jejich účinnou látkou je také norethisteron, jehož účinky známe.

Norkolut - návod k použití tablet

K léčbě menstruačních abnormalit, hyperplazie endometria v děloze by ženy měly užívat speciální hormonální léky. Pokyny k použití přípravku Norkolut (Norcolut) vám řeknou o indikacích pro použití přípravku, složení, formě uvolnění a vedlejších účincích.

Složení a forma uvolnění

Norkolut se vyrábí ve formě plochých kulatých bílých tablet balených po 10 kusech v hliníkových blistrech. Balení s návodem k použití obsahuje 2 blistry. Složení léku:

Norethisteron (5 mg na kus)

Monohydrát laktosy, bramborový škrob, kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, mastek, koloidní oxid křemičitý, mastek, želatina

Norkolut - hormonální lék nebo ne

Složení přípravku Norkolut obsahuje progestogenní složku norethisteron, který transformuje sliznici dělohy z proliferační fáze na sekreční. To vede k blokování sekrece gonadotropinu hypofýzou, což zabraňuje zrání folikulů a nástupu ovulace. Hormonální léčivo se dobře vstřebává ze žaludku, prochází intenzivním primárním metabolizmem v játrech a střevní stěně.

Biologická dostupnost aktivní složky je 50-77%. Za půl hodiny po užití dávky léku dosáhne maximální koncentrace v séru. Metabolity se vylučují ledvinami a střevy ve formě konjugátů s kyselinou glukuronovou. Poločas první fáze je 2,5 hodiny, konečná 8 hodin. 80% všech metabolitů je vylučováno ledvinami.

Indikace pro použití

Droga může být použita v různých situacích. Indikace pro použití podle pokynů jsou:

 • premenstruační syndrom (PMS);
 • odvykání, prevence laktace;
 • anovulační metroragie;
 • diagnostický test progesteronu;
 • dysmenorea na pozadí zkrácení sekreční fáze;
 • hyperplazie endometria;
 • endometrióza;
 • savec;
 • děložní myomy.
 • Jak zhubnout v lyashki za týden
 • Sýr Philadelphia doma
 • Inhalace suchého kašle

Způsob podání a dávkování

Tablety jsou určeny k perorálnímu podání. U premenstruačního syndromu, mastodynie nebo dysmenorey se od 16 do 25 dnů menstruačního cyklu předepisuje denně spolu s estrogenem 5-10 mg. U děložního myomu od 5 do 25 dnů cyklu užívejte 5-10 mg v průběhu až šesti měsíců. Pro diagnostický test progesteronu je optimální užívat 10 mg po dobu 10 dnů. Reakce je přirozená, pokud se za 3–7 dní po testu objeví špinění, které přetrvává 3–4 dny.

Pokud bylo těhotenství přerušeno mezi 16. a 28. týdnem těhotenství, aby se zabránilo laktaci, užívá se první den 15 mg léčiva, 10 mg po dobu 2-3 dnů a 5 mg po dobu 4-7 dnů. Pokud bylo těhotenství přerušeno ve 28-36 týdnech těhotenství, první den by měl být 15 mg, po dobu 2-3 dnů - 10 mg, od 4 do 7-10 mg. K ukončení laktace užívejte první tři dny 20 mg denně, od 4 do 7 dnů - každý 15 mg, každý od 8 do 10-10 mg.

Norkolut za volání menstruace

Pokud má dívka nebo žena zpoždění v menstruaci, můžete je způsobit užíváním tablet Norkolut. Jejich základní složka je podobná hormonálnímu progestogenu, proto normalizuje cyklus. Lékař předepíše 2 tablety každý den po dobu jednoho týdne, poté musíte počkat až 5-8 dní, dokud nezačne menstruace. Při jmenování 1-2 tablet denně bude čekání 10 dní. Tyto postupy by se neměly provádět často..

Norkolut pro ukončení těhotenství

V prvních dnech zpoždění menstruace spojeného s možným těhotenstvím můžete užít 2 tablety v průběhu 3–5 dnů, abyste způsobili menstruaci a odmítli oplodněné vajíčko z děložní dutiny. Takové použití by nemělo být předepisováno samostatně, pouze po konzultaci s lékařem. Takové ukončení těhotenství je během puberty v pubertě kontraindikováno..

 • Gruzínské zelí: recepty
 • Jak aktivovat SIM kartu MTS
 • Přírodní barvy na vlasy

S hyperplazií endometria

Užívejte Norkolut s hyperplazií endometria podle pokynů. Poté, co histologickou analýzou potvrdíte nefunkční povahu krvácení (ne více než šest měsíců před zahájením léčby), užívejte 5-10 mg denně po dobu 6-12 dnů. Po dosažení účinku od 16 do 25 dnů cyklu užívejte 5-10 mg denně spolu s estrogenem, abyste zabránili relapsu. Podobné schéma se používá pro anovulační metroragii. U endometriózy lékaři předepisují 5 mg každý den v šestiměsíčním cyklu po dobu 5-25 dnů cyklu.

