Táhne spodní část břicha uprostřed cyklu

Příčiny bolesti v dolní části břicha jsou nejednoznačné. Mohou naznačovat blížící se další menstruaci, být příznakem nebo dokonce normou během těhotenství, stejně jako mluvit o některých gynekologických patologiích.

Ovulace

Normálně, 13. - 16. den cyklu v ženském těle, dochází k procesu uvolňování vajíčka z vaječníku každý měsíc - ovulace. Tento jev může být doprovázen ne příliš silnou tažnou bolestí v podbřišku. Tyto pocity jsou lokalizovány ze strany ovulačního vaječníku, vpravo nebo vlevo. Folikul, který je zralý pro uvolnění vajíčka připraveného k oplodnění, je naplněn tekutinou a trochu tlačí na stěny vaječníku, proto má dívka pocit, že tahá přes třísla v podbřišku.

Pokud je taková bolest cítit uprostřed, na dlani pod pupkem, jako za stydkou kostí, může to být v kontrakci dělohy. V procesu ovulace praskne zralý folikul a tekutina z něj provokuje kontrakci dělohy. Toto nepohodlí netrvá dlouho, asi 1-2 dny.

Tento stav nevyžaduje zvláštní terapii, protože je považován za variantu normy. Aby se jejich stav zmírnil, měly by ženy s nízkým prahem bolesti užít pilulku No-shpa nebo jiný lék, který bojuje proti křečím.

Pokud jsou bolestivé pocity velmi intenzivní a silné, stejně jako v případě, že trvají déle než 2 dny, musíte se poradit s gynekologem, protože prodloužené křeče mohou být příznakem zánětu příloh. Je také třeba vyloučit přítomnost nádorů a zánětlivých procesů v dolních střevech..

Období

Pokud se brzy očekává menstruace, žena může mít pocit, že táhne za břicho. Nejčastěji se to děje 25. - 26. den cyklu se standardní dobou trvání 30 dnů nebo 10 - 11 DPO (den po ovulaci). Bolest se objevuje asi týden před nástupem menstruace a je spazmodická. To znamená, že chvíli táhne a pak se pustí.

Tento předmenstruační syndrom je považován za normu, protože děloha se připravuje na uvolnění krevních sraženin, zbytků endometria. Pod vlivem hormonálních změn se svalová vlákna dělohy stahují, což způsobuje ne zvláště silné signály bolesti.

Přiznejme si však jen mírné nepohodlí v dolní části břicha. Je chybou nevenovat pozornost silným pocitům tažení, doprovázeným, i když ne ostrým, akutním, ale spíše výraznou a intenzivní bolestí.

Pokud se spasmodické impulsy cítí mírně odráženy ve střevech, močovém měchýři nebo v oblasti přívěsků, může to znamenat přítomnost endometriózy a dalších onemocnění, včetně těch, která jsou vyvolána endokrinologickými poruchami..

Pokud bolesti před menstruací obvykle nejsou pro ženu typické, měli byste se poradit se svým lékařem. Je možné, že v nedávné době v životě dívky existovaly faktory, které zvyšovaly příznaky premenstruačního syndromu. To může být například důvod pro užívání alkoholu nebo kouření, které mohou ovlivnit syntézu určitých hormonů. Aktivní fyzická aktivita může mít podobný účinek..

Pokud je tah neúnosně silný, může lékař po důkladném vyšetření předepsat hormonální pilulky. Budou schopni snížit frekvenci kontrakcí dělohy a tím snížit tento projev PMS..

Po PA

Při aktivním pohlavním styku, kdy muž dělal velmi intenzivní pohyby, může také dojít k bolesti. To se také stane, když má partner velký penis a dosáhne s ním na děložní čípek. To je relativně neškodný důvod. Tento problém je vyřešen výběrem správných sexuálních poloh nebo zakoupením speciálního omezovacího prstence, který je nasazen na penis.

Pokud je bolest doprovázena příznaky jako svědění, krvácení, potíže s močením, vysoká horečka, zánět lymfatických uzlin ve slabinách, vyhledejte co nejdříve lékařskou pomoc.

Kreslení bolesti a nepohodlí v děloze a vaječnících, které jsou doplněny těmito patologiemi, může naznačovat zánět a infekci, která se vyvíjí ve vnitřních pohlavních orgánech.

Může to být bakteriální vaginóza, pohlavně přenosná kapavka a chlamydie, syndrom PCOS (polycystických vaječníků), adheze v pánvi a další závažná onemocnění. Ženy by také měly být upozorněny na příliš mnoho výtoku, zvláště pokud jsou zelené nebo žluté a mají nepříjemný zápach..

Během těhotenství

Během těhotenství bolest, kterou ženy charakterizují jako pocity tahání, pociťují hlavně všechny ženy. To může být zvláště výrazné u primiparas nebo u těch, kteří znovu otěhotněli po dlouhé době po prvním narození..

Děloha může bolet jak za 1-3 měsíce, tak v následujících měsících těhotenství. V raných stádiích jsou tyto pocity vysvětleny napínáním svalů dělohy nebo stavem napětí, které gynekologové nazývají „tón“. To není příliš výrazné a snesitelné nepohodlí, které má téměř každý, kdo je v dané pozici.

Pokud neexistují žádné doprovodné příznaky, jako jsou závratě, krvácení, zvracení, zimnice, slabost, neměli byste se obávat. Přesto je lepší hrát na jistotu a navštívit svého gynekologa navíc, abyste vyloučili riziko potratu, odtržení placenty nebo předčasného porodu..

V 19. - 25. týdnu u těhotných žen může být tahání přes třísla příznakem procesu vyvrtání, jehož účelem je poskytnout další podporu rostoucí děloze. Toto nepohodlí je spojeno s růstem plodu a zmizí, pokud trochu ležíte na boku nebo se koupete v teplé (ale ne horké) vodě.

Taková bolest je zcela fyziologická a není známkou žádných poruch. Lokalizace bolesti je způsobena skutečností, že na rozdíl od širokých, které jdou k bočním stěnám pánve, jsou kulaté vazy dělohy umístěny před dolní částí břicha.

