Proč menstruace nekončí, důvody, co dělat, jak zastavit menstruaci

Pokud žena nedokončí menstruaci, je to důvod k obavám. Někdy prodloužené krvácení naznačuje patologii. Ale delší období může být také rysem ženského těla..

Jak by měl menstruační cyklus probíhat normálně?

Menstruační cyklus trvá od 21 do 35 dnů. Od těchto indikátorů se mohou vyskytnout odchylky za 2–3 dny. Délka cyklu se může lišit v závislosti na jednotlivci. Je rozdělena do několika fází:

 1. Od 1. dne dochází u žen ke snížení hormonální aktivity, což má za následek odmítnutí epiteliální tkáně dělohy. Jedná se o sliznici, která je určena k implantaci vajíčka po oplodnění. Jinak začne odmítat.
 2. Během folikulární fáze stimuluje hypofýza (zaoblená formace nacházející se na povrchu dolní části mozku) produkci hormonu. Pod vlivem této látky ve vaječnících začíná proces produkce folikulů (složek vaječníku), určených ke zrání vajíčka.
 3. Během luteální fáze se estrogeny stávají vysoce aktivními. Toto je název skupiny ženských steroidních hormonů. V důsledku tohoto procesu stoupá obsah LH v krvi, který je zodpovědný za nástup ovulace..
 4. Postovulační fáze je charakterizována zvýšením koncentrace hormonu progesteronu, který připravuje děložní dutinu pro připojení vajíčka.
 5. Ke snížení produkce hormonů dochází při absenci početí. Děložní epitel exfoliuje a vystupuje ve formě krvavého výtoku.

Menstruace by měla trvat 3, 4, 5 nebo 6, 7 dní. Prodloužené období může naznačovat rozvoj patologie..

Nebezpečí dlouhodobého krvácení

Trvání menstruace by mělo být přísně kontrolováno, protože prodloužené krvácení u ženy snižuje hladinu železa v krvi a zvyšuje pravděpodobnost vzniku anémie.

To negativně ovlivňuje pohodu a vede k závratím, ospalosti, chronické únavě a zvýšené podrážděnosti. Anémie může také vyvolat plicní nebo koronární nedostatečnost a hemoragický šok.

Pokud menstruace trvá déle než předepsané období, často se objevují nemoci urogenitálního systému. Při významné ztrátě krve může být nutný chirurgický zákrok.

V případě dlouhodobého výtoku by se žena měla poradit s odborníkem. Pokud vaše menstruace trvá dlouhou dobu, pouze lékař bude schopen zjistit příčinu takové odchylky a předepsat nezbytnou terapii. Prodloužené vylučování může být známkou potratu, mimoděložního těhotenství nebo malignity. Jak odlišit potrat od menstruace, přečtěte si článek na odkazu.

Běžné příčiny prodlouženého období

Trvalá menstruace má v určitých případech fyziologické důvody:

 1. Ztráta váhy.
 2. Nadváha.
 3. Stres.
 4. Zvýšená fyzická aktivita.
 5. Měnící se klimatické podmínky.
 6. Dědičný faktor.
 7. Porušení reprodukčních orgánů.
 8. Nedostatek živin může způsobit, že vaše menstruace bude pokračovat.
 9. Zranění.
 10. Intoxikace v důsledku požití velkého množství alkoholu, psychotropních látek nebo nikotinu. Zjistěte, proč byste neměli během menstruace pít.
 11. Ukončení těhotenství nebo porodu, protože odpadní produkty plodu a zbývající fragmenty placenty jsou odstraněny z těla.
 12. Zavedení cyklu u dívek.
 13. Období před menopauzou. Dlouhá období po 40 nebo 45 letech mohou být způsobena posledním obdobím.

Chcete-li zjistit, jaký je důvod, proč menstruace trvá 8 nebo 9 dní, je schopen pouze gynekolog. Příliš dlouhé krvácení může také nastat v důsledku patologických faktorů:

 1. Dysfunkce hormonů.
 2. Porucha srážení krve.
 3. Užívání hormonální antikoncepce - důvodem pro delší období může být, že některé léky nejsou pro ženu vhodné.
 4. Vývoj adenomyózy.
 5. Novotvary v malé pánvi, benigní nebo maligní. Myoma k nim také patří. Vývoj tohoto nádoru je pomalý. Může však způsobit, že menstruace bude delší než předepsané období..
 6. Vzhled polypu.
 7. Porušení koncentrace látek produkovaných štítnou žlázou.
 8. Použití nitroděložního tělíska.

Pokud je menstruace rozmazaná a nekončí, měl by být problém nahlášen lékaři.

Pokud jsou těžké období déle než týden

Menstruace trvající déle než 7 dní se obvykle považuje za odchylku. Ale takový výtok není vždy patologie. Mohou být považovány za normu s dědičným faktorem, užívání hormonálních léků, změny související s věkem, po porodu.

Starší ženy

U některých žen před menopauzou vyvstává otázka: co dělat, je mi 45 let a menstruace mi trvá 10 dní?

V tomto okamžiku dochází ke změnám v cyklu v důsledku snížení estrogenu. První projevy menopauzy jsou často doprovázeny prodlouženým a hojným výtokem..

To je normální, ale návštěva gynekologa stále stojí za to. Váš lékař vám pomůže zjistit, proč vaše období před menopauzou trvá déle než obvykle a nepřestávají. Koneckonců, prodloužené krvácení ve věku 45 nebo 47 let může naznačovat porušení.
Obzvláště je třeba být opatrný, když po několika měsících zpoždění došlo k hojnému vypouštění. Pak musí být vzácné, objeví se mazanice. Váš cyklus se stává nepravidelným a menstruace se zastaví.

