Všechny možné příčiny hnědých skvrn výtoku týden před menstruací

Menstruace, cyklus, vaginální sekrece podle jejich charakteristik mohou naznačovat vývoj jakéhokoli onemocnění. Proto je tak důležité, aby každá žena věděla vše o svém těle. Povědomí vám umožňuje včas odhalit problém a vyhledat lékařskou pomoc. V tomto článku se dozvíte o všech možných příčinách hnědého výtoku týden před menstruací..

Každý ví, že krev se obvykle objevuje pouze během menstruace. To je pravda, ale ne tak úplně. Existují okolnosti, za kterých je vaginální hlen obarvený erytrocyty v absolutním zdraví reprodukčního systému.

Na fórech a v recenzích žen v síti můžete vidět úplnou neznalost základních fyziologických procesů. Tvrzení, že druhá fáze je nutně 14 dní, nebo že každá žena má taková období vždy stejná, se zásadně mýlí. Za předpokladu absolutního zdraví a ideálního cyklu 28 dnů se ovulace skutečně vyskytne 14. den. Ve skutečnosti je však každý člověk individuální a žije za okolností, které ovlivňují hormonální pozadí. Ovulace tedy může nastat dříve a později než uprostřed cyklu. Někdy můžete pozorovat světle hnědý nebo světle růžový výtok - odtok krve s cervikálním hlenem, když folikul praskne. Tento jev se nazývá ovulační krvácení, i když existuje jen pár kapek červené tekutiny. To není vždy a ne u každé ženy, ale je to norma..

Pozornost! Můžete zkontrolovat ovulaci pomocí speciálního testu, který se prodává v jakékoli lékárně..

K implantaci dochází v příznivých dnech 8–10 dní po nechráněném sexu. Týden před menstruací do těchto výpočtů zapadá. Brownův mazanec během tohoto období tedy může hovořit o dokončené koncepci. Těhotenský test bude stále záporný, druhý proužek se zobrazí až 7-8. Den zpoždění. Implantační krvácení je světle zbarvený výtok, hnědý může být bledý, téměř krémový. Častěji je před menstruací růžový výtok.

Na reprodukční systém mají vliv životní okolnosti, od špatných návyků po stupeň aktivity. Tmavý výtok ve druhé fázi cyklu není normou, ale pokud k němu dojde jednou v důsledku níže uvedených faktorů, neznamená to přítomnost nemoci. Proč se to děje těsně před menstruací, je vysvětleno jednoduše. Na konci cyklu má endometrium maximální objem, takže jej lze za určitých okolností odmítnout snadněji než v jiné dny.

Stejně jako domácí práce nebo práce spojené se zvedáním závaží, intenzivní námaha, náhlé pohyby mohou vyvolat odmítnutí fragmentů nitroděložní vrstvy, které obvykle vycházejí během menstruace.

Během bouřlivého intimního života někdy dochází k nahnědlému výboji. Dlouhý, častý a aktivní styk má za následek malé krvácení.

Hormonální léky v intermenstruačním období vždy způsobují krvavé šmouhy. V prvních měsících přijetí se to stává častěji, přibližně za 4-5 cyklů se stav vrátí k normálu. Výtok růžový, černý a hnědý je endometrium a krev, které se uvolňují pod vlivem účinných látek.

V přítomnosti spirály v děloze se tento příznak vyskytuje také v počáteční fázi. Kromě toho se menstruace stává bohatou a prodlouženou. Ženy s IUD v děloze mají po sexu často hnědý výtok, což se vysvětluje účinkem na spirálovou anténu vyčnívající z cervikálního kanálu.

U dívek se cyklus stabilizuje až na 2 roky od první menstruace, takže v intermenstruačním období je běžný výskyt hnědého mazanice. Někdy je tento jev spojen se stresem před zkouškami nebo kvůli zamilování.

Během premenopauzálního období se u žen také objevuje krvavý, tmavý výtok. Brown namazat místo menstruace a v dalších dnech cyklu dochází s postupným blednutím menstruační funkce. Mělo by to být trochu rozmazané, jinak stojí za to prozkoumat.

Pozor! Během menopauzy může jakékoli krvácení hovořit o onkologii a jiných nebezpečných onemocněních..

Pokud žena kojí, menstruace přichází mnohem později. Během prvních měsíců nejsou stabilní. Proto je hnědá mazanina za předpokladu, že neexistují žádné patologické příznaky, normální..

Pokud je každý cyklus přesně týden před menstruací tmavý, a diagnóza nevidí zjevné odchylky, měla by být provedena analýza hladiny pohlavních hormonů. Jejich nerovnováha je vždy charakterizována přítomností krve a cyklickostí. Pokud se situace nenapraví, objeví se vážná porušení.

Stojí za zmínku, že ne všechny popsané patologie jsou spojeny s časovým obdobím - týden před menstruací. Objevují se i jiné dny, ale buď často, nebo pravidelně. V tomto případě existují doprovodné známky porušení..

Onemocnění, které má gynekolog podezření především na nahnědlý výtok během intermenstruačního období. Kromě toho se vyznačuje bohatými, bolestivými a dlouhými obdobími. Podstatou patologie je, že endometriální sraženiny spadají mimo dělohu a vylučují krev pod vlivem hormonů. Příčinou problému je narušení endokrinního systému. Diagnostikujte pomocí ultrazvuku, hysteroskopie, laparoskopie. Léčte chirurgickým zákrokem a hormony. Zabraňte znovuobjevení normalizací hormonálních hladin pomocí speciálních léků.

Reprodukce patogenních mikrobů v tloušťce nitroděložní vrstvy. Projevuje se zvýšením teploty na subfebrilní hladinu, bolestmi břicha, nahnědlým výtokem s nepříjemným zápachem. Důvodem je snížená imunita a infekce z pochvy do děložní dutiny. Léčba probíhá antibiotiky. Relapsu se lze vyhnout, pokud zvolíte účinné antimikrobiální činidlo na základě výsledků bakteriální kultury.

Na krku se vytvářejí oblasti pokryté nesprávným typem epitelu. Vyznačuje se pouze kontaktním krvácením. Po pohlavním styku, gynekologickém vyšetření pomocí zrcadla, sprchování a dalších vlivů dochází k červenému, hnědému nebo růžovému výtoku. Důvodem jsou minulé infekce nebo zranění. Ošetření přímým vystavením elektrickému šoku, rádiovým vlnám, laseru, kapalnému dusíku nebo chemikáliím.

Patologické malé benigní formace na sliznicích jakýchkoli orgánů, v našem případě v děloze nebo cervikálním kanálu. Projevuje se hojným slizničním výtokem s červenými nebo hnědými pruhy krve, kontaktním krvácením po sexu a také zvýšením objemu a trvání menstruace. Důvodem je nedostatek progesteronu na pozadí přebytku estrogenu, dědičnosti a dalších provokujících faktorů. Chirurgická léčba pomocí hysteroskopie. Prevence relapsu stabilizací hormonální rovnováhy pomocí perorálních kontraceptiv s progesteronem.

Nádor ve svalech dělohy, benigní. Je charakterizován kontaktem a nedobrovolným špinením v intermenstruačním období. Břicho roste s fibroidy. Důvodem jsou hormonální poruchy. Léčba, v závislosti na situaci, lékařská nebo chirurgická, stejně jako neutralizace zásobujících cév. Relapsu se předchází obnovením endokrinní rovnováhy pomocí analogů pohlavních hormonů.

Kapsle s tekutinou na povrchu orgánu se často aktivuje krátce před menstruací, protože samotná žláza je v tomto období na vrcholu. Je charakterizována bolestí na jedné straně v dolním kvadrantu, asymetrickým zvětšením břicha, hnědým výtokem v předvečer menstruace nebo během ovulace. Důvodem jsou hormonální poruchy, zánětlivé procesy. Léčba je pouze chirurgická, metodou laparoskopie.

Pozornost! Pokud s ovariální cystou existují akutní bolesti, těžký pocit až mdloby, hojný výtok tekutiny s krví a pak přijde úleva, pak tvorba praskla. Pokud nezavoláte sanitku, pacient zemře na peritonitidu..

Infekce lokalizovaná ve zkumavkách a vaječnících způsobuje zvýšený průtok krve, otoky tkání a funkční poškození. To zahrnuje adnexitidu, salpingitidu, ooforitidu. Je charakterizována horečkou, bolestí v postižené oblasti, hnisavým, vodnatým nebo hnědým výtokem s nepříjemným zápachem. Důvodem je infekce STI, snížená imunita a množení oportunistických mikrobů. Antibiotická terapie.

