Homeopatie v gynekologii. Narušení menstruačního cyklu.

Pulsatilla

Doteky pro portrét Pulsatilla.

Hlavní příznaky: variabilita příznaků, melancholie se slzami a potřeba pohodlí.

Posedlost osobním emočním uspokojením je základním kamenem Pulsatillovy osobnosti.

Pulsatilla se primárně zabývá emocionální bezpečností a může se snadno cítit odmítnuta. Jakmile dostane dávku lásky, kterou potřebuje, stane se blaženě šťastnou, a zatímco se na ni tato láska vylévá, o nic si nedělá starosti..

Obzvláště velké potěšení jí dává tělesný kontakt - objetí, polibky, mačkání. Všichni jedinci Pulsatilla, dospělí i děti, potřebují hodně tepla a fyzického dotyku..

Jeden z nejvíce plachých typů. Nelíbí se a mění se s úzkostí na relativně malé ohrožení osobní bezpečnosti.

Pulsatilla má vliv na žilní oběh, se selektivním účinkem na systém vena cava. Je známo, že cévy v oblasti ženských pohlavních orgánů se otevírají do duté žíly. V případě amenorey způsobené funkční poruchou činnosti vaječníků a změnami krevního oběhu v děloze v důsledku různých (častěji chronických) onemocnění zlepšuje použití přípravku Pulsatilla v mikro dávkách krevní oběh v ženských pohlavních orgánech, což zase vede k obnovení menstruačního cyklu..

Když mladé dívky s jemnou povahou POZDNÍ ZRAVOST, nebo když je menstruace nepravidelná a pohotová; když je jejich růst doprovázen bledostí a slabostí a když si stěžují na bolesti hlavy, chilliness, únavu, pulsatilla bude tím nejlepším lékem.

Když se menstruace zastaví kvůli nachlazení, pulsatilla obvykle obnoví sekreci.

DISMENORRHEA: kolika v děloze, krev s černými sraženinami, přerušovaný výtok, který se zastaví v noci, nachlazení, zvracení.

Cimicifuga

Tahy pro portrét Cimicifugy

Ústavu charakterizuje: mírná duševní vzrušivost s tendencí k hysterickým reakcím, akutní hlad, utrpení, vyděšený výraz obličeje. Psychotrauma spojené s genitální oblastí. Tato žena je mimořádně vnímavá, podléhá náhlým obavám, strachu ze smrti a zejména strachu ze zbláznění. Od nejdivočejšího veselí přechází k depresi, lhostejnosti a nejhlubšímu zoufalství.

Obtížnost stanovení první menstruace. Nepravidelná menstruace: předčasná a opožděná, bohatá a pohotová, doprovázená křečovými bolestmi v děloze, mdloby, hysterické reakce. Střelba bolesti v oblasti vaječníků, přecházející z jedné strany na druhou. Slabost po menstruaci. Bolest v mléčných žlázách. Tendence k potratu ve třetím měsíci těhotenství. Pocit tíže v ledvinách, malá pánev.

Cimicifuga je primárně velmi cenný lék na reflexní onemocnění spojená s poruchami dělohy a vaječníků. Během menstruace se vždy zhoršují a často se střídají s duševními poruchami. Tato onemocnění jsou velmi různorodá: hysterická, epileptická, choreické křeče, bolesti hlavy, srdeční poruchy, různé bolesti.

KRVÁCENÍ, se silnými bolestmi zad, zasahujícími do ischiatické oblasti a stehen, s pocitem silného tlaku dolů. Cimicifuga (Aktea) často léčí PSYCHÓZU U RODIČŮ - jedná se o obtížný a neklidný stav mysli, tak často spojený s chorobami dělohy. Pomáhá také při poruchách nervového systému během těhotenství a v některých případech při melancholii, jejímž hlavním příznakem je přetrvávající nespavost..

Sépie

Doteky pro portrét Sépie

Fyzicky sépiový typ nikdy nemá silný, zdravý vzhled, pohodu, ale naopak impotence, celková slabost, bledá barva pojivových membrán.

Na pozadí úzkosti může být velmi neklidná - začíná mít pocit, že musí opustit domov (možná to odráží její podvědomou touhu uniknout osudu ženy v domácnosti, která jí ukradla esenci). Je možný i pravý opak - vyvine se u ní agarofobie, při odchodu z domu může pociťovat strach. To je částečně způsobeno jejím strachem ze setkání s lidmi a z neschopnosti naplnit jejich sociální očekávání..

Sépiové slzy pravděpodobně vyvolá hněv a emoční stres než smutek..

Sépie je „pozemská“ osoba, která udržuje spojení se Zemí a svým vlastním tělem, má spoustu zdravého rozumu.

Sépiova láska není ohnivá, nedává se úplně svému milovanému a neztrácí svou individualitu. Sépie může v určitém okamžiku pocítit záblesk vášně („Chtíč“) a poté se klidně vrací ke svému podnikání.

Kdekoli se projeví onemocnění, které vyžaduje jmenování sépie, lze s jistotou tvrdit, že je vždy doprovázeno známými organickými nebo funkčními poruchami pohlavních orgánů..

Důsledky žilní stagnace v děloze mohou být:

ZTRÁTA A VÝMĚNA DĚLNÍ.

BÍLÁ, proti které je sépie často nejlepším lékem; jsou žluté, zelené a silně svědí.

ZASTAVENÍ A PŘÍLIŠ BĚŽÍCÍ MENSTRUACE jsou lhostejně vyléčeny sépií, pokud jsou závislé pouze na žilním překrvení dělohy.

Perorální podání přípravku Sepia v mikro dávkách zlepšuje krevní oběh v pánevní oblasti a zmírňuje přetížení. Současně se používají léky, které zvyšují tón svalů pánevní oblasti. například Arnica, stejně jako látky, které usnadňují resorpci různých těsnění a pozánětlivých adhezí v okolních tkáních, například Silicea nebo Graphites.

Platinum Metallicum

Rysy portrétu Platinum Metallicum

Arogance, extrémně zvýšené libido, nymfomanie, sklon ke křečím, záchvaty.

Jupiterianská žena obdařená pýchou, ješitností a touhou po moci. Nedostatek mateřských vlastností. Nejtypičtější platina je popisována jako zrzavá, s modrýma očima, jemnou pokožkou a pihami. Vlasy jsou vždy kudrnaté. Úžasná hysterická schopnost zvyknout si na jinou osobu a touto psychologickou technikou toho dokáže hodně. Slabí partneři ji nezajímají.

Platina pacienta je příliš brzy a příliš bohatá. Menstruační krev téměř černá, sražená. Menstruace je doprovázena křečemi v děloze a zvýšenou citlivostí genitálií. Krev obvykle přetéká dělohou a způsobuje bolesti dolní části zad. Je narušen menstruační cyklus a menstruace může být krátká nebo prodloužená. (Simeonova).

HYSTERIE. - Platina dostatečně reprodukuje hlavní příznaky onemocnění: ovariální hypestézie, křeče bez ztráty vědomí, hysterické udušení a zamotání, zažívací potíže a tympanitida.

DUŠEVNÍ PORUCHY. - U hypochondrií okamžitě přijde na mysl platina, zvláště pokud existuje strach z bezprostřední smrti a přetrvávající nespavosti, se sexuálním vzrušením, megalomanií, myšlenkami na nadvládu, „hrdým šílenstvím“.

VARIANICKÉ CHOROBY. - Chronický zánět a neuralgie vaječníků, bolesti při střelbě. Bolestivý tlak táhnoucí se shora dolů směrem k genitáliím, s pocitem vnitřního nachlazení.

Platina má trojí účinek: na psychiku, nervový a reprodukční systém. To je hlavní lék na hysterii. U chronických onemocnění vaječníků zaujímá platina stejné místo jako zlato u onemocnění varlat.

Homeopatické léky k obnovení menstruačního cyklu

Menstruační nepravidelnosti jsou problémem, kterému čelí mnoho žen. Někdy se jedná pouze o dočasná drobná narušení, jindy jsou porušování systematická a vyvolávají poplach.

Za normálních okolností se menarche vyskytuje ve věku 13-14 let, doba cyklu se pohybuje od 21 do 32 dnů. Změna těchto parametrů v průběhu několika měsíců může být interpretována jako porušení a je důvodem pro kontaktování gynekologa. Zdroj: flickr (NorthR).

Jak se určuje porušení menstruace

Příznaky gynekologických poruch, kromě zpoždění menstruace, mohou být:

 • nadměrný nebo příliš vzácný výtok při zachování kalendářního načasování menstruačního cyklu;
 • nástup menstruace je nepravidelný - jednou za 2-4 měsíce;
 • trvání menstruace méně než dva nebo více než deset dní;
 • výskyt krvavého výtoku uprostřed cyklu;
 • bolestivost menstruace, poruchy v práci těla jako celku, vedoucí k invaliditě.

Důležité: porušení menstruačního cyklu není nemoc, ale signál, že dochází k poruše v hormonálním systému ženského těla.

Co způsobuje menstruační nepravidelnosti

Nástup menstruace je regulován endokrinními žlázami, mozkovou kůrou, subkortikálními centry a sebemenší selhání těchto struktur těla může způsobit nerovnováhu, která se při absenci regulace projevuje navenek..

Frustraci mohou vyvolat následující faktory:

 • zánět vaječníků nebo anomálie ve vývoji ženských orgánů;
 • nedostatek nebo přebytek hormonů - estrogen a progesteron;
 • Nemoci spojené s tvorbou nádorů;
 • přerušení práce štítné žlázy, nadledvin;
 • chronický stresující stav;
 • dlouhodobé omezení výživy;
 • pravidelná nespavost, zejména v časných ranních hodinách.

Selhání regulace může být důsledkem arteriální hypertenze nebo diabetes mellitus, nedostatku nebo nadbytku vitamínů, progrese špatných návyků.

Alopatická léčba dysmenorey zahrnuje především úpravu hormonálního pozadí. K normalizaci menarché se používají progesteronové přípravky, perorální antikoncepce. V některých případech předchází hormonální terapii chirurgická manipulace - kyretáž, kauterizace endometriální vrstvy dělohy.

K obnovení normální regulace bude zapotřebí nejméně tři měsíce hormonální terapie, což nutně vede k různým negativním důsledkům - od výskytu otoků a alergií až po problémy s páteří a vazy.

Léčba menstruačních nepravidelností homeopatií

Na rozdíl od klasické medicíny vám homeopatický směr umožňuje regulovat hormony a normalizovat cyklus. Homeopatie neléčí příznaky a projevy nemoci, ale přispívá k samoregulaci těla. Výsledek používání homeopatických léků je trvalejší a hlubší.

Homeopatie pro opožděnou menstruaci se aplikuje několik měsíců s přírodními složkami a přesně vypočítaným dávkováním. Současně se normalizuje hormonální rovnováha v těle, aktivuje se imunologická ochrana, eliminuje se riziko neplodnosti.

K léčbě poruchy v ženském těle se používají homeopatické monopreparáty a kompozitní homeopatické léky, které si dnes získávají stále větší oblibu..

Při léčbě homeopatickými přípravky, alkoholem, čajem a kávou nejsou povoleny výrobky s konzervačními látkami. Zdroj: flickr (MurderWithMirrors).

