Je možné užívat Duphaston s menstruací

Jedním z nejčastěji předepisovaných léků v gynekologii jsou hormonální léky. Hormony mají obrovský dopad na fungování ženského reprodukčního systému. Porušení jejich normálního množství často vede k negativním zdravotním následkům. Duphaston je nejúčinnější a nejbezpečnější lék používaný ke korekci hladiny progesteronu u žen..

 • Mechanismus účinku léku
 • Režimy podávání léků

Hladiny progesteronu mohou být u mnoha patologických stavů u žen nedostatečné. Průběh léčby přípravkem Dufaston by měl být předepsán výhradně lékařem po důkladném vyšetření těla. Nezapomeňte se zeptat svého lékaře, jak vaše menstruace probíhá na pozadí Dufastonu a jaká jsou schémata užívání tohoto léku.

Mechanismus účinku léku

Progesteron je jedním z hlavních ženských pohlavních hormonů a ovlivňuje menstruační cyklus a přípravu těla na těhotenství. Hlavní účinnou látkou léku Duphaston je dydrogesteron. Tato syntetická látka je analogem progesteronu, má na tělo stejné účinky jako tento důležitý pohlavní hormon.

Aktivní produkce progesteronu začíná ve druhé fázi menstruačního cyklu bezprostředně po ovulaci, její hlavní funkcí je příprava endometria dělohy na intususcepci vajíčka v časném těhotenství. Pokud není stěna dělohy dostatečně uvolněná a vaskularizovaná, hrozí spontánní potrat nebo se nemusí vůbec objevit embryo.

Při užívání léku se hladina progesteronu v krvi normalizuje, na rozdíl od přírodního progesteronu, Duphaston nezpůsobuje výrazné vedlejší účinky. Negativní reakce na lék může být způsobena individuální nesnášenlivostí dydrogesteronu, v takových případech vám ošetřující lékař vybere jiný lék.

Režimy podávání léků

Mnoho žen se zajímá o to, zda je možné pít Duphaston během menstruace. Existují určité režimy pro užívání tohoto léku, které závisí na stavu pacienta a hlavních indikacích. Duphaston je předepsán pro takové patologie:

 • endometrióza;
 • premenstruační syndrom doprovázený výrazným zhoršením blahobytu;
 • historie potratů;
 • výhružný potrat;
 • menstruační nepravidelnosti.

Duphaston se často používá k normalizaci menstruačního cyklu. V takových případech musíte použít lék od 11. do 25. dne cyklu nebo od 5. do 25. dne cyklu (s dysmenoreou).Při užívání léku by vaše menstruace měla začít 2-3 dny po vypití poslední pilulky. Jedním z možných projevů nepravidelného cyklu je předčasný nástup menstruačního krvácení při užívání léku. K tomu může dojít v důsledku stresu nebo nerovnováhy jiných hormonů v těle..

Duphaston by se neměl pít, pokud začala menstruace. Doporučuje se co nejdříve kontaktovat svého gynekologa a zjistit příčinu předčasného nástupu menstruace. Tato situace není pro zdraví ženy nebezpečná, lékař upraví režim užívání léků, po kterém může léčba pokračovat. Pokud vaše menstruace začala dříve, budete si muset přepočítat délku menstruačního cyklu..

Samoléčba hormonálními léky může mít vážné zdravotní následky. Některé ženy užívají přípravek Duphaston k urychlení menstruačního krvácení. V takových případech je během menstruace pití Dufastonu nebezpečné, důsledkem nekontrolovaného užívání léku mohou být závažné poruchy v hormonálním systému a následná neplodnost.

Lék je účinný pouze při dodržení režimu a dávkování (obvykle 20 mg denně). Proto je ve většině případů s 28denním cyklem posledním dnem příjmu 25. den cyklu. Není nutné pokračovat v užívání tablet s předčasnou menstruací nebo opožděnou léčbou. Nejprve je vhodné vyšetřit gynekologa a za přítomnosti extragenitální patologie i další odborníky, aby zjistili příčinu selhání menstruačního cyklu. V některých případech, pokud začala menstruace, je třeba pilulky užívat podle schématu po skončení menstruačního krvácení. Pro další léčbu tímto přípravkem se však musíte nejprve poradit s gynekologem.

Dotazy

Otázka: Pokud při užívání dyufastonu došlo k menstruaci?

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Ahoj! Je mi 27 let, momentálně se léčím na neplodnost. mým hlavním problémem je pozdní ovulace. Tento měsíc ultrazvuk ukázal, že byla 24. den cyklu, po kterém mi byl předepsán dyufaston a 12. den darovat krev pro těhotenství. Řekněte mi, jestli vaše menstruace začne dříve. Takže neexistuje těhotenství? A můžete přestat pít? dík.

Je nutné užívat Dufaston v souladu se schématem předepsaným vaším gynekologem. V některých případech (v závislosti na klinické situaci) se užívání přípravku Dufaston nemusí zastavit ani během menstruace, proto je nutné tuto záležitost projednat s ošetřujícím lékařem.

Ahoj. Je mi 26 let, začal jsem pít dyufaston podle pokynů lékaře od 14 do 25 dnů cyklu. Vypil jsem jen první cyklus a 23. den mi menstruace šla. Teď nevím, co mám dělat, jestli je nutné dopít až do 25 odpoledne. Když jsem před 11. dnem pil dyufaston, nebylo to tak. Jak být v takové situaci? Budu rád, když mi pomůžete. Díky předem.

Obvykle se přípravek Duphaston používá přesně od 14. do 25. dne menstruačního cyklu, ale pokud je váš menstruační cyklus kratší než 28 dní, lze režim léku upravit. K objasnění situace je nutná osobní konzultace s ošetřujícím gynekologem. Více o léku Duphaston, indikacích a kontraindikacích k jeho použití a o použitých léčebných režimech se dočtete v naší tematické sekci se stejným názvem: Duphaston.

Ahoj! Měl jsem zpoždění asi 4 týdny, lékař diagnostikoval ovariální dysfunkci a předepsal dufastol. Řekl, že po 10 dnech začne menstruace a začala druhý den. Otázkou je, zda mám i nadále pít pilulky nebo ne. Nějak jsem tuto otázku s lékařem nevyjasnil, protože poprvé čelil dysfunkci.

V této situaci nemusíte pokračovat v užívání přípravku Duphaston, ale po skončení menstruace můžete osobně navštívit gynekologa, který vám poskytne komplexní vyšetření a předepíše adekvátní léčbu. Musíte udělat krevní test na pohlavní hormony, udělat ultrazvuk pánevních orgánů, udělat nátěr. Podrobnější informace o otázce, která vás zajímá, získáte v příslušné části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Hormonální poruchy. Další informace můžete získat také v následující části našeho webu: Hormonální analýzy

Ahoj! Byl jsem odstraněn polyp endometria 13. den cyklu, od 20. dne byl Dufaston předepsán na 10 dní. Říkali, že pijí až do menstruace, a pak pokračují a od poloviny dalšího cyklu vezmou s sebou cyklodinon a poté provedou ultrazvuk. 8. den užívání Dufastonu (28. den cyklu) začala menstruace. Nedokážu přijít na to, jak vzít Dufastona dále. Pít tyto dva dny? A kdy začít znovu? Ihned po menstruaci nebo od poloviny cyklu s cyklodininem? Nebo se nezastavíte vůbec, ale pokračujete během menstruace a ihned po ní? Recept však říká přesně 10 dní. A ona mi řekla, že to mohu pít (dufaston) pořád. Nechápu, co tím myslela. Chci otěhotnět rychleji. Pomozte, prosím, jinak se k ní nemohu dostat, a v nejlepším případě se na schůzku dostanu za týden. dík.