Juvenilní období

Porušení cyklu u dívek je spojeno s nestabilitou hormonálních látek. V této situaci se rodiče obávají, co dělat, pokud období dospívání trvá déle než 10 dní a nekončí. K vyřešení tohoto problému je nutné konzultovat s odborníkem. Při absenci léčby v budoucnu může mít teenager onemocnění polycystických vaječníků. Při prvních známkách nemoci musíte navštívit lékaře, který vám řekne, co dělat, pokud má teenager menstruaci déle než týden.

I přes fyziologickou povahu uvedených důvodů se doporučuje co nejdříve konzultovat gynekologa, bez ohledu na množství výtoku.

Jak dlouho mají dospívající dívky? Normální období by nemělo přesáhnout týden. Pokud vaše menstruace trvá déle než 7 dní, ale není hojná, může být příčinou endometrióza - patologická proliferace endometria.

Vaše menstruace trvá dva nebo tři týdny

Měsíční období trvající dvacet dní také vznikají z patologických nebo fyziologických důvodů. Tato doba menstruace je důvodem k návštěvě lékaře. Je nutné, aby žena provedla následující diagnostické postupy:

 • obecná kontrola;
 • kolposkopie;
 • bakteriologická diagnostika;
 • hysteroskopie;
 • ultrazvukový postup;
 • MRI břicha;
 • krevní test;
 • šmouhy.

Na základě výsledků vyšetření určí odborník léčbu. Ale co když doba trvá déle než 10 dní a zdraví ženy jí neumožňuje navštívit kliniku? Vyhledejte pomoc v nouzi. Před příchodem specialistů byste měli zaujmout vodorovnou polohu. Nohy by měly být nad tělem.

Chcete-li zastavit děložní krvácení, je třeba na 15 minut aplikovat studený obklad na břicho. Doporučuje se častěji pít tekutiny. Pokud je krvácení velmi znepokojené, je nutné zastavit hemostatickým lékem. Při užívání vazodilatačních léků je nutné, aby je žena přestala užívat. Tyto prostředky mohou zvýšit krvácení..

Menstruace, trvající 8, 9 nebo více dní, vyvolává nitroděložní tělísko. Chcete-li zastavit menstruaci, musíte zvolit jinou metodu antikoncepce.

K těmto následkům vede také hormonální narušení, ke kterému často dochází v důsledku porodu nebo chirurgické léčby gynekologických onemocnění. A také důvody, proč jsou 3 týdny menstruace, jsou příprava těla na menopauzu. V období po porodu se cyklus obnoví o 3-4 měsíce.

Co dělat, pokud vaše menstruace pokračuje a trvá měsíc

S takovou dobou krvácení se nemůžete léčit sami. Ženy se zajímají o to, zda je možné během menstruace navštívit gynekologa. V případě delšího období je vhodná návštěva lékaře. Doma můžete užívat léky na zastavení krvácení. Ale pak musíte určitě kontaktovat lékařskou instituci. V případě potřeby zavolejte sanitku.

Terapii by měl předepisovat lékař, který vysvětlí, jak zastavit menstruaci, pokud neskončí. Provádí se předběžná diagnóza, která umožňuje specialistovi identifikovat příčinu, která problém vyvolala.

Příčiny dlouhých období jsou také stanoveny standardním vyšetřením. Pokud má lékař podezření na patologický vývoj buněk, předepíše biopsii a cytologické vyšetření. Infekce jsou diagnostikovány analýzou PCR.

Léčba drogami

Co dělat, pokud vaše menstruace trvá 12, 13, 15 dní a jaké léky máte užívat, lékař vám pomůže s rozhodnutím. Chcete-li je ukončit, jmenujte:

 1. Vicasol se injikuje intramuskulárně po dobu 3-4 dnů po sobě, každý po 10 miligramech. Pokud jeden kurz nestačí, můžete podstoupit opakovanou léčbu po čtyřdenní přestávce..
 2. Duphaston se užívá 10 mg dvakrát denně po dobu pěti nebo sedmi dnů.
 3. Tranexam - 2 tablety třikrát denně po dobu 4 dnů. Před nástupem menstruace by se lék neměl užívat..
 4. Dicinon je nejsilnější lék na zastavení krvácení. Užívá se ve 3-4 dávkách 10-15 mg / kg tělesné hmotnosti denně během jídla..

Krvácení zastavují antikoncepční přípravky Jess, Yarina, Janine, Marvelon, Trikvilar, Tregol, Femoden a Rigevidon, které vypijí 1 tabletu denně. Pokud užíváte hormonální antikoncepci, řekněte to svému lékaři. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, je vhodné drogu pozastavit..

Ukončení menstruace u dívek usnadňují hormonální antikoncepce s malým obsahem estrogenové složky (35 μg v 1 tabletě), které se nazývají nízkodávková antikoncepce. Jakýkoli lék by však měl být užíván pouze po konzultaci s lékařem, který určí požadovaný název léku a kolik ho bude užívat..

Co když vaše menstruace trvá 20 dní? V takovém případě nemůžete odmítnout lékařskou péči..

Terapie lidovými prostředky

Když menstruace trvá 11, 20 dní nebo celý měsíc, můžete se obrátit na tradiční medicínu. Léčba těmito látkami je ale pomalejší. A taková terapie by měla být výhradně podpůrná..

Použití lidových metod k zastavení krvácení musí být dohodnuto s gynekologem.