Bolest v podbřišku 18. den cyklu způsobuje

Po ovulaci táhne žaludek po dobu 3-4 dnů

Poslechem reakcí jejího těla může žena s přesností na 1-2 dny určit nástup menstruace, ovulace, nástup premenstruačního syndromu atd. Tyto změny jsou zpravidla doprovázeny bolestmi v dolní části břicha, dolní části zad, podrážděností nebo zvýšenou sexuální touhou.

Co je ovulace?

Ženský cyklus je složitý proces s několika fázemi. Ve vaječnících jakékoli ženy od narození je až milion vajec, což zase začíná proces zrání po skončení další menstruace. Ovulace je okamžik, kdy další zralé vejce opustí vaječník. Pokud se tak nestane, koncepce je nemožná..

Ovulace nastává přibližně 14 dní před další menstruací a trvá jen několik minut (jako malá exploze vaječníku). Toto je nejpříznivější doba na početí dítěte. Je však třeba mít na paměti, že okamžik nástupu ovulace závisí na délce cyklu, tj. Na individuálních charakteristikách konkrétní ženy. U některých žen může dojít k ovulaci 10 dní před začátkem cyklu. U ostatních se toto období může prodloužit na 16–17 dní..

Po opuštění vaječníku se vajíčko pohybuje vejcovodem a čeká asi 24 hodin na oplodnění. Během tohoto procesu se do těla ženy uvolňuje velké množství hormonů, které se podílejí na přípravě na těhotenství..

Existují některé příznaky, které vám umožní cítit okamžik, kdy vejce opustí vaječník, ale neobjeví se u každé ženy.

Příznaky:

 • menší bolesti v podbřišku
 • zvýšená sexuální touha
 • zvýšený objem výtoku z dělohy
 • změny ve struktuře a barvě sekrecí

Bolest nastává v důsledku prasknutí folikulu v oblasti jednoho z vaječníků. Ve skutečnosti se jedná o vnitřní mikrotrauma, takže se vajíčko uvolňuje spolu s malými krevními sraženinami a folikulární tekutinou. Z tohoto důvodu se výtok stává růžovým..

Některé ženy pociťují nepohodlí ne déle než hodinu a některé to pociťují den nebo dva. Vaječná buňka dozrává každý měsíc v jiném vaječníku, takže se lokalizace bolesti mění.

Důvody pro nedostatek ovulace

Ovulace nemusí existovat z fyziologických nebo patologických důvodů. Fyziologické zahrnují: období těhotenství a kojení, stejně jako menopauza. Během laktace se však zrání vajíček nemusí zastavit, takže laktační amenorea nemůže sloužit jako záruka, že nedojde k nechtěnému těhotenství..

Dalším důvodem je užívání léků potlačujících ovulaci (hormonální antikoncepce).

Patologické příčiny:

 • nadváha nebo podváha, která narušuje normální tělesné procesy
 • abnormality ve fungování štítné žlázy
 • hyperprolaktinémie
 • předčasné selhání vaječníků
 • polycystický vaječník

Pokud po 1-2 letech pravidelné sexuální aktivity nedojde k těhotenství, může to znamenat nepřítomnost ovulace. Podobnou odchylku dokazuje také absence fluktuací bazální teploty (nikdy nestoupne na 37,2 - 37,4 stupňů za cyklus) a rovnoměrnost výtoku během celého cyklu.

Kreslení bolesti v dolní části břicha během ovulace

Určitý počet žen (15-20%) si všimne, že po ovulaci žaludek táhne po dobu 3-4 dnů. Nemohou pochopit, co je důvodem, protože samotná ovulace již uplynula a před nástupem PMS a menstruace je spousta času, ale začnou bít na poplach a přemýšlejí o negativních (zpočátku přicházejí na mysl jen myšlenky na špatné).

Tahání bolesti po ovulaci může znamenat, že:

 • Jste těhotná - počátek těhotenství je u většiny žen doprovázen právě tažením bolesti v podbřišku po ovulaci (proces oplodnění vajíčka probíhá - poměrně složitý a skutečně magický)
 • Můžete být těhotná, ale existují určité komplikace: zvýšený tonus dělohy, nesprávné připojení oplodněného vajíčka, pravděpodobnost potratu atd..
 • Máte zdravotní problémy - existuje vysoká pravděpodobnost zánětlivého procesu ve vaječnících, apendicitidy, cystitidy, tvorby cysty na vaječníku. Bolest může být také důsledkem traumatu, přepracování nebo stresu, což je vedlejší účinek užívání hormonálních léků.

Ve všech případech byste se neměli pokoušet zjistit příčinu sami (těhotenství nebo něco jiného) a léčit si sami, zvláště pokud je bolest doprovázena závratěmi, celkovou slabostí, horečkou nebo zvracením.

Je nutné navštívit gynekologa, aby mohl určit, z jakého důvodu žaludek po ovulaci táhne. Možná budete potřebovat testy, rentgenové záření nebo ultrazvuk. Pokud nebudou nemoci reprodukčního systému léčeny včas, mohou vést k neplodnosti..

Znamení těhotenství: tahání za břicho

Existuje mnoho známek, příznaků, rad a stop, které mohou naznačovat, že žena pravděpodobně otěhotní. Mohou se objevit jednotlivě nebo několika způsoby. A pokud máte podezření nebo nevylučujete, že mohlo dojít k početí, pak jistě poznáte některé ze signálů vydaných vaším tělem. Neměly by se však brát jako „diagnóza“, protože mnohé z prvních příznaků těhotenství jsou velmi podobné příznakům premenstruačního syndromu u žen..

Samozřejmě, pokud je další menstruace zpožděna a pozorujete několik časných příznaků těhotenství najednou, pak je pravděpodobnost jejího výskytu velmi vysoká. Často však začneme předpokládat ještě před zpožděním menstruace. A pokud máte důvod očekávat těhotenství, pak s největší pravděpodobností pocítíte nejranější známky těhotenství: tahání za břicho.

To lze skutečně pozorovat od raného data..

Proč táhne spodní část břicha na začátku těhotenství?