V této situaci musí být režim přijetí vyjasněn ošetřujícím lékařem gynekologa, protože je určen charakteristikami průběhu onemocnění, výsledky laboratorních a instrumentálních studií. Lék Duphaston je zpravidla předepsán pro neplodnost od 11 do 25 dnů menstruačního cyklu. Doporučuji, abyste si nechali poradit od svého ošetřujícího gynekologa. Podrobnější informace o otázce, která vás zajímá, získáte v příslušné části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Dufaston. Další informace můžete získat také v následující části našeho webu: Plánování těhotenství

Ahoj! Moje menstruace probíhají den ode dne, nikdy nedošlo k žádnému selhání, tento měsíc došlo ke zpoždění 7 dní, gynekolog předepsal dyufaston, aby zavolal menstruaci, dvě pilulky denně, vypily 1 ráno, další večer a okamžitě šly, šly jako vždy 5 dní, ale s velmi silnou bolestí, po které byl dva dny hnědý výtok, malé tahání v podbřišku a slabost nohou. Mohlo by to být těhotenství? Myslím, že jsem šla k lékaři brzy, odhadovaný den početí byl 12 dní před užitím.

Pravděpodobnost těhotenství je v tomto případě prakticky vyloučena. Pokud však během posledního menstruačního cyklu došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, mělo by být těhotenství spolehlivě vyloučeno - doporučujeme provést krevní test na hCG nebo provést těhotenský test. Pokud nedojde k otěhotnění, doporučujeme provést krevní test na přítomnost pohlavních hormonů.

Dobrý den! Mám neplodnost na pozadí PCOS, užívám proginovu od 5 do 10 dnů cyklu, 2 tablety 11 den 2 tablety proginova 1 dyufaston po dobu 12 dnů 1 tableta proginova 2 duphaston a od 13 do 2 tablety dyufaston. 23. den cyklu přišla menstruace (nebo krvácení nevím) nevím co mám dělat. Pokračujte v užívání pilulek nebo ne? A proč přišli tak brzy měsíc před tím, než bylo toto zpoždění 10-15 dní! Prosím, řekněte mi, jak se.

V této situaci musíte osobně navštívit ošetřujícího gynekologa pro vyšetření a stanovení další taktiky léčby. Doporučujeme pokračovat v léčbě před lékařským vyšetřením..

Natalie25

Začne menstruace při užívání dyufastonu.

Tento záznam byl zaslán // Natalie WAITING AISTA // 1. srpna 2011

158 459 zobrazení

Dívky, prosím, řekněte mi to. Samozřejmě stále nevím, jestli jsem těhotná, dyufaston byl předepsán k pití po ovulaci po dobu 10 dnů, pokud není těhotenství, zrušte a počkejte na menstruaci, pokud existuje, pokračujte v užívání. Nemohu užívat HCG, abych zjistil, zda jsem těhotná nebo ne. Začnou moje menstruace, pokud budu pokračovat v užívání duphastonu a nedojde k těhotenství?

 • 2

17 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

To nejlepší na webu

Gynekologická masáž - účinek je fantastický?

Dieta pro početí - mýtus?

Sprchování. Vše, co jste chtěli vědět.

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 9 hodinami

Autor: diana2020
Vytvořeno před 11 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 6 hodinami

Autor: Bublik30
Vytvořeno před 11 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 4 hodinami

Autor: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 14 hodinami

Autor: Shunihka
Vytvořeno před 14 hodinami

Autor: * wika *
Vytvořeno před 9 hodinami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Menstruace při užívání duphastonu

8 dní po odstranění hemoroidů

Vzpomněl jsem si, že jsem také seděl v pánvi s manganistanem draselným! Skvělá věc?

Proč jsem musel mazat?

Údaje o reakcích a komplikacích po profylaktických očkováních, část 2

tady jsem stejný z očkování proti hepatitidě v nemocnici, kterou někdo zachránil. bcj přišel lékař, a já jsem odmítl hepatitidu. překvapilo, že přišli neonatologové a zeptali se, a že vaše matka je vaše dítě žluté, žloutenka? a kde jsem od prvorozené matky, vím, co to je a jak se to projevuje a že s ní nelze očkovat. Pravděpodobně jsou některé analýzy prováděny od dítěte při narození a poté jsou předepsána očkování, nebo jak jsou naplněna kuřaty v inkubátoru?! Řekl jsem ne (pravděpodobně by řekli, kdybych si něco myslel). Říkám: Snědl jsem hodně dýní! obecně ne, a my jsme byli propuštěni domů s takovými dýněmi. a pak přišel okresní pediatr a řekl mi, že máte žloutenku! Říkám, jaká nafigová žloutenka a znovu jí o mrkvi s dýní, která je snědla ve všech formách během těhotenství. pak nedostatek hmotnosti zmizel, dítě je měsíc stará dýně, máte málo mléka, vaše dítě trpí játry, nezvyšujete váhu, musíte dát léky na pití heppel a držet se nahý na slunci... neposlal jsem to na analýzu. Okrajem svého mozku jsem si vzpomněl, že ta dívka byla sama v porodnici s dítětem pod lampou, možná to bylo žlutější než moje (neviděla jsem, šli jsme pryč z anestezie společně na jednotce intenzivní péče) nebo jsme měli ještě normální testy? pokud někdo ví, vrhne světlo, provede nějaké testy u dětí při narození, na základě kterých provede žloutenku? nejen na základě dětské kůže? Správně jsem pochopil, že při fyziologické žloutence se vakcína proti hepatitidě také nepodává?

V nemocnici jsem napsal, že jsem odmítl očkování, lékaři se na mě zadívali. Požádali také o fluor mého otce, ale já jsem ho neměl (můj manžel je zdravý, vypadá mladší než jeho věk, nechodí do nemocnic, ví, že neexistuje tuberkulóza, neseděl v zóně a v kruhu nebyli lidé trpící touto chorobou). Dala jí to, což udělala před těhotenstvím, a její funkční období ještě nevypršelo. K čemu potřebuji pediatra? doma řekl, říkají: NĚCO VĚDÍTE, POKUD NEMÁTE OČKOVÁNÍ, ALE TADY NEJSOU ŽÁDNÁ FLUOROGRAFIE! kterému jsem lhal, jako by byl na stráži a neměl čas to předat.

Změnil směs - začala strašná zácpa, plyn, vyrážka. Už tak neexperimentujeme, vrátili jsme se k původní směsi. Jedná se tedy o mléčnou směs a co tedy bude v těle novorozence, pokud se BCG aplikuje 5. den? Koneckonců, jedná se o skutečný virus vstříknutý do těla, který tam bude sedět celý život a není známo, jak se projeví. V Evropě se na hepatitidu podávají pouze ty děti, jejichž matky jsou infikovány HIV! A podle schématu jsme několikrát pícháni! a také jsem slyšel, že když jsou očkováni proti hepatitidě, je nutné injekčně podat imunoglobulin. Takže tento lék není levný, nemá ho každá nemocnice. A pokud existuje, pak není fakt, že to budou dělat zdarma.

k této otázce je třeba přistupovat s plnou odpovědností. Osobně jsem byl z vlastní zkušenosti přesvědčen, že lékaři se o nás nestarají, možná ne všichni, ale mnozí. Díky placenému lékaři, který mě podporoval s tím, že je absolutně nemůžeme dělat, protože náš obvodní lékař nás začal, jsem se neviděl 6 měsíců. zvýšený bilirubin. A dokonce i po krevním testu, ve kterém bylo vše v pořádku, ale po ultrazvukovém vyšetření bylo jasné, že naše žloutenka v nás zanechala spoustu nemocí. Dáte si injekce, pokud vám nebude špatně? Nebojíte se takového oficiálního následku, jako je smrt do 30 dnů? Osobně se bojím. Potom mi dítě nikdo nevrátí. A v Anglii došlo k propuknutí spalniček a nebyli žádní mrtví, ale očkovaní také boleli a prošlo to v těžší formě. Když nevidíte rozdíl, proč platit více?

Eroze děložního čípku: je nutné léčit před těhotenstvím?

Přestávky během porodu. Je možné se tomu vyhnout?

