Je možné pít nimesil s menstruací

Bolest v podbřišku, bolesti v celém těle, někdy dokonce nevolnost a zvracení - všechny tyto nepříjemné příznaky pociťuje jednou za měsíc 80% žen v reprodukčním věku. A všechny jsou způsobeny pouze jednou událostí - menstruací. Naštěstí farmaceutický průmysl nestojí na místě a vynalézá stále více nových léků, které, jak slibují reklamy, okamžitě zmírní jakoukoli bolest, včetně bolesti menstruační, přičemž ani jedna kapka nepoškodí jiné systémy těla.

Je to opravdu tak? Existují skutečně absolutně neškodné a 100% účinné léky proti bolesti? Pokusme se pochopit všechny tyto a související problémy a začneme s jednou z nejpopulárnějších drog současnosti. Takže Nimesil: pomáhá při bolestivých obdobích a jak to funguje na tělo jako celek, zjistíme dále.

Farmakologický účinek léčiva

Nimesil patří do nesteroidní protizánětlivé skupiny léčiv. Účinná látka léčiva, nimesulid, blokuje syntézu kyseliny arachidonové, čímž snižuje uvolňování prostaglandinů. Výsledkem je, že bolest je výrazně snížena. Nelze snížit ani protizánětlivý účinek tohoto léku. Proto se poměrně úspěšně používá ke snížení bolesti během regulace. Kromě toho Nimesil doporučuje:

 • jako součást terapie po gynekologických a chirurgických operacích;
 • s osteochondrózou, revmatismem a jinými chorobami této série;
 • pokud máte zubní a otorinolaryngologické problémy;
 • na urologické nemoci atd..

Jak používat Nimesil na bolestivá období

Bolestivé pocity během menstruace jsou většině žen známy. Jedná se o přirozený fyziologický proces, který se vysvětluje skutečností, že v této době se děloha stahuje. Stav můžete rychle normalizovat pomocí různých léků proti bolesti. Na doporučení gynekologů v této situaci je nejlepší užívat přípravek "Nimesil".

Nimesil na bolestivá období

Během menstruace může žena pociťovat bolest tak silnou, že zasahuje do jejího normálního života. Pokud taková situace nastane, nemusíte váhat, ale zastavit nepříjemné pocity pomocí drogy "Nimesil".

Tento lék je jedním z nejsilnějších analgetik, proto se nejčastěji volí během bolestivé menstruace. Po užití léku se stav ženy zlepší za pouhou čtvrt hodiny, čehož nelze dosáhnout použitím mnoha moderních analgetik. Účinek úlevy od bolesti bude trvat 6-7 hodin.

"Nimesil" je spolehlivý lék, který rychle zmírňuje nepohodlí. Ale navzdory dobrým recenzím o něm lékaři doporučují užívat lék společně s přípravkem "No-shpa" nebo "Baralgin". Tato kombinace zabrání některým vedlejším reakcím. Dobrého výsledku se dosáhne také kombinací přípravku „Nimesil“ s přípravkem „Analgin“ - bolest projde ještě rychleji a stěny žaludku a střev nebudou trpět.

Forma uvolňování léku a dávkování

Nimesil se dodává ve dvou formách - prášek a tablety. Pokud je lék předepsán ke zmírnění bolesti během menstruace, žena musí přísně dodržovat pravidla užívání. Jedna tableta nebo sáček prášku se zředí ve 100 ml horké vody a užívá se perorálně půl hodiny před jídlem.

Lék se rychle vstřebává do stěn zažívacího kanálu a po několika hodinách dosáhne maximální koncentrace v těle. Přípravek "Nimesil" zároveň nedráždí sliznice jako léky proti bolesti..

Pokud je bolest během menstruace velmi silná, můžete dávku léku zdvojnásobit. Toto rozhodnutí však musí být dohodnuto s lékařem, protože "Nimesil" může ve velkých dávkách vyvolat výskyt nežádoucích účinků.

U dospívajících by dávka přípravku "Nimesil" za den neměla překročit 200 mg, aby se zabránilo otravě těla. Rovněž se nedoporučuje užívat lék déle než 12-14 dní. Dívky, které začnou menstruovat v raném věku, by měly drogu nahradit jinými léky..

Kontraindikace

Před užitím přípravku Nimesil by žena měla určitě vyhledat radu odborníka. Droga má mnoho kontraindikací a je zakázána pro použití u některých chronických onemocnění.

Používání přípravku „Nimesil“ je kategoricky nemožné:

 • s diabetes mellitus;
 • pokud jste závislí na alkoholu nebo drogách;
 • se selháním ledvin nebo jater v jakékoli formě;
 • s bronchiálním astmatem;
 • pokud jsou v nose polypy;
 • s gastritidou, vředy a jinými gastrointestinálními chorobami;
 • jestliže má žena špatnou srážlivost krve;
 • za jakékoli porušení v práci kardiovaskulárního systému.

Existuje také riziko vzniku alergie na lék. Pokud žena dříve měla problémy po užití "kyseliny acetylsalicylové" nebo jiných protizánětlivých léků, je vhodné nahradit přípravek "Nimesil" jiným lékem.

Vedlejší efekty

"Nimesil" se dobře vyrovná s bolestí během menstruace, ale pokud je užíván, existuje možnost různých nežádoucích reakcí, zvláště pokud žena užila zvýšenou dávku léku.

Možné nežádoucí účinky:

 • změny v centrálním nervovém systému: závratě, pocit slabosti, podrážděnost, nespavost, migréna;
 • snížení krevního tlaku, stejně jako zvýšená srdeční frekvence;
 • projevy na kůži - svědění, pocení, podráždění;
 • poruchy trávicího systému, například nevolnost, bolest žaludku, zvracení, v obtížných situacích - krvácení;
 • ve vzácných případech je při analýze krve po užití Nimesilu pozorováno snížení hladiny erytrocytů a hemoglobinu a zvýšení eosinofilů, což naznačuje akutní alergickou reakci.

Pokud se po užití léku vyskytnou takové problémy, musíte si vypláchnout žaludek a poté si vzít „aktivní uhlí“ nebo jiný sorbent. Je nezbytně nutné, abyste byli vyšetřeni odborníkem, a pokud se objeví závažná forma nežádoucí reakce, zavolejte sanitku.

Analogy

V lékárně si můžete koupit různé analogy léku "Nimesil", které se od něj téměř neliší. Například léky „Nimesulid“ a „Nise“ obsahují stejnou účinnou látku a ve stejném množství. To znamená, že tělo bude mít stejný účinek..

Rozdíl mezi složením "Nemulex" a "Nimesil" je pouze v pomocné látce, dávka nimesulidu je identická. Léky fungují stejně dobře na menstruační bolesti, liší se pouze chutí.

Neméně účinné analogické léky:

 • Coxtral;
 • „Prolid“;
 • Aponil;
 • „Nimika“;
 • „Ameolin“;
 • "Nimegesic".