Norkolut oddálit menstruaci

Podle pokynů lze přípravek Norkolut užívat ke zpoždění nástupu menstruace. Léčba začíná 8 dní před očekávaným obdobím a trvá 12 dní. Užívají se 2 tablety denně, což stačí ke zpoždění menstruace o 7-8 dní.

S menopauzou

Během menopauzy chybí ženskému tělu pohlavní hormony. Účinná látka přípravku Norkolut je nahrazuje, takže se příznaky snižují a zdravotní stav se stabilizuje. Během menopauzy lék ovlivňuje výstelku dělohy, eliminuje hyperplazii endometria. Standardní dávka je tableta denně, maximálně 30 mg denně. Lék je lepší užívat současně, zapít vodou bez žvýkání. Průběh léčby trvá až 5 měsíců. Příjem potravy neovlivňuje absorpci léku.

speciální instrukce

Návod k použití vám doporučuje věnovat pozornost přítomnosti zvláštních pokynů. Jedná se o následující pravidla:

 1. Před zahájením léčby byste měli vyloučit přítomnost maligních novotvarů, provést důkladné gynekologické, onkologické vyšetření, zkontrolovat mléčné žlázy.
 2. Pokud vynecháte pilulku, musíte ji užit co nejdříve a navíc použít nehormonální metody antikoncepce.
 3. Užívání přípravku Norkolut nemá vliv na schopnost obsluhovat stroje nebo řídit auto.
 4. Užívání léku během těhotenství je zakázáno, ale podle výzkumu náhodné užívání pilulek během nošení dítěte nevedlo k teratogenním účinkům, zhoršenému vývoji srdce a končetin plodu.
 5. Použití produktu po porodu snižuje produkci mléka a snižuje jeho ukazatele kvality.

Lékové interakce

Je také užitečné prostudovat si v pokynech část týkající se lékových interakcí. Některé kombinace jsou zakázány:

 1. Induktory jaterních enzymů mohou urychlit metabolismus norethisteronu.
 2. Lék je kombinován s opatrností s hypoglykemickými léky, glukokortikosteroidy, perorálními antikoagulancii.
 3. Zakázané kombinace: s cimetidinem, barbituráty, rifampicinem, fenytoinem, jinými léky, které ovlivňují proces mikrosomální oxidace v játrech.

Vedlejší efekty

V případě předávkování lékem jsou možné projevy nevolnosti, vaginálního krvácení a zvracení. Je předepsána symptomatická léčba. Nežádoucí účinky přípravku Norkolut:

 • bolest hlavy;
 • trombóza, tromboembolismus;
 • napětí mléčných žláz;
 • dyspepsie, zvracení, nevolnost;
 • parestézie;
 • acyklické krvácení z pochvy;
 • zvýšení tělesné hmotnosti;
 • zvýšená únava;
 • periferní edém;
 • kožní vyrážka, alergie, svědění.

Kontraindikace

Norkolut se zpožděním menstruace, zpožděnou laktací je užíván s opatrností v případě bronchiálního astmatu, tromboembolismu nebo tromboflebitidy v anamnéze, chronického srdečního selhání, hyperlipidemie, epilepsie, onemocnění jater, arteriální hypertenze, mozkových poruch, migrény, selhání ledvin, křečí. Pokyn zdůrazňuje kontraindikace:

 • puberta;
 • opar;
 • přecitlivělost na složky kompozice;
 • rakovina prsu nebo podezření na ni;
 • obezita;
 • cukrovka;
 • maligní nádory ženských pohlavních orgánů;
 • anamnéza svědění nebo cholestatické žloutenky těhotných žen;
 • podezření nebo prokázané těhotenství, s výjimkou případů potratu;
 • krvácení z genitálního traktu neznámé příčiny;
 • žloutenka, akutní onemocnění jater, benigní nebo maligní nádory jater;
 • hyperbilirubinemie, cholestáza;
 • zhoršená funkce ledvin;
 • sklon k trombóze;
 • akutní tromboflebitida, tromboembolismus.

Podmínky prodeje a skladování

Norkolut je lék na předpis, který se po dobu pěti let uchovává při teplotě 15–30 stupňů mimo dosah dětí..

Analogy

Chcete-li nahradit lék, můžete vybrat léky s podobným složením nebo účinkem. Tyto zahrnují:

 • Primolut-nor je hormonální tabletový přípravek obsahující norethisteron.
 • Orgamethril - tablety progestagenu na bázi linestrenolu.
 • Pregnin je stimulátor ovulace ve formě roztoku obsahujícího ethisteron a progestogen.

