Jak tápat na děložním čípku: Často kladené otázky

Ženy používají k určení ovulace přirozené metody. Někteří autoři domácích vyšetřovacích metod navíc doporučují určit polohu děložního čípku a jeho konzistenci. Může to být tvrdé, středně tvrdé a měkké. Poloha v pochvě je také důležitá - vysoká, střední nebo nízká.

Často kladené otázky

 • Je možné cítit děložní čípek?

Ano, ale vše záleží na délce pochvy. Průměrné anatomické ukazatele jsou od 7 do 12 cm, ve svislé poloze těla se vagína mírně ohýbá v horní části. Prostředníček je nejdelší - obvykle 7-8 cm.

 • Jak cítit děložní čípek, pokud je pochva dlouhá?

K tomu se doporučuje provést vyšetření v podřepu nebo na okraji křesla, ve vaně. Jednu nohu v koleni můžete ohnout položením na židli. V této poloze se orgán přiblíží k vestibulu pochvy. Cervix bude na vzdálené základně. Na dotek je normálně mokrý, hladký, kulovitý, mírně vyčnívá do vaginální dutiny, tvrdší než sousední tkáně.

 • Je možné poškodit děložní čípek prstem?

Ano, pokud má žena dlouhé nehty. Epitel orgánu je snadno zranitelný. Zejména s dysplázií různého stupně. Žena nemusí mít pocit, že si způsobila malé zranění, škrábnutí na sobě. U bakterií to bude stačit, vyvine se zánětlivý proces. Během vyšetření by měly být nehty zkráceny krátce a měly by mít hladké hrany..

 • Jaká jsou základní pravidla?

Ruce by měly být důkladně omyty mýdlem. Pro usnadnění vkládání prstů používejte pouze intimní lubrikanty na vodní bázi. Nepoužívejte běžné krémy na bázi tuku nebo oleje. Je živnou půdou pro mikroorganismy.

 • Může být děloha cítit prstem?

Bez určitých dovedností to bude obtížné. Pouze pochva se nachází ve vagině. Samotná děloha se nachází v pánevní oblasti. Gynekologové používají metodu palpace oběma rukama k určení tónu orgánu, určení počátečních stádií těhotenství nebo jeho nepřítomnosti. K tomu jsou dva prsty vloženy do pochvy, prsty druhé ruky přitlačte na žaludek nad stydkou kostí. V tomto případě je děloha palpována na předním předloktí pochvy jako zaoblený svalový uzávěr.

Je důležité si uvědomit: je nemožné provést nezávislé vyšetření palpací vnitřních orgánů žen v případě známek zánětu - neobvyklého výtoku, bolesti. Určitě musíte kontaktovat gynekologa.

Tuberkulóza na děložním čípku - co to je, jeho poloha

Naše téma článku je dnes trochu anti-vědecké, ale velmi relevantní. Mnoho žen, které plánují těhotenství nebo se mu naopak vyhýbají, se snaží najít způsob, jak vyřešit svůj problém bez lékařů a léků, aby jednala samostatně jako gynekolog. Dnes budeme hovořit o studiu děložního čípku pro stupeň jeho změn během menstruačního cyklu, stejně jako o tom, co ženy mohou najít a co je děsí.

Výsledky palpace

Předpokládá se, že děložní čípek mění svou polohu nebo polohu podle dnů menstruačního cyklu, přesněji podle jeho fází.

Ihned po menstruaci je nízko po otevření pochvy a má tvar kužele. Je snadno dosažitelný prstem a působí jako špička nosu.

Blíže k ovulaci, krk měkčí, je těžší dosáhnout prstem, objevuje se hojný viskózní výtok, připomínající vaječný bílek. Uprostřed děložního čípku najdete vchod do cervikálního kanálu, odkud pochází výtok. U žen po porodu je vnější hltan (vstup do cervikálního kanálu) vždy mírně rozšířený, bez ohledu na fázi cyklu.

Po ovulaci zaujímá krk původní polohu (jako po menstruaci) a teprve před nástupem kritických dnů opět změkne. Pokud přišlo těhotenství, zůstává napjaté a uzavřené. Říká se, že tímto způsobem můžete snadno určit těhotenství před začátkem zpoždění v menstruaci, v nejbližší možné době..

Schematické znázornění jejích změn.

Jak provést vaginální samovyšetření

 1. Myjte si ruce. Zastřihněte si nehty. Lze nosit sterilní lékařské rukavice.
 2. Dřepněte si na záchod nebo zvedněte jednu nohu nahoru na stoličku.
 3. Jemně zasuňte prostředníček do pochvy, dokud neucítíte krk (nachází se v hloubce 3–6 cm). S určitými dovednostmi tam také najdete malou prohlubni - to je otevření cervikálního kanálu.
  Mějte na paměti následující:
 • jak hluboko od vchodu do pochvy je krk (kolik jste museli ponořit prst);
 • konzistence: měkká, jako našpulené rty nebo tvrdá, jako špička nosu;
 • krk je umístěn pod úhlem nebo blíže ke středu;
 • externí os je otevřená a měkká nebo pevně uzavřená.

Hrudky, boule, otoky a akné

Během samovyšetření mohou ženy cítit prstem na děložním čípku tvrdý tuberkul o velikosti hrášku nebo o něco větší. Co to je? Přirozeně, pouze gynekolog oznámí diagnózu. Prohlédne křeslo pomocí speciálního gynekologického zrcátka a vizuálně vyhodnotí změny (jsou-li nějaké), ať jsou hrbolaté nebo ne. Nejčastěji však to, co se pociťuje během těhotenství, na začátku menstruačního cyklu nebo bezprostředně před menstruací, není hrudka a ne tuberkulóza, ale pouze děložní čípek.

Další možné důvody:

 • nabotovy cysty (zvláště pokud existuje mnoho šišek);
 • kandidóza (jako je dysplazie um a rakovina, jsou vyvolávány lidským papilomavirem, ale ne onkogenním kmenem);
 • ektropion - evoluce sliznice cervikálního kanálu ven, směrem k pochvě, v důsledku porodu;
 • prasknutí po porodu;
 • jizva po moxování - léčba dysplázie;
 • maligní nádor - obvykle s rakovinou v této fázi již existují další příznaky, například fetid, hnisavý výtok z pochvy, špinění mimo menstruační cyklus;
 • polyp - benigní novotvar, výrůstek vycházející z cervikálního kanálu nebo dokonce z děložní dutiny; vyžaduje odstranění, protože může degenerovat do rakoviny.

Vážení čtenáři, neprovádějte autodiagnostiku, abyste předešli poranění měkkých tkání pochvy a děložního čípku, zvláště pokud máte známky infekčního procesu (afty, vaginální dysbióza atd.). Je samozřejmě dobré včas odhalit patologii a být léčeni. Ale ani lékař nebude schopen diagnostikovat se jednoduše palpací děložního čípku! Je nutná vizuální kontrola. Každých 6-12 měsíců preventivně navštěvujte ordinaci gynekologa a budete si jisti, že nic neohrožuje vaše zdraví.

Tanyushechek

Dívky, řekněte mi, jak tápáte na děložním čípku?

Tento záznam byl zaslán Tanyushechek 9. října 2011

28 648 zobrazení

Dívky, četl jsem hodně lidí, děložní čípek je takový a takový, otevřený, neotevřený. Zvednutý nebo ne. Jak to děláš? Je to také známka těhotenství? Nauč mě také, prosím.

