Zpožděná období - 23 důvodů, proč nemáte menstruaci

Ženy se začínají obávat, když není menstruace, test je negativní. Důvody jsou někdy triviální - neopatrný, nedbalý přístup k vašemu zdraví.

Samozřejmě zpožděním není oplodnění vajíčka. Pokud se však ráno cítíte špatně, mléčné žlázy zhrubnou, měli byste zkontrolovat, provést těhotenský test.

Navzdory skutečnosti, že silná touha mít děti vede mnoho žen k fanatismu, neoprávněné naděje vedou k nervovým zhroucením, ale je lepší hned navštívit lékaře. Je důležité zjistit příčiny porušení v rané fázi..

 1. Menstruace a menstruační cyklus - co to je?
 2. Role menstruace pro ženy
 3. Příčiny menstruačních nepravidelností
 4. Zpožděná menstruace - důvody
 5. Existuje zpoždění, ale test je negativní - důvody
 6. Co dělat, když dojde ke zpoždění, ale test je negativní?
 7. Prevence menstruačních nepravidelností
 8. Co se nedoporučuje?

Menstruace a menstruační cyklus - co to je?

Menstruační cyklus je nedílnou součástí křehkého organismu, což je přirozený proces, který trvá po celou dobu reprodukčního věku. Kritické dny začínají u dívek ve věku 12-14 let a až 55 let u žen.

Menstruace je první den nového cyklu. Dodává se s krvavým výtokem, protože vnitřní vrstva dělohy je odmítnuta, což naznačuje absenci oplodnění. Pokud příští menstruace nepřijde podle plánu, lze předpokládat těhotenství..

Pokud je test negativní, důvody se liší. Od patologického vývoje těhotenství po další závažné zdravotní problémy.

Cyklus menstruace přímo závisí na hormonálním pozadí žen. Cyklus trvá určitý počet dní.

Zahrnuje 3 fáze:

 1. 1 fáze se začátkem vývoje vajíčka, transformace na dospělého jedince.
 2. Fáze 2, upadající uprostřed cyklu s nástupem ovulace, příprava genitálií na možné početí.
 3. Fáze 3 s odmítnutím enometriální vrstvy, poklesem hladin estrogenu, příchodem další menstruace.

Vlastnosti cyklu:

 1. V počátcích cyklu dochází k stálému zvyšování hladiny estrogenu, ke zvýšení endometria v děložní dutině. Vysoká pravděpodobnost oplodnění vajíčka klesá uprostřed cyklu - 12-14 dní, kdy dojde k ovulaci. Vajíčko plně dospívá, nechává vaječník venku. Toto je nejpříznivější období pro početí, protože se místo dříve žijícího vajíčka tvoří žluté tělísko. Hnojení musí být ve vejcovodu. Těhotenství se začíná vyvíjet přímo v děloze.
 2. Normální doba cyklu je 28-32 dní. Měsíc by měl být zpravidla stejný. Počítání nového cyklu začíná od 1. dne příchodu menstruace a pro ženy není těžké provádět výpočty.
 3. Zpoždění 2–3 dny se považuje za zpoždění. Samozřejmě není třeba se takovým posunem rozrušovat. Důvodem negativního testu může být nedostatečná hladina chorionického gonadotropinu od okamžiku, kdy oplodněné vajíčko dosáhne stěn pohlavního orgánu.
 4. Bez ohledu na provokující faktory, se zpožděním menstruace o více než 7 dní nebo více, by ženy měly navštívit lékaře. Je možné provádět ultrazvuk, další diagnostické metody.

Role menstruace pro ženy

Menstruace - výtok krve z pochvy. Obvykle přicházejí jednou za měsíc s trváním 3–5 dní. Začátek menstruace je první den cyklu. Jedná se o zcela přirozený proces během puberty, komplexní modifikace, příprava na možné těhotenství, následný porod..

Souhrnně se tento proces nazývá menstruační cyklus. Průměr - 26-28 dní by mělo být stabilní, se stejným počtem dní v měsíci.

Odchylka cyklickosti po několik dní je přijatelná z důvodu:

 • průběh zánětlivého procesu;
 • přenos chirurgie;
 • stres, nervozita.

Hlavním regulátorem cyklu je mozková kůra a dokonce i u zdravých genitálií jsou možné malé odchylky menstruačního cyklu.

Cyklické změny ovlivňují zejména: hypofýza, hypotalamus, hormonální žlázy.

Úlohou hypotalamu je kontrolovat mozkovou kůru, která obsahuje speciální kapsu, která začíná vylučovat gonadotropin, který signalizuje uvolňování dalších hormonů.

Menstruační cyklus je složitý proces. Všechny hormony spolu úzce souvisejí. Pokud dojde ke zrychlení výroby některých, pak současně - k výraznému poklesu v jiných.

Stává se, že menstruace začíná brzy, kdy je cyklus obvykle kratší než 21 dní. Důvodem je krátké trvání fáze žlutého tělíska, nedostatek progesteronu v krvi. Lékaři to nepovažují za odchylku od normy. Pokud se takové porušení opakuje z měsíce na měsíc, je lepší navštívit specialisty, kteří mají být vyšetřeni.

