Svíčky "Terzhinan": mohou být použity k menstruaci

Při silném zánětu v pochvě je indikována léčba léky. Kromě pilulek a injekcí je ženě předepsáno topické látky. Zvláštní pozornost je věnována průběhu terapie během cyklu. Je povoleno používat čípky Terzhinan během menstruace, ale po konzultaci s lékařem.

Účel a kontraindikace

Dotyčný lék je v gynekologii žádaný. Vyrábí ji francouzská společnost. Výrobce poznamenává, že přípravek Terzhinan lze užívat během menstruace. Účinně působí na infekci zjištěnou v ženském těle a současně je dobře snášen pacienty.

Tento lék neovlivňuje hojnost menstruační krve, ale před zahájením léčby se doporučuje zeptat se lékaře, zda lze Terzhinan během menstruace aplikovat do děložní dutiny. Bylo prokázáno, že čípky:

 • nevedou k selhání cyklu;
 • nepoškozujte těhotenství;
 • neovlivňují vývoj embrya.

Další výhodou tohoto nástroje je jeho rozumná cena. Hlavní indikací pro použití gynekologů je zánět poševní sliznice vyvolaný různými infekčními patogeny. Pokud jsou zjištěny afty, bakteriální vaginóza a vaginitida, trichomoniáza, ureaplasmóza, smíšená kolpitida, je třeba zavést svíčky.

Na pozadí léčby je odstraněn zánět, patogen je zničen. V tomto případě se dysbióza nevyvíjí. Terzhinan je předepsán k prevenci endogenní infekce v následujících případech:

 • chirurgický zákrok provedený pochvou;
 • terapie porodními cestami před porodem;
 • potrat;
 • odstranění nebo instalace spirály;
 • před, po diatermokoagulaci dělohy;
 • hysterografie.

Pokud se během léčby objeví místní nežádoucí účinky, doporučuje se zeptat se svého lékaře, zda lze Terzhinan podávat i po menstruaci. Zvláštní pozornost je věnována ženám, které mají v pochvě svědění a pálení. Podobné negativní příznaky se mohou objevit v prvních dnech menstruace. Zmizí samy a nevyžadují další léčbu, vysazení léku. Místní alergie je vzácná. Jedinou absolutní kontraindikací pro použití čípků je nesnášenlivost účinné látky..

Působení a složení léku

Sliznice ženských pohlavních orgánů je příznivým prostředím pro rozvoj infekčního a plísňového procesu. Pokud používáte čípky v kombinaci s jinými prostředky, můžete rychle eliminovat zaměření patologie. Látky, které tvoří Terzhinan, mají širokou škálu účinků:

 1. Neomycin. Silné antibiotikum, které eliminuje škodlivé bakterie odolné vůči jiným lékům.
 2. Prednisolon. Má protizánětlivé účinky. Hormonální látka má hojivý a hypoalergenní účinek.
 3. Ternidazol. Eliminuje mikroby, Trichomonas.
 4. Nystatin. Aktivně ničí kandidózu ničením pláště patogenu.

Terzhinan zmírňuje záněty nejen během menstruace, ale také během těhotenství a kojení. Léčivo je dostupné ve vhodné formě pro podávání. V průběhu léčby se obnovují fyziologické poruchy.

Je možné zavést čípky Terzhinan během menstruace, aby se zabránilo následkům antibiotické léčby - otázka, kterou je třeba položit specialistovi. Po komplexním vyšetření pacienta určí gynekolog možný stupeň účinnosti z čípků. Lék se používá před operací, což snižuje pravděpodobnost komplikací. Všechny komponenty jsou hypoalergenní. To je považováno za významnou výhodu Terzhinan..

Z preventivních důvodů se lék podává jednou denně po dobu 6 dnů. V počáteční fázi vývoje infekčního procesu léčba trvá 10 dní. V závažných případech onemocnění - 20 dní, včetně menstruace. Je možné použít Terzhinan během menstruace a těhotenství, lékař rozhodne individuálně.

Činidlo neovlivňuje negativně vnitřní orgány a neproniká do krve. Terzhinan působí rychleji než tradiční léky.

Pravidla pro vstup svíček

Během menstruace se nepoužívají lokální čípky. To je způsobeno skutečností, že sekrece odstraňují aktivní částice léčiva z dutiny. Někteří gynekologové se proto domnívají, že Terzhinan lze použít během menstruace, ale tato terapie je neúčinná. Klinické studie ukázaly, že pozitivní terapeutický výsledek je pozorován při absenci pauzy během menstruace. Moderní gynekologové to považují za významnou výhodu v účinné terapii..

Účinnost léčby závisí na principu vstupu do pilulky podle doporučení gynekologa. Před vstupem do čípku se uchovává ve vodě po dobu 20 sekund. Žena by si měla umýt ruce, umýt se, nasadit si sterilní rukavice. Odborníci doporučují vložit lék do pochvy v noci, sedět nebo ležet. Pacient by se měl vyhnout kontaktu s konečníkem. Jinak se riziko infekce zvýší. Produkt je zatlačen hluboko dovnitř. Po injekci se doporučuje ležet až 10 minut..

Během tohoto období je léčivo rozpuštěno a absorbováno do sliznice. Je zakázáno používat více než předepsané množství čípků najednou. Účinnost terapie závisí také na výsledcích bakteriologického výzkumu. Před jmenováním Terzhinanem je proveden nátěr.

Studie léků ukázaly, že toxické dávkování účinných látek je dostatečné k zabránění rezistence mikrobů bez překročení povolené prahové hodnoty pro ženy s lokální terapií. Jednotlivé složky jsou vzájemně synergické, což zvyšuje rozsah účinků. V důsledku působení nystatinu jsou antikoncepční prostředky poškozeny, proto je během léčby sexuální aktivita vyloučena.

Vzhledem k tomu, že hormon prednisolon je součástí přípravku Terzhinan, je léčba předepisována s opatrností pacientům s osteoporózou, srdečním selháním. Boj proti zánětu genitálního traktu u těhotných žen je uveden ve 2–3 trimestrech. Během prvních 2 měsíců se lék nepoužívá. Při kojení by měla léčba předepisovat pouze kvalifikovaný odborník. Účinky jiných léků užívaných ústy nebyly prokázány. Kombinovaná perorální antikoncepce se používá souběžně s čípky.

Recenze pacientů a gynekologů

Mnoho topických čípků se během menstruace nepoužívá, protože jejich aktivní složky jsou vypláchnuty menstruační krví. Dobrý účinek léku je způsoben absencí nutnosti ukončení léčby po dobu menstruace. Když se reprodukční systém obnoví, tkáně, které přestaly fungovat, jsou odstraněny. Zavedení čípku během menstruace zvyšuje kvalitu účinku léku, což urychluje pozitivní terapeutický výsledek.

Byla mi diagnostikována vaginální kandidóza. Gynekolog jmenoval Terzhinan s tím, že léčba nepřestala po kritické dny. Po prvních 2–3 dnech od vstupu jsem pocítil výrazné zlepšení stavu.