Maligní nádor, který, pokud se neléčí, končí bolestivou smrtí ženy. Vyznačuje se krvavými mazanicemi v počátečních fázích a vodnatými průhlednými sekrety se sraženinami špinavého odstínu a vůní rozpadajícího se masa ve zanedbaném případě. Chirurgická léčba amputací postižených orgánů a regionálních lymfatických uzlin. Prevence relapsu chemickou a radiační terapií.

Implantace embrya mimo dělohu. Proces začíná hnědou skvrnitou skvrnou a postupně dochází k silnému krvácení, zároveň bude žaludek bolet stále více a více. Když praskne potrubí, jsou zaznamenány mdloby, zvracení, prudký pokles krevního tlaku. Důvodem je abnormální struktura orgánů, adheze po zánětu nebo chirurgické zákroky. Léčba je pouze operativní.

Vaginální tekutiny se liší objemem, odstínem, vůní a přítomností dalších živých příznaků.

SpecifikaceZpůsobit
Světlá, béžová, krémováPočetí, ovulace, zánět přívěsků
NačervenaléPolypy, cervikální eroze
Tmavý, bohatý, hnědýEndometrióza, užívání hormonálních léků, endometritida, ovariální cysta, nitroděložní tělísko
Malý výbojImplantace, ovulace, menopauza, dospívání, zotavení cyklu po porodu
HojnéMimoděložní těhotenství, endometrióza, trauma velkého polypu
S nepříjemným zápachemInfekce, zánět přívěsků, endometritida, onkologie
Se svěděnímSTI, bakteriální vaginóza, drozd
S bolestíEndometrióza, polypy, zánět přívěsků, endometritida, ovulace, mimoděložní těhotenství
ProloženéŽíly s polypy, sraženiny s endometriózou, kousky tkáně s rakovinovým nádorem

Je třeba poznamenat, že onkologie dělohy v počáteční fázi je téměř asymptomatická. Erozi lze také charakterizovat pouze rozmazáním hnědého výboje. U endometriózy se někdy naopak menstruace skromně rozmazává. Proto může mít symptomatologie v individuálním případě různé možnosti..

Gynekologové důrazně doporučují testovat, zda je hnědý vaginální výtok týden před nástupem menstruace. Zvláště v kombinaci s následujícími funkcemi:

 • Zpoždění menstruace;
 • Bohaté temné masy;
 • Doba trvání více než den;
 • Pravidelný vzhled během několika cyklů;
 • Zvýšení teploty;
 • Bolest různých typů;
 • Příznak po sexu;
 • Atypický zápach;
 • Svědění perinea;
 • Změna trvání a dalších charakteristik menstruace;
 • Přítomnost sraženin a jiných inkluzí.

Pozornost! Neobvyklý výtok je nejzřetelnějším příznakem zdravotních problémů žen. Neměli byste čekat na vyšetření dalších zvláštních projevů..

Pravidelně týden před menstruací se hnědá mastnota vyskytuje u endometriózy, myomů nebo hormonálních poruch. V ostatních případech je extrémně obtížné odlišit patologii od normy. Proto stojí za to v následujících dnech navštívit lékaře s hnědým výtokem..

Proč hnědý výtok probíhá před menstruací

Vzhled hnědého výtoku před nástupem menstruace je poměrně častým a častým výskytem, ​​s nímž se setkává téměř každá žena. V některých situacích je to normální stav, v jiných je to známka poruchy a patologických abnormalit v ženském těle..

Proč hnědý výtok přichází před menstruací, co to znamená, která leukorea je považována za normální a která je patologie, stejně jako známka toho, jaké nemoci mohou být rozmazané hnědým výtokem v předvečer menstruace - pojďme si promluvit v článku.

Hnědá leucorrhoea před menstruací: norma nebo patologie

U mnoha žen je pozorován výskyt hnědého výtoku několik dní před menstruací. Leucorrhoea se postupně zesiluje a mění se v menstruaci. Toto je normální stav, který nevyžaduje speciální terapii..

Lékař může zjistit povahu a přesnou příčinu výskytu hnědého vaginálního výtoku před menstruací po gynekologickém vyšetření provedením řady laboratorních a instrumentálních studií.

Pokud se hnědý vaginální výtok objeví týden před menstruací, může to být projev zánětu urogenitálních orgánů. Patologický výtok může být také vyvolán hormonálními poruchami, užíváním perorální antikoncepce, použitím nitroděložního tělíska nebo prstence, častým stresem, prudkou změnou hmotnosti.

Kvalifikovaný lékař může určit příčinu a povahu vaginálního výtoku a také zvolit vhodný léčebný režim (pokud je to nutné) po sérii klinických studií.

Světle hnědý výtok před menstruací s endometriózou

Vzhled hnědé leucorrhoea v předvečer menstruace může být projevem endometriózy dělohy. V tomto případě je vaginální výtok doprovázen následujícími patologickými příznaky:

 • Bolest v dolní části břicha. Jejich intenzita a závažnost závisí na závažnosti onemocnění..
 • Bolest v pánevní oblasti. Před nástupem menstruace se zesilují a po dokončení oslabují. Mezi menstruacemi není pánevní bolest výrazná.
 • Změna odstínu výboje. U endometriózy mohou být černé, světlé nebo hnědohnědé..

Důsledky potratů, traumat a chirurgických zákroků na dělohu mohou vyvolat výskyt endometriózy..

Leucorrhoea hnědá s infekčními patologiemi

Infekční zánět děložní dutiny (endometritida) může způsobit tmavě hnědou premenstruační leucorrhoea. Patologie se vyvíjí po potratu nebo komplikovaném porodu.

U endometritidy je hnědá leucorrhoea doprovázena následujícími příznaky:

 • Zapáchající menstruační krvácení;
 • Konstantní bolest v dolní části břicha, vyzařující do křížové kosti nebo dolní části zad;
 • Zvýšené pocení;
 • Zhutnění a zvětšení dělohy, které je určeno gynekologickým vyšetřením;
 • Apatická nálada;
 • Ztráta síly (zejména na začátku menstruace).

Dalším důvodem výskytu rozmazaného hnědého výtoku jsou genitální infekce (kapavka, chlamydie, genitální bradavice atd.) A zánětlivé procesy pánve.

Hnědá leucorrhoea před menstruací s nádorovými novotvary

Předmenstruační hnědý výtok může být důsledkem hyperplazie endometria. Tato patologie se vyvíjí po vážném psycho-emocionálním šoku, těžké fyzické námaze a v důsledku hormonálních poruch.

Hnědý výtok s hyperplazií je doprovázen nepravidelnou menstruační funkcí, výskytem rozmazané leucorrhoea uprostřed cyklu a křečovými bolestmi v pánvi.

Další patologií nádorové povahy, která se projevuje předmenstruačním hnědým výtokem, jsou děložní myomy. Maligní novotvary reprodukčních orgánů mají za následek černý a tmavě hnědý vaginální výtok.

Další faktory vzhledu hnědého premenstruačního výtoku

Nejčastější příčinou hnědé leucorrhoea je užívání hormonální antikoncepce, která vede ke změně hormonálních hladin. Vzhled hnědého výtoku je důsledkem adaptace těla na nové změny. Leukorea způsobená hormonálními činidly obvykle zmizí po 3 měsících. V jiném případě je nutná konzultace s lékařem, který zvolí bezpečnější antikoncepční lék.

Kromě hormonálních kontraceptiv může nitroděložní tělísko vést ke vzniku hnědé leukorea. Hormony ve svém složení ovlivňují pravidelnost cyklu a odstín výtoku. Také špinění před menstruací lze pozorovat v počáteční fázi menopauzy nebo v perimenopauze.

Mohl by hnědý výtok před menstruací být známkou těhotenství?

Ihned po oplodnění mění vaginální sekrece barvu a konzistenci. Leucorrhoea začíná hnědnout.

Hnědý výtok je známkou implantačního krvácení, ke kterému dochází 12 dní po početí, kdy je vajíčko připojeno k děloze. Aktivita embrya vyvolává zvýšení objemu hlenu, stává se krémovým a může mít nažloutlý nebo světle hnědý odstín.

Implantační krvácení nastává ve dnech očekávané menstruace, a proto je mnoho žen zaměňuje. Rozdíl mezi nimi je však významný. Když je embryo implantováno do dělohy, dochází k mírnému vybití světlého odstínu, pokud došlo k oplodnění. A když je vaginální výtok podobný menstruačnímu krvácení, musíte navštívit lékaře. Vzhled takové leucorrhoea může být známkou hrozby potratu, nesprávného připevnění embrya, zmrazeného nebo mimoděložního těhotenství a dalších patologických stavů těhotenství.

Co dělat, když se objeví předmenstruační výtok

Pokud se hnědá leucorrhoea objeví několik dní před menstruací a změnila se na plné krvácení, tento jev nevyžaduje speciální terapii. Pokud má výtok nepříjemný zápach nebo je doprovázen bolestivými pocity, poraďte se s gynekologem.