18 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

To nejlepší na webu

Pronásledování ovulace: folikulometrie

Kdy si mohu udělat těhotenský test?

Sprchování. Vše, co jste chtěli vědět.

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 18 hodinami

Autor: diana2020
Vytvořeno před 19 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 15 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 12 hodinami

Autor: Bublik30
Vytvořeno před 20 hodinami

Autor: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 23 hodinami

Autor: Shunihka
Vytvořeno před 22 hodinami

Autor: * wika *
Vytvořeno před 17 hodinami

Autor: tanyushka23
Vytvořeno před 9 minutami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Je možné cítit dělohu prstem

V prvních dnech po menstruaci bude tvrdá jako špička nosu a ve dnech ovulace bude měkká jako rty. Při nízké poloze se s největší pravděpodobností snadno dotknete středu konečku prstu a při vysoké poloze sotva dosáhnete špičkou. Naučíte se také, jak určit stupeň objevení pouze s praxí. Cítíte depresi ve středu děložního čípku. Když je zavřený, spíše připomíná malou mezeru, a když je otevřený, stává se zaoblený a hlubší. Je třeba mít na paměti, že ženy, které porodily, mají vždy děložní čípek. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den všem! Vím, že téma je, mírně řečeno, hackované, ale byl bych velmi vděčný, kdyby se někdo podělil o své zkušenosti. Pokračovat ve čtení →

Ahoj děvčata, která to měla, uplynuly 2 měsíce po porodu, vyzkoušela sex s mým manželem, během sexu to bylo velmi bolestivé, jako by manžel někde odpočíval a tlačil a úplně nemohl vstoupit, jen polovina vstoupila někam. Potom jsem to ucítil prstem, vložil někam něco více než polovinu prstu a ucítil děložní čípek, ofigela se opravdu tak potopila, před porodem jsem na něj sotva dosáhl prstem. Na ultrazvuku nic neřekli. Myslím, že je to děloha nebo vaginální stěny? Opravdu. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni :) Jsem v devátém týdnu těhotenství. Dnes, když jsem vložil tobolku do dělohy, jsem náhodou prstem ucítil vyčnívající těsnění na děložním čípku uprostřed jako zátku). Je to korek? Na recepci ke mně jen o několik dní později mám obavy. Pokud někdo narazil na podobný, řekněte mi, o co jde. Pokračovat ve čtení →

Moje dcera je téměř sedm měsíců stará a já jsem právě začal psát, jaké to bylo. Píšu rychle a k věci, ale stále hodně slov. Dlouho očekávané těhotenství probíhalo dobře, bez komplikací, téměř bez toxikózy, pouze ve druhém trimestru došlo k rozrušení. Za celé kotviště jsem přibral 12 kg. Po 35 týdnech žaludek poklesl a začalo aktivní cvičení. Můj manžel požádal mou dceru, aby počkala, až dokončíme opravy, byl vyslýchán. 40 týdnů, 26. října, mi dali patologii, otevřeli 1 prst, předepsali no-shpu a. Pokračovat ve čtení →

Otázka je tedy poněkud podivná, ale nějak nerozumím normě nebo ne, zeptám se jí. Mohu říci, že i před těhotenstvím jsem cítila vnější hltan a také v krátkém časovém období, ale po dobu jednoho týdne se zdá, jako by tam nebyl, nebo je daleko od prstů. může to být elevace dělohy nebo zkrácení děložního čípku nebo otevření? točení hlavy. právě když to tak bylo vždycky, ale tady mě hop a jinak mě to divoce znepokojuje ((((každému, kdo. Přečíst více →

První třetina těhotenství se blíží ke konci. Je to přesně ten čas, kdy v těle stále zůstává lehkost (pro ty šťastné ženy, které byly ušetřeny toxikózou), ale je to tentokrát nejnebezpečnější pro vývoj těhotenství a nenarozeného dítěte. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost. Neměli bychom však zapomínat, že zvláštní situace není nemoc. A není důvod ležet celé dny na letu na gauči a jíst dva. Pokud neexistují žádné kontraindikace a těhotenství probíhá normálně, není možné úplně opustit fyzickou aktivitu. Pokračovat ve čtení →

Při plánování těhotenství nebo naopak při používání přirozených metod antikoncepce je velmi důležité co nejpřesněji určit příznivé a nepříznivé období menstruačního cyklu pro početí. K tomu existuje několik vzájemně souvisejících způsobů: měření bazální teploty; posouzení povahy cervikálního výtoku; ovulační testy; pozorování jednotlivých „příznaků“ plodných dnů. Pokračovat ve čtení →

Během menstruačního cyklu děložní čípek mění svou konfiguraci, hustotu a polohu. Pokračovat ve čtení →

Jak se chovat při porodu: 1. Uvolněte se a buďte si jisti, že všechno jde dobře 2. Přesvědčte mě o tom, když si začnu stěžovat. Chcete-li říci, že všechno jde dobře, jsem skvělý, před námi je ještě spousta práce, odpočívat. Připomeň mi, jak skvělé je, že jsme spolu, jak mě miluješ, a všimni si, jak krásná jsem. Pokračovat ve čtení →

Dívky, on hněte! ^ __ ^ Podle mého názoru tam stále hnije! Říká se, že druhý trimestr je klidná doba. Nifiga! Když se cítíte nemocní toxikózou, alespoň víte - vše je v pořádku. A když vám není špatně? Jak pochopit, zda je tam všechno normální nebo ne. A dnes jsem to nemohl vydržet - začal jsem to znovu cítit. Pokračovat ve čtení →

Holky! Zprávy 1. Ve druhém pokusu o kryo měly štěstí 2 blastocysty na 7 DPP - hCG 190, na 9 DPP - hCG 457,5. Dnes je zítra 13 DPP pro první kontrolní ultrazvuk Zprávy 2. Podle analýz mám v genech před těhotenstvím heterozygot MTHFR A1298C a MTRR A66G (faktory dědičné trombofilie a folátového cyklu). ne vyšší než 6 (dosud nedobyt). Zprávy 3. Dnes ráno, když vkládáte ráno. Pokračovat ve čtení →

Znepokojen svědectvím lékaře - vypít 1/4 tablety genipralu třikrát denně. Všechno by bylo v pořádku, ale nebylo možné se dostat k mému lékaři a vkradly se pochybnosti, protože spolu s tím bylo řečeno „zrušit Elevit, jodomarin a omega-3“. Stručně řečeno, všechno bylo zrušeno a genipral byl předepsán. Indikace říkají, že platí po 20 týdnech s hrozbou potratu. A přišel jsem se slovy, že mě večer bolí žaludek, zdá se, že na dělohu tlačí plyny. Prsty jsem necítil žádný skvělý tón, ale nebyl to génius, který bych hned předepsal. V úterý Pokračovat ve čtení →

Holky! Zprávy 1. Ve druhém pokusu o kryo měly štěstí 2 blastocysty na 7 DPP - hCG 190, na 9 DPP - hCG 457,5. Dnes je zítra 13 DPP pro první kontrolní ultrazvuk. Zprávy 2. Podle analýz heterozygotů MTHFR A1298C a MTRR A66G (faktory dědičné trombofilie a folátového cyklu) jsem měl před těhotenstvím homocystein ve svých genech, měl jsem 9 homocysteinů, genetik řekl, že užívám 4 tablety folklóru a kontroluji homocystein v těhotenství maximálně 6 (zatím jsem to nezachytil). Pokračovat ve čtení →

