Je možné navštívit gynekologa během menstruace a jak se připravit na vyšetření

S nástupem menstruace by návštěva gynekologa měla být zlatým pravidlem pro každou ženu. Rutinní kontroly by měly být prováděny, i když neexistují žádné zvláštní stížnosti. Co kdyby se schůzka s odborníkem shodovala s měsíční? Otázky o tom, jak probíhá standardní schůzka, je možné jít ke gynekologovi během menstruace a jak se na takovou návštěvu připravit, zvážíme v tomto článku na našem webu.

Proč potřebujete pravidelné gynekologické vyšetření

Jednorázové roční vyšetření ve specializovaných gynekologických centrech nebo na běžných klinikách je povinné. Je však lepší, když se takové preventivní návštěvy provádějí dvakrát ročně. K čemu to je? Ne mnoho dam ví, že většina onemocnění reprodukčního systému v raných stádiích je pasivních a může je určit pouze odborník. V průběhu času se mohou objevit nepříjemné pocity, nepohodlí, bolest na hrudi a dolní části břicha, podezřelý výtok. Ale jsou to jen důsledky. Důvody vzniku nepříjemných příznaků lze diagnostikovat a vyléčit mnohem dříve, pokud jste pravidelně vyšetřováni a provádíte standardní testy. Proto je těžké argumentovat o důležitosti těchto vyšetření..

Co potřebujete vědět při návštěvě gynekologa

Mnoho dám, zejména mladých dívek a panen, se bojí nebo je v rozpacích navštěvovat předporodní kliniky. Ale v celém civilizovaném světě jsou odsouzeni pouze ti, kteří sami sebe a své zdraví neléčí bez náležité pozornosti. Proto je dnes návštěva specializovaných odborníků správná a módní. A takový trend je dobrá zpráva..

Jaké je standardní gynekologické vyšetření

Vše začíná neformálním rozhovorem. Lékař shromáždí primární informace o pacientovi a prozkoumá kartu, pokud existuje. Při standardním postupu odborník určitě zjistí důvod návštěvy, zajímá se o dobu menstruace, její pravidelnost.

Při absenci průkazu nebo jiných dokladů je lékař povinen se zeptat na minulé nemoci, ukončení těhotenství, operace, těhotenství a porod, užívané léky atd. Všechny informace, které žena poskytne lékaři, jsou přísně důvěrné, protože něco je zadrženo nebo utajeno lékař nepotřebuje. A také se nebojte a nebojte se klást otázky. Seznam lze předem připravit, aby vám během návštěvy nic neuniklo.

Standardní kontrolu lze rozdělit do pěti hlavních fází:

Obecná kontrola

Nejprve lékař vyšetří hrudník, změří výšku a váhu, vyhodnotí stav pokožky.

Gynekologické vyšetření pomocí speciálních zrcadel

Tato a další fáze vyšetření se provádějí na gynekologickém křesle. Když se provádí, do vagíny se vloží speciální dilatátor, aby lékař mohl lépe prozkoumat stav orgánů. Proto je lepší před takovým postupem vyprázdnit střeva a močový měchýř. V této fázi, pokud je to nutné, může lékař odebrat nátěry k analýze. A také lékař musí vyšetřit a vyhodnotit:

 • celkový stav vaginální sliznice;
 • přítomnost eroze děložního čípku;
 • výtok, jmenovitě jejich vůně, barva a konzistence.

Video kolposkopie

Postup kontroly pomocí speciálního zařízení. V této fázi musí lékař zkontrolovat a zkontrolovat stav epitelu stěn dělohy a pochvy, jakož i celkový stav těchto orgánů. Tento postup je naprosto bezbolestný a neměli byste se ho bát..

Bimanuální (palpační) vyšetření

Toto je ruční zkoumání dělohy a přívěsků. V této fázi lékař sleduje a kontroluje dotykem velikost a umístění dělohy, vejcovodů, vaječníků.

Ultrazvuková procedura

Tato fáze je volitelná a žena ji může projít podle libosti nebo podle pokynů lékaře. Krevní test lze provést za stejných podmínek. Zjistěte, zda lze během menstruace provést ultrazvuk.

Pokud dívka není sexuálně aktivní, neprovádí se vyšetření pomocí zrcadel a video kolposkopie. Lékař může provést obecné, bimanuální vyšetření, může odebrat biologický materiál k analýze, předepsat transabdominální ultrazvukové vyšetření a poskytnout doporučení pro obecný krevní test.

Diagnostika a léčba se provádí na základě průzkumu, vyšetření, výsledků testů a ultrazvuku.

Jak se připravit na vaši návštěvu

Plánované gynekologické vyšetření je pro ženu jednoduchý a bezbolestný zákrok. Vyžaduje to však také určitou přípravu. Je možné podstoupit lékařskou prohlídku během menstruace? I když se to nedoporučuje, existují situace, kdy je takové vyšetření nutné. A pak se objeví určité nuance. Obecná doporučení pro návštěvu lékaře v kterémkoli období cyklu však zůstávají stejná:

 1. Aby se vyloučily bolestivé pocity během palpace (palpace), měl by pacient před návštěvou vyprázdnit střeva a močový měchýř. Pamatujte však, že při transabdominálním ultrazvuku musí být močový měchýř plný.
 2. Před návštěvou se musíte umýt bez použití antibakteriálního mýdla a jiné kosmetiky, aby nedošlo k narušení vaginální mikroflóry, a tím ke zkreslení výsledků testu. Je také nutné epilovat a obléknout si čisté spodní prádlo..
 3. Je nutné vyloučit použití intimních deodorantů a také ne sprchovat.
 4. Den před návštěvou byste se měli zdržet pohlavního styku. Zvláště nechráněné. Zbytky spermatu nebo maziva v pochvě mohou také zkreslit výsledky vyšetření a testů.
 5. Před návštěvou by žena neměla jíst potraviny, které mohou způsobit tvorbu plynu. Rovněž je vyloučena konzumace alkoholu.
 6. Pokud pacient podstupuje léčbu antibiotiky, antifungálními nebo hormonálními léky, měla by být návštěva gynekologa odložena o dva týdny po ukončení užívání. Jinak mohou být výsledky rozmazání také nespolehlivé..

V jaké době cyklu je lepší navštívit gynekologa

Již bylo zmíněno, že odpověď na otázku, zda je možné jít ke gynekologovi s menstruací a zda je možné během menstruace provést nátěr, bude negativní. To je způsobeno skutečností, že většinu informací o zdraví ženy získá lékař během vizuální prohlídky. Menstruační krev znemožňuje tuto diagnózu, protože:

 • neumožní vám získat věrohodný test na přítomnost infekce;
 • ztěžuje získání nátěrů pro analýzu mikroflóry;
 • znemožňuje posouzení vaginální leucorrhoea;
 • ztěžuje provádění biocenózy (integrity epiteliální integumenty) pochvy;
 • zasahuje do analýzy na přítomnost atypických buněk - studie, která je zaměřena na identifikaci rakovinných buněk.

