Indikace a kontraindikace užívání přípravku Nise s menstruací

Určitě má každý spravedlivý sex svá vlastní tajemství, aby takovou bolest odstranil. Jedním z nich je užívání nesteroidních protizánětlivých léků. A to není překvapující, protože takové léky mohou eliminovat nejen nepohodlí v dolní části břicha, ale také další příznaky PMS..

Drogová akce

Menstruace není nejpříjemnějším obdobím v životě ženy. Někteří lidé velmi těžce překonávají silné bolesti břicha. Musíme se uchýlit k lékům nebo lidovým receptům. Z tablet je populární lék Nise, který doporučuje mnoho gynekologů.

Lék má komplexní účinek: snižuje bolest, snižuje horečku, zmírňuje zánět. Hlavní účinnou látkou přípravku Niza je nimesulid. Pomáhá zmírnit bolest na různých místech, včetně břicha. Nimesulid ovlivňuje počet bolestivých impulzů přenášených do mozku a snižuje je. To je způsobeno následujícími efekty:

 • jsou odstraněny zánětlivé procesy;
 • citlivost receptorů bolesti klesá;
 • tělesné tkáně jsou chráněny před zničením.

Doporučujeme vám přečíst si o nejúčinnějších pilulkách proti bolesti na menstruaci. Z článku se dozvíte o příčinách bolesti během menstruace, pilulkách proti bolesti, čípcích a injekcích, účinnosti hormonální léčby. A tady je více o tom, zda Ketanov pomůže s menstruací.

Masáž pro úlevu od bolesti

Vynikajícím lékem na zmírnění bolesti během menstruace je akupresura. Skládá se z přitlačení na bod umístěný na vnitřní straně nohy mezi kolenem a kotníkem. Musíte stisknout po dobu 1-2 minut, na levé noze a poté na pravé straně. Další možností je bod umístěný na vnitřní straně nohy, čtyři prsty od kotníku. Na ocasní kosti a ve středu zad jsou místa, která na deset vteřin také zmírňují bolest.

Můžete hladit a masírovat dolní část břicha a dolní část zad kruhovým pohybem ve směru hodinových ručiček. To zlepšuje průtok krve a snižuje bolest. Přiložení vyhřívací podložky, teplého suchého ručníku a láhve s horkou vodou na břicho snižuje intenzitu křečí.

Indikace pro použití "Nise"

Droga se používá v mnoha případech, protože může ovlivnit různé tělesné systémy. Lékaři nejčastěji doporučují používat jej k léčbě nemocí, jako jsou:

 • neuralgie;
 • zánětlivé procesy v vazech, šlachách, bursitidě;
 • bolesti zubů, hlavy, svalů;
 • otitis;
 • osteochondróza;
 • zánětlivé patologie pánevních orgánů;
 • všechny druhy artritidy.


Ischias
Menstruační bolest je také indikována mezi indikacemi k užívání drogy..

Nise se používá k symptomatické léčbě. Pomáhá pouze zmírnit bolest při různých patologických stavech. Tento lék neovlivňuje samotný průběh onemocnění..

Kontraindikace

Přestože Nise je velmi silný lék a rychle zmírňuje bolest, není vhodný pro každého. U žen je lék kontraindikován k užívání, včetně menstruace, pokud má takové zdravotní problémy jako:

 • nesnášenlivost ke složkám obsaženým v tabletách;
 • peptický vřed, gastritida v akutním stadiu;
 • poruchy srážení krve;
 • zánětlivé procesy v tenkém a tlustém střevě;
 • alergie na aspirin;
 • střevní infekce;
 • onemocnění jater a ledvin;
 • srdeční selhání ve stadiu dekompenzace;
 • hyperkalemie.

Přípravek "Nise" je také kontraindikován pro ty, kteří nedávno podstoupili operaci srdce. Lék se nedoporučuje užívat těhotným a kojícím ženám, stejně jako dětem do 12 let..

Existuje skupina onemocnění, u kterých je příjem přípravku "Nise" možný, ale pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem a v souladu se stanoveným dávkováním:

 • srdeční ischemie;
 • cukrovka;
 • periferní arteriální patologie.

Droga je používána s opatrností u lidí trpících špatnými návyky: kouření, pití alkoholu.

V tomto videu se podívejte na indikace a kontraindikace užívání drogy "Nise" ("Nimesulid", "Nimesil"):

Proč pít „Nise“ s menstruací

Tento nástroj má řadu funkcí, díky nimž je nejúčinnější pro menstruaci..

Lék se pije během menstruace z několika důvodů:Mechanismy působení léku "Nise"
Snižuje hladinu prostaglandinůBěhem menstruace se tato látka aktivně produkuje. Prostaglandiny pomáhají stahovat vnitřní svaly. Menstruační bolest je spojena právě se skutečností, že děloha začíná aktivně pracovat a odmítá starý epitel. Přípravek "Nise" je zaměřen na potlačení syntézy prostaglandinů.

Gynekologové proto často doporučují pacientům, aby se s tímto lékem vyrovnali s bolestí, protože přímo ovlivňuje jeho zdroj.

Snižuje hladinu histaminuOrganická sloučenina je zodpovědná za množství tekutiny v těle. Příliš mnoho z toho může během menstruace způsobit otok a bolestivost. Při nadbytku tekutiny často trpí hlava, objeví se migréna.

Přípravek "Nise" proto pomáhá eliminovat nejen charakteristickou bolest v břiše, ale také bojuje proti migréně

Zabraňuje nadměrné produkci volných radikálůLék má antioxidační účinek, zpomaluje oxidační procesy a odstraňuje toxické sloučeniny. To má pozitivní vliv na celkový stav ženy během menstruačního krvácení.
Interakce s glukokortikoidovými receptorySpolu s poklesem syntézy prostaglandinů má tato funkce silný protizánětlivý účinek. To platí zejména pro ženy, které mají v anamnéze gynekologické patologie..

Někdy se během menstruace zhoršují. „Nise“ vám umožňuje zmírnit silné bolesti a normálně přežít kritické dny

Pravidla a dávkování pilulek

Vzhledem k tomu, že droga je dostatečně silná, je důležité ji používat přísně podle pokynů. Měli byste se pokusit použít minimální dávku.

K úlevě od bolesti během menstruace stačí vypít jednu tabletu dvakrát denně. Nejlepší je to udělat okamžitě po jídle, což minimalizuje dráždivý účinek léku na stěny žaludku. Typicky je tableta rozpuštěna ve vodě za vzniku suspenze. Pak se užívá orálně s velkým množstvím tekutiny. Ale nemůžete rozpustit pilulku, prostě ji sundat.

Maximální denní dávka přípravku Nise je 200 mg. Jedna tableta obsahuje 100 mg účinné látky nimesulidu. Proto se ani při silné bolesti během menstruace nedoporučuje užívat více než 2 pilulky denně. Ale protože droga je silná, musí se s úkolem vyrovnat..

Někdy nastává menarche dostatečně brzy, ve věku 11 let. V tomto případě by úleva od bolesti pomocí drogy měla být mimořádně opatrná. Denní dávka se počítá v závislosti na tělesné hmotnosti: na každý kilogram připadá 5 miligramů drogy.

Lidé s chronickým selháním ledvin budou mít také různé RDA. Pokud zdravý člověk může vypít maximálně 2 tablety denně, měli by se ti, kteří trpí touto patologií, omezit na jednu.

Daria Shirochina (porodník-gynekolog)

Účinek léku nepřichází okamžitě, ale po chvíli. Bolest během menstruace obvykle zmizí 1,5 hodiny po užití pilulky. Proto se nebojte, pokud žaludek nepůjde hned, stačí počkat, než Nise začne pracovat..

Je důležité vědět!

Jak ukazuje praxe, v některých případech lze účinek užívání tablet Nise pozorovat nejdříve po 2 hodinách. V tomto ohledu mnoho pacientů spěchá a užívají další dávku léku. Lékaři nedoporučují. Nesteroidní protizánětlivé léky musí být užívány přísně podle pokynů, protože předávkování takovým lékem může mít vážné následky.

Každá žena čelí v kritických dnech bolesti, křečím a dalším nepříznivým příznakům. Farmaceutický trh nabízí velký výběr léků, které zmírňují stav během cyklu. Správné zmírnění bolesti je nejlepším řešením. Jedním z léků doporučovaných gynekology je Nise na měsíční krvácení..

Vedlejší efekty

Doporučuje se užívat drogu během menstruace pouze v prvních dnech krvácení. Pokud budete pít "Nise" po celou dobu menstruace, mohou se objevit nežádoucí účinky. Někdy se při zvýšení dávky objeví následující nežádoucí účinky:

 • vyrážky na kůži, které jsou doprovázeny svěděním;
 • zřídka se objevují závratě, bolesti hlavy;
 • otok;
 • průjem, zvracení, nevolnost;
 • méně často nadýmání, zácpa, exacerbace gastritidy;
 • akutní selhání ledvin;
 • zřídka dušnost;
 • zvýšený krevní tlak;
 • někdy mohou být potíže s dýcháním, exacerbace bronchiálního astmatu;
 • ze smyslů je možné zhoršení zraku.

Pokud budete dodržovat denní dávku léku během menstruace, nežádoucí účinky se neobjeví.

Svíčky od bolesti

Někdy pacient nechce užívat pilulky, v takovém případě jsou čípky vhodné na pomoc s dysmenoreou. Čípky mají místní účinek, snižují zánět. Díky svému krémovému složení jsou vstřikovány bez námahy.