Příčiny menstruačních nepravidelností

Při hledání ideální postavy, spálení nadbytečných kilogramů, často dívek, žen dochází k hormonálnímu selhání, zpoždění menstruace od 5 dnů do 2 měsíců.

Důvody porušení však mohou být různé:

 • obezita;
 • stěhování do jiné země, do nového místa bydliště;
 • prudká změna klimatu, která může vést tělo k záměně s adaptací na několik dní v podobě zpoždění menstruace;
 • vývoj infekce se zánětlivým průběhem v těle;
 • gynekologické patologie;
 • degenerativní procesy v pánevní oblasti;
 • potrat s nadměrnou kyretáží děložní dutiny spolu s embryem;
 • nucené ukončení těhotenství;
 • zneužívání léků, hormonálních látek, způsobující nerovnováhu;
 • infekční onemocnění (kandidóza, drozd) se zpožděním menstruace až 2-3 týdny;
 • nedostatek ovulace jako předpoklad pro rozvoj neplodnosti;
 • časté užívání hormonální antikoncepce;
 • období laktace;
 • nástup časné menopauzy po 40 letech;
 • vývoj benigního nádoru v hypofýze.

Mírné zpoždění menstruace u dívek během tvorby hormonálních hladin je zcela normální. V ostatních případech je po vyrovnání hladiny hormonů důvodem k návštěvě gynekologa zpoždění menstruace.

Často je to násilný zásah do povahy ženského těla, který vede k narušení menstruačních funkcí. Obnovení hormonální rovnováhy bude nějakou dobu trvat. U žen po 45 letech dochází k blednutí funkce vaječníků, což může také vyvolat zpoždění až 15-16 dní.

Pokud žena udržuje svůj menstruační cyklus pod kontrolou, není těžké si všimnout porušení. Mnoho lidí se okamžitě uchýlí k těhotenskému testu.

Při negativním verdiktu lze předpokládat hormonální nerovnováhu, pokud dojde k prudké odchylce cyklu od obvyklého rozvrhu po příchodu kritických dnů po dobu delší než 1 týden.

Samozřejmě ve většině případů je zpoždění menstruace těhotenství..

Zpožděná menstruace - důvody

Prvním příznakem je těhotenství. Ženy by měly poslouchat své tělo. Pokud menstruace nepřijde podle kalendáře, musíte si koupit expresní test a nechat se zkontrolovat.

Pokud je rozsudek záporný, můžete počkat další 2–3 dny a zkontrolovat to znovu. Koneckonců se často ukáže, že je test vadný, nebo byl test proveden příliš brzy.

Stává se, že důvodem zpoždění menstruace je těhotenství a ponoření testovacího proužku do moči bylo prostě nedostatečné, což vedlo k falešnému výsledku. Procedury se nejlépe provádějí ráno (1 polovina dne). Při nákupu je důležité zkontrolovat datum vypršení platnosti testu při otevření - neporušenost obalu.

Dnes v prodeji najdete hypersenzitivní testy se schopností detekovat hCG těhotenství již 2–3 dny po zpoždění menstruace. Přesto se doporučuje provést test znovu po dalších 5 dnech, pokud je test negativní se zpožděním menstruace.

Onemocnění reprodukčního a endokrinního systému mohou vyvolat zpoždění. Selhání menstruačního cyklu je dysfunkce vaječníků, modifikace nadledvin, štítné žlázy.

Důvody pro zpoždění menstruace o 3,4,6,10 a více dnů se mohou lišit:

 • dědičná predispozice, pokud se u žen podél ženské linie vyskytly podobné jevy u příbuzných;
 • prudká změna klimatu, která může vést k poruše hormonální regulace, negativně ovlivňuje menstruační cyklus;
 • horečka s nachlazením.

Existuje zpoždění, ale test je negativní - důvody

Ženy by měly přemýšlet o důvodech, pokud v posledním měsíci nedošlo k nechráněnému pohlavnímu styku a dny menstruačního cyklu se počítají správně.

Hlavní důvody zpoždění:

