Těhotenství po anovulačním cyklu

Schopnost rodit a porodit dítě je důležitou funkcí a přirozenou nutností ženského těla. To je zajištěno dobře koordinovanou prací reprodukčního systému. V gynekologické praxi však existují případy, kdy se schopnost otěhotnět ztratí, sníží se nebo se úplně ztratí. Jedním z nich je ženský cyklus bez ovulace..

Obecná informace

Menstruační funkci usnadňuje komplexní rovnováha pohlavních hormonů. Důležitou roli v tom hrají gonadotropiny syntetizované hypofýzou. Regulují strukturální změny ve vaječnících. Pod vlivem hormonu stimulujícího folikuly dozrávají zárodečné váčky, které produkují estrogeny. Když folikul dosáhne velikosti 18–23 mm, stane se dominantním a je připraven k ovulaci. Toto je první fáze ovariálního cyklu..

Asi 12-14 dní po skončení menstruace folikul praskne a vajíčko jej opustí. Tento proces se nazývá ovulace. Vyskytuje se na pozadí maximálních koncentrací gonadotropních hormonů. Poté začíná luteální fáze - v místě prasknutí folikulu se tvoří žluté tělísko, které produkuje progesteron. Pokud dojde k početí, pak to funguje až do okamžiku úplné placentace..

Změny v děloze odpovídají fázím ovariálního cyklu. Pod vlivem estrogenů se endometrium množí, to znamená, že získává hmotu po menstruaci. A progesteron podporuje jeho sekreční transformaci - zvyšuje se počet žláz produkujících hlen. To vytváří nezbytné podmínky pro implantaci vajíčka..

Všechny tyto procesy jsou nesmírně důležité pro reprodukční funkci. Ovulace je ale kritická. Aby bylo možné vajíčko oplodnit spermatem, musí nejprve opustit folikul a poté vstoupit do vejcovodu, což netrvá déle než jeden den. Je zcela jasné, že samotné početí je bez ní nemožné..

Příčiny a mechanismy

Pokud během menstruačního cyklu vajíčko neopouští folikul, nazývá se to anovulační. Tento stav je docela běžný. A důvody jsou různé. Nejprve je třeba poznamenat, že absence ovulace může nastat u dokonale zdravých žen. Podobný jev je považován za fyziologický v následujících případech:

 1. Během dospívání (tvorba menstruačního cyklu).
 2. Během těhotenství (gestační období).
 3. Při kojení dítěte (období laktace).
 4. V klimakterickém období (ukončení menstruace).

Přirozená anovulace je charakteristická pro přechodná stadia v životě ženy, kdy je nutná rekonfigurace reprodukčního systému. Klíčovou roli v tom samozřejmě hrají hormonální změny. Pokud jsou všechny tyto podmínky vyloučeny a žena v reprodukčním věku nemá ovulaci, je třeba hledat jiný důvod. Existuje široká škála patologií, ve kterých je to možné:

 • Dysfunkce vaječníků.
 • Poruchy hypotalamu a hypofýzy.
 • Zánětlivé procesy gynekologické sféry.
 • Nemoci štítné žlázy a nadledvin.
 • Obecné infekce a intoxikace.
 • Neuropsychiatrické poruchy.
 • Vrozené anomálie genitálií.
 • Avitaminóza a jiné zažívací poruchy.
 • Genetické nemoci.

Z vnějších faktorů bychom měli zmínit také fyzický stres, změnu klimatu, špatné návyky a iracionální užívání hormonální antikoncepce. To jsou všechny aspekty, které negativně ovlivňují menstruační funkce a ovulaci, včetně.

Anovulační cyklus je charakterizován přebytkem estradiolu, protože folikul přetrvává déle, než se očekávalo, a žluté tělísko se netvoří.

K annovulaci dochází z různých důvodů - fyziologických nebo patologických. A abyste zjistili, co je s cyklem špatně, měli byste diagnostikovat.

Příznaky

Známky anovulačního cyklu nejsou vždy zřejmé. Žena si může myslet, že právě mírně narušila rytmus menstruace. Ve skutečnosti je ale všechno mnohem vážnější. Pokud jde o objem a pravidelnost, může být obtížné rozlišit mezi pravidelnými obdobími a anovulačním krvácením. Existují však některé zvláštnosti založené na hladině estrogenu v těle ženy..

Pokud je ve folikulární fázi cyklu pozorován hyperestrogenismus, pak se výtok bude podobat menoragii - jsou pravidelné, ale zároveň hojné a prodloužené.

Dojde-li k anovulaci na pozadí hypoestrogenismu, obraz se změní. Menstruační krvácení bude omezené a krátkodobé. Během vyšetření si lékař všimne úzké pochvy a zmenšené velikosti dělohy, krk je prodloužený (kuželovitý) a hltan je pevně uzavřen.

Důležité místo zaujímá otázka, jak se kombinuje anovulační cyklus a těhotenství. Ačkoli se navenek zdá, že menstruace pokračuje, což se může dokonce objevit včas, koncepce je v tomto případě bohužel nemožná. Ve vaječníku folikul s vejcem nepraskne a endometrium nepodléhá sekreční transformaci. Proto je hlavní stížností žen s anovulací neplodnost - neschopnost otěhotnět během roku pravidelné sexuální aktivity. Existují však i příznivější případy, protože anovulace se může střídat s normálním cyklem..

Další diagnostika

Každá žena, která si všimla abnormalit v menstruačním cyklu a čelí problému těhotenství, by se měla rozhodně poradit s lékařem. Po klinickém a gynekologickém vyšetření předepíše specialista další vyšetření - laboratorní a instrumentální - k určení příčiny anovulace. To bude vyžadovat:

S ohledem na pravděpodobné střídání anovulačních a normálních cyklů je nutné provádět dynamické sledování menstruačních funkcí po dobu 6 měsíců. A až po obdržení všech výsledků je možné s jistotou říci, jaký je důvod takové odchylky a jak ji lze napravit..

Žena s anovulací potřebuje komplexní diagnózu zaměřenou na identifikaci příčin menstruační dysfunkce.

Léčba

Korekci menstruačního cyklu provádí gynekolog. Cílem léčby je stimulace ovulace a potlačení nadměrné proliferace endometria. Terapie začíná po seškrábnutí děložní sliznice. Jeho základem je cyklický příjem hormonálních léků. Jako stimulátory ovulace se používají přírodní nebo rekombinantní biologické látky:

 • Follitropin (Gonal-F, Puregon).
 • Menopauzální a choriové gonadotropiny (Horagon, Pergonal, Pregnil, Menopur).
 • Aniestrogeny (Klostilbegit, klomifen).