Nejčastěji používané čípky:

 • Paracetamol - mají analgetický a antibakteriální účinek, terapeutický kurz - každé 4 hodiny, 2-3krát denně;
 • Cefekon N - odstraňuje zánět, bolestivý syndrom v kritických dnech. Zmírňuje bolesti hlavy.

Analogy "Nise" pro menstruaci

Pokud v domě žádný takový lék není, můžete jej nahradit jinými léky proti bolesti. Jako analoga léku na menstruaci se používají následující léky:

 • „Aktasulid“. Co nejblíže složení, protože lék je založen na stejné účinné látce - nimesulidu.

V souladu s tím poskytne požadovaný účinek: zmírní bolesti břicha, odstraní migrénu, zlepší pohodu během menstruace.

 • Diklofenak. Nástroj se liší svým složením. Hlavní účinnou látkou je diklofenak sodný. Lék má účinek podobný přípravku "Nise" - eliminuje bolest, snižuje horečku, bojuje proti zánětlivým procesům. Při užívání přípravku "Diclofenac" jsou však nežádoucí účinky pozorovány častěji..
 • Ketonal. Další silný lék, který může rychle zmírnit bolest během menstruace. Hlavní složkou je ketoprofen. Tento lék má výraznější účinek než Nise, ale je obtížné jej koupit v lékárně bez lékařského předpisu.

Doporučujeme přečíst si, proč žaludek bolí během menstruace. Z článku se dozvíte o příčinách bolesti během menstruace, metodách a prostředcích, které vám pomohou vyrovnat se s menstruační bolestí. A tady je více o tom, proč během menstruace bolí pravý žaludek.

Aby se eliminovala bolest během menstruačního krvácení, mnoho gynekologů doporučuje používat tablety Nise. Mají komplexní účinek a rychle zmírňují nepohodlí během menstruace. Lék je dostatečně silný, takže je třeba jej užívat s přísným dodržováním denního dávkování, aby se zabránilo vedlejším účinkům..

Speciální účel

Lék nelze použít ve spojení s různými léky. Musíte si dávat pozor na práci, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti. Aby se zabránilo bolesti, používají se analogy Nise, které nejsou nižší než jeho účinnost..

Lékové interakce a další stavy

Tablety se nedoporučují užívat s přípravky obsahujícími digoxin, fenytoin nebo lithium. Terapeutický účinek klesá pod obecným vlivem. Při použití hypoglykemických látek je nutné neustále sledovat hladinu cukru v krvi..

Pokud je předepsána antihypertenzní léčba, pacientův krevní tlak klesá. Tato interakce je nežádoucí. Užívání antikoagulancií se nedoporučuje kvůli vysokému riziku vnitřního krvácení. Totéž platí pro nesteroidní léky..

Na pozadí léčby Nise se objevují poruchy zraku, závratě, takže byste si neměli sednout za volant nebo pracovat s vybavením, které vyžaduje velké soustředění..

Náhražky a podobné léky

Ve dnech menstruačního cyklu je nejbolestivějším pocitem bolest břicha. Každá dívka má své vlastní způsoby, jak ji eliminovat. Lékaři často doporučují Nise bolesti během menstruace. Farmaceutický trh nabízí širokou škálu léků s podobným složením nebo působením..

Analogy:

 1. Nimesulid.
 2. Actasulid.
 3. Aponil.
 4. Tempalgin.
 5. Analgin.
 6. Mesulid.
 7. Nimulid.
 8. Sedalgin.
 9. Ketonal, Ketorol, Ketanov.
 10. Ne-shpa.
 11. Spazmalgon.
 12. Pentalgin.
 13. Drotaverin.
 14. Citramon.
 15. Diklofenak.
 16. Nimesil.
 17. Aspirin.

Pokud menstruace dívky začala velmi brzy - ve věku 10-11 let, budete muset hledat alternativu, protože léky s nimesulidem jsou kontraindikovány u dětí mladších 12 let.

Nimesulid, Aktasulid a Aponil jsou nejlevnější analogy Nise. Zahraniční produkce doporučila drogu na ruském trhu. Mesulid, Nimesil a Nimesulid se prodávají ve formě prášku smíchaného s vodou. Výsledné zavěšení poskytuje okamžitou akci. Dovážený lék Nimulid se vyrábí ve formě jednoduchých tablet a tobolek pro resorpci..

Hlavní složkou diklofenaku je diklofenak sodný. Tento léčivý přípravek má silné protizánětlivé, analgetické a antipyretické vlastnosti. Ketonal, Ketorol, Ketanov obsahují ketoprofen - účinné analgetikum. Analgetický účinek pro každou osobu je individuální. Některým pomáhá Ketanov a jiným Nise.

No-shpa, Drotaverin se stejným účinkem jsou považovány za účinné antispazmodické léky. 15 minut po užití první pilulky bolest ustoupí. Při menstruaci je předepsán Spazmalgon. Je to analgetikum při onemocněních močových cest a střevní kolice. Užívejte 1-2 tablety až třikrát denně. Existuje také řada kontraindikací a vedlejších účinků..

Tempalgin vyhovuje mnoha ženám. Nezpůsobuje alergie a dobře zvládá záchvaty bolesti. Jedná se o narkotický lék, ale je vhodné ho užívat se souhlasem lékaře při přísném dodržování dávkování. Hormonální antikoncepce také zmírňuje bolest. Jde o pravidelné užívání antikoncepčních pilulek.

Použití opravy Frauplast se stává populární. Německá droga snižuje bolest během menstruačního cyklu. Jeho působení je založeno na uvolňování tepla v důsledku interakce složek. V prvních dnech cyklu je bolest intenzivnější, takže je přichycena na samém začátku. Uvolněné teplo uvolňuje křeče cév a svalů. Žena se cítí pohodlně. Maximální teplota ohřevu je 60 stupňů. Existují kontraindikace. Nelze použít déle než 12 hodin.

Ke snížení teploty jsou účinné analogy založené na paracetamolu a ibuprofenu. Mají méně kontraindikací, takže je povoleno používat těhotným ženám, kojícím ženám a malým dětem..

Bolestní měsíční lékaři nazývají dysmenorea. Tento problém ovlivňuje mnoho spravedlivých pohlaví. Každá žena užívá léky proti bolesti alespoň jednou za měsíc, když se příznaky zhorší a narušují normální život. Velký výběr léků je prezentován v síti lékáren. Charakteristický rys spočívá v odlišném složení, výrobci a době působení. Nise se mezi spotřebiteli etablovala pozitivně. Tablety však mají kontraindikace a vedlejší účinky. Pít Nise s menstruací je možné, když je to nezbytně nutné, když bolest nepustí.

Nise ® (Nise)

Léčivá látka

Farmakologická skupina

 • Jiná nenarkotická analgetika, včetně nesteroidních a jiných protizánětlivých léků

Nosologická klasifikace (ICD-10)

 • L40.5 Artropatická psoriáza (M07.0 - M07.3 *, M09.0 *)
 • M06.9 Revmatoidní artritida NS
 • M07.3 Jiné psoriatické artropatie (L40.5 +)
 • M10.9 Dna, nespecifikováno
 • M13.9 Artritida NS
 • M19.9 Osteoartróza NS
 • M25.5 Bolesti kloubů
 • M42.9 Osteochondróza páteře NS
 • M45 Ankylozující spondylitida
 • M54.1 Radikulopatie
 • M54.3 Ischias
 • M54.4 Lumbago se ischiasem
 • M67.9 Porucha synovie a šlachy NS
 • M71.9 Bursopatie neurčená
 • M77.9 Enthesopatie blíže neurčená
 • M79.0 Revmatismus NS
 • M79.1 Myalgie
 • T14.3 Dislokace, podvrtnutí a poranění kapsulárně vazivového aparátu kloubu neurčené oblasti těla
 • T14.6 Poranění svalu a šlachy, neurčená oblast těla
 • T94 Následky poranění zahrnujících více oblastí těla a poranění neurčeného místa

Složení

Gel pro vnější použití1 g
účinná látka:
nimesulid10 mg
pomocné látky: N-methyl-2-pyrrolidon - 250 mg; propylenglykol - 100 mg; makrogol - 315,5 mg; isopropanol - 100 mg; čištěná voda - 200 mg; karbomer 940 - 20 mg; butylhydroxyanisol - 0,2 mg; thiomersal - 0,1 mg; dihydrogenfosforečnan draselný - 0,2 mg; příchuť (Narcissus 938) - 4 mg

Popis lékové formy

Gel: homogenní, průhledný, od světle žluté do žluté, bez cizích částic.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Nise ® gel je NSAID nové generace ze třídy sulfonamidů. Poskytuje lokální anestetikum a protizánětlivý účinek.

Nimesulid je selektivní kompetitivní reverzibilní inhibitor COX-2 (endoperoxid-PHN2- syntetáza). Snižuje koncentraci krátkodobého PGN2, substrát pro kininem stimulovanou syntézu PGE2, v ohnisku zánětu a ve vzestupných drahách bolestivých impulsů v míše.

Snížení koncentrace PGE2 (mediátor zánětu a bolesti) snižuje aktivaci prostanoidních receptorů typu EP, což se projevuje analgetickými a protizánětlivými účinky.

Při lokální aplikaci způsobuje oslabení nebo vymizení bolesti v místě aplikace gelu, vč. bolesti kloubů v klidu a během pohybu, snižují ranní ztuhlost a otoky kloubů. Podporuje větší rozsah pohybu.

