Acylact čípků: složení a oblast použití drogy

Acylact je lék nové generace, jehož hlavním úkolem je eliminace plísňové infekce Candida. Účinné látky tohoto činidla přispívají k neutralizaci a reprodukci houby, což umožňuje vyloučit tvorbu chronické formy drozdů. V tomto článku budeme čípky Acylact považovat za lék proti rozvoji drozdů.

 • Farmakologický účinek léčiva
 • Složení a forma uvolnění
 • Oblast použití
 • Jak správně používat Atzilact?
 • Kontraindikace a vedlejší účinky
 • Použití během těhotenství
 • Analogy a recenze

Farmakologický účinek léčiva

Terapeutický účinek vaginálních čípků je dosažen působením acidofilních bakterií, které mají vysoký antibakteriální a antimikrobiální účinek. Laktobacily ničí patogeny a zabraňují šíření a reprodukci patogenních bakterií.

Pro informaci! Čípky Acylact zvyšují imunitu a zpracovávají glykogen, v důsledku čehož se tvoří kyselina mléčná, která pomáhá normalizovat hladinu pH v těle.

Stojí za zmínku, že Atsilakt je schopen, stejně jako Acipol, normalizovat flóru ve střevě, bojovat proti dysbióze a eliminovat různá onemocnění spojená s gynekologií.

Složení a forma uvolnění

Výrobce Acylact nabízí spotřebiteli lék v několika formách uvolňování:

 • pilulky;
 • vaginální čípky;
 • suchý acylakt nebo lyofilizát pro přípravu roztoku pro topické a orální podání.

Pro informaci! Vzhledem k netoxickým složkám v čípcích Acylact jsou předepsány k léčbě různých gynekologických onemocnění u žen a dospívajících..

Bez ohledu na formu uvolnění obsahuje každý produkt živé acidofilní laktobacily. Laktobacily mají příznivý účinek na tělo ženy, protože kmeny těchto bakterií zahrnují vitamíny, plastové potraviny a minerály, které se nacházejí v mléčných výrobcích. Svíčky obsahují další pomocné komponenty ve formě:

 • emulgátor;
 • pevný tuk;
 • parafín.

Toto složení čípku vám umožňuje rovnoměrně distribuovat suchou kulturu acidofilních laktobacilů v těle. Další složky jsou v tabletách vyloučeny, vzhledově jsou žluté nebo šedé a čípky jsou ve tvaru torpéda v bílé barvě. Svíčky mají specifickou vůni, kterou jim dodává pevný cukrářský tuk v jejich složení..

Oblast použití

Indikace k použití Acylact je poměrně široký, například tento prostředek se používá pro:

 • léčba orálních infekcí;
 • léčba infekcí pohlavních orgánů u žen (afty, záněty);
 • léčba poruchy trávicího systému;
 • prevence hnisavého zánětu;
 • příprava ženy na porod a prevence vzniku hnisavých zánětlivých procesů;
 • léčba urogenitálních infekcí (herpes, kapavka).

Pro informaci! Návod k použití přípravku Acylact má různé přístupy a způsoby použití, které závisí na formě uvolňování léku.

Před zahájením léčby tímto lékem se doporučuje poradit se s lékařem a prostudovat anotaci.

Jak správně používat Atzilact?

Dávková forma v tabletách zahrnuje užívání 1 dávky laktobacilů 40 minut před jídlem, třikrát denně. Je třeba poznamenat, že složení léčiva umožňuje jeho použití u kojenců s akutními zánětlivými procesy v dávce 3 dávky na dávku. Pokud má dítě potíže s užíváním tablet Acylact, může mu být předepsána léčba přípravkem Acipol, který má speciální formu pro uvolnění pro děti. Při léčbě infekcí ústní dutiny je dávka tablet stejná pro děti i dospělé..

Pro informaci! Je zakázáno aplikovat acylakt během menstruace, protože hlen a krev zcela pokrývají stěny pochvy, což vylučuje možnost, aby se laktobacil uchytil a neutralizoval virus nebo plísně.

Svíčky se používají k léčbě drozdů u žen. Podle pokynů pro použití v gynekologii se čípky Acylact doporučují podávat 1 čípek vaginálně 1krát denně. Kurz terapie trvá 10 dní, poté si musíte udělat přestávku po dobu 20 dnů a znovu opakovat průběh léčby. Acylakt během menstruace může být předepsán ve formě tablet nebo léčba může být provedena po skončení menstruace. To je způsobeno skutečností, že během menstruace je děloha otevřená a existuje vysoké riziko infekce nebo plísní. Dívky, které nejsou sexuálně aktivní, injekčně podávají čípky. Doporučuje se podávat čípky před spaním a pro zvýšení terapeutického účinku lze kombinovat tablety nebo lyofilizát. Kompatibilita přípravku Acylact s jinými léky souvisejícími s antivirovými, imunomodulačními a antimikrobiálními látkami je možná za předpokladu, že jsou užívány perorálně. Ale s antibiotiky se nedoporučuje současně léčit.

Důležité! Acylaktické látky a alkohol jsou přísně zakázány, ethanolové výrobky mohou způsobit nevratné vnitřní procesy. Konzumace alkoholu je povolena 24 hodin před zahájením léčby.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Nežádoucí účinky léku mohou způsobit alergii na Acylact. Z kontraindikací je třeba poznamenat, že použití léčivého přípravku je zakázáno se silnou formou vulvovaginální kandidózy jako hlavního terapeutického činidla..

Použití během těhotenství

Vzhledem k netoxickému složení léčiva lze použít čípky Acylact během těhotenství a jiné formy uvolňování léčiva. Laktobacily nejsou schopné poškodit plod a zdraví ženy. Podle žen existuje větší riziko rozvoje afty a vzniku vaginální dysbiózy během těhotenství. Takové porušení může způsobit komplikace během porodu, způsobit dlouhodobé hojení stehů a infikovat novorozence.

Pro informaci! Užívání Acylactu během těhotenství má příznivý účinek na zdraví žen a připravuje pochvu na porod. Laktobacily dezinfikují stěny pochvy, normalizují mikroflóru, eliminují menší poškození, což má za následek lepší roztažení tkáně.

Recenze žen, které používaly svíčky Atzilact jako přípravný prostředek k porodu, jsou docela pozitivní. Lék rychle odstranil nepříjemný pocit v pochvě způsobený dysbiózou.

Analogy a recenze

Existuje spousta analogů Acylact, absolutně všechny tyto léky obsahují laktobacily, které mají terapeutický účinek. Například Acipol obsahuje také kmeny acidofilních laktobacilů. Stojí za zmínku, že Acipol je předepsán k léčbě drozdů a normalizaci střevní flóry..

Kolik stojí Atzilact? Cena tohoto nástroje je 5 $ a Acipol od 3,5 do 5 $, v závislosti na řetězci lékáren.