Před výběrem léčby lékař předepíše komplexní vyšetření, které určí příčinu a povahu vaginálního výtoku. Po prostudování získaných výsledků vyvine gynekolog taktiku terapeutického působení. K léčbě infekčních patologií jsou předepsány antimikrobiální léky (sprchovací roztoky, vaginální masti, čípky). Zánět urogenitálních orgánů je léčen protizánětlivými pilulkami a čípky. K obnovení reprodukční funkce jsou předepsány hormony.

Nečinnost v takových případech je nebezpečná rozvojem neplodnosti, tvorbou nádorů a následným odstraněním postižených orgánů. Včasná diagnóza umožní zjistit onemocnění v preklinických stadiích a přijmout vhodná opatření.

Video: Brown mazanice před menstruací

Pozornost! Tento článek je zveřejněn pouze pro informační účely a za žádných okolností nepředstavuje vědecký materiál ani lékařskou pomoc a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Ohledně diagnózy, diagnostiky a předpisu o léčbě se poraďte s kvalifikovanými lékaři!

Když špinění před menstruací je zdraví škodlivé

Jedním z důvodů, proč se ženy obracejí k lékaři, je rozmazání výtoku před menstruací. Mohou se objevit a skončit dříve, než dojde k menstruaci, nebo postupně postupovat k silnému krvácení. Článek musí zvážit, zda je takový vaginální výtok normální, a v jakých případech je nutná urgentní konzultace s gynekologem.

V jakých případech nemůžete navštívit lékaře

Problém je zřídka důvodem k návštěvě lékaře. Ženy se obvykle domnívají, že rozmazání tajemství je spojeno s předčasnou menstruací, zvláště pokud se objeví jeden nebo dva dny před očekávaným silným krvácením. Častěji symptom skutečně signalizuje přístup menstruace. Získává rozmazaný odstín díky odmítnutí endometriálních částic.

Nemůžete se poradit s lékařem, pouze pokud předčasné mazání není doprovázeno zhoršením zdraví, bolestmi břicha a objeví se nejdříve 3-4 dny před očekávaným obdobím. Žena musí pečlivě sledovat její pohodu a věnovat pozornost varovným signálům..

Příznaky vyžadující okamžitou návštěvu gynekologa:

 • bolení břicha;
 • projev problému několik cyklů za sebou;
 • získání sekrece jasně červených, žlutých, černých nebo zelených odstínů.

Změna odstínu sekrece a získání nepříjemného zápachu znamená, že do reprodukčního systému vstoupila bakteriální nebo plísňová infekce. Pokud se nebudete včas zabývat léčbou patologie, může to být komplikováno neplodností a poškozením sousedních orgánů a oddělení.

Není normální, když se hnědý výtok objeví týden před menstruací a táhne břicho. Problém naznačuje vývoj endometriózy a vyžaduje komplexní vyšetření pánevních orgánů.

Přirozené příčiny výtoku

Ne vždy špinění před menstruací je abnormalita. Pokud se objeví bezprostředně před očekávaným datem regulace, lze tento stav považovat za fyziologický. Gynekologové tvrdí, že téměř všechny ženy nejméně jednou ročně čelí výskytu rozmazaného hlenu před menstruací. Než začnete uvažovat o přirozených příčinách onemocnění, musíte se seznámit s tím, jaká sekrece je normální v různých dnech cyklu:

 1. Vodnaté průsvitné nebo narůžovělé. Objevuje se během ovulace, když vejce opouští folikul. Zředění sekrece je způsobeno fyziologickými faktory. To je nutné, aby se spermie dostaly k vajíčku a oplodnily je dříve. Během tohoto období musí žena obzvláště pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny: tekuté tajemství nebude chránit sliznice pochvy před infekcí.
 2. Štíhlá želé. Růžový slizovitý výtok se objeví po menstruaci a ovulaci. Zabraňuje vstupu choroboplodných zárodků a ven.
 3. Růžová, postupně se zvyšuje. V tomto případě je menstruace nejprve rozmazaná a poté hojně přechází..

Žena může nezávisle určit, co způsobilo vzhled mazanice (s normálními nebo patologickými faktory). Příznak v normálním stavu se objevuje bez dalších projevů (vůně, bolest).

Existuje několik fyziologických důvodů, proč se před menstruací rozmazává hnědě nebo narůžověle:

 1. Nejběžnější z nich je tvorba cyklu u dívek během puberty. Po objevení se první menarche se cyklus vrátí do normálu do dvou let. Teprve poté mají mladé dívky plnou menstruaci. Zpočátku může být menstruace rozmazaná..
 2. Dalším faktorem, který způsobuje změny v hojnosti a pravidelnosti krvácení, je použití OK. Gynekologové připouštějí, že se místo menstruace po dobu 2-3 měsíců objeví hubená růžová mazanice. Poté je cyklus vyrovnán stabilizací hormonálního pozadí. Pokud se během adaptace těla na léky objeví na prádle tmavě červené pruhy, znamená to nesprávný výběr perorální antikoncepce. V takovém případě musíte přestat užívat léky a poraďte se s lékařem..
 3. Hnědý výtok je přirozenou známkou nástupu menopauzy. Příznak pociťují ženy starší 45 let. Vylučuje se hormonálními léky.
 4. Dalším důvodem vedoucím k výskytu daného příznaku je instalace nitroděložního tělíska. Antikoncepce ovlivňuje hormonální pozadí dámy, v důsledku čehož se může změnit intenzita a doba krvácení. Po intervenci může dojít k normalizaci cyklu až po 3-6 měsících.
 5. Neustálé špinění je přijatelným znamením poporodního období. Znamená to, že tělo matky se i nadále čistí od zbytků placenty a obnovuje svou sílu. Výtok se dostavuje jak po přirozeném porodu, tak po císařském řezu.

Známky anomálie

Abnormální situace je, pokud se rozmazává před menstruací a bolí žaludek. Je také nutné poradit se s lékařem u těch dám, které mají 5 dnů před menstruací tajné skvrny v hnědé, červené nebo hnědé barvě.

Seznam příčin problému zahrnuje:

 • eroze děložního čípku;
 • infekční choroby;
 • porušení hormonálních hladin;
 • patologie těhotenství.

Žena může spojovat hnědé nebo tmavé rozmazané tajemství s patologií podle řady znaků:

 • výrazné zhoršení stavu;
 • bolesti dolní části břicha;
 • nepříjemný zápach výtoku;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • malé množství krve vylučované během menstruace;
 • svědění a pálení genitálií, které vyvolává afty nebo pohlavně přenosné infekce.

Pokud se objeví jeden nebo více z uvedených znaků, musí dáma navštívit lékaře. Čím dříve zjistí příčinu problému, tím je pravděpodobnější zachování sexuálního zdraví pacienta..

Existují onemocnění, která se v raných stádiích vývoje projevují pouze špinavými sekrety (onkologie, endometrióza, polypy děložní dutiny). V případě fibroidů nebo jiných velkých benigních novotvarů navíc táhne spodní část břicha.

Zánětlivé procesy v reprodukčním systému zřídka zůstávají bez povšimnutí. V akutním stadiu se projevují změnou odstínu vaginální sekrece, zvýšením teploty a akutní bolestí v břišní dutině. Se zánětem přívěsků lze pozorovat bolest v jednostranném nebo oboustranném pořadí. U pohlavně přenosných chorob se tmavá nebo černá leucorrhoea objeví několik dní před menstruací. Stejný příznak je charakteristický pro nejnebezpečnější gynekologické onemocnění - pozdní stadia rakoviny..

Přidělení 2-3 dny před regulací

Normální je výskyt tmavého nebo načervenalého hlenu dva až tři dny před nástupem menstruace. V tomto případě se výtok plynule změní na menstruaci. U některých žen může být fyziologický jev doprovázen mírnými křečemi v dolní části břicha a dolní části zad. Na stránkách gynekologie mnoho dívek zanechává poznámky, že před menstruací po operaci (škrábání, odstranění myomů) měly růžový výtok. Začali se mazat a pak se před menstruací objevil jejichor.

Pokud se několik dní před menstruací rozmazává hnědým výtokem, může to signalizovat nástup těhotenství. Po nástupu příznaku menstruace obvykle nezačne. To je způsobeno restrukturalizací hormonálního pozadí, při kterém se tělo snaží zachovat vajíčko v děložní dutině. Mírný výtok před menstruací se objeví v důsledku připojení embrya ke stěnám dělohy.

