Proč menstruace přichází před plánovaným časem: běžné důvody

Ženy často věnují pozornost zpoždění menstruace, ale je nebezpečnější, když začnou brzy. Pokud žena není v situaci, kdy jsou nepravidelnosti cyklu normální (laktace, přechod, menopauza), mělo by to být výstrahou. Je nutné poradit se s lékařem a být vyšetřen, zejména pokud se odchylka objevuje opakovaně. Stojí za to provést těhotenský test, protože jeho patologie mohou být doprovázeny podobnými příznaky..

 • 1 Důvody
 • 2 Fyziologie a patologie
  • 2.1 Patologické příčiny
 • 3 Diagnostika
 • 4 Léčba

Neměly by být ignorovány jakékoli okolnosti, které vyvolaly předčasné krvácení jeden nebo více týdnů předčasně. Tyto příznaky mohou být výsledkem vážných poruch v těle ženy..

Důvody vzniku krvácení před stanovenou dobou jsou zcela odlišné:

Vnější faktoryStres, poruchy nervového systému, fyzická námaha mohou významně ovlivnit zpoždění menstruace, stejně jako jejich dřívější projev. Ale také taková selhání mohou být signálem nástupu onemocnění reprodukčního systému ženy.
DědičnostPokud již k podobným poruchám v rodině došlo, mohou mít takové výkyvy i ostatní členové rodiny.
Infekční chorobyNarušení cyklu a časný nástup menstruace mohou také způsobit zánětlivé procesy v orgánech, které jsou vyvolány infekcí nebo virem. Problém může nastat v souvislosti s potratem nebo po potratu
Užívání lékůDůvodem mohou být léky, které žena užívá po dlouhou dobu, onemocnění kardiovaskulárního systému a poruchy kteréhokoli z tělesných systémů
PádyNástup menstruace před plánovaným časem nebo jejich zpoždění může být způsobeno změnou bydliště, podnebí, změnou časového pásma a dokonce i jednoduchým nedostatkem vitamínů
ToxinyTělo je šokováno zneužíváním alkoholu, toxiny a dokonce i malými dávkami záření
HormonyU žen užívajících hormonální antikoncepci dochází ke krvavému výtoku - jedná se o nitroděložní tělíska, vaginální hormonální antikoncepční kroužky, čípky, různé krémy a léky
ZraněníVýtok může začít po obdržení modřiny, silného úderu, pádu a také po drsném sexu, který vedl k mikrotraumatu vnitřních pohlavních orgánů. V takových případech byste určitě měli vyhledat pomoc od zdravotnického zařízení.
Nemoci reprodukčního systémuSelhání cyklu může být výsledkem onemocnění souvisejících s reprodukčním systémem. V této situaci je předepsáno vyšetření, léky a léčebné postupy, které jsou předepsány výhradně ošetřujícím lékařem.
NachlazeníNachlazení a zánětlivá onemocnění způsobují oslabení imunity ženy a mohou vést k poruchám funkce
Ztráta váhyNáhlá ztráta hmotnosti (nemoc, kardinální a extrémní strava) vyvolává změny v cyklu

Normálně má cyklus frekvenci 28–36 dní. Pokud menstruace začala mimo stanovené období, může to být způsobeno jak osobností ženského těla, tak signálem o vývoji patologie. Předstih nebo zpoždění menstruace o 4 dny se považuje za normu. V případech, které nesouvisejí s patologiemi, se doporučuje vypít řadu vitamínů, po kterých by měl být cyklus obnoven.

Barva menstruace: normální

Pokud vaše menstruace šla dříve, je bezpodmínečně nutné provést analýzu výtoku. Nejsou nebezpečné, pokud ne hojné. Pokud je krev světlé šarlatové a nasycené barvy se sraženinami, celkový zdravotní stav se prudce zhoršuje, měli byste zaujmout vodorovnou polohu a naléhavě zavolat sanitku.

Riziková skupina často zahrnuje ženy v období po porodu nebo těhotné.

Proč může menstruace přijít o týden dříve a stojí za to si dělat starosti?

Rovnoměrný menstruační cyklus je důležitým znakem zdraví žen. Jakékoli porušení vede k selhání hormonálního systému a následně k porušení menstruačního cyklu.

Ženy jsou zvyklé dívat se a reagovat jen na zpoždění, protože v takových případech je vysoký stupeň těhotenství, takže často nevěnují pozornost skutečnosti, že menstruace proběhla o týden dříve..

Takové ignorování menstruace je špatné, protože když jdete k lékaři, můžete zjistit, že časné krvácení naznačuje vážné zdravotní problémy..

 1. Co je to menstruační cyklus?
 2. Může vaše menstruace začít dříve?
 3. Období o týden dříve
 4. Nebezpečné faktory
 5. Nouzová antikoncepce
 6. Vlastnosti menstruace, pokud menstruace přišla dříve
 7. Může to být těhotenství?
 8. Období o 5 dní dříve
 9. Období před více než 7 dny
 10. 10 dní dříve
 11. 2 týdny dříve
 12. Povaha menstruace
 13. Co dělat, pokud vaše menstruace přišla před plánovaným termínem?
 14. Prevence selhání cyklu
 15. Recenze žen

Co je to menstruační cyklus?

Proměna dívky na ženu začíná nástupem první menstruace. V období dospívání ženského těla, když se dívka otočí ve věku 12-13 let, začíná puberta..

Menstruace krvácí, nazývá se kvůli cyklické povaze. Životní procesy se vyznačují stálostí v pravidelných intervalech. Toto opakování je považováno za známku zdraví a správného fungování těla..

Menstruační cyklus je první známkou schopnosti ženy mít zdravé potomky, proto je důležitá uniformita, protože jakákoli nepravidelnost v menstruačním cyklu, ať už je časná nebo přichází se zpožděním, naznačuje, že tělo je nemocné nebo ve stresu.

V ženském těle je vejce, zvláštní tělo, které v kombinaci se spermatem dává vznik nové bytosti.

Menstruační cyklus je sekvence vývoje a zrání vajíčka, která trvá asi měsíc. Každá žena má velmi individuální menstruační cyklus, jehož trvání pod vlivem různých faktorů může mít různý počet dní, obvykle je to během 20-35 kalendářních dnů.