Farmakokinetika

Při aplikaci gelu je koncentrace účinné látky v systémovém oběhu extrémně nízká. Cmax po jedné aplikaci je zaznamenáno do konce prvního dne, jeho hodnota je více než 300krát nižší než u orálních dávkových forem nimesulidu. Stopy hlavního metabolitu nimesulidu - 4-hydroxynimesulidu - nejsou v krvi detekovány.

Indikace léku Nise ®

lokální symptomatická léčba zánětlivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu (kloubní syndrom při exacerbaci dny, revmatoidní artritida, psoriatická artritida, ankylozující spondylitida, osteoartritida, osteochondróza s radikulárním syndromem, ischias, zánětlivé léze vazů, šlach, šlach, bursas);

svalové bolesti revmatického a nereumatického původu;

poúrazový zánět měkkých tkání a pohybového aparátu (poranění a prasknutí vazů, modřiny).

Kontraindikace

přecitlivělost na nimesulid a složky léčiva;

erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu (v akutním stadiu);

krvácení z gastrointestinálního traktu;

poškození epidermis a infekce kůže v oblasti aplikace;

těžké ledviny (Cl kreatinin v zažívacím traktu, zvýšená aktivita jaterních transamináz; bolesti hlavy, závratě; zadržování tekutin, hematurie; alergické reakce (anafylaktický šok, kožní vyrážka); trombocytopenie; leukopenie, anémie, agranulocytóza, prodloužená doba krvácení.

Interakce

Není vyloučena farmakokinetická interakce s léky, které soutěží o spojení s bílkovinami krevní plazmy.

Při současném užívání s digoxinem, fenytoinem, lithiovými přípravky, diuretiky, cyklosporinem, methotrexátem, jinými NSAID, antihypertenzivy a antidiabetiky je nutná opatrnost.

Pokud pacient tyto prostředky používá, měl by se před použitím gelu poradit s lékařem..

Způsob podání a dávkování

Navenek. Před aplikací gelu povrch pokožky omyjte a osušte.

Naneste sloupec gelu o délce asi 3 cm v rovnoměrné tenké vrstvě na oblast maximální bolesti, bez tření, 3-4krát denně.

Množství gelu a frekvence jeho aplikace (ne více než 4krát denně) se mohou lišit v závislosti na velikosti ošetřované oblasti a reakci pacienta.

Nepoužívejte gel déle než 10 dní bez konzultace s lékařem.

Předávkovat

Případy předávkování drogami nejsou popsány. Pokud se však na velké plochy pokožky nanese velké množství gelu (přes 50 g), mohou se objevit příznaky předávkování. Neexistuje žádné specifické antidotum k léku. Musíte navštívit lékaře.

speciální instrukce

Lék se doporučuje aplikovat pouze na neporušené oblasti pokožky, aby se zabránilo kontaktu s otevřenými ranami.

Zabraňte vniknutí gelu do očí a na jiné sliznice.

Nepoužívejte gel pod vzduchotěsnými obvazy.

Po nanesení gelu byste si měli umýt ruce mýdlem a vodou. Po použití gelu tubu pevně uzavřete.

Formulář vydání

Gel pro vnější použití, 1%. V tubě z laminovaného hliníku vybavené membránou pro kontrolu prvního otevření, 20 nebo 50 g. Každá tuba s návodem k použití je umístěna v kartonové krabici.

Výrobce

Dr. Reddy's Laboratories Ltd.. 7-1-27, Amirpet, Hyderabad - 500016, Andhra Pradesh, Indie.

Adresa výrobního místa: Site # 41, Nasigere Village, Kasaba Hobley, KIADB, Malur - 563130, Karnataka, Indie.

Reklamace spotřebitelů by měly být zasílány na adresu zastoupení společnosti Dr. Reddy's Laboratories Ltd.: 115035, Moskva, Ovchinnikovskaya nab., 20, str. 1.

Tel.: (495) 795-39-39, 783-29-01; fax: (495) 795-39-08.

Podmínky výdeje z lékáren

Podmínky skladování léčiva Nise ®

Držte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti Nise ®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Nise (Nimesil, Nimesulid) s bolestmi břicha

Nimesulid je moderní lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků, který má výrazný analgetický účinek. Na ruském trhu se droga vyrábí pod obchodními názvy Nise, Nimesil, Nimulid, Nemulex, Sulaidin a další..

Mechanismus účinku nimesulidu je způsoben blokádou enzymu cyklooxygenázy a hlavně jeho druhého typu, který je zodpovědný za syntézu prostaglandinů. Jedná se o biologicky aktivní látky, které zprostředkovávají a zvyšují zánětlivou odpověď, zvyšují tělesnou teplotu a podílejí se na řadě patologických procesů.

Díky této selektivitě lze nimesulid použít při bolestech břicha, protože ve srovnání s jinými léky ze skupiny NSAID působí na sliznici gastrointestinálního traktu v menší míře..

Charakteristickým rysem nimesulidu je jeho ochranný účinek proti tkáni chrupavky, díky čemuž je široce používán v ortopedické a revmatologické praxi..

 1. Nise (Nimesil, Nimesulid) s bolestmi břicha
 2. Indikace pro použití
 3. Nežádoucí účinky a kontraindikace
 4. Niseho analogy

Indikace pro použití

Podle pokynů k použití se Nise používá k bolesti způsobené osteoartikulární patologií (bursitida, tendonitida, artritida, artróza) a souvisejícími lézemi míšních nervů (s radikulitidou, osteochondrózou, meziobratlovou kýlou).

Teoreticky však lze přípravek Nise na bolesti břicha použít, protože snižuje produkci prozánětlivých sloučenin..

Nimesil a jeho analogy se nedoporučují pro těhotné ženy a pro kojení. V pediatrické praxi se lék používá od 12 let.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Léčba nimesulidem může být doprovázena řadou nežádoucích účinků, včetně:

 • Erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu;
 • Útoky na bronchiální obstrukci a bronchiální astma „aspirin“;
 • Polypóza nosu a vedlejších nosních dutin (při dlouhodobém užívání);
 • Sklon ke krvácení;

Z těchto důvodů je Nimesil a jeho analogy kontraindikovány u pacientů trpících hypokoagulačními stavy, užívajících antikoagulancia a antiagregační látky, pacientů s těžkou poruchou funkce jater a ledvin, bronchiálního astmatu a žaludečních vředů a duodenálních vředů..

Niseho analogy

Jak již bylo zmíněno výše, Nise, Nimesil a nimesulid lze použít při bolestech břicha, ale tyto léky nejsou léky první linie..

Protože ve většině případů je syndrom bolesti břicha způsoben patologií trávicího a urogenitálního systému, měla by se jako anestézie použít myotropická antispasmodika, která zahrnují drotaverin, papaverin, mebeverin, platifillin a další..

Pokud je však bolestivý syndrom způsoben poškozením páteře a míchy, pak se nimesulid stává tou nejlepší volbou..

Je třeba si uvědomit, že dlouhodobé užívání tohoto léku zvyšuje riziko odpovídajících vedlejších účinků, proto je třeba, pokud je to možné, použít externí látky (gely a masti) obsahující nimesulid nebo selektivní inhibitory COX-2 používané v revmatologické praxi (meloxikam, celecoxib a další).

Nise s bolestmi břicha

Nise je narkotikum patřící do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID)..

 • analgetický účinek;
 • antipyretický účinek;
 • protizánětlivý účinek.

Nise snižuje tělesnou teplotu, záněty, bolestivý syndrom různé intenzity, zarudnutí a otoky měkkých tkání. Kromě toho má lék výše uvedené účinky, bez ohledu na umístění a příčinu bolesti / zánětu. Lék má také antioxidační účinek a zpomaluje tvorbu toxinů.

Složení přípravku Nise

Léčivo se vyrábí ve formě tablet, suspenze a gelu pro místní použití.

Hlavní účinnou látkou všech lékových forem Nise je nimesulid. Perorální tablety obsahují 100 mg nimesulidu; Dispergovatelné tablety - 50 mg; Suspenze - 50 mg nimesulidu na 5 ml roztoku; Gel - 1% (10 mg nimesulidu v 1 g).

Obrázek 1 - Nise tablety při teplotě

Indikace pro použití

Nise dokáže zastavit bolest, snížit horečku a snížit zánět, ale lék neléčí nemoc, která takové reakce způsobila. To znamená, že Nise je symptomatický lék a k léčbě nemoci je nutné použít lék určený speciálně pro tento účel..

Nise se zobrazuje v následujících případech:

 • revmatoidní artritida;
 • dna a psoriatická artritida;
 • osteoartróza;
 • osteochondróza se syndromem bolesti;
 • tendinitida, myositida;
 • bolest různého původu a lokalizace;
 • horečky různého původu;
 • bolestivý syndrom s úrazy v pooperačním období, tromboflebitida, gynekologická onemocnění.
 • ústřel;
 • revmatoidní artritida;
 • tendovaginitida;
 • bursitida;
 • ischias;
 • poškození a zánět vazů a šlach;
 • myositida;
 • psoriatická artritida;
 • ankylozující spondylitida;
 • osteochondróza s přítomností radikulárního syndromu;
 • modřiny a zranění;

Obrázek 2 - Tablety jsou dobré na pohmoždění a zranění

 • myalgie (bolest svalů);
 • artralgie (bolest kloubů);
 • zvýšení tělesné teploty jakékoli geneze;
 • zánětlivý proces ORL orgánů a dýchacích cest při virových nebo bakteriálních infekcích.