Je důležité si uvědomit, že neoprávněné předepisování jiného léku může způsobit negativní reakci těla. Proto předtím, než začnete užívat drogu podobnou přípravku Nimesil, musíte konzultovat lékaře.

Závěr

Přípravek "Nimesil" pomůže rychle zmírnit bolest během menstruace. Je však třeba si uvědomit, že se jedná o vážný a v některých případech nebezpečný lék, takže jeho použití by mělo probíhat pouze se souhlasem odborníka. Je snazší hledat jmenování léku od lékaře, než obnovit zdraví po negativních důsledcích užívání anestetika.

Je možné užívat drogu "Nimesil" s menstruací a jak?

V lékařské praxi se výrazná bolest během menstruace nazývá algomenarea a vyskytuje se u více než 50% žen. Aby se zabránilo takovéto patologii, odborníci doporučují svým pacientům velký výběr léků, včetně nimesilu na menstruaci..

Bolestivý syndrom s menstruačním krvácením negativně ovlivňuje fyzický a psychický stav pacientů. Ale ne všechny léky lze k úlevě od takové bolesti použít. Proč přesně nimesil doporučují odborníci dámám za přítomnosti podobných problémů?

Přečtěte si v tomto článku

Farmakologické vlastnosti

Nimesil je považován za výrazného zástupce nesteroidních protizánětlivých léků. Patří do rodiny sulfonamidů a díky blokádě uvolňování prostaglandinů v ženském těle účinně zmírňuje bolest.

Biologicky aktivní látkou dotyčného léčiva je nemisulid a ke zlepšení chuti a zvýšení rychlosti absorpce léčiva v gastrointestinálním traktu přidávají farmakologické společnosti do konečného produktu řadu specifických přísad..

Odborníci považují hlavní farmakologický účinek nimesilu za negativní a blokující účinek na syntézu kyseliny arachidonové. To vede ke snížení uvolňování prostaglandinů a ke snížení bolesti. Podobný účinek léku na tělo se používá, když se doporučuje, aby ženy používaly nimesil na bolestivé období.

Kromě toho je popsán mechanismus protizánětlivého účinku léčiva, který je usnadněn schopností léčiva zabránit tvorbě volných radikálů..

Kdy a jak lékaři doporučují používat nimesil

Dotyčný lék je široce používán ke snížení bolesti při různých patologických stavech. Nejčastěji se tento lék doporučuje:

 • Pokud pacientka podstoupila chirurgický nebo gynekologický zákrok, je do pooperační terapie zahrnut nimesil.
 • Různé traumatické patologie také vyžadují použití tohoto léku. U bursitidy, artritidy a dalších onemocnění kloubů se používá nejen analgetický účinek léku, ale také jeho vysoká protizánětlivá aktivita.
 • U pacientů s otorinolaryngologickými a zubními problémy je k dispozici široké pole aktivity nimesilu.
 • A samozřejmě dysmenorea. Výrazný bolestivý syndrom během menstruace, moderní medicína navrhuje léčbu výhradně nesteroidními protizánětlivými léky, z nichž nimesil je považován za jeden z nejúčinnějších a nejbezpečnějších.

Nelze však říci, že tento léčivý přípravek je všelékem pro ženy s menstruačními problémy. Stejně jako většina nesteroidních protizánětlivých léků má i nimesil své vlastní kontraindikace a vedlejší účinky..

Možné vedlejší reakce

Nejčastěji, pokud používáte nimesil k měsíční bolesti, jsou možné následující vedlejší patologické projevy:

 • Na straně gastrointestinálního traktu ženy často zaznamenávají nevolnost, zvracení a bolesti břicha. Někdy se situace může zhoršit vývojem žaludečního nebo střevního krvácení.
 • Kardiovaskulární systém může reagovat na použití tohoto léku snížením krevního tlaku, tachykardií a ve vzácných případech nepravidelným srdečním rytmem..
 • Centrální nervový systém také trpí poměrně často. S takovou patologií si ženy mohou stěžovat na závratě, bolesti hlavy, ospalost a apatii..
 • Nesteroidní protizánětlivé léky mohou způsobit změny v krevních testech. Odborníci berou na vědomí možnost vzniku anémie, eozinofilie, výrazného zvýšení jaterních funkčních testů.

Kromě různých vedlejších účinků dochází často k předávkování lékem pacienty, protože žena se snaží maximalizovat úlevu od bolesti a překračuje povolenou dávku. V tomto případě budou hlavní příznaky pozorovány z gastrointestinálního traktu, protože léčivo díky svým farmaceutickým vlastnostem působí primárně na stěny žaludku a střev.

Ve většině případů nedojde ke krvácení a příznaky jsou omezeny na zvracení, bolest žaludku, ospalost a pokles krevního tlaku. Nimesil nemá žádná speciální antidota a první pomoc spočívá v mytí žaludku, užívání aktivního uhlí a okamžitém vyhledání kvalifikované lékařské pomoci..

Doporučujeme vám přečíst si článek o léku MIG na menstruaci. Z toho se dozvíte o účinku léku a indikacích k jeho použití, kontraindikacích a možných vedlejších účincích, účinnosti při bolestivé menstruaci.

Krátký seznam kontraindikací

Když žena začne užívat nimesil během menstruace, musí se nejprve poradit s lékařem. Tam jí bude jistě řečeno, že tento lék je kontraindikován pro použití u velkého počtu pacientů s různými chronickými onemocněními. Tento seznam obsahuje:

 • Nemoci gastrointestinálního traktu. Pokud má pacient chronickou gastritidu nebo má v anamnéze žaludeční vřed, je tento lék kontraindikován ke snížení bolesti.
 • Je přísně zakázáno používat nimesil pro lidi trpící jaterní nebo renální insuficiencí v jakékoli formě.
 • Tento lék je také zakázán u pacientů s poruchami systému srážení krve. Jakékoli krvácení je přímou kontraindikací k použití nimesilu..
 • Jak bylo uvedeno výše, tento lék nepříznivě ovlivňuje práci kardiovaskulárního systému, proto je kontraindikován u žen trpících takovými poruchami..

A samozřejmě je třeba pamatovat na možnost vzniku závažných alergických reakcí na užívání tohoto léku. Pokud pacient již měl problémy s užíváním nesteroidních protizánětlivých léků nebo kyseliny acetylsalicylové, je lepší upustit od nimesilu.

Nimesil na bolestivá období

Tento lék má mnoho výhod oproti analgetikům. Nejprve odborníci upozorňují, že pokud pijete nimesil, má prášek téměř okamžitý analgetický účinek během menstruace. To je způsobeno skutečností, že po 10-15 minutách dosáhne koncentrace léčiva v krevní plazmě pacienta téměř 75% maximální dávky.

Tato schopnost nimesilu rychle se vstřebávat vám umožňuje zmírnit silné bolesti během menstruace po dobu 5 až 8 hodin, což je pro většinu moderních analgetik nepřístupné. Samozřejmě zde nemluvíme o narkotických analgetikách..

