Hodnocení nehormonálních léků pro menopauzu

Hodnocení nehormonálních léků pro menopauzu

Uvádíme hodnocení léků na menopauzu, které lze užívat bez lékařského předpisu.

Projevy menopauzy jsou choulostivým problémem, kterému dříve či později čelí každá žena. A co je horší, není to jen jeden problém, ale celá sada! Buď „návaly horka“ v nejnevhodnější chvíli, pak srdce buší, jako by chtělo vyskočit z hrudníku, pak nezaspí do rána, nebo se dokonce převalí deprese, že nechcete žít.

Dříve ženy věřily, že existuje pouze jedna cesta ven - vydržet všechny potíže. Ale dnes se situace změnila. Žena má „pomocníky“ - léky na podporu menopauzy. Je jich docela dost, mají různé principy jednání. Není proto divu, že pro ženu může být obtížné zvolit si lék, který jí vyhovuje..

Uvádíme hodnocení léků na menopauzu, které lze užívat bez lékařského předpisu.

Abychom však pochopili, jak se liší, podívejme se hlouběji na otázku..

Důsledky menopauzy

Z hormonálního hlediska je menopauza (menopauza) pokles množství hormonů, estrogenů. Produkují se ve vaječnících, ale podílejí se na regulaci mnoha životních procesů. Nedostatek estrogenu vede k narušení práce široké škály systémů a orgánů.

 • Metabolismus se zhoršuje a zpomaluje. Žena může přibrat na váze, dostat cukrovku atd..
 • Termoregulace je narušena: objeví se charakteristické „návaly horka“.
 • Tón krevních cév klesá, vyvíjejí se onemocnění kardiovaskulárního systému, v důsledku čehož se může objevit hypertenze, palpitace.
 • Psychický a emoční stav je narušen: zvyšuje se riziko vzniku deprese a psychózy, zvyšuje se úzkost.
 • Práce urogenitálního systému se zhoršuje.

Kterýkoli z těchto projevů může vážně narušit kvalitu života a úplně změnit obvyklý život k horšímu. Proto se ženy stále častěji snaží bojovat s příznaky menopauzy..

Léčba menopauzy

Existují dva způsoby, jak se dostat zpět do normálu..

Prvním způsobem je eliminovat samotnou příčinu, to znamená zvýšit hladinu estrogenu pomocí hormonálních léků.

Hormonální substituční terapie je docela efektivní způsob, jak se vyrovnat s menopauzou. Užívání hormonů má ale významné nevýhody. U mnoha nemocí nelze hormony užívat. Hormonální terapie má komplikace, včetně snížené kognitivní funkce a zvýšeného rizika novotvarů. Hormony proto nelze zvolit „podle vašeho vkusu“. Měli byste kontaktovat gynekologa, podstoupit testy a domluvit si schůzku s lékařem podle názvu léku a průběhu podávání. Měla by se také vzít v úvahu cena hormonálních látek - nelze ji označit za nízkou..

Druhým způsobem je snížit nebo eliminovat nepříjemné příznaky podpůrnými léky. Nehormonální léky jsou zaměřeny na boj proti projevům menopauzy. Neočekávejte, že okamžitě a úplně odstraní všechny problémy. Stejně jako u většiny udržovacích léků bude účinek patrný po dlouhém podávání, zlepšení se bude zvyšovat s prodloužením doby podávání. Nehormonální látky jsou navíc bezpečné, jemné a dostupné bez lékařského předpisu..

Podle statistik si ženy pravděpodobněji zvolí druhou možnost, aniž by se uchylovaly k hormonálním lékům. Proto v hodnocení léků na menopauzu nebereme v úvahu hormonální léky, protože by je měl předepisovat pouze lékař..

Jaký je rozdíl mezi nehormonálními léky na menopauzu? Jak je navzájem porovnávat?

Účastníci hodnocení nejlepších nehormonálních léků pro menopauzu

Vybrali jsme deset nejznámějších a nejprodávanějších produktů na podporu menopauzy:

 • TSI-KLIM ®
 • QI-KLIM ® alanin
 • ESTROVEL ®
 • Klimalanin
 • MENSE ®
 • Klimadinon ®
 • Complivit ® pro ženy 45+
 • Ženský
 • Menoril plus
 • Dámská menopauza

Homeopatické léky (například „Climaxan“ a „Remens“) nejsou zahrnuty v hodnocení.

Kritéria pro srovnání léků pro menopauzu

Hlavní součásti

V Rusku lze všechny nehormonální léky na menopauzu rozdělit do dvou velkých skupin: s fytoestrogeny a s beta-alaninem. Obě látky jsou základem terapeutické léčby, je třeba nejprve věnovat pozornost jejich přítomnosti a dávkování.

Fytoestrogeny jsou přírodní sloučeniny, které se chovají podobně jako hormony, mají podobné prvky ve své struktuře, ale nejsou to hormony. Účinnost sójových isoflavonů, cimicifugy a výtažků z jetele červeného byla prokázána. Fytoestrogeny vyhlazují závažnost mnoha projevů menopauzy a snižují riziko pozdních komplikací menopauzy, ale neumožňují rychle zastavit návaly horka. Ale například při absolvování kurzu sójové isoflavony snižují pravděpodobnost návalů horka.

Beta-alanin působí odlišně, ovlivňuje termoregulaci těla a „návaly horka“ rychle vylučují a také zabraňují jejich vzhledu. Beta-alanin také zlepšuje paměť a koncentraci. Ovlivňuje však jiné klimakterické příznaky..

Proto při sestavování hodnocení dostávají léky s fytoestrogeny 1, bez něj - 0. Totéž platí pro léky s beta-alaninem: pokud je ve složení, lék dostane 1, bez beta-alaninu - 0

Další komponenty

Dodatečné látky ve složení nehormonálních látek pro menopauzu pomohou při komplexní podpoře těla.

Kromě návalů se ženy nejvíce obávají infarktu, úzkosti, výkyvů nálady, poruch spánku a únavy. Není překvapením, že většina doplňkových komponent řeší právě tyto problémy. Ke snížení úzkosti mohou produkty v menopauze obsahovat sedativní byliny, jako je kozlík lékařský a matka. 5-Hydroxytryptofan může pomoci normalizovat spánek. S hormonálními změnami se mění potřeba vitaminů, například se spotřebovává více vitamínů B. Proto jsou vitamíny často součástí komplexů během menopauzy. Kromě toho mohou být zahrnuty také vitamíny a minerály pro boj s únavou, udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů, zachování mládí krása.

V hodnocení také zohledňujeme další komponenty. Pokud lék obsahuje vitamíny, minerály, rostlinné extrakty nebo jiné další složky, které pomáhají snižovat projevy menopauzy, pak takový lék obdrží 1. Pokud nejsou žádné další složky, pak lék dostane 0.

Ziskovost

Ačkoli nešetří na zdraví, je třeba vzít v úvahu cenu. Menopauza může trvat 7-15 let. Nepříjemné příznaky jsou obzvláště akutní během prvních 2-3 let. Mnoho žen užívá nehormonální léky pravidelně a dokonce nepřetržitě po dobu několika let. Je důležité si představit, zda bude možné přípravek užívat několik týdnů nebo měsíců.

