Neo-Penotran během menstruace k léčbě vaginálních infekcí

Porušení optimální vaginální mikrobiocenózy (dysbiózy) u žen může být doprovázeno zánětlivou reakcí (různá vaginitida) nebo může projít bez ní. Ze všech vaginálních infekcí převládá bakteriální vaginóza, kandidóza (afty) a trichomonasová vaginitida a dochází k nespecifickému nebo aerobnímu zánětu. Na patologickém procesu mnoha uvedených chorob se podílí několik druhů mikroorganismů..

Proto je racionálnější provádět léčbu složitými léky, které kombinují dvě nebo více léčivých látek, které jsou destruktivní pro různé mikroby. Místní terapie - čípky (čípky) budou mít prioritu. Neo-Penotran splňuje tyto požadavky: obsahuje metronidazol (působí proti většině patogenních bakterií v pochvě) a mikonazol (aktivní proti plísním).

 • 1 Popis léčivého přípravku
 • 2 Vlastnosti terapie během menstruace
 • 3 Způsob podání a dávkování

Každý čípek léčiva obsahuje: metronidazol 500 mg a mikonazol 100 mg. Složení léčiva Neo-Penotran forte: metronidazol 750 mg, mikonazol 200 mg.

Působení metronidazolu je zaměřeno hlavně proti anaerobním bakteriím, včetně Gardnerella vaginalis, neutralizuje Trichomonas vaginalis. Mikonazol má široké spektrum účinku: patogenní houby, nejčastější grampozitivní mikroorganismy Candida.

Indikace pro užívání drogy:

 • bakteriální vaginóza;
 • anaerobní, nespecifická vaginitida;
 • Trichomonas colpitis;
 • vaginální kandidóza (drozd);
 • prevence pooperačních komplikací, příprava na plánované gynekologické manipulace.

Menstruace není kontraindikací pro použití Neo-Penotranu.

Doba léčby by měla být přizpůsobena menstruačnímu cyklu. Je vhodné, aby nespadalo do období samotné menstruace. Pokud se však ukázalo, že použití čípků překrývá čas menstruačního toku, mělo by se v užívání Neo-Penotranu během menstruace pokračovat.

Během tohoto období se sliznice pochvy, děložní dutiny stanou ještě bezbrannějšími proti infekci - proto by neměla být přerušena antibakteriální lokální léčba. Zastavení bude mít za následek vývoj rezistence mikroorganismů na Neo-Penotran a aktivaci růstu patogenní mikroflóry. V tomto případě nebude fungovat k dosažení pozitivních výsledků..

Krvavý výboj nemusí vždy signalizovat začátek dalšího období. Krvácení může být spojeno s krátkodobým těhotenstvím, které dosud nebylo diagnostikováno. Ženám, které mají pravidelný sexuální život bez antikoncepce, se proto doporučuje provést těhotenský test před léčbou léky obsahujícími metronidazol (jako je Neo-Penotran). Metronidazol, i když je aplikován lokálně, může v raných stádiích těhotenství způsobit poruchy pokládky vnitřních orgánů plodu. Pokud je test pozitivní, je lepší drogu nebrat a zvolit méně agresivní léky. Pokud je výsledek negativní, lze zahájit terapii.

Nejsou kontraindikací pro zavedení čípků lochie (menstruační výtok v poporodním období). Pokud během tohoto období má žena poruchy mikroflóry, které jsou léčeny Neo-Penotranem, měla by být droga užívána navzdory lochii, stejně jako při menstruaci. Během období léčby se však musíte vyjádřit, protože metronidazol přechází do mateřského mléka v malém množství. Kojení můžete obnovit po 2 dnech..

Lék by měl být používán výhradně lokálně - ve vagině.

Dávka léčiva 500 mg metronidazolu / 100 mg mikonazolu: 1 čípek dvakrát denně každých 12 hodin (ráno a večer) po dobu jednoho týdne v řadě. Kurz může být prodloužen až na 2 týdny s rezistentní vaginitidou, jejími relapsy.

Dávka 750/200 mg: pokud se zvýší množství účinné látky, stačí si dát 1 čípek večer, 7 dní. Ze stejných důvodů lze dobu léčby prodloužit až na 2 týdny.

Čípky by měly být zavedeny do pochvy co nejhlubší v poloze na zádech s nohama co nejblíže žaludku. Předtím byste si měli nasadit speciální jednorázový špičku prstu, v balení je 7 kusů.

Prst doplněný drogou

Před zavedením čípku si musíte důkladně umýt ruce a / nebo ošetřit antiseptikem. Čípky se podávají v noci, poté se musíte pokusit nevstávat až do rána. To je nezbytné, aby účinná látka zůstala v pochvě co nejdéle. Faktem je, že svíčky mají schopnost pod vlivem tělesné teploty přejít do tekutého stavu a vytékat, pokud je člověk ve vzpřímené poloze. Proto zůstává výhodou terapie s použitím 1 čípku denně, ve kterém je pozorována požadovaná účinná dávka, tj. Je používán Neo-Penotran Forte. Pokud jsou svíčky umístěny dvakrát denně: jedna večer, druhá ráno, musíte si na chvíli lehnout (30-60 minut) a používat denní podložky, protože roztavená svíčka vytéká.

Po dobu léčby a dva dny po ní se alkohol nedoporučuje, protože existuje možnost reakcí podobných disulfiramu: nauzea, zvracení, porucha vědomí při požívání alkoholických nápojů.

Při používání svíček byste neměli mít sex. Partner je také nositelem infekce a musí podstoupit léčbu. V průběhu léčby eliminuje muž i žena mikroorganismy různými způsoby a při pohlavním styku se mohou usazené kmeny usadit. Chráněný styk problém nevyřeší. Komponenty, které tvoří základ pro výrobu čípků, mohou poškodit gumu kondomu, antikoncepční membrány.

Neo-Penotran: návod k použití během menstruace

Podle Mezinárodní zdravotnické asociace jsou infekční nemoci postihující orgány reprodukčního systému ženy známé každé desetině spravedlivého pohlaví. Taková onemocnění nejen způsobují mnoho nepříjemných pocitů, ale také představují obrovské nebezpečí pro zdraví dívky. Jednou z nejčastějších komplikací vyplývajících z dlouhodobého vývoje infekčních onemocnění postihujících pohlavní ústrojí je získaná neplodnost. Gynekologové navrhují bojovat proti této nemoci pomocí Neo-Penotranu. Co jsou to svíčky? Mohu je používat s Neo-Penotranem během menstruace? Tyto problémy se týkají mnoha žen, které čelí infekci genitálního traktu. Zkusme na to přijít společně.

Formulář vydání

Léčivo Neo-Penotran pro intravaginální použití je dostupné ve formě čípků č. 7. Lék je umístěn v obrysovém balení po 7 svíčkách. V závislosti na vzájemném kvantitativním poměru účinných látek je na farmaceutickém trhu uvedeno několik variací terapeutického činidla:

 • "Neo-Penotran", jehož chemické složení obsahuje 500 mg metronidazolu a 100 mg mikonazolu dusičnanu.
 • "Neo-Penotran Forte" zahrnuje 750 mg metronidazolu a 200 mg mikonazolu dusičnanu.
 • „Neo-Penotran Forte-L“. Poměr složek v tomto čípku je stejný jako u přípravku Penotran Forte. Jediným rozdílem mezi léky je, že Forte-L obsahuje 100 mg lidokainu v jeho složení.

Vizuálně je witepsol bílý, pevný, bez chuti a bez zápachu. Podobný základ pro svíčky se vyrábí nalitím.

Chemické složení léčiva

Na základě názoru praktických gynekologů označme vaginální čípky Neopenotran za nejpopulárnější a nejúčinnější prostředek v boji proti infekcím, které postihují orgány ženského reprodukčního systému. Uvolňovací forma zahrnuje jak čípky, tak tablety. Chcete-li zvolit vhodnou lékovou formu nebo upravit průběh léčby s ohledem na nástup kritických dnů, je nutné se poradit se svým lékařem.

Metronidazol

Na základě informací obsažených v pokynech k léku a na základě článků odborníků v oboru gynekologie můžeme dojít k závěru, že hlavní složkou léku je metronidazol. Tato látka má silný antimikrobiální účinek a je předepisována jako součást léků i samostatně v případě parazitických lézí v těle..

Chemická charakterizace složky uvádí, že metronidazol patří do rodiny nitro-5-imidazolů. Léky této skupiny jsou navrženy speciálně pro boj s nejjednoduššími mikroorganismy, které vstupují do lidského těla a jsou schopné vyvolat nástup a vývoj infekčních onemocnění. Ve většině případů metronidazol působí jako „sanitka“ při úlevě od následujících infekčních onemocnění:

 • Trichomoniáza;
 • Giardiáza;
 • Amébiáza;
 • Žaludeční vředy;
 • Anaerobní infekce postihující různé systémy těla.