Hormonální léky Norkolut - recenze

Pomoc při lékařských potratech a léčbě cyst

Můj lékařský potrat byl bohužel ze zdravotních důvodů nezbytný. Proběhlo v 5. týdnu těhotenství. Jak to všechno bylo, popsal jsem zde http://irecommend.ru/content/luchshee-iz-khudshego-5

Po užití potratových pilulek mi nevyšlo všechno, jak ukázal ultrazvuk. Kromě toho se na vaječníku vytvořila cysta. Gynekolog mi předepsal tablety Norkolut (10 dní, každá 2 tablety), aby se vše v děloze odlupovalo a vypadlo. Stojí to 120 rublů. 20 tab. Pil jsem tyto pilulky 10 dní, po 2 dnech začalo silné krvácení, které trvalo 4 dny. S nimi vyšly všechny zbytky a cysta také zmizela.

Během užívání Norkolutu mi všechny akné na tváři zmizely, ale na konci užívání drogy se znovu silně rozlily. A přibral jsem 5 kg. To je u aktivního sportu.

Existuje tedy negativní účinek léku na tělo, ale zároveň mě zachránil před očistou nebo vakuovým potratem.

Norkolut pro předčasné ukončení těhotenství

Norkolut: technika volání menstruace

Gynekologové předepisují ženám se zpožděním menstruace různé léky, které pomáhají způsobit měsíční krvácení. Jedním z léků volby je Norkolut.

Co je to za drogu? A proč je předepsán k vyvolání menstruace?

Pokyny a farmakologické působení přípravku "Norkolut"

Hlavní účinnou látkou přípravku Norkolut je norethisteron. Tato látka je progestogen. Nedostatek této konkrétní skupiny hormonů vyvolává u žen neplodnost a opožděnou menstruaci.

Lék udržuje předmenstruační stav děložní sliznice. V hypofýze je produkce gonadotropinu blokována. A to zase blokuje zrání folikulu a uvolnění vajíčka z vaječníku..

Indikace pro použití

Lék "Norkolut" se používá k léčbě různých gynekologických onemocnění:

 • Zpoždění a absence menstruace;
 • Je předepsán pro onemocnění během menstruace;
 • Vyrovnání výrazného premenstruačního syndromu;
 • Endometrióza - když se děložní epiteliální buňky šíří do jiných orgánů a systémů;
 • S myomem dělohy;
 • Problémy s mléčnými žlázami - mastopatie a podobná onemocnění;
 • Zastavení produkce mléka u kojících žen nebo po předčasném porodu;
 • Zmírnění klimakterických příznaků.

Kontraindikace užívání drogy

Všechny kontraindikace jsou rozděleny na absolutní a relativní..

Začněme absolutními:

 1. Maligní formace v genitáliích nebo mléčných žlázách;
 2. Adolescence a dětství;
 3. Alergie na účinné a pomocné látky léčiva "norkolut".

Pojďme skončit s relativními kontraindikacemi:

 • Těhotenské období. Tablety Norkolut v tomto období mohou vyvolat potrat.
 • Patologické procesy v játrech - akutní i chronické. Zvýšení bilirubinu v krvi během podávání vyžaduje vysazení léku.
 • Bronchiální astma.
 • Neurologická onemocnění - epilepsie, migrény jakékoli závažnosti.
 • Nadváha a hroty krevního tlaku.
 • Nemoci ledvin a močových cest.
 • Užívání některých léků: fenytoin a léky se stejnou účinnou látkou - oxkarbazepin a karbamazepin; barbituráty, primidon, rifampicin, rifabutin, a také pokud užíváte odvar nebo přípravky z třezalky tečkované.

Alkohol během léčby je absolutně kontraindikován.

Zapamatovat si! Lékař není psychik! Okouzlujícím způsobem informujte svého lékaře o přítomnosti určitých nemocí.

Žádná období. Pravidla chování

Zpoždění menstruace je pro každou ženu stresující. I když chce otěhotnět a snaží se o to všemožně.

 1. Prvním krokem při opožděné menstruaci je návštěva gynekologa. To umožní zjistit, zda jde skutečně jen o zpoždění, nebo koneckonců o těhotenství. Pokud jste si naprosto jisti, že nedojde k těhotenství, musíte zjistit důvod porušení měsíčního cyklu..
 2. Složit potřebné vyšetření - nátěry, ultrazvuk, testy.
 3. Zahajte léčbu předepsaným lékem "Norkolut".

Menstruační hovor. Metody příjmu

Dávkování léku předepisuje ošetřující lékař. Ale podle standardního schématu "Norkolut" jsou předepsány 2 tablety denně - ráno a večer po dobu 7 dnů. Poté byste měli počkat až 8 dní.

Toto je maximální čekací doba - vaše období by mělo začít dříve. Pokud menstruace nezmizela, musíte znovu navštívit lékaře a nechat se vyšetřit.

Lze použít jiné schéma užívání drogy k vyvolání menstruace. Je předepsán po dobu 10 dnů, 1 nebo 2 tablety denně.