Pro zastavení menstruace lze pro tyto účely použít následující recepty:

 1. Nalijte březové listy vroucí vodou a nechte působit 7-8 hodin. Pijte 75 ml třikrát denně.
 2. Druhá tinktura je vyrobena z křídlatky, kořene kozlíku lékařského, bílého jmelí a pastýřské kabelky. Všechny přísady musí být užívány ve stejném množství. Sbírka se nalije do 500 ml vroucí vody a trvá 15 minut, poté se přidá 1 litr vody a přivede se k varu. Poté je produkt filtrován a spotřebován dvakrát denně. 100 ml stačí na jednu dávku.
 3. Pokud je vaše menstruace rozmazaná po dlouhou dobu, vařte 200 ml vody, nalijte 30 g kopřivy a po hodině ji začněte užívat 3x denně.
 4. Když menstruace trvá dlouho, vezměte 25 g řebříčku, pastýřské kabelky a postavte kořen cinquefoil, přidejte do této sbírky, řekněme to léčivé, 10 g dubové kůry, zalijte horkou vodou, přiveďte k varu a vezměte 1 polévkovou lžíci. l. 2 krát brzy ráno před jídlem. Krvácení musí přestat.
 5. Tinktura z vodního pepře pro těžká období pomáhá snížit intenzitu výtoku a zastavit krvácení.

Výhodou lidových receptů je absence vedlejších účinků..

Preventivní opatření

Následující pokyny mohou pomoci zabránit narušení cyklu. Neunavujte se těžkými břemeny. Do stravy přidávejte potraviny obsahující železo, kyselinu listovou a vitamin C. Tyto látky mají příznivý účinek na krevní oběh. K tomu použijte:

 • paprika;
 • kiwi;
 • citrus;
 • černý rybíz;
 • brambory vařené v kůži;
 • hovězí, jehněčí, kuřecí, krůtí;
 • plody moře;
 • vejce;
 • ořechy;
 • játra;
 • zelenina;
 • luštěniny.

Sledujte svou tělesnou hmotnost, protože obezita negativně ovlivňuje cyklus. Menstruace se může objevit nepravidelně. Omezte příjem kávy a alkoholických nápojů, které mají negativní dopad na zdraví. Tyto špičky je vhodné dodržovat až do konce vypouštění..

Když nastane problém, ženy často hledají řešení na internetu. Návštěvou tematického fóra nebo přečtením článku najdete užitečná doporučení. Neměli byste však úplně důvěřovat komentářům a informacím z webu. Koneckonců, lidé, kteří mají daleko od medicíny, mohou poradit. Pouze kvalifikovaný odborník může odpovědět na otázku, proč menstruace trvá celý měsíc.

Proč vaše období nekončí

Pokud ženská období nekončí dlouhou dobu, je to důvod k obavám. Normálně trvá doba kritických dnů od 3 do 7 dnů. S hormonálním selháním se však obraz může změnit..

Nadměrná menstruace může být příčinou stresu i vážných nemocí. V každém případě nelze selhání cyklu ignorovat..

 1. O cyklu
 2. Vaše období nekončí
 3. Příčiny
 4. Hormonální nerovnováha
 5. Hormonální antikoncepce
 6. IUD nebo nitroděložní tělísko
 7. Myom dělohy
 8. Endometrióza
 9. Polyp endometria
 10. Maligní formace
 11. Nemoci štítné žlázy
 12. Krevní nemoci
 13. Stres
 14. Jaké je nebezpečí
 15. Co dělat

O cyklu

Jaký by měl být menstruační cyklus, každá žena v reprodukčním věku by měla rozumět. To vám umožní pochopit, když se v těle něco pokazí:

 • Menstruace se poprvé objevuje v dospívání (přibližně 12-13 let) a pokračuje až do menopauzy.
 • Doba trvání cyklu je od 25 do 35 dnů, což je norma, a období by mělo být alespoň tři a ne více než sedm dní.
 • Po početí a po celou dobu porodu nemá žena žádnou menstruaci. Po porodu a ukončení kojení se cyklus postupně obnovuje a normalizuje..
Menstruační cyklus

Vaše období nekončí

Častou otázkou je, co dělat, pokud vaše menstruace nekončí. V takové situaci je nutné se poradit s lékařem a podstoupit vyšetření, abyste zjistili důvod.

Selhání menstruačního cyklu v těle vede k selhání jiných systémů. Žena může pociťovat bolesti břicha, celkovou slabost.

Je důležité věnovat pozornost povaze vypouštění. Pokud se rozmazávají po dlouhou dobu - může to být z jednoho důvodu, ale pokud je výtok hojný a doprovázený sraženinami - může to znamenat mimoděložní těhotenství nebo ukončení těhotenství, o jehož existenci žena možná neví..

Příčiny

Když vaše menstruace nekončí, důvodem je první věc, kterou je třeba zjistit. Pouze na základě výsledků vyšetření bude lékař schopen předepsat adekvátní léčbu.

Zvažte řadu faktorů, které mohou vysvětlit, proč vaše období nekončí..

Hormonální nerovnováha

K porušení správného poměru hormonů v těle ženy může dojít z řady důvodů, jak vnitřních, přírodních, tak vnějších..

Problémy s hormonální rovnováhou mohou začít v následujících situacích:

 • Puberta. Během tohoto období dochází k pubertě a tvorbě menstruačního cyklu, který v počáteční fázi není zdaleka pravidelný. Délka samotného cyklu, stejně jako doba trvání kritických dnů, může přeskočit z minimální na maximální hodnotu.
 • Těhotenství a období po porodu. Důvodem jsou závažné změny v těle. Nejprve se tělo naladí na to, aby dítě porodilo, poté se vrátí do normálu. To vše je doprovázeno změnou koncentrace určitých pohlavních hormonů..
 • Premenopauza a menopauza (nebo menopauza). Vše je vysvětleno přirozeným zánikem reprodukční funkce, zastavením ovulace a produkcí hormonů..