Budu mít chvilku
Prvorozená děvčata Zajímalo by mě, jaká hloupost je.
Rozumíte naprosto dobře, hlava novorozenců má něco o průměru něco přes 10 cm, musí jít ven.
A věšáky?!
Milujte se po celé těhotenství.
OKAMŽITĚ VAROVÁNÍ
TUTO JE NUTNÉ UDĚLAT POMALU A OPATŘENĚ, A HLAVNÍ ÚKOL JE ZDE ROZŠÍŘIT SVOU CESTU MOMENTEM NAROZENÍ
První těhotenství jsem měla s pílí na přední stěně. Okraj placenty byl 6 cm od hrdla.
Doporučená pozice kolenního oka Akugen.
V této pozici, a pracoval s mým manželem 2-3 krát týdně
Nebyly žádné přestávky, pocit byl jako vyplivnutí

Měl jsem svůj první COP. Bylo o tom úplné zveřejnění, ale dítě nekleslo a období bez vody bylo dlouhé, starali se. Říkali, že hlava dítěte byla velká, a kdyby se porodila sama, trpěla by tak moc a pravděpodobně by byla roztrhaná jako žába)) Moje pánev je úzká

Podruhé porodila sama, porod proběhl od prvních kontrakcí do porodu za 3,5 hodiny. Špatně jsem tlačil, chtěli řezat. Ale tak jsem se toho bál, křičel - neřezávej to, já sám! Začala ze všech sil tlačit, 2 lékaři mi nalepili košili, zkroutili lem as tímto zkrouceným lemem přitlačeným na horní část břicha... porodila jsem a nezlomila se))

po prvním porodu provedli řezy,... a po druhém se doktor divil, proč mám řezy, pokud se tam všechno perfektně táhne))

v obou případech je porod rychlý

První pomoc při odřenin a modřinách

Jakékoli antiseptikum je jistě možné, ale proč používat cokoli, pokud existují lepší verze. Například stejný Sulfargin, který s ionty stříbra, na rozdíl od jodů a peroxidů vodíku, pokožku nevysušuje, což je důležité pro ošetření ran malých dětí a dětí s problémovou pokožkou. Proto stále existuje rozdíl a pro některé je velmi velký.

Moje první pomoc při řezání a oděru je krém Argosulfan.
Je to antibakteriální léčivo, které chrání před infekcí. Vzhledem k iontům stříbra ve složení má lék dvojí účinek - antimikrobiální a hojivý, přesně to je v takových případech zapotřebí. Vždy to pomůže perfektně a žádné drsné jizvy.

Existuje také krém Argosulfan založený na sulfathiazolu stříbrném. Dávám přednost jiným prostředkům pro své vlastnosti: uzdravovat a dezinfikovat. Aplikuji si to na kolena a po dvou nebo třech dnech se začnou hojit. Použil jsem to několikrát - děti to adekvátně vnímají a dokonce si to bez připomenutí samy rozmazávají.

První pomoc při odřenin a modřinách

Ránu umyju čistou vodou, poté peroxidem vodíku a poté mastí Sulfargin. Jsou zde obsaženy ionty stříbra, takže mast má antimikrobiální vlastnosti a urychluje hojení ran. Jsem jen aktivní člověk - kolečka, brusle a tak je moje, takže jsou tam oděrky a já už vím, jak s nimi zacházet.

Koupil jsem také produkt se stříbrnými ionty ve složení - krém Argosulfan. Už jsme to několikrát vyzkoušeli v praxi, když jsem škrábal na daču, a když malý spadl z velkého - všechno se již uzdravilo, nezůstala ani stopa. Dobrý antibakteriální krém.

Snažím se dítě okamžitě opláchnout a poté aplikovat krém Argosulfan. Tento krém na bázi iontů stříbra jde, takže naše oděrky nejsou špatné kvůli jeho působení, uzdravují se, nezůstávají jizvy.

péče o novorozence

péče o novorozence

Oděry u dítěte. Léčíme účinně mikrotrauma

Neustále se krájím, pak papírem, pak nožem při vaření, pak strouhačem ((Není osudem manipulovat s řezanými předměty. Už jsem učil hořkou zkušeností, vždy mám po ruce krém Argosulfan, obsahuje ionty stříbra, což znamená antibakteriální účinek a také urychluje hojení. Zde je dobrý článek: http://www.medicalj.ru/70-uncategorised/1393-travmoopasnyj-zhenskij-byt-pervaya-pomoshch-pri-porezakh A když si moje dcera odtrhla koleno na kolečkách, také se rozmazala.

Pro mě a moji dceru se doktor Yod stal skutečnou spásou - nehoří, nešpiní se, je vypraný z oblečení.

Skvělý článek. Já sám, v případě odřenin, řezů, používám také krém Argosulfan - má vynikající antibakteriální vlastnosti díky stříbrným iontům ve složení. Také se všechno hojí mnohem lépe než dříve, když jsem s tímto krémem nebyl obeznámen.

Laparoscapia

Udělal jsem správnou věc... pokud tento pohled nezmizí sám od sebe, co si obléct dovnitř. Také se chystám)))) (již prošel všechno)

TOTO JE VELMI STARÉ, ALE POTŘEBUJETE VĚDĚT!

šokován. řev, vzlyk... Přečetl jsem to na jeden dech... Olezhka, ještě v kostele, se díky komunikaci s ikonou dozvěděl, co se s ním stane. kolik musel vydržet! osamělost. Máma Olga má sílu, sílu, sílu a sílu, zdraví a smysl života...

Truchlím s tebou

GYNEKOLOGICKÉ ONEMOCNĚNÍ

Jak se vyhnout striím během těhotenství

Od 12. týdne těhotenství jsem používal olej na prevenci strií, pak jsem se dostal do nemocnice a hodil jsem olej, byl jsem líný. Dnes jsem viděl na hrudi malé strie, okamžitě jsem si myslel, že jsem stiskl podprsenku, pak jsem se podíval pozorně a uvědomil jsem si, že to jsou strie. Okamžitě vytáhl olej a pomazal se, teď se pokárám za svou lenost!

skvělý článek. Strukturované. dík.

A já jen přemýšlím, jak zajistit maximální prevenci strií. Za poslední rok jsem přibral 30 kg na váze a strie přechodného období se už objevily! před deseti lety. Teď ještě těhotenství... Nechtěl bych dostat nová "slunce" na hrudník a "zebra" na boky.

Slzy při porodu (článek)

Novorozený chlapec: riziková oblast

Dnes k nám přišel nový pediatr, mimochodem muž, opravdu se mi líbilo, jak vyšetřil mého syna, ne jako náš lékař na místě. Takže nám dal kapku pravého varlata, okamžitě jsme se dali dohromady a šli do klinické nemocnice za služebním pediatrickým chirurgem, řekli, že je to fyziologická kapka a může odejít o rok, ale teď se tak bojím! Řekni mi, může mít někdo děti? Ušlo to samo? Bojím se operace (((((

Dnes k nám přišel nový pediatr, mimochodem muž, opravdu se mi líbilo, jak vyšetřil mého syna, ne jako náš lékař na místě. Takže nám dal kapku pravého varlata, okamžitě jsme se dali dohromady a šli do klinické nemocnice za služebním pediatrickým chirurgem, řekli, že je to fyziologická kapka a může odejít o rok, ale teď se tak bojím! Řekni mi, může mít někdo děti? Ušlo to samo? Bojím se operace (((((

od té doby Mám dívku, prostě nevím o záležitostech těchto mužů, samozřejmě jsem si přečetl informace, ale stejně, všechno je nějak neurčité. sestra, jeden ze synů (2,6 g), jako vodnatelný, čekají v nemocnici na chirurga, co tam řekne. kdo ví, z čeho pochází? pokud je operace provedena, zůstat v nemocnici po dlouhou dobu? jak to chápu, operace je v celkové anestezii?

od té doby Mám dívku, prostě nevím o záležitostech těchto mužů, samozřejmě jsem si přečetl informace, ale stejně, všechno je jaksi vágní. sestra, jeden ze synů (2,6 g), jako vodnatelný, čekají v nemocnici na chirurga, co tam řekne. kdo ví, z čeho pochází? pokud je operace provedena, zůstat v nemocnici po dlouhou dobu? jak to chápu, operace je v celkové anestezii?