Kontraindikace

Lék Nise je kontraindikován:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • dermatóza;
 • poškození kůže (pro Nise gel);
 • infekční a zánětlivý proces v oblasti aplikace gelu;
 • těhotenství a období kojení;
 • bronchiální astma v kombinaci s nosními polypy a nesnášenlivostí s aspirinem nebo jinými léky ze skupiny NSAID;
 • stupeň exacerbace erozivních a ulcerativních lézí trávicího traktu;
 • gastrointestinální nebo krvácení z jiného místa;
 • exacerbace zánětlivého onemocnění střev;

Obrázek 3 - Je kontraindikováno užívat Nise s alkoholem

 • hemofilie;
 • poruchy srážení krve;
 • srdeční selhání ve stadiu dekompenzace;
 • selhání jater nebo onemocnění jater v akutním stadiu;
 • poškození jater v minulosti, které vzniklo při užívání drog obsahujících nimesulid;
 • alkoholismus;
 • závislost;
 • selhání ledvin s clearance kreatininu nižší než 30 ml / min;
 • hyperkalemie;
 • první 2 - 3 měsíce po bypassu koronární arterie;
 • do 12 let pro tablety, 3 roky pro dispergovatelné tablety a 2 roky pro suspenzi.

Vedlejší efekty

Při používání přípravku Nise se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • Trávicí systém: nevolnost, průjem, zvracení; plynatost, zácpa, gastritida; stomatitida, bolest břicha, gastrointestinální krvácení, dehtová stolice, vředy a / nebo perforace žaludku nebo dvanáctníku;
 • Kardiovaskulární systém: arteriální hypertenze; krvácení, tachykardie, návaly horka;
 • Kůže: svědění, zvýšené pocení, vyrážka; dermatitida, erytém; otok obličeje, exsudativní multiformní erytém, včetně Stevens-Johnsonova a Lyellova syndromu;
 • Játra a žlučový systém: zvýšené jaterní transaminázy; fulminantní hepatitida, hepatitida, žloutenka, cholestáza;
 • Močový systém: otoky; dysurie, retence moči, hematurie, hyperkalemie; oligurie, selhání ledvin, intersticiální nefritida;
 • Centrální nervový systém: závratě; pocit strachu, noční můry, nervozita; ospalost, bolest hlavy, encefalopatie (Reyeův syndrom);
 • Dýchací systém: dušnost; bronchospazmus, exacerbace bronchiálního astmatu;
 • Smyslové orgány: rozmazané vidění;
 • Hematopoetické orgány: eosinofilie, anémie; pancytopenie, trombocytopenie, prodloužená doba krvácení, purpura;
 • Alergické reakce: reakce přecitlivělosti; angioneurotický edém, kopřivka, anafylaktoidní reakce;
 • Ostatní: obecná slabost; podchlazení.

Předávkovat

V případě předávkování se závažnost nežádoucích účinků zvyšuje. Obvykle se jedná o poruchy funkce ledvin, selhání jater, podráždění trávicího traktu, nevolnost a zvracení, gastrointestinální krvácení, útlum dýchání, křeče, zvýšený krevní tlak. Pokud se vyskytne některý z příznaků, musíte okamžitě přestat užívat lék, vypláchnout žaludek a vypít aktivní uhlí.

Návod k použití

Délka léčby přípravkem Nise se stanoví individuálně po konzultaci s lékařem a může se pohybovat od několika dnů do několika týdnů.

Nise se obvykle projeví za 10-15 minut. Terapeutický účinek trvá asi 3 hodiny. Je ale třeba poznamenat, že tyto časové intervaly jsou přibližné..

Nise tablety

Tablety se užívají bezprostředně po jídle. Tableta se polyká celá, bez žvýkání nebo drcení, zapíjí se vodou. Nedoporučuje se užívat tablety Nise před jídlem, protože to může vyvolat podráždění žaludku. Pro bolest by měl být Nise užíván ve formě tablet nebo suspenze maximálně každých 6 hodin, tj. 4krát denně. Dospělým a dětem starším 12 let se doporučuje užívat 100 mg najednou (1 tableta), dětem ve věku 5-12 let - po 50 mg a 2-5 let - po 25 mg. Maximální přípustná denní dávka přípravku Nise je 400 mg, jejíž překročení může vyvolat předávkování.

Obrázek 4 - Okamžitě po jídle

Dispergovatelné tablety Nise

Měly by se užívat na konci jídla nebo po jídle. Před užitím je 1 tableta rozpuštěna v 5 ml (1 čajová lžička) vody.

 • Dospělým pacientům je předepsáno 100 mg dvakrát denně. Maximální denní dávka je 400 mg.
 • Děti starší 3 let - ve formě dispergovatelných tablet nebo suspenzí, pro děti starší 12 let může být lék předepsán ve formě tablet (100 mg 2krát denně). Doporučená dávka je 3–5 mg / kg tělesné hmotnosti 2–3krát denně. Maximální dávka je 5 mg / kg / den ve 2-3 dávkách. U dospívajících s hmotností více než 40 kg je lék předepsán 100 mg dvakrát denně.
 • Maximální dávka je 5 mg / kg tělesné hmotnosti / den. Doba užívání drog - 10 dní.

Odpružení Nise

Suspenzi se doporučuje užívat před jídlem, 100 mg dvakrát denně, což odpovídá 10 ml suspenze, 1 tabletě nebo 2 dispergovatelným tabletám. Pokud gastrointestinální trakt nežádoucím způsobem reaguje na suspenzi užívanou před jídlem, můžete ji pít během jídla nebo po jídle..

Suspenzi lze použít nejen pro děti, ale i pro dospělé. Je třeba dbát opatrnosti při užívání přípravku Nise ve formě suspenze u pacientů s diabetes mellitus, protože v suspenzi je přítomna sacharóza..

Gel Nise

Před aplikací léku na pokožku se bolestivé místo důkladně vyčistí a vysuší. Z tuby je vytlačen proužek gelu asi 3 cm a bez tření jej rovnoměrně rozetřete po postiženém povrchu. Kompozice se nechá vsáknout do pokožky po dobu 1-2 minut, poté je postižená oblast pokryta gázovým ubrouskem (nemůžete použít vzduchotěsné obvazy!) Nebo ji nechejte odkrytou. Postup se opakuje až 4krát denně..

Bez konzultace s lékařem nemůžete přípravek Nise používat déle než 10 dní po sobě..

Užívání přípravku Nise během těhotenství a kojení

Obrázek 5 - Tablety jsou v těhotenství kontraindikovány

Nise je kontraindikován pro nastávající a kojící matky. Může mít negativní vliv na průběh těhotenství a nitroděložní vývoj dítěte..
U HB je Nise také kontraindikován. Bylo klinicky prokázáno, že přechází do mateřského mléka matky. Pokud je užívání léku nezbytné, mělo by být GV zastaveno a dítě převedeno na umělé krmení.

Nise pro děti

Nise je schválen pro použití u dětí pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře. Dávková forma léčiva a jeho dávkování se volí v závislosti na věku a hmotnosti dítěte..

 • Děti do 3 let - pouze zavěšení Nise;
 • Děti ve věku 3 - 12 let - dispergovatelné tablety nebo suspenze Nise;
 • Děti starší 12 let - Nise v jakékoli formě.

Dávka léku pro děti je také určena podle věku:

Děti ve věku 2 měsíce - 2 roky - dávka suspenze se počítá individuálně podle tělesné hmotnosti, na základě poměru 1,5 mg na 1 kg hmotnosti. Droga je rozdělena na 2 - 3 stejné části a podává se dítěti 2 - 3krát denně;

Děti ve věku 2 - 5 let - 2,5 ml suspenze 2 - 3krát denně. Dávka dispergovatelných tablet se počítá individuálně podle poměru 3 až 5 mg na 1 kg tělesné hmotnosti;

Děti od 5 do 12 let - 5 ml suspenze nebo 1 dispergovatelná tableta 2–3krát denně;

Děti starší 12 let - lék v dávce pro dospělé v jakékoli dávkové formě, tj. 100 mg každé (10 ml suspenze, 1 běžná tableta nebo 2 dispergovatelné tablety) 2krát denně.

Kompatibilita s alkoholem

Je velmi nežádoucí užívat Nise společně s alkoholickými nápoji, protože jak droga, tak alkohol ovlivňují játra. Na pozadí současného užívání Nise a omamných nápojů se zvyšuje riziko poškození jater a vývoje toxické hepatitidy.

Analogy

Na farmaceutickém trhu má Nise poměrně rozsáhlý seznam náhradních léků. Levné analogy tablet Nise - Nimesulid a Aponil. Analogy of Nise gel: gely Nimulid, Sulaidin, Voltaren, Diclofenac.

Všimněte si, že z hlediska závažnosti protizánětlivého účinku je přípravek Nise lepší než indomethacin, diklofenak, ibuprofen a piroxikam. Nise zmírňuje bolest stejným způsobem jako Ibuprofen, ale například indomethacin je silnější a lépe zmírňuje bolest. Ale antipyretický účinek jeho a Asperinu, Ibuprofenu a Paracetamolu je ve srovnání s Nise slabší.

Video 1 - Nise (tablety, gel, sáček) - návod k použití

Při bolestech břicha je možné pít niz

Nise (Nimesil, Nimesulid) s bolestmi břicha

Nimesulid je moderní lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků, který má výrazný analgetický účinek. Na ruském trhu se droga vyrábí pod obchodními názvy Nise, Nimesil, Nimulid, Nemulex, Sulaidin a další..