Pokud menstruace nekončí v jedné z výše uvedených fází života ženy, jedná se o variantu normy. V ostatních případech byste se měli obrátit na kliniku.

Hormonální antikoncepce

Při užívání antikoncepce se může také změnit práce orgánů reprodukčního systému. Dobře nejen předejdete nechtěnému těhotenství, ale může to ovlivnit délku menstruace.

Na začátku užívání léku může být menstruace zbytečně krátká nebo dlouhá. Pokud se cyklus po několika měsících nevrátí do normálu, řešením je kontaktovat gynekologa a zvolit jinou antikoncepci.

IUD nebo nitroděložní tělísko

Tento typ antikoncepce je pohodlný a cenově dostupný a zároveň spolehlivý a efektivní..

Existují však vedlejší účinky, jedním z nich je silná a prodloužená menstruace. Pokud období po zavedení nitroděložního tělíska nekončí, je pravděpodobné, že existuje individuální nesnášenlivost a spirála bude muset být odstraněna.

Myom dělohy

Myom dělohy je benigní nádor lokalizovaný v tloušťce svalové tkáně dělohy. Patologie je typická pro tělo žen v reprodukčním věku, které čelí problému hormonální nerovnováhy.

Jedním z příznaků myomů je menstruace, která dlouho nekončí, stejně jako děložní krvácení.

Endometrióza

Další gynekologická patologie, která se vyznačuje klíčením vnitřní vrstvy děložní dutiny - endometria, na tkáně jiných orgánů.

Příznaky endometriózy - prodloužená menstruace, bolesti v podbřišku a živé projevy PMS (premenstruační syndrom).

Polyp endometria

Polyp endometria - tvorba na endometriu, vnitřní vrstvě děložní dutiny. Důvodem je stejné hormonální selhání. Příznak - období, která dlouho nekončí.

Maligní formace

V některých případech může být odpověď na otázku, proč menstruace nekončí, v přítomnosti onkologie. Maligní nádor, který postihuje reprodukční orgány, se často projevuje formou přetrvávajícího krvácení.

Taková diagnóza je strašná, ale dnes to není věta. Existují radikální metody, jak zachránit život ženy s včasným přístupem k lékaři a detekcí patologie. Proto je tak důležité neodkládat návštěvu lékaře, pokud se v těle vyskytnou známky poruchy funkce..

Nemoci štítné žlázy

Porucha štítné žlázy je vždy spojena s porušením normální syntézy hormonů. V těle je jich příliš mnoho, nebo naopak málo.

V obou situacích může být důsledkem porušení pravidelnosti cyklu a prodloužených období. Pokud se vyskytnou problémy se štítnou žlázou, je nutná konzultace endokrinologa.

Krevní nemoci

Některé poruchy krve spojené se sníženým počtem krevních destiček vedou ke snížení srážení krve. Z tohoto důvodu se pravidelná menstruace může změnit na prodloužené a intenzivní krvácení..

Pokud problémy s menstruací začaly právě kvůli krevním onemocněním, má žena také další příznaky, například zvýšené krvácení z dásní.

Stres

Nelze vyloučit ze seznamu faktorů vyvolávajících menstruační selhání a stresové situace. Neustálá únava, nedostatek přiměřeného odpočinku, emoční stres, stres - to vše vede k narušení normálního fungování reprodukčního systému.

Jaké je nebezpečí

Co je na delším období nebezpečné, mnoho spravedlivých pohlaví neví.

Nebezpečí je následující:

 • Ztráta velkého množství krve. Je obzvláště nebezpečné, pokud menstruace není jen dlouhá, ale výtok se stává hojnějším a silnějším než obvykle..
 • Vývoj gynekologické patologie. Hrozba spočívá v možném děložním myomu nebo jiných formacích, které vyžadují okamžitou léčbu.
 • Potrat. Zde již nemluvíme o prodloužené menstruaci, ale o děložním krvácení, pokud žena neví o své situaci.

Co dělat

Samoléčba prodloužené menstruace je vyloučena. S výběrem léčby by měl po diagnóze zacházet lékař.

V některých případech jsou předepsány hemostatické léky k zastavení výtoku..

V ostatních případech musíte užívat jiné léky, například hormonální. Předepisování terapie závisí na příčině problému..

Delší období může naznačovat přítomnost jakýchkoli chorob v těle. Pouze lékař může stanovit přesnou diagnózu a po vyšetření předepsat vhodnou léčbu..

Aby se zabránilo vážným následkům, měla by žena věnovat pozornost jejímu blahobytu a měla by navštívit gynekologa, pokud její období trvá déle, než se očekávalo..

Na videu o děložním krvácení

Co dělat, pokud vám menstruace dlouho nekončí?

Doba menstruace je 2–8 dní. Toto období je možné prodloužit na 10 dní. K tomu dochází v dospívání, kdy ještě nebyl zaveden cyklus. První 2 roky menstruace se vyznačují nepravidelným výtokem a jejich různorodou povahou. Podobná situace nastává během menopauzy, kdy ženské reprodukční funkce ustupují..

Pokud se doba u ženy v plodném věku nezastaví, může to být narození dítěte nebo ukončení těhotenství. Po potratu, potratu a porodu dochází k prodlouženému krvácení. Nesouvisí s menstruací. Ale první skutečné přerušované krvácení se může také lišit od obvyklého. Dokud není tělo plně obnoveno, jsou možné měsíční období až 2 týdny. Po instalaci nitroděložního tělíska je zaznamenána prodloužená menstruace. I stres může prodloužit dobu vašeho měsíčního krvácení. Ale někdy jsou příčinou nebezpečnější podmínky..

