Hodnocení nehormonálních léků pro menopauzu

Hodnocení nehormonálních léků pro menopauzu

Uvádíme hodnocení léků na menopauzu, které lze užívat bez lékařského předpisu.

Projevy menopauzy jsou choulostivým problémem, kterému dříve či později čelí každá žena. A co je horší, není to jen jeden problém, ale celá sada! Buď „návaly horka“ v nejnevhodnější chvíli, pak srdce buší, jako by chtělo vyskočit z hrudníku, pak nezaspí do rána, nebo se dokonce převalí deprese, že nechcete žít.

Dříve ženy věřily, že existuje pouze jedna cesta ven - vydržet všechny potíže. Ale dnes se situace změnila. Žena má „pomocníky“ - léky na podporu menopauzy. Je jich docela dost, mají různé principy jednání. Není proto divu, že pro ženu může být obtížné zvolit si lék, který jí vyhovuje..

Uvádíme hodnocení léků na menopauzu, které lze užívat bez lékařského předpisu.

Abychom však pochopili, jak se liší, podívejme se hlouběji na otázku..

Důsledky menopauzy

Z hormonálního hlediska je menopauza (menopauza) pokles množství hormonů, estrogenů. Produkují se ve vaječnících, ale podílejí se na regulaci mnoha životních procesů. Nedostatek estrogenu vede k narušení práce široké škály systémů a orgánů.

 • Metabolismus se zhoršuje a zpomaluje. Žena může přibrat na váze, dostat cukrovku atd..
 • Termoregulace je narušena: objeví se charakteristické „návaly horka“.
 • Tón krevních cév klesá, vyvíjejí se onemocnění kardiovaskulárního systému, v důsledku čehož se může objevit hypertenze, palpitace.
 • Psychický a emoční stav je narušen: zvyšuje se riziko vzniku deprese a psychózy, zvyšuje se úzkost.
 • Práce urogenitálního systému se zhoršuje.

Kterýkoli z těchto projevů může vážně narušit kvalitu života a úplně změnit obvyklý život k horšímu. Proto se ženy stále častěji snaží bojovat s příznaky menopauzy..

Léčba menopauzy

Existují dva způsoby, jak se dostat zpět do normálu..

Prvním způsobem je eliminovat samotnou příčinu, to znamená zvýšit hladinu estrogenu pomocí hormonálních léků.

Hormonální substituční terapie je docela efektivní způsob, jak se vyrovnat s menopauzou. Užívání hormonů má ale významné nevýhody. U mnoha nemocí nelze hormony užívat. Hormonální terapie má komplikace, včetně snížené kognitivní funkce a zvýšeného rizika novotvarů. Hormony proto nelze zvolit „podle vašeho vkusu“. Měli byste kontaktovat gynekologa, podstoupit testy a domluvit si schůzku s lékařem podle názvu léku a průběhu podávání. Měla by se také vzít v úvahu cena hormonálních látek - nelze ji označit za nízkou..

Druhým způsobem je snížit nebo eliminovat nepříjemné příznaky podpůrnými léky. Nehormonální léky jsou zaměřeny na boj proti projevům menopauzy. Neočekávejte, že okamžitě a úplně odstraní všechny problémy. Stejně jako u většiny udržovacích léků bude účinek patrný po dlouhém podávání, zlepšení se bude zvyšovat s prodloužením doby podávání. Nehormonální látky jsou navíc bezpečné, jemné a dostupné bez lékařského předpisu..

Podle statistik si ženy pravděpodobněji zvolí druhou možnost, aniž by se uchylovaly k hormonálním lékům. Proto v hodnocení léků na menopauzu nebereme v úvahu hormonální léky, protože by je měl předepisovat pouze lékař..

Jaký je rozdíl mezi nehormonálními léky na menopauzu? Jak je navzájem porovnávat?

Účastníci hodnocení nejlepších nehormonálních léků pro menopauzu

Vybrali jsme deset nejznámějších a nejprodávanějších produktů na podporu menopauzy:

 • TSI-KLIM ®
 • QI-KLIM ® alanin
 • ESTROVEL ®
 • Klimalanin
 • MENSE ®
 • Klimadinon ®
 • Complivit ® pro ženy 45+
 • Ženský
 • Menoril plus
 • Dámská menopauza

Homeopatické léky (například „Climaxan“ a „Remens“) nejsou zahrnuty v hodnocení.

Kritéria pro srovnání léků pro menopauzu

Hlavní součásti

V Rusku lze všechny nehormonální léky na menopauzu rozdělit do dvou velkých skupin: s fytoestrogeny a s beta-alaninem. Obě látky jsou základem terapeutické léčby, je třeba nejprve věnovat pozornost jejich přítomnosti a dávkování.

Fytoestrogeny jsou přírodní sloučeniny, které se chovají podobně jako hormony, mají podobné prvky ve své struktuře, ale nejsou to hormony. Účinnost sójových isoflavonů, cimicifugy a výtažků z jetele červeného byla prokázána. Fytoestrogeny vyhlazují závažnost mnoha projevů menopauzy a snižují riziko pozdních komplikací menopauzy, ale neumožňují rychle zastavit návaly horka. Ale například při absolvování kurzu sójové isoflavony snižují pravděpodobnost návalů horka.

Beta-alanin působí odlišně, ovlivňuje termoregulaci těla a „návaly horka“ rychle vylučují a také zabraňují jejich vzhledu. Beta-alanin také zlepšuje paměť a koncentraci. Ovlivňuje však jiné klimakterické příznaky..

Proto při sestavování hodnocení dostávají léky s fytoestrogeny 1, bez něj - 0. Totéž platí pro léky s beta-alaninem: pokud je ve složení, lék dostane 1, bez beta-alaninu - 0

Další komponenty

Dodatečné látky ve složení nehormonálních látek pro menopauzu pomohou při komplexní podpoře těla.

Kromě návalů se ženy nejvíce obávají infarktu, úzkosti, výkyvů nálady, poruch spánku a únavy. Není překvapením, že většina doplňkových komponent řeší právě tyto problémy. Ke snížení úzkosti mohou produkty v menopauze obsahovat sedativní byliny, jako je kozlík lékařský a matka. 5-Hydroxytryptofan může pomoci normalizovat spánek. S hormonálními změnami se mění potřeba vitaminů, například se spotřebovává více vitamínů B. Proto jsou vitamíny často součástí komplexů během menopauzy. Kromě toho mohou být zahrnuty také vitamíny a minerály pro boj s únavou, udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů, zachování mládí krása.

V hodnocení také zohledňujeme další komponenty. Pokud lék obsahuje vitamíny, minerály, rostlinné extrakty nebo jiné další složky, které pomáhají snižovat projevy menopauzy, pak takový lék obdrží 1. Pokud nejsou žádné další složky, pak lék dostane 0.