Tabulka * ukazuje náklady na deset nejpopulárnějších léků pro ženy s menopauzou. Tabulka ukazuje náklady nejen na balíček, ale také na měsíční kurz, protože počet tablet nebo tobolek v baleních je odlišný. Pokud je dávka léku 1-2 tablety nebo kapsle, užíváme minimální dávku.

Ekonomika měsíčního kurzu bude zohledněna takto: 3 body - levnější než 400 rublů, 2 body - od 400 do 600 rublů, 1 bod - cena je více než 600 rublů.

názevFormulář vydáníDávkováníNáklady na baleníMěsíční náklady na kurz
TSI-KLIM®Tablety č. 602 tablety338338
TSI-KLIM® alaninTablety č. 401-2 tablety346259,5
ESTROVEL®Tablety č. 301-2 tablety490490
KlimalaninTablety č. 301-2 tablety438438
MENSE®Kapsle č. 401-2 kapsle411308,25
Klimadinon®Tablety č. 602 tablety480480
Complivit® pro ženy 45+Tablety č. 301 tableta328328
ŽenskýTablety č. 301 tableta697697
Menoril plusKapsle č. 602 kapsle612612
Dámská menopauzaTablety č. 301 tableta786786

* Cena vychází z údajů o webu piluli.ru za duben 2019.

Výsledky a hodnocení

QI-KLIM obsahuje pouze fytoestrogeny - extrakt z cimifugy. Zároveň je levný měsíční kurz. Neexistují však žádné další komponenty, které by pomohly normalizovat náladu, spánek a produkci energie. QI-KLIM získává 1 bod za obsah fytoestrogenu a 3 body za ekonomiku.

Celkové hodnocení: 4 body

QI-KLIM ALANIN obsahuje pouze beta-alanin, což znamená, že pomůže rychle zastavit návaly horka. Cena měsíčního kurzu je jedna z nejnižších. QI-KLIM ALANIN tedy získává 1 bod za přítomnost beta-alaninu a 3 body za ekonomiku..

Celkové hodnocení: 4 body

ESTROVEL má bohatší složení. Základem jsou fytoestrogeny dvou typů - sója a jam, proto získává 1 bod. Také ve složení jsou další složky, které zlepšují produkci energie, emoční pozadí, což přidává další 1 bod k hodnocení drogy. Měsíční kurz však bude stát kolem 500 rublů, to znamená, že ESTROVEL získá za efektivitu 2 body..

Celkové hodnocení: 4 body

Klimalanin také obsahuje pouze jednu složku - beta-alanin, to znamená, že za složení obdrží pouze 1 bod. A měsíční náklady na jeho užívání jsou o něco vyšší než průměr (438 rublů), takže ekonomika se odhaduje na 2 body.

Konečné hodnocení: 3 body

MENSE obsahuje jak beta-alanin (1 bod), tak sójové fytoestrogeny (1 další bod). Obsahuje také vitamíny C a E, skupinu B a 5-hydroxytryptofan, což dává o 1 bod více v hodnocení. Cena měsíčního kurzu MENSE je přibližně 310 rublů, to znamená, že patří k levným lékům a za ekonomiku získává 3 body.

Konečné hodnocení: 6 bodů

Klimadinon obsahuje pouze fytoestrogeny (extrakt z cimifugy), proto za složení obdrží 1 bod. Pokud jde o ekonomiku, Klimadinon je zahrnut do střední cenové kategorie (400-600 rublů), a proto se odhaduje na 2 body.

Konečné hodnocení: 3 body

Complivit pro ženy starší 45 let obsahuje extrakt z cimifugy, tedy fytoestrogeny, a proto získává 1 bod. Součástí produktu Complivit pro ženy nad 45 let jsou také vitamíny a minerály, karnitin pro vitalitu, extrakt z matčiny dřeně ke snížení úzkosti, rutin k posílení cév. Za přítomnost dalších komponent dostává komplex ještě 1 bod. Měsíční kurz přijetí bude stát 330 rublů, za což Complivit pro ženy nad 45 let získá 3 body.

Konečné hodnocení: 5 bodů

Feminal je monopreparát z výtažku z červené jetel, to znamená, že obsahuje fytoestrogeny, proto Feminal za své složení obdrží pouze 1 bod. Cena za měsíc užívání drogy je téměř 700 rublů, takže Feminal dostane za ekonomiku pouze 1 bod..

Konečné hodnocení: 2 body

Menoril plus obsahuje sójové isoflavony, což znamená, že získává 1 bod. Produkt také obsahuje vitamíny K a D a rostlinný antioxidant resveratrol, který posiluje krevní cévy. Za další komponenty získává Menoril plus o 1 bod více. Náklady na měsíční léčbu však přesahují 600 rublů, takže lék obdrží 1 bod za ekonomiku.

Konečné hodnocení: 3 body

Ladys formula Menopause obsahuje několik druhů fytoestrogenů, které tomuto komplexu dávají 1 bod, a také řadu vitamínů a rostlinných extraktů, které pomáhají eliminovat poruchy spánku a zlepšují celkovou pohodu. Přítomnost dalších komponent zvyšuje hodnocení o 1 bod. Ekonomika vzorce Ladys Menopauza je však nízká, měsíc přijetí bude stát téměř 800 rublů, takže toto kritérium se odhaduje na 1 bod

Konečné hodnocení: 3 body

Pro přehlednost uvádíme ve formě tabulky výsledky srovnání léků pro ženy během menopauzy:

názevBeta alaninFytoestrogenyDalší komponentyZiskovostCelkový počet bodů
TSI-KLIM ®01034
QI-KLIM ® alanin10034
ESTROVEL ®01124
Klimalanin10023
MENSE ®11136
Klimadinon ®01023
Complivit ® pro ženy 45+0113Pět
Ženský01012
Menoril plus01113
Dámská menopauza01113

Jak vidíte, MENSE získal nejvíce bodů. Tento lék má nejsilnější složení. Je to jediný, který obsahuje dvě z nejsilnějších složek najednou pro boj s příznaky menopauzy - beta-alanin a fytoestrogeny. Další komponenty normalizují spánek a emoční stav, pomáhají udržovat vzhled a zlepšovat subjektivní pohodu. I bez ohledu na ekonomiku MENSE výrazně vyniká na pozadí jiných léků na menopauzu. A díky relativně nízké ceně je také ziskový..

NENÍ REKLAMA. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ S ÚČASTÍ ODBORNÍKŮ.

Přehled populárních nehormonálních léků na menopauzu u žen

Ženská reprodukční funkce má bohužel svůj vlastní výraz a někdy dojde k jejímu vymizení. Asi po 40 letech začínají hormonální změny. Tento proces se nazývá menopauza nebo menopauza a trvá několik let..

Nástup menopauzy nenastane okamžitě. Toto období je charakterizováno zhoršením zdravotního stavu, fyzického i emocionálního. Ke zmírnění celkového stavu ženy během menopauzy nabízí moderní farmakologie různé léky..

Lékaři stále více upřednostňují nehormonální terapii. To je způsobeno přítomností minimálních vedlejších účinků těchto léků, na rozdíl od hormonální léčby. Složení nehormonálních přípravků zahrnuje rostlinné složky, které mají obecný posilující účinek na tělo..

