Jak se přípravek Vikasol užívá během menstruace?

Vicasol je chemický analog vitaminu K, který se rozpouští ve vodě. Toto farmakologické činidlo se stává specifickým terapeutickým lékem na ztrátu krve způsobenou hypoprotrombinemií..

Vyznačuje se také vlastností zvyšující koagulaci krve a v přítomnosti protrombinu v ní v normální hodnotě. S malým množstvím vitaminu K v lidském těle dochází k trvalé nebo dočasné situaci otevřeného krvácení.

Biologická tekutina zvaná krev se pohybuje po svých kanálech v normálním rytmu, pokud nedojde k problémům s koagulací a pokud nedojde k tvorbě krevních sraženin. Nejmenší odchylky od pohyblivého stavu krve vedou k selhání homeostázy. Systém srážení krve je zodpovědný za to, že nedojde k krvácení.

Vikasol je hemostatikum nebo nepřímý koagulant - vyvolává tvorbu krevní sraženiny, která je schopna blokovat krvácení, hemorogenní léčivo. Ve skutečnosti je to ve vodě rozpustný duplikát vitaminu K - nenahraditelný základ pro zahušťování krve.

Jeho název, přijímaný po celém světě, je hydrogensiřičitan sodný menadion. My v lékárnách jej uvolňujeme ve formě tablet a jako prