Chudnutí a dieta během menstruace - co nejíst a zda můžete cvičit

Ve snaze o krásné tělo dívky často zapomínají na fyziologické potřeby vlastního těla a nezištně testují na sobě všechny druhy diety a dny půstu. Odpovědi na to, jak zhubnout během menstruace, jsou odborníci na výživu velmi kategoričtí ohledně takových experimentů s úbytkem hmotnosti ve specifikované fázi menstruačního cyklu a prohlašují, že tento přístup je extrémně škodlivý pro zdraví žen. Seznamte se s bezpečnými způsoby, jak během tohoto období zhubnout.

Proč se zlepšuješ před menstruací?

Ženské tělo je navrženo tak, aby všechny procesy v něm probíhaly pod vlivem neustále se měnících hormonálních hladin. Hmotnost a menstruační cyklus tedy přímo souvisejí. Faktem je, že tuková tkáň u žen se akumuluje a distribuuje pod vedením dominantních hormonů v té či oné době. První (folikulární) fáze cyklu je tedy poznamenána přebytkem estrogenů, které „objednávají“, aby odložily všechny zbytečné „do rezervy“. V budoucnu se rovnováha sil změní ve prospěch progesteronu, což dále přispívá k přibývání na váze.

Chuť

Během menstruace ztrácí ženské tělo potřebné látky, proto za účelem kompenzace ztracených makro- a mikroelementů dochází k výraznému nárůstu potřeby potravy. Stojí za zmínku, že chuť k jídlu během menstruace se nezvyšuje u všech nežného pohlaví. Většina žen však místo hubnutí naopak přibírá na chuti na sladké. Situace, kdy je taková potřeba těla ignorována, může nepříznivě ovlivnit psychickou rovnováhu dámy, která je již náchylná ke změnám nálady.

Zadržování tekutin před menstruací

Mírný edém těla před nástupem kritických dnů je považován za zcela normální. Zadržování vody před menstruací nastává kvůli převaze progesteronu v těle. Kvůli nadměrné přítomnosti tekutin u žen končetiny často začínají bobtnat. Na otázku, jak zhubnout během menstruace, odborníci na tento problém navrhují zahrnout do stravy týden před začátkem menstruace potraviny bohaté na vlákninu. Současně musíte jíst vyváženě a nenechat se unést mono-jídlem..

 • Polypy v žaludku
 • Konzervovaný kukuřičný salát: jednoduché recepty
 • Jak kouřit ryby

Hormony

Začátek menstruačního cyklu probíhá pod vlivem estrogenů, jejichž maximální koncentrace se vyskytuje v ovulační fázi. Pod vlivem těchto hormonů dochází k aktivní akumulaci tukové tkáně, v důsledku čehož není během tohoto období snadné zhubnout. Po ovulaci je dominantní estrogen, folikuly stimulující a luteinizační hormony nahrazeny progesteronem, což přispívá k dalšímu přírůstku hmotnosti. Závěr ohledně toho, zda během menstruace hubnou, je tedy zřejmý..

Postupem času aktivita progesteronu postupně ustupuje, což slouží jako signál, že můžete brzy zhubnout. Před menstruací dosáhnou hormony minimální koncentrace. Mezitím, ještě před dokončením fáze čištění, jsou estrogeny zahrnuty do aktivní práce, stimulující hromadění tuku. Proto při odpovědi na otázku, zda je možné zhubnout během menstruace, odborníci říkají kategorické „ne“. To však neznamená, že během kritických dnů musíte zapomenout na dietní výživu a vstřebat hodně kalorií..

Metabolismus

Metabolismus se mění v průběhu menstruačního cyklu. Zároveň se během menstruace zpomaluje metabolismus, což poněkud narušuje hubnutí, ale obecně prospívá pouze oslabenému tělu. Po dokončení fáze čištění se rychlost metabolických procesů vrátí na předchozí úroveň. Abyste se vyhnuli problémům s trávením během menstruace, je lepší jíst snadno stravitelné jídlo..

Ztráta hmotnosti během menstruace

K otázce úbytku hmotnosti v kritických dnech je nutné přistupovat se vší odpovědností. Kvůli ztrátě krve v důsledku menstruace žena neustále ztrácí železo, které tělo tolik potřebuje. Nedostatek tohoto prvku vede k rozvoji anémie (snížení hladiny hemoglobinu) se všemi doprovodnými příznaky tohoto onemocnění: slabost, malátnost, ospalost. Proto musí být hubnutí a menstruační cyklus koordinovány..

Navíc, na pozadí převahy progesteronu před menstruací, mnoho žen trpí nadměrnou tvorbou plynů a zácpou, což vyžaduje korekci i z nutriční stránky. Kromě toho musíte při hubnutí myslet na fyzickou aktivitu. Odborníci nedoporučují intenzivní trénink v tělocvičně, ale berou na vědomí, že chůze nebo lehký jogging ženě prospějí pouze.

 • Jak odstranit Skype konverzaci
 • Rychlá domácí léčba hemoroidů
 • Jak háčkovat krok korýšů

Je možné zhubnout během menstruace

Někteří odborníci důrazně doporučují vzdát se myšlenky na hubnutí během kritických dnů. Tato pozice je do značné míry dána obavami o zdraví žen, které obzvláště vyžadují svoji vlastní postavu. Současně odborníci na výživu tvrdí, že není vůbec zakázáno správně zhubnout během menstruace. Ve skutečnosti je během kritických dnů zakázáno se příliš strhávat dietami a simulátorem. Jinak nejsou viditelné žádné kontraindikace.

Je možné během menstruace hladovět

Úplné odmítnutí jídla za účelem rychlého snížení hmotnosti během menstruace je pro zdraví žen extrémně škodlivé. Na pozadí krvácení může tato metoda hubnutí vést ke zhoršení stavu. Z tohoto důvodu není možné provést hladovění během menstruace, aby bylo možné účinně zhubnout. Odmítnutí hrubého vlákna tedy přispěje k tomu, že končetiny budou ještě více bobtnat. Nedostatek vápníku způsobí zvýšenou bolest břicha a tlakové rázy hořčíku.

Dieta během menstruace pro hubnutí

Dieta vážně ovlivňuje proces hubnutí během menstruace. Je důležité si uvědomit, že hubnutí během menstruace má cíle, které se mírně liší od obvyklých omezujících opatření. Takže příjem potravy v tomto obtížném období pro ženu je zaměřen na udržení vitality těla a doplnění ztracených minerálů, bílkovin a vitamínů. Výsledkem je, že dieta během menstruace pro hubnutí by měla být založena na vitamínové stravě s omezeným obsahem kalorií, která pomůže, pokud ne zhubnout, pak si udrží stejnou váhu. Ženská strava musí nutně zahrnovat:

 • maso;
 • ryba;
 • vejce;
 • cereálie;
 • zelenina (zejména zelí, salát);
 • otruby;
 • ovoce (citrusové plody (pomeranče), jablka, banány);
 • hořká čokoláda;
 • sušené ovoce;
 • káva (ne více než šálek denně).