o chlapcích

Matky chlapců. Velmi důležité.

prosím nevnímejte to jako nudné a domýšlivé, chci varovat před svými chybami, vykládám ze své vlastní zkušenosti: měl jsem zanedbané DTZ, když jsem zjistil, že jsem těhotná, gynekologové zakázali těhotenství. Nakonec, jak bylo uvedeno výše, kvůli špatnému vstřebávání vitamínů a minerálů během těhotenství, po narození syn vykazoval na jedné straně vodnatelnost a kryptorchismus, případně fimózu. rychle a bezpečně jsme se zbavili fimózy pod vedením profesora-urologa (nebyl fyziologický), varlata také poklesla, protože dítě bylo předčasně jen 4-5 týdnů. příprava na operaci vodnatelnosti. mimochodem, na základě obsahu mnoha lékařských článků může být jedním z důvodů aktivní infekce (jednu jsem dostal během těhotenství). maminky a tátové, připravte se na narození dítěte dlouho před počátkem, ukončete špatné návyky, cvičte jógu a sportujte, léčte všechny své i drobné nemoci, nemluvě o chronických, obecně obnovte správný krevní oběh, metabolismus a vypusťte všechny zbytečné (toxiny, toxiny, paraziti, viry, infekce). méně potom půjdete se svým dítětem k lékařům a budete hledat příčiny určitých problémů a vy sami budete zdraví, energičtí a budete moci svému dítěti věnovat maximální péči, pozornost a náklonnost. a i když jste neplánovaně otěhotněli jako já, nešetřete penězi na přírodní. vitamíny (kromě kvalitních čerstvých potravin), lepší ve sprejích a vápník. drogerie jsou obecně málo užitečné a špatně stravitelné. Mimochodem, článek z nějakého důvodu neříká nic o velmi běžné diagnóze HRC))). a chůze, která je vytvářena ze zvyku plenek, jak to chápu, jak lidé říkají „nohy s kolečkem“, pokud to bylo míněno, pak k tomu ve většině případů dochází kvůli hypertonicitě krčních svalů, kterou lze v raných fázích snadno odstranit 2-3 cykly speciální masáž

Při užívání dyufastonu začala menstruace

Dívky, už jsem psal, že jsem začal menstruovat s předstihem, když jsem včera užil stůl Duphaston (lékař předepsal pít 10 dní a menstruace přišla 5. den). nepil! A dnes najednou je celá hlava na raskoryaku tohoto krvácení a ne menstruace a možná marně přestal pít dyufaston! Jsem v panice))))) řekni mi) Pokračuj ve čtení →

Musím zrušit užívání dyufastonu, pokud menstruace začala 6. den přijetí? Pokračovat ve čtení →

Musel jsem jít k laparovi, ale den před operací začala rýma a dokonce ani menstruace nepřišla (jak říkali v nemocnici, mělo by se to udělat v prvním cyklu). Výsledkem je toto. řekli, že pijí duphaston. Čtvrtý den přijetí přišla menstruace a to nebyla namazanost, jak jsem si poprvé myslel. Teď nevím, co mám dělat teď. 4 dny volna nepůjdete do nemocnice. pokud nepijete, protože nastaly dny, co řekne lékař později, a pokud pijete, jaký to bude mít vliv na tělo. Dívky mohou narazit na kohokoli. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Dívky, přišly pro radu. Brzy se nedostanu ke gynekologovi kvůli kupónu. Při početí potírám Divigel od 5 do 15 dnů a piji od 16 do 25 dnů Dyufaston 2 tablety denně. Rovněž dokončím časový faktor 3 měsíce, abych sladil cyklus. A dnes je 23. den a v průběhu období přišlo. Dokončit duphaston nebo ne? Blistr s časovým faktorem jsem ještě nedokončil a ani nebudu. Co můžu dělat? Řekni mi prosím. Bojím se být chytrý. Pokračovat ve čtení →

. Lékař předepsal duphaston k pití po dobu 10 dnů, mám otázku, může menstruace začít při užívání duphastonu nebo až po jeho zrušení? Je to pro mě důležité, protože se chystám na víkend na víkend do vesnice a obávám se, že tam mohou začít, ale na začátku cyklu mám další schůzky a chtěl bych být v této době ve městě. Děkuji Přečtěte si více →

Předepsán k pití duphastonu, který má vyvolat menstruaci 10 dní, pak od prvního dne menstruace začněte pít Janine. Takže dnes je 9. den užívání dyufastonu a večer jsem si všiml výtoku na prádle, jak to chápu, přichází menstruace. Mám dokončit svůj duphaston? Proč přišli dříve? Poprvé jsem tomu čelil. A nemohu tento den počítat jako první den menstruace a začít pít Janine?, Protože tento výtok lze jen stěží nazvat měsíčně. Obecně jsem byl úplně zmatený a nevím, co mám dělat Přečtěte si více →

Dívky, mám takovou situaci, cyklus trvá 31 dní. Ovulace proběhla 15. - 16. den cyklu (test jsem prováděl), lékař předepsal dyufaston od 16. do 25. dne cyklu ráno a večer. Začala užívat dyufaston v 17 dts. Lékař řekl, co dělat na konci užívání duphastonu. Pokračovat ve čtení →

Období se zpožďují. Lékař předepsal dyufaston a řekl, že pokud během recepce začne menstruace, pak hodit duphaston a běžet k ní (začínáme ekologický cyklus od začátku menstruace, takže je to velmi důležité). Včera, 8. den užívání duphastonu, se objevily špinění a já jsem vypil ranní pilulku. Vždy mám takový výtok před menstruací, a pak to začne proudit. Rozhodl jsem se, že kaše začíná a večer jsem pilulku nebral. Dnes ráno nic. Teď nevím, co mám dělat, abych skončil. Pokračovat ve čtení →

Dívky, prosím, řekněte mi, vaše menstruace začala 8/11/2014, začal jsem pít dyufaston 23/11/2014, začal jsem tahat břicho jako během menstruace (27/11/2014), mám pocit, že to má začít. Je možné, že když užijete dyufaston, vaše menstruace začne dříve? Pokračovat ve čtení →

Piju dyufaston druhý měsíc. V tomto měsíci, v den užívání poslední pilulky, se již začala rozmazávat a další den již normální menstruace zmizela. Tento měsíc, již 5 dní po užití poslední pilulky, stále neexistuje žádné období. strašně mě bolí hrudník, zvětšil se objem o 3 cm, neublížil jsem a neopuchl před M po dobu 9-10 měsíců. A bolesti břicha jsou podivné, nikdy předtím. Obvykle to jen táhne dolní část břicha a někdy ostře bodne a je to. A potom. Pokračovat ve čtení →

Drahé dívky, řekněte mi, prosím. Na jaře byl MA o ZB. Cyklus 3 viděl Duphastona, poté se zastavil. A jdeme pryč. Cyklus se změnil na 25 dní (předtím to bylo vždy 30) a od 23. dne se začne rozmazávat hnědou barvou a dolní část břicha bolí blíže k menstruaci, i když tomu tak dříve nebylo. Lékař řekl, že ve fázi 2 zjevně nebylo dostatek progestogenu, a znovu mu nařídil, aby začal užívat duphaston. Tento cyklus je první, dnes je 10. den užívání dyufastonu (posledního) a znovu se začal rozmazávat hnědou barvou. Dříve. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne, děvčata, potřebuji vaši radu. Jsem zde nový. Stále jsem se nemohl odvážit psát. Ale zjevně přišla moje hodina. Můj G mi předepsal následující lékový režim. Dyufaston 10 dní (navíc od 5. Estrogelu), poté po zrušení pokračujte v mazání Estrogelem. Návrat Duphastonu ze 16 dnů na 25. Doslova v neděli jsem drogu přestal užívat. A dnes začala nějaká nahnědlá mazanice. Kontaktoval jsem svou G a ona řekla, že pokud se M nespustí, pak darujte krev pro hCG. PS: Ale. Pokračovat ve čtení →