Když se u žen objeví otázka, zda nimesil pomáhá při menstruaci, bude odpověď samozřejmě pouze pozitivní. Jedná se o jeden z nejspolehlivějších způsobů řešení bolesti v době menstruace..

Většina odborníků však vzhledem k vedlejším účinkům tohoto léku nedoporučuje nechat se unést monoterapií, ale kombinovat užívání nesteroidních protizánětlivých léků s jinými léky. V tomto případě je nejvhodnější baralgin nebo no-shpa. Dobrého účinku lze dosáhnout současným použitím nimesilu a analginu. Úleva od syndromu bolesti s takovou léčbou bude rychlejší a sníží se negativní účinek nimesilu na stěny žaludku a střev..

Podívejte se na video o příčinách bolestivých období:

Náklady na drogu

V moderní síti lékáren tento lék zastupují hlavně němečtí a španělští výrobci. Maloobchodní cena v Ruské federaci se pohybuje od 500 do 800 rublů, v závislosti na regionu. Na území Ukrajiny jsou náklady na nimesil ve většině lékáren 220–250 hřiven za balíček 30 sáčků.

Užívání drogy by nemělo probíhat bez dohledu lékaře. Nimesil má vynikající účinek na zmírnění bolesti během menstruace. Zároveň je to poměrně závažná a nebezpečná droga. Je lepší vyhledat odbornou pomoc, než léčit následky neoprávněného užívání nesteroidních protizánětlivých léků.

Nimesil na měsíční bolest

Nimesil - co pomáhá, indikace pro přijetí

Pozornost! Samoléčba může být pro vaše zdraví nebezpečná.

Nimesil je účinný protizánětlivý prostředek ze skupiny NSAID, který umožňuje v krátké době snížit intenzitu bolesti různé povahy. Lék je dobře snášen a málokdy způsobuje vedlejší účinky. Musíte vědět, z čeho Nimesil pomáhá, abyste jej mohli úspěšně použít v případech, kdy se náhle objeví bolest nebo horečka.

Co pomáhá prášku Nimesil

Aktivní složkou v prášku je nimesulid.

Další komponenty:

 • kyselina citrónová, použitá jako konzervační látka;
 • maltodextrin, což je zahušťovadlo;
 • pomerančová příchuť a sacharóza, což zlepšuje chuť nápoje;
 • Ketomakrogol, který zlepšuje vstřebávání.

Nimesil má na krátkou dobu analgetické a antipyretické účinky. Lék navíc snižuje zánět. Tato kombinace vlastností umožňuje použití léku ke stabilizaci stavu u mnoha nemocí..

Nimesil lze považovat za sanitku pro syndrom akutní bolesti jakékoli etiologie. Zejména užíváním léku můžete rychle stabilizovat stav v případě bolesti zubů nebo bolesti hlavy..

Indikace pro použití

Návod k použití obsahuje seznam nemocí, u nichž je léčba indikována k přijetí. To vám umožní okamžitě pochopit, z čeho Nimesil pomáhá. Je však důležité si uvědomit, že je nutné přesně dodržovat dávkování a vzít v úvahu stávající kontraindikace.

Na bolest zubů

Nimesil pomáhá zmírnit bolesti zubů v co nejkratším čase. S jeho pomocí můžete snížit intenzitu akutní a náhlé bolesti a pak naléhavě navštívit zubaře. Nimesil pomáhá zmírnit bolest, ke které dochází po jakýchkoli zubních zákrocích, zejména po extrakci zubu.

Používá se také pro jiné patologické stavy ústní dutiny:

 • gingivitida, když dojde k zánětu dásní;
 • paradentóza spojená se zánětem periodontálních tkání;
 • stomatitida, charakterizovaná zánětem ústní sliznice;
 • kousací zub moudrosti.

S bolestí hlavy

Nimesil pomáhá při mírné bolesti. Předepisuje se po nehodách, nárazech a úrazech hlavy. Zpravidla stačí jedna dávka léku k úlevě od bolesti hlavy. V případě potřeby je možné pozastavení užívat maximálně dvakrát denně. Pokud se bolest objeví znovu, je nutné se poradit s lékařem..

S menstruací (menstruační bolest)

S bolestivými menstruacemi Nimesil pomáhá téměř okamžitě. Analgetický účinek léku trvá 5-8 hodin. To je zpravidla dost pro to, aby se tělo znovu postavilo a stát se stabilizoval..

Ve většině případů tedy musí být lék užit jednou..

Pokud jsou bolesti pozorovány po celou dobu menstruace, mohou být neustále odstraněny tímto lékem, protože podle pokynů k použití je možné je užít do 14 dnů.

Na nachlazení a chřipku

Při nachlazení a chřipce Nimesil pomáhá stabilizovat stav pacienta. S jeho pomocí je možné snížit horečku a zmírnit horečku. Protizánětlivé vlastnosti léčiva snižují ucpání nosu a slzení očí. Důležitým rysem léku je, že je schopen se hromadit v těle, což znamená, že terapeutický účinek se časem zvyšuje..

Při zvýšených teplotách

Nimesil je obecně účinný, když se teploty blíží 38 ° C. Vyšší sazby vyžadují užívání silnějších drog.

Ale velmi často, například při akutních respiračních virových infekcích, se doporučuje snížit teplotu pouze tehdy, když stoupne nad 38,5 ° С.

Proto je před použitím Nimesilu jako antipyretikum nutné diagnostikovat onemocnění.

Na bolest a zánět

Protože Nimesil patří mezi nesteroidní protizánětlivé léky a má výrazné analgetické vlastnosti, je předepsán k léčbě různých zánětů. Zejména se lék používá při komplexní terapii artrózy a jiných onemocnění pohybového aparátu. Lék eliminuje křeče, odstraňuje otoky a snižuje intenzitu bolesti.

Nimesil během těhotenství a kojení

Návod k použití se zaměřuje na skutečnost, že Nimesil je v těhotenství kontraindikován. To je způsobeno skutečností, že laboratorní studie prováděné na zvířatech zjistily narušení vývoje plodu..

Vzhledem k tomu, že silná bolest může také představovat hrozbu pro těhotenství, může lékař ve vzácných případech povolit jednorázové použití přípravku Nimesil ve druhém trimestru.

V prvním a třetím trimestru je užívání drogy přísně zakázáno..

V raných fázích může lék způsobit anomálie ve vývoji důležitých životně důležitých systémů u plodu:

 • kardiovaskulární;
 • močový;
 • respirační.

Ve třetím trimestru lék snižuje kontraktilitu dělohy, což oslabuje kontrakce a vede k prodlouženému porodu. Kromě toho existuje riziko závažného krvácení během porodu..

Je možné dát Nimesil dětem

Nimesil je možné používat k léčbě dětí až po 12 letech. Je předepsán k úlevě od syndromu bolesti různé etiologie. Denní dávka by neměla přesáhnout dva sáčky. Je povoleno používat Nimesil nejdéle 5 dní. Jako antipyretikum se lék nepoužívá k léčbě dětí.