Užívají se 2-3 dny cyklu. Asi 5 dní se provádí ultrazvuk a folikul se kontroluje, zda roste. Po dosažení požadované velikosti se spolu s gestageny (Norkolut, Primolut) podává ovulační spoušť (Pregnyl). To je nezbytné k doplnění nedostatku progesteronu a zahájení sekrečních transformací v endometriu..

Léčba by měla být co nejvíce individualizovaná a měla by zohledňovat všechny vlastnosti těla pacienta. Při hypoestrogenismu jsou léky předepisovány ke stimulaci funkce vaječníků (Hexestrol). Některé fyzioterapie mohou být provedeny, například nosní elektroforéza, elektrická stimulace dělohy nebo hypotalamo-hypofyzární zóna. Pokud se v důsledku diagnózy odhalí zánětlivý proces v genitáliích, polycystická nebo jiná patologie gynekologické sféry, je nutná vhodná léčba. Musí být také opravena endokrinní dysfunkce.

V naději na obnovení reprodukční funkce se ženy mohou dokonce uchýlit k lidovým lékům. Nejčastěji najdete recepty na odvary z byliny adonis nebo šalvěje, Adamova kořene a semena tyčinek. Ale než je začnete užívat, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem. A nemusíte si myslet, že tradiční metody mohou konkurovat tradiční terapii..

Prevence

Aby ženy nemusely čelit problému anovulace a další neplodnosti, musí sledovat své vlastní zdraví. Preventivní doporučení zahrnují:

 1. Kvalitní strava s dostatečným obsahem všech živin.
 2. Racionální způsob práce a odpočinku.
 3. Mírná fyzická aktivita.
 4. Odmítnutí špatných návyků.
 5. Minimalizace stresu.
 6. Pravidelné kontroly u lékaře.
 7. Včasná léčba gynekologické patologie.

Pomocí správných opatření je v mnoha případech možné úspěšně obnovit poškozenou reprodukční funkci. Pokud se to nepodaří, bude nejlepší volbou oplodnění in vitro vlastním vajíčkem nebo vajíčkem dárce a další opětovné vysazení embrya do děložní dutiny. Tak či onak se žena může cítit jako matka.

Anovulační cyklus

Příčiny

Anovulační cyklus může nastat nejen s rozvojem některých gynekologických nebo obecných patologií. Jeho vzhled je často způsoben fyziologickými důvody a po jejich odstranění se obnoví normální dvoufázové cykly.

Odborníci rozlišují dva typy anovulačních cyklů.

 • Fyziologické cykly jsou spouštěny hormonálními změnami souvisejícími s věkem nebo těhotenstvím a kojením, změnami klimatu. Na pozadí kojení jsou u přibližně 40-50% žen pozorovány rytmické anovulační cykly doprovázené menstruačním krvácením..
 • Patologické - nejčastěji vyvolané změnami v hypotalamo-hypofyzární regulaci menstruačních cyklů s nadbytkem prolaktinu v adenomu hypofýzy nebo nedostatečnou produkcí FSH nebo LH. Může se vyvinout jednofázový cyklus v důsledku dysfunkce vaječníků, zánětlivých procesů ve vejcovodech a vaječnících, dysfunkce štítné žlázy nebo nadledvin, obecných infekcí, neuropsychických poruch, intoxikace, a- a hypovitaminózy nebo jiných poruch výživy. Někdy dochází k anovulačním poruchám na pozadí genetických patologií, doprovázených opožděným sexuálním vývojem nebo anomáliemi genitální oblasti.

Mechanismus vývoje fyziologického nebo patologického anovulačního cyklu závisí na úrovni fluktuací hormonálního pozadí. Selhání je obvykle vyvoláno nadbytkem estrogenu, méně často je to způsobeno poruchami syntézy FSH nebo LH. Je extrémně vzácné, že je ovulace narušena nedostatkem estrogenu..

Pokud má žena normální cykly proložené anovulačními poruchami, pak se změny v menstruaci projevují porušením povahy výtoku a trvání cyklů.

V anovulačním cyklu vajíčko neopouští vaječník

Příznaky

K vývoji anovulací někdy dochází latentně a lze jej zjistit pouze na základě výsledků speciálních studií: ultrazvuk genitální oblasti nebo krevní testy na progesteron a hormony hypofýzy provedené 1–1,5 dne před ovulací. V jiných případech zaznamenávají pacienti, kteří ještě neměli menopauzu, následující příznaky: ve dnech uvolnění vajíčka z vaječníku chybí normálně existující slizniční výtok z genitálního traktu a v místě vaječníků nebo v podbřišku se objevují bolesti způsobující neustálé nepohodlí. Anovulační cykly vedou k absenci fyziologických výkyvů v grafu bazální teploty, ke zkrácení nebo prodloužení doby trvání cyklu.

Hormonální poruchy během anovulace jsou doprovázeny projevy, které nejsou spojeny s genitáliemi. Kolísání hladin hormonů vede k mírnému přírůstku hmotnosti, zvýšené citlivosti prsou, hirsutismu a opakovaným bolestem zad. Při provádění ultrazvuku jsou známky nadměrné nebo nedostatečné proliferace děložní sliznice a absence cyklických změn ve velikosti folikulů. Ve výsledcích krevních testů na progesteron nebo hormony hypofýzy 1-1,5 dne před očekávanou ovulací nedochází ke změně jejich hladiny, ke které by mělo dojít během dvoufázového cyklu.

Hormonální posuny vedou k následujícím poruchám v normálním cyklu:

 • amenorea - absence měsíčního krvácení doprovázená neplodností;
 • dysmenorea - bolest v podbřišku během menstruace;
 • menoragie - silný menstruační tok, který může vést k anémii a může se vyskytnout na pozadí zvýšení hladiny estrogenu;
 • metroragie - krvácení mezi cykly.

U všech možností anovulace se žena stává neplodnou a vždy potřebuje odborný dohled. Pacientům v reprodukčním věku, kteří stále plánují těhotenství, ale mají anovulační cykly, se doporučuje dynamické pozorování a terapie. Pokud žena již neplánuje mít děti, ale je stále plodná nebo je v období menopauzy, je nutná léčba, aby se předešlo komplikacím hormonálních poruch a zvolila nejbezpečnější a nejúčinnější metodu antikoncepce. Tato preventivní léčba je nezbytná z důvodu vysokého rizika vzniku hormonálně závislých nádorů mléčných žláz, dělohy a vaječníků..

Známky anovulace na křivce bazální teploty: na grafu není skoková charakteristika normálního cyklu.