První den menstruačního cyklu je počáteční čas nástupu krvácení (menstruace). Celý proces je považován za hlavní důkaz zdraví ženy a možnosti oplodnění, proto je každá nestabilita, časná menstruace selháním těla.

Mnoho žen si nyní vede speciální kalendáře menstruačního cyklu, které pomáhají sledovat všechny nepravidelnosti v cyklu a předcházejí časným obdobím..

Může vaše menstruace začít dříve?

Správná hormonální produkce, normalizovaný menstruační cyklus - to vše má pro zdraví žen velký význam..

Pokud se zjistí, že menstruace přišla před časem, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, protože tímto způsobem tělo pomocí menstruace objasňuje, že tělo je nemocné a vyžaduje naléhavou diagnózu k identifikaci porušení.

Existuje mnoho důvodů pro příchod menstruace o týden dříve a liší se odlišnou povahou, proto je velmi důležité určit možnosti porušení:

 1. Silný stres a vzrušení - zdá se, že takové duševní poruchy fyzicky neovlivňují tělo, ale mohou sloužit jako příchod menstruace o týden dříve;
 2. Náhlé změny hmotnosti a vyčerpávající diety, těžké cvičení - to vše může vést k časným obdobím;
 3. Aklimatizace těla na nové časové pásmo v důsledku změny v zemi bydliště;
 4. Drsný sex, který může vést k slzám a oděrkám v pochvě a děložním čípku;
 5. Krvácení nemusí být vždy jednou za měsíc, zvláště pokud je to brzy, je pravděpodobné, že se jedná o následky zánětu děložního čípku;
 6. Raná období mohou být známkou těhotenství, protože během implantace embrya se může objevit malé množství krve;
 7. Perorální antikoncepce a další hormonální léky mohou vést k hormonální nerovnováze, která může vést k časnému selhání menstruace;
 8. Mimoděložní těhotenství a potrat jsou často doprovázeny časnou menstruací, protože situace v takových případech je pro ženské tělo velmi nebezpečná;
 9. Sexuálně přenosné infekce mohou často způsobit časnou menstruaci.

Období o týden dříve

V dospívání, kdy se menstruační cyklus teprve začíná podobat normě, lze různé skoky v načasování považovat za normální, avšak v pozdějším věku lze časnou menstruaci považovat za poruchu zdraví.

Nemusíte hned běžet a panikařit, ale nejlépe je kontaktovat odborníka, který vám řekne, jaký je důvod takového porušení.

Měli byste pečlivě sledovat další příznaky předčasné menstruace..

Poruchy nervového systému mají kromě menstruace velmi silný vliv na ženskou postavu, nastavují režim věčného PMS, podrážděnosti a nervozity.

Hlavní příčinou porušení ženského cyklu jsou hormonální hladiny a nerovnováha. Nejprve byste měli věnovat pozornost..

Neměli byste však takový stav spustit. Některé z příčin předčasné menstruace jsou velmi nebezpečné. V případě poruch cyklu je nejlepší se poradit s gynekologem, který provede nezbytné testy a určí faktory, které ovlivnily příchod časné menstruace.

Nebezpečné faktory

Vnější faktory mohou často ovlivnit narušení menstruačního cyklu a způsobit časnou menstruaci, ale nenesou velké nebezpečí. Vnitřní faktory jsou již zcela jiná záležitost, zejména pokud k takovým porušením dochází neustále..

Patologické příčiny časné menstruace, které lze jednoduše nazvat krvácením, jsou doprovázeny řadou dalších příznaků.

Manifest:

 • bolest v dolní části břicha;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • silná únava.

To vše naznačuje, že je nutné poradit se s lékařem, protože v těle mohou běžet následující nemoci:

 • syndrom polycystických vaječníků;
 • děložní myomy
 • polypy;
 • endometrióza;
 • nádory vaječníků, dělohy a děložního čípku, pochvy;
 • poruchy štítné žlázy;
 • cukrovka.

Nouzová antikoncepce

Pokud potřebujete pít nouzové antikoncepční pilulky, měli byste se připravit na to, že dojde k porušení menstruačního cyklu, nejčastěji se projevující v časné menstruaci.

Takové léky obsahují poměrně velké množství hormonů, které i při jedné dávce mohou narušit pravidelnost..

Menstruace se může objevit později než termín, ale je standardní, pokud byl lék užíván během první poloviny menstruačního cyklu, pak je porušení termínu o 1-2 týdny dříve zcela normální..

Takové porušení, i když nepříjemné, protože ho nelze přesně vypočítat, není absolutně nebezpečné a nevyžaduje léčbu. Kromě toho je třeba mít na paměti, že časná menstruace může trvat ještě několik měsíců, zatímco tělo se plně zotavuje z obrovské dávky hormonů..

Vlastnosti menstruace, pokud menstruace přišla dříve

S projevem časné menstruace budou všechny rysy průběhu a výskytu záviset pouze na důvodech, které ovlivnily selhání cyklu:

 1. Poruchy nervového systému související s předčasnou menstruací velmi často způsobují silné bolesti hlavy a nevolnost. Příznaky připomínají těhotenství, ale nemají absolutně žádnou souvislost;
 2. Deprese, prudká změna nálady a nekontrolovatelná slzavost - všechny tyto příznaky se velmi často projevují, pokud menstruace začala dříve;
 3. Nedělejte si starosti, pokud se během tohoto období začne rozvíjet nespavost, protože jde pouze o pokračování příznaků. Obecně neexistuje žádný definitivní scénář pro průběh časné menstruace, závisí pouze na individualitě ženského těla;
 4. Obvykle s hormonální nerovnováhou dochází k silnému menstruačnímu toku, doprovázenému celými krvavými sraženinami;
 5. Sexuálně přenosné infekce - jedním z jejich příznaků je bolest v dolní části břicha a dolní části zad během časné menstruace.

Může to být těhotenství?

O narození nového člověka může hovořit nejen zpoždění, ale také časná menstruace. Takové krvácení docela náhle přichází a odchází, proto je ve správném slova smyslu těžké je nazvat měsíčně..

Časné krvácení nastává v důsledku poškození endometria během vstupu budoucí osoby do dělohy, což vyvolává výskyt krve.

Menstruace jako známka těhotenství se vyznačuje následujícími rysy:

 • krátkodobě - ​​standardně nepřesahuje jeden den;
 • nástup menstruace nejpozději týden před začátkem očekávaného období;
 • výrazná barva menstruace je hnědá nebo růžová;
 • množství krvácení je mnohem vzácnější než v normálním těhotenství.