 1. Užívání v pořádku (orální antikoncepce). Kvůli užívání hormonální antikoncepce, která může vyvolat poruchu frekvence cyklu. Ženy musí pochopit, že užívání drog k ochraně před nechtěným těhotenstvím je zbytečné. Pouze několik dní v měsíci se považuje za nebezpečné - 3-5 dní před nástupem ovulace, 1 den po uvolnění vajíčka z dutiny vaječníků. Dobře, často vede ke zpoždění menstruace, negativní test. Recepce vyvolává selhání reprodukčních funkcí obecně, silné potlačení ovulace a dokonce i po ukončení užívání léku se tělo může zotavit po dlouhou dobu, až 3-4 měsíce. Během užívání antikoncepčních prostředků je potlačena funkce vaječníků a teprve po ukončení užívání léku se začíná postupně zlepšovat práce hormonálního pozadí a ženských reprodukčních orgánů.
 2. Minulé nemoci mohou způsobit, že hormonální hladiny vyskočí, zejména v posledním měsíci. To je běžná příčina selhání cyklu, když dojde ke zpoždění menstruace, ale nedojde k těhotenství a test je negativní. Pozoruje se hlavně na pozadí účinku onemocnění, kdy menstruace začíná přicházet pozdě. Příčinou může být také onkologie (rakovina děložního čípku), další ženská onemocnění (endometrióza, adnexitida, adenomyóza, polycystický vaječník, děložní myom).
 3. Hormonální narušení, které brání včasnému příchodu ovulace, kdy jsou šance na početí výrazně sníženy, menstruace přichází nepravidelně. Příčinou může být syndrom polycystických vaječníků nebo přebytek inzulínu v těle
 4. Po porodu, kdy dochází k hormonální nerovnováze během obnovy reprodukčních funkcí během kojení dítěte. Je to přichycení dítěte k prsu, které potlačuje ovulaci. Menstruace by měla být normalizována a hormonální hladina by měla být stabilizována po přechodu dítěte na umělé krmení nebo na konci období laktace. V krvi kojící matky je převládajícím hormonem laktocin, který je schopen produkovat laktaci a oddálit nástup menstruace. Pokud žena, která porodila, nedojčí dítě, měl by být cyklus obnoven 2-3 měsíce po porodu..
 5. Problémy s hmotností, kdy by žena měla kontaktovat odborníky na výživu, aby si vybrali přijatelnou denní stravu, stravu, která pomáhá problém vyřešit, regulovat menstruační cyklus.
 6. Stres také negativně ovlivňuje hormony, mnoho systémů v těle. To je častá příčina opožděných období, pokud žena není těhotná. Zkušenosti mohou vést k nepřítomnosti menstruace, zpoždění až 2 týdny. Samozřejmě, bez ohledu na současnou situaci, stojí za to udržet si kontrolu, nedovolit nervová zhroucení, negativní dopad na menstruační pozadí. Časté emoční zážitky vedou k poruše vaječníku, dělohy. Tento jev se může stát trvalým a rušivým. Pokud je nervový stav vyloučen, měl by se menstruační cyklus vrátit k normálu po 1-2 týdnech.
 7. Polycystické onemocnění často vede ke zpoždění menstruace u žen bez ohledu na věk. Hormonálně závislý nádor je nebezpečný, jako novotvar, plný neplodnosti, nepravidelných menstruačních cyklů, vývoje endometriózy.

Co dělat, když dojde ke zpoždění, ale test je negativní?

Pokud test dvakrát ukáže negativní výsledek, stojí za to navštívit gynekologa. Lékař se poradí, zjistí skutečné důvody, které vedly k porušení menstruačního cyklu. Pokud je zjištěno nedostatečné množství progesteronu, je možné předepsat lék Dufaston, zejména s endometriózou.

Ženy potřebují bojovat proti obezitě, ale také nemohou hladovět a organizovat vyčerpávající tréninky v tělocvičně, uchýlit se k přísné nízkokalorické stravě. Je důležité dávkovat fyzické aktivity.

Pokud je důvodem absence menstruace vyčerpání těla, bude nutné normalizovat vyváženou stravu, zahrnout do stravy výjimečně zdravé potraviny.

Hlavní věcí je zjistit skutečné důvody zpoždění menstruace v počáteční fázi, pokud je těhotenský test negativní.

Co nelze ignorovat:

 • bolesti dolní části břicha (vlevo, vpravo);
 • hojný slizniční výtok místo krvavý;
 • vypouštění bílých.

Táhne žaludek během mimoděložního těhotenství. Navíc se hlava točí, zvrací. Příznaky jsou podobné jako u normálního těhotenství. Zpoždění menstruace by však v žádném případě nemělo být doprovázeno bolestivými příznaky. Bolest v dolní části břicha bez menstruace je často známkou gynekologických onemocnění.

Prevence menstruačních nepravidelností

Prevence spočívá v pozorném a pečlivém přístupu žen k jejich zdraví, přičemž je třeba věnovat pozornost i drobným přerušením cyklu.

Bylinné infuze (len, lipa šalvěj), které je třeba užívat v období 6-15 dnů menstruačního cyklu, pomohou blahodárně působit na tělo a posílit imunitní systém. Neměli byste však zanedbávat rady lékařů, zejména pokud byl menstruační cyklus neúspěšný, používejte jako hlavní léčbu bylinnou medicínu..

Lékaři důrazně doporučují:

 • navštívit předporodní kliniku alespoň 1krát ročně;
 • vést kalendář příchodu menstruace;
 • sledovat svou váhu;
 • plně odpočívat, mít dostatek spánku;
 • zefektivnit sexuální život, zajistit pravidelnost;
 • držet se zdravé výživy;
 • zbytečně nepoužívejte antikoncepci.

Dívky v mladém věku s negativním testem často začínají silně zpanikařit zpoždění menstruace.

Musíte si však vyjasnit, koupit test a nechat se otestovat. Pokud je těhotenství vyloučeno, je nejlepší vyhledat radu od gynekologa v rané fázi..

Co se nedoporučuje?

Zpožděná období, test negativní - důvod k obavám.

Existují však způsoby, k nimž je lepší se uchýlit:

 • Je nemožné použít metody tradiční medicíny k vyvolání menstruace. Některé léčivé rostliny jsou schopné zvýšit kontrakce dělohy, což vede k odmítnutí endometria.
 • Nedoporučuje se, aby se ženy opíraly o kopr, petržel ve velkém množství, jen aby stimulovaly nástup menstruace. Kyselina askorbová je také vynikajícím stimulantem, ale vždy je lepší konzultovat vhodnost použití s ​​odborníkem..

