K čemu může denní masturbace vést??

Autor - Pavel Gurov

Mám sedmileté novinářské zázemí. Dokonale se orientuji v mediálním toku informací, včetně analýzy zahraničních zdrojů.

 • 14641
 • 24 8 minut.

O něco dříve byla masturbace považována za neslušnou činnost, představitelé církve tento čin označili za hřích a obyčejní lidé spojují masturbátory s něčím jako psychopaty. Dnes, v době emancipace a tolerantnosti, se všechno změnilo a nikdo nepovažuje masturbaci za zvrácenou cestu.

Logická otázka, která znepokojuje mnoho z nás, je to, co se stane, když budeme každý den masturbovat. Přinese to potíže a je to užitečné pro silnější a slabší pohlaví.

Jak často i

Jak již bylo vědecky prokázáno, tento proces je zcela přirozený. Stejně však zůstává relevantní otázka, co se stane, když se každý den budete milovat. Stále však na to neexistuje jednoznačná odpověď.

Jedna část populace to nadále nazývá hanebným koníčkem a správně věří, že musíte uspokojit své intimní preference se svým manželem, přirozeným způsobem, kterému se říká „tělo na tělo“.

Podle jiných lidí by právě sebeuspokojení mělo být uznáno jako jeden z nejbezpečnějších a skutečně „fungujících“ způsobů, jak uspokojit touhu a podle toho i detente.

Ale co říkají vědci o tom, co se stane, když budete každý den masturbovat. Podrobné studie ukázaly, že je přijatelné tolikrát, kolikrát vzrušení nastane. Jedná se o přirozený proces, pokud například muž nemá stálého partnera, nebo například pokud dáma během svého období nechce lásku. A v tom není nic hanebného ani hanebného.

Masturbovat denně nebo dělat „to“ jednou týdně je čistě osobní záležitost. Není žádným tajemstvím, že existuje kategorie občanů, a uvědomte si, že hovoříme o plnohodnotných a zdravých lidech, kteří se už léta obejdou bez důvěrných kontaktů a bez setkání „nezávislé lásky“. Někteří nedovolí žít bez orgasmu jediný den..

Vědecká fakta 2

Řada vědeckých studií prokázala, že účinek sexu je podobný účinku plného sexu s osobou opačného pohlaví. Navíc, pokud si odpíráte potěšení, můžete jen ublížit svému tělu..

Napětí, které nesmí být uvolněno, lidi znervózňuje, a přesněji řečeno, dráždí. To snižuje životní úroveň a vede to k mnoha nepříjemným následkům..

Masturbace je tedy normální jev, který může plně nahradit obvyklý intimní akt. Tento proces zároveň nemůže přinést žádné negativní důsledky. Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že byste se neměli nutit, a bude to užitečné pouze tehdy, když opravdu chcete. Toto je jeden z mála pohybů těla, který neznamená „práci podle plánu“.

Názor odborníků 3

Častěji než ne, otázka, co se stane, když se budete každý den „milovat“, nejvíce zajímá stále velmi mladé dívky a chlapce. Z velké části se všichni velmi bojí, že jejich tajemství bude odhaleno a jejich okolí uhodne, co dělají, a zůstane sám se svou milovanou.

To platí i pro cesty ke gynekologovi. Ale takové obavy jsou marné. Neexistuje jediná jasná indikace, podle které by bylo možné určit skutečnost, že si člověk „na to“ dává čas..

A mimochodem naznačují, že asi 89% všech našich spoluobčanů věnuje pozornost „tomuto“. A událost sama o sobě není schopna přinést potíže. Nedochází k žádnému porušení genitálií.

Moralisté vs. 4

Ve společnosti jsou dodnes zbytky minulosti. Lidé, kteří v těchto věcech nevědí, kteří ve své době nezískali alespoň minimální intimní výchovu, to proto mohou považovat za špatné chování. Pro ně je to něco mezi hříšným činem a téměř vraždou..

Tento názor je primárně způsoben skutečností, že vychovaní asketickými rodiči slyšeli z dětství hororové příběhy o škodlivé „pachuti“. Ale ve skutečnosti je to všechno absolutní lež.

Nezbytná možnost 5

Abyste zjistili, co se stane, když budete dělat „toto“ každý den, musíte si pamatovat, že je to naprosto neškodné, což nelze říci o abstinenci, která naopak může významně ublížit mužům i ženám..

V éře 21. století málokdo označuje akci za hanebnou a nemorální. Samozřejmě nemluvíme o případech, kdy se zvrácení praktikuje v městském parku nebo ve veřejné lázni. Pak ho lze skutečně nazvat hanebným.

Pokud se „milujete“ v intimní atmosféře své vlastní ložnice, nikdo nebude moci odsoudit vaše činy, na které má každý svobodný člověk plné právo. Jediná věc, na kterou si musíte dávat pozor, je nahrazení skutečné osoby.

Pokud je milování se sebou méně příjemné než sex s partnerem (partnerem), měli byste vyhledat pomoc u sexuologa nebo psychoterapeuta. Zkušení odborníci vám pomohou vyrovnat se s problémem bez velkého úsilí a člověk si může snadno znovu užít radosti z jednoduchých potěšení.

Existuje tedy nějaká škoda 6

Existuje určitá kategorie Rusů, kteří čtou, že při každodenním „milování se sebou samým“ můžete ublížit. Mimochodem, žádný z nich nemá lékařské vzdělání. Myslí si tedy, že to může mít dráždivý účinek na jemnou sliznici genitálií. Příliš časté sezení se sebou může způsobit bolest a nepohodlí.

Ale jak se říká, z jakékoli, i na první pohled beznadějné situace, vždy můžete najít cestu ven. Pokud to všechno přináší nepříjemné pocity, stojí za to během toho použít speciální maziva (maziva).

Mnohem nebezpečnější je teorie vyjádřená některými lékaři, že může negativně ovlivnit mužskou reprodukční funkci. Pokud se po dlouhou dobu aktivně zbavíte „fungujícího“ spermatu, můžete se připravit o potěšení stát se otcem dítěte s růžovými tvářemi.

Nikdo také nezruší čistě psychologickou změnu, ke které dochází u občanů, kteří dlouhodobě pravidelně masturbují. Může to vést k tomu, že časem úplně ustoupí zájem o intimní potěšení s velmi skutečnou osobou.

Výhoda 7

Celá skupina uživatelů internetu říká, že to vše může být velmi přínosné. Zrevidujme ty nejzákladnější:

 • Prozkoumejte své tělo k dokonalosti;
 • Vyloučení rizika těhotenství a infekce pohlavně přenosnými chorobami;
 • Prevence poruch ejakulace.