Existují další doporučení - užívejte 2 tablety po dobu 5 dnů. Poté se na týden očekává menstruace..

Při stálém příjmu k normalizaci menstruace se používá jiné schéma předepisování. Přiřazujte od 16 do 25 dnů cyklu.

Tablety se nežvýkají, zapíjejí se velkým množstvím vody.

Důležité! Po užití léku může být menstruační tok hojnější než obvykle. A odolnější. Toho se nemusíte bát, pokud nepotřebujete vyměňovat podložku každých 30-60 minut.

Krmení dítěte a "Norkolut"

Během laktace často chybí menstruace, což je normální. Tělo potřebuje krmit dítě a poté se pokusit dále se množit.

Pokud však menstruace již začala, měli by i přes produkci mléka pokračovat podle plánu. Pokud dojde ke zpoždění menstruace, měl by lékař rozhodnout o užívání léku..

Pokud je zachování laktace relevantní, potom se přípravek Norkolut nepoužívá k vyvolání menstruace. Droga potlačuje produkci mléka u ženy. To je jedna z indikací pro užívání drogy..

Vedlejší efekty

Jakýkoli lék může způsobit nežádoucí účinky. Musíte o tom vědět a informovat svého lékaře při schůzce.

 • Bolesti břicha, zvracení a nadýmání, nevolnost a další potíže s gastrointestinálním traktem.
 • Lze pozorovat neurologické příznaky - bolesti hlavy, migrénu.
 • Různé alogické reakce - svědění, vyrážky, zarudnutí kůže.
 • Může se zvýšit srážlivost krve. To může vyvolat žilní trombózu dolních končetin. Proto pokud máte křečové žíly, bolí vás žíly, informujte o tom svého lékaře..
 • Lék "Norkolut" může vyvolat prudké zvýšení hmotnosti. Zvyšte hodnoty bilirubinu v testech jaterních funkcí.
 • Vývoj děložního krvácení. Pokud během procesu příjmu začalo mazání nebo krvácení, je naléhavě nutné kontaktovat gynekologa. První tři body se obvykle neprojeví, když jsou tablety Norkolut předepsány znovu..

Některé závěry

 1. Tablety Norkolut jsou hormonální látky. Bez lékařského předpisu jej nemůžete použít..
 2. Dávky a léčebné režimy se liší. Proto byste se neměli soustředit na přítelkyně a kolegy. Taktika léčby by měla být projednána při jmenování gynekologa.
 3. Pokud jste těhotná, nepoužívejte Norkolut k vyvolání menstruace. Půjde o potrat se všemi následnými následky. Je lepší navštívit lékaře a provést lékařské ukončení těhotenství.
 4. Droga je nekompatibilní s řadou léků. Nezapomeňte proto varovat svého lékaře, pokud dlouhodobě užíváte nějaké léky..

Maminka! Skladujte „Norkolut“ mimo dosah rostoucích lupičů. Protože se vstřebává a ovlivňuje játra a další orgány dítěte.

Možná vás bude zajímat:

"Norkolut" se zpožděním menstruace: popis a návod k použití drogy

Menstruační poruchy jsou jedním z nejčastějších problémů ženského reprodukčního systému, s nimiž se mnozí potýkají. Abychom tuto poruchu těla překonali, je ve zdravotnickém materiálu poměrně velké množství moderních a účinných zdravotnických prostředků..

Jedním z nich je lék „Norkolut“, který se v domácí i mezinárodní medicíně používá déle než jeden rok. Jmenování tohoto léku gynekologem však vyvolává mnoho obav o jejich vlastní zdraví. Proto se dnes pokusíme podrobně pochopit, co je tento lék a z čeho tyto pilulky skutečně pomáhají..

Popis a forma vydání

"Norkolut" je silný hormonální lék, který se v moderní gynekologii používá k normalizaci menstruačního cyklu a také k vyvolání a oddálení menstruace, pokud je to nutné, na základě lékařského předpisu. Nástroj pomáhá v co nejkratší době normalizovat fungování hormonálního a reprodukčního systému u ženy, v důsledku čehož je dosaženo zlepšení průběhu přirozených fyziologických procesů v reprodukčním systému.

Věděl jsi? Menstruační cyklus je schopen synchronizace. Ženy, které dlouho žijí pod jednou střechou, často mívají současně menstruaci..

Lék je dostupný ve formě tablet s téměř dokonalou bílou barvou. Každá tableta má kruhový tvar a je rozdělena na dvě části speciálním proužkem. Na zadní straně je speciální označení, které chrání drogu před paděláním. Jedná se o tovární ražbu na povrchu tablety, která představuje název léku („NORCOLUT“). Každá krabička obsahuje dvě tablety tablet chráněné blistry. Počet kusů v jednom blistru je 10.