Představme si, že vejce splňuje požadované spermie a společně tvoří zygotu. Nyní budou zygoty poháněny vejcovody, aby dosáhly dělohy a zakotvily na její stěně pro další růst a vývoj. Cesta do budoucího domova trvá v průměru 6–12 dní (tato období se u různých žen mohou lišit). Nejčastěji dochází k oplodnění během ovulace, která spadá přibližně na 10. - 12. den cyklu (možnosti jsou zde také možné). Ukazuje se tedy, že oplodněné vajíčko dosáhne dělohy na konci cyklu, kdy je několik dní před dalším očekávaným obdobím. A ve většině případů žena pociťuje bolest v dolní části břicha - buď z důvodu blížící se menstruace, nebo z důvodu „kolaudace“ vajíčka. Toto je zkrácený přibližný ideální scénář toho, co se děje..

Aby vajíčko „zapustilo kořeny“ v děložní dutině, připraví si místo pro sebe: jakoby škrábalo epiteliální buňky a vytvořilo v něm hnízdo pro výsadbu. Tento proces se nazývá implantace a může být doprovázen některými známkami toho, že už nyní, dokonce před nástupem menstruace, vyzve ženu k početí, ke kterému došlo. Jde hlavně o tažení bolestí v podbřišku: vaše děloha prochází invazí „cizího tělesa“ a narušením celistvosti epitelu. Je pravděpodobné, že v procesu připevnění vajíčka ke stěně dělohy může dojít k malému špinění, které žena často mylně vnímá jako předčasný nástup menstruace..

Několik dní před začátkem dalšího cyklu, kdy již došlo k početí, může žena pociťovat bolest v dolní části břicha, která je často doprovázena drobným krvácením (krémové, růžové, načervenalé nebo hnědé). Pokud si neuvědomuje, že otěhotněla, bude tento jev s největší pravděpodobností vnímat jako premenstruační syndrom. Mnoho dalších známek těhotenství ve velmi raných fázích je také podobných pocitům před menstruací: bolestivost a zvýšená citlivost bradavek, podrážděnost, nevolnost, odmítnutí určitých pachů, změny chuti k jídlu a změny nálady.

Proto je velmi obtížné rozpoznat těhotenství před zpožděním. Tahání bolesti břicha u ženy může mít navíc mnoho dalších důvodů: stres, užívání hormonálních léků, infekce, zánět, trauma, následky pohlavního styku nebo gynekologické vyšetření a další..

Tahání bolesti v dolní části břicha však může být známkou nejen těhotenství, ale také hrozby jeho ukončení. Oplodněné vajíčko je cizí těleso v těle ženy, kterého se děloha snaží zbavit tím, že se začne stahovat. Příroda vytvořila přirozený mechanismus pro zachování těhotenství v raných fázích - imunitní funkce ženského těla jsou poněkud sníženy, což dává budoucímu plodu šanci uchytit se a přežít. Vítězství však ne vždy zůstane s vejcem, kterému může bránit řada nepříznivých faktorů. Pokud je vyloučena co nejdříve, pak žena možná ani neví, že došlo k potratu - právě začíná další menstruaci.

Pokud je těhotenství již několik týdnů staré a víte o jeho existenci nebo je jeho pravděpodobnost velmi vysoká a tažné bolesti v dolní části břicha mají výrazný křečovitý charakter, jsou podány bederní oblasti nebo jsou doprovázeny krvácením, musíte urgentně jít do nemocnice, abyste udrželi těhotenství.

táhne spodní břicho 22 dní cyklu. Těhotenství?

Těhotenství, pokud je to v nejlepším případě jen týden.

Oplodněné vajíčko prochází trubicemi pouze 5-7 dní. Pak se připojí a vyroste do endometria.

Na stránkách projektu Children of Mail.Ru nejsou povoleny komentáře, které porušují zákony Ruské federace, jakož i propagandistické a anti-vědecké výroky, reklama, urážky autorů publikací, další účastníci diskuse a moderátoři. Všechny zprávy s hypertextovými odkazy jsou také odstraněny..

Účty uživatelů, kteří systematicky porušují pravidla, budou blokovány a všechny zbývající zprávy budou smazány.

Redakce projektu můžete kontaktovat prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu.

Pokud je žena velmi pozorná vůči fyziologickým reakcím jejího těla, může s jistotou říci, kdy bude mít další menstruaci a zda v tomto měsíci dojde k ovulaci..

Zpravidla před menstruací žena začne táhnout do dolní části břicha, mléčné žlázy bobtnají, nálada se zhoršuje - to znamená, že se objevují všechny nepříjemné příznaky předmenstruačního syndromu známé všem dívkám.

Pokud mluvíme o přístupu ovulace, pak žena má bolesti v podbřišku, její prsa bobtnají, jsou citlivější, objevuje se hojný vaginální výtok a zvyšuje se sexuální touha.

Ovulace je...

Ženský cyklus podléhá v těle složitým hormonálním změnám. Menstruační cyklus se skládá z několika hlavních fází.

Během folikulární fáze začíná dominovat folikul ve vaječnících ženy, ve kterých ve skutečnosti roste vaječná buňka. Folikulární fáze trvá přibližně 14 dní.

Pokud ženské tělo není vystaveno žádnému negativnímu vlivu zvenčí, dojde k ovulaci uprostřed cyklu. To znamená, že v tuto chvíli praskne dominantní folikul a vychází z něj vajíčko, které je namířeno na spermie.

Pokud v tomto měsíci nedošlo k ovulaci nebo v den uvolnění vajíčka nedošlo k pohlavnímu styku, v tomto případě nedojde k oplodnění a žena začne menstruovat.

Je také důležité vzít v úvahu, že doba trvání cyklu je u každé ženy jiná - někdo má menstruační cyklus 28 dní, někdo všech 45. To je opravdu všechno velmi individuální!

Příznaky naznačující ovulaci

V době ovulace se vajíčko začne pohybovat vejcovody. Je v nich asi 12 až 24 hodin a čeká na okamžik, kdy dojde k oplodnění. V tomto okamžiku začne ženské tělo energicky produkovat obrovské množství hormonů, které jsou nezbytné k udržení těhotenství v těle, pokud existují..