Šmouha 4-6 dní před menstruací

Jedním z důvodů tohoto stavu je nedostatečná produkce progesteronu ženským tělem. Z tohoto důvodu mohou nastat problémy, když je vajíčko připojeno k dutině orgánu. Pokud nemůže implantovat, zhasne. Stav se projevuje mírným krvavým nebo hnědým výtokem. Patologie vyžaduje hormonální korekci u gynekologa, aby se snížilo riziko potratu následujících těhotenství.

Nesprávné pojmenování více než pět dní před menstruací je hlavním znakem abnormálních jevů v těle. Jednou z příčin problému je endometrióza. V tomto případě epiteliální buňky rostou do svalové vrstvy dělohy, vaječníků a dalších částí reprodukčního systému, kde by neměly být pozorovány.

Pokud je porušeno, objeví se uprostřed cyklu růžové tajemství a špinění se také může objevit bezprostředně po menstruaci. Mezi další patologické procesy, proč se před menstruací rozmazává krví, patří:

 • endometritida;
 • adnexitida;
 • kolpitida;
 • salpingitida.

Riziková skupina pro výskyt předčasné menstruace ve formě mazu zahrnuje ženy, které podstoupily operaci vejcovodů a přívěsků. Mezi faktory, které toto porušení vyvolávají, patří: neustálé podchlazení, nedostatek vitamínů, práce v nebezpečných průmyslových odvětvích, chronický stres.

Špinavý výtok týden před menstruací

Nejběžnější příčinou onemocnění je infekce bakteriálními agens. Podvod se objeví 23. den cyklu nebo o něco dříve. Kromě hnědého skrovného výtoku si dáma může na sobě všimnout dalších příznaků infekce:

 • zarudnutí stydkých pysků;
 • pocit pálení v perineu;
 • přítomnost sekrece s vůní shnilých ryb;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • slabost;
 • cítit se neustále unavený.

Chronické formy infekce jsou léčeny po dlouhou dobu. Typ antibiotika a jeho dávkování by měl pacientovi předepsat lékař. Vhodný lék je vybrán po určení typu patogenu v tajnosti. Infikovaná dívka by měla během sexu používat kondom.

Sexuální partner musí také podstoupit antibiotickou léčbu. Jinak může být dívka znovu infikována..

Tmavé skvrny před menstruací s pozitivním testem naznačují patologické těhotenství. V takovém případě byste se měli určitě poradit s lékařem ohledně transvaginálního ultrazvuku. Mimoděložní těhotenství je indikátorem pro rychlé vyřešení problému.

Faul 10 dní před menstruací

Příznak je častěji pozorován v důsledku ovulace. Ženy mají mírně hnědé skvrny. Skončí samy za 1-2 dny (po uvolnění vajíčka z folikulu). Kromě ovulace může mazání uprostřed cyklu způsobit:

 • těhotenství;
 • porušení struktury vaginální sliznice v důsledku nepřesného pohlavního styku nebo příliš častého sprchování;
 • eroze děložního čípku;
 • novotvary v reprodukčním systému;
 • hormonální změny.

Povaha a barva výboje

Někdy je možné pochopit důvod selhání menstruačního cyklu podle povahy špinění:

 1. Černý, tmavě hnědý a hnědý hlen se obvykle objevují v období po porodu. Může být namazán černou namísto silné menstruace pro ty dámy, které kojí po dlouhou dobu. Přečtěte si o tom, jak dlouho je poporodní výtok u žen, a prostudujte si příznaky porušení v článku na odkazu.
 2. Rozmazává růžovou nebo světle růžovou sekreci před menstruací s rozvojem cervikální eroze. Přečtěte si o výboji během eroze v článku na odkazu.
 3. Bílé skvrny jsou první známkou virové infekce. Můžete podezření na drozd bílý výtok ve formě vloček, svědění genitálií.
 4. Zelený výtok nebo nažloutlý zápach u žen je prvním příznakem infekce v reprodukčním systému. Příznak začíná chlamydií, kapavou, trichomoniázou, hnisavou cervicitidou. Hnisavé žluté tajemství s nepříjemným zápachem se vyskytuje při infikování pohlavně přenosnými chorobami. V takovém případě byste měli co nejdříve navštívit lékaře..

Nadávky před menstruací jsou méně časté než po nich. Výtok několik dní před krvácením následovaným menstruací není důvodem k panice. Příznak označuje přípravu těla na menstruaci. Je nebezpečné, pokud je problém pozorován 4 nebo více dní před očekávaným datem. Předčasný výtok z růžové nebo červené barvy indikuje vývoj endometriózy, černé nebo tmavě hnědé - o patologických stavech těhotenství.

Příčiny hnědého výtoku a rozmazání několik dní před menstruací

Stěr před menstruací je jedním z důvodů, proč se ženy v reprodukčním věku obracejí ke gynekologovi. Je důležité zvážit, proč se takové tajemství objevuje a zda je třeba něco udělat.

Normální výtok před menstruací

Důvody, proč se před menstruací rozmazává, jsou různé. Ačkoli některé ženy věří, že se jedná o normální stav, ve skutečnosti je to signál, že ne všechno je v těle harmonické..

Maznya je malý nahnědlý výtok z cervikálního kanálu. U některých se objevují těsně před menstruací a přecházejí do normálního krvácení..

Vzhled hnědého hlenu je považován za normální, pouze pokud k němu došlo 1–2 dny před nástupem menstruace. V takovém případě by se stav neměl zhoršovat a vaginální sekrece by měla mít nepříjemný zápach. Absence pálení a svědění také naznačuje, že výtok je součástí fyziologického procesu..

Abychom pochopili, proč může rozmazávat, stojí za to zvážit procesy probíhající uvnitř těla.

Před ovulací je hlen čirý a hustý, ve druhé polovině cyklu se stává viskóznějším a želé. Před nástupem menstruace je výtok hojnější. Těsně před začátkem menstruace se může objevit nahnědlá nebo šarlatová vůně..

Menstruační humbuk

Špinění před menstruací se zřídka stává důvodem k návštěvě lékaře. Ženy si myslí, že příští měsíc to bude fungovat samo. V zájmu ochrany svého zdraví byste však měli věnovat pozornost jakýmkoli neobvyklým příznakům..

Pokud se hnědá mastnota před menstruací objeví za 2 dny, nemá nepříjemný zápach, nezpůsobuje zhoršení zdraví, je pozorována jednou nebo velmi zřídka, můžete to udělat bez návštěvy gynekologa. Lékařská prohlídka je nutná v následujících situacích:

 • každé období začíná mazanicí (nebo k ní dochází několik cyklů za sebou);
 • hnědý výtok je hojný a má nepříjemný zápach;
 • mazanice má nažloutlý, růžový nebo nazelenalý odstín;
 • neobvyklý hlen se objeví několikrát v jednom cyklu;
 • doba špinění je více než 5 dní nebo více.

Hnědé špinění týden před menstruací nebo více není také normální. Někdy tento jev naznačuje přítomnost patologií v reprodukčním systému ženy, ačkoli změna povahy samotného hlenu se nepovažuje za nemoc.

Důvody mazání

Pokud se před menstruací rozmazává, je důležité správně identifikovat příčiny. Někdy problém spočívá v onemocnění orgánů reprodukčního systému a někdy je spojeno s obvyklou restrukturalizací hormonálního pozadí. Někdy může být během těhotenství hnědá skvrna.

Špinavý výtok týden před menstruací se může objevit kvůli přirozenému stárnutí tkání dělohy. Když jsou jejich částice odděleny, prasknou malé kapiláry, což vede k mírnému proniknutí krve do genitálního traktu. Výsledkem je, že žena na svém prádle najde stopy hnědé mazanice..

Vzhled nahnědlého tajemství je možný po zavedení nitroděložního tělíska u ženy. Na spodním prádle může vykazovat stopy nahnědlého hlenu. Objevují se kvůli poškození jemné membrány dělohy během instalace spirály. Pokud patologický jev přetrvává, je nutné urgentně vyjmout zařízení z děložní dutiny.

Důvody hnědé skvrny před menstruací u mladých dívek, které nedávno začaly s cyklem, mohou spočívat v nestabilitě hormonálního pozadí. Dokud reprodukční systém nefunguje správně, je neobvyklé tajemství z pochvy normou. Situace by se měla zotavit po 6-7 menstruačních cyklech.

Pokud jsou počáteční předpisy nadále doprovázeny hnědými mazanicemi, je nutná okamžitá lékařská pomoc.

Ovulace může také způsobit nahnědlý vaginální výtok. To se nepovažuje za patologii. Během zrání vajíčka dochází k prasknutí folikulu, při kterém jsou poškozeny mikroskopické cévy, dochází k drobnému krvácení.

Příznaky patologie

Hnědé špinění během nástupu ženských dnů je ve většině případů známkou vnitřní patologie a vyžaduje léčbu. Pokud jde o gynekologa, je důležité umět správně popsat všechny jevy, které se objevily, a to povahu tajemství: sporé nebo hojné, nahnědlé nebo černé mazanice. Všechny tyto podrobné charakteristiky pomohou specialistovi přesně stanovit diagnózu a poskytnout kvalitnější péči..