Palpace během menstruace, zejména v prvních dnech, může být bolestivá a neposkytne správnou diagnózu stavu ženského reprodukčního systému. Může také vést ke zvýšenému krvácení..

Inspekce se zrcadly během kritických dnů je také nežádoucí. Věc je, že po dobu menstruace se děložní čípek mírně otevírá, aby se lépe uvolnilo krvavé vypouštění..

Provádění vaginálního vyšetření zvyšuje riziko infekce přímo do dělohy z gynekologických nástrojů, které byly kontrolovány kůží nebo sliznicemi.

Návštěva gynekologa v předvečer nástupu menstruace se také nedoporučuje. Během tohoto období se ženské tělo aktivně připravuje na nadcházející proces: mění se hormonální pozadí, orgány se plní krví, může se objevit otok a zvýšená leucorrhoea. Na pozadí hormonálních změn může být žena podrážděná nebo úzkostná a další stres, například návštěva gynekologa, pouze zvýší již tak silnou psychickou zátěž..

Je možné jít k mému gynekologovi poslední den menstruace?

Mnoho odborníků doporučuje zdržet se takové návštěvy, protože ženské tělo se bude zotavovat ještě několik dní. Během této doby se reprodukční systém a hormonální pozadí úplně vrátí do normálu. Proto při výběru, kdy je lepší navštívit gynekologa: před nebo po menstruaci, je lepší naplánovat takovou cestu 3-5 dní po nich. Pouze v tomto případě bude žena schopna získat nejúplnější a nejpravděpodobnější obrázek o svém zdraví..

Když nelze odložit návštěvu gynekologa

Zjistili jsme, že při výběru, který den cyklu je lepší jít na vyšetření ke gynekologovi, je lepší naplánovat cestu na 3. až 5. den cyklu, vzhledem k tomu, že první den cyklu je obdobím konce menstruace. Neměli byste se zdržet návštěvy před nebo během menstruace, protože to neumožňuje provést úplné vyšetření. Existuje však řada případů, kdy může být návštěva gynekologa velmi důležitá a nelze ji nijak odložit. Tato vyšetření se provádějí ze zdravotních důvodů. Během menstruace můžete jít na vyšetření ke gynekologovi, v takových případech:

 1. Žena porušuje délku menstruačního toku. Menstruace je považována za normu, která trvá 3 až 5 dní. Pokud krvácení trvá 10 dní nebo déle, měla by se žena rozhodně poradit s odborníkem.
 2. Nadměrné vylučování se do konce období nesnižuje nebo je množství pro ženu atypické.
 3. Během menstruace je pozorováno prudké zhoršení celkového zdraví: závratě, nevolnost, silná slabost, halucinace, ztráta vědomí, silná bolest v dolní části břicha, prodloužené zvýšení teploty (38 * C a více).
 4. Krvácení se objevilo předčasně a předcházelo mu těhotenství nebo potrat.
 5. Existuje ostrý nepříjemný zápach nebo další výtok, který má jinou barvu a konzistenci, stejně jako pálení nebo svědění.

Pokud se objeví některý z výše uvedených příznaků, musí žena okamžitě, bez čekání na konec menstruace, konzultovat gynekologa. Specialista nemá právo odmítnout vyšetření.

V jaký den byste měli jít ke gynekologovi, pokud dojde ke zpoždění?

Pokud zpoždění trvá déle než 5 dní, není nutné jít k lékaři, pokud nedojde k narušení fungování těla nebo zhoršení zdraví. Nedostatek regulace není porušením, pokud je způsobeno předchozí akutní respirační infekcí, stresovými situacemi nebo změnou klimatu. K vyloučení cesty k lékaři z důvodu možného těhotenství bude stačit výslovný test. Pro přesnější diagnózu se doporučuje použít obzvláště citlivé testy, které mohou určit těhotenství již ve 2. – 3. Den absence regulace..

Po kolika dnech zpoždění musíte jít k lékaři, pokud je výsledek testu pozitivní?

Aby žena získala potvrzení o početí, měla by si domluvit schůzku nejdříve 20. den zpoždění. Po odběru krve na hCG bude lékař schopen s jistotou diagnostikovat těhotenství. Před tímto obdobím nebude ultrazvuk schopen určit přítomnost plodu.

Žena by se měla rozhodnout, který den cyklu je lepší jít na vyšetření ke gynekologovi sama, počínaje vlastní pohodou. Pokud nejsou žádné stížnosti, není nutné plánované vyšetření gynekologem během menstruace, protože komplikují práci lékaře. Je lepší navštívit gynekologa 3-5 dní po skončení kritických dnů. Do této doby se reprodukční systém ženy vrátí do normálního pracovního rytmu..

Je možné jít během menstruace ke gynekologovi - na čem spočívá zákaz

Žena by měla navštívit gynekologa dvakrát ročně, i když se s ničím nebojí. Je nutné provést gynekologické vyšetření, aby se ujistil, že neexistují žádné patologie, stanovit diagnózu s alarmujícími příznaky, vybrat antikoncepci, určit těhotenství. Ženy mají mnoho důvodů pro návštěvu specialisty. Zároveň všichni pravděpodobně slyšeli, že by gynekologické vyšetření mělo být prováděno bez menstruace. Návštěva lékaře musí být naplánována před jejich koncem. Proč? Mohu během menstruace jít ke gynekologovi? Jak kritické dny stojí v cestě?

Gynekologické vyšetření - podstata procesu

U žen od dospívání začíná návštěva gynekologa. Přesně od okamžiku, kdy začaly kritické dny.

 • Vyšetřování panen se provádí poněkud odlišně než u dívek, které vedou aktivní životní styl. Lékař položí otázku z nějakého důvodu a samozřejmě ne kvůli zájmu: „Jste sexuálně aktivní?“ gynekologické vyšetření se provádí na židli. Lékař strčí prst do konečníku a cítí genitálie. Pokud dívky nemají žádné stížnosti, gynekolog nenašel nic podezřelého, tím proces končí.
 • Gynekologické vyšetření dívek, které jsou sexuálně aktivní, se provádí v pochvě samotné. Lékař používá speciální zrcadlo. Cítí genitálie prsty. Pokud má lékař něco podezření, pacient má stížnosti, specialista si vezme stěr, předepíše krevní testy, testy moči, ultrazvukové vyšetření.
 • U žen po porodu se gynekologické vyšetření nijak neliší od předchozí kategorie pacientek. Je to jen to, že zrcadla jsou použita o něco větší..