Kontraindikace pro použití

Nimesil má mnoho kontraindikací, které je třeba dodržovat, aby se vyloučily nebezpečné komplikace. Celý seznam je uveden v návodu k použití..

Je nutné si uvědomit, že za přítomnosti patologických stavů trávicího a kardiovaskulárního systému je třeba drogu opustit. Nesmíme zapomínat, že zákaz se vztahuje na těhotenství a dětství..

Léčba přípravkem je kontraindikována v případě individuální nesnášenlivosti účinné látky nebo pomocných složek.

Je důležité vyhnout se předávkování a dlouhodobému užívání léku. Zjevnými příznaky předávkování jsou nevolnost a zvracení. V závažných případech může Nimesil vyvolat žaludeční krvácení. Při dlouhodobém užívání léku se mohou objevit poruchy nervového systému. To se může projevit bolestmi hlavy, ospalostí a úzkostí..

Jak užívat drogu

Nimesil se prodává ve formě prášku, který je balen v sáčcích. Tato dávka je jednorázová. Pro použití se z prášku připraví suspenze. K tomu je chován ve sklenici teplé vody..

Roztok má příjemnou pomerančovou chuť. Denní dávka jsou 2 sáčky. U dospělých může být pro zvláštní indikace povolena další dávka..

Průběh léčby je zvolen individuálně, ale neměl by překročit 14 dní.

na toto téma

Nimesil pro menstruační bolesti

Každá žena čelí měsíčním problémům, jako jsou menstruace. V této době dochází v těle k mnoha změnám, které způsobují určité nepohodlí..

Mezi takové jevy patří bolestivá, nepříjemná bolest. Spravedlivé pohlaví proto velmi často používá Nimesil k menstruaci.

Rychle a spolehlivě se s tímto problémem vyrovná, vrátí ženě pozitivní emoce a zmírní bolest.

Vlastnosti léčivého přípravku

Nimesil je anestetikum, které patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků, rodiny sulfonamidů. Má poměrně výrazný terapeutický účinek, a proto je populární mezi ženskou populací. Díky schopnosti rychle potlačit prostaglandiny bolest zmizí během několika minut.

Aktivní složkou obsaženou v předkládaném přípravku je nimesulid. Spolu s dalšími přísadami rychle proniká do gastrointestinálního traktu a má požadovaný účinek.

Pokud vezmeme v úvahu patogenezi působení tohoto léku, pak můžeme říci, že ovlivňuje syntézu kyseliny arachidonové. V důsledku toho klesá uvolňování prostaglandinů v ženském těle a snižuje se bolest.

Proto se Nimesil používá při silných bolestech během menstruačního cyklu..

Nežádoucí účinky

V případě použití léku ke zmírnění bolesti během menstruace jsou možné některé nežádoucí reakce:

 • Dyspeptické reakce z gastrointestinálního traktu, jako je nevolnost, zvracení, bolest, případně krvácení;
 • Na straně srdce jsou možné takové změny, jako je zvýšená srdeční frekvence nebo snížený tlak;
 • Centrální nervový systém také prochází některými změnami. Bolest hlavy, závratě a astenický syndrom typické při užívání výše uvedeného léku;
 • Pokud jsou prováděny krevní testy, můžete si všimnout snížení hladiny hemoglobinu, červených krvinek, zvýšení eozinofilů a změny jaterních testů.

Je třeba poznamenat, že pro zvýšení farmakologického účinku se ženy uchylují k užívání dávky léku nad rámec normy. To vede k předávkování těla, v reakci na to reaguje změnami v zažívacím traktu a srdci. Aby se zabránilo rozvoji komplikací, je nutné propláchnout žaludek, vzít aktivní uhlí a poradit se s odborníkem.

Kontraindikace

Než začnete užívat jakýkoli lék, měli byste se poradit se svým lékařem. Je to on, kdo bude dávat doporučení, mluvit o pravidlech přijetí a vedlejších účincích..

 • V případě gastritidy, vředů nebo jiných onemocnění gastrointestinálního traktu je lék kontraindikován, protože jeho užívání pouze zhorší situaci;
 • V případě onemocnění ledvin a jater je užívání Nimesilu také kontraindikováno;
 • Pokud existují poruchy systému srážení krve. Mezi vlastnosti Nimesilu patří provokace krvácení;
 • Ženy se srdečními potížemi také nemohou užívat navrhovaný lék.

Také nikdo nezrušil vývoj alergií, takže pokud máte takovou reakci na nesteroidní protizánětlivé léky, měli byste je přestat užívat. Těhotné, kojící ženy by také měly zapomenout na užívání tohoto léku..

Aplikace na bolestivá období

Prezentovaná droga je poměrně silné analgetikum, proto u mnoha žen volba padá na něj..

Pokud pijete tento lék na menstruační křeče, můžete se ho zbavit za 15 minut. Doba působení léku je 5-8 hodin.

Právě tato vlastnost přitahuje ženy a nutí je k nákupu této drogy, protože ne každé analgetikum se může rychle a trvale zbavit bolesti.

Je třeba poznamenat, že lék lze opít 2 dny před nástupem menstruace. V této situaci žena mnohem snáze přenese očekávané období..

Navzdory mnoha pozitivním vlastnostem a recenzím o tomto léku doporučují lékaři jeho užívání v kombinaci s jinými léky. Mohou být no-shpa a baralgin. Tato kombinace poskytne rychlý a spolehlivý účinek a ušetří vás před mnoha vedlejšími reakcemi a komplikacemi..

Nimesil je prášek. Množství této drogy je 30 sáčků v jednom balení. Cena tohoto léku je 220-250 hřiven, v Rusku je jeho cena 500-800 rublů. Rozdíl závisí na regionu, ve kterém se prodává. Nimesil vyrábí španělské a německé farmaceutické společnosti.

Nimesil je poměrně silná a vysoce kvalitní droga. Před použitím jej však musíte konzultovat s lékařem, protože jeho účinek může být negativní..

Mohu pít Nimesil na menstruační bolesti? Je možné pít nimesil s menstruací

Menstruace je měsíční proces čištění ženského těla, během kterého dívky krvácejí z pochvy.

První den menstruace (regulace) je považován za začátek menstruačního cyklu..

Během menstruace se myocyty dělohy začínají chaoticky stahovat, křeče cév, v důsledku čehož je narušen normální trofismus tkáně. Všechny tyto faktory vyvolávají vývoj syndromu bolesti..

Za měsíc se pohlavní orgán připraví na oplodnění vajíčka, endometrium je pokryto kapilárami, které by při koncepci měly poskytovat trofismus embrya.

Intenzivní bolest během menstruace se často vyskytuje na pozadí následujících patologií:

 • mimoděložní těhotenství;
 • hormonální nerovnováha;
 • zhoršená syntéza progesteronu;
 • myom;
 • endometritida;
 • ooforitida;
 • polypy endometria;
 • adenomyóza;
 • ovariální cysta.

Druhy onemocnění

Silná bolest během menstruace často naznačuje zdravotní problém..