Farmakologické vlastnosti a složení

„Norkolut“ označuje léky klinické a farmakologické skupiny gestagenů a je to lék progestogenního účinku. Kromě toho má látka estrogenní a androgenní účinek na tělo ženy, ale tento účinek je slabý. Použití léku podporuje přechod děložních tkání z proliferativní fáze do sekreční fáze. V případě, že došlo k oplodnění vajíčka, pomáhá přípravek Norkolut v malých dávkách udržovat reprodukční systém pro optimální vývoj v děloze embrya a zároveň snižuje kontraktilitu jeho tkání. Ve výsledku se zvyšuje pravděpodobnost úspěšného těhotenství a šance na odmítnutí embrya se sníží na nulu. V moderní lékařské praxi však terapeutické dávky činidla pomáhají blokovat vývoj specifických hormonů gonadotropního typu v hypofýze, což zabraňuje zrání folikulů a nástupu přirozených ovulačních procesů..

Věděl jsi? Walt Disney byl jedním z prvních, kdo položil menstruační cyklus na stůl. V roce 1946 vytvořil umělec animace vzdělávací karikaturu pro děti, ve které byly podrobně popsány důvody a průběh tohoto procesu v ženském těle. Obraz byl pojmenován „Příběh menstruace“.

"Norkolut" je vícesložkový lék. Jeho hlavní účinnou látkou je syntetický norethisteron. Sloučenina je svým složením a vlastnostmi velmi podobná přirozeným formám norethisteronů; proto se často používá k výrobě lékařské antikoncepce..

Mezi další složky přípravku Norkolut patří: přírodní bramborový škrob, stearát hořečnatý, koloidní oxid křemičitý, kukuřičný škrob přírodního původu, monohydrát laktózy. Další složky nehrají klíčovou roli při zajišťování hlavního funkčního účelu drogy, ale s jejich pomocí je možné zvýšit její účinnost. Po vstupu do lidského těla se lék okamžitě vstřebává v gastrointestinálním traktu, zatímco maximální koncentrace norethisteronu v krvi se dosáhne během 1 až 2 hodin po požití, poté jeho koncentrace pomalu klesá, dokud není zcela odstraněna z orgánů a systémů. Proces probíhá ve dvou fázích: v první fázi se množství norethisteronu prudce snižuje (asi 2 až 3 hodiny), poté se složky pomalu vylučují z těla (asi 8 hodin). Vylučování metabolitů léčiva se dosahuje hlavně díky fungování střev a jater.

Indikace pro použití

Nejběžnější indikací pro použití tohoto léčivého přípravku je obnovení zdravé menstruace, pokud se zpoždění v procesu zpozdilo po delší dobu. Jedním z jejích hlavních cílů je také zajistit zdravé fungování reprodukčního systému a eliminovat různé druhy patologií pohlavních orgánů. Zvažme podrobněji hlavní indikace užívání drogy.

Podle oficiálních pokynů k použití se tedy používá "Norkolut":

 • volat menstruaci;
 • během premenstruačního syndromu, komplikovaného těžkými stavy těla;
 • v rozporu s fází sekrece během PMS;
 • eliminovat bolest v mléčných žlázách;
 • jako lék na endometriózu a adenomyom dělohy;
 • eliminovat děložní krvácení během menopauzy;
 • s patologickými cysticko-žlázovými poruchami v endometriu;
 • jako léčivý nebo profylaktický prostředek k eliminaci nebo prevenci narušení laktačních procesů.

Věděl jsi? Ve starověku prošla žena za celý svůj život asi 50 menstruací (dnes je to asi 450) - je to způsobeno skutečností, že většinu svého času v plodném období se výhradně zabývala plodením potomků.

Jak způsobit menstruaci se zpožděním: pokyny a dávkování

Zpoždění menstruačního cyklu je skutečným stresem pro každou ženu, protože skutečný problém prolomí bezmračný a známý průběh okolností, který může někdy způsobit vážné obavy o její vlastní tělo. Avšak pomocí moderních progestogenů - Norkolut není výjimkou - je možné normalizovat jakýkoli patologický stav.

Podle oficiálních informací v pokynech k jeho použití musí být užívání léku na vyvolání menstruace prováděno podle standardního schématu pro léky této skupiny. Spočívá ve skutečnosti, že lék by měl být opilý po dobu 1 týdne, 1 tableta dvakrát denně: ráno a večer. Poté by měla následovat čekací doba na vystavení účinkům složek, která trvá 7 dní. Existuje několik dalších schémat stimulace menstruace přípravkem Norkolut. Podle jednoho z nich musí být opilý 1-2 tablety denně po dobu 10 dnů. Existují také doporučení pro přijetí, ve kterých se lék užívá kratší dobu (ne více než 5 dní, 2 tablety denně), ale nejoblíbenější je týdenní režim léčby. Ve vzácných případech se „Norkolut“ stává stálým společníkem zdravé menstruace u žen. Poté se lék aplikuje striktně podle kalendářního cyklu menstruace u ženy od 16 do 25 dnů včetně.