Gynekologické vyšetření žen tedy spočívá ve vizuálním posouzení stavu genitálií pomocí palpace, laboratorních testů a ultrazvuku. Lékař sleduje stav pochvy, konzistenci, vůni, barvu výtoku, jejich množství, zkoumá děložní čípek. Při palpaci určuje gynekolog polohu vaječníků, trubiček, děložního čípku. Na konci gynekolog provede nátěr na vaginální mikroflóru a určí infekci.

Jak kritické dny brání lékaři

Kromě skutečnosti, že se žena bude v kritických dnech cítit nepříjemně při vyšetření v ordinaci odborníka, způsobí zákrok také fyzické nepohodlí. Proto je nutné po ukončení menstruace jít ke gynekologovi ze 2 důvodů.

Nepohodlí pro ženu

 • Během kritických dnů je děloha extrémně citlivá. Instrumentální vyšetření může poškodit sliznici jeho povrchu.
 • Menstruace je bolestivá. Stejné manipulace odborníkem během vyšetření způsobí ženě další bolest..
 • Během kritických dnů se děložní čípek mírně otevírá, aby očistil zbytky endometria a uvolnil krev. To zvyšuje riziko infekce v děloze..

Tyto argumenty již stačily na to, aby žena odložila cestu až na konec kritických dnů. Kromě toho je nutné po ukončení menstruace jít na vyšetření ke gynekologovi z několika dalších důvodů..

Nepohodlí pro odborníka

 • Během vyšetření musí lékař vyšetřit genitálie, posoudit jejich stav. Přítomnost menstruačního toku neumožňuje plně to provést. Zvláště pokud je vaše menstruace v plném proudu.
 • Během menstruace je nemožné, aby gynekolog posoudil konzistenci, barvu a zápach výtoku, který je přítomen ve většině cyklu. Krev všechno vybarví. Během menstruace navíc gynekolog nemůže odebrat nátěr sekretů pro analýzu vaginální mikroflóry, přítomnost infekce. Přítomnost krve zkreslí výsledek.
 • Gynekolog s menstruací nebude schopen získat pravdivý obraz o stavu celého těla ženy jako celku pomocí klinických testů krve a moči. Během menstruace prochází ženské tělo mnoha změnami. To se odráží v chemickém složení krve. Výsledek analýzy bude určitě nepravdivý nebo pochybný. V zásadě lze provést analýzu moči. Žena by měla odebrat část moči podle pravidel nebo ji odebrat katétrem. Specialisté se však uchylují k poslední možnosti, jako k poslední možnosti.
 • Není možné, aby gynekolog přesně určil polohu genitálií během menstruace, protože během tohoto období děloha mění své umístění podle fyziologických požadavků během menstruace.

Jít k gynekologovi s menstruací je tedy prostě zbytečné, pokud to není naléhavě nutné. Odborníci doporučují to udělat 4-5 dní po skončení menstruačního cyklu..

Nouzová návštěva gynekologa s menstruací

Existují situace, kdy je prostě nutné navštívit gynekologa s menstruací. Navíc je nemožné váhat navštívit jeho kancelář..

 • Abnormálně silný menstruační tok;
 • Velká slabost během menstruace;
 • Prodloužené krvácení;
 • Krvavý výboj různé intenzity nezastaví celý cyklus;
 • Teplota těla vzrostla o více než 38 stupňů Celsia;
 • Objevila se nepřirozená barva;
 • Přítomný nepříjemný páchnoucí zápach;
 • Je pozorováno svědění, pálení genitálií;
 • V oblasti břicha, dolní části zad jsou bolesti jiné povahy.

Pokud taková situace nastane, je prostě nutné jít během menstruace ke gynekologovi. Specialista si nejprve vyslechne stížnosti a zjistí obecný obraz. Provede vyšetření genitálií a sekrecí. Ocení intenzitu, barvu, vůni. Cítí genitálie pro novotvary. Pokud existuje podezření na infekci, pošle nátěr k analýze. V případě nouze je zapomenuto na jakékoli nepohodlí pro pacienta a odborníka. Je nutné zjistit příčinu patologie, stanovit správnou diagnózu, předepsat účinnou léčbu.

Není nadarmo, aby ženy chodily na vyšetření dvakrát ročně. Protože mnoho gynekologických onemocnění je v první fázi asymptomatických. Objeveno náhodou při příští návštěvě kanceláře. Právě detekce patologií v počáteční fázi umožňuje rychlou účinnou léčbu, která pacientům ušetří komplikace a nepříjemné následky.

Recenze pacientů po návštěvě lékaře během menstruace

Olga:

"Stanovili jsme komisi pro práci." Na to všechno byl přidělen určitý den. Celý tým obešel nemocnici. Moje menstruace právě začala. Doktor mě nevyšetřil, jakmile uviděl podložku. Řekl, že přijde týden po maturitě! “

Karina:

"Obecně platí, že pokud návštěva není tak naléhavá, můžete počkat." I když lékař souhlasí s vyšetřením, všechny testy, nátěry budou muset být znovu provedeny, když je po všem. Proč obtěžovat sebe a lékaře. Nemoc nebude určovat, nebudou předepisovány antikoncepční prostředky, spirála nebude doručena. Proč k němu v těchto dnech? “

Je možné jít ke gynekologovi během menstruace

Návštěva ženského lékaře je povinný postup, který se koná dvakrát ročně. Pravidelné návštěvy lékaře pomohou identifikovat zánět a patologii v raných fázích. Ne všechny dámy vědí, zda je možné jít během menstruace ke gynekologovi a v jakých případech stojí za to odložit událost na lepší den. Aby plánovaná kontrola proběhla bez problémů, je důležité pochopit, jak se všechno děje a co hrozí.

Podstata procesu

Menstruace je pravidelný cyklus, během kterého je vyloučena výstelka dělohy. Krvavý výtok různé intenzity vychází během 4–7 dnů. Rutinní vyšetření gynekologem zahrnuje studium stavu genitálií a hledání zánětu, novotvarů. Všechny manipulace se provádějí na speciální židli pomocí nástroje - zrcadla. V závislosti na fyziologických charakteristikách pacienta existují tři typy procedur:

 1. Standard. Pokud mladá dáma vede aktivní sexuální život, provádí se průzkum ve vagině. Lékař cítí orgány prsty, předepisuje testy a provádí nátěr.
 2. Panny. U dívek, které neznali muže, prochází vyšetření konečníkem.
 3. Ženy rodící. Postup se od standardu liší pouze velikostí zrcadla.