Jedním z rysů účinku této složky na ženské tělo je změna pigmentace moči během období léčby. Kapalina získává tmavou, bohatou barvu. Tento jev by neměl být důvodem k obavám. Tato barva moči je fyziologická reakce těla na účinky metronidazolu.

Dusičnan mikonazolu

Na základě anotace k léku lze poznamenat, že složení léčiva Neo-Penotran ve formě čípků obsahuje nitrát mikonazolu. Tato účinná látka má výrazný antimikrobiální účinek na lidské tělo. Terapeutický účinek je dosažen změnou lipidového složení membrány škodlivých houbových buněk, které vyvolávají vývoj a udržování „vitální aktivity“ infekce. Taková „invaze“ vede k nekróze buněk, a tedy k eliminaci celého infekčního ohniska. Hlavní mikroorganismy podstupující eliminaci pomocí látky jsou:

 • Dermotafity;
 • Plísňové formy kvasinek;
 • Grampozitivní mikroorganismy.

Jednou z hlavních výhod, které umožňují hovořit o přípravcích obsahujících nitrát mikonazolu jako o hlavních přípravcích v boji proti infekcím postihujícím genitální trakt ženy, je schopnost okamžitě zastavit pálení a svědění, které doprovází většinu houbových onemocnění pohlavních orgánů..

Witepsol

Základem vaginálního čípku Neo-Penotram je witepsol v dávce 1,9 gramu. Chemické složení této látky je směs triglycerolů a nasycené mastné kyseliny laurové. Tento čípkový základ je kompatibilní s většinou léčivých složek.

Je možné vložit svíčky během menstruace? Čípky Neo-Penotran lze použít, protože podle odborníků není při menstruačním užívání léků na bázi metronidazolu menstruace důvodem k zastavení nebo pozastavení léčby.

Nepochybnou výhodou přípravků na bázi nitrátu mikonazolu je absence negativního vlivu na pH pochvy. Vaginální čípky s touto účinnou látkou nevysušují přirozenou flóru.

Farmakologické vlastnosti

Díky kombinaci antiparazitárních a antimikrobiálních účinných látek jsou vaginální čípky Neo Penotran široce používány v gynekologii. Lék se dostává do ženského těla a má okamžitý účinek, potlačuje reprodukci a vitální aktivitu patogenních mikroorganismů. Kombinace metronidazolu a mikonazolu nitrátu je škodlivá pro následující typy mikroorganismů:

 • Candida;
 • Kryptokoky;
 • Aspergillus.

Lék se používá k léčbě drozdů během menstruace..

V moderní gynekologii jsou vaginální čípky Neo-Penotran předepisovány odborníky k léčbě následujících onemocnění:

 • Anaerobní vaginóza;
 • Trichomonas vulvovaginitis;
 • Nespecifická vaginitida;
 • Gardnerella vaginitida;
 • Kolpitida trichomodální nebo kandidální povahy;
 • Infekce smíšených pohlavních orgánů;
 • Dysplázie;
 • Infekční léze vyplývající z kauterizace děložního čípku.

Někteří lékaři doporučují vaginální čípky jako profylaxi po chirurgických zákrocích, které zasáhly orgány ženského reprodukčního systému (čištění, kyretáž, potrat).

Funkce aplikace

Odborníci tvrdí, že byste neměli kombinovat průběh léčby s vaginálními čípky Neo-Penotran a aktivním sexuálním životem. Nejde jen o možnost recidivy infekčního onemocnění, ale také o zvláštnosti vlivu látek látky na některé antikoncepční prostředky. Chemický vzorec léčiva má negativní účinek na kaučuk a latex a poškozuje výrobky vyrobené z těchto materiálů.

Pamatujte, že antifungální terapii musí v případě infekce genitálního traktu provádět každý sexuální partner.

Je možné používat Neo-Penotranové svíčky během menstruace

Hlavní metodou léčby gynekologických onemocnění je farmakoterapie. Za nejoblíbenější prostředky se považují prostředky, které obsahují více než dvě složky. Jedním z těchto léků je Neo-Penotran - čípky, které eliminují zánět v pochvě. Užívání léků se často kryje s kritickými dny, což může významně ovlivnit účinek léčby. Abyste pochopili, zda je možné používat svíčky Neo-Penotran během menstruace, měli byste se seznámit s jeho principem činnosti.

Indikace pro použití

Lék je dostupný ve dvou formách - s obvyklým, stejně jako s rozšířeným účinkem. Svíčky Neo-Penotran Forte se liší v množství užitečných složek, a proto poskytují dlouhodobější účinek. Kromě toho je produkt vyráběn ve formě vaginálních tablet. V případě potřeby můžete vybrat tento formulář.

Hlavní složkou je metronidazol. Jeho působení je zaměřeno na eliminaci patogenní mikroflóry v pochvě. Působení této složky zvyšuje mikicanosol, který zabraňuje tvorbě nových škodlivých bakterií.

Svíčky mají následující indikace pro použití:

 • vývoj drozdů;
 • akutní infekční onemocnění v pochvě;
 • tvorba bakteriální vaginózy;
 • vývoj Trichomonas colpitis;
 • užívání léků k léčbě cervikální dysplázie;
 • rehabilitace po kauterizaci děložního čípku;
 • preventivní příprava na gynekologickou operaci.

Lék tedy eliminuje nejen akutní infekci, ale také chronické onemocnění..

Kontraindikace

Neo-Penotran proniká do slizničních tkání pochvy, poté vstupuje do systémového oběhu a jater. Je zakázáno používat svíčky Neo-Penotran v následujících případech:

 • alergie na kompozici;
 • chronické onemocnění jater;
 • období kojení a první trimestr porodu dítěte;
 • epileptické záchvaty;
 • rozvoj anémie.

Použití těchto svíček je kategoricky kontraindikováno u dívek mladších 16 let.

Aplikace v kritických dnech

Účinek mnoha léků užívaných během menstruace je výrazně snížen. Tato funkce je bohužel typická pro svíčky Neo - Penotran. Mnoho dívek se zajímá o to, zda je možné dát svíčky během menstruace? Lékaři nedoporučují vzdát se Neo-Penotranu během menstruace..

Užitečné složky obsažené v čípcích vstupují do krve vaginální absorpcí. Menstruace je doprovázena zvýšením intenzity místního zásobení krví, takže čípky se vstřebávají mnohem rychleji. Vzhledem k tomu, že během menstruace dochází k hormonálním změnám, je nutné používat svíčky velmi opatrně..

Návod k použití je sestaven ve dvou verzích:

 1. Při léčbě infekce bez komplikací a prevenci jsou svíčky umístěny na noc po dobu dvou týdnů.
 2. Infekční zánět, který je doprovázen komplikacemi, se léčí dvěma čípky denně. Délka kurzu je jeden týden.

Trvání kurzu a dávkování určuje gynekolog. V mnoha případech provede odborník po vyšetření pacienta své vlastní úpravy..

Aby svíčka správně fungovala, musí být vložena co nejhlouběji do pochvy. Po manipulaci byste měli ležet na zádech po dobu 20 minut, aby se lék měl čas rozpustit a neuniknout..

Při silném menstruačním toku je lepší hrát na jistotu a dočasně zastavit léčebný kurz. Pokud je vaše menstruace mírná, není nutné přestat používat svíčky..

Je důležité vědět

Léčba infekčního onemocnění pochvy zahrnuje následující pravidla:

 1. Omezení sexuálního kontaktu. Intimní vztah může vyvolat relaps onemocnění, pokud je infikován i sexuální partner. Účinné látky obsažené ve svíčkách mohou navíc kondom poškodit..
 2. Odmítnutí používat alkoholické nápoje. Kombinace alkoholu a drogy může způsobit duševní onemocnění.
 3. V žádném případě byste neměli čípky Neo-Penotran používat perorálně. Při pokusu o perorální dávku byste měli okamžitě vyvolat zvracení a jít do zdravotnického zařízení, kde vám lékaři umyjí žaludek. Používejte čípky k zamýšlenému účelu.
 4. Nemoci nervového systému a jater mohou účinnost terapie zvýšit. Pokud je to však nutné, může být lék použit pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře..

Neo-Penotran je účinný prostředek, který se používá při léčbě genitálních infekcí. Při správném použití mají čípky pozitivní účinek na mikroflóru pochvy. V případě nedodržení pravidel používání může lék vyvolat závažné komplikace.