Podle některých příznaků, které se vyskytnou před ovulací a přímo v den ovulace, lze pochopit, že žena je připravena k oplodnění:

 • Bolesti dolní části břicha;
 • Žena má velmi silnou sexuální touhu;
 • Objem vaginálního výtoku se zvyšuje, připomíná bílkovinu kuřecího vejce;
 • Prsní žlázy bobtnají.

V době ovulace může žena pociťovat nepříjemný bolestivý příznak, který naznačuje, že folikul ve vaječníku praskl a vyšlo z něj vajíčko. Pokud si představíme tento postup na úrovni fyziologie, pak ve skutečnosti je prasknutí folikulu malou mikrotraumou.

V tento den, kdy folikul praskl, může žena pozorovat, že se její denní výtok mírně změnil - na podložce se objevily kapičky krve a trochu folikulární tekutiny.

Některé ženy jsou tak citlivé, že mohou po ovulaci ještě několik dní pociťovat bolesti v podbřišku. U mnoha lidí žaludek přestane bolet po několika hodinách - vše závisí na fyziologii a anatomii ženského těla.

Po ovulaci táhne žaludek

Pokud žaludek po ovulaci táhne, znamená to onemocnění nebo je to norma? Tuto otázku si skutečně klade obrovské množství žen. A ne každý má možnost navštívit kancelář gynekologa a položit tuto otázku. Proto na něj v tomto článku odpovíme, abyste byli klidní nebo naopak v případě patologických příznaků včas konzultovali lékaře.

Ovulace se vyskytuje měsíčně téměř u každé dívky od okamžiku, kdy se objevila první menstruace, tj. Začala puberta.

Ovulace nastává přibližně 14. den menstruačního cyklu. Fáze dokončení ovulace se považuje za 17. den cyklu..

Během období ovulace žena cítí všechny příznaky, které jsou popsány výše, a to:

 • Bolesti dolní části břicha;
 • Žena má velmi silnou sexuální touhu;
 • Objem vaginálního výtoku se zvyšuje, připomíná bílkovinu kuřecího vejce;
 • Prsní žlázy bobtnají.

Vidíme tedy, že tahání bolesti v dolní části břicha, a to jak před ovulací, tak několik dní po ní, je normou, nikoli patologií.

Také se nemusíte bát, pokud bolest po a před ovulací nastane v břiše a stále se začne projevovat v bederní oblasti - to je normální a tento jev je definován jako premenstruační syndrom, tj. Brzy začne menstruace.

Chcete-li zjistit, zda je bolest v podbřišku patologická nebo normální, je nutné:

 • Nechte se vyšetřit u gynekologa;
 • Proveďte krevní test na hormony;
 • Proveďte ultrazvuk pánevních orgánů.

Příčiny bolesti v dolní části břicha po ovulaci

Zvažte nejpravděpodobnější příčiny bolesti u ženy v dolní části břicha po ovulaci:

 • Žena má bolestivou a velmi silnou menstruaci a bolest v dolní části břicha hovoří o premenstruačním syndromu;
 • Patologie zvaná ovariální mrtvice;
 • Ovariální cysta;
 • Benigní nebo maligní nádor vaječníku;
 • Adheze v pánevních orgánech;
 • Zánětlivé nebo infekční procesy;
 • Patologické posunutí přívěsků u ženy;
 • Mimoděložní těhotenství;
 • Hrozba potratu, pokud došlo k těhotenství.

Příznaky závažných onemocnění s bolestí v dolní části břicha:

 • Závrať;
 • Krvácející;
 • Zvracení;
 • Silná bolest hlavy;
 • Nevolnost;
 • Ztráta vědomí;
 • Ozařování bolesti v bederní oblasti, zpět;
 • Bolest v bradavkách a mléčných žlázách.

Pokud máte bolesti v dolní části břicha a jeden z výše uvedených příznaků, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc!

Příčiny bolesti břicha nesouvisející s ovulací

 • Menopauza;
 • těhotenství
 • Laktace;
 • Mimoděložní těhotenství;
 • Užívání hormonální antikoncepce, která potlačuje ovulaci;
 • Poruchy štítné žlázy;
 • Nadváha;
 • Předčasné vyčerpání vaječníků;
 • Polycystický vaječník.

Pokud dolní část břicha táhne (stejně jako u menstruace 18. - 24. den cyklu), mohou to být přírodní faktory, vznikající nemoci. Aby žena cítila atypické pocity bolesti, musí pozorovat své tělo po celý menstruační cyklus. Pokud zjistíte alarmující příznaky, měli byste se poradit s lékařem..

Charakteristické rysy ženského menstruačního cyklu

Ženský menstruační cyklus může trvat 21-35 dní. Délka 28 dnů je považována za normu. V první fázi cyklu (folikulární) dozrává dominantní folikul. Přibližně uprostřed cyklu končí jeho vývoj, pod vlivem účinných látek a některých enzymů se zeď rozbije, uvolní se zralé vajíčko. Některé ženy v této době pociťují slabou bolest v oblasti třísla na jedné straně.

Místo prasklého folikulu se vytvoří dočasná žláza - žluté tělo. Syntetizuje progesteron, který připravuje endometrium dělohy na implantaci zygoty.

Pokud nedojde k početí, vejce zemře. Endometriální vrstva dělohy je odmítnuta. To způsobuje krvácení, které se říká menstruace..

Proč dolní část břicha táhne a bolí 20. - 23. den cyklu?

Pokud je bolest v podbřišku pociťována asi týden po ovulaci, má žena podezření na početí. Během implantace vajíčka do endometria je skutečně cítit mírná bolest. Může také docházet k drobným skvrnám. Pokud dolní část břicha táhne a bolí po dobu 21 nebo 22 dnů s cyklem 28 dnů, může to být početí.

Kromě toho mohou jiné přírodní faktory působit nepohodlí. Některá onemocnění jsou také doprovázena bolestí po ovulaci..

Fyziologické příčiny

Bolest 23 nebo 24 dnů cyklu se standardní dobou trvání (28-29 dnů) může naznačovat premenstruační syndrom. Epitel se již může začít odlupovat a způsobovat menší bolest.