Než zjistíte, zda můžete jít s gynekologem s menstruací, musíte pochopit, jak se všechno děje. Lékař vyšetřuje a hodnotí stav reprodukčního systému pomocí palpace, ultrazvuku a laboratorních testů. Specialista zkoumá strukturu pochvy a děložního čípku, věnuje pozornost výtoku (barva a vůně, struktura a intenzita). Při palpaci se určuje poloha pánevních orgánů.

Pro vyšetření vaginální mikroflóry je předepsán nátěr. Pokud existují podezření, pošle odborník na ultrazvukové vyšetření reprodukčního systému nebo doporučí darovat krev a moč pro testy. Lékař musí plně představovat klinický obraz, proto kontroluje nejmenší patologie, zánětlivé procesy.

Důvody zákazu

Ženy se často vyhýbají rutinním vyšetřením v běžných dnech a neví, zda je možné navštívit gynekologa během menstruace. Dámy se při vyšetření cítí nepříjemně a postup způsobuje psychické nepohodlí. Existují faktory, kvůli kterým se v kritických dnech neoplatí navštívit odborníka..

 1. Citlivost dělohy. Jakýkoli nepříjemný pohyb je doprovázen nepříjemnými pocity.
 2. Bolest. Pokud je začátek cyklu doprovázen křečemi, pak manipulace lékaře způsobí další utrpení..
 3. Infekce. Během menstruace se děložní čípek otevírá, aby očistil zbytky sliznice, takže dovnitř se mohou snadno dostat bakterie.
 4. Podrážděnost. Kvůli účinkům hormonů jsou ženy v nafouknutém stavu..

Samotní lékaři často odmítají přijímat pacienty. Pokud dáma neví, zda ji gynekolog během menstruace vyšetřuje, je lepší událost odložit na lepší čas. Odborník je povinen posoudit stav genitálií a přítomnost krve komplikuje manipulaci. Lékař nevidí konzistenci výtoku a rozmazává. Přítomnost cizích inkluzí zkresluje výsledek výzkumu.

K získání úplného klinického obrazu jsou nutné testy. Během menstruace prochází ženské tělo transformací, která mění chemické složení plazmy. Podle fyziologických charakteristik cyklu děloha mění své umístění. Všechny akce nepovedou k žádnému výsledku a budete muset událost opakovat znovu.

Aby postup proběhl hladce, je lepší vyšetření odložit na konec kritických dnů. Doporučená doba je považována za 10. den začátku cyklu a třetí týden bude pro pacienta a lékaře nejvhodnější..

Sekrece ustávají a orgány se vracejí do své přirozené polohy..

Nouzová návštěva

Existují situace, kdy kontrolu u odborníka nelze odložit. Jakékoli zpoždění má negativní dopad na zdraví a je velmi nebezpečné. Neměli byste odkládat návštěvu gynekologické ordinace s hojným výtokem, který se nezastaví déle než deset dní. Rovněž netolerují silné bolesti břicha, dolní části zad a slabosti, ale domluví se s lékařem.

Žena by měla být upozorněna tělesnou teplotou +38 stupňů a více. Tělo prochází zánětlivými procesy charakterizovanými výskytem tepla. Zápach a nepřirozená barva krve nejsou normou. Takové příznaky jsou vlastní infekcím, jejichž léčba je nejbezpečnější v počátečních fázích. Svědění a pálení v genitáliích naznačují přítomnost alergické reakce. Tvrdost a bolest v mléčných žlázách jsou považovány za nebezpečné..

Pokud nastala podobná situace, nemůžete dlouho přemýšlet o tom, zda je možné jít ke gynekologovi s menstruací. Specialista je informován o všech zjištěných problémech a jsou popsány příznaky.

Lékař zkontroluje stav genitálií, výtoku a pošle jej na testy nebo ultrazvuk. Chcete-li předepsat účinnou léčbu, musíte rychle stanovit správnou diagnózu..

Přípravné postupy

Pokud potřebujete v kritických dnech navštívit lékaře, nemusíte se bát a zažívat psychologické nepohodlí. Lékařská péče je důležitější než komplexy a rozpaky. Před odchodem do nemocnice se musí osprchovat, umýt a převléknout do čerstvého. Abyste nezvýšili vypouštění, nemůžete plavat v horké vodě nebo dlouho ležet v koupelně.

Odborníci doporučují předem vyprázdnit střeva a močový měchýř. Sprchování porušuje mikroflóru pochvy a parfémy a osvěžovače pro intimní místa mohou ovlivnit výsledky testů, proto je zakázáno.

Antibakteriální látky narušují klinický obraz. Pacienti užívající antibiotika by měli přestat užívat léky a odložit návštěvu lékaře o týden.

Den před návštěvou kanceláře nemůžete mít vaginální sex, zvláště pokud nejste chráněni kondomem. Během pohlavního styku zůstává na sliznici zarudnutí a mikroodření, což mění celkový obraz. Do výtoku se dostávají také zbytky spermatu, což ovlivňuje konečné diagnostické údaje..

Vyšetření ženským lékařem je postup, který musí podstoupit všechny dámy. Pokud pacienti neví, zda je možné navštívit gynekologa s menstruací, stojí za to posoudit jejich stav. I sebemenší negativní změny v těle vyžadují odbornou radu.

Je možné jít ke gynekologovi s menstruací

Každá žena, bez ohledu na věk, se doporučuje podstoupit pravidelné vyšetření u gynekologa, které umožňuje včasnou identifikaci onemocnění reprodukční sféry. Často se stává, že se recepce shoduje s menstruací, a pak se objeví zcela předvídatelná otázka - co dělat v tomto případě? Je možné jít ke gynekologovi s menstruací, nebo je lepší odložit návštěvu a podstoupit vyšetření o něco později?

Klady a zápory návštěvy gynekologa během menstruace

Je možné navštívit lékaře během menstruace, je otázka, která zajímá mnoho žen. Taková návštěva má více nevýhod než výhod a jednou z nejdůležitějších je nepohodlí. Žena se jistě bude cítit nepříjemně při výtoku. Další nevýhodou je, že během menstruace jsou vnitřní pohlavní orgány obzvláště citlivé. Pokud se během vyšetření v ordinaci ženy použijí speciální nástroje, existuje riziko poškození sliznic a provokace bolesti.

Mezi nevýhody návštěvy gynekologické ordinace během menstruace patří také zvýšené riziko nákazy infekčními chorobami. Cervix je během menstruace mírně otevřený, což je vynikající mezera pro nebezpečné bakterie, bakterie, infekce.

Pokud je to možné, je lepší jít po menstruaci ke gynekologovi - to vám ušetří zbytečné nepohodlí, nepohodlí, riziko infekce.