Byla mi předepsána komplexní léčba bakteriální vaginózy. Gynekolog zahrnul do schématu vaginální čípky Terzhinan. Během několika dní se výtok vrátil do normálu. Protože 3 dny po zahájení léčby měla menstruace odejít, znovu jsem se poradil s ošetřujícím lékařem. Řekl, že Terginan lze užívat během cyklu..

Před porodem mi lékař předepsal Terzhinan, aby se zabránilo endogenní infekci. Průběh zavádění do pochvy trval 5 dní. Poté mi bylo doporučeno opakované laboratorní testy. Gynekolog rozhodl, že stále existuje riziko rozvoje daného procesu. Terapie byla prodloužena o 2 dny. Po porodu nedošlo k endogenní infekci.

Terzhinan čípky během menstruace

Hlavním rysem zánětlivých onemocnění genitálního traktu u žen je to, že jsou charakterizovány predispozicí k zvlněnému průběhu. Dříve vyléčená kolpitida nebo vaginitida se mohou znovu objevit před novým menstruačním cyklem. V tomto případě je provokátorem hormonální reorganizace. Pokud je léčba zahájena běžnými čípky tři až pět dní před menstruací, bude nutné ji dokončit, jakmile se objeví krvácení. To není přijatelné pro tradiční svíčky. V tomto případě vyvstává otázka: je možné používat svíčky Terzhinan během menstruace?

Více o droze

Pokud mluvíme o svíčkách "Terzhinan", pak stojí za zmínku, že jsou považovány za léky s prokázanou účinností. To lze potvrdit nejen recenzemi mnoha dívek, ale také odborníky. Akce Terzhinan je docela efektivní a rychlá. Tento léčivý přípravek se vyznačuje svou univerzálností a snadným použitím..

Svíčky vytvořila francouzská farmaceutická společnost. Účinky přípravku Terginan na různé typy infekcí trvají i během menstruace a není třeba jej přestat užívat. Kromě toho je terapeutického účinku dosaženo v krátkém časovém období. Terzhinan má účinný účinek na následující nemoci:

 • Ureaplazmóza;
 • Vaginitida a její prevence;
 • Kolpitida;
 • Infekce trichomonas atd..

Složení léku zahrnuje následující aktivní složky:

 • Neomycin - je antibakteriální látka, která účinně bojuje proti listérii, aerobům, stafylokokům atd.;
 • Prednisolon - má protizánětlivý a antihistaminový účinek;
 • Nystatin - bojuje proti vývoji hub rodu Candida a také zastavuje jejich růst;
 • Ternidazol je látka trichomonacidová účinná proti gardnerelle.

Droga je neškodná pro zdraví ženy a není absorbována do krevního řečiště. Navzdory tomu stojí za zmínku, že je zakázáno jej používat během prvního trimestru těhotenství, během kojení a také při alergii na jednu nebo více účinných látek..

Je možné dát svíčky během menstruace

Pokud si nejste jisti, zda byste měli čípky Terzhinan používat během menstruace, doporučujeme nahlédnout do návodu k použití. Říká, že menstruace není kontraindikací užívání drogy. Výhodou tablet Terzhinan je, že na rozdíl od konvenčních čípků se rozpouštějí velmi pomalu a nevymyjí se ani v případě silného výtoku. Složky léčiva mají antifungální, antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Existuje několik důvodů, proč lze tento lék užívat během menstruace:

 • Lék neovlivňuje průběh menstruačního cyklu;
 • Ukončení terapie může vést k tomu, že celý minulý účinek bude k ničemu, a proto může následná léčba trvat mnohem déle;
 • Nedoporučuje se přerušit léčbu během menstruace, protože tělo je poté vystaveno mikroorganismům.

Terapie čípky Terzhinan je velmi účinná a umožňuje vám zbavit se nemoci v krátkém časovém období. Lze s jistotou říci, že tento lék je nejen možný, ale musí být používán i během menstruace..

Indikace a kontraindikace

Nejčastěji se tento lék používá při léčbě infekcí pohlavních orgánů. Zvažte hlavní indikace pro použití Terzhinan:

 • Trichonomyáza;
 • Bakteriální vaginóza;
 • Vaginitida;
 • Smíšená kolpitida.

Kromě toho je použití čípků možné také pro preventivní účely během následujících manipulací:

 • Hysterografie;
 • Operace prováděné pochvou;
 • Potrat;
 • Cervikální diatermokoagulační postup;
 • Sanitace porodního kanálu;
 • Instalace a demontáž nitroděložního tělíska.

Doporučuje se také užívat léky k léčbě ureaplasmózy..

Pokud mluvíme o užívání tohoto léku během menstruace, pak stojí za to mluvit o kontraindikacích. Ukazuje se, že Terzhinan nemá žádné takové kontraindikace, kromě toho, že je zakázáno užívat drogu ženám, které jsou alergické nebo přecitlivělé na určité složky, které tvoří drogu. Lékaři navíc poznamenávají, že se velmi nedoporučuje používat tyto čípky současně s jinými léky podobného typu a během léčby konzumovat alkohol..

S užíváním tohoto léku nejsou spojeny prakticky žádné vedlejší účinky. Ve vzácných případech se může objevit vaginální pocit pálení, svědění nebo podráždění. Nejsou vyloučeny různé druhy alergických reakcí..

Jak správně aplikovat

Vzhledem k tomu, že tyto pilulky působí pouze lokálně, nemusí se pacient obávat žádných vedlejších účinků, které jsou spojeny s požitím složek léku do krve. Technika léčby je poměrně jednoduchá. Vložení jedné pilulky do pochvy trvá 10 dní po sobě a pro zvýšení účinnosti ji musíte držet ve vodě asi dvacet až třicet sekund. Terzhinan můžete použít spolu s fyzioterapií.

Doporučuje se užívat Terginan v noci. Během zavádění vaginální tablety je třeba dodržovat následující pokyny k použití:

 1. Myjte si ruce;
 2. Tabletu namočte na třicet sekund do vody;
 3. Lehněte si na záda s koleny ohnutými nebo v podřepu;
 4. Jemně vložte lék do pochvy;
 5. Pokud se droga používá během dne, musíte si po skončení procedury lehnout patnáct až dvacet minut.

Terzhinan a menstruace jsou naprosto kompatibilní. Nemůže to žádným způsobem přerušit cyklus. Dokonce i pokyny říkají, že se velmi nedoporučuje přerušit léčbu během menstruace. Další doporučení stojí za to kontaktovat kvalifikovaného lékaře.

Jak se může menstruace chovat po léčbě

Ve vzácných případech může po Terzhinanu dojít ke zpoždění, a to navzdory skutečnosti, že lékaři zajišťují, že tento lék žádným způsobem neovlivňuje průběh menstruačního cyklu. Obvykle se cyklus prodlouží o ne více než dva týdny. V takových případech jsou po podání terginanu předepsány hormonální léky..

Recenze

Pokud si ještě nejste jisti, zda je ve vašem případě potřeba tento lék používat, můžete si přečíst recenze dalších pacientů:

Elena

Dobrý den! Soudě podle osobních zkušeností mohu říci, že tablety Terzhinan se správným přístupem vám mohou pomoci zbavit se nepříjemné diagnózy a mnoha dalších problémů. Jedinou nevýhodou, kterou jsem si všiml, je nepohodlný tvar. Věřím, že by bylo logičtější, aby vypadaly jako kapka, ale toto je můj osobní názor.