Recenze léčby jsou většinou dobré.

Během změny sezóny se moje kandidóza neustále zhoršuje, vyzkoušel jsem mnoho různých léků. Při poslední návštěvě u lékaře mi předepsala čípky Atzilact na noc a roztok ráno. Léčila se 20 dní a současně pila vitamíny, již 2. den se to zlepšilo. Droga je vynikající a bezpečná.

Victoria, 23 let:

Po silném stresu jsem dostal vaginální kandidózu, byl jsem léčen drahými léky, příznaky se zmírnily a na chvíli se to ulehčilo a pak se houba znovu vrátila. Gynekolog předepsal čípky Atzilact, již 4. den jsem cítil úlevu, svědění a nepříjemný výtok zmizely. S drogou jsem byl spokojený, 3 měsíce mě nic neobtěžuje.

Přípravky na bázi acidofilních laktobacilů mohou rychle a bezpečně eliminovat houbové infekce, včetně drozdů, a normalizovat střevní mikroflóru. Díky netoxickým účinným látkám může být Acylact používán během těhotenství.

Acylact - návod k použití, analogy, cena a recenze

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Acylact je léčivý přípravek obsahující acidofilní bakterie mléčného kvašení tří různých typů (kmenů). Lék má antimikrobiální účinek, který se používá při komplexní terapii různých onemocnění urogenitálního traktu (vaginitida, vaginóza, kapavka, chlamydie, herpes atd.).

Acylact je navíc probiotikum - tj. Lék, který reguluje složení střevní mikroflóry. Proto se tablety Acylact používají k odstranění intestinální dysbiózy a poruch trávení spojených s tímto stavem. A čípky (čípky) Acylact se používají k odstranění vaginální dysbiózy u žen, které jsou způsobeny různými důvody. Lék Acylact je tedy univerzálním prostředkem pro normalizaci mikroflóry vnitřních orgánů u lidí, který má výraznou antimikrobiální aktivitu, což vám umožňuje současně eliminovat patogenní patogeny různých infekčních onemocnění.

Složení, formy uvolňování a popis léčiva

Doposud je lék Acylact dostupný ve třech formách:
1. Tablety.
2. Lyofilizát pro přípravu roztoku pro orální podání a topickou aplikaci.
3. Vaginální čípky.

Dávka každé lékové formy je určena obsahem acidofilních bakterií mléčného kvašení. Bakterie se počítají podle počtu jednotek tvořících kolonie (CFU), což jsou kompaktní shluky mikroorganismů. Tento CFU lze přenést na jakékoli místo a bakterie se začnou množit, pokud jsou k dispozici živiny. Počet bakterií v 10 000 000 CFU odpovídá jedné standardní dávce. Tablety a lyofilizát tedy mohou obsahovat různá množství těchto jednotkových dávek těchto acidofilních bakterií. V tomto ohledu je pro snadné použití na lahvičku s lyofilizátem napsán přesný počet jednotkových dávek. K dnešnímu dni je lyofilizát dostupný v lahvičkách se 3 a 5 dávkami a tablety - každá s 1 a 5 dávkami. Čípky Acylact obsahují 1 standardní dávku bakterií mléčného kvašení. Tablety a čípky jsou k dispozici v balení po 10 kusech a lyofilizát - 5 nebo 10 lahví.

Všechny lékové formy přípravku Acylact (tablety, čípky a lyofilizát) obsahují jako aktivní složky živé acidofilní laktobacily. Tyto laktobacily patří do tří kmenů (poddruhů), které jsou označeny následujícími alfanumerickými kódy - 100 H, NK11, K3SH24. Kvůli zajištění přežití se laktobacily suší společně s médiem, na kterém byly pěstovány. Tato prostředí jsou pro člověka naprosto bezpečná, protože obsahují vitamíny, minerály a plastové látky rozpuštěné ve vodě, které se nacházejí v mléčných výrobcích. Obecně platí, že živným médiem pro pěstování kultury laktobacilů je mléko obohacené o fruktózu a cukry, stejně jako vitamíny a minerály.

Lyofilizát a tablety Acylact neobsahují žádné další pomocné složky, protože nejsou nutné. Svíčky však obsahují jako základ pevný tuk, parafin a emulgátor. Tato báze je nezbytná pro rovnoměrnou distribuci suché kultury acidofilních laktobacilů a pro snadné použití lékové formy.

Lyofilizát a tablety jsou lisované husté hmoty zbarvené žluto-šedé nebo béžové. Během přestávky mohou mít tablety skvrnitost, tj. Inkluze jiné barvy. Čípky jsou ve tvaru kužele, torpéda nebo válce a jsou natřeny bílou, žluto-šedou nebo béžovou barvou. Svíčky mají specifickou vůni, kterou jim dodává pevný cukrářský tuk obsažený ve složení. Na svíčce mohou být nepravidelné skvrny nebo „mramorová“ barva..

Terapeutické účinky a působení

Všechny terapeutické účinky a farmakologické působení přípravku Acylact jsou způsobeny acidofilními laktobacily obsaženými v jeho složení. Tyto laktobacily mají antimikrobiální účinek, ničí mnoho patogenních a oportunních mikroorganismů, včetně stafylokoků, Proteus, E. coli atd..

Antimikrobiální účinek Acylactu spočívá v jeho antagonistických vlastnostech proti širokému spektru patogenů. Antagonistická vlastnost naznačuje, že laktobacily soutěží o živiny s patogenními mikroby. A protože vitální aktivita laktobacilů a rychlost jejich reprodukce je mnohem vyšší než u jiných mikrobů, jednoduše jedí velmi rychle jídlo, které patogenní patogeny nedostávají. A když se laktobacily rozmnožily, jednoduše obsadí všechna možná stanoviště a pojí všechny živiny, v důsledku čehož umírají patogenní mikroby. V přítomnosti laktobacilů se patogenní mikroby, které se dostaly do těla, prostě nemohou množit a způsobit rozvoj infekce, což jim umožňuje účinně jim předcházet.

V důsledku vniknutí laktobacilů do střev a pochvy je jejich mikroflóra normalizována, to znamená, že je eliminována dysbióza, což významně zlepšuje fungování a práci orgánů zažívacího a urogenitálního traktu. Díky normalizaci mikroflóry se zlepšuje metabolický proces a obnovuje se dobrá úroveň imunity.