Na hubnutí. Dieta během menstruace.

Co když se rozhodnete držet dietu, ale dopadne to pro vás velmi špatně. Neustálý pocit hladu vás neopustí, přitahují vás sladkosti a další takové lahodné, ale škodlivé produkty pro vaši postavu a vaše nálada je zcela na nule. Možná je důvodem to, že jste si pro svůj jídelníček nevybrali vůbec ten správný čas, a sice dodržovat během svého období dietu. Ženský časopis o dietách DietaClub se rozhodl přijít na to: je možné během menstruace dietovat a jak správně jíst.

Mnoho žen a dívek si stěžuje na svou slabou vůli a na skutečnost, že nemají absolutně žádnou kontrolu nad svou stravou. Neustále chcete jíst, šíp váhy se zrádně plíží doprava, džíny jsou sotva zapnuté v pase... Je však pravděpodobné, že vaše vůle s tím nemá absolutně nic společného. Faktem je, že vaše ženské hormony diktují svá vlastní pravidla. Nejlepší věc, kterou v tomto případě můžete udělat, je nebránit se přírodě, ale trpělivě čekat, až to všechno vyjde. Abyste pochopili, jak kompatibilní je strava a menstruace, zvažte fáze ženského těla.
A nejde o nedostatek vůle, jde o ženské hormony, které žijí svůj vlastní život, zcela nezávislý na civilním kalendáři..

Vysoká fáze
Vysoká fáze trvá přibližně dva týdny a začíná 3. den menstruace. Toto je zdaleka nejpříznivější období pro dietu a cvičení. Během vysoké fáze obvykle pociťujeme nával síly a energie, a proto je pro nás strava překvapivě snadná. V tomto období lékaři doporučují držet dietu a ujišťují nás, že nezažijeme nesnesitelný pocit hladu. Svůj jídelníček můžete snížit na 1200–1300 kalorií denně a klidně zhubnout soustředěním na svůj cíl.

Neutrální fáze
Neutrální fáze začíná 15. den vašeho cyklu. Hladina progesteronu v těle stoupá a stěny dělohy se zesilují. Ano, sami to můžete cítit sami. Zvyšuje se pocit hladu a máte dobrou chuť k jídlu. Navzdory tomu stále cítíte sílu pokračovat ve stravě a zhubnout. Časopis Women's Weight Loss Magazine doporučuje zvýšit dietu v neutrální fázi na 1400-1500 kalorií denně. Stále se můžete věnovat fyzické aktivitě, ale ne do vyčerpání. Chůze, jízda na kole, běh jsou v tomto období dobré..

Hluboká fáze
Takže se dostáváme do hluboké fáze, díky níž je strava během menstruace nesnesitelně obtížná a obtížná. Hluboká fáze začíná týden před menstruací. Dieta není v tuto chvíli nejlepší volbou, protože právě teď budete mít chuť jíst, ale ještě víc. Během hluboké fáze byste si neměli dávat přísné zákazy a můžete se bez špetky svědomí rozmazlovat svou oblíbenou pochoutkou. Ale nezapomeňte, že to vůbec neznamená, že můžete jíst hory koláčů, ve všem by měla být určitá míra. Fyzická aktivita během hluboké fáze může být přítomna, ale pouze pokud nemáte žádné ženské nemoci a jste naprosto zdraví. V tomto případě můžete pokračovat ve fyzické aktivitě, ale musíte dát přednost uvolněnějším sportům, například pilates nebo józe..

Dieta během menstruace

Takže jste již pochopili, že pokud během menstruace držíte dietu, měla by být co nejjemnější a absolutně ne hladová. Časopis o dietě DietaClub doporučuje, abyste do svého jídelníčku během svého období zahrnuli následující potraviny:

1. Nezapomeňte do svého jídelníčku zahrnout během svého období potraviny bohaté na draslík a hořčík. Kvůli nedostatku těchto látek v těle můžete zažít stres, bolesti hlavy. Jezte ořechy, banány, kale a listovou zeleninu s vysokým obsahem draslíku. Máte rádi semínka? Jíst pro zdraví, jsou bohaté na hořčík. Hořčík se také nachází v tmavě zelené zelenině, obilí a otrubách. Mimochodem, je obzvláště užitečné jíst obiloviny, ořechy, protože také obsahují vitamín E, který reguluje takzvaný hormon štěstí.

2. Dieta během menstruace musí zahrnovat ovoce a zeleninu. Jejich vysoký obsah antioxidantů pomůže snížit příznaky bolesti. Banány a meruňky jsou skvělou volbou, protože obsahují také draslík a hořčík. Ze zeleniny zahrňte do svého jídelníčku zelí..

3. Dieta během menstruace také zahrnuje zařazení ryb do vaší stravy. Mastné kyseliny obsažené v rybách dobře předcházejí křečím hladkého svalstva. Zahrňte do svého jídelníčku také mořské plody.

4. Nezanedbávejte vápník. Zařaďte do svého jídelníčku během svého období tvaroh a sýr. Upřednostňujte nízkotučné druhy sýrů, v tomto případě je ideální sýr Adyghe.

Mnoho dívek a žen si stěžuje, že před menstruací a během kritických dnů se jejich tělesná hmotnost prudce zvyšuje. Neexistuje však žádný důvod k obavám, protože se jedná o zcela přirozený proces. Hormon progesteron podporuje zadržování tekutin v těle, což vede k otokům a přibývání na váze. http://www.dietaclub.ru/ doporučuje vzdát se stravy během menstruace ze slané a kořeněné. Takové jídlo přispěje pouze k většímu zadržování tekutin v těle a v takové dny ho vůbec nepotřebujete..

Proč po dietě není období

Mnoho lidí si stěžuje, že po dietě není žádné období. Dieta může opravdu snížit menstruační cyklus, pokud je příliš tvrdý a vyčerpává tělo. Zpravidla po dietě neexistuje menstruace pro ty, kteří omezují stravu na minimum a hubnou více, než by měli. Menstruace se vrací poté, co se vrátíte k normální hmotnosti a vytvoříte správný systém výživy.

Dieta během menstruace pro hubnutí

Sedět na dietě během menstruace je efektivní způsob, jak zhubnout, protože v tomto období dochází k přirozenému čištění a obnově ženského těla, což znamená přirozené hubnutí. Musíte jíst plně, aby proces hubnutí probíhal hladce a bez poškození zdraví. Pokud menstruace během hubnutí zmizí, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Je možné sedět na dietě během menstruace?