Následující doprovodné příznaky mohou naznačovat patologickou povahu nahnědlého výtoku:

 • tahání bolesti;
 • pocit pálení při močení;
 • nepohodlí dolní části zad;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • svědění v perineu.

Černá barva vaginálního sekretu může být spojena s nedávným porodem. Pokud tomu tak nebylo, a žena není těhotná, lékař může mít podezření na vývoj onkologické patologie.

Hnědý hlen obvykle varuje před zánětlivým nebo infekčním procesem. Někdy je namazání před menstruací za týden známkou mimoděložního těhotenství, což vyžaduje urgentní chirurgickou péči.

Cervikální eroze

Pokud je týden před menstruací rozmazaný, může být příčinou vývojový proces eroze. Během tohoto onemocnění je sliznice orgánu pokryta vředy a jizvami. Mohou krvácet, což způsobilo, že žena zjistila krvácení..

Růžové špinění před menstruací je také příznakem eroze krvácení. Barva hlenu závisí na tom, kolik tkáně je poškozeno, jak dlouho nemoc trvá.

Povaha sekrece z pochvy se může často měnit. Vzhledem k tomu, že eroze je považována za patologii s malým počtem příznaků, je nutné ji včas navštívit, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa. To je zvláště důležité, když se objeví neobvyklý hlen..

Samy o sobě leucorrhoea nemůže vyvolat mazanici, protože se jedná o normální fyziologický jev. Hojný cervikální hlen, který se mísí s krví, však vypadá jako hnědé rozmazané tajemství..

Pohlavně přenosné nemoci

Hnědý vaginální výtok je výsledkem zánětlivých procesů v těle. Proniknutí infekce je může vyprovokovat..

Podvod 3 dny před menstruací nebo více může naznačovat vývoj pohlavně přenosných chorob. Blahobyt ženy bude doprovázen takovými jevy jako:

 • bolest při pohlavním styku;
 • nepříjemný zápach cervikálního hlenu;
 • pocit pálení při používání toalety;
 • změna barvy a konzistence vaginálních sekretů.

Pokud vynecháte začátek vývoje infekce, můžete způsobit nenapravitelné poškození zdraví. Hnědá skvrna je jen jedním z prvních příznaků problému. Opomíjené infekce vedou k ženské neplodnosti a způsobují snížení celkové kvality života a imunity.

Mimoděložní těhotenství

Daub se během těhotenství nepovažuje za normální. Vzhled jakéhokoli krvavého výboje varuje ženu před vážnými poruchami. Bez ohledu na množství a konzistenci nahnědlého hlenu je nutná urgentní lékařská konzultace.

Mimoděložní těhotenství je vážný stav, kdy se oplodněné vajíčko nepřichytí k děložní dutině, ale k vejcovodům. Růst a vývoj plodu je tam nemožný. Chybějící chirurgický zákrok k odstranění embrya spolu s hadičkou vede k vážnému vnitřnímu krvácení a dokonce k úmrtí ženy. Zachování těhotenství je vyloučeno.

Když je embryo zafixováno na nesprávném místě, objeví se na prádle nahnědlá mazanice, která obvykle vynikne 10 dní před nástupem očekávané menstruace. Tento stav je charakterizován neustálým zvyšováním objemu hlenu, který se může změnit na krvácení. Pokud máte podezření na mimoděložní těhotenství, měli byste urgentně navštívit lékaře.

Cysta na povrchu vaječníků

Cystická patologie je onemocnění, s nímž se alespoň jednou v životě setkala více než polovina žen..

Cysty mají různé formy, ale většina z nich způsobuje krvácení. Kromě neobvyklého hlenu můžete pozorovat:

 • změna data zahájení menstruace;
 • bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • selhání doby regulace;
 • časté zpoždění.

Pokud je cysta nedávná a má malou velikost, může špinění přicházet a odcházet znovu. Dlouhodobé zanedbávání nemoci vede k intenzivnějšímu krvácení, ke kterému dochází mimo období.

Endometrióza

Pokud je menstruace nejprve rozmazaná, pak hojně přechází, lze podezření na vývoj endometriózy. Toto onemocnění je charakterizováno náhlým růstem endometria - slizniční vrstvy, která obklopuje vnitřní povrch dělohy. Normálně, když dojde k těhotenství, mělo by být embryo v této části zafixováno..

U endometriózy se nahnědlý hlen objevuje nejen před menstruací. Tento jev může narušit ženu po pohlavním styku. Včasné odvolání ke specialistovi vám umožní zvládnout patologii bez následků.

Hormonální poruchy

Pokud se objeví problém, nejčastěji je příčinou tohoto jevu hormonální selhání. Nerovnováha vede k intermenstruačnímu krvácení. Je to způsobeno nedostatkem základních hormonů nebo jejich přebytkem.

I malá nerovnováha mezi estrogenem a progesteronem může vyvolat řadu patologických změn v těle ženy. Selhání je způsobeno následujícími faktory:

 • porušení obvyklé stravy;
 • změna plánu a tempa života;
 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • přesun do jiné klimatické zóny;
 • časté stresové situace.

V důsledku užívání hormonální antikoncepce se nejčastěji objevuje špinění. Není možné přesně předpovědět, jak syntetické hormony ovlivní ženské tělo. Pokud se mezi obdobími opakovaně objevuje nahnědlý hlen, stojí za to znovu navštívit lékaře a případně změnit vybranou drogu..

Diagnostika

Příznaky se mohou lišit, ale přesnou diagnózu stanoví pouze odborník po vyšetření a získání výsledků nezbytných laboratorních testů. Je lepší navštívit gynekologa v době, kdy se objeví neobvyklý výtok. To dá lékaři příležitost vzít biomateriál k analýze..

Aby byl klinický obraz správně sestaven, je nutné podrobně popsat všechny vzniklé příznaky. Lékař ženu vyšetří pomocí gynekologických zrcadel a provede potřebné pokyny. Mohou být vyžadovány testy ultrazvukem, flórou a infekcí.

Léčba

Není nutné léčit samotný nahnědlý hlen před menstruací, ale příčinu, která způsobuje patologický výtok. Způsob léčby je určen na základě identifikovaného onemocnění.

Pokud je příčinou nahnědlého hlenu infekční onemocnění, jsou zapotřebí antimikrobiální nebo antibakteriální látky. Spolu s obecnou terapií může gynekolog doporučit sprchování drogami..

V případě hormonálních poruch jsou předepsány hormony. Tyto léky lze použít pouze po podrobném vyšetření. V žádném případě byste neměli užívat tyto léky na radu příbuzných a přátel..

Lékař by měl sledovat průběh léčby a upravit dávkování. Po ukončení terapie se provedou závěrečné testy, aby se zajistilo, že nemoc byla poražena.

Šibalství různých barev před menstruací: norma a patologie

V průběhu celého menstruačního cyklu dochází u žen k výtoku jiné povahy, který závisí na fázi menstruace. Ve většině případů by neměly být důvodem k obavám a jsou normou. U některých žen je mazání pozorováno několik dní před menstruací, což může mít jinou barvu a konzistenci. V tomto případě stojí za to zjistit, zda tento jev naznačuje patologické procesy vyskytující se v těle..

 • 1 Normální výboj
 • 2 Patologické příčiny
 • 3 Jaká barva označuje

Alokace doprovázejí ženu po celý cyklus. Po skončení menstruace jsou vzácné a blíže k ovulační fázi se objevují hojnější a sliznice se nažloutlým odstínem. Bezprostředně před měsíčním krvácením zkapalňují, pokud nedojde k ovulaci, začne nový cyklus, nastane menstruační tok. Změna povahy mazanice závisí na hormonálních výkyvech.

Některé dívky po dobu 2, 3 a 4 dnů a někdy 5 dní před nástupem krvácení pozorují výskyt výtoku, který je projevem individuálních charakteristik i příznakem nástupu nemoci.