Tato jednota se sebou samým může ve skutečnosti výrazně zlepšit sexuální život partnerů. Důležitým a uklidňujícím účinkem je, že po nezávislé lásce je mnohem snazší uvolnit se a usnout. Ale dnes nikdo nenalezl jednoznačnou odpověď na otázku, co se stane, když budete každý den masturbovat.

Je pro vás masturbace dobrá? [AsapSCIENCE]

Top 8 předsudků a mýtů o obdobích

Navzdory skutečnosti, že každá zdravá sexuálně dospělá žena má většinu života menstruaci, je těžké si vzpomenout na jakýkoli jiný biologický proces v lidském těle, který by byl tak obklopen mýty a předsudky..

Vzhledem k tomu, že menstruační cyklus je jedním z hlavních ukazatelů zdraví ženy, měli byste na ně být obzvláště opatrní a znát je všechny, abyste si uchovali zdraví a nervové buňky!

1 „Je nemožné otěhotnět během menstruace“

Realita: neexistují žádné bezpečné dny. Tečka. Jak populární je tento mýtus, nedělá to pravdivý..

Průměrná délka menstruačního cyklu je 28 dní, ale může se pohybovat od 21 do 35 dnů a v den, kdy dojde k ovulaci, tj. Uvolnění vajíčka, kdy je největší šance na otěhotnění. U žen s delším cyklem má ovulace tendenci se vyskytovat kolem 21. dne, zatímco u žen s kratším cyklem má tendenci se vyskytovat řekněme v 7. den. Bez ohledu na to, jak dlouhý je váš cyklus, stojí za to pamatovat, že spermie si zachovávají svoji aktivitu uvnitř ženského těla až tři dny.

Ukazuje se tedy, že čím blíže jste ke konci menstruace, tím vyšší je vaše šance na otěhotnění, zvláště pokud máte krátký menstruační cyklus..

Navzdory skutečnosti, že když má žena menstruaci, obvykle to znamená, že v tuto chvíli nemá ovulaci, není tomu tak vždy: v některých případech může být menstruační cyklus nepředvídatelný a ovulace může nastat před, během nebo po fázi krvácení, zvláště pokud máte nepravidelný cyklus. Kromě toho mohou ženy mít špinění krvácení, které lze zaměnit s menstruačním krvácením..

Důležité! Během menstruace byste měli dodržovat stejná pravidla bezpečného sexu jako po všechny ostatní dny. Navzdory skutečnosti, že šance na otěhotnění během menstruace jsou nízké, neznamená to, že je to nemožné..

Pokud neplánujete těhotenství nebo nepoužíváte perorální antikoncepci, ujistěte se, že váš sexuální partner používá během sexu kondom..

2 „Pokud menstruace nenastala včas, znamená to, že jste těhotná.“

Realita: Těhotenství je nejoblíbenějším důvodem, proč žena nemá menstruaci, ale může existovat řada dalších důvodů..

Hlavními faktory, které mohou způsobit narušení menstruačního cyklu, jsou změny hmotnosti, nedostatečná výživa, nemoc a stres..

K poruchám menstruačního cyklu dochází nejčastěji během prvního roku po první menstruaci. Nastavení pravidelného cyklu může trvat kdekoli od šesti měsíců do jednoho roku od okamžiku menarche. U třetiny žen zabloudí jeden nebo dva cykly ročně. Pokud jste však sexuálně aktivní a menstruace nepřišla včas, musíte jít k lékaři a provést těhotenský test..

3 „Během menstruace byste neměli sportovat“

Realita: pokud to není během menstruace příliš bolestivé, je dokonce prospěšné sportovat.

Pravděpodobně nebudete chtít dělat příliš mnoho cvičení, jako je zvedání závaží nebo CrossFit, ale lehké cvičení, jako je chůze, plavání, pilates nebo jóga, vám může zvednout náladu přirozeným uvolňováním endorfinů a zmírnit křeče dělohy, které způsobují bolesti břicha.

Po plavání stojí za to použít čerstvý tampon nebo podložku, a pokud byl tampon používán během vyučování, je vhodné jej ihned po vyučování vyměnit, aby se zabránilo infekci, která se může vyvinout, pokud se na tamponu množí bakterie obsažené ve vodě..

Pokud se necítíte příliš unavení nebo jsou vaše bolesti příliš silné, není důvod měnit svůj tréninkový plán. Pokud však slabost po menstruaci trvá několik dní, stojí za to poradit se s lékařem, protože to může být známkou anémie..

4 „Během menstruace se nemůžete vykoupat“

Realita: během menstruace je vhodné se osprchovat, ne vykoupat.

Tento mýtus s největší pravděpodobností vznikl v dobách, kdy lidé společně užívali vodní procedury, například v jezerech nebo, jako v Rusku, v lázních, kam jen zřídka šli sami..

V dnešní době stále většinou provádíme vodní procedury v soukromí, takže není důvod tyto předsudky dodržovat..

Užívání vodních procedur během menstruace je navíc užitečné z hygienických důvodů: navzdory skutečnosti, že krev, která vychází během menstruace, je sterilní, bakterie rostou na vložce, tamponu a na vlasech, takže je důležité pravidelně se umýt.

Pokud se obáváte, že v koupelně vnikne krev do vody, můžete při sprchování použít tampon..

Některé ženy se obávají, že by se během menstruace mohla dostat dovnitř voda a něčím je „nakazit“ - to je také předsudek: i když během menstruace je krev, uvnitř vás není rána, kterou by bylo možné infikovat. Voda se může dostat pouze na samý začátek vaginálního kanálu, ale nepřekročí krček vedoucí k děloze, ve které je v tuto chvíli oddělena sliznice, a ne krvácení z otevřené rány.

Šance na infekci způsobenou vodou vstupující do vaginálního kanálu je tedy při dodržení základních hygienických norem stejně nízká jako po ostatní dny cyklu..

5 „během menstruace nemůžete mít sex ani masturbovat“

Realita: Je bezpečné mít chráněný sex během menstruace, hlavním nebezpečím je pouze ložní prádlo, které se může zašpinit

Zda mít sex během menstruace je osobní rozhodnutí každého páru. V každém případě stojí za to o tomto problému diskutovat se svým partnerem. Sex se navíc neomezuje pouze na koncept penetrace penisu do pochvy..

Pokud jde o masturbaci, není to na škodu, pokud dodržíte hygienická pravidla: vaše ruce musí být čisté! Toto by však mělo být obecně řádně dodržováno, kdykoli se vaše ruce dotknou sliznice, včetně pochvy..

6 „Tetování a botox by se neměly dělat během menstruace“

Realita: Během menstruace si můžete dát tetování, botox, masáže a cokoli jiného, ​​ale bolest může být intenzivnější než v jiné dny cyklu

Tetování a botox neovlivní vaši menstruaci a její menstruace neovlivní tetování ani botox.