3. část baletu Marlezon o mých dobrodružstvích. Konečné))) O zotavení po 2. narození. Takže „zotavení“, jeho matka, začalo okamžitě poté, co jsem byl zašitý a dostal zelenou k životu s roztrhaným klitorisem. Zkusil někdo žít s roztrhaným klitorisem, hm?! Všechno někam šlo, zůstal jsem sám ležet. Asi po 20 minutách mě moje babička, Boží pampeliška, přišla vzít zpět do postele. Pomohla mi odhodit nohy na podlahu a vstát a soucitně se zeptat: „Točí se ti hlava? Můžeš jít?“ (zajímavé, ale pokud. Přečtěte si více →

Po menstruaci, ve dnech nepříznivých pro početí (5-8 DC), je děložní hrdlo naplněno silnou slizniční zátkou, sníženou, pevnou, pružnou a uzavřenou, která chrání reprodukční orgány před vzestupnou infekcí a nežádoucím těhotenstvím. Cervikální hlen prakticky není vylučován, takže vyšetření cervikálního sekretu je doprovázeno pocitem „sucha“. Jak se blíží ovulace, děložní čípek se postupně zvedá a otevírá, měkčí a vylučuje malé množství sekrece. V tomto případě žena pozoruje lepkavý lepkavý výboj (9-12 DC). V nejpříznivějších dnech pro početí (13-15 DC) dosahuje krk. Pokračovat ve čtení →

Už uběhly tři měsíce, nemůžu uvěřit... v posledním B jsem počítal dny, týdny... ale tenhle si ani nevšimnu, jak čas letí, kdyby nebylo BBlogu, ani bych nevěděl, jaký je můj termín... Dívky, omlouvám se, že se k mnoha nevyjadřuji, Většinou sedím na telefonu, je tam jen jeden počítač a my jsme tři, takže jsem v menšině, odpovídám jen z počítače, z telefonu, sakra! Telefon zřídka komentuji. Malý mi koupil telefon, před dvěma týdny, teď je buggy, neustále vyřazuje internet. Pokračovat ve čtení →

Zpočátku bylo rozhodnutí vést deník podněcováno skutečností, že nemám docela blízko sebe člověka, který by mě poslouchal, jen poslouchejte. Moje matka se do této role nepustí, nechci ji znovu zranit. Břicho stále roste, myslím, že to bylo divné, protože na fórech píší, že „těhotné břicho“ roste bezbolestně a pomalu. Je to nafouklé a velmi bolestivé. Ano, a objevil se tuk. Moje noční můry se naplnily, když jsem byl baculatým dítětem, neustále jsem se škádlil a lékaři tomu dali první stupeň obezity. Pokračovat ve čtení →

Moje ruce nedosahují, aby pokračovaly v deníku, a koneckonců se toho už tolik stalo) Obecně platí, že je vše v pořádku. Pokračovat ve čtení →

Pokus 2 již nebyl v přirozeném cyklu, ale se stimulací klostilbegilem 50 ml, proginovým 2krát denně a zvonkohrou. Stejně jako poprvé hniloba injekce (jsem takový zbabělec, bojím se dát si injekci Ovitrel do žaludku, možná marně. Kdo ví). Během AI dozrály 3 folikuly, ale nepraskly. Naděje byla, že je to normální, protože pulci tam ještě nějakou dobu žijí. Byla pouze jedna infuze, z nějakého důvodu nedělám dvě. Po AI. Pokračovat ve čtení →

Bylo nejen obtížné těhotenství a porod, dítě bylo na jednotce intenzivní péče a já se také nemohu vzpamatovat. Po celou dobu si pamatuji noční můru, kterou jsem zažil. Vaše dítě kape. Díky bohu všechno fungovalo. Pouze moje zdraví je nyní chromé. Při porodu provedli řez, podél něho jsem praskla dále. Hodně věcí bylo zašitých. Nyní jsou stěny pochvy shromážděny v záhybu a prstem cítím děložní čípek asi 3 cm od vchodu. Jak tápu a řvu. To je hloupé opomenutí ((((Kegel pořád dělám, koule. Přečtěte si více →.)

Dívky, zdá se, že jsem konečně pochopil, kde mám děložní čípek, nebo spíš jsem to konečně pocítil! V poslední době to vypadalo, že je všechno nízké, ale dnes jsem to sotva cítil. Ani nevím, jestli je. Obecně je všechno uvnitř tak měkké, CF je krémová. Díval jsem se, díval jsem se, narazil jsem na něco tvrdého, malého a kulatého. Je to kulaté ve všem měkkém. Přejel jsem prstem po této kouli a našel jsem na ní nalevo nějakou drážku, která je podle mého názoru mírně otevřená (říká se, že u těch, které porodily, je CM vždy mírně otevřená). No a co to je. Pokračovat ve čtení →

Nakonec jsem navštívil lékaře! Ale nezaregistrovali se, řekla, že se přijde zaregistrovat 23. září - dobře, budu si odpočívat další týdny, jinak jsem přemýšlela, jak by napsali pokyny pro všechny testy! A tak se podívala na křeslo, jako by si udělala nátěr, ale já stále nechápal, zda vidí B. nebo ne)) nevypadala silně, trochu zmáčkla břicho a pohnula tam prsty)), ale nemyslím si, že je děloha tak blízko, že tápal B.! Ale možná na stopě. přijetí jako. Pokračovat ve čtení →

Nevím, co se děje. Porodila 19. ledna, ten týden, kdy jsem se umývala, cítila jsem děložní čípek s prstem ve vagině a bylo to celkem dobré. Dříve tomu tak nebylo. Myslel jsem na to opomenutí. Doktor řekl, že je všechno v pořádku. Nevím, že doktor ani nevidí, ani jak! Velmi se bojím. Kdo to měl? Co by to mohlo být? Pokračovat ve čtení →

Poloha děložního čípku je dalším znakem ovulace. Při plánování těhotenství nebo naopak při používání přirozených metod antikoncepce je velmi důležité co nejpřesněji určit příznivé a nepříznivé období menstruačního cyklu pro koncepci. K tomu existuje několik vzájemně souvisejících metod: měření bazální teploty, hodnocení povahy cervikálních sekretů, ovulační testy, pozorování jednotlivých „příznaků“ plodných dnů. Pokračovat ve čtení →

Dnes jsem byl za babičkou, která se uzdravuje. Podívala se na mě a na svého manžela a řekla, že se máme dobře. A pak ucítila můj pupek a řekla, že není na místě. Zde je návod, jak to nasadit - takže okamžitě otěhotníte, vydržíte a porodíte. A abyste posílili svaly dělohy, musíte jíst kalinu, aby dítě odolávalo. Dorazil jsem domů a okamžitě jsem šel online. Tady je to, co jsem našel - může někdo pomoci. Už jsem natáhl koule. Nejprve byste měli vědět, co je pupek. Pokračovat ve čtení →