Chcete-li zjistit, zda je těhotenství přesnou příčinou nástupu menstruace, musíte provést těhotenský test, který vám řekne přesně jeho přítomnost nebo podstoupit vyšetření u gynekologa. U takové menstruace nehrozí žádné nebezpečí, takže nejsou nutná žádná opatření.

Je jiná věc, pokud je těhotenství nitroděložní, protože v tomto případě dojde také ke krvácení a lze jej snadno zaměnit s menstruací. Měli byste pečlivě sledovat příznaky menstruace, které vám řeknou přesný příznak..

Období o 5 dní dříve

Existuje obrovské množství nepravidelností menstruace, takže pokud vaše menstruace začala jen o 5 dní dříve, měli byste věnovat pozornost následujícím věcem:

 1. Zkontrolujte fungování reprodukčního systému, jehož porušení může dokonce v jednom orgánu vést k předčasné menstruaci. Kontrola kvůli porušení menstruačního období po dobu 5 dnů může naznačovat souběžné onemocnění, jako jsou děložní myomy;
 2. Jednoduché nachlazení může srazit autonomní systém a způsobit oběhové poruchy, které povedou k časným obdobím;
 3. Vnější faktory, jako je aklimatizace na nové místo, často provokují jemné ženské tělo k menstruaci;
 4. 5denní odchylku od cyklu lze považovat za malou, takže ji lze často vyvolat přísnou dietou a intenzivním cvičením. Během tohoto období tělo nedostává mnoho základních živin, které vyvolávají stres, a tím i menstruační nepravidelnosti..

Období před více než 7 dny

Příchod menstruace o 7 dní dříve lze považovat za poměrně velkou odchylku, proto má určitý provokatér nejčastěji podobný problém, který vede k narušení:

 1. Zánětlivé procesy v děloze, vejcovodech a vaječnících mají kromě načasování nástupu menstruace abnormální výtok - krvavou šarlatovou barvu s mnoha sraženinami. Měl by zaznít poplach, protože mohou být příznakem velmi závažných onemocnění, jako je endometrióza, myomy a hypoplázie;
 2. Během hyperextrogenismu uvolňuje ženské tělo velké množství ženského hormonu estrogenu, což způsobuje hormonální nerovnováhu. Množství kyseliny luteové postupně klesá. Porodit dítě s podobným problémem je téměř nemožné. Může být detekován pomocí krevního testu - projevuje se u obézních žen a užívajících hormonální antikoncepci;
 3. Děložní krvácení a menstruace, které přišly o týden dříve, jsou samy o sobě snadno zaměnitelné. Krvácení z dělohy je velmi nebezpečné, protože je způsobeno nádory genitálií nebo poraněním dělohy.

10 dní dříve

Standardní menstruační cyklus je stanoven v dospívání, jen pár let po nástupu nástupu menstruace.

Současně existuje spousta situací, kdy menstruace nastane o 10 dní dříve:

 1. Genetická predispozice - 10denní odchylka je velmi často zděděna a nelze ji změnit. Nejlepší je zeptat se matky, zda byl problém s předčasnou menstruací, a odtrhnout se od tohoto faktoru;
 2. Potraty a potraty často ovlivňují menstruační nepravidelnosti, které způsobují předčasné propuštění;
 3. Prudká změna hmotnosti - nezáleží na tom, zda jste odhodili kilogramy nebo přibrali, velmi často jsou doprovázeni nástupem menstruace po dobu 10 dnů. Vyvoláno nesprávnou stravou s nedostatkem základních látek;
 4. Zánětlivé procesy v pánevních orgánech často vyvolávají nástup časné menstruace. Seznam patologických onemocnění je rozsáhlý a nebezpečný, proto k obnovení zdraví vyžaduje lékařský zásah;
 5. Narušení funkce jater, ledvin a dalších orgánů často vede k narušení cyklu.

Vzhled menstruace o 10 dní dříve je nebezpečný, a proto vyžaduje okamžité odvolání ke gynekologovi, protože lze odhalit významné onemocnění.

2 týdny dříve

Vzhled menstruace o 2 týdny dříve je nebezpečný a často se projevuje v 21. století. Zde se již nemůžete spolehnout na jednoduchou hormonální nerovnováhu, protože často je příčinou problém s vaječníky..

Hlavním onemocněním, které způsobuje taková předčasná období, je anovulační dysfunkce, která způsobuje, že ženské tělo produkuje testosteron místo estrogenu..

Spuštění takové choroby vede tělo k vážnému stavu - odporu vaječníků.

Vaječníky přestanou reagovat na jakékoli hormony produkované tělem, což v průběhu času povede ke zmizení menstruace nebo silnému krvácení doprovázenému bolestí.

Důvody vzniku menstruace o 2 týdny dříve jsou:

 • potrat nebo potrat;
 • nádor dělohy;
 • vysoká hladina cukru v krvi;
 • problém se štítnou žlázou a nadváha.

Povaha menstruace

Přítomnost malého výtoku během menstruace neznamená bezbolestnost.

Často, dokonce i ve velmi skrovných obdobích, zejména v těch, která přišla před časem, se vyskytnou následující příznaky:

 • silná bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • bolesti hlavy a nevolnost;
 • zácpa nebo průjem.

Standardní rychlost průtoku krve během menstruace je od 70 do 150 ml.

Pokud je tento kvantitativní ukazatel menší, odhalí se následující problémy:

 • hypomenoria;
 • tuberkulóza;
 • problémy s urogenitálním systémem a reprodukční chirurgií;
 • časté potraty, kyretáž nebo kojení;
 • deprese nebo jiná nervová onemocnění;
 • intoxikace nebo nerovnováha v hormonech.

Štíhlá raná období mají nestandardní barvu a mírně se objevují na podšívce. Často provokují zánětlivé procesy.

Větším problémem pro ženu jsou bohatá období, která jsou bolestivá se spoustou krvavých výtoků. Často vyvolávají anémii. Při silných menstruacích byste měli okamžitě vyhledat lékaře, protože existuje možnost krvácení z dělohy, a ne časné menstruace.

