Jak dlouho je nitroděložní tělísko umístěno? A pokud spirála stojí více než termín (6, 10, 20 let)?

Ze všech metod antikoncepce je IUD nejspolehlivější a nejoblíbenější. Použití této techniky zahrnuje přísné dodržování provozních pravidel, z nichž jedním je trvanlivost cívky, přítomnost kontraindikací nebo omezení.

Jak dlouho je spirála nasazena, záleží na výrobci produktu a použitých materiálech při jeho výrobě. Hormonální cívka stojí 6 let (plus nebo mínus pár let, v závislosti na výrobci), verze obsahující měď je méně regulovaná - cívka stojí 10 let bez nutnosti výměny. Vzhledem k tomu, že antikoncepce je ve skutečnosti cizí těleso, měla by žena pečlivě sledovat, jak dlouho je spirála umístěna, a nepřekračovat ji, protože to může vést k vážným vedlejším účinkům.

Instalace nitroděložního tělíska

IUD zavádí gynekolog asi 3-4 dny po nástupu menstruace, protože právě v této době je děložní čípek mírně otevřený, což usnadňuje postup. V některých případech bude nejlepší doba 5–9 dní po skončení menstruace. Lékař určí nejlepší možnost.

Během prvních dnů po zavedení je možné malé množství špinění. Po 1-1,5 měsíci musíte znovu navštívit gynekologa k vyšetření. Okamžitě musíte kontaktovat odborníka v následujících případech:

 1. neobvyklá bolest, zejména po pohlavním styku;
 2. těžké krvavé výtoky;
 3. křečovitá bolest v dolní části břicha;
 4. nedostatek menstruace;
 5. neschopnost detekovat nitky antikoncepce;
 6. zkoumání tvrdé části antikoncepce;
 7. ztráta finančních prostředků;
 8. pokud je použita spirála, která již vypršela;
 9. další atypické příznaky.

Kdy mohu nitroděložní tělísko odebrat?

Tento přírodní prostředek 100% zmírňuje bolest během menstruace! Uhádnete, co to je - zbavte se toho navždy!

Bez ohledu na typ a trvání spirály musí být po předběžném vyšetření odstraněn za sterilních podmínek gynekologem. Nestojí to za to dělat sami, protože existuje riziko poškození děložní sliznice a zavlečení infekce do těla.

Pokud během používání nitroděložního tělíska nenastaly žádné komplikace nebo infekce, bude proces odstraňování rychlý a zcela bezbolestný. Pokud není možné najít vlákno léku nebo pokud se vyskytly další komplikace, provede se hysteroskopie, která vám umožní získat úplnější obraz o umístění nitroděložní antikoncepce. Proces odebrání se skládá ze dvou hlavních fází:

 • Kontrola a posouzení stavu, ve kterém se nachází nitroděložní tělísko, doba užívání drogy v daném okamžiku atd..
 • Odstranění. Nejlepší čas na odstranění nitroděložního tělíska je, když máte menstruaci. To se provádí pomocí lokální anestézie. Pokud mluvíme o hysteroskopii, použije se anestezie. V některých případech, zejména pokud je významně překročena provozní doba nitroděložního tělíska, je odebrání léku přes cervikální kanál nemožné, proto se antikoncepce odstraňuje přes břišní dutinu.

Pokud jde o to, kdy je možné nitroděložní tělísko vytáhnout, lze to provést i před datem exspirace:

 1. na osobní žádost ženy;
 2. s částečným odmítnutím léku tělem;
 3. s posunem nitroděložního tělíska, které lze určit anténami prostředků, které se staly buď delšími nebo kratšími;
 4. v přítomnosti akutních zánětlivých procesů v pánevních orgánech;
 5. velmi silné krvácení;
 6. rakoviny;
 7. nástup menopauzy;
 8. těhotenství;
 9. jiné patologie.

Pokud cívka stojí více než termín, existuje možnost, že je látka pevně připojena ke stěnám dělohy nebo dokonce zarostlá. Proto by ženy, které užívají tento typ antikoncepce, měly být pravidelně vyšetřovány gynekologem, který pomáhá odhalit problém v raných fázích. Existují případy pacientů, u nichž spirála stojí 20 let nebo i více. Odstranění agenta za takových okolností je poměrně obtížné a obvykle se provádí v nemocničním prostředí..

Odstranění nitroděložního tělíska je běžný postup, který lze provést bez ohledu na to, jak stará je cívka. Při absenci infekce a komplikací je proces snadný a bezbolestný. Pokud se vyskytnou potíže s extrakcí, provádí se vyšetření a odstranění antikoncepce za stacionárních podmínek. Příčinou komplikací mohou být jak vlastnosti organismu, tak i nedodržování provozních podmínek. Abyste se chránili, musíte pravidelně navštěvovat gynekologa a vzít v úvahu, kolik konkrétního typu spirály je umístěno.

Tento lék zbavil všechny čínské ženy menstruačních bolestí! Pomůže to také vám! Přilepte se na třísla a zapomeňte na bolest!

Jak funguje nitroděložní tělísko

IUD nebo nitroděložní tělísko je spolehlivá moderní forma antikoncepce, která vám umožní po mnoho let zapomenout na nechtěné těhotenství. IUD používají ženy po celém světě. Ale před výběrem této antikoncepce je nutné prostudovat všechny výhody a nevýhody nitroděložního tělíska.

Intrauterinní zařízení: výhody a nevýhody používání

K čemu je spirála??

IUD je sterilní lékařský přístroj vyrobený z plastu a kovu. Injektuje se do dělohy, aby se zabránilo těhotenství.

Povrch spirál je obvykle potažen mědí, stříbrem nebo zlatem. Tyto kovy pomáhají chránit endometrium před patogenní mikroflórou a významně zvyšují antikoncepční účinek nitroděložního tělíska..

Spirály mohou mít různé tvary - ve formě prstenu, podkovy, smyčky, spirály, ve tvaru písmene T. Ten je nejoblíbenější mezi moderními ženami..

Vložené nitroděložní tělísko má několik účinků. Všechny v kombinaci mají silný antikoncepční účinek:

 1. Účinek aseptického zánětu v děložní dutině. V důsledku toho je narušen pohyb spermií partnera. IUD v děložní dutině dráždí endometrium, vyvolává zvýšenou produkci prostaglandinů - zánětlivých hormonů. Cervikální hlen se v důsledku zvýšení prostaglandinů stává viskóznějším a brání pronikání spermií.
 2. Ovariální funkce je potlačena, ovulace se zpomaluje.
 3. Dochází k narušení implantace oplodněného vajíčka do endometria. Sliznice částečně dozrává a neumožňuje vajíčku uchytit se. Zvýšení hladiny levonorgestrelu vyvolává abortivní účinek - endometrium dospívá brzy a je odmítnuto před časem, kdy vajíčko má čas bezpečně zakotvit.
 4. Povaha pohybu vajec vejcovodem se mění. Zrychlení peristaltiky vejcovodů vede k tomu, že se neoplodněné vajíčko uvolní do děložní dutiny před setkáním se spermatem.

Komplex takových antikoncepčních opatření poskytuje 98-99% antikoncepčního účinku. A díky moderním lékařským technologiím je proces zavedení IUD rychlý a bezbolestný..

Intrauterinní zařízení: klady

Tato metoda antikoncepce má více než 70 milionů ženských fanoušků po celém světě..

Jaké jsou výhody, díky nimž je nitroděložní tělísko tak populární:

 1. Stupeň ochrany je 98%. Pouze sterilizace a abstinence od pohlavního styku jsou bezpečnější.
 2. Doba ochrany. Spirály jsou instalovány po dobu 3 let. Maximální možné nošení nitroděložního tělíska je 10 let.
 3. Pohodlí použití. Není třeba monitorovat proces ochrany denně. Žena staví spirálu a po mnoho let na tento proces zapomíná.
 4. Možnost kontroly doby trvání ochrany. Můžete kdykoli jít ke gynekologovi a odstranit spirálu. Plodnost se obnoví po 1-2 menstruačních cyklech.
 5. U nitroděložního tělíska není nutné používat další metody antikoncepce.
 6. Můžete nezávisle ovládat a plánovat požadovaný počet dětí.
 7. Žena ani její sexuální partner nepociťují přítomnost produktu.
 8. IUD neinteraguje s léčivými látkami. Proto není kontraindikován při léčbě somatických patologií..
 9. Během laktace lze zavést antikoncepční prostředek.
 10. Chirurgické zákroky nejsou kontraindikovány.

Farmaceutické společnosti nabízejí široký výběr nitroděložních tělísek. V lékárnách si můžete vybrat typy produktů pro jakoukoli peněženku. Jak měděná spirála za 2 000 rublů, tak zlatá spirála za 7 000 rublů stejně dobře ochrání ženu před nechtěným těhotenstvím.

Intrauterinní zařízení: nevýhody

IUD není vždy nejlepší volbou. Tato metoda antikoncepce má své nevýhody:

• výrobek nechrání před genitálními infekcemi;

• během menstruace může dojít k vypuzení spirály;

• Ženy si ne vždy všimnou, že spirála vypadla. V tomto případě existuje vysoká šance na otěhotnění;

• cervikální kanál bude neustále pootevřený, což zvyšuje riziko vzniku endometritidy, adnexitidy a dalších zánětlivých onemocnění;

• pokud má děloha vysokou citlivost, pak první měsíce po zavedení nitroděložního tělíska může žena pociťovat bolestivé tahání bolesti nad ohanbí;

• někdy je nitroděložní tělísko plné výskytu mimoděložního těhotenství. Implantace vajíčka ve zkumavce může vyvolat jeho prasknutí a smrt ženy;

• neustálý mechanický dopad na endometrium vyvolává prodloužení menstruačního období a zvýšený výtok. U některých pacientů tento stav způsobuje anémii;

• V závažných případech může zdravotnický prostředek vyrůst do stěn dělohy. Tento problém je vyřešen chirurgicky..

IUD není vhodný pro každého pacienta. Tato metoda antikoncepce způsobuje vedlejší účinky a má určité kontraindikace.

Kontraindikace pro instalaci nitroděložního tělíska

Pro instalaci spirál existuje řada kontraindikací. Nelze je zanedbávat, protože mohou mít pro tělo nebezpečné následky..

Antikoncepci nemůžete nasadit, když:

• nemoci endokrinního systému;

• anamnéza mimoděložních těhotenství;

• s děložním krvácením nevysvětlitelné etiologie;

• porušení srážení krve;

• abnormální struktury těla nebo fundu dělohy;

• benigní a maligní novotvary v děložní dutině.

Také nemůžete instalovat nitroděložní tělísko při akutních a chronických onemocněních reprodukčního systému. Před nastavením spirály je nutné vyléčit všechny infekční procesy a vstoupit do zánětlivých patologií do fáze remise.

Aby se zabránilo možným komplikacím a identifikovaly se kontraindikace, provádí se podrobné vyšetření ženy. Zahrnuje sběr anamnézy a gynekologické vyšetření, klinické rozbory moči a krve, ultrazvuk pánevních orgánů. Výzkum hepatitidy, syfilisu je povinný. HIV. Musíte také předat nátěry na cytologii a mikroflóru.

Konzultace s gynekologem a zvážení výhod a nevýhod postupu pomůže ženě rozhodnout se pro výběr nitroděložního tělíska. S kladným rozhodnutím je nutné komplexně prozkoumat a připravit orgán na postup. Takový kompetentní přístup vám umožní dosáhnout pozitivního a dlouhodobého výsledku antikoncepčního postupu..

Spirála z těhotenství. Fotky, pohledy, náklady, jak to funguje, jak to vyjádří

Jako antikoncepce ženy používají různé metody: hormonální pilulky, kondomy. Existuje však i jiná metoda - instalace spirály z těhotenství uvnitř dělohy. Zařízení jsou klasifikována, rozdíly mezi produkty jsou dobře vysledovány na fotografii. Před instalací nitroděložního tělíska musíte prostudovat informace o jeho pozitivních a negativních vlastnostech, mechanismu působení.

Co je to nitroděložní tělísko, jeho zařízení

Zkrácený název nitroděložního tělíska je IUD. Zařízení je antikoncepční prostředek, který je určen k zabránění otěhotnění. Ze všech prostředků je IUD nejspolehlivější a nejúčinnější. Pokud je zařízení správně nainstalováno, chrání ženu o 99% před oplodněním vajíčka.

Spirála z těhotenství (fotografie zařízení vám umožňuje studovat její design) vypadá jako písmeno T. Gynekologové často používají tuto formu nitroděložního tělíska. Na konci zařízení je vlákno, které je navrženo k odstranění.

Existují však i další zařízení:

 • Prstencový. Spirála je podobná kruhu, je často umístěna u žen po ukončení těhotenství. IUD obsahuje plast, do slitiny se navíc přidává měď, stříbro nebo zlato.
 • Smyčky nebo ve tvaru deštníku. Druhý typ má na svém povrchu výstupky, které vypadají jako hroty. Díky nim je zařízení upevněno v děložní dutině, pravděpodobnost jeho ztráty klesá.

Výhody a nevýhody

Nitroděložní tělísko má pozitivní a negativní vlastnosti. Tyto je třeba vzít v úvahu před instalací zařízení. Podrobnosti jsou uvedeny v tabulce.