V pochvě laktobacily čípků Acylact kompetitivně zpracovávají glykogen a tvoří kyselinu mléčnou, která umožňuje udržovat normální „kyselé“ pH v rozmezí 3,8 - 4,2. Výsledkem je, že podmíněně patogenní nebo patogenní mikroby nedostávají glykogen pro výživu a samotné kyselé prostředí je pro ně nepříznivé. V takovém kyselém prostředí se však začínají množit hlavní organismy nalezené v pochvě žen - Doderleinovy ​​tyčinky. Dále se tyto tyčinky samy začínají živit glykogenem, produkují kyselinu mléčnou a udržují optimální parametry biocenózy a kyselosti pochvy. Normální kyselost v pochvě zabraňuje kolonizaci patogenních mikrobů, které nemohou existovat v kyselém prostředí, potřebují alkalické (pH více než 7). A oportunní mikroby v kyselém prostředí pochvy se nemohou množit, existují ve velmi omezeném a nevýznamném množství, proto nemohou způsobit různé infekce, jako je stafylokoková vaginóza, kolpitida, afty atd..

Acylact může mít antimikrobiální účinek a normalizovat mikroflóru ve střevech, ženských genitáliích a lidské ústní dutině.

Indikace pro použití

Acylact se používá k léčbě různých onemocnění ústní dutiny, oblasti ženských pohlavních orgánů a orgánů trávicího systému. Indikace pro použití pro každou konkrétní lékovou formu jsou uvedeny v tabulce:

Indikace pro použití lyofilizátu AcylactIndikace pro použití tablet AcylactIndikace pro použití čípků Acylact
Předoperační příprava před zásahy do obličeje a čelistíDysbakterióza orgánů zažívacího traktu (ústa, střeva atd.)Nespecifická (neinfekční) kolpitida, která se vyvinula samostatně nebo po antibiotické terapii
Orální patologie způsobená závažnými systémovými chorobami (např. Lichen erythematosus, exsudativní erythema multiforme, Sjogrenova choroba)Příprava na gynekologické operace, aby se předešlo možným komplikacímSubakutní a chronická zánětlivá onemocnění ženských pohlavních orgánů (užívaná po antibiotické terapii a k ​​rehabilitaci)
Prevence hnisavých komplikací po maxilofaciální operaciPříprava žen na porod, aby se zabránilo hnisavým komplikacímBakteriální vaginóza (gardnerelóza)
Dlouhodobá a chronická kolitida a enterokolitida v kombinaci s dysbiózou a neinfekční povahouDysbakterióza orgánů urogenitálního traktu, včetně těch způsobených kapavkou, chlamydií, oparem, gardnerelózou, hormonální kolpitidou (s menopauzou u žen)Hormonální kolpitida (například způsobená změnami v menopauze nebo po léčbě vhodnými léky)
Normalizace mikroflóry pochvy a střev po léčbě antibiotikyPříprava na gynekologické operace, aby se předešlo možným komplikacím
Dlouhodobé střevní poruchy (zejména u dětí)Příprava žen na porod, aby se zabránilo hnisavým komplikacím
Atopická dermatitida v kombinaci s intestinální dysbiózouJako součást komplexní terapie urogenitálních infekcí a pohlavně přenosných nemocí (například kapavka, chlamydie, herpes atd.)
Mírná a mírná závažnost ulcerózní kolitidy u dospělých
Dysbakterióza u dětí a dospělých, kteří jsou dlouhodobě a často nemocní
Dysbakterióza na pozadí imunodeficience
Kolpitida (kromě gonokoků, Trichomonas a kandidózy)
Dysbakterióza pochvy v důsledku zánětlivých onemocnění děložního čípku, vaječníků a vejcovodů
Příprava na gynekologické operace, aby se předešlo možným komplikacím
Příprava žen na porod, aby se zabránilo hnisavým komplikacím
Glositida
Aftózní stomatitida
Nekrotizující ulcerózní zánět dásní
Galvanismus
Několik kazů
Toxikoinfekce přenášené potravinami
Rotavirová gastroenteritida
Parodontitida
Akutní střevní infekce

Čípky, tablety a lyofilizát Acilact - návod k použití

Acylakt lyofilizát

Chcete-li použít lyofilizát, musí být správně rozpuštěn. Použitým rozpouštědlem je čistá pitná voda, nejlépe balená. Počet dávek (3 nebo 5) je napsán na lahvičce s lyofilizátem. Pro každou dávku se k rozpuštění odebere 5 ml vody (1 čajová lžička). To znamená, že pro láhev se 3 dávkami potřebujete 3 * 5 = 15 ml vody (3 čajové lžičky) a pro láhev s 5 dávkami 25 ml vody (5 čajových lžiček).

Po výpočtu požadovaného množství vody je třeba ji změřit a nalít do sklenice. Poté otevřete lahvičku s lyofilizátem, sejměte víčko a vzorek a do sklenice nalijte trochu vody. Lyofilizát rozpusťte v lahvičce. Výsledkem úplného rozpuštění, které netrvá déle než 5 minut, se získá homogenní suspenze béžové nebo šedé barvy. Poté nalijte obsah lahve do sklenice a celou suspenzi důkladně promíchejte. To bude hotové řešení připravené k přijetí. Navíc se 1 dávka léku rovná jedné čajové lžičce roztoku.

Dávka a doba použití lyofilizátového roztoku jsou určeny závažností průběhu onemocnění, jeho klinickou formou a závažností dysbiózy. Roztok pro použití musí být připraven každý den, protože jej nelze skladovat. Acylact lyophilisate se tedy používá pro různé nemoci následovně:

 • Patologie sliznice dutiny ústní (stomatitida, gingivitida atd.) - roztok lyofilizátu se používá jako výplach po jídle.
 • Glossitis - Acilact užívejte 5 dávek 2 - 3krát denně po dobu 2 týdnů.
 • Aftózní stomatitida, nekrotizující ulcerózní gingivitida - užívejte 5 dávek, 2 - 3krát denně, po dobu 2 týdnů. Poté pauza po dobu 1 týdne a druhá kúra.
 • Patologie ústní sliznice způsobené systémovými chorobami (exsudativní erytém, Sjogrenova choroba) - užívejte 10 dávek denně, které se dělí čtyřikrát (2,5 dávky nebo 3 + 3 + 2 + 2 a další možnosti rozdělení 10 dávek na 4 recepce). Doba trvání léčby je 2 týdny. Je nutné vypít několik chodů s přestávkami mezi nimi trvajících 1 týden.
 • Poruchy střev - děti do šesti měsíců užívají 5 dávek denně ve dvou dávkách a děti starší než 6 měsíců a dospělí pijí 5 dávek Acilactu 2 - 3krát denně, půl hodiny před jídlem. Při léčbě akutních stavů je průběh aplikace Acylactu 7 - 8 dní a s prodlouženými a chronickými patologiemi - 2 - 3 týdny.
 • Dysbakterióza u dětí s atopickou dermatitidou vyžaduje použití přípravku Acylact v 5 dávkách jednou denně po dobu 20 až 25 dnů. Takové léčebné postupy se několikrát opakují s intervaly mezi nimi 1,5 - 2 měsíce. Počet opakovaných cyklů závisí na rychlosti normalizace střevní mikroflóry a stavu pokožky..
 • Zánětlivá onemocnění ženských pohlavních orgánů vyžadují použití lyofilizátu Acylacta v 5 dávkách dvakrát denně. V tomto případě se roztok vstřikuje do pochvy na tampon namočený v něm nebo pomocí hrušky, která zavlažuje její stěny.
 • Prevence komplikací po operaci a porodu - Roztok Acylactu se vstřikuje vaginou výplachem nebo tamponem, 5 dávek 1krát denně. Kurz trvá 5 - 7 dní před operací nebo porodem.