Jak používat NEO-PENOTRAN svíčky na menstruaci 1

Různé čípky pro léčbu různých typů zánětu v pochvě někdy matou i zkušené lékaře. Nejoblíbenější z nich jsou kombinované výrobky, které obsahují dvě nebo více složek. Je tedy možné s minimálním vyšetřením předepsat účinnou léčbu. Čípky NEO-PENOTRAN - jeden z nejpopulárnějších a nejúčinnějších léků pro léčbu vaginitidy různé povahy. Jak a kdy správně používat svíčky? Je efektivní položit NEO-PENOTRAN během menstruace?

Přečtěte si v tomto článku

Komu a kdy byl jmenován

Rozsah indikací pro jmenování svíček je velmi široký. To je způsobeno složením léčiva a jeho základními vlastnostmi. Existují dvě formy - pravidelná a rozšířená (Forte). Rozdíl je v počtu účinných látek. Můžete také najít tvar čípků a vaginálních pilulek, který nemá žádný zásadní rozdíl..

Hlavní účinnou látkou je metronidazol. Také přidán mikonazol - antifungální lék. Metronidazol má škodlivý účinek na prvoky (améby, Trichomonas), patogenní mikroorganismy v pochvě (gardnerella, streptokok a další). Lék navíc ničí veškerou patogenní flóru a nejen inhibuje její reprodukci. Miconazole je jedním z nejúčinnějších fungicidních léků. Může být použit k léčbě chronických i akutních plísňových infekcí. Je pozoruhodné, že dokonce zpomaluje tvorbu nových patogenních bakterií..

Rozsah pro přiřazování svíček:

 • kandidální kolpitida (drozd),
 • bakteriální vaginóza,
 • trichomonas colpitis,
 • nespecifická smíšená infekce v pochvě,
 • zotavení po kauterizaci děložního čípku,
 • hygiena v předvečer chirurgických zákroků (kyretáž, potrat, operace břicha atd.),
 • při komplexní léčbě cervikální dysplázie.

Tento léčivý přípravek lze použít jak při exacerbaci infekcí, tak k léčbě chronických ložisek.

Droga může být použita u dívek po 16 letech, které jsou sexuálně aktivní. Během těhotenství je používání NEO-PENOTRANU zakázáno až do 15. týdne včetně, protože jeho složky mohou mít negativní vliv na plod.

Kontraindikace

NEO-PENOTRAN se vstřebává z vaginální sliznice do systémového oběhu. Lék se metabolizuje v játrech. To je důvod pro některá omezení při jeho používání. Tyto zahrnují:

 • Alergické reakce na kteroukoli složku samotného léčiva nebo neúspěšné pokusy o použití přípravku NEO-PENOTRAN dříve.
 • Ženy s chronickou jaterní patologií by měly být léčeny opatrně, zejména pokud užívají několik léků současně, což zvyšuje zátěž orgánu..
 • Během kojení a v prvním trimestru těhotenství nelze drogu užívat kvůli možnému vniknutí do dítěte. Pokud je naprosto nezbytné užívat drogu během laktace, mělo by být lidské mléko vyloučeno z stravy dítěte po celou dobu přijetí a další dva dny po ukončení kurzu.
 • Pokud se užívání přípravku NEO-PENOTRAN náhle shoduje se zpožděním menstruace, měl by být okamžitě proveden těhotenský test. Pokud je to potvrzeno, musíte přestat užívat a konzultovat s lékařem..
 • NEO-PENOTRAN by neměly užívat ženy s epilepsií, ani ty, které někdy měly dokonce jediný záchvat.
 • Při dlouhodobém užívání může metronidazol ovlivnit složení krve. Proto by za přítomnosti patologie měl být příjem odložen až do zotavení nebo nahrazen jiným lékem..
 • Nedoporučuje se používat NEO-PENOTRAN u dětí mladších 16 let..

Vstupní kurz

Existují dvě formy uvolňování léku. Pravidelný NEO-PENOTRAN obsahuje 100 mg mikonazolu a 500 mg metronidazolu. Toto je nejčastěji používaná možnost. NEO-PENOTRAN Forte obsahuje 200 mg mikonazolu a 750 mg metronidazolu. Používá se častěji pro Trichomonas colpitis nebo souběžnou infekci.

Existují však standardní metody předpisu. Vypadají takto:

 • V případě nekomplikované infekce nebo preventivního debridementu je možné předepisovat svíčky jednu po druhé po dobu 7 nebo 14 dnů.
 • V obtížnějších případech se aplikuje v tobolce dvakrát denně po dobu jednoho týdne..

Každá svíčka je vložena hluboko do pochvy. Nejlepší je to udělat vleže. Po zavedení byste měli zůstat ve vodorovné poloze po dobu 15 - 20 minut, abyste zabránili vytékání rozpuštěného léčiva z pochvy. Pro usnadnění intravaginálního použití obsahuje souprava společně s léčivem speciální nástavec na prst, který lze v případě potřeby použít.

Léčba čípky NEO-PENOTRAN se často kombinuje s perorálními antibakteriálními nebo jinými léky. To zvyšuje účinek a účinek léku..

Ženy se často obávají, zda je možné zavádět čípky NEO-PENOTRAN během menstruace, pokud v těchto dnech klesl průběh přijímání. Lék je možné položit, pokud je to nutné, pouze ve dnech drobných sekretů. Při silné menstruaci byste si měli několik dní odpočinout a pokračovat v užívání pilulek (pokud byly předepsány).

Vedlejší účinek

Metronidazol a mikonazol pro intravaginální podání jsou dobře tolerovány a jen zřídka způsobují nežádoucí účinky. Tyto zahrnují:

 • různé druhy alergických projevů (vyrážka, svědění, otoky v pochvě a genitáliích a na jakékoli části kůže);
 • bolesti hlavy, až migrénové, křeče - pouze při dlouhodobém užívání;
 • nevolnost, změna chuťových preferencí, někdy průjem nebo zácpa;
 • nepohodlí (svědění, pálení) v pochvě po použití drogy.

V takových situacích, pokud potíže přetrvávají do dvou dnů, by měl být lék nahrazen jiným.

Je důležité vědět

Během léčby jakékoli genitální infekce pomocí vaginálních léků byste se měli zdržet pohlavního styku. Za prvé je možná opětovná infekce, pokud partner nedostane léčbu. Za druhé, NEO-PENOTRAN může ovlivnit vlastnosti latexu, což může přispět k poškození kondomu během pohlavního styku..

Pro ty, kteří mají jaterní patologii nebo onemocnění nervového systému (včetně funkční povahy), může být lék použit pouze po předchozí konzultaci s lékařem a pouze pro jeho účely..

Čípky (nebo dokonce vaginální tablety) by se neměly užívat perorálně. Pokud k tomu dojde, měli byste co nejdříve vypláchnout žaludek nebo vyvolat zvracení. Jinak se mohou objevit vedlejší reakce a příznaky předávkování drogami..

Doporučujeme přečíst si článek o obnově mikroflóry po drozdi. Z toho se dozvíte o vaginální dysbióze po kandidóze, lécích, které vám umožní obnovit normální prostředí.

Mohu to vzít s menstruací

Při zahájení léčby je vhodné začít užívat drogu jeden a půl až dva týdny před menstruací. Čípky NEO-PENOTRAN s menstruací nemusí poskytovat požadovaný terapeutický účinek.

Pokud je to nutné, můžete lék položit ve dnech menšího vybití. V žádném případě byste však neměli pít vaginální pilulky nebo je použít několik najednou, abyste léčbu „dohnali“. U genitálních infekcí je zpravidla předepsána komplexní terapie. Proto je po dobu kritických dnů nutné opustit příjem orálních látek a poté přidat vynechané svíčky podle schématu.

NEO-PENOTRAN - univerzální a účinné čípky pro léčbu široké škály genitálních infekcí. Lékař by měl určit schéma a indikace pro jmenování. Nezávislé nekontrolované užívání může vést k nežádoucím reakcím a komplikacím a akutní infekce může být chronická. Je možné použít NEO-PENOTRAN během menstruace nebo jiného krvavého výtoku (například po kauterizaci děložního čípku), stejně jako další rysy přijetí v konkrétní situaci, může určit pouze gynekolog.

Svíčky Neo Penotran: recenze a návod k použití

Svíčky Neo-Penotran

U infekcí genitální oblasti jsou obzvláště účinnou formou uvolňování vaginální čípky, které působí přímo na zaměření patologie. Lék Neo-penotran, vyráběný ve formě čípků, se osvědčil dobře. Lék se používá v gynekologii, má výrazné antibakteriální, antifungální, antiprotozoální vlastnosti. Vaginální čípky nejsou během těhotenství a laktace zakázány, vyžadují však lékařskou pomoc.