Dívky, to je situace. Měsíce v červenci jsou 4 dny (uplynulo 7 dní, tj. 10. červenec byl poslední den). Dyufaston jsem začal užívat 16. den cyklu, tedy 19. července, pil jsem 10 dní. Poslední den byl 28. Dne 29. přišel menstruace, jako menstruace - mazanice trvající 4 dny. Pokračovat ve čtení →

Holky, ahoj. Taková je situace: V Centru pro strategickou chirurgii lékař předepsal darování krve na hormony po dobu 2–5 dnů cyklu. Piji dyufaston od 16 do 25 DC, menstruace obvykle přichází 3-5 dní po zrušení dyufastonu. Tentokrát to začalo rozmazávat poslední den užívání pilulky a tak dále po dobu 4 dnů. A dnes "prorazil" a šel normální takové menstruace. Který DC by měl být považován za první? kdy darovat krev na hormony? Dnes mám 5 nebo stále 1 DC? Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne! Dnes je 5. den užívání duphastonu nazývaného menstruace. Pokračovat ve čtení →

Třetí den užívání Duphastonu jsem objevil všechny známky nástupu PMS. Obvykle to mám dva týdny před menstruací. To je takový hrozný stav, kdy běžné věci, kterým ve svém normálním stavu nevěnujete pozornost, velmi hluboce ublíží a vypadají jako nějaký grandiózní problém. Je to, jako by vám byla odtržena kůže a každý pohyb vzduchu kolem vás je jako brusný papír. Když jsem měl cyklus měsíc a půl, užíval jsem si svůj obvyklý stav téměř celý měsíc, kdy všechno. Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer! piju dyufaston od 22. století Slyšel jsem, že to pijí po dobu 10 dnů a pak provedou test, pokud existuje //, pak pijí dále, pokud ne, pak to vypustí a začnou M. Pouze zde je otázka. Pokud by to stejně vyšlo, B, pak hodil Dufa, jestli bych to odtrhl. Četl jsem recenze dívek, které mnoho testů ukázalo týden po zpoždění. Může menstruace začít sama při užívání tohoto hormonu, pokud najednou, stejný let. ? Přečíst více →

Progesteron je dobrý. Lékař mi předepsal Dufaston, aby menstruace přišla k určitému datu (musím jít do nemocnice). Začal jsem to užívat 21. den cyklu (je zapotřebí 10 dní), dnes je 27. den a po 4 dny jsem už bolel a táhl mi žaludek, pocity jsou velmi nepříjemné. V tomto případě jsou bílé, zakalené, někdy silné, někdy není výtok. Žádné svědění, testy jsou čisté. Může být výtok spojen s užíváním Duf? Pokračovat ve čtení →

V tomto cyklu lékař předepsal dyufaston od 16 do 25, při 25 dc začal hnědý maz. hCG prošel - méně než 1,2. Dnes je 3. den namazání a žádná menstruace. Co to může být nebo je to norma, když poprvé užíváte dyufaston. Jeho cyklus je 28 dní. Pokračovat ve čtení →

Dívky taková situace! Přijímám dyufaston od 16 do 28 dts. 28 provedl test Frautest - sotva znatelný proužek, jdu koupit evitest - okamžitě se objevil více než znatelný bledý proužek. BT si drží 36.8. Co mám dělat, pokračuji v pití dyufastonu. Dnes 31denní období nezačínají. Vím, že musím projít hCG, ale zatím taková možnost neexistuje. Možná měl někdo podobnou situaci. Co udělali? Může začít menstruace při užívání duphastonu. Poslední 3 měsíce je cyklus jasný 30 dní. Díky Číst dále →

před užitím duphastonu se menstruace každý měsíc zpozdila. dyufaston byl předepsán bez testů, pil jsem tři měsíce s 16 D.Ts. a měsíc po zrušení duphastonu začala pravice bolet a ultrazvuk odhalil retenční cyst pravého vaječníku a měsíc po zrušení začaly bolesti hlavy a tinnitus (nebo jen náhoda). Měl to někdo? * Pokračovat ve čtení →

Začnu od začátku. Rok a půl před těhotenstvím došlo k hormonálnímu selhání a ovulace zmizela, mužské hormony byly nadhodnoceny, ženské hormony byly normální. Výsledkem bylo, že Yarina těhotenství zrušila. Po porodu, menstruaci s velkým zpožděním kontroluji hormony - progesteron je obecně pod normálem. Lékař předepsal dyufaston od 16 do 26, aby měl pravidelnou menstruaci. Ovulace je ale s největší pravděpodobností potlačena, měl jsem pozdní dříve, a to se děje z měsíce na měsíc. Ovlivní to nějak další plánování? Co myslíš dělat. Pokračovat ve čtení →

dívky, jsou tu ty, které pily dyufaston, aby zavolaly M? a podle jakého schématu? ve který den jmenování přišel M? Mám cyklus 30-35-40 dní, vždy různými způsoby. ve 32 DMC začala hnědá mazanice, trochu jen když šla na toaletu na ubrousku. trvalo to dodnes (36 DMC). negativní test, také hCG. lékař předepsal dyufaston k vyvolání menstruace. ale myslím, že to může počkat dalších 4-5 dní, najednou se objeví sami))) moje diagnóza: MFYa. a další otázka, jestli piju dyufaston. Pokračovat ve čtení →

Menstruace ještě nezačala (17denní zpoždění), jedná se o poruchu (((.. Číst dále →

Dívky, dnes jsem v šoku, zpoždění je již 15 dní, poslední test byl proveden 27. dubna, byl křišťálově čistý a já jsem se šťastně začal léčit na nachlazení (a já jsem onemocněl, takže jsem už musel vypít antibiotikum). 15. května byla zaregistrována u gynekologa, aby mohla naplánovat další testy na hormony. Je možné, že by nachlazení mohlo srazit cyklus (zpoždění pro mě rozhodně není neobvyklé a cykly jsou dlouhé, ale ne ve stejné míře). Dnes 47 dts a ze známek blížící se menstruace. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne! Dívky, pomoc s radami) Vzhledem k hormonálnímu narušení mi lékař předepsal duphaston 1 tunu / 2krát denně k udržení hladiny progesteronu (piji 2 cykly) a dostinex ke snížení hladiny prolaktinu (výsledek analýzy 3. den cyklu - 550) 1 / 2t 2krát za týden. Dostinex piju první cyklus. Nyní je zpoždění tři dny, pět dní je horké a studené. Těhotenský test je negativní (udělal jsem to během dne, ne ráno). První den zpoždění po pohlavním styku byly bolesti, jako v. Pokračovat ve čtení →

Situace je následující: Zpoždění je 6 dní, dnes je to již třetí den. Pokračovat ve čtení →

Ahoj děvčata, bylo mi předepsáno yarina plus, k normalizaci cyklu a => otěhotnění (rebound efekt), ale pak jsem měl problém, menstruace téměř nikdy nepřišla vůbec (naposledy nebyl rok a začala až po užívání dyufastonu), když jsem začít pít? Díky předem :) Pokračovat ve čtení →

Dívky, pomozte prosím s radou! Diagnóza PCOS Beru eutirox 1000, Siofor 1000 Gynekolog předepsal vypít časový faktor po dobu 3-4 cyklů a duphaston dříve při užívání duphastonu, cyklus byl stabilní po dobu 28 dnů, to je jako hodiny, vůbec nemám svůj cyklus ((Poslední tři cykly s časovým faktorem byly po dobu 23 dnů jsem ani neměl čas na dokončení dyufastonu, a to navzdory skutečnosti, že piju jednu pilulku denně (lékař řekl, že to může stačit), ale nejsmutnější na tomto cyklu: cyklus začal 22. září, 4. - 6. října, mám to přečtěte si více →

Dívky, pomozte mi prosím dešifrovat výsledky. Provedl jsem testy na 5 DC. V předchozím cyklu došlo ke zpoždění, lékař předepsal dyufaston (po 7 dnech přijetí začala menstruace). Před tím nebyly žádné problémy. Také jsem si udělal nátěr, nejsou žádné infekce, všechno je uvnitř. Pokračovat ve čtení →