Acylact tablety

V současné době je výhodnější používat tablety obsahující 1 dávku laktobacilů. Tablety by se měly užívat 30 až 40 minut před jídlem, 2 až 3krát denně. Akutní a chronické zánětlivé procesy u kojenců vyžadují použití Acylactu ve 2 - 3 dávkách na dávku a u dospělých - 5 dávek. Průběh léčby akutního zánětu trvá 1 týden a chronický - 2-4 týdny.

Při léčbě onemocnění ústní dutiny by tablety Acylacta měly být absorbovány a neměly by být spolknuty celé. V tomto případě je nutné rozpustit 4 - 6 tablet 2 - 3krát denně po dobu 2 týdnů.

Dávky tablet Acylact jsou stejné pro děti i dospělé..

Atzilactové svíčky

Čípky lze použít rektálně (do konečníku) nebo vaginálně. Dospělé ženy, které jsou sexuálně aktivní, by si měly zavést čípky do pochvy. A dívky, které nejsou sexuálně aktivní, nebo mladí muži, injekčně podávají čípky Atzilact rektálně. Dávky a délka léčby čípky Acylact, v závislosti na typu onemocnění, jsou následující:

 • Zánět orgánů urogenitálního traktu (děložního čípku, pochvy, močové trubice atd.) - jeden čípek se podává dvakrát denně po dobu 7 až 10 dnů.
 • Porušení čistoty vaginálního výtoku (stupeň III a IV) - vstříkněte 1 čípek 1 - 2krát denně po dobu 10 dnů. Průběh užívání čípků lze prodloužit a pokračovat až do dosažení stupně čistoty vaginální sekrece I nebo II.
 • Prevence hnisavých komplikací po operaci a porodu - podávejte 1 čípek dvakrát denně, během 5-10 dnů před operací nebo porodem.
 • Obnova normální mikroflóry po antibiotické terapii - injikujte 1 čípek rektálně 1 - 2krát denně po dobu 10 dnů. Poté si dejte pauzu po dobu 10 - 20 dnů a opakujte průběh terapie. Do 3 měsíců jsou povoleny dva takové léčebné cykly s intervalem mezi nimi nejméně 10 dnů.

Čípky Acylact se nejlépe podává večer před spaním a ráno. V takovém případě by měla být ráno na spodní prádlo umístěna malá denní vložka, protože z ní může unikat malé množství obsahu. Čípky by měly být zavedeny do pochvy pouze po hygienických postupech - umytí a osušení vnějších genitálií měkkým ručníkem.

Čípky se doporučují kombinovat se současným podáváním lyofilizátu nebo tablet Acylact, což zvýší jejich terapeutický účinek. Čípky lze použít současně s léky, které mají antimikrobiální, antivirovou a imunomodulační aktivitu. Nejlepší je však, aby tyto léky byly užívány ústy. Současné užívání lokálních čípků Acylact a antibiotik se nedoporučuje.

Aplikace během těhotenství

Všechny lékové formy přípravku Acylact mohou používat těhotné ženy, protože lék obsahuje pouze laktobacily, které nepoškozují tělo. Užívání přípravku Acylact lze srovnávat s denním příjmem velkého množství mléčných výrobků. Je obzvláště užitečné užívat drogu u žen trpících intestinální nebo vaginální dysbiózou, protože velké množství laktobacilů pomůže rychle zvládnout problém.

Během těhotenství se ženy často potýkají s problémem vaginální dysbiózy nebo s nedostatečným stupněm čistoty nátěru (stupně I a II jsou považovány za normu a III a IV za patologii). Nedostatečná čistota nátěru ve skutečnosti odráží dysbiózu, jejíž jednou z konkrétních variant je dysbióza. Dysbióza vede k množení oportunních mikrobů, které vedou k rozvoji zánětu pochvy, děložního čípku a vnějších pohlavních orgánů. Tento stav pochvy je plný komplikací během porodu, protože dítě může být nakaženo oportunními mikroby, což povede k infekčnímu onemocnění novorozence. A u ženy s dysbiózou po porodu se stehy a slzy hojí velmi špatně a existuje také vysoké riziko vstupu mikrobů do dělohy, což povede k rozvoji zánětu. Acylact je účinný lék, který eliminuje jakoukoli formu dysbiózy.

Acylact také dobře obnovuje mikrobiální rovnováhu po užívání antibiotik a silných hormonálních rázů během těhotenství. Nelze jej však použít k léčbě drozdů, které často znepokojují těhotné ženy. Acylact lze použít k obnovení normální mikroflóry pouze po příslušné antifungální nebo antibakteriální léčbě.

Dávky přípravku Acylact pro těhotné ženy jsou stejné jako pro běžné dospělé. Užívání Acylactu těhotnými ženami je zvláště účinné jako příprava pochvy na porod. V tomto případě se svíčky vstřikují 1 kus 2krát denně po dobu 10 dnů před očekávaným porodem. Lék dezinfikuje vagínu, normalizuje mikroflóru a eliminuje malý lokální zánět, což vede k lepší roztažnosti tkání, což znamená, že zabraňuje slzám při porodu.

Acylakt během menstruace

Během menstruace nelze použít čípky Acylact, protože krev a hlen pokrývají stěny pochvy a nedávají laktobacilům příležitost uchytit se a začít pracovat. Navíc během období menstruačního krvácení je děloha otevřená, a proto existuje velmi vysoké riziko zavlečení infekce do její dutiny. Proto se nedoporučuje vaginální podávání přípravku Acylact během menstruace. To platí pro čípky a roztok lyofilizátu.

Během menstruace lze však použít tablety a roztok lyofilizátu, které se užívají ústy. Zkušení lékaři proto nabízejí následující možnosti použití Acylactu, pokud léčebný postup spadá do období menstruačního krvácení..

Nejlepší je začít dávat svíčky po menstruaci, abyste se vyhnuli přestávce. Pokud však léčba již začala a žena má menstruaci, můžete postupovat následovně. Nejprve přestaňte používat čípky po dobu menstruace a po jejich ukončení pokračujte v léčbě a podejte zbývající čípky. Za druhé, s nástupem menstruace je možné zastavit podávání čípků a přejít na užívání lyofilizátu nebo tablet uvnitř, v množství 2 - 3 dávek, 3krát denně. Pijte tedy Atzilact během menstruace uvnitř a po jejich skončení vydejte zbývající svíčky. S tímto přístupem není průběh léčby přerušen, což je příznivější pro zotavení..