Arianna

Tento lék mi předepsal můj gynekolog. Byly dva důvody: 1. Byla zvýšena hladina leukocytů, což primárně indikuje zánětlivé procesy; 2. Byla nutná reorganizace vzhledem k tomu, že byla vyžadována léčba cervikální eroze rádiovými vlnami. Tyto svíčky mi dokonale vyhovovaly, líbila se mi jejich účinnost a snadné použití. Dříve jsem užíval jiné drogy tohoto druhu a mohu říci, že Terzhinan je nejlepší z nich..

Irina

Vynikající lék na vaginální infekce. Po prvním použití jsem však narazil na strašné svědění a podráždění. Přesto jsem zatím nenašel nic lepšího a efektivnějšího. Tuto drogu mohu s jistotou doporučit všem ženám.

přístav

Terzhinan jsem byl používán k rehabilitaci před operativním porodem. Byl jmenován kvůli špatnému nátěru. Používal se 6 dní. Při používání nebyly žádné potíže. Z nedostatků si mohu všimnout pouze relativně vysoké ceny (za 6 tablet jsem musel zaplatit téměř 400 rublů).

Olga

Lékaři mě po dlouhou dobu trápili a radili mi, abych zkusil použít tablety Terzhinan. K mému překvapení opravdu pomáhají. Doporučuji všem!

Yaroslav

Byl jsem příjemně překvapen, když jsem zjistil, že existují svíčky, které lze použít během menstruace. Terzhinan mi pomohl vícekrát, když začala drozd před nástupem menstruace.

Lze svíčky Terginan použít k menstruaci? Popis léku, návod k použití

Během některých gynekologických onemocnění je nutné použít čípky. Ale žena během svého období často zmešká schůzku..

Lze Terzhinan užívat během menstruace? Jsou v tuto chvíli účinné nebo ne? To dnes moderní odborníci znají..

Co je to za lék

Terzhinan - vaginální čípky předepsané pro akutní houbové a infekční choroby. Jedná se o činidlo, které působí na širokou škálu mikrobů, které kombinuje působení 4 léků: nystatin, ternidazol, neomycin a prednisolon. Tyto léky jsou předepsány pro infekční onemocnění, ale společně působí na různé typy infekcí:

 • Nystatin je známý místní lék na kandidózu (drozd), který nevstupuje do krevního řečiště.
 • Ternidazol - antifungální a trichomonacidový prostředek, který působí na gardnerellu.
 • Neomycin je účinný proti listérii, aerobním infekcím, stafylokokům a Pseudomonas aeruginosa.
 • Prednisolon je účinné adjuvans obsahující glukokortikoidový hormon s výraznými antialergickými vlastnostmi.

Aktivně bojuje s různými infekcemi, v některých případech lékaři předepisují Terzhinan během těhotenství a laktace. Jeho složení neproniká do gastrointestinálního traktu, je naprosto bezpečné pro matku a dítě a tvar čípků je vhodný pro použití..

Jak se aplikovat během menstruace

Vaginální čípky obvykle nejsou v kritických dnech předepisovány. Jejich obsah se vylučuje z těla spolu s menstruačním tokem. Terzhinan je předepsán po dobu 7 až 10 dnů, někdy i více. Pokud je však léčebný režim přerušen během menstruace, patogenní mikroflóra se množí a použití léku bude neúčinné. Lékaři proto nedoporučují pauzu během menstruace. Pokyn vám umožňuje používat Terzhinan v kritických dnech: v této době se účinnost léku nesnižuje.

Během menstruace se Terzhinan aplikuje podle následujících pokynů:

 • před použitím si umyjte ruce mýdlem nebo noste gumové lékařské rukavice;
 • svíčka je ponořena do vody na 30 sekund;
 • před představením si dřepněte nebo jděte spát;
 • je zavedena svíčka;
 • pak jdi do postele na 20 minut.

Svědění, zarudnutí a nepohodlí se objevují bezprostředně po použití drogy, ale to jsou zcela normální jevy. Lékaři se nedoporučují zrušit lék během menstruace, protože to výrazně snižuje účinek užívání.

Vedlejší účinky a omezení

Terzhinan je předepisován nejen na infekce a zánětlivá onemocnění. Používá se jako profylaktický prostředek před umělým ukončením těhotenství, porodem, nitroděložními vyšetřeními a gynekologickými operacemi. Proto je použití této drogy bezpečné pro každou ženu. Jedinou kontraindikací je zvýšená citlivost sliznice nebo výskyt alergické reakce.

Během menstruace se mnoho žen zajímá o následující otázky:

 1. Může lék zhoršit krvácení nebo zhoršit menstruační bolest? Ne, lék neovlivňuje pocity během menstruace..
 2. Je možné přinést infekci spolu s drogou? Ne, protože Terzhinan neutralizuje patogenní mikroflóru.
 3. Lze svíčky použít ráno před prací? To se nedoporučuje, protože účinek antibiotik je snížen. Po použití musíte ležet 20 minut.
 4. Je normální, když se po zavedení svíčky objeví nepohodlí, svědění a křeče v pochvě? Ano, to se nepovažuje za odchylku od normy.
 5. Po zavedení svíčky došlo k pocitu sucha, cizího tělesa. Je to normální? Ano, takto reaguje vaginální sliznice na svíčku. Tuto reakci lze pozorovat také při zavedení tamponu, menstruačního uzávěru a dalších cizích těles. Pocit sucha je způsoben stavem sliznice. Když je však svíčka vložena, takové účinky se vyskytují jen zřídka..
 6. Vyjde obsah svíčky s menstruačním tokem? Ne, pokud je žena ve vodorovné poloze. Proto se doporučuje zavést svíčky před spaním, pak akce zůstane stejná. Během užívání drogy se doporučuje často měnit spodní prádlo a důkladně ho ošetřovat čisticími prostředky.
 7. Ovlivňuje použití čípků menstruační cyklus a celkový stav těla? Ne. Obsah léčiva nevstupuje do krevního řečiště ani během menstruace.

Vlastnosti použití

Terzhinan čípky se nakupují přísně podle lékařského předpisu. Zde jsou některé z jejich funkcí:

 • čípky používají také panny v dospívání, ale pod dohledem odborníka;
 • léčba obou partnerů je nezbytná, aby se zabránilo relapsu;
 • doporučuje se skladovat svíčky v chladničce;
 • během léčby je nežádoucí pít alkohol;
 • užívání drogy neovlivňuje řízení;
 • vedlejší účinky při interakci s jinými léky nebyly nalezeny.

Recenze drogy na internetu jsou pozitivní. Mnoho žen pocítilo účinek po první aplikaci. V některých případech však lék nemusí fungovat. V takové situaci se doporučuje poradit se s lékařem..