Zpoždění menstruace je běžným jevem u žen v jakémkoli věku. Hlavní věcí je včas identifikovat důvody odchylky. Při absenci menstruace po dobu delší než 7-8 dní s negativním testem může příčina naznačovat vývoj vážného onemocnění.

Není těhotná, ale stále nemá menstruaci: 8 důvodů pro zpožděnou menstruaci

Podle vašich výpočtů by měl každý z nás přijít nejoblíbenější čas v měsíci, ale není tam žádná menstruace. První věc, která mi přijde na mysl, je jít ven a koupit si těhotenský test. Pokud samozřejmě měla z čeho pocházet. Ale těhotenství není v žádném případě jediným důvodem, proč menstruace nezačne..

Dáte spirálu

Některé z jejich odrůd mohou způsobit, že menstruace bude vzácná nebo úplně zmizí. Pokud k tomu dojde, měli byste také pravidelně přispívat do prasátka výrobců těhotenských testů, protože stále existuje malé riziko a nejjasnější (omlouvám se za slovní hříčku) indikátor, že k početí nedošlo, zmizel.

Máte problémy se štítnou žlázou

Tato žláza reguluje metabolismus, produkuje hormony, reguluje teplotu a dělá další důležité věci pro tělo. Pokud působí příliš mnoho nebo naopak nedostatečně chytře, může zastavit ovulaci a způsobit nepravidelný menstruační cyklus..

Pokud se také rychle unavíte, vaše vlasy zeslábly, váha vyskočila na obě strany - lékař může mít podezření, že tomu tak je. Poté předepíše krevní test a případně předepíše léky. Při správné léčbě by se cyklus měl vrátit k normálu během několika měsíců..


Přehnali jste to sportovním tréninkem nebo dietou

Pokud je tělocvična vaším domovem, přepracováváte, málo jíte, rychle hubnete nebo trpíte poruchami příjmu potravy, může to také způsobit amenoreu (nedostatek menstruace). Zvláště pokud je váš BMI pod 18-19.

Pokud je to váš případ, obvykle stačí nabrat pár kilogramů nebo zkrátit plán tréninku, aby váš cyklus fungoval. Pokušení zbavit se otravných „červených dnů kalendáře“ je samozřejmě skvělé. Ale je to pro vaše tělo velmi nebezpečné a destruktivní! Vydržení amenorey po dobu jednoho roku může vést ke ztrátě kostní hmoty a osteoporóze.


Právě jste přestali užívat antikoncepční pilulky

Jasně regulují váš cyklus, a když je přestanete užívat, líné tělo si možná hned nebude pamatovat, jak to udělat sami. Může chvíli trvat, než shromáždí své myšlenky. Někdy trvá několik měsíců, než se menstruace vrátí..

Žádné měsíční 3 roky

Související a doporučené otázky

1 odpověď

Prohledávání stránek

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenašli informace, které potřebujete, nebo pokud se váš problém mírně liší od předloženého problému, zkuste položit další otázku lékaři na stejné stránce, pokud souvisí s hlavní otázkou. Můžete také položit novou otázku a naši lékaři ji po chvíli zodpoví. Je to zdarma. Informace, které potřebujete, můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo prostřednictvím stránky pro vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích..

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace formou korespondence s lékaři na tomto webu. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve svém oboru. V tuto chvíli na webu můžete poradit v 50 oblastech: alergik, anesteziolog-resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský urolog, dětský endokrinní chirurg, dětský endokrinní chirurg, specialista na infekční nemoci, kardiolog, kosmetička, logopéd, ORL specialista, mammolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, výživový poradce, onkolog, urolog, ortoped-traumatolog, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, revmatolog, psycholog, radiolog, sexuolog-androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, phlebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,77% otázek.

Zpožděná menstruace: kdy a proč si dělat starosti

Možná děláte těhotenské testy příliš brzy.

Co se považuje za zpoždění

Ideální menstruační cyklus (toto je období mezi obdobími, které se počítá od začátku krvácení) pro ženu je 28 dní. Ve skutečnosti může být pravidelný menstruační cyklus 21 dní nebo 40 dní - a to je norma pro zastavené nebo zmeškané období. Kolísání cyklu několik dní je také naprosto normální. A ve skutečnosti jen málo žen může říci, že menstruace přicházejí striktně každou hodinu..

Cyklus závisí na mnoha důvodech, od hormonálních změn až po banální stres.

Pokud se menstruace opozdí o sedm dní, nejde o zpoždění, jedná se o normální variaci cyklu.

Cokoli delší než toto období lze považovat za zpoždění. Řekněme, že jste čekali na menstruaci 3., ale 11. ještě nejsou. Už je to zpoždění.

Pokud po delší dobu, déle než tři měsíce, neexistuje období, pak je to již amenorea Amenorea. A pokud je to pro těhotné ženy, kojící ženy a ženy v menopauze normální, pak pro ostatní ne..

Proč dochází ke zpoždění menstruace

Pouze lékař může přesně říci, proč se vám to stalo. Ale alespoň popíšeme přibližné možnosti.