Mějte však na paměti dvě věci:

 • léky a byliny užívané k úlevě od bolesti a ředění krve (jako je aspirin a ibuprofen) mohou mít na tetování vliv.
 • během menstruace se může změnit úroveň tolerance bolesti, to znamená, že postup nebo hojení může být jednoduše bolestivější, než kdyby bylo provedeno v jiném čase.

7 „Bolest během menstruace je běžná pro všechny a musíte ji jen vydržet“

Realita: Mnoho žen prožívá menstruační křeče tak silné, že to může narušit jejich každodenní život a tato bolest je naprosto skutečná.

Nejde jen o nepříjemné pocity nebo nepohodlí, ale o ty případy, kdy jsou ženy nuceny si vzít den volna v práci a zkroutit se z bolesti v posteli, může být bolest tak akutní.

Tento stav má lékařský název: dysmenorea a vyskytuje se u 20% žen..

Důležité! V žádném případě byste neměli vydržet takový stav, ale musíte jít ke gynekologovi, aby se váš stav zmírnil!

8 „Chování žen je určováno hormonálními výkyvy v závislosti na fázi menstruačního cyklu“

Realita: všichni lidé mají hormony a jejich hladiny se mohou měnit

Mnoho lidí bohužel stále obviňuje ženy z nedostatečnosti, protože mají menstruační cyklus, během kterého se mění hladiny hormonů..

Věda je však v této věci jednoznačná: všichni lidé mají hormony a nedefinují člověka jako člověka a jeho chování.

Masturbuje během mého období

1. Poprvé jsem měl asi před měsícem. Neviděl jsem, jestli má na sobě kondom. Musel skončit. (Ne, samozřejmě, jak si to můžeš myslet?) 2. Ten chlap do mě bušil prsty a já začal velmi silně krvácet. moc moc. řekni mi, vzal mě pryč nebo ne? (ne, nebojte se, má jen krev z otřepů) 3. Se dvěma preziky je to možné. a někdo to zkusil? (a proč, když člověk dokonale chrání?) 4. Když se objeví panenství. plivat. před. Pokračovat ve čtení →

Zdroj: http://nervos.ru/detskiy-onanizm/ Kojenecká masturbace... V poslední době si matka začala všímat své 8měsíční dcery kvůli podezřelé činnosti: její milované dítě si začne zvláštním způsobem namáhat boky, zkřížit a mačkat nohy, zatímco namáhá všechno tělo, obláčky a zavrčí, její dech může být rychlý a hlučný, její tvář zčervená a zakryje se korálky potu. V tuto chvíli jsou četné pokusy dospělých odvrátit pozornost a změnit pozornost relativně neúspěšné, často způsobují zjevnou nelibost, pláč a vztek, dítě se rozčílí a odstrčí matčiny ruce, na tváři je napsáno upřímně. Pokračovat ve čtení →

Dívky, pokud je to mýdlo líto! „Ahoj. Možná se ti ta otázka bude zdát trochu triviální, ale odpověď na ni je pro mě nesmírně důležitá. Můj milovaný a já jsme byli několikrát blízko od 6. listopadu do 11. listopadu. Používali jsme kondomy. 9. listopadu začala menstruace, ale během nich jsme se zabývali sexem a také se chránili. 13. listopadu si můj milovaný vzal pilulku „Postinor“, kterou jsme užili dříve. 15. listopadu moje období skončilo. Poté jsme neměli žádné důvěrné kontakty, ale již 21. prosince a Přečíst více →

1. Poprvé jsem měl asi před měsícem. Neviděl jsem, jestli má na sobě kondom. Musel dokončit 2. chlap mě udeřil prsty a já začal velmi tvrdě krvácet. moc moc. řekni mi, okradl mě nebo ne? 3. se dvěma preziky je možný. a zkusil to někdo? 4. Když se objeví panenství. plivat. před sexem nebo po? 5. je normální, když se chlapec a dívka půl hodiny, 1 hodinu bez přestávky líbají. 6. A jak pochopit, že jsem skončil, když masturbuji? když prochází tělem. Pokračovat ve čtení →

Co nedělat během menstruace: pravda a mýty

Životní hacker zkontroloval populární mýty a požádal gynekologku Tatyanu Rumyantsevovou, aby odpověděla na několik otázek.

Mít sex

Pokud jde o sex, vědci už dávno dospěli k závěru, že můžete mít sex během období? že můžete mít sex během menstruace. Kdysi, když lidé neměli po ruce kohoutek s čistou teplou vodou (a tyto časy uběhly poměrně nedávno a ne všude), bylo nehygienické kombinovat menstruaci a sex, i když to sotva vždy přestalo. Během menstruace je riziko přenosu pohlavně přenosných infekcí vyšší, ale k ochraně jsou k dispozici kondomy.

Všeobecná víra, že sex během menstruace vede k endometrióze, nebyla potvrzena. Zvyšuje období sexu riziko endometriózy?.

Až dosud nikdo neví jistě, co přesně způsobuje tuto nemoc. Poruchy imunitního systému, atypická struktura orgánů, genetika jsou podezřelé, ale sexuální kontakty během menstruace nejsou na seznamu Endometrióza - příčina..

Porodník-gynekolog, kandidát lékařských věd.

Neexistují žádné důkazy o tom, že sex během menstruace vede k endometrióze. Současně není neobvyklý reflux menstruační krve do břišní dutiny. Je zřejmé, že to není zásadní ve vývoji endometriózy. Proto zatím nevíme, co přesně vyvolává jeho vývoj..

Dělat sport

Za prvé, samotný sport je během vašeho období prospěšný. Pohyb a fyzická aktivita mohou pomoci vyrovnat se s onemocněními, které se často vyskytují u žen, jako jsou bolesti.

Menstruace je reakcí na prudký pokles hladiny progesteronu v krvi. V této době je také velmi nízká hladina estrogenu - dalšího ženského hormonu..

Během menstruace ženské tělo „vypadá jako“ mužské.

To znamená, že menstruace je období, kdy můžete dělat krátké a intenzivní tréninky. Period Workout: Lifting the Curse., protože hormonální změny usnadňují tělu „dostat se“ k palivu. I krátké tréninky budou dostatečně účinné.

Samostatnou otázkou je silový trénink. Říkají, že mohou vést k prolapsu vnitřních orgánů, jinými slovy k prolapsu dělohy nebo pochvy. Prolaps je možný, protože svaly podporující vnitřní orgány jsou oslabené a jsou nejvíce ovlivněny prolapsem dělohy. věk, hormony a porod.

Obecně platí, že neustálá tvrdá fyzická práce je skutečně rizikovým faktorem prolapsu, ale daleko od nejdůležitějšího prolapsu pánevních orgánů.... Taková tvrdá práce navíc neznamená postupné zvyšování pracovní zátěže, bezpečnostních opatření a všeho, co je ve sportu..