Neo-Penotran - složení

V chemickém vzorci vaginálních čípků jsou harmonicky kombinovány dvě složky - metronidazol a nitrát mikonazolu. První syntetická látka narušuje integritu membrán bakterií a prvoků, podporuje hromadnou smrt a nepostřehnutelné vylučování z těla. Druhá složka Neo-Penotranu vykazuje zvýšenou aktivitu proti houbám, působí na stejném principu.

Ukazuje se, že Neo-Penotrana je kombinovaný lék schopný překonat jakoukoli infekci genitálního traktu a je široce používán v moderní gynekologii. Chemické složení Neo-Penotranu doplňuje látku zvanou witepsol, jako pomocný prvek pro zvýšení terapeutického účinku, urychlení přirozeného procesu hojení.

 • Silikonová podložka na pečení
 • Jak správně nanášet make-up
 • Jak zacházet s neštovicemi

Neo-Penotran - aplikace

Působení vaginálních čípků je okamžité, ale pouze ze zdravotních důvodů. Je důležité nejen odstranit příznaky onemocnění, ale také včas zjistit jejich příčinu. Pouze v tomto případě předepsané dávkování v co nejkratší možné době umožňuje pacientovi zažít dlouho očekávanou úlevu. Místní aplikace Neo-Penotranu je tedy vhodná v následujících klinických obrazech:

 • anaerobní vaginóza;
 • vaginální kandidóza;
 • bakteriální vaginóza;
 • nespecifická vaginitida;
 • gardnerella vaginitida;
 • smíšené vaginální infekce;
 • trichomonas vulvovaginitis.

S pocitem pálení a výskytem specifického výtoku z pochvy pacient překračuje samoléčbu. Je to kontraindikováno, zejména proto, že vaginální čípky Neo-Penotran mají své vlastní kontraindikace. Před předepsáním konkrétního léčivého přípravku provede lékař podrobnou diagnostiku. Proto je povinná odborná konzultace před intravaginálním podáním Neo-Penotranu. Kontraindikace použití těchto vaginálních čípků jsou následující:

 • citlivost těla na syntetické složky svíček;
 • rozsáhlé léze centrálního nervového systému;
 • těhotenství v prvním trimestru;
 • porfyrie;
 • dysfunkce jater;
 • epilepsie;
 • věkové omezení do 14 let;
 • období laktace;
 • poruchy krvetvorby;
 • v kombinaci s alkoholem;
 • panenství.

Svíčky Neo-Penotran - vedlejší účinky

Je lepší používat vaginální čípky než pít pilulky na genitální infekce. Tato forma uvolňování léku vykazuje méně nežádoucích účinků v těle, má omezený seznam kontraindikací. Poslední slovo má ošetřující lékař. Nežádoucí účinky přípravku Neo-Penotran se odrážejí v pokynech, ale ve skutečnosti jsou představovány následujícími anomáliemi, které se vyskytnou na samém začátku léčebného kurzu:

 • ze zažívacího traktu: výrazné příznaky dyspepsie, sucho v ústech, nechutenství, nevolnost, zvracení;
 • na části kůže: podráždění a zarudnutí vaginální sliznice, svědění a pálení, nepohodlí;
 • z centrálního nervového systému: migrénové záchvaty, podrážděnost, periferní edém, závratě, ataxie, křeče;
 • ze strany hematopoetických orgánů: leukopenie;
 • na části kůže: alergické, lokální reakce na horní vrstvě epidermis.

Předávkovat

Neo-Penotran čípky se používají intravaginálně, pak je předávkování téměř nemožné.

V případě náhodného požití velkých dávek léčiva uvnitř (více než 12 mg metronidazolu) je třeba provést výplach žaludku, protože neexistuje žádné speciální antidotum.

Předávkování metronidazolem má následující příznaky:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • břišní křeče;
 • kovová chuť v ústech;
 • porušení funkce motoru;
 • tmavá moč.

Předávkování mikonazolem sodným se projevuje nevolností a zvracením, bolestmi v krku a ústech, sníženou chutí k jídlu, bolestmi hlavy, průjmem.

Neo-Penotran - instrukce

Pokud se vedlejší účinky přípravku Neo-Penotran nezastaví, doporučuje se užívání vaginálních čípků zrušit, zvolit analog. Ve většině případů jsou však takové anomálie dočasné povahy, zmizí po 2–3 dnech bez dalšího odebrání léčiva. Pokyn Neo-Penotran říká, jak používat svíčky, v jakých dávkách, jak dlouho, ale není návodem k použití. Veškeré úpravy a recepty provádí lékař. Je nutné aplikovat 1 čípek Neo-Penotran v noci a ráno po dobu 7 dnů. V akutním stádiu dosahuje průběh léčby 2 týdny..

 • Booties Marshmallows s pletacími jehlami s popisem a diagramy krok za krokem
 • Jak odstranit strie na břiše
 • Jak si zapamatovat spoustu informací za krátkou dobu. Jak rychle zapamatovat informace

Neo-Penotran forte během těhotenství

Při přenášení plodu používejte svíčky pouze podle pokynů gynekologa. V prvním trimestru těhotenství je lék Neo-Penotran kontraindikován, ve druhém a třetím trimestru je povolen při absenci ohrožení nitroděložního vývoje. Dávky se stanoví individuálně, podávají se vaginálně. Neo-Penotran forte během těhotenství úspěšně odstraňuje příznaky drozdů, snižuje aktivitu jiných genitálních infekcí.

Pokud lékař předepsal takové vaginální čípky během kojení, mělo by být kojení nahrazeno umělým. To je předpoklad pro bezpečnost zdraví novorozence. Omezení je dočasné a je povoleno vrátit dítě do HB pouze 24-48 hodin po ukončení intenzivní léčby tímto antibakteriálním přípravkem.

Neo-Penotran během menstruace

Názory odborníků na dané téma jsou velmi rozporuplné. Vaginální čípky Neo-Penotran pro menstruaci nejsou zakázány, lékaři však stále doporučují, aby jejich pacienti počkali na ukončení vaginálního výtoku a zahájili léčbu. Pokud se během intenzivní péče objeví menstruace, nepřestávejte tyto čípky používat. Je lepší si promluvit s odborníkem o Neo-Penotranu a menstruaci..

speciální instrukce

Léky obsahující metronidazol by měly být používány s opatrností, protože je znám jejich účinek na účinek jaterních enzymů v krvi. Rovněž snižuje hladinu glukózy v krvi při měření glukózy..

U obou sexuálních partnerů se doporučuje provádět infekce urogenitálního systému současně.

Během léčby přípravkem Neo-Penotran je přísně zakázáno pít alkoholické nápoje..

Také z interakce složek léčiva s latexem, ze kterého se vyrábějí kondomy, se snižuje pevnost produktu. Pokud tedy v blízké budoucnosti neplánujete doplnit rodinu, je lepší se během období léčby zdržet sexuální aktivity..

Analogy neo-penotranu

Před nákupem antibiotika nebo antifungální látky se musíte poradit s odborníkem. Můžete si vybrat z katalogu, objednat a koupit svíčky z drozdů Neo-Penotran v internetovém obchodě, ale jejich působení není vždy spolehlivé a efektivní. Je to důsledek povrchové samoléčby. Ve skutečnosti je někdo vhodnější pro analogy Neo-Penotranu se stejným farmakologickým účinkem v těle. Lékaři kladou zvláštní důraz na účinnost následujících léků:

 • Klion-D 100;
 • Klomezol;
 • Klotrimazol;
 • Metromicon-Neo;
 • Ketonazol;
 • Livarol;
 • Klevazol;
 • Metrogyl vaginální;
 • Mikogal;
 • Ginalgin;
 • Kandisan;
 • Gynofort (krém);
 • Kandibene (krém);
 • Gravagin;
 • Ekonazol;
 • Trichopolus;
 • Pulsitex.

Recenze

Četné recenze léku mezi pacienty a odborníky potvrzují jeho účinnost. Dochází k rychlému vymizení příznaků onemocnění, úplnému vyléčení a obnově vaginální sliznice. Pacientka se také začíná cítit lépe, její reprodukční systém se zlepšuje..

Nevýhodou ženského léku je možné svědění, ale rychle projde. A pokud se podíváte na kvalitu drogy, pak můžeme říci, že taková malá nuance nezhoršuje produkt. Koneckonců již neexistuje lék, který by mohl co nejdříve ovlivnit zotavení těla..

Lékaři věří, že tento lék bude dobrým pomocníkem při komplexní léčbě i při prevenci různých vaginálních onemocnění. Mělo by se však používat pouze v případě, že je celá léčba pod dohledem..

Příznaky nemoci

Příznaky drozdů mají podobné vlastnosti jako jiné genitální infekce. V tomto ohledu je snadné jej zaměnit, takže pokud se objeví příznaky popsané níže, měli byste se obrátit na venereologa.