Podvod je považován za normu v následujících případech:

 • U některých žen předchází nástupu menstruace slabý růžový nebo hnědý výtok, který netrvá déle než 1 nebo 2 dny..
 • Při užívání perorálních kontraceptiv nebo při výměně léku za novou se může objevit hnědá mastnota. Je schopen pokračovat po dobu prvních 3 měsíců, takže by neměl vzbuzovat obavy. Pokud se tělo nestane závislým a špinění se nezastaví, měla by být antikoncepce vyměněna.
 • Klam může nastat 7 dní před nástupem menstruace po instalaci nitroděložního tělíska.
 • Výtok černé barvy se objevuje po porodu před prvním menstruačním cyklem, který má také fyziologickou povahu a je považován za normální variantu. K tomu dochází v důsledku hormonálních změn v těle..
 • Hrubý pohlavní styk, ke kterému došlo před menstruací, může poranit stěny pochvy a způsobit hojnou mastnotu.
 • S věkem klesá produkce pohlavních hormonů, což vede k úplnému vymizení menstruace. Blíže k menopauze se mazání před menstruací objevuje stále častěji a poté zmizí.
 • U dospívajících dívek. První menstruace začíná výtokem, který je nestabilní. Krev se může objevit jak před nástupem menstruace, tak uprostřed cyklu, což naznačuje proces zrání reprodukčního systému.

Vaginální výtok, který je doprovázen zvýšenou tělesnou teplotou, nepohodlí v břiše, celková slabost, naznačuje přítomnost zánětlivých procesů. Podvod se považuje za patologický, pokud:

 • výtok se objeví za 10 dní a toto se systematicky opakuje;
 • mazanice je bohatá, ztmavne a má specifický zápach;
 • před menstruací zůstává na spodním prádle bílá skvrna připomínající tvaroh;
 • vaše menstruace skončila a hnědý nebo růžový výtok pokračuje;
 • týden před zahájením nového cyklu se zjistí výtok a test je negativní.

Pokud je přítomný alespoň jeden z uvedených příznaků, doporučuje se co nejdříve navštívit lékaře.

Pokud je mazanina trvalá a má jiné příznaky (táhne spodní část břicha, objeví se nepříjemný zápach), měli byste věnovat větší pozornost barvě a konzistenci.

Stín mazanice naznačuje následující:

Má to několik důvodů:

 • užívání antikoncepce;
 • hormonální změny během puberty;
 • nástup menopauzy;
 • výskyt polypů v děloze;
 • nemoci, jako je endometritida, endometrióza;
 • během těhotenství v časných stádiích, v době hrozby selhání nebo zmrazení plodu
Barva vybitíCharakteristický
Bílý sýrovýTakový výtok je charakteristický pro drozd. V tomto případě má mazanice kyselý zápach, dochází k silnému svědění a dalším nepříjemným pocitům
Růžový
 • Nejčastěji naznačuje vývoj zánětlivých procesů: endometrióza, eroze děložního čípku, polypy, nádory.
 • Pokud dojde ke zpoždění menstruace, pak růžová a někdy krvavá mazanice naznačuje těhotenství a je normou. Vypouštění tohoto druhu se často nazývá „těhotenská menstruace“. Odvolání ke gynekologovi je však povinné, i když neexistují žádné další nepříjemné příznaky, jako je bolest v podbřišku a bolesti v bederní oblasti
Žluto zelenáOznačuje chronická onemocnění ženských přívěsků a dělohy. Může být příznakem pohlavně přenosných chorob
Pěnivý zelenožlutýPokud mazanice získala hojný charakter, pěny, doprovázené vůní hnisu, pak jsou to příznaky trichomoniázy
Hnědá nebo béžová
ČernáVyskytuje se v prvním menstruačním období po porodu a někdy se může objevit u kojících žen. Nemělo by to vzbuzovat obavy, protože tento druh výboje doprovází obnovení cyklu

Abychom se zbavili patologií, je nutné provést komplexní vyšetření, které zahrnuje hysteroskopii, ultrazvuk, laparoskopickou diagnostiku, biopsii, kultivaci nátěru k detekci patogenní mikroflóry. Na základě výsledků získaných údajů je předepsána vhodná léčba. U infekčních onemocnění jsou indikována antibiotika nebo antivirotika. Novotvary mohou vyžadovat chirurgický zákrok. Léčba by měla být předepsána pouze lékařem po vyšetření.

Co říká špinění týden před nástupem menstruace?

Vlastnosti výtoku během menstruace

Menstruační cyklus pro každého zástupce slabší poloviny společnosti má své vlastní charakteristické rysy. Menstruační krvácení v pravidelných intervalech ustupuje. U každé ženy jsou tyto intervaly individuální a trvají tři týdny až čtyři..

Menstruace začíná objevením se malého množství „rozmazaného“ výtoku (na podložce se objeví stopy krve). To trvá několik hodin až jeden den, doplněné o nadýmání, bolestivé pocity v dolních oblastech.

Pak začne uvolňování tekuté červené krve, její sraženiny, mohou vystupovat hrudky hlenu. Aktivní fáze krvácení trvá až dva až tři dny. Nakonec množství krve klesá, její odstín ztmavne.

Krvácení z implantátu

Výtok před menstruací může být známkou implantačního krvácení. To znamená, že oplodněné vajíčko vstupuje do dělohy, to znamená, že začíná těhotenství. V takovém případě se objeví mazanice růžové nebo jasně červené. Krev není pozorována déle než dva dny.

Důležité! Některé ženy mohou mít takové výtoky po celou dobu těhotenství. V takové dny byste měli pečlivě sledovat své zdraví: odpočívejte více, nepřehánějte se, vyhýbejte se stresovým situacím.

Pokud se ve druhém měsíci těhotenství objeví hnědé skvrny, může to znamenat, že plod zemřel a došlo k potratu.

Podvod ve stejnou dobu, doprovázený syndromem silné bolesti příloh, je příznakem mimoděložního těhotenství. V takovém případě byste se měli okamžitě poradit s lékařem, protože situace je pro život ženy nebezpečná..

Příčiny

Příčiny krvácení před menstruací:

 • porušení poměru hormonů;
 • maligní neoplastické procesy dělohy;
 • růst benigních nádorů v oblasti ženských genitálií;
 • pádové poranění perinea;
 • poškození sliznice pohlavních orgánů při drsném pohlavním styku;
 • užívání hormonální antikoncepce;
 • přítomnost spirály;
 • časté potraty;
 • zánětlivá onemocnění;
 • těhotenství v děloze;
 • těhotenství mimo dělohu;
 • nemoci krve;
 • užívání drog.

I při výskytu drobného špinění je nutná konzultace s gynekologem co nejdříve.

Proč je krev před menstruací

Ne vždy, krev před menstruací naznačuje gynekologické onemocnění. V určitých případech je tento příznak považován za naprosto přirozený. Fyziologické špinění před menstruací zmizí samo o sobě a nezpůsobí žádnou újmu. Patologické faktory vyžadují okamžitou léčbu.

Fyziologické příčiny

V určitých situacích krev před menstruací bez bolesti nevyžaduje terapeutické působení. Ale i v tomto případě je nežádoucí zanedbávat návštěvu lékaře. Mezi fyziologické příčiny krvácení před menstruací patří:

 • užívání hormonálních léků;
 • pooperační období;
 • vystavení stresu;
 • rozvoj těhotenství;
 • strukturální rysy reprodukčních orgánů.

Patologické příčiny

Je-li příčina krvácení týden před menstruací patologického původu, měla by být přijata okamžitá opatření. Patří mezi ně následující:

 • genitální infekce;
 • mimoděložní těhotenství;
 • endometritida nebo endometrióza;
 • hormonální poruchy;
 • novotvary v pánevní oblasti nebo v pochvě.

Charakterizace příznaků

Krev může začít proudit sedm nebo pět dní před menstruací a postupovat do menstruace. Je normální, pokud k tomu dochází každý měsíc..

Věkové poruchy

Nejčastěji dochází ke krvácení před menstruací na pozadí hormonálních poruch v těle ženy. Tento stav může obtěžovat dospívající dívky v prvních několika letech po nástupu menstruace, kdy cyklus ještě nebyl stanoven..

Toto je takzvaný juvenilní syndrom. Krvácení s ním je nevýznamné, v podobě rozmazaných sekretů. Začínají sedm až deset dní před očekávaným obdobím a postupně přecházejí do aktivní fáze. Existují situace, kdy má krvavý výtok u dospívajících charakter hojného krvácení. V tomto případě se zvyšuje celkové množství krve uvolněné během celého období. Po zavedení pravidelného cyklu u zdravé ženy se takové krvácení obvykle zastaví. Přispívají však k rozvoji anémie. Je nutná konzultace s gynekologem.

Hormonální léky

Při užívání hormonální antikoncepce dochází k interferenci v poměru hormonů v těle ženy. To má za následek výskyt rozmazání hlenu krví. Žena by měla kontaktovat gynekologa pro vyšetření a případnou výměnu antikoncepce za jinou. Tato opatření nejsou vždy účinná. Zpravidla se po dvou až třech měsících od začátku užívání léku obnoví poměr hormonů a tyto příznaky zmizí..

Těhotenství

Na začátku těhotenství se může objevit malé množství červeného výtoku z pochvy. K tomu dochází během zavádění vajíčka do stěny dělohy. Je to normální proces, měl by však ženu upozornit. Uklidnit se bude možné až po konzultaci s odborníkem.