Pozitivní vlastnostiNegativní vlastnosti
 • ochrana proti těhotenství;
 • užívání v jakémkoli věku (dívky, ženy), ale tento odstavec se nevztahuje na dospívající;
 • schopnost kdykoli načíst;
 • nedostatečný vliv na další těhotenství;
 • zařízení neovlivňuje citlivost při kontaktu s partnerem, takže o nitroděložním těle nemůžete mluvit s mužem;
 • není třeba provádět další činnosti - například užívání antikoncepčních pilulek;
 • na účinek jiných léčivých přípravků nemá žádný účinek - perorální tablety mohou snížit účinnost léků;
 • rozumná cena, vzhledem k tomu, že zařízení je v těle po dlouhou dobu;
 • po odstranění spirály se tělo rychle zotaví;
 • operace jsou povoleny;
 • bolestivost klesá s nástupem menstruace;
 • lze použít během kojení.
 • pokud není zařízení správně připojeno, může dojít ke krvácení;
 • během instalace je cervix zraněn;
 • snížení antikoncepčního účinku nitroděložního tělíska v důsledku nedostatečné kvalifikace odborníka nebo vlastností genitálií;
 • při nesprávném výběru zařízení se objeví bolest, nezmizí, když je spirála v děloze;
 • může dojít k poškození endometria, zesílí se menstruace;
 • zařízení může vypadnout z dělohy;
 • je povolen silný zánětlivý proces;
 • může být narušen menstruační cyklus;
 • existuje riziko, že oplodněné vajíčko bude schopno přežít, zvyšuje se pravděpodobnost mimoděložního těhotenství;
 • nedostatečná ochrana před sexuálně přenosnými infekcemi - například při použití kondomu je tato pravděpodobnost nízká;
 • spirála může růst do děložní dutiny, abyste ji odstranili, musíte provést chirurgický zákrok.

Princip spirály z těhotenství

Spirála z těhotenství (fotografie vám umožňuje vidět rozdíl mezi typy zařízení) je klasifikována podle principu činnosti.

Existují následující nitroděložní tělíska:

 • obsahující měď;
 • hormonální;
 • inertní;
 • stříbrný;
 • zlato.

První 2 typy jsou nejoblíbenější. Tabulka poskytuje popis inertního, stříbrného a zlatého nitroděložního tělíska.

Název zařízeníPopis
InertníPrvní nitroděložní tělísko, což znamená, že zařízení je zastaralé. Inertní zařízení má nízkou účinnost, nejčastěji vypadne nebo je přemístěno. Mnoho zemí proto používání tohoto typu zakazuje..
stříbrnýJedná se o druh měděné cívky. Stříbro se přidává za účelem prodloužení životnosti zařízení. IUD je instalován po dobu 4 - 8 let.
ZlatoHlavní výhodou je, že zařízení zřídka způsobuje alergie. Spirála je instalována po dlouhou dobu - až 9 let.

Měděné nitroděložní tělísko

Toto zařízení je druhé generace, vypadá jako poloovál nebo písmeno T. Prut zařízení je měď, odtud název.

Spirála způsobuje zánětlivý proces v místě instalace. Ale je to aseptické, není spojeno s mikroby, zdraví ženy je mimo nebezpečí. Složky mění složení hlenu, spermie nepronikají do dělohy a vejce se nepřipojuje k jeho dutině.

Nitroděložní tělísko s hormonální složkou

Spirála je součástí nejnovější generace těhotenských pomůcek. Gynekologové často doporučují instalaci tohoto typu. Pokud se podíváte na fotografii, zjistíte, že zařízení vypadá jako písmeno T. IUD obsahuje progesteron, pohlavní hormon, který brání těhotenství. Po instalaci se látka začne uvolňovat do děložní dutiny. Zařízení brání oplodnění.

Pozoruhodní zástupci skupiny:

 • Mirena.
 • Levonova.

Kontraindikace instalace

Nitroděložní tělísko má kontraindikace.

V určitých případech je jeho instalace zakázána:

 • zánět v genitáliích;
 • pokud je v těle ženy přítomen maligní novotvar;
 • když se objeví vylučování krve, které nepatří k menstruaci;
 • se zvýšenou citlivostí na složky nitroděložního tělíska;
 • s občasným pohlavním stykem s pravidelným partnerem;
 • s častou změnou sexuálního partnera;
 • přítomnost patologie jater, ledvin, srdce;
 • pokud je žena těhotná;
 • přechod chronických onemocnění do exacerbované formy;
 • abnormální struktura genitálií;
 • ve věkové skupině do 18 let - genitálie nejsou dostatečně vyvinuté a menstruační cyklus se ještě neusadil.

Jak dlouho funguje nitroděložní tělísko

Doba trvání zařízení závisí na mnoha faktorech:

 • výrobce;
 • typ zařízení;
 • složení námořnictva;
 • dodržování pravidel instalace.

Například jedna spirála je nastavena na 3 roky a druhá na 10 let. Přesné období provozu nitroděložního tělíska je proto nutné zjistit při výběru přístroje u gynekologa..

Instalační funkce

Nitroděložní tělísko má časový rámec, ve kterém musí být zařízení nainstalováno. Pokud byl pohlavní styk nechráněný, měl by být zákrok proveden do 5 dnů po kontaktu.

Instalace zařízení je možná v kterýkoli den, pokud nedojde k otěhotnění. Ženy, které porodily, nemají během procedury žádné potíže, protože vnější hltan má štěrbinovitý tvar (a před porodem je to podobné).

Pokud žena nebyla těhotná, během instalace je nutné, aby byl otvor děložního hrdla mírně otevřený. To znamená, že postup musí být proveden s menstruací. Ale nulipární ženě může být doporučena jiná metoda antikoncepce. Důvodem je poranění děložního čípku.

Kromě toho je povoleno instalovat spirálu po porodu a potratu.

Po porodu

Pokud žena porodila přirozeně, spirála může být instalována po 1,5 měsíci. V případě císařského řezu se období prodlužuje na 6 měsíců. Dokud není nitroděložní tělísko nainstalováno, lze používat jiné antikoncepční prostředky, například perorální pilulky nebo kondomy. Zařízení neovlivňuje kojení, takže laktace není kontraindikací.

Po ukončení těhotenství

Pokud k potratu došlo samostatně, nitroděložní tělísko lze zavést okamžitě. Totéž platí pro potrat prováděný odborníkem. Během postupu je povolena instalace nitroděložního tělíska. Gynekolog však může doporučit zavedení přístroje po 7 dnech, v závislosti na typu potratu.