Hlavním znakem vzniku drozdů je bílý výtok, který voní po fermentovaných mléčných výrobcích. Kromě toho se na genitáliích pacienta objeví zarudnutí, které neuvěřitelně svědí. Svrbení je nejvýraznější:

 • během spánku;
 • s prodlouženou chůzí;
 • při sportu;
 • u žen s menstruací.

Muži jsou také náchylní k nemocem. Můžete se nakazit drozdem po kontaktu s ženským nosičem. Příznaky u mužů se od žen liší jen málo: sražený bílý výtok, touha po poškrábání, zarudnutí kůže.

Zajímavé stále: Clotrimazol z drozdů

Při jmenování?

Použití přípravku Metromicon-NEO předpokládá předběžnou návštěvu lékaře. Po vyšetření a diagnostice lékař posoudí potřebu a vhodnost léku. V tom mu pomáhá seznam indikací k použití, uvedený v návodu k použití. Seznam nemocí, které lze léčit, zahrnuje:

 • vaginální infekce způsobená kandidou;
 • Infekce trichomonas;
 • akutní a chronická stadia vaginitidy;
 • narušení rovnováhy stopových prvků v pochvě;
 • nemoci pohlavního typu.

Vedlejší účinek

Metronidazol a mikonazol pro intravaginální podání jsou dobře tolerovány a jen zřídka způsobují nežádoucí účinky. Tyto zahrnují:

 • různé druhy alergických projevů (vyrážka, svědění, otoky v pochvě a genitáliích a na jakékoli části kůže);
 • bolesti hlavy, až migrénové, křeče - pouze při dlouhodobém užívání;
 • nevolnost, změna chuťových preferencí, někdy průjem nebo zácpa;
 • nepohodlí (svědění, pálení) v pochvě po použití drogy.

Kompatibilita léků s alkoholem

Lék je dostupný ve formě čípků, a proto ho lze použít pouze k léčbě drozdů u žen..

Recenze tohoto léku jsou většinou pozitivní. Ženy, které používaly Neo-Penotran, jsou s výsledkem léčby spokojeny.

Na základě recenzí pacientů nebyly hlášeny případy předávkování přípravkem "Neo-Penotran" intravaginálním podáním. V případě předávkování se však u pacienta může objevit nevolnost, zvracení, průjem, výskyt neurologických příznaků i vzácné záchvaty..

Navrhujeme, abyste se seznámili s: Léčbou virem Epstein Barr lidovými léky

V takové situaci se doporučuje především umýt žaludek, podat enterosorbenty (Sorbex, Enterosgel, aktivní uhlí). Následná léčba je symptomatická, zaměřená na odstranění patologických příznaků.

Pokud je menstruační cyklus nepravidelný, mělo by se na to upozornit zpoždění menstruace. Je třeba provést speciální zkoušku. Během těhotenství musíte ukončit léčbu a naléhavě se poradit s gynekologem.

Režimy léčby

Léčebný režim musí být předepsán lékařem. V závislosti na klinické situaci se léky používají s různými dávkami účinných látek. Obecně platí následující standardní pokyny:

 • je nutné položit Neo-Penotran jednu svíčku hluboko do pochvy, nejlépe v noci po dobu jednoho nebo dvou týdnů;
 • v případě potřeby se dávka zdvojnásobí - jedna svíčka dvakrát denně.

Po umístění čípku musíte ležet asi 10-15 minut, jinak může čípek jít dolů do dolní třetiny pochvy a po rozpuštění uniknout. Pro větší pohodlí můžete použít speciální trysku pro zavedení svíčky do pochvy.

Kontraindikace k použití

Tento léčivý přípravek je kontraindikován pro předpis a použití v následujících situacích:

 • osobní nesnášenlivost metronidazolu, nitrátu mikonazolu, jejich derivátů nebo jiných složek léčiva;
 • epilepsie;
 • porfyrie;
 • užívání alkoholických nápojů během léčby drogami nebo do 3-4 dnů po jejím ukončení;
 • užívání disulfiramu během období farmakoterapie nebo po dobu 2-3 týdnů po jejím ukončení;
 • závažné selhání jater.

Neo-Penotran pro menstruaci: je možné dát svíčky, když jsou předepsány obvyklé a když je Forte

Je možné používat Neo-Penotranové svíčky během menstruace

Hlavní metodou léčby gynekologických onemocnění je farmakoterapie. Za nejoblíbenější prostředky se považují prostředky, které obsahují více než dvě složky..

Jedním z těchto léků je Neo-Penotran - čípky, které eliminují zánět v pochvě. Užívání léků se často kryje s kritickými dny, což může významně ovlivnit účinek léčby.

Abyste pochopili, zda je možné používat svíčky Neo-Penotran během menstruace, měli byste se seznámit s jeho principem činnosti.

Indikace pro použití

Lék je dostupný ve dvou formách - s obvyklým, stejně jako s rozšířeným účinkem. Svíčky Neo-Penotran Forte se liší v množství užitečných složek, a proto poskytují dlouhodobější účinek. Kromě toho je produkt vyráběn ve formě vaginálních tablet. V případě potřeby můžete vybrat tento formulář.

Hlavní složkou je metronidazol. Jeho působení je zaměřeno na eliminaci patogenní mikroflóry v pochvě. Působení této složky zvyšuje mikicanosol, který zabraňuje tvorbě nových škodlivých bakterií.

Svíčky mají následující indikace pro použití:

 • vývoj drozdů;
 • akutní infekční onemocnění v pochvě;
 • tvorba bakteriální vaginózy;
 • vývoj Trichomonas colpitis;
 • užívání léků k léčbě cervikální dysplázie;
 • rehabilitace po kauterizaci děložního čípku;
 • preventivní příprava na gynekologickou operaci.

Lék tedy eliminuje nejen akutní infekci, ale také chronické onemocnění..

Kontraindikace

Neo-Penotran proniká do slizničních tkání pochvy, poté vstupuje do systémového oběhu a jater. Je zakázáno používat svíčky Neo-Penotran v následujících případech:

 • alergie na kompozici;
 • chronické onemocnění jater;
 • období kojení a první trimestr porodu dítěte;
 • epileptické záchvaty;
 • rozvoj anémie.

Použití těchto svíček je kategoricky kontraindikováno u dívek mladších 16 let.

Aplikace v kritických dnech

Účinek mnoha léků užívaných během menstruace je výrazně snížen. Tato funkce je bohužel typická pro svíčky Neo - Penotran. Mnoho dívek se zajímá o to, zda je možné dát svíčky během menstruace? Lékaři nedoporučují vzdát se Neo-Penotranu během menstruace..

Užitečné složky obsažené v čípcích vstupují do krve vaginální absorpcí. Menstruace je doprovázena zvýšením intenzity místního zásobení krví, takže čípky se vstřebávají mnohem rychleji. Vzhledem k tomu, že během menstruace dochází k hormonálním změnám, je nutné používat svíčky velmi opatrně..

Návod k použití je sestaven ve dvou verzích:

 1. Při léčbě infekce bez komplikací a prevenci jsou svíčky umístěny na noc po dobu dvou týdnů.
 2. Infekční zánět, který je doprovázen komplikacemi, se léčí dvěma čípky denně. Délka kurzu je jeden týden.

Trvání kurzu a dávkování určuje gynekolog. V mnoha případech provede odborník po vyšetření pacienta své vlastní úpravy..

Aby svíčka správně fungovala, musí být vložena co nejhlouběji do pochvy. Po manipulaci byste měli ležet na zádech po dobu 20 minut, aby se lék měl čas rozpustit a neuniknout..

Při silném menstruačním toku je lepší hrát na jistotu a dočasně zastavit léčebný kurz. Pokud je vaše menstruace mírná, není nutné přestat používat svíčky..

Je důležité vědět

Léčba infekčního onemocnění pochvy zahrnuje následující pravidla:

 1. Omezení sexuálního kontaktu. Intimní vztah může vyvolat relaps onemocnění, pokud je infikován i sexuální partner. Účinné látky obsažené ve svíčkách mohou navíc kondom poškodit..
 2. Odmítnutí používat alkoholické nápoje. Kombinace alkoholu a drogy může způsobit duševní onemocnění.
 3. V žádném případě byste neměli čípky Neo-Penotran používat perorálně. Při pokusu o perorální dávku byste měli okamžitě vyvolat zvracení a jít do zdravotnického zařízení, kde vám lékaři umyjí žaludek. Používejte čípky k zamýšlenému účelu.
 4. Nemoci nervového systému a jater mohou účinnost terapie zvýšit. Pokud je to však nutné, může být lék použit pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře..

Neo-Penotran je účinný prostředek, který se používá při léčbě genitálních infekcí. Při správném použití mají čípky pozitivní účinek na mikroflóru pochvy. V případě nedodržení pravidel používání může lék vyvolat závažné komplikace.

