Není těhotná, ale stále nemá menstruaci: 8 důvodů pro zpožděnou menstruaci

Podle vašich výpočtů by měl každý z nás přijít nejoblíbenější čas v měsíci, ale není tam žádná menstruace. První věc, která mi přijde na mysl, je jít ven a koupit si těhotenský test. Pokud samozřejmě měla z čeho pocházet. Ale těhotenství není v žádném případě jediným důvodem, proč menstruace nezačne..

Dáte spirálu

Některé z jejich odrůd mohou způsobit, že menstruace bude vzácná nebo úplně zmizí. Pokud k tomu dojde, měli byste také pravidelně přispívat do prasátka výrobců těhotenských testů, protože stále existuje malé riziko a nejjasnější (omlouvám se za slovní hříčku) indikátor, že k početí nedošlo, zmizel.

Máte problémy se štítnou žlázou

Tato žláza reguluje metabolismus, produkuje hormony, reguluje teplotu a dělá další důležité věci pro tělo. Pokud působí příliš mnoho nebo naopak nedostatečně chytře, může zastavit ovulaci a způsobit nepravidelný menstruační cyklus..

Pokud se také rychle unavíte, vaše vlasy zeslábly, váha vyskočila na obě strany - lékař může mít podezření, že tomu tak je. Poté předepíše krevní test a případně předepíše léky. Při správné léčbě by se cyklus měl vrátit k normálu během několika měsíců..


Přehnali jste to sportovním tréninkem nebo dietou

Pokud je tělocvična vaším domovem, přepracováváte, málo jíte, rychle hubnete nebo trpíte poruchami příjmu potravy, může to také způsobit amenoreu (nedostatek menstruace). Zvláště pokud je váš BMI pod 18-19.

Pokud je to váš případ, obvykle stačí nabrat pár kilogramů nebo zkrátit plán tréninku, aby váš cyklus fungoval. Pokušení zbavit se otravných „červených dnů kalendáře“ je samozřejmě skvělé. Ale je to pro vaše tělo velmi nebezpečné a destruktivní! Vydržení amenorey po dobu jednoho roku může vést ke ztrátě kostní hmoty a osteoporóze.


Právě jste přestali užívat antikoncepční pilulky

Jasně regulují váš cyklus, a když je přestanete užívat, líné tělo si možná hned nebude pamatovat, jak to udělat sami. Může chvíli trvat, než shromáždí své myšlenky. Někdy trvá několik měsíců, než se menstruace vrátí..

Zhubla, ale žádná menstruace

Jeden z nejlepších specialistů na sochařské masáže, hostitel stránky Krasotulya.ru

Nahoře je pouze strop!


Skupina: Správci
Zprávy: 4748
Registrace: 26.12.2015
Uživatel #: 21175

Dívky, to je otázka.
Měl jsem v těle nějakou poruchu. Doslova za 4 dny byla přidána hmotnost 4 kg. V červenci. Tento přírůstek hmotnosti byl doprovázen odpadky. Dva měsíce nebyla menstruace, můj obličej byl zasypán nějakými vředy. Nikdy předtím jsem neměl akné..

Životní styl se nezměnil. Vždy jsem se omezoval na jídlo. Pokud jde o rychlé občerstvení, tučné, smažené, mouky a jídlo v noci. Tak to je ono. Držím dietu od konce srpna. Vypil jsem dva litry vody denně. Dělal proteinové dny. Obecně vyloučené sladkosti a mouka, smažené, třikrát týdně začaly studovat doma.

Všechno je k ničemu, váha stojí za to. Předtím bych určitě ztratil 6 kilogramů.
Nejzajímavější je, že parametry (og, from, o, ozh, he) se vůbec nezměnily. Oblečení bylo všechno, co bylo - přesně, i těsné. Ale podle všeho jsem nalita všude, jako želé. Otok zmizel. Existují některé hrboly jako celulitida. Všude! Dokonce i na pažích a kotnících. Jsem tak nepohodlný, jako balón, uvnitř jsem se zvětšil. Šel jsem k endokrinologovi, udělal testy na hormony, jsou normální. Cukr je normální. Jen já.

Možná potřebuji takhle očistit tělo, odstranit přebytečnou tekutinu, toxiny, toxiny, soli, co jiného se odstraní? Poraďte mi, co mám dělat. Chtěl jsem dva týdny pít polysorb a v tuto chvíli držet přísně přísnou dietu. Přítel radí vypít diuretikum. Máte nějaké zkušenosti s očistou těla? Co jsi vzal Pokud půjdete k lékaři, pak ke kterému?
Nebo dieta? Nikdy jsem neměl žádné problémy s ledvinami, mimochodem jsem je naposledy zkontroloval v červnu. Ultrazvuk ano.

Je mi 24 let. Výška 164. A váha 58 kg, byla 54. A tyto 4 kg mě nenechají žít. Jak zhubnout, řekni mi!

- Možná problém s lymfatickým systémem? Sám píšeš, že všechno je edematózní. Pokud je s ledvinami vše v pořádku, možná něco způsobilo stagnaci lymfy? A proveďte MRI mozku, možná cystu hypofýzy.

- Jste těhotná? Během těhotenství jsem měla jednu ku jedné, což je zajímavé, pak mi menstruace jednou šla, a to je vše, plod se začal míchat.

- Podle vašeho popisu to vypadá jako otok! Může to souviset s ledvinami i srdcem. Navštivte kardiologa, nefrologa, neléčte se!

- Zde je problém určitě ve zdraví, a ne s nadváhou, jděte také k gastroenterologovi. A opravdu jen přibíráte na tom všem? A skutečnost, že zmizela menstruace, otoky, akné? Ne, nestoupá?

- Vypadá to podle popisu jako otok, měl jsem to, dali mě do kapátka a odešli, ale mám problémy s ledvinami.

- Hrboly od zadržování vody v těle. Pokud pijete diuretikum, pak ne tvrdé, například veroshpiron. Ale to neodstraní příčinu, voda jednoduše zmizí, pravděpodobně dočasně. Nevím, které hormony jste užíval, musíte zjistit, kolik prolaktinu a estradiolu.

- Navštivte terapeuta a zeptejte se, ke kterému lékaři můžete jít. Možná vás sama provede. Neporadil endokrinolog, ke komu dalšímu můžete jít? Bez rady lékaře je lepší močit, můžete si ještě více ublížit.

- Vážně? Pouze kg? A co všechny ostatní faktory? Běh k lékaři! Všechno to pro vás vypadá jako hormonální narušení..

- Došlo k případu - jakmile jsem se rozhodl jít na dietu, abych jednoduše zhubl z legonu, abych se neobtěžoval. Vybral jsem si hloupý kefír, za prvé to nebylo těžké a za druhé, bylo to pohodlné v práci, když jsem ráno šel do obchodu, vzal jsem trochu bez tuku a vypnul jsem během dne, jak by chtěl. No, do 2 týdnů to takto trvalo tři kila, ne tolik, ale zjistil jsem, že celulitida zmizela (a už jsem se s tím smířil) a pleť se zlepšila. Myslím, že bych tuhle práci zopakoval.

- Na druhou stranu problémy se štítnou žlázou doprovází úbytek hmotnosti. Nejde tedy o endokrinologii. Nezapomeňte být vyšetřeni.

- Chcete-li provést MRI hlavy, bylo výše napsáno, že může existovat cysta hypofýzy. Podle mého názoru, hormonální nerovnováha na obličeji, možná jít k jinému endokrinologovi?

- Chcete-li začít, navštivte endokrinologa a gynekologa. Po 4 dny není 4 kg tuku, nevypadá to tak rychle. A očividně byste se teď neměli bát, jak zhubnout..

- Tělo zadržuje vodu, existují dva důvody: buď si ledviny nedokáží poradit, nebo srdce, protože ledviny jsou normální, znamená to srdce. Navštivte kardiologa.

- Je vyrážka, žádná menstruace. Možná s hypofýzou, ale ona říká, že už navštívila endokrinologa a všechno je v pořádku. Pak kardiolog, toto srdce může být.

- Nyní jí jen zaprášíte mozek svými komentáři. Autor přestane dělat sračky, bude jíst, jak jste jedli, a více se hýbat.

- Dermatolog jí na obličej předepíše nejrůznější odpadky, aby ji rozmazala. Ale problém to nevyřeší. Ne, potřebujete MRI 100%. A úplná analýza hormonů, protože takové selhání v těle. A zde doporučují hlavně vyšetření, které ještě nikomu neublížilo..

- Měl jsem stejné selhání. Těhotenské testy byly negativní. Dokud jsem nešel na ultrazvuk. Tato světlovlasá „závada“ je již rok a půl.
Měli byste nechat endokrinologa zkontrolovat na hypotyreózu. Tam a přírůstky hmotnosti s ním a otoky. Zkontrolujte MRI mozku. Ultrazvuk srdce a znovu ultrazvuk ledvin a nadledvin. Vyžadují se testy na hormony TSH, prolaktin.

- Neexistuje žádné onemocnění VSD, hledejte příčinu, kompletní analýzu hormonů (nejen štítné žlázy) a vyšetření těla, nejlépe MRI. Tak rychlý přírůstek hmotnosti z nějakého důvodu.

- Neměli jste menstruaci 2 měsíce? Byl bych překonal všechny prahy poliklinik! Máte hormonální nerovnováhu! Přejít na gynekologa-endokrinologa.

- Sakra... Dokud jsem nečetl, že tyto 4 kg nedávají život. 58 kg. Autor, no, nebuď směšný, bože, stárneš, gratuluji - všechny problémy a problémy jsou vynalezeny. Kapets sho bude s vámi v menopauze - váhové skoky, návaly horka, záchvaty paniky, závratě. Ženy se s tím vyrovnávají, ale zde 4 kg. No, a amenorea, protože musíte jíst a netrpět odpadky. Proteinová strava, žádná omezení tekutin. A protein neznamená vyloučit uhlohydráty, jinak byste toho podle své povahy dokázali.

- To je otok. Nejprve zkontrolujte ledviny. Za druhé - ke gynekologovi, možná cysty nebo něco jiného jako žena, což vede ke zpoždění.

- Promiňte a nic nenasvědčovalo tomu, že jste těhotná? Jen mě takové případy vždy překvapí.

- Ano, byl to pouze morální vjem, všechny ostatní znaky jako autor, kromě absence menstruace. Ale byla tam menstruace a testy byly negativní, pak to udělal pouze HCG a ultrazvuk, to bylo 6 týdnů.

- To je jen jedna strana mince. Ne vždy, oh, jako ne vždy, jsou problémy se štítnou žlázou doprovázeny úbytkem hmotnosti. A to, co dívka popsala, je velmi podobné hypotyreóze.

- Je sranda, že autorovi vůbec nezáleží na 2měsíčním zpoždění menstruace, ale +4 kg je ano, panika. Jak daleko to přišlo, že nemohu zhubnout, dělá člověku starosti mnohem víc než objektivní zácpy se zdravím.

Jakou radu byste dal autorovi příspěvku?

Fórum ženských příběhů doporučuje !! Prostě to zkuste!!

Je možné, že bez menstruace ztloustnete ?

Komentáře uživatelů

Moje dítě je stejného věku. Měsíčně celkem 2 roky.
Je to jen měsíc, co skončila vaše GW. Estradiol se ještě nevrátil na normální úroveň.
Ale nebylo by na škodu udělat si ultrazvuk.
Pokud jde o váhu: zkontrolujte stravu a fyzickou aktivitu. Asi 500 kcal šlo na stráže. Pravděpodobně zvyk stravování zůstává stejný.

Měl jsem to kvůli hormonům ještě před těhotenstvím. Pozoroval ji lékař. Začal jsem pít hormonálně. Hmotnost opravdu zmizela a velmi rychle

Jaké hormony jste pili? Duphaston? Pro zajímavost se zeptám, samozřejmě půjdu k lékaři, sám si nic nepředepíšu

Také působili jako antikoncepční prostředky... jméno si vůbec nepamatuji, pamatuji si - napíšu

Regulonu. Také mi obnovil cyklus

Samozřejmě, že může. Máte zasranou hormonální poruchu - 2,5 roku bez M a vznášíte se jen nad váhou. Cín!