Diagnostika

Plán diagnostických vyšetření závisí na věku pacienta, jeho anamnéze (například období kojení nebo menopauzy), přítomnosti patologických stavů genitální oblasti nebo jiných onemocněních, které ovlivňují menstruaci a hormonální hladiny. V závislosti na těchto faktorech mohou být před zahájením léčby předepsány následující studie:

 • měření bazální teploty pro sledování anovulačních poruch;
 • dynamický ultrazvuk vaječníků;
 • funkční testy vaginálního hlenu k detekci symptomu zornice nebo kapradí;
 • diagnostická kyretáž před menstruací, určení příčin porušení.

Tyto techniky průzkumu vám umožňují identifikovat přítomnost anovulačních poruch. Aby však bylo možné předepsat správnou terapii, musí být diagnóza komplexní a podporovaná stanovením hlavní příčiny hormonálních poruch. Za tímto účelem pacient podstoupí komplex studií s cílem identifikovat možné zánětlivé procesy pohlavních orgánů, které vedou k narušení měsíčních zánětlivých procesů, a také jsou předepsány testy na hormony štítné žlázy, hypofýzy a kůry nadledvin. Dynamické sledování po dobu šesti měsíců se doporučuje u žen v plodném věku, u nichž je ovulace nekonzistentní.

Ultrazvukové skenování odhaluje anovulační cykly

Léčba

Taktika eliminace anovulačního selhání je dána jeho typem. Ve fyziologické variantě, která je způsobena laktací nebo tvorbou hormonálních hladin během puberty, není korekce léků předepsána. Pokud je anovulace patologická a je doprovázena hmatatelnými příznaky, pak je terapeutický plán určen hlavní příčinou existujících poruch:

 • s neplodností a výraznou proliferací endometria je před očekávaným měsíčním a intramuskulárním podáním progesteronu nebo před příjmem syntetického progestinu ze skupiny s 19-nortestosteronem před 8 až 8 dny před menstruací předepsána kyretáž děložní sliznice. Pokud je hormonální nerovnováha doprovázena zvýšenou hladinou estrogenu a významným zvýšením vnitřní vrstvy dělohy, měla by žena po několik cyklů užívat syntetické progestiny od 5. do 25. dne menstruačního cyklu;
 • s nedostatečnou funkcí vaječníků, což vede k významnému snížení hladiny estrogenu, chybí ovulace. K jeho obnovení jsou předepsány estrogenové léky, jejichž dávkování a trvání podávání stanoví lékař;
 • příznaky zánětlivých procesů ve vaječnících nebo vejcovodech vyžadují stanovení standardního plánu antibiotické léčby a protizánětlivé léčby v kombinaci s užíváním vitaminu C;
 • se zvýšenou hladinou prolaktinu se používají prostředky založené na hormonech hypofýzy;
 • ke stimulaci ovulace se doporučuje elektrická stimulace děložního čípku nebo endonazální elektroforéza k ovlivnění hypotalamo-hypofyzárního systému.

Léčba je zaměřena na stabilizaci hormonálního pozadí a eliminaci příčin, které narušují normální zrání a uvolňování vajíčka do vejcovodu. Jsou doplněny obecnými pokyny pro zdravý životní styl a normální výživu, které podporují zotavení..

Anovulační léčbu provádí pouze odborník

Je možné zabránit rozvoji anovulačních cyklů?

Možnost prevence je dána příčinou stavu..

Nelze zabránit fyziologickým poruchám cyklu, protože jsou spojeny s přirozenými procesy, které se vyskytují v těle dívky nebo ženy. Tato skutečnost by neměla být alarmující, protože důvody těchto odchylek v uvolňování vajíčka z vaječníku jsou samy eliminující a nejsou zdraví škodlivé..

Patologickým cyklům lze zabránit, pokud lze předcházet základním příčinám. Obecná doporučení v těchto případech zahrnují následující:

 • racionální výživa a dodržování režimu práce a odpočinku;
 • pozorný postoj k obecnému zdravotnímu stavu dívky, dívky nebo ženy a pravidelnosti menstruace;
 • odmítnutí špatných návyků;
 • prevence zánětlivých onemocnění genitální oblasti a pohlavně přenosných infekcí;
 • rozvoj odolnosti proti stresu a omezení faktorů vyvolávajících neuropsychické přepětí;
 • plnění všech doporučení lékaře při léčbě akutních a chronických onemocnění;
 • povinná návštěva gynekologa pro preventivní prohlídky.

Předpověď

Fyziologický anovulační cyklus ve většině případů není doprovázen známkami, které jsou pacientovi zřejmé; samo se eliminuje po ukončení expozice rizikovému faktoru a nevyžaduje léčbu léky. Prognóza onemocnění při patologické nepřítomnosti ovulace je méně příznivá, ale včasná léčba umožňuje zajistit nástup těhotenství ve 30-40% případů.

Pokud menstruace není doprovázena uvolněním vajíčka z vaječníku, pak po jejich dokončení, jako v normálním cyklu, stále dochází k měsíčnímu výboji. Tento stav může být způsoben fyziologickými a patologickými důvody. V druhém případě je nutná léčba, protože u ženy se mohou objevit komplikace: neplodnost, metroragie, absence menstruace nebo jiné dny podobné krvácení jako měsíční krvácení.

Anovulační cyklus: anovulace je hlavní příčinou neplodnosti

Při neúspěšných pokusech o otěhotnění začnou ženy věnovat větší pozornost menstruačnímu cyklu. Vypočítají „létající“ dny a pečlivě sledují trvání menstruace a zapomínají kontrolovat kvalitu ovulace. Ale přítomnost kritických dnů ještě není indikátorem toho, že tělo má ovulaci. Anovulační cyklus (anovulace) je jednou z nejčastějších příčin ženské neplodnosti.

Co je ovulace a jak souvisí s těhotenstvím

Tělo zdravé sexuálně zralé ženy je plně přizpůsobeno koncepci, porodu a porodu. Skutečnost, že s reprodukčním systémem je vše v pořádku, lze posoudit podle stability měsíčních procesů - ovulace a menstruace.

"data-medium-file =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/10/anavolyatornyiy-tsikl.jpg?fit=450%2C298&ssl=1? v = 1572898613 "data-large-file =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/10/anavolyatornyiy-tsikl.jpg?fit=831%2C550&ssl = 1? V = 1572898613 "src =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/10/anavolyatornyiy-tsikl.jpg?resize=891%2C590 " alt = "cyklus Anavolyator" width = "891" height = "590" srcset = "https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/10/anavolyatornyiy-tsikl.jpg? w = 891 & ssl = 1 891 w, https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/10/anavolyatornyiy-tsikl.jpg?w=450&ssl=1 450w, https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/10/anavolyatornyiy-tsikl.jpg?w=768&ssl=1 768w, https: //i0.wp. com / medcentr-diana-spb.ru / wp-content / uploads / 2017/10 / anavolyatornyiy-tsikl.jpg? w = 831 & ssl = 1 831w "sizes =" (max. šířka: 891px) 100vw, 891px "data-recalc -dims = "1" />

Ovulace je zrání a uvolňování zralého vajíčka z vaječníku do vejcovodů k oplodnění. Menstruace je krvácení, které odstraňuje sliznici (endometrium) z dělohy, která tvoří každý nový cyklus, a neoplodněné vajíčko. Pokud došlo k oplodnění, vejce se připojí ke stěnám dělohy a menstruace nezačne..