Hormonální poruchy

Progesteron je zodpovědný za zastavení menstruace. Snižuje kontrakce dělohy a zastavuje rejekci endometria. S nedostatkem tohoto hormonu se období prodlužuje. Deficit musí být zaplněn, jinak budou problémy s koncepcí.

Porucha srážení krve

Vyskytuje se na pozadí onemocnění krve a cév nebo užívání určitých léků. Je charakterizována prodlouženou menstruací a prodlouženým krvácením z ran. Je důležité identifikovat základní patologii a vyléčit ji. Pokud se jedná o léčbu, měli byste se svým lékařem prodiskutovat otázku přerušení léčby nebo snížení její dávky. Pokud je ponechán bez dozoru, dojde k anémii z nedostatku železa..

Dysfunkce vaječníků

Pokud se vaše menstruace nezastaví, příčinou může být porucha funkce vaječníků. Vzniká hlavně kvůli hormonálním poruchám. Mezi hlavní příznaky patří menstruační nepravidelnosti, změny tělesné hmotnosti a zhoršená chuť k jídlu. Přebytek testosteronu vede k mužskému růstu vlasů (vnitřní strana stehen, hrudníku, dolní části zad, obličeje), mastné pokožce, hnisavým vyrážkám, neplodnosti. Pacienti dostávají hormonální substituční terapii. V některých případech je indikována operace.

Adnexitida

Zánět vejcovodů a vaječníků. Vyskytuje se v důsledku šíření infekce z jiných ložisek nebo během infekce během gynekologických operací a postupů. Patologie je charakterizována bolestí v dolní části břicha vpravo, vlevo nebo na obou stranách. Nepohodlí se šíří do zad a konečníku a obvykle se vyskytuje v polovině cyklu. Objeví se horečka a zimnice. Dochází ke zvýšené produkci plynu a zhoršené defekaci. Z pohlavních orgánů je neobvyklý výtok. Obtížné močení. K léčbě se používají antibakteriální, analgetické protizánětlivé léky, fyzioterapie. Někdy je hromadění hnisu chirurgicky odstraněno.

Endometrióza

Patologická proliferace endometriální tkáně mimo dělohu. Nejčastěji jsou postiženy vaječníky. Předpokládá se, že se jedná o genetické onemocnění, které může být vyvoláno hormonálními poruchami nebo oslabením imunitního systému. Přesné důvody však stále nejsou známy. S touto patologií menstruace nekončí a bolí dolní část břicha. Nepříjemné pocity jsou dány dolní části zad. Dochází k narušení cyklu a silnému krvácení. Funkce střev jsou také narušeny. Hormonální léky pomáhají vyrovnat se s onemocněním. Symptomatická léčba spočívá v užívání léků proti bolesti. Pokud konzervativní léčba nefunguje, provede se operace k odstranění výrůstků. V obtížných případech je nutná resekce vaječníků a dělohy.

Myom dělohy

Benigní novotvar ve svalové vrstvě dělohy. Pravděpodobně příčinou jeho výskytu jsou hormonální poruchy. Myom je chaotické prokládání svalových vláken. Nádor vyvolává hojné a bolestivé periodické krvácení. Bolest je křečová, může se objevit při záchvatech nebo být přítomna po celou dobu. V dolní části břicha je těžkost. Podle výsledků ultrazvukového vyšetření je určena lékařská taktika. Pokud je místo malé a nezpůsobuje vážné nepohodlí, postačuje neustálé sledování. Jinak je nutná hormonální terapie a příjem hemostatických léků. V závažných případech se provádí chirurgický zákrok.

Ovariální cysta

Pokud období nekončí a hrudník bolí, existuje podezření na ovariální cystu. Je to kapsle naplněná kapalinou. Objevuje se kvůli hormonální nerovnováze. Může být komplikací zánětlivých procesů v okolních tkáních. Často bez příznaků a zmizí bez léčby. Pokud však tobolka dosáhne velké velikosti, způsobuje bolest v dolní části břicha vyzařující k noze. Nastává dlouhé a silné menstruační a intermenstruační krvácení. Zaznamenávají se potíže s močením. Konzervativní léčba spočívá v užívání hormonálních léků a léků proti bolesti. Fyzioterapeutické postupy jsou také předváděny pacientům. V obtížných případech je nutný chirurgický zákrok.

Prodloužená období mohou být známkou přirozených a patologických procesů v těle. Chcete-li určit přesnou příčinu, musíte navštívit gynekologa. Bez včasné diagnostiky a léčby jsou možné nebezpečné komplikace.

Vaše období nekončí. Důvody, co dělat, když jsou rozmazané hnědou, jak přestat

Období každé ženy probíhá jinak, což závisí na individuálních vlastnostech těla. Existují však chvíle, kdy nekončí po dlouhou dobu, takže pacient chce znát důvody. Pro diagnostiku se používají různé metody k přesné identifikaci predisponujícího faktoru.

Normální měsíční cyklus u žen, přípustné odchylky

Normálně je měsíční cyklus ženy 21-35 dní. Toto je období od nástupu menstruace do prvního dne následujícího. Přidělení krve trvá 3 až 7 dní. První menstruace obvykle nastává ve věku 12-14 let. Existují případy pozdější puberty, která se nepovažuje za odchylku, která podléhá normálnímu fyziologickému vývoji.

U mnoha žen a dívek navíc jejich období netrvá 7 dní, ale o něco déle, například 8 nebo 9 dní. Současně neexistují žádné odchylky ve vývoji reprodukčního systému a dalších vnitřních orgánů. V tomto případě lékaři nepovažují prodlouženou menstruaci za odchylku, považují takové období za přijatelné. Cyklus však musí být konstantní.