Jak je spirála nainstalována

Spirála z těhotenství (fotografie různých typů zařízení pro srovnání jsou uvedeny dále v článku) je zařízení, před instalací byste měli navštívit gynekologa. Kromě toho bude nutné úplné vyšetření těla, aby se zjistily možné nemoci, pro které je nitroděložní tělísko zakázáno. A také gynekolog zkoumá děložní dutinu, studuje vlastnosti orgánu.

Jako diagnóza jsou předepsány následující postupy:

 • dodávka obecné analýzy krve a moči - postup pomáhá určit hodnotu důležitých ukazatelů;
 • odebrání nátěru z pochvy - podle výsledků lékař určí přítomnost zánětu;
 • testování pohlavně přenosných infekcí;
 • absolvování analýzy choriového gonadotropinu (hCG) - podle výsledků je určeno těhotenství ženy;
 • koprogram - studium výkalů;
 • stanovení krevní skupiny a Rh faktoru;
 • kolposkopie je gynekologické vyšetření, které poskytuje podrobné vyšetření děložní dutiny pod mikroskopem, metoda pomáhá identifikovat novotvar;
 • ultrazvukové vyšetření (ultrazvuk) malé pánve - pomocí postupu můžete určit velikost orgánů;
 • elektrokardiogram (EKG) - postup pomáhá identifikovat porušení kardiovaskulárního systému.

Postup nevyžaduje, aby žena zůstala v nemocnici. Během instalace se nepodává anestézie, ale gynekolog ošetřuje děložní čípek anestetickým gelem.

Jak nainstalovat spirálu z těhotenství

Fáze postupu:

 1. Žena je požádána, aby svlékla veškeré oblečení, které je pod pasem, a lehla si na gynekologické křeslo.
 2. Gynekolog vloží zrcátko do pochvy.
 3. Určete umístění dělohy.
 4. Dále je děloha ošetřena antiseptickým roztokem a anestetickým gelem.
 5. Dilatace dělohy pomocí dilatátoru.
 6. Měření hloubky děložního čípku pomocí nástroje. Lékař se ujistí, že IUD zapadá.
 7. Spirála je umístěna v trubici.
 8. Trubka se vloží do děložní dutiny, nitroděložní tělísko se vytlačuje pomocí pístu (injekční stříkačka uvolňuje lék).
 9. Spirála je umístěna v děložní dutině.
 10. Trubka je vyjmuta z děložní dutiny.
 11. Vlákna, která jsou na konci nitroděložního tělíska, jsou oříznuta na požadovanou délku.
 12. Spekulum je odstraněno z pochvy.

Po zavedení spirály jsou po dobu 1 měsíce zakázány následující akce:

 • silná fyzická aktivita;
 • horká koupel;
 • návštěva sauny, koupel.

Po dobu 7 dnů je zakázáno užívat projímadla a vstupovat do intimního kontaktu s partnerem, protože nitroděložní tělísko může vypadnout.

10 dní po instalaci spirály musí žena navštívit gynekologa. Lékař prohlédne pochvu a zkontroluje, zda je přístroj v pořádku. Pokud nedojde k žádným komplikacím, bude další vyšetření až po 3 měsících. Dále je nutná konzultace s lékařem jednou za 6 měsíců (při absenci stížností).

Ale po každé menstruaci musíte nezávisle zkontrolovat umístění nitroděložního tělíska v děloze. To znamená, prozkoumejte vagínu, dávejte pozor na délku nitě. Pokud se to změnilo, může to znamenat posunutí zařízení..

Důvody k obavám:

 • nitky z nitroděložního tělíska nelze cítit;
 • umístění vláken se změnilo;
 • bolest se objevila při kontaktu s partnerem;
 • během menstruace měla žena bolesti;
 • objevily se příznaky těhotenství - absence menstruace, bolesti v podbřišku, zvracení;
 • menstruační cyklus se změnil;
 • uvolňování krve při kontaktu s partnerem;
 • křeče v dolní části břicha;
 • tajemství pochvy neznámé povahy;
 • vředy a vyrážky ve vaginální oblasti;
 • příznaky mrtvice nebo infarktu;
 • bolest svalů;
 • obecná slabost;
 • příznaky podobné chřipce - rýma, horečka.

Pokud má žena tyto příznaky, měli byste urgentně navštívit lékaře, který nainstaloval nitroděložní tělísko.

Jaké mohou být vedlejší účinky

Po zavedení nitroděložního tělíska se někdy mohou objevit nežádoucí účinky. Jejich vzhled závisí na individuálních vlastnostech, kvalifikaci odborníka, který postup provedl.

Možné komplikace:

 • zánětlivý proces nebo penetrace infekce;
 • odmítnutí spirály;
 • trauma dělohy;
 • uvolňování sekrece krve;
 • křeče během menstruace;
 • alergická reakce;
 • těhotenství mimo dělohu.

Infekce

Během prvních 20 dnů po instalaci nitroděložního tělíska se zvyšuje pravděpodobnost zánětlivého procesu nebo penetrace infekce. A je také možné, že patogenní mikroorganismy přinesl lékař pomocí nesterilních nástrojů. Infekce po instalaci nitroděložního tělíska se vyskytuje v 1% případů.

Znamení stavu:

 • teplo;
 • bolest v podbřišku, podobná kontrakcím;
 • páchnoucí vaginální sekrece.

Odmítnutí

IUD může opustit děložní dutinu. Například pokud je zařízení nainstalováno nesprávně. Proto je nutné se naučit, jak určit přítomnost spirály v děložní dutině..

Příznaky, které mohou naznačovat vypadnutí zařízení:

 • vlákna nejsou hmatatelná;
 • vlákna jsou kratší než dříve;
 • vylučování krve z pochvy;
 • břišní křeče;
 • zvýšená tělesná teplota (vzácná);
 • slabost (vzácná).

Mimoděložní těhotenství

Spirála z těhotenství, jejíž fotografie je uvedena v článku, je zařízení, pokud je nesprávně nainstalována nebo přemístěna, může se plod připojit mimo děložní dutinu. Tento stav se nazývá nitroděložní těhotenství..

Příznaky jsou podobné obvyklým:

 • nedostatek menstruace;
 • pozitivní test;
 • nevolnost, zvracení;
 • slabost.

Jak se však vyvíjí, objevují se příznaky, které nejsou typické pro normální těhotenství - silná bolest v podbřišku.

Pokud terapie není včasná, mohou nastat komplikace s patologií:

 • prasknutí vejcovodu;
 • krvácení do břicha;
 • neplodnost;
 • smrt v důsledku ztráty krve.

Účinnost metody antikoncepce

Při správné instalaci a dodržování doporučení odborníka je účinnost nitroděložního tělíska vysoká. Žena je z 99% chráněna před těhotenstvím.