Ahoj děvčata, kdo provedl laparoskopii, resekci vaječníků? Nemám vlastní ovulaci a absolutně žádnou menstruaci bez užívání Duphastonu, dne 02/02/15 provedli laparoskopii (resekci vaječníků). ale doktor neřekl, zda teď bude menstruace a kdy přijdou? někteří píší, že den operace je první DC. Ale po operaci jsem neměl téměř žádnou krev, zjevně to nebyla menstruace. Kdo na kterém DC zahájil první menstruaci po operaci? Kdy došlo k dlouho očekávanému těhotenství? Pokračovat ve čtení →

Ahoj. 18. dubna měla začít menstruace, šel jsem k lékaři a Dufaston byl předepsán 10 dní, každá 2 tablety. Poslední tři dny mám oteklé nohy. Hodně jsem vylezl na internet a stěžoval si, že to je od Duphastona. 1. Lékař řekl, že po 10 dnech přijetí začne menstruace. Pil jsem 8 dní, už nechci. Co si myslíte, zrušit nebo trpět nohama a dokončit. 2 Má to někdo s nohama? Po zrušení všechno zmizelo? Vypil jsem diuretikum, zdalo se, že otok zmizel, ale jedna noha. Pokračovat ve čtení →

Ahoj děvčata, nemám ovulaci a mé endometrium neroste. pida po dlouhou dobu do Yariny, pak se zastavil, první cyklus ovulace při 30 dmts, endic celkem 5,6 mm. pak nebyly žádné vajíčka, nebyla ani častá menstruace. Femoston viděl 2/10, endikon na něm nerostl. Dále, abych zavolal menstruaci, přidělili po ní Proginovu plus Duphaston. 8. den příjmu Proginovy ​​začaly střešní plsti mazat měsíční střešní plsti, ani jsem tomu moc nerozuměl. Fungovalo to stejně nebo je to její strana? Také podstoupilo 10 postupů elektroforézy s mědí. endikon 4,6 mm. Jsem zoufalý. jak se chcete stát matkou. Pokračovat ve čtení →

Dívky.. Mám zpoždění po dobu 20 dnů.. lékař předepsal pít 6 dní, 2 tablety proginu k vybudování endometria a pak 6 dní dyufaston.. zavolat menstruaci.. a teď pít cyklodenon neustále.. Ale to je problém..Od prvního dne užívání proginova jsem začal rozmazávat.. Piji třetí den.. nejsou žádné úplné menstruace.. mám pokračovat v užívání pilulek nebo ne? Pokračovat ve čtení →

Když jsem se připravoval na Eco (mužský faktor), byla mi v lednu diagnostikována chronická endometritida s minimálními známkami aktivity. Předepsaná léčba: summamed, polyoxidonium, magnet, dyufaston - to všechno jsem pil v únoru. V březnu začala menstruace, ale velmi nudná, od března (od 5. dne cyklu) jsem musel pít kurantil a actovegin, ale po druhé dávce pilulek se mi zdálo, že se kvůli nim menstruace zvýšila a přestal jsem je pít. Nyní je 11. den cyklu, moje menstruace se zintenzivnila, dnes jsem začal pít tranexam, ale nechápu co. Pokračovat ve čtení →

Prosím, řekněte mi, kdo v současné době plánuje a neužívá dyufaston a folikové a jiné léky? Možná by někdo mohl takto otěhotnět? Můžete mi prosím říct, že jsem v dubnu po potratu přestal pít dyufaston. Dříve se při užívání dyufastonu před menstruací objevily náznaky, že brzy odezní: bolel mě hrudník, táhlo se mi žaludek a bolely mě v dolní části zad. A poté, co jsem hodil dyufaston, žádné znamení. Kdo je stejný? Řekni mi, je to špatné nebo dobré, že tam nejsou žádné známky? Mohu znovu začít pít Dufaston? Pokračovat ve čtení →

děvčata, 23.12 měla začít menstruace, místo nich přišlo namazání, 26.12 se to opakovalo, hCG a testy potvrdily těhotenství, lékař předepsal na výtok dyufaston, po prvním dni přijetí nebyl výtok. tady s asi 29 piji 3 tuny denně... výtok se zastavil, byl proveden ultrazvuk, nastaven na 3 týdny od početí. kdy snížit dávku? doktor nic konkrétně neřekl... není to hodně? Pokračovat ve čtení →

Ahoj děvčata, nemám ovulaci a mé endometrium neroste. pida po dlouhou dobu do Yariny, pak se zastavil, první cyklus ovulace při 30 dmts, endic celkem 5,6 mm. pak nebyly žádné vajíčka, nebyla ani častá menstruace. Femoston viděl 2/10, endikon na něm nerostl. Dále, abych nazval menstruaci, přidělili po ní Proginovu plus Duphaston. 8. den příjmu Proginovy ​​začaly střešní plsti mazat měsíční střešní plsti, ani jsem tomu moc nerozuměl. Fungovalo to stejně nebo je to její strana? Také podstoupilo 10 postupů elektroforézy s mědí. endikon 4,6 mm. Jsem zoufalý. jak se chcete stát matkou. Pokračovat ve čtení →

Dívky, prosím, podělte se o své zkušenosti a myšlenky Druhý měsíc po zrušení OK V prvním měsíci jsem ovulaci nesledoval, ale bolela mě strana 20. den (i když obvykle ovulaci vůbec necítím), menstruace přišla 40. den (7. den užívání duphastonu) Analýzy na hormony jsou normální. V tomto cyklu jsem provedl ultrazvukové vyšetření ve dnech 9 a 13 cyklu, endometrium vzrostlo ze 6 na 8 mm a folikuly stály - maximálně 11 mm. Stojí za to doufat nebo začít pít. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi to. Pokud jde o mě, není to jako protokol, takže jaké vlákno začíná nová zábava. Tentokrát zahájili blokádu začátkem března ve 22 dc, ale příští den přišla menstruace, řekli další injekci decapeptilu a schůzku po 9 dnech. Na recepci viděli dominantní folikul (to je na dekapeptile) a endometrium 10,4, řekli, že je nutné jej zrušit a teprve potom zahájíme stimulaci. Při 24 dc (na dekapeptilu) se vytvořila tvorba kapaliny (cysta), dyufaston byl předepsán po dobu 8 dnů a 5. den poté. Pokračovat ve čtení →

děvčata, kdo ví - piju dyufaston od 16 do 25 dnů cyklu. tento měsíc začali plánovat, poslední menstruace byla 19. července, cyklus je 37 dní, zítra chci darovat krev hCG, ukáže se to nebo brzy? jen gynekolog řekl, že je nemožné zrušit dyufaston na začátku kotviště a zítra je poslední den užívání duphatonu. tj. 25. den cyklu... vzít nebo brzy? Pokračovat ve čtení →

Dívky pomáhají s radami. Brzy budu plešatý. Zrušeno ok (Logest) někde před rokem, šest měsíců po zrušení, začala velmi bolestivá menstruace, začaly někde přetrvávat týden, k ovulaci jsem pokrytý akné (ne zanícený, ale jako vyrážka, je to oblast čela) a vypadají hrozné vlasy (pokud Budu si česat vlasy jako chomáč vlasů ve vaně) Gynekolog mi předepsal dyufaston. Piju druhý měsíc nejsou žádné změny. Než jsem byla v pořádku, moje menstruace byla bolestivá a bolest se po zrušení vrátila - jediná věc, která mě neznepokojovala. Pokračovat ve čtení →

Dívky s PCOS, jak jste dosáhly víceméně normálního cyklu. Předtím, i bez ovulace, byl můj cyklus maximálně 50 dní, nyní je druhý velmi dlouhý. Posledních 79 dní, vzal jsem si ráno, menstruace přišla jen 15 dní po ukončení příjmu, počkal jsem na tento cyklus, začal jsem užívat dyufaston, jde to 4 dny po poslední pilulce a 60 jakési dc a zatím ticho. Pokračovat ve čtení →

Duphaston a menstruace předem

Řekněte mi hned 2 cykly za sebou, piju duphaston od 16 do 25 dnů cyklu dvakrát denně, 1 karta (před schůzkou byl dlouhý cyklus 45 dní)

Menstruace začala 23. den cyklu
Nechápu, zda s pitím dyufastonu ještě dva dny nebo ne? Poslední cyklus přišel 27. den menstruace
Nyní, když jsem pryč, se příští týden nemohu dostat k lékaři

Ve službě AskDoctor je k dispozici online konzultace s gynekologem o jakémkoli problému, který se vás týká. Lékařští odborníci poskytují konzultace nepřetržitě a zdarma. Zeptejte se a hned dostanete odpověď!