Díky bohu svinstvo přešlo, ale problém prasklin přetrvává. Po každé návštěvě toalety (obecně) jsem na papírech našel spoustu krve. Jak si myslíte, že tyto praskliny samy odezní nebo jak se jich zbaví? Stále krvácí z pochvy, není jich mnoho, ale stále si nemůžete nasadit denní vložku (((((((po prvním narození, v tuto chvíli jsem už používala tampony, ale pak No, neměl jsem internet a netušil jsem, že by se neměly používat v období po porodu. Abych byl k vám upřímný. Číst dále →

Tápal jsem po dětské panence. Beletrie! Dno dělohy je již o 4 centimetry vyšší než ohanbí a tam, úplně nahoře, leží můj zázrak! Po Ali, který se skrýval velmi nízko, je to tak neobvyklé. Můj manžel vidí, že se dotýkám mého žaludku, a já se ho důkladně dotýkám, sundám si ruce, hladím je tam a stěžuji si: „Nestlačte dítě! Netlačte! Nedotýkejte se, nechte ho růst!“ Péče))) A je mi to legrační, neudělám nic špatného sobě ani dítěti. Všechno, od špiček prstů až po temeno hlavy (téměř), jsem mohl. Pokračovat ve čtení →

http://naturalbirth.ru/public/10rule.php L. Owen, porodník s 36letou praxí Při porodu existuje pravidlo, které zakazuje tlačit během porodu, dokud se děložní čípek neotevře na všech 10 cm. Ženy se bojí, že pokud začnou tlačit než je brána úplně otevřená a cesta je volná, můžete otokovat a / nebo prasknout krk. Co se může stát s cervikálním edémem? Lékaři, zdravotní sestry, porodní asistentky, duly a prenatální učitelé varují, že oteklý (otok) děložního čípku zpomaluje porod a zvyšuje riziko prasknutí a krvácení. Byli učeni. Pokračovat ve čtení →

Takže jsem byl na řadě, abych se podělil o svůj příběh o pokusu o EP po COP. Hned řeknu - nestihl jsem porodit přirozeně, došlo k druhému císařskému řezu. Ale možná někomu bude můj příběh užitečný. Pod řezem je mnoho písmen. Pokračovat ve čtení →

Dnes, téměř 3 měsíce po porodu, mohu konečně vydechnout a jen s úsměvem vzpomenout na své druhé těhotenství a porod. Příběh byl rozdělen do dvou částí, těhotenství a samotného porodu, takže pokud jste se podívali na tento příspěvek a přečetli si o porodu, můžete bezpečně přejít do druhé části :) Přečíst více →

Holky, ahoj! Chci se podělit o své první dojmy z vyšetření na židli a korekce ohybu krku. Pokračovat ve čtení →

Šel jsem do nemocnice, výsledek: otevření 2,5 prstů, děložní čípek je měkký, plod je asi 3700 g (všechno to tápali rukama), řekli dnes nebo zítra budu mít obličej! ale pokud najednou porodím až v úterý, pak mě umístí na DO. Pokračovat ve čtení →

Těhotenské období WDM 8-9 týdnů 8-9 cm 10-13 týdnů 10-11 cm 14-15 týdnů 12-13 cm 16-17 týdnů 14-19 cm 18-19 týdnů 16-21 cm 20-21 týdnů 18-24 cm 22-23 týdnů 21-25 cm 24-25 týdnů 23-27 cm 26-27 týdnů 25-28 cm 28-29 týdnů 26-31 cm 30-31 týdnů 29-32 cm 32-33 týdnů 31-33 cm 34 -35 týdnů 32-33 cm 36-37 týdnů 32-37 cm 38-39 týdnů 35-38 cm 40-42 týdnů 34-35 cm Pokyny k vlastnímu měření BMR 1. Vyprázdněte močový měchýř. To je nezbytné pro přesnost. Pokračovat ve čtení →

Okamžitě vás varuji před kritikou mého fanatismu v tomto příspěvku, nechci vidět, pokud nemáte k tématu co říci, raději projděte! Pokračovat ve čtení →

Pravidlo deseti proti moudrosti původních žen 28. července 2015 Lydie Owen *, domácí porodní asistentka: Při porodu platí pravidlo proti tlačení během porodu, dokud není děložní čípek široký 10 cm. Ženy se obávají, že pokud začnou tlačit před plně otevřenou bránou a cesta je volná, můžete mít otok a / nebo prasknutí děložního čípku. Co se může stát s cervikálním edémem? Lékaři, zdravotní sestry, porodní asistentky, duly a předškolní pedagogové varují, že oteklý (oteklý) děložní čípek zpomaluje porod a zvyšuje riziko. Pokračovat ve čtení →

Dnes jsem byla u gynekologa, ještě jsem se nezaregistrovala, je příliš brzy. Řekla, že přijde Přečíst více →

Vysvětlím to hned, termín je dnes 38,4. Ležel jsem od pátečního rána do nedělního rána. Jen jsem si lehl, protože jsem nemohl sedět. Šel jsem tam směrem k lékaři z Dagestánské republiky, s nímž vyjednávám o porodu. Myslel jsem, že porodím. Ne, ne. Podívala se na mě podruhé (první vyšetření bylo, když jsme se setkali před týdnem, poté ucítila erozi jizvy), jizva nikam nevedla a nějak bolestivě ji odstranila prsty. Druhý den ráno se korek začal vzdalovat, absolvoval jsem spoustu testů. Pokračovat ve čtení →

Při plánování těhotenství nebo naopak při používání přirozených metod antikoncepce je velmi důležité co nejpřesněji určit příznivé a nepříznivé období menstruačního cyklu pro početí. K tomu existuje několik vzájemně provázaných způsobů: měření bazální teploty; hodnocení povahy cervikálního výtoku; ovulační testy; pozorování jednotlivých „příznaků“ plodných dnů. Během menstruačního cyklu se však nezmění pouze bazální teplota a cervikální tekutina, ale i děložní čípek. Kolektivním sledováním těchto změn můžete zvýšit přesnost sledování plodných dnů ve vašem cyklu. Obrázek ukazuje příklad stanovení ovulace současně u všech uvedených. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dobrou noc! Mám přesně 31 týdnů těhotenství. Druhé těhotenství se opakuje. Syn má nyní jen 1 rok. Od prvního nebyly žádné problémy. A v tomto těhotenství, od 24 týdnů, začaly pravidelné kontrakce dělohy (tepláky), obecně tónem. Velmi často to stačilo 15krát za hodinu. Předepsaný ginipral, noshpa, papaverin. Nyní vše funguje, stává se, že žaludek ztvrdne, ale ne často. Doktor řekl, že v mém případě, s tak malým intervalem mezi těhotenstvími (4–4,5 měsíce), se to všechno bez něj neobejde. Nyní je problém tady. Pokračovat ve čtení →

Ohhohoshenki.. Mám bohatou Istrii. Nikdy jsem to neřekl.. Dlouho.. Protože za 2,5 roku se stalo mnoho událostí. Ale naučil jsem se to říct lékařům za 1,5 minuty =)) Teď to bude delší A nech to... Nech to zůstane i pro mě.. Dobrá vlastní lekce. Dnes se mi zdá, že nastal významný den.. a pravděpodobně, abys pochopil můj stav, potřebuješ vědět, jak to všechno začalo.. Do svých 30 let jsem žil a považoval se za naprosto zdravého. Ne, samozřejmě, existovaly nejrůznější malé špinavé triky, ale to je nesmysl. Jediný problém. Pokračovat ve čtení →

Může člen vstoupit do děložního čípku

Jak se naučit cítit děložní čípek

Abyste získali cervix, musíte se určitě připravit.