Acylact pro drozd

Acylakt jako hlavní lék na léčbu drozdů je přísně kontraindikován. To je způsobeno skutečností, že není schopen zničit houby rodu Candida, které způsobují drozd. Naopak zavedení Acylactu do pochvy na pozadí chronické afty povede k exacerbaci procesu.

Gynekologové však často předepisují čípky Acilact jako součást komplexní léčby drozdů. V zásadě to platí pouze při správném pořadí použití. Takže pro léčbu drozdů musíte nejprve vypít antifungální léky a odložit požadovaný počet čípků, které také obsahují antifungální složky. Nejoblíbenějšími léky jsou flukonazol nebo Mikosist a čípky obsahující antifungální složky jsou Klion-D, Terzhinan, Betadine atd..

Poté, po ukončení léčby antifungální terapií, můžete nasadit čípky Acylact, které normalizují narušenou mikroflóru pochvy a zabraňují relapsům drozdů v budoucnu. To znamená, že Acylact není lék určený k léčbě drozdů - je to lék na normalizaci mikroflóry. Proto jej lze použít právě za účelem normalizace mikroflóry, ale pouze po antifungální léčbě..

Pokud žena začala používat čípky Acylact a objevilo se nesnesitelné svědění v pochvě, zarudnutí a otok zevních pohlavních orgánů, měla by být léčba okamžitě zastavena, protože se jedná o příznaky exacerbace drozdů. V takovém případě budete muset vypít lék proti plísním a až poté odložit čípky Acylact, abyste normalizovali vaginální mikroflóru.
Více o drozdech

Acylakt a alkohol

Kontraindikace a vedlejší účinky

Jedinou kontraindikací pro použití přípravku Acylact je vulvární a vaginální kandidóza (afty). V tomto případě nelze lék použít jako hlavní terapeutické činidlo. Nejprve musíte podstoupit léčbu proti plísním a poté pomocí přípravku Acylact obnovit mikroflóru.

Jako vedlejší účinek může Acylact způsobovat pouze alergické reakce..

Analogy

Dnes má Acilact synonyma a analogy. Synonyma jsou léky, které stejně jako Acylact obsahují laktobacily jako aktivní složky. A analogy jsou léky, které obsahují jiné kmeny a poddruhy acidofilních bakterií, ale mají terapeutický účinek podobný účinkům přípravku Acylact.

Jelikož se čípky, tablety a lyofilizát Acylact používají k léčbě poruch biocenózy v různých orgánech, budou synonyma a analogy pro každou lékovou formu také odlišné. Pro usnadnění srovnání a pochopení jsou v tabulce uvedena synonyma tablet, lyofilizátu a čípků Acylact:

Synonyma tablet a lyofilizátu AcylactSynonyma pro svíčky Atzilact
Biobacton - lyofilizát pro přípravu perorálního roztokuVaginální čípky Lactobacterin
Lactobacterin - tablety a lyofilizát pro přípravu roztoku pro orální a místní podáníVaginální tobolky Lactonorm
Vaginální tobolky Ekofemin

Jelikož se lyofilizát a tablety používají k léčbě stejných poruch, jsou jak synonymní léky, tak analoga pro tyto lékové formy stejné. Ale přípravky - synonyma a analogy pro čípky Acylact se liší od přípravků pro tablety a lyofilizát, protože tato léková forma se používá k léčbě jiných variant poruch mikroflóry. Analogické přípravky pro lyofilizát, tablety a čípky Acylact jsou také uvedeny v tabulce:

Analogy lyofilizátu a tablet AcylactAnalogy svíček Atsilakt
Acipol - kapsle, tablety a lyofilizát pro přípravu perorálního roztokuVaginální čípky Betadin
Bactisporin - lyofilizát pro přípravu perorálního roztokuČípky a tablety vaginální Geksikon a Geksikon D
Bactisubtil - kapsleČípky a vaginální krém Dafnedzhin
Biosporin - tablety a lyofilizát pro přípravu roztoku pro orální podání a místní použitíVaginální čípky Depantol
Bifidumbacterin - kapsle, rektální čípky pro děti i dospělé, tablety a lyofilizát pro přípravu roztoku pro orální podání a lokální použitíVaginální čípky Iodovidon
Bifidumbacterin forte - kapsle a prášek pro orální podáníVaginální čípky Iodoxide
Bifikol - lyofilizát pro přípravu perorálního roztokuVaginální čípky Iodosept
Bifilis - rektální čípky a lyofilizát pro přípravu perorálního roztokuVaginální čípky, tablety, tobolky a krém Macmiror
Bifilong - lyofilizátVaginální čípky s trichomonacidem
Bifinorm - lyofilizát pro přípravu roztoku pro orální podání a místní použitíČípky s eukalyminem 0,05 g vaginální a rektální
Bifiform - kapsleVaginální tablety Trichomonacid
Bifiform Kid - perorální prášek a žvýkací tabletyTablety, prášek a granule pro přípravu suspenze pro orální podání Furazolidon
Colibacterin - lyofilizát pro přípravu perorálního roztokuVaginální čípky Chlorhexidin
Linex - kapsleVagiflor vaginální tobolky
Linex Gastro - kapsleVaginální čípky Povidon-jód
Probifor - kapsle a prášek pro orální podáníVaginální tobolky Lactozhinal
Sporobacterin - suspenze a lyofilizát pro přípravu roztoku pro orální podání a místní použití
Flonivin BS - kapsle
Florin forte - prášek pro orální podání
Hilak forte - kapky pro orální podání
Enterol - kapsle a prášek pro perorální roztok

Recenze

Recenze svíček Atzilact jsou nejednoznačné - někteří lidé jsou zklamáni výsledkem užívání drogy, zatímco jiní jsou naopak velmi spokojeni. To vede k úplně opačným recenzím na drogu - od nadšených po ostře negativní..

Pozitivní recenze týkající se Acylactu se tedy týkají hlavně tablet a lyofilizátu, který byl používán interně za účelem normalizace střevní mikroflóry. V tomto případě většina lidí zaznamenala rychlou normalizaci trávení, zmizení nadýmání, tvorbu plynů, průjem a zácpu atd..

Ale svíčky Atzilaktu způsobily velké množství stížností. Ženy si v zásadě stěžovaly, že druhý nebo třetí den aplikace se v genitální oblasti vyvinulo silné svědění, zarudnutí a horečka. Existují také případy vývoje přetrvávajícího drozdů po použití drogy na pozadí chronického průběhu této patologie. Proto je o svíčkách Atzilact velké množství negativních recenzí..

Existují však také pozitivní recenze na svíčky Atzilact. Tato kategorie žen poznamenává, že lék rychle normalizoval vaginální mikroflóru po léčbě antibiotiky nebo antifungálními léky. Ženy také zaznamenávají rychlé vymizení sucha a svědění vulvy, které jsou přítomny po léčbě drozdů..