Může se projevovat různými způsoby:

 • nespavost;
 • Deprese;
 • změny nálady;
 • silná únava;
 • bolest hlavy;
 • nepohodlí v oblasti srdce;
 • nervozita;
 • otok;
 • bolestivé břicho;
 • bolest dolní části zad;
 • přecitlivělost mléčných žláz;
 • dysfunkce trávicího systému (průjem, plynatost, zácpa atd.).

Nejčastěji je silná bolest během menstruace pozorována u pacientů ve věku 13 až 35 let.

Mechanismus účinku léku a jeho účinnost

Nimesil má analgetické, protizánětlivé, antipyretické a antirevmatické účinky. Hlavní účinnou látkou léčiva je nimesulid. Nimesil ovlivňuje různé tělesné systémy. Blokuje receptory bolesti a inhibuje přenos impulsů do mozku.

Účinnost Nimesilu během menstruace je vysvětlena následujícími faktory:

 • pokles koncentrace histaminu a prostaglandinů v krvi;
 • optimalizace fungování glukokortikoidových receptorů;
 • blokování tvorby reaktivních forem kyslíku v buňkách různých tkání.

Nimesil pro měsíční bolest je poměrně účinný prostředek, který reguluje hladinu prostaglandinů v těle. Chemická struktura a biologické působení těchto sloučenin je velmi podobné hormonům adenohypofýzy. Tyto bioaktivní látky aktivují kontrakci hladkého svalstva, proto se u spravedlivého pohlaví vyskytují spasmodické bolesti..

Na pozadí menstruace je často pozorována bolest břicha. To je způsobeno akumulací přebytečné tekutiny v těle. Nimesil pomáhá zbavit se těchto příznaků bolestivých období. Stimuluje odstraňování přebytečné vody z těla.

Nimesil pro bolestivá období aktivně neutralizuje volné radikály (peroxid vodíku, lipoperoxid, hydroxid, superoxidový aniontový radikál), které vyvolávají destrukci buněčných membrán a rozvoj intoxikace.

Interakce nimesilu s glukokortikoidovými receptory v kombinaci s inhibicí produkce prostaglandinů má výrazný protizánětlivý účinek. Z tohoto důvodu se Nimesil často používá v gynekologii, zejména k úlevě od bolesti během menstruace..

Dávkování a forma uvolňování léku

Nimesil je dostupný ve formě prášku a tablet. Během menstruace je pití Nimesilu povoleno, pokud pacient dodržuje pokyny k použití a doporučení lékaře.

Vezměte Nimesil proti bolesti během menstruace 20-30 minut před jídlem. Pro menstruaci by měl být balíček Nimesil zředěn v půl sklenici teplé vody a vypit. Lék chutná dobře a má citrusovou vůni.

Nimesil s menstruací dobře tlumí bolest a snižuje teplotu.

Lék se rychle vstřebává do zažívacího kanálu, maximální koncentrace v krvi se dosáhne 2-3 hodiny po požití. Odpověď na plazmatické bílkoviny je 97%.

Nimesil snadno překonává histohematogenní bariéry. Poločas rozpadu Nimesilu je asi 4-5 hodin. Všechna časná IVC léčiva měla negativní účinek na žaludeční sliznici.

Nimesil nenarušuje práci sliznic.

Při silné bolesti je povoleno zdvojnásobit dávku léku. Musí však být dohodnuto s lékařem, protože Nimesil v maximálních dávkách může vykazovat nežádoucí účinky. Pokud během léčby přípravkem Nimesil nedojde k žádnému terapeutickému výsledku, je lepší jej odmítnout.

Pití Nimesilu s menstruací v dospívání je nutné v dávce 200 mg denně. Neměli byste překročit uvedené dávkování, protože je možná intoxikace těla.

Odborníci také nedoporučují používat Nimesil déle než dva týdny, u pacientů s bolestivou menstruací to však není příliš důležité. Dívky, které čelí předčasné menstruaci, by měly opustit Nimesil a nahradit ho jinými léky.

Aby se zabránilo vzniku silné bolesti, někteří lékaři doporučují pít Nimesil několik dní před nástupem menstruace..

Vedlejší efekty

Nimesil během menstruace extrémně zřídka způsobuje vedlejší účinky, ale nelze vyloučit pravděpodobnost jejich výskytu.

Možné nežádoucí účinky:

 • vyrážky na kůži;
 • svědění;
 • porucha srážení krve;
 • trombocytopenie;
 • anémie;
 • nervozita;
 • závrať;
 • hyperkalemie;
 • vzácné močení;
 • problémy se zrakem;
 • krvácení z dásní;
 • bronchospazmus.

Před podáním léku musí být pacient přesvědčen, že etiologie bolesti je spojena přesně s menstruací, a nikoli s jinými patologiemi. Jinak Nimesil problém jen prohloubí..

Analogy

Nimesil pomáhá při menstruačních bolestech. V některých případech může být nahrazen analogy. Je žádoucí, aby všechny léky předepisoval lékař..

Na menstruaci můžete použít následující léky:

 • Actasulide;
 • Prolid;
 • Coxtral;
 • Novolid;
 • Anonil;
 • Nise;
 • Aulin;
 • Nimica.

Nimesil je účinný lék na odstranění nepříjemných příznaků spojených s menstruací. Nekontrolovaný příjem léku však může vést k rozvoji různých komplikací, proto je před použitím nutné poradit se s lékařem..

Návod k použití

V případě křečí a bolestí v podbřišku během menstruace je nutné užívat jeden sáček přípravku "Nimesil" dvakrát denně. Obvykle je tato dávka dostatečná k úlevě od všech nepříjemných příznaků u žen v těchto obtížných dnech. Pokud po konzumaci jednoho sáčku bolest zmizí, je lepší se na ni omezit. Další dávku léku můžete užít až poté, co se objeví malátnost..

Pokud máte obavy ze zánětu vedlejších nosních dutin, zánětu středního ucha, nachlazení nebo jiného závažného onemocnění, měli byste se poradit o dávkování a dávkovacím režimu s lékařem.

V návodu k použití je uvedeno, že použití prášku Nimesil po dobu delší než dva týdny je zakázáno..

V opačném případě může tento léčivý přípravek způsobit obrovské množství vedlejších účinků, které způsobí další patologické stavy a poruchy fungování těla..

Aby se léčivo dobře vstřebávalo v žaludku, obsah balení se rozpustí v teplé vodě. Díky tomu začne prášek působit téměř okamžitě po vstupu do lidského těla..

Popis léku Nimesulid

Jak bylo uvedeno výše, Nimesulid patří do skupiny NSAID. Vyrábí se ve formě prášku, tablet, gelů, čípků, mastí a sirupů, což umožňuje aplikaci lokálně, externě a interně, aby se zbavil zánětlivého procesu.

Nimesulid působí velmi rychle: po 20 minutách má člověk pocit, že bolest pomine. Zároveň byste měli vědět, že nejvýraznější analgetický účinek má Nimesulidový prášek, vyráběný pod názvem Nimesil.