Těla dívek žijí podle vlastního individuálního harmonogramu, během kterého v reprodukčním systému probíhají složité biochemické procesy. Chcete-li zhubnout o 3-5 kilogramů, měli byste držet dietu v druhé polovině menstruačního cyklu. Je poměrně snadné to vypočítat pomocí speciálního kalendáře kritických dnů po ruce. Pokud je vaše tělo náchylné na bolest během menstruace, je nejlepší odložit dietu na hubnutí, dokud se menstruace nezastaví..

Je možné pokračovat v dietě na hubnutí během menstruace? Tento problém znepokojuje většinu žen. V závislosti na typu stravy je možné zhubnout až 5 kilogramů.

Výživa, v závislosti na fázi menstruačního cyklu, by měla být:

 • První fáze kritických dnů. Dieta pro hubnutí během této fáze menstruace by měla obsahovat: 50 procent bílkovin, 20 procent polo-nasycených tuků. V tomto časovém období je lepší vyloučit sacharidy;
 • Druhá fáze. Při hubnutí je vhodnější použít pohankovou nebo medovou dietu, která je pro ženský organismus během menstruačního cyklu šetrnější;
 • Třetí fáze. Jezte správné pomalé sacharidy a sušené ovoce, které lze míchat s medem.

Proč váha nezmizí?

Stravujete během menstruace a nechudnete? Tento problém se týká mnoha lidí, kteří se rozhodli jít na omezená jídla. Pokud mají váhy stále stejnou značku v kilogramech, doporučuje se provést následující opatření:

 • Vzdejte se kávy a nikotinu;
 • Odmítněte slaná a kořeněná jídla;
 • Před spaním můžete vypít sklenici kefíru nebo fermentovaného pečeného mléka, což vám pomůže zrychlit metabolismus a snížit váhu;
 • Odstraňte ovoce se spoustou cukru (hrozny, banány).

Během diety mohou být období méně bolestivá než u běžné stravy.

Zásady správné výživy

Ztráta hmotnosti během menstruace by měla být správná. Nabídka by měla obsahovat maximum užitečných látek, množství mikro a makro prvků není nutné. Abyste dodrželi jídelní lístek, musíte si předem natřít vlastní stravu..

Správná výživa během menstruace pro hubnutí - seznam produktů:

 • Ovoce a zelenina jiná než banány a hrozny. Tyto plody jsou schopné mírně zvýšit váhu a zadržet vodu, čímž se dosáhne opačného účinku;
 • Mořské plody - obsahuje čistý protein, který může snížit práh bolesti. Mořské plody také v kombinaci s bylinkami a zeleninou mohou tělo nasytit jódem, což má pozitivní vliv na štítnou žlázu;
 • Mléko a kefír. Celá sklenice mléčných nebo fermentovaných mléčných výrobků může vyplnit nedostatek vápníku a železa, které se během tohoto období z těla intenzivně vylučují;
 • Kuřecí fileta. Čistý protein, který je pro tělo v kritických dnech tak nezbytný.

Pro správné hubnutí během menstruace je nutné sestavit pestrou nabídku bohatou nejen na bílkoviny, ale také na správné tuky, které se ve velkém množství nacházejí v rybách a vejcích. Při hubnutí během menstruace je třeba vyloučit omáčky a marinády, uzeniny a okurky.

Menu na 3 dny

Přibližné menu po dobu 3 dnů pro dietu během menstruace pro hubnutí:

Možnost 1:

 • Snídaně - vařené kuřecí vejce, žitný toast a hrst čerstvých bobulí nebo ovoce podle sezóny;
 • Oběd - nemastné vařené kuřecí nebo krůtí maso, dušená zelenina;
 • Večeře - sklenice kefíru nebo mléka, hrst čerstvých bobulí nebo sušeného ovoce.

Možnost 2:

 • Snídaně - 200 gramů tvarohu, 100 gramů vařených ovesných vloček;
 • Oběd - dušená ryba, lehký zeleninový salát s bylinkami;
 • Večeře - dušené mořské plody nebo lehký tvarohový dezert.

Možnost 3:

 • Snídaně - ovesné vločky ve vodě se sezónními bobulemi;
 • Oběd - zeleninová polévka - pyré;
 • Večeře - ovocný salát a pár ořechů.

Stojí za to pamatovat, že smažení masa se nedoporučuje, zůstává nejlepší způsob tepelného zpracování: vaření, grilování, pečení, pára.

Jak neztratit menstruaci během diety?

Menstruace nejčastěji mizí z nedostatku prospěšných mikro a makro prvků v těle, zejména draslíku a hořčíku. Abyste si udrželi menstruaci, když sedíte na omezujících cvičeních a zhubnete, nezapomeňte, že hladovění se velmi nedoporučuje. V případě částečné nebo trvalé hladovky dochází k poruše hormonálního systému a k udržení normálního menstruačního cyklu se neuvolňují vitální hormony..

Abyste správně zhubli, měli byste používat:

 • Cereálie. Tento produkt je tělem dokonale absorbován, pomáhá zhubnout;
 • Kousek čokolády. Je důležité konzumovat tuto konkrétní část produktu, aby byla vaše pokožka čistá. Tento produkt obsahuje endorfin, druh hormonu štěstí, který podporuje pohodu a náladu;
 • Mléčné výrobky.

Aby nedošlo ke ztrátě menstruace během diety a ke snížení hmotnosti, je třeba vyloučit jakékoli alkoholické nápoje, protože mohou přispívat k hormonálnímu narušení ženského těla..

Proč během dietního období nejde?

Během diety dochází ke zpoždění menstruace v důsledku podvýživy, která se vyznačuje nedostatečným obsahem životně důležitých prvků a bílkovin, které se musí dostat do těla ženy.

Pokud se rozhodnete během svého období držet dietu, musíte jíst vyváženou a zdravou stravu nebo ji odložit na příští měsíc. Je třeba si uvědomit, že zdraví je především v čele a teprve poté atraktivní vzhled a štíhlá postava.

Dieta během menstruace

Hlavní pravidla

Hormonální pozadí ženy se mění během celého cyklu a ovlivňuje její náladu, celkový stav, výkon a vzhled. S ohledem na účinek hormonů (zejména progesteronu ve druhé polovině cyklu, počínaje 15-16 dny) dochází před menstruací k přirozené reakci - zadržování tekutin, které způsobuje přibývání na váze a výskyt otoků obličeje, rukou a břicha. Kolísání hmotnosti je v průměru 2–3 kg. Nenechte se rozrušit - nejedná se o nadbytečné kilogramy kvůli tělesnému tuku, ale o tekutinu, která zmizí s koncem menstruace.