Ziskovost

Ačkoli nešetří na zdraví, je třeba vzít v úvahu cenu. Menopauza může trvat 7-15 let. Nepříjemné příznaky jsou obzvláště akutní během prvních 2-3 let. Mnoho žen užívá nehormonální léky pravidelně a dokonce nepřetržitě po dobu několika let. Je důležité si představit, zda bude možné přípravek užívat několik týdnů nebo měsíců.

Tabulka * ukazuje náklady na deset nejpopulárnějších léků pro ženy s menopauzou. Tabulka ukazuje náklady nejen na balíček, ale také na měsíční kurz, protože počet tablet nebo tobolek v baleních je odlišný. Pokud je dávka léku 1-2 tablety nebo kapsle, užíváme minimální dávku.

Ekonomika měsíčního kurzu bude zohledněna takto: 3 body - levnější než 400 rublů, 2 body - od 400 do 600 rublů, 1 bod - cena je více než 600 rublů.

názevFormulář vydáníDávkováníNáklady na baleníMěsíční náklady na kurz
TSI-KLIM®Tablety č. 602 tablety338338
TSI-KLIM® alaninTablety č. 401-2 tablety346259,5
ESTROVEL®Tablety č. 301-2 tablety490490
KlimalaninTablety č. 301-2 tablety438438
MENSE®Kapsle č. 401-2 kapsle411308,25
Klimadinon®Tablety č. 602 tablety480480
Complivit® pro ženy 45+Tablety č. 301 tableta328328
ŽenskýTablety č. 301 tableta697697
Menoril plusKapsle č. 602 kapsle612612
Dámská menopauzaTablety č. 301 tableta786786

* Cena vychází z údajů o webu piluli.ru za duben 2019.

Výsledky a hodnocení

QI-KLIM obsahuje pouze fytoestrogeny - extrakt z cimifugy. Zároveň je levný měsíční kurz. Neexistují však žádné další komponenty, které by pomohly normalizovat náladu, spánek a produkci energie. QI-KLIM získává 1 bod za obsah fytoestrogenu a 3 body za ekonomiku.

Celkové hodnocení: 4 body

QI-KLIM ALANIN obsahuje pouze beta-alanin, což znamená, že pomůže rychle zastavit návaly horka. Cena měsíčního kurzu je jedna z nejnižších. QI-KLIM ALANIN tedy získává 1 bod za přítomnost beta-alaninu a 3 body za ekonomiku..

Celkové hodnocení: 4 body

ESTROVEL má bohatší složení. Základem jsou fytoestrogeny dvou typů - sója a jam, proto získává 1 bod. Také ve složení jsou další složky, které zlepšují produkci energie, emoční pozadí, což přidává další 1 bod k hodnocení drogy. Měsíční kurz však bude stát kolem 500 rublů, to znamená, že ESTROVEL získá za efektivitu 2 body..

Celkové hodnocení: 4 body

Klimalanin také obsahuje pouze jednu složku - beta-alanin, to znamená, že za složení obdrží pouze 1 bod. A měsíční náklady na jeho užívání jsou o něco vyšší než průměr (438 rublů), takže ekonomika se odhaduje na 2 body.

Konečné hodnocení: 3 body

MENSE obsahuje jak beta-alanin (1 bod), tak sójové fytoestrogeny (1 další bod). Obsahuje také vitamíny C a E, skupinu B a 5-hydroxytryptofan, což dává o 1 bod více v hodnocení. Cena měsíčního kurzu MENSE je přibližně 310 rublů, to znamená, že patří k levným lékům a za ekonomiku získává 3 body.

Konečné hodnocení: 6 bodů

Klimadinon obsahuje pouze fytoestrogeny (extrakt z cimifugy), proto za složení obdrží 1 bod. Pokud jde o ekonomiku, Klimadinon je zahrnut do střední cenové kategorie (400-600 rublů), a proto se odhaduje na 2 body.

Konečné hodnocení: 3 body

Complivit pro ženy starší 45 let obsahuje extrakt z cimifugy, tedy fytoestrogeny, a proto získává 1 bod. Součástí produktu Complivit pro ženy nad 45 let jsou také vitamíny a minerály, karnitin pro vitalitu, extrakt z matčiny dřeně ke snížení úzkosti, rutin k posílení cév. Za přítomnost dalších komponent dostává komplex ještě 1 bod. Měsíční kurz přijetí bude stát 330 rublů, za což Complivit pro ženy nad 45 let získá 3 body.

Konečné hodnocení: 5 bodů

Feminal je monopreparát z výtažku z červené jetel, to znamená, že obsahuje fytoestrogeny, proto Feminal za své složení obdrží pouze 1 bod. Cena za měsíc užívání drogy je téměř 700 rublů, takže Feminal dostane za ekonomiku pouze 1 bod..

Konečné hodnocení: 2 body

Menoril plus obsahuje sójové isoflavony, což znamená, že získává 1 bod. Produkt také obsahuje vitamíny K a D a rostlinný antioxidant resveratrol, který posiluje krevní cévy. Za další komponenty získává Menoril plus o 1 bod více. Náklady na měsíční léčbu však přesahují 600 rublů, takže lék obdrží 1 bod za ekonomiku.

Konečné hodnocení: 3 body

Ladys formula Menopause obsahuje několik druhů fytoestrogenů, které tomuto komplexu dávají 1 bod, a také řadu vitamínů a rostlinných extraktů, které pomáhají eliminovat poruchy spánku a zlepšují celkovou pohodu. Přítomnost dalších komponent zvyšuje hodnocení o 1 bod. Ekonomika vzorce Ladys Menopauza je však nízká, měsíc přijetí bude stát téměř 800 rublů, takže toto kritérium se odhaduje na 1 bod

Konečné hodnocení: 3 body

Pro přehlednost uvádíme ve formě tabulky výsledky srovnání léků pro ženy během menopauzy:

názevBeta alaninFytoestrogenyDalší komponentyZiskovostCelkový počet bodů
TSI-KLIM ®01034
QI-KLIM ® alanin10034
ESTROVEL ®01124
Klimalanin10023
MENSE ®11136
Klimadinon ®01023
Complivit ® pro ženy 45+0113Pět
Ženský01012
Menoril plus01113
Dámská menopauza01113

Jak vidíte, MENSE získal nejvíce bodů. Tento lék má nejsilnější složení. Je to jediný, který obsahuje dvě z nejsilnějších složek najednou pro boj s příznaky menopauzy - beta-alanin a fytoestrogeny. Další komponenty normalizují spánek a emoční stav, pomáhají udržovat vzhled a zlepšovat subjektivní pohodu. I bez ohledu na ekonomiku MENSE výrazně vyniká na pozadí jiných léků na menopauzu. A díky relativně nízké ceně je také ziskový..