Co se stane, když otěhotníte, když bude spirála

Pravděpodobnost těhotenství se zvyšuje, pokud se žena obrátí na specialistu s nedostatečnou kvalifikací nebo nebude sledovat správné umístění nitroděložního tělíska v děložní dutině.

Existují 3 možné scénáře vývoje událostí:

 • ukončení těhotenství, protože v budoucnu je možný spontánní potrat;
 • odstranění nitroděložního tělíska, ale opuštění plodu;
 • konzervace plodu a nitroděložního tělíska - tato metoda se používá, pokud spirála nepoškodí plod a je odstraněna během porodu, ale zvyšuje se pravděpodobnost komplikací.

Jak již bylo zmíněno, těhotenství nemusí být vždy normální. Existuje možnost, že se plod nepřipojí k děložní dutině. V tomto případě je nutné ukončení těhotenství.

Odstranění nitroděložního tělíska

Proceduru provádí gynekolog. Samorozbalování spirály je zakázáno. To zvyšuje pravděpodobnost poranění dělohy, krvácení a zánětu..

IUD se odstraní v následujících případech:

 • uplynutí doby platnosti;
 • výskyt komplikací;
 • nástup těhotenství;
 • žena plánování těhotenství.

Pokud těhotenství není zahrnuto v plánech ženy, pak je 7 dní před odstraněním zařízení při kontaktu s partnerem nutné použít jiné antikoncepční prostředky. Pokud toto pravidlo zanedbáte, poté, co nitroděložní tělísko opustí děložní dutinu, je možné těhotenství, protože sperma si zachovává svoji aktivitu po dobu 2-3 dnů.

Doporučuje se provést odstranění, když má žena menstruaci, bolest bude minimální.

Postup je však povolen v kterýkoli den cyklu. Algoritmus pro jeho implementaci:

 1. Vyšetření děložní dutiny na gynekologickém křesle.
 2. Zavedení dilatátoru do děložní dutiny.
 3. Ošetření dutiny antiseptickým roztokem.
 4. Žena se zhluboka nadechla.
 5. Lékař uchopí nit výrobku kleštěmi a vytáhne jej z dělohy.

Procedura může trvat až 15 minut.

Normální příznaky po odstranění nitroděložního tělíska:

 • svalové křeče;
 • křeče;
 • krátkodobý výtok krevních sekretů z pochvy.

Je možné po odstranění spirály otěhotnět?

Některé ženy mají strach z otěhotnění po odstranění nitroděložního tělíska. Proto tuto metodu antikoncepce odmítají. Po odstranění cívky je možné těhotenství v prvním roce.

Statistická data:

 • u 60% žen je plod připojen k děložní dutině po dobu 6 měsíců;
 • 30% žen otěhotní do 30 dnů po odstranění nitroděložního tělíska;
 • 10% žen po odstranění nitroděložního tělíska neotěhotní z důvodů, které nesouvisejí s používáním přístroje - neplodnost, nemoci reprodukčních orgánů.

Instalační náklady na nitroděložní systém

Nitroděložní tělísko se prodává v jakémkoli řetězci lékáren. Zařízení si můžete také objednat v online lékárně. Cena nitroděložního tělíska závisí na výrobci, typu. Cenové rozpětí zařízení - od 100 do 15 000 rublů.

Kromě toho si musíte za instalaci zařízení připlatit. Cena závisí na městě a klinice (od 700 do 4000 rublů). Některé kliniky nakupují nitroděložní tělíska a nabízejí pacientům pouze návštěvu ústavu, spirála si nemusíte kupovat sami.

IUD je spolehlivá metoda, která může pomoci zabránit těhotenství. Ochrana proti nechtěnému připevnění plodu - 99%. Těhotenství je možné, pokud bylo nitroděložní tělísko zavedeno nesprávně nebo posunuto.

Soudě podle fotografie existují různé typy nitroděložních tělísek, jejichž rozdíl spočívá v principu působení. Abyste snížili pravděpodobnost komplikací, musíte po instalaci dodržovat doporučení odborníka.

Design článku: Vladimír Veliký

Intrauterinní zařízení má vrozené příznaky. Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska

Populární materiály

Dnešní:

 • Doba zotavení z koronaviru. Fáze onemocnění koronaviry
 • Zdravotní skupina 1, 2, 3, co to je. Skupiny zdraví dospělých
 • Zánět lymfatických uzlin na krku je u dospělých léčen rychle. Domácí léčba lymfatických uzlin
 • Odfoukl jsem průvan, jak zacházet. Nachlazení z průvanu: jaká léčba pomůže porazit nemoc
 • Zhubněte s Herbalife - hlavní nabídka. Ztráta hmotnosti při užívání Herbalife: plán a správný režim
 • Tři dívky pod oknem večer snily.
 • Zábal ze zelného listu k léčbě bolesti nohou.
 1. Intrauterinní zařízení má vrozené příznaky. Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska
 2. Důsledky nitroděložního tělíska. Intrauterinní zařízení: výhody a nevýhody
  • Jaké je nebezpečí nitroděložního tělíska pro zdraví ženy
 3. Pokud je spirála dole. Jak by měla spirála stát?
 4. Nitroděložní tělísko má 20 let následků. Jak dlouho je nitroděložní tělísko umístěno? A pokud spirála stojí více než termín (6, 10, 20 let)?
  • Kdy mohu nitroděložní tělísko odebrat?
 5. Známky vrozené spirály. Metody a metody odstraňování nitroděložního tělíska
 6. Pocity po instalaci spirály. „Mirena“. Návod k použití, dávkování

Intrauterinní zařízení má vrozené příznaky. Indikace pro odstranění nitroděložního tělíska

Lékaři radí ženám, aby zavedly nitroděložní tělísko po dobu nejvýše 5 let. S moderními spirálami můžete chodit až 8 a dokonce 15 let. Aby se zabránilo komplikacím, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa, aby sledoval polohu spirály.

Indikací k odstranění je konec životnosti antikoncepce. Existuje několik typů nitroděložních tělísek: od mědi (doba užívání od 3 do 5 let), od stříbra s hormony (vhodné od 5 do 7 let), ze zlata (nosí se od 10 do 15 let bez kontraindikací).

Další indikace k odstranění: nástup menopauzy (rok po poslední menstruaci je spirála odstraněna z vnitřního orgánu kvůli zbytečnosti), těhotenství (během užívání antikoncepce u žen, ve vzácných případech může dojít k mimoděložnímu početí dítěte), posunutí spirály nebo její částečná ztráta (odstraněna staré a nové je nainstalováno).

IUD se také odstraní na žádost pacientky, pokud chce otěhotnět, nebo pro ni tato metoda antikoncepce není vhodná. Lékařské indikace k odstranění cívky: bolest v podbřišku, krvácení, výskyt zánětlivého procesu v děložní dutině a vaječnících, vývoj nebo růst nádorů a novotvarů.