Mechanismus účinku nimesulidu je způsoben blokádou enzymu cyklooxygenázy a hlavně jeho druhého typu, který je zodpovědný za syntézu prostaglandinů. Jedná se o biologicky aktivní látky, které zprostředkovávají a zvyšují zánětlivou odpověď, zvyšují tělesnou teplotu a podílejí se na řadě patologických procesů.

Díky této selektivitě lze nimesulid použít při bolestech břicha, protože ve srovnání s jinými léky ze skupiny NSAID působí na sliznici gastrointestinálního traktu v menší míře..

Charakteristickým rysem nimesulidu je jeho ochranný účinek proti tkáni chrupavky, díky čemuž je široce používán v ortopedické a revmatologické praxi..

Indikace pro použití

Podle pokynů k použití se Nise používá k bolesti způsobené osteoartikulární patologií (bursitida, tendonitida, artritida, artróza) a souvisejícími lézemi míšních nervů (s radikulitidou, osteochondrózou, meziobratlovou kýlou).

Teoreticky však lze přípravek Nise na bolesti břicha použít, protože snižuje produkci prozánětlivých sloučenin..

Nimesil a jeho analogy se nedoporučují pro těhotné ženy a pro kojení. V pediatrické praxi se lék používá od 12 let.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Léčba nimesulidem může být doprovázena řadou nežádoucích účinků, včetně:

 • Erozivní a ulcerativní léze gastrointestinálního traktu;
 • Útoky na bronchiální obstrukci a bronchiální astma „aspirin“;
 • Polypóza nosu a vedlejších nosních dutin (při dlouhodobém užívání);
 • Sklon ke krvácení;

Z těchto důvodů je Nimesil a jeho analogy kontraindikovány u pacientů trpících hypokoagulačními stavy, užívajících antikoagulancia a antiagregační látky, pacientů s těžkou poruchou funkce jater a ledvin, bronchiálního astmatu a žaludečních vředů a duodenálních vředů..

Niseho analogy

Jak již bylo zmíněno výše, Nise, Nimesil a nimesulid lze použít při bolestech břicha, ale tyto léky nejsou léky první linie..

Protože ve většině případů je syndrom bolesti břicha způsoben patologií trávicího a urogenitálního systému, měla by se jako anestézie použít myotropická antispasmodika, která zahrnují drotaverin, papaverin, mebeverin, platifillin a další..

Pokud je však bolestivý syndrom způsoben poškozením páteře a míchy, pak se nimesulid stává tou nejlepší volbou..

Je třeba si uvědomit, že dlouhodobé užívání tohoto léku zvyšuje riziko odpovídajících vedlejších účinků, proto je třeba, pokud je to možné, použít externí látky (gely a masti) obsahující nimesulid nebo selektivní inhibitory COX-2 používané v revmatologické praxi (meloxikam, celecoxib a další).

Jaké léky proti bolesti lze užívat s gastritidou

Jedním z příznaků gastritidy je bolest žaludku. V závislosti na formě onemocnění může mít bolest jinou povahu. V každém případě gastroenterolog předepisuje léky proti bolesti na gastritidu, aby zmírnil stav pacienta. Tablety proti bolesti mají někdy protizánětlivé a antimikrobiální účinky.

Poraďte se se svým lékařem před použitím jakéhokoli léku proti bolesti. Teprve po prostudování jednotlivých charakteristik těla a konečné diagnózy odborník předepíše potřebné léky.

Jak zastavit bolest s vysokou kyselostí

Nejčastěji se silná bolest v žaludku s gastritidou vyskytuje právě se zvýšenou kyselostí.

Seznam léků, které mohou zmírnit bolest, je rozsáhlý. Obvykle se doporučují antacidové nátěrové prostředky.

Almagel

Nástroj se používá ke snížení bolesti v případě vysoké kyselosti, gastritidy a žaludečních vředů. Nátěrová látka je k dispozici jako suspenze.

 • plastová láhev se speciální odměrkou;
 • dávkované sáčky (Almagel Neo).

Doporučuje se užívat tento lék mezi jídly. Kromě zmírnění bolesti lék eliminuje pálení žáhy. Léčivá látka jemně ovlivňuje žaludeční sliznici a nezpůsobuje vedlejší účinky ve formě plynatosti nebo břišních potíží.

Velkou výhodou a rozdílem mezi přípravkem Almagel a jinými skupinami léků proti bolesti při gastritidě je jeho nízká toxicita, která umožňuje ženám, které nosí dítě a kojí dítě, užívat léky.

Dávkování a průběh léčby předepisuje gastroenterolog. Nejčastěji je přípravek Almagel předepisován na žaludeční vředy a duodenální vředy, na chronickou gastritidu s vysokou kyselostí.

Maalox

Obalující antacidum pro gastritidu je k dispozici ve formě suspenze a tablet.

Účinná látka léčiva neutralizuje kyselost žaludeční šťávy.

Přípravek proti bolesti se doporučuje pro gastritidu pro děti - ve formě suspenze, pro dospělé - ve formě tablet. Průběh léčby a dávkování se stanoví individuálně po konzultaci s lékařem. Obvykle je lék předepsán k pití půl hodiny před jídlem nebo přímo během bolesti žaludku. Podle recenzí Maalox zmírňuje bolestivý syndrom do 10 minut.

Gastrocepin

Anticholinergní látka, která snižuje produkci žaludeční šťávy. Díky tomuto účinku je bolest zastavena..

Léčivý přípravek je dostupný ve formě tablet, aktivní složkou je pirenzepin dihydrochlorid. V některých případech je tento lék proti bolesti předepsán pro žaludeční vředy..

Gastrocepin je považován za bezpečný, a proto je povolen pro těhotné a kojící ženy. Kontraindikace pro použití jsou individuální nesnášenlivost účinných látek tablet, stejně jako paralytický ileus u pacienta.

Drotaverin

Droga patří do skupiny antispazmodik. Jak víte, bolest při onemocněních zažívacího traktu se někdy objevuje v důsledku křečí hladkého svalstva. V tomto případě lékař předepisuje pacientovi antispazmodické léky..

Přípravek proti bolesti Drotaverin (analogický - Nosh-pa) rozšiřuje cévy a pomáhá snižovat aktivitu hladkých svalů. Lék je dostupný ve formě tablet. Používá se také na žaludeční vředy. Kontraindikace zahrnují selhání ledvin a hypotenzi..

Úleva od bolesti s nízkou kyselostí

Gastritida s nízkou kyselostí žaludku se vyznačuje bolestivou, postupně se zvyšující bolestí. V tomto případě se pacient často obává nevolnosti, zvracení, nadýmání a roztažení břicha. S touto diagnózou může jakoukoli léčbu doporučit pouze lékař..

Navzdory skutečnosti, že v hypoacidní formě onemocnění nejsou žádné akutní bolesti, gastroenterolog stále předepisuje anestetikum na gastritidu, aby se odstranily nepohodlí a příznaky onemocnění.

Následující analgetika jsou obvykle předepsána k úlevě od bolesti:

Gastritida s nízkou kyselostí žaludku, na rozdíl od formy onemocnění s vysokou kyselostí, je mnohem snazší léčit a zpravidla nemá žádné důsledky.

Lidové léky na úlevu od bolesti

Recepty tradiční medicíny samozřejmě nejsou schopné ulevit člověku od nesnesitelných bolestí charakteristických pro gastritidu různé etiologie. Ale v některých případech, když nejsou k dispozici žádné léky, přijdou na pomoc lidové léky. Od pacientů i lékařů jsem dostal hodně pozitivních recenzí na brambory, nebo spíše na jejich šťávu.

Chcete-li získat bramborový džus, musíte zeleninu oloupat z kůže. Rozemlejte to na jemném struhadle a vytlačte džus sítkem nebo gázou. Konzumujte přímo během bolesti žaludku.

Tento recept na tradiční medicínu se používá i na gastrointestinální vředy. Bramborový džus na gastritidu a další problémy s gastrointestinálním traktem obalí poškozenou sliznici, uklidní ji a zmírní akutní bolest.

Kromě tohoto léku se používají bylinné infuze (například heřmánek). Lněná semínka, rakytníkový olej, propolis a mumie se osvědčily. Mnozí také dávají přednost ošetření zelím nebo jitrocelem..

Jak zmírnit bolest při léčbě gastritidy nebo vředů

U gastritidy v akutním stadiu nebo v přítomnosti žaludečního vředu se užívání léků obecně nedoporučuje. Co dělat, když vás trápí silná bolest hlavy nebo jakákoli jiná bolest? Lze užít jakýkoli lék proti bolesti? Tyto otázky jsou stále častěji kladeny odborníkům. Než hledáte cenově dostupný lék proti bolesti, zvažte, jak se můžete vyhnout užívání pilulek:

 • Pokud bolest není akutní, masírujte, aplikujte studený nebo horký obklad, pohybujte se nebo naopak relaxujte (v závislosti na nemoci a místě).
 • Pokud je to možné, použijte místní léky (mast, gel, krém), v takovém případě žaludek nebude trpět.
 • Pokud se však nemůžete obejít bez užívání léku dovnitř, užívejte tabletu v šumivé formě nebo během jídla. To pomůže minimalizovat poškození trávicího traktu..

Úleva od bolesti gastritidy

Pokud jde o bolesti hlavy, odborníci doporučují používat léky proti bolesti založené na paracetamolu nebo ibuprofenu. Nejlepší je dát přednost dětským lékům ve zvýšené dávce ve formě suspenze. Takové léky jemně ovlivňují žaludeční sliznici.