NENÍ REKLAMA. MATERIÁL PŘIPRAVENÝ S ÚČASTÍ ODBORNÍKŮ.

Nehormonální pilulky na menopauzu, návaly horka. Seznam, ceny, recenze

Menopauza je pokles reprodukční funkce ženy. Nejčastěji období začíná po 45 letech. S nástupem menopauzy se u ženy vyvinou různé negativní příznaky - návaly horka, bolesti hlavy, zvýšené pocení.

Můžete si vzít prášky na zmírnění příznaků. Ve srovnání s hormonálními léky nehormonální léky nezpůsobují malignitu.

Vlastnosti nehormonální léčby menopauzy u žen

Pokud ženský reprodukční systém pracuje aktivně, dochází k neustálé produkci pohlavních hormonů - estrogenu, progesteronu. Regulují funkčnost těla - metabolismus, stav vlasů a pokožky. S nástupem menopauzy produkce pohlavních hormonů klesá a poté úplně zmizí. Menstruační cyklus je narušen, výtok se postupně zastaví.

V těle ženy se objevuje nedostatek živin, což vede k řadě negativních důsledků:

 • zvýšené oddělení potu;
 • návaly horka;
 • častý srdeční rytmus;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • špatný stav pokožky, vlasů, nehtů;
 • přírůstek hmotnosti v důsledku zhoršeného metabolismu;
 • zvýšená pravděpodobnost různých nemocí.

Aby se zabránilo výskytu závažných příznaků, je preventivně nutné každých 6 měsíců navštívit terapeuta a gynekologa. Díky včasné identifikaci patologií se jich můžete snadno zbavit. Na základě výsledků testu si lékař zvolí terapii. Může to být hormonální nebo nehormonální.

Hlavním rysem nehormonálních léků je pomoc při překonávání negativních příznaků mírným účinkem fytoestrogenů, které jsou obsaženy v léčivých bylinách. Léky mají nízkou pravděpodobnost vedlejších účinků. Ačkoli hormonální látky pomáhají zvládat závažné příznaky (stres, akutní nedostatek hormonů), poškozují tělo.

Výhody nehormonálních léků

Tablety v menopauze (nehormonální mají řadu výhod) mají velké množství pozitivních vlastností.

A to:

 • Vysoká účinnost proti přílivu a odlivu.
 • Minimální počet kontraindikací.
 • Nízká pravděpodobnost nežádoucích účinků.
 • Lze zakoupit bez lékařského předpisu.
 • Levná cena.
 • Zmírnění příznaků menopauzy.
 • Obnova metabolismu.
 • Hubnutí, váha se vrátí k normálu.
 • Posílení imunitního systému.

Indikace pro použití

Nehormonální léky mají určité indikace pro použití.

Článek pojednává o účinných nehormonálních pilulkách pro menopauzu.

A to:

 • návaly horka během menopauzy - prudká změna tělesné teploty, průtok krve do hlavy;
 • silné pocení, které znepokojuje ženu ráno a v noci - proces není spojen s ročním obdobím, může se objevit i v zimě;
 • suchost pochvy způsobující nepříjemnosti během kontaktu se sexuálním partnerem;
 • vysoký krevní tlak;
 • porušení močení - žena nemůže kontrolovat proces (inkontinence);
 • prudká změna nálady - například žena byla zpočátku veselá, ale po 5 minutách. objevila se agresivita.

Účinné pilulky na menopauzu s bylinnými estrogenovými náhražkami

Síť lékáren nabízí mnoho léků na menopauzu, které patří do skupiny nehormonálních, ale ne všechny jsou populární. Existují špičkové léky, to znamená, že se doporučují nejčastěji.

Ženský

Aktivní složkou přípravku je extrakt z jetele červeného. Doplněk stravy je k dispozici ve formě tobolek. Feminal je určen pro ženy před a během menopauzy.

Dávkování - 1 kapsle denně. Nežádoucí účinky nebyly zjištěny. Kontraindikace zahrnují vysokou citlivost na složení, kojení, těhotenství. Náklady na doplňky stravy - od 500 do 1000 rublů.

Remens

Nehormonální pilulky na menopauzu Remens patří k homeopatii - jedná se o alternativní medicínu, která zahrnuje použití vysoce zředěných dávek léků, které u zdravého člověka vyvolávají příznaky onemocnění. Remens obsahuje cimicifuga racemose, sanguinaria canadensis a další složky.

Uvolňovací forma - tablety, kapky. Aktivní složky fondů jsou stejné. Rozdíl spočívá v dalších komponentách. Kapky obsahují ethanol a tablety obsahují stearát hořečnatý a laktózu.

Lék se doporučuje používat v následujících případech:

 • narušený menstruační cyklus;
 • menopauza;
 • adnexitida;
 • endometritida.

Dávkování léku:

 • Pokud je menstruační cyklus narušen, dospělým a dospívajícím se doporučuje užívat 1 tabletu nebo 10 kapek třikrát denně. Průběh aplikace je až 3 měsíce. V případě potřeby je povoleno opakované použití po 1 měsíci..
 • U menopauzy je dávkování podobné porušení menstruačního cyklu. Průběh užívání je však více než 6 měsíců. Pokud příznaky ustoupí, počet dávek se sníží na 1 - 2krát denně..
 • Při zánětu pohlavních orgánů chronické povahy se doporučuje užívat lék stejným způsobem jako porušení menstruačního cyklu.

Tableta musí být nasávána do úst, nemůžete ji zapít tekutinou. Je povoleno užívat kapky v čisté nebo zředěné formě s vodou.

Jako vedlejší účinky jsou izolovány slinění, alergická reakce. Lék je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složky u dětí mladších 12 let. Náklady na finanční prostředky - od 200 do 800 rublů.

Climaxan

Homeopatický lék, který má různé formy - tablety a granule.

Účinné látky:

 • cimicifuga;
 • jed zmije surukuku;
 • včelí jed.

Lék se doporučuje užívat s menopauzou:

 • podrážděnost;
 • nervozita;
 • problémy se spánkem;
 • bolest hlavy;
 • závrať;
 • Nadměrné pocení;
 • zvýšená srdeční frekvence;
 • přílivy a odlivy.

Dávkování tablet - 1 ks. až 2krát denně. Tato forma uvolňování nevyžaduje pitnou vodu, musíte rozpustit lék v ústní dutině. Pokud jsou příznaky závažné, je povoleno zvýšení dávky, ale pouze se souhlasem lékaře. Průběh užívání je šest měsíců.

Dávkování granulí - 5 ks. až 2krát denně. Průběh užívání je podobný jako u tablet. Přípravek je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složení, kojení. Vedlejší účinek - alergie. Cena léku je od 100 do 250 rublů.

Tsi-Klim

Tsi-klim se vyrábí v kapkách a tabletách. Hlavní složkou léku je cimicifuga.