 1. Co je to menopauza?
 2. Příznaky menopauzy
 3. Hormonální léky na menopauzu
 4. Nehormonální léky na menopauzu
 5. Indikace pro použití nehormonálních léků
 6. Antidepresiva
 7. K čemu je příjem antidepresiv??
 8. Kontraindikace
 9. Nežádoucí účinky antidepresiv
 10. Druhy antidepresiv
 11. Ceny
 12. Antiepileptika
 13. K čemu je použití antiepileptik??
 14. Kontraindikace
 15. Vedlejší efekty
 16. Drogy
 17. Ceny
 18. Fytoestrogeny
 19. Populární drogy
 20. Kontraindikace
 21. Ceny
 22. Homeopatické léky
 23. Přípravy a ceny
 24. Recenze
 25. Závěr

Co je to menopauza?

Climax je nevyhnutelnou etapou v životě každé ženy. S nástupem menopauzy ztrácí žena reprodukční funkci.

Příčiny menopauzy přímo souvisejí s menstruačním cyklem. Každý měsíc, během menstruace, spolu s krvavým výtokem ztrácí žena z vaječníků určité množství vajíček.

Od narození má ženské tělo určitý počet vajíček, která se během života nedoplňují, proto, když poslední buňka opustí tělo, nastává menopauza.

Příznaky menopauzy

S nástupem menopauzy se množství pohlavních hormonů v těle ženy prudce snižuje. Jedním z prvních příznaků menopauzy je zastavení menstruace..

Nejedná se však o jediné změny doprovázející menopauzu. Jsou pozorovány poruchy vegetativně-vaskulárního a endokrinního systému. Psychická stabilita je narušena.

"Syndrom menopauzy" je doprovázen charakteristickými příznaky:

 • závratě, únava;
 • časté tlakové rázy;
 • kardiopalmus;
 • pocení;
 • zvýšená nervozita nebo nespavost;
 • návaly horka, které doprovází nesnesitelný pocit tepla nebo mrazivý chlad.

Vnější projevy menopauzy jsou nejčastěji přírůstek hmotnosti..

Hormonální léky na menopauzu

Příznaky menopauzy jsou primárně spojeny se změnou hladin hormonů. Výsledkem je, že hlavní léčba je zaměřena na doplnění hormonů, takzvanou hormonální substituční terapii (HRT).

Léky HRT se dělí do dvou skupin:

 1. Obsahující estrogeny (předepsané hlavně po chirurgickém odstranění dělohy);
 2. Obsahuje estrogen a progesteron (předepsané k ochraně endometria).

Úspěšná hormonální léčba je možná při pravidelných návštěvách lékaře a systematickém vyšetření. Lékař si musí být jistý, že tělo terapii dobře snáší.

Kontraindikace HRT jsou:

 • rakovina prsu, melanom;
 • trombofilie (dědičná nebo získaná);
 • autoimunitní onemocnění;
 • onemocnění jater a žlučových cest;
 • krvácení, jehož původ není stanoven.

Nehormonální léky na menopauzu

V případě kontraindikací pro hormonální terapii fungovala nehormonální terapie dobře. Složení nehormonálních přípravků zahrnuje rostlinné látky, které jsou přirozenými analogy hormonu estrogenu.

Fytoestrogeny fungují jako náhrada hormonů syntetizovaných vaječníky. Nehormonální terapie je navržena tak, aby zmírňovala příznaky menopauzy.

Fytoestrogeny v přírodě pomáhají rostlinám chránit se před negativními účinky slunečního záření a zpomalují proces stárnutí. Užívání drog s těmito látkami vám proto umožňuje oddálit stárnutí a chránit tělo před škodlivými účinky slunce..

Kompenzace za nedostatek hormonů má příznivý účinek na tělo, poskytuje obecný posilující účinek, bojuje proti změnám souvisejícím s věkem a normalizuje kvalitu života.

Přednost se dává nehormonálním lékům také proto, že mají oproti hormonální léčbě řadu výhod, a to:

 • Prakticky žádné kontraindikace. Vzhledem k tomu, že nehormonální přípravky obsahují přírodní bylinné složky, existuje riziko individuální alergické reakce na složky léčiva. Nemoci gastrointestinálního traktu jsou také kontraindikací pro nehormonální terapii. Každá droga obsahuje vlastní komplexní seznam omezení, která se u jednotlivých léků liší;
 • Léky obsahující fytoestrogeny mohou být na rozdíl od hormonálních přípravků užívány poměrně dlouho. Taková léčiva mají velmi mírný účinek a nezpůsobují nežádoucí reakce, které jsou charakteristické pro hormonální terapii, jako je přírůstek hmotnosti, krevní sraženiny a vývoj nádorových formací;
 • Rizika spojená s předávkováním jsou minimální. Vzhledem k tomu, že tyto léky jsou rostlinné povahy, existuje riziko silnější alergické reakce, pokud dojde k překročení dávky léku.

Indikace pro použití nehormonálních léků

Nehormonální léky na menopauzu jsou účinnými a spolehlivými pomocníky, díky nimž je toto období pohodlnější.

Indikace pro jmenování nehormonálních léků jsou:

 • Časná menopauza. S časnou menopauzou (až 40 let) se praktikuje stimulace stávajících pohlavních hormonů pomocí nehormonálních léků;
 • Cukrovka. Toto onemocnění je doprovázeno porušením metabolických funkcí těla, které lze „napravit“ díky přirozeným složkám nehormonálních léků;
 • Prodloužená amenorea;
 • Hypertenze. Hormonální léky mohou způsobit tlakové rázy;
 • Pozdní menstruace (po 16 letech). Tento příznak naznačuje počáteční narušení hormonálního pozadí;
 • Nemoci urogenitálního systému, zejména v chronických formách;
 • Kardiovaskulární choroby;
 • Osteoporóza.

Antidepresiva

Jak již bylo dříve zdůrazněno, menopauza je doprovázena narušením psycho-emocionálního stavu ženy. Časté změny nálady.

V některých případech se může vyvinout deprese. Tyto problémy jsou řešeny různými metodami, včetně korekce režimu. Ve zvláště pokročilých případech se ale musíte uchýlit k antidepresivům..

K čemu je příjem antidepresiv??

Antidepresiva vracejí nervový systém ženy do normálu, což jí umožňuje pokračovat v kvalitním a měřeném životě. Jak název napovídá, antidepresiva se používají k depresi.

Odstraňují nepříjemné příznaky způsobené onemocněním, jako je apatie, snížený výkon, nespokojenost se životem, úzkost, zvýšená úzkost, panické stavy, snížená chuť k jídlu a další..

Při užívání antidepresiv musíte dodržovat určitá pravidla:

 1. Antidepresiva mohou být předepsána pouze lékařem;
 2. Neměli byste doufat v okamžitý efekt. Tyto léky mají kumulativní účinek, proto je k dosažení prvních výsledků zapotřebí dostatečně dlouhý příjem;
 3. Nezoufejte, pokud nemá žádný účinek. V takovém případě musíte léčbu konzultovat s lékařem. Může to být stanovení jiné dávky nebo jmenování jiného léku.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání většiny sedativ jsou minimalizovány. V zásadě se jedná o individuální nesnášenlivost ke složkám (zvláště důležité pro rostlinné léky). Správný lék může vybrat pouze kompetentní odborník.

Nežádoucí účinky antidepresiv

I přes vývoj farmakologie nelze antidepresiva klasifikovat jako bezpečné léky..