Příznaky silné menstruace jsou:

 • menstruace trvá déle než 7 dní, denní ztráta krve je více než 200 ml;
 • silná bolest v děloze a vaječnících;
 • přítomnost velkého počtu krvavých sraženin po dobu delší než 3 dny za sebou a přítomnost intermenstruačního výtoku.

Lékaři nazývají důvody vzniku bohaté menstruace:

 • nedostatek vitamínů v důsledku odmítnutí používat řadu potravin;
 • lékařský potrat;
 • problémy s gastrointestinálním traktem;
 • nemoci spojené s reprodukčním systémem;
 • stálý příjem kyseliny acetylsalicylové.

Co dělat, pokud vaše menstruace přišla před plánovaným termínem?

Pokud se zjistí problém předčasné menstruace, je prvním krokem navštívit lékaře, aby podstoupil všechny nezbytné testy, aby zjistil příčinu vzniku předčasné menstruace. Pokud situace není nebezpečná, lékař se sám poradí a poskytne potřebné informace o léčbě, aby obnovil harmonii cyklu.

Problém patologie se odhaluje při neustálém porušování během cyklu, nikoli při jednorázovém selhání, protože může být způsobeno vnějšími faktory. Během tohoto období byste měli pečlivě sledovat vypouštění, jejich vzhled a vzhled, abyste si všimli porušení.

Kromě léků je možné obnovit menstruační cyklus pomocí lidových prostředků. Někdy může problém vyřešit jednoduchá úprava stravy. Použití lidových prostředků by nemělo být ponecháno na vás, používají se pouze se souhlasem lékaře.

Byliny, i když jsou docela účinnými léčiteli, nejčastěji vyžadují jiné zacházení, aby se zbavily předčasné menstruace, a samy o sobě jsou další. Doba používání infuzí by neměla být delší než 2 týdny.

Lékaři nazývají pelyněk, mátu, meduňku, petržel, vodní pepř a tansy jako vhodné byliny pro zbavení se předčasné menstruace:

 1. Vývar z pelyňku se připravuje ze 3 lžící surovin na 200 ml vroucí vody. Napuštěn po dobu 3 hodin, čerpán. Užívá se 3krát denně, 50 ml;
 2. Čaj z meduňky má uklidňující účinek a je nejvhodnější pro časnou menstruaci;
 3. Kombinace petržele a máty společně vytváří infuzi, která dokáže obnovit menstruační nepravidelnosti za pár týdnů. Poměr bylin je 1: 3. Jedna porce trvá 3 gramy suroviny a 50 ml vody. Řešení se pije dvakrát denně..

Kombinace léčby a tradičních metod v tomto poměru umožňuje eliminovat nepravidelnosti v menstruačním cyklu. Ošetření nelze provést samostatně; je nutný zvláštní souhlas lékaře.

Prevence selhání cyklu

Harmonie menstruačního cyklu je faktorem zdraví žen, porušování především křičí o narušení těla.

Proto je důležité dodržovat pravidla prevence, která vám pomohou vyhnout se porušení nebo upozornit v raných fázích:

 1. Pravidelné návštěvy gynekologa nejméně jednou za 6 měsíců - nezáleží na tom, zda existuje strach nebo rozpaky jít na schůzku, lékař bude jako první informovat o možném výskytu nebezpečného onemocnění;
 2. Vedení menstruačního deníku. V telefonu jsou barevné diáře a aplikace, které vám pomohou sledovat selhání v časném období;
 3. Neměli byste odkládat léčbu onemocnění endokrinních a gynekologických onemocnění, protože jsou hlavními vnitřními faktory vzniku předčasné menstruace;
 4. Jíst zdravě a se spoustou bílkovin, tuků a sacharidů. Smažené potraviny, sladké moučné dezerty by měly být ze stravy vyloučeny. Pokud udržujete váhu v normálním rozmezí, problém s porušením menstruačního cyklu nebude mít vliv;
 5. Doporučuje se pravidelný fyzický trénink, tanec. Valčík, tango, samba - druh tance není důležitý, faktorem je rozmanitost pohybů a dynamiky, stejně jako uvolňování hormonů;
 6. Stresující zážitky by měly být odstraněny ze života. Psychický stres, deprese často vyvolávají časnou menstruaci. Sex vyvolává vážné uvolňování hormonů a ovlivňuje režim cyklu, proto ho snadno narušuje.

Porušení menstruačního cyklu i po dobu jednoho týdne je vážnou zkouškou pro tělo a prvním zvonkem, který byste měli vyhledat radu odborníka. Nemoci reprodukčního systému jsou nebezpečné a často vedou k neplodnosti, která podkopává zdraví ženského těla.

Při správné prevenci se chorobám, včetně těch nebezpečných, předchází a jsou včas odhaleny. Pokud se vaše menstruace objeví mnohem před plánovaným termínem, nepanikařte, ale bolest nelze s jistotou tolerovat. Silné bolestivé pocity spolu s těžkými obdobími mohou být první známkou krvácení, nikoli menstruace..

Potrat, děložní krvácení - to není úplný seznam problémů, které způsobují narušení cyklu. Během tohoto období byste měli pečlivě sledovat barvu výtoku, protože změna tmavé barvy menstruace na světlejší, jako je šarlatová nebo růžová, naznačuje patologii a skutečnost, že žena je těhotná. Menstruace může přijít brzy a rozmazat se.

Hraní tímto způsobem se zdravím se nedoporučuje, zvláště pokud příroda poskytla tak snadný způsob, jak si všimnout změn.

Pokud vaše období začalo dříve než před termínem Možné příčiny

Cyklus každé ženy je jiný. Cyklus začíná prvním dnem menstruačního krvácení a končí prvním dnem následujícího menstruačního období. Cyklus typické dospělé ženy trvá 21–39 dní, průměrně 28 dní. Trvání menstruace se také u různých žen liší, v průměru je to 2-7 dní.

Délka cyklu se může v průběhu života lišit, a to i od měsíce k měsíci, takže nejpravděpodobnější předčasný nástup menstruace není důvodem k obavám a panice..

Někdy může menstruační cyklus trvat několik dní déle nebo méně než obvykle, může začít dříve nebo později nebo může být více či méně těžký. Stává se také, že můžete mít dvě menstruace za měsíc. U žen s krátkým cyklem se cyklus může shodovat s kalendářním měsícem, takže období bude na začátku a na konci, což je zcela normální. Pamatujte, že kalendářní délka měsíce neovlivňuje délku cyklu..