Přípravek Tsi-Klim je indikován k použití při menopauze, vyskytují se následující příznaky:

 • nevolnost;
 • nervozita;
 • návaly horka;
 • zvýšené pocení;
 • problémy se spánkem;
 • rychlé změny nálady;
 • bolest v hlavě;
 • suché sliznice;
 • špatná kvalita kůže, vlasů a nehtů;
 • rychlé stárnutí.

Účinnost léku bude patrná po 14 dnech léčby. Dávkování léku - 30 kapek nebo 1 tableta 2krát denně. Příjem by měl být prováděn současně. Doporučuje se to udělat ráno a před spaním. Kurz určuje odborník.

Alergická reakce je označována jako vedlejší účinek. Kontraindikace - přecitlivělost na složky, nádory závislé na echogenu (benigní novotvar, který se skládá ze svalových buněk). Cena léku je od 120 do 550 rublů.

Lignarius

Pilulky na menopauzu Lignarius je nehormonální látka, která označuje doplňky stravy. Přichází ve formě kapslí, které obsahují lignan, odtud název. Doporučuje se užívat doplňky stravy ke zmírnění nepříjemných příznaků na začátku menopauzy.

Ženy musí užívat 1 tobolku denně. Nejlepší je vzít si Lignarius ráno. Tobolku je třeba zapít vodou. Průběh terapie je 1 měsíc. V případě potřeby lze techniku ​​opakovat.

Alergie se rozlišují jako negativní jevy. Léčba se nedoporučuje těhotným ženám, kojícím ženám, lidem s intolerancí. Náklady na doplňky stravy - od 1100 do 1500 rublů.

Klimadinon a Klimadinon Uno

Uvolňovací forma - tablety, kapky. Přípravek obsahuje oddenky cimicifuga. Kapky se skládají z odkazu, máty peprné a vody. Tablety obsahují další pomocné látky - mastek, škrob a další.

Klimadinon je předepsán, když se objeví příznaky menopauzy. Doporučené množství je 1 tableta nebo 30 kapek až 2krát denně. Každý den by měla být schůzka ve stejnou dobu. Pokud osoba neprovedla konzultaci s lékařem, koupila tento lék pro vlastní užívání, nedoporučuje se ho užívat déle než 3 měsíce.

Vedlejší efekty:

 • alergie;
 • zvýšená tělesná hmotnost;
 • bolesti dolní části břicha;
 • pocit svírání na hrudi;
 • výtok z pochvy, podobný menstruaci.

Nedoporučuje se užívat lék, pokud má osoba nesnášenlivost laktózy nebo jiné složky, chronický alkoholismus (ve formě kapek). Řetězec lékáren má lék zvaný Klimadinon Uno. Rozdíl mezi fondy je uveden v tabulce.

Srovnávací bodKlimadinonKlimadinon Uno
Co se vyrábíTablety, kapkyPilulky
Množství účinné látkyMéněVíce
Dávkování1 tableta nebo 30 kapek dvakrát denně1 tableta denně

Cena léků je od 400 do 600 rublů.

Estrovel

Nástroj patří k doplňkům stravy, je k dispozici ve formě kapslí. Estrovel je kombinovaný přípravek, který se skládá z různých vitamínů (B6, K1 a dalších), fytohormonů.

Nástroj je schopen opravit porušení v hormonálním pozadí, které je vyjádřeno negativními příznaky. Estrovel navíc snižuje bolest svalů, kloubů, hlavy. Látku však lze užívat s premenstruačním syndromem (PMS) jako adjuvantní terapií při léčbě chronické cystitidy k prevenci stárnutí u žen nad 35 let.

Dávka pro menopauzu - 1 tableta až 2krát denně. K normalizaci menstruačního cyklu je jeho množství stejné. Kurz aplikace - 2 měsíce.

U chronické cystitidy se doporučuje použít lék v podobné dávce. Je však nutné jej začít používat 2 týdny před očekávaným obdobím. Terapie končí uvolněním krevních sekretů z pochvy. Alergická reakce je izolována jako vedlejší účinek..

Kontraindikace pro použití:

 • přecitlivělost na kompozici;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • věková kategorie do 14 let;
 • fenylketonurie - porušení metabolismu aminokyselin.

Náklady na finanční prostředky - od 400 do 600 rublů.

Feminalgin

Homeopatický lék, dostupný ve formě granulí a tablet. Hlavními složkami jsou cimicifuga, magnesium fosforicum, pulsatilla. Doporučuje se užívat lék s PMS as nástupem menopauzy. Dávkování - 1 ks. 4 - 5krát denně. Lék musí být uchováván v ústech, dokud není zcela absorbován. Jako vedlejší účinek je možná alergická reakce..

Kontraindikace:

 • věková kategorie do 18 let;
 • těhotenství;
 • kojení;
 • laktózová intolerance;
 • přecitlivělost na kompozici;
 • malabsorpce glukózy a galaktózy - zděděná porucha, při které buňky lemující střeva nemohou metabolizovat glukózu a galaktózu.

Cena léku je od 500 do 800 rublů.

Femikaps

Doplňky v kapslích. Femikaps je určen k úpravě hormonálních hladin.

Nástroj se skládá z:

 • plody Vitexu;
 • oleje z prvosenky;
 • květiny mučenky;
 • oxid hořečnatý;
 • vitamin E a B6.

Vzhledem ke komplexu látek má doplněk stravy následující účinky:

 • normalizace hormonálních hladin;
 • snížení zánětlivého procesu v genitáliích;
 • prevence novotvarů;
 • normalizace menstruačního cyklu;
 • posílení imunitního systému;
 • uklidňující účinek;
 • snížení pocení, otoku;
 • zlepšení pokožky, vlasů, nehtů;
 • normalizace krevního tlaku;
 • zlepšení obecného blahobytu;
 • zmírnění únavy a stresu.

Femikaps lze použít pro gynekologická onemocnění jako posilující prostředek jako další zdroj živin. Dávkování doplňků stravy - 2 tobolky až 3krát denně. Kurz aplikace - až 3 měsíce.

Alergie se mohou vyvinout jako negativní jevy. Nástroj je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složení, těhotenství a kojení. Cena doplňků stravy - od 1500 do 1900 rublů.

Červený kartáč

Červený kartáč je bylinný prostředek, který má formu čaje, sirupu, kapky. Lék se používá pro menopauzu, absenci menstruace, pro léčbu mnoha gynekologických onemocnění (endometrióza, eroze). Dávkování se nastavuje individuálně v závislosti na výrobci, je lepší prostudovat pokyny. Vedlejší účinek - alergie.

Kontraindikace:

 • přecitlivělost na kompozici;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • vysoký krevní tlak;
 • nespavost;
 • narušená činnost srdce;
 • příjem před spaním (protože agent má stimulační účinek).