Acylact během těhotenství - recenze

Těhotné ženy, které používaly čípky Acylact k obnovení mikroflóry pochvy a přípravě na porod, obecně reagují na lék pozitivně. Téměř každý zaznamenává rychlé vymizení nepohodlí ve vaginální oblasti způsobené dysbiózou. Mnoho žen se během těhotenství několikrát uchýlilo k pomoci přípravku Atzilacta k normalizaci mikroflóry..

Ženy také potěší účinek, který mají svíčky při přípravě na porod. Subjektivně se těhotné ženy cítily lépe, považovaly svoji připravenost na porod za optimální. A tento psychologický postoj měl pozitivní vliv na proces porodu. Ženy proto hodnotí svíčky pozitivně..

Acylact nebo Bifidumbacterin?

Bifidumbacterin obsahuje ve svém složení bifidobakterie a Acylact obsahuje laktobacily. Oba typy bakterií patří do stejné skupiny, která se běžně vyskytuje v lidském těle (střeva a pochva). Normální poměr bifidobakterií a laktobacilů by však měl být 100: 1. S rozvojem různých dysbakterióz (v důsledku zánětlivých onemocnění, antibiotické léčby atd.) Dochází k porušení tohoto poměru a zvyšuje se počet dalších mikroorganismů, které jsou obvykle velmi malé (například houby, gardnerella, stafylokoky, proteus atd.). Proto je pro normalizaci stavu nutné vstoupit do těla jak bifidobakterií, tak laktobacilů. Proto je u těžké dysbiózy rozumné nejprve vypít kurs Bifidumbacterinu nebo dát svíčky do pochvy a poté výsledek opravit přípravkem Atzilactom..

Acylact a Bifidumbacterin jsou pravděpodobnější spojenci než konkurenti. Je třeba je kombinovat, nejen jednu možnost. Pokud je však nutné okyselit prostředí ve střevech nebo pochvě (snížit pH), je nutné užívat Acylact. K odstranění hnilobných a fermentačních poruch zažívacího traktu je však zapotřebí bifidumbacterin. Lékaři obecně doporučují obnovit mikroflóru, nejprve vypít kurz Bifidumbacterin a poté Acylact. Pak bude účinek maximální a je vysoká pravděpodobnost normalizace mikroflóry po dlouhou dobu..
Více o bifidumbacterinu

Acylakt nebo laktobakterin?

Acylakt a laktobakterin jsou stejná léčiva, protože obě obsahují acidofilní laktobacily. Lactobacterin však obsahuje větší množství laktobacilů, proto je účinek léku o něco výraznější. To znamená, že laktobakterin okyseluje médium ještě rychleji než Acylacta, což výrazně snižuje pH.

Indikace pro použití Acylactu a Lactobacterinu jsou v zásadě stejné. Pokud však existuje sebemenší podezření na přítomnost drozdů, pak je Lactobacterin kategoricky kontraindikován, protože rychlé snížení pH média způsobí rychlý růst hub. A to povede ke zvýšení drozdů a přechodu do stabilní formy, které je později velmi těžké se zbavit. Prostředí lze okyselit pouze v případě, že houby již byly zcela zabity pomocí speciálních přípravků (například Diflucan, Mikosist atd.).

Acylact má mírnější účinek ve srovnání s laktobakterinem. Pokud tedy žena neví jistě, zda má drozd, můžete zkusit použít Atzilact. Pokud se na pozadí užívání drogy vyvine svědění, zarudnutí a pocit pálení v pochvě, je přítomna drozd. V takovém případě musíte přestat používat Acylact a podstoupit antimykotickou léčbu..
Více o laktobakterinu

Acylakt vyrábí různé ruské farmaceutické společnosti, takže náklady na tento lék jsou relativně nízké. Rozpětí cen v různých lékárnách je vysvětleno náklady na skladování, dopravu a obchodní marže. Pro snadné srovnání jsou v tabulce uvedeny odhadované náklady na různé formy uvolňování Acylactu:

Uvolněte formulář AcylactCena, rublů
Svíčky Atsilakt, 10 kusů115-159 rublů
Lyofilizát, 10 injekčních lahviček (5 dávek v 1 injekční lahvičce)95 - 130 rublů
Tablety, 10 kusů113-154 rublů

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor projektu obsahu.

Acylact: návod k použití vaginálních čípků, tablet, prášku a lyofilizátu

Lék acylakt je předepsán ženám v oboru gynekologie k obnovení normální mikroflóry pochvy, léčbě dysbiózy a hormonálních poruch.

Indikace pro použití

V takových případech můžete použít čípky acylaktu a na co:

 • Léčba gynekologických onemocnění, která narušují normální mikroflóru pochvy
 • Kolpitida a dysbakterióza
 • Chronické, akutní a subakutní formy onemocnění u žen, které jsou doprovázeny porušením mikroflóry v pochvě
 • Hormonální poruchy ve formě atrofické kolpitidy
 • Některé pohlavně přenosné choroby a nadměrná aktivita oportunní mikroflóry.

Léčba se také používá k profylaktickým účelům, aby se zabránilo rozvoji dysbiózy po akutních infekcích nebo chirurgických zákrocích. Pokud má žena těžkou formu onemocnění, je povolen integrovaný přístup k terapii - léky se užívají současně ve formě čípků (čípků) a tablet.

Složení přípravku

Aktivní složkou, bez ohledu na formu uvolňování léčiva, jsou acidofilní laktobacily. Pomocné látky ve složení se liší v závislosti na konkrétní formě uvolňování. Tablety Acylact - sacharóza, želatina a odstředěné mléko. Acylaktové svíčky - tuhý cukrářský tuk, parafín a emulgátory.

Léčivé vlastnosti

Lék patří k probiotikům. Výrobek je naplněn acidofilními laktobacily, které vytvářejí podmínky pro vývoj normální vaginální mikroflóry a jsou antagonisty škodlivých patogenních mikroorganismů, infekcí urogenitálního systému. Léčivo je zvláště účinné proti stafylokokům, proteinům a enteropatogenním E. coli. Bylo prokázáno, že během období léčby došlo u žen k významnému zlepšení, kyselé prostředí bylo obnoveno na normální hodnoty. Jak víte, oportunní a patogenní mikroorganismy se nemohou vyvíjet v kyselém prostředí, proto se zvyšuje místní imunita a škodlivé látky buď upadnou do neaktivního stavu, nebo dokonce úplně zemřou. Nejsou k dispozici žádné údaje o farmakokinetice léčiva.

Uvolněte formuláře

Průměrné náklady v Rusku jsou 157 rublů na balíček.