Je možné užívat tablety Terzhinan během menstruace

Mohu použít během těhotenství

Kandidóza nebo afty jsou jedním z prvních příznaků těhotenství. Onemocnění se vyskytuje na pozadí změněné hormonální rovnováhy, je schopno doprovázet ženu před porodem. Hlavním problémem je neschopnost používat většinu léků během těhotenství. Terginal se používá v každém trimestru těhotenství pod zvláštním dohledem lékařů, ale každý semestr má své vlastní vlastnosti. Lék se používá pro všechny formy onemocnění spojených s infekcí, zánětlivými procesy v genitálním traktu.

 • 1 trimestr. Aktivní složky jsou schopné proniknout do placenty, ale nejsou k dispozici žádné informace o tom, jak ovlivňují vývoj plodu. Na základě toho jsou svíčky předepsány v prvním trimestru, pokud neexistuje jiné východisko.
 • 2 trimestr. Použijte beze strachu. Lék působí lokálně, pouze malá část proniká do systémového oběhu, který v současné době není schopen poškodit plod..
 • 3 trimestr. Během tohoto období těhotenství je povoleno používat svíčky předepsané bezprostředně před porodem.
  Terzhinan je široce používán v umělém oplodnění. Před zahájením procedury je předepsán kurz 6 tablet, po něm stejné množství.

Podle některých zpráv lze přípravek Terzhinan používat s kojením, zatímco jiné nikoli. Malé množství účinných látek proniká do krevního oběhu, mateřského mléka; nedoporučuje se používat vaginální tablety. Po dobu léčby je nutné přestat krmit.

Může být Terzhinan používán během menstruace?

Vaginální onemocnění nejen způsobují ženě mnoho obtíží, ale mohou také vést k nevratným následkům. V poslední době se při léčení drozdů a vaginitidy používají pilulky, které vám umožní léčit nemoc v krátkém čase. Okamžitě však vyvstává otázka: je možné použít svíčky Terzhinan s menstruací?

Popis léku

Tyto vaginální tablety jsou osvědčeným lékem. To potvrzují nejen vědecké výzkumy, ale také recenze mnoha žen..

Terzhinan působí efektivně díky přítomnosti čtyř aktivních složek:

 1. Prednisolon je složka kortikosteroidů, která má dobrý protizánětlivý účinek a má také antialergický účinek.
 2. Neomycin je antibiotikum, které má škodlivý účinek na bakterie způsobující onemocnění, které se nacházejí ve vagině.
 3. Ternidazol je hlavní aktivní složkou léčiva. Je to antifungální látka a umožňuje vám bojovat proti vaginálním mikroorganismům plísňového typu, účinný také v terapii proti anaerobním bakteriím.
 4. Nystatin je další látka, která má antifungální vlastnosti. Jeho působení je zaměřeno na ničení hub typu Candida (změnou struktury membrány).

Droga je zcela bezpečná, neabsorbuje se do krevního řečiště a může ji používat téměř každý.

Rozsah použití

Vaginální tablety Terzhinan se používají v gynekologické praxi samostatně i jako součást kombinované terapie k léčbě:

 • Bakteriální vaginóza.
 • Vaginitida způsobená banální pyogenní flórou (stafylokoková, streptokoková atd.).
 • Trichomonas vaginitis (zánět vaginálních stěn v důsledku expozice mikroorganismu Trichomonas vaginalis).
 • S vaginálním zánětem houbové etiologie.
 • Se smíšenými formami onemocnění (způsobené bakteriemi, kvasinkami a Trichomonas).

Kromě toho se tento lék používá při léčbě kandidózy, kterou každá třetí žena jednou v životě utrpěla, a také k profylaxi v případě opakované formy onemocnění..

Podmínky použití

Aby agent pracoval co nejefektivněji, musí být aplikován v noci..

Při zavádění vaginální tablety musíte postupovat podle pokynů:

 1. Důkladně si umyjte ruce mýdlem nebo antiseptikem (případně použijte jednorázové rukavice).
 2. Držte tabletu ve vodě po dobu 30 sekund.
 3. Lehněte si na záda, ohněte kolena nebo si dřepněte.
 4. Vložte tabletu opatrně do pochvy.
 5. Pokud se droga používá během dne, pak po dokončení procedury musíte klidně ležet 15-20 minut.

Při prvním použití přípravku jsou možné místní alergické reakce: silné svědění, zarudnutí nebo pocit pálení. Tyto odchylky jsou normou, nemusíte léčbu ukončovat.

Aplikace během menstruace

Vzhledem k tomu, že jsou vaginální onemocnění velmi rozšířená, terapie Terzhinanem se provádí poměrně často. Průběh léčby je obvykle 10–20 dní, takže někdy období menstruačního cyklu spadá do tohoto intervalu. V tomto ohledu vyvstává přirozená otázka: je možné užívat Terzhinan během menstruace?.

Droga může být použita, je to kvůli následujícím bodům:

Léčba vaginálních onemocnění tabletami Terzhinan je účinná a umožňuje vám zbavit se nepříjemné diagnózy v jednom průběhu podání. Hlavní věcí je dodržovat pokyny a nepřestat užívat drogu (zejména během menstruace).

Lékařské indikace

Genitální infekce může narušit normální průběh těhotenství nebo způsobit různé komplikace po porodu (peritonitida). Čípky užívané během menstruace jsou vyplavovány z těla krví se silným krvácením. Před použitím tohoto léku během menstruace se doporučuje přečíst si pokyny.

Hlavní složky drogy jsou:

 • neomycin (zabíjí bakterie);
 • tinidazol (eliminuje ložiska Trichomonas);
 • prednison;
 • nystatin (zabíjí houby).

Neomycin je antibiotikum, které rychle potlačuje syntézu bílkovin a ničí mikroby. Aerobní bakterie, listérie, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa jsou citlivé na léčivo.

Nystatin je antimykotikum, které poškozuje membrány hub a vyvolává jejich smrt. Nystatin ovlivňuje pouze eukaryoty. Prednisolon je glukokortikosteroid, který má protizánětlivé a antialergické účinky. Složení Terzhinan zahrnuje pomocné látky, které jsou zodpovědné za integritu vaginálního epitelu. Současně jsou ukazatele rovnováhy pH udržovány v normálním rozmezí. Tento lék se vyznačuje nízkou systémovou absorpcí. Gynekologové extrahují vyčištěnou vodu, pšeničný škrob, monohydrát laktózy z pomocných složek léčiva.

Tableta se vloží do pochvy před spaním (vleže nebo v podřepu). V takovém případě byste se neměli dotýkat konečníku prsty. Jinak může dojít k další infekci. Přípravek je předem navlhčen vodou (během 20-30 sekund). Pro dosažení účinného účinku léku se doporučuje ležet na gauči po dobu 10-15 minut po vložení tablety. Tato doba je nezbytná pro rozpuštění a absorpci složek léčiva do buněk sliznice. Nelze použít 2 nebo více tablet najednou. Před použitím je tableta vyjmuta z obalu. Hluboce tlačí vpřed. Jinak se začne tát. Hygienické postupy se provádějí předem:

 • mytí vnějších genitálií a konečníku;
 • mytí rukou mýdlem nebo ošetření pokožky antiseptickým prostředkem;
 • používání sterilních chirurgických rukavic.