Náklady na finanční prostředky - od 30 do 150 rublů.

Inoklim

Doplněk stravy se skládá z isoflavonoidů, slunečnicového oleje a sójových bobů. Nástroj je k dispozici ve formě kapslí, doporučuje se brát jako další zdroj živin a v případě příznaků menopauzy.

Dávkování - od 1 do 2 tobolek denně. Průběh užívání je až 3 měsíce. Alergie jsou izolovány jako vedlejší účinky. Kontraindikace - těhotenství, kojení, individuální nesnášenlivost složek. Náklady na finanční prostředky - od 700 do 1000 rublů.

Femiwell

Tablety pro menopauzu nehormonální Femivell - doplněk stravy, který je k dispozici v 64 kusech. zabaleno. Složení je kombinováno, výrobek obsahuje cimicifuga, motherwort, červený jetel.

Femivell Menopauza Den-Noc je inovativní složení, které usnadňuje nástup menopauzy. Během dne lék snižuje návaly horka, poskytuje klid. A v noci - zlepšuje spánek.

Dávkování - užívejte 1 bílou tabletu ráno a 1 zelenou tabletu večer.

Průběh léčby je nejméně 3 měsíce. Vedlejší účinek - alergie. Kontraindikace - přecitlivělost na složení, těhotenství, kojení. Cena - od 900 do 1200 rublů.

Příprava s cytaminy Ovariamin

Produkt je dostupný v tabletách, aktivní složkou je ovariaminový prášek. Doporučuje se užívat doplňky stravy jako další zdroj živin pro různá gynekologická onemocnění, menopauzu.

Dávkování tablet - od 1 do 3 ks. 3x denně. Kurz je od 10 do 14 dnů. Nežádoucí účinky nebyly zjištěny. Kontraindikace - kojení, těhotenství, přecitlivělost na složení. Náklady na doplňky stravy - od 500 do 700 rublů.

Selektivní modulátor estrogenových receptorů Evista

Léčivou látkou je raloxifen hydrochlorid. Lék se doporučuje pro prevenci osteoporózy v menopauze. Dávkování - 1 tableta denně.

Vedlejší efekty:

 • trombóza;
 • tromboembolismus;
 • teplo;
 • bolest lýtka;
 • otok.

Náprava je kontraindikována v následujících případech:

 • přecitlivělost na kompozici;
 • tromboembolismus;
 • žilní trombóza;
 • selhání jater;
 • reprodukční schopnost.

Náklady na finanční prostředky - od 2000 do 2500 rublů.

Léky pro symptomatickou léčbu

Kromě nehormonálních léků, které jsou nezbytné pro menopauzu, je povoleno další užívání jiných léků. Lékaři nejčastěji předepisují Magne B6 a Klimalanin.

Magne B6 (Sanofi Winthrop Industry, Francie)

Hořčík je základní složkou během menopauzy.

Hlavní indikace pro předepisování léku:

 • podrážděnost;
 • nervozita;
 • problémy se spánkem;
 • svalové křeče;
 • prudká změna nálady;
 • špatný stav vlasů, nehtů, kůže.

Nástroj je k dispozici v tabletách po 60 a 100 ks. Dávkování - od 6 do 8 tablet 2 - 3krát denně.

Vedlejší efekty:

 • bolest břicha;
 • nadýmání;
 • špatné trávení;
 • vyrážky na kůži;
 • kopřivka.

Kontraindikace:

 • selhání ledvin a jater;
 • fenylketonurie;
 • věk dítěte do 6 let;
 • individuální nesnášenlivost komponent.

Cena produktu - od 600 do 900 rublů.

Klimalanin (laboratoř Bouchard, Francie)

Léčivou látkou je alanin. Nástroj je k dispozici ve formě tablet. Indikace - návaly horka s menopauzou. Lék musí být užíván v denní dávce 400 až 1200 mg. Kurz - od 5 do 10 dnů.

Pokud se příznaky menopauzy objeví znovu, měli byste začít znovu užívat drogu. Vedlejší účinek - alergie. Nástroj je kontraindikován v případě přecitlivělosti na složení. Cena - od 400 do 600 rublů.

Po 45 letech má žena menopauzu. Období je doprovázeno negativními příznaky - návaly horka, bolesti hlavy, zvýšené pocení. Lékaři předepisují užívání nehormonálních látek (tablety, kapky atd.).

Ve srovnání s těmi hormonálními mají nízkou pravděpodobnost vedlejších účinků. V síti lékáren existuje mnoho nehormonálních léků. Nejčastěji jsou předepsány Tsi-Klim, Climaxan a další léky.

Dobré bylinné nehormonální přípravky pro menopauzu

Život každé ženy má několik fází a reprodukční proces hraje jednu z nejdůležitějších rolí. Dětství, dospívání, zralost, stáří jsou obvyklými procesy každého lidského organismu. Po dospělosti má spravedlivé pohlaví fázi zániku zvanou menopauza. Jedná se o velmi nepříjemný proces, při kterém nehormonální léky mohou pomoci při menopauze..

Známky a vlastnosti menopauzy

Po čtyřiceti pěti letech prochází ženské tělo globálními změnami, které přímo souvisejí s koncem reprodukčního procesu. V tomto případě může být menstruační cyklus zastaven částečně nebo úplně zmizet, záleží na vlastnostech ženského těla.

Nepříjemné syndromy s menopauzou:

 • silné pocení, které se objevuje téměř neustále a je zvláště výrazné v noci;
 • rychlá únava, žena již nemůže žít a pracovat jako obvykle;
 • častá podráždění, krásná polovina lidstva vnímá okolní svět „s nepřátelstvím“, a ne vždy rozumně a spravedlivě;
 • poruchy spánku, nespavost, selhání biorytmů těla, „náhrada dne a noci“;
 • pocit nevolnosti, bolesti hlavy a celková nevolnost;
 • slabost a letargie také souvisí s příznaky této nemoci a zhoršují její průběh;
 • skoky krevního tlaku, jeho časté poklesy;
 • závratě a někdy nevolnost;
 • srdeční rytmus se během menopauzy zrychluje;
 • návaly krve do hlavy, žena si myslí, že má návaly horka.

Takový fyzický a psycho-emocionální stav negativně ovlivňuje zdraví ženy a negativně ovlivňuje její celkovou náladu. Ztrácí touhu dosáhnout čehokoli, stanovit si nové cíle a dosáhnout jich, všechno ji štve a je neustále v nespokojenosti sama se sebou a okolním světem.

Přípravky na menopauzu rostlinného původu, to znamená, že nemají hormonální základ, mohou ženě pomoci zbavit se těchto syndromů nebo alespoň výrazně zmírnit tyto stavy.