K dispozici jsou následující formy uvolňování: vaginální čípky, tablety, prášek a lyofilizát pro ředění k přípravě roztoku. Jedna dávka prášku obsahuje 10 až 7 stupňů účinných látek, je bílý, neprůhledný, jemný, drobivý a homogenní bez charakteristického zápachu. Čípky, které se mají vaginálně zavést, jsou bílé a zabalené v ochranném obalu. 10 kusů se prodává v jednom balení. Tablety se prodávají ve 20 nebo 30 kusech v lahvičkách nebo polymerových plechovkách zabalených v kartonových krabicích. Lyofilizát se podává orálně nebo topicky. Jedna láhev obsahuje 5 000 000 aktivních účinných látek, celkem 10 lahví se prodává v krabici. Jedna lahvička obsahuje 5 jednotlivých dávek.

Způsob aplikace

Jak používat čípky acylaktu

Čípky jsou určeny pro vaginální podání. Po odstranění ochranného obalového materiálu musí být okamžitě vložen. Čípky se zavádějí v poloze na zádech na zádech, co nejhlouběji do vaginální dutiny. Před podáním si důkladně umyjte ruce a vnější stydké pysky. Roztok a tablety jsou předepsány navíc lékařem, pokud existují přísné indikace. Použití je uvedeno v souladu s lékařským schématem, před použitím těchto léků se doporučuje pečlivě prostudovat pokyny..

Během těhotenství a kojení

Acylact se snadno používá během těhotenství a kojení, protože tento lék nepoškodí dítě. Těhotenství je příznivým obdobím pro rozvoj vaginální dysbiózy na pozadí snížené imunity, proto ji lze účinně léčit laktobacily.

Kontraindikace

Acylakt pro drozd - je to možné?

Léčba v přítomnosti kandidózy se nepoužívá, protože drozd je výsledkem aktivity kvasinkových hub a laktobacily nejen neléčí nemoc, ale také zhorší průběh onemocnění u ženy.

Acylakt s menstruací - je ukázáno použití?

Použití přípravku během menstruace není možné. Bohatá menstruace, kvůli vysokému obsahu krve v pochvě, vyplňuje stěny pochvy, což neumožňuje, aby se laktobacily uchytily, takže nemá smysl užívat léky během menstruace.

Je kompatibilní s acylaktem a alkoholem?

Ne, mezi těmito látkami neexistuje kompatibilita. U alkoholu se účinnost léku mnohonásobně zhorší, protože alkohol narušuje mikroflóru a narušuje účinek léku. Totéž platí pro alkoholické léčivé tinktury. Doporučuje se zdržet se užívání léků obsahujících alkohol, protože z výše uvedených důvodů může dojít k neslučitelnosti mezi přípravky na bázi ethanolu a laktobacily..

Preventivní opatření

Nejsou žádné zvláštní pokyny, pokud je nepotřebujete uchovávat mimo dosah dětí.

Křížové lékové interakce

Léčba je vhodná pro jiné antibakteriální, antivirové a imunomodulační látky. Během období léčby se doporučuje zdržet se současného podávání intravaginálních léků na bázi antibiotik..

Podmínky a doba použitelnosti

Až 1 rok při teplotním režimu 2 - 10 stupňů Celsia.

Analogy

Lactobacterin

Bio Long Life, Rusko

Průměrné náklady - 147 rublů na balíček.

Lactobacterin je úplným analogem výše uvedeného léku, liší se pouze velkým množstvím forem uvolňování: tablety, intravaginální čípky, kapalný roztok, suchý lyofilizát pro ředění a prášek v sáčcích.

Klady:

 • Trochu levnější
 • Žádné poškození těla.

Minusy:

 • Není vhodný pro každého
 • Momentálně nejsou v prodeji žádné svíčky a tablety.

Lactonorm

Průměrné náklady - 380 rublů na balíček.

Účinná látka přípravku laktonorm je identická s analogy. Liší se formou uvolňování - jedna polymerová nádobka obsahuje 14 nebo 28 pesarů pro vaginální podání. Lék se používá čistě k obnovení mikroflóry pochvy.

Klady:

 • Efektivní
 • Snadné použití.

Minusy:

 • Drahý.
 • S drozdem nepomůže.

Čípky Acylact: pokyny, recenze, aplikace v gynekologii

Čípky Acylact je kombinované léčivo, kompozice obsahuje acidofilní bakterie mléčného kvašení tří odrůd. Převládající antibakteriální účinek, pokud se používá, se používá v gynekologii k léčbě patologií urogenitálního traktu vyvolaných infekcemi, viry. Dostupné v lékárně, na předpis. Cena se pohybuje od 120 do 250 rublů.

Pokyny k použití čípků Acylact, indikace a lékařské zákazy pro použití v gynekologii, popis analogů a jejich nákladů - v našem článku.

Farmakologický účinek a složení čípků Acylact

Latinský název této drogy je Acilact a kód ATX je A07FA01. Aktivní složkou v kompozici je Lactobacillus acidophilus (Lactobacillus acidophilus). Výrobce - Rusko, Lanafarm LLC, Vitapharma Firma CJSC. Dávkové formy - čípky pro vaginální podání, tobolky (tablety) pro vnitřní podání, lyofilizát pro přípravu suspenze pro orální podání.

Čípky pro intravaginální podání jsou ve tvaru torpéda, odstín je bílý nebo slabě nažloutlý, povrch je jednotný, hladký. Ve složení 1 svíčky 10 v sedmém stupni CFU (jednotky tvořící kolonie) bakterie tří různých známek. Mikroorganismy se lyofilizují v živném médiu zavedením ochranného želatinového cukru-mléčného média.

Jako další sloučeniny návod k použití čípků Acylact naznačuje přítomnost cukrářských tuků, emulgátorů, ropného parafinového vosku. Jedno balení obsahuje 10 čípků. Jsou baleny v kartonových krabicích, uvnitř je papírová anotace.

Hlavní aktivní složkou léčiva je "směs" živých sušených (lyofilizovaných) bakterií llactobacillus acidophilus, které na pozadí kolonizace sliznice ženské pochvy poskytují imunobiologický účinek.

 • Čípky Acylact pomáhají zvyšovat lokální imunitu, odolnost vůči negativním faktorům, stimulují humorální a buněčné vazby.
 • Droga má ohromný účinek na patogenní a oportunistické mikroby s jejich patologickou aktivitou.
 • Čípky normalizují vaginální biocenózu a zvyšují počet mikrobů - zástupců normální / přirozené mikroflóry.
 • Snížení pH média směrem ke kyselé straně.

Složky léčiva nepronikají do krevního řečiště, proto jsou vyloučeny systémové vedlejší účinky.