Po porodu se cyklus obnovuje, a tak každý měsíc z roku na rok. Ale někdy se vajíčko z nějakého důvodu netvoří nebo nedospěje. Patologický stav, při kterém nedochází k uvolnění vajíčka připraveného k oplodnění, se nazývá anovulace.

Anovulační cyklus je období menstruačního krvácení v jedné fázi, kdy nedochází k ovulaci a tvorbě žlutého tělíska. Pravidelnost nástupu menstruace lze zachovat..

Existují dva typy anovulačního cyklu:

 • fyziologické - normální;
 • patologické - vyžadující léčbu.

Anovulace může nastat čas od času, až několikrát ročně, což je považováno za normální. S věkem se takové poruchy vyskytují stále častěji a plynule přecházejí do menopauzy. Stává se však, že ani mladá žena vůbec nemá ovulaci - to je dobrý důvod pro diagnostiku a léčbu neplodnosti.

Co je to anovulační cyklus?

Jak název napovídá, anovulační cyklus je období, kdy ženě chybí ovulace. U těch, kteří neplánují děti, jsou chráněni nebo tomu nepřikládají význam, k anovulaci často dochází nepostřehnutelně. To je způsobeno zvláštností menstruačního krvácení - menstruace může probíhat jako obvykle.

V normálním menstruačním cyklu je uvolňováním vajíčka stimulována produkce hormonu progesteronu, který reguluje krvácení v kritických dnech. Je to tento hormon, který pomáhá ženskému tělu udržovat pravidelné období. Během anovulačního cyklu může nedostatečná hladina progesteronu způsobit děložní krvácení jiné povahy, které se mylně považuje za menstruaci..

Příčiny anovulace

Menstruační cyklus bez ovulace je nejběžnější ve dvou různých věkových skupinách:

 • Dívky, které právě vstoupily do období dospívání. Adolescenti obvykle zažijí anovulační cykly rok po první menstruaci (menarche).
 • Ženy blízko menopauzy (ve věku 40 až 50). V jejich tělech dochází k významným hormonálním změnám..

V obou případech nedostatek ovulace způsobuje náhlé změny hladin hormonů..

U žen v aktivním plodném období, chronická anovulace. Příčiny:

 • hormonální (endokrinní) poruchy, dysfunkce vaječníků;
 • zánětlivá onemocnění reprodukčního systému, pohlavně přenosné choroby;
 • příliš vysoká (obezita) nebo příliš nízká tělesná hmotnost (anorexie);
 • extrémní fyzická aktivita;
 • pozdní puberta, časná menopauza;
 • vysoké hladiny hormonu prolaktinu;
 • silný stres
 • klimatická změna.

Možné jsou i další důvody, například nedostatečný vývoj vaječníků, genetické problémy atd..

Nepřímé příznaky anovulace naznačující hormonální poruchy:

 • růst ochlupení na obličeji a na těle na neobvyklých místech;
 • akné;
 • krvácení nebo „mazání“ mimo cyklus;
 • problémy s koncepcí.

Znamení, že k ovulaci nedošlo

Hlavním znakem anovulace je absence menstruace. Zbytek příznaků je méně patrný, ale lze je docela vypočítat, protože víte, jak postupuje normální proces.

Známky normální ovulace zaznamenané mezi 7-14 dny po posledním období:

 • Změny v povaze a množství vaginálního výtoku během celého cyklu - od tekuté transparentní po viskózní, mléčnou barvu.
 • Bolestivost, napětí mléčných žláz.
 • Pocity tahání v oblasti vaječníků, dolní části břicha.
 • Skoky bazální teploty.
 • Zvýšené libido.

Přečtěte si více o metodách stanovení ovulace v našem článku „Co je ovulace“.

Bazální teplota během anovulačního cyklu

Jedním ze znaků anovulace, které lze detekovat doma, je porušení grafu bazální tělesné teploty..

U zdravých žen cyklus prochází všemi fázemi, kde je ovulace doprovázena mírným zvýšením teploty - až o 37 stupňů. Bazální teplota se měří rektálně. Pokud nedojde k ovulaci, udržuje se teplota po celou dobu normální..

Jak správně diagnostikovat anovulaci?

Když žena nemá dlouhou dobu menstruaci nebo je cyklus velmi nestabilní - má dlouhé intervaly - lze anovulaci diagnostikovat velmi rychle. Stačí podstoupit malé vyšetření. Gynekolog předepíše:

Pokud analýza progesteronu neposkytla jasný výsledek a ultrazvuk neprokázal ovariální patologie, provedou se další studie:

 • nátěr na skupinu infekcí;
 • komplexní ultrazvuk malé pánve;
 • Ultrazvuk vaječníků;
 • Ultrazvuk žlutého tělíska;
 • Ultrazvuk štítné žlázy, protože také produkuje hormony, které mohou ovlivnit reprodukční funkci;
 • komplex analýz na hormony: jsou zkoumány pohlavní hormony, hormony štítné žlázy a hormony hypofýzy.

Anovulační léčba

Léčba spočívá v odstranění příčiny ovulace, která se nevyskytuje. Je důležité si uvědomit, že samoléčba této patologie je zcela vyloučena. Hlavní rada: dodržujte všechny předpisy svého lékaře.

Gynekolog může předepsat:

 • Hormonální léky. Existují léky, které stimulují ovulační proces. Ovlivňují zrání folikulů, zvyšují hladinu estrogenu a zlepšují schopnost vajíčka opouštět vaječník. Takové léky jsou předepisovány až po absolvování všech testů, protože nesprávné dávky vedou k ještě horšímu stavu - hyperstimulaci vaječníků. Je také důležité vědět, že při hormonální stimulaci ovulace může dozrát několik vajíček najednou, což povede k vícečetnému těhotenství..
 • Antibiotika, antivirotika. Pokud jsou nalezeny infekce, musí být léčeny. I při obnově cyklu a ovulaci povede zánětlivý proces v reprodukčním systému dříve či později k neplodnosti. STI jsou spojeny s problémy, jako je obstrukce trubek, hydrosalpinx - hnisavý zánět vaječníku, ve kterém se jednoduše roztaví.
 • Chirurgická operace. Pokud jsou anovulační cykly spojeny s orgánovými patologiemi, provede se operace.
 • Změny životního stylu. Pokud poruchy cyklu souvisejí s vnějšími vlivy, jako je strava nebo životní styl, bude léčba zahrnovat regulaci stravovacích návyků a relaxační cvičení. Možná budete muset bojovat s nadváhou nebo naopak přibrat.