Pokud žaludek bolí 18. den cyklu (jako u menstruace), může být příčinou pozdní ovulace. V těle jsou všechny procesy vzájemně propojeny. Pokud dojde k hormonálnímu narušení, může ovulace začít později, jako je menstruace, nebo naopak dříve. Možné důvody porušení cyklu:

 • stres;
 • nedostatek dobrého odpočinku;
 • strava;
 • prudký přírůstek hmotnosti;
 • měnící se klimatické podmínky.

Patologické příčiny

Pokud žaludek táhne po dobu 20-24 dnů a bolest nezmizí několik dní, může to znamenat vývoj patologického procesu. Rozlišují se následující nemoci a patologie doprovázené bolestí uprostřed cyklu:

 • zánětlivý proces genitálií;
 • děložní myomy;
 • ovariální cysta nebo nádor;
 • ovariální mrtvice;
 • adheze v pánevních orgánech;
 • posunutí dělohy;
 • mimoděložní těhotenství.

Když žaludek táhne po dobu 21-22 dnů, může to být známka dalšího problému nesouvisejícího s reprodukčním systémem:

 • apendicitida;
 • renální kolika;
 • plyn nahromaděný ve střevech.

Možné doprovodné příznaky

Průvodními příznaky během těhotenství jsou nevolnost, časté změny nálady, mírný šarlatový výtok v den implantace oplodněného vajíčka (5-7 dní po ovulaci), otok prsou atd. mírná indispozice. Následující příznaky naznačují vývoj onemocnění:

 • vysoká teplota;
 • bolest při močení;
 • bolest při pohlavním styku;
 • nevolnost;
 • nepříjemný zápach výboje, atypická struktura a barva.

Kdy potřebujete navštívit lékaře?

Pokud má žena podezření na těhotenství, měl by být proveden domácí test několik dní po zpoždění. Můžete také navštívit gynekologa, provést ultrazvukové vyšetření a provést krevní test na hCG.

Pokud žaludek silně bolí, tahová bolest nezmizí několik dní, jsou doprovázeny alarmující příznaky, měli byste se určitě poradit s lékařem. Čím dříve je patologie detekována, tím rychleji bude možné zahájit léčbu.

Porodník-gynekolog, reprodukční lékař, poradce při kojení, absolvoval ChSU pojmenovanou po Uljanov se specializací na gynekologii, mamologii Přečtěte si více "

Znamení těhotenství: táhne dolní část břicha. Přístupnými slovy.

Existuje mnoho známek, příznaků, rad a stop, které mohou naznačovat, že žena pravděpodobně otěhotní. Mohou se objevit jednotlivě nebo několika způsoby. A pokud máte podezření nebo nevylučujete, že mohlo dojít k početí, pak jistě poznáte některé ze signálů vydaných vaším tělem. Neměly by se však brát jako „diagnóza“, protože mnohé z prvních příznaků těhotenství jsou velmi podobné příznakům premenstruačního syndromu u žen..

Samozřejmě, pokud je další menstruace zpožděna a pozorujete několik časných příznaků těhotenství najednou, pak je pravděpodobnost jejího výskytu velmi vysoká. Často však začneme předpokládat ještě před zpožděním menstruace. A pokud máte důvod očekávat těhotenství, pak s největší pravděpodobností pocítíte nejranější známky těhotenství: tahání za břicho.

To lze skutečně pozorovat od raného data. Proč táhne spodní část břicha na začátku těhotenství?

Představme si, že vejce splňuje požadované spermie a společně tvoří zygotu. Nyní budou zygoty poháněny vejcovody, aby dosáhly dělohy a zakotvily na její stěně pro další růst a vývoj. Cesta do budoucího domova trvá v průměru 6–12 dní (tato období se u různých žen mohou lišit). Nejčastěji dochází k oplodnění během ovulace, která spadá přibližně na 10. - 12. den cyklu (možnosti jsou zde také možné). Ukazuje se tedy, že oplodněné vajíčko dosáhne dělohy na konci cyklu, kdy je několik dní před dalším očekávaným obdobím. A ve většině případů žena pociťuje bolest v dolní části břicha - buď z důvodu blížící se menstruace, nebo z důvodu „kolaudace“ vajíčka. Toto je zkrácený přibližný ideální scénář toho, co se děje..

Aby vajíčko „zapustilo kořeny“ v děložní dutině, připraví si místo pro sebe: jakoby škrábalo epiteliální buňky a vytvořilo v něm hnízdo pro výsadbu. Tento proces se nazývá implantace a může být doprovázen některými známkami toho, že už nyní, dokonce před nástupem menstruace, vyzve ženu k početí, ke kterému došlo. Jde hlavně o tažení bolestí v podbřišku: vaše děloha prochází invazí „cizího tělesa“ a narušením celistvosti epitelu. Je pravděpodobné, že v procesu připevnění vajíčka ke stěně dělohy může dojít k malému špinění, které žena často mylně vnímá jako předčasný nástup menstruace..

Několik dní před začátkem dalšího cyklu, kdy již došlo k početí, může žena pociťovat bolest v dolní části břicha, která je často doprovázena drobným krvácením (krémové, růžové, načervenalé nebo hnědé). Pokud si neuvědomuje, že otěhotněla, bude tento jev s největší pravděpodobností vnímat jako premenstruační syndrom. Mnoho dalších známek těhotenství ve velmi raných fázích je také podobných pocitům před menstruací: bolestivost a zvýšená citlivost bradavek, podrážděnost, nevolnost, odmítnutí určitých pachů, změny chuti k jídlu a změny nálady.

Proto je velmi obtížné rozpoznat těhotenství před zpožděním. Tahání bolesti břicha u ženy může mít navíc mnoho dalších důvodů: stres, užívání hormonálních léků, infekce, zánět, trauma, následky pohlavního styku nebo gynekologické vyšetření a další..