Důležité! Pokud po uplynutí doby užívání léku nezačala menstruace, je zakázáno znovu používat Norkolut. V takovém případě byste měli navštívit gynekologa a opravit celkovou terapii..

Je možné použít lék k odstranění nežádoucího těhotenství

Podle oficiálních doporučení a popisu se přípravek "Norkolut" nepoužívá k lékařskému ukončení těhotenství, protože lék nemá všechny potřebné vlastnosti, aby zajistil ideální průběh tohoto procesu. Léčba se však stále používá při potratovém procesu, ale pouze během prvních 72 hodin po pohlavním styku nebo jako adjuvans, čímž se eliminují vedlejší účinky potratu na tělo (laktace).

Aktivně se také doporučuje ženám jako orální antikoncepci, protože jeho hlavní účinná složka, norethisteron, v kombinaci s látkami obsahujícími estrogen, může inhibovat ovulaci a zabránit těhotenství. Navíc jen málo lidí ví o tom, jak a za jakými účely je stále možné užívat Norkolut. Některé ženy to používají k oddálení menstruace. Vzhledem k určitým individuálním okolnostem moderní představitelé slabšího pohlaví stále více přemýšlejí o tom, jak mírně upravit fyziologické procesy ve vztahu k životnímu rytmu.

V tomto případě se léky obsahující norethisteron stávají hlavní pákou ovlivňující menstruaci. Inhibice tohoto procesu nastává v důsledku vlivu na ovulaci, v důsledku čehož jsou následné procesy měsíčního cyklu odpovídajícím způsobem odloženy. Pro tyto účely se přípravek „Norkolut“ používá po dobu 12 dnů, 1 tableta ráno a večer.

Důležité! Norkolut by měl být používán k oddálení menstruace s extrémní opatrností - ne více než 1 kurz za několik měsíců. V opačném případě můžete poškodit vaječníky nebo způsobit poruchu hormonálního systému..

Funkce aplikace

Jako každá jiná droga obsahující norethisteron mají i léky řadu funkcí, které doprovázejí jejich použití v terapeutické praxi. Patří sem především kontraindikace a vedlejší účinky na tělo. Zvažme je podrobněji.

Vedlejší efekty

Droga není pro lidské tělo absolutně bezpečná. Proto je nutné jej používat k léčbě patologických stavů menstruačního cyklu s extrémní opatrností. Jinak může přípravek "Norkolut" ohrozit tělo následujícími vedlejšími účinky:

 • silné bolesti hlavy;
 • nevolnost a zvracení;
 • neobvyklé krvácení z pochvy;
 • obezita;
 • pocity parestézie;
 • alergické projevy na kůži;
 • otok;
 • zvýšená únava;
 • namáhavé dýchání;
 • tromboembolismus a trombóza (pouze při dlouhodobém užívání).

Kontraindikace

Před použitím tohoto léku musí každá žena zjistit hlavní důvod zastavení menstruace, protože v případě těhotenství je tento lék zakázán. Také před zahájením léčby je třeba určit, zda je menstruační patologie způsobena maligními nádorovitými formacemi (mléčné žlázy nebo reprodukční orgány)..

Kromě toho existují další funkce, které vylučují použití přípravku Norkolut pro:

 • puberta;
 • akutní a chronické poruchy funkce ledvin a jater;
 • krvácení z urogenitálního systému nevysvětlitelné povahy;
 • nadváha;
 • herpetické infekce;
 • hepatitida;
 • cholestatická žloutenka (během těhotenství);
 • diabetes mellitus;
 • nemoci oběhového systému a krevních cév;
 • individuální nesnášenlivost komponent.

Analogy léků

Dnes existuje několik analogů "Norkolut". Jejich hlavní podobnost spočívá ve stejném terapeutickém účinku na tělo, kterého je dosaženo díky složkám léčiva, které jsou hormonálního původu. Nejběžnější jsou následující:

 • „Duphaston“;
 • Linestrenol;
 • Norethisteron;
 • "Orgametril";
 • „Primolyut-nor“;
 • „Pregnin“.

Důležité! Užívání přípravku "Norkolut" může způsobit hojnější a delší výtok během menstruace. Toto není patologie, takže pokud nastane tato situace, neměli byste se starat o své vlastní zdraví.

Podmínky skladování a trvanlivost

Droga si zachovává své vlastnosti beze změny po dobu 5 let od data výroby. K tomu je však nutné vytvořit optimální podmínky skladování. Především je to minimální množství slunečního záření, teplota není vyšší než + 30 ° C a absence nadměrné vlhkosti.

„Norkolut“ označuje léky, které jsou v moderní medicíně známé po celá desetiletí, protože je poměrně účinným a účinným nástrojem k eliminaci nemocí spojených s menstruačním cyklem a dalších patologických stavů. I přes snadné použití by mělo být k užívání léků přistupováno velmi opatrně a pouze v případě, že je jmenován odborník, protože samoléčba může snadno narušit hormonální systém a menstruační cyklus, což hrozí mnohem závažnějšími důsledky pro tělo.