Antidepresiva mají působivý seznam vedlejších účinků. Ale bohužel bez těchto léků není léčba deprese možná..

Každé antidepresivum má své vlastní vedlejší účinky:

 • Nevolnost,
 • Snížená chuť k jídlu,
 • Suchá ústa,
 • Zácpa,
 • Průjem,
 • Snížené libido,
 • Časté bolesti hlavy,
 • Podrážděnost,
 • Špatný sen.

Druhy antidepresiv

Lékaři používají k léčbě deprese přírodní antidepresiva a sedativa.

Přírodní antidepresiva jsou dobře známa všem, jsou to:

 • Kozlík lékařský. Extrakt z kozlíku lékařského je široce používán v raných stadiích menopauzy. Valerian je často jedním ze základních poplatků, homeopatik, doplňků stravy. Pomáhá překonat nespavost, snížit úzkost a normalizuje krevní tlak. Předávkování vede k ospalosti, slabosti, ztrátě výkonu.
 • Motherwort. Má sedativní účinek. Normalizuje spánek, eliminuje křeče, podrážděnost a nervové napětí.
 • Oregano. Má příjemnou chuť a vůni. Zahrnuto v poplatcích a čajích. Pomáhá zmírnit návaly horka.
 • Šalvěj. Používá se v aromaterapii.

Sedativní léky používané k léčbě deprese zahrnují:

 • Grandaxin. Hlavní účinnou látkou tohoto léku je tofisopam. Tato látka má vegetativní regulační a sedativní účinek. Není návykové.
 • Novo-Passit. Je to léčivý sedativum. K dispozici ve formě sirupu a tablet. Umožňuje stabilizovat psycho-emocionální stav, má pozitivní vliv na hormonální pozadí. Zlepšuje kvalitu spánku, bojuje s hypertenzí, stabilizuje pocení, potlačuje úzkost a podrážděnost.
 • Persen. Toto antidepresivum obsahuje výtažek z kozlíku lékařského, mátu a matku. Normalizuje spánek, zmírňuje podrážděnost, zvládá návaly horka.
 • Lerivon. Podporuje zvýšenou koncentraci a výkon, eliminuje depresi.
 • Koaxil. Pomáhá asimilaci serotoninu, zmírňuje bolest. Stabilizuje nervový a autonomní systém těla.
 • Climactoplane. Bojuje se všemi projevy poruch psycho-emocionálního stavu. Aplikace od prvních projevů menopauzy umožňuje v budoucnu zabránit rozvoji závažnějších neurologických onemocnění.

Ceny přírodních léčivých antidepresiv nejsou vysoké a pohybují se od 30 do 150 rublů a jsou vždy k dispozici v jakékoli blízké lékárně.

Sedativní léky jsou díky svému poměrně složitému složení dražší než přírodní antidepresiva..

Ale i mezi nimi najdete drogu, kterou si můžete dovolit:

 • Grandaxin lze tedy zakoupit od 300 rublů.,
 • Novo-Passit, poměrně levný a v závislosti na tvaru a objemu si můžete koupit od 150 rublů.,
 • Persen ze 180 rublů.,
 • Lerivon od 950 rublů.,
 • Koaxil ze 750 rublů.,
 • Climaktoplan od 600 rublů.

Antiepileptika

Aby se snížil počet návalů během menopauzy, lékař předepisuje ženě antiepileptika.

Hlavní účinnou látkou těchto léků je gabapentin..

Dalším bonusem při užívání antiepileptik je zvýšení odolnosti proti stresu.

K čemu je použití antiepileptik??

Hlavním úkolem antiepileptik je boj s návaly horka. Takové léky normalizují chladicí funkci těla. Může být předepsán pouze lékařem, není povolen žádný náhodný vstup.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikace pro užívání antiepileptik jsou individuální nesnášenlivost složek, nedostatek laktázy, akutní pankreatitida. Relativní kontraindikací je selhání ledvin, psychotické onemocnění.

Vedlejší efekty

Antiepileptika mají řadu vedlejších účinků, jmenovitě:

 • vývoj virových onemocnění;
 • zápal plic;
 • infekce močového ústrojí;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • ospalost;
 • amnézie;
 • bronchitida a další.

Drogy

Lékaři většinou předepisují následující antiepileptika:

 • Gabagamma;
 • Katena;
 • Tebantin.

V arzenálu lékařů existují další stejně účinné léky..

Antiepileptika nejsou levné léky.

Průměrná cena drog:

 • Gababamma je 500 rublů.,
 • Katena 400 RUB.,
 • Tebantin 800 RUB.

Fytoestrogeny

Nehormonální léky, které zahrnují fytoestrogeny, mohou snížit závažnost klimakterických patologií. Samozřejmě pomocí těchto prostředků není možné úplně odstranit všechny příznaky menopauzy, ale můžete významně vyhladit průběh procesu..

Populární drogy

Rozmanitost produktů s fytoestrogeny je zarážející, ale existuje řada produktů, které se již osvědčily jako nejúčinnější, například:

 • Estrovel. Lék obsahuje velké množství přírodních estrogenů, jmenovitě extrakt z cimicifuga, kopřivy, kořene jamu, sójových isoflavonů. Estrovel aktivně bojuje s hormonální nerovnováhou, má příznivý účinek na celkový stav těla.
 • Ženský. Léčivou látkou tohoto léku jsou červené jetel isoflavony. Užívání drogy pomáhá udržovat funkci srdce, snižuje frekvenci návalů horka, eliminuje nespavost.
 • Femiwell. Vzorec obsahuje sójové boby a jetel červený. Kombinace těchto složek pomáhá bojovat proti bolestem hlavy, normalizovat krevní tlak.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání fytoestrogenů jsou:

 • onkologická onemocnění;
 • dysfunkce jater;
 • těhotenství, kojení.

Přípravky obsahující fytoestrogeny jsou cenově docela dostupné.

V závislosti na regionu se cena drog liší:

 • Estrovel od 380 rublů.,
 • Ženský 600 RUB.,
 • Femivell 1700 RUB.

Homeopatické léky

Homeopatie s menopauzou vám umožňuje snížit její projevy, aniž by tělu způsobila velké škody. Homeopatické léky jsou zaměřeny na zvýšení hladiny hormonů. Prakticky nemají žádné vedlejší účinky. Minimalizujte riziko vzniku onemocnění pohybového aparátu, srdce a cév.

Klíčem k účinné léčbě je pravidelné a dlouhodobé užívání homeopatických léků..

Přípravy a ceny

Nejčastěji předepisovanými homeopatickými léky jsou:

 • Remens. Přípravek obsahuje pouze přírodní složky. Remens má stimulační účinek na systém odpovědný za produkci hormonů. Cena začíná od 200 rublů;
 • Klimadinon. Má sedativní účinek podobný estrogenu. Nevyvolává přírůstek hmotnosti, zlepšuje metabolismus v kostních tkáních, chrání před nepříznivými faktory. Průměrná cena je 400 rublů;
 • Tsi-klim. Zmírňuje návaly horka, má omlazující účinek. Cena od 350 rublů.

Recenze

Recenze nehormonálních léků:

Závěr

Menopauza není nejpříjemnější, naneštěstí nevyhnutelná životní etapa každé ženy. Při správné léčbě lze však průběh menopauzy zmírnit..