Šel jsem k lékaři dříve, řekli mi, že krmím a to je norma, ale teď jsem se opravdu začal obávat.
Když krmíte každého jinak

I vy jste toho udělali hodně - 2,5 roku... od chvíle, kdy jste právě dokrmovali, počkejte ještě měsíc. Pokud nepřijdou, vydejte poplach, darujte krev pro hormony, ultrazvuk atd. Mezitím - normy) o hmotnosti - GV potřebuje spoustu energie na výrobu mléka. Mnoho lidí proto při krmení hubne. Možná jste se začali zlepšovat, protože jste vypnuli stráže. Zkontrolujte svou stravu. M je stěží na vině

Sám jsem nechápal, proč M není starý 2,5 roku.

dítě 1,3 +9 měsíců je mladší než dva roky. Ani před B jste neměli menstruaci?

Toast, pravděpodobně konzumujete více kalů, než utratíte

Počítal jsem, a jako 2,5 roku? byly v březnu 2016

Darujte krev za hormony a nehádejte, možná máte menstruaci kvůli hormonální nerovnováze? ?️

Musí tu být problém s hormony

Musíme jít zkontrolovat hormony. Těhotenství vyloučeno?

Jak jsi vyloučil?

Test) a intimita je vzácná, protože neexistuje m, pokud nejsou, intimitu nechcete. (((((

Chci říct, nechceš, když m není?)) Proč najednou?

Zpožděná menstruace: kdy a proč si dělat starosti

Možná děláte těhotenské testy příliš brzy.

Co se považuje za zpoždění

Ideální menstruační cyklus (toto je období mezi obdobími, které se počítá od začátku krvácení) pro ženu je 28 dní. Ve skutečnosti může být pravidelný menstruační cyklus 21 dní nebo 40 dní - a to je norma pro zastavené nebo zmeškané období. Kolísání cyklu několik dní je také naprosto normální. A ve skutečnosti jen málo žen může říci, že menstruace přicházejí striktně každou hodinu..

Cyklus závisí na mnoha důvodech, od hormonálních změn až po banální stres.

Pokud se menstruace opozdí o sedm dní, nejde o zpoždění, jedná se o normální variaci cyklu.

Cokoli delší než toto období lze považovat za zpoždění. Řekněme, že jste čekali na menstruaci 3., ale 11. ještě nejsou. Už je to zpoždění.

Pokud po delší dobu, déle než tři měsíce, neexistuje období, pak je to již amenorea Amenorea. A pokud je to pro těhotné ženy, kojící ženy a ženy v menopauze normální, pak pro ostatní ne..

Proč dochází ke zpoždění menstruace

Pouze lékař může přesně říci, proč se vám to stalo. Ale alespoň popíšeme přibližné možnosti.

1. Těhotenství

První možností, která sexuálně aktivní ženě přijde na mysl, je to, že zpoždění menstruace je způsobeno těhotenstvím. I ty nejspolehlivější metody antikoncepce mají míru chyb a mohlo se něco pokazit..

2. Mimoděložní těhotenství

Mimoděložní těhotenství je situace, kdy vajíčko nedosahuje dělohy a začíná se vyvíjet přímo ve vejcovodu. Samozřejmě na to není přizpůsobena a postupem času dojde k přestávce. Jedná se o život ohrožující stav, ale „domácí“ testy nerozlišují mezi normálním a mimoděložním těhotenstvím, je nutné ultrazvukové vyšetření.

3. Dospívání

Když začne vaše menstruace, může to být nepravidelné. Trvá nějaký čas, než se všechno uklidní - dejte tělu šest měsíců na to, aby si vypracovalo svůj cyklus. Pokud není stanovena do šesti měsíců, přejděte ke gynekologovi. Možná je to jen varianta normy, ale nebude to bolet kontrolovat.

4. Blíží se menopauza

Věk, kdy žena vstupuje do menopauzy (hormonální změny, díky nimž se zrání vajíček zastaví a menstruační cyklus zmizí) je zcela individuální. Ale obvykle byste na to měli myslet, pokud jste již dosáhli 45 let a vaše menstruace jsou pozdě a začínají nepravidelně přicházet Zmeškané období - předčasná menopauza?.

5. Intenzivní sporty

Pokud jste dlouho nic nedělali a rozhodli jste se se vší možnou horlivostí věnovat cvičení, cvičit každý den a chodit do posilovny několikrát týdně, nebo pokud se připravujete na nějaký druh soutěže a dramaticky jste zvýšili zátěž, pak se cyklus může změnit. Zastavené nebo zmeškané období... Poté je zpoždění menstruace oprávněno zátěží těla..

6. Změny hmotnosti

Nezáleží přesně na tom, proč jste zhubli. Nejlepší možností je, že jste zhubli, protože jste se věnovali sportu a dlouho jste se o to snažili. Horší je, pokud jste vyzkoušeli zázračnou dietu nebo je hubnutí spojeno s nemocemi. V každém případě může hubnutí vést ke zpoždění menstruace a ke změně cyklu..

Pokud je index tělesné hmotnosti nižší než zastavená nebo vynechaná menstruace 18,5, musíte navštívit lékaře: buď jste závislí na hubnutí, nebo je něco špatně na vašem zdraví.

Totéž platí pro obezitu. Období: potřebuji lékaře? : může to způsobit nepravidelnost cyklu a budete se bát zpoždění.

7. Stres

Pokud jste nervózní, menstruace se mohou zpozdit nebo přijít dříve. Je jasné, že stres musí být silný. A to samo o sobě znamená, že potřebujete pomoc, abyste se s tím vyrovnali. Musíte se tedy naučit jednoduché relaxační techniky nebo jít k psychologovi.

8. Nemoci

 • Zánětlivá onemocnění pánevních orgánů. Zánět může být způsoben jak pohlavně přenosnými infekcemi, tak těmi, které nesouvisejí se sexuálně přenosnými chorobami..
 • Novotvary. Různé nádory mohou vést k poruchám cyklu. Mohou to být neškodné procesy, ale stále je třeba je kontrolovat.
 • Polycystické onemocnění vaječníků. Jedná se o onemocnění syndromu polycystických vaječníků, při kterém folikuly oocytů plně nedozrávají.
 • Předčasné selhání vaječníků. Toto je onemocnění, u kterého je teoreticky ještě daleko od menopauzy, ale vaječníky již přestaly normálně produkovat vajíčka..
 • Onemocnění endokrinního systému. Mnoho onemocnění souvisejících s hormony vede k problémům s cykly. Nejprve byste měli zkontrolovat štítnou žlázu Zmeškali jste menstruaci, ale nejste těhotná?

9. Zrušení hormonálních léků

Někdy, když žena přestane užívat antikoncepční pilulky, menstruace nepřijde během zúčtovacího období. Je zmeškané období jistým znamením těhotenství?... To je způsobeno skutečností, že hormonální antikoncepce tvoří umělý cyklus. Po zrušení pilulek nebo injekcí tělo obnoví přirozený cyklus. Trvá to chvíli, než se to seřadí.

10. Léky

Některé léky mohou ovlivnit váš cyklus a oddálit menstruaci. Je zřejmé, že mezi ně patří i samotná hormonální antikoncepce. Jiné léky však také způsobují nežádoucí účinky ve formě zpoždění a mohou to být nejčastější léky proti bolesti Mohly by mé léky ovlivnit mé období?... Pečlivě si tedy přečtěte pokyny ke všem lékům, které užíváte..

Co dělat, pokud se vaše menstruace zpozdí

Pokud jste sexuálně aktivní, nejprve proveďte těhotenský test. Pokud brzy přišla menstruace, zpoždění bylo pouze jednou a vše je obecně v pořádku, pak si můžete odpočinout a odepsat zpoždění na stres a sport.

Pokud však zpoždění trvá déle než deset dní nebo se cyklus změnil a stal se nepravidelným, musíte běžet k lékaři a zjistit, jaký je důvod pro rozmary těla.

Zpožděná menstruace a nadváha

V poslední době se příspěvky s takovými tématy často setkávají, našel jsem článek, který docela snadno vysvětluje důvody pro mě a pro vás dívky))) Přečtěte si více →

Ahoj. Stalo se mi, mírně řečeno, „problém“, přímo řečeno „problém“. Mimoděložní těhotenství, ale ne jednoduché, ale. břišní. Bylo to takto: Přečíst více →

Dnes jsem byl u gynekologa s 11denním zpožděním. Řekla, že došlo k harmonickému selhání, nedošlo k těhotenství. Dnes začala menstruace typu výtoku, ale jen málo. Řekla, že pokud normální CD nepřijde do 2-3 dnů, bude muset být vyšetřena a vypít harmonické pilulky. Řekněte mi, které z nich jsou obvykle předepsány a jaké jsou jejich vedlejší účinky. Bojím se nadváhy (((((((Přečtěte si více →

Přítelkyně měla zhubnout. Jak se dala dohromady, ve skutečnosti je to pro ni věčný proces, neustále „hubne“, ale váha se z toho nesnižuje))) Tentokrát se ale připravuje na cestu do Egypta a důkladně se vzala. Důkladnost obecně nespočívá ve skutečnosti, že začala jíst správně, ale ve skutečnosti, že polyká pilulky striktně podle plánu, aniž by věděla recenze lékařů! Reduksin se stala všelékem na její přebytečný tuk. Na mé pokusy přesvědčit ji o neúspěchu. Pokračovat ve čtení →

Aby se nezapomnělo. Na to se však nezapomíná! Tanya 10. března 2011, 12:48 hod. Takže je čas shromáždit všechny vaše myšlenky dohromady a poznamenat si, jak to všechno začalo. Hodně se stalo, možná zdlouhavě, ale na druhou stranu, na památku! Moje menstruace přišla ve věku 13 let, podle mého názoru jsem záviděl svým spolužákům, kteří byli křehcí, slabí, ale už děvčata. A já, nejvyšší ve své třídě, stále nemám menstruaci. A teď dorazili! Udělali špinavou práci a znovu zmizeli. Na. Pokračovat ve čtení →

PCOS (syndrom polycystických ovárií) hypersekrece adrenálních androgenů), hypotalamu a hypofýzy. Pokračovat ve čtení →

Vždy jsem měl nepravidelnou menstruaci. Máma říká, že je to rodinná věc. Ale problém je: každý z rodiny má tři děti a spoustu potratů, ale už 4 roky jsem nemohla otěhotnět. Můj manžel je v pořádku, zkontrolovali jsme to. V mých hormonech nejsou žádné závažné abnormality. Lékaři a stimulace nepomohli. Z léčby se objevila pouze nadváha. Nyní další zpoždění. Už je to týden. Předevčírem byl pocit, že hrudník hoří a při stlačení z levé bradavky nažloutlá tekutina. Byl jsem velmi vyděšený (nikdy nevíte co), řekl doktor. Pokračovat ve čtení →

Vliv hormonů na stav pokožky Hormony, stav pokožky a pohodu Jak ovlivňují hormony stav pokožky a pohodu? Pokračovat ve čtení →

Specialisté na plodnost vám nabízejí podrobný plán, podle kterého můžete samostatně absolvovat všechna nezbytná vyšetření PŘED první návštěvou lékaře Vyšetření: Laboratorní vyšetření je nezbytnou součástí vyšetření specialisty na neplodnost (lékaře plodnosti). Soubor studií je standardní a MUSÍ být předepsán lékařem při první konzultaci. Přijetím podrobného schématu šetříte peníze a čas: - nemusíte platit za návštěvu, kde vám bude předán časový plán testů, UŽ JEDNOU držíte tento program ve svých rukou, - přijdete na schůzku s lékařem se všemi nezbytnými testy. Výcvik. Pokračovat ve čtení →

Příspěvek k potvrzení všem, kdo vytvářejí plán BT. Takže včera jsem dal dítě do postele a bez důvodu jsem o tom přemýšlel. Jaký týden jsem porodila. Říkám všem, že jsem porodila přesně v PDR. Ale měl jsem cyklus slonů. A kdybych počítal od poslední menstruace. Otevřel jsem tedy kalendář v telefonu a začal počítat.. Přečíst více →