Nimesulid je také schopen snížit teplo. Zde však lékaři důrazně nedoporučují užívání antipyretických léků, pokud teplota nestoupne nad 38,5 stupňů.

Přečtěte si: Nejúčinnější lék na bolest v krku: TOP-3

Až do tohoto limitu samotné tělo bojuje s teplotou, takže ho nemusíte okamžitě srazit. Mimochodem, toto doporučení platí zejména pro matky, které při nízkých teplotách začnou plnit děti pilulkami..

Je důležité si uvědomit, že nimesulid zmírňuje pouze příznaky a neléčí základní onemocnění. Pokud vás bolí zuby, můžete si až do doby, než půjdete k lékaři, vzít pilulku na záchranu života. Stále však musíte navštívit zubaře, protože bolest zubů je zpravidla způsobena kazem, který je třeba léčit.

Nimesulid je předepsán pro:

 • artritida a osteoartritida
 • myalgie (bolest svalů)
 • modřiny, podvrtnutí
 • burzitida
 • bolestivá období
 • bolesti hlavy
 • ischias atd.

Seznam indikací tím nekončí a lze u něj pokračovat u dalších onemocnění, která jsou doprovázena bolestí, zánětem a teplotou..

Lék by měl předepisovat výhradně ošetřující lékař, i když je prodáván v lékárnách bez lékařského předpisu. To nakonec neznamená, že je samoléčba přípustná..

Nimesil proti bolesti během menstruace

Jak bylo uvedeno výše, tento lék je silným analgetikem. Mnoho žen si proto vybírá Nimesil jako nejlepšího pomocníka při menstruačních bolestech. Je to opravdu efektivní a zmírní bolest za pouhých 15 minut, působí po dobu 6-8 hodin. Ještě lépe, začněte to brát pár dní před regulací, abyste snáze vydrželi nepříjemné období..

Nimesulid s menstruací může být opilý

Droga Nimesulid je široce známá u většiny lidí bez ohledu na jejich věk a pohlaví. Jeho účelem je zmírnit bolest, která se může objevit při různých onemocněních. Podívejme se, jak tento léčivý přípravek funguje a jak bezpečný je pro lidské zdraví..

Nesteroidní protizánětlivé léky - co to je?

Velmi často mezi drogami slyšíme záhadnou zkratku NSAID. Co je to za skupinu drog, která se v poslední době tak rozšířila?

Všechny nesteroidní protizánětlivé léky musí mít tři účinky: antipyretické, analgetické a protizánětlivé.

Současně existuje klasifikace NSAID podle jejich chemické struktury a povahy činnosti..

NSAID kyseliny:

 • Pyrazolidiny (fenylbutazon)
 • Deriváty kyseliny fenyloctové (aceklofenak a diklofenak)
 • Salicyláty (diflunisal a aspirin)
 • Oxikamy (tenoxikam, piroxikam, meloxikam a lornoxikam)
 • Deriváty kyseliny indoloctové (sulindac, indomethacin a etodolac)
 • Deriváty kyseliny propionové (naproxen, ibuprofen, flurbiprofen a ketoprofen)

Nekyselá NSAID:

 • Sulfonamidové deriváty (rofecoxib, nimesulid a celecoxib)
 • Alkanony (nabumeton)

Vědci poznamenávají, že NSAID mají řadu vedlejších účinků a především ničí stěny žaludku, což vede ke vzniku vředů. Ke snížení tohoto konkrétního vedlejšího účinku se doporučuje užívat omeprazol společně s NSAID..

Popis léku Nimesulid

Jak bylo uvedeno výše, Nimesulid patří do skupiny NSAID. Vyrábí se ve formě prášku, tablet, gelů, čípků, mastí a sirupů, což umožňuje aplikaci lokálně, externě a interně, aby se zbavil zánětlivého procesu.

Nimesulid působí velmi rychle: po 20 minutách má člověk pocit, že bolest pomine. Zároveň byste měli vědět, že nejvýraznější analgetický účinek má Nimesulidový prášek, vyráběný pod názvem Nimesil.

Nimesulid je také schopen snížit teplo. Zde však lékaři důrazně nedoporučují užívání antipyretických léků, pokud teplota nestoupne nad 38,5 stupňů.

Až do tohoto limitu samotné tělo bojuje s teplotou, takže ho nemusíte okamžitě srazit. Mimochodem, toto doporučení platí zejména pro matky, které při nízkých teplotách začnou plnit děti pilulkami..

Je důležité si uvědomit, že nimesulid zmírňuje pouze příznaky a neléčí základní onemocnění. Pokud vás bolí zuby, můžete si až do doby, než půjdete k lékaři, vzít pilulku na záchranu života. Stále však musíte navštívit zubaře, protože bolest zubů je zpravidla způsobena kazem, který je třeba léčit.

Droga Nimesulid a recenze o ní

Co říkají lidé o Nimesulidu? Kupodivu, ale většina recenzí je pozitivní. A to je spojeno, jak bylo uvedeno výše, s téměř okamžitým účinkem. Kdokoli sní o pilulce, která v krátké době zastaví bolest?

Nimesulid navíc působí po dobu 7-8 hodin, což je také nespornou výhodou..

Mnoho dobrých recenzí zanechávají dívky, kterým droga pomohla se silnou bolestí během menstruace. To je samozřejmě dobré, ale pokud je každé období doprovázeno bolestivými pocity, ze kterých chcete vylézt na strop, pak s reprodukčním systémem něco není v pořádku a měli byste navštívit gynekologa.

Přirozeně, v prvních hodinách (alespoň první den) menstruace se v každém případě objeví bolest. Pokud je však přítomen v jiné dny, nezapomeňte se vyšetřit.

Co se týče vedlejších účinků nimesulidu, často se cítí, pouze pokud člověk lék užívá po dlouhou dobu..

V ostatních případech, jednorázově, pokud pijete Nimesulid s Omeprazolem, můžete se alespoň vyhnout žaludečním problémům.

Skupina NSAID, zejména lék Nimesulid, má tedy své vlastní charakteristiky použití, kontraindikace a vedlejší účinky. Proto se těmito léky nemusíte nechat unést, jinak byste si mohli poškodit tělo..

Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter a řekněte nám to.

Je možné pít nimesil s menstruací

Bolest v podbřišku, bolesti v celém těle, někdy dokonce nevolnost a zvracení - všechny tyto nepříjemné příznaky pociťuje jednou za měsíc 80% žen v reprodukčním věku. A všechny jsou způsobeny pouze jednou událostí - menstruací..

Naštěstí farmaceutický průmysl nestojí na místě a vynalézá stále více nových léků, které, jak slibují reklamy, okamžitě zmírní jakoukoli bolest, včetně bolesti menstruační, přičemž ani jedna kapka nepoškodí jiné systémy těla.

Je to opravdu tak? Existují skutečně absolutně neškodné a 100% účinné léky proti bolesti? Pokusme se pochopit všechny tyto a související problémy a začneme s jednou z nejpopulárnějších drog současnosti. Takže Nimesil: pomáhá při bolestivých obdobích a jak to funguje na tělo jako celek, zjistíme dále.