Homeopatické monopreparáty na menstruační nepravidelnosti

Homeopatie má ve svém arzenálu účinné prostředky k normalizaci menarché, mezi které patří:

 • Pulsatilla V homeopatii se používá ve formě granulí a kapek, hlavně v dílcích od 3 do 30. Aktivně ovlivňuje hormonální nerovnováhu, pomáhá obnovit žilní oběh v pánevních orgánech. Droga je zvláště účinná u mladých dívek, které ještě nevstoupily do puberty, nebo u žen trpících nepravidelnou menstruací.
 • Cimicifuga. Lék existuje ve formě kapek a granulí, ředění je od 3 a vyšší. Pro obnovení menstruačního cyklu a zmírnění bolesti se používá 2-3krát denně po dobu šesti měsíců. Kontraindikace jsou onemocnění štítné žlázy a cukrovka..

Upozornění: Při užívání přípravku Cimicifuga nesmí být překročeno doporučené dávkování. Kombinace léků s alopatickými léky je zakázána.

 • Kalium carbonicum (Kalium carbonicum). Kapky a granule v prvním nebo druhém ředění mohou způsobit opožděnou menstruaci, zmírnit otoky. Vhodné jak pro mladé dívky s neformovanými menstruačními cykly, tak pro zralé dámy během menopauzy.
 • Sépie. K dispozici v kapkách a granulích v ředění 3, 6 a vyšším. V mikro dávkách eliminuje stagnaci krve v děloze, pomáhá obnovit vitální energii, zmírňuje leucorrhoea a svědění, bolesti během menstruace. Pomáhá při těžké nebo špatné regulaci.
 • Cuprum metallicum. Granule a kapky ředění od 12 do 30 se používají k opožděné menstruaci trvající déle než 5-7 dní. Zmírňuje křečové bolesti a křeče během cyklu.

Homeopatický lékař by měl předepsat konkrétní lék na základě fyzických a psycho-emocionálních parametrů pacientky, jejích ústavních charakteristik a klinického obrazu.

Složené homeopatické léky

Kompozitní přípravky, které obsahují nejúčinnější složky, pomohou obnovit menstruaci a zlepšit stav ženy během tohoto období. Mnoho lidí věří, že kompozitní přípravky jsou účinnější, protože obsahují několik vzájemně se ovlivňujících složek, které mají příznivý účinek na funkce ženského těla. Jsou považovány za nejuniverzálnější, nevyžadují individuální výběr a mohou být předepsány jako nezávislé prostředky i jako pomocná terapie pro léčbu drogami..

 • Hormel SN (Hormeel SN) - kapky vyrobené farmaceutickou společností Heel. Mezi účinné látky patří Sepia officinalis (Sepia Officialis), Calcium carbonicum (Calcium carbonicum), Acidum nitricum (Acidum nitrikum), Aquilegia vulgaris (Aquilegia vulgaris), Strychnos ignatia (Strychnos ignatia). Lék je předepsán v dávce 10 kapek / 100 g vody 3krát denně po dobu 1-3 měsíců. Používá se k normalizaci funkcí ženských orgánů, obnovení menstruace, může být předepsán pro časný nástup těhotenství zefektivněním hladiny estrogenu.
 • Konium-Plus (Konium-Plus) - vyrábí se v granulích sestávajících z homeopatických léčiv - Hydrastis Canadensis (Hydrastis canadensis), Kalium iodatum (Kalium iodatum), Thuja occidentalis (Thuja occidentalis), Conium maculatum (Konium maculatum), ), Marsdenia cundurango (Marsdenia Condurango). Je předepsán v dávce až 8 granulí 5krát denně, doba trvání kurzu je až 7-8 týdnů. Podporuje resorpci mastopatie, normalizaci cyklu, eliminaci PMS. Neplatí pro pacienty mladší 18 let.
 • Dysmenorm - dostupný v tabletách, které zahrnují Agnus castus (Agnus castus), Pulsatilla (Pulsatilla), Rosemary (Rosmarinus officinalis), Apis mellifica (Apis mellifica). Homeopatické přísady se používají v ředění 2 a 3 a jsou účinné při funkčních poruchách menstruačního cyklu. Délka léčby přípravkem Dysmenorm je od tří měsíců, užívají se až dvě tablety denně 3krát denně.

Navzdory skutečnosti, že homeopatické léky jsou založeny pouze na přírodních složkách, měl by být léčebný plán vypracován lékařem. Samoobslužné podávání léků při léčbě menstruačních nepravidelností je nepřijatelné, protože může mít negativní důsledky. Před zahájením léčby se ujistěte, že nedošlo k těhotenství.

Narušení menstruačního cyklu

Narušení menstruačního cyklu

V této části jsem zahrnul informace o různých patologických stavech žen, které někdy doprovázejí menstruační cyklus..

Nejběžnějším problémem je nestabilita příchodu menstruace. Cyklus je buď zkrácen, nebo prodloužen. Tento stav je typický pro emočně nevyvážené ženy, mnohem častěji pro mladé ženy, které právě vstupují do plodného věku. Klimatické podmínky, všeobecné životní a výživové podmínky mají velký vliv na načasování puberty, vývoj vaječníků, a tedy i na menstruační cyklus. Nemluvíme o děložním krvácení (vyskytujícím se mimořádně).

Menstruace je považována za normální, objevuje se každé 3-4 týdny, trvá 3-5 dní, aniž by způsobovala poruchy fungování těla.

Protože, jak jsem již řekl, nestabilita cyklu je jedním z projevů emoční lability, homeopatickými léky, které pomáhají pravidelnému příchodu menstruace, bude BELADONNA 6 (nadcházející menstruace je příliš hojná, doprovázená návalem obličeje, pulzací cév hlavy), IGNATION 6 (žena je v depresi, náchylný k depresi, snadno přecházející do hysterie), PULSATILLA 6 (pro blonďaté ženy, náchylné k nadváze, kojenecká), SEPIA 6 (tíseň v břiše, pocit vnitřních orgánů), ARNIKA 6 (pro přepracované ženy; vzniklá menstruace se prodlužuje větev, náchylná k obnově).

Dalším problémem je amenorea. Tento termín znamená úplnou nepřítomnost menstruace. Aminorea vypadá přirozeně a vyvíjí se v důsledku obráceného vývoje vaječníků v menopauze. Ve všech ostatních případech se jedná o katastrofické selhání ženských reprodukčních žláz..

Drtivá většina pacientů trpících absencí menstruace buď v minulosti utrpěla vážné psychické trauma, nebo jejich skutečný život nepřispívá k vytvoření správného hormonálního pozadí. Mezi faktory vyvolávající amenoreu patří: stresující emoční přetížení (úzkost, vzrušení, včetně odpovědnosti za blízké, vlastní podnikání), nedostatečná výživa (tzv. Válečná amenorea), těžká onemocnění (obezita, hypertyreóza, cukrovka, nefritida, spála, tuberkulóza atd.) atd.).

Nejzávažnějším nebezpečím pro menstruaci i plodnost jsou nádory vaječníků při postižení obou žláz a časté potraty.

Léčba amenorey závisí na základní příčině. Z literatury je například známo, že v předrevolučním období rolnické ženy v létě, které se zabývaly vyčerpávajícími terénními pracemi, neměly své období vůbec, zatímco v zimě byla funkce vaječníků obnovena do zcela normální podoby. Obyvatelé Dálného severu také během polární noci často nemají žádné období, které se znovu objevují spolu se slunečnými dny..

Samozřejmě vás nevyzývám, abyste jen trpělivě čekali, ale chci vás ujistit: pokud předcházelo zmizení menstruace stres, obnoví cyklus lehká homeopatická sedativa: AVENA SATIVA 6, PASSIFLERA 6, PEONIA 6, IGNATION 6. Používejte také medové výrobky, především pyl a adaptogeny: ARALIA 6 (homeopatická), aralia, ženšen, citronová tráva atd. - tinktury. Pijte 10 kapek dvakrát denně s pylem nebo medem.

Pokud je amenorea spojena s významnou adnexitidou (zánětem přívěsků) nebo ještě více s nádorem vaječníků (cysta, polycystická atd.), Je nutné ji léčit delší dobu a hlouběji..

Mladí pacienti musí užívat ARSENICUM JOD 12, SÍROVÝ JOD 12. Vyspělejší agresivní ženy - PLATINUM 12. Pro všechny: CONIUM 6, APIS 6, TUYA 6, PULSATILLA 6, HYDRASTIS 6, HECLA LAVA 6 (výběr se provádí s přihlédnutím k obecným příznakům léku - viz popis typů drog).

Je třeba mít na paměti, že děložní krvácení se může vyvinout na pozadí nádorového procesu ve vaječnících, děloze. Jejich zacházení bude podobné jako v předchozím odstavci..

Předmenstruační syndrom, stejně jako bolest během nástupu menstruace (s výjimkou případů panenské blány u dívek), se léčí následovně. Přijato:

ARISTOLOCHIA 6 - pomáhá při křečích v malé pánvi, slabé menstruaci a také při dysmenorei (nestabilitě cyklu) spojené se sníženou funkcí vaječníků;

Actaea Recimoza 6 - eliminuje příznaky psychického stresu během menstruace a předmenstruační syndrom;

VERATRUM ALBUM 6 (během menstruace, časté mdloby, studený pot, závratě);

KOLOKINTA 6 (typicky výskyt ostrých bolestí při střelbě, křeče v podbřišku. Ke zlepšení dochází při tlaku na bolestivou oblast);

MAGNESIA PHOSPHORIC 6 (křečové bolesti);

HAMOMILLA 6 (jinak odpovídá tomuto typu);

GELZEMIN 6 (měsíční nedostatek, charakterizovaný přítomností premenstruačního syndromu, včetně: bolesti hlavy, šíření od zadní části hlavy k očím, je zde pocit obvazu, který mačká hlavu, "zastavující srdce");

NUKS VOMIKA 6 (kombinace bolestivé menstruace s hlubokými poruchami trávení);

PULSATILLA 6 (chilliness, nechutenství, závratě). V premenopauzálním věku zhoršení celkového stavu před nástupem menstruace eliminuje LACHESIS 6, někdy SEPIA 6. Ve všech případech je užitečné zmírnit nervové napětí léky jako AVENA SATIVA, PEONIA, PASSIFLERA. Pijí se 3 dny před očekávanou menstruací a během krvácení (3–5 dní) 5 hráchů každé 2–3 hodiny.

Na závěr bych chtěl vyjádřit myšlenku, která může šokovat jak pacienty, tak i některé kolegy. Podle mého názoru harmonický sexuální život zbavuje ženu nejen nerovnováhy charakteru, ale také brání rozvoji všech onemocnění genitální oblasti, od eroze děložního čípku po onemocnění polycystických vaječníků, fibromy atd..

Tento text je úvodním fragmentem.

Narušení menstruačního cyklu

Článek E.A. Palkiny je věnován léčbě menstruačních nepravidelností u dívky po chronickém stresu.

Případ menstruačních nepravidelností u 16leté dívky, chronická tonzilitida s častými exacerbacemi, VSD.

Maminka přišla na recepci s žádostí o konzultaci s dcerou s častými exacerbacemi chronické angíny, menstruačních nepravidelností. Dříve byla dívka léčena jiným homeopatem, byli léčeni hlavně pro akutní stavy.

V roce 2012 prošla silným stresem - smrt jejího bratra, akutní stav smutku se snížil, ale její hrdlo a
objevily se opakující se bolesti hlavy.

V roce 2015 byl menstruační cyklus narušen, menstruace se stala velmi bolestivou, s dlouhými přestávkami. Rodiče se proto rozhodli požádat o schůzku s jiným homeopatem..

Na recepci dívka několikrát začala plakat, když vyprávěla o smrti svého bratra, přiznala, že se často vyskytuje nespavost. Pokud si pamatuje smrt svého bratra, často pláče.

Nedávno se stala velmi podrážděnou; naštve se na rodiče, když se její názor neshoduje s jejich. Cítí se lépe, když je sama v místnosti, poslouchá smutnou hudbu a nemluví s nikým. Obává se, že vidění někdy zmizí během bolesti hlavy a po vizuálním stresu při čtení. Existuje také náhlá ztráta zraku. Krátkozrakost se zvýšila. Přestože optometrista nevidí jasné změny ve fundu a čočce.

Tři roky po smrti svého bratra si vzala Novopassit. Předchozí homeopat dal Opiu a Ignatii za akutní zármutek. Bolesti hlavy v chrámech jsou často znepokojující, zejména v deštivém a chladném počasí. Někdy může v očích ztmavnout prudkým zvednutím ze židle.

V době první konzultace jsem se obával bolesti hlavy, musel jsem po 2 hodinách opustit školu kvůli výrazné bolesti.

Bolest v chrámech, lisování, střídání pulzování, zejména při čtení. Pokud se v dešti namočí, může bolest hlavy trvat dva dny..

Cítím, jako by mi něco prasklo v hlavě.

Nedávno opouští školu nejméně dvakrát týdně kvůli bolestem hlavy.

Rozhodně by měla okamžitě jít domů, nasadit si špunty do uší a lehnout si do svého pokoje, zavřít dveře, aby neslyšela zvuky. V tuto chvíli musí být sama, pokud má maminka útěchu, rozzuří ji to. I když je na něco naštvaná, říká, že její rodiče jsou naštvaní na jejich útěchu. Strach z toho, že v 10. ročníku často chybí škola.

V době konzultace nedošlo k menstruaci po dobu 3 měsíců. Obvykle před menstruací bolí dolní část břicha dva dny s křečovitou bolestí. První den velmi hojný výtok, někdy s malými sraženinami. Dívka opět vynechává hodiny a je nucena užívat léky proti bolesti.

Retence stolice se objevuje pravidelně a časté jsou tvrdé stolice. Narušen nadýmáním, ale necítí bublající plyn. Nemá rád olej, po něm je žaludek těžký. Nemá rád chléb, snad se bojí doplnit.

Táta má obezitu a diabetes mellitus, maminka je také náchylná k nadváze, maminka trpí periodickými hypertenzními krizi, babička z otcovy strany měla problémy s klouby.

Samotná dívka byla plná až do 6. ročníku, poté začala velmi sledovat svou váhu.

Miluje ovoce, pije hodně vody, zvláště večer, když potřebuje pít. Po smrti svého bratra téměř dosáhla anorexie.

Spí na břiše a na boku, často nedokáže dlouho usnout. Na recepci si často pohrávala s prsty a kroutila si vlasy kolem prstu. Po hodině výslechu požádala o otevření okna, i když v kanceláři bylo v pohodě. Existuje silná potřeba čerstvého vzduchu. Když mluvili o bratrovi, často se objevily slzy.

Při první schůzce bylo předepsáno Natrium muriaticum 10M.

Druhá schůzka o měsíc později.

Menstruace nepřišla, ale bolesti hlavy se staly méně častými a ne tak intenzivními, stále se vyskytuje retence stolice, ale spánek se zlepšil, nespavost nebyla.

Druhé jmenování - Natrium muriaticum 10M.

Třetí schůzka po 2 měsících.

Dívka uvedla, že má silnou menstruaci, bolesti byly menší, ale první den stále pil pilulku s anestetikem a nechodila do školy. Bolesti hlavy jsou častější při přepětí. Židle byla tvrdá 4krát za měsíc se zpožděním 2 dny při odjezdu na exkurzi.

Rozhodli jsme se sledovat začátek vylepšení a zatím nic nepřiřazovat.

Čtvrtá konzultace proběhla z důvodu akutního stavu. Po vystavení silnému dešti hrdlo ostře bolelo, teplota třetího dne nemoci byla 37,8, bolest při polykání dává uším, horší vpravo. Bolí vás otáčet se a naklánět hlavu kvůli bolestivě oteklým submandibulárním uzlinám, také více vpravo. Vyrušen bolestmi hlavy v oblasti chrámů, obvykle vždy při ochlazení..

Při vyšetření hrdla - oteklá uvula, tmavě červená, mírně asymetrická. Otok je více na pravé straně. Mandle jsou zvětšené, také tmavě červené. Zadní stěna je zanícená hypertrofovanými papilami, jazyk je pokryt silným bílým květem, otisky zubů na bočních površích jazyka. Průhledný hlen stéká po zadní části krku. Blokuje pravou nosní dírku v noci. Když je hrdlo bolestivé, vždy se objeví závratě. Jmenován - Fitolyaka 200C.

Po 3 dnech po telefonu dívka řekla, že to nebolí polykat, teplota byla normální ráno a odpoledne, subfebrilní stav zůstal večer.

Subandibulární lymfatické uzliny zůstávají bolestivé a otáčení hlavy stále bolí. Podle matky se vzhled krku výrazně zlepšil.

Při páté schůzce na konci téhož měsíce.

Večer teplota někdy stoupne na 37,1. Mírně zvětšené submandibulární lymfatické uzliny zůstávají, bolestivá lymfatická uzlina se objevila u pravého ucha, mírný ekzém se objevil po okraji horních víček, silná citlivost zubů na vzduch. Stal se
pociťovat silnou suchost v zadní části krku, pravděpodobně po opláchnutí měsíčkem. Nohy jsou v noci v posteli chladné. Vzhledem k tomu, že její tatínek měl nemoci kloubů, byla zvýšena Mantouxova reakce pacienta, na nehtech se často objevují bílé tečky, chronický zánět mandlí, v současné době jsou lymfatické uzliny v zadní části hlavy a v blízkosti ucha bolestivé - bylo předepsáno tuberculinum 200C.

Šesté jmenování o dva měsíce později.

Na recepci pacientka uvedla, že menstruace po 40 dnech byla téměř bezbolestná a bohatá. Nohy jsou v posteli stále studené. V noci si obléká ponožky. Potřeba čerstvého vzduchu je stále silná, dochází ke zvýšené citlivosti zubů, ekzém na očních víčkách se snížil. Její matka řekla, že dívka se stala méně podrážděnou. Bolesti hlavy se vyskytují méně často, ale i při bolesti bere spazmalgon a nurofen.

Opakování tuberculinum 200C.

Sedmé jmenování o dva měsíce později.

Menstruace se znovu objevila po 40 dnech, první den stále hojná, bolestivá, ale neužívala léky proti bolesti. Vaše další menstruace o měsíc později je o něco bolestivější.

Za poslední dobu nedošlo k zjevné exacerbaci angíny, mandle jsou volné a zvětšené. Někdy byly na mandlích zátky, pokud v dešti nebo zamrzly. Ekzém na očních víčkách pominul, citlivost zubů se snížila mnohem méně. Znovu se objevila nespavost, sny o babičce a zesnulém bratrovi. Touha po osamělosti nezmizela, poslouchá smutnou hudbu a chce plakat sám v místnosti, úzkost v rukou. Bolesti hlavy se znovu zvýšily.

Jmenování Natrium Muriaticum 1M.

Osmým způsobem je Skype komunikace. Šla ke své tetě v Tveru a tam najednou onemocněla, zchladla a namočila si nohy. Krk byl velmi bolavý, teplota 39, bolí polykat, hlava bolí špatně, zlepšuje se při mačkání oběma rukama, v noci
může kvůli této bolesti hlavy spát a stále se obávat suchého kašle. Nemůže spát, protože se vleže zhoršuje. Bolí to dotýkat se hlavy. Opět se v chrámech objevila pulzující bolest, přidala se pulzace v pravém oku. Oči zčervenaly (moje matka vysvětlila, spojivka oka), došlo k mírnému pocitu pálení a do zubů byla přidána také pulzující bolest. Cítí, že se hrdlo „zužuje a mačká“, je obtížné pít, zvětšené mandle zasahují. Chci neustále polykat sliny, ale bolí to polykat. Trochu chraplavě, říká, že to může být ze suchého nočního kašle. Velmi vyděšená a rozrušená.
pozitivní zpráva - poslední menstruace byla téměř bezbolestná, méně hojná, včas. Existují však tenzní bolesti hlavy. Vize opět začala po dlouhé práci na počítači pravidelně mizet.

Pro akutní případ byla předepsána Belladonna 200C - 2 dávky v intervalu 2 hodin.

Zpráva po třech dnech - teplota je normální, bolest v krku zmizela do konce prvního dne, bolest hlavy začala mizet pouze o 3
den, slabost přetrvává, mírný pocit pálení v očích.

Jmenování - rozhodl se nezasahovat, dokud dojde ke zlepšení. Požádala pacienta, aby zavolal po očekávané menstruaci v blízké budoucnosti (dolní část břicha začala bolet, protože před menstruací a mléčnými žlázami trochu bobtnaly, vyrážky malých pupínků se objevily podél růstu vlasů na čele, zuby opět reagovaly na vzduch, pulzující bolest zubů pominula).

O několik dní později bylo předepsáno Natrium muriaticum 10M, protože během menstruace byly bolesti, periodicky pulzující bolesti hlavy v chrámech začaly znovu rušit.

Desátý příjem. První den byla menstruace opět bohatá. Po zkoušce jsem zmeškal jeden den ve škole znovu kvůli silné bolesti hlavy a nepříjemné situaci ve třídě před Novým rokem. Na víčkách se objevil ekzém. Rozhodla se počkat na menstruaci v lednu, aniž by nic předepisovala.

Po měsíci nedošlo k žádné menstruaci. Silný stres, nešťastná láska, musel přestoupit na jinou školu, ne měsíc
mluvil s rodiči, zemřelý bratr začal znovu snít, hodně plakal a zkroutil si vlasy, dlaně se začaly hodně potit.

Jmenování - Natrium Muriaticum SM.

O dva týdny později přišla menstruace, téměř bezbolestná, uzavřela mír s rodiči, nepamatuje si sny, ale probouzí se
odpočíval, bolesti hlavy se vůbec neobtěžovaly.

O dva měsíce později dívka řekla, že se cítí dobře a připravuje se na vysokou školu. Menstruace byla téměř
bezbolestný, vypláchne hrdlo měsíčkem, pokud začne lechtat nebo bolet.

K tonzilitidě nedocházelo, přestože jsou mandle uvolněné, ale klidné.

Rozhodli jsme se dívce nic nepřiřadit.

Poslední dva roky se cítí zdravý. Aplikováno na akutní stavy po dobu 2 let 3krát.

Rodiče se dosud domnívají, že ústavní léčba není nutná. Ale vzhledem k rodinné anamnéze se mi zdá, že léčba ještě neskončila. Pacient šel na vysokou školu a šel studovat. Do 2
v posledních letech menstruace stále trvá po 30 - 35 dnech. Bolesti hlavy se neobtěžují. Někdy po námaze se mohou objevit nepohodlí a bolesti hlavy, které po odpočinku zmizí.

Hlavními stížnostmi jsou bolestivá a nepravidelná období, stejně jako nesnesitelné bolesti hlavy a časté exacerbace
chronická tonzilitida - pryč. Dívka se stala tolerantnější vůči rodičům, komunikuje s přáteli, nezavírá se sluchátky v místnosti.

V tomto případě je vidět, že nevědomost a opium nemohly hluboce vyřešit chronický stres, ve kterém byl pacient. Smutek zjevně prohloubil spící tuberkulinový miasmus, proto se po jmenování tuberkulinum exacerbace angíny zastavily.

Předepisování homeopatických léků nejen normalizovalo hormonální rovnováhu, ale také vyléčilo chronický stres, v němž se dítě po rodinné tragédii nacházelo několik let..

Menstruační nepravidelnosti


Zdroj: Precizní homeopatie. Duch léku. Upraveno uživatelem

Didier Grangjorge. „Homeopatie a bylinná medicína“. Petrohrad.

1999
Autor článku: Gilles Selem

Hahnemann v §94 Organonu požaduje přesnost: „Co

týká menstruace, ujistěte se, že nabídnout objasnit,

zda jsou pravidelné, zda mají krátký nebo dlouhý cyklus, jaký je jejich

trvání, ať už jsou hojné nebo nedostatečné, bledé

nebo tmavé barvy, mají stálý nebo přerušovaný tok. Hlavní věcí je však zjistit, které

duševní nebo fyzické poruchy, jaké pocity a jaké bolesti se objevují před, během a

Základní léky

Actea racemosa (Aktea racemosa)
Neustálá mluvivost, skoky z jednoho tématu do druhého, aniž byste se zabývali

jeden. Změna nálady, psychické a fyzické kondice se neustále mění. Ona

smutný, smutný, depresivní; podléhá strachu, úzkosti, imaginárním obavám;

je neustále podezřelý. Psychické poruchy se objevují po

zmizení revmatických záchvatů. Neustálé zimnice. Ostré bolesti od

elektrické výboje. Citlivost obratlů na kompresi.
Celkové zhoršení během menstruace. První menstruace je pozdě.

Porucha a bolestivost menstruace (dysmenorea) v poměru ke krvácení. Bolest,

sahající až do zad a stehen. Cykly jsou obvykle dlouhé; menstruace - hojná s

krevní sraženiny. Pocit tlačení během menstruace. Bolesti dolní části zad během menstruace, obecně

slabost po nich. Stížnosti na bolest v levé části hrudníku a někdy v levé ruce. Výsledkem je amenorea

Ammonium carbonicum (Ammonium carbonicum)
Obezita, nadváha, pomalý, sedavý. Snadno omdlí,

náchylný k hysterii. Velká obecná astenie. Deprese s častými slzami, zvýšená

citlivost na všechno během menstruace.
Horší je, praní, chladné počasí. Lepší suché počasí. Výtok štiplavý,

dráždivý. Nos je ucpaný, zejména v noci, což vás nutí spát s otevřenými ústy.

Kýchací útoky na probuzení. Epistaxe při mytí obličeje.
Cykly jsou krátké, s malým nebo žádným krvácením. Černá krev se sraženinami,

menstruační svědění, jako by byly vystaveny genitálie. Před menstruací

objevuje se slabost, bolesti hlavy, průjem. Trpí bolestí dolní části zad během menstruace,

Calcarea carbonica (Calcarea carbonica)
Lymfatický temperament, sklon k obezitě, ale hubenost nebo hubnutí by neměly

vyloučit Calcarea carbonica. Pomalý pohyb, strach: „Pokud tři

nemoc nebo více, člověk by měl myslet na Calcarea. Slabost, pomalost, apatie, úzkost

stát se strachem z budoucnosti “(P. Schmidt).
Pocit místního chladu; horší z chladu, z vlhkého chladu, z

intelektuální úsilí a lepší zácpa před menstruací. Místní pocení,

částečně se zakysanou vůní, zejména na pokožce hlavy. Silná touha jíst vejce,

sladkosti a špatně stravitelné potraviny.
Menarche později. Cykly jsou krátké s bohatými, hojné, dlouhé

krvácení, někdy následované amenoreou. Krev je bledá se sraženinami. Menstruace

pojďte s chladnými nohami dopředu, jako by byly punčochy mokré. Krev mezi

menstruace. I sebemenší duševní porucha způsobí krvácení.
Smutek, chilliness, závratě, nadýmání, nevolnost, bolesti dolní části zad, mléčné žlázy

jsou neslušní před menstruací. Slzy a neklid během menstruace, s čelními laloky.

bolesti hlavy a zvláštní citlivost hlavy na průvan. Předispozice k

polypy a fibromy.

Calcarea phosphorica (Calcarea phosphorica)
Hubená dívka s demineralizací kostí, která rostla příliš rychle. Oslabený

paměť s pomalým rozumem. Podrážděný, snadno se rozčílí.

Důsledky námitek, zármutku, zklamání. Nesnáší vlhkost, zimnici. stav

horší při pomyšlení na jeho onemocnění a během menstruace. Zlepšuje se

v létě a teplo. Touha po tučných pokrmech, sádle, nakládané zelenině a uzeninách. Bolesti hlavy u studentů.

Nadýmání.
První menstruace je pozdě. Hojné krvácení doprovázené silným sexuálním

vzrušení; pokud je období velmi brzy, krev je světlá a tmavá, sraženiny, když

pozdě.
Dysmenorea, silná bolest v zádech, jako by při fyzické práci, vyzařující do křížové kosti.,

bolest v sakroiliakálních a stydkých kloubech. Poté, co se objeví menstruace

leucorrhoea.

Causticum (Causticum)
Hluboce depresivní, pesimistický, myslí jen na neštěstí, které se má stát.

Nemluví celé hodiny. Smutný, smutný, vidí všechno v černém a pláče neštěstí

ostatní lidé. Úzkost, zhoršující se večer za soumraku. Důsledky úzkosti, smutku.
Velká obecná slabost s progresivní paralýzou. Inkontinence při kašli,

kýchání, s námahou. Suchý kašel s bolestmi v pravém stehně. Zácpa. Pocit oděru jako

jako by byla vystavena sliznice, pocit pálení a slzící bolest. Je chladná, zhoršuje se bolestí.

Menstruace pozdě, krvácení pouze během dne, v noci se zastaví a je vyměněno

leucorrhoea. Menstruy více či méně silné, s nepříjemným zápachem, doprovázené svěděním.

ve vnějších genitáliích, bolest vyzařující do zad, přitahující bolesti. Všechny tyto bolesti

zastav se v noci. Podrážděnost a smutek před menstruací. Slabost,

závratě, bolesti hlavy, pocení a průjem během menstruace.

Conium (Conium)
Starý lék pro dívky. Důsledky sexuálního zneužívání, abstinence a traumatu. Zpomalení

všechny duševní a fyzické funkce. Není schopen dlouhodobého duševního úsilí,

cítí se slabý, podrážděný, rychle se unaví, pověrčivý, je náchylný k periodickým projevům

záchvaty melancholie. Nemůže vystát společnost, ale bojí se osamělosti. Může dát parézu

se vzestupnou paralýzou. Závrať, horší než sebemenší pohyb,

uklidňující při zavírání očí. Kalení žláz. Fotofobie bez cíle

znamení. Zvláštní touha po soli.
Horší, fyzická nebo duševní námaha, celibát, zima, alkohol, v noci..

Vylepšení ve tmě.
Hypomenorea s bohatým, ale krátkodobým krvácením. Menzes se sníží nebo

dokonce zastavte, pokud vložíte ruce do studené vody nebo po silném ochlazení.

Menstruace, doprovázená silným sexuálním vzrušením, tlakem, svěděním na vnější straně

pohlavní orgány. Mléčné žlázy byly předtím obrovské a bolestivé

menstruace, zatímco obvykle jsou ochablé a letargické. Kyselá, hustá leucorrhoea po menstruaci.

Cyclamen (Cyclamen)
Výkyvy nálady jsou jednou z nejvýraznějších charakteristik této drogy..
Myslí s obtížemi, což ztěžuje jakoukoli duševní práci. Smutek a strach ji udržují ve stavu

neustálé duševní neklid. Touha po osamělosti a averzi ke konverzaci

ostatní. Často pláče a trpí smyšleným zármutkem. Je náchylný ke kritice a má

bolestivá mrzutost.
Chce zůstat v teplé místnosti, netoleruje chlad. Je jí horší v noci, když sedí,

z nehybnosti. Lepší, pomalý pohyb. Těžké závratě; bolest hlavy

doprovázeny nebo předcházené zrakovými poruchami; klesající šilhání;

průjem z kávy. Touha po sardinkách, averze k mastnotě. Obvykle bez žízně.
Stížnosti na předčasný menstruaci, s černou krví a sraženinami, membránové.

dysmenorea. Bolest z tvrdé práce, začínající v bederní oblasti, vyzařující směrem dolů

dvě strany stydké kosti. Zastavení krvácení v případě bolesti. Když je vaše menstruace těžká,

psychické příznaky se zlepšují. Někdy mizivá menstruace s depresí, bolestmi hlavy

bolest, závratě. Tok krve se zvyšuje v sedě a klesá s

chůze. Tok mléka po menstruaci. Menstruace se může zastavit kvůli

přepracování, po delším tanci nebo po přehřátí. Pocit něčeho živého v žaludku.

Ferrum metallicum (Ferrum metallicum)
Žena, morálně i fyzicky depresivní, se zvýšenou citlivostí, snadno

podrážděná, naštvaná na každou maličkost, nervózní vzrušení ji zvedá

a pohybovat se. Palpitace, dušnost, klidový pocit slabosti. Často pláče, m

Myšlenky jsou zmatené, červenají se při sebemenším vzrušení, což komplikuje její další příznaky.
Tendence ke krvácení způsobená velkou ztrátou organické tekutiny.

Nesnesitelné bolesti hlavy, které jsou uklidněny zúžením a horší při kašli a

hnutí. Vlčí hlad, sklon k obezitě, nesnášenlivost vajec, prodloužená dyspepsie.

Horší je, odpočívá a rychle se pohybuje. Lepší s klidným pohybem,

z tepla (kromě případů, kdy bolí krk, obličej a zuby).
V pubertě chloróza se slabou menstruací, kašlem a silnou bledostí..

Někdy naopak silná menstruace, doprovázená velkou slabostí, po které následuje

následuje období nepravidelné menstruace. Cykly jsou příliš krátké,

příliš dlouhá období s bledou, vodnatou krví; oni mohou

pauza na jeden nebo dva dny, poté pokračování nebo změna na krvavou

leucorrhoea. Amenorea jako důsledek velkého nervového vzrušení.

Grafity (grafity)
Jedná se o baculatou ženu s proměnlivou náladou, nerozhodnou, zapletenou do maličkostí..

Depresivní, pláč nad maličkostmi, odmítá komunikovat, velmi plachý, nechce

práce. Je vyděšená, znepokojená, přemůže ji strach z budoucího neštěstí. Je mokrá

vyrážka tekoucí hustou, lepkavou tekutinou, žlutou jako med. Praskliny. Zácpa s

objemné stolice. Křehké, deformované a zesílené nehty. Stav se zhoršuje od

chlad, ale s potřebou čerstvého vzduchu, z tepla, před a během menstruace, v noci, po

vystavení slunci. Po jídle se má lépe.
Hypomenorea, menstruace slabá, bledá krev. Jsou doprovázeny kolikou a dříve

svědění se objevuje na vnějších genitáliích. Na druhou stranu, během jejího období ona

bude si stěžovat na ztrátu zraku, bolesti hlavy, závratě, nevolnost, chrapot,

rýma, kašel, otoky nohou. Místo nich se může objevit bílá, vodnatá a korozivní bílá

menstruace. Prsní žlázy jsou tvrdé, oteklé před a po menstruaci. Amenorea

kvůli mokrým nohám.

Kali carbonicum (Kali carbonicum)
Vždy unavený, velmi citlivý na hluk, podrážděný, tvrdohlavý, rozmarný.