V 5. týdnu těhotenství je čas provést test. Během tohoto období již hCG v moči dosáhlo požadované koncentrace. Spolu s tím budoucí matka vykazuje první příznaky těhotenství - nevolnost, únava, ospalost, bolesti hlavy, slabost, závratě, které ji budou doprovázet až do konce prvního trimestru těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Jsem Vika, je mi 34. Toto je můj první příspěvek v komunitě a opravdu na BB. Dnes máme rovník (podle kalendáře BB) a včera jsem překreslil kruh na růžovo - budeme mít dívku! Jak to bylo: moje těhotenství začalo zpožděním druhého cyklu po zrušení OC (zkušenost s přijetím bez přerušení je asi 5 let) - nečekaně, protože Myslel jsem, že nám bude trvat nejméně rok, než otěhotníme. Obecně se ukázalo, že rok 2015 je rušný. Pokračovat ve čtení →

Zeptejte se mě, jestli se 4. těhotenství liší od 1. a já řeknu jednoznačně ano. Možná něco, co není plánováno, hraje svůj vlastní faktor. Trochu psychologického popření. Ale dnes tam byl první screening a na obrazovce je to docela muž s hlavou, břichem, končetinami. A na prvním ultrazvuku pouze plodové vajíčko se začínajícím srdečním rytmem. Čuduj se světu, samozřejmě. Pokračovat ve čtení →

Porodila jsem tedy dceru ve 23, syna ve 28. Obě se začaly rodit v pondělí, ale narodily se v úterý. Porod v obou případech začal únikem vody a po emocích. První narození - po slzách, druhé - po smíchu. Těhotenství: 1. Zjištěno: dcera - první den zpoždění; syn - po odpočinku. 2. Ultrazvuk: dcera - nejprve ve 12 týdnech, poté dívka nepochybovala. Po celé období došlo k tónu, časnému zrání placenty, nízké placentaci, nesprávnému umístění. Pokračovat ve čtení →

a myslel jsem si, že B. je blázen. 9denní zpoždění. zkoušky /. Šel jsem k lékaři a předepsal mi progesteron, aby způsobil menstruaci, řekli mi, že hodně nadváhy a musím navštívit endokrinologa-výživu. Dívky. kteří měli podobnou situaci. Pokračovat ve čtení →

Nevím proč, ale dnes chci shrnout všech 9 měsíců čekání na naše dítě) Těhotenství je plánováno, takže to nepřekvapilo a dozvěděli jsme se o něm první den zpoždění. Datum posledních období je 6. listopadu 2015. Jakmile test ukázal dva proužky, šli jsme na registrační konzultaci. A oni mi tam říkají: "Jsi příliš brzy. A na špatnou adresu. Jdi do svého bydliště a zaregistruj se tam. Nebudeme se dívat, na ultrazvuk je příliš brzy." Dobře. Pokračovat ve čtení →

Ahoj. Pomoc s radou, pokud můžete. Zoufale chci mít druhé dítě, ale už třetí rok to nefunguje. Otěhotním a kupodivu jen měsíce září, říjen. Ale nemůžu to vydržet, zpoždění 5-10 dní, pozitivní test a dokonce i test hCG byl naposledy předán, ale pak se čte krvavý výtok a menstruace jde. Téměř rok chodím k lékaři, vše prohlédli, vše je v pořádku a není tam žádná infekce a všechno je v pořádku s hormony. Pokračovat ve čtení →

Moje drahé dívky ahoj všichni! Od ZB uplynul měsíc. Vždy s vámi čtu, vcítím se do vás a jsem šíleně šťastný z vašich vítězství. Důvod ZB nebyl nikdy nalezen, všechno je v pořádku v genetice, zdravý chlapec, histologie také nic neukazovala. Zorina a Shabliy se zúčastnily recepce. Zorina si myslí, že se to stalo kvůli polypu, kočku mi nasadili, ale riskovali převod. Menstruace dosud nepřišla, i když na ultrazvuku endicum 9 mm předepsala 200 utriches 2. Pokračovat ve čtení →

Dívky, v tomto cyklu se mi stala těžká věc! Řeknu vám všechno v pořádku. Pro dalších 10 DPO jsem sem napsal, že nemám žádné známky, pravděpodobně let atd. V 11 DPO se některé příznaky začaly objevovat pomalu, slintat, nějaké pocity v žaludku, ale po 2 letech neúspěšného plánování s mým prvním manželem V nic nevěřím. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky Nedávno jsem napsal, že s manželem plánujeme dítě na 8 měsíců. Po zrušení antikoncepce jsem ztratil cyklus (33-43 dní). Dnes jsem šel k doktorovi. Prohlédla si mě a řekla, že je všechno v pořádku. Potom se zeptala, kolik vážím. Vždy jsem vážil 45 kg (s výškou 1,57), ale dlouho jsem se nevážil, ale cítil jsem, že jsem zhubl svým oblečením, a když jsem vstal na váhu, moje váha ukázala 39 kg (.) Řekla, že bych měl mít alespoň ve své výšce 45. Pokračujte ve čtení →

Jsem v BB téměř 4 roky, ale na svoji stránku jsem nikdy nic nenapsal. Četla jen příběhy jiných lidí, radila, když mohla, byla rozrušená problémy jiných lidí a radovala se z úspěchů jiných lidí. A nakonec jsem se rozhodl napsat svůj první příspěvek. To neznamená, že nemám žádné problémy, je jich mnoho, ale nějak jsem nebyl zvyklý je šířit)) Vždy se mi zdálo, že budu mít mnoho dětí, domov a dobrou práci. Vystudoval jsem univerzitu a dostal práci. Pokračovat ve čtení →

Minulý týden se mi zhoršila kůže na obličeji (omlouvám se, objevily se pupínky a zarudnutí). Napadlo mě, jestli je to hormonální. Četl jsem toto: „Gynekologie“ a akné u žen jsou neoddělitelně spojeny. Jak víte, kůže ženské kůže reaguje velmi silně na hormony. Zvýšení hladiny steroidních hormonů je pozorováno v poslední fázi menstruačního cyklu, asi 70% žen si všimne výskytu akné 2-7 dní před menstruací. Pod řezem je další kus článku. Zúčastněte se průzkumu stavu pokožky obličeje v závislosti na fázi cyklu. Zajímavé, pravda. Pokračovat ve čtení →

Obecně platí, že 7. července byly 2 nechráněné PA, během těchto dnů mělo být O. Menstruace by měla přijít 20. – 21. Července. Vím, že by ještě neměly být žádné známky, ale chci napsat, co se se mnou děje. První týden jsem chtěl spát pořád, pak bylo pořád teplo - tělesná teplota stoupá každý den po obědě na 37,1 - 37,2, ale ne vyšší, hlava se mi často točí, 7. den po PA jsem si bodl do samého spodku břicha (byl jsem nemocný jen 1 den), také já. Pokračovat ve čtení →

Od srpna 2017 začali znovu plánovat těhotenství. Uvědomil jsem si, že už se nebojím. Samozřejmě jsem si byl jistý, že když to poprvé vyjde, nebylo to tam. V lednu už bylo 5 měsíců smůly. Rozhodl jsem se, že už nebudou žádné testy, sledování ovulace, měření BT. Dokonce jsem řekla svému manželovi, že po dobu dalších 3-4 měsíců nebudu rozrušená menstruací. A přišli znovu. V lednu jsme byli na zasedání. V únoru jsme dorazili domů. Sex byl, ale nebyl tomu tak. Pokračovat ve čtení →

Píšu pro sebe, zatímco si pamatuji všechno. A možná se dívky z Permu budou hodit. Řeknu vám to hned - příběh se ukázal být velmi dlouhý. Začala jsem s těhotenstvím velmi snadno - bez toxikózy, výkyvů nálady, jakési katastrofické bolesti a dalších věcí. Pokračovat ve čtení →

Chci jen plakat a sdílet. Dnes jsem byl na recepci s její G a terapeutkou (poprvé jsem ji chytil pro její B). Vopschem, nebylo nic zvláštního, hloupě vážili, zapisovali váhu, žádné shovívavost na oblečení a já jsem samozřejmě oblečený jako zelí, v práci je zima a pak sedím celý den v nevytopeném stavu, sakra s touto váhou, měřili jsme tlak, trochu vysoký že G se přimlouval, jako bych šel, popadl dech a všechno bude normální, i když jsem byl naprosto klidný, soucitný. Pokračovat ve čtení →

Četl jsem Babyblog, deníky matek téměř celé těhotenství, ale teprve teď jsem se rozhodl to napsat sám)) Abych byl upřímný, zpočátku jsem ani nemohl uvěřit, že jsme otěhotněli !! Aktivně jsme začali zkoušet, kde před 2 lety. Po dobu 1,5 roku nic nefungovalo. Chápu, že to není moc, někteří se o to snaží už 10 let). Mám nadváhu, můj manžel má nepravidelný cyklus od samého začátku, obecně se problémy nezdají být gigantické, ale hromadily se jeden na druhém. Výsledkem jsou měsíční návštěvy gynekologa, stimulace vaječníků, kontrola ultrazvukem, testy, pilulky. a pak se prostě unavili. rozhodl jsem se v tom všem přestat a jen se bavit))) Dostal jsem práci, přihlásil jsem se do tělocvičny, pak jsem tam přitáhl svého manžela, prostě to začali dostávat. Pokračovat ve čtení →

tak. Start. nikdy nebylo období včas, nemohlo to být půl roku. lékaři neurčili konkrétní diagnózy. jako spkya, ale jako ne. léčeni ošetřeni, nakonec řekli, a - pokud chcete dítě, otěhotníme, ale cyklus nelze obnovit. Před rokem a půl tedy chtěli mít harmonie o něco vyšší, než je norma pro muže. dexamethason byl opraven, cyklus byl vyrovnán duphastonem a jeho analogy. není jiná cesta. ukázalo se, že zvýšená tolerance glukózy stále existuje, navíc vždy existovala a je nadváha, siaphor byl předepsán k normalizaci glukózy a orsotenu na hubnutí. Pokračovat ve čtení →

V žaludku je tíha, jsou silné kontrakce. Mohou se objevit závratě a nevolnost; otoky nohou, paží, kloubů, hrudníku a břicha. Všechny tyto příznaky se zpravidla objevují den nebo dva před menstruací (u některých týden nebo déle). A během několika hodin po nástupu menstruace zmizí beze stopy. Změny hormonálních hladin probouzí brutální chuť k jídlu. 3-12 dní před nástupem menstruace stoupá v těle hladina hormonu progesteronu. Je odpovědný za těhotenství a žena očekávající potomky musí dobře jíst, aby mohla porodit dítě. Prostředek. Pokračovat ve čtení →

Toto je nejlepší článek o hormonech Účinky hormonů na stav pokožky Hormony, stav pokožky a pohodu. Pokračovat ve čtení →

Moderní výzkumy dokazují, že přiměřený stres během těhotenství velmi usnadňuje porod dítěte a samotný proces porodu je mnohem jednodušší. Naše babičky a babičky, čekající na naše otce a matky, nesly kýble na vahadlech, sekané palivové dříví, umývané potoky, sekanou trávu, vyhřívaná kamna a vařily v těžkých hliněných nádobách nebo litinových pánvích. A porodili s lehkostí a na chvíli odložili domácí práce kolem domu. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni! Začnu pozadím. Od 11-12 let byly vždy nepravidelné menstruace (šly zhruba jednou za dva měsíce, několikrát došlo ke zpoždění o tři měsíce). Ve věku 17 let začala navštěvovat lékaře. Poté mi ultrazvukové nálezy moc neřekly, spokojil jsem se s tím, co mi řekli lékaři. A diagnóza byla (a je) PCOS. Nyní, když si vzpomenu na ty lékaře, jsem strašně pobouřen zejména jedním G, který mi odpověděl na otázky „Co s tím mám dělat?“ odpověděl: "No, mohou existovat problémy s těhotenstvím, ale. Přečíst více →

2. února jsem si udělal první ranní těhotenský test, na kterém jsem ani nečekal, že uvidím druhý proužek, protože Už jsem měl zpoždění a vždy byly testy negativní. Ale když jsem viděl jasný druhý pruh, upadl jsem do šoku - JAK. ) Ve stejný den jsem provedl další 2 testy: jeden odpoledne, jeden večer. Oba jsou také pozitivní) Téhož dne jsem byl na návštěvě u rodičů a tam jsem byl u gynekologa, aby mi potvrdil můj. Pokračovat ve čtení →

Menstruace nepřichází kvůli nízké hmotnosti (39 kg). Je možné je vrátit bez přibírání na váze?