Když jsou období považována za patologicky dlouhá

U mnoha pacientů s různými poruchami menstruace nekončí (důvody mohou souviset s hormonální nerovnováhou). V některých případech není prodloužená menstruace považována za patologii, například při léčbě hormonálními léky.

V případě, že se doba menstruace čas od času zvýší na 8–10 dní, považují to však odborníci za patologii a doporučují podstoupit diagnostické vyšetření, aby zjistili příčinu odchylky.

Důvody, proč menstruace dlouho nekončí

Existuje mnoho důvodů, které ovlivňují délku menstruačního cyklu, zejména jeho průběh. Ve většině případů je porušení výsledkem hormonálního selhání, ale existují i ​​jiné odchylky..

Hormonální nerovnováha

Normálně ženské tělo produkuje určité množství estrogenu a progesteronu. Právě tyto hormony jsou hlavní, jsou odpovědné za pravidelnost a trvání menstruačního cyklu a podporují reprodukční funkci. Při jakýchkoli změnách je narušena rovnováha hormonů, což nepříznivě ovlivňuje cyklus.

V dospívání je hormonální nerovnováha považována za normu, množství estrogenu a progesteronu se časem normalizuje.

Během těhotenství, kojení jsou tyto změny také považovány za normu. Hormonální nerovnováha je také pozorována u menopauzy, zejména v prvních měsících po jejím nástupu..

Pokud žádný z faktorů není vhodný, ale dochází k prudkému skoku v hormonální úrovni v jednom nebo druhém směru, jsou odchylky považovány za patologické a vyžadují léčbu..

Myom dělohy

Menstruace nekončí (důvody jsou často spojeny s různými nádory) po velmi dlouhou dobu u pacientů, u kterých byla diagnostikována děložní myomy. Toto onemocnění je doprovázeno tvorbou benigního nádoru různých velikostí v dutině orgánu.

Může se připojit k horní nebo dolní části dělohy. V prvním případě je menstruace skromná, vzácná. Pokud je však novotvar lokalizován v oblasti trubiček, menstruace trvá dlouhou dobu, je hojná a bolestivá. Kromě toho může pacient mluvit o bolestivosti v podbřišku, slabosti a dalších projevech..

Hormonální antikoncepce

K dnešnímu dni je antikoncepce s hormonálními léky považována za nejspolehlivější a nejjednodušší. Moderní léky jsou bezpečné, obsahují minimální množství syntetických hormonů a umožňují pacientce plánovat těhotenství.

V některých případech však použitý lék není vhodný pro konkrétní pacientku, má vedlejší reakce ve formě prodloužené menstruace. Obvykle je takové porušení doprovázeno uvolňováním malého množství krve uprostřed cyklu, což není typické pro normální fungování reprodukčního systému..

IUD nebo nitroděložní tělísko

Nitroděložní tělísko (IUD) je běžnou metodou antikoncepce pro ženy, které z jakéhokoli důvodu nemohou užívat hormony. Metoda spočívá v zavedení malé titanové cívky do dělohy. Může mít různé tvary a velikosti, v každém případě je vybrán jednotlivě.

Mechanismus účinku je založen na zvýšení kontraktilní schopnosti dělohy a snížení pravděpodobnosti fixace oplodněného vajíčka na endometrium. Existují také hormonální cívky, které zajišťují dvojí účinek.

S neustálou přítomností v dutině svalového orgánu cizího předmětu se doba menstruace poměrně často zvyšuje, protože dochází k pravidelnému poranění vnitřní vrstvy.

Endometrióza

Endometrióza je onemocnění, při kterém na atypických místech dochází k abnormální proliferaci buněk endometria. Léze mohou být lokalizovány v různých částech dělohy, trubiček, vaječníků. V pokročilém stadiu se léze nacházejí v břišní dutině.

Vaše období nekončí. Důvody mohou spočívat v endometrióze.

V tomto případě pacientovy periody trvají dlouhou dobu. Několik dní před nástupem se objeví hnědý výtok a velmi hustá konzistence. Po skončení menstruace je takový výtok přítomen ještě několik dní. Taková nemoc je téměř vždy doprovázena porušením cyklu, menstruace se stává nepravidelnou, velmi bolestivou.

Polyp endometria

Polyp je vytvořen na vnitřní vrstvě dělohy a může mít různé velikosti a tvary. Takové porušení je ve většině případů spojeno s hormonální nerovnováhou. Vzhledem k tomu, že tvorba narušuje integritu endometria, prodlužuje se doba menstruace. V tomto případě může žena cítit bolest, která není spojena s menstruací. V některých případech chybí jiné projevy.

Maligní formace

Nádory maligní povahy mohou způsobit prodlouženou, bolestivou a silnou menstruaci. Novotvar často postihuje endometrium a další vrstvy dělohy, někdy se tvoří v oblasti trubice nebo vaječníku. Ve druhém případě je porušení cyklu výraznější, existují další příznaky.

Pacient se obvykle cítí slabý, má závratě a poruchy trávicího systému. Menstruace může trvat 9-14 dní, množství krve je jiné. U některých se hlasitost zvyšuje, u jiných mírně klesá.

Krevní nemoci

Mnoho krevních onemocnění je doprovázeno poklesem počtu krevních destiček, které jsou zodpovědné za srážení krve. Tento stav se nazývá trombocytopenie a může být důsledkem mnoha predisponujících faktorů, které berou léky.

Je třeba poznamenat, že prodloužená období nejsou jediným příznakem. Žena je obvykle pravidelně narušována krvácením z nosu a krvácením z dásní, které je pozorováno, když jsou mírně poškozeny.