V předvečer kritických dnů se objevuje podrážděnost, mnozí zaznamenávají silnou touhu po sladkostech a zvýšení chuti k jídlu. Tělo se snaží zásobit se živinami pro budoucí použití. Pokud nezastavíte chuť k jídlu, budou sacharidy uloženy „v rezervě“ ve formě tuku. Možnou příčinou chuti na cukr je nízká hladina cukru v krvi při vynechávání jídel. Proto musíte jíst v malých porcích a často - až 6krát denně..

Všechny účinky progesteronu budou vyjádřeny před začátkem dalšího cyklu. V této době má žena syndrom předmenstruačního napětí, který zahrnuje kromě výše popsaných příznaků nadýmání, ospalost, letargii a bolestivost mléčných žláz..

Dieta PMS pomůže tento stav napravit. Týden před menstruací se doporučuje:

 • omezit množství soli, slaných potravin (sójová omáčka, solené ryby, sledě, solené ořechy, sýry, klobásy, nakládaná zelenina a marinády);
 • opatrně používejte kofeinové nápoje a alkohol, které zadržují vodu a dále zvyšují otoky;
 • zahrnout do stravy odvar z močopudných bylin: kopr, petržel, přeslička, kukuřičné hedvábí, stonky celeru.

Již týden před začátkem menstruace musíte jíst potraviny bohaté na vlákninu a komplexní sacharidy (zelí, jablka, obiloviny, luštěniny, otruby, celozrnné pečivo, semena a semena). Vláknina pomáhá odstraňovat vodu z těla. Bylo zjištěno, že mořské plody pomáhají bojovat s touhou po čokoládě. Ideální pro toto období - s nízkým obsahem kalorií a dostatečným obsahem bílkovin, železa a zinku.

Potřebuji dietu během menstruace kvůli hubnutí? Přímo během menstruace je kontraindikováno speciální jídlo za účelem hubnutí. Musím říci, že na dietu není ten správný čas. To jen zhorší depresi ženy a bude pro tělo stresující..

V dnešní době dochází ke snížení hladiny estrogenu - hormonu nezbytného pro produkci serotoninu (hormon nálady). Mnoho žen je proto náchylné k depresivním stavům nebo alespoň k potlačení nálady. To také vysvětluje chuť na sladké, zejména na čokoládu. Odborníci na výživu doporučují během tohoto období dodržovat průměrnou kalorickou stravu a neřídit půstní dny a přísné diety.

S přihlédnutím k hormonálním změnám během menstruace je jasné, proč se pokus o hubnutí ukazuje jako zbytečný. Přírůstek hmotnosti závisí na progesteronu, který se zvyšuje před menstruací. Tento hormon připravuje ženské tělo na těhotenství a podporuje akumulaci tělesného tuku. Tento proces však může být ovlivněn dodržováním správné výživy..

Stravování během menstruace by mělo být racionální a zdravé. Začátek cyklu je spojen s nepohodlí a pro mnoho žen bolestivými pocity. První dny je vhodné konzumovat pouze komplexní sacharidy, které se tělem pomalu vstřebávají: celozrnný chléb, obiloviny (zejména rýže a pohanka), luštěniny, různá zelenina a ovoce.

Zřekněte se „špatných“ sacharidů (sladkosti, koláče, pečivo, sladké pečivo, sušenky) a nahraďte je ovocem a bobulemi, medem, sušeným ovocem, cereáliemi s přídavkem medu a sušeného ovoce. Zahrňte do stravy sušené meruňky, sušené švestky, rozinky, sušené hrušky - jsou poměrně sladké díky obsahu fruktózy a v kombinaci s tvarohem nebo jogurtem mohou dobře nahradit dezerty. Tyto produkty pomohou zlepšit náladu, dodají vitamíny a energii a zároveň bude menší riziko přibývání centimetrů a kilogramů navíc..

Během tohoto období je lepší vyloučit tělní látky a látky stimulující CNS:

 • káva čaj;
 • silné masové vývary, smažené a dušené maso;
 • čokoláda.

Zahrnutí potravin bohatých na hořčík do vaší stravy může pomoci překonat podrážděnost a bolesti hlavy. Hořčík získáváme konzumací obilovin, ořechů, otrub, semen, tmavě zelené zeleniny, hrášku a fazolí, pohanky a krupice z prosa. Ořechy a semena (len, slunečnice, dýně, mák, sezam) mohou být zdravým občerstvením v práci, když pocítíte hlad. Obsahují také vitamin E, který reguluje produkci serotoninu a má příznivý účinek na reprodukční systém. Proto do stravy přidejte také rostlinné oleje a sójové boby..

Draslík reguluje metabolismus vody a solí a podporuje vylučování tekutin z těla, což je během tohoto období velmi důležité a také předchází vzniku deprese. Všechny ořechy, sušené meruňky, rozinky, sušené švestky, banány, zelí, listová zelenina obsahují hodně draslíku..

Uprostřed cyklu (8–14 dní) můžete přidat více kalorií a zahrnout bílkovinné produkty: mořské plody, pokrmy z ryb a masa, vejce, více tvarohu. Sacharidy by měly být sníženy. Obsah kalorií v potravinách by měl být 1400 kcal.

Na konci cyklu (15-28 dní) lze přidávat sladká jídla, ale těžkým potravinám se vyhýbejte. Stejně jako dříve by ve stravě měla dominovat zelenina, ryby.

U bolestivých období stojí za to zahrnout do stravy:

 • banány a čokoláda;
 • vitamíny a minerály (pomáhají snižovat tonus dělohy);
 • pít víno s přídavkem pomerančového džusu v noci;
 • vzdejte se kávy, soli a slaného jídla.

Hladiny železa můžete udržovat konzumací:

 • červené maso;
 • ústřice, olihně, krevety;
 • kaviár, červená ryba;
 • celá pohanková kaše;
 • jablka, hlávkový salát, sušené švestky, sušené meruňky, rozinky;
 • brokolice a kedluben;
 • játra (telecí, hovězí, kuřecí);
 • džus z granátového jablka.

Mnoho žen se obává nadýmání. V tomto případě musíte dočasně opustit zelí, kvasnicový chléb, brambory, banány, luštěniny, hrozny, nápoje s plynem, kvas. Bylinné čaje mohou pomoci snížit bolest. Můžete pít čaj, který se skládá z 1 čajové lžičky máty a 2 čajových lžiček zeleného čaje, infuze kopřivy.