1. Těhotenství

První možností, která sexuálně aktivní ženě přijde na mysl, je to, že zpoždění menstruace je způsobeno těhotenstvím. I ty nejspolehlivější metody antikoncepce mají míru chyb a mohlo se něco pokazit..

2. Mimoděložní těhotenství

Mimoděložní těhotenství je situace, kdy vajíčko nedosahuje dělohy a začíná se vyvíjet přímo ve vejcovodu. Samozřejmě na to není přizpůsobena a postupem času dojde k přestávce. Jedná se o život ohrožující stav, ale „domácí“ testy nerozlišují mezi normálním a mimoděložním těhotenstvím, je nutné ultrazvukové vyšetření.

3. Dospívání

Když začne vaše menstruace, může to být nepravidelné. Trvá nějaký čas, než se všechno uklidní - dejte tělu šest měsíců na to, aby si vypracovalo svůj cyklus. Pokud není stanovena do šesti měsíců, přejděte ke gynekologovi. Možná je to jen varianta normy, ale nebude to bolet kontrolovat.

4. Blíží se menopauza

Věk, kdy žena vstupuje do menopauzy (hormonální změny, díky nimž se zrání vajíček zastaví a menstruační cyklus zmizí) je zcela individuální. Ale obvykle byste na to měli myslet, pokud jste již dosáhli 45 let a vaše menstruace jsou pozdě a začínají nepravidelně přicházet Zmeškané období - předčasná menopauza?.

5. Intenzivní sporty

Pokud jste dlouho nic nedělali a rozhodli jste se se vší možnou horlivostí věnovat cvičení, cvičit každý den a chodit do posilovny několikrát týdně, nebo pokud se připravujete na nějaký druh soutěže a dramaticky jste zvýšili zátěž, pak se cyklus může změnit. Zastavené nebo zmeškané období... Poté je zpoždění menstruace oprávněno zátěží těla..

6. Změny hmotnosti

Nezáleží přesně na tom, proč jste zhubli. Nejlepší možností je, že jste zhubli, protože jste se věnovali sportu a dlouho jste se o to snažili. Horší je, pokud jste vyzkoušeli zázračnou dietu nebo je hubnutí spojeno s nemocemi. V každém případě může hubnutí vést ke zpoždění menstruace a ke změně cyklu..

Pokud je index tělesné hmotnosti nižší než zastavená nebo vynechaná menstruace 18,5, musíte navštívit lékaře: buď jste závislí na hubnutí, nebo je něco špatně na vašem zdraví.

Totéž platí pro obezitu. Období: potřebuji lékaře? : může to způsobit nepravidelnost cyklu a budete se bát zpoždění.

7. Stres

Pokud jste nervózní, menstruace se mohou zpozdit nebo přijít dříve. Je jasné, že stres musí být silný. A to samo o sobě znamená, že potřebujete pomoc, abyste se s tím vyrovnali. Musíte se tedy naučit jednoduché relaxační techniky nebo jít k psychologovi.

8. Nemoci

 • Zánětlivá onemocnění pánevních orgánů. Zánět může být způsoben jak pohlavně přenosnými infekcemi, tak těmi, které nesouvisejí se sexuálně přenosnými chorobami..
 • Novotvary. Různé nádory mohou vést k poruchám cyklu. Mohou to být neškodné procesy, ale stále je třeba je kontrolovat.
 • Polycystické onemocnění vaječníků. Jedná se o onemocnění syndromu polycystických vaječníků, při kterém folikuly oocytů plně nedozrávají.
 • Předčasné selhání vaječníků. Toto je onemocnění, u kterého je teoreticky ještě daleko od menopauzy, ale vaječníky již přestaly normálně produkovat vajíčka..
 • Onemocnění endokrinního systému. Mnoho onemocnění souvisejících s hormony vede k problémům s cykly. Nejprve byste měli zkontrolovat štítnou žlázu Zmeškali jste menstruaci, ale nejste těhotná?

9. Zrušení hormonálních léků

Někdy, když žena přestane užívat antikoncepční pilulky, menstruace nepřijde během zúčtovacího období. Je zmeškané období jistým znamením těhotenství?... To je způsobeno skutečností, že hormonální antikoncepce tvoří umělý cyklus. Po zrušení pilulek nebo injekcí tělo obnoví přirozený cyklus. Trvá to chvíli, než se to seřadí.

10. Léky

Některé léky mohou ovlivnit váš cyklus a oddálit menstruaci. Je zřejmé, že mezi ně patří i samotná hormonální antikoncepce. Jiné léky však také způsobují nežádoucí účinky ve formě zpoždění a mohou to být nejčastější léky proti bolesti Mohly by mé léky ovlivnit mé období?... Pečlivě si tedy přečtěte pokyny ke všem lékům, které užíváte..

Co dělat, pokud se vaše menstruace zpozdí

Pokud jste sexuálně aktivní, nejprve proveďte těhotenský test. Pokud brzy přišla menstruace, zpoždění bylo pouze jednou a vše je obecně v pořádku, pak si můžete odpočinout a odepsat zpoždění na stres a sport.

Pokud však zpoždění trvá déle než deset dní nebo se cyklus změnil a stal se nepravidelným, musíte běžet k lékaři a zjistit, jaký je důvod pro rozmary těla.