Stres

Menstruace nekončí (důvody jsou často spojeny s emočním stavem) po dlouhou dobu u mnoha žen, které zažily stresující situaci. Stres ve většině případů vyvolává hormonální nerovnováhu, která vede ke změně cyklu.

Prodloužená menstruace u psychoemotických poruch je téměř vždy doprovázena bolestmi hlavy, nespavostí a sníženou výkonností.

Příčiny prodloužené menstruace u žen po 30, 40, 50 letech

U žen starších 30 let mohou být dlouhá a těžká období spojena s polycystickou chorobou. Toto onemocnění postihuje vaječníky a je doprovázeno výskytem malých cyst, které narušují fungování orgánu.

V tomto případě se menstruace prodlouží a bude bolestivá. U pacientů starších 40 let je prodloužené krvácení často spojeno s poruchou funkce štítné žlázy. Orgán je zodpovědný za produkci důležitých hormonů, takže nemoci negativně ovlivňují ženský cyklus.

Pokud je pacientovi již 50 let, ale menopauza ještě nenastala, s největší pravděpodobností je právě s takovými změnami spojeno prodloužené krvácení. Menopauza je přirozený fyziologický proces, který se vyskytuje v těle každé ženy a je doprovázen zánikem reprodukční funkce. V tomto případě je cyklus narušen, menstruace se stává nepravidelnou, bohatou a dlouhou.

Žena se také obává dušnosti, tachykardie, dochází k zvýšené práci potních žláz. Porucha může být navíc spojena s dalšími onemocněními vnitřních orgánů, zánětlivými procesy endometria a vaječníků. Příčinu během diagnostického vyšetření může určit pouze odborník.

Možné dlouhodobé komplikace

Prodloužené uvolňování krve, i v malém množství, jistě vyvolá komplikace orgánů a systémů. Je to způsobeno změnou objemu cirkulující krve a snížením počtu červených krvinek. Tělo prostě nemá čas zahájit procesy obnovy, takže komplikace jsou nevyhnutelné.

Nejběžnější bude následující:

 • Anémie charakterizovaná ztrátou velkého objemu krve. V těle je narušena práce jater a sleziny, počet erytrocytů klesá, krev se stává tekutou. Hladina krevních destiček se navíc může snížit.
 • Bolesti hlavy a závratě. Příznaky jsou spojeny se snížením počtu kyslíkových buněk, které proudí do mozku. Buňky pociťují nedostatek kyslíku, což negativně ovlivňuje jejich práci.
 • Slabost a únava jsou také spojeny se snížením počtu červených krvinek v cirkulující krvi. Tyto krvinky nesou nejen kyslík, ale také živiny.
 • Vývoj chorob srdce, cév a dalších orgánů v důsledku nedostatku živin.
 • Nemoci reprodukčního systému.
 • Neplodnost se vyvíjí při neustálém krvácení. Komplikace je spojena s neschopností oplodněného vajíčka uchytit se na stěně dělohy.

Kromě toho může delší období způsobit potrat, protože embryo nemá schopnost dobře se připojit k endometriu..

Metody diagnostiky patologie

Menstruace by měla být pravidelná a neměla by trvat déle než 7 dní. Pokud neskončí po dlouhou dobu, měli byste hledat důvody, které by mohly vyprovokovat porušení.

K tomu používají specialisté několik nejúčinnějších metod:

MetodaPopis
Všeobecné vyšetření a výslech pacientaPomáhá určit závažnost poruchy, objasnit další příznaky a posoudit celkový stav pacienta. Specialista nutně zkoumá kůži, sliznice. V případě potřeby se gynekologické vyšetření provádí na židli pomocí potřebných nástrojů
Klinický a biochemický krevní testKlinický krevní test umožňuje gynekologovi posoudit stupeň zanedbání stavu, detekovat známky zánětu, jsou-li přítomny. Biochemický výzkum je také důležitý, protože pomáhá vidět abnormality z jater, ledvin, srdce
Krevní test na obsah pohlavních hormonůJedna z nejinformativnějších analýz poruch reprodukčního systému. Pokud odborník zaznamená odchylky ve výsledcích, změnu hladiny hormonu, s největší pravděpodobností bude schopen předepsat správnou léčbu k odstranění příznaků. Krev je odebrána ze žíly v množství 5-10 ml a poté odeslána do laboratoře
UltrazvukUltrazvuková diagnostika je dnes nepostradatelným způsobem identifikace různých patologií. Používá se transvaginální metoda, při které lékař vidí abnormality na monitoru
BiopsieNe vždy se používá. Vyšetření vzorku materiálu je indikováno, pokud je v děložní dutině nalezen polyp nebo novotvar. Vzorek tkáně se zkoumá vrstva po vrstvě, aby se určil typ buněk. Pokud odborník považuje formaci za maligní, odebere se další vzorek, který pomůže potvrdit předpoklad.
MRINení to vždy předepsané, protože v mnoha případech jsou dostatečné předchozí metody. Někdy však komplexní vyšetření nepomůže zjistit příčinu odchylky, takže MRI se stává jediným způsobem, jak objasnit diagnózu a predisponující faktor

Pouze komplexní diagnostika nám umožňuje pochopit příčiny porušení, proto se pacientům nedoporučuje odložit návštěvu odborníka.

Co dělat, pokud se vaše menstruace nezastaví

K vyřešení problému se používají tradiční a lidové prostředky. První jsou povinným prvkem terapie, druhé se používají pouze jako pomocná metoda.

Léčba drogami

Léková terapie je zaměřena nejen na eliminaci prodlouženého krvácení, ale také na normalizaci hormonálního cyklu a prevenci komplikací.