Norkolut - návod k použití drogy

K léčbě menstruačních abnormalit, hyperplazie endometria v děloze by ženy měly užívat speciální hormonální léky. Pokyny k použití přípravku Norkolut (Norcolut) vám řeknou o indikacích pro použití přípravku, složení, formě uvolnění a vedlejších účincích.

Norkolut se vyrábí ve formě plochých kulatých bílých tablet balených po 10 kusech v hliníkových blistrech. Balení s návodem k použití obsahuje 2 blistry. Složení léku:

Norethisteron (5 mg na kus)

Monohydrát laktosy, bramborový škrob, kukuřičný škrob, stearát hořečnatý, mastek, koloidní oxid křemičitý, mastek, želatina

Složení přípravku Norkolut obsahuje progestogenní složku norethisteron, který transformuje sliznici dělohy z proliferační fáze na sekreční. To vede k blokování sekrece gonadotropinu hypofýzou, což zabraňuje zrání folikulů a nástupu ovulace. Hormonální léčivo se dobře vstřebává ze žaludku, prochází intenzivním primárním metabolizmem v játrech a střevní stěně.

Biologická dostupnost aktivní složky je 50-77%. Za půl hodiny po užití dávky léku dosáhne maximální koncentrace v séru. Metabolity se vylučují ledvinami a střevy ve formě konjugátů s kyselinou glukuronovou. Poločas první fáze je 2,5 hodiny, konečná 8 hodin. 80% všech metabolitů je vylučováno ledvinami.

Indikace pro použití

Droga může být použita v různých situacích. Indikace pro použití podle pokynů jsou:

 • premenstruační syndrom (PMS);
 • odvykání, prevence laktace;
 • anovulační metroragie;
 • diagnostický test progesteronu;
 • dysmenorea na pozadí zkrácení sekreční fáze;
 • hyperplazie endometria;
 • endometrióza;
 • savec;
 • děložní myomy.

Způsob podání a dávkování

Tablety jsou určeny k perorálnímu podání. U premenstruačního syndromu, mastodynie nebo dysmenorey se od 16 do 25 dnů menstruačního cyklu předepisuje denně spolu s estrogenem 5-10 mg. U děložního myomu od 5 do 25 dnů cyklu užívejte 5-10 mg v průběhu až šesti měsíců. Pro diagnostický test progesteronu je optimální užívat 10 mg po dobu 10 dnů. Reakce je přirozená, pokud se za 3–7 dní po testu objeví špinění, které přetrvává 3–4 dny.

Pokud bylo těhotenství přerušeno mezi 16. a 28. týdnem těhotenství, aby se zabránilo laktaci, užívá se první den 15 mg léčiva, 10 mg po dobu 2-3 dnů a 5 mg po dobu 4-7 dnů. Pokud bylo těhotenství přerušeno ve 28-36 týdnech těhotenství, první den by měl být 15 mg, po dobu 2-3 dnů - 10 mg, od 4 do 7-10 mg. K ukončení laktace užívejte první tři dny 20 mg denně, od 4 do 7 dnů - každý 15 mg, každý od 8 do 10-10 mg.

Pokud má dívka nebo žena zpoždění v menstruaci, můžete je způsobit užíváním tablet Norkolut. Jejich základní složka je podobná hormonálnímu progestogenu, proto normalizuje cyklus. Lékař předepíše 2 tablety každý den po dobu jednoho týdne, poté musíte počkat až 5-8 dní, dokud nezačne menstruace. Při jmenování 1-2 tablet denně bude čekání 10 dní. Tyto postupy by se neměly provádět často..

Norkolut pro ukončení těhotenství

V prvních dnech zpoždění menstruace spojeného s možným těhotenstvím můžete užít 2 tablety v průběhu 3–5 dnů, abyste způsobili menstruaci a odmítli oplodněné vajíčko z děložní dutiny. Takové použití by nemělo být předepisováno samostatně, pouze po konzultaci s lékařem. Takové ukončení těhotenství je během puberty v pubertě kontraindikováno..

S hyperplazií endometria

Užívejte Norkolut s hyperplazií endometria podle pokynů. Poté, co histologickou analýzou potvrdíte nefunkční povahu krvácení (ne více než šest měsíců před zahájením léčby), užívejte 5-10 mg denně po dobu 6-12 dnů. Po dosažení účinku od 16 do 25 dnů cyklu užívejte 5-10 mg denně spolu s estrogenem, abyste zabránili relapsu. Podobné schéma se používá pro anovulační metroragii. U endometriózy lékaři předepisují 5 mg každý den v šestiměsíčním cyklu po dobu 5-25 dnů cyklu.