Za přítomnosti závažných kontraindikací k HRT se moderní ženy mohou uchýlit k nehormonální léčbě léky nové generace. Takové léky mohou významně oslabit příznaky menopauzy a v některých případech je dokonce úplně odstranit, pokud užíváte léky podle pokynů.

Stejně jako hormonální terapie je užívání nehormonálních léků možné pouze podle pokynů lékaře a přísně v souladu s léčebným plánem..

Nejlepší léky na menopauzu: přehled účinných léků

Nástup menopauzy u žen po 50 letech je nevyhnutelný fyziologický proces. Mnoho z nežného pohlaví si však během tohoto období všimlo významného zhoršení jejich celkového stavu, což ovlivňuje jejich kvalitu života a schopnost pracovat. Lze opravit návaly horka, podrážděnost, poruchy spánku. Za tímto účelem farmaceutický průmysl nabízí různé léky na menopauzu, které pomáhají normalizovat hormonální hladiny, zmírnit příznaky a obnovit regulaci autonomních funkcí..

 • 1 Hormonální terapie
 • 2 Indikace a mechanismus účinku
  • 2.1 Estrogen
  • 2.2 Progestiny
  • 2.3 Složité
  • 2.4 Funkce aplikace
  • 2.5 Kontraindikace
 • 3 Přípravky bez hormonů
  • 3.1 Homeopatie
  • 3.2 Biologické přísady
  • 3.3 Bylinné přípravky
  • 3.4 Jiné prostředky

Pokles estrogenu v krvi lze kompenzovat substituční terapií. Správně zvolené dávky léků mohou eliminovat deprese, vazomotorické abnormality, oddálit nástup anginy pectoris a dalších onemocnění, která způsobují stárnutí těla. K tomu existuje řada léků obsahujících estrogen a progesteron, které se syntetizují v laboratorních podmínkách nebo se získávají izolací ze zvířecích tkání..

V každém případě se doporučuje zvolit minimální dávku, protože hormonální substituční léčba (HRT) při dlouhodobém užívání zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu a zvyšuje pravděpodobnost trombózy u postmenopauzálních žen..

Někdy se během užívání léků zaznamenají nežádoucí účinky, například:

 • bolest hlavy;
 • nevolnost;
 • překrvení mléčných žláz;
 • zadržování tekutin a otoky;
 • děložní krvácení.

Indikace pro použití HRT jsou následující:

 • odstranění dělohy;
 • časná menopauza (do 40 let);
 • závažné poruchy spojené se zánikem sexuálních funkcí (ateroskleróza, onemocnění polycystických vaječníků, inkontinence moči);
 • komplikace během menopauzy.

Hormonální látky jsou předepsány, pouze pokud neuplynulo více než 10 let po nástupu menopauzálních změn.

Hormonální léky pomáhají řešit následující úkoly:

 • zlepšit stav a náladu;
 • zmírnit depresi a úzkost;
 • obnovit spánek a paměť;
 • zabránit vyplavování vápníku z kostí;
 • předcházet onemocnění dásní (periodontální onemocnění);
 • obnovit vnitřní vrstvu dělohy;
 • eliminovat suchost v pochvě;
 • zvýšit produkci kolagenu v kůži;
 • normalizovat metabolické procesy a hladinu cholesterolu s nízkou hustotou v krvi.

Všechny produkty HRT jsou rozděleny podle složení. Monopreparáty obsahující samotný estrogen se často vyrábějí ve formě mastí a gelů. Nejúčinnější z nich jsou:

 1. 1. Divigel. Léčivou látkou je estradiol. Aplikuje se na předem očištěnou pokožku břicha jednou denně. K dispozici ve speciálních sáčcích pro správné dávkování.
 2. 2. Estrogel. Obsahuje hemihydrát estradiolu, který svou strukturou zcela odpovídá hormonu produkovanému v těle ženy. K dispozici v lahvičce nebo tubě se speciálním dávkovačem.
 3. 3. Proginova. Obsahuje estradiol valeriate. Uvolňovací forma - pilulky, které by se měly užívat jednou denně ve stejnou dobu.
 4. 4. Klimara. K dispozici jako transdermální náplast s denním uvolňováním dávky k udržení normální hormonální hladiny po celé klimakterické období.

Gely a masti mají oproti jiným formám výhodu, protože s jejich pomocí se účinná látka snadno dávkuje, proniká pomalu a neprochází zažívacími orgány. Oprava se obzvláště snadno používá a měla by se měnit každých sedm dní.

V některých případech moderní odborníci nabízejí ženě léčivé implantáty, které jsou všité pod kůži a mohou dlouhodobě pozitivně působit na hormonální hladinu..

Pokud se léčba provádí samotnými estrogeny, může dojít k mnoha vedlejším účinkům, proto se doporučuje kombinovat tyto formulace s progesteronovými léky (progestiny), které se užívají v určité dny cyklu. V tuto chvíli existuje mnoho účinných prostředků této řady:

 1. 1. Duphaston. Léčivou látkou je dihydrosteron. Jedná se o potahované tablety, které pacienti dobře snášejí a rychle vstupují do krevního řečiště.
 2. 2. Utrozhestan. Obsahuje přírodní mikronizovaný progesteron v kapslích.
 3. 3. Norkolut. Zahrnuje norethisteron a dodává se jako tableta.
 4. 4. Progestogel. Mikronizovaný externí gel pro progesteron.

V tuto chvíli odborníci doporučují použití spirály Mirena, která působí nejen jako antikoncepční prostředek, ale také denně uvolňuje určité množství progesteronu do děložní dutiny.

Léky nové generace, které kombinují estrogeny a progesteron, jsou velmi populární. Jsou snadno použitelné a nezpůsobují vedlejší účinky, jako jsou jednotlivé účinné látky. Seznam nejlepších léků je uveden níže:

 1. 1. Angelica. Obsahuje drospirenon a hemihydrát estradiolu. Dostupné v tabletách.
 2. 2. Femoston (dihydrosteron s estradiolem) - potahované tablety.
 3. 3. Divina. Tablety obsahující estradiolvalerát a medroxyprogesteron-acetát.

Výše uvedené produkty jsou k dispozici v blistrech, kde je každá tableta očíslována podle dnů jednoho cyklu. Po 21 dnech přijetí je nutná 7denní přestávka.

Substituční léčba vyžaduje kompetentní a individuální přístup, proto by prostředky měl vybírat pouze gynekologický lékař. Před schůzkou musí žena podstoupit testy na hladinu hormonů. Délka léčby se může pohybovat od jednoho roku do několika let. Ve věku 60 let je léčba přerušena kvůli vysokému riziku nádorů.

Lék by měl být užíván ve stejnou denní dobu; nemůžete sami změnit dávkování nebo název léku. Terapie není vhodná pro celoživotní použití. Během tohoto období byste měli navštívit gynekologa alespoň jednou za 6 měsíců..

Existují určité kontraindikace pro použití hormonálních substitučních látek. Nelze je přijmout za následujících podmínek:

 • těhotenství;
 • akutní forma hepatitidy;
 • nemoci se zvýšeným rizikem vzniku krevních sraženin;
 • nádory reprodukčního systému a prsu;
 • přítomnost nebo přítomnost rakoviny prsu;
 • endometrióza s podezřením na onkologickou degeneraci;
 • dysfunkce jater s rozvojem selhání;
 • porfyrie;
 • mozkový nádor.