Někdy je pro matku štěstí v mateřství velmi obtížné, proto se snažte nezačínat s nemocemi a včas se obraťte na gynekologa.

Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte Ctrl + Enter

sen o dívce

těhotenství ihned po anovulačním cyklu

Příspěvek zveřejněn na Dream of a Girl 22. srpna 2013

Dívky, které otěhotněly bezprostředně po anovulačním cyklu, uslyšely, že takové těhotenství může představovat nebezpečí pro dítě s chromozomálními abnormalitami. kdokoli o tom slyšel?

19 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

To nejlepší na webu

Plánování pohlaví dítěte

Pronásledování ovulace: folikulometrie

Kdy si mohu udělat těhotenský test?

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 15 hodinami

Autor: diana2020
Vytvořeno před 17 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 12 hodinami

Autor: Bublik30
Vytvořeno před 17 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 10 hodinami

Autor: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 20 hodinami

Autor: Shunihka
Vytvořeno před 20 hodinami

Autor: * wika *
Vytvořeno před 15 hodinami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Je možné otěhotnět s anovulačním cyklem

Mám problém - anovulační cykly (ovulace nenastává), takže jsem nemohla dlouho otěhotnět. Cyklus je nestabilní, obvykle 35–40 dní, a včera (21. den) se v dolní části břicha objevil pocit tahu a dnes přetrvává celý den. Může to být známka ovulace? Někdo to má uprostřed cyklu?

Stimulace ovulace
Měla by být ovulace v každém cyklu? Co je patologická anovulace a jak je diagnostikována? Jak je ovulace stimulována léky a co lze udělat „domácími“ metodami?

Na tyto a další otázky odpověděla Evgeniya BROITMANOVÁ, porodnice-gynekologka, vedoucí oddělení IVF AVICENNA Medical Center of the Mother and Child Group of Companies.

Těhotenství s anovulačním cyklem.

Na stránku

Naposledy to bylo upraveno: К @ terina (09/21/2006 14:18), upraveno celkem 1krát

Stav: Offline

kočka Yulenka, vidím pokles BT na 23 DC na 36,2, pokud vím, tak se to stane.. poté, co to opět stoupne..
Takové výkyvy BT v průběhu celého cyklu bych spojil s nemocí, její léčbou a pak se konala firemní párty..
V takové situaci je tedy obtížné posoudit ovulaci... 1 měsíc měření BT nemůže být 100% informativní, zejména proto, že metoda BT ne vždy přesně odráží vše..
Pokud ne B, pak další. cyklu je také žádoucí měřit + zásobit ovulační testy.

Yulenka kočka, ve skutečnosti je váš plán velmi podobný B.
Obecně platí, že druhá fáze by už měla skončit a měla být M, ale jak chápu, nejsou. Může to tedy být docela dobře B..
Darujte krev pro hCG (jak jsem napsal správně)

Proveďte test s citlivostí 10 ml.
Jak váš anovulační plán nevypadá jako já.
Jděte k lékaři, možná existuje B a hrozba.

Anovulační cyklus a těhotenství

dívky řeknou zajímavě jednoduše. kdo dostal anovulační cyklus ultrazvukem - a ukázalo se, že byla těhotná? byly takové případy)) Přečtěte si více →

Je těhotenství možné v anovulačním cyklu? Pokračovat ve čtení →

dívky, kterým byl anovulační cyklus podán na ultrazvuk a těhotenství stále přišlo? řekněte nám to. Měl jsem anovulační cyklus 0,3-0,9 cm folikulů od 0,3-0,9 cm endometria bylo 0,6 cm, abych doufal v tento graf nebo ne ((Přečtěte si více →

Ahoj holky! názory jsou potřeba! Poslední cyklus, který jsem měl, byl anovulační, nebyl žádný DF, ale zdá se, že jeden z těch nezralých byl luteinizován, protože plán byl krásný dvoufázový. Četl jsem, že po anovulačním cyklu se šance na těhotenství zvyšují, protože pro spermie je snazší proniknout do přezrálého vajíčka. Zároveň se však zvyšuje riziko chromozomálních abnormalit v embryu. možná někteří z vás otěhotněli těsně po anovulačním cyklu? nebo vám o tom něco řekli lékaři. sdílet pliz! i v tomto cyklu mi je nabídnuto GHA, což znamená, že nebude možné plánovat. Jsem zmatený. Pokračovat ve čtení →

Rozvrhuji plán pro ty, kteří si myslí, že je nemožné otěhotnět před menstruací)) Musím hned říci, že moje ovulace je vždy pozdě, ale ne tolik, obvykle na 20-21 DC. Cykly 32 dnů. Těhotenství začalo 4. plánovacím cyklem. Před tím, když byly vajíčka v 18,19,20 a 21DC, se nic nestalo. Myslel jsem, že cyklus je obecně anovulační, ale nakonec to bylo takové překvapení. Ovulya byla sledována testy a ultrazvukem. Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer. V posledním cyklu došlo ke zpoždění menstruace, těhotenství nepřišlo, došlo k pozdní ovulaci (se vším, co z toho vyplývá - corpus luteum, bujné endometrium), menstruace byla zpožděna o 2 týdny, čekali na plod na ultrazvuk, ale neobjevil se, lékař předepsal pití ráno po dobu 10 dnů po tomto období menstruace zmizela. Bylo předepsáno absolvovat testy na fsg, lg, testosteron, ttg, prolaktin a progesteron (prošel jsem to 22 dts, zbytek prošel 3 dts). Všechny analýzy kromě prolaktinu (713) a progesteronu (1,6) c. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi. Dnes existuje 57 DC, těhotenství je vyloučeno. Tento cyklus nebyl bez ovulace (monitorován ultrazvukem). Může zpoždění souviset s anovulačním cyklem? Pokračovat ve čtení →

dívky! Ukázalo se, že je příčinou neplodnosti ve mě. Zvýšený hormon stimulující štítnou žlázu a homocystein. Snížený progesteron, anovulační cyklus po dobu 2 měsíců! po léčbě, jak dlouho se vám podařilo otěhotnět a jak probíhalo těhotenství? a kdo je ve stejné situaci, v jaké vám byla předepsána? ovlivnily hormony váhu? (mám 10 kg nadváhy) Číst dále →