Dystrofie a podvýživa

Důvod zpoždění menstruace s dystrofií je podobný příčině, která vzniká při fyzickém přepětí - tělo neumožňuje ztrátu krve, což ji může dále oslabit. Existuje dokonce i něco jako kritická menstruační hmota - asi 45-47 kg. Pokud ženy váží méně, pak je riziko dlouhého zpoždění menstruace velmi vysoké..

Závěr: bez přírůstku hmotnosti se neobejdete.

Jste přesně anorektičtí + tupí.

Nejprve se musíte poradit s lékařem. Jak rozpoznat anorexii? Dívka systematicky ztrácí kilogramy. Tučný záhyb na břiše se zmenší na minimální normu - 1 cm. Zájem o hazardní hry o stravu, kterou „musíte vyzkoušet“, nezmizí, způsobí zvracení, pije laxativa, diuretika. I přes bolestivou hubenost si neustále stěžuje na nadváhu. Deliriously fixed on odmítnutí jíst. Nasbíraných 100 gramů je děsivé! Je pozorována trvalá deprese. Existují problémy s opačným pohlavím. Bojí se, že si kluci mohou myslet, že je příliš tlustá. Menstruační cyklus je narušen. Jakmile menstruace zmizí, nemusí se vrátit, respektive radost z mateřství nesvítí. Osoba před očima „roste hloupě“: všechny dřívější zájmy byly ztraceny. V mé hlavě je jen jeden sen - stále hubnout. Fyzická aktivita postupně klesá, pacienti se méně pohybují, více lžou. Vyvíjejí se dystrofické změny na kůži, svalech, vnitřních orgánech (včetně myokardu - srdečního svalu). Pacienti vypadají bledě a vyhublě, poklesne krevní tlak a teplota, objeví se příznaky anémie, zaznamená se výrazné snížení hladiny cukru v krvi a naruší se činnost gastrointestinálního traktu. Vyčerpání těla a snížení imunity, ke kterému dochází při mentální anorexii, přispívají k rozvoji infekčních onemocnění (tuberkulóza, zápal plic), které mohou vést k úmrtí. Míra úmrtnosti u mentální anorexie je vyšší než 20%. Proto je důležité zahájit léčbu co nejdříve. Iniciativu by měli převzít příbuzní nemocné osoby, protože sami pacienti nechodí k lékaři nebo v případě vážných zdravotních komplikací přijdou příliš pozdě. Na fotografii zesnulá modelka Isabelle Caro, která prohrála boj s anorexií, ve věku 13 let, nejprve šla do nemocnice s těžkým vyčerpáním. Ve 27 letech vážila 31 kilogramů. Optimální váha: Pokud jsou příčinou psychologické problémy, člověk chápe, že potřebuje pomoc. Hlavní věcí je požádat o to včas, dokud v těle nezačnou nevratné procesy..

příchod menstruace závisí na tělesné hmotnosti a měla by být alespoň 45-47 kg. Tento údaj je však libovolný, protože neodráží množství tukové tkáně. Tuková tkáň v ženském těle je velmi důležitým doplňkovým orgánem, který uchovává a syntetizuje ženské pohlavní hormony, které nám dodávají zdraví a krásu žen. Hormonální poruchy mohou nastat jak s nedostatkem tukové tkáně, tak s jejím přebytkem. U vysokých dívek nestačí 50 kg na normální průběh menstruace, u krátkých dívek normální menstruace probíhá s tělesnou hmotností 38-40 kg. Je lepší se řídit indexem tělesné hmotnosti (BMI), který se vypočítá podle vzorce: hmotnost v kg děleno druhou mocninou výšky v metrech. Pro zahájení menstruace by váš BMI měl být 16-18. Jak vidíte, máte podváhu, což vede k hormonální nerovnováze v těle.
Prvním úkolem je přehodnotit svou stravu. Mělo by to zahrnovat denně 1 sklenici jakéhokoli fermentovaného mléčného nápoje s trvanlivostí nejvýše 2 týdny (kefír, fermentované pečené mléko, jogurt...), 200 gr. tvaroh (nejméně 3krát týdně), zeleninové saláty, maso (nejlépe vařené nebo dušené), hrubé obiloviny (například ječmen, pšenice, pohanka, ovesné vločky atd.), ovoce, ryby 1-2krát týdně.
A ke gynekologovi!

Jak menstruační cyklus ovlivňuje váhu?

V některé dny se cítíme pohodlně, v jiné naopak. Pokud se k tomu přidají kolísání hmotnosti, pak je zaručena špatná nálada. Řekneme vám, odkud pocházejí kilogramy na vahách a co s nimi dělat..

Ženský cyklus má velký vliv na pohodu. A také nešetří na váze: neobvyklý není ani kilogram navíc během menstruace. V posledních dnech před menstruací pociťujeme nespokojenost, důvody, které si sami neumíme vysvětlit..

Během 28 dnů, které obvykle tvoří cyklus, se hormonální rovnováha mění každých několik dní, což ovlivňuje náladu, pokožku a váhu. V některých fázích cyklu se cítíme lehcí jako peří a užíváme si krásnou pleť. U jiných se dostáváme na váhu a jsme frustrovaní a rozrušení z otravného akné. Řekneme vám, v jakém čase máte sklon k přibírání na váze a v jakém čase hubnete.

Takto funguje ženský cyklus

Ženský cyklus začíná menstruací. Během této doby se přebytečná voda nahromaděná před menstruací vylučuje z těla, což je způsobeno poklesem hladiny estrogenu. Metabolismus během menstruace funguje obzvláště dobře, proto chodíme častěji na toaletu. Odstraněním přebytečné vody v prvních šesti dnech cyklu se tělo zbaví toxinů a hmotnosti. Jíst potraviny s vysokým obsahem vody během tohoto období, jako je chřest, okurka atd., Posílí tento blahodárný účinek..

Během druhé fáze cyklu (den 7 až 11) je mnoho žen obzvláště aktivních. Po menstruaci dostane vaše tělo více energie na další věci: spalování tuků a budování svalů. Během tohoto období má dlouhá párty, alkohol nebo podváděcí den minimální vliv na váhu..

K ovulaci dochází uprostřed cyklu (12. až 14. den). Během této doby se tělo připravuje na možné těhotenství, takže zadržuje vodu, což vede k mírnému nárůstu hmotnosti. V této fázi je důležité pít hodně vody, aby se tělo „uklidnilo“ a nesnažilo se zadržovat každou kapku tekutiny.

Od 15 do 17 dnů - ve čtvrté fázi - je tělo naladěno na možné těhotenství a zvyšuje hladinu estrogenu. Spotřebovává hodně energie, takže během tohoto období se zvyšuje chuť k jídlu.. Ale buď opatrný: V této fázi tělo spíše ukládá kalorie než je spaluje. V tuto chvíli je obzvláště důležité sledovat stravu: měli byste se vyhýbat sladkostem, rychlému občerstvení a podobně, protože se rychle promění na tuk.

Jakmile si tělo všimne, že nedošlo k těhotenství (18. až 21. den), začne znovu spalovat více energie. Pokud plánujete zahájit dietu, je nejlepší začít s touto fází cyklu, protože první výsledky hubnutí nebudou trvat dlouho..

V poslední a zároveň nejnepříjemnější fázi cyklu (22. - 28. den) hladiny estrogenu klesají. To je doprovázeno akné, mastnými vlasy, výkyvy nálady, malátností nebo špatným zdravotním stavem. Během této doby bojujeme s nadýmáním, zadržováním vody, otoky a zpomalením metabolismu. To vše se promítá do přírůstku hmotnosti 2-4 kilogramy. Pro vaše vlastní dobro v tomto období je lepší držet se dál od váhy..

Jak vrátit menstruaci, pokud zmizela během hubnutí?

Časté jsou menstruační nepravidelnosti nebo vůbec žádná menstruace. To může naznačovat jak vážná onemocnění, tak i skutečnost, že konkrétní strava a cvičební program pro vás nejsou vhodné, že je v životě příliš mnoho stresu, tělo je unavené a potřebuje odpočinek. Chcete-li problém vyřešit, musíte najít a odstranit příčinu, která jej způsobila. To bude vyžadovat krevní testy a přestávku od stravy a cvičení. Přečtěte si více v článku.

Jak vrátit menstruaci, pokud zmizela během hubnutí?

Mnoho žen na dietě čelí určité formě menstruační nepravidelnosti. Abyste se vyhnuli těmto problémům, je třeba vzít v úvahu zvláštnosti výživy a zvláštnosti tréninku na pozadí ženského cyklu, a aby bylo možné vrátit období, musíte pochopit důvody a naléhavě jednat (kalorizer). Zvýšení cyklu, nepravidelná menstruace nebo úplné ukončení menstruace může vést nebo signalizovat závažné zdravotní problémy.

Nejprve byste se měli ujistit, že nepravidelný cyklus nebo absence menstruace (amenorea) není jedním z příznaků závažných onemocnění, jako je onemocnění polycystických vaječníků, časná menopauza, nádor hypofýzy, poruchy štítné žlázy. Je nutné se poradit s gynekologem a endokrinologem, abyste získali doporučení pro krevní testy, abyste vyloučili tyto možnosti.

Příčiny menstruačních nepravidelností

Ve většině případů ti, kteří hubnou, ztrácejí menstruaci z následujících důvodů:

 • Příliš mnoho fyzické aktivity;
 • Příliš velký a / nebo prodloužený kalorický deficit;
 • Nevyvážená strava;
 • Dosažení příliš nízkého procenta tělesného tuku;
 • Chronický stres.

Příliš mnoho fyzické aktivity může způsobit amenoreu. To se často stává, když dívky kopírují tréninkové programy profesionálů, snaží se zaznamenávat rekordy v každé třídě nebo dělají příliš mnoho kardia (několik hodin denně). Tělo je pod obrovským stresem a snaží se šetřit energii díky funkci plození.

Přísná nebo prodloužená strava vede k hormonální nerovnováze - stoupá hladina stresového hormonu, klesá hladina leptinu a poté hladina pohlavních hormonů. Za takových podmínek se tělo snaží přežít, nikoli se množit. Leptin se podílí na regulaci reprodukčního systému. Čím silnější a delší je kalorický deficit, tím nižší je hladina tohoto hormonu..

Vyloučení celých skupin potravin, jako je červené maso a mléčné výrobky, ze stravy, jakož i přísné omezení tuku, mohou vést k poruchám ženského cyklu. Tuky jsou nezbytné pro produkci hormonů. Červené maso obsahuje železo a mléčné výrobky obsahují vápník. Potřeby těchto látek u žen jsou vyšší než u mužů, zejména na pozadí problémů s cyklem.

Nízký tělesný tuk a rychlé hubnutí také nerovnováhu hormonů. Za zmínku také stojí leptin, jehož hladina v těle klesá s úbytkem hmotnosti..

Chronický stres je jedním z hlavních faktorů hormonálních poruch. Nervový a endokrinní systém reguluje imunitní a reprodukční funkce. Existuje dostatek důkazů o tom, jak prodloužené emoční otřesy vedly k menstruačním nepravidelnostem. Existuje koncept „vojenské amenorey“, kdy během období nepřátelství ženy přišly o menstruaci. Mnoho žen v každodenním životě prožívá stres na takové úrovni, že jejich tělo „oddaluje“ okamžik ovulace. Situaci zhoršuje kalorický deficit, cvičení, nedostatek spánku, neurózy a komplexy, zneužívání stimulantů.

Jak obnovit menstruační cyklus?