U myomu, endometriózy, tvorby kamenů ve žlučníku, dědičné hypertriglyceridémie jsou kontraindikace považovány za relativní. Léčba žen s takovými chorobami však vyžaduje přísné sledování jejich stavu..

Vzhledem k tomu, že příjem hormonů není vhodný pro každého a názor odborníků na jejich použití je stále nejednoznačný, je možné zvolit lék bez estrogenu a progesteronu. Existuje mnoho takových léků a nejlepší z nich jsou velmi žádané, protože skutečně pomáhají eliminovat negativní příznaky během menopauzy..

Docela populární jsou homeopatická léčiva, která vám při minimálních dávkách umožňují ovlivňovat přirozené procesy v těle. Pomáhají s hyperhidrózou (pocením), závratěmi, suchostí vaginální sliznice, sníženou náladou, přírůstkem hmotnosti a snižují závažnost návalů horka. Prostředky lze snadno zakoupit v lékárně, prakticky nezpůsobují negativní akce a cena je docela dostupná..

Seznam homeopatických léků:

 • Remens. K dispozici v kapkách nebo tabletách k nasávání pod jazyk. Zahrnuje komponenty jako: cimicifuga, sanguinaria, pilocarpus, extrakt ze sépiové žlázy, hadí jed. Pomáhá zastavit i extrémně závažné příznaky menopauzy.
 • Klimakt-Hel. Obsahuje mnoho složek, včetně: sanguinaria, lachesis, sépie a síry. K dispozici v tabletách pro orální pastilku.
 • Climaxan. Obsahuje sépie, lachesis, cimicifuga, apis. Pomáhá obnovit fungování autonomního nervového systému, má uklidňující účinek.

Mikrodávky účinných látek, které jsou obsaženy v homeopatických přípravcích, jsou pacienty obvykle dobře tolerovány. Ve vzácných případech může dojít k negativní reakci s individuální nesnášenlivostí jednotlivých složek.

Doplňky stravy pro menopauzu mají následující účinky:

 • vyrovnat nedostatek vitamínů, minerálů a dalších užitečných látek;
 • uklidněte nervový systém a obnovte normální spánek;
 • zpomalit stárnutí, zlepšit stav pokožky a vlasů;
 • normalizovat hormony;
 • minimalizujte nepohodlí během návalů tepla, horečky, pocení.

Příklady nejúčinnějších doplňků stravy jsou:

 1. 1. Estrovel. Obsahuje výtažek ze sójových semen, oddenky dioscorea, zrna griffonia, plody vitexu, vitaminový a minerální komplex. K dispozici v kapslích nebo tabletách pro orální podání.
 2. 2. Ženský. Má jako aktivní látku extrakt z jetele, který se prodává v kapslích.
 3. 3. Mensa. Obsahuje komplex vitamínů, flavonoidů a beta-alaninu. Používá se jako doplněk stravy, doplňuje zásoby živin, které tělo potřebuje během hormonálních změn během menopauzy.

Výše uvedené nehormonální látky mohou užívat ženy starší 60 let, pokud jsou jejich složky normálně tolerovány. Léky se užívají přísně podle pokynů lékaře a podle přiložených pokynů.

Přípravky na menopauzu rostlinného původu mohou úspěšně nahradit hormonální terapii. Zlepšení stavu ženy je způsobeno přítomností fytoestrogenů, které obsahují. Mezi pacienty a lékaři jsou nejoblíbenější tyto léky:

 1. 1. Klimadinon. Obsahuje extrakt z oddenku cimicifuga, dostupný ve formě tablet pro vnitřní podání. Pomáhá vyrovnat se se změnami nálady, autonomními a cévními poruchami, normalizuje spánek, má mírný sedativní účinek.
 2. 2. Cliophyte. Obsahuje šípky, semena cedru, hloh, koriandr, anýz, kořen lékořice, květy měsíčku, eleuterokok, chmelové hlávky, chaga, máta, fireweed, heřmánek, kmín, řebříček, šňůra a jitrocel. Jako pomocné látky se používají med, cukr, voda a lékařský alkohol..

Velké množství rostlinných složek zajišťuje normalizaci nervového systému, uklidňuje nervy a zlepšuje celkovou kondici.

Existují další nehormonální léky na menopauzu, které pomáhají zmírnit její patologické projevy:

 1. 1. Klimalanin (analogický - Tsi-Klim Alanin). Tablety obsahují aminokyselinu - beta-alanin, která má schopnost eliminovat projevy návalů horka (výrazné pocení a pocit tepla). Je to způsobeno lokální vazodilatací a obnovením činnosti neurotransmiterů odpovědných za centrální termoregulaci..
 2. 2. Sagenit. Jeho účinná látka má gonadotropní účinek na hypofýzu, ale nezpůsobuje estrogenní účinek na cílové orgány.

Pro správnou léčbu klimakterických problémů byste si neměli sami vybírat léky ani nakupovat prostředky na radu ostatních. Reakce těla každé ženy jsou individuální, proto je v případě problémů s blahobytem nutné kontaktovat pouze odborníka. Po vyšetření poradí, který lék nejlépe pomáhá v menopauze v konkrétním případě..

Nejlepší nehormonální léky a léky na menopauzu

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se nástup menopauzy, a zejména menopauzy, mění ve směru snižování. Pokud dřívější lékaři hovořili o průměrném věku 55 let, nyní je to 40-45 let. Menopauza je přirozené vyhynutí ženské reprodukční funkce, nelze ji vyléčit. Ale příznaky lze zmírnit. K tomu se doporučuje užívat speciální léky. Sestavili jsme pro vás seznam nejlepších nehormonálních léků pro menopauzu.

Stručně o obecných pojmech

Mnoho žen si mýlí pojmy „menopauza“ a „menopauza“. Jsou rozptýleny, ale stále jsou to různé státy.

Menopauza je zastavení menstruace a její absence po celý rok. Je součástí obecného konceptu.

Menopauza - konec schopnosti produkovat vajíčka vaječníky. Skládá se z období:

 • premenopauza;
 • menopauza;
 • postmenopauza.

Všechny ženy si uvědomují, že před posledním menstruačním cyklem se povaha výtoku změnila. Příznaky premenopauzy:

 • hojné vypouštění;
 • zpoždění;
 • prodloužená menstruace;
 • častější.

Při prvních takových příznacích u ženy ve věku 40 a více let by se měla poradit s gynekologem a vyšetřit.

Pokud je diagnóza potvrzena, lékař předepíše léky. Nejčastěji jsou hormonální s obsahem estrogenu. Léky jsou účinné, ale mají mnoho kontraindikací. Z tohoto důvodu se k nim mnozí nechtějí uchýlit..

Pokud stav není kritický a dívka může vést normální život, měly by se jako analoga estrogenů použít nehormonální látky..

O drogách

Nehormonální přípravky jsou vyráběny na bázi přírodních složek. Nemají žádné kontraindikace a žádné vedlejší účinky. Nehormonální látky s menopauzou se v zásadě užívají z běžných příznaků - z návalů tepla a nočního pocení.

Taková substituční terapie vám umožňuje žít celý život a nebyť závislí na hormonálních výkyvech. Jakmile začnete užívat doplňky stravy vhodné pro vaše tělo, příznaky ustoupí, zlepší se nálada a kvalita spánku..