 1. Dejte si teplou sprchu nebo se jen umyjte (koupání v horké vodě nebo sprchování se nedoporučuje, může to ovlivnit výsledky testu).
 2. Pokud je to možné, vyprázdněte močový měchýř, střeva.
 3. Odmítněte používat čisticí prostředky, osvěžovače stydkých pysků - i malé množství léku bude stačit, aby narušilo přesnou diagnózu.

Dalším požadavkem je nemít pohlavní styk den nebo dva před návštěvou gynekologa. Přítomnost mužských spermií ve vagině nepříznivě ovlivňuje výsledky testu.

Názor samotných gynekologů

Pokud se zeptáte na otázku, zda je možné jít ke gynekologovi s menstruací, ke specialistovi, odpověď bude docela předvídatelná - je lepší odložit návštěvu ženské ordinace na chvíli. Pokud pro vyšetření neexistuje žádný zvláštní důvod, budete si muset počkat, abyste usnadnili práci lékaře a zvýšili pravděpodobnost posouzení vašeho zdravotního stavu.

Vyšetření umožňuje specialistovi pečlivě vyšetřit stav genitálií, provést interní a externí vyšetření. Výtok, zvláště hojný, neumožňuje provést úplné posouzení a přesnou diagnostiku onemocnění.

Během celého měsíčního cyklu dochází k výtoku z ženských genitálií, jejichž studie umožňují diagnostikovat možné nemoci. Během kritických dnů je nemožné odebrat nátěry, vyhodnotit odstín, konzistenci, dokonce i vůni sekretů - krev ovlivní všechny testy. Další nevýhodou vyšetření během menstruace je, že i když infekce již zahájila svoji destruktivní práci v těle, nebude možné ji určit. Výsledek bude jistě zkreslený kvůli přítomnosti krve, takže lékař vám určitě poradí, abyste po menstruaci znovu absolvovali vyšetření, můžete se předem dohodnout na době návštěvy, aby na vyšetření neměly vliv žádné faktory.

Kolik dní po menstruaci můžete jít ke gynekologovi. Příprava na schůzku s gynekologem, vyšetřovací postup

Populární materiály

Dnešní:

 • Doba zotavení z koronaviru. Fáze onemocnění koronaviry
 • Zánět lymfatických uzlin na krku je u dospělých léčen rychle. Domácí léčba lymfatických uzlin
 • Činnost orgánů po hodinách. Denní činnost lidských vnitřních orgánů.
 • Houby pro hubnutí. Je možné jíst houby během stravy?
 • Jak zlepšit krevní oběh v nohou u starších osob.
 • Zázračný recept na snížení vysokého krevního tlaku.
 • Nikolaj Michajlovič Amosov - sovětský a ukrajinský vědec - lékař, hrudní chirurg, kybernetik, spisovatel.
 1. Kolik dní po menstruaci můžete jít ke gynekologovi. Příprava na schůzku s gynekologem, vyšetřovací postup
 2. Je možné jít ke gynekologovi poslední den menstruace. Dělejte a nedělejte před návštěvou svého gynekologa
 3. Je možné jít ke gynekologovi 6. den menstruace. Je možné jít ke gynekologovi během menstruace?
  • Jak je na tom gynekologické vyšetření?
 4. Je možné jít ke gynekologovi týden před menstruací. Kdy navštívit gynekologa?
 5. Je možné jít ke gynekologovi 7. den cyklu. Co si myslí lékaři
 6. Jaké je vyšetření u gynekologa během menstruace. Jaké dny potřebujete navštívit gynekologa?
 7. Je možné jít ke gynekologovi den před menstruací. Je možné jít ke gynekologovi během menstruace

Kolik dní po menstruaci můžete jít ke gynekologovi. Příprava na schůzku s gynekologem, vyšetřovací postup

Pro většinu mladých dívek je první návštěva gynekologa stresující. Abyste překonali úzkost, musíte znát postup vyšetření a pochopit, jak probíhá jmenování lékaře.

Recepce začíná průzkumem:

 • o menstruačním cyklu (když začíná, doba trvání, hojnost výtoku, bolestivost během menstruace);
 • o sexuální aktivitě (věk nástupu sexuální aktivity, počet partnerů);
 • o životních podmínkách;
 • jaké léky byly užívány;
 • o přítomnosti nemocí, včetně gynekologických.

Všechny otázky lékaře musí být zodpovězeny čestně, i když se v některých bodech stydíte. Všechno, co bylo řečeno, je lékař povinen držet v tajnosti. Dobrý zkušený lékař vám pomůže zvládnout všechny problémy.

 • Gynekolog věnuje pozornost vaší postavě, závažnosti ochlupení. To vám umožní posoudit stupeň sexuálního vývoje a stav hormonálních hladin..
 • Postup vyšetření prsu. Přítomnost pevných útvarů, bolestivost, otoky.
 • Vyšetření genitálií zvenčí i zevnitř. Toto je pro mnohé „nejstrašnější“ procedura, kvůli které se mnoho neodvažuje navštívit gynekologa. Mnoho dívek se bojí svléknout před lékařem a existuje také strach z bolesti. Během externího vyšetření lékař posoudí stav velkých a malých stydkých pysků a vestibulu. Nezpůsobuje to bolest. Lékař také palpuje břicho. Ve věku 12–14 let zde končí celé vyšetření.
 • U sexuálně aktivních dívek se další vyšetření pochvy provádí pomocí zrcadel. Bolest může vzniknout pouze ze stresu a úzkosti. Během vyšetření si musíte odpočinout a vše bude bezbolestné.
 • Pro další vyšetření odebere gynekolog výtěr z pochvy.
 • Bimanuální zkouška. Lékař vloží dva prsty jedné ruky do pochvy a druhou ruku položí na břicho v projekci pánevních orgánů. U dívek, které nejsou sexuálně aktivní, se palpace dělohy a přívěsků provádí přes konečník. Celý postup netrvá déle než dvě minuty a je téměř bezbolestný.

Je možné jít ke gynekologovi poslední den menstruace. Dělejte a nedělejte před návštěvou svého gynekologa

Odborníci doporučují dodržovat některé nuance, aby bylo vyšetření lékařem efektivnější..

 • - Nemusíte se nechat unášet důkladnými hygienickými postupy, které mohou v tuto chvíli narušit představu o přirozeném stavu ženské mikroflóry. Žádné sprchování, jen sprchy.
 • - Pro větší spolehlivost testů nesmíte mít dva až tři dny před jmenováním lékaře pohlavní styk.
 • - Plný močový měchýř tlačí na dělohu a narušuje palpaci. Proto je vhodné ho před vstupem do vyšetřovací místnosti propustit..