Specifické rysy nemoci

Menopauza je velmi specifické onemocnění a u každé ženy se děje jinak. Někdo může snadno snášet bolestivé příznaky, protože nejsou tak výrazné. Ale většina dam je docela obtížné tolerovat menopauzu a potřebují pomoc..

Projev menopauzy (rysy):

 • stav návalů horka, které se vyznačují krátkodobým a prudkým zvýšením teplotní rovnováhy těla. Krev proudí na krátkou dobu do horní části těla (hlava, obličej). Žena se začne červenat, takové návaly horka mohou v některých případech dokonce způsobit závratě, někdy nevolnost, slabost a těžkou nevolnost. Takové útoky netrvají dlouho, několik minut;
 • charakteristické pocení je také zvýšené pocení. Pocení je tak silné, že se žena musí sprchovat, pokud je to možné, několikrát denně a převléknout se. Velmi často dochází k pocení v noci během spánku a žena se probouzí doslova mokrá potem;
 • nepohodlí v dolní části břicha v genitální oblasti může být také způsobeno menopauzou. Vaginální suchost, zarudnutí, nepohodlí, svědění, pálení a další nepříjemné příznaky jsou běžné;
 • inkontinence nebo nedobrovolné močení. Tyto jevy mohou být slabé nebo velmi silné. V některých případech si žena vystačí s dalšími vložkami do kalhotek a v jiných složitějších případech bude potřebovat speciální zařízení ve formě plenek, ale takové možnosti jsou velmi vzácné;
 • ostré arteriální tlakové rázy, je to v takových případech, že menopauzální léky (nehormonální) jsou jedním z nejlepších způsobů, jak normalizovat celkovou pohodu pacienta;
 • zvýšená suchost pokožky v důsledku porušení rovnováhy vody a soli;
 • zimnice, mnozí charakterizují tento jev jako něco, co ženu vrhá do horka, poté do chladu.

A to zdaleka nejsou všechny potíže, které se ženě během takového období mohou stát. Menopauza velmi často zhoršuje různá chronická onemocnění spojená se srdcem, krevním tlakem, osteoporózou, žaludkem, játry, ledvinami a dalšími životně důležitými orgány těla, jejichž seznam může pokračovat.

Výhody nehormonálních léků

Tento ženský problém lze vyřešit dvěma způsoby: pomocí léků založených na hormonech a léků, které je vylučují. Na rozdíl od první skupiny léků jsou nehormonální léky na menopauzu nejúčinnější a nejbezpečnější, přesněji řečeno, šetří tělo a přinášejí mu větší užitek než újmu. Jak říká vtip v medicíně: neubližujte pacientovi.

Všechny jevy vyskytující se v ženském těle v této době jsou spojeny s restrukturalizací obecného hormonálního pozadí. Po mnoho let byl hlavní proud v léčbě menopauzy naladěn na hormonální léky, což moderní medicína nepovažuje za opodstatněné. Faktem je, že tyto léky poškozují tělo a způsobují mnoho rakovin u žen, jako je rakovina prsu. Lékaři proto důrazně doporučují svým pacientům používat nehormonální techniky a léky, které představují alternativní způsob, jak snížit bolestivé příznaky během menopauzy..

Přípravky založené na bylinných složkách nemají prakticky žádné nebo významně snížené množství různých vedlejších účinků. Významně zmírňují průběh bolestivých příznaků. Všechny životně důležité procesy probíhají bez větších potíží a žena se cítí mnohem lépe..

Bylinná základna takových léků je tělem pozoruhodně absorbována a účinněji ji ovlivňuje, čímž eliminuje negativní důsledky. Složky těchto přípravků jsou biologicky aktivní přísady a pouze čisté přírodní látky od samotné matky přírody. Takové zacházení má příznivý účinek na celkovou pohodu ženy. Stává se aktivní a veselá, vrací se ke svému obvyklému měřenému a klidnému rytmu. Léčba pacientů nehormonálními léky je velmi úspěšná.

Homeopatické a bylinné přípravky

Tyto léky jsou založeny pouze na přírodních látkách. Fytoestrogenní léky jsou považovány za docela účinné a populární metody. Během menopauzy je nutné užívat pouze ty pilulky nebo jiné uvolňování lékových forem, které jsou předepsány lékařem, samoléčba je nepřijatelná.

Na základě lékařského výzkumu a diagnostických údajů lékař předepíše přesně ten způsob léčby, který bude pro pacientku nejrelevantnější a pomůže jí snáze a rychleji zvládnout onemocnění, snížit nepříjemné a bolestivé příznaky a zlepšit celkovou pohodu těla. Lékaři předepisují ženám nehormonální léky ke zmírnění příznaků vyslovených v této době. Samozřejmě nemohou být všelékem, ale mohou tento stav úplně zmírnit..

Fytoestrogenní léky:

 • Estrovel, dostupný ve formě pilulek, pomáhá zlepšit spánek, omezit časté opakování návalů horka, zmírnit bolestivé syndromy a zvýšit celkovou úroveň výkonu, nálady a pohody. Lékaři jej obvykle předepisují v raných fázích menopauzy. Léčivý přípravek je založen na výtažku z kopřivy a sóji. Je velmi efektivní a v boji proti tomuto typu onemocnění je na prvním místě v žebříčku. Tablety navíc obsahují celý vitaminový komplex, který zvyšuje imunitu a dodává tělu všechny potřebné a důležité látky. Snižují také otoky, normalizují menstruační cyklus a snižují bolestivé příznaky;
 • Feminal je také vynikající léčbou menopauzy. Hlavním účelem je zmírnit bolestivé syndromy, jako je nespavost, nepřiměřená agresivita, časté opakování návalů horkosti, úzkost a deprese. A také se srdečními chorobami (poruchy rytmu srdeční činnosti), tlakem, s rizikem blokády trombózy a jiných cévních onemocnění. Je založen na látkách červeného jetele, navíc sóji a vitaminech, což zvyšuje účinnost jetele na tělo. Podle výsledků užívání tohoto léku zaznamenali lékaři pouze pozitivní statistiky a dynamiku. Lék snižuje otoky, normalizuje krevní tlak a rovnováhu lipidů, snižuje frekvenci návalů tepla a pocení a zlepšuje psycho-emocionální stav ženy. K dispozici ve formě tablet.

Ale pilulky nejsou jediné, které se používají při léčbě menopauzy. Existují i ​​jiné léky na menopauzu u žen - nehormonální specializované čípky a kapky.

Vaginální čípky a čípky

Kromě pilulek a kapek je menopauza léčena čípky. Mají řadu výhod: na rozdíl od metod interního užívání léků se používají lokálně, nemusí být spolknuty a opilé každou hodinu, nemají žádný účinek na vnitřní orgány a poskytují okamžitou akci a pomoc.