Nejprve se před kontrolou musíte umýt. Je důležité si uvědomit, že při tápání je nepřijatelné, aby se dovnitř dostala špína. Proto si nejprve musíte nehty zastřihnout a zpracovat pilníkem, aby nedošlo k poškrábání genitálního traktu. Ruce by měly být důkladně omyty mýdlem. Navlhčete si prsty miramistinem nebo je ponořte do studené čisté vody.

DŮLEŽITÉ! Je nemožné provést vyšetření na zánětlivá onemocnění pohlavních orgánů, podezření na infekci a menstruaci. Praní musí být provedeno při každém vyšetření!

 • Raději si dřepněte a zasuňte prostředníček do pochvy.
 • Někteří to mohou udělat, když sedí na záchodě nebo sedí na okraji koupelny..
 • Pro ostatní je vhodná metoda hmatu na krk ve stoje, přičemž je nutné zvednout jednu nohu a umístit ji do výšky.
 • Můžete také jen ležet a roztáhnout nohy po stranách, jako na schůzku s gynekologem.

Cítit děložní čípek je celkem snadné - po zasunutí do pochvy se o něj opře špička prstu. Cervix vypadá jako uzavřený koblih, takže při dotyku se cítí jako válec s uzavřeným otvorem. Stav krku se navíc bude lišit v závislosti na době měsíčního cyklu. Pokud došlo k ovulaci, bude na ní hlen bohatý a tekutý a hltan bude mírně otevřený..

POZORNOST! Pro spolehlivé zjištění stavu tkání je žádoucí provést vyšetření současně, ve stejné poloze..

Pokuste se opatrně vstoupit do genitálního traktu. Po vyšetření musíte opatrně vyjmout ruku z pochvy a umýt si ruce.

Příznaky a příčiny

Ohnutí děložního čípku může být jak vrozené, tak patologické. V prvním případě si žena tuto funkci nemusí být vědoma celý život, je normální otěhotnět a porodit děti. Pokud je diagnostikováno, že k ohybu dělohy došlo z řady důvodů, nazývá se to patologické. V tomto případě je pro ženu obtížné otěhotnět, musí používat polohy pro početí.

Důležité: Nejobtížnějším případem je situace, kdy je děloha spojena s vaječníkem. Je téměř nemožné, aby spermie vstoupily do orgánu a oplodnily jej. Zde se provádí komplexní léčba a chirurgický zákrok.

 • obtížný porod;
 • přítomnost zánětlivých procesů v malé pánvi;
 • endometrióza;
 • nádor.

To jsou některé z nejčastějších příčin patologie. Ale žena může mít ohyb bez jakéhokoli důvodu..

 • bolest během menstruace;
 • tíha v dolní části břicha;
 • častá zácpa;
 • atypický výboj;
 • bolest při pohlavním styku.

Tyto příznaky jsou typické pro mnoho ženských chorob. Hlavním příznakem návštěvy specialisty je dlouhodobá neschopnost otěhotnět.

U dětí

Většina matek často slyší, že dívky mladší než 6 měsíců by nikdy neměly sedět. Můžete sedět pouze 5-10 minut. Proto se může vyvinout patologie.

Ohyb děložního čípku je však přítomnost slabých vazů, které podporují dělohu. A pod vlivem řady výše uvedených důvodů se protahují a děložní čípek se může ohýbat jakýmkoli směrem.

Pokud by matka měla takovou vlastnost, kterou zdědila, je možné, že tím bude trpět i dítě..

Odkaz: Včasné sezení malých dívek není příčinou ohýbání dělohy. Pokud dítě začne sedět brzy, může mít problémy s pánví a páteří - ovlivní to držení těla i umístění vnitřních orgánů..

Mnoho lékařů důrazně doporučuje matkám, aby po 6 měsících neseděly dívky. Pokud si dítě chce sednout, mělo by to být provedeno několik minut, aby se zabránilo tvorbě patologií jiného typu.

Jak se děložní čípek mění v závislosti na fyziologickém stavu ženy

V závislosti na fyziologickém stavu ženy se děložní čípek natáhne nebo zkrátí. V době, kdy je početí nemožné, je těžké a krátké. V dnešní době je obtížné dosáhnout prsty, jak se zvedá. Ve dnech ovulace naopak děložní hrdlo klesá a bobtná..

Během těhotenství se děložní čípek zvedá vysoko, je pevný a zavírá se. Během vyšetření tedy lékař nemůže dosáhnout na děložní čípek prsty. V tomto ohledu některé ženy nemohou během nezávislého vyšetření během těhotenství cítit děložní čípek..

Podle těchto indikátorů můžete určit počátek početí. Gynekolog po vyšetření tápá po krku a druhou rukou tlačí shora, aby zjistil některé reflexy, které potvrzují změnu fyziologického stavu ženy.

DŮLEŽITÉ! Pokud máte podezření na těhotenství, nedoporučuje se vyšetřovat děložní čípek samostatně, protože se jedná o poměrně hrubý zásah do těla..

To může způsobit kontrakci svalů a vést k potratu. Dokonce i lékaři se v tomto období snaží tuto manipulaci provést minimálněkrát, dotknout se orgánu, zavést a vyjmout nástroje do genitálního traktu. K určení těhotenství je proto nejlepší použít test a poté podezření potvrdit ultrazvukovým vyšetřením..

Před 25. týdnem těhotenství je děložní čípek obvykle dlouhý a tvrdý. Jeho velikost je zpravidla asi 30 mm. Poté se délka krku postupně začíná zkracovat. V patologických stavech dochází k isthmicko-cervikální nedostatečnosti (ICI). Vede to k tomu, že ke zkrácení dochází dříve..

V tomto případě krk předem změkne. V tomto případě dítě tlačí na krk zevnitř a uvolněná tkáň těhotného krku nemusí podporovat váhu dítěte a dojde k odhalení. Proto může tento stav snadno vést k předčasnému porodu. S ICI těhotné ženy pociťují bolesti v dolní části břicha, je cítit silný svalový tonus.

DŮLEŽITÉ! Pokud máte podezření na předčasné zkrácení orgánu během těhotenství, okamžitě vyhledejte lékaře!

Při palpaci děložního čípku nelze cizí předměty vložit do genitálního traktu nebo se jich dotknout. Nedoporučuje se hrát si s orgánem, hrubě cítit, šplhat dovnitř se zrcadlem a jinými věcmi. To může poškodit a zranit citlivé tkáně..

Zpočátku je poměrně obtížné určit strukturu tkáně a její výšku. Pravidelnou kontrolou se můžete naučit, jak tyto ukazatele snadno nastavit..

Představuje koncepci s anomáliemi

Lékař po zjištění této anomálie může předepsat soubor cvičení pro ženu, léčbu drogami a léčbu masáží, bahenní terapii, Charcotovu sprchu, která pomůže děložnímu čípku zaujmout požadovanou polohu pro početí.

Proveditelnost léčebných metod a cvičení závisí na tom, zda je ohyb pohyblivý nebo ne. Při nehybném ohybu se člověk musí uchýlit k chirurgickému zákroku, aby odpojil orgán, který je fixován v podobné formě pomocí adhezí.

Boční ohyb

Ohnutí dělohy na levou nebo pravou stranu je mnohem méně časté než ohnutí dozadu.