Penetrace antikoncepce (vniknutí spirály do svalové stěny dělohy) je komplikace, která je indikací k odstranění spirály. Když se nitroděložní tělísko používá déle, než je nutné, začíná růst do tkání orgánu. K tomu může dojít také v důsledku porušení techniky antikoncepce..

Příznaky naznačující růst spirály: zhoršení blahobytu ženy, neustálá únava, vnitřní krvácení, poruchy srdečního rytmu, závratě a mdloby, bledá kůže, bolest v podbřišku.

Intrauterinní zařízení a jeho důsledky. Intrauterinní zařízení: výhody a nevýhody

Nitroděložní spirála je velmi častou metodou antikoncepce u žen v Rusku, skandinávských zemích a asijských zemích. Jeho popularitu získávají následující výhody:

 • vysoký indikátor spolehlivosti: ze 100 žen užívajících nitroděložní tělíska po dobu jednoho roku může dojít pouze k jednomu těhotenství;
 • účinek dlouhodobého užívání - od 5 do 10 let;
 • okamžitý antikoncepční účinek;
 • snadnost použití;
 • důvěrnost metody;
 • nízké náklady na antikoncepci;
 • při správném umístění v děložní dutině ji žena necítí
 • odstraněna na žádost ženy, kdykoli, jakmile se rozhodne, že již nechce používat tento typ antikoncepce;
 • velmi rychlé zotavení „plodnosti“;
 • možnost použití během kojení nepoškozuje zdraví dítěte;
 • žádný účinek na tělo jako celek;
 • používání určitých typů nitroděložních tělísek pro terapeutické účely;
 • nevyžaduje použití dalších metod antikoncepční ochrany.

Ano, existuje mnoho výhod. Pro objektivní posouzení je však nutné zvážit všechny argumenty proti použití IUD.

Mezi významné nevýhody patří:

 • přítomnost kontraindikací;
 • bohaté a prodloužené „kritické dny“;
 • špinění špinění před a po menstruaci;
 • nedostatečná ochrana před sexuálně přenosnými infekcemi;
 • vysoký výskyt zánětu v děloze a přílohách;
 • nechrání před mimoděložním těhotenstvím, spíše ho dokonce provokuje (kromě nitroděložních tělísek obsahujících hormony);
 • možné komplikace se zavedením - perforace nebo perforace stěny dělohy;
 • není vyloučeno vyloučení (spontánní výhřez nitroděložního tělíska z děložní dutiny);
 • spirálu nelze nainstalovat a odstranit sami.

Pokud tedy uvažujete o instalaci antikoncepčního nitroděložního tělíska, výhody a nevýhody jeho používání uvedené výše vám pomohou rozhodnout se pro výběr metody antikoncepce..

Pozornost! Pokud jste se rozhodli pro nitroděložní tělísko, poraďte se se svým lékařem. Specialista posoudí všechna rizika pro vaše zdraví a vybere pro vás nejvhodnější nitroděložní tělísko.

Jaké je nebezpečí nitroděložního tělíska pro zdraví ženy

Zvažte situace, kdy je nitroděložní tělísko kontraindikací:

Žena není vdaná, má více než dva sexuální partnery a promiskuitní sex. Je pro ni nebezpečné používat spirálu?

Nepochybně. Protože spirála nechrání před pohlavními chorobami. Jeho neustálá přítomnost v děložní dutině navíc zvyšuje frekvenci infekce pánevních orgánů..

Žena zaznamenává časté zhoršení chronických onemocnění dělohy a vaječníků.

Spirála jí rozhodně není prokázána: zhoršení zánětlivého procesu může být tak závažné, že je nutná chirurgická léčba.

Dlouhá, těžká a bolestivá období.

IUD situaci ještě zhorší, povede ke zvýšené ztrátě krve a rozvoji anémie z nedostatku železa.

Benigní nebo maligní nádory dělohy.

Poškození spirály je zřejmé.

Spirálu nelze jednoznačně použít za následujících podmínek:

 • definitivní nebo podezření na těhotenství;
 • mimoděložní těhotenství v minulosti;
 • abnormální struktura dělohy;
 • alergie na měď.

Je důležité vědět! Nitroděložní tělísko jako metoda antikoncepce je ideální pro pravidelné sexuální partnery nebo manželské páry, u nichž existuje minimální riziko vzniku pohlavně přenosných infekcí..

Instalace nitroděložního tělíska u nulipárních dívek vyvolává mnoho otázek a názory se dělí přesně naopak. Pokud jste ještě nezažili radost z mateřství a máte touhu používat spirálu, nemůžete to udělat bez důkladného vyšetření svého zdraví gynekologem.

Pokud je spirála dole. Jak by měla spirála stát?

V anotaci ke spirále se říká, že antény spirály by měly vyčnívat z děložního čípku o 1 - 2 cm. Při instalaci spirály musí gynekolog dlouhé antény ořezat na tuto délku. Podle těchto antén můžete každý měsíc zjistit, zda je spirála na svém místě. Proto je zcela normální cítit antény spirály. Nejprve jsou antény zkroucené, pak se uvolní a žena je sama cítí.

Je to jiná věc, pokud žena už necítí tykadla. Může existovat několik vysvětlení. Za prvé, možná žena prostě neví, kde hledat tykadla. Zadruhé se antény odlomily, zatímco spirála zůstala na svém místě. Zatřetí spirála vypadla z dělohy. Pokud antény necítíte, musíte navštívit gynekologa a určit skutečný důvod.

Na otázku, zda existují omezení v pohlavním styku s vyčnívajícími anténami a jaká jsou tato omezení, lze odpovědět na následující: neexistují žádná omezení. Žena ani muž by za žádných okolností neměli během styku cítit nepohodlí ze spirálových prvků. Spirála během pohlavního styku nevypadne, ledaže by muž samozřejmě vyvinul zvláštní úsilí.

Po chvíli se antény obvykle stáhnou. Někdy gynekologové nechávají velké antény záměrně, v případě nouze. A antény jsou odříznuty, když je spirála na samém dně dělohy. Se zataženou spirálou as malými anténami je spirála v případě potřeby obtížnější dosáhnout.

Někdy jsou chvíle, kdy se spirála odmítá. V těchto případech může žena také cítit vyčnívající antény vznikající spirály. To se děje jen dva týdny po instalaci: antény spadly, „spadly“ a spirála musela být odstraněna.

Některé ženy hlásí, že se tykadla občas odlepily. Jsou popsány případy, kdy vypadla pouze jedna anténa, kterou našel její manžel dva roky po instalaci. Žena šla navštívit gynekologa a lékař zjistil, že spirála je normální, a rozhodl se ji opustit. Stála za tím dalších pět let.