Ignorování problému může vést k vážným následkům - neplodnosti, osteoporóze, kardiovaskulárním onemocněním, které se vyvíjejí na pozadí hormonálních poruch. Nejprve musíte podstoupit krevní testy na hormony a podstoupit vyšetření, které vám předepíše lékař, aby se ujistil, že jste formálně zdraví. Souběžně s tím vytvořte podmínky, za kterých se může cyklus obnovit sám. Jak víte, prevence je nejlepší léčba.

 1. Dopřejte si 2 týdny odpočinku od tréninku. Zvyšte aktivitu bez tréninku - chodte častěji na procházky, snažte se být mobilní;
 2. Přepočítat obsah kalorií ve stravě z deficitu na udržení hmotnosti, jíst v rámci tohoto příjmu kalorií dva týdny;
 3. Vyvažte BJU vaší stravy;
 4. Každé jídlo by mělo sestávat z bílkovin, sacharidů, tuků;
 5. Dostatečně se vyspat;
 6. Odpočiňte si, použijte techniky snižování stresu;
 7. Pijte vysoce kvalitní komplex vitamínů a minerálů, věnujte větší pozornost obsahu vitamínů A a E, železa, vápníku, selenu a jódu. Poraďte se s lékařem o výběru komplexu vitamínů a minerálů a potřebě dalších doplňků;
 8. Jezte ryby se slanou vodou častěji nebo do svého jídelníčku zahrňte doplňky omega-3.

Poté se můžete postupně vrátit k tréninku, ale proveďte následující:

 1. Snižte intenzitu fyzické aktivity;
 2. Vypočítejte příjem kalorií pro dostupnou energii;
 3. Ve dnech cvičení kompenzujte kalorie vynaložené na cvičení jídlem na úroveň dostupné energie.

Proces obnovy nebude rychlý. Může to trvat měsíc nebo čtyři. Záleží na tom, jak dávno byla narušena hormonální rovnováha. Čím rychleji normalizujete svůj denní režim, výživu a psychologický stav, tím lépe pro vaše zdraví..

Aby se zabránilo menstruačním nepravidelnostem, měli byste se zdržet extrémů ve výživě a cvičení, kontrolovat hladinu stresu a brát v úvahu vlastnosti svého těla (kalorizátor). Chcete-li obnovit cyklus, budete muset udělat totéž, ale bude to vyžadovat přestávku od tréninku a stravy. Možná to bude trvat jeden krok od výsledku, ale vrátí vám to hlavní věc - vaše zdraví..

Zpožděná menstruace a přírůstek hmotnosti. Důvody pro zpoždění menstruace. Normální menstruační cyklus

Normálně menstruační cyklus trvá od 21 do 35 dnů. Každá žena má své individuální trvání, ale u většiny z nich jsou intervaly mezi menstruací stejné nebo se od sebe liší o ne více než 5 dní. Den nástupu menstruačního krvácení by měl být vždy zaznamenán do kalendáře, aby bylo možné včas zaznamenat nepravidelnost cyklu..

Často po stresu, nemoci, intenzivní fyzické aktivitě, změně klimatu dochází k mírnému zpoždění menstruace. V ostatních případech tento příznak hovoří o nástupu těhotenství nebo o hormonálních poruchách. Popíšeme hlavní důvody zpoždění menstruace a mechanismus jejich vývoje a také si povíme, co dělat v takové situaci..

Amenorea

V lékařském světě se nazývá zpoždění nebo absence menstruace. Je rozdělena do dvou kategorií:

 1. Primární amenorea. Jedná se o stav, kdy dívka neměla menstruaci do 16 let. Primární amenorea je často spojena s přítomností vrozených poruch, které se nijak neobjevily až do nástupu puberty. Jedná se například o genetické nebo chromozomální abnormality, problémy s orgány reprodukčního systému atd. Může se jednat o narození bez dělohy nebo děloha, která se normálně nevyvíjí.
 2. Sekundární amenorea. To je stav, kdy se vaše menstruace náhle zastaví a chybí déle než tři měsíce. Ty. bývala menstruace, ale teď chybí. Sekundární amenorea je nejčastější formou opožděné menstruace. Mezi nejčastější příčiny tohoto stavu patří těhotenství, problémy s vaječníky (například syndrom polycystických vaječníků nebo časná menopauza), nádory hypofýzy, stres, vážné narušení normální tělesné hmotnosti (v menší či větší míře) a další..

Kromě amenorey vám chci představit ještě další lékařský termín - oligomenorea. Jedná se o porušení, při kterém je doba trvání menstruačního cyklu významně prodloužena a doba trvání samotné menstruace klesá. Obecně se uznává, že žena má oligomenoreu, pokud během roku měla menstruace méně než 8krát a / nebo trvala až 2 nebo méně dní.

Normální menstruační cyklus

Obvyklý menstruační cyklus se vyskytuje u mladé ženy ve věku 10-15 let, poté se předpokládá, že tělo vstoupilo do fáze, kdy může provést úplné početí. Tento systém funguje každý měsíc až 46-52 let, ale toto je průměrné číslo. (Existují případy pozdějšího ukončení menstruace.)

Pak dochází ke snížení doby trvání menstruace a množství krve uvolněné během ní. Vaše menstruace se nakonec úplně zastaví..

Příčiny opožděné menstruace jiné než těhotenství

Zpoždění menstruace může být výsledkem fyziologických změn v těle a může být také projevem funkčních poruch nebo onemocnění jak pohlavních, tak jiných orgánů („extragenitální patologie“).

Normálně během těhotenství nedochází k menstruaci. Po porodu se také matčin cyklus neobnoví okamžitě, do značné míry záleží na tom, zda má žena laktaci. U žen bez těhotenství může být prodloužení trvání cyklu projevem perimenopauzy (menopauzy). Nepravidelnost cyklu u dívek po nástupu menstruace se také považuje za normu, pokud není doprovázena jinými porušováními.

Funkční poruchy, které mohou vyvolat selhání menstruačního cyklu, jsou stres, intenzivní fyzická aktivita, rychlý úbytek hmotnosti, předchozí infekce nebo jiné akutní onemocnění, změna klimatu.

U pacientů trpících gynekologickými chorobami, zejména polycystickými vaječníky, je často nepravidelný cyklus se zpožděním menstruace. Kromě toho může takový příznak doprovázet zánětlivá onemocnění reprodukčních orgánů, objevit se po ukončení těhotenství nebo diagnostické kyretáži po hysteroskopii. Ovariální dysfunkce může být způsobena patologií hypofýzy a dalších orgánů, které regulují hormonální pozadí ženy.

Ze somatických onemocnění, doprovázených možným porušením menstruačního cyklu, stojí za zmínku obezita..

Seznam důvodů, kvůli kterým může dojít ke zpoždění menstruace

Zpoždění „červených dnů kalendáře“ o 2–5 dní by nemělo být důvodem k obavám, protože je to považováno za velmi skutečný jev pro každou ženu. Pokud je vyloučeno těhotenství, může být takové porušení ženského těla způsobeno mnoha faktory. Jejich pečlivá analýza vám umožní určit příčinu gynekologické nebo ne-gynekologické povahy.

Pojďme tedy uvést 15 hlavních důvodů pro zpoždění menstruace:

 1. Zánětlivá onemocnění;
 2. Hormonální antikoncepce;
 3. Diagnostika děložní dutiny, potrat nebo potrat;
 4. Poporodní období;
 5. Puberta;
 6. Klimatické poruchy;
 7. Skvělá fyzická aktivita;
 8. Stresující podmínky;
 9. Klimatické podmínky prostředí;
 10. Anomálie tělesné hmotnosti;
 11. Intoxikace těla;
 12. Užívání určitých léků;
 13. Dědičná predispozice.

Jak vyplývá z výše uvedeného, ​​důvody pro pravidelně se opakující zpoždění kritických dnů jsou mnohostranné. Biologicky mohou být hodiny ztraceny i u žen, které nejsou v plodném věku a často si mýlí příznaky poruchy cyklu s těhotenstvím. Nepravidelný menstruační cyklus by neměl být považován za zvlášť nebezpečnou a vážnou chorobu, ale stále stojí za to věnovat zvláštní pozornost frekvenci vašich kritických dnů.

Stres a fyzická aktivita

Nejčastějšími důvody pro zpoždění menstruace jsou kromě těhotenství také různé nervové napětí, stres a podobně. Obtížná pracovní prostředí, zkoušky a rodinné problémy mohou způsobit zpoždění. Ženské tělo vnímá stres jako obtížnou životní situaci, ve které by žena ještě neměla rodit. Stojí za to postarat se o změnu situace: obrátit se na rodinného psychologa, změnit zaměstnání nebo se naučit, jak snáze reagovat na situaci, a podobně. Pamatujte, že přepracování a nedostatek spánku jsou pro tělo také velmi stresující..

Nadměrná fyzická aktivita také nepřispívá k pravidelnosti menstruačního cyklu. Je známo, že profesionální sportovci často pociťují problémy se zpožděnou menstruací a dokonce s porodem. Stejné problémy trápí ženy, které se zaměřují na fyzicky náročná zaměstnání. Je lepší nechat to na muže.

Ale nemyslete si, že mírná kondice nebo ranní jogging mohou ovlivnit situaci. Aktivní životní styl zatím nikoho neobtěžoval. Mluvíme konkrétně o nadměrném zatížení, při kterém tělo pracuje na opotřebení..

Problémy s hmotností

Vědci již dlouho zjistili, že tuková tkáň je přímo zapojena do všech hormonálních procesů. V tomto ohledu je snadné pochopit, že důvody pro zpoždění menstruace mohou kromě těhotenství spočívat také v problémech s hmotností. Nadměrná váha a nedostatek hmotnosti navíc mohou způsobit zpoždění.

Tuk v případě nadváhy hromadí estrogen, což negativně ovlivňuje pravidelnost cyklu. Podváha je mnohem obtížnější. Prodloužené hladovění, stejně jako úbytek hmotnosti pod 45 kg, je tělem vnímáno jako extrémní situace. Režim přežití je zapnutý a v tomto stavu je těhotenství velmi nežádoucí. V tomto případě je možné nejen zpoždění menstruace, ale také její úplná absence - amenorea. Přirozeně problémy s menstruací zmizí s normalizací hmotnosti..

To znamená, že kypré ženy potřebují zhubnout, hubené ženy potřebují přibrat na váze. Hlavní věc je dělat to velmi opatrně. Ženská strava by měla být vyvážená: jídlo by mělo obsahovat bílkoviny, tuky, sacharidy a také vitamíny a minerály. Jakákoli strava by měla být mírná, nikoli vyčerpávající. Je lepší kombinovat je s mírnou fyzickou aktivitou..

Zánětlivá onemocnění dělohy

Zánětlivá onemocnění dělohy a vaječníků vedou k narušení produkce hormonů, které jsou odpovědné za procesy zrání vajíček, folikulů, endometria. Výsledkem je, že často způsobují zpoždění. Současně se mění objem a povaha výtoku, bolesti se objevují v dolní části břicha, dolní části zad a další příznaky.

Zánětlivé procesy jsou často příčinou neplodnosti, výskytu nádorů orgánů reprodukčního systému, mléčných žláz. Zánětlivá onemocnění se vyskytují v důsledku proniknutí infekce nesprávnou hygienickou péčí o genitálie, nechráněným pohlavním stykem, traumatickým poškozením dělohy během porodu, potratem, kyretáží.

Myom dělohy

Menstruace s leiomyomem dělohy může být nepravidelná a zpoždění se pohybuje od několika dnů do několika měsíců. Navzdory skutečnosti, že tato patologie je ve většině případů považována za benigní nádor, existuje řada negativních důsledků, ke kterým může vést. A především je jeho přeměna na onkologické onemocnění nebezpečná. Proto je odvolání k lékaři při nejmenším podezření na myomy extrémně nutné..

Polycystický vaječník

Jedním z hlavních důvodů zpoždění menstruace oproti obvyklému rozvrhu v tomto případě je nedostatek požadovaného množství hormonů.

Tento proces je zpravidla způsoben nedostatkem ovulace, depresí endometria a přítomnými hormonálními poruchami. Vajíčko v tomto procesu nedozrává, což dává tělu signál, že není třeba se připravovat na možné oplodnění.