Popis léku

Tyto vaginální tablety jsou osvědčeným lékem. To potvrzují nejen vědecké výzkumy, ale také recenze mnoha žen..

Terzhinan působí efektivně díky přítomnosti čtyř aktivních složek:

 1. Prednisolon je složka kortikosteroidů, která má dobrý protizánětlivý účinek a má také antialergický účinek.
 2. Neomycin je antibiotikum, které má škodlivý účinek na bakterie způsobující onemocnění, které se nacházejí ve vagině.
 3. Ternidazol je hlavní aktivní složkou léčiva. Je to antifungální látka a umožňuje vám bojovat proti vaginálním mikroorganismům plísňového typu, účinný také v terapii proti anaerobním bakteriím.
 4. Nystatin je další látka, která má antifungální vlastnosti. Jeho působení je zaměřeno na ničení hub typu Candida (změnou struktury membrány).

Droga je zcela bezpečná, neabsorbuje se do krevního řečiště a může ji používat téměř každý.

Indikace pro použití a pravidla léčby přípravkem Terzhinan

V gynekologii se vaginální tablety používají k monoterapii a kombinované léčbě následujících onemocnění:

 • Ureaplasmóza.
 • Akutní a opakující se kandidóza.
 • Vaginální zánět houbového původu.
 • Trichomonas vaginitida.
 • Bakteriální vaginóza.
 • Smíšené formy patologií.
 • Vaginitida způsobená poškozením genitálního traktu pyogenní flórou.

Pokyny k použití drogy naznačují dodržování následujících pravidel:

 1. Umyjte si ruce mýdlem a otřete antiseptikem (nebo noste gumové rukavice).
 2. Ponořte pilulku do vody na půl minuty.
 3. Lehněte si do postele nebo si dřepněte.
 4. Vložte zvlhčenou tabletu do pochvy.
 5. Při provádění procedury ve dne si lehněte alespoň 15 - 20 minut.

Zpočátku může agent způsobit nežádoucí reakce ve formě silného svědění, pálení a zarudnutí genitálií. Není nutné léčbu rušit, protože tyto jevy jsou normální. Trvalý projev nepohodlí a jeho intenzifikace vyžadují lékařskou pomoc.

Vaginální infekce jsou častým problémem ženského publika. Lékaři používají tablety Tergynan poměrně často. Tradičně je léčba předepsána po dobu 10 až 20 dnů. V tuto chvíli přirozeně může začít menstruace. Pokud je Terzhinan předepsán pro terapeutické a profylaktické účely, bude pro pacienta naléhavou otázkou „s menstruací, je možné dát svíčky“.

Tady říkají lékaři:

 • Tablety se nevyplavují sekrecí a dělají svou práci dobře.
 • V kritických dnech je tělo oslabené a náchylnější k infekcím, proto má smysl pokračovat v léčbě.
 • Tergynan neovlivňuje průtok a neporušuje cyklus.
 • Jeden, ale nepřetržitý průběh užívání drog vám umožňuje zbavit se této nemoci.

Asi před 10 lety jsem čelil takovým problémům jako drozd. V té době jsem o ní, bohužel, nic nevěděl a okamžitě jsem nepochopil, na co čekám, „a najednou to projde“. Neprošlo to, navíc se to zhoršilo. V té době mi bylo jen 18 a můj vztah s matkou nebyl příliš dobrý a hledal jsem východisko především s přáteli a na internetu. Poradili všem - pilulky, sprchování, svíčky nepomohly, nebo spíše pomohly, ale ne na dlouho. Problém se stále vracel as ním svědění, nepohodlí a bolest.

Téměř 2 roky jsem byl častým návštěvníkem nemocnice. Pravidelné testy a šmouhy jsou různé a různé typy léčby, nebo spíše stále více a více nových léků, které „uzdravily“ drozd, a po chvíli se to znovu vrátilo. Teta gynekologička, jak by to štěstí mělo, stále se chytila ​​ta rváčka, postarší žena nad 60 let, určitě, naštvaná a takový pronikavý pohled. Pokaždé se na mě podívala takovým pohledem, jako bych ji něčím nakazil. Bez pomoci jsem tam přestal chodit.

V této době jsem se již setkala se svým současným manželem a chystal se na svatbu. Jaká ale může být svatba, když mě myšlenka na intimitu zraní. Neustálý nedostatek nálady, nepohodlí a podráždění z nelibosti, že nemohu nic dělat, téměř ukončily vztah. A teprve poté jsem se rozhodl kontaktovat svou matku. Věřte tomu nebo ne, vše vysvětlila, řekla a naučila, jak se s tímto problémem vypořádat. Nyní chci sdílet informace se stejnými mladými a hloupými dívkami..

Důvody, proč se vaginální drozd objeví, tedy mohou být všeho druhu:

 • slabá imunita;
 • infekce;
 • alergie na cokoli;
 • vedlejší účinek antikoncepčních pilulek nebo antibiotik;
 • během těhotenství nebo diabetes mellitus;
 • nevhodné mýdlo nebo sprchový gel.

Toto jsou nejčastější příčiny kandidózy, ale je důležité vědět, že toto onemocnění není sexuálně přenosné, ale houbové a sexuálně přenosné je velmi vzácné.

Návod k použití

Terzhinan by měl být umístěn intravaginálně, 1 kus denně. Standardní léčba je u nekomplikovaných vaginálních infekcí 10 dní. Pokud je u pacienta diagnostikována mykóza (plísňová infekce), doba léčby se prodlouží na 20 dní, aby se zničil patogen. Z preventivních důvodů stačí aplikovat léky po dobu 6 dnů..

Použití čípků Terzhinan pro menstruaci se neliší od klasického terapeutického schématu. Lékaři připomínají, že tento lék musíte používat denně a nepřetržitě, bez ohledu na množství menstruačního toku a den cyklu..

Pravidla pro vstup svíček

Během kritických dnů pro bezpečné a bezbolestné podávání přípravku Terzhinan je třeba dodržovat následující pravidla:

 1. Očistěte genitálie gelem nebo mýdlem pro intimní hygienu.
 2. Umyjte si ruce a dezinfikujte je antiseptikem. Aby nedošlo k infikování infekce, pilulka může být vložena během menstruace sterilními rukavicemi..
 3. Po dobu 30 sekund vložte pilulku Terzhinan do pití nesycené vody (nejlépe vařené).
 4. Lehněte si na záda, vezměte pilulku do ruky a vložte Terzhinan hluboko do pochvy.
 5. Lehněte si 15-20 minut, aby přípravek nevycházel z pochvy spolu s menstruací.

Gynekologové doporučují používat Terginan v noci. Během této doby budou mít účinné látky čas, aby dobře fungovaly..

speciální instrukce

Účinné látky obsažené v čípku mají vysokou koncentraci v důsledku vzniku bakteriálních kmenů, které jsou rezistentní na antibiotika, takže lék zůstává účinný. Stejně jako všechny léky obsahující nystatin může i Tergynan ničit latex bariérových kontraceptiv. Některé přísady mohou vstoupit do krevního řečiště.