Jak používat NEO-PENOTRAN svíčky na menstruaci 1

Různé čípky pro léčbu různých typů zánětu v pochvě někdy matou i zkušené lékaře. Nejoblíbenější z nich jsou kombinované výrobky, které obsahují dvě nebo více složek..

Je tedy možné s minimálním vyšetřením předepsat účinnou léčbu. Čípky NEO-PENOTRAN - jeden z nejpopulárnějších a nejúčinnějších léků k léčbě vaginitidy různé povahy.

Jak a kdy správně používat svíčky? Je efektivní položit NEO-PENOTRAN během menstruace?

Komu a kdy byl jmenován

Rozsah indikací pro jmenování svíček je velmi široký. To je způsobeno složením léčiva a jeho základními vlastnostmi. Existují dvě formy - pravidelná a rozšířená (Forte). Rozdíl je v počtu účinných látek. Můžete také najít tvar čípků a vaginálních pilulek, který nemá žádný zásadní rozdíl..

Hlavní účinnou látkou je metronidazol. Také přidán mikonazol - antifungální lék. Metronidazol má škodlivý účinek na prvoky (améby, Trichomonas), patogenní mikroorganismy v pochvě (gardnerella, streptokok a další).

Lék navíc ničí veškerou patogenní flóru a nejen inhibuje její reprodukci. Miconazole je jedním z nejúčinnějších fungicidních léků. Může být použit k léčbě chronických i akutních plísňových infekcí.

Je pozoruhodné, že dokonce zpomaluje tvorbu nových patogenních bakterií..

Rozsah pro přiřazování svíček:

 • kandidální kolpitida (drozd),
 • bakteriální vaginóza,
 • trichomonas colpitis,
 • nespecifická smíšená infekce v pochvě,
 • zotavení po kauterizaci děložního čípku,
 • hygiena v předvečer chirurgických zákroků (kyretáž, potrat, operace břicha atd.),
 • při komplexní léčbě cervikální dysplázie.

Tento léčivý přípravek lze použít jak při exacerbaci infekcí, tak k léčbě chronických ložisek.

Droga může být použita u dívek po 16 letech, které jsou sexuálně aktivní. Během těhotenství je používání NEO-PENOTRANU zakázáno až do 15. týdne včetně, protože jeho složky mohou mít negativní vliv na plod.

Vstupní kurz

Existují dvě formy uvolňování léku. Pravidelný NEO-PENOTRAN obsahuje 100 mg mikonazolu a 500 mg metronidazolu. Toto je nejčastěji používaná možnost. NEO-PENOTRAN Forte obsahuje 200 mg mikonazolu a 750 mg metronidazolu. Používá se častěji pro Trichomonas colpitis nebo souběžnou infekci.

Existují však standardní metody předpisu. Vypadají takto:

 • V případě nekomplikované infekce nebo preventivního debridementu je možné předepisovat svíčky jednu po druhé po dobu 7 nebo 14 dnů.
 • V obtížnějších případech se aplikuje v tobolce dvakrát denně po dobu jednoho týdne..

Každá svíčka je vložena hluboko do pochvy. Nejlepší je to udělat vleže. Po zavedení byste měli zůstat ve vodorovné poloze po dobu 15 - 20 minut, abyste zabránili vytékání rozpuštěného léčiva z pochvy. Pro usnadnění intravaginálního použití obsahuje souprava společně s léčivem speciální nástavec na prst, který lze v případě potřeby použít.

Léčba čípky NEO-PENOTRAN se často kombinuje s perorálními antibakteriálními nebo jinými léky. To zvyšuje účinek a účinek léku..

Ženy se často obávají, zda je možné zavádět čípky NEO-PENOTRAN během menstruace, pokud v těchto dnech klesl průběh přijímání. Lék je možné položit, pokud je to nutné, pouze ve dnech drobných sekretů. Při silné menstruaci byste si měli několik dní odpočinout a pokračovat v užívání pilulek (pokud byly předepsány).

Vedlejší účinek

Metronidazol a mikonazol pro intravaginální podání jsou dobře tolerovány a jen zřídka způsobují nežádoucí účinky. Tyto zahrnují:

 • různé druhy alergických projevů (vyrážka, svědění, otoky v pochvě a genitáliích a na jakékoli části kůže);
 • bolesti hlavy, až migrénové, křeče - pouze při dlouhodobém užívání;
 • nevolnost, změna chuťových preferencí, někdy průjem nebo zácpa;
 • nepohodlí (svědění, pálení) v pochvě po použití drogy.

V takových situacích, pokud potíže přetrvávají do dvou dnů, by měl být lék nahrazen jiným.

Mohu to vzít s menstruací

Při zahájení léčby je vhodné začít užívat drogu jeden a půl až dva týdny před menstruací. Čípky NEO-PENOTRAN s menstruací nemusí poskytovat požadovaný terapeutický účinek.

Pokud je to nutné, můžete lék položit na dny drobných sekretů..

V žádném případě byste však neměli pít vaginální pilulky nebo je použít několik najednou, abyste léčbu „dohnali“. U genitálních infekcí je zpravidla předepsána komplexní terapie..

Proto je po dobu kritických dnů nutné opustit příjem orálních látek a poté přidat vynechané svíčky podle schématu.

NEO-PENOTRAN - univerzální a účinné čípky pro léčbu široké škály genitálních infekcí. Lékař by měl určit schéma a indikace pro jmenování..

Nezávislé nekontrolované používání může vést k nežádoucím reakcím a komplikacím a akutní infekce může být chronická.

Je možné použít NEO-PENOTRAN během menstruace nebo jiného krvavého výtoku (například po kauterizaci děložního čípku), stejně jako další rysy přijetí v konkrétní situaci, může určit pouze gynekolog.

Neo penotran forte je možné pro menstruaci

Hlavní metodou léčby gynekologických onemocnění je farmakoterapie. Za nejoblíbenější prostředky se považují prostředky, které obsahují více než dvě složky..

Jedním z těchto léků je Neo-Penotran - čípky, které eliminují zánět v pochvě. Užívání léků se často kryje s kritickými dny, což může významně ovlivnit účinek léčby.

Abyste pochopili, zda je možné používat svíčky Neo-Penotran během menstruace, měli byste se seznámit s jeho principem činnosti.

Druhy čípků a dávkování léku

Ve složení se vyrábějí tři odrůdy léčiva - Neo-Penotran, Neo-Penotran Forte a Neo-Penotran Forte L. Hlavní účinnou látkou v čípcích je metronidazol a mikonazol. Rozdíl mezi léky spočívá v dávce a také v dalších složkách. Proto má každá droga své vlastní charakteristiky užívání - schémata, dávky, trvání.

SloženíNeo-PenotranNeo-Penotran ForteNeo-Penotran Forte L
Mikonazol100 mg200 mg200 mg
Metronidazol500 mg750 mg750 mg
LidokainNeNe100 mg

Když jsou předepsány svíčky

Svíčky Neo-Penotran se používají k léčbě vaginálních infekcí způsobených jedním nebo několika patogeny současně. Účinné látky mají léčivý účinek nejen na úrovni vaginální sliznice, ale také pronikají do krevního řečiště, čímž zvyšují jejich účinek.

Neo-penotranový lék na menstruaci

Čípky Neo-Penotran je kombinovaný přípravek pro vaginální podání, používaný k léčbě zánětlivých procesů v pochvě, ke zvýšení jeho účinnosti, neměl by se užívat během menstruace. Existují tři odrůdy - Neo-Penotran, Neo-Penotran Forte a Neo-Penotran Forte L, které se liší dávkou účinných látek a dalších složek.

Neo-Penotran s menstruací: lze jej použít a jak

Během menstruace je nežádoucí užívat Neo-Penotran, aby se léčba optimálně přizpůsobila menstruačnímu cyklu. Pokud v době kladení svíček „zasáhnou“ kritické dny, měli byste přestat brát dny maximálního vybití. S nátěry můžete pokračovat v léčbě.

Užívání Neo-Penotranu během menstruace je plné snížení terapeutického účinku léku kvůli skutečnosti, že některé ze složek jednoduše vycházejí s hojným výtokem.

To může vést k tvorbě rezistence patogenů na léčivo v důsledku umělého snížení dávky.

Léčba Neo-Penotranem se zpravidla provádí v kombinaci s jinými léky pro orální podání..

Během menstruace by proto měly být tablety užívány k perorálnímu podání a všechny vaginální formy by měly být ponechány na později..

V žádném případě by se Neo-Penotran neměl užívat perorálně nebo „dohnat“ léčbu a čípky po přestávce pokládat častěji nebo několik najednou. To může vést k rozvoji vedlejších účinků..