Pokud je ženě diagnostikován ohyb dělohy na levou nebo pravou stranu, je nezbytným postojem pro početí ta, ve které by se spermie pravděpodobně měla dostat do dělohy. K tomu se musí žena po pohlavním styku otočit doleva nebo doprava, kde se nachází ohyb, a ležet v této poloze asi 15 minut.

Po sexu můžete také zvednout nohy vysoko nad hlavu a být v poloze „bříza“. Nejlepší je si po pohlavním styku lehnout, než spěchat..

Je nutné aplikovat polohy, ve kterých prut proniká hluboko dovnitř. Díky tomu se spermie rychleji a lépe dostanou do dělohy.

Zadní ohyb

Více než 70% žen, které se přihlásily se stanovenou diagnózou cervikálního ohybu, má ohyb zad. Zde tvoří tělo dělohy a její děložní hrdlo ostrý úhel. Spermatické buňky se srazí s rohem a nemohou vidět dělohu. Koncepce není téměř nikdy možná.

Důležité: Pokud některá pohyblivá spermie tuto bariéru překoná a dojde k oplodnění, bude toto těhotenství pro ženu riskantní. S největší pravděpodobností plod zemře nebo žena bude muset ležet po celou dobu ve stavu nezbytném k zachování života dítěte.

To platí pro ty, kteří mají silný zlom. Malá odchylka nevede k tomuto druhu komplikací.

Těhotenství a početí přecházejí jako obvykle se správným držením těla. Ve většině případů pomáhá párům pozice, kdy je muž za partnerkou na kolenou. Vhodná je také poloha, kdy se žena opírá o židli nebo o okraj postele a muž stojí vzadu.

Pokud pár praktikuje sex, při kterém se používá klasická póza, měl by být ženě pod hýždě položen polštář nebo srolovaná deka. Vhodná je také póza, kde jsou nohy partnera silně přehozeny přes ramena partnera..

Pár může procvičovat kteroukoli z pozic a měnit je tak, aby dosáhlo požadovaného těhotenství. Hlavní věc je, že kvůli vytvořenému zkreslení spermie nevyteče z pochvy, takže.

Žena, která nemůže otěhotnět, vnímá každý sexuální akt jako povinnost otěhotnět. Nepřináší jí ani partnerovi potěšení..

Musíte se uvolnit a užít si ten proces. V praxi existuje mnoho případů, kdy žena se silným ohybem děložního čípku otěhotní v poloze, kdy je tento postup zcela neschopný otěhotnět.

Je možné při mytí cítit děložní čípek

Někdy si ženy myslí, že při praní mohou cítit krk. V normálním stavu je to nemožné, protože krk je umístěn dostatečně hluboko a abyste to cítili, musíte to zkusit. Pokud jsou odplaveny nejen vnější pohlavní orgány, ale i prsty ve vagině, které sedí na záchodě, můžete to tápat.

 • trénujte intimní svaly pomocí vzdělaného trenéra;
 • sledovat hormonální hladiny
 • vyvarujte se těžké fyzické námahy
 • brát vitamíny.

Je tedy docela možné se naučit, jak určit stav děložního čípku doma. Ať je to cokoli, autodiagnostika nenahrazuje návštěvu zkušeného lékaře. Proto se nechte pravidelně kontrolovat důvěryhodným gynekologem.

Spirála v ohybu děložního čípku

Kvůli změnám vnitřního pohlavního orgánu mnozí lékaři považují za nevhodné používat spirály k prevenci těhotenství. Ohyb je již jakousi překážkou početí. Pro některé dámy tato funkce není překážkou a otěhotní bez problémů, přičemž si zvolí přesně takové místo pro početí, které zvyšuje šance na dítě..

 • Vzhledem k neobvyklému umístění děložního čípku může lékař nesprávně nastavit spirálu a dojde k nežádoucímu těhotenství. Ani vysoká profesionalita lékaře nezaručuje, že se tak nestane..
 • Pokud je ohyb poměrně velký, může být během manipulace se spirálovou instalací ovlivněna děloha. To povede k jeho poškození a v důsledku toho ke vzniku nežádoucích následků..
 • Pokud je ženě diagnostikováno ohnutí děložního čípku, existují důvody pro jeho vzhled. Právě tyto důvody se stanou překážkou pro instalaci spirály..

Někteří lékaři zavádějí postup pro instalaci této antikoncepce a ženy jsou spokojené. Ale v případě ohybu děložního čípku je lepší zvolit jiné způsoby antikoncepce.

Ohnutí děložního čípku není věta. Většina žen otěhotní bez problémů a nosí zdravé děti. Hlavní věcí je poslouchat rady lékaře a najít správnou polohu pro početí..

Pokud nás čtou ženy, u kterých byla diagnostikována tato skutečnost, podělte se o svou historii početí! Možná znáte nějaké další pózy, o kterých ví jen málo lidí? Řekněte nám to tady! Pro možná zoufalou ženu, která vyzkoušela všechny metody, může vaše rada přijít vhod!

Můžete se dotknout panenské blány prstem??

Rozmanitost v sexuálních hrách je již dlouho zvykem mnoha sexuálních partnerů a snaží se sem přinést potěšení všemi částmi těla. Navzdory rozsáhlým zkušenostem ani zkušení partneři nemohou znát odpovědi na všechny otázky týkající se početí a milostné hry často vedou k nežádoucím výsledkům - dva pruhy v testu. Otázka, zda je možné otěhotnět z prstu, je jednou z nejdůležitějších pro mnoho sexuálních párů, které jsou aktivní a vynalézavé v posteli, ale nechtějí mít dítě.

Jak se naučit cítit děložní čípek

Abyste získali cervix, musíte se určitě připravit.

Nejprve se před kontrolou musíte umýt. Je důležité si uvědomit, že při tápání je nepřijatelné, aby se dovnitř dostala špína. Proto si nejprve musíte nehty zastřihnout a zpracovat pilníkem, aby nedošlo k poškrábání genitálního traktu. Ruce by měly být důkladně omyty mýdlem. Navlhčete si prsty miramistinem nebo si je ponořte do studené čisté vody. Ideální je nosit sterilní jednorázové rukavice. Pro tyto účely je lepší nepoužívat žádnou kosmetiku nebo masti, které mohou způsobit podráždění nebo alergickou reakci..

Po zpracování rukou musíte zaujmout pohodlnou pozici:

 • Raději si dřepněte a zasuňte prostředníček do pochvy.
 • Někteří to mohou udělat, když sedí na záchodě nebo sedí na okraji koupelny..
 • Pro ostatní je vhodná metoda hmatu na krk ve stoje, přičemž je nutné zvednout jednu nohu a umístit ji do výšky.
 • Můžete také jen ležet a roztáhnout nohy po stranách, jako na schůzku s gynekologem.

Cítit děložní čípek je celkem snadné - po zasunutí do pochvy se o něj opře špička prstu. Cervix vypadá jako uzavřený koblih, takže při dotyku se cítí jako válec s uzavřeným otvorem. Stav krku se navíc bude lišit v závislosti na době měsíčního cyklu. Pokud došlo k ovulaci, bude na ní hlen bohatý a tekoucí a hrdlo bude mírně otevřené. Po dotyku budou tkáně volné a měkké, jako rty. Jindy bude tajemství menší a silnější. Orgán se cítí jako tvrdá chrupavka. Někdy to některé ženy popisují, jako by se dotýkaly špičky nosu..