Depresivní, úzkostná, nesnáší samotu, ale ve společnosti je nepříjemná. Je snadná

strach a strach v žaludku.
Šití bolesti, ostré, nezávislé na pohybu a uklidňující v teple. Puffiness

vnitřní roh horního víčka. Bohaté pocení. Silně potřebuje sladké,

silné nadýmání. Místní edém. Z chladu se zhoršuje, nevydrží

sebemenší průvan, mezi druhou a třetí odpoledne po jídle. Lepší teplo.
Předmenstruační syndrom se projevuje zhoršením celkového stavu. Menstruace

předčasná, bohatá, prodloužená, bude mít příliš časté menstruace

s urážlivou krví, štiplavý, způsobující podráždění vnějších pohlavních orgánů a vzhled

svědivá vyrážka na vnitřních stehnech. Dysmenorea s pocitem slabosti v zádech.

Menstruace se může vystrašit.

Lachesis (Lachesis)
Mentální rozrušení, zejména večer, v době, kdy je nejvíce duševní práce

plodný. Neustálá mluvivost, skoky z jednoho tématu do druhého. Je pyšná,

nedůvěřivý, nepřiměřeně žárlivý, extrémně podezřelý. Bude mít záchvaty úzkosti,

smutek, zvláště ráno po probuzení. Bojí se smrti, bojí se večer usnout.
Extrémní citlivost na každou kompresi, na sebemenší dotek. Senzace

beaty, pulzace. Bolest hlavy od úpalu. Nemějte potíže s polykáním,

nesnesitelná žízeň. Horší je to se zpožděním, selháním nebo zmizením.

fyziologické nebo patologické sekrece. Horší je také během spánku, při bdění.,

na slunci, na jaře, z dotyku. Lepší pod širým nebem, s výbojem..

Levostrannost.
Bolest v levém vaječníku během menstruace. Menstruace není bohatá se silnou, černou

páchnoucí krev, sražená. Netrvá dlouho. V doprovodu plynatosti, bolesti v

oblast stehen směřující k vaječníkům. Po menstruaci hojné,

nazelenalý výtok, který dráždí pokožku a špiní prádlo.

Sexuální vzrušení, které může dosáhnout nymfomanie.

Lycopodium (Lycopodium)
Je panovačná, miluje dominovat, diktátorské dispozice, netoleruje námitky. Obavy

osamělost a zároveň strach z lidí. Emocionální, zbabělý, snadno podrážděný.

Ztichne, pokud má zvýšený hlas. Je úzkostlivá z myšlenky, že by měla být na veřejnosti, není

sebevědomý. Snadno pláče z jakéhokoli důvodu, dobrého nebo špatného. Je to dobré

lék na unavené, nervózní ženy, které jsou v práci přepracované. Jsou ve špatném stavu

náladu při probuzení. Opakované bolesti hlavy doprovázené gastritidou a

vlčí hlad. Rychle nasycuje; miluje sladkosti, nesnáší ústřice, chléb,

maso, teplé jídlo. Ospalost po jídle, fermentační dyspepsie,

nemůže snést stlačení pasu. Zácpa, s častým a neúspěšným naléháním. Nos je nacpaný.

Angina se vyvíjí zprava doleva. Pocit pálení mezi rameny. Zhoršuje se

mezi 16:00 a 18:00. Horší, pohyb, odkrývání, teplé jídlo a pití..

Je to chladná žena, která je horší v teple a lepší pod širým nebem. Pravostrannost. to

vynikající lék na pubertu, kdy se dívky ve věku 15-18 let nevyvíjejí, ne

menstruace, stejně jako Calcarea carbonica a Phosphorus, jim Lycopodium umožní vývoj

harmonicky.
Zhoršení celkového stavu před menstruací: smutek, podrážděnost, slzy,

chlad. Menstruace obvykle začíná po termínu, černé krevní sraženiny, poslední

dlouhé a doprovázené sexuálním vzrušením, bolestmi hlavy, nadýmáním, bolestmi v

dolní část zad, svědění na vnějších genitáliích. Při dotyku s pochvou došlo k pocitu bolesti

pravý vaječník. Menstru se zastaví hrůzou.

Natrium muriaticum (Natrium muriaticum)
Mladá žena, depresivní, smutná, smutná, snadno pláče, zvláště když je sama,

nemá rád útěchu a povědomí, plachý a zdrženlivý. Netoleruje, když je zapnuto

je sledována a nemá ráda kontakt s lidmi. Touží po osamělosti, a to jak ze strachu, tak z

za to, že se vyhnul sebemenším soucitu. Nesnáší námitky, pomstychtivá,

ale rád poskytuje služby. Důsledky skrytého zármutku, neopětované lásky.
Trpí hlavně chronickou bolestí hlavy, vlčím hladem s vyhublostí

horní části těla. Abnormální touha po slaném, hodně pije. Snadné nachlazení. Jazyk

geografické, trhlina uprostřed dolního rtu, opar blízko úst. Zácpa, zadržování stolice

kvůli dysfunkci konečníku.
Horší, útěcha, 10:00, teplo, slunce, u moře. Vylepšení na

čerstvý vzduch, navzdory skutečnosti, že chlad zůstává.
První menstruace je zpožděna. Natrium muriaticum je pro dívky nezbytná,

trpící chlorózou, s mastnou pokožkou, mající jeden menstruační cyklus 2-3 měsíce,

baculatá kvůli zpožděnému menstruaci, s celulitidou v pánvi a stehnech.

Nepravidelnost menstruace, pak před datem, poté po období. Výtok je hojný, ale ne

dlouhotrvající, s bledou krví. Pocit tlačení, což způsobuje potřebu sednout si.

Vaginální suchost, averze k pohlavnímu styku. Trpí bolestmi zad, často leží na

Nux vomicum (Nux vomica)
Tato žena je netrpělivá, naštvaná, podrážděná, podezíravá, nemůže vystát ani trochu

překážka, skandály jak s cizími lidmi, tak s jeho blízkými, se nedává

kvůli škodám, které způsobí, protože se uklidní tak rychle, jak exploduje.

Je malicherná, pilná, velmi aktivní a vede sedavý životní styl. Tato žízeň

činnosti mohou způsobit depresi s averzí k práci a sebevražednými sklony. Ona

trpí nespavostí, probouzí se brzy a krátce před probuzením znovu usíná.

Je chladná a snadno prochladne, netoleruje průvan, hyperestézii sluchového nervu,

kořen jazyka je pokryt žlutým povlakem. Averze k chlebu, závislost na alkoholu,

afrodiziakální léky. Ospalost s neschopností pracovat hodinu nebo dvě

po jídle. Nikdy nebude mít časté a hojné stolice. Nadýmání s

nesnášenlivost těsného oblečení.
Je jí horší ráno po probuzení, nachlazení, dotyku, mačkání, po jídle,

zneužívání alkoholu a afrodiziakální drogy. Je lepší z horka, z toho krátkého,

nepřerušovaný spánek z horkých nápojů.
Nepravidelná menstruace, nejčastěji předčasná, silná a prodloužená,

špinavé oblečení až do příští menstruace. Krev je temná. Menstruace,

doprovázené křečovitými bolestmi nutícími se ohýbat; bolest

šíří po celém těle. Bolest v křížové kosti a konečníku. Během menstruace

trpí bolestmi zad, bolestmi hlavy, závratěmi, nevolností.

Fosfor
Mladá žena je štíhlá, hubená, s úzkými prsy, rychle se unaví a velmi se bojí lechtání. Ona

vzrušený, nesedí na místě, ale vždy potřebuje odpočinek. Vyhýbá se jí

sebemenší mentální i fyzické úsilí. Často lhostejná k jejímu okolí.

Vzrušený, úzkostlivý, rozrušený, s dusením na hrudi večer, za soumraku. Ona

strach, že se něco stane. Může být naštvaná, naštvaná.
Bolest hlavy s překrvením, závratě s pocitem prázdnoty, slabost v žaludku

kolem 11 hodin a v noci. Bude toužit po slaném, studeném jídle a pití. Averze k

sladké, maso, vařené mléko. Často je neodolatelné nutkání pít nachlazení

vodu, kterou po nějaké době zvrací. Tendence ke krvácení, pocity

lokální pálení. Je jí horší z chladu, ruce za studena spouští za soumraku

tma, během bouřky. Je jí lépe z tepla, ze spánku, když jí. Je kňouravá až do svého období,

které dorazí předem; těžký a příliš dlouhý menstruační tok, krev

jasně červená. Bude trpět stahujícími se bolestmi zad (bolest se zhoršuje

večer), od bolesti hlavy, bušení srdce, pocitu ledového chladu rukou a nohou. Sexy

buzení. Někdy je menstruace nahrazena krvácením z nosu nebo hemoptýzou.

Stížnosti na silnou bolest ve vaječnících se šíří do vnitřních stehen.

Platina (platina)
Jedná se o hubenou, koketní ženu, arogantní a pohrdavou, která má o sobě příliš mnoho.

vysoký názor. Cítí, že její tělo je příliš velké a tělo ostatních je menší. Ona

podrážděný, ve špatné náladě a rozmrzelý nad maličkostmi. Strach ze smrti.
Psychické příznaky mizí s výskytem fyzických. Pocit zúžení, propojenost,

svěrák. Neuralgie se postupně zvyšuje a snižuje s pocitem necitlivosti. Lék

krvácející.
Zhoršil se v klidu, večer a v noci, z útěchy. Lepší, pohyb.

procházky na čerstvém vzduchu.
Silné sexuální vzrušení se zvýšenou citlivostí genitálií.

Cykly jsou krátké s bohatým, prodlouženým průtokem, krev s hlenem, černé, špatné

páchnoucí, sražený; pocit tlačení. Tyto ženy si vždy myslí, že menstruace je téměř o

začne.
Menstruační období někdy trvají dva týdny nebo mohou zcela chybět.

Bolesti, jako během porodu, se objevují a mizí, jako jsou kontrakce, tetanie. Tyto bolesti zmizí,

když je doba platnosti normalizována.

Pulsatilla (Pulsatilla)
Mladá, něžná blondýnka snadno přejde od smíchu k slzám, která potřebuje komunikaci a

rád se utěšuje. Tato žena, extrovertní ve své potřebě pohodlí, se snadno kazí

nálada lidí kolem nich s jejich neustálými stížnostmi a slzami. Žárlí, nedůvěřuje,

podrážděný, rozmarný, rozporuplný, nespokojený, hysterický, spěchal

atd.
Velmi široká škála příznaků. Stagnace krve v žilách s fialovou barvou

látky. Catarrh sliznice se žlutozeleným výtokem, který nezpůsobuje

podráždění. Uklidňující bolest hlavy při stlačení hlavy. Častý výtok z nosu s ucpaným nosem

nos večer a z nosu ráno. Touží po čerstvém jídle, zmrzlině a

averze na tuky, vepřové maso, mléko. Během horečnatého stavu není žízeň..

Je chladno, ale nemůže tolerovat teplo, teplé místnosti. Je jí horší ve vlhku, večer, v

soumrak, v klidu, před a po menstruaci, z mastnoty. Lepší z čerstvého vzduchu,

zpomalený pohyb.
Obtížná puberta bez nebo nepravidelná menstruace. Od úplného začátku

menstruace bolestivá. Hypomenorea, menstruace každé 2-3 měsíce, není hojná, není

dlouhotrvající se silnou, tmavou, sraženou krví. Krvácení je horší během dne. Křečovitý

dysmenorea vyzařující do ledvin a stehen. Menstruační kolika nutící pacienta

ohyb, neustálá bolest v děloze a genitáliích. Během menstruace znovu

objevují se krvácení z nosu, průjem a tok mléka do prsou. Bohatá, nažloutlá leucorrhoea, ne

způsobující velké podráždění před a po menstruaci, horší vleže. Menstruace

přestaň, pokud si promočila nohy od smutku, zděšení, od nachlazení, když se vdá a

opouští rodičovský domov.