Kontraindikace pro přijetí

Neo-Penotran má řadu kontraindikací. To je mimo jiné způsobeno skutečností, že léčivo vstupuje do systémového oběhu a je metabolizováno v játrech. Neměli byste být léčeni agentem v následujících situacích:

 • pokud je přecitlivělost na kteroukoli složku léku;
 • s jaterními patologiemi - pouze podle pokynů lékaře;
 • s chorobami krve a kostní dřeně, protože metronidazol ve složení čípků může ovlivnit proces hematopoézy;
 • s neurologickými chorobami - záchvaty, epilepsie;
 • děti do 16 let.

Nedoporučuje se používat přípravek v prvním trimestru těhotenství, ani během laktace. Nejsou k dispozici žádné údaje o vážném poškození léku, ale nebyla také studována bezpečnost, takže použití je možné pouze v nezbytně nutných případech..

Režimy léčby

Léčebný režim musí být předepsán lékařem. V závislosti na klinické situaci se léky používají s různými dávkami účinných látek. Obecně platí následující standardní pokyny:

 • je nutné položit Neo-Penotran jednu svíčku hluboko do pochvy, nejlépe v noci po dobu jednoho nebo dvou týdnů;
 • v případě potřeby se dávka zdvojnásobí - jedna svíčka dvakrát denně.

Po umístění čípku musíte ležet asi 10-15 minut, jinak může čípek jít dolů do dolní třetiny pochvy a po rozpuštění uniknout. Pro větší pohodlí můžete použít speciální trysku pro zavedení svíčky do pochvy.

Kdy bude jmenován obvyklý a kdy Neo-Penotran Forte

Neo-Penotran má nižší dávky účinných látek, proto je předepsán v případě jednorázových a nekomplikovaných infekcí k profylaxi v předvečer chirurgických zákroků a po nich. Neo-Penotran Forte se používá k léčbě smíšených infekcí, a to i jako součást kombinované léčby trichomoniázy, chlamydií, mykoplazmózy.

Možné komplikace při užívání

Užívání přípravku Neo-Penotran může být komplikováno následujícími podmínkami:

 • alergické reakce - vyrážky, svědění, otoky tkání genitálií a perinea;
 • při dlouhodobém užívání a překračování dávek - křeče a migrény;
 • dyspeptické poruchy - nevolnost, průjem, zácpa, kovová chuť v ústech, bolesti břicha, pálení žáhy.

Při předávkování jsou zaznamenány nevolnost ke zvracení, křeče a závratě. Vzhled krvavého výtoku z pochvy při umístění léku se nepovažuje za normu, měli byste o tom informovat svého lékaře.

Změny menstruace po svíčkách Neo-Penotran

Samotné svíčky neovlivňují menstruační cyklus a výtok během kritických dnů. Je to komplexní protizánětlivý lék. Po léčbě však může dojít k normalizaci cyklu, snížení množství výtoku a zmizení nepříjemného zápachu (pokud existuje). To je způsobeno skutečností, že zbavením se infekce je obnovena funkce pohlavních orgánů.

Pokud jsou svíčky položeny během menstruace, může dojít k určitému zvýšení výtoku a výskytu nečistot rozpuštěného léčiva.

Podívejte se na toto video o mechanismu účinku a indikacích k předepisování léku Neo-Penotran:

Omezení během svíčkové terapie

Tento léčivý přípravek byste měli používat pouze podle pokynů lékaře, který posoudí všechny výhody a možné poškození léčivého přípravku. Neo-Penotran je předepsán s opatrností v následujících situacích:

 • u žen s onemocněním jater;
 • při užívání velkého počtu léků;
 • během těhotenství, zejména v prvním trimestru, a během kojení - složky léčiva, absorbované do krve, přecházejí do mateřského mléka;
 • pokud není vyloučeno těhotenství;
 • s epilepsií.

Je třeba mít na paměti, že lék může interagovat s latexem kondomu, proto byste se během léčby měli zdržet pohlavního styku.

Doporučujeme si přečíst o použití Terzhinanu k erozi děložního hrdla. Z článku se dozvíte o složení a vlastnostech léku Terzhinan, účinnosti při erozi děložního čípku, analogech léků.

A tady je více o výběru svíček po spálení eroze.

Neo-Penotran se týká kombinovaných léků vyráběných ve formě čípků. Lék by měl být používán pouze podle pokynů lékaře, protože má řadu kontraindikací a nejsou vyloučeny vedlejší reakce. Schémata a varianty léku vybírá také odborník na základě klinické situace..

Neo-Penotran: návod k použití během menstruace

Podle Mezinárodní zdravotnické asociace jsou infekční nemoci postihující orgány reprodukčního systému ženy známé každé desetině spravedlivého pohlaví. Taková onemocnění nejen způsobují mnoho nepříjemných pocitů, ale také představují obrovské nebezpečí pro zdraví dívky..

Jednou z nejčastějších komplikací vyplývajících z dlouhodobého vývoje infekčních onemocnění postihujících pohlavní ústrojí je získaná neplodnost. Gynekologové navrhují bojovat proti této nemoci pomocí Neo-Penotranu.

Co jsou to svíčky? Mohu je používat s Neo-Penotranem během menstruace? Tyto problémy se týkají mnoha žen, které čelí infekci genitálního traktu. Zkusme na to přijít společně.

Formulář vydání

Léčivo Neo-Penotran pro intravaginální použití je dostupné ve formě čípků č. 7. Lék je umístěn v obrysovém balení po 7 svíčkách. V závislosti na vzájemném kvantitativním poměru účinných látek je na farmaceutickém trhu uvedeno několik variací terapeutického činidla:

 • "Neo-Penotran", jehož chemické složení obsahuje 500 mg metronidazolu a 100 mg mikonazolu dusičnanu.
 • "Neo-Penotran Forte" zahrnuje 750 mg metronidazolu a 200 mg mikonazolu dusičnanu.
 • „Neo-Penotran Forte-L“. Poměr složek v tomto čípku je stejný jako u přípravku Penotran Forte. Jediným rozdílem mezi léky je, že Forte-L obsahuje 100 mg lidokainu v jeho složení.

Vizuálně je witepsol bílý, pevný, bez chuti a bez zápachu. Podobný základ pro svíčky se vyrábí nalitím.

Chemické složení léčiva

Na základě názoru praktických gynekologů budeme nazývat vaginální čípky Neopenotran nejpopulárnějším a nejúčinnějším prostředkem v boji proti infekcím, které postihují orgány ženského reprodukčního systému..

Uvolňovací forma zahrnuje jak čípky, tak tablety..

Chcete-li zvolit vhodnou lékovou formu nebo upravit průběh léčby s ohledem na nástup kritických dnů, je nutné se poradit se svým lékařem.

Metronidazol

Na základě informací obsažených v pokynech k léku a na základě článků odborníků v oboru gynekologie můžeme dojít k závěru, že hlavní složkou léku je metronidazol. Tato látka má silný antimikrobiální účinek a je předepisována jako součást léků i samostatně v případě parazitických lézí v těle..

Chemická charakterizace složky říká, že metronidazol patří do rodiny nitro-5-imidazolů.

Přípravy této skupiny jsou navrženy speciálně pro boj s nejjednoduššími mikroorganismy, které vstupují do lidského těla a jsou schopné vyvolat nástup a rozvoj infekčních onemocnění.

Ve většině případů metronidazol působí jako „sanitka“ při úlevě od následujících infekčních onemocnění:

 • Trichomoniáza;
 • Giardiáza;
 • Amébiáza;
 • Žaludeční vředy;
 • Anaerobní infekce postihující různé systémy těla.

Jedním z rysů účinku této složky na ženské tělo je změna pigmentace moči během období léčby. Kapalina získává tmavou, bohatou barvu. Tento jev by neměl být důvodem k obavám. Tato barva moči je fyziologická reakce těla na účinky metronidazolu.

Dusičnan mikonazolu

Na základě anotace k léku lze poznamenat, že složení léčiva Neo-Penotran ve formě čípků obsahuje nitrát mikonazolu. Tato účinná látka má výrazný antimikrobiální účinek na lidské tělo..

Terapeutický účinek je dosažen změnou lipidového složení membrány škodlivých houbových buněk, které vyvolávají vývoj a udržování „vitální aktivity“ infekce. Taková „invaze“ vede k nekróze buněk, a tedy k eliminaci celého infekčního ohniska.

Hlavní mikroorganismy podstupující eliminaci pomocí látky jsou:

 • Dermotafity;
 • Plísňové formy kvasinek;
 • Grampozitivní mikroorganismy.