Duphaston pro volání menstruace: jak užívat, vedlejší účinky

O reprodukčním zdraví ženy svědčí její pravidelný menstruační cyklus. Každé z nežných pohlaví alespoň jednou v životě čelilo zpoždění menstruace. Chcete-li tento problém vyřešit, měli byste navštívit lékaře, který pečlivě analyzuje situaci a doporučí konkrétní lék k vyvolání menstruace..

Stručně o menstruaci

Menstruační cyklus je časový interval počítaný od prvního dne poslední menstruace do prvního dne začátku. Obvykle trvá 21 až 35 dní a menstruace trvá 3 až 7 dní. V menstruačním cyklu existují dvě fáze:

 • v první (kontrolované FSH a probíhá pod záštitou estrogenu) dochází k proliferaci endometria (proliferativní fáze).
 • během první fáze začíná endometrium zesilovat (až 4 - 5 mm) a růst a folikuly dozrávají ve vaječníku.

Když hladina estrogenu dosáhne svého vrcholu, hlavní folikul praskne a uvolní se z něj zralé vajíčko - které se říká ovulace. Na místě hlavního folikulu se působením LH vytvoří žluté tělísko, které produkuje progesteron. Od okamžiku, kdy hypofýza začne vylučovat LH a produkci progesteronu, začíná druhá nebo sekreční fáze cyklu. Během této fáze se výstelka dělohy ztrácí a stává se edematózní, to znamená, že se připravuje na příjem takzvaného implantace, oplodněného vajíčka. Pokud nedošlo k početí, pak do konce druhé fáze produkce LH a podle toho progesteron klesá a poté se zastaví a sliznice dělohy začíná být odmítána - to je deskvamace nebo menstruace.

Proč je menstruace zpožděna?

Nastal čas „X“, ale menstruace nezačala, existuje mnoho důvodů pro absenci menstruace:

Těhotenství

Se zpožděním a ještě více nepřítomností menstruace po dobu delší než 10 dní je prvním krokem vyloučení těhotenství. Jak se říká, vyložená zbraň vystřelí jednou ročně. To znamená, že i přes přijatá opatření stále existuje šance na otěhotnění (viz Duphaston během těhotenství).

Poporodní období

Menstruaci nelze očekávat nejméně 4 (nebo lépe 8) týdnů po porodu, a to navzdory skutečnosti, že žena dodržuje umělé krmení. V prvních 6 až 8 týdnech po porodu by se měl povrch rány dělohy (v místě placenty) zahojit a vytvořit novou funkční vrstvu endometria připravenou k deskvamaci. A pokud žena kojí, má v krvi zvýšený prolaktin, který inhibuje produkci FSH a LH v hypofýze, což blokuje sekreci estrogenu a progesteronu a změny v endometriu (transformaci a sekreci) nezbytné pro jeho odmítnutí - menstruaci.

Puberta

Během puberty je nepravidelný menstruační cyklus považován za normální po dobu dvou let po menarche, což naznačuje nestálé hormonální hladiny a neustálé „skoky“ hormonů. Dochází ke zkrácení nebo prodloužení cyklu, které je doprovázeno buď zpožděním menstruace, nebo jejich neočekávaným nástupem. Pokud po stanovené době nebyl cyklus upraven, měli byste podstoupit vyšetření a vyloučit jiné příčiny opožděné menstruace.

Anovulace

Nedostatek ovulace se může objevit u zdravé ženy ve 2 - 3 menstruačních cyklech po celý rok (viz ovulační test). Žluté tělo v důsledku anovulace se netvoří a proliferativní fáze není nahrazena sekreční fází, to znamená, že funkční vrstva endometria neroste a není třeba nic odmítat. K takovým anovulačním cyklům dochází v důsledku krátkodobých poruch v systému hypotalamus-hypofýza-vaječníky pod vlivem různých, ale krátkodobých faktorů (změna klimatu, stres, fyzické přetížení).

Podvýživa

Nedostatečná a nedostatečná výživa, včetně přísných diet pro hubnutí, ovlivňuje menstruační cyklus. Hladina estrogenu, který se syntetizuje nejen ve vaječnících, ale také v tukové tkáni, klesá s prudkým poklesem hmotnosti, což vede k hormonálním poruchám až k rozvoji amenorey..

Nadváha

Nadváha může také způsobit trvalé zpoždění menstruace, oligomenorey a amenorey. Estrogeny, syntetizované ve velkém množství v tukové tkáni, se přeměňují na androgeny, což způsobuje hyperandrogenismus, narušení cyklu a změny vzhledu (akné, strie, hirsutismus a další).

Umělé nebo spontánní ukončení těhotenství

Lékařský potrat i potrat jsou pro tělo stresující, náhlá změna hormonálních hladin po přerušení těhotenství způsobí poruchy funkce systému hypotalamus-hypofýza-vaječníky a vede k narušení cyklu (krátká a skrovná menstruace, jejich zpoždění).

Gynekologická hormonální onemocnění

Polycystické onemocnění vaječníků, endometrióza, nádory vaječníků a rakovina dělohy mohou být doprovázeny dlouhým zpožděním s následným krvácením.

Užívání hormonálních léků

Prevence těhotenství pomocí hormonálních léků (viz klady a zápory orální antikoncepce) nebo léčba endokrinní patologie také ovlivňují pravidelnost menstruačního cyklu a způsobují opožděnou menstruaci.

Premenopauza

S věkem klesá produkce hormonů ve vaječnících, což je často doprovázeno hormonálními výkyvy a menstruačními nepravidelnostmi (tělo se připravuje na menopauzu).

Infekční onemocnění dělohy a přívěsků

Jak funguje duphaston

Aktivní složkou léčiva "Duphaston" je dydrogesteron. Jedna tableta obsahuje 10 mg. Rysem dydrogesteronu je jeho podobnost ve struktuře, chemických a farmakologických účincích s přírodním (přírodním) progesteronem. Protože dydrogesteron není derivátem testosteronu, nezpůsobuje vedlejší účinky spojené s většinou syntetických progestogenů odvozených od androgenů (nadměrné ochlupení nebo zhrubnutí hlasu).

Lék také nemá anabolickou aktivitu (nezvyšuje syntézu bílkovin a svalové tkáně), neovlivňuje produkci a metabolismus glukokortikoidů a teplotu, včetně bazální teploty (například při užívání COC nemá smysl měřit bazální teplotu). Dydrogesteron podporuje příznivý účinek estrogenů na krevní lipidy, liší se však tím, že neovlivňuje srážení krve. Dydrogesteron také nepříznivě neovlivňuje metabolismus sacharidů a funkci jater..

Dydrogesteron doplňuje deficit vlastního progesteronu v těle, to znamená, že podporuje „vývoj“ druhé fáze cyklu - uvolňuje endometrium a připravuje jej buď na implantaci vajíčka, nebo na odmítnutí (měsíčně). Duphaston tedy snižuje zvýšené riziko hyperplazie endometria nebo rakoviny v přítomnosti přebytku estrogenu, které je pozorováno s prodlouženým a pravidelným zpožděním menstruace..