Vaginální čípky jsou vloženy dovnitř, zmírňují zarudnutí, zánět, nepříjemné příznaky, pocit pálení, suchost, bolest a svědění, pomáhají regulovat proces menstruace a normalizovat reprodukční orgány pacienta.

Jsou založeny na různých mastných látkách, mezi nimiž jsou obzvláště účinné oleje z rakytníku, kozlíku lékařského a citrónového balzámu, mají velké množství vitamínů a užitečných mikroelementů a dokonale pomáhají v boji proti menopauze.

Bioselektivní modulátory

Jedná se o třídu lékových forem nejnovější moderní generace léků. Modulátory jsou velmi účinné a protinádorové látky. Jsou široce používány jak při léčbě menopauzy, tak v onkologii pro různé novotvary..

Uvolňovací forma - tablety a kapky. Lék zabraňuje přírůstku hmotnosti, protože dokonale stimuluje všechny metabolické procesy v těle, včetně látek spojených se souborem přebytku. Například Remens a Klimadinon.

Doplňková léčba a prevence

Jakékoli léky vyžadují přísné dodržování všech pokynů: pravidelný příjem bez mezer, nejlépe současně, u některých onemocnění může lékař předepsat dietní výživu, gymnastiku, tělesnou výchovu a další podpůrná opatření. Pokud si žena vezme jednu pilulku, není třeba očekávat nějaký zázrak. Proto se léčba provádí v kombinaci s jinými metodami..

Jídlo by mělo být nízkokalorické. Žena musí určitě věnovat alespoň malou část svého času sportovním aktivitám a každodenním procházkám..

Vezměte si vitamínové a minerální komplexy a samozřejmě nechte do svého života více pozitiv: zapojte se do různých pozitivních psycho-emocionálních a vykládacích cvičení z negativních jevů, zúčastněte se specializovaných kurzů.

Recenze a komentáře pacientů

Různé nehormonální léky mají své vlastní vlastnosti a neovlivňují tělo stejným způsobem. Největší efektivitu prokázala komplexní léčba kombinující několik metod, včetně preventivních opatření.

Lignarius mi téměř nepomohl zbavit se mých problémů, lékař doporučil přejít na Cyclim, který se pro mě stal nepostradatelným záchrancem a bez vedlejších účinků.

Můj ošetřující lékař mi před asi šesti měsíci předepsal Cyclim. To však nepřineslo žádné výsledky, podrážděnost a pocení nereagovaly na léčbu. Následně byl lék nahrazen přípravkem Estrovel, který se ukázal jako velmi účinný a po 10 dnech byly všechny bolestivé příznaky zcela odstraněny.

Gynekolog mi předepsal Climax a podle jeho doporučení piji tuto drogu déle než rok. Stojí to relativně levně, ale zároveň má velmi dobrou účinnost a sedativní účinek, alespoň mi to pomáhá. S pomocí tohoto léku mě nespavost přestala trápit, můj krevní tlak se vrátil k normálu a návaly horka úplně zmizely. I příbuzní si začali všímat, že jsem mnohem klidnější..

Původně zveřejněno 2018-03-28 18:06:10.

Nehormonální léky na menopauzu u žen: seznam a recenze

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byl zajištěn jeho přesnost a věčnost.

Máme přísné pokyny pro výběr informačních zdrojů a odkazujeme pouze na renomované webové stránky, akademické výzkumné instituce a pokud možno ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivní odkazy na tyto studie.

Pokud se domníváte, že některý z našich obsahů je nepřesný, zastaralý nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

 • ATX kód
 • Indikace pro použití
 • Formulář vydání
 • Farmakodynamika
 • Farmakokinetika
 • Kontraindikace
 • Vedlejší efekty
 • Způsob podání a dávkování
 • Předávkovat
 • Interakce s jinými léky
 • Podmínky skladování
 • Skladovatelnost
 • Farmakologická skupina
 • farmaceutický účinek
 • Kód ICD-10

Asi po 45 letech (někdo dříve a někdo později) v ženském těle začínají procesy zániku reprodukční funkce: ovulace je stále méně častá, folikuly se přestávají tvořit, menstruační cyklus se postupně zastaví. Blížící se menopauza často pro ženu vyvolává nejrůznější nepříjemné pocity - jsou to „slavné“ návaly horka, bolesti hlavy, pocení atd. A zatímco některé ženy mohou mít tyto příznaky téměř nepostřehnutelně, jiné se musí uchýlit k pomoci léků, aby si alespoň trochu ulevily váš stav. Nejbezpečnějšími léky pro dané fyziologické období jsou podle obecného názoru odborníků nehormonální léky na menopauzu - jedná se hlavně o bylinné přípravky nebo léky na bázi vitamínů, které nenarušují jejich vlastní produkci hormonů a prakticky nezpůsobují negativní vedlejší účinky..

ATX kód

Farmakologická skupina

farmaceutický účinek

Indikace pro použití nehormonálních léků pro menopauzu

Nehormonální léky na menopauzu lze užívat, jakmile se objeví první příznaky:

 • s neurovegetativními poruchami (návaly horka, "návaly" krevního tlaku, závratě, pocit "plíživosti", nadměrná suchost kůže a sliznic);
 • s psycho-emocionálními poruchami (podrážděnost, poruchy spánku a chuti k jídlu, neustálá únava, porucha koncentrace, snížená schopnost pracovat);
 • s metabolickými poruchami (osteoporóza, cukrovka, nadváha, chondróza, artróza, s atrofickými změnami v genitáliích);
 • s cyklickými poruchami (dysmenorea).

Formulář vydání

V současné době farmaceutický průmysl nabízí velmi široký výběr nehormonálních léků na menopauzu. Jaký druh drogy je v dané situaci vhodný - rozhodne lékař. Každá žena je jedinečná a zvláštní, takže nelze s jistotou říci, která forma drogy bude pro ni nejoptimálnější..

Některé ženy dávají přednost užívání pilulek, což je výhodné, zvláště pokud je potřebujete brát mimo domov.

Někdo upřednostňuje léky na příznaky menopauzy v kapkách - tato forma léku vám umožňuje velmi přesně dávkovat lék.

Kromě uvedených forem jsou k dispozici nehormonální léky ve formě injekčních roztoků ve formě granulí nebo tobolek..

Každý má samozřejmě právo sám si vybrat, kterou drogu si vezme. Než se však rozhodnete, je lepší poradit se s lékařem..

Názvy nehormonálních léků na menopauzu

Nehormonální léky na menopauzu se mohou lišit v mechanismu účinku a v léčivých přípravcích účinných látek. Na základě toho se rozlišují homeopatické léky, biologicky aktivní přípravky, multivitaminové komplexy a bylinné přípravky (fytoestrogeny).

 • Nehormonální léky na menopauzu z návalů horka

Nejoblíbenější nehormonální léky na menopauzu jsou homeopatické komplexní léky. Zpravidla nemají prakticky žádné vedlejší účinky a mají velmi krátký seznam kontraindikací: takové léky však předepisuje také lékař..