Žádné měsíční 3 roky

8 dní po odstranění hemoroidů

Vzpomněl jsem si, že jsem také seděl v pánvi s manganistanem draselným! Skvělá věc?

Proč jsem musel mazat?

Údaje o reakcích a komplikacích po profylaktických očkováních, část 2

tady jsem stejný z očkování proti hepatitidě v nemocnici, kterou někdo zachránil. bcj přišel lékař, a já jsem odmítl hepatitidu. překvapilo, že přišli neonatologové a zeptali se, a že vaše matka je vaše dítě žluté, žloutenka? a kde jsem od prvorozené matky, vím, co to je a jak se to projevuje a že s ní nelze očkovat. Pravděpodobně jsou některé analýzy prováděny od dítěte při narození a poté jsou předepsána očkování, nebo jak jsou naplněna kuřaty v inkubátoru?! Řekl jsem ne (pravděpodobně by řekli, kdybych si něco myslel). Říkám: Snědl jsem hodně dýní! obecně ne, a my jsme byli propuštěni domů s takovými dýněmi. a pak přišel okresní pediatr a řekl mi, že máte žloutenku! Říkám, jaká nafigová žloutenka a znovu jí o mrkvi s dýní, která je snědla ve všech formách během těhotenství. pak nedostatek hmotnosti zmizel, dítě je měsíc stará dýně, máte málo mléka, vaše dítě trpí játry, nezvyšujete váhu, musíte dát léky na pití heppel a držet se nahý na slunci... neposlal jsem to na analýzu. Okrajem svého mozku jsem si vzpomněl, že ta dívka byla sama v porodnici s dítětem pod lampou, možná to bylo žlutější než moje (neviděla jsem, šli jsme pryč z anestezie společně na jednotce intenzivní péče) nebo jsme měli ještě normální testy? pokud někdo ví, vrhne světlo, provede nějaké testy u dětí při narození, na základě kterých provede žloutenku? nejen na základě dětské kůže? Správně jsem pochopil, že při fyziologické žloutence se vakcína proti hepatitidě také nepodává?

V nemocnici jsem napsal, že jsem odmítl očkování, lékaři se na mě zadívali. Požádali také o fluor mého otce, ale já jsem ho neměl (můj manžel je zdravý, vypadá mladší než jeho věk, nechodí do nemocnic, ví, že neexistuje tuberkulóza, neseděl v zóně a v kruhu nebyli lidé trpící touto chorobou). Dala jí to, což udělala před těhotenstvím, a její funkční období ještě nevypršelo. K čemu potřebuji pediatra? doma řekl, říkají: NĚCO VĚDÍTE, POKUD NEMÁTE OČKOVÁNÍ, ALE TADY NEJSOU ŽÁDNÁ FLUOROGRAFIE! kterému jsem lhal, jako by byl na stráži a neměl čas to předat.

Změnil směs - začala strašná zácpa, plyn, vyrážka. Už tak neexperimentujeme, vrátili jsme se k původní směsi. Jedná se tedy o mléčnou směs a co tedy bude v těle novorozence, pokud se BCG aplikuje 5. den? Koneckonců, jedná se o skutečný virus vstříknutý do těla, který tam bude sedět celý život a není známo, jak se projeví. V Evropě se na hepatitidu podávají pouze ty děti, jejichž matky jsou infikovány HIV! A podle schématu jsme několikrát pícháni! a také jsem slyšel, že když jsou očkováni proti hepatitidě, je nutné injekčně podat imunoglobulin. Takže tento lék není levný, nemá ho každá nemocnice. A pokud existuje, pak není fakt, že to budou dělat zdarma.

k této otázce je třeba přistupovat s plnou odpovědností. Osobně jsem byl z vlastní zkušenosti přesvědčen, že lékaři se o nás nestarají, možná ne všichni, ale mnozí. Díky placenému lékaři, který mě podporoval s tím, že je absolutně nemůžeme dělat, protože náš obvodní lékař nás začal, jsem se neviděl 6 měsíců. zvýšený bilirubin. A dokonce i po krevním testu, ve kterém bylo vše v pořádku, ale po ultrazvukovém vyšetření bylo jasné, že naše žloutenka v nás zanechala spoustu nemocí. Dáte si injekce, pokud vám nebude špatně? Nebojíte se takového oficiálního následku, jako je smrt do 30 dnů? Osobně se bojím. Potom mi dítě nikdo nevrátí. A v Anglii došlo k propuknutí spalniček a nebyli žádní mrtví, ale očkovaní také boleli a prošlo to v těžší formě. Když nevidíte rozdíl, proč platit více?

Eroze děložního čípku: je nutné léčit před těhotenstvím?

Přestávky během porodu. Je možné se tomu vyhnout?