Farmakologický účinek léčiva

Nimesil patří do nesteroidní protizánětlivé skupiny léčiv. Účinná látka léčiva, nimesulid, blokuje syntézu kyseliny arachidonové, čímž snižuje uvolňování prostaglandinů.

Výsledkem je, že bolest je výrazně snížena. Nelze snížit ani protizánětlivý účinek tohoto léku. Proto se poměrně úspěšně používá ke snížení bolesti během regulace.

Kromě toho Nimesil doporučuje:

 • jako součást terapie po gynekologických a chirurgických operacích,
 • s osteochondrózou, revmatismem a jinými chorobami této série,
 • pokud existují zubní a otorinolaryngologické problémy,
 • na urologické nemoci atd..

Přečtěte si více: Umístění pijavic na křížovou kost

Podívejte se na toto video

Samozřejmě nelze tvrdit, že Nimesil je všelékem na dysmenoreu (bolestivý syndrom během menstruace) nebo bolest způsobenou jinými důvody. Vzhledem k jeho účinku na stěny žaludku a střev je třeba lék užívat opatrně..

Je možné užívat drogu "Nimesil" s menstruací a jak?

V lékařské praxi se výrazná bolest během menstruace nazývá algomenarea a vyskytuje se u více než 50% žen. Aby se zabránilo takovéto patologii, odborníci doporučují svým pacientům velký výběr léků, včetně nimesilu na menstruaci..

Bolestivý syndrom s menstruačním krvácením negativně ovlivňuje fyzický a psychický stav pacientů. Ale ne všechny léky lze k úlevě od takové bolesti použít. Proč přesně nimesil doporučují odborníci dámám za přítomnosti podobných problémů?

Farmakologické vlastnosti

Nimesil je považován za výrazného zástupce nesteroidních protizánětlivých léků. Patří do rodiny sulfonamidů a díky blokádě uvolňování prostaglandinů v ženském těle účinně zmírňuje bolest.

Biologicky aktivní látkou dotyčného léčiva je nemisulid a ke zlepšení chuti a zvýšení rychlosti absorpce léčiva v gastrointestinálním traktu přidávají farmakologické společnosti do konečného produktu řadu specifických přísad..

Odborníci považují hlavní farmakologický účinek nimesilu za negativní a blokující účinek na syntézu kyseliny arachidonové. To vede ke snížení uvolňování prostaglandinů a ke snížení bolesti. Podobný účinek léku na tělo se používá, když se doporučuje, aby ženy používaly nimesil na bolestivé období.

Kromě toho je popsán mechanismus protizánětlivého účinku léčiva, který je usnadněn schopností léčiva zabránit tvorbě volných radikálů..

Kdy a jak lékaři doporučují používat nimesil

Dotyčný lék je široce používán ke snížení bolesti při různých patologických stavech. Nejčastěji se tento lék doporučuje:

 • Pokud pacientka podstoupila chirurgický nebo gynekologický zákrok, je do pooperační terapie zahrnut nimesil.
 • Různé traumatické patologie také vyžadují použití tohoto léku. U bursitidy, artritidy a dalších onemocnění kloubů se používá nejen analgetický účinek léku, ale také jeho vysoká protizánětlivá aktivita.
 • U pacientů s otorinolaryngologickými a zubními problémy je k dispozici široké pole aktivity nimesilu.
 • A samozřejmě dysmenorea. Výrazný bolestivý syndrom během menstruace, moderní medicína navrhuje léčbu výhradně nesteroidními protizánětlivými léky, z nichž nimesil je považován za jeden z nejúčinnějších a nejbezpečnějších.

Nelze však říci, že tento léčivý přípravek je všelékem pro ženy s menstruačními problémy. Stejně jako většina nesteroidních protizánětlivých léků má i nimesil své vlastní kontraindikace a vedlejší účinky..

Možné vedlejší reakce

Nejčastěji, pokud používáte nimesil k měsíční bolesti, jsou možné následující vedlejší patologické projevy:

 • Na straně gastrointestinálního traktu ženy často zaznamenávají nevolnost, zvracení a bolesti břicha. Někdy se situace může zhoršit vývojem žaludečního nebo střevního krvácení.
 • Kardiovaskulární systém může reagovat na použití tohoto léku snížením krevního tlaku, tachykardií a ve vzácných případech nepravidelným srdečním rytmem..
 • Centrální nervový systém také trpí poměrně často. S takovou patologií si ženy mohou stěžovat na závratě, bolesti hlavy, ospalost a apatii..
 • Nesteroidní protizánětlivé léky mohou způsobit změny v krevních testech. Odborníci berou na vědomí možnost vzniku anémie, eozinofilie, výrazného zvýšení jaterních funkčních testů.

Kromě různých vedlejších účinků dochází často k předávkování lékem pacienty, protože žena se snaží maximalizovat úlevu od bolesti a překračuje povolenou dávku. V tomto případě budou hlavní příznaky pozorovány z gastrointestinálního traktu, protože léčivo díky svým farmaceutickým vlastnostem působí primárně na stěny žaludku a střev.

Ve většině případů nedojde ke krvácení a příznaky jsou omezeny na zvracení, bolest žaludku, ospalost a pokles krevního tlaku. Nimesil nemá žádná speciální antidota a první pomoc spočívá v mytí žaludku, užívání aktivního uhlí a okamžitém vyhledání kvalifikované lékařské pomoci..

Doporučujeme vám přečíst si článek o léku MIG na menstruaci. Z toho se dozvíte o účinku léku a indikacích k jeho použití, kontraindikacích a možných vedlejších účincích, účinnosti při bolestivé menstruaci.

Krátký seznam kontraindikací

Když žena začne užívat nimesil během menstruace, musí se nejprve poradit s lékařem. Tam jí bude jistě řečeno, že tento lék je kontraindikován pro použití u velkého počtu pacientů s různými chronickými onemocněními. Tento seznam obsahuje:

 • Nemoci gastrointestinálního traktu. Pokud má pacient chronickou gastritidu nebo má v anamnéze žaludeční vřed, je tento lék kontraindikován ke snížení bolesti.
 • Je přísně zakázáno používat nimesil pro lidi trpící jaterní nebo renální insuficiencí v jakékoli formě.
 • Tento lék je také zakázán u pacientů s poruchami systému srážení krve. Jakékoli krvácení je přímou kontraindikací k použití nimesilu..
 • Jak bylo uvedeno výše, tento lék nepříznivě ovlivňuje práci kardiovaskulárního systému, proto je kontraindikován u žen trpících takovými poruchami..

A samozřejmě je třeba pamatovat na možnost vzniku závažných alergických reakcí na užívání tohoto léku. Pokud pacient již měl problémy s užíváním nesteroidních protizánětlivých léků nebo kyseliny acetylsalicylové, je lepší upustit od nimesilu.

Nimesil na bolestivá období

Tento lék má mnoho výhod oproti analgetikům..