Pokud pro vás není typický krátký cyklus, prvním krokem je pochopit, zda se jedná o menstruaci nebo intermenstruační krvácení..

Jak rozlišovat mezi menstruací a intermenstruačním krvácením?

Pokud trpíte menstruačním krvácením (menstruací), je dost těžké na to, abyste do několika hodin nasákli tampón nebo tampon. Krev je obvykle tmavě červená, šarlatová, hnědá nebo růžová.

Pokud trpíte intermenstruačním krvácením, bude množství krve, které produkujete, malé - nestačí k nasáknutí vložky nebo tamponu. Tato krev je obvykle tmavě červená nebo hnědá..

Co může způsobit časná období?

Možná nezačali brzy

Normální cyklus může být libovolný počet dní od 21 do 45, průměr je 28 dní a nezávisí na kalendářních datech. Menstruace obvykle nastává 2 týdny po ovulaci a nejčastěji menstruace, která přišla dříve, je způsobena skutečností, že ovulace nastala dříve než obvykle. Naše tělo není hodiny a poruchy až týden nejsou nejčastěji způsobeny patologickými procesy.

Puberta (puberta)

Puberta u dívek obvykle začíná ve věku 8–12 let a závisí na změnách množství reprodukčních hormonů.

V prvních letech se hladiny těchto hormonů mohou velmi lišit od cyklu k cyklu, což může způsobit nepravidelné doby cyklu. To znamená, že počet dní uplynulých mezi jedním cyklem a dalším se může lišit..

Premenopauza

Premenopauza je období, kdy se tělo připravuje na poslední menstruaci a další ukončení cyklu. Nejčastěji premenopauza začíná kolem 45. roku života a trvá přibližně 4 roky.

Premenopauza může také způsobit: nespavost, opožděnou menstruaci, vaginální suchost, hojnější nebo menší menstruační období než obvykle, podrážděnost, návaly horka (zvlněný pocit tepla).

Změny životního stylu a stres

Jakákoli změna životního stylu může způsobit změny cyklu. Faktory, jako je cestování na dlouhé vzdálenosti, frekvence a úroveň fyzické aktivity a práce v noční směně, to vše může ovlivnit. Akutní stres může narušit hormonální rovnováhu vašeho těla a způsobit narušení menstruačního cyklu. Stres může také způsobit neočekávaný úbytek nebo přibývání na váze, nespavost a potíže se soustředěním.

Významné změny hmotnosti a intenzivní cvičení

Fungování reprodukčního systému je silně ovlivněno faktory, jako je výživa, metabolismus a dostupnost energie..

Pokud je nedostatek příchozích kalorií, tělo vstoupí do režimu nalačno a distribuuje energii jinak, přičemž poskytuje především takové životní funkce, jako je dýchání a srdeční rytmus, a přestává produkovat reprodukční hormony.

Užívání perorálních kontraceptiv a jiných typů hormonální antikoncepce

Perorální antikoncepce (OC) jsou hormony používané k antikoncepci, které potlačují ovulaci.

Pokud jste začali užívat OK, pak začátek další menstruace bude záviset na tom, v který den cyklu bylo balení zahájeno..

Nouzové antikoncepční metody

Nouzová hormonální antikoncepce - hormonální léky, které ženy užívají po nechráněném penetračním sexu s mužem, aby se snížilo riziko těhotenství. Nouzové antikoncepční pilulky obsahují hormony, které narušují přirozený proces ovulace, což může vést k předčasné menstruaci nebo zpoždění. Jak název napovídá, tyto pilulky lze užívat pouze v případě nouze a NEMUSÍ se užívat nepřetržitě.

Léky na ředění krve (antikoagulancia)

Během menstruace tělo vylučuje antikoagulancia, která usnadňují průtok krve během menstruace a ztenčují výstelku dělohy. Další příjem těchto léků může tento proces urychlit a zvýšit intenzitu krvácení..

Možné patologické příčiny časné menstruace:

Sexuálně přenosné infekce (STI)

Mezi nejčastější pohlavně přenosné choroby patří chlamydie a kapavka. Jedná se o bakteriální infekce, které jsou nejčastěji asymptomatické, ale mohou někdy způsobit špinění mezi obdobími, stejně jako bolesti břicha, bolesti při sexu a při močení.

Postarejte se o sebe a chráněný sex v kondomu používejte, pouze pokud neplánujete těhotenství. To vám nejen pomůže vyhnout se nechtěnému těhotenství, ale také vás ochrání před většinou pohlavně přenosných chorob, včetně HIV. Pamatujte, že v Rusku existuje epidemie HIV a většina nových infekcí v posledních letech jsou heterosexuální lidé, kteří jednoduše nepoužili kondom.

Syndrom polycystických vaječníků

Polycystické onemocnění se vyskytuje asi u 10% žen v reprodukčním věku. Mnoho žen zjistí, že mají polycystické onemocnění, jen když mají potíže s počátkem. PCOS může způsobit následující příznaky: menstruační nepravidelnosti a zpoždění, přibývání na váze, akné, nadměrné ochlupení na obličeji a těle a změny hlasu.

Poruchy štítné žlázy

Poruchy štítné žlázy jsou velmi časté, asi u 12% žen. Takové poruchy vedou k nedostatečné nebo nadměrné produkci hormonů štítné žlázy tělem. Tyto hormony podporují více tělesných systémů, včetně metabolismu a menstruačního cyklu..

Příznaky tohoto stavu závisí na tom, zda je množství těchto hormonů nadměrné nebo nedostatečné.

Mezi další příznaky patří neobvykle těžké nebo chudé období, přírůstek nebo úbytek hmotnosti, ospalost nebo nespavost.

Endometrióza

U endometriózy začíná děložní epitel růst mimo dělohu. Jedná se o poměrně běžný zdravotní stav, který postihuje přibližně 11% žen v reprodukčním věku. Kromě neočekávaného krvácení se objevují následující příznaky: extrémně bolestivé křeče během menstruace, bolest během a po sexu.

Kdy potřebujete navštívit lékaře s časnou menstruací??

Obvykle menstruace, která přijde brzy, není známkou jakýchkoli vážných nebo nebezpečných změn v těle, ale pokud se u vás objeví silné nepohodlí, bolest nebo jen strach, musíte se poradit s lékařem..