Sépie
Jedná se o hubenou, smutnou a tichou ženu, která ztratila příležitost milovat a

srdce. Znechucen kontaktem, zároveň se bojí osamělosti a je

neustále v úzkostném stavu. Je jí všechno lhostejné, od té doby tiše pláče, když je sama

nesnáší útěchu, která ji otravuje a znervózňuje. Povolání a zábava ji vylepšují

Stát. Není příliš sexuálně nakloněn. Tento stav se často objevuje po

těhotenství, krmení nebo jako odpověď na příliš temperament manžela.
Má pocit prázdnoty v žaludku, žluté skvrny na těle a hlavně na tváři. Ona

stěžuje si na návaly horka potem a slabostí, pocit tíže v podbřišku, který

uklidňuje se, když sedíte se zkříženýma nohama. Myslí si, že má mokré punčochy,

ruce a nohy jsou střídavě horké a studené. Všechny bolesti se sbíhají v zádech

pocit tlaku zdola, z lumbosakrální oblasti, což je velmi bolestivé.

Poruchy jater a krevního oběhu.
Je na tom horší z chladu, vlhka, ráno po probuzení, v klidu, na nohou, před a během

menstruace. Je jí lépe pod širým nebem, od energického cvičení a rychlá

pohyb, během normálního spánku. Cykly jsou obvykle dlouhé, nejsou hojné a krátké

menstruace. Ale nejčastěji je menstruace nepravidelná, doprovázená pocitem

těžkost v podbřišku, krev je černá a teče hlavně ráno. Před menstruací bude

stěžovat si na žlutou leucorrhoea, nevolnost a svědění. Během jejích období

melancholie, bolesti hlavy, bolesti zubů, zácpa, bolesti končetin a dolní části zad. Velmi silný

dysmenorea u dívek slabé postavy se světle žlutou pletí.

Silicea (Silicea)
Žena je plachá, měkká, ne příliš sebevědomá a snadno zoufalá. Ona

často zažívá pocit slabosti, bezmoci, strachu. Myslí s obtížemi, ztratí se. Snadný

podrážděný, velmi citlivý, sebou při nejmenším hluku trhne, tvrdohlavě, snadno

pláče a nemůže unést, když je utěšena, je vydána na milost a nemilost vytrvalé myšlence, která jí byla řečena

posměšky.
Je vždy chladná, chybí jí teplo života, je velmi citlivá na chlad, ale

její hlava a nohy se silně potí. Nohy jsou studené a pokryté páchnoucím potem,

dráždivý. Tendence k hnisání se každá rána špatně hojí. Hlava

bolest, která stoupá od zadní části hlavy po temeno, čelo a nadočnicovou oblast; zlepšení, pokud

zabalte hlavu do tepla. Zácpa s jarními stoličkami. Nehty jsou deformované a zakryté

bílé skvrny. Má špatnou chuť k jídlu, má ráda studené jídlo; averze k masu, k horkému

jídlo, tuk a mléko. Velká žízeň. Horší je z chladu v jakékoli formě, z nadměrného tepla.

nebo zima, v zimě, od alkoholu, během menstruace a za úplňku. V létě je lepší z tepla.

Síra (síra)
Rozrušená žena, která nesedí na místě. Je optimistická, veselá, expanzivní

v dobré náladě, veselá, sobecká, může mít extrémně špatnou náladu

podrážděný, ale brzy lituje svého chování, reaguje silně a rychle

uklidňuje se Změna nálady. Chce něco udělat, ale je líná. Někdy

někdy depresivní a smutný, tento stav se zhoršuje zmizením vyrážky.
Má klasicky špinavý, ležérní vzhled. Důsledky zmizení vyrážky. Bude

stěžovat si na pocit pálení, poruchu termoregulace při hledání čerstvého vzduchu. Často je unavená,

brzy ráno se probudí s průjmem a nutí ji urgentně vstát. Může trpět chronickým onemocněním,

periodická a střídavá onemocnění. Neklidný spánek s touhou otevřít nohy. Chuť

pestrá s chutí na sladkosti, alkohol, stimulanty Averze k

mléko, maso. Je horší z tepla, teplé postele, změn počasí, v klidu, z postavení

nohy, před a během menstruace, z vody a mytí.
Menstruace nepravidelná, často opožděná, nevýrazná a krátká,

menstruační krev bledá, štiplavá, kyselý zápach, někdy černá se sraženinami. Někdy

přijďte brzy a hojně. Jsou doprovázeny podrážděností, úzkostí.,

slabost, zimnice, bolesti hlavy a bolesti zad. Někdy jim předchází bolest hlavy.

bolest, někdy mohou náhle přestat. Mohou být nahrazeny spálením, bolavou leucorrhoea..

Tuberculinum (Tuberculinum)
Žena je nervózní, astenická, ale rozrušená, podrážděná, nemocná, nešťastná

všichni, vždy připraveni projevit hněv, úzkost, zvláště večer. To je žena, která ne

bude schopen chránit se před mentálním nebo fyzickým útokem. Má konflikty

potřeby nezávislosti a bezpečnosti, nadšení a popření. Považuje se za ošklivou

a je pro ni obtížné přijmout její bezpohlavní tělo. Potřebuje změnu, cestování. Bojí se psů.
Snadno prochladne, rychle se unaví, zhubne, i přes dobrou chuť k jídlu. Příznaky jsou všechny

různorodá, bude trpět měnícími se, putujícími bolestmi. Potí se z

sebemenší úsilí, její ruce jsou mokré. V pět hodin ráno se probudila s průjmem a doprovázela ji

pocení a slabost. Navzdory dobrému se relapsuje

vybrané léky. Touha po studeném mléce, sladkostech, tuku, sádle. Averze k

maso.
Je na tom horší z vlhkého chladu a změn počasí, z toho nejmenšího cvičení,

stojící na nohou. Cítí se lépe z čerstvého vzduchu, z pokračujícího pohybu.
Cykly jsou krátké, menstruace jsou těžké a mají dlouhou životnost. Bude trpět dysmenoreou,

úměrná stupni menstruačního toku. Nejprve mladé dívky

menstruace, je suchý a bolestivý kašel. Zvětšení prsou před a během

Jiné léky

Aconitum (Aconitum)
Je to plnokrevná žena, citlivá na účinky zděšení, suchého chladu. Všechny její

poruchy začínají náhle a jsou doprovázeny stavem úzkosti, vzrušení, strachu ze smrti.

Trpí nesnesitelnou bolestí.
Menses extrémně bohatý, velmi dlouhý, někdy nahrazený krvácením z nosu.

Menstruační kolika nutí pacienta ohnout se na polovinu. Menstruaci doprovází

příliv a odliv, úzkost. Po menstruaci se objeví lepkavá žlutá leucorrhoea s krví. Náhlý

amenorea po strachu, hněvu, vzrušení nebo po vystavení suchému chladu.

Belladonna (Belladonna)
Mentální pracovník se cítí dobře, robustně, když je nemocný,

charakterizovaná hlubokou depresí. Nástup nemoci je náhlý a násilný. Hyperestézie

motoricky senzorické. Náchylný k městnavému zánětu s bolestí, teplem, pulzováním a suchem

sliznice.
Menstruace předčasná, bohatá, jasně červená, lesklá a horká.,

páchne špatně a sraženiny. Krev teče proudem. Spasmodická dysmenorea, která

opakuje se pokaždé, bolesti se náhle objeví a zmizí a zesílí se

dotek a pohyb.

Má pocit těžkosti v dolní části břicha a bolesti v pravém vaječníku. Děloha je zvětšena a

plnokrevní během celého mezivládního období.

Borax (Borax)
Mladá žena s červeným a lesklým nosem, snadno vyděšená, trhající se od náhlého hluku,

strach z hromu. Úzkost pokaždé, když musíte jít dolů. Trend směrem k zádi.
Cykly jsou krátké s těžkým menstruací; křečové bolesti vyzařující do břicha a

křížová kost. Nevolnost a zvracení ráno během menstruace. Ate bílé, bílkovinné, bohaté

před menstruací s pocitem horké vody stékající po nohou.
Membranózní dysmenorea. Silná bolest způsobená fyzickou prací před a během

menstruace. Krev začíná pomalu proudit a silná bolest pokračuje až do východu

Brom (Brom)
Blondýnka se světlýma očima připomínající Pulsatillu. Ochorie z přehřátí. Ona

strach z tepla a citlivý na průvan. Tvář je hyperemická se smutným výrazem.

Večer se úzkost zesiluje. Otoky a zatuhnutí žláz. Je na tom lépe

pobřeží, v moři. Tropismus do hrtanu a průdušnice.
Cykly jsou krátké a těžké. Bolest před a během menstruace. Membranózní

dysmenorea, křečovitá bolest, která nutí pacienta dvakrát se ohýbat, což usnadňuje

Stát. Levostranná migréna doprovází menstruaci, zesiluje se ohýbáním a

při pití mléka.

Bryonia
Žena je poměrně hubená, silně stavěná, vzrušená, připomínající Nux vomica. Ona

bolestivé podrážděné, bliká na maličkostech, nejčastější test

nutí ji ztrácet klid. Hněv zhoršuje všechny její příznaky a způsobuje další. Ona

snadno pláče a neví, co chce. Trpí bodáním a střelbou,

zhoršený jakýmkoli pohybem, v noci, asi 3 hodiny ráno. Bolesti se uklidní v klidu a

silné mačkání. Horší je jí horko v jakékoli formě. Menstruace začíná dříve

termín, velmi hojný se zvýšeným pohybem a doprovázený nesnesitelnou bolestí v

nohy. Prsní žlázy jsou během menstruace horké, tvrdé a bolestivé. Stížnosti na

pocit přetížení v pánevní oblasti s velkou citlivostí na dotek před každým

menstruace. Během menstruace se tato bolest šíří do celého břicha..

Nepravidelná menstruace s gastritidou. Tmavě červený výboj mezi obdobími.

Menstruace mizí vztekem a extrémním přehřátím. Menstruace

zastavit a jsou nahrazeny krvácením z nosu, hemoptýzou, krvácejícími hemoroidy

s bolestí hlavy.

Cactus grandiflorus (Cactus grandiflorus)
Plnokrevná žena, náchylná k místnímu přetížení. Je melancholická, smutná.

Špatná nálada, chce být sám. Je jí horší z útěchy. Večer úzkost. Mačkání,

svěrák v různých částech těla. Tropismus pro kardiovaskulární systém.
Menstruace předčasná, ne příliš bohatá, s černou krví..

Křečové bolesti ve vaječnících a děloze. Před menstruací se cítí

křečovité bolesti, jako by děloha byla držena pohromadě opaskem; děloha se plní krevními sraženinami a

smlouvy o vyloučení této krve. Tato bolest je tak intenzivní, že nutí pacienta křičet a

plakat. Menstruační krvácení se zastaví vleže. Silný

bušení srdce před menstruací Vaginismus.

Castoreum (Castoreum)
Žena vyčerpaná nemocí neustále zívá, podrážděná, smutná. Sklon k

hysterie. Neklidný spánek se strašnými sny.
Menses bohatý, kapající a doprovázený tenesmusem. Dysmenorea s

spastické a křečové bolesti vznikající ve středu stehna a vyzařující do

pohlavní orgány; je snazší při naklánění dopředu. Sexuální vzrušení dříve

menstruace. Po menstruaci dochází k slabosti, bledosti, pocení.