Vzhledem k tomu by pacienti s osteoporózou, srdečním selháním nebo arteriální hypertenzí, kteří užívají Terzhinan, měli dělat pod dohledem lékařů a po vyšetření.

Pozornost specialistů v průběhu léčby je také nutná pro glaukom, tuberkulózu, myopatii, epilepsii, silný stres nebo duševní poruchy, diabetes mellitus a hypotyreózu

Indikace pro použití

Terzhinan se široce používá k léčbě vaginitidy, která se vyznačuje rychlým růstem populací patogenních mikroorganismů, které jsou citlivé na složky léčiva. Mezi ně patří:

 • bakteriální vaginóza, smíšená nebo způsobená houbami rodu Candida;
 • trichomoniáza;
 • kolpitida s akutním nebo chronickým průběhem;
 • ureaplasmóza;
 • drozd (lék se používá k prevenci rozvoje onemocnění po dlouhodobém užívání antibiotik).

Je široce používán jako preventivní lék v předvečer chirurgických účinků na orgány reprodukčního systému, stejně jako dezinfekční lék před budoucím porodem, potratem, instalací nitroděložní antikoncepce, před nebo po diatermokoagulaci.

Obecná informace

Terzhinan je kombinovaný vícesložkový přípravek, který zahrnuje:

 1. Ternidazol (200 mg) - látka, která účinně bojuje proti Trichomonas a anaerobním bakteriím, včetně gardnerelly, inhibuje syntézu ergosterolu - hlavního prvku buněčných membrán hub, v důsledku čehož dochází k nevratným změnám v buňce vedoucím k jejich smrti.
 2. Neomycin sulfát (100 mg) je antibiotikum patřící do skupiny aminoglykosidů, účinné proti pyogenním mikrobům, grampozitivním a gramnegativním patogenním organismům. Má baktericidní účinek tím, že ničí buněčné proteiny stafylokoků, Escherichia, Corynebacterium, Protea, Listeria, Shigella.
 3. Nystatin (100 tisíc jednotek) je složka, která aktivně ničí původce drozdů - hub rodu Candida. Má nepříznivý účinek na eukaryoty.
 4. Prednisolon sodný metasulfobenzoát (3 mg) je hormonální složka s protizánětlivými, antiexsudativními, antialergickými a hojivými účinky.
 5. Pomocné látky, jako je mastek, laktóza, kukuřičný škrob, povidon, stearát hořečnatý, laurylsulfát sodný, bezvodý oxid křemičitý, přispívají k distribuci léčiva v ženských pohlavních orgánech po rozpuštění čípku.

Obecné složení přípravku Terzhinan pomáhá udržovat optimální fyziologickou rovnováhu vaginálního pH a zajišťuje integritu sliznice.

Je důležité si uvědomit vícesměrný účinek léku. Složky jsou vybírány takovým způsobem, aby existovala jasná synergie (posílení vzájemného působení) v boji proti původci drozdů a patogenních bakterií.

Uchovávejte lék v chladničce nebo při teplotě nepřesahující prahovou hodnotu 25 ° C, mimo dosah dětí..

Průměrná cena léku se pohybuje mezi 386 rublů za 6 kusů a 440 rublů. pro 10 čípků.

Analogy léků

Gelový progestogel

Progestogel je hormonální látka. Léčí hlavně mastopatii. Pomáhá snižovat produkci mléka a tlak na mlékovody díky obsahu progesteronu, který potlačuje funkci estrogenu. Pokyny a pravidla pro použití:

 1. Symptomy pro jmenování: nestabilní hormonální pozadí adolescentů, fibrocystická difuzní mastopatie.
 2. Chrání před škodlivými účinky progesteronu a přesměruje jej do mléčných žláz. Ve výsledku to neumožňuje, aby kapalina na jednom místě zahušťovala a stagnovala. Léčba navíc zužuje kapiláry a snižuje jejich propustnost, což zabraňuje otokům a bolestem na hrudi..
 3. Gel se nanáší v lehké vrstvě jemně na hrudník, aby se zabránilo tření. Mělo by se používat každý den 1-2krát po dobu tří cyklů. Mělo by to začít od 16. dne onemocnění. Průběh léčby můžete opakovat pouze po konzultaci s lékařem..
 4. Kontraindikace: osobní nesnášenlivost základních složek, rakovina v reprodukčním systému, fibrocystická mastopatie v nodulární formě, selhání ledvin a jater, epilepsie, flebitida, krevní sraženiny, deprese, bronchiální astma a další. Během těhotenství a laktace se používá pouze v extrémních případech..
 5. Možné nežádoucí účinky: bolest na hrudi, nevolnost a podrážděný žaludek, zarudnutí a podráždění v místě aplikace.
 6. Dopad můžete zvýšit použitím Progestogelu spolu s antikoncepcí.
 7. Teplota místa, kde je mast skladována, by neměla překročit 25 stupňů. Lze použít do tří let od data výroby.

Svíčky Terzhinan

Tento lék má baktericidní, antibakteriální a antifungální funkce. Je předepsán pro stejné příznaky jako pro tablety se stejným názvem. Existují stejné kontraindikace a důsledky užívání. Jediným rozdílem je, že svíčky lze koupit v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu. A je třeba je skladovat výhradně v chladničce, protože svíčky jsou velmi citlivé na teplotu..

Lékaři jsou považováni za naprosto bezpečné pro zdraví, dokonce i během těhotenství. Proto je v jiných zemích povoleno používat svíčky kdykoli během těhotenství. V Rusku stále dodržují pravidlo - jmenovat až od druhého trimestru. Existují neoprávněné mýty, že svíčky ovlivňují řízení nebo snižují mozkovou aktivitu. Naštěstí je to všechno jen klam..

Vzhledem k nízkému stupni absorpce léčiva do krve je vyloučena pravděpodobnost předávkování a přenosu složek Terzhinanu na vyvíjející se plod. Tento lék lze použít bez ohledu na použití perorálních léků, protože aktivní složky 1. činidla nereagují se složkami jiných léků.

Terzhinan můžete použít během laktace. Hlavní věc je správně diagnostikovat.

Při diagnostice bakteriální vaginózy nebo vaginitidy se užívá několik léků (Neotrizol, Meratin Combi). Pokud je to nutné, Terzhinan se užívá v kombinaci s jinými léky (flukonazol). Předběžně se doporučuje, abyste se seznámili s jejich anotacemi a poradili se s gynekologem.

Léčivé vlastnosti léku

"Terzhinan" - tablety pro ženský reprodukční systém. Jsou určeny k boji proti zánětu vnitřních pohlavních orgánů ak prevenci nemocí. Složení zahrnuje:

 1. Tinidazol a neomycin dobře fungují u mnoha nemocí, dokonce iu těch, které jsou neléčitelné. Například trichomoniáza. Neomycin je silné antibiotikum.
 2. Nystatin je také antibiotikum, ale je účinný proti houbovým infekcím.
 3. Prednison uklidňuje otoky a svědění a také aktivně bojuje s nemocí.
 4. Květinové oleje: pelargónie a karafiát. Uklidňují a opravují vaginální sliznici.