Během tohoto období se také nedoporučuje trénovat s vysokou intenzitou. Od čtvrtého dne menstruace můžete provádět obvyklou činnost v tělocvičně, protože od 4. do 25. dne cyklu ženy snadno snášejí všechny druhy fyzické aktivity.

Nízkokalorickou dietu můžete zahájit hned po skončení menstruace - během tohoto období klesá vaše chuť k jídlu a můžete dokončit plánovanou výživu až do konce bez stresu pro tělo. Příznivým obdobím pro zahájení diety je období vlivu estrogenu, jehož hladina se zvyšuje každý den po ukončení menstruace až do 14-15 dnů cyklu. Tento hormon pomáhá tělu spalovat tuky, zlepšuje náladu a potlačuje chuť k jídlu. V této době má žena dobrou náladu, je motivovaná a sebevědomá a její tělo může snadno přijímat změny, zejména ve výživě..

Je možné během menstruace hladovět?

Lék není proti půstu, který se používá k léčbě závažných alergií, lupénky, ekzémů, bronchiálního astmatu a dalších nemocí. Pokud jde o půst během menstruace, názory jsou rozdílné. Periodické krvácení není kontraindikací, ale někteří věří, že v tomto období stále nemá cenu s ním začít. Pokud jste již v půstu, nemusíte ho během menstruace přerušovat..

Jiný názor je založen na skutečnosti, že hladovění, zejména po dobu 2–5 dnů, by mělo být načasováno na začátek menstruace. Jejich konec hovoří o obnově ženského těla, o potřebě jídla a musíte se dostat z hladu. Je-li prováděno prodloužené hladovění (7-30 dní), musí být také z něj načasován výjezd do konce menstruace.

Musíte vědět, že hladovění může způsobit nepravidelnost menstruačního cyklu - je matoucí nebo může menstruace úplně chybět. Cyklus bude muset být obnoven pomocí hormonálních léků, což způsobí nebezpečí přibývání na váze, pokud se za tímto účelem půjde. Pamatujte, že dlouhodobé hladování doma je nebezpečné se všemi druhy komplikací (zvracení, křeče, zvýšený krevní tlak) a je také nemožné přijmout vhodná opatření k odstranění ketolátek a snížení intoxikace.

Mnoho lidí si také všimne, že po dietě neexistuje období. Nevyvážená nízkokalorická strava (na úrovni 1 000 - 1 200 kcal) a omezení příjmu bílkovin, tuků a sacharidů způsobují hormonální poruchy. Reprodukční systém je obzvláště citlivý a nerovnováha pohlavních hormonů se vyvíjí na pozadí významného úbytku hmotnosti. Dlouhodobá absence menstruace vede k nevratným změnám (neplodnost).

Hlavní příčinou poruch cyklu jsou nízké nebo žádné živočišné tuky ve stravě, které se podílejí na produkci pohlavních hormonů. Cholesterol je látka potřebná pro jejich syntézu. Dobře koordinovaná práce systému hypofýza-hypotalamus-vaječníky je narušena a progesteron je produkován v nedostatečném množství.

Rostlinná strava nenahrazuje zvířata, takže vegetariánství může také vést k menstruačním nepravidelnostem. Často diskutovaným tématem je, jak souvisí surová strava a období. Můžeme říci, že strava s nízkým obsahem bílkovin v surové zelenině a ovoci zpočátku vede ke zvýšení intervalů a při prodloužené takové výživě menstruace úplně zmizí..

Jak dostat své období zpět po dietě?

Dramatický úbytek hmotnosti a snížení tukové hmoty způsobují poruchy cyklu. Po přechodu na zdravou a vyváženou stravu a obnovení normální hmotnosti se obnoví menstruace.

K obnovení menstruačního cyklu potřebujete:

 • zvýšit obsah kalorií ve stravě;
 • upravit spotřebu tuků / bílkovin / sacharidů (na 1 kg hmotnosti bílkovin 2 g, tuky 1-1,3 g, sacharidy 2,5 g);
 • dodržujte pitný režim (40 ml na 1 kg tělesné hmotnosti);
 • spojit vitamínové a minerální komplexy;
 • snížit intenzitu zatížení.

Strava by měla zahrnovat: rostlinné oleje, máslo, rybí olej, mořské plody, ryby, maso, zeleninu, ovoce, vejce, obiloviny, luštěniny, mléčné výrobky a mléčné výrobky, semena, ořechy, sušené ovoce. Je také důležité dodržovat dietu..

Odvar z bylin, například oregano, vám pomůže vrátit menstruaci. Tradiční medicína ji nazývá ženskou bylinou a „matkou matkou“, protože se používá u mnoha ženských chorob, včetně pomoci obnovit hormonální hladiny a menstruaci. Chcete-li připravit infuzi oregana, musíte si vzít 2 čajové lžičky byliny a nalijte 200 ml vroucí vody. Trvejte na tom 20 minut. Po namáhání vypijte 1/3 šálku třikrát denně.

Pokud všechna přijatá opatření nepomohla obnovit reprodukční funkce, nezapomeňte navštívit gynekologa - může být nutná hormonální terapie.

Povolené produkty

 • Zelenina a ovoce v kompozici obsahují antioxidanty, které do určité míry snižují symptom bolesti. Pozitivně působí na trávení a zlepšují střevní motilitu, předcházejí zácpě. Z ovoce byste měli upřednostňovat banány, jablka, meruňky, protože obsahují draslík, železo a hořčík. Složení zeleniny je jakékoli, ale brokolice obsahuje kyselinu listovou a vápník, lilky - draslík a hořčík a čočka by měla být vybrána jako produkt s vysokým obsahem bílkovin.
 • Žitný chléb, otruby, celozrnné.
 • Polévky se nejlépe vaří ve slaných a nízkotučných vývarech. Jejich výběr je velký podle vašich preferencí: zelenina, houby, boršč, okurka, zelná polévka, červená řepa.
 • Jakékoli ryby a mořské plody. Obsahují dostatečné množství jódu, vitaminu D, které je nezbytné pro vstřebávání vápníku. Mastné kyseliny do určité míry zmírňují bolest.
 • Nezapomeňte do své stravy zahrnout fermentované mléčné výrobky, tvaroh, sýr a mléko (pokud je tolerováno). Vápník a vitamíny jsou během tohoto období nezbytné pro regeneraci těla..
 • Je lepší zvolit chudé odrůdy masa a drůbeže. Jejich bílkoviny, aminokyseliny a železo budou během vašeho období prospěšné, zejména červené maso, které obsahuje více železa. Játra jsou v tomto ohledu také užitečná..
 • Vejce v jakékoli přípravě.
 • Různé obiloviny (nejlépe celozrnné), luštěniny jsou zahrnuty s dobrou tolerancí.
 • Zaveďte do stravy různé rostlinné oleje - zdroj vitaminu E, nenasycených mastných kyselin.
 • Ořechy a semena - zdroje vitamínů, stopových prvků, mastných kyselin.
 • Mezi doporučené nápoje patří zelený čaj, šípkový nálev, bylinné čaje, které byly zmíněny výše..