Neexistuje přísný zákaz zvedání závaží během menstruace. Je však třeba mít na paměti, že pravidelné zvedání závaží (nad 20 kg) po několik let života ve skutečnosti zvyšuje riziko některých gynekologických onemocnění, včetně prolapsu pánevních orgánů.

Je to další věc, pokud se necítíte dobře a nechcete myslet na žádnou tělocvičnu, pak nepotřebujete přetížit tělo. Je lepší sedět v nějaké pozici jógy - usnadňuje to účinek jógy na menstruační bolesti, fyzickou zdatnost a kvalitu života mladých žen s primární dysmenoreou. menstruační bolesti.

Dodržujte dietu

Pokud je strava chápána jako zdravá strava, musí být vždy dodržována. Menstruace není důvodem, proč byste se měli zajímat o nezdravé jídlo. Pokud dieta znamená napůl vyhladovělou existenci u několika produktů kvůli rychlému úbytku hmotnosti, pak by se jí nikdy nemělo řídit (již jsme psali proč), menstruace s tím nemá nic společného.

Během menstruace má smysl opírat se o potraviny s vysokým obsahem železa, jako jsou játra nebo maso, aby se vyrovnala možná anémie. Takže se nevzdávejte dobrého hovězího steaku.

Vykoupat se a jít do lázní

Ve skutečnosti je koupel nejen přijatelná, ale dokonce nezbytná. Nejprve je třeba dodržovat hygienu. Nejprve se můžete umýt a poté jít do vany, pokud vás zmátla krev ve vodě. Zadruhé, kvůli ztrátě krve a dysmenorei (tzv. Bolestivé období) může být žena velmi unavená a koupel a koupel pomáhají uvolnit se.

Samotné teplo a pocení vám během menstruace moc neuškodí. Musíte se soustředit na své pocity: s velkou ztrátou krve a zhoršením zdraví je zbytečná ztráta vody a pobyt v horké místnosti zbytečný. Při dokonalém zdraví a používání tamponů nebo misek je možné všechno..

Pít alkohol

Alkohol není během menstruace kontraindikován. Pít nebo nepít je vždy věcí obecného zdraví a osobního rozhodnutí, menstruace s tím nemá nic společného, ​​ale existuje jeden zajímavý vzorec.

Alkohol ovlivňuje stav ženy různými způsoby, v závislosti na fázi cyklu. Navzdory skutečnosti, že hladina ethanolu v krvi je standardní při užívání stejného množství alkoholu v různých fázích cyklu, tolerance (tolerance alkoholu) se v různých fázích mění.

Tato změna je obzvláště významná pro ženy, které mají obvykle dobrou toleranci, to znamená, že mohou hodně pít a neopít se. Mají prudký pokles tolerance přesně během menstruace. Tatyana Rumyantseva varuje: pokud pijete tolik alkoholu jako týden před menstruací, můžete být hodně opilí.

Pijte kyselinu askorbovou

Na internetu najdete pokyny, jak užívat vitamin C, známý jako kyselina askorbová, ke zkrácení menstruace. Ve vysokých (není známo jaké, ale vysokých) dávkách se dokonce doporučuje jako prostředek nouzové antikoncepce.

Mýtus, že kyselina askorbová by neměla být užívána během menstruace, je s největší pravděpodobností spojena s užíváním jednou vysokých dávek vitaminu C ke stimulaci porodu (nyní se tato metoda nepoužívá). Pravděpodobně je strach z kyseliny askorbové během menstruace spojen se strachem z nadměrné a prodloužené menstruace (pokud může vitamin C způsobit porod). Podle některých zpráv však ženy užívající vitamín C mají o něco kratší období..

Pijte aspirin

Aspirin ředí krev, takže jedním z jeho vedlejších účinků je zvýšené krvácení. Vzhledem k riziku vnitřního krvácení a vedlejším účinkům by jej neměli pít děti, starší lidé, těhotné ženy a vředy..

Během menstruace může zvýšit silné menstruační krvácení. množství krvácení nebo jeho trvání. Pokud máte předepsán aspirin k pravidelnému užívání a víte, že máte dlouhé a silné menstruace, poraďte se s lékařem..

K úlevě od menstruační bolesti použijte jiné léky, jako je ibuprofen.

Depilace voskem

Existují vědecké práce Vnímání bolesti napříč fázemi menstruačního cyklu u žen s chronickou bolestí., které dokazují, že během menstruace a před ní je vnímání bolesti u žen zvýšené (i když se jedná o malé studie). Je logické, že byste se v tuto chvíli neměli vědomě přihlašovat k bolestivým procedurám, včetně depilace, abyste netrpěli více, než je nutné..

Proveďte chirurgické operace

Samozřejmě, menstruace je ztráta krve, jako mnoho chirurgických zákroků. Celkové množství krvácení však není tak hrozné - během menstruace se ztratí 50–150 ml. Menstruace - stále kontraindikace plánované operace?... V každém případě, pokud je operace nouzová, není čas čekat, a pokud je plánována, může to být projednáno s lékařem.

V naprosté většině studií nebyla nalezena žádná souvislost mezi rizikem pooperačních komplikací a fází menstruačního cyklu. Při plánování operace proto není nutné striktně vylučovat období menstruace..

Tatyana Rumyantseva zároveň doporučuje vzít v úvahu několik faktorů:

 1. Závažnost syndromu bolesti. Pokud žena pociťuje během menstruace výraznou bolest, neměli byste jí pooperační bolest přidávat..
 2. Ztráta krve. Pokud s každou menstruací ztrácí žena velké množství krve, měli byste pečlivě zvolit čas operací, které jsou spojeny s velkou ztrátou krve, aby nedošlo ke zhoršení vašeho stavu.
 3. Hygiena. Pokud se po operaci očekává dlouhá doba rehabilitace, nemusí být vhodné ji plánovat na stejné období, kdy by žena měla věnovat zvláštní pozornost své hygieně. A jen ležet bez menstruace je pohodlnější než během ní, pokud žena používá vložky.

Staňte se dárcem

Během svého období a po dobu pěti dnů po něm nemůžete darovat krev Kdo může darovat krev?... Asi 500 ml krve je již odebráno dárcům. Ztráta více může vést ke zdravotním rizikům..

Navíc během a po menstruaci mohou být hladiny hemoglobinu u žen sníženy, což je pro dárce velmi důležité. Mimochodem, říkají, že ženy snáze snášejí dary kvůli menstruaci..