Jednou z hlavních výhod, které umožňují hovořit o přípravcích obsahujících nitrát mikonazolu jako o hlavních přípravcích v boji proti infekcím postihujícím genitální trakt ženy, je schopnost okamžitě zastavit pálení a svědění, které doprovází většinu houbových onemocnění pohlavních orgánů..

Witepsol

Základem vaginálního čípku Neo-Penotram je witepsol v dávce 1,9 gramu. Chemické složení této látky je směs triglycerolů a nasycené mastné kyseliny laurové. Tento čípkový základ je kompatibilní s většinou léčivých složek.

Je možné vložit svíčky během menstruace? Čípky Neo-Penotran lze použít, protože podle odborníků není při menstruačním užívání léků na bázi metronidazolu menstruace důvodem k zastavení nebo pozastavení léčby.

Nepochybnou výhodou přípravků na bázi nitrátu mikonazolu je absence negativního vlivu na pH pochvy. Vaginální čípky s touto účinnou látkou nevysušují přirozenou flóru.

Farmakologické vlastnosti

Díky kombinaci antiparazitárních a antimikrobiálních účinných látek jsou vaginální čípky Neo Penotran široce používány v gynekologii..

Jakmile je droga v těle ženy, má okamžitý účinek, potlačuje reprodukci a vitální aktivitu patogenních mikroorganismů.

Kombinace metronidazolu a mikonazolu nitrátu je škodlivá pro následující typy mikroorganismů:

 • Candida;
 • Kryptokoky;
 • Aspergillus.

Lék se používá k léčbě drozdů během menstruace..

V moderní gynekologii jsou vaginální čípky Neo-Penotran předepisovány odborníky k léčbě následujících onemocnění:

 • Anaerobní vaginóza;
 • Trichomonas vulvovaginitis;
 • Nespecifická vaginitida;
 • Gardnerella vaginitida;
 • Kolpitida trichomodální nebo kandidální povahy;
 • Infekce smíšených pohlavních orgánů;
 • Dysplázie;
 • Infekční léze vyplývající z kauterizace děložního čípku.

Někteří lékaři doporučují vaginální čípky jako profylaxi po chirurgických zákrocích, které zasáhly orgány ženského reprodukčního systému (čištění, kyretáž, potrat).

Funkce aplikace

Odborníci tvrdí, že byste neměli kombinovat průběh léčby s vaginálními čípky Neo-Penotran a aktivním sexuálním životem. Nejde jen o možnost recidivy infekčního onemocnění, ale také o zvláštnosti vlivu látek látky na některé antikoncepční prostředky. Chemický vzorec léčiva má negativní účinek na kaučuk a latex a poškozuje výrobky vyrobené z těchto materiálů.

Pamatujte, že antifungální terapii musí v případě infekce genitálního traktu provádět každý sexuální partner.

Je možné dát čípky Neo-Penotran s menstruací

Infekční onemocnění urogenitálního systému žen často způsobují nepohodlí, zejména v kritických dnech. A jedním z účinných prostředků je lék Neo-Penotran.

Složení a forma uvolnění

Pro léčbu urogenitálního systému jsou nejvhodnější formou čípky. Svíčky Neo-Penotran jsou k dispozici ve třech typech:

 • konvenční vaginální;
 • vaginální se zvýšenou akcí - Neo-Penotran forte;
 • s přídavkem lidokainu.

Lék Neo-Penotran obsahuje dvě hlavní složky, které mají antifungální a antibakteriální účinky - mikonazol nitrát a metronidazol.

První je zodpovědný za potlačení mnoha druhů hub, druhý - ničí membrány bakterií, což vede k jejich masivní destrukci a eliminaci z těla.

Pro zvýšení terapeutického účinku je do kompozice zahrnut witepsol, který je pomocnou složkou.

Lidokain působí jako lokální anestetikum.

Drogová akce

Neo-Penotran, droga s okamžitým účinkem, přináší ženě v krátké době hmatatelnou úlevu, protože lidokain, absorbovaný do sliznice, tlumí bolest.

Čípky jsou k dispozici v různých dávkách účinných látek. Pro rychlé zotavení je proto nutné přesně znát příčinu onemocnění a správné dávkování. Je důležité svěřit výpočet množství látky odborníkovi.

Vedlejší efekty

Použití drogy ve vzácných případech může způsobit mírné zčervenání kůže, vyrážku. Zkušební studie ukázaly, že jsou možné problémy s vnitřními orgány..

Léčba čípky má méně nežádoucích účinků než pilulek.

Ale stejně jako mnoho léků má Neo-Penotran řadu vedlejších účinků:

 • pocit nevolnosti, sucho v ústech, úplná nechutenství nebo naopak zvracení;
 • zácpa a v některých případech průjem;
 • výskyt pocitu svědění a pálení způsobeného podrážděním a zarudnutím vaginální sliznice;
 • migrénové bolesti hlavy, závratě, křeče; nepřiměřená podrážděnost;
 • leukopenie;
 • alergické kožní reakce;
 • kovová chuť v ústech.

Místní komplikace rychle zmizí. Pokud podráždění přetrvává, měli byste se zdržet užívání drogy.

Předávkovat

Neo-Penotran čípky se používají intravaginálně, pak je předávkování téměř nemožné.

V případě náhodného požití velkých dávek léčiva uvnitř (více než 12 mg metronidazolu) je třeba provést výplach žaludku, protože neexistuje žádné speciální antidotum.

Předávkování metronidazolem má následující příznaky:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • břišní křeče;
 • kovová chuť v ústech;
 • porušení funkce motoru;
 • tmavá moč.

Předávkování mikonazolem sodným se projevuje nevolností a zvracením, bolestmi v krku a ústech, sníženou chutí k jídlu, bolestmi hlavy, průjmem.

Návod k použití Neo-Penotranu

Na doporučení lékaře se lék užívá ráno a večer po dobu sedmi dnů. V případě recidivy nemoci lze aplikaci prodloužit až na 14 dní..

Čípky se zavádějí hluboko do pochvy, když leží na boku pomocí jednorázových špiček prstů, které jsou součástí soupravy.

Ženy starší 65 let nemají žádné zvláštní pokyny k použití.

Mohu to použít během menstruace?

Infekce konkrétní infekcí nezávisí na určitých obdobích v životě ženy a je nutné s nimi začít zacházet co nejdříve. Nejúčinnější terapeutický účinek přípravku Neo-Penotran má období deseti až patnácti dnů před nástupem menstruace, protože během menstruace bude terapeutický účinek výrazně snížen.

V některých případech je použití čípků možné ve dnech, kdy je výtok nevýznamný..

Použití čípků Neo-Penotran je nedílnou součástí komplexní terapie, která zahrnuje také užívání tablet.

Kritické dny však mohou vyvrátit terapeutický účinek pilulek, proto je nejlepší naplánovat léčbu a začít dva týdny před začátkem menstruace..

V každém případě by měl být režim, průběh a čas léčby zvolen ošetřujícím lékařem, protože samoléčba pomocí čípků Neo-Penotran se nedoporučuje.

Použití během těhotenství

Použití čípků Neo-Penotran k léčbě infekcí během období porodu musí být prováděno podle přísných doporučení gynekologa a pod jeho dohledem.

Používání těchto čípků v prvním trimestru je přísně zakázáno, v příštím druhém a třetím trimestru lze použít Neo-Penotran, ale za předpokladu, že nehrozí nitroděložní vývoj plodu. Dávkování je předepsáno lékařem.

speciální instrukce

Léky obsahující metronidazol by měly být používány s opatrností, protože je znám jejich účinek na účinek jaterních enzymů v krvi. Rovněž snižuje hladinu glukózy v krvi při měření glukózy..

U obou sexuálních partnerů se doporučuje provádět infekce urogenitálního systému současně.

Během léčby přípravkem Neo-Penotran je přísně zakázáno pít alkoholické nápoje..

Také z interakce složek léčiva s latexem, ze kterého se vyrábějí kondomy, se snižuje pevnost produktu. Pokud tedy v blízké budoucnosti neplánujete doplnit rodinu, je lepší se během období léčby zdržet sexuální aktivity..

Podle své cenové politiky patří droga do skupiny drog s vysokými náklady. Čípky Neo-Penotran v řetězci lékáren lze koupit za 700-800 rublů, lék s přídavkem slova "Forte" ve jménu - 900-1000 rublů. rozdíl v nákladech závisí na výrobci.

Analogy

Neo-Penotran, pokud jde o jeho léčivé vlastnosti, má poměrně velké množství analogů, ale neexistují přesné přípravky ve složení..

 • klomezol;
 • trichopolum;
 • livarol;
 • klevazol;
 • ginalgin;
 • ketonazol.

Popis: První období dívek je důležitá a velmi významná událost. Je těžké popsat pocity, které při tom zažijete. Během prvního období bude muset teenager čelit zvláštním a novým pocitům.