Endometrióza

Toto onemocnění je patologická proliferace benigní tkáně, která je podobná sliznici pohlavního orgánu. K rozvoji endometriózy může docházet v různých částech reprodukčního systému a je také možné jít dále. Změny hormonálních hladin mohou být příčinou onemocnění i jeho následkem. Nepravidelné kritické dny jsou také jedním z hlavních příznaků těchto odchylek..

Antikoncepční pilulky

Pokud užíváte hormonální antikoncepční pilulky, je možné, že se váš menstruační cyklus bude výrazně lišit od normálu. Velmi často se významně zvyšuje doba trvání cyklů při užívání antikoncepčních pilulek. Některé pilulky tento účinek nemají. Menstruace pokračuje jako obvykle, ale nejčastěji je lehčí a kratší. Je také třeba poznamenat, že ve velmi vzácných případech nemusí pilulky zabránit těhotenství, zejména při zmeškaných schůzkách. Přesto, i když jste pilulky užívali přesně a správně, vaše menstruace se zpozdila a máte z toho obavy, můžete se uklidnit těhotenským testem..

Nyní v prodeji najdete poměrně velké množství různých antikoncepčních pilulek. Některé z nich se mohou významně lišit ve svých účincích na tělo. Kromě toho je třeba poznamenat, že každá konkrétní žena může na stejné pilulky reagovat odlišně..

Mějte také na paměti, že když přestanete užívat antikoncepční pilulky, menstruační cyklus se nevrátí k normálu. U většiny žen trvá období zotavení jeden až dva měsíce a někdy může toto období trvat až šest měsíců. Teprve potom budete moci znovu otěhotnět. V souladu s tím můžete mít během období zotavení také nepravidelný cyklus, což je třeba vzít v úvahu, pokud máte zpoždění.

Zpožděná menstruace během těhotenství a po porodu

Po celou dobu těhotenství žena nemá menstruaci. Po porodu dochází k jejich obnově různými způsoby - vše závisí na jednotlivých vlastnostech organismu. Zvýšená hladina prolaktinu při krmení dítěte může zabránit tomu, aby vejce začala fungovat. Pokud žena kojí dítě, může zpoždění menstruace trvat tak dlouho, dokud se vytvoří mléko (to přímo závisí na hladině hormonu prolaktinu, který je odpovědný za kojení). To se někdy může stát 2-3 roky.

Pokud se mléko nevyrábí, začínají nová období přibližně po 6–8 týdnech. Někdy však existují výjimky, kdy vaječníky začnou fungovat ještě předtím, než dítě přestane krmit, vajíčko dozrává a žena může znovu otěhotnět. Pokud se tak nestane, nový cyklus končí objevením se menstruace..

Proč jsou trvalé zmeškané období nebezpečné

Neustálé zpoždění v menstruaci naznačuje hormonální poruchy, nedostatek ovulace, abnormální změny ve struktuře endometria. Patologie může vzniknout v důsledku závažných, dokonce nebezpečných onemocnění: nádory dělohy, endokrinní žlázy, polycystické vaječníky. Důvodem zpoždění menstruace je mimoděložní těhotenství.

Je nutné stanovit diagnózu co nejdříve, abyste zjistili míru nebezpečí procesů, protože vedou alespoň k neplodnosti, časné menopauze. Nemoci spojené s opožděnou menstruací způsobují nádory prsu, kardiovaskulární problémy, diabetes mellitus, oslabení imunitního systému, předčasné stárnutí a změny vzhledu. Pokud například dojde ke zpoždění v důsledku onemocnění polycystických vaječníků, dramaticky se přidá váha ženy, až k obezitě, objeví se vlasy na obličeji a hrudníku (jako u mužů), akné, seborrhea.

Včasná léčba nemocí, které způsobily prodloužení cyklu, často pomáhá předcházet neplodnosti, mimoděložnímu těhotenství, potratům a předcházet rakovině..

Vyšetření se zpožděnou menstruací

Chcete-li zjistit důvody zpoždění menstruace, jsou předepsány následující studie:

 1. Screening na pohlavně přenosné choroby (kapavka, chlamydie, trichomoniáza, mykoplazmóza, ureaplasmóza atd.).
 2. Ultrazvuk pánevních orgánů, štítné žlázy a nadledvin. Tato studie se provádí s cílem vyloučit těhotenství, nádory, gynekologická a endokrinní onemocnění..
 3. Vyšetření hypofýzy (rentgenové záření, magnetická rezonance, počítačová tomografie, elektroencefalografie). Nemoci hypofýzy jsou často příčinou opožděné menstruace..
 4. Hormonální výzkum. Stanovte hladinu estrogenu, progesteronu, FSH, LH, PRL a zkontrolujte také hormony štítné žlázy a nadledvin..
 5. Škrábání vnitřní vrstvy dělohy a její další histologické vyšetření. Škrábání se provádí z dutiny a kanálu děložního čípku.

Co dělat, pokud dojde ke zpoždění menstruace?

Pokud se pravidelně vracejí zpoždění v menstruaci nebo doba zpoždění překračuje maximální přípustné fyziologické limity pěti dnů, musíte se poradit s lékařem. Po zjištění důvodů bude ženě předepsána vhodná léčba. Nejčastěji se terapie provádí pomocí hormonálních pilulek. V žádném případě by však neměly být užívány samostatně, bez lékařské pomoci. To je pro zdraví ženy extrémně nebezpečné a může to narušit celý hormonální systém, což může vést k vážným zdravotním problémům..

Mezi nejběžnější hormonální léky lékaři předepisují následující:

 1. Duphaston. Používají se, pokud je zpoždění menstruačního cyklu způsobeno nedostatečnou hladinou progesteronu v těle. Pouze lékař by měl upravit dávku na základě výzkumu. Pokud nedojde k těhotenství a zpoždění nepřesáhne 7 dní, je postinor předepsán po dobu 5 dnů. Po této době by měla menstruace začít po dvou nebo třech dnech..
 2. Postinor. Je to lék používaný pro nouzovou antikoncepci. Tento lék se používá, pokud je nutné co nejdříve vyvolat menstruační cyklus. Doporučuje se však pouze s pravidelnou menstruací, protože jeho užívání může vyvolat poruchy cyklu a při velmi častém užívání vést k neplodnosti..
 3. Pulsatilla. Další hormonální lék, který lze předepsat na zmeškané období. Toto je nejbezpečnější lék, který nevede k přírůstku hmotnosti, neovlivňuje nervový systém. Neměly by to však užívat dívky s nepravidelným cyklem..
 4. Progesteron je injekční hormon. Používá se k vyvolání menstruace, výběr dávky se provádí přísně individuálně. Zvýšený přísun progesteronu do těla může způsobit řadu vedlejších účinků, včetně nadměrného růstu vlasů, přibývání na váze a menstruačních nepravidelností. Více než 10 injekcí se nikdy nepodá. Účinek je založen na stimulaci práce žláz umístěných v děložní výstelce. Nástroj má řadu kontraindikací, včetně: krvácení z dělohy, selhání jater, nádory prsu atd..
 5. Non-ovlon, lék, který stimuluje nástup menstruačního cyklu, je schopen zabránit acyklickému krvácení. Obsahuje estrogen a gestagen. Nejčastěji se zpožděním jsou předepsány dvě tablety po 12 hodinách. Před použitím je však nutné konzultovat s odborníkem, protože lék má vedlejší účinky a může narušit práci reprodukčních orgánů.
 6. Utrozhestan. Je to látka, která potlačuje estrogen a stimuluje produkci progesteronu, což vysvětluje jeho terapeutický účinek. Kromě toho má stimulační účinek na vývoj endometria. Lék lze podávat vaginálně, což je jeho nepochybná výhoda, nicméně tento lék má také určité kontraindikace.
 7. Norkolut způsobuje menstruaci, protože obsahuje norethisteron, který je svým účinkem podobný působení gestagenů. A jejich nedostatek často vyvolává selhání cyklů a jejich zpoždění. Průběh léčby by neměl přesáhnout pět dní, nepoužívá se během těhotenství, protože hrozí potrat a krvácení. Má velké množství kontraindikací a vedlejších účinků, proto je nutná předchozí konzultace s lékařem.

Přirozeně není užívání hormonálních léků k vyvolání menstruace bezpečnou metodou. Je nutné je užívat správně, protože můžete způsobit nenapravitelné poškození zdraví.

Podpora zdraví žen je zásadní nutností. Budoucnost žen jako matek skutečně závisí na tom, jak dobře fungují orgány ženského reprodukčního systému. Dojde-li k jakýmkoli problémům, je nutné přijmout neodkladná opatření ke stanovení příčin a odstranění následků..

Mnoho dívek a žen čelí problémům se zpožděním menstruačního cyklu. S podezřením na možnost těhotenství, i bez konzultace s lékařem, utíkají do lékárny na test. Někdy je test negativní a pak vyvstává řada otázek ohledně důvodů zpoždění..

Podmíněně lze důvody zpoždění s negativním testem rozdělit na dva typy: spojené s gynekologickými chorobami, zdravotními problémy a nesouvisející s nemocemi.

Důvody pro zpoždění související se zdravotními problémy

Onemocnění endokrinního systému. Stav ženského reprodukčního systému je neoddělitelně spjat s aktivitou endokrinního systému. Vzhledem k tomu, že vaječníky jsou také endokrinním orgánem, který produkuje hormony, mohou být endokrinní onemocnění také porušením menstruačního cyklu. Mezi endokrinní onemocnění patří také onemocnění štítné žlázy, nadledvin, obecně - orgánů vnitřní sekrece.

Časná menopauza. Menopauza je přirozený přírodní jev, který dříve či později předstihne každou ženu. Menopauza je výsledkem zániku funkcí vaječníků, snížení produkce hormonů a zpomalení metabolického procesu. Menopauza je považována za časnou, když k ní dojde ve věku 35 let. Časná menopauza není pro ženy přirozeně typická a je projevem poruch v těle..

Gynekologická onemocnění. Nejčastější příčinou opožděné menstruace jsou gynekologická onemocnění. Většina z nich je určena metodou ultrazvukové diagnostiky i absolvováním testů. Kromě zpoždění jsou projevy nemoci obvykle bolest v podbřišku, prudký přírůstek nebo úbytek hmotnosti, zvýšení vlasové linie, zvýšené pocení, únava a atypický výtok. Drtivou většinou příčin gynekologických onemocnění jsou hormonální poruchy v těle ženy..

 • Myoma. Myom je tvorba benigního nádoru v děloze. Fibroidy se mohou vyvinout asymptomaticky. Proto je často možné ji najít pouze při návštěvě odborníka. Podle lékařů pouze 10% tohoto onemocnění vyžaduje chirurgický zákrok..
 • Endometrióza Toto onemocnění je charakterizováno vývojem endometriálních buněk mimo vnitřní stěnu dělohy. Může se vyvíjet jak v genitáliích (vaječnících, děloze), tak v orgánech nesouvisejících s reprodukčním systémem (střeva). Endometrióza je zase příčinou vzniku ovariálních cyst. Toto onemocnění je docela nebezpečné, protože může vést k neplodnosti..
 • Zánět ženského reprodukčního systému. Existuje mnoho důvodů pro vznik zánětu - nachlazení vnitřních orgánů, infekce, nedodržování osobní hygieny, užívání antikoncepčních prostředků ve formě spirály atd. Zánět v zásadě postihuje pochvu, vaječníky, přívěsky, děložní čípek, vejcovody. Zánětlivá onemocnění jsou endometritida, adnexitida, ooforitida, cervicitida, peritonitida. Charakteristickými znaky těchto onemocnění, bez ohledu na zpoždění menstruace, jsou považovány za výtok z genitálií, bolest v dolní části břicha a otoky. Zánět může být také asymptomatický, což je pro ženu docela nebezpečné.
 • Cysta. Cysta, jako myom, je tekutinou naplněný benigní nádor. V závislosti na původu se cysty dělí na folikulární, cysty žlutého tělíska a cysty endometrioidu. V závislosti na umístění - vnitřní a venkovní.
 • Folikulární cysty jsou běžné. Vznikají v důsledku zrání folikulu, které není doprovázeno ovulací. Obvykle jsou takové cysty dočasné a krátkodobé a samy o sobě zmizí..
 • Cysty žlutého tělíska. Díky přítomnosti nadměrného množství tekutiny v žlutém těle se tvoří cysty. Stejně jako folikulární jsou krátkodobé a mohou zmizet bez jakékoli léčby a zásahu..
 • Endometrioidní cysty. Nejnebezpečnější cysty, protože i když mají status benigního původu, mohou se vyvinout v maligní útvary. Kvůli složení dostaly také název „čokoláda“. Ve skutečnosti se jedná o tvorbu nádoru, řekněme podmíněně „bublinu“ naplněnou čokoládovou tekutinou (tmavě hustá krev). Kvůli prasknutí těchto cyst vznikají doprovodná onemocnění - například peritonitida, která může mít nejhorší následky, včetně smrti..