Pokud má bolest spastickou povahu, v tomto případě můžete použít Drotaverin nebo No-shpu jednou. Tyto léky eliminují křeče hladkých svalů, v důsledku čehož zmírňují bolest..

V případě vážnějších bolestí (ledviny, játra, srdce) je nutné přivolat sanitku, aby byl pacient převezen do zdravotnického zařízení. S nezbytnou diagnózou lékař zjistí, která analgetika lze použít.

Kontraindikované léky

Je třeba poznamenat, že v případě žaludečního vředu nebo gastritidy byste v žádném případě neměli užívat následující léky proti bolesti:

Tyto léky však mohou způsobit závažné nežádoucí účinky, jako je perforace žaludečního vředu nebo vnitřní krvácení..

Kdy byste neměli pít léky proti bolesti

Za přítomnosti určitých onemocnění je přísně zakázáno užívat léky, které zmírňují bolest:

 • Crohnova nemoc;
 • perforace (průlom) vředu;
 • ulcerózní kolitida;
 • přítomnost E. coli nebo jiné infekce.

Bolestivé pocity v žaludku někdy signalizují nejen o gastritidě různé etiologie, ale také o nebezpečnějších onemocněních. Pokud mluvíme o průniku vředu, zánětu slepého střeva nebo peritonitidě, v tomto případě může použití léků proti bolesti poškodit diagnózu a zhoršit stav pacienta. V případě příznaků nebezpečných patologií nevybírejte léky sami, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Je možné pít "Nise" s menstruací?

Může být Nise užíván jako anestetikum během menstruace? Tuto otázku si klade mnoho žen, protože během menstruace je nejbolestivějším a někdy nesnesitelným pocitem nepohodlí v dolní části břicha a v dolní části zad..

Určitě má každý spravedlivý sex svá vlastní tajemství, aby takovou bolest odstranil. Jedním z nich je užívání nesteroidních protizánětlivých léků. A to není překvapující, protože takové léky mohou eliminovat nejen nepohodlí v dolní části břicha, ale také další příznaky PMS..

Složení, forma

Lék "Nise" se užívá poměrně často během menstruace. Je třeba poznamenat, že tento lék má dvě formy uvolnění:

V kritických dnech je povoleno používat pouze orální formu drogy.

Podle pokynů obsahují tablety Nise takovou účinnou látku jako nimesulid. Tento léčivý přípravek také obsahuje hydrogenfosforečnan vápenatý, stearan hořečnatý, mastek, celulózu, kukuřičný škrob, oxid křemičitý a sodnou sůl karboxymethylškrobu.

Princip léčby

Pomáhá Nise s menstruací? Miliony žen mohou na tuto otázku odpovědět kladně. Koneckonců, tento lék je jedním z nejoblíbenějších léků proti bolesti, který používá slabší pohlaví k nepohodlí, ke kterému dochází v kritických dnech..

Účinnost dotyčného léku je způsobena rychlým působením jeho účinné látky, tj. Nimesulidu. Tato složka má antirevmatické, antipyretické a analgetické vlastnosti..

Je to tedy nimesulid, který má analgetický účinek, eliminuje zánět a normalizuje celkový stav pacienta. Díky těmto vlastnostem tohoto prvku je dotyčná droga jednou z povinných při léčbě onemocnění, která jsou doprovázena syndromem silné bolesti.

Tablety Nise se také používají k menstruaci, protože její terapeutický účinek se může rozšířit téměř na všechny systémy lidského těla. Během léčby je přenos bolestivých impulzů do mozku z jeho oblastí výrazně narušen, což výrazně zlepšuje pohodu ženy..

Vlastnosti drogy

Tablety Nise se velmi často používají při menstruačních bolestech. Jaký je důvod?

Odborníci takovou popularitu drogy vysvětlují následujícími vlastnostmi:

 • Je schopen snížit hladinu prostaglandinů. Jak víte, takové látky, které jsou v těle ženy ve velkém množství, způsobují silné kontrakce dělohy. Ale právě oni vedou k někdy jednoduše nesnesitelné bolesti. Užívaná tableta "Nise" během menstruace může významně snížit koncentraci prostaglandinů v krvi, v důsledku čehož velmi brzy zmizí nepohodlí v dolní části břicha.
 • Snížená hladina histaminu. Takový proces v lidském těle pomáhá zbavit se přebytečné tekutiny, která mimochodem může také způsobit bolestivé pocity během menstruace. Během menstruace jsou tablety Nise stejně účinné při odstraňování nejen břišních diskomfortů, ale také v dolní části zad a hlavy..
 • Zabraňuje tvorbě volných radikálů v lidském těle. Díky svému složení může dotyčná droga mít antioxidační účinek, který také umožňuje eliminovat nepohodlí v břiše a zlepšit celkovou pohodu ženy..
 • Interakce s receptory glukokortikoidů. Tato vlastnost nimesulidu spolu s inhibicí produkce prostaglandinů dává léku protizánětlivé vlastnosti. Pokud tedy žena v kritických dnech zhorší jakékoli chronické gynekologické onemocnění, mohou tablety Nise tento problém snadno vyřešit.

Jaký je důvod popularity drogy mezi ženami?

Proč se zmíněný lék užívá během menstruace častěji než ostatní? Odborníci vysvětlují popularitu tohoto léku tím, že na rozdíl od podobných léků má méně destruktivní účinek na játra. Kromě toho se tablety Nise užívají také během menstruace, protože mají antipyretické vlastnosti, což umožňuje eliminovat nejen bolest, ale také zbavit se pocitu úplné slabosti, který často doprovází dny menstruace..

Doporučené NSAID

Jak bylo zjištěno výše, droga "Nise" může být opilá během menstruace. Je však třeba hned poznamenat, že tento lék se aktivně používá k léčbě jiných onemocnění. Pokyny označují následující indikace pro použití:

 • revmatoidní artritida;
 • tendinitida, myositida;
 • osteoartróza;
 • dna a psoriatická artritida;
 • osteochondróza;
 • bolestivé syndromy s úrazy, tromboflebitida, v pooperačním období, gynekologická onemocnění;
 • horečka různého původu;
 • bolesti zubů a hlavy.

Kontraindikace pro NSAID

Je možné pít „Nise“ s měsíční bolestí? Je povoleno užívat takový lék během kritických dnů, ale je třeba mít na paměti, že tento lék má určité kontraindikace.

Podle pokynů je výše uvedený lék zakázán pít, pokud má žena následující patologické stavy:

 • poruchy srážení krve;
 • nesnášenlivost ke složkám tablet (účinné a neaktivní látky);
 • střevní infekce, enterokolitida;
 • bronchiální astma;
 • alergie na kyselinu acetylsalicylovou;
 • nemoc jater;
 • gastritida nebo žaludeční vřed;
 • selhání ledvin;
 • srdeční choroby, stejně jako období zotavení po operaci.

Je třeba zvláště poznamenat, že lék "Nise" je zakázán používat těhotným a kojícím ženám, protože jeho účinná látka může negativně ovlivnit plod a novorozence.

S maximální opatrností by měl být tento lék předepsán pro:

 • diabetes mellitus;
 • ischemická choroba srdeční;
 • onemocnění periferních tepen.

V případě prudkého zhoršení pohody po užití pilulek je naléhavá potřeba poradit se s lékařem.

Jak užívat drogu?

Téměř vždy ženy užívají tablety Nise během menstruace bez předchozí konzultace s lékařem. V takovém případě odborníci doporučují pečlivě prostudovat přiložené pokyny. To je nezbytné, aby se zabránilo rozvoji nežádoucích účinků, protože příslušná léčba má poměrně působivý seznam vedlejších účinků a kontraindikací pro použití..

Kolik by tedy měly být tablety Nise užívány během kritických dnů ke snížení bolesti? Podle pokynů dochází k terapeutickému účinku užívání tohoto léku po konzumaci dvou tablet denně. Abyste se vyhnuli vedlejším účinkům, měli byste je pít v různé denní době, ale pouze před jídlem. Tableta může být předem rozdrcena a poté smíchána s čistou vodou.

U syndromu silné bolesti je povoleno užívat dvě dávky najednou (například ráno nebo v poledne) a opakovat večer. V takovém případě musíte sledovat svůj stav..

Pokud bolest zmizí po užití léku, ale objeví se další příznaky PMS, je zakázáno používat další dávku léku. V tomto stavu je lepší se poradit s gynekologem, protože se velmi nedoporučuje konzumovat více než 4 tablety Nise denně. Je třeba si vždy pamatovat, že tento lék je schopen eliminovat pouze bolestivý syndrom a ne eliminovat jeho příčinu..

Jak víte, u některých dívek začínají kritické dny ve věku 11–12 let. V tomto případě by mělo být odstranění nepohodlí pomocí NSAID provedeno v souladu s hmotností teenagera. Pokyny říkají, že na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte je povoleno použít ne více než 5 mg drogy.

Vedlejší jevy

Odborníci často připomínají, že byste neměli užívat drogu "Nise" bezmyšlenkovitě s měsíční bolestí. Jaký je důvod tohoto varování? Přestože je tento lék vhodný k odstranění pocitu nepohodlí, jeho užívání v maximální povolené dávce po celou dobu kritických dnů může mít nežádoucí účinek. Mimochodem, někdy se nežádoucí účinky vyskytnou i při minimálním počtu tablet. K tomu obvykle dochází, pokud má žena zvláštní citlivost na složky léčivého přípravku..