Musíte navštívit svého lékaře, pokud:

 • Menstruační bolest je silnější než obvykle
 • Menstruační bolest je tak silná, že narušuje váš normální život
 • Pokud je vaše menstruace tak těžká, že musíte vyměňovat tampony nebo vložky jednou za hodinu
 • Pokud bolest v dolní části břicha nezmizí několik dní po nástupu menstruace
 • Máte bolesti při penetračním sexu
 • Bolest nebo pálení při močení
 • Špinění, které není spojeno s ovulací

Pokud máte podezření nebo jste si jistá, že jste těhotná a začala krvácet, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Nezapomeňte sledovat délku svého cyklu, délku menstruace a neobvyklé výboje mezi cykly a během cyklu. To lze provést v běžném papírovém kalendáři nebo ve speciální aplikaci pro smartphone. Pokud se cyklus nestane pravidelným po dobu 2-3 měsíců, musíte navštívit lékaře. Při stanovení diagnózy budou potřebné informace o vašem cyklu.

Proč vaše období začala dříve? Co způsobuje předčasnou menstruaci?

Menstruační cyklus - v latině „menstruus“ - který se překládá jako „měsíční“ cyklus, který je měsíční. Pravidelné pravidelné změny v ženském těle, které dosáhlo reprodukčního věku, díky nimž má žena příležitost otěhotnět. Stabilní menstruační plán je jedním z hlavních ukazatelů zdraví žen. Proto vyžaduje neustálou pozornost. Situace, kdy menstruace začala dříve, vyžaduje lékařskou konzultaci.

Zdraví žen ve všech věkových obdobích je choulostivý a křehký mechanismus, a proto mu je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Příroda nešetřila jemností ženského reprodukčního systému, ale často může tělo z různých důvodů selhat. Každá žena jednou měsíčně čeká na příchod další menstruace a pečlivě sleduje jejich načasování.

Vědomé dámy mají osobní kalendář, ve kterém si označují den příjezdu a den konce menstruace, což vám umožní včas zaznamenat jakékoli odchylky v cyklu. Je vědeckým faktem, že když je vše v pořádku se zdravím a nic se neobtěžuje, pak menstruace přichází včas, protože cyklus je zaveden pravidelně. Pokud však menstruace náhle přišla dříve než v den porodu, žena se začne obávat, že tělo selhalo a že tento problém je třeba vzít pod kontrolu.

Pro váš klid musíte co nejdříve konzultovat gynekologa, aby lékař mohl provést vyšetření, provést nezbytné testy a v případě potřeby naplánovat vyšetření. Všechny tyto akce v kombinaci umožňují stanovit správnou diagnózu a předepsat kompetentní terapii zaměřenou na obnovení cyklu.

Z jakých důvodů může menstruace přijít dříve než ve stanovený čas

Zdraví žen je nepochybně složitý a vzájemně propojený organismus a mnoho faktorů může odmítnout ovlivňovat jeho stav. Existuje řada důvodů, které dávají odpovědi na otázku, proč menstruace přišla dříve, než bylo plánováno. Mezi nimi:

 1. Zvýšená fyzická aktivita, ke které došlo krátce před stanoveným datem kritických dnů. To je jedna z nejčastějších příčin, které mohou způsobit poruchu frekvence ovulace..
 2. Silné emocionální zážitky, které žena snášela kvůli stresující situaci. Nervová zhroucení mohou způsobit vážné změny v pravidelnosti kritických dnů a celkové pohodě žen.
 3. Prudký pokles hmotnosti také vyvolává narušení cyklu. Žena může zhubnout kilogramy nejen kvůli dietě, ale také kvůli nemoci. Ženy se při hledání modelových standardů často uchylují k extrémní a zásadní stravě, která má škodlivý účinek na ženské tělo a způsobuje narušení cyklu.
 4. Milovníci drsných a drsných sexuálních vztahů musí být také velmi opatrní. Takový sex může poškodit pohlavní orgány - děložní čípek, pochvu. To může způsobit buď banální krvácení, nebo předčasné menstruace..
 5. Když žena otěhotní, na samém začátku jejího období může dojít k mírnému krvácení, které připomíná menstruaci. To je způsobeno skutečností, že v počátečních stádiích těhotenství (6–7 týdnů) se oplodněné vajíčko, které překonalo cestu vejcovody, implantuje (zafixuje) na stěny dělohy. Současně je zničena část krevních cév, což přispívá k uvolňování malého množství krve, což připomíná skrovnou menstruaci..
 6. Stává se, že si žena zaměňuje nástup kritických dnů s děložním krvácením, které začíná, když se v děloze objeví zánětlivý proces, je zraněn, vytvořil se v něm nádor nebo jsou jiná onemocnění.
 7. Čekání na dítě může být spojeno s patologií, jako je mimoděložní těhotenství, a menstruace může přijít před plánovaným termínem. Nedobrovolný potrat je také příčinou předčasné menstruace. Takové situace jsou velmi nebezpečné pro zdraví žen a vyžadují okamžitou účast lékařů a další chirurgický zákrok..
 8. Mnoho žen bez konzultace s lékařem „předepisuje“ antikoncepční hormonální antikoncepci pro sebe, což může způsobit různá narušení těla a narušení cyklu, což přispívá k předčasné menstruaci.
 9. Časné krvácení často signalizuje, že žena má pohlavně přenosnou infekci po nechráněném sexu.
 10. Ženy, které často cestují nebo pracují v různých zemích, se mohou setkat s ranými obdobími. To je způsobeno skutečností, že tělo potřebuje aklimatizaci při změně časových pásem a klimatických podmínek. Ženské tělo pracuje v intenzivním režimu, takže cyklus selhává.

V mladém věku by časná menstruace neměla dívce dělat velké starosti, protože její hormonální systém se pouze vytváří a formuje menstruační cyklus. Zralé ženy, které se blíží menopauze, se také nebojí narušení cyklu, protože jsou spojeny s věkovými charakteristikami.

Jaké jsou vaše menstruace, pokud přišly dříve než před termínem

Zvláštnosti vzhledu menstruace v tomto případě budou přímo souviset s důvody porušení cyklu..