Doporučení k použití

Mnoho lidí si podle recenzí vybírá, jaké léky užívat s menopauzou. Jde samozřejmě o nesprávný přístup a je lepší vyhledat pomoc od odborníka. Pokud se však z nějakého důvodu rozhodnete nedělat to, měli byste se předem informovat o indikacích a kontraindikacích před nákupem a zahájením spotřeby..

Indikace

Hlavní indikace přímo souvisejí se symptomatologií. Zvýrazníme ty hlavní:

 • nehormonální lék je indikován na návaly horka s menopauzou. Návaly tepla - prudká změna tělesné teploty a průtoku krve do hlavy. To je zvenčí patrné, protože obličej, krk, hrudník a záda zčervenají. Vnitřně je to vyjádřeno v akutních závratích a mdlobách;
 • silné pocení, rušivé ve dne i v noci. Tento proces nemá nic společného s prostředím a může nastat i v zimě v chladu. Mnoho dívek musí 2-3krát denně úplně vyměnit toaletu;
 • vaginální suchost, která narušuje sexuální život a způsobuje nepohodlí;
 • vysoký krevní tlak;
 • inkontinence (nekontrolované močení) je jedním z nejvíce znepokojivých projevů;
 • prudká změna nálady od apatie k absolutnímu štěstí i za hodinu.

Existují další indikace k použití..

Důležité! Přítomnost jednoho nebo více příznaků nepotvrzuje nástup menopauzy. Měli byste podstoupit vyšetření, potvrdit diagnózu a teprve poté začít zmírňovat stav pomocí hormonálních nebo nehormonálních léků.

Kontraindikace

Nehormonální léky nemají žádné kontraindikace, s výjimkou individuální nesnášenlivosti složek (alergie). Pokud dojde k alergické reakci (zarudnutí, svědění, horečka), měli byste okamžitě přestat užívat.

Výhody a nevýhody nehormonálních anti-klimakterických léků

Než začnete užívat nehormonální léky na menopauzu a návaly horka, měli byste se rozhodnout, zvážit klady a zápory.

klady

 • efektivní pro návaly horka;
 • nemají žádné kontraindikace;
 • prodává se bez lékařského předpisu;
 • levný;
 • zmírnit příznaky menopauzy;
 • obnovit metabolismus;
 • podporovat úbytek hmotnosti na první před premenopauzou;
 • posílení imunity.

Je třeba také poznamenat, že aktivní doplňky navíc působí jako placebo. Myšlenka, že se mu ulevilo, zlepšuje náladu a posiluje náladu.

Minusy

Pokud neměli žádné nedostatky, lékaři pak předepsali pouze je. Je důležité si uvědomit, že léčba není zaměřena na léčbu, je to nemožné. K úlevě od příznaků je zapotřebí léčba. Ale tento efekt je také dočasný, končící koncem kurzu.

Nehormonální doplňky jsou celoživotní řešení. Síla účinku na tělo a jeho trvání je ve srovnání s hormonálními mnohem menší.

Nejlepší nehormonální léky na menopauzu pro ženy

Připravili jsme pro vás seznam nejlepších hormonálních doplňků pro menopauzu bez vedlejších účinků. Při sestavování seznamu jsme vycházeli z názorů lékařů o tom, jaké léky by žena měla užívat na návaly horka a další projevy..

Estrovel

Účinný lék na návaly horka s menopauzou. Obsahuje vitamíny B, kyselinu listovou, vitamin E. Obsahuje extrakt z jamu a extraktu z listů kopřivy. Není to droga. Jedná se o biologicky aktivní přísadu (BAA). K dispozici ve dvou formách - tablety a kapsle. Kapsle jsou kvůli tekuté náplni považovány za účinnější.

Pomáhá snižovat závažnost příznaků během menopauzy.

Způsob aplikace - jeden kus denně po dobu 60 dnů. Poté by měl být pozastaven na 3-4 týdny, poté může být obnoven.

Tsimicifuga

Bylinný přípravek nové generace, určený pro menopauzu. Složení obsahuje výtažky ze sóji, cimicifugy a kořene dioscorea. Tsimitsifuga ve složení má mírný analgetický účinek. Kromě bylinných složek obsahuje vitamíny B6, B9, E. Úspěšně zvládá příznaky klimakterického období a také se používá k normalizaci menstruačního cyklu. Má účinek podobný přirozenému účinku estrogenu. Mělo by se používat po dobu jednoho měsíce, jeden dvakrát denně. Po absolvování kurzu byste si měli na měsíc odpočinout. Pak můžete pokračovat.

Ženský

Jeden z nejlepších léků na návaly horka a teplo v menopauze. Doplněk je založen na jetelovém výlisku. Obsahuje hořčík, křemík a další stopové prvky. Jedná se o doplněk stravy prodávaný bez lékařského předpisu. Feminal je k dispozici ve formě bezbarvých tobolek se zeleným práškem uvnitř. Nemá žádné kontraindikace. Mělo by se užívat dvakrát denně, ráno a před spaním, po jídle.

Klimadinon

Doplňková látka, stejně jako „Tsimitsifuga“, je vyráběna na základě extraktu z kořenů rostlin. Je to hlavní účinná látka, nejsou tam žádné vitamíny. Vyrábí se v tabletách po 15 kusech v blistru v balení (4 nebo 6 blistrů uvnitř) a v kapkách. Vezměte prosím na vědomí, že kapky obsahují ethanol a výrobce nedoporučuje řízení po jeho užívání po dobu 2-3 hodin. Vyrobeno v Německu. Výrobce doporučuje, abyste se před zahájením schůzky poradili s lékařem a poradili se.

Femixan

Femixan se doporučuje pro menopauzu. Obsahuje výlisky z Vitexu, pupalky a mučenky. Má příznivý účinek na hormonální a nervový systém. Vede k normálnímu množství hormonu estrogenu. Kromě toho jsou přítomny vitamíny E, kyselina listová a hořčík. Doplňky stravy by měly být užívány dvakrát denně, dva kusy. Výsledek lze posoudit po 3 měsících. Prodává se bez lékařského předpisu.

Climaxan

Homeopatický nehormonální doplněk. Používá se jako náhrada za léky obsahující estrogen. Složení "Klimaksan" obsahuje alis, lachesis a cimicifuga. Účinné látky normalizují délku a kvalitu spánku, uklidňují a snižují krevní tlak. Způsob aplikace - resorpce jedné tablety 2krát denně před jídlem. Volně prodejné.

Tsi-klim

Doplněk má na internetu mnoho pozitivních recenzí s průměrným hodnocením 4,5 bodu z 5. Obsahuje také populární extrakt z kořene cimicifuge jako modulátor estrogenu. Kromě příznivého účinku na snížení závažnosti příznaků má pozitivní vliv na stav pokožky. Měla by se užívat jedna tableta dvakrát denně s jídlem. Balení obsahuje 60 kusů, což je dost na měsíční kurz. Prodává se v mnoha lékárnách.