Lék se neabsorbuje do krevního řečiště, proto má velmi malý seznam kontraindikací a vedlejších účinků. Způsob aplikace: do 10 dnů, zavést do pochvy, jeden kus denně. Doporučuje se před použitím tabletu po dobu půl minuty uchovávat ve vodě při pokojové teplotě. Pomáhá zvyšovat účinnost léčby..

To potvrzuje skutečnost, že pilulky nejsou vypláchnuty menstruační krví a jejich objem není důležitý. Navíc bylo prokázáno, že menstruace „probouzí“ všechny existující infekce. Proto, "Terzhinan" bude jen snazší překonat nemoc. Stále však stojí za to se poradit se svým lékařem..

Proporce jsou následující:

 1. 200 mg ternidazolu.
 2. 100 mg neomycin sulfátu.
 3. 100 000 jednotek nystatinu.
 4. 3 mg prednisolonu.

Léčba je obvykle předepsána pro vaginitidu: bakteriální, trichomoniázu nebo způsobenou houbami Candida. To však nejsou všechny důvody pro použití tohoto léku. Někdy se používá k prevenci:

 • Urogenitální infekce před operacemi na reprodukčním systému.
 • Před potratem nebo porodem.
 • Před výzkumem uvnitř dělohy.
 • Před instalací zařízení uvnitř dělohy.

Způsob použití je jednoduchý. Nejprve se tableta uchovává ve vodě po dobu 30 sekund. Poté, co jsou jemně v poloze na zádech, jsou vloženy dostatečně hluboko do vaginální sliznice. Měli byste ležet nehybně asi 15 minut, zatímco se droga rozpouští uvnitř. Časový rámec léčby závisí na typu terapie a onemocnění:

 • Pouze pro účely prevence - 6 dní.
 • S mykózou - 20 dní.
 • V ostatních případech - 10 dní.

Terzhinan jsou vaginální tablety určené k léčbě zánětlivých procesů infekční povahy. V přípravku jsou čtyři aktivní složky:

 1. Nystatin je antifungální látka, která působí na slizniční povrch vaginální trubice a neproniká do krevního řečiště. Inhibuje růst kandidálních kmenů, které vyvolávají drozd.
 2. Neomycin - antibiotikum účinné proti listérii, stafylokokům aureus, aerobním infekcím a Pseudomonas aeruginosa.
 3. Ternidazol - látka, která účinně bojuje proti gardnerella a funguje jako antifungální látka a trichomonacid.
 4. Prednisolon je glukokortikoidový hormon s výraznými antihistaminiky a protizánětlivými vlastnostmi.

Pokud pacientka potřebuje léčit nebo předcházet delikátní nemoci a do menstruace zbývá velmi málo času, je zbytečné zavádět během pochvy pravidelné čípky do pochvy. Změknou z tepla lidského těla a proudí zpět krví. Pokud byla léčba předepsána po dobu 7-10 dnů, ale žena ji zahájila krátce před menstruací, neposkytne spolehlivý výsledek.

Stává se, že pacient v kritických dnech léčbu přeruší. V tomto případě mají mikroorganismy čas zvyknout si na drogu a příště ji nebudou správně vnímat..

Pokud jde o tablety Terzhinan, v návodu k použití se uvádí, že můžete být léčeni i ve dnech menstruace. Tableta se rozpouští po dlouhou dobu a není vypláchnuta silným a mírným krvácením. Účinné látky působí pouze lokálně a mají antimykotický, protizánětlivý a antibakteriální účinek.

Analogy

 • Vagisept vaginální čípky;
 • Vaginální čípky Vagiferon;
 • Vaginální čípky Gainomax;
 • Ginalgin vaginální tablety;
 • Vaginální tablety Giterna;
 • Klion-D 100 vaginálních tablet;
 • Vaginální gel Clomegel;
 • Vaginální gel Metrogyl Plus;
 • Vaginální čípky Metromicon-Neo;
 • Neo-Penotran, Neo-Penotran forte a Neo-Penotran forte L, vaginální čípky;
 • Vaginální tobolky Polygynax;
 • Emulze Polygynax Virgo pro vaginální podání;
 • Elzhina vaginální pilulky.

Levnější analogy Terzhinan

 • Vagisept - 209 - 230 rublů;
 • Ginalgin - 230 - 300 rublů;
 • Klomegel - 60 - 120 rublů;
 • Metromicon-Neo - 300-400 rublů pro 14 tablet.

Podobné léky

Někdy se stává, že užívání pilulek je nepřijatelné, pak můžete hledat náhradu. I když je droga podobná, neznamená to, že má stejné kontraindikace a vedlejší účinky. Samoléčba by proto nikdy neměla být prováděna. Je lepší vysvětlit situaci gynekologovi a požádat o radu ohledně nahrazení finančních prostředků. Co může lékař poradit?

Gelový progestogel

Progestogel je hormonální látka. Léčí hlavně mastopatii. Pomáhá snižovat produkci mléka a tlak na mlékovody díky obsahu progesteronu, který potlačuje funkci estrogenu. Pokyny a pravidla pro použití:

 1. Symptomy pro jmenování: nestabilní hormonální pozadí adolescentů, fibrocystická difuzní mastopatie.
 2. Chrání před škodlivými účinky progesteronu a přesměruje jej do mléčných žláz. Ve výsledku to neumožňuje, aby kapalina na jednom místě zahušťovala a stagnovala. Léčba navíc zužuje kapiláry a snižuje jejich propustnost, což zabraňuje otokům a bolestem na hrudi..
 3. Gel se nanáší v lehké vrstvě jemně na hrudník, aby se zabránilo tření. Mělo by se používat každý den 1-2krát po dobu tří cyklů. Mělo by to začít od 16. dne onemocnění. Průběh léčby můžete opakovat pouze po konzultaci s lékařem..
 4. Kontraindikace: osobní nesnášenlivost základních složek, rakovina v reprodukčním systému, fibrocystická mastopatie v nodulární formě, selhání ledvin a jater, epilepsie, flebitida, krevní sraženiny, deprese, bronchiální astma a další. Během těhotenství a laktace se používá pouze v extrémních případech..
 5. Možné nežádoucí účinky: bolest na hrudi, nevolnost a podrážděný žaludek, zarudnutí a podráždění v místě aplikace.
 6. Dopad můžete zvýšit použitím Progestogelu spolu s antikoncepcí.
 7. Teplota místa, kde je mast skladována, by neměla překročit 25 stupňů. Lze použít do tří let od data výroby.

Svíčky Terzhinan

Tento lék má baktericidní, antibakteriální a antifungální funkce. Je předepsán pro stejné příznaky jako pro tablety se stejným názvem. Existují stejné kontraindikace a důsledky užívání. Jediným rozdílem je, že svíčky lze koupit v jakékoli lékárně bez lékařského předpisu. A je třeba je skladovat výhradně v chladničce, protože svíčky jsou velmi citlivé na teplotu..

Jak se aplikovat během menstruace

Vaginální čípky obvykle nejsou v kritických dnech předepisovány. Jejich obsah se vylučuje z těla spolu s menstruačním tokem. Terzhinan je předepsán po dobu 7 až 10 dnů, někdy i více. Pokud je však léčebný režim přerušen během menstruace, patogenní mikroflóra se množí a použití léku bude neúčinné. Lékaři proto nedoporučují pauzu během menstruace. Pokyn vám umožňuje používat Terzhinan v kritických dnech: v této době se účinnost léku nesnižuje.