Tahání bolesti v dolní části břicha však může být známkou nejen těhotenství, ale také hrozby jeho ukončení. Oplodněné vajíčko je cizí těleso v těle ženy, kterého se děloha snaží zbavit tím, že se začne stahovat. Příroda vytvořila přirozený mechanismus pro zachování těhotenství v raných fázích - imunitní funkce ženského těla jsou poněkud sníženy, což dává budoucímu plodu šanci uchytit se a přežít. Vítězství však ne vždy zůstane s vejcem, kterému může bránit řada nepříznivých faktorů. Pokud je vyloučena co nejdříve, pak žena možná ani neví, že došlo k potratu - právě začíná další menstruaci.

Pokud je těhotenství již několik týdnů staré a víte o jeho existenci nebo je jeho pravděpodobnost velmi vysoká a tažné bolesti v dolní části břicha mají výrazný křečovitý charakter, jsou podány bederní oblasti nebo jsou doprovázeny krvácením, musíte urgentně jít do nemocnice, abyste udrželi těhotenství.

Zvláště pro beremennost. síť - Elena Kichak

Dolní břicho táhne jako během menstruace - norma nebo alarmující příznak?

Často ženy při návštěvě gynekologa hlasové stížnosti, že táhnou v dolní části břicha. Tahací projev může být známkou mnoha nemocí. Ne ve všech případech je však bolestivý projev známkou jakékoli patologie..

U tohoto syndromu se ženy a mladé dívky vyskytují během menstruace nebo před jejich výskytem. Pokud bolest přetrvává a je komplikována dalšími stížnostmi, je nutná konzultace s gynekologem.

Jaké jsou hlavní příčiny bolesti dolní části břicha u žen a jak se jich zbavit?

 1. Proč táhne podbřišek jako při menstruaci?
 2. Příčiny bolesti
 3. Po ovulaci táhne spodní břicho
 4. Tahá dolní část břicha týden před menstruací
 5. Tahání bolesti v časném těhotenství
 6. Tahy na podbřišku a hnědý nebo bílý výtok
 7. Nemoci, při kterých táhne podbřišek jako během menstruace
 8. Zánět přídavných látek
 9. Myoma
 10. Endometrióza
 11. Mimoděložní těhotenství
 12. Torze ovariální cysty
 13. Nehynekologické důvody
 14. Apendicitida
 15. Po sexu táhne spodní břicho
 16. Prevence

Proč táhne podbřišek jako při menstruaci?

Táhne pod břicho jako během menstruace - tento stav není cizí téměř žádné dívce ani ženě.

Když se v kritických dnech objeví bolestivý pocit, pak je to zcela normální, protože výstup vnitřní vrstvy dělohy je spojen s aktivními kontrakcemi jejího těla.

To je podstata syndromu bolesti. Pokud však během menstruace dojde k pocitu tahání, takže uprostřed cyklu, pak se z toho již stává nebezpečná okolnost.

Důvody těchto příznaků mohou být velmi rozmanité - od PMS po gynekologické abnormality a těhotenství..

Příčiny bolesti

Ženské tělo je postaveno poněkud odlišně ve srovnání s mužským. Ženy jsou často vystaveny takovým obtížím, jako jsou: narušení menstruačního cyklu, komplikace během těhotenství. To je u mužů neobvyklé..

Bolestivý pocit není patologie, ale její projev.

Bolestivý pocit je vždy jasným znamením. Někteří z nežného pohlaví tuto bolest snášejí, zatímco jiní prostě nemohou. Pokud je v dolní části břicha pocit tahu, je nutné určit hlavní příčinu.

Pro tyto účely je nutné shromáždit všechny popisy syndromu bolesti pacienta a stanovit předběžnou diagnózu:

 1. Hlavní věc, kterou musí gynekolog udělat, je zjistit povahu nepohodlí. Může to být mírné, střední nebo těžké. Může pacienta neustále nebo systematicky mučit..
 2. Zásadní význam má taková položka jako závislost na menstruačním cyklu. Bolestivý, tažný pocit může nastat několik dní před menstruací, během menstruace nebo po ní. Během ovulace je často cítit bolest.
 3. Je důležité určit vztah projevu bolesti s procesem močení, stolicí, konzumací potravy. Příznak bolesti se může projevit v klidu nebo při chůzi a aktivních pohybech.
 4. Podle místa je nepohodlí nastaveno v levé nebo pravé oblasti pod břichem, rozmazané, oboustranné. Málokdo odhaduje, z jakého důvodu táhne spodní břicho. Uvedené etiologické důvody lze hypoteticky rozdělit na patologické a přírodně - fyziologické.

Dolní břicho bolí při onemocněních, jako jsou:

 • Časté močení;
 • Salpingo-ooforitida v kronice;
 • Endometritida;
 • Nadměrný růst vnitřní vrstvy dělohy;
 • Infekční patologie;
 • Odchylky ve formování genitálií;
 • Pyelonefritida;
 • Onemocnění střev;
 • Divertikulitida.

Přirozené fyziologické faktory zahrnují stres, těhotenství, předmenstruační čas, zmrazení, změny v sexuálním životě, období ovulace.

Po ovulaci táhne spodní břicho

Není žádným tajemstvím, že během jakéhokoli menstruačního cyklu vajíčko dozrává, opouští místo zrání a pohybuje se do polohy dělohy, která je zcela náchylná k oplodnění, a poté je odmítnuta s určitým objemem krve, pokud nedojde k početí.

V lékařské praxi se tento přírodní jev nazývá ovulace, proces otevírání folikulu a uvolňování vajíčka, které se ve skutečnosti stává mikrotraumatem pro ženské tělo a podle fyziologických základů může být spojeno s bolestivými projevy.

Pocit tažení, který se projevuje silněji z jedné strany a poté z druhé, je často interpretován jako bezprostřední zrání vajíčka v jednom z vaječníků.

Příčiny bolesti po ovulaci, pokud je početí početí nepřijatelné, mohou být následující:

 • zánětlivý jev v oblasti reprodukčních orgánů;
 • kritické gynekologické úkoly (narušení integrity cysty, zkroucení nohy novotvaru sliznic atd.);
 • zvýšené močení;
 • výrazná únava a oslabení těla;
 • příznaky apendicitidy.

Za normálních okolností mohou nastat bolesti, které vznikají v souvislosti s tzv. Postovulačním popisem stavu - nevyskytuje se tak často a je diagnostikován pouze u každých 7–9 pacientů.