Hlavní metody léčby cyst jsou dva typy: léčba (hormonální) a radikálnější - chirurgická. Chirurgický zákrok s růstem technologie může být jak plnohodnotný - laparotomie - plný řez, poskytující maximální přístup k vnitřním orgánům, a tedy cystická formace, a minimální - laparoskopie - bodové řezy a přístup pomocí speciálního přístroje (laparoskop - tuba s videokamerou).

Onkologická onemocnění. Bohužel rakovina může také způsobit zpoždění. Rakovina je hrozné onemocnění, které vyžaduje včasné odhalení. K diagnostice rakoviny se provádí krevní test na přítomnost nádorových markerů.

Jiné než zdravotní důvody zpoždění

Důvody pro zpoždění menstruace, které nesouvisejí s nemocemi, zahrnují změnu klimatu, silnou fyzickou námahu, stres (jako dočasný jev), náhlý úbytek hmotnosti nebo přírůstek hmotnosti, vedlejší účinky léků, období po porodu a laktace, mimoděložní těhotenství, trauma.

Klimatická změna. Při přechodu z jedné klimatické zóny do druhé dochází k jevu, který se nazývá „aklimatizace“. Vaše tělo se přestavuje, v důsledku čehož se v něm mohou objevit určité změny.

Těžká fyzická aktivita. Pokud jste sportovec nebo se náhle začnete věnovat sportovním aktivitám, a to i při velkém zatížení, vaše tělo je ve stresu a přizpůsobuje se novému rytmu života. Fyziologické procesy začínají probíhat jinak než ve vašem obvyklém stavu.

Prudká změna hmotnosti. Když změníte váhu, změní se také vaše hormony. Hlavními hormony ovlivňujícími zdraví žen jsou estrogen a progesteron. S úbytkem hmotnosti je jejich nedostatek a se zvýšením tělesné hmotnosti jejich přebytek. Váš cyklus se proto může výrazně změnit..

Vedlejší účinek léků. Pokud se podíváte na pokyny pro většinu léků, můžete najít mnoho vedlejších účinků, protože každý jednotlivý organismus vnímá působení jedné nebo druhé složky svým vlastním způsobem.

Poporodní období. Vaše dítě opustilo domov, který již zná. Devět měsíců vaše tělo žilo jinak, ne tak, jak jste bývali zvyklí. Po porodu se vaše tělo vrátí ke svému obvyklému chodu, ale tento proces trvá nějakou dobu. Nebojte se, pokud vaše menstruace během tohoto období neproběhla - to je normální reakce těla.

Mimoděložní těhotenství. Pokud máte mimoděložní těhotenství, test vám nedokáže ukázat pozitivní výsledek. K takovému těhotenství dochází v důsledku nesprávné volby místa připevnění vajíčka. To znamená, že plod se vyvíjí mimo samotnou dělohu. Vezměte prosím na vědomí, že mimoděložní těhotenství je pro ženu život ohrožující, a proto včasné odhalení pomůže vyhnout se zdravotním problémům..

Drahé ženy, pamatujte, že test se zpožděním menstruace může dát negativní výsledek nejen kvůli skutečné absenci těhotenství, ale také kvůli jeho nekvalitní manželství. Než tedy propadnete panice, proveďte pro srovnání testy od jiných společností. Pokud se obáváte dlouhého zpoždění - poraďte se s gynekologem, proveďte testy, projděte ultrazvukem.

Drahá Asya,
zatím není jasné, co léčíte. Uveďte prosím údaje o provedených vyšetřeních a závěry odborníků, kteří vás vyšetřovali. Kdy bylo těhotenství - před rokem?

Anna, děkuji za odpověď. prvním důvodem, proč jsem se obrátil na endokrinologa, byla nadváha a neustálé zpoždění, objevily se také otoky, které po sportu zmizely. Byl jsem odeslán ke gynekologovi-endokrinologovi. v tu chvíli (duben 2007) jsem vzal Yarinu, poradila mi, abych přestal užívat a poté po 3 měsících daroval krev na hormony. od té doby v analýzách nalezena kandidóza, předepsaná léčba. takže vždycky přijdete s pupenem a vyjdete s kyticí))
potrat byl v dubnu 2006. Výsledky testu pošlu o něco později. Nejsem z počítače.

V době vašeho jmenování ke gynekologovi byl váš BMI 24, 6 - to je naprosto normální - všechno ostatní je mimo pochopení
Ještě jednou - obavy z opakujících se kožních problémů (akné) a ?? Co jiného?

díky za odpověď. Nejsem moc dobrý v medu. terminologie, jak tomu rozumím já, tento vztah mezi výškou a váhou. a možná je to u některých parametrů normální. ale tato váha mi vadí, moje váha nikdy předtím nepřesáhla 56 kg. a stále si myslím. že není přirozené, aby člověk během roku přibral 10 kg, ne můj životní styl.
kromě toho to není jediný důvod, proč jsem se obrátil na lékaře: nepravidelný cyklus, rozmazaný výtok, trvá jen 3 dny, akné (akné), než byla čistá kůže, migrény a nespavost.

moje krevní testy:
Datum vzorkování:
29. března 2007 12.59
Rh-příslušnost RH + FLOOR -
Erytrocyty 4,08 mln / μl (norma 3,8 - 5,1)
MCH (průměrný obsah Hb v éře.) 32,1 pg (norma 27-34)
MSHC (prům. Konc. Hb e.) 35,4 g / dl (norma 32-36)
Basofily 0,3% (normální menstruační cyklus

Ženské tělo je navrženo tak, aby v něm probíhaly cyklické procesy. Jsou spojeny s plodností ženy. Cyklus končí fyziologickým uvolňováním epiteliální tkáně krvácením z krve. To potvrzuje skutečnost, že k oplodnění vajíčka nedošlo, tj. těhotenství nepřišlo. A také to je důkaz správného fungování těla..

Menstruační tok u dívek začíná ve věku 11-15 let. Jsou docela nepravidelné a zpoždění v takovém období by nemělo být alarmující. Cyklus bude konečně zaveden po 1-1,5 letech. Nástup fyziologického zrání (přítomnost menstruace) až do 11 let a později 17 let je odchylka. Pokud menstruace nenastane v pozdějším věku, měli byste určitě navštívit lékaře. Důvodem může být zpoždění fyziologického dozrávání, přerušení funkcí hypofýzy nebo vaječníků, hypoplázie dělohy a mnoho dalších důvodů.

S plně zavedeným cyklem dochází k menstruaci po určitém počtu dní. Cyklus trvá 21–35 dní, u většiny žen je to v průměru 28 dní. Menstruační krvácení trvá tři až sedm dní. Menstruace se zastaví po 40-45 letech a začíná menopauza.

Pokud je menstruace nepravidelná, její trvání kolísá, často jsou menstruace opožděné, pak jsou vzácné, pak hojné - v těle dochází k odchylkám od fyziologické normy.

Pro kontrolu měsíčních cyklů musí každá zástupkyně slabšího pohlaví vytvořit speciální kalendář, ve kterém si označí začátek a konec menstruace. Toto bude provozní kontrola nad cykly..

Zpožděná období - těhotenství

Nejběžnějším důvodem pro zpoždění menstruace je přítomnost těhotenství. To je také doprovázeno změnou chuti a preferencí, změnou čichové citlivosti, změnou chuti k jídlu ženy, záchvaty nevolnosti a zvracení, zejména ráno, letargie, bolest v mléčných žlázách.

V tomto případě můžete jednoduše zjistit důvod zpoždění menstruace pomocí speciálního testu k určení těhotenství. Princip testů je založen na stanovení přítomnosti chorionického gonadotropního hormonu v moči. Jeho syntéza začíná 7 dní po oplodnění vajíčka spermatem. Testy mohou určit přítomnost hormonu v moči pouze 2 týdny po početí, kdy se jeho koncentrace zvýší.

Důvod zpoždění menstruace je často kromě těhotenství často spojen s přítomností negativních proudů v těle..

Jiné důvody

Zpoždění menstruace v důsledku adaptace, nestabilní období pro tělo zpravidla není delší než sedm dní. Ale v případě, že jsou tato období extrémní a se současným zhoršením zdraví z jiného systému těla, mohou nastat organické poruchy. Porušení vede ke zpoždění menstruace jako projevu patologie. Všechny důvody pro zpoždění menstruace jsou gynekology běžně rozděleny do dvou hlavních skupin - fyziologické a patologické.

Fyziologické důvody, které mohou vést ke zpoždění menstruace:

 • silné emoce, fyzický stres (stres, vysoká zátěž ve studiích, práci a sportu). Důvodem je, že stres vede k narušení hypotalamu, který reguluje činnost vaječníků a dělohy. U zvláště citlivých žen tak může dojít ke zpoždění nebo úplnému vymizení menstruace v důsledku problémů v osobním životě, obtíží v práci, během vyšetření a různých životních situací;
 • změna životního stylu (změna zaměstnání, změna klimatu);
 • nedostatečná výživa a dodržování přísných dietních požadavků a prudký nárůst hmotnosti. To je způsobeno výskytem nedostatku estrogenu a progesteronu. Je to podkožní tuk, který produkuje malou část těchto hormonů. Rychlý přírůstek hmotnosti má podobné důsledky. Vytváří se velké množství tuku, v důsledku čehož se dramaticky zvyšuje množství estrogenu v těle, což vede k selhání cyklu. Omezení těla v jídle je pro něj obrovský stres. Žena omezuje svou každodenní stravu a to způsobuje dvojí úder do těla. Může se stát důvodem pro zpoždění menstruace a ztrátu schopnosti otěhotnět. Z určitých důvodů dochází ke zpoždění menstruace a dospívajících dívek. Jedním z faktorů je podváha. V gynekologii existuje koncept kritické menstruační hmoty. Toto je hmotnostní limit, který musí být, aby mohla menstruace pokračovat. Pokud dívka dosáhla puberty, ale váží méně než 45 kg, nemusí menstruace začít;
 • hormonální změny v těle (puberta, menopauza);
 • přestat používat antikoncepci;
 • používání nouzové antikoncepce. I jediný příjem takové antikoncepce může na dlouhou dobu snížit menstruační cyklus;
 • poporodní období (až rok po porodu). Úroveň hormonu odpovědného za produkci mateřského mléka je během tohoto období poměrně vysoká, a proto může obvykle chybí menstruace. To je případ, kdy převažuje kojení. U kojících matek se cyklus obnoví několik měsíců po porodu;
 • nachlazení (chřipka, SARS), chronické poruchy (gastritida, dysfunkce štítné žlázy, diabetes mellitus, onemocnění ledvin a další);
 • užívání hormonálních léků. To může vést k hyperinhibici vaječníků a menstruace nepřijde včas. Po změně léku nebo po dokončení léčby se cyklus obvykle obnoví sám. Pokud přestanete užívat pilulky a menstruace nepřijde ani po několika měsících, kontaktujte odborníka;
 • užívání antidepresiv, diuretik, protivředových léků.

K poruchám cyklu často dochází v důsledku nerovnováhy metabolismu, jakož i v důsledku nedostatku vitamínů a prospěšných mikroelementů. Absence menstruace vyvolává intoxikaci v důsledku otravy alkoholem nebo chemickými látkami.