Mezi vedlejší účinky léku "Nise" patří:

 • silné pocení;
 • kožní vyrážky doprovázené svěděním;
 • stomatitida, krvácení z dásní;
 • úzkost, zvýšená nervozita;
 • závratě a ospalost;
 • exacerbace bronchiálního astmatu, dušnost;
 • otok, snížené močení;
 • nevolnost, rozrušení střev, zvracení;
 • bolest v játrech, hořkost v ústech;
 • slabost, letargie, malátnost;
 • rozmazané vidění.

Je důležité vědět!

Jak ukazuje praxe, v některých případech lze účinek užívání tablet Nise pozorovat nejdříve po 2 hodinách. V tomto ohledu mnoho pacientů spěchá a užívají další dávku léku. Lékaři nedoporučují. Nesteroidní protizánětlivé léky musí být užívány přísně podle pokynů, protože předávkování takovým lékem může mít vážné následky.

Nise pro menstruační bolesti

Téměř všechny ženy čelí bolesti, křečím a dalším nepříjemným příznakům spojeným s nástupem menstruace. Každý z nich najde nejvhodnější způsob, jak eliminovat nepříjemné příznaky. Někdo si vybírá lidové recepty, které pomáhají zmírnit stav, jiní dávají přednost užívání léků. Nise s menstruací je jedním z nejlepších léků doporučovaných gynekology.

Jak lék funguje

Nise je účinné antireumatické, antipyretické, analgetické činidlo. Nimesulid je hlavní aktivní složkou léčiva. Je to tato látka, která má analgetické, protizánětlivé vlastnosti, zlepšuje celkovou pohodu. Toto je nejúčinnější terapie, protože pomáhá v boji proti syndromům vážné bolesti..

Droga působí na různé tělesné systémy. Během působení léku klesá množství bolestivých impulzů přenášených do mozku. To je způsobeno:

 • boj proti zánětlivým procesům;
 • inhibice aktivity receptorů, které přenášejí bolest v celém těle;
 • chránit tkáně před zničením.

Účinnost při menstruaci

Účinnost léku je vysvětlena:

 • pokles hladiny prostaglandinů;
 • pokles hladiny histaminu;
 • blokování produkce volných radikálů;
 • interakce s glukokortikoidovými receptory.

Nise pro menstruační bolesti vykazuje dobré výsledky, protože účinek na prostaglandiny je poměrně vysoký. Prostaglandiny jsou látky podobné hormonům odpovědným za kontrakci svalů dělohy, což vyvolává křečovitou bolest.

Často je menstruace doprovázena nejen silnou bolestí, ale také nevolností a zvracením. To je způsobeno velkou akumulací tekutiny v těle. Nise pomůže zbavit se těchto příznaků, protože snižuje hladinu histaminu a odvádí přebytečnou tekutinu z těla..

Pod vlivem léčiva se z těla uvolňují volné radikály, které při zpoždění v tkáních vyvolávají toxické reakce. Výsledkem je zlepšení celkového stavu ženy, bolestivý syndrom oslabuje..

Interakce s receptory glukokortikoidů v kombinaci s inhibicí produkce prostaglandinů poskytuje léčivo silný protizánětlivý účinek. Z tohoto důvodu se Nise často používá k léčbě zhoršených chronických gynekologických onemocnění..

Mělo by se pamatovat - při dlouhodobém užívání drogy musíte pečlivě sledovat práci ledvin, jater.

Kromě bolesti může být menstruace doprovázena závratěmi, zvýšenou tělesnou teplotou. Užívání přípravku Nise pomáhá zbavit se všech negativních příznaků menstruace bez současného užívání několika různých léků.

Jak užívat - dávky

Pití během menstruace Nise je povoleno, pokud žena dodržuje pravidla instrukce, nemá žádné kontraindikace k užívání léku. Je nutné brát bolest během menstruace půl hodiny před jídlem, kdykoli během dne. Je povoleno zdvojnásobit dávku pro silnou bolest.

V případě, že zdvojnásobená dávka léku neměla analgetický účinek, doporučuje se poradit se s odborníkem, aby přesně diagnostikoval příčinu bolestivého syndromu. Pití Nise v dospívání s nepravidelnou menstruací je nutné v dávce 1 kg tělesné hmotnosti na 5 mg drogy.

Abyste předešli otravě, nepřekračujte dávku uvedenou v pokynech (2 tablety). Dívky, které čelí předčasné menstruaci (10–11 let), by měly léčbu opustit a nahradit ji jinou - Nise by neměly užívat děti do 12 let.

Kontraindikace

Jako většina léků má Nise příznivé vlastnosti i kontraindikace. Tyto zahrnují:

 • individuální nesnášenlivost;
 • bronchiální astma ve fázi exacerbace;
 • alergie na aspirin;
 • polypy nosu;
 • patologické stavy gastrointestinálního traktu ve stadiu exacerbace;
 • nemoci spojené se srážením krve;
 • cerebrovaskulární krvácení;
 • závažné patologické stavy jater, ledvin;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • vysoký krevní tlak;
 • věk do 12 let;
 • zneužívání drog, alkoholu;
 • podstoupil operaci srdce;
 • těhotenství, kojení.

Vedlejší efekty

Lék zřídka způsobuje nežádoucí účinky, ale nelze vyloučit pravděpodobnost jejich výskytu. Možné nežádoucí účinky:

 • svědění;
 • kožní vyrážky;
 • zvýšená úzkost;
 • migréna;
 • Nadměrné pocení;
 • otok;
 • vzácné močení;
 • krvácení z dásní;
 • potíže s dýcháním;
 • rozmazané vidění.

V některých případech existují:

 • nervozita;
 • obecná slabost;
 • hořkost v ústech;
 • stomatitida;
 • nevolnost;
 • zvracení.

V případě předávkování existují:

 • narušení ledvin, jater, zažívacích orgánů;
 • křeče;
 • namáhavé dýchání;
 • zvýšení krevního tlaku.

Před použitím drogy by si žena měla být naprosto jistá, že příčina bolesti a dalších příznaků spočívá v menstruaci, a nikoli v jiném patologickém stavu. V opačném případě nebude mít Nise požadovaný účinek, možná problém ještě zhorší..

Analogy

Chcete-li zlepšit bolestivý syndrom, můžete použít analogy léku Nise, které nejsou nižší než jeho účinnost. Jiné pilulky na menstruaci:

 1. Actasulid je nejběžnější analog, podobný složení. Díky nimesulidu, který je jeho součástí, je také účinný při léčbě bolesti během menstruace..
 2. Diklofenak - hlavní složkou léčiva je diklofenak sodný. Lék má silné protizánětlivé, analgetické a antipyretické vlastnosti. Zvláštností tohoto analogu je absence vedlejších účinků..
 3. Ketonal - hlavní složkou je ketoprofen, který má silné analgetické vlastnosti. Někdy je Ketonal účinnější než Nise, ale zřídka se prodává bez lékařského předpisu..

Nise je mimořádně účinný prostředek k léčbě nepříjemných příznaků menstruace. Nedoporučuje se však používat tento lék samostatně bez jmenování a dohledu odborníka..

Při bolestech břicha je možné pít niz

Nise je narkotikum patřící do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID)..

 • analgetický účinek;
 • antipyretický účinek;
 • protizánětlivý účinek.

Nise snižuje tělesnou teplotu, záněty, bolestivý syndrom různé intenzity, zarudnutí a otoky měkkých tkání. Kromě toho má lék výše uvedené účinky, bez ohledu na umístění a příčinu bolesti / zánětu. Lék má také antioxidační účinek a zpomaluje tvorbu toxinů.

Složení přípravku Nise

Léčivo se vyrábí ve formě tablet, suspenze a gelu pro místní použití.

Hlavní účinnou látkou všech lékových forem Nise je nimesulid. Perorální tablety obsahují 100 mg nimesulidu; Dispergovatelné tablety - 50 mg; Suspenze - 50 mg nimesulidu na 5 ml roztoku; Gel - 1% (10 mg nimesulidu v 1 g).

Obrázek 1 - Nise tablety při teplotě

Indikace pro použití

Nise dokáže zastavit bolest, snížit horečku a snížit zánět, ale lék neléčí nemoc, která takové reakce způsobila. To znamená, že Nise je symptomatický lék a k léčbě nemoci je nutné použít lék určený speciálně pro tento účel..

Nise se zobrazuje v následujících případech:

 • revmatoidní artritida;
 • dna a psoriatická artritida;
 • osteoartróza;
 • osteochondróza se syndromem bolesti;
 • tendinitida, myositida;
 • bolest různého původu a lokalizace;
 • horečky různého původu;
 • bolestivý syndrom s úrazy v pooperačním období, tromboflebitida, gynekologická onemocnění.
 • ústřel;
 • revmatoidní artritida;
 • tendovaginitida;
 • bursitida;
 • ischias;
 • poškození a zánět vazů a šlach;
 • myositida;
 • psoriatická artritida;
 • ankylozující spondylitida;
 • osteochondróza s přítomností radikulárního syndromu;
 • modřiny a zranění;

Obrázek 2 - Tablety jsou dobré na pohmoždění a zranění

 • myalgie (bolest svalů);
 • artralgie (bolest kloubů);
 • zvýšení tělesné teploty jakékoli geneze;
 • zánětlivý proces ORL orgánů a dýchacích cest při virových nebo bakteriálních infekcích.