Nemám štěstí na gynekology, takže musím být poradcem v mnoha otázkách. Předtím, než jsem si určil kančí dělohu, přečetl jsem si na internetu spoustu informací. Pijí to hlavně ve druhé fázi, aby zvýšili progesteron a podle toho i teplotu. Moje tempo podle bazálních grafů ve druhé fázi bylo po několik cyklů udržováno na úrovni 36,8-36,9 stupňů. Hodnota 37,0 byla teprve před M a nárůst teploty byl slabý. Cykly byly s největší pravděpodobností anovulační. První cyklus s dělohou boru, zhruba řečeno, mě zahřál. Pokračovat ve čtení →

Dívky to někomu mohou říct. Situace je taková: pravidelně dodržuji plán BT, myslel jsem si, že současný cyklus je anovulační. Při 30 DC začala růst bazální voda (obvykle cyklus 32 dní). Dnes existuje 36 DC, BT 37,1, neexistují žádná monstra. Včera jsem udělal test - krystal. Otázka: Je s takovou pozdní ovulací možné normální těhotenství? Podělte se, prosím, nevím, co si mám myslet Přečíst více →

Dívky, dobré odpoledne. První měsíc plánování a tolik nervů. Co se stane dál? ((Ovulace je podle pocitů obvykle na 16 DC).) V tomto cyklu jsem se rozhodl udělat testy, abych se ujistil, že plánujeme dítě.) Začátek od 15 DC (06/24) a do.

Opět pokračuji ve svém příběhu. Rozmazané, 4 dny, včera nebylo nic, už jsem byl nadšený, stále byla naděje na těhotenství. A dnes přišly příšery, břicho strašně táhne, nohy bolí, všechno je jako obvykle. Celkem: dominantní folikul byl při 15 dc. Daub začal v 26 dts a monstra přišla v 31. Cyklus 31 místo 28. Otázka: Může to být známka anovulačního cyklu? Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni, dnes je 2. den zpoždění, ani náznak menstruace, bolí mě hrudník, žaludek se netáhne. Těhotenství je vyloučeno, protože cyklus je anovulační. Ale první cyklus viděl proginova + dyufaston. Možná takto ovlivňují hormony? P.S. Cyklus byl vždy stabilní, taková porucha je poprvé Přečtěte si více →

Drahé dívky, ahoj všichni!)) V říjnu loňského roku jsem podstoupil diagnostickou laparoskopii, našel ohniska endometriózy, všechno ostatní je normální! V lednu jsem Byzanne vypila, tři cykly po ní preletěly. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Historie 2 ZB. První, po dobu 6 týdnů, se stala na pozadí léčby malého zánětu dělohy (podle lékaře) antibiotiky (nevěděla jsem, že jsem těhotná. Ano, sama jsem mohla za to, že jsem nebyla pojištěna). Bylo to přirozeně přerušeno. Potrat. Druhý - později. tři měsíce. Na doporučení lékaře jsem pil 3 měsíce OK, což se pro mě ukázalo jako naprosto nemožné. Endometrium je vážně poškozeno. 5. den zpoždění to byly 2 (.) Mm. Jakmile bylo embryo zaháknuto? Našel jsem dalšího lékaře, který předepsal 5měsíční zotavovací kurz. 1-3 měsíce - Proginova + Iprozhin (progesteron) + Femibion. Pokračovat ve čtení →

Dívky tam možná nepíšou, ale potřebuji pomoc. Mám dlouhé zpoždění, cyklus byl anovulační G předepsaný dyufaston po dobu 10 dnů v 1 t 2 r / d dnes je 8. den přijetí a přemýšlel jsem, jak to zrušit vypít 2 t všech 10 dní a pak to ukončit nebo zrušit hladce jako během těhotenství zbývající 2 dny o 1 t? Pokračovat ve čtení →

Dívky, ahoj všichni. 32 den cyklu. Ovulace byla pozdě, přibližně 25, 26,27 dne cyklu. Na tento cyklus již nebyla žádná naděje, myslel jsem si, že je anovulační a už čekal měsíc, ale místo nich byl hojný YaB. Po ovulaci (pokud to samozřejmě bylo) nic, ticho. Hrudník vůbec nebolí a ani se nenafoukne, spodní část břicha je tichá a neťahá. Tvář byla čistá, žádné pupínky. Dříve jedna, dvě ano, bylo to, naopak, bylo to hladké. Není zvykem nic sedět a necítit. Přečtěte si více →

Ahoj BBshechki. Taková věc, dnes mám údajně 2–3 DPO. Od samého rána se něco dělo v mém žaludku, otoky a, promiňte, průjem je hrozný, ALE s manželem jsme jedli stejné jídlo, všechno je čerstvé (nejprve by si to „všiml“, protože má slabý žaludek). Četl jsem na internetu, že to může být předzvěstí těhotenství, například zácpy. Takže si myslím, že je příliš brzy, poslední cyklus byl anovulační, ale jak se říká, myšlenky jsou nudné. A co si myslíš ty? Pokračovat ve čtení →

Ahoj, jediní lidé, kteří mi rozumějí, DD! V tomto cyklu, v předpokládaném asi byl pa, stál s břízou, snil o rybách v koupelně, lehl jsem si s nimi, voda odešla a ona se začala dusit, ale vodu jsem doplnil a oni ožili. Pak tento měsíc byly v jednom vejci 2 žloutky. Pokračovat ve čtení →

Po dlouhou dobu nebyly žádné zprávy ode mě.Po neúspěšné druhé stimulaci mi bylo nabídnuto podstoupit ultrazvukové vyšetření trubic, absolvoval jsem testy, protože štěstí by to mělo v Invitru, že mi neposlali včas analýzu kvůli viru, který zablokoval jejich systém. Myslel jsem, že je to Přečíst více →

Ahoj! Taková situace - dnes je 36. den cyklu, není menstruace, cykly po zrušení jsou ok dlouhé, od listopadu do současnosti od 32 do 38 dnů. Na ultrazvuku tento měsíc to bylo 16. den cyklu, nebyl zde dominantní folikul (přesné parametry ultrazvuku jsou v mém deníku), pak 20. den cyklu přišla k lékaři pro výsledky nátěru a rychle provedla ultrazvuk, aby viděla dynamiku, ale neprovedla žádné záznamy od té doby Neplatil jsem za ultrazvuk prostřednictvím pokladny, pouze jsem to řekl. Pokračovat ve čtení →