Homeopatické léky působí kumulativně, takže léčba těmito léky obvykle trvá několik měsíců. Účinek těchto léků je stabilní a dlouhodobý..

 • Remens je homeopatický přípravek vyrobený z žlázového extraktu sépie a hadího toxinu. Lék eliminuje návaly horka, zvýšené pocení, stabilizuje náladu a aktivuje metabolické procesy. Remens se používá jak při prvních známkách menopauzy, tak i uprostřed příznaků: léčba je kontraindikována pouze při výskytu alergií.
 • Climaxan - má účinek podobný estrogenu, potlačuje návaly horka, zlepšuje spánek, zmírňuje bolesti hlavy a závratě. Lék je dostupný ve formě tablet nebo granulí..
 • Klimadinon jsou homeopatické kapky založené na oddenku cimicifuga, vitamínů a minerálů. Klimadinon úspěšně bojuje s návaly horka, poruchami močení, vazospasmy a svalovými křečemi, poklesy tlaku.

Neméně časté jsou homeopatické přípravky německé společnosti Heel. Mezi nimi jsou takové populární produkty jako Climakt-heel, Ovarium-compositum, Ovariamin.

 • Nehormonální doplňky stravy pro menopauzu

Nehormonální biologicky aktivní přísady působí díky přítomnosti rostlinných látek podobných estrogenu - fytoestrogenů. Takové léky jsou přirozenými analogy hormonálních látek:

 1. Feminal - přísada, která je výtažkem z rostliny červené jetel;
 2. Femikaps je komplexní biologický doplněk s výtažky z posvátného vitexu, mučenky, stejně jako prvosenky a olejů z prvosenky a s řadou základních vitamínů;
 3. Inoklim je sójový přípravek s přídavkem želatiny a rostlinného oleje;
 4. Bonisan je doplněk na bázi sójového extraktu;
 5. Femivell je doplněk stravy, obdoba Bonisanu. Obsahuje extrakt ze sóji;
 6. Estrovel je doplněk, který obsahuje cimicifugu, sóju, výtažky z divokého jamu a kopřivy, stejně jako některé vitamíny a aminokyseliny..
 • Nehormonální vitamíny pro menopauzu

Mezi mnoha nehormonálními léky mohou multivitaminové komplexy se speciálně kombinovaným složením obnovit fyzické a psychologické zdraví v menopauze. Působení těchto léků je vysvětleno stimulací imunitní obrany a vlastních sil těla. Nejoblíbenější jsou následující nástroje:

 • Menopace je multivitaminový lék s dodatečným zvýšeným obsahem minerálů potřebných během období aktivních hormonálních změn;
 • Ladies Formula Menopause je speciálně vyvinutý vitaminový přípravek obsahující tokoferol a vitamíny skupiny B, stejně jako minerály a kyselinu pantothenovou. Nástroj má pozitivní vliv na stav muskuloskeletálního systému, zabraňuje aterosklerotickým změnám v cévách, zlepšuje fungování nervového systému;
 • Klimalanin je lék, jehož působení je založeno na vlastnostech aminokyseliny β-alaninu;
 • Biotredin je lék na bázi L-threoninu a pyridoxinu. Zlepšuje metabolické procesy a přísun energie tkáně.
 • Nehormonální čípky pro menopauzu

S nástupem menopauzy si mnoho žen stěžuje na suchost vaginální sliznice. Tato suchost se u každého projevuje různými způsoby: od mírného nepohodlí po ztrátu sexuálního zájmu a rozvoj zánětlivých infekčních onemocnění pohlavních orgánů..

Použití nehormonálních čípků vám umožňuje změkčit a zvlhčit sliznici, obnovit nebo udržovat prospěšnou mikroflóru uvnitř pochvy a zabránit vzniku infekčních komplikací.

 • Vagikal je nehormonální čípek na bázi měsíčku, který je známý svými antimikrobiálními, imunostimulačními a preventivními vlastnostmi.
 • CyCatridin - to jsou svíčky na přírodní bázi, s kyselinou hyaluronovou, měsíčkem, extraktem z aloe atd. Svíčky zmírňují vaginální suchost, zlepšují turgor tkáně.
 • Klimaktol - svíčky na bázi rakytníku, meduňky, chmele a kozlíku. Díky těmto svíčkám je možné obnovit slizniční pochvy, uklidnit svědění a pálení.

Farmakodynamika

Nehormonální léky na menopauzu ve velké většině případů „fungují“ kvůli účinkům estrogenu na tělo. Po použití těchto léků klesá produkce některých hormonů, což vede ke snížení hladin LH. V důsledku toho se stav ženy stabilizuje, protože projevy nedostatku pohlavních hormonů oslabují. Jedná se hlavně o snížení závažnosti příznaků z autonomního nervového systému, které zahrnují návaly horka, hyperhidrózu atd..

Nehormonální léky užívané během menopauzy mají často mírný sedativní účinek - má pozitivní vliv na spánek, zmírňuje podrážděnost a změny nálady.

Farmakokinetika

Většina nehormonálních léků určených k eliminaci negativních příznaků menopauzy nebyla studována kvůli jejich kinetickým vlastnostem. Nejčastěji je obtížné vysledovat kinetické vlastnosti těchto léků, protože obsahují celý seznam bylinných složek se složitou farmakologií..

Je známo, že nehormonální léky musí být užívány v kurzech - někdy i několik měsíců. Pouze taková léčba může zaručit, že se zbaví negativních příznaků menopauzy a povede k trvalé úlevě..

Většina nehormonálních léků navíc vykazuje výrazný terapeutický účinek již ve druhém týdnu jejich užívání..

Kontraindikace

Nemůžete použít žádné léky na menopauzu - dokonce ani nehormonální - v přítomnosti nádorů závislých na estrogenu (například s cystomy nebo rakovinou prsu). Kromě toho existuje řada kontraindikací pro některé nehormonální léky na menopauzu:

 • léky na bázi cimicifugi by neměly užívat osoby s intolerancí laktózy;
 • ti, kteří trpí závislostí na alkoholu, by neměli užívat léky na bázi alkoholu;
 • neměli byste užívat bylinné estrogenové léky v přítomnosti patologických stavů mozku, jater, stejně jako s tendencí k záchvatům;
 • jednoznačně nehormonální léky by se neměly užívat během nošení a kojení dítěte;
 • nemůžete užívat žádné léky, pokud jste alergičtí na složení léku.

Menstruace je jedním z indikátorů zdraví a reprodukční funkce ženy. Tento fyziologický proces je individuální pro každé spravedlivé pohlaví, každý má svůj vlastní objem výtoku, přítomnost nebo nepřítomnost syndromu bolesti.