Ale před některými testy je důležité bakterie nevymyt a nedoporučuje se močit dvě hodiny před zákrokem.

 • - Pokud má žena plánovanou návštěvu lékaře bezprostředně po práci, lze použít vlhčené ubrousky. Děti budou vhodnější, protože běžné hygienické vložky s antiseptiky, které negativně ovlivňují flóru pochvy.
 • - Do dvou týdnů před nadcházející návštěvou gynekologa musíte odmítnout užívat léky (kromě těch, které jsou nutné pro chronická onemocnění). Drogy mohou narušit skutečný obraz zdraví.
 • - Střevo by nemělo být ucpané, protože by to mohlo zkomplikovat vyšetření orgánů, proto se doporučuje jej vyprázdnit klystýrem.
 • - Při plánované návštěvě odborníka je lepší využít období po skončení menstruace. V tomto okamžiku imunitní systém mírně oslabuje a mohou se objevit latentní infekce..

Stává se, že plánovaná návštěva je brzděna začátkem kritických dnů. Odborníci se domnívají, že by to mělo být odloženo nejen z etických důvodů.

Je možné jít ke gynekologovi 6. den menstruace. Je možné jít ke gynekologovi během menstruace?

Ženské reprodukční orgány jsou velmi zranitelné. Jejich fyziologie je taková, že počáteční stadia onemocnění probíhají bez výrazných příznaků a nepohodlí. To platí pro sexuálně přenosné infekce, eroze a záněty, s jejichž následky je velmi těžké se vyrovnat. Prekancerózní stav může trvat roky, než se projeví. Jediným způsobem, jak je detekovat v rané fázi, je včasné gynekologické vyšetření a vyšetření nátěrů na mikroflóru a cytologii.

Nejinformativnější pro vyšetření gynekologové považují 7-15 dní ženského měsíčního cyklu. V této fázi již vytvořený dominantní folikul s vejcem roste a produkuje estradiol.

Praxe potvrdila, že takové kontroly stačí provádět jednou za šest měsíců, nejméně však jednou ročně. Návštěvu gynekologa je třeba předem naplánovat a připravit na ni. Mnoho podniků ukládá svým zaměstnancům povinnost projít těmito postupy v obecném provozním stavu. A zde vznikají přirozené otázky:

 • Má smysl jít na vyšetření během menstruace?
 • Kdy jít po menstruaci ke gynekologovi ?
 • Musím počkat s lékařem, pokud se necítíte dobře, do konce menstruace?

Jak je na tom gynekologické vyšetření?

Pokud žena nemá žádné stížnosti nebo speciální indikace k vyšetření, jsou stále nezbytná pravidelná vyšetření u gynekologa. Kromě toho, že mohou odhalit skryté onemocnění, jsou užitečné pro plánování rodiny, sledování změn souvisejících s věkem a jednoduše pro důvěru ženy v její zdraví. Stanovení termínu takové návštěvy pomůže lépe pochopit, co je to gynekologické vyšetření, zda je možné si jej naplánovat před menstruací, během menstruace, nebo je lepší počkat na jejich konec.

Kompletní vyšetření, které odborníci doporučují každých 6 měsíců, zahrnuje:

 1. Průzkum, během kterého lékař vyplní formulář a zaznamená, na co je třeba věnovat zvláštní pozornost. Na otázky je třeba odpovídat jasně, nestydatě a upřímně, i když se zdají neetické. Toto je důležitá informace pro lékaře..
 2. Během externího vyšetření lékař měří výšku, váhu, tlak, hodnotí povahu vlasové linie na těle ženy. Zkoumá stav žláz, pečlivě zkoumá prsa. Vyhledává kondylomy, podráždění, vyrážky nebo jiné abnormality na genitáliích venku.
 3. Poté následuje vizuální kontrola stěn pochvy a děložního čípku. Do těla se zavede gynekologické zrcátko a s jeho pomocí lékař vizuálně vyhodnotí stav stěn, sliznice a přítomnost poškození, zánětu, novotvarů a eroze..
 4. Poté následuje bimanuální studie. Vyrábí se také na gynekologickém křesle. Jeho účelem je určit velikost, tvar, umístění, mobilitu a tón vnitřních ženských orgánů. Za tímto účelem je lékař jemně sonduje jednou rukou zevnitř pochvy, druhou z vnějšku dolní části břicha..
  Pokud dívka ještě neměla pohlavní styk, provádí se vyšetření konečníkem. Všechny bolestivé pocity během procedury musí být okamžitě hlášeny.
 5. Studium vnitřních sekretů. Nejprve se lékař podívá na jejich vzhled, barvu a vůni. Poté provede nátěr pro analýzu mikroflóry a cytologickou analýzu. Analýza mikroflóry určuje přítomnost infekce, vývoj plísňových onemocnění a dalších poruch. Analýza pro cytologii určuje stav děložního čípku a umožňuje vám včas rozpoznat patologické změny v jeho buňkách.
 6. V případě potřeby lékař předepíše pánevní ultrazvuk.
 7. Poslední fází zkoušky jsou závěry a konzultace po získání laboratorních výsledků. Proto musíte během rutinního vyšetření dvakrát navštívit gynekologa..

Je možné jít ke gynekologovi týden před menstruací. Kdy navštívit gynekologa?

1-2krát ročně, a to i bez zjevných stížností, je nutné preventivní prohlídku konzultovat s lékařem. Jednoduché vyšetření, pokud je to nutné - nátěry, ultrazvuk a kolposkopie, vám pomohou předcházet mnoha chorobám nebo je odhalit v rané fázi a léčit včas. Musíte také kontaktovat svého gynekologa v následujících případech:

 • Menstruace bolestivá, bohatá a prodloužená - více než 5-6 dní.
 • Nepravidelná období.
 • Velmi krátké cykly.
 • Intermenstruační krvácení.
 • Několik dní před menstruací se objevují bolesti v podbřišku, apatie, deprese, slabost, podrážděnost.
 • Pálení a svědění genitálií. Je nepříjemný zápach a / nebo neobvyklý výboj.
 • V oblasti stydkých pysků jsou podráždění, drsnost, vyrážka, výrůstky, těsnění.
 • Bolestivé během nebo po pohlavním styku.
 • Krvácení nebo krvácení po pohlavním styku.
 • Byly bolesti v podbřišku.
 • Plánování sexu.
 • Problémy s počátkem.
 • Vaše menstruace je pozdě (i když nejste sexuálně aktivní).
 • Existuje těhotenství nebo podezření na něj.
 • Při močení je pocit pálení nebo křeče.
 • Časté močení.
 • Plánujete těhotenství.
 • Chcete najít antikoncepci.
 • Dochází ke změnám v mléčných žlázách (výtok z bradavek, jejich zatahování nebo deformace, citlivost prsou, hrčky atd.).