Tabulka schválených produktů

Zelenina a zelenina

Proteiny, napřTuk, gSacharidy, napřKalorie, kcal
luštěniny9.11.627.0168
cuketa0,60,34.624
zelí1.80,14.727
květák2.50,35.4třicet
mrkev1,30,16.932
okurky0,80,12.8patnáct
řepa1.50,18.840
dýně1,30,37,728

Ovoce

meruňky0,90,110.841
pomeranče0,90.28.136
vodní meloun0,60,15.825
banány1.50.221.895
hrušky0,40,310.942
meloun0,60,37.433
Limetka0,90,13.0šestnáct
citrony0,90,13.0šestnáct
mandarinky0,80.27.533
švestky0,80,39.642
jablka0,40,49.847

Bobule

Jahoda0,80,47.541
rakytník1,25.45.782
rybíz1.00,47.543
šípek1.60,014.051

Houby

houby3.52.02.5třicet

Ořechy a sušené ovoce

rozinky2.90,666.0264
sušené meruňky5.20,351.0215
slunečnicová semínka20,752,93.4578
dýňová semínka24.545.84.7556
Termíny2.50,569.2274
švestky2,30,757,5231

Obiloviny a obiloviny

pohanka (nemletá)12.63.362.1313
ovesné vločky11.97.269.3366
kukuřičné krupice8.31,275,0337
perličkový ječmen9.31.173,7320
proso krupice11.53.369.3348
hnědá rýže6,34.465.1331
ječné krupice10.41,366.3324

Pekařské výrobky

Žitný chléb6.61,234.2165
otrubový chléb7.51,345.2227

Suroviny a koření

Miláček0,80,081,5329
omáčka ze zakysané smetany1.95.75.278

Mléčné výrobky

mléko3.23.64.864
kefír3.42.04.751
sražené mléko2.92.54.153
acidophilus2.83.23.857
jogurt4,32.06.260

Sýr a tvaroh

sýr24.129.50,3363
tvaroh17.25.01.8121

Masné výrobky

hovězí18.919.40,0187
telecí maso19.71,20,090
králičí21.08.00,0156

Pták

slepice16.014.00,0190
krocan19.20,70,084
kuřecí vejce12.710.90,7157

Ryby a mořské plody

konzervované ryby17.52.00,088

Oleje a tuky

máslo0,582.50,8748
kukuřičný olej0,099,90,0899
olivový olej0,099,80,0898
slunečnicový olej0,099,90,0899

Nealkoholické nápoje

minerální voda0,00,00,0-
brusinkový džus0,10,010.741
zelený čaj0,00,00,0-

Džusy a kompoty

kompot0,50,019.581
meruňková šťáva0,90,19.038
mrkvový džus1.10,16.428
rajčatový džus1.10.23.821
dýňový džus0,00,09.038
šípkový džus0,10,017.670
* údaje jsou uvedeny pro 100 g produktu

Plně nebo částečně omezené produkty

 • Sladkosti, pečivo, pečivo, koláče, pečivo.
 • Mastné koncentrované vývary, tučné maso a drůbež.
 • Margarín a žáruvzdorné tuky.
 • Alkohol.
 • Uzené maso, tučné sýry, klobásy, konzervy, rychlé občerstvení.
 • Omezeno na sůl.

Tabulka Zakázané produkty

Zelenina a zelenina

Proteiny, napřTuk, gSacharidy, napřKalorie, kcal
konzervovaná zelenina1.50.25.5třicet
konzervované okurky2.80,01,3šestnáct
konzervovaná rajčata1.10,13.520
křen3.20,410.556

Bobule

hrozny0,60.216.865

Pekařské výrobky

bagely16.01.070,0336
buchty7.26.251.0317
máslové rohy8.312.150.5345
sušení máku11.34.470.5372

Cukrovinky

džem0,30.263,0263
džem0,30,156,0238
želé2.70,017.979
cukrářský krém0.226.016.5300
ovocné želé0,40,076.6293
kurabie cookies6,725.864.6516
ovesné sušenky6.514.471.8437
dort3.822.647.0397

Dorty

dort4.423.445.2407

Čokoláda

čokoláda5.435.356.5544

Suroviny a koření

hořčice5.76.422.0162
kečup1.81.022.293
majonéza2.467,03.9627
mletý černý pepř10.43.338,7251
cukr0,00,099,7398
ocet0,00,05.020

Mléčné výrobky

krém2.820.03.7205
zakysaná smetana2.820.03.2206

Masné výrobky

vepřové maso16.021.60,0259

Pták

uzené kuře27.58.20,0184
kachna16.561.20,0346
uzená kachna19.028.40,0337
husa16.133.30,0364

Ryby a mořské plody

uzená ryba26.89.90,0196

Oleje a tuky

krémový margarín0,582,00,0745
zvířecí tuk0,099,70,0897
tuk na vaření0,099,70,0897

Nealkoholické nápoje

Černý čaj20.05.16.9152
* údaje jsou uvedeny pro 100 g produktu

Nabídka (režim napájení)

Nabídka produktů je velmi různorodá a seznam zakázaných produktů není dlouhý. Obecně se jedná o zdravou a vyváženou stravu, kterou je třeba neustále dodržovat, aby se váha udržela na stejné úrovni. Při sestavování nabídky sledujte celkový obsah kalorií a jeho distribuci.

Oběd by měl být nejhojnější, snídaně by měla představovat 30% z celkové stravy a 20% na večeři, zbytek by měl být věnován malému občerstvení. Pokud máte zájem o hubnutí, pak sacharidy (i složité sacharidy by měly být konzumovány ráno a večeře by měla sestávat pouze ze zeleniny a bílkovinných složek stravy, ryb, tvarohu, vajec, kuřete atd.).

Výhody a nevýhody

kladyMinusy
 • Fyziologicky přiměřená výživa.
 • Udržuje váhu na stejné úrovni.
 • Jednoduché sacharidy, žáruvzdorné tuky, tučné potraviny, uzeniny, které nelze klasifikovat jako zdravé potraviny, jsou omezené.
 • Omezení jednoduchých sacharidů je obtížné.