Těhotenství může být komplikováno abrupcí placenty po traumatu břicha, pádech. Prvním příznakem bude krvavý hlen na podložce. V budoucnu se krvácení zesílí, v dolní části břicha se objeví bolesti. V průběhu času může bolest křeče. U těhotné ženy prudce klesá krevní tlak. Pokud navštívíte lékaře pozdě, je možná smrt plodu..

Pokud se těhotenství začne vyvíjet mimo děložní dutinu (například ve vejcovodech), v průběhu času se objeví komplikace, jako je krvácení. Důvodem je prasknutí potrubí. V tomto případě je špinění doprovázeno bolestí..

Endometriální patologie a další

Častá kyretáž dělohy, aby se zbavila nežádoucího těhotenství, vede k poškození endometria, cév děložní stěny, což vyvolává krvácení. Situaci zhoršují náhlé změny hormonálních hladin po potratu. Okamžitě zde je nutná konzultace s gynekologem.

Nemoci krve, které jsou charakterizovány krvácením, se mohou projevit, až když se objeví první menstruace. V takovém případě může menší výtok začít před očekávaným obdobím a trvat týdny. S takovým pacientem by měl být navíc konzultován hematolog.

Kdy navštívit lékaře

Pravidelné návštěvy gynekologa a endokrinologa zabrání rozvoji závažných onemocnění, která mohou vyvolat krvavé výtoky před menstruací, bolesti, záněty, hypertermii a další příznaky. Problém lze odstranit v rané fázi, pokud žena okamžitě požádá o pomoc, když se objeví následující příznaky:

 • velmi dlouhý výboj uprostřed cyklu;
 • tajemství obsahuje krvavé sraženiny, pruhy hlenu nebo hnisu;
 • nepohodlí v bederní oblasti, dolní části břicha a zad;
 • krev týden před menstruací je příliš hustá, šarlatová nebo naopak tekutá a téměř průhledná;
 • syndrom bolesti během intimního kontaktu;
 • nepříjemný zápach z genitálního traktu;
 • prudký pokles krevního tlaku na pozadí bledosti kůže;
 • nárůst teploty na febrilní úrovně (38-39 ° C).

Ženy v plodném věku musí navštívit gynekologa 1-2krát ročně, aby včas diagnostikovaly tvorbu novotvarů, infekce pohlavních orgánů, hormonální nerovnováhu, počáteční fázi endometriózy a další patologické stavy.

Diagnostické metody

Stanovení správné diagnózy zahrnuje:

 • vyšetření ženy na židli;
 • Ultrazvuk ženských pohlavních orgánů;
 • krevní test na obsah pohlavních hormonů;
 • vyšetření obsahu pochvy;
 • zjistit den ovulace.

Chcete-li zjistit datum ovulace, změřte bazální teplotu. Teplota se měří v konečníku ráno. Před měřením by žena neměla vstávat z postele, proto musí být teploměr den předem umístěn v blízkosti postele. Teploměr by měl být rtuťový, je spolehlivější. Jeden stupeň zvýšení teploty naznačuje ovulaci..

Doporučuje se podstoupit ultrazvukové vyšetření v konkrétní den cyklu - nejčastěji od pátého do sedmého. Při podezření na endometriózu se ultrazvuk provádí blíže k nástupu menstruace.

Prozkoumejte vaginální výtok a určete poměr typů mikroorganismů, přítomnost patogenů.

Typy krvácení, které lze zaměnit s menstruací

Velmi často krvácení, které začalo před menstruací, netrvalo dlouho (několik dní), nezpůsobilo nepohodlí a zmizelo téměř nepostřehnutelně. Lze je však snadno zaměnit s jinými sekrety, které mohou být předzvěstí vážné nemoci. Mezi nimi stojí za zmínku:

 1. Nadměrné krvácení. Je doprovázeno velkou ztrátou krve, vede k rozvoji anémie a vystavuje tělo riziku infekce mikroby. Stává se uprostřed menstruačního cyklu.
 2. Juvenilní krvácení se může objevit v jakémkoli věku. Je považován za jeden ze známek nedostatku vitamínů.
 3. Průlomové krvácení je možné při užívání antikoncepce a při instalaci cívky.

 • Dysfunkční krvácení je charakterizováno velkou ztrátou krve. Je to vyvoláno změnou klimatu, selháním endokrinního systému, přepracováním, stresovými situacemi. Dysfunkční krvácení může vést k dysfunkci nadledvin, hypofýzy a vaječníků. Stává se ženám v jakémkoli věku.
 • Zvláště nebezpečné pro ženu, když dochází ke krvácení zvanému „hojné“. Může to být známka rakoviny..

  Takový výtok se liší od menstruace hojnou ztrátou krve. Kromě toho mají světle červenou, jasnou nebo nasycenou růžovou barvu, mohou trvat déle než 10 dní a během tohoto období se částice hlenu, ichoru a hnisu smísí s krví. Ženská tělesná teplota stoupá, žízeň a sucho v ústech jsou neustále pociťovány. Krvácení může být na rozdíl od menstruace doprovázeno nevolností a zvracením, závratěmi a slabostí.

  Léčba

  Způsob léčby zvolí odborník v závislosti na diagnóze po úplném vyšetření pacienta. Většina z výše uvedených patologií je léčena konzervativně. Žena by měla dodržovat pravidla hygieny, vyhýbat se příležitostnému sexu bez použití kondomu. Doporučuje se vzdát se alkoholu, nekouřit.

  Zánětlivá onemocnění se léčí ve dvou fázích:

  • užívání antibiotik, stimulace imunity, potlačení hub;
  • obnovení zdravé mikroflóry pochvy.

  Raná stadia zhoršeného připevnění placenty jsou léčena konzervativně - těhotné ženě je přidělen odpočinek v posteli, jsou mu podávány léky na uvolnění svalů dělohy. Pokud je stav matky a plodu uspokojivý, těhotenství se udrží. Při pozdní léčbě, kdy dojde k úmrtí plodu, je léčba pouze chirurgická. S rozvojem těhotenství mimo dělohu se léčba provádí pouze operativní metodou.

  Léčba hormonální nerovnováhy se provádí pomocí hormonálních léků. Žena musí jasně dodržovat doporučení lékaře, neměnit dávku drogy sama, nevynechávat její užívání.

  Hormonální nerovnováha

  Krvavý výtok je nejčastěji pozorován u mladých dívek a žen ve věku nad 45 let. To je způsobeno hormonálními změnami v ženském těle. U dospívajících dochází k přepětí hormonů v důsledku nástupu plného fungování reprodukčního systému. U dospělých žen naopak s ukončením funkce vaječníků (menopauza).

  Nestabilní období může mít krvácivé příznaky. Chcete-li nezávisle určit patologický výtok nebo ne, může s přesností říci pouze lékař, proto se nedoporučuje provádět autodiagnostiku.

  Alokace ani v tomto věku není vždy normou. Časté a hojné mazlení může být předzvěstí onemocnění vaječníků, dělohy nebo jiných orgánů reprodukčního systému..

  Několik kapek krve týden před menstruací může být výsledkem použití léčivých přípravků. Řada hormonálních léků může způsobit vaginální výtok..


  Krev se může objevit po požití nějakého hormonálního přípravku v pořádku
  Nejprve musíte být obzvláště opatrní s následujícími prostředky:

  • lékové formy, které zahrnují nouzovou antikoncepci;
  • antikoncepční pilulky;
  • masti a krémy na pochvu.

  Kromě toho by pacienti, kteří mají vaginální kroužek nebo nitroděložní tělísko, měli být v pohotovosti.

  Pokud se krev objeví před menstruací, nebude možné nezávisle určit diagnózu. To by měl provést odborník. Obvykle několik dní před menstruací může dojít ke krvácení s vývojem následujících patologií:

  • zánět ve vaječnících nebo vejcovodu;
  • pokud je reprodukční systém infikován;
  • s erozí děložního čípku;
  • pohlavně přenosné nemoci;
  • pokud jste se museli vypořádat s akutní nebo chronickou endometritidou;
  • s polypy nebo cystami;
  • s atrofickou vaginitidou;
  • mohou být vyvolány benigními nebo rakovinovými formacemi;
  • s endometriózou (proliferace vnitřní vrstvy dělohy).


  Je velmi důležité nechat se vyšetřit na pohlavně přenosné choroby
  Reprodukční systém každé ženy je individuální. Za přítomnosti samotných příznaků naznačujících vývoj konkrétního onemocnění, bez testů a nezbytného vyšetření, nelze spolehlivě říci, s jakou patologií člověk musel čelit.

  Kromě toho, pokud krvácí týden před menstruací, je třeba hledat příčinu poruch štítné žlázy, nadledvin, centrálního nervového systému, močového měchýře.