Pokud byla časná menstruace způsobena poruchami funkce v centrálním nervovém systému, pak zpravidla průběh kritických dnů probíhá s odchylkami v blahu ženy. Žena si často stěžuje na takové potíže spojené s jejím stavem:

 1. Bolest hlavy.
 2. Vzhled nevolnosti z neznámých důvodů. V takových situacích se některé dámy obávají, že to může být první známka zajímavé pozice..
 3. Plačlivost a náhlé změny nálady.
 4. Depresivní nálada.
 5. Některé dámy mají špatný spánek.
 6. Bezdůvodná slzavost.

V moderním světě se ženy často potýkají s problémem předčasného příchodu menstruace, ale stav v tomto případě bude přísně individuální. V závislosti na zdravotním stavu žena projde časnými kritickými dny. Pamatujte, že v případě hormonálních poruch v těle může dojít k hojnému krvácení a někdy si můžete všimnout i krevních sraženin. Pokud je v těle infekce, jsou pozorovány tažné bolesti v dolní části břicha. Kromě toho lze zaznamenat bolest v bederní páteři..

Může menstruace kvůli těhotenství přijít předčasně??

Uvažujme o samostatném případě, kdy jsou změny cyklu způsobeny koncepcí dítěte. Pokud je dáma sexuálně aktivní, pak může přijít den, kdy navzdory užívání antikoncepce dojde k předčasné menstruaci, ale jsou způsobeny těhotenstvím. Nejběžnější těhotenský test si musíte zakoupit v lékárně v následujících případech:

 1. Kritické dny přišly o 3–7 dní dříve, než se očekávalo.
 2. Hojnost a intenzita výboje prudce poklesly.
 3. Barva vylučované krve se změnila. Výtok získal hnědý nebo růžový odstín.
 4. Počet kritických dnů se snížil a namísto obvyklých 7 dnů byly například pouze 4.

Všechny tyto procesy jsou způsobeny skutečností, že oplodněné vajíčko je implantováno do stěn dělohy a narušuje krevní cévy. Proto raná období.

Pokud přišly kritické dny 5 dní před plánovaným termínem

Příroda je vždy úžasná, a ještě více s ohledem na důvody, které způsobují včasnou regulaci. Pokud tedy vaše menstruace přišla dříve než 5 dní, doporučuje se prostudovat si několik hlavních důvodů, které by tento jev mohly způsobit:

 1. Pro normální fungování ženského reprodukčního systému musí harmonicky pracovat několik orgánů. A pokud je jeden z nich „nevyžádaný“, není divu, že menstruace přijde o 5 dní dříve než očekávaný den. A pokud jste se obrátili na gynekologa, abyste zjistili příčinu tohoto jevu, pak můžete najít nemoci dělohy, vaječníků a dokonce i mozku.
 2. Ženské tělo se vyznačuje svou jemností, proto může dojít k porušení jeho funkce (ve většině případů se jedná o vegetativní funkci) i v důsledku běžného nachlazení. Provokatér rané menstruace je v tomto případě porušení normálního krevního oběhu během období onemocnění.
 3. Ženy ve snaze o harmonii se často uchylují k radikálním metodám, jak se zbavit nadbytečných kilogramů. Dlouhé a přísné diety, při nichž žena nedostane množství látek nezbytných pro tělo, vyvolávají stres pro celé tělo. A na cestě ven dostaneme narušení menstruačního cyklu.
 4. Kritické dny mohou přijít o 5 dní dříve, pokud je žena v podmínkách negativních environmentálních faktorů. Například náhlý přesun do nového bydliště povede k tomu, že dáma musí projít obdobím aklimatizace, tj. Přizpůsobit se novým klimatickým podmínkám. Dokonce i služební cesta do jiné země, krátkodobá služební cesta nebo cestování mohou způsobit předpisy předem o 5 dní.
 5. Přetížení. Mluvíme nejen o fyzickém, ale také o emočním přetížení. Tato situace může způsobit, že předpisy budou 3-6 dní před očekávaným datem vyznačeným v osobním kalendáři.

Důvod příjezdu kritických dnů o 7 dní dříve

Pokud máte právě takovou situaci, pak důvod pravděpodobně spočívá v potenciálních provokatérech. Mezi nimi:

 • Zánětlivé procesy.

Pokud vaše období získala růžový odstín, jsou v nich patrné sraženiny, důvodem může být vývoj zánětlivých procesů v samotné děloze, vejcovodech nebo vaječnících. Výtok, odlišný od obvyklého, se vyskytuje v důsledku potenciálního onemocnění - fibroidy, nedostatečný vývoj reprodukčního systému, hypoplázie, endometrióza, hyperplazie žláz;

 • Hyperestrogenismus.

Pokud je to váš případ, tělo produkuje více estrogenu, než potřebuje, aby správně fungovalo. To se děje na pozadí nedostatku kyseliny luteové, který postupuje. V takové situaci nemůže být těhotenství 100%, protože k ovulaci pravděpodobně nedochází. Problémy mohou nastat v důsledku nadváhy, užívání léků obsahujících estrogeny, novotvarů v ženských pohlavních orgánech. Například různé cysty ve vaječnících. Nemoc je detekována rutinním krevním testem;

 • Děložní krvácení.

V případě přijetí předpisů o 7 dní dříve se stane, že to není jen menstruace, ale spíše nebezpečné děložní krvácení v důsledku poranění dělohy nebo vývoje nádoru na genitáliích.

Kritické dny přišly o 10 dní dříve

Menstruační cyklus by měl být stanoven za několik let po objevení se první regulace. Navzdory tomu se často zjistí, že kritické dny přišly o 10 dní dříve než datum v kalendáři. Pamatujte, že hlavní příčinou této závažné odchylky mohou být různé faktory. Mezi nimi:

 1. Předispozice na genetické úrovni. Promluvte si s matkou, pokud se u ní takové abnormality vyskytly. Je pravděpodobné, že raná období byla často s ní, babičkou nebo jinými příbuznými. A pokud se tato skutečnost potvrdí, pak dáma bude muset přijmout situaci takovou, jaká je, protože je téměř nemožné ji ovlivnit.
 2. Odchylky tělesné hmotnosti. Pokud žena dramaticky přibrala nebo zhubla, nemusí se divit, že nástup menstruace uplynul o 10 dní dříve. Podobná situace může nastat kvůli nedostatku kompletní zdravé stravy, kdy tělo nedostává potřebný komplex minerálů a vitamínů.
 3. Potraty nebo potraty. Obě tyto nepříjemné situace velmi často způsobují narušení menstruačního cyklu a žena pozoruje předčasný příchod menstruace..
 4. Zánětlivé procesy. Bohužel, zánětlivé procesy pánve jsou jednou z nejčastějších příčin všech druhů abnormalit v ženském těle. Seznam patologií je poměrně významný: benigní nebo maligní nádory, fibroidy, endometrióza. Seznam nemocí může pokračovat poměrně dlouho. Nejhorší je, že žena, která zavírá oči před časnou menstruací, přisuzuje ji ze zanedbatelných důvodů, se neobrátí na lékaře včas kvůli operaci, což zhoršuje situaci.
 5. Nemoci vnitřních orgánů. Změny v menstruačním cyklu jsou často způsobeny chorobami spojenými s ledvinami, játry a dalšími důležitými orgány odpovědnými za životně důležité funkce těla..