Recenze a výsledky

Jídlo má optimální obsah kalorií a vysoký obsah vitamínů, pokud si žena myslí, že to nestačí (zejména v zimě kvůli nedostatku ovoce a bobulí), můžete si vzít další léky. Mnoho lidí si všimne, že strava je obtížně tolerovatelná z důvodu omezení sladkých potravin, zejména proto, že se zvyšuje jejich touha. Někteří nejsou spokojeni s použitím sušeného ovoce a sladkého ovoce, z těchto důvodů je strava často přerušována.

 • "... Mám PMS, který je doprovázen podrážděností a otoky." 10 dní předtím, než se rozhodl držet dietu. Odhodil 2 kg. Snažím se držet správné stravy, ale sladkosti mě tak přitahují, že nemám sílu odolat. Často večer po práci se odlomím - používá se perník a čokoláda. A co stojí za to jíst jablko nebo tvaroh se sušeným ovocem - je to zdravější? Ale nemohu překonat sám sebe. Zjevně k takové stravě musíte postupně přijít a učinit z ní pravidlo života, pak nebude tak těžké vydržet nepřítomnost sladkostí “;
 • "… Přírůstek hmotnosti je v dnešní době vždy 1,5 kg. Je zřejmé, že kapalina zůstává. V kritických dnech je obtížné dodržovat dietu, protože chuť k jídlu se probouzí příšerně. Snažím se jíst všechno nesolené a pomáhá to: břicho je zmenšené a tváře padají a prsten se nezakopává do prstu. Jím ryby, maso, veškerou zeleninu, jablka, nízkotučný tvaroh a kefír. Nejím smažené a sladké jídlo. Taková výživa pomáhá při otokech, ale moje bolest se mi stále neuvolňuje - pomáhají pouze pilulky “;
 • "... Po půstu druhého měsíce není žádné období." Po prvním hovoru, dva měsíce po sobě, se menstruace zpozdila a po druhém úplně zmizely. Hmotnost navíc příliš neklesla - pouze 7 kg. Jsem velmi rozrušený, že bylo do toho vloženo tolik úsilí a nyní to začalo selhávat. Chápu, že když začnu jíst jako obvykle, kilogramy se znovu vrátí. Ukázalo se tedy, že začarovaný kruh “.

Cena stravy

Tato vyvážená strava obsahuje potraviny, které jsou k dispozici v každodenním životě. Náklady na jídlo na týden mohou být 1600-1800 rublů.

Vzdělání: Vystudoval lékařskou školu ve Sverdlovsku (1968 - 1971) s lékařským asistentem. Vystudoval Doněcký lékařský institut (1975 - 1981) s titulem epidemiolog a hygienik. Vystudoval postgraduální studium na Centrálním výzkumném ústavu epidemiologie v Moskvě (1986 - 1989). Akademický titul - kandidát lékařských věd (titul udělen v roce 1989, obhajoba - Ústřední výzkumný ústav epidemiologie, Moskva). Absolvoval řadu pokročilých školení v oblasti epidemiologie a infekčních nemocí.

Pracovní zkušenosti: vedoucí oddělení dezinfekce a sterilizace 1981 - 1992 Vedoucí oddělení vysoce nebezpečných infekcí 1992 - 2010 Pedagogická činnost na Lékařském ústavu 2010 - 2013.

Zjistili jsme, zda během menstruace zhubnou 1

Každá žena pravidelně začíná bojovat s nadváhou. Používá se řada diet, sportovních komplexů a lidových prostředků. Vzhledem k tomu, že všechny tyto postupy trvají dlouho, mnoho žen má otázku, zda během menstruace ztrácejí váhu, stojí za to přerušit proces na toto období?

Jakékoli pokusy nezávisle zasahovat do fyziologie těla jsou vždy plné imunitních a hormonálních poruch. A pokud je postup nuceného hubnutí prováděn během menstruace, mohou takové akce u mladých žen vyvolat řadu závažných onemocnění..

Přečtěte si v tomto článku

Jak závisí tělesná hmotnost na kritických dnech

Již dlouho je známo, že ženský menstruační cyklus a změny probíhající v jejím těle v této době přímo souvisejí s účinkem ženských pohlavních hormonů. Ukazuje se, že mohou ovlivnit změny hmotnosti mladých žen..

Vlastnosti první fáze cyklu

Celé období od konce posledního menstruačního krvácení do uvolnění vajíčka v krvi pacientů hraje pohlavní hormony estrogeny. Tyto látky zlepšují práci ženského srdce, podílejí se na regulaci fungování genitálií, dělohy a močového systému..

V první fázi cyklu je žena méně náchylná k výkyvům nálady, protože estrogeny zvyšují produkci látek „dobré nálady“ - serotoninu a endorfinu. Cítit se skvěle umožňuje mnoha dámám udržovat se v kondici a nevyžívat se ve žravosti.

Je třeba říci, že estrogen redistribuuje podkožní tuk nahromaděný ženou do stehen a břicha. Současně je spáleno téměř 20% akumulace a podle toho se může snížit tělesná hmotnost ženy.

Doporučujeme přečíst si článek o tom, proč máte před menstruací pocit hladu. Z toho se dozvíte o zvláštnostech ženského těla, důvodech zvýšené chuti k jídlu před menstruací, způsobech hubnutí.

Co ovlivňuje ženu ve druhé polovině

Po uvolnění vajíčka v hormonálním systému pacientů začíná rozsáhlá restrukturalizace. Vliv estrogenu ustupuje do pozadí, jeho procento v krvi žen klesá a progesteron se stává „prvními houslemi v orchestru“.

Působení této látky je zaměřeno na zvýšení akumulace živin v těle. Progesteron stimuluje uvolňování speciálního enzymu, který pomáhá získávat bílkoviny, tuky a sacharidy z potravy a zadržovat je v tkáních pacientů. To znamená, že každý jeden kousek přináší dámám větší váhu..

Mimo jiné se tělo snaží v posledních dnech před menstruací zadržovat přebytečnou tekutinu v tkáních, aby vyrovnalo ztrátu z menstruačního krvácení. Tato fyziologická jemnost může také zvýšit tělesnou hmotnost..

Kdy je optimální zhubnout?

Kdy je tedy lepší zhubnout - před menstruací nebo po ní? Podíváte-li se pozorně na změnu v hormonální aktivitě různých látek u ženy v průběhu menstruačního cyklu, pak závěr naznačuje sám.

Nadváhu lze také považovat za porušení ženského těla. Zvláště pokud pacient nemá žádné nemoci, jejichž příznakem může být přibývání na váze. Proto je nutné během tohoto období zhubnout, zejména proto, že většina metod je navržena na 12–14 dní a žena se dokáže dokonale vyrovnat se souborem opatření pro hubnutí před zahájením ovulace..

Zhubněte nebo ne v kritické dny

Samostatným tématem je pokus některých žen pokračovat v hubnutí po nástupu menstruačního krvácení. Tato praxe je docela brutální a může nepříznivě ovlivnit zdraví ženy..