Nejprve odborníci upozorňují, že pokud pijete nimesil, má prášek během menstruace téměř okamžitý analgetický účinek.

To je způsobeno skutečností, že po 10-15 minutách dosáhne koncentrace léčiva v krevní plazmě pacienta téměř 75% maximální dávky.

Tato schopnost nimesilu rychle se vstřebávat vám umožňuje zmírnit silné bolesti během menstruace po dobu 5 až 8 hodin, což je pro většinu moderních analgetik nepřístupné. Samozřejmě zde nemluvíme o narkotických analgetikách..

Když se u žen objeví otázka, zda nimesil pomáhá při menstruaci, bude odpověď samozřejmě pouze pozitivní. Jedná se o jeden z nejspolehlivějších způsobů řešení bolesti v době menstruace..

Většina odborníků však vzhledem k vedlejším účinkům tohoto léku doporučuje nenechat se unést monoterapií, ale kombinovat užívání nesteroidních protizánětlivých léků s jinými léky..

V tomto případě je nejvhodnější baralgin nebo no-shpa. Dobrého účinku lze dosáhnout současným použitím nimesilu a analginu.

Úleva od syndromu bolesti s takovou léčbou bude rychlejší a sníží se negativní účinek nimesilu na stěny žaludku a střev..

Podívejte se na video o příčinách bolestivých období:

Náklady na drogu

V moderní síti lékáren tento lék zastupují hlavně němečtí a španělští výrobci. Maloobchodní cena v Ruské federaci se pohybuje od 500 do 800 rublů, v závislosti na regionu. Na území Ukrajiny jsou náklady na nimesil ve většině lékáren 220–250 hřiven za balíček 30 sáčků.

Užívání drogy by nemělo probíhat bez dohledu lékaře. Nimesil má vynikající účinek na zmírnění bolesti během menstruace. Zároveň je to poměrně závažná a nebezpečná droga. Je lepší vyhledat odbornou pomoc, než léčit následky neoprávněného užívání nesteroidních protizánětlivých léků.

Použití Nimesilu pro menstruaci


Taková patologie jako silná bolest během menstruace se nazývá algomenorea, vyskytuje se u téměř 50% žen. K úlevě od negativních příznaků doporučují gynekologové užívat léky proti bolesti na základě nimesulidu. Nimesil s menstruací vám umožňuje odstranit bolest a zlepšit celkový stav.

Tento lék má silný analgetický účinek, proto byste si před použitím měli přečíst seznam kontraindikací a vedlejších účinků..

Nimesil je jedním z nesteroidních protizánětlivých léků, patří mezi sulfonamidové léky.

V důsledku jeho vlivu je pozorována inhibice produkce prostaglandinů, bolestivý syndrom je rychle zastaven.

Účinnou látkou léčiva je nimesulid, rychle se vstřebává sliznicemi gastrointestinálního traktu a vstupuje do systémového oběhu.

Na pozadí užívání léku je zaznamenána blokáda syntézy kyseliny arachidonové, v důsledku čehož je blokován tok prostaglandinů do krve, je snížena závažnost bolesti. Nimesil také eliminuje zánět, což také pomáhá zlepšit celkové zdraví.

Spolu s tím má lék antioxidační účinek - inhibuje tvorbu volných radikálů.

Tento léčivý přípravek se vyznačuje nejširším spektrem účinku a je předepsán:

 • Po operaci s konzervativní léčbou gynekologických onemocnění
 • Bolestivý syndrom, který se vyvinul během aktivního zánětlivého procesu, včetně onemocnění pohybového aparátu.

Při silné bolesti během menstruace se doporučuje používat nesteroidní protizánětlivé léky, mezi něž patří Nimesil.

Léčivo se vyrábí ve formě prášku pro přípravu suspenze, díky této formě uvolňování je hlavní složka rychle absorbována sliznicemi, vstupuje do krevního řečiště a má výrazný terapeutický účinek.

Žádost o menstruaci

Užívání Nimesilu na menstruační bolesti se doporučuje dvakrát během dne v dávce 200 mg (1 sáček). Nejlepší je, když se lék užívá ráno a večer. Bolestivý syndrom lze zastavit po dobu 5-8 hodin. Nepoužívejte drogu déle než 2 týdny.

Doporučuje se začít pít lék asi za 2-3 dny. před menstruací, díky tomu je možné zabránit výskytu bolestivých pocitů.

Užívání Nimesilu během menstruace vám umožní úplně se zbavit negativních projevů a vrátit se k normálnímu životnímu stylu. Stojí za zmínku, že tento léčivý přípravek má řadu kontraindikací a nežádoucích účinků, proto byste si měli před použitím pečlivě prostudovat pokyny..

Kontraindikace a vedlejší účinky

Nimesil byste neměli užívat, když:

 • Vývoj ulcerativních, erozivních patologií gastrointestinálního traktu
 • Vážné poškození jater a ledvin
 • Patologie srážení krve
 • Zánětlivé onemocnění střev
 • Tendence k otevření krvácení
 • Poruchy kardiovaskulárního systému
 • Přecitlivělost na nimesulid, intolerance na kyselinu acetylsalicylovou, jiná NSAID, sklon k projevům alergických reakcí.

Vývoj vedlejších příznaků na pozadí užívání Nimesilu je poměrně vzácný, pokud dodržíte standardní režim. Mohou však také nastat takové reakce:

 • Vyrážky
 • Vznik bolesti hlavy
 • Zvýšená úzkost
 • Zrakové postižení
 • Vývoj stomatitidy
 • Hořkost v ústech
 • Nevolnost, nutkání zvracet
 • Zvýšené pocení.

V případě výše popsaných příznaků stojí za to zastavit příjem léku a poradit se s lékařem.

V případě předávkování drogami lze pozorovat závažné poruchy jater a ledvin, negativní projevy jsou zaznamenány z gastrointestinálního traktu.

Než začnete užívat přípravek, měli byste se ujistit, že se bolest objevila v důsledku menstruace..

Funkce aplikace

Abyste snížili pravděpodobnost komplikací při užívání přípravku Nimesil s měsíční bolestí, musíte dodržovat jednoduchá pravidla pro užívání:

 • Anestetikum by se mělo užívat po hlavním jídle, aby bylo možné zabránit rozvoji gastrointestinálních patologií
 • Stojí za to zahájit symptomatickou léčbu minimální dávkou léku.
 • Během léčby budete muset vyloučit použití alkoholických nápojů
 • Po úlevě od bolesti a odstranění křečí se doporučuje užívání Nimesilu dokončit.

Pokud je během užívání léku pozorováno zvýšení tělesné teploty, měli byste se poradit s lékařem, abyste zjistili příčinu patologického stavu a předepsali účinnou léčbu.

Acylact je lék nové generace, jehož hlavním úkolem je eliminace plísňové infekce Candida. Účinné látky tohoto činidla přispívají k neutralizaci a reprodukci houby, což umožňuje vyloučit tvorbu chronické formy drozdů.