Říká se, že hormony mění hlasivky. Stávají se tlustšími, hlas je obtížnější extrahovat a výsledkem je, že zpěv během menstruace může vést ke ztrátě hlasu. V jedné studii, Vnímané účinky menstruačního cyklu na mladé zpěvačky v západní klasické tradici. vyzkoušel umělce konzervatoře v Sydney. Ukázalo se, že ženy si všimly, že je pro ně obtížnější zpívat v prvních dnech cyklu, že se jejich hlas zhoršuje. Posluchači (učitelé hlasu) neviděli rozdíl.

A ve studii, která měřila vlastnosti hlasů, skutečně našli rozdíl: během menstruace hlas klesá. Poskytují hlasy žen podněty pro pravděpodobnost ovulace? Důležitost režimu vzorkování., je těžší zasáhnout vysoké tóny. Stále můžete zpívat (jinak by profesionální zpěváci fungovali), ale měli byste být opatrní: pijte heřmánkový čaj a nepřetěžujte vazy, experimenty odkládejte na později.

Proveďte ultrazvuk prsu a mamografii

Menstruační cyklus ovlivňuje prsa, proto se obraz ultrazvuku prsu a jeho korelace s hladinou estradiolu a progesteronu v různých fázích menstruačního cyklu u normálních žen liší během menstruace i po ní.... Navíc, pokud vás obvykle bolí hrudník, budou změny na ultrazvuku patrnější. Proto se taková studie nejlépe provádí po skončení menstruace, ale v první polovině cyklu.

Mamografie je k dispozici v přesnosti screeningu Mamografie se liší podle týdne menstruačního cyklu. provádí se v prvním týdnu cyklu a cyklus začíná prvním dnem menstruace. To však není záruka u mamogramů, načasování může být důležité. ideální výsledek a není nutným předpokladem pro vyšetření. Pokud vás tedy doporučují mamografy a vaše menstruace brzy nepřijde, nečekejte na perfektní den a nechte se jen otestovat..

Jak masturbace ovlivňuje vaši menstruaci, jak správně masturovat během menstruace?

Pokud začala menstruace večer, jak počítat dny

Stabilní menstruační cyklus je ukazatelem zdraví žen.

Schopnost ženy otěhotnět, schopnost zabránit takovým obtížím, jako jsou znečištěné šaty nebo kalhoty s náhlým nástupem menstruace, a mnohem více závisí na tom, jak pravidelně menstruace probíhá..

Zvažte základní informace o menstruačním cyklu: jak vypočítat, proč dochází k poruchám a jak zvolit optimální čas na početí dítěte.

Cyklickost menstruace lze přirovnat k biologickým hodinám, kdy se určité procesy v těle pravidelně opakují:

 • první den je začátek menstruace;
 • poslední je den před začátkem menstruace příští měsíc.

Folikulární fáze - od prvních do 14 dnů. Luteální fáze je 15 až 28 dnů. K ovulaci dochází mezi 12. – 16. Dnem. Menstruace trvá od prvních do 3-7 dnů.

Po skončení cyklu začíná nový, který obvykle trvá stejně dlouho. Pro kontrolu pravidelnosti menstruačního cyklu se ženám doporučuje, aby si do kalendáře zaznačily první den menstruace. To pomůže včas odhalit porušení délky období mezi menstruací..

Při dlouhodobém sledování data nástupu kritických dnů lze snadno vypočítat, kdy začne další měsíční vybíjení. U většiny žen je cyklickost spojena s fázemi měsíce a s menstruačním cyklem 28 dnů je považována za obecně přijímaný standard pro výpočty..

Ale ženské tělo nemusí vždy vyhovovat přísným normám. Cyklické procesy často trvají déle nebo méně než stanovený čas. K výpočtu své normy potřebujete:

 • označte datum zahájení menstruace v kalendáři (od něj začíná odpočítávání);
 • určit datum další menstruace (je to začátek nového cyklu);
 • spočítat počet dní mezi značkami v kalendáři.

Pokud se počítají pouze za jeden měsíc, nebudou tyto údaje informativní. Je nutné si v kalendáři zaznačit několik měsíců a pak vyvodit závěry o pravidelnosti a délce trvání.

Ideálně je doba trvání 28 dnů, ale velmi často se číslo může lišit, což se nepovažuje za odchylku od normy

Vnější faktory ovlivňují také ženské tělo, proto jsou ve výpočtech možné odchylky 1-3 dny. To lze považovat za normální. Musíte sečíst všechny přijaté počty dní a poté je vydělit počtem období. Výsledné číslo se bude v průměru rovnat délce měsíčního cyklu.

28denní okno nemusí být normální. U zdravé ženy se toto číslo pohybuje od 21 do 35 dnů..

Nástup menstruace u dospívajících dívek je považován za nástup puberty, kdy začínají fungovat vaječníky a uvolňují „dospělé“ hormony.

Vzhled menstruace ve věku 9-11 let je považován za normální, ale je možný dřívější nebo pozdější výskyt kritických dnů. Pravidelná menstruace je stanovena 1,5-2 roky po objevení se prvního špinění.

Pokud menstruace dívek nepřichází včas nebo nepravidelně, měli by se rodiče starat o stav své dcery a konzultovat s gynekologem. Za účelem nápravy porušení lékaři předepisují cyklodinon dospívajícím v kapkách nebo tabletách. Lék na bázi přírodních bylinných složek nemá téměř žádné kontraindikace a je dobře snášen dívkami.

Zvažte, proč dochází k porušení měsíčního cyklu u dospívající a dospělé ženy. Důvody jsou fyziologické a patologické.

Fyziologický

Odchylky jsou způsobeny vnějšími nebo vnitřními faktory a nenarušují fungování ženského reprodukčního systému. Tyto zahrnují:

 • Častá období. Vzhled krvavého výtoku dvakrát měsíčně u dospívajícího je spojen s nedostatečným zráním vaječníků (funkce se postupně normalizuje). A u dospělých žen se to někdy stává s 21denní cyklickostí (kritické dny byly 1 číslo a poté 22 začalo ve stejném měsíci).
 • Zpoždění. U sexuálně aktivních dospívajících může dojít ke zpoždění v důsledku těhotenství. U žen, které neměly sexuální vztahy s opačným pohlavím, je zpoždění způsobeno změnou klimatu nebo obecného prostředí (stěhování do nového bydliště), stresem nebo dlouhodobým omezením jídla (dieta pro hubnutí). Zpoždění je také způsobeno nástupem menopauzy, kdy jsou kritické dny nepravidelné..

Zotavení z potratu, poporodní období a kojení lze také považovat za přirozený důvod, proč dochází ke ztrátě pravidelné menstruace..

Fyziologické narušení menstruačního cyklu nevyžaduje léčbu. Cyklickost procesů se nezávisle obnoví po 1-3 měsících po vyloučení provokujícího faktoru nebo přizpůsobení těla novým podmínkám. Pokud se tak nestalo, měla by žena navštívit gynekologa a zjistit příčinu porušení..