Myslím, že se cyklus chýlí ke konci)) A takto vypadá anovulační BT graf Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni, milí BB-shki! Trápí mě myšlenky. Cyklus, který nyní začal 27. února, jsem, stejně jako všechny normální ženy, čekal na další období, můj manžel a já jsme přestali používat ochranu. ale ne, stalo se to včera Ach! Šťastný 1. dubna! Toto je první cyklus po dokončení GW. Měřím BT každé ráno v 6:00. Ale až od poloviny tohoto cyklu. Harmonogram je nepochopitelný a myslel jsem si, že cyklus je anovulační. BT byla udržována na 36,6-36,4. Včera BT 36,4, výtok jako vaječný bílek, a dnes 36,7. přesně O. Poslední nechráněná PA byla předvčerem 30.03. Pokračovat ve čtení →

Ukázalo se, že ovulace neporazila. Na pravém vaječníku se vytvořila 27mm cysta. Dívky, teď sedím a přemýšlím. Plány BT držím rok. A teprve nyní, poprvé, dostaneme plán bez ovulace. Jen jsem tak šel na ultrazvuk. Abych se ujistil, že ovulace bije. Protože se to snažíme víceméně už rok. Jsem samozřejmě dospělý. Takže si myslím, že pokud má každá zdravá žena annovulační cykly, které bijí jednou nebo dvakrát ročně, pak pokaždé, když se vytvoří ruce. Nebo je to jen tím, že nedojde ani jeden folikul? Většina žen chodí na ultrazvuk pouze v případě, že jsou těhotné. Pokračovat ve čtení →

Podívejte, existuje plán BT. Podle plánu je cyklus anovulační, ale šel jsem na ultrazvukové vyšetření 21. den cyklu, ovulace byla potvrzena. Tento cyklus viděl časový faktor. Pokračovat ve čtení →

Na pozadí užívání dyufastonu měly dívky od 16. do 25. cyklu bolavý hrudník a bolavé bradavky. Poprvé na pozadí hormonálních pilulek cítím takové změny. Cyklus je anovulační podle harmonogramu BT, takže na těhotenství ani nepomyslím.. I když jsme to plánovali. Pokračovat ve čtení →

Hurá. Dva anovulační cykly za sebou a v tomto se to stalo! Přestože test 30. dne byl stejný a ne tlustší než kontrolní (realtest) Dnes jsem byl u lékaře. Stát uvnitř je perfektní) trochu eroze se někde vyřešila) Ale na ultrazvuku je vše perfektní a VT 15 a vaječníky jsou dobré, kromě endometria. Mám to jen na dně dělohy a je to jen 7,5 cm. Takže všechna těhotenství byla přerušena ((((Miluji tohoto lékaře! Řekne všechno na obrazovce.

Dívky jsou roztomilé, řekněte mi, jak kdo vyřešil problém mužského faktoru? Manžel má špatnou morfologii. Jediným mým problémem je nedostatek progesteronu, piju Utrozhestan a ovulace je pozdě (podle folikulometrie, 18-21 dní). Obecně můj manžel souhlasil, že si vezme spermogram a všechno tam není moc dobré. Netuším, co mám dělat?! Nevím, kdy se k lékaři dostaneme, protože můj manžel šel druhý den po analýze na služební cestu, tak se to stalo. Mám velké obavy ze zpoždění, protože štěstí by to mělo, i když nemůže dojít k těhotenství, mám folikulometrii. Pokračovat ve čtení →

Dívky, to je otázka... už 10 dní dávám dělohu (lékař ji předepsal od 14 do 28 dts), ve 21 jsem byl na ultrazvuku a na stejném místě, ve 22 a 23 d, folikul se zvětšoval a včera (ve 23) jsem dostal injekci hGH 10 000 jednotek... takže to je aktuální otázka, měl někdo podobnou zkušenost a existuje šance na těhotenství? Vždy jsem věřil, že utric potlačuje růst a ovulaci folikulů Shl s pantoflemi adresovanými mně a adresou mého lékaře! Obvykle mám cykly. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky Jsem na rozpacích a nevím, co mám dělat. Již 4 měsíce není možné otěhotnět. Mám dceru, je jí 2 roky. Stále ji kojím, konzultovala jsem s gynekologem - řekla mi, že v tomto věku dítěte již GV není překážkou těhotenství. Pokusy však byly neúspěšné, i když se to poprvé ukázalo na druhý pokus. Pravidelně měsíčně, přišel 3 měsíce po porodu, možná jsou všechny moje cykly anovulační - navzdory tomu, že existuje pravidelný. Pokračovat ve čtení →

Dívky, gynekolog-uzista mi předepsal tento lék. Co mám: - Cykly jsou vždy dlouhé po dobu 55 dnů, poslední byl; - Ovulace pozdě ve dnech 30-41 m.ts. - Všechny hormony jsou normální, s výjimkou estradiolu. Buď byl na podzim nadhodnocen třikrát (4300 s normou 68 - 1269 pmol / l), nyní je podhodnocen (43. se stejnou normou). - Na ultrazvuku vždy existuje obraz anovulačního cyklu (20-30 dnů cyklu) a více cyst na vaječnících kvůli těmto cyklům; - Endometrium je více než 9 mm. Pokračovat ve čtení →

Dívky jsou roztomilé, řekněte mi, jak kdo vyřešil problém mužského faktoru? Manžel má špatnou morfologii. Jediným mým problémem je nedostatek progesteronu, piju Utrozhestan a ovulace je pozdě (podle folikulometrie, 18-21 dní). Obecně můj manžel souhlasil, že si vezme spermogram a všechno tam není moc dobré. Netuším, co mám dělat?! Nevím, kdy se k lékaři dostaneme, protože můj manžel šel druhý den po analýze na služební cestu, tak se to stalo. Mám velké obavy ze zpoždění, protože štěstí by to mělo, i když nemůže dojít k těhotenství, mám folikulometrii. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! Kdo užíval doplněk stravy (doplněk stravy) pupalkový olej? Nejprve se doporučuje užívat primiparas, aby se zabránilo prodloužení, a pro opakující se jedlíky jsou indikace následující: u předchozích porodů došlo k prodloužení (porod po 41,5 týdnech), obtížná dlouhá práce, přirozené pomalé otevírání děložního čípku, porod po CS, ženy s jizvou na děložním čípku, ženy, kteří užívali hormonální antikoncepci několik let před těhotenstvím a všechny ženy, které měly před počátkem anovulační cykly, mi předepsal lékař. Komu to pomohlo? Opravdu změkčuje krk? Pokračovat ve čtení →

Mimochodem, psal jsem sem včera, v tomto cyklu jsem se pustil a všechno zapomněl. Pravda šla někde uprostřed cyklu pro folikulometrii, anovulační cyklus (mám polycystický) neměl dominantní folikul. Užívám vaginálně ráno od 14 do 26 dts. Pokračovat ve čtení →