Je možné jít ke gynekologovi 7. den cyklu. Co si myslí lékaři

Je možné jít ke gynekologovi s menstruací, to je otázka, která znepokojuje ženy, jejichž plánované vyšetření se shodovalo s kritickými dny. Lékaři doporučují, že pokud je příjem jednoduše preventivní bez bolestivých příznaků, měla by být návštěva ženské ordinace odložena. Gynekologické vyšetření odhalí přítomnost zánětu, erozivních lézí, novotvarů a dalších abnormalit pohlavních orgánů a traktů. To vše bude kvůli menstruační krvi nemožné vidět a diagnostikovat. Výzkum během menstruace může dát falešné a falešně pozitivní výsledky..

Období kritických dnů nelze považovat za vhodný čas na gynekologické vyšetření, ultrazvukovou diagnostiku, testy, vaginální nátěry. Kromě zkreslení výsledků může menstruace způsobit ženě a ošetřujícímu lékaři nepohodlí. Většina lékařů neprovede vyšetření v kritických dnech, pokud k tomu není závažný důvod, a po ukončení krvácení předepíše druhou schůzku.

Nejvhodnějšími dny doporučenými pro návštěvu odborníka jsou 3-4 dny po úplném ukončení menstruace (přibližně 8-10 dní cyklu). Během tohoto období je menstruační krvácení zcela dokončeno a nemůže zasahovat do plnohodnotného gynekologického vyšetření. Příznivé dny pro návštěvu gynekologa jsou také přibližně 22-26 dnů menstruačního cyklu. Tato doporučení se vztahují pouze na rutinní preventivní opatření, pokud žena nemá obavy z alarmujících příznaků spojených s reprodukčním systémem..

Jaké je vyšetření u gynekologa během menstruace. Jaké dny potřebujete navštívit gynekologa?

Standardní schéma preventivní prohlídky u gynekologa je jednou za 6-12 měsíců. Ale za předpokladu, že neexistují žádné stížnosti na stav a funkci reprodukčního systému.

Pokud žena nedávno ukončila těhotenství, měl by být po 2 týdnech vyhledán lékař. Tento faktor nezávisí na tom, zda podstoupila instrumentální, aspirační nebo lékařský potrat. Za 2 týdny dojde k epitelizaci místa připojení vajíčka ke stěně dělohy - díky vyšetření na křesle a ultrazvuku je možné posoudit úplnost hojení tkání. Po 2 týdnech však musíte navštívit lékaře pouze pod podmínkou, že proces obnovy po potratu proběhne bez komplikací.

Pokud se po ukončení těhotenství celkový zdravotní stav výrazně zhoršil, musíte okamžitě jít k lékaři nebo zavolat sanitku.

Pokud se vaše menstruace zpozdí, měl by být navštíven lékař, počítáno 14 dní od data očekávaného data nástupu menstruace. Je možné, že porucha je důsledkem přepracování, stresu, akutní respirační virové infekce.

Optimální doba pro návštěvu gynekologa je počáteční fáze menstruačního cyklu: bez ohledu na jeho trvání, prvních 7-10 dnů po menstruaci. V této době má děložní hrdlo texturu příznivou pro výzkum, který vám umožní správně posoudit stav orgánu.

Gynekologické vyšetření neprobíhá během menstruace. Výjimkou jsou pouze případy, kdy je pacient urgentně převezen na nemocniční oddělení. Například s podezřením na poškození orgánů urogenitálního systému. V takovém případě bude lékař muset odlišit menstruaci od vaginálního krvácení způsobeného mimoděložním těhotenstvím, prasknutím vaječníku nebo jinými stavy..

Je možné jít ke gynekologovi den před menstruací. Je možné jít ke gynekologovi během menstruace

Zjistěte, zda můžete navštívit svého gynekologa během menstruace, poslední den nebo před menstruací. Zde si můžete přečíst rady odborníků a naučit se všechny jemnosti.

Na doporučení lékařů je každoroční vyšetření a profylaxe pro ženy zárukou zdraví a včasné léčby objevujících se nemocí. Návštěvu příslušného odborníka však doprovází řada nepředvídaných situací, například vyvstává otázka, je možné navštívit gynekologa během menstruace? K přesné odpovědi na otázku je třeba vzít v úvahu několik faktorů..

Pokud žena prochází rutinním vyšetřením lékařem, pak se v případech, kdy se to shoduje s menstruačním cyklem, návštěva nedoporučuje, protože to může způsobit určité potíže při studiu situace mikroflóry. Může také snížit přesnost analýz po odběru sliznic. Je nutné počkat na toto období a zúčastnit se plánovaného vyšetření po skončení cyklu, čímž se zvýší spolehlivost informací získaných z analýz.

V případech, kdy během menstruace trpí žena silnými bolestmi břicha, je nutná návštěva odborníka. Lékař provede vyšetření a zjistí příčinu vzniklé bolesti, po které bude schopen předepsat léčbu. V ostatních případech se nedoporučuje navštívit lékaře, ale schůzka bude i nadále provedena.

Před zahájením menstruačního cyklu je možné navštívit lékaře, ale během takového vyšetření se může spolehlivost údajů získaných z testů snížit. Během rozhovoru s odborníkem na téma, zda je možné jít ke gynekologovi před menstruací, bude odpověď ano. Musíte se však na inspekci připravit.

Před vyšetřením tedy stojí za to zdržet se pohlavního styku po dobu 2-3 dnů. To je způsobeno skutečností, že zbytkové sperma může v případech nechráněného pohlavního styku způsobit vážný zmatek při získávání výsledků zkoušek. Jedním z rušivých faktorů může být také lubrikant z antikoncepčních prostředků..

Dva týdny před návštěvou lékaře byste měli přestat užívat hormonální léky. Některé léky mohou vytvářet falešný dojem o stavu mikroflóry, a tím zakrývat její skutečný stav..

Abyste podstoupili vyšetření, neměli byste provádět zbytečné procedury, jako je sprchování, protože jejich nadměrná přítomnost může lékaři ztížit získání skutečného obrazu o zdravotním stavu. K úspěšnému absolvování zkoušky můžete použít vlhčené ubrousky bez použití krémů a gelů. Kromě toho se nedoporučuje používat intimní deodoranty..

Gynekologické vyšetření: jaké dny jít na gynekologa, je možné s menstruací

Gynekologické vyšetření je nedílnou součástí profylaktického lékařského vyšetření, které umožňuje prevenci nebo včasné odhalení gynekologických onemocnění. Je nezbytně nutné navštěvovat porodníka-gynekologa pravidelně jednou ročně, v některých případech i častěji.