Standardní léčebný režim zahrnuje užívání následujících léků:

 • Hormonální léky (Yarina, Jess, Novinet) jsou nejúčinnějším způsobem normalizace cyklu, ale pouze pokud nebyly příčinou poruchy. Musí se užívat podle standardního schématu, tj. 1 tableta denně současně. U onemocnění doprovázených krvácením však lékaři doporučují, aby si mezi užíváním tablet nedělali přestávku 7 dní, pokud to pokyny naznačují. Podobné schéma se používá k oddálení menstruace, lze jej také použít k zastavení krvácení. Délka kurzu je stanovena individuálně, obvykle stačí 2–4 měsíce.
 • Prostředky k zastavení krvácení, například Dicinon, Tranexam, se používají s těžkým výtokem po dlouhou dobu. První lék se injikuje intramuskulárně v 1 ampulce 1 až 3krát denně. Druhé činidlo se nejlépe podává intravenózně 1krát denně v množství 5 ml po předběžném naředění v 10 ml 0,9% chloridu sodného. Doba léčby hemostatickými léky - od 5 do 10 dnů.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky (Nimesulid, Ibuprofen) pomáhají zmírnit bolest a horečku. Tyto příznaky mohou být přítomny u různých zdravotních stavů. Stav pacienta se výrazně zlepšuje, což má pozitivní vliv na hormonální pozadí. Je povoleno přijímat finanční prostředky pouze po konzultaci s lékařem, mnoho z nich negativně ovlivňuje žaludeční sliznici.
 • Přípravky s obsahem železa, například Ferrum-lek, se aktivně používají k prodlouženému krvácení komplikovanému anémií. Činidlo se injikuje intramuskulárně v množství 2 ml denně. Délka léčby je individuální, obvykle stačí 10-14 dní.
 • Vitamíny skupiny B. Kyanokobalamin je nejčastěji předepisován ve formě roztoku pro intramuskulární podání, protože přípravek je lépe kombinován s přípravkem Ferrum-Lek a zvyšuje jeho účinek. Pacientovi se podává 1 ml léčiva intramuskulárně denně. Doba léčby - nejméně 10 dní.
 • Sedativa (Novopassit, Tenoten) se ne vždy používají. Pomáhají normalizovat psycho-emoční stav, zlepšují spánek a snižují pravděpodobnost komplikací. Pokud jsou se stresem spojena delší období, léčba příznaky rychle vyřeší. Doba léčby - nejméně 10 dní.

S rozvojem komplikací odborníci předepisují další léčbu v závislosti na příznacích. V každém případě se může výše finančních prostředků lišit. Ženám během menopauzy mohou být navíc předepsány bylinné přípravky s fytoestrogeny, například Remens.

Terapie lidovými prostředky

Menstruace nekončí (důvody jsou často spojeny se zhoubnými novotvary) po dlouhou dobu u pacientů různého věku a v důsledku různých důvodů. Recepty z alternativní medicíny lze bezpečně používat, protože jsou šetrné k tělu. Taková léčba však musí být nutně schválena lékařem..

Nálev na bázi listů kopřivy má hemostatický účinek, stimuluje tvorbu krevních destiček a zlepšuje celkový stav ženy. Produkt můžete připravit ze 300 ml vroucí vody a 2 g předem rozdrcených listů rostlin. Doba infuze je 20 minut. Poté musí být filtrovaný produkt užíván v malých doušcích po celý den..

Opakujte manipulaci každý den po dobu jednoho týdne.

Přeslička je považována za účinnou bylinu pro zastavení krvácení. Můžete z ní uvařit odvar. Vařte 1 polévkovou lžíci v 500 ml vody. l. bylinky po dobu 10 minut. Poté je lepší nechat produkt vyluhovat 30 minut. Vezměte 50 ml hotového a filtrovaného vývaru ráno a večer. Doba léčby - 5 až 8 dní.

Dubová kůra má svíravé, hemostatické a tonické vlastnosti, proto se často používá při krvácení a krevních onemocněních. Na základě surovin je nutné připravit léčivý vývar. K tomu rozemlejte 10 g kůry, nalijte 1 litr vody a po vaření vařte 20 minut. Hotový produkt přefiltrujte a užívejte 50 ml třikrát denně po dobu 7 dnů.

Odvar z mochny husí má jedinečné terapeutické vlastnosti a pomáhá vyrovnat se s krvácením různého původu. Příprava produktu je jednoduchá: měli byste oddělit 5 g sušených surovin, nasekat a umístit do hrnce. Poté přidejte 600-700 ml vody, přiveďte směs k varu, vařte na mírném ohni po dobu 4-6 minut.

Nalijte vývar po dobu nejméně 1 hodiny. Hotový produkt přefiltrujte, použijte 100 ml 2krát denně. Délka léčby by neměla přesáhnout 10 dní..

Jakékoli z nápravných opatření má kontraindikace a vedlejší účinky, proto je přísně zakázáno je používat bez předběžného zkoumání. V případě známek alergií nebo jiných komplikací byste měli okamžitě vyhledat lékaře.

Menstruace je důležitým ukazatelem zdraví reprodukčního systému ženy. Pokud neskončí po dlouhou dobu, stojí za to se obávat a obraťte se na odborníka, který vám pomůže najít příčinu a také předepíše vhodnou léčbu..

Design článku: Oleg Lozinsky

Video o důvodech nekončení menstruace

Proč vám menstruace trvá dlouho a nekončí? 7 důvodů:

Nepříjemné pocity v kritických dnech jsou známé všem ženám. Bolest na hrudi a dolní části břicha, podrážděnost, střevní potíže a bolesti v dolní části zad jsou tak silné, že nutí všechno odložit.