Pokuste se opatrně vstoupit do genitálního traktu. Po vyšetření musíte opatrně vyjmout ruku z pochvy a umýt si ruce.

Je možné otěhotnět z prstu dívky

Nelze ignorovat skutečnost, že mužské zárodečné buňky zůstávají mobilní a životaschopné, pouze pokud jsou ve spermatu. Vnější prostředí je pro spermie extrémně destruktivní. Umírají v něm v intervalu rovném 10 sekundám nebo minutám..

Mužské reprodukční buňky, jsou-li na prstu, zbaveny ochranné kapaliny, oxidují a vysychají.

Pokud dívka chce tímto způsobem otěhotnět, má jen velmi malou šanci. Spermatozoa, která již téměř není životaschopná, když vstoupí do kyselého prostředí ženských pohlavních orgánů, prostě nejsou schopni překonat dlouhou cestu k vajíčku.

Ve vzácných případech je možné otěhotnět, ale s celou řadou zápasů. Svátost početí se ne vždy děje podle rozkazu a pomocí prstů je vůbec malá šance.

Pravděpodobnost, že se spermie spojí s vejcem, se zvyšuje, pokud:

 • sperma vstupuje do ženských pohlavních orgánů nejpozději 10 minut po ejakulaci;
 • spermie zasahuje alespoň do děložního krku - proto musí být umístěno co nejhlubší;
 • existuje dostatek houževnatých spermií a spermií je k dispozici v hojném množství;
 • ovulace padá na tento den.

Ale bez ohledu na to, jak moc se to snaží spravedlivé pohlaví, sperma během přirozeného procesu ejakulace vstupuje do ženských genitálií pod velkým tlakem, což jim umožňuje pohybovat se mnohem dále než těm, které vstupují do vagíny z prstu dívky.

Jak se děložní čípek mění v závislosti na fyziologickém stavu ženy

V závislosti na fyziologickém stavu ženy se děložní čípek natáhne nebo zkrátí. V době, kdy je početí nemožné, je těžké a krátké. V dnešní době je obtížné dosáhnout prsty, jak se zvedá. Ve dnech ovulace naopak klesá krk a bobtná. Proto se stává měkkým a uvolněným. Současně se prohlubuje deprese v jejím středu a během tohoto období může spermie překonat bariéru cervikálního hlenu a dojde k oplodnění..

Během těhotenství se děložní čípek zvedá vysoko, je pevný a zavírá se. Během vyšetření tedy lékař nemůže dosáhnout na děložní čípek prsty. V tomto ohledu některé ženy nemohou během nezávislého vyšetření během těhotenství cítit děložní čípek..

Dělejte postoje během sexu?

Samozřejmě, mnoho žen říká, že stejný sexuální partner může nebo nemusí dosáhnout dělohy s členem. A vina za všechny pozice během sexu a stupeň vzrušení partnerů. Pokud je ženské vzrušení velmi silné, pak děložní čípek směřuje dovnitř (do břišní dutiny) a samotná pochva se rozšiřuje, což komplikuje úlohu stimulace děložního čípku.

Muži velmi často ejakulují příliš rychle a ženy nemají čas cítit hluboké pronikání lásky. Z tohoto důvodu se klitoris stává centrem ženské sexuality. Ve skutečnosti je však klíčem ke skutečnému fyzickému a emocionálnímu spojení lůno..

Pokud jsou genitálie páru srovnatelné co do velikosti, pak celá délka penisu dosáhne děložního čípku. Genitálie však mají různé velikosti, což může vést k určitým obtížím. Například pokud je délka penisu větší než délka pochvy, pak penis, pokud je silně vložen, může proniknout přímo do dělohy. Někdy naopak penis není dostatečně dlouhý a nedosahuje v jakékoli poloze děložního čípku. Většina párů však může pomocí pečlivých experimentů zjistit, v jaké poloze jsou jejich genitálie harmonicky propojeny..

Pár často musí vyzkoušet mnoho pozic, aby pochopil, ve které z nich penis dosáhne děložního čípku. Pokud je pochva kratší než penis, mohou partneři během sexu ležet proti sobě, přičemž žena mačká nohy. To zabrání tomu, aby muž pronikl příliš hluboko a zranil ženu. Pokud je penis kratší než pochva, může žena ležet na zádech směrem k partnerovi a položit nohy na jeho ramena. V této poloze penis proniká do pochvy tak hluboko, jak je to možné. Některé páry dávají přednost použití polohy, ve které žena klečí a muž do ní vniká zezadu, aby stimuloval děložní čípek..

Při stimulaci děložního čípku věnujte pozornost tomu, jak se cítíte. Pokud je penis na ni přitlačen příliš dlouho, může muž ztratit erekci a vzrušení ženy se sníží. Důvodem není pouze nedostatek pohybu, ale také skutečnost, že je energie vyvážená mezi děložním hrdlem a hlavou penisu..

Přesuňte penis od děložního čípku a všimněte si změn v toku energie. Naučte se cítit rozdíl mezi cervikálním kontaktem a normálním genitálním kontaktem.

Zvyšte sílu své sexuální energie mělkými pohyby. Hlava penisu by neměla dosáhnout krčku. Když jsou oba pod napětím, nechte je připojit se. Nejprve zavřete oči, abyste získali lepší pocit z toho, co se děje. Když se naučíte cítit tok energie, začněte se dívat do očí svého partnera..

Každý z partnerů se může pohybovat takovým způsobem, že se penis otírá o děložní čípek a energie se hromadí. Horká mužská energie penisu prochází děložním hrdlem a nahoru po ženské páteři, zatímco chladná ženská energie proudí penisem a nahoru po mužské páteři. Než vás tento druh pohybu unaví, přesuňte penis od děložního čípku a pokračujte v mělkých pohybech, nezapomeňte na kruh vnitřní energie: nahoru po páteři a dolů po hrudi..

Je možné při mytí cítit děložní čípek

Někdy si ženy myslí, že při praní mohou cítit krk. V normálním stavu je to nemožné, protože krk je umístěn dostatečně hluboko a abyste to cítili, musíte to zkusit. Pokud jsou odplaveny nejen vnější genitálie, ale také prsty ve vagině, které sedí na záchodě, můžete to tápat. V našem věku fyzické nečinnosti a poruch produkce hormonů ženy trpí slabou sexuální konstitucí. Proto často po obtížném porodu a nadměrné fyzické námaze může dojít k běžné patologii - to je výhřez a výhřez děložního čípku..

Pro prevenci nemoci je nutné:

 • trénujte intimní svaly pomocí vzdělaného trenéra;
 • sledovat hormonální hladiny
 • vyvarujte se těžké fyzické námahy
 • brát vitamíny.

Je tedy docela možné se naučit, jak určit stav děložního čípku doma. Ať je to cokoli, autodiagnostika nenahrazuje návštěvu zkušeného lékaře. Proto se nechte pravidelně kontrolovat důvěryhodným gynekologem.

Ricardo Ferreira - 50

V listopadu loňského roku se 28letý hráč klubu „Portugalsko“, který hraje ve čtvrté divizi švýcarského šampionátu, zapsal do historie a dostal 50letý zákaz útoku na rozhodčího. Ferreira, který zůstal v záloze, po prohraném zápase svého týmu přistoupil k rozhodčímu a několikrát ho udeřil do obličeje. Poté Portugalci popadli pár lahví s vodou a začali sypat obsah přes rozhodčího. Zastoupení švýcarských fotbalových úřadů ocenilo inkontinenci Ricarda, který byl dříve zakázán pro 45 her, za 50 let exkomunikace z fotbalu.