Nabízíme vám, abyste se seznámili s Talismanem pro ženy Kozoroha

Patologické

Poruchy menstruace vyvolávají gynekologická onemocnění nebo somatická onemocnění:

 • Hormonální poruchy. Obvykle se jedná o narušení rovnováhy ženských pohlavních hormonů, méně často je příčinou nerovnováhy práce štítné žlázy, hypofýzy nebo kůry nadledvin. Hormonální poruchy se projevují různými způsoby: krátké intervaly mezi kritickými dny nebo nepravidelná období. Kromě délky intervalu mezi menstruací se mění i povaha výtoku (jsou hojné nebo vzácné).
 • Zánětlivá gynekologická onemocnění. Zánět dělohy, přívěsků a pochvy ovlivňuje délku cyklu a povahu krvavého výtoku..
 • Pohlavně přenosné nemoci. Pohlavně přenosné nemoci nejsou jen zákazy pohlavního styku, ale také menstruační nepravidelnosti. U sexuálně přenosných infekcí je častěji zaznamenáno silné krvácení s příměsí hlenu nebo hnisu, méně často se mění doba a interval mezi kritickými dny.

Když žena ví, co se považuje za menstruační cyklus, všimne si odchylek, které vznikly včas. Nepropadejte však panice, pokud jednorázové období nepřišlo jako dříve, ale nezpůsobujte nepohodlí.

Příčinou jsou obvykle vnější faktory a cyklus se sám normalizuje..

Lékař by měl být viděn, pokud je nepravidelná menstruace doprovázena bolestí, pálením, dalším hlenem nebo hnisem nebo silným krvácením.

Cyklistika závisí na hormonech produkovaných vaječníky. A jejich složení se mění v závislosti na fázi - to je nezbytné pro plné fungování reprodukčního systému. Délka menstruačního cyklu závisí na délce fází, kdy se zralý folikul vyvíjí a odchází. Přidělit období:

 • folikulární;
 • ovulace;
 • luteální;
 • deskvamace.

Je poměrně snadné vypočítat trvání každé fáze cyklu doma, pokud je vaše menstruace pravidelná.

Folikulární fáze

Začíná to první den cyklu. Čas zrání nových folikulů lze počítat od prvního dne menstruace. Během této doby vajíčko dozrává v těle ženy, které se po fúzi se spermatem stává embryem.

Doba zrání závisí na délce ženského cyklu. U 28denního cyklu toto období trvá asi 2 týdny..

Ovulace

Druhá fáze menstruačního cyklu se vyznačuje tím, že folikul praskne a vychází z něj vajíčko připravené k oplodnění.

Není těžké vypočítat období ovulace; stačí měřit teplotu v konečníku každý den ráno. Během ovulace se indikátor bazální teploty udržuje na 37 ° С..

Čas, kdy bylo vajíčko uvolněno a začala ovulace, je přesněji určeno daty z konečníku. Obvykle se v konečníku teplota udržuje na 37 ° po dobu 1-2 dnů - toto období lze považovat za nejpříznivější pro koncepci.

Luteální fáze

V této době se mění hormonální pozadí, ženské tělo se připravuje na možné těhotenství. Fáze trvá 10-16 dní. Během této doby se u některých žen rozvine premenstruační syndrom..

Trvání luteální fáze můžete nezávisle vypočítat odečtením data snížení bazální teploty (konec ovulace) od odhadovaného času nástupu menstruace.

Desquamation

V tomto okamžiku je vnitřní vrstva děložního epitelu odlupována. Před menstruací dochází ke změnám v děložním čípku: zhušťuje se, mírně klesá a otevírá se cervikální kanál.

Žena má během tohoto období krvavý výtok - menstruaci.

Vedení kalendáře je snadné, stačí si označit každý první den menstruace. Sledování pravidelnosti menstruace pomůže:

 • vypočítat cyklus menstruace a připravit se na kritické dny v čase, vyhnout se takovým obtížím jako šaty potřísněné krví;
 • spočítat dny a určit optimální dny pro početí (to pomůže vyhnout se nechtěnému těhotenství nebo zvýší pravděpodobnost početí očekávaného dítěte);
 • určit potřebu kontaktovat gynekologa (menstruace jsou nepravidelné: pravidelně dochází ke zpoždění nebo často);
 • zaznamenat nástup těhotenství (s pravidelným menstruačním cyklem došlo k dlouhému zpoždění).

Každá žena musí mít kalendář, aby včas zaznamenala odchylky od normálního cyklu

Ovládání menstruace je snadné, stačí spočítat cyklus správně vyznačením dnů v kalendáři.

Ženy musí vypočítat dobu ovulace, aby mohly používat nejbezpečnější metody antikoncepce pro zdraví nebo pro požadované početí.

Stačí vypočítat datum, kdy vajíčko opustí folikul, a pokud chcete mít v tuto chvíli děti, navažte sexuální kontakt se svým partnerem. Jedná se o přesnou a jednoduchou metodu, která vám umožní urychlit nástup těhotenství a přibližně určit datum narození..

Ti, kteří chtějí otěhotnět, musí také vypočítat svůj cyklus.

Ženy by si měly pamatovat, že pouze ovulační fáze je považována za příznivou dobu pro početí; jindy sex nevede k těhotenství. Pokud chce dívka otěhotnět, měla by v těchto dnech počítat ovulaci a mít jistotu, že bude mít sex.

To je dobrý způsob, jak otěhotnět, ale bohužel ne nejspolehlivější metoda antikoncepce. Bezpečné dny mohou být velmi nebezpečné. To je způsobeno skutečností, že fluktuace cyklu mohou nastat kdykoli..

Top 8 předsudků a mýtů o obdobích

Navzdory skutečnosti, že každá zdravá sexuálně dospělá žena má většinu života menstruaci, je těžké si vzpomenout na jakýkoli jiný biologický proces v lidském těle, který by byl tak obklopen mýty a předsudky..

Vzhledem k tomu, že menstruační cyklus je jedním z hlavních ukazatelů zdraví ženy, měli byste na ně být obzvláště opatrní a znát je všechny, abyste si uchovali zdraví a nervové buňky!

1 „Je nemožné otěhotnět během menstruace“

Realita: neexistují žádné bezpečné dny. Tečka. Jak populární je tento mýtus, nedělá to pravdivý..

Průměrná délka menstruačního cyklu je 28 dní, ale může se pohybovat od 21 do 35 dnů a v den, kdy dojde k ovulaci, tj. Uvolnění vajíčka, kdy je nejvyšší šance na těhotenství..

U žen s delším cyklem má ovulace tendenci se vyskytovat kolem 21. dne, zatímco u žen s kratším cyklem má tendenci se vyskytovat řekněme v 7. den..