Divina

Léčivou látkou je estradiolvalerát. Prodává se ve formě modrých tablet, 11 kusů v blistru. Výhody - možnost nepřetržitého dlouhodobého používání bez vedlejších účinků. Výrobce tvrdí, že návaly horka a závratě po 12 měsících úplně zmizí. Nemá žádné negativní účinky a pomáhá posilovat kosti. Doplněk stravy také urychluje lipolýzu a podporuje spalování tuků. Pokud došlo k nárůstu hmotnosti, obrázek se vrátí do normálu.

Klymene

Aktivní složky jsou estradiolvalerát a cyproteron. K dispozici v balení po 21 tabletách určených pro daný kurz. Kromě blahodárného účinku na ženské tělo při zániku funkcí vaječníků výrobce tvrdí také pozitivní účinek na dívky, které stále mají menstruaci. Doplňte estrogen a zlepšete hormonální a nervový systém. Hladina estrogenu stoupá v průměru za 4-5 hodin po požití, proto je nejlepší pít je v noci. Normální stav pak bude po celý další den. Mělo by se užívat jeden denně..

Ovidon

Kompozice obsahuje optimální množství ethinylestradiolu a levonorgestrelu. Droga není na ruských pultech, lze ji objednat ze zemí SNS s dodáním do vašeho města. Vyrábí se ve formě tablet, 21 kusů v blistru. Ekonomické, protože výrobce doporučuje rozdělit jednu tabletu na 4 až 6 dílů a užívat jednu část denně. Tato forma podání je způsobena počátečním předepsáním léku jako antikoncepce. Ale ukazuje se dobře, když se užívá během období zániku reprodukční funkce, ale s poklesem aktivní dávky o 4-6krát.

Logest

O droze existuje mnoho dobrých recenzí. Aktivními složkami jsou ethinylestradiol a gestoden. Je aktivní, normální obsah estrogenu se nachází v krvi 2 hodiny po požití. Průběh aplikace je 21 dní. Jeden by měl být užíván denně ve stejnou denní dobu. To je nezbytné k udržení rovnoměrné hladiny hormonů po celou dobu. Přestaňte používat po dobu 14 dnů po dokončení.

Vaginální čípky

Kromě nehormonálních léků v kapslích a tabletách nejsou žádné méně účinné vaginální čípky. Liší se pouze způsobem aplikace - zavedením čípků do pochvy. Výhody použití čípků:

 • rychlé dodání účinných látek;
 • žádný nebo jen malý účinek na gastrointestinální trakt, játra a ledviny.

Nevýhodou je nepohodlí z aplikace. Měly by být použity a ponechány uvnitř přes noc, to mnoho zastaví. Čípky se rozpouštějí ve vaginální dutině samy.

Ceny drog

Kompletní tabulka s cenami nejlepších nehormonálních léků na menopauzu u žen z návalů horka a dalších projevů.

názevPrůměrná cena, r.
Estrovel600
Tsimicifuga1500-2000
Ženský800
Klimadinon700
Femixan2100
Climaxan300
Tsi-klim1500-1800
Divina900-1100
Klymene1700-2100
Ovidondosud není k dispozici na ruském trhu
Logest2200

Ceny v různých městech a lékárnách se liší. Tabulka ukazuje průměrné náklady na moskevské lékárny. Ve vašem městě nebo lékárně najdete produkt za vyšší i nižší cenu, než je uvedeno v tabulce.

Co jiného se doporučuje v menopauze?

Kromě léků, jejichž působení je zaměřeno na zmírnění období zániku funkcí vaječníků, můžete také užívat vitamíny a sedativa. To se doporučuje u dívek bez výrazných příznaků..

Vitaminové komplexy

Chcete-li udržovat tělo bez antiklimakterických léků, můžete jednat pomocí stopových prvků:

 • Vitamíny skupiny B, zejména B1 a PP, podporují kardiovaskulární systém a posilují stěny cév;
 • vitamin A (retinol) zlepšuje stav pokožky a sliznic;
 • vitamin C přispívá k celkovému posílení imunity a začlenění přirozených ochranných funkcí těla;
 • kyselina listová, kterou mnozí znají pro své příznivé účinky na plod během těhotenství, je také užitečná v netehotném stavu. Kyselina není produkována tělem v žádném množství a může do ní vstoupit pouze z prostředí (drogy, jídlo);
 • vitaminu D, který je obvykle produkován kontaktem kůže s ultrafialovými paprsky, je nedostatek u většiny obyvatel středního Ruska. Pozitivně působí na cévy a pomáhá při vstřebávání vápníku.

Vitamíny jsou pro každou osobu nezbytné v dostatečném množství. Jejich nedostatek vede ke zhoršení projevů období.

Sedativa

Hormony jsou důležitou součástí života. 80% nálady člověka přímo závisí na nich. Narušení produkce (zvýšená produkce nebo inhibice) vede k dramatickým změnám nálady, podrážděnosti a zhoršení vztahů s blízkými a známými..

Abyste tomu zabránili, můžete začít užívat sedativa. Tvar závisí na preferencích dívky. Někteří dávají pozor na přírodní byliny a infuze, jiní užívají syntetické léky.

Ve skutečnosti není velký rozdíl za předpokladu, že jsou dodrženy výrobní normy a hygienická pravidla. Nesprávně sklizené a vařené bylinky mohou nejen pomoci, ale také způsobit čas. Totéž platí pro farmaceutické přípravky..

Ať už si vyberete cokoli, pokud se po zahájení užívání budete cítit lépe, pokračujte.

Recenze nehormonálních léků pro menopauzu pro ženy

Angelica, 42 let

Když přišla menopauza, okamžitě jsem začal přemýšlet o tom, co brát návaly horka, hlavně nehormonální. Ani jsem se nepodíval na hormony. Moje přítelkyně je vzala a měla mnoho vedlejších účinků - vlasy na obličeji a těle ztmavené, plné. Vybral jsem podle recenzí na internetu a vybral jsem si „Climaxan“. Stav se zlepšil, po dobu šesti měsíců nebyly žádné návaly horka a závratě.

Christina Georgievna, 54 let

Moje menopauza začala nečekaně. Asi před rokem moje menstruace náhle zmizela. Okamžitě jsem šel ke svému gynekologovi a ten mi předepsal lék. Po příjezdu domů jsem se rozhodl podívat se na internet, co je lepší vzít s menopauzou z návalů, přečtěte si recenze. Byl jsem překvapen počtem vedlejších účinků od hormonálních a rozhodl jsem se vypít zeleninu "Estrovel". Trochu jsem nelitoval, bez něj byl stav horší.

Irina Alekseevna, 40 let

Nikdy jsem si nemyslel, že moje menopauza začne brzy. Již ve věku 37 let začaly menstruace běžet jen zřídka, dokonce jsem si myslela, že jsem těhotná. Gynekolog vyšetřil a řekl, že je to rozhodně menopauza. Byl jsem velmi rozrušený, protože jsem slyšel od svých přátel o následcích. Opravdu jsem nechtěl ztratit ženskost a začal jsem na internetu hledat nehormonální pilulky na menopauzu z recenzí, které by zabránily návalům horka. Narazil jsem na Tsimicifugu a rozhodl se riskovat. Nevím, jestli bych bez něj měl projevy, ale už 3 roky se žádné projevy nevyskytují.

Podle vašich výpočtů by měl každý z nás přijít nejoblíbenější čas v měsíci, ale není tam žádná menstruace. První věc, která mi přijde na mysl, je jít ven a koupit si těhotenský test.