Podle pokynů lze přípravek Norkolut užívat ke zpoždění nástupu menstruace. Léčba začíná 8 dní před očekávaným obdobím a trvá 12 dní. Užívají se 2 tablety denně, což stačí ke zpoždění menstruace o 7-8 dní.

S menopauzou

Během menopauzy chybí ženskému tělu pohlavní hormony. Účinná látka přípravku Norkolut je nahrazuje, takže se příznaky snižují a zdravotní stav se stabilizuje. Během menopauzy lék ovlivňuje výstelku dělohy, eliminuje hyperplazii endometria. Standardní dávka je tableta denně, maximálně 30 mg denně. Lék je lepší užívat současně, zapít vodou bez žvýkání. Průběh léčby trvá až 5 měsíců. Příjem potravy neovlivňuje absorpci léku.

speciální instrukce

Návod k použití vám doporučuje věnovat pozornost přítomnosti zvláštních pokynů. Jedná se o následující pravidla:

 1. Před zahájením léčby byste měli vyloučit přítomnost maligních novotvarů, provést důkladné gynekologické, onkologické vyšetření, zkontrolovat mléčné žlázy.
 2. Pokud vynecháte pilulku, musíte ji užit co nejdříve a navíc použít nehormonální metody antikoncepce.
 3. Užívání přípravku Norkolut nemá vliv na schopnost obsluhovat stroje nebo řídit auto.
 4. Užívání léku během těhotenství je zakázáno, ale podle výzkumu náhodné užívání pilulek během nošení dítěte nevedlo k teratogenním účinkům, zhoršenému vývoji srdce a končetin plodu.
 5. Použití produktu po porodu snižuje produkci mléka a snižuje jeho ukazatele kvality.

Lékové interakce

Je také užitečné prostudovat si v pokynech část týkající se lékových interakcí. Některé kombinace jsou zakázány:

 1. Induktory jaterních enzymů mohou urychlit metabolismus norethiosteronu.
 2. Lék je kombinován s opatrností s hypoglykemickými léky, glukokortikosteroidy, perorálními antikoagulancii.
 3. Zakázané kombinace: s cimetidinem, barbituráty, rifampicinem, fenytoinem, jinými léky, které ovlivňují proces mikrosomální oxidace v játrech.

Vedlejší efekty

V případě předávkování lékem jsou možné projevy nevolnosti, vaginálního krvácení a zvracení. Je předepsána symptomatická léčba. Nežádoucí účinky přípravku Norkolut:

 • bolest hlavy;
 • trombóza, tromboembolismus;
 • napětí mléčných žláz;
 • dyspepsie, zvracení, nevolnost;
 • parestézie;
 • acyklické krvácení z pochvy;
 • zvýšení tělesné hmotnosti;
 • zvýšená únava;
 • periferní edém;
 • kožní vyrážka, alergie, svědění.

Kontraindikace

Norkolut se zpožděním menstruace, zpožděnou laktací je užíván s opatrností v případě bronchiálního astmatu, tromboembolismu nebo tromboflebitidy v anamnéze, chronického srdečního selhání, hyperlipidemie, epilepsie, onemocnění jater, arteriální hypertenze, mozkových poruch, migrény, selhání ledvin, křečí. Pokyn zdůrazňuje kontraindikace:

 • puberta;
 • opar;
 • přecitlivělost na složky kompozice;
 • rakovina prsu nebo podezření na ni;
 • obezita;
 • cukrovka;
 • maligní nádory ženských pohlavních orgánů;
 • anamnéza svědění nebo cholestatické žloutenky těhotných žen;
 • podezření nebo prokázané těhotenství, s výjimkou případů potratu;
 • krvácení z genitálního traktu neznámé příčiny;
 • žloutenka, akutní onemocnění jater, benigní nebo maligní nádory jater;
 • hyperbilirubinemie, cholestáza;
 • zhoršená funkce ledvin;
 • sklon k trombóze;
 • akutní tromboflebitida, tromboembolismus.

Podmínky prodeje a skladování

Norkolut je lék na předpis, který se po dobu pěti let uchovává při teplotě 15–30 stupňů mimo dosah dětí..

Chcete-li nahradit lék, můžete vybrat léky s podobným složením nebo účinkem. Tyto zahrnují:

 • Primolut-nor je hormonální tabletový přípravek obsahující norethistrenol.
 • Orgamethril - tablety progestagenu na bázi linestrenolu.
 • Pregnin je stimulátor ovulace ve formě roztoku obsahujícího ethisteron a progestogen.

Cena norkolutu

Tablety Norkolut si můžete koupit v lékárnách nebo přes internet za cenu, která závisí na cenové politice prodejce. Ceny v Moskvě budou:

RTG prsu nebo mamografie je nejdůležitější diagnostický postup při hledání nádorů a dalších stavů prsu. S jeho pomocí je možné identifikovat i drobné změny ve struktuře hrudních tkání, nárůst lymfatických uzlin a patologických ložisek, které dosud nebyly pociťovány.