Vzhledem ke změně hormonálních hladin mohou být relevantní následující příznaky:

 • bolestivý pocit a tíha v dolní části břicha;
 • mírné zhoršení zdravotního stavu;
 • zvýšené libido;
 • neobvyklý vaginální výtok.

Tahá dolní část břicha týden před menstruací

Nepříjemné pocity po určitou dobu před menstruací obvykle naznačují různé odchylky.

Pravděpodobnými faktory tohoto stavu mohou být:

 • vzhled hustých útvarů v těle dělohy;
 • neočekávaně ostrý skok v hladinách hormonů;
 • výsledek fyzického zranění;
 • reakce na zánět v lokalizaci malé pánve;
 • selhání menstruačního cyklu, což má za následek pozdní ovulaci - v tomto případě se na krátkou dobu vyskytnou bolesti;
 • s ohledem na blízké umístění trávicího traktu se bolest v tomto místě může stát projevem obtíží ve střevě. V tomto případě se výskyt dunění, mírného otoku stane dalšími příznaky;
 • Asi 7 dní před tím se může objevit pocit tahu v dolní části zad a břicha, po kterém se menstruace neobjeví včas. Za takových okolností se pocity stávají příznakem zpoždění, které je způsobeno poruchou funkce vaječníků, poruchami hormonálního poměru;
 • pravděpodobnost těhotenství nelze ignorovat - implantace vajíčka do děložní stěny může být spojena s mírným nepohodlí a dokonce s krvácením rozmazaných vlastností. Je třeba zmínit, že pokud došlo k početí a pocit tahu je charakterizován nadměrnou intenzitou a je transformován do zjevné a nesnesitelné bolesti, je nutné okamžitě konzultovat gynekologa, protože takové zvýšené napětí dělohy se může stát faktorem pro ukončení těhotenství.

Tahání bolesti v časném těhotenství

V situacích, kdy se v prvních týdnech po oplodnění objeví pocit tahání pod břichem, je tato skutečnost pro budoucí matky často velmi děsivá.

Ve skutečnosti jsou však tyto příznaky ospravedlněny fyziologickým faktorem a pouze v ojedinělých epizodách mohou být nebezpečné.

Hlavní příčinou nepohodlí je tedy zvýšené napětí děložních svalů a zvýšení frekvence průtoku krve do pohlavního orgánu..

Je to zcela normální projev, že se žena brzy stane matkou..

Často dívky, když navštíví gynekologa kvůli takovým onemocněním, zjistí, že jsou v zajímavé pozici. Jako obvykle, abyste se cítili lépe, stačí si lehnout a uvolnit celé tělo..

Tahy na podbřišku a hnědý nebo bílý výtok

Výtok hnědé barvy nelze interpretovat jako typický pro zástupkyně žen, v některých případech k nim dochází čas od času v malém množství a v každé páté - po pohlavním styku.

To může být normální u těch žen, které používají hormonálně modulační ochranné prostředky, vstupují do sexuální aktivity nebo zažily velmi aktivní „bouřlivou“ noc.

První „populární“ příčinou bílého vaginálního výtoku je kandidóza nebo afty charakterizované sýrovou leucorrhoea.

Jedná se o velmi běžnou patologii houbové etiologie a může vyvolat jak lokální projevy ve formě sekrecí, tak obecně zhoršení zdraví a bolest v místě genitálií..

Nemoci, při kterých táhne podbřišek jako během menstruace

Je nepopiratelné, že tahání bolesti je jen součástí komplexu příznaků nemoci, který musíte poslouchat svůj vlastní a stát.

Řada pravděpodobných gynekologických faktorů tahání bolestí v podbřišku zahrnuje:

 • zánět, který se šíří v děloze nebo jejích procesech;
 • myom;
 • endometrióza;
 • torze ovariální cysty;
 • mimoděložní těhotenství;
 • výskyt krve v dutině vaječníků (mrtvice).

Zánět přídavných látek

Pokud v kritických dnech bolí pravá strana dolní části břicha, nemůžete vyloučit výskyt zánětlivého procesu v přílohách.

Menstruace je také stimulem pro exacerbaci nebo počáteční vývoj onemocnění.

Bolestivý syndrom se projevuje v křížové kosti, vnitřních stehnech, dolní části zad, v některých epizodách v konečníku.

Někdy lze patologii určit v obou přílohách. Dále však lze pociťovat na pravé straně, pokud je patologický proces v této oblasti intenzivnější.

Jeho charakteristické popisy:

 • v menstruaci je více hlenu, není vyloučen výskyt hnisu;
 • cítíte se unavení, ospalí;
 • žádná chuť k jídlu;
 • dochází k nervozitě a podrážděnosti.

Myoma

Umístění myomatózní uzliny v určité oblasti dělohy se také může stát faktorem bolesti během menstruace v pravé části dolní části břicha.

Obvykle tento novotvar reaguje na ženský pohlavní hormon.

Během menstruace jejich stupeň přítomnosti klesá, ale ihned po skončení kritických dnů začíná jejich nárůst..

Kontrakce dělohy zajišťující uvolnění ze zastaralé vnitřní vrstvy narušují fibroidy a blízké nervové zakončení.

Endometrióza

Docela často bolí dolní část břicha s takovou patologií, jako je endometrióza. Toto onemocnění představuje 10% všech epizod gynekologických abnormalit. U každého zástupce nežného pohlaví je pohlavní orgán zevnitř lemován vnitřní vrstvou - endometriem.

Endometrióza, charakterizovaná hlavně nadměrným růstem vrstvy a jejím odchodem za hranici děložní sliznice. Z této odchylky jsou často náchylné ženy ve věkové kategorii od 30 do 50 let.

Byly identifikovány následující příčiny endometriózy:

 • ztráta optimálního poměru produkovaných hormonů (vyšší hladiny folikuly stimulujícího a luteinizačního hormonu);
 • genetická závislost;
 • snížení obranyschopnosti těla;
 • metaplazie (přemnožení jedné tkáňové struktury do druhé).