Budu mít chvilku
Prvorozená děvčata Zajímalo by mě, jaká hloupost je.
Rozumíte naprosto dobře, hlava novorozenců má něco o průměru něco přes 10 cm, musí jít ven.
A věšáky?!
Milujte se po celé těhotenství.
OKAMŽITĚ VAROVÁNÍ
TUTO JE NUTNÉ UDĚLAT POMALU A OPATŘENĚ, A HLAVNÍ ÚKOL JE ZDE ROZŠÍŘIT SVOU CESTU MOMENTEM NAROZENÍ
První těhotenství jsem měla s pílí na přední stěně. Okraj placenty byl 6 cm od hrdla.
Doporučená pozice kolenního oka Akugen.
V této pozici, a pracoval s mým manželem 2-3 krát týdně
Nebyly žádné přestávky, pocit byl jako vyplivnutí

Měl jsem svůj první COP. Bylo o tom úplné zveřejnění, ale dítě nekleslo a období bez vody bylo dlouhé, starali se. Říkali, že hlava dítěte byla velká, a kdyby se porodila sama, trpěla by tak moc a pravděpodobně by byla roztrhaná jako žába)) Moje pánev je úzká

Podruhé porodila sama, porod proběhl od prvních kontrakcí do porodu za 3,5 hodiny. Špatně jsem tlačil, chtěli řezat. Ale tak jsem se toho bál, křičel - neřezávej to, já sám! Začala ze všech sil tlačit, 2 lékaři mi nalepili košili, zkroutili lem as tímto zkrouceným lemem přitlačeným na horní část břicha... porodila jsem a nezlomila se))

po prvním porodu provedli řezy,... a po druhém se doktor divil, proč mám řezy, pokud se tam všechno perfektně táhne))

v obou případech je porod rychlý

První pomoc při odřenin a modřinách

Jakékoli antiseptikum je jistě možné, ale proč používat cokoli, pokud existují lepší verze. Například stejný Sulfargin, který s ionty stříbra, na rozdíl od jodů a peroxidů vodíku, pokožku nevysušuje, což je důležité pro ošetření ran malých dětí a dětí s problémovou pokožkou. Proto stále existuje rozdíl a pro některé je velmi velký.

Moje první pomoc při řezání a oděru je krém Argosulfan.
Je to antibakteriální léčivo, které chrání před infekcí. Vzhledem k iontům stříbra ve složení má lék dvojí účinek - antimikrobiální a hojivý, přesně to je v takových případech zapotřebí. Vždy to pomůže perfektně a žádné drsné jizvy.

Existuje také krém Argosulfan založený na sulfathiazolu stříbrném. Dávám přednost jiným prostředkům pro své vlastnosti: uzdravovat a dezinfikovat. Aplikuji si to na kolena a po dvou nebo třech dnech se začnou hojit. Použil jsem to několikrát - děti to adekvátně vnímají a dokonce si to bez připomenutí samy rozmazávají.

První pomoc při odřenin a modřinách

Ránu umyju čistou vodou, poté peroxidem vodíku a poté mastí Sulfargin. Jsou zde obsaženy ionty stříbra, takže mast má antimikrobiální vlastnosti a urychluje hojení ran. Jsem jen aktivní člověk - kolečka, brusle a tak je moje, takže jsou tam oděrky a já už vím, jak s nimi zacházet.

Koupil jsem také produkt se stříbrnými ionty ve složení - krém Argosulfan. Už jsme to několikrát vyzkoušeli v praxi, když jsem škrábal na daču, a když malý spadl z velkého - všechno se již uzdravilo, nezůstala ani stopa. Dobrý antibakteriální krém.

Snažím se dítě okamžitě opláchnout a poté aplikovat krém Argosulfan. Tento krém na bázi iontů stříbra jde, takže naše oděrky nejsou špatné kvůli jeho působení, uzdravují se, nezůstávají jizvy.

péče o novorozence

péče o novorozence

Oděry u dítěte. Léčíme účinně mikrotrauma

Neustále se krájím, pak papírem, pak nožem při vaření, pak strouhačem ((Není osudem manipulovat s řezanými předměty. Už jsem učil hořkou zkušeností, vždy mám po ruce krém Argosulfan, obsahuje ionty stříbra, což znamená antibakteriální účinek a také urychluje hojení. Zde je dobrý článek: http://www.medicalj.ru/70-uncategorised/1393-travmoopasnyj-zhenskij-byt-pervaya-pomoshch-pri-porezakh A když si moje dcera odtrhla koleno na kolečkách, také se rozmazala.

Pro mě a moji dceru se doktor Yod stal skutečnou spásou - nehoří, nešpiní se, je vypraný z oblečení.

Skvělý článek. Já sám, v případě odřenin, řezů, používám také krém Argosulfan - má vynikající antibakteriální vlastnosti díky stříbrným iontům ve složení. Také se všechno hojí mnohem lépe než dříve, když jsem s tímto krémem nebyl obeznámen.

Laparoscapia

Udělal jsem správnou věc... pokud tento pohled nezmizí sám od sebe, co si obléct dovnitř. Také se chystám)))) (již prošel všechno)

TOTO JE VELMI STARÉ, ALE POTŘEBUJETE VĚDĚT!

šokován. řev, vzlyk... Přečetl jsem to na jeden dech... Olezhka, ještě v kostele, se díky komunikaci s ikonou dozvěděl, co se s ním stane. kolik musel vydržet! osamělost. Máma Olga má sílu, sílu, sílu a sílu, zdraví a smysl života...