Kontraindikace

Lék Nise je kontraindikován:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • dermatóza;
 • poškození kůže (pro Nise gel);
 • infekční a zánětlivý proces v oblasti aplikace gelu;
 • těhotenství a období kojení;
 • bronchiální astma v kombinaci s nosními polypy a nesnášenlivostí s aspirinem nebo jinými léky ze skupiny NSAID;
 • stupeň exacerbace erozivních a ulcerativních lézí trávicího traktu;
 • gastrointestinální nebo krvácení z jiného místa;
 • exacerbace zánětlivého onemocnění střev;

Obrázek 3 - Je kontraindikováno užívat Nise s alkoholem

 • hemofilie;
 • poruchy srážení krve;
 • srdeční selhání ve stadiu dekompenzace;
 • selhání jater nebo onemocnění jater v akutním stadiu;
 • poškození jater v minulosti, které vzniklo při užívání drog obsahujících nimesulid;
 • alkoholismus;
 • závislost;
 • selhání ledvin s clearance kreatininu nižší než 30 ml / min;
 • hyperkalemie;
 • první 2 - 3 měsíce po bypassu koronární arterie;
 • do 12 let pro tablety, 3 roky pro dispergovatelné tablety a 2 roky pro suspenzi.

Vedlejší efekty

Při používání přípravku Nise se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • Trávicí systém: nevolnost, průjem, zvracení; plynatost, zácpa, gastritida; stomatitida, bolest břicha, gastrointestinální krvácení, dehtová stolice, vředy a / nebo perforace žaludku nebo dvanáctníku;
 • Kardiovaskulární systém: arteriální hypertenze; krvácení, tachykardie, návaly horka;
 • Kůže: svědění, zvýšené pocení, vyrážka; dermatitida, erytém; otok obličeje, exsudativní multiformní erytém, včetně Stevens-Johnsonova a Lyellova syndromu;
 • Játra a žlučový systém: zvýšené jaterní transaminázy; fulminantní hepatitida, hepatitida, žloutenka, cholestáza;
 • Močový systém: otoky; dysurie, retence moči, hematurie, hyperkalemie; oligurie, selhání ledvin, intersticiální nefritida;
 • Centrální nervový systém: závratě; pocit strachu, noční můry, nervozita; ospalost, bolest hlavy, encefalopatie (Reyeův syndrom);
 • Dýchací systém: dušnost; bronchospazmus, exacerbace bronchiálního astmatu;
 • Smyslové orgány: rozmazané vidění;
 • Hematopoetické orgány: eosinofilie, anémie; pancytopenie, trombocytopenie, prodloužená doba krvácení, purpura;
 • Alergické reakce: reakce přecitlivělosti; angioneurotický edém, kopřivka, anafylaktoidní reakce;
 • Ostatní: obecná slabost; podchlazení.

Předávkovat

V případě předávkování se závažnost nežádoucích účinků zvyšuje. Obvykle se jedná o poruchy funkce ledvin, selhání jater, podráždění trávicího traktu, nevolnost a zvracení, gastrointestinální krvácení, útlum dýchání, křeče, zvýšený krevní tlak. Pokud se vyskytne některý z příznaků, musíte okamžitě přestat užívat lék, vypláchnout žaludek a vypít aktivní uhlí.

Návod k použití

Délka léčby přípravkem Nise se stanoví individuálně po konzultaci s lékařem a může se pohybovat od několika dnů do několika týdnů.

Nise se obvykle projeví za 10-15 minut. Terapeutický účinek trvá asi 3 hodiny. Je ale třeba poznamenat, že tyto časové intervaly jsou přibližné..

Nise tablety

Tablety se užívají bezprostředně po jídle. Tableta se polyká celá, bez žvýkání nebo drcení, zapíjí se vodou. Nedoporučuje se užívat tablety Nise před jídlem, protože to může vyvolat podráždění žaludku. Pro bolest by měl být Nise užíván ve formě tablet nebo suspenze maximálně každých 6 hodin, tj. 4krát denně. Dospělým a dětem starším 12 let se doporučuje užívat 100 mg najednou (1 tableta), dětem ve věku 5-12 let - po 50 mg a 2-5 let - po 25 mg. Maximální přípustná denní dávka přípravku Nise je 400 mg, jejíž překročení může vyvolat předávkování.

Obrázek 4 - Okamžitě po jídle

Dispergovatelné tablety Nise

Měly by se užívat na konci jídla nebo po jídle. Před užitím je 1 tableta rozpuštěna v 5 ml (1 čajová lžička) vody.

 • Dospělým pacientům je předepsáno 100 mg dvakrát denně. Maximální denní dávka je 400 mg.
 • Děti starší 3 let - ve formě dispergovatelných tablet nebo suspenzí, pro děti starší 12 let může být lék předepsán ve formě tablet (100 mg 2krát denně). Doporučená dávka je 3–5 mg / kg tělesné hmotnosti 2–3krát denně. Maximální dávka je 5 mg / kg / den ve 2-3 dávkách. U dospívajících s hmotností více než 40 kg je lék předepsán 100 mg dvakrát denně.
 • Maximální dávka je 5 mg / kg tělesné hmotnosti / den. Doba užívání drog - 10 dní.

Odpružení Nise

Suspenzi se doporučuje užívat před jídlem, 100 mg dvakrát denně, což odpovídá 10 ml suspenze, 1 tabletě nebo 2 dispergovatelným tabletám. Pokud gastrointestinální trakt nežádoucím způsobem reaguje na suspenzi užívanou před jídlem, můžete ji pít během jídla nebo po jídle..

Suspenzi lze použít nejen pro děti, ale i pro dospělé. Je třeba dbát opatrnosti při užívání přípravku Nise ve formě suspenze u pacientů s diabetes mellitus, protože v suspenzi je přítomna sacharóza..

Gel Nise

Před aplikací léku na pokožku se bolestivé místo důkladně vyčistí a vysuší. Z tuby je vytlačen proužek gelu asi 3 cm a bez tření jej rovnoměrně rozetřete po postiženém povrchu. Kompozice se nechá vsáknout do pokožky po dobu 1-2 minut, poté je postižená oblast pokryta gázovým ubrouskem (nemůžete použít vzduchotěsné obvazy!) Nebo ji nechejte odkrytou. Postup se opakuje až 4krát denně..

Bez konzultace s lékařem nemůžete přípravek Nise používat déle než 10 dní po sobě..

Užívání přípravku Nise během těhotenství a kojení

Obrázek 5 - Tablety jsou v těhotenství kontraindikovány

Nise je kontraindikován pro nastávající a kojící matky. Může mít negativní vliv na průběh těhotenství a nitroděložní vývoj dítěte..
U HB je Nise také kontraindikován. Bylo klinicky prokázáno, že přechází do mateřského mléka matky. Pokud je užívání léku nezbytné, mělo by být GV zastaveno a dítě převedeno na umělé krmení.

Nise pro děti

Nise je schválen pro použití u dětí pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře. Dávková forma léčiva a jeho dávkování se volí v závislosti na věku a hmotnosti dítěte..

 • Děti do 3 let - pouze zavěšení Nise;
 • Děti ve věku 3 - 12 let - dispergovatelné tablety nebo suspenze Nise;
 • Děti starší 12 let - Nise v jakékoli formě.

Dávka léku pro děti je také určena podle věku:

Děti ve věku 2 měsíce - 2 roky - dávka suspenze se počítá individuálně podle tělesné hmotnosti, na základě poměru 1,5 mg na 1 kg hmotnosti. Droga je rozdělena na 2 - 3 stejné části a podává se dítěti 2 - 3krát denně;

Děti ve věku 2 - 5 let - 2,5 ml suspenze 2 - 3krát denně. Dávka dispergovatelných tablet se počítá individuálně podle poměru 3 až 5 mg na 1 kg tělesné hmotnosti;

Děti od 5 do 12 let - 5 ml suspenze nebo 1 dispergovatelná tableta 2–3krát denně;

Děti starší 12 let - lék v dávce pro dospělé v jakékoli dávkové formě, tj. 100 mg každé (10 ml suspenze, 1 běžná tableta nebo 2 dispergovatelné tablety) 2krát denně.

Kompatibilita s alkoholem

Je velmi nežádoucí užívat Nise společně s alkoholickými nápoji, protože jak droga, tak alkohol ovlivňují játra. Na pozadí současného užívání Nise a omamných nápojů se zvyšuje riziko poškození jater a vývoje toxické hepatitidy.

Analogy

Na farmaceutickém trhu má Nise poměrně rozsáhlý seznam náhradních léků. Levné analogy tablet Nise - Nimesulid a Aponil. Analogy of Nise gel: gely Nimulid, Sulaidin, Voltaren, Diclofenac.

Všimněte si, že z hlediska závažnosti protizánětlivého účinku je přípravek Nise lepší než indomethacin, diklofenak, ibuprofen a piroxikam. Nise zmírňuje bolest stejným způsobem jako Ibuprofen, ale například indomethacin je silnější a lépe zmírňuje bolest. Ale antipyretický účinek jeho a Asperinu, Ibuprofenu a Paracetamolu je ve srovnání s Nise slabší.

Video 1 - Nise (tablety, gel, sáček) - návod k použití

Během tohoto věkového období ženy obvykle procházejí menopauzou. Po dobu 4–5 let před tím obvykle dochází ke snížení funkce vaječníků. Navzdory skutečnosti, že během tohoto období života ženy je pravděpodobnost otěhotnění výrazně snížena, těhotenství není tak vzácné, protože mnoho žen, dokonce i v tomto věku, má pravidelnou menstruaci..