Předurčujícími faktory této patologie jsou:

 • Historie potratů;
 • Škodlivé prostředí;
 • Nedostatek železa;
 • Získání nadváhy;
 • Přítomnost chronického zánětu urogenitálního a reprodukčního systému;
 • Používání nitroděložních tělísek.

Endometrióza nemá stabilní klinické příznaky. Nejběžnějšími příznaky jsou bolestivé pocity, vaginální výtok, nevolnost, zvracení, oslabení těla, selhání reprodukční činnosti.

Mimoděložní těhotenství

Stává se také: neexistuje menstruace a těhotenský test ukazuje negativní odpověď, ale bolestivé pocity nezmizí, nedochází ke krvácení.

V takové situaci je nutné, ztrácet drahocenný čas, předat biomateriál ke studiu hCG, a pokud je pozitivní, těhotenství mimo tělo dělohy se stává docela pravděpodobným..

Implantace vajíčka mimo děložní dutinu je bohužel častým a velmi hrozivým jevem..

Známky:

 • Nejzákladnějším příznakem, který to může naznačovat, je silná bolest. Pokud se to objeví z pravé strany, je to známka toho, že oplodněné vajíčko je připojeno k odpovídající trubici dělohy. Bolestivý pocit vyvolaný touto odchylkou, křeče, rezonuje v oblasti třísla, konečníku, pochvy a cervikálního kanálu.
 • Dalším znakem je, že kritické dny v mimoděložním těhotenství se téměř vždy objevují později než čas kalendářního cyklu. Proto, pokud dojde ke zpoždění, před nástupem menstruace to bolí na pravé straně (stejně jako během menstruace), je nutný urgentní chirurgický zásah.

Existují také drobné příznaky, které se objevují během mimoděložního těhotenství:

 • bledost kůže;
 • závrať;
 • zvýšená srdeční frekvence;
 • snížený tlak v cévách.

Torze ovariální cysty

Ovariální cysty se vyvíjejí normálně během plodného roku. V případě, že novotvar má nohu, je docela možné, aby se cysta obalila kolem vlastního těla. Tento proces vyvolává bolestivý pocit v břiše ze strany, kde se nachází samotný vaječník..

Tato odchylka se může objevit kdykoli, avšak během menstruace, nitrobřišního napětí a zvýšení tlaku, což vytváří určité podmínky pro vznik této odchylky.

Zvláštní charakteristické rysy:

 • bolest je ostrá, nesnesitelná, může vyvolat mdloby;
 • je pravděpodobný výskyt nevolnosti, zvracení;
 • tělesná teplota se zvyšuje;
 • krevní tlak klesá, puls se stává častým;
 • někteří pacienti pociťují poruchu stolice a močových cest;
 • dochází ke studenému potu.

Nehynekologické důvody

Při normálním poměru hormonů ženy nepociťují nepohodlí v žádném období menstruačního cyklu. Když má žena bolestivý pocit podobný tomu, který doprovází menstruaci pod břichem a zády, stávají se příčinou prostagladiny.

Pokud je tento hormon produkován v těle v nadměrném množství, ovlivňuje kontrakci děložních svalů a vyvolává pocit bolesti. S takovým selháním funkčnosti ženského těla se na konci menstruace často objevují bolestivé pocity.

Podobná hormonální nerovnováha je vyvolána zvýšením aktivity štítné žlázy. Jako obvykle se přidávají další příznaky, přesněji řečeno poruchy spánku, přibývání na váze nebo ztráta hmotnosti atd..

Kromě toho může užívání hormonálně modulujících léků ovlivnit poměr hormonů. V podobné situaci s popisem příznaků, které se objevily, byste se měli obrátit na svého gynekologa.

Apendicitida

Zánětlivý proces v příloze může být také charakterizován přitahováním bolestivých pocitů v dolní části břicha, podobně jako na začátku menstruace..

Tento projev je výsledkem posunu v místě bolestivého pocitu..

Může to bolet na pravé straně nejen kvůli potížím v reprodukční sféře.

Pro období měsíčního výtoku je charakteristické snížení imunity, velké množství příznaků, které mění aktivitu jiných orgánů, přesněji gastrointestinálního traktu. A z tohoto důvodu všechny příznaky možná naznačují taková onemocnění: Apendicitida.

Spouštěcím mechanismem procesu zánětu střevního procesu ve formě červa je často nesprávná výživa. Vzhledem k tomu, že některé ženy mají v kritické dny dobrou chuť k jídlu, konzumují hodně kořeněného a sladkého jídla, což vyvolává narušení fungování střev.

To může vést k zánětlivému procesu v příloze. Ostrý bolestivý pocit se objeví nejprve ve středu břicha, poté je hoden na pravou stranu.

Další znaky:

 • zvracení jen jednou,
 • průjem,
 • horečnaté zvýšení teploty.

Bolestivý pocit ustupuje, když ležíte na pravé straně..

Po sexu táhne spodní břicho

Po sexu se mohou objevit bolestivé pocity v dolní části břicha.

S tímto jevem byste si neměli dělat starosti, je považován za normální.

Každý pohlavní styk je, i když bezvýznamný, poraněním vaginální sliznice a v některých situacích, zejména po násilném pohlavním styku, jsou tato poranění mnohem výraznější než vždy.

Existuje bolestivé, přitahující bolestivé pocity, možná dokonce i výskyt rozmazaného hnědého výtoku, ke kterému dochází, pokud dojde k narušení integrity sliznice (to je zesílená krev).

Nestojí za to se obávat bolesti této povahy - a jako alternativu buďte při sexuální aktivitě trochu opatrnější.

Prevence

Při tahání podbřišku před nástupem menstruace musíte dodržovat jednoduché pokyny, abyste tomu zabránili:

 • Cvičení před menstruací. Plavte a protáhněte dolní část zad;
 • Eliminujte přejídání. Velká váha vyvolává bolestivý syndrom;
 • Dýchejte hluboce čistý vzduch, konzumujte vitamíny, vylučujte kouření a alkohol.

Krvácení 2 týdny po menstruaci může každou ženu znepokojit. Ve vzácných případech nejsou spojeny s patologickým stavem orgánů reprodukčního systému.