Bez ohledu na to, jak dlouhý je váš cyklus, stojí za to pamatovat, že spermie si zachovávají svoji aktivitu uvnitř ženského těla až tři dny.

Ukazuje se tedy, že čím blíže jste ke konci menstruace, tím vyšší je vaše šance na otěhotnění, zvláště pokud máte krátký menstruační cyklus..

Navzdory skutečnosti, že když má žena menstruaci, obvykle to znamená, že v tuto chvíli nemá ovulaci, není tomu tak vždy: v některých případech může být menstruační cyklus nepředvídatelný a ovulace může nastat před, během nebo po fázi krvácení, zvláště pokud máte nepravidelný cyklus. Kromě toho mohou ženy mít špinění krvácení, které lze zaměnit s menstruačním krvácením..

Důležité! Během menstruace byste měli dodržovat stejná pravidla bezpečného sexu jako po všechny ostatní dny. Navzdory skutečnosti, že šance na otěhotnění během menstruace jsou nízké, neznamená to, že je to nemožné..

Pokud neplánujete těhotenství nebo nepoužíváte perorální antikoncepci, ujistěte se, že váš sexuální partner používá během sexu kondom..

2 „Pokud menstruace nenastala včas, znamená to, že jste těhotná.“

Realita: Těhotenství je nejoblíbenějším důvodem, proč žena nemá menstruaci, ale může existovat řada dalších důvodů..

Hlavními faktory, které mohou způsobit narušení menstruačního cyklu, jsou změny hmotnosti, nedostatečná výživa, nemoc a stres..

K poruchám menstruačního cyklu dochází nejčastěji během prvního roku po první menstruaci. Nastavení pravidelného cyklu může trvat kdekoli od šesti měsíců do jednoho roku od okamžiku menarche. U třetiny žen zabloudí jeden nebo dva cykly ročně. Pokud jste však sexuálně aktivní a menstruace nepřišla včas, musíte jít k lékaři a provést těhotenský test..

3 „Během menstruace byste neměli sportovat“

Realita: pokud to není během menstruace příliš bolestivé, je dokonce prospěšné sportovat.

Pravděpodobně nebudete chtít dělat příliš mnoho cvičení, jako je zvedání závaží nebo CrossFit, ale lehké cvičení, jako je chůze, plavání, pilates nebo jóga, vám může zvednout náladu přirozeným uvolňováním endorfinů a zmírnit křeče dělohy, které způsobují bolesti břicha.

Po plavání stojí za to použít čerstvý tampon nebo podložku, a pokud byl tampon používán během vyučování, je vhodné jej ihned po vyučování vyměnit, aby se zabránilo infekci, která se může vyvinout, pokud se na tamponu množí bakterie obsažené ve vodě..

Pokud se necítíte příliš unavení nebo jsou vaše bolesti příliš silné, není důvod měnit svůj tréninkový plán. Pokud však slabost po menstruaci trvá několik dní, stojí za to poradit se s lékařem, protože to může být známkou anémie..

4 „Během menstruace se nemůžete vykoupat“

Realita: Koupání během menstruace je výhodnější

Tento mýtus s největší pravděpodobností vznikl v dobách, kdy lidé společně užívali vodní procedury, například v jezerech nebo, jako v Rusku, v lázních, kam jen zřídka šli sami..

V dnešní době stále většinou provádíme vodní procedury v soukromí, takže není důvod tyto předsudky dodržovat..

Užívání vodních procedur během menstruace je navíc užitečné z hygienických důvodů: navzdory skutečnosti, že krev, která vychází během menstruace, je sterilní, bakterie rostou na vložce, tamponu a na vlasech, takže je důležité pravidelně se umýt.

Pokud máte obavy z vniknutí krve do vody v koupelně, můžete si při koupeli použít tampon..

Některé ženy se obávají, že by se během menstruace mohla dostat dovnitř voda a něčím je „nakazit“ - to je také předsudek: i když během menstruace je krev, uvnitř vás není rána, kterou by bylo možné infikovat. Voda se může dostat pouze na samý začátek vaginálního kanálu, ale nepřekročí krček vedoucí k děloze, ve které je v tuto chvíli oddělena sliznice, a ne krvácení z otevřené rány.

Samozřejmě byste se neměli koupat, pokud si nejste jisti, zda je čistá nebo ji někdo použil před vámi..

Šance na infekci způsobenou vodou vstupující do vaginálního kanálu je tedy při dodržení základních hygienických norem stejně nízká jako po ostatní dny cyklu..

5 „během menstruace nemůžete mít sex ani masturbovat“

Realita: Je bezpečné mít chráněný sex během menstruace, hlavním nebezpečím je pouze ložní prádlo, které se může zašpinit

Zda mít sex během menstruace je osobní rozhodnutí každého páru. V každém případě stojí za to o tomto problému diskutovat se svým partnerem. Sex se navíc neomezuje pouze na koncept penetrace penisu do pochvy..

Pokud jde o masturbaci, není to na škodu, pokud dodržíte hygienická pravidla: vaše ruce musí být čisté! Toto by však mělo být obecně řádně dodržováno, kdykoli se vaše ruce dotknou sliznice, včetně pochvy..

6 „Tetování a botox by se neměly dělat během menstruace“

Realita: Během menstruace si můžete dát tetování, botox, masáže a cokoli jiného, ​​ale bolest může být intenzivnější než v jiné dny cyklu

Tetování a botox neovlivní vaši menstruaci a její menstruace neovlivní tetování ani botox.

Mějte však na paměti dvě věci:

 • léky a byliny užívané k úlevě od bolesti a ředění krve (jako je aspirin a ibuprofen) mohou mít na tetování vliv.
 • během menstruace se může změnit úroveň tolerance bolesti, to znamená, že postup nebo hojení může být jednoduše bolestivější, než kdyby bylo provedeno v jiném čase.

7 „Bolest během menstruace je běžná pro všechny a musíte ji jen vydržet“

Realita: Mnoho žen prožívá menstruační křeče tak silné, že to může narušit jejich každodenní život a tato bolest je naprosto skutečná.

Nejde jen o nepříjemné pocity nebo nepohodlí, ale o ty případy, kdy jsou ženy nuceny si vzít den volna v práci a zkroutit se z bolesti v posteli, může být bolest tak akutní.

Tento stav má lékařský název: dysmenorea a vyskytuje se u 20% žen..

Důležité! V žádném případě byste neměli vydržet takový stav, ale musíte jít ke gynekologovi, aby se váš stav zmírnil!

8 „Chování žen je určováno hormonálními výkyvy v závislosti na fázi menstruačního cyklu“

Realita: všichni lidé mají hormony a jejich hladiny se mohou měnit

Mnoho lidí bohužel stále obviňuje ženy z nedostatečnosti, protože mají menstruační cyklus, během kterého se mění hladiny hormonů..