Abyste pochopili, který den cyklu máte navštívit gynekologa, zda je možné v kritických dnech navštívit, měli byste vědět, co gynekologické vyšetření poskytuje, jaké informace přináší.

 • 1 Co je to gynekologické vyšetření
 • 2 Kdy by dívka měla začít navštěvovat gynekologa
 • 3 Je možné chodit ke gynekologovi během menstruace
 • 4 Jak se připravit na zkoušku

Gynekologické vyšetření zahrnuje několik fází:

 1. 1. Užívání anamnézy: lékař se zajímá o stížnosti, ptá se na nemoci, datum poslední menstruace, porodu a potratu. Na základě kompetentního průzkumu je stanovena předběžná diagnóza.
 2. 2. Druhá fáze zahrnuje studium vzhledu ženy, výšky a hmotnosti, povahy růstu vlasů, stavu pokožky, v případě potřeby se provádí palpace břicha (palpace k identifikaci lokalizace bolesti).
 3. 3. Třetí fází je přímé gynekologické vyšetření na křesle. Zahrnuje vyšetření vnějších genitálií, pochvy, děložního čípku v zrcadlech. Gynekolog se speciálním štětcem provede nátěr na flóru pochvy a nátěr na atypické buňky děložního čípku (cytologická analýza) pro včasnou detekci onkologie. Poté se provede bimanuální (obouruční) vyšetření vaginou nebo konečníkem (s neporušenou panenskou blánou).
 4. 4. Ve čtvrté fázi jsou mléčné žlázy vyšetřeny palpací. Během tohoto postupu se hodnotí kůže, velikost a struktura žláz, stav bradavek (barva, přítomnost nebo nepřítomnost výtoku z nich). Přítomnost těsnění ve struktuře mléčných žláz je důvodem pro další vyšetření: ultrazvuk a / nebo mamografie.

Pokud po vyšetření není pochyb o reprodukčním zdraví ženy, pak studie končí. Pokud se během gynekologického vyšetření zjistí odchylky nebo neexistuje úplná důvěra v nepřítomnost patologického procesu, jsou přiděleny následující vyšetření:

 • Ultrazvuk pánevních orgánů;
 • kolposkopie (vyšetření děložního čípku pomocí speciálního přístroje pod zvětšením);
 • počítačová tomografie nebo MRI pánve;
 • stanovení infekcí, které způsobují zánětlivé změny v pohlavních orgánech, pomocí PCR;
 • stanovení koncentrace hormonů hypofýzy, štítné žlázy a nadledvin, pohlavních hormonů v krvi;
 • obecná analýza krve a moči.

V normální situaci jsou tato vyšetření dostatečná pro stanovení diagnózy a předepsání správné léčby..

Je nutné bezpodmínečně provést pravidelné gynekologické vyšetření. Lékařské vyšetření u gynekologa je důležitým postupem pro prevenci a včasné odhalení ženských chorob. Je nutné ho pravidelně navštěvovat jednou ročně, a pokud jsou chronická gynekologická onemocnění - dvakrát. Pro vyšetření byste si měli vybrat den bez menstruačního cyklu, nejlépe od 7 do 15 dnů cyklu.

Teenager musí jít ke gynekologovi po první menstruaci (menarche). K posouzení správnosti sexuálního vývoje je nutná návštěva ženského lékaře. K tomu obvykle dochází ve věku 14–15 let v doprovodu matky..

Gynekologické vyšetření panen se provádí bez použití zrcadel a omezuje se na studium vývoje vnějších pohlavních orgánů, objasnění stížností.

Po nástupu sexuální aktivity musí žena každoročně navštěvovat gynekologa z preventivních důvodů a také při výskytu stížností z pohlavních orgánů:

 • výtok z genitálního traktu (bohatý žlutý nebo zelený, bílý s nepříjemným zápachem, krvavý atd.);
 • bolestivé pocity v dolní části břicha během menstruace a mimo ni;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • nedostatek těhotenství s pravidelným sexuálním životem;
 • svědění, pálení, nepohodlí v oblasti vnějších genitálií;
 • těhotenství.

Nejlepší je jít na vyšetření ke gynekologovi několik dní po skončení kritických dnů. To umožňuje lékaři vizualizovat sliznici pochvy a děložního čípku, aniž by mu bylo překážkou provést obouruční studii, provést nátěry. Návštěva gynekologa mimo menstruaci je pro ženu i lékaře pohodlnější.

Během menstruace se nedoporučuje navštívit gynekologa: je to nehygienické a neinformativní. Výjimkou je situace, kdy je nutné provést gynekologické vyšetření. U některých onemocnění reprodukčních orgánů trvá gynekolog v posledních dnech menstruace nebo jiných dnech cyklu.

Návštěvu lékaře nelze odložit, i když menstruace ještě neskončila, pokud má žena následující stížnosti:

 • hojné špinění;
 • menstruace nebo jiný krvavý nebo hnědý výtok, slabý nebo hojný, doprovázený bolestmi v podbřišku;
 • Zvýšení teploty;
 • krvavý výtok z pohlavního ústrojí s příměsí hnisu a nepříjemným zápachem.

Uvedené příznaky jsou projevem závažných onemocnění pohlavních orgánů: zánětu dělohy, mimoděložního těhotenství, děložních myomů a endometriózy.

Menstruační špinění není překážkou vyšetření, pokud jde o situaci, která ohrožuje zdraví ženy.

Ve standardním případě zahrnuje vyšetření u gynekologa: přímé vyšetření na křesle a dodání nátěrů na vaginální flóru a cytologii.

Abyste se nebáli vyšetření gynekologem a necítili se nepříjemně, musíte se před návštěvou řádně připravit. Na recepci se pokuste podrobně vyprávět, co vás trápí, aniž byste skrývali podrobnosti a bez váhání. V tomto případě gynekolog pomůže vyrovnat se s problémem. Aby gynekolog mohl správně interpretovat získané výsledky, musí být před jeho návštěvou splněno několik podmínek:

 • hygienická sprcha (nejlépe);
 • vzdát se sexu za jeden nebo dva dny;
 • nestříkejte;
 • samostatně, bez lékařského předpisu, nepoužívejte vaginální čípky;
 • bezprostředně před vyšetřením vyprázdněte močový měchýř.

Tato jednoduchá pravidla umožní gynekologovi získat nejspolehlivější výsledky a předepsat kompetentní terapii..

Problémy v menstruačním cyklu jsou běžné. Každá žena se může setkat se zbytečně dlouhým, hojným nebo naopak příliš krátkým měsíčním výtokem. Žádný z projevů se nepovažuje za indikátor normy a vyžaduje identifikaci důvodů porušení.