 • Nízké náklady na lék, i když je nutná dlouhá léčba
 • Přírodní lék bez syntetických látek ve složení
 • Pozitivní zpětná vazba od pacientů
 • Místní - cílený dopad
 • Může být použit během těhotenství, kojení
 • Nedochází k žádné negativní lékové interakci
 • Čípky se prodávají pouze na lékařský předpis
 • Rychle se roztají v rukou, je nepohodlné je vyjmout z obalu
 • Při použití dvakrát denně, zejména ráno, se použití hygienického přípravku pro ženu nepřidává
 • Po použití u některých žen dochází ke krátkodobému pocitu pálení

Pokyny k použití drogy

Čípky Acylakt, stejně jako jiné dávkové formy léčiva na bázi acidofilních bakterií mléčného kvašení, jsou v gynekologické praxi široce používány. Nejčastěji jsou zahrnuty do komplexní terapie pro léčbu ženských patologií..

Indikace

Ukázáno je použití čípků Acylact pro patologické stavy u pacientů, které jsou doprovázeny poruchou normální biocenózy pochvy.

 1. Nespecifická forma kolpitidy.
 2. Vaginální dysbióza.
 3. Hormonální typ kolpitidy.
 4. Vaginitida různé etiologie, s výjimkou onemocnění vyvolaných Trichomonas, gonokoky.

Dlouhodobé užívání antibiotik je další indikací pro použití čípků, protože zabraňují rozvoji kandidózy. Acylact je předepsán k prevenci drozdů, ale nedoporučuje se k léčbě existujícího problému.

Způsob použití

Čípky musí být injikovány intravaginálně, to znamená hluboko do pochvy. Dávkování a doba trvání terapeutického kurzu stanoví lékař s přihlédnutím k základnímu onemocnění, doprovodným patologiím v anamnéze. Před použitím svíček se provádějí hygienické postupy - pohlavní orgány se umyjí čistou teplou vodou bez mýdla / gelu a ruce se očistí.

 • Při vaginální dysbióze nebo na pozadí hormonální kolpitidy je předepsán 1 čípek s frekvencí dvakrát denně. Průběh léčby se pohybuje od 5 do 10 dnů.
 • Pokud byla dysbióza diagnostikována u těhotné ženy s porušením čistoty nátěru 3-4 stupně, doporučuje se jedna svíčka až 2krát denně, po dobu 5-10 dnů.
 • Předcházení komplikacím hnisavé povahy zahrnuje schéma: 1 čípek 1-2krát denně. Předepsáno 5-10 dní před navrhovaným chirurgickým, porodním nebo diagnostickým postupem.
 • K obnovení normální mikroflóry po dlouhodobém užívání antibiotik žena vstřikuje 1 čípek 1-2krát denně. Terapeutický kurz je 5-10 dní. Pokud nedojde k žádnému pozitivnímu účinku nebo je nedostatečný, je povoleno prodloužení doby léčby až na 20 dnů včetně.

Před a po ukončení léčby pomocí čípků Acylact se doporučuje provést kontrolní laboratorní vyšetření vaginálních nátěrů.

Použití v období kojení a těhotenství

Vzhledem k tomu, že laktobacily se zdají být součástí normální lidské mikroflóry, mohou se přípravky s jejich obsahem používat během kojení, kojení, nedojde k poškození.

Kontraindikace léku

Užívání léku je kontraindikováno v případě podezření nebo potvrzené organické nesnášenlivosti na čípky Acylact. Nepředepisujte intravaginální čípky na pozadí vulvovaginální kandidózy (zánětlivý proces vyvolaný houbami Candida).

Vedlejší efekty

Droga je dobře tolerována ženami. Ve velmi vzácných případech se po použití objeví nepříjemné pocity, mírný pocit pálení, který zmizí do 5 minut. Při nesnášenlivosti se mohou vyvinout alergické příznaky - silné nebo střední svědění, hyperémie, otoky v genitální oblasti. U takového klinického obrazu je nutné zrušit čípky Acylact, zachytit analog s jiným složením, ale se stejným terapeutickým účinkem.

Kompatibilita s léky a speciální pokyny

Případy škodlivých lékových interakcí čípků Acylact s jinými léky nebyly registrovány. Lék lze kombinovat s dalšími antibakteriálními, antifungálními a antivirovými vlastnostmi.

V kombinaci s lokálními antiseptiky se terapeutická účinnost čípků Acylact snižuje v důsledku inhibice růstu a vývoje laktobacilů.

 1. Dávkování nelze libovolně zvyšovat (jednorázově, denně).
 2. Pokud po ukončení léčby nedojde k žádnému účinku, Acylact se znovu nepoužívá, je vybrána náhrada.
 3. Ženám se během léčby doporučuje používat kalhotkové vložky..
 4. Výrobek je naprosto bezpečný pro těhotné a kojící ženy.
 5. Acylakt neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí, není schopen vést k rozvoji systémových vedlejších účinků.
 6. Pokyn nezakazuje kombinovat alkohol a svíčky.

Uchovávejte léčivý přípravek při teplotě 2-10 stupňů na tmavém místě, kde nespadá přímé sluneční světlo.

Recenze na svíčky Atsilakt

Recenze svíček Atzilact se nejčastěji nacházejí na fórech věnovaných zdraví žen. Zejména léčba různých onemocnění reprodukčního systému. Podle žen je Acilact bezpečný a účinný prostředek, který pomáhá normalizovat vaginální mikroflóru..

Většina pacientů je spokojena s výsledkem léčby a průběhem léčby. Svíčky jsou levné a účinek je značný. Dobrou zprávou zároveň je, že je lze kombinovat s jinými léky bez obav ze škodlivé interakce..

Existují také negativní názory. Je pravda, že nejsou spojeny s terapeutickým účinkem. Dívky si stěžují, že čípky nejsou velmi kvalitní, rozpadají se a téměř okamžitě se rozpustí v jejich rukou. A jsou také v nepohodlném balení; vyjmutí svíčky vyžaduje velké úsilí..

Pokud jde o názory lékařů, nejsou tak růžové jako od pacientů. Přibližně 70% gynekologů se domnívá, že čípky Acilact jsou dalším zbytečným lékem, který žádným způsobem neobnovuje vaginální mikroflóru, nezvyšuje lokální imunitu. Jinými slovy to neodpovídá vlastnostem uvedeným výrobcem. Náprava navíc nezabrání kandidóze, ale naopak ji může vyvolat.

Lékaři se domnívají, že Atzilact je nesmyslný předpis, který někteří lékaři dělají na základě principu „tak to bylo“. A jako alternativu doporučují ověřená probiotika ve formě tablet, která skutečně fungují..

ženy budou mít také zájem číst o Estrovelu.

Analogy léků

Čípky Acylact mají několik analogů - Bifidumbacterin, Lactozhinal, Lactobacterin, Lactonorm, Ekofemin.

Pokud má žena nepravidelnou menstruaci, je obtížné určit, kdy má otěhotnět. Lékaři vysvětlují, proč je přerušen měsíční cyklus a zda je možné otěhotnět s nepravidelnou menstruací.