Když se žena seznámí s důvody, které způsobují příchod menstruace o 10 dní dříve, než je stanovený čas, měla by žena pochopit, že v takové situaci musí co nejdříve vyhledat odbornou pomoc. Pamatujte, že taková situace může znamenat vznik poměrně závažné nemoci, ve které je zpoždění nebezpečné.

Pokud jsou vaše menstruace těžké a přijdou brzy

Jakékoli nepravidelnosti v cyklu by samozřejmě měly ženu znepokojovat o její zdraví a navštívit lékaře. A pokud předpisy přišly dříve a jsou silnější než obvykle, pak je třeba vyjasnit důvody, protože by neměla být silná měsíční období. Kromě toho by se žena měla obávat urgentní návštěvy lékaře, pokud jsou ve výtoku sraženiny (lochie).

Jaké mohou být důvody:

 • Hormonální nerovnováha;
 • Patologické procesy v děloze nebo specifika její struktury;
 • Endometrióza;
 • Menopauza;
 • Narození dítěte;
 • Potrat nebo potrat;
 • Myom dělohy;
 • Menoragie;
 • Patologie reprodukčního systému;
 • Zánětlivé procesy a nemoci pánevních orgánů;
 • Nedostatek hemoglobinu;
 • Nadužívání antikoncepce (spirála).

Early Lean Menses: Co to může znamenat?

Bolest během kritických dnů nezávisí na tom, jak jsou silné. A pokud předpisy přišly dříve a v jiném objemu, pak neexistuje záruka, že vás nepříjemné pocity nepředstihnou. Naopak jsou často doprovázeny faktory, jako jsou:

 1. Bolest hlavy.
 2. Nevolnost.
 3. Bolest v podbřišku.
 4. Zácpa nebo průjem.
 5. Kreslení bolesti v bederní páteři.

Menstruace se slabým výbojem může být v těchto případech:

 • S dysfunkcí vaječníků;
 • Poté, co se dítě narodí. Období mohou přijít dříve, než je uvedeno datum. Mohou také získat hnědý odstín;
 • Po operaci: potrat, odstranění polypů, kyretáž pro diagnostické účely;
 • S genetickou predispozicí;
 • Pokud existují zánětlivé procesy v děloze nebo vaječnících.

Tento seznam důvodů, pro které mohou nastat časná období, není samozřejmě zdaleka úplný..

Co dělat, pokud vaše menstruace přišla dříve

Když je zjištěna příčina, která způsobila časnou menstruaci, musíte se rozhodnout, co s tímto problémem dělat. Přirozeně musí být otázka brána vážně a kořen problému musí být odstraněn.

Nejprve by žena měla pečlivě analyzovat svůj životní styl. Pokud není zdaleka zdravý, musíte přemýšlet o tom, co dělat, aby kritické dny nepřinesly problémy s jejich předčasností. Zde je seznam vašich akcí:

 1. Snižování fyzického i psychického stresu. Pravidelné stresové situace nikdy nebyly dobré..
 2. Vytvořte v domě pohodlné psychologické prostředí a pokud věci často řešíte, musíte se s tím „spojit“. Dům by měl být tichý a klidný, zde byste měli odpočívat na těle i na duši.
 3. Nebojte se příliš, pokud vaše menstruace přišla o den dříve. Lékaři to nepovažují za patologii, takže tato situace je zcela normální..
 4. Je zakázáno užívat jakékoli hormonální léky bez lékařského předpisu. Před užitím si pečlivě přečtěte návod k použití.
 5. Zkontrolujte celou svou stravu. Nabídka by měla být úplná a zdravá, aby tělo dostávalo všechny potřebné vitamíny a živiny. Vylučte veškerá pohodlí a rychlé občerstvení. Můžete také zapomenout na občerstvení na cestách. Zkuste si doma uvařit chutné a zdravé jídlo.
 6. Pokud předpisy často přicházejí před stanoveným časem a cyklus se nemůže pochlubit pravidelností, měla by se žena poradit s lékařem, zjistit důvody a předepsat léčbu. Pokud gynekolog trvá na úplném vyšetření, postupujte podle jeho doporučení. Možná má dohady o vašem stavu a musí být potvrzen..

Je třeba si uvědomit, že pokud je časná menstruace doprovázena silnou bolestí, nemusíte ji snášet. Možná toto krvácení nesouvisí s menstruací, ale je způsobeno vážnějšími a nebezpečnějšími důvody pro zdraví..

Je třeba si pamatovat hlavní rozdíl - když je vaše menstruace normální, výtok by měl být tmavý a prakticky nesouvislý. Jasná šarlatová barva krve, kousky odmítnuté tkáně nebo sraženiny naznačují patologické procesy. Neodkládejte návštěvu lékaře, protože je možné, že důvod tohoto jevu je vážný.

Menstruační nepravidelnosti jsou korigovány léky, často užíváním léků obsahujících hormony. Pokud jsou předpisy vždy obtížné a jsou doprovázeny bolestivými pocity, musí žena přehodnotit svůj životní styl a postarat se o své zdraví, ať už je to cokoli. Pokud je zaznamenáno slabé krvácení, závratě, nevolnost, mdloby nebo zvracení ráno, je vysoká pravděpodobnost, že dívka je v zajímavé pozici.

Absolutně všechny ženy chtějí znát datum ovulace. Pouze cíl je jiný - někteří ho chtějí definovat za účelem početí dítěte, jiní zabrání těhotenství. Ovulace je určujícím faktorem schopnosti ženy otěhotnět.