  Vzhled výtoku několik dní před normální menstruací může být způsoben příjmem různých hormonálních látek, včetně následujících:

  • antikoncepce;
  • masti nebo gely;
  • používání nitroděložních tělísek a vaginálních kroužků.

  Několik dní před regulací je pozorován krvavý mírný výtok. Obvykle se cyklus stabilizuje za pár měsíců, tento jev nezpůsobuje žádné zvláštní problémy ani nepohodlí. Hnědý výtok je obvykle pozorován při užívání nouzové antikoncepce, například Escapel nebo Postinor, ale jedná se o jediný jev a neopakuje se.

  Při porušení antikoncepce lze pozorovat přerušované špinění. Pokud obnovíte obvod, mazání zmizí a cyklus se vrátí do normálu..

  Hormonální poruchy mohou způsobit krvácení. Je však třeba mít na paměti, že u mladých dívek se první dva roky od nástupu menstruace cyklus stabilizuje. V této době je v těle pozorována určitá hormonální změna, to znamená, že uvolňování krve mezi cykly je zcela normální. Během tohoto období se doporučuje každých šest měsíců navštívit gynekologa, aby včas identifikoval problémy ve vývoji pánevních orgánů.

  Ale přerušované krvácení se může objevit v pozdějším věku. Pokud se 5 dní před začátkem cyklu objeví výtok a poté se stane pravidelným, znamená to přítomnost problémů s endokrinním systémem a zvýšení hladiny estrogenu. Během vyšetření se ukázalo, že endometrium začíná být odmítnuto před nástupem menstruace, než by mělo být, což způsobuje drobné stopy krve.

  S nedostatkem progesteronu lze také pozorovat slabý výtok s hnědým odstínem. Podobný jev hovoří o hormonální poruše a nesprávné tvorbě žlutého tělíska, které, pokud se neléčí, vede k neplodnosti. Hlavním příznakem problému je příliš málo času od ovulace do menstruace, méně než 12 dní. Vzhled výtoku připomíná menstruaci, ale má nahnědlý odstín, zatímco normální výtok přichází včas.

  Pokud dojde k propuštění před plánovanými kritickými dny, musíte tomu věnovat pozornost. Ve většině případů tento jev naznačuje přítomnost nesprávné funkce těla a vyžaduje odpovídající léčbu. Pokud se nic neděje, mohou se objevit komplikace, jako je neplodnost nebo jiné vážné zdravotní problémy..

  Jak přestat

  Pokud dojde ke krvácení před menstruací, měli byste se poradit se svým lékařem. Po určení příčiny poruchy zvolí správné ošetření pouze odborník. Porušení se může zhoršit, pokud nebudou přijata opatření včas.

  Chcete-li zastavit implantační krvácení před menstruací, musíte se vzdát fyzické námahy a intenzivního sportu. Je vhodné zůstat v posteli. Na žaludek si nedávejte láhev s horkou vodou ani obklady. Je zakázáno navštívit lázeňský dům, saunu a horkou koupel. V poloze na břiše se doporučuje pod nohy umístit váleček nebo polštář.

  Jídlo by mělo být bohaté na vitamíny, pití velkého množství vody pomůže doplnit zásoby vody v těle. Při silném krvácení můžete užít tabletu přípravku Vicasol, která podporuje srážení krve.

  Pomáhají také infuze léčivých bylin. Můžete si uvařit kopřivy, řebříček, arniku nebo třezalku tečkovanou a denně si dát maximálně 1 sklenici vývaru. Pít místo čaje se doporučuje máta a infuze vařených jeřabin. Sladký čaj obnoví přísun glukózy do těla a mírně sníží sekreci..

  Barva vybití

  Výběry lze rozdělit do několika částí. Rozdíl je pouze v barvě.

  Existuje několik typů sekrecí:

  • bílý,
  • žlutá;
  • zelený;
  • hnědý;
  • růžový.

  Barva výboje může hodně napovědět..

  Můžete určit příčinu jakéhokoli onemocnění:

  1. Bílý výtok může nastat v důsledku zánětu orgánů, jako jsou střeva, močový měchýř, a důležitých orgánů, jako je děloha a vaječníky. Při močení je často charakteristická bolest, kolika ve střevech nebo více v podbřišku. Kromě toho může teplota těla překračovat normu. Analýza bude schopna potvrdit přítomnost zánětlivého procesu, který zahájil akci. V takových situacích je nutné zahájit léčbu. U drozdů se také objevuje výtok bílé barvy. Výtok často připomíná tvarohové vločky, které se uvolňují ve velkých objemech. Takový výtok má charakteristický, kyselý zápach a trochu připomíná hrudky tvarohu. Toto onemocnění je doprovázeno nejen výskytem výtoku, ale také procesem otoku, poškrábání intimních orgánů a podrážděním pokožky. Vývoj takového onemocnění naznačuje pokles imunitního systému těla..
  2. Výtok žluté a zelené barvy je často znám u bakteriální vaginózy nebo jakéhokoli druhu zánětu. Při močení jsou kromě výtoku pociťovány také svědění a bolestivé příznaky. U řady podobných onemocnění, jako jsou chlamydie, trichomoniáza, kapavka, bakteriální vaginóza, salpingitida - jsou hlavními příznaky výtok. V případě onemocnění je barva výtoku možná žlutá nebo zelená..
  3. U chlamydií se uvolňují žluté sraženiny.
  4. U trichomoniázy je výtok pěnivý s charakteristickým zápachem, stejně jako jejich nazelenalý nažloutlý odstín, s hnilobným zápachem.
  5. U kapavky může být výtok žlutavě bílý. Kromě tohoto výtoku může dojít ke krvácení, které nesouvisí s menstruačním cyklem..
  6. S bakteriální vaginózou, leucorrhoea šedobílého odstínu s vůní shnilých ryb.
  7. Existují také hnědé a růžové výboje. Takový výtok je spojen s přítomností krve ve vaginálním výtoku..
  8. Výboj růžové a hnědé barvy je normou pro období, která již končí. To je způsobeno skutečností, že endometrium je zcela odmítnuto a začíná fáze proliferace. Při užívání hormonálních léků může dojít ke krvavému výtoku. Pokud však během tří cyklů výtok nezmizí, je nutné vyměnit lék a vyšetřit lékařem..

  Možné příčiny jejich vzhledu se mohou lišit v závislosti na barvě zvýraznění. Nejběžnější světle hnědé a tmavě hnědé mazanice.

  Světlá barva může být důsledkem bakteriální vaginózy a dalších pohlavně přenosných infekcí, stejně jako mikrotrauma děložního čípku. Tmavě hnědý výtok zase naznačuje přítomnost sražené krve v něm..

  Normální výtok před menstruací by neměl být doprovázen bolestivými pocity, svěděním a pálením. Opačný jev může naznačovat přítomnost patologií orgánů reprodukčního systému. Pokud mluvíme o fyziologické normě, pak by výtok u zdravé dámy měl být silný, mít barvu blízkou průhledné bílé a homogenní strukturu.

  V některých případech se dívky mohou setkat s růžovými mazanicemi. Za hlavní důvod tohoto jevu se považuje užívání hormonální antikoncepce. Růžový maz se také může objevit v důsledku dříve utrpěného stresu nebo oslabené imunity. Kromě toho je výboj neobvyklé barvy jedním z vedlejších účinků nitroděložního tělíska. Důvody však mohou být mnohem závažnější: infekční onemocnění, nádory, polypy, hyperplazie endometria.

  Černé skvrny se nejčastěji vyskytují při nedostatku hormonů štítné žlázy, užívání hormonální antikoncepce, stejně jako u pohlavně přenosných chorob. Dalším důvodem takového výtoku může být prudké zvýšení nebo snížení tělesné hmotnosti a časté namáhání. Polypy endometria se mohou také projevit jako špinění krvácení před menstruací..

  Když je výboj variantou normy

  Krvavý výtok několik dní před menstruací je často v normě. Například tajemství z pochvy s podobnými vlastnostmi by nemělo vzbuzovat obavy:

  • pokud je výtok nevýznamný a žena potřebuje pouze jednu denní vložku denně;
  • genitálie ne bobtnají, nedochází ke svědění, pálení;
  • bez bolesti;
  • výboj je charakterizován barvou od světle červené po hnědou;
  • tajemství netrvá déle než 4 dny;
  • bez zápachu nebo jemné, kyselé.

  Logickým koncem takového výtoku je nástup menstruace..

  Jak funguje lék "Terzhinan"?

  Nežádoucí účinky při užívání vaginálních tablet Terzhinan jsou extrémně vzácné, obvykle se objeví během několika minut po podání a projeví se jako pocit pálení..