Cítit spirálu je tedy normální. Pokud spirála začne vypadávat, tento okamžik lze stěží přehlédnout - žena pocítí křečovitou bolest a pak musíte určitě jít k lékaři.

Nitroděložní tělísko (IUD) je malé, flexibilní plastové antikoncepční zařízení. Zavádí se do dělohy, kde poskytuje bezpečnou, vysoce účinnou a dlouhodobou antikoncepci.

Nejběžnější u žen jsou nehormonální cívky „Multiload“ a „Nova-T“ (jejichž princip činnosti je založen na prevenci implantace vajíčka spermicidním účinkem cívky způsobeného oxidační reakcí mědi, která je obalena kolem zařízení), a také hormonální cívka „Mirena“ (účinná látka - hormon levonorgestrel, který potlačuje ovulaci, zesiluje hlen v cervikálním kanálu a ztenčuje endometriální vrstvu v děloze, čímž je těhotenství téměř nemožné).

Působení spirál s měděnými vinutími je od tří do pěti let a působení Mireny nejméně pět let. Všechny tři typy spirál jsou ve tvaru písmene T a asi 1,5 cm dlouhé. Spirály můžete kdykoli odstranit na žádost ženy.

IUD jsou dobrou volbou pro ženy, které hledají vysoce účinnou, dlouhotrvající a zároveň snadno reverzibilní metodu antikoncepce. Spirály jsou také vhodné pro ženy, které nechtějí (nebo jsou kontraindikovány) používat určité hormonální metody, jako jsou antikoncepční pilulky nebo. Mějte na paměti, že nitroděložní tělísko nechrání před infekcemi pohlavních orgánů (STD).

Průměrné náklady na nitroděložní tělísko se pohybují mezi 20 a 500 dolary plus náklady na jeho instalaci. Samozřejmě, pokud se rozhodnete pro „Mirenu“, která stojí přibližně 300 USD, pak se tato částka může zdát obrovská! Ale počítejte: akce spirály trvá asi 5 let, to znamená, že se ukázalo, že ročně utratíte asi 60 $ za antikoncepci, což je mnohem levnější než antikoncepční pilulky..

Nitroděložní tělísko má 20 let následků. Jak dlouho je nitroděložní tělísko umístěno? A pokud spirála stojí více než termín (6, 10, 20 let)?

Ze všech metod antikoncepce je IUD nejspolehlivější a nejoblíbenější. Použití této techniky zahrnuje přísné dodržování provozních pravidel, z nichž jedním je trvanlivost cívky, přítomnost kontraindikací nebo omezení.

Jak dlouho je spirála nasazena, záleží na výrobci produktu a použitých materiálech při jeho výrobě. Hormonální cívka stojí 6 let (plus nebo mínus pár let, v závislosti na výrobci), verze obsahující měď je méně regulovaná - cívka stojí 10 let bez nutnosti výměny. Vzhledem k tomu, že antikoncepce je ve skutečnosti cizí těleso, měla by žena pečlivě sledovat, jak dlouho je spirála umístěna, a nepřekračovat ji, protože to může vést k vážným vedlejším účinkům.

IUD zavádí gynekolog asi 3-4 dny po nástupu menstruace, protože právě v této době je děložní čípek mírně otevřený, což usnadňuje postup. V některých případech bude nejlepší doba 5–9 dní po skončení menstruace. Lékař určí nejlepší možnost.

Během prvních dnů po zavedení je možné malé množství špinění. Po 1-1,5 měsíci musíte znovu navštívit gynekologa k vyšetření. Okamžitě musíte kontaktovat odborníka v následujících případech:

 1. neobvyklá bolest, zejména po pohlavním styku;
 2. těžké krvavé výtoky;
 3. křečovitá bolest v dolní části břicha;
 4. nedostatek menstruace;
 5. neschopnost detekovat nitky antikoncepce;
 6. zkoumání tvrdé části antikoncepce;
 7. ztráta finančních prostředků;
 8. pokud je použita spirála, která již vypršela;
 9. další atypické příznaky.

Kdy mohu nitroděložní tělísko odebrat?

Tento přírodní prostředek 100% zmírňuje bolest během menstruace! Uhádnete, co to je - zbavte se toho navždy!

Bez ohledu na typ a trvání spirály musí být po předběžném vyšetření odstraněn za sterilních podmínek gynekologem. Nestojí to za to dělat sami, protože existuje riziko poškození děložní sliznice a zavlečení infekce do těla.

Pokud během používání nitroděložního tělíska nenastaly žádné komplikace nebo infekce, bude proces odstraňování rychlý a zcela bezbolestný. Pokud není možné najít vlákno léku nebo pokud se vyskytly další komplikace, provede se hysteroskopie, která vám umožní získat úplnější obraz o umístění nitroděložní antikoncepce. Proces odebrání se skládá ze dvou hlavních fází:

 • Kontrola a posouzení stavu, ve kterém se nachází nitroděložní tělísko, doba užívání drogy v daném okamžiku atd..
 • Odstranění. Nejlepší čas na odstranění nitroděložního tělíska je, když máte menstruaci. To se provádí pomocí lokální anestézie. Pokud mluvíme o hysteroskopii, použije se anestezie. V některých případech, zejména pokud je významně překročena provozní doba nitroděložního tělíska, je odebrání léku přes cervikální kanál nemožné, proto se antikoncepce odstraňuje přes břišní dutinu.

Pokud jde o to, kdy je možné nitroděložní tělísko vytáhnout, lze to provést i před datem exspirace:

 1. na osobní žádost ženy;
 2. s částečným odmítnutím léku tělem;
 3. s posunem nitroděložního tělíska, které lze určit anténami prostředků, které se staly buď delšími nebo kratšími;
 4. v přítomnosti akutních zánětlivých procesů v pánevních orgánech;
 5. velmi silné krvácení;
 6. rakoviny;
 7. nástup menopauzy;
 8. těhotenství;
 9. jiné patologie.

Pokud cívka stojí více než termín, existuje možnost, že je látka pevně připojena ke stěnám dělohy nebo dokonce zarostlá. Proto by ženy, které užívají tento typ antikoncepce, měly být pravidelně vyšetřovány gynekologem, který pomáhá odhalit problém v raných fázích. Existují případy pacientů, u nichž spirála stojí 20 let nebo i více. Odstranění agenta za takových okolností je poměrně obtížné a obvykle se provádí v nemocničním prostředí..

Odstranění nitroděložního tělíska je běžný postup, který lze provést bez ohledu na to, jak stará je cívka. Při absenci infekce a komplikací je proces snadný a bezbolestný. Pokud se vyskytnou potíže s extrakcí, provádí se vyšetření a odstranění antikoncepce za stacionárních podmínek. Příčinou komplikací mohou být jak vlastnosti organismu, tak i nedodržování provozních podmínek. Abyste se chránili, musíte pravidelně navštěvovat gynekologa a vzít v úvahu, kolik konkrétního typu spirály je umístěno.