Hara nepraská. Jak obránce Chile zastavuje hvězdy

Chilský obránce vyprovokoval Cavaniho odstranění sevřením uruguayského zadku

Zůstaňte připojeni k Eurosportu pomocí aplikace pro iOS a Android

Mainz připraven zbavit se Hary po incidentu s Cavani

26/06/2015 v 09:59

Je možné strčit prst do panenské vagíny?

Ahoj! Chtěl bych se vás zeptat. Můj blízký přítel má takovou situaci. V současné době jí je 15 let a protože její rodiče jsou ohledně otázky „nevinnosti“ přísní, obává se a neví, zda je či není panna. Faktem je, že prst zcela zasunula do vaginálního otvoru. Mohla roztrhat panenskou blánu? Nechce jít ke gynekologovi, bojí se ze stejných důvodů jako mnoho dívek. A další takový okamžik. Po holení v oblasti bikin se vše zapálí, akné se vyplazí, bolí a svědí, co to je? Díval jsem se na internetu, že pokud k tomu dojde, musíte jít do kosmetických salonů a depilovat voskem a dalšími procedurami, ale jsou drahé. A tak stříhejte a neholte se proti vlasům. Ale i když jsou tyto podmínky splněny, dochází k opětovnému podráždění pokožky a akné. Nevím, co mám dělat, zvláště v létě je to nesnesitelné, vždy se na pláži svléknu jen nahoře a kvůli tomuto problému zůstanu v kraťasech..

Proč GYNECOLOGIST strká prst do zadku?

V souvislosti s procesem potěšení je třeba vzít v úvahu dvě věci. První je fyziologický. Druhý je psychologický.

 1. Fyziologie

Celé tajemství spočívá v jednom malém, ale pro člověka velmi důležitém orgánu - prostatě. Tady to je (podtrhl jsem červenou čarou):

Nachází se ve středu pánevní oblasti a má důležitou funkci v mužské urogenitální soustavě. Aniž bychom zacházeli do podrobností, tato žláza produkuje tajemství, které ředí sperma, zvyšuje pohyblivost spermií a něco související s hormony. Ne o to jde.

Důležité je, že tato malá želé podobná hrudka je prostě plná nervových zakončení a sama o sobě je zdrojem nervových impulsů, které v mozku vytvářejí v nás pocit orgasmu. Tento orgán je velmi citlivý na dotek, takže jeho stimulace je velkým potěšením. A orgasmu můžete dosáhnout stimulací pouze tohoto jediného orgánu (protože ten je ve skutečnosti výchozím bodem orgasmu).

Jak tedy vidíte z výše uvedeného obrázku, nejjednodušší způsob, jak se k němu dostat, je řiť. Nachází se velmi blízko. 3-4 centimetry od konečníku. Bez velkých obtíží k němu dosáhnete prstem. Cítit prostatu je celkem snadné. Je nemožné udělat chybu (zejména pocitem). Ale obecně je celá tato oblast (konečník, perineum, pubococcygeální sval) docela citlivá a její stimulace je potěšením.

Když tedy prst nebo penis vstoupí do konečníku, dojde k simultánní stimulaci celé této zóny a prostaty. Penis (nebo prst) strčí svůj konec do prostaty a tělo stimuluje nervové zakončení kolem konečníku. Pokud současně stimulujete penis, potěšení se znásobí. Mimochodem, orgasmus z přímé stimulace prostaty se liší od orgasmu dosaženého stimulací penisu. Plus lze kombinovat: orgasmus prostaty, orgasmus simultánní stimulací prostaty a penisu, orgasmus pouze stimulací penisu. A každý má jiné pocity. Není to špatná volba, ale?

To je fyziologie rozkoše.

 1. Psychologie

Psychologie také hraje velmi důležitou roli při získávání potěšení. Obecně je docela obtížné si užívat sex, pokud vás váš partner nepřitahuje (bez ohledu na pohlaví) a nejste ve stavu psychického pohodlí. To platí nejen pro anální sex, ale obecně pro jakýkoli druh sexu pro jakékoli pohlaví.

Pro anální sex je tedy velmi důležité psychologické pohodlí s partnerem. Celá tato spodní část a perineum jsou řízeny pubococcygeálním svalem, který je v normálním stavu neustále napnutý. A pokud se se svým sexuálním partnerem necítíte dobře (nezáleží na tom, zda se jedná o muže nebo ženu), je docela těžké tuto oblast úplně uvolnit. To znamená, že bolestivé pocity jsou možné, protože pokusy o proniknutí proběhnou silou (čtěte násilně) a všechny receptory potěšení budou blokovány napnutými svaly.

Mimochodem, všechny druhy stereotypů a jiných předsudků brání mužům v uvolnění této oblasti i při sexu se svou milovanou ženou. I když dovedná kontrola nad napnutím pubococcygeálního svalu může změnit pocit sexu a orgasmu. Nemluvě o tom, že muž, který nedovolí ženě stimulovat jeho řiť a hlouběji, hodně ztrácí.

Obecně lze celkem bezpečně říci, že muž, který nechápe, jak si jiný muž může užít anální penetraci, je velmi omezený v sexu. A musíte se naučit relaxovat a důvěřovat svému partnerovi.

Další psychologický moment

, v sexu je přítomna touha stát se „jedním celkem“ s partnerem. Není snadné vysvětlit jasně, tk. je to něco na úrovni emocí. Když je vám člověk tak blízko, že jste připraveni „plazit se mu pod kůži“, abyste se ještě přiblížili, ale jednoduché, i ty nejsilnější objetí tohoto pocitu neuspokojí.

Tento pocit je spokojen s penetrací. Když jste „uvnitř“ partnera, jste „spojeni“ orgány, kterými vaše těla prožívají orgasmus, a tento pocit spojení vám dává oběma velkou radost. Jedná se o okamžiky, kdy se nemůžete dopustit žádného tření, ale jednoduše si užít okamžik, kdy jste „uvnitř“.

Anální sex mezi dvěma muži vám tedy umožňuje dosáhnout stejného pocitu „spojení“ jako sex mezi mužem a ženou. Jediný rozdíl je v tom, že muž v páru M + M je schopen cítit toto „spojení“ jak prostřednictvím proniknutí dovnitř, tak prostřednictvím pocitu, když do vás pronikne milovaná osoba. A to je také velké potěšení. A tento pocit je téměř nemožné zažít s osobou, ke které vás emocionálně nepřitahuje..

Jedná se o psychologický faktor, který vám umožní zažít potěšení z análního sexu. Navíc bez ohledu na pohlaví partnera. Sex je jen nástroj, kterým potěšíte svou milovanou osobu (a získáte ji na oplátku). V kombinaci s fyziologickými faktory se ukázalo, že jde o tento druh sexu. Užívat si

Každá zdravá žena má měsíční období. To naznačuje schopnost otěhotnět a nést dítě. Menstruace je hlavním přirozeným procesem v těle sexuálně zralé ženy, proto je třeba brát sebemenší přerušení cyklu a malátnost vážně a co nejdříve najít řešení problému.