Doba zpoždění menstruace o více než 7 dní v důsledku fyziologických důvodů je důvodem k návštěvě gynekologa.

Patologické důvody zpoždění zahrnují hlavně onemocnění genitální oblasti:

 • zánětlivá a neoplastická onemocnění pohlavních orgánů (adnexitida, ooforitida, myom dělohy). Mezi další příznaky patří specifický výtok a bolest v podbřišku. Je nutná nouzová léčba, jinak budou následovat komplikace vedoucí v některých případech k neplodnosti;
 • polycystické vaječníky a s nimi spojené hormonální poruchy. Je charakterizována neustálým zpožděním nástupu menstruace. Tělesná hmotnost ženy se zvyšuje, objevují se problémy s pokožkou a vlasy. Kvůli produkci nadměrného množství mužských hormonů (androgenů) nedochází k ovulaci a to může vést k neplodnosti. Příčiny - narušení žláz s vnitřní sekrecí - vaječníky, hypotalamus, nadledviny, hypofýza a štítná žláza;
 • cysta žlutého tělíska. Během ovulace se objeví žluté tělísko, ale před nástupem menstruace dojde k hormonálnímu selhání a vytvoří se cysta žlutého tělíska. Díky silnému namáhání těla corpus luteum dále „pracuje“ - nedochází k těhotenství;
 • potrat. V důsledku škrábání jsou způsobena mechanická zranění nebo bylo odstraněno příliš mnoho tkáně, což také vede ke zpoždění menstruace;
 • zmrazené nebo mimoděložní těhotenství, předčasný potrat. Je nutná urgentní operace;
 • nesprávná instalace gynekologické spirály;
 • prudké zvýšení nebo snížení hmotnosti. U anorexie může zpoždění menstruace vést k jejich úplnému ukončení..

Proto bez ohledu na to, co způsobilo zpoždění menstruace, by každá dívka a žena měla tuto situaci brát vážně. Návštěva gynekologa je povinná.

Průzkum

Při kontaktu s gynekologem se zpožděním menstruace, kromě povinného gynekologického vyšetření, buďte připraveni na další postupy:

 • měření bazální teploty. Nezbytné pro důkaz přítomnosti nebo nepřítomnosti ovulace;
 • stanovení hladiny chorionického gonadotropního hormonu (HCG) v krvi a hormonů vaječníků, hypofýzy a dalších žláz;
 • Ultrazvuk pánevních orgánů. Pro diagnostiku těhotenství jsou nádorové změny v orgánech reprodukčního systému;
 • CT a MRI mozku - diagnostika nádorů hypofýzy a vaječníků.

Po stanovení konečné diagnózy určí gynekolog další konzultace s dalšími odborníky - endokrinologem, psychoterapeutem, terapeutem.

Shrneme-li všechny příčiny a důsledky opožděné menstruace, můžeme dojít k závěru, že je to velmi nebezpečný příznak pro zdraví ženského těla. Je to speciální signál pro akci, na který byste se měli spolehnout při stanovení diagnózy a další léčby, a nenechávejte jej bez dozoru..

Jak banální stres, tak radost z mateřství mohou způsobit zpoždění menstruace. Nezapomeňte však, že nejzávažnější onemocnění mají stejný příznak. Proto byste neměli odkládat návštěvu lékaře, aby nedošlo ke zhoršení již zahájených procesů..

Rodiče dívek musí připravit mladou generaci na nástup menstruace, aby se pro ně nedostala do nepříjemné a nepochopitelné situace. Je důležité dívce správně vysvětlit strukturu těla a vyprávět o fyziologických procesech, které v něm probíhají. Zároveň ji informujte o nutnosti hlásit zpoždění menstruace.

Dívky, to je otázka.
Měl jsem v těle nějakou poruchu. Doslova za 4 dny byla přidána hmotnost 4 kg. V červenci. Tento přírůstek hmotnosti byl doprovázen odpadky. Dva měsíce nebyla menstruace, můj obličej byl zasypán nějakými vředy. Nikdy předtím jsem neměl akné..

Životní styl se nezměnil. Vždy jsem se omezoval na jídlo. Pokud jde o rychlé občerstvení, tučné, smažené, mouky a jídlo v noci. Tak to je ono. Držím dietu od konce srpna. Vypil jsem dva litry vody denně. Dělal proteinové dny. Obecně vyloučené sladkosti a mouka, smažené, třikrát týdně začaly studovat doma.

Všechno je k ničemu, váha stojí za to. Předtím bych určitě ztratil 6 kilogramů.
Nejzajímavější je, že parametry (og, from, o, ozh, he) se vůbec nezměnily. Oblečení bylo všechno, co bylo - přesně, i těsné. Ale podle všeho jsem nalita všude, jako želé. Otok zmizel. Existují některé hrboly jako celulitida. Všude! Dokonce i na pažích a kotnících. Jsem tak nepohodlný, jako balón, uvnitř jsem se zvětšil. Šel jsem k endokrinologovi, udělal testy na hormony, jsou normální. Cukr je normální. Jen já.

Možná potřebuji takhle očistit tělo, odstranit přebytečnou tekutinu, toxiny, toxiny, soli, co jiného se odstraní? Poraďte mi, co mám dělat. Chtěl jsem dva týdny pít polysorb a v tuto chvíli držet přísně přísnou dietu. Přítel radí vypít diuretikum. Máte nějaké zkušenosti s očistou těla? Co jsi vzal Pokud půjdete k lékaři, pak ke kterému?
Nebo dieta? Nikdy jsem neměl žádné problémy s ledvinami, mimochodem jsem je naposledy zkontroloval v červnu. Ultrazvuk ano.

Je mi 24 let. Výška 164. A váha 58 kg, byla 54. A tyto 4 kg mě nenechají žít. Jak zhubnout, řekni mi!

Možná problém s lymfatickým systémem? Sám píšeš, že všechno je edematózní. Pokud je s ledvinami vše v pořádku, možná něco způsobilo stagnaci lymfy? A proveďte MRI mozku, možná cystu hypofýzy.

Jste těhotná? Během těhotenství jsem měla jednu ku jedné, což je zajímavé, pak mi menstruace jednou šla, a to je vše, plod se začal míchat.

Podle vašeho popisu to vypadá jako otok! Může to souviset s ledvinami i srdcem. Navštivte kardiologa, nefrologa, neléčte se!

Zde je problém určitě ve zdraví, a ne s nadváhou, jděte také k gastroenterologovi. A opravdu jen přibíráte na tom všem? A skutečnost, že zmizela menstruace, otoky, akné? Ne, nestoupá?

Vypadá to podle popisu jako otok, měl jsem to, dali mě do kapátka a odešli, ale mám problémy s ledvinami.

Hrboly od zadržování vody v těle. Pokud pijete diuretikum, pak ne tvrdé, například veroshpiron. Ale to neodstraní příčinu, voda jednoduše zmizí, pravděpodobně dočasně. Nevím, které hormony jste užíval, musíte zjistit, kolik prolaktinu a estradiolu.

Navštivte terapeuta a zeptejte se, ke kterému lékaři můžete jít. Možná vás sama provede. Neporadil endokrinolog, ke komu dalšímu můžete jít? Bez rady lékaře je lepší močit, můžete si ještě více ublížit.

Vážně? Pouze kg? A co všechny ostatní faktory? Běh k lékaři! Všechno to pro vás vypadá jako hormonální narušení..

Došlo k případu - jakmile jsem se rozhodl jít na dietu, abych jednoduše zhubl z legonu, abych se neobtěžoval. Vybral jsem si hloupý kefír, za prvé to nebylo těžké a za druhé, bylo to pohodlné v práci, když jsem ráno šel do obchodu, vzal jsem trochu bez tuku a vypnul jsem během dne, jak by chtěl. No, do 2 týdnů to takto trvalo tři kila, ne tolik, ale zjistil jsem, že celulitida zmizela (a už jsem se s tím smířil) a pleť se zlepšila. Myslím, že bych tuhle práci zopakoval.

Na druhou stranu problémy se štítnou žlázou doprovází úbytek hmotnosti. Nejde tedy o endokrinologii. Nezapomeňte být vyšetřeni.

Chcete-li provést MRI hlavy, bylo výše napsáno, že může existovat cysta hypofýzy. Podle mého názoru, hormonální nerovnováha na obličeji, možná jít k jinému endokrinologovi?

Chcete-li začít, navštivte endokrinologa a gynekologa. Po 4 dny není 4 kg tuku, nevypadá to tak rychle. A očividně byste se teď neměli bát, jak zhubnout..

Tělo zadržuje vodu, existují dva důvody: buď si ledviny nedokáží poradit, nebo srdce, protože ledviny jsou normální, znamená to srdce. Navštivte kardiologa.

Je vyrážka, žádná menstruace. Možná s hypofýzou, ale ona říká, že už navštívila endokrinologa a všechno je v pořádku. Pak kardiolog, toto srdce může být.

Nyní jí jen zaprášíte mozek svými komentáři. Autor přestane dělat sračky, bude jíst, jak jste jedli, a více se hýbat.

Dermatolog jí na obličej předepíše nejrůznější odpadky, aby ji rozmazala. Ale problém to nevyřeší. Ne, potřebujete MRI 100%. A úplná analýza hormonů, protože takové selhání v těle. A zde doporučují hlavně vyšetření, které ještě nikomu neublížilo..

Měl jsem stejné selhání. Těhotenské testy byly negativní. Dokud jsem nešel na ultrazvuk. Tato světlovlasá „závada“ je již rok a půl.
Měli byste nechat endokrinologa zkontrolovat na hypotyreózu. Tam a přírůstky hmotnosti s ním a otoky. Zkontrolujte MRI mozku. Ultrazvuk srdce a znovu ultrazvuk ledvin a nadledvin. Vyžadují se testy na hormony TSH, prolaktin.

Neexistuje žádné onemocnění VSD, hledejte příčinu, kompletní analýzu hormonů (nejen štítné žlázy) a vyšetření těla, nejlépe MRI. Tak rychlý přírůstek hmotnosti z nějakého důvodu.

Neměli jste menstruaci 2 měsíce? Byl bych překonal všechny prahy poliklinik! Máte hormonální nerovnováhu! Přejít na gynekologa-endokrinologa.

Sakra... Dokud jsem nečetl, že tyto 4 kg nedávají život. 58 kg. Autor, no, nebuď směšný, bože, stárneš, gratuluji - všechny problémy a problémy jsou vynalezeny. Kapets sho bude s vámi v menopauze - váhové skoky, návaly horka, záchvaty paniky, závratě. Ženy se s tím vyrovnávají, ale zde 4 kg. No, a amenorea, protože musíte jíst a netrpět odpadky. Proteinová strava, žádná omezení tekutin. A protein neznamená vyloučit uhlohydráty, jinak byste toho podle své povahy dokázali.

To je otok. Nejprve zkontrolujte ledviny. Za druhé - ke gynekologovi, možná cysty nebo něco jiného jako žena, což vede ke zpoždění.

Promiňte a nic nenasvědčovalo tomu, že jste těhotná? Jen mě takové případy vždy překvapí.

Ano, byl to pouze morální vjem, všechny ostatní znaky jako autor, kromě absence menstruace. Ale byla tam menstruace a testy byly negativní, pak to udělal pouze HCG a ultrazvuk, to bylo 6 týdnů.

To je jen jedna strana mince. Ne vždy, oh, jako ne vždy, jsou problémy se štítnou žlázou doprovázeny úbytkem hmotnosti. A to, co dívka popsala, je velmi podobné hypotyreóze.

Je sranda, že autorovi vůbec nezáleží na 2měsíčním zpoždění menstruace, ale +4 kg je ano, panika. Jak daleko to přišlo, že nemohu zhubnout, dělá člověku starosti mnohem víc než objektivní zácpy se zdravím.

Při menopauze pomáhá Mastodinon vyrovnávat hormony a odstraňovat příznaky, které trápí mnoho žen. Mastodinon léčí mastopatii a děložní myomy.Mastopatie je obvykle vyvolána snížením syntézy ženských hormonů, ke kterému dochází během menopauzy.