Během menstruace se Terzhinan aplikuje podle následujících pokynů:

 • před použitím si umyjte ruce mýdlem nebo noste gumové lékařské rukavice;
 • svíčka je ponořena do vody na 30 sekund;
 • před představením si dřepněte nebo jděte spát;
 • je zavedena svíčka;
 • pak jdi do postele na 20 minut.

Aby účinnost léku neklesla, doporučuje se užívat před spaním. V této době obsah svíčky ovlivňuje mikroflóru a účinnost akce se nesnižuje.

Svědění, zarudnutí a nepohodlí se objevují bezprostředně po použití drogy, ale to jsou zcela normální jevy. Lékaři se nedoporučují zrušit lék během menstruace, protože to výrazně snižuje účinek užívání.

Více o droze

Pokud mluvíme o svíčkách "Terzhinan", pak stojí za zmínku, že jsou považovány za léky s prokázanou účinností. To lze potvrdit nejen recenzemi mnoha dívek, ale také odborníky. Akce Terzhinan je docela efektivní a rychlá. Tento léčivý přípravek se vyznačuje svou univerzálností a snadným použitím..

Svíčky vytvořila francouzská farmaceutická společnost. Účinky přípravku Terginan na různé typy infekcí trvají i během menstruace a není třeba jej přestat užívat. Kromě toho je terapeutického účinku dosaženo v krátkém časovém období. Terzhinan má účinný účinek na následující nemoci:

 • Ureaplazmóza;
 • Vaginitida a její prevence;
 • Kolpitida;
 • Infekce trichomonas atd..

Složení léku zahrnuje následující aktivní složky:

 • Neomycin - je antibakteriální látka, která účinně bojuje proti listérii, aerobům, stafylokokům atd.;
 • Prednisolon - má protizánětlivý a antihistaminový účinek;
 • Nystatin - bojuje proti vývoji hub rodu Candida a také zastavuje jejich růst;
 • Ternidazol je látka trichomonacidová účinná proti gardnerelle.

Droga je neškodná pro zdraví ženy a není absorbována do krevního řečiště. Navzdory tomu stojí za zmínku, že je zakázáno jej používat během prvního trimestru těhotenství, během kojení a také při alergii na jednu nebo více účinných látek..

Jak se může menstruace chovat po léčbě

Ve vzácných případech může po Terzhinanu dojít ke zpoždění, a to navzdory skutečnosti, že lékaři zajišťují, že tento lék žádným způsobem neovlivňuje průběh menstruačního cyklu. Obvykle se cyklus prodlouží o ne více než dva týdny. V takových případech jsou po podání terginanu předepsány hormonální léky..

Pokud si ještě nejste jisti, zda je ve vašem případě potřeba tento lék používat, můžete si přečíst recenze dalších pacientů:

Dobrý den! Soudě podle osobních zkušeností mohu říci, že tablety Terzhinan se správným přístupem vám mohou pomoci zbavit se nepříjemné diagnózy a mnoha dalších problémů. Jedinou nevýhodou, kterou jsem si všiml, je nepohodlný tvar. Věřím, že by bylo logičtější, aby vypadaly jako kapka, ale toto je můj osobní názor.

Tento lék mi předepsal můj gynekolog. Byly dva důvody: 1. Byla zvýšena hladina leukocytů, což primárně indikuje zánětlivé procesy; 2. Byla nutná reorganizace vzhledem k tomu, že byla vyžadována léčba cervikální eroze rádiovými vlnami. Tyto svíčky mi dokonale vyhovovaly, líbila se mi jejich účinnost a snadné použití. Dříve jsem užíval jiné drogy tohoto druhu a mohu říci, že Terzhinan je nejlepší z nich..

Vynikající lék na vaginální infekce. Po prvním použití jsem však narazil na strašné svědění a podráždění. Přesto jsem zatím nenašel nic lepšího a efektivnějšího. Tuto drogu mohu s jistotou doporučit všem ženám.

Terzhinan jsem byl používán k rehabilitaci před operativním porodem. Byl jmenován kvůli špatnému nátěru. Používal se 6 dní. Při používání nebyly žádné potíže. Z nedostatků si mohu všimnout pouze relativně vysoké ceny (za 6 tablet jsem musel zaplatit téměř 400 rublů).

Lékaři mě po dlouhou dobu trápili a radili mi, abych zkusil použít tablety Terzhinan. K mému překvapení opravdu pomáhají. Doporučuji všem!

Byl jsem příjemně překvapen, když jsem zjistil, že existují svíčky, které lze použít během menstruace. Terzhinan mi pomohl vícekrát, když začala drozd před nástupem menstruace.

Složení a komplexní účinek terginanu na různé infekce

Lék se širokou škálou účinků se úspěšně používá v gynekologii k léčbě onemocnění způsobených různými infekcemi a houbami. Pečlivě vybrané kombinace složek mají aktivní komplexní účinek na příčinu nemoci a rychle a účinně ji eliminují.

Terzhinan obsahuje:

 • neomycin sulfát - hlavní účinná látka, univerzální antibiotikum, které eliminuje bakterie a bacily, dokonce i ty nejodolnější vůči antibiotikům;
 • prednisolon - protizánětlivý hormonální lék s antialergickými a hojivými účinky;
 • ternidazol - inhibuje mikrobiální buňky a zcela eliminuje infekci Trichomonas;
 • nystatin - má aktivní účinek na kandidové houby, ničí jejich skořápku, což vede k úplné smrti plísňové infekce.

Účinek tohoto léku pokrývá téměř všechny nejzávažnější a neléčitelné infekční choroby. Kromě toho je lék snadno snášen a bezpečný pro těhotné ženy. Pohodlná forma uvolňování léku terzhinan - čípky během menstruace umožňuje nejen účinně eliminovat zaměření infekce, ale také obnovit stávající fyziologické poruchy.

Pro jaké nemoci jsou předepsány čípky Terzhinan:

 • kolpitida;
 • vaginitida způsobená negativní mikroflórou;
 • prevence vaginitidy;
 • přítomnost infekce Trichomonas;
 • zvýšená aktivita kandidálních hub, drozd;
 • prevence antibiotickou terapií;
 • ureaplasmóza;
 • prenatální terapie;
 • před postupy, které jsou spojeny s vyšetřením vnitřních dutin pánevních orgánů.

Účinný lék je také široce používán před operací, což významně snižuje riziko vzniku některých komplikací, které nastanou po operaci. Absence alergických reakcí na každou z látek ve složení terginan mu dává další výhodu při používání. Podrobné informace o tom, jak správně užívat terzhinan, zda je možné během menstruace a další vlastnosti užívání tohoto léku, jsou uvedeny v pokynech, které jsou k němu dodávány.

Děložní krvácení se projevuje formou krvácení z pochvy, může nastat v důsledku závažných onemocnění u žen. Podstatou léčby je diagnostika, správná a rychlá terapie.