Truchlím s tebou

GYNEKOLOGICKÉ ONEMOCNĚNÍ

Jak se vyhnout striím během těhotenství

Od 12. týdne těhotenství jsem používal olej na prevenci strií, pak jsem se dostal do nemocnice a hodil jsem olej, byl jsem líný. Dnes jsem viděl na hrudi malé strie, okamžitě jsem si myslel, že jsem stiskl podprsenku, pak jsem se podíval pozorně a uvědomil jsem si, že to jsou strie. Okamžitě vytáhl olej a pomazal se, teď se pokárám za svou lenost!

skvělý článek. Strukturované. dík.

A já jen přemýšlím, jak zajistit maximální prevenci strií. Za poslední rok jsem přibral 30 kg na váze a strie přechodného období se už objevily! před deseti lety. Teď ještě těhotenství... Nechtěl bych dostat nová "slunce" na hrudník a "zebra" na boky.

Slzy při porodu (článek)

Novorozený chlapec: riziková oblast

Dnes k nám přišel nový pediatr, mimochodem muž, opravdu se mi líbilo, jak vyšetřil mého syna, ne jako náš lékař na místě. Takže nám dal kapku pravého varlata, okamžitě jsme se dali dohromady a šli do klinické nemocnice za služebním pediatrickým chirurgem, řekli, že je to fyziologická kapka a může odejít o rok, ale teď se tak bojím! Řekni mi, může mít někdo děti? Ušlo to samo? Bojím se operace (((((

Dnes k nám přišel nový pediatr, mimochodem muž, opravdu se mi líbilo, jak vyšetřil mého syna, ne jako náš lékař na místě. Takže nám dal kapku pravého varlata, okamžitě jsme se dali dohromady a šli do klinické nemocnice za služebním pediatrickým chirurgem, řekli, že je to fyziologická kapka a může odejít o rok, ale teď se tak bojím! Řekni mi, může mít někdo děti? Ušlo to samo? Bojím se operace (((((

od té doby Mám dívku, prostě nevím o záležitostech těchto mužů, samozřejmě jsem si přečetl informace, ale stejně, všechno je nějak neurčité. sestra, jeden ze synů (2,6 g), jako vodnatelný, čekají v nemocnici na chirurga, co tam řekne. kdo ví, z čeho pochází? pokud je operace provedena, zůstat v nemocnici po dlouhou dobu? jak to chápu, operace je v celkové anestezii?

od té doby Mám dívku, prostě nevím o záležitostech těchto mužů, samozřejmě jsem si přečetl informace, ale stejně, všechno je nějak neurčité. sestra, jeden ze synů (2,6 g), jako vodnatelný, čekají v nemocnici na chirurga, co tam řekne. kdo ví, z čeho pochází? pokud je operace provedena, zůstat v nemocnici po dlouhou dobu? jak to chápu, operace je v celkové anestezii?

o chlapcích

Matky chlapců. Velmi důležité.

prosím nevnímejte to jako nudné a domýšlivé, chci varovat před svými chybami, vykládám ze své vlastní zkušenosti: měl jsem zanedbané DTZ, když jsem zjistil, že jsem těhotná, gynekologové zakázali těhotenství. Nakonec, jak bylo uvedeno výše, kvůli špatnému vstřebávání vitamínů a minerálů během těhotenství, po narození syn vykazoval na jedné straně vodnatelnost a kryptorchismus, případně fimózu. rychle a bezpečně jsme se zbavili fimózy pod vedením profesora-urologa (nebyl fyziologický), varlata také poklesla, protože dítě bylo předčasně jen 4-5 týdnů. příprava na operaci vodnatelnosti. mimochodem, na základě obsahu mnoha lékařských článků může být jedním z důvodů aktivní infekce (jednu jsem dostal během těhotenství). maminky a tátové, připravte se na narození dítěte dlouho před počátkem, ukončete špatné návyky, cvičte jógu a sportujte, léčte všechny své i drobné nemoci, nemluvě o chronických, obecně obnovte správný krevní oběh, metabolismus a vypusťte všechny zbytečné (toxiny, toxiny, paraziti, viry, infekce). méně potom půjdete se svým dítětem k lékařům a budete hledat příčiny určitých problémů a vy sami budete zdraví, energičtí a budete moci svému dítěti věnovat maximální péči, pozornost a náklonnost. a i když jste neplánovaně otěhotněli jako já, nešetřete penězi na přírodní. vitamíny (kromě kvalitních čerstvých potravin), lepší ve sprejích a vápník. drogerie jsou obecně málo užitečné a špatně stravitelné. Mimochodem, článek z nějakého důvodu neříká nic o velmi běžné diagnóze HRC))). a chůze, která je vytvářena ze zvyku plenek, jak to chápu, jak lidé říkají „nohy s kolečkem“, pokud to bylo míněno, pak k tomu ve většině případů dochází kvůli hypertonicitě krčních svalů, kterou lze v raných fázích snadno odstranit 2-3 cykly speciální masáž

Menstruace je proces, který charakterizuje fungování ženského reprodukčního systému. Je oddělení krve od vnějších pohlavních orgánů.Tyto změny se vyskytují v ženském těle se správně vytvořeným ženským reprodukčním systémem, včetně vnějších a vnitřních pohlavních orgánů, jakož i endokrinních žláz.