Indikace pro přijetí a dávkování

Lék se kromě volání menstruace používá také pro další indikace (v případě nedostatku progesteronu):

 • endometrióza - dyufaston je předepsán od 5 do 25 dnů cyklu, 1 tableta dvakrát denně;
 • nedostatečnost druhé fáze (luteální) a léčba neplodnosti způsobené ní - od 14 do 25 dnů cyklu, 1 tableta;
 • premenstruační syndrom - od 11 do 25 dnů, tableta dvakrát denně;
 • nepravidelná menstruace - od 11 do 25 dnů, tableta dvakrát denně;
 • amenorea - ve spojení s estrogeny (od 1 do 25 dnů, jednou denně), duphaston musí být užíván jako pilulka dvakrát denně od 11 do 25 dnů cyklu.

Pokud reakce endometria na léčivo podle údajů z ultrazvuku není dostatečná (tloušťka endometria ve druhé fázi nedosahuje 10 mm), dávka duphastonu se zvýší na 20 mg.

Jak způsobit menstruaci pomocí dyufastonu?

S dlouhým zpožděním menstruace byste měli navštívit lékaře, který nejprve vylučuje těhotenství. Pokud nedojde k těhotenství, pak po důkladném shromáždění anamnézy a stížností určí lékař možný důvod zpoždění menstruace..

 • V případě vlivu vnějších faktorů (stres, změna klimatu atd.) Začíná menstruace sama o sobě po vyloučení jejich působení.
 • Ale v případě pokračujícího zpoždění až 10 nebo více dnů se doporučuje provést krevní test na hormony a poté pokračovat v léčbě.
 • Duphaston pro volání menstruace je předepsán v dávce 10 mg (1 tableta) dvakrát denně po dobu 5 dnů.
 • Menstruace začíná po vysazení léku nebo o něco dříve než na konci kurzu.
 • Zpožděná akce je také možná, když menstruace „přijde“ za 3 - 7 dní po zrušení dyufastonu.

Pokud si pacientka stěžuje na nepravidelný menstruační cyklus a neustálé zpoždění menstruace, je jí předepsána 3 - 6měsíční léčba duphastonem od 11 do 25 dnů cyklu. Po takovém průběhu léčby se zpravidla cyklus obnoví.

Kontraindikace

 • Lék byste neměli užívat, pokud máte Rotorův a Dabin-Johnsonův syndrom
 • S extrémní opatrností je duphaston předepsán, pokud během těhotenství došlo ke svědění kůže.
 • Také se nedoporučuje užívat drogu během kojení (přechází do mléka).
 • A samozřejmě, dyufaston není předepsán v případě individuální nesnášenlivosti vůči dydrogesteronu.

Vedlejší účinek

Užívání duphastonu může být doprovázeno řadou vedlejších účinků.

 • Nejprve na pozadí léčby tímto lékem může dojít k průlomovému děložnímu krvácení, které je eliminováno zvýšením dávky léku.
 • Možné jsou také změny hematopoetického systému a rozvoj hemolytické anémie (zřídka).
 • Řada žen zaznamenává výskyt bolesti hlavy nebo migrény, zvýšené citlivosti mléčných žláz.
 • Výskyt alergických reakcí (svědění a vyrážka, kopřivka a ve vzácných případech Quinckeho edém) není vyloučen..
 • Možná dysfunkce jater (slabost nebo malátnost, žloutenka a bolestivost v pravém hypochondriu).
 • A velmi zřídka duphaston vyvolává vývoj otoků končetin.

Dufastonovy analogy

Existuje celá řada léků, jejichž mechanismus účinku je podobný dyufastonu. Charakteristickým rysem všech uvedených analogů duphastonu je jejich schopnost způsobit letargii a ospalost a snížit koncentraci..

 • Utrozhestan

Účinnou látkou tohoto léčiva je přírodní mikronizovaný progesteron, který se získává z rostlinných materiálů. Utrozhestan je dostupný v želatinových tobolkách, které se užívají jak perorálně (uvnitř), tak i intravaginálně. Jedna tobolka obsahuje 100 účinných látek. Dávka pro léčbu je v každém případě zvolena individuálně a závisí na formě onemocnění a závažnosti klinických příznaků. Utrozhestan, stejně jako Duphaston, lze užívat během těhotenství..
Cena: 28 ks 410 rub.

 • Iprozhin

Aktivní složkou léčiva je progesteron získávaný synteticky. Iprozhin je také dostupný v kapslích, které lze užívat perorálně nebo intravaginálně. Jedna tobolka obsahuje 100 mg progesteronu.
Cena: 15 ks 380 rublů.

 • Crynon

Krynon je k dispozici ve formě gelu. Jeden aplikátor obsahuje 1,125 gr. uměle syntetizovaný progesteron. Aplikátory se zavádějí do pochvy.
Cena: Kryonon 2200-2700 rublů.

 • Prajisan

Tento lék také obsahuje syntetický progesteron, 100 nebo 200 mg v každé tobolce. Je povoleno orální a intravaginální podání prajisanu.
Cena: 10 ks 270 rbl.

Otázka odpověď

Měl jsem dlouhé zpoždění a můj těhotenský test byl negativní. Lékař předepsal užívání duphastonu. Po skončení přijetí došlo k tmavému špinění, které trvalo jen 2 dny. To je normální?

Ano, po prvním podání léku menstruace netrvá dlouho a je poměrně vzácná, což se vysvětluje neúplným množením endometria, to znamená, že sliznice dělohy ještě nebyla zcela připravena k odmítnutí, protože funkční vrstva endometria nedosáhla požadované tloušťky. Po užívání přípravku Duphaston po dobu tří měsíců se hormonální pozadí a menstruační cyklus vyrovnají a menstruace bude intenzivnější a prodloužená..

Po zrušení dyufastonu menstruace nezačala 5. den, ani 7. den. Těhotenský test je sporný. Co dělat?

Samozřejmě nejprve stojí za to vyloučit / potvrdit těhotenství, darovat krev hCG a provést ultrazvuk dělohy. V 90% případů je těhotenství potvrzeno.

Lékař předepsal duphaston na dlouhé zpoždění, ale po vysazení léku menstruace nezačala. Jaký je důvod?

Pokud je těhotenství 100% vyloučeno, pak je možná vaše hladina estrogenu příliš nízká, což nezpůsobilo proliferaci endometria v první fázi, a proto nemohlo urychlit druhou - sekreční fázi cyklu. Ukázalo se tedy, že endometrium je „nezralé“ a vůbec není připravené na deskvamaci - menstruaci. Je nutné studovat hladinu estrogenu v první fázi a obsah progesteronu ve druhé a upravit léčbu narušeného menstruačního cyklu estrogenovými a progesteronovými přípravky.

Užívání duphastonu zvyšuje váhu?

Lék zvyšuje metabolické procesy, to znamená, že zrychluje vstřebávání živin, což může "podnítit" chuť k jídlu a vyvolat zvýšení tělesné hmotnosti. Při léčbě duphastonem je třeba se vyvarovat hypodynamie a kontrolovat chuť k jídlu, poté hmotnost zůstane na stejné úrovni. Může dojít k určitému zvýšení tělesné hmotnosti v důsledku periferního edému, ale zmizí s nástupem menstruace samy.

Je možné užívat alkohol při léčbě dyufastonem?

Příjem alkoholických nápojů není během léčby duphastonem žádoucí (ale není zakázán). Lék se metabolizuje v játrech a alkohol tento proces urychluje, takže terapeutický účinek duphastonu na pozadí konzumace alkoholu se může snížit.

Je možné u dyufastonu urychlit menstruaci?

Ano, užívání léku od 11. dne cyklu vám umožňuje přiblížit nástup menstruace, ale lékaři to kategoricky nedoporučují. Všechny hormonální léky ovlivňují hormonální pozadí těla a „nevinná“ touha posunout cyklus jedním nebo jiným směrem může vést k dysfunkci vaječníků a dokonce k neplodnosti.

Jaké léky se nedoporučují užívat současně s dyufastonem?

Na pozadí léčby dyufastonem se nedoporučuje užívat fenobarbital a rifampicin, které urychlují metabolismus léčiva, čímž snižují jeho účinnost.

Ženský menstruační cyklusJakýkoli jev reprodukčního systému se provádí pod vlivem hormonů. Menstruační cyklus se skládá ze dvou fází, které jsou odděleny ovulací.