Věda je však v této věci jednoznačná: všichni lidé mají hormony a nedefinují člověka jako člověka a jeho chování.

Zpožděná menstruace, menstruační nepravidelnosti u dospívajících


Porušení menstruačního cyklu u dospívajících dívek může být způsobeno nejen tvorbou hormonálních hladin, ale také některými chorobami, které je třeba vyloučit, aby se v budoucnu zabránilo problémům s reprodukčním zdravím..

POZORNOST! Před položením otázky vám doporučujeme seznámit se s obsahem části Často kladené otázky. Je vysoce pravděpodobné, že tam právě teď najdete odpověď na svou otázku, aniž byste ztráceli čas čekáním na odpověď od konzultanta.

Vážení návštěvníci portálu!
Sekce „konzultace“ je pozastavena.

Archiv lékařských konzultací po dobu 13 let obsahuje velké množství připravených materiálů, které můžete použít. S pozdravem, redaktoři

Třídit: podle užitečnosti podle data

16. července 2019

Zajímá vás otázka, konkrétně od kolika let je možný nezávislý výlet ke gynekologovi?

27. února 2019

Ahoj. Moje menstruace zmizela. 2 měsíce již pryč. Nechápu proč. Jím normálně) Je pravda, že trénuji každý den (1 hodinu)

Nevím, co mám dělat, nechci jít ke gynekologovi, ale mám velké obavy o zdraví

27. února 2019

Rumyantseva Tatyana Stepanovna odpovídá:

Dobré odpoledne, pokud máte obavy, pak se neobejdete bez pomoci gynekologa. Nelze uhodnout důvod porušení cyklu, protože je nutný alespoň důkladný průzkum.

29. ledna 2019

Dobrý den, moje sestra měla v létě 11 let, menstruace šla, ale teď bylo naposledy 10. prosince a teď je jich už 29, říká, že není nic, co nebolí, není výtok

14. ledna 2019

Dobrý den, je mi 17. Mám partnera. Měsíce nejdou půl roku. V dolní části břicha se začaly objevovat bolesti. Nadváha. Mohu jíst jednou za 2-3 dny. Častý stres.

5. prosince 2018

Dobrý den. Je mi 15 let, mám zpoždění, velmi vážné. Na jaře to bylo jednou. V létě šli jednou v červenci nebo v srpnu (přesně si to nepamatuji), na podzim jsem to vůbec neměl. Co jsem mohl mít?

11. prosince 2018

Rumyantseva Tatyana Stepanovna odpovídá:

Yana, delší zpoždění může být známkou hormonálních poruch a pro přesnou diagnózu je nutné navštívit gynekologa.

4. července 2018

Dobrý den, před 9 týdny došlo k problému, došlo k poruše, zlomil se kondom, další den jsme s dívkou šli ke gynekologovi, řekl, že šance na otěhotnění je velmi malá a rozhodli jsme se, že to budeme hrát bezpečně a vypili jsme hormonálního „postinora“, všechno bylo v pořádku podle plánu a o měsíc později taky, ale teď je problém, zpoždění je již 4 dny, může být těhotná

4. července 2018

Dobrý den, 16 let, jsem sexuálně aktivní. Používáním antikoncepce (kondomy) jsem neměla menstruaci 41 od prvního dne předchozí menstruace. Vyskytl se bílý výtok, bolest žaludku, jako u PMS, objevilo se akné. Obecně je vše jako obvykle, ale zpoždění je velmi dlouhé. Nyní je léto a možná kvůli teplu a fyzické námaze to bylo stejné. Poraďte mi prosím

21. června 2018

Dobrý den, je mi 13. Mám zpoždění 3 dny. Menstruační cyklus začal ve věku 11-12 let. K pohlavnímu styku nedošlo. Několikrát porazili měsíčník dvakrát za měsíc. Měl bys si dělat starosti? A jaká je norma pro zpoždění v tomto věku?

18. června 2018

Dobrý den, je mi 14 let
A moje menstruace ještě nedorazila, nějak to ovlivňuje skutečnost, že jsem masturboval.

14. června 2018

Brzy mi bude v červnu 13 let a stále nemám menstruaci, i když ji už má celá třída a moje matka začala ve 12, to je normální.

9. června 2018

Ahoj! Často msturbuji, teď mi menstruace přestala běžet, už 2 měsíce, co dělat. Mohl bych otěhotnět (nedivím se sexuálnímu životu)

7. června 2018

Dobrý den, je mi brzy 15 let, stále nemám vůbec menstruaci. Jsem panna, řekněte mi, co mám dělat v této situaci. Bojím se jít ke gynekologovi, pomoci.

11. června 2018

Rumyantseva Tatyana Stepanovna odpovídá:

Nastya, ve věku 15 let budete muset navštívit dětského gynekologa se svou matkou, protože není možné pochopit důvod absence menstruace v nepřítomnosti.

30. května 2018

Je mi 15, měl jsem pohlavní styk Měsíčně ne, ten měsíc přišlo 21, již 30 a nejsou

Ten měsíc byl hodně stres, můj táta zemřel sedět na sedativách, glycinu, tenotenu, stále piji jen zřídka, byly konflikty, teď pomáhám matce s dětmi, malý měsíc, jiné počasí je jedno 4, další 5

30. května 2018

Ahoj! V tuto chvíli je mi 16 let, menstruace mi trvá 2,5 roku, cyklus je po celou dobu nestabilní. Navštívil jsem gynekologa před 1,5 rokem a řekl, že zatím je to normální, brzy bude zavedeno...

Ale vypočítal jsem dobu trvání všech cyklů za poslední rok a 3 měsíce.

a to se stalo: 46-37-49-38-35-49-35-36-31-55 a protože konec posledních 54 dnů nezmizel, nevím, co mám dělat, brzy půjdu ke gynekologovi, ale bojím se, jaké hormony budou předepsány

31. května 2018

Lékařský konzultant portálu „health-ua.org“ odpovídá:

Obecný lékař

Všechny odpovědi konzultanta

Ksenia, jsi skvělá kolegyně pro vedení měsíčního kalendáře. Určitě musíte kontaktovat gynekologa a to, co vám bude přiděleno, bude jasné po vyšetřeních.

26. května 2018

Je mi 14 let, mám zpoždění 3 dny, ale jsem drzý. Dříve tomu tak nebylo. Jednou došlo ke zpoždění, ale byl to jeden den.

Císařský řez je porodně-gynekologická operace zaměřená na umělý porod. Umělý porod pomáhá řešit problémy, které během těhotenství nastaly v těle matky nebo dítěte, a předcházet vzniku komplikací.