Vypadá to, že cyklus je anovulační! Nebo úplně ztracená a ovulace bude sakra vědět, kdy, sakra! BT nestoupá, bolí mě hrudník a břicho, nejdříve jsem provedl testy na O a pak jsem skóroval nafig, žádná dynamika. Zde je dlouho očekávaný cyklus, do kterého byly velké naděje! Cítí se, jako by se folikul pokoušel růst v pravém vaječníku, a podle výsledků listopadového ultrazvuku je tam spousta folikulů. Zřejmě mám opravdu jen levý vaječník. pokud tam O, pak to cítím a po něm všechno. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den, potřebuji poradit, kdo si myslí. Byla stimulace s dávkou O byla 6. února, den před injekcí hCG 10 000, dnes je to 14 dpo a test je tichý, předtím byl slabý proužek (hCG vyšel). Už 12 dní užívám utraits, ale bez menstruace. V tomto anovulačním cyklu měsíce přišly 9. den odběru dělohy. Otázkou tedy je, je možné těhotenství nebo počkat na menstruaci? Test byl proveden evitest pink. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky V prvním těhotenství byla stimulována dávkou, PCOS a anovulačním cyklem. Poté, rok a půl po narození jeho syna, přirozeného B, ale v 6 týdnech bylo vakuum. Pak jsem Yarinu pil dlouho, v listopadu jsem dokončil poslední balíček. Šel jsem k lékaři, předepsala dufa bez hormonů a podle schématu 16-25. Ale můj cyklus skočí (33-36). možná 42 dní. V posledním cyklu jsem sledoval O podle testů až do 21 dc, ale nebylo to tam a začal jsem pít. Pokračovat ve čtení →

Obecně platí, že včera byl hCG namísto 5,8 IU l, již 9,5 IU l, a ráno přišla menstruace. Tady je takové rozpětí. Lékař vysvětlil pruhované testy a takové hCG tím, že cyklus byl anovulační, byla tam folikulární cysta, prostě něco. Toto je poprvé se mnou. Proč je pro mě záhadou, ovulace byla na začátku cyklu vždy vynikající, což není třeba ani sledovat pomocí testů, ale zde je první cyklus našeho úsilí prázdný. Samozřejmě jsem byl velmi rozrušený. Pokračovat ve čtení →

Obvykle je cyklus 30-31 dní, ale nyní je to již 47 dní cyklu, a to ani u menstruace, ani u těhotenství. proužek na testu 1. kde menstruace nechápu, že tento cyklus byl samozřejmě anovulační a ovulace byla v 35 letech, nevím, ale ukazuje to, že to bylo údajně s rozdílem 0,4. promočený po všechny dny mon ami. byli 2, kterých se Evik nedotkl. ale teď jsem namočil evic, je křišťálově čistý. Sedím a brečím. volal doktor a ona říká, že 47 dní není špatné. ale není to tak špatné. ((((((stále listuje fotografiemi. Přečtěte si více →.)

Začátkem února jsem to nechal zmrazit. po vyčištění všechny předchůdce menstruace zmizely, hrudník nebolí, žaludek také nijak zvlášť, možná jen změny nálady. A tady, jako 2 týdny, pak se mi žaludek zatáhne, pak to na mě ostře zapáchá, pak se cítím nevolně a to všechno, ale moje hrudník nebolí, moje tělesná teplota je normální (pamatuji si jen, když jsem minule vydržel 2 měsíce, někde 37,1-37, 4), výtok je krémový, trochu zvláštní, testy nejsou jasné, spíše negativní, vidím tam cokoli, menstruace by měla jít příští týden (nevím kdy. Číst více →

Dívky, které sledovaly ovulaci v prvním cyklu po kartáčování? Kdy to přišlo, jako obvykle, nebo později? Dnes jsem absolvoval ovulační test - takový bledý pruh, byl jsem rozrušený, obvykle jsem měl uprostřed cyklu tlustší a po několika dnech už byly srovnávány, až do ZB byly 2 cykly po 30 dnech. Čištění proběhlo 3. března, tj. Dnes je 16. den. V úterý jdu na ultrazvukové vyšetření, chtěl jsem vidět endometrium a ujistit se o ovulaci, ale teď ani nevím, co je pro mě ultrazvuk. Pokračovat ve čtení →

Možná se předem obávám, ale dnes je 33 DC, 5 dní zpoždění. Jess plus pil 2 měsíce na doporučení lékaře. Včerejší test je čistý. Hrudník se mírně zvýšil. Břicho někdy ne ne, ale tah. Pouze výtok se stal hojnějším a dolní část zad bolí druhý den. Těhotenství, pokud již bylo, by test jednoznačně ukázalo. Otázka: kdo měl zpoždění na pozadí zrušení Jess Plus? Kdy přišla vaše menstruace? Může tam být cysta? Prodlužuje se anovulační cyklus a důsledky? Pokračovat ve čtení →

Anovulační cyklus.. kdo měl jaké příznaky. Chci na to přijít.. 21 bylo pa.. pak 22 začalo táhnout za žaludek, objevilo se výtok, ale trochu.. Tušil jsem, že proces začíná O. 23.24 tiše a sucho. V poledne se objevily nepříjemné bolesti v obou vaječnících, ne silné, ale ošklivé, žaludek a spousta prásků, trochu zimnice, nálada byla duševní. K večeru to začalo ustupovat. 26. ráno pak všechno.. ticho.. žádný příšer... n-a-t-g-o. O obvykle obvykle běží násilně.. 3–4 dny.. pak zůstane malý přízvuk, dokud M.. čas od času žaludek usrkává.. a pak je vůbec ticho.. Ukázalo se, že O vůbec nebyl nebo tak něco. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky Je mi 25 let. Bydlím v Samaře. Plánovali jsme těhotenství s mým manželem po dobu 3 let, ale bezvýsledně. Anovulační cykly a jedna trubice nejsou průchodné a některé další zdravotní problémy. Nedávno jsme se rozhodli pro IVF, chceme stát v řadě na pólu OMC. V blízké budoucnosti plánuji jít na svou kliniku, abych zjistil, co je k tomu zapotřebí, zatím netuším. Prosím, řekněte mi, která klinika je lepší zvolit, na kterého lékaře je lepší jít a obecně může někdo poradit ohledně registrace a. Pokračovat ve čtení →

Pokud sníte o svém období, váš vztah s vaší domácností může být naplněn obtížemi a nedorozuměními. Těhotenství je možné. Jste obklopeni drby a drby. Není vyloučeno setkání s příbuznými.