Tento lék zbavil všechny čínské ženy menstruačních bolestí! Pomůže to také vám! Přilepte se na třísla a zapomeňte na bolest!

Známky vrozené spirály. Metody a metody odstraňování nitroděložního tělíska

Extrakce nitroděložního tělíska se nejčastěji provádí ambulantně uprostřed menstruačního cyklu. Postup standardního odstranění nitroděložního tělíska nevyžaduje anestezii.

Odstranění nitroděložního tělíska se provádí tahem kleštěmi (speciální chirurgický nástroj) nebo pinzetou na antény, které by normálně měly viset z cervikálního kanálu.

Tato metoda odstranění nitroděložního tělíska je nejjednodušší, nejbezpečnější a nejlevnější.

Pokud chybí úponky nitroděložního tělíska, lze nitroděložní antikoncepci odstranit instrumentálně během hysteroskopie nebo pomocí extraktoru. Instrumentální odstranění IUD se provádí v lokální nebo intravenózní anestézii.

Po mechanické expanzi cervikálního kanálu se do děložní dutiny vloží hysteroskop. Pokud nitroděložní tělísko leží volně v děložní dutině, uchopí se pomocí speciálních kleští a poté se vytáhne.

V závažných případech může být instrumentální metoda odstranění IUD doprovázena poškozením stěn kanálu, dělohy a krvácením.

Pokud byla důvodem pro odstranění nitroděložní antikoncepce přítomnost zánětlivých, infekčních nebo nádorových procesů děložní dutiny, po odstranění nitroděložního tělíska se z ní odeberou šmouhy ve formě otisků pro další histologické vyšetření.

Během předběžného gynekologického vyšetření může lékař často identifikovat nitroděložní tělísko, které vyrostlo do stěn dělohy.

V takovém případě se odstranění nitroděložní antikoncepce provede seškrábnutím děložní dutiny a následnou histologickou diagnostikou výsledného biomateriálu.

Pokud se část nitroděložního tělíska nachází v blízkosti velkých cév, močovodu a močového měchýře nebo rostla do břišní dutiny, spirála se odstraní pomocí laparotomie nebo laparoskopie.

V každém případě by odstranění nitroděložního tělíska mělo provádět pouze kvalifikovaný gynekolog. Odstranění nitroděložního tělíska doma je kontraindikováno.

Takové akce mohou způsobit mechanické poškození sliznic pohlavních orgánů a jejich infekci..

Při odstraňování nitroděložního tělíska může lékař zjistit možné důsledky použití spirály a v případě potřeby vyvinout individuální terapeutický účinek.

Pocity po instalaci spirály. „Mirena“. Návod k použití, dávkování

Spirála je vložena do děložní dutiny. Jeho životnost je pět let. Na samém začátku aplikace cívky je denní rychlost uvolňování levonorgesgrelu 20 μg. V průběhu času se tento indikátor snižuje. Po pěti letech je to 11 mcg denně. Přibližná průměrná denní rychlost uvolňování hormonů je 14 mcg.

Terapeutický systém dělohy lze použít u žen, které při léčbě používaly hormonální substituční terapii. Nejdůležitější je, aby léky používané při léčbě obsahovaly estrogen a ne progestogen. Pokud je spirála "Mirena" nainstalována správně, Pearl index je 0,1%.

Produkt Mirena se prodává ve sterilním obalu. Pokud produkt v době nákupu neměl sterilní obal, neměl by být používán. Spirály extrahované z děložního čípku také nemusíte skladovat, protože stále obsahují zbytky hormonální látky.

Sterilní obal spirály se otevírá až před zavedením produktu do těla dámy. Mirenu by měl instalovat pouze zkušený lékař s příslušnými zkušenostmi v této oblasti. Před zavedením terapeutického systému musí lékař seznámit dámu s kontraindikacemi a možnými negativními jevy. Proveďte gynekologické vyšetření. Vezměte gynekologický nátěr. Pošlete tu dámu na krevní test. Před instalací přípravku Mirena lékař prozkoumá mléčné žlázy. Nežádoucí účinky (instrukce varuje před všemi negativními důsledky, které se často vyskytnou po zavedení spirály) budou minimalizovány, pokud bude pacient vyšetřen a terapeutický systém bude správně nainstalován.

Během vyšetření pacienta je nutné vyloučit těhotenství a onemocnění infekční a zánětlivé povahy. Všechny zjištěné nemoci před zavedením spirály do těla ženy musí být odstraněny.

Před zavedením spirály se zkoumá děloha a parametry její dutiny. Považuje se za správné najít „Mirenu“ ve spodní části děložního orgánu. V tomto případě je zajištěn jednotný účinek účinné látky produktu na děložní médium..

Poprvé je dáma po instalaci spirály vyšetřena po 3 měsících, pak - jednou ročně. V případě potřeby je pacient vyšetřován častěji..

Pokud je žena v plodném věku, pak se spirála vytvoří do sedmi dnů od začátku kritických dnů. Mirenu lze kdykoli nahradit jiným nitroděložním tělem. Je povoleno zavést nitroděložní tělísko bezprostředně po potratu, který byl proveden v prvním trimestru.

Po porodu je možné spirálu zavést šest měsíců po involuci dělohy. Pokud involuce přichází se zpožděním, měli byste počkat na její dokončení. Pokud je IUD zaveden s komplikacemi, silnou bolestí nebo je doprovázen krvácením, mělo by být co nejdříve provedeno ultrazvukové vyšetření, aby se vyloučila možnost perforace.

V případě substituční léčby estrogenem jsou ženy s diagnózou amenorey pro zachování funkcí endometria kdykoli vybaveny spirálou Mirena. U pacientů s prodlouženou menstruací je terapeutický systém podáván v posledních dnech menstruace. Cívka se nepoužívá pro postkoitální antikoncepci.

Terapeutický systém „Mirena“ se opatrně odstraní zatažením za nitky kleštěmi. Pokud závity nebyly nalezeny, použije se k vytažení spirály tažný hák. Někdy je k odstranění nitroděložního tělíska nutná dilatace děložního čípku.

Pokud nebudou žádné vedlejší účinky, systém bude odstraněn po pěti letech. Pokud chce dáma tuto metodu antikoncepce používat i nadále, ihned po odstranění předchozího systému je zavedena nová spirála.

Mnoho žen je na civilizační výhody tak zvyklé, že vůbec netuší, jaké každodenní prostředky byly dříve. V tuto chvíli jsou polstrování naprosto všudypřítomná a jsou k dispozici každé dívce..