Během menstruace dochází kromě hormonálního nárůstu, který obvykle způsobí prudký pokles imunitních sil pacienta, ke snížení počtu červených krvinek v krvi. To vede ke snížení přísunu živin a kyslíku do buněk a tkání..

Anémie způsobuje, že žena je slabá, podrážděná, je možná i krátkodobá ztráta vědomí. Pokud v této době snížíte příjem živin z jídla nebo si dovolíte zvýšenou fyzickou aktivitu, pak je možné nejen selhání celého menstruačního cyklu, ale také vývoj závažnější patologie.

Drtivá většina odborníků ostře negativně odpoví na otázku, zda je možné zhubnout během menstruace. Kritické dny vyžadují, aby žena měla nejšetrnější režim a lepší výživu, což v žádném případě není spojeno s pokusem o hubnutí.

Pravidla výživy během menstruace

Téměř všechny ženy v poctivém sexu zažily silné bolesti během menstruace nebo zvýšenou ztrátu krve. Kromě speciálních léků může ženě přežít toto obtížné období i správně zvolená strava..

Odborníci doporučují pacientkám dodržovat během menstruace následující pravidla:

 • Ženy v tomto obtížném období musí zcela opustit živočišné tuky. Je to jejich zvýšená konzumace během menstruace, která zvyšuje váhu dámy a přispívá ke zvýšené bolesti. To vše je způsobeno zvýšeným uvolňováním estrogenu v krvi pacientů se zneužíváním kořeněných a tučných jídel..
 • Mnoho lékařů doporučuje, aby jejich pacienti během menstruace úplně přešli na ryby. Na trhu je spousta mastných odrůd, včetně pstruhů a sardinek, které pomáhají podporovat ženské tělo a kompenzovat ztrátu kalorií při menstruačním krvácení..
 • Úplný zákaz másla. Saláty a jiná jídla by měla obsahovat pouze olivový nebo lněný olej. Tyto odrůdy dávají ženě příležitost nepřibírat na váze, ale zároveň dodávají většině pokrmů vynikající chuť..
 • Jídlo by mělo být bohaté na stopové prvky a vitamíny, je zvláště důležité, aby žena v tomto období měla velké množství vápníku, hořčíku a vitaminu B6. Seznam produktů pro doplnění těla těmito látkami je poměrně široký. Do stravy můžete zahrnout tvaroh, kefír, pohánkovou kaši, fazole nebo fazole. I obyčejný banán může pacientovi ulevit..
 • Většina odborníků souhlasí s tím, že je nesmírně důležité zahrnout sóju do stravy během menstruace. Obsahuje speciální látky - fytoestrogeny, které jsou schopny zastavit nárůst hormonů a snížit závislost ženského těla na PMS.
 • A samozřejmě úplné odmítnutí alkoholu, kávy, černých čajů, tabáku.

Není tak snadné zjistit, zda dívky během menstruace hubnou. Faktem je, že pokud budete dodržovat pravidla výživy a vyhnete se otokům, jednoduše v „kritických“ dnech nepřiberete na váze. Lékař by měl pacientům nabídnout seznam potravin na toto období. Hrášek, fazole, brambory, vlašské ořechy pomohou vyzdobit jakýkoli stůl a zároveň se zbaví kalorií navíc.

Všechny okurky a uzeniny jsou zakázány. Přebytek soli brání tekutinám v opouštění buněk, což vede k otokům. A protože žena musí kompenzovat ztrátu tekutin během menstruačního krvácení, většina odborníků doporučuje po celou dobu užívat léčivý květinový čaj nebo odvar z šípky..

Vyvážená strava je během menstruace nesmírně důležitá, takže s otázkou hubnutí během tohoto období by se dáma neměla ani setkat. K tomu v životě ženy stačí jiný čas..

Podívejte se na video o výživě během menstruace:

Tělesná výchova během menstruace

Je třeba si uvědomit, že menstruace způsobuje významné snížení obranyschopnosti ženského těla, imunitní a nervový systém selhává. Sport nebo jen fyzická aktivita v tomto okamžiku může vyvolat zvýšenou bolest, zvýšenou produkci krve, slabost nebo dokonce ztrátu vědomí.

V zásadě vše závisí na zdraví samotné pacientky a na intenzitě menstruace. Velké množství pacientů, kteří se aktivně věnují sportu, jednoduše sníží zátěž na první 2 - 3 dny a poté zvýší fyzickou aktivitu.

Existují však cvičení, která jsou pro ženy během tohoto konkrétního období jejich života zcela zakázána. To zahrnuje:

 • Aktivní používání sportovního vybavení a práce s činkami. Používání činek, břišních pomůcek nebo stacionárního kola může zvýšit bolest nebo zhoršit krvácení z děložní dutiny.
 • Během tohoto období je ženě zcela zakázána jakákoli gymnastika k posílení svalů břišní dutiny. Jakékoli ohýbání nebo kroucení je v kritických dnech docela nebezpečné cvičení..
 • Aerobik se v tuto chvíli nedoporučuje. Intenzivní taneční cvičení mohou vést k průtoku krve do pánevních orgánů, což pravděpodobně způsobí krvácení a bolest. Běh na dlouhé vzdálenosti nebo sprint může také způsobit menstruační nepravidelnosti..

Ale pak to, zda zhubnou po menstruaci, závisí na chování během tohoto období. Pokud žena dodržuje dietu a podporuje své tělo dávkovanou fyzickou aktivitou, pak ji prudké výkyvy hmotnosti během menstruace neohrozí. Pod dostupnými fyzickými cvičeními během menstruačního krvácení znamenají odborníci odlehčenou verzi ranních cvičení, jogging na střední vzdálenosti, závodní chůzi a různé protahování.

Období menstruace se nestává překážkou zdravého a aktivního životního stylu ženy, ale ukládá jí určitá omezení. Jedno z těchto tabu se pokouší zhubnout kilá ve druhém období menstruačního cyklu. Během kritických dnů jsou navíc přísně zakázány pokusy o hubnutí..

Doporučujeme si přečíst článek o stravě během menstruace. Z ní se dozvíte o důvodech změn chuti k jídlu a chutí během menstruace, doporučených a zakázaných potravinách, vlivu stravy na menstruaci..

Menstruační cyklus spravedlivé poloviny lidstva je velmi závislý na různých podmínkách. To může zahrnovat zdraví pacienta, vnější faktory atd. Všechny pokusy o hubnutí by proto měly být předem konzultovány s lékařem. Nezávislost v takovém případě může ovlivnit nejen reprodukční funkci, ale také způsobit různé nemoci ženského těla.