Caulophyllum (Kaulefillum)
Citlivý na chlad, chladný, trpící epigastrickými bolestmi, žaludečními křečemi.

Putování a držení bolesti v malých kloubech.
Menstruace nepravidelná s malým množstvím velmi světlé krve. Předchází jim

lumbosakrální bolest; pocit bolesti, necitlivost nohou. Během menstruace

objevuje se nervozita, neklid, špatný dech, nevolnost, zvracení, vnitřní třes,

bolest v malých kloubech. Dysmenorea s bolestí vyzařujícími do jiných částí těla: v moči

močový měchýř, v žaludku, v oblasti rozkroku. Vyšetření odhalilo extrémně napnutý krk

děloha a retroverze dělohy.

Chamomilla (Hamomilla)
Přecitlivělá žena, netolerující bolest, rozrušená, netrpělivá,

popudlivý, podrážděný, nespokojený, pomstychtivý. Je neustále uvnitř

hnutí. Je chladná a chce teplo, ale ne pro úlevu od místní bolesti. Zhoršuje se

výbuch hněvu způsobený problémy a lépe mechanickými vibracemi. Zneužívá kávu a

často bere léky ke spánku nebo uklidnění.
Má bohatou menstruaci, přichází brzy, krev je tmavá, sražená, nemocná

vonící. Jsou doprovázeny těžkou kolikou a extrémním vzrušením..

Membranózní dysmenorea, s trhacími bolestmi v nohou, s bolestmi v zádech, vyzařujícími.

dopředu a doprovázené mdlobami, studenými nohama a rukama a velkou žízní. V průběhu

menstruace, bolí prsa, bolestivé bradavky, průjem s kolikou, suchý kašel.

Bolest z tvrdé práce před a během menstruace.

Cocculus (Cocculus)
Rozmarná, roztržitá žena, pro kterou čas plyne příliš rychle, pomalu

odpovídá na otázky a obtížně jim rozumí. Má neodolatelnou zálibu ve zpěvu.

Je velmi slabý s pocitem necitlivosti, necitlivosti, prázdnoty v hlavě, pod

lžíce. Nevolnost a závratě doprovázejí většinu jejích onemocnění. Je chladná,

stav se zhoršuje vzrušením, hlukem, kávou, tabákem, dlouhodobým nedostatkem spánku. Je nemocná

v dopravě.
Cykly jsou krátké a menstruace je příliš častá, každé dva týdny. Jsou hojné, temné

se sraženinami, nadýmáním a řeznými bolestmi. Způsobují křeče v břiše, když

každý krok nebo povzdech. Během menstruace je tak unavená, že sotva dokáže

mluvit a stát na nohou. Pokaždé, když menstruuje, má bolesti hlavy. Dysmenorea,

doprovázené hemoroidy. Menstruace může být stále více a více světla

a dokonce zmizí. Hnisavý výtok místo nebo mezi menstruacemi. Konstantní leucorrhoea.

Colocynthis (Colocyntis)
Tato žena je podrážděná, podezřelá, často rozrušená. Obvykle je temná,

ve špatné náladě. Snadno se rozzlobí, způsobí více frustrace, zvrací,

průjem, přerušení menstruace. Tyto záchvaty hněvu se objevily náhle. Často je to žena,

přemožen problémy, přepracován záležitostmi, rozhořčením. Má bolesti

silný, křečovitý, křečovitý, přerušovaný, s velkým rozruchem, silou

nemocný křik. Bude hledat polohu, ve které se ulevuje od bolesti, uklidní se

ohnutá poloha, úleva od silného a prudkého stlačení, od tepla.
Menstruace časná, velmi častá, předcházela jí bolest

pupek, před každou menstruací, jsou akutní záchvaty bolesti břicha s

nevolnost a zvracení, tyto bolesti ustanou, jakmile začne menstruace. V průběhu

Má potíže s dýcháním. Menstruace přestane žalu a bude nahrazen

kolika s úzkostí a vzrušením. Leucorrhoea žlutá, silná mezi obdobími.,

Folliculinum (Folliculinum)
Nervové příznaky, které tvoří hyperfolikulinový syndrom, jsou popsány tímto termínem

„Předmenstruační nervové napětí.“ Podrážděnost naleznete zde,

slzavost, neklid, úzkost a dokonce deprese. Tyto příznaky jsou obzvláště časté u

premenopauzální období.
Předmenstruační městnavé překrvení mléčných žláz, městnavá mastitida, když

který snižuje menstruační tok, Uprostřed cyklu se může objevit cysta nebo

adenofibrom. V každém menstruačním období pravidelně získává jednu nebo dvě

kilogram, otok se objeví na hrudi, v břiše, na nohou. Na druhou stranu ona

trpí premenstruační bolestí (bolesti hlavy, neuralgie, migréna, bolesti břicha,

močový měchýř) a zánět kůže.

Gelsemium (Gelsemium)
Je to slabá žena, která trpí celkovou únavou a třese se; když se o to pokusí

cokoli, začne se třást. Je plachá, citlivá, vzrušující, plachá.

Většina jejích poruch se vyskytuje v důsledku náhlého podráždění nebo silného

neklid. Chce být sama a být v pohodě. Průjem v důsledku vzrušení, strachu. Mít

její spánek je neklidný, velmi obtížně usíná. Z mokrého počasí se zhoršuje,

horké slunce, vzrušení, tabák a její stav se zlepšuje na čerstvém vzduchu, z pohybu,

ze stimulantů a po hojném močení.
Cykly jsou dlouhé se světelnými obdobími, často doprovázené silnou bolestí,

jako od fyzické práce, v děloze a vyzařující do zad a stehen. Dysmenorea,

doprovázené bolestmi hlavy, návalem krve do hlavy, pocit slabosti pod

lžíce, pocit těžkosti v dolní části břicha. Afonie během menstruace.

Helonias diodica (Geloniasova dioda)
Jedná se o depresivní, podrážděnou ženu, která nemůže vydržet sebemenší rozpor nebo

Pokyny. Chce být sama, je pro ni nepříjemné mluvit s lidmi. Je nadržená a chce

něco udělat, ale rychle se vyčerpá. Trpí nespavostí, akutními bolestmi

záda, záškuby a bolestivost v lumbosakrální páteři,

komprese hrudníku. Je lepší ze zábavy, aktivit a horší, když přemýšlí o své nemoci..
Menses bohatý, velmi častý, oslabující, z atony dělohy a ztráty krve.,

který se zvyšuje s sebemenším pohybem; tmavá krev sražená, páchnoucí.

Dysmenorea s ostrými řeznými bolestmi zezadu do dělohy, bolestivost v oblasti.

vaječníky s oteklými mléčnými žlázami a bolestivými bradavkami.
Během menstruace - únava, slabost, vyčerpanost. Řekne, že se cítí ona

děloha. Svrbení vulvy, s leucorrhoea a sraženým mlékem, což způsobuje

podráždění, páchnoucí, doprovázené bolestí v lumbosakrální oblasti

Ignatia (Ignatia)
Žena s proměnlivou náladou, plačící a smějící se zároveň. Je melancholická,

ponurá, s výraznou tendencí plakat, chce být sama. Je pro ni horší, když

lituji, že je vzrušující, se zvýšenou citlivostí na hluk a pachy. Ona cítí

slabá, depresivní, vychrtlá, obvykle se cítí slabá na prázdný žaludek. Její

poruchy jsou paradoxní, rozporuplné, nestabilní. Často vzdychá, zívá,

ztrácí vědomí. Sklon k hysterii. Horší je z nepříjemného vzrušení, chladu, tabáku,

silný zápach. Je lepší z tepla, silného stlačení, ze zábavy. Nepravidelný

menstruace s dlouhými cykly nebo naopak s velmi krátkou (každé dva týdny).

Menses bohatý nebo nedostatečný, s černou krví a sraženinami a zápachem..

Dysmenorea, s bolestí od námahy, zmírněná tlakem, vleže a

ze změny polohy. Během menstruace, velké melancholické a křečové bolesti v žaludku a

břicho, teplo a tíha v hlavě, bolest v čele, oči jsou citlivé na světlo, zvoní

tinnitus, ztráta chuti k jídlu; je teplo a zima; úzkost, bušení srdce.

Kreosotum (Creosotum)
To je hubená, nemocně vypadající žena. Je tak podrážděná, že jí nic nemůže

uspokojit. Tendence deprese s úzkostí, touhou; snadno pláče, melancholický,

slabá paměť. Má korozivní, macerující a páchnoucí výtok, který způsobuje

pálení a silné svědění. Zhubne. Tendence ke krvácení. Pocit zvlnění během

celé tělo. Touha po alkoholu, masu. Je horší z nachlazení v jakékoli formě, v klidu, po

menstruace, lepší od tepla, pohybu.
Cykly jsou krátké s bohatým, prodlouženým výbojem, se světlou nebo sraženou krví,

urážlivé, dráždivé pro pokožku. Přerušovaný; přestaň, když ona

je v pohybu a pokračuje, když si lehne. Ztráta sluchu během

menstruace, bude si stěžovat na tinnitus, bolesti hlavy, křeče v břiše, průjem, zimnici,

pocení hrudníku a zad. Po menstruaci se objeví kyselé, dráždivé a žíravé

leucorrhoea zanechávající na prádle žluté skvrny. Děložní krvácení po pohlavním styku.

Lilium tigrinum (Lilium tigrinum)
Plnokrevná, tlustá žena, velmi nervózní, podrážděná, s bláznivými nápady a

náboženská melancholie během poruch dělohy. Nepříjemné, neschopné říci

laskavé slovo. Je brutální a nic ji nemůže obměkčit. Chce být sám na žvýkání

imaginární potíže. Nemůže zůstat sama, musí něco udělat,

dělá všechno narychlo a narychlo. K tomu se přidává silné vzrušení nebo stav

nymfomanie. Sklon k perverzním myšlenkám. Má pocit tíže v podbřišku, jako by

genitálie vypadnou, tento pocit zmizí, když jsou stlačeny vnější genitálie.

Pocit zúžení jako u svěráku v oblasti srdce, hůře v teplé místnosti, z útěchy.,

ve stavu ležet na pravé straně; lépe pod širým nebem, od chůze ve vzduchu a ležení

na levé straně.
Menstruace brzy, skromná, tmavá sražená krev, páchne jako zápach

lochia, pouze během dne. Dysmenorea s pocitem zúžení v zádech, zasahující do stehen a

natáhl se k ohanbí. Pocit tíhy s nutkáním na stolici. Menstruace

jsou doprovázeny hojným výbojem, který je lesklý, žlutý a dráždivý

Magnesia carbonica (Magnesia carbonica)
Hubená mladá žena s haggardským obličejem. Vždy je unavená, sebemenší se potí

snaha. Má špatnou náladu, je smutná, tichá, rozrušená. Denní ospalost a

nespavost v noci. Je citlivá na sebemenší hluk, na dotek, na chlad. Její tělo

má štiplavý kyselý zápach. Velká touha po mase, chlebu, averzi k ovoci. Zácpa s

velmi tvrdá stolice, která vyžaduje velké úsilí. V klidu je se změnou horší

teplota vzduchu před menstruací, z mléka, v noci každé tři týdny, v teplé posteli;

ke zlepšení dochází při jízdě venku a v horkém počasí.
Menzes zpožděný, ne hojný, s tmavou krví. Výboj je silnější, když oh

vleže, doprovázené tažením, uklidňující při stlačení na břicho a

naklonil. Vypouštění se zastaví odpoledne. Před menstruací bude

stěžovat si na rýmu, ucpaný nos, bolest v krku, bolest jako při fyzické námaze,

kolika, bolesti zad, únava.

Magnesia muriatica (Magnesia muriatica)
Nervózní, vzrušená žena nemůže sedět na místě; pokud zůstane sama, ona

pokrývá úzkost. Úzkost je nejvýraznějším rysem tohoto léku; to vyvstává

obzvláště často v noci, když jde do postele, a ještě horší, když pacientka zavře oči;

ona je tak neklidná, rozrušená a netrpělivá, že odhodí přikrývku,

cítí potřebu hluboce dýchat nebo něco dělat. Sklon k hysterii. to

žena, která měla v minulosti dlouhodobé problémy s dělohou nebo orgány

trávení. Játra se zvětšují tlakovými bolestmi v pravém hypochondriu. Zácpa s těžkou,

suché, drobivé stolice. Nesnáší mléko. Horší je jí v teplé místnosti, od soli

(jídlo, plavání, mořský břeh) ležící na pravé straně; vylepšení přichází čerstvé

vzduch, ze silného tlaku.
Cyklus je krátký a pokaždé, když menstruuje, je neklidná a rozrušená. Krev je tmavá, s

sraženiny, silná menstruace, doprovázená silnými bolestmi, což je zvláště

cítil se při chůzi vzadu a v sedech v bocích. Má dělohu

krvácení s bolestí zad, které je zmírněno silným tlakem nebo ležením

pevně nebo těžce opřený o opěradlo židle. Krvácení se zhoršuje při ležení a vevnitř

Murex purpurea (Murex purpurea)
Obvykle depresivní, zejména s přístupem menstruace, je náchylný k nevyslovitelnosti

melancholie a časté mdloby před menstruací. Je unavená, vyčerpaná, neochotná

mluvit. Má silné sexuální vzrušení, které se sebemenší zvyšuje

dotýkat se vnějších genitálií. Pocit prázdnoty v žaludku. Zhoršená z

napětí, ve stoje, po chůzi. Slabost ve všech kloubech ztěžuje chůzi a postavení.

Těžká deprese, zoufalství, bolesti hlavy, bolestivá prsa před menstruací.
Nepravidelná menstruace, obvykle před datem splatnosti; jsou hojné a velké

sraženiny. Bude mít silné bolesti břicha, jako by tlačila na bolavé místo. Dysmenorea s

příznak prolapsu dělohy; bolest a slabost zad; pocit těžkosti a prolaps orgánů

malá pánev, lépe sedí se zkříženýma nohama; ostré bolesti vyzařující do mléka

žlázy; nudné bolesti v nohou, ztěžující chůzi a dokonce znemožňující;

bolestivý pocit vaší dělohy; děložní krvácení během a po stolici

vaginální vyšetření. Leucorrhoea silná, nazelenalá, proložená duševními příznaky..

Phytolacca decandra (Phytolacca decandra)
Žena, která často trpí revmatismem, ale středobodem všech poruch je

mléčné žlázy. Odráží se na nich sebemenší obtěžování; poté, co zažil strach, stres

stávají se bolestivými a puchýři. Cítí v sobě bolest a slabost

celého těla, tento pocit je umocněn sebemenším pohybem, i když cítí potřebu

hýbat se. Pocit bolesti v celém těle, bolestivost, neklid,

vyčerpanost, to jsou hlavní příznaky tohoto léku..
Menses bohatý a předčasný, tmavá nebo černá krev s mnoha

sraženiny; prsa bolestivá, zvětšená, tvrdá až do menstruace.

Membranózní dysmenorea. Dysmenorea, doprovázená vředem nebo erozí děložního čípku.

Sabina (Sabina)
Hysterická žena, podrážděná, nakloněná stížnostem. Nesnáší hudbu

rozpláče ji, nervózní, zvláštní pocit v kostech. Tento stav se zhoršuje od

teplý vzduch z tepla (postel, pokoj, oblečení) a zmírněný čerstvým vzduchem,

chlad. Chce citron, limonádu.
Menses bohatý, příliš brzy a trvající příliš dlouho; částečně tekutá krev,

červené, lesklé a částečně zvlněné s nepříjemným zápachem. Někdy výtok není

přestat až do příští menstruace. Dysmenorea s bolestí shora

dolů, kolika, jako při porodu, se silnými bolestmi namířenými zezadu dopředu, od křížové kosti k

pubis nebo děloha a stehna. Během menstruace se výtok může snížit a zastavit.,

ale existují ostré bolesti, které trvají, dokud se neobjeví sraženina, a pak

výtok je obnoven (jasná krev). Metroragie s paroxysmy bolesti kloubů.

Hlavní lék na potrat. Menstruace doprovázená sexuálním vzrušením.

Secale cornutum (Sekale cornutum)
Často hubená žena se suchou, vrásčitou pokožkou, necitlivostí nebo pocitem

"Husí kůže". Pociťuje na celém těle pocit chladu, a přesto to nedokáže

kryje se, protože horko ji zhoršuje. Přesto cítí pocit pálení

objektivní pocit chladu. Tato žena je v depresi, neklidná, bojí se smrti.

Má touhu se utopit. Oči v kruzích, intenzivní žízeň, hladový hlad. Svalnatý

záškuby začínající na obličeji a šířící se po celém těle.
Menstruace nepravidelná, bohatá, velmi dlouhá; krev je tmavá, tekutá,

téměř bez sraženin, páchnoucích. Menstruace s naléhavými bolestmi, jako by

fyzická práce, v břiše, zácpa, tlak v zadní části hlavy, studené nohy,

studený pot, velká slabost a slabý puls. Kontinuální vypouštění kapalné krve

pokračuje až do další menstruace. Potratový lék.

Staphysagria (Staphysagria)
Jedná se o depresivní ženu, náchylnou k slzám, vzrušenou, snadno podrážděnou, ale jen zřídka

vybuchující hněvem. Je dotěrná, snadno rozčilená, uražená, ale zdrženlivá

a toto potlačené rozhořčení ji uvrhlo do skutečného zhroucení! Je pomstychtivá a

nezapomíná na urážky. Zlehčí se bolestivým dotykem, zhoršuje se

místa. Ječmen na oku, chronické onemocnění meibomských žláz (chalazion); bolest zubů,

vznikající ihned po jídle nebo nachlazení. Cystitida novomanželů.
Menses nepravidelný, často zpožděný, bohatý, zpočátku bledý

krev, pak výtok ztmavne, objeví se sraženiny. Často trpí

spastická bolest v děloze. Velmi ostrá bolest ve vaječnících, zvláště při dotyku;

bolesti jsou směrovány do oblasti stehen a podél nich. Bolest zubů během menstruace. Nedostatek

menstruace v důsledku smutku a těžké nevolnosti. Silný sexuální

agitovanost s posedlostí. Pohlavní orgány jsou extrémně citlivé na dotek.

Trillium kyvadlo (Trillium kyvadlo)
Tento léčivý přípravek má silnou hemoragickou tendenci. Tato žena je slabá, vychrtlá, s

bledý obličej se žlutými skvrnami na nose. Cítí, že má ovázaná prsa. Krvácející

po extrakci zubu. Je jí hůře, když sedí nebo stojí vzpřímeně, z pohybu; lepší při chůzi

vzduch.
Menstruace častá, někdy každé dva týdny, bohatá, jasně červená, tekoucí krev

proud, krvácení se zvyšuje s sebemenším pohybem. Nadměrná ztráta krve,

doprovázené ztrátou vědomí, bledostí, studenými rukama a nohama. Menstruace

se mohou objevit po přepracování, cestování. Krvácení s pocitem jako stehna

a zadní část se chystá rozdělit. Stav se zlepšuje, pokud pacient pevně obvazuje pánev. V

během menopauzy silné krvácení se závratěmi, vyčerpáním, oslabením zraku,

bušení srdce, bolestivé stlačení pod lžící.

Veratrum album (Veratrum album)
Plachý, ustráchaný, velmi náchylný ke strachu; je charakterizována úzkostlivým vzrušením s

sténá a pláče. Nutnost bezdůvodně si stěžovat. Klamná tendence v náboženství

šílenství, slzy proložené melancholickým stavem, upadá do stavu šílenství s

touha stříhat, roztrhávat oblečení, vyslovovat obscénní, smyslné,

náboženská nebo milující řeč; tyto záchvaty šílenství jsou často výsledkem

menstruační nepravidelnosti nebo po porodu. Pokoření, ledový pocit

charakteristické jsou nachlazení se studeným potem, zvracení, průjem, křeče, křeče

tento lék.
Před menstruací trpí bolestmi hlavy, závratěmi, krvácením z nosu,

noční pocení. Menstruace dlouho před termínem, také příliš bohatá

vyčerpávající a těžký. Dysmenorea s obecným nachlazením, průjmem, zvracením. Ona

vychrtlý do té míry, že není schopen obstát. Během svého období může

stěžujte si na ranní bolesti hlavy, nevolnost, zvonění v uších, žízeň, bolesti nohou a paží.

Mladé dívky, které roky trpí těžkou menstruací. Před nimi spadnou

stav melancholie a dokonce zoufalství, nikdy se neusmívají, všechno se jim zdá smutné a

ponurý; vyvinou šílenství.

Viburnum opulus (Viburnum opulus)
Je to nervózní, podrážděná, hysterická žena, nemůže být klidná. Ona má

potřeba osamělosti, není schopná duševního úsilí, je večer horší, v teple

uvnitř, z pohybu, ležící na levé straně; lépe pod širým nebem, pod tlakem a

odpočinek.
Cykly jsou dlouhé s malým množstvím krve, menstruace je zpožděná, krátká,

sotva zbarvené, vydrží jen pár hodin. Výtok je silný, lehký a páchnoucí.

a sraženiny. Před nástupem menstruace si bude stěžovat na křeče v lýtkách, pocity

závažnost v dolní části břicha, v křížové kosti a pod ohanbí. Během svého období bude mít

nevolnost, křeče, agitovanost. Dysmenorea se zastavením menstruace

výtok na několik hodin, následovaný jeho obnovou ve formě sraženin.

Těžké křeče od dolní části zad k děloze, které se zhoršily sebemenším tlakem,

sahající až k ohanbí a k vnitřní straně stehna. Časté nutkání močit.

Xantoxylum (Xanthoxylum)
Žena je nervózní, jemná, vychrtlá, bojácná, trpí nespavostí. Ona může

dochází k zakalení vědomí a depresi. Má bolesti z bolesti v

zadní část hlavy, z brnění jako z úrazu elektrickým proudem a necitlivosti,

vznikající zejména na levé straně těla. Z vlhkosti se zhoršuje a bolest se zvyšuje

čtyři ráno; zlepšení nastává, když ležíte.
Menstruace časná, velmi bolestivá, bohatá; někdy přetrvávají a

velmi málo krve. Výtok je hustý, nejčastěji tmavé barvy. Dysmenorea s bolestí,

šířící se podél n. genitocruralis, bolesti hlavy, bolesti zad a nohou Bolest v

levý vaječník, probíhající podél stehna. Předchází nadočnicová bolest

každé menstruační období, s pocitem plnosti v hlavě, jako by bylo obvazováno.

Pocit bolestivých pokusů. Zastavení menstruace na několik měsíců s bolestmi v

Mnoho žen prochází ve svém životě obdobím menopauzy. Klimakterický věk se u všech žen liší. V souladu s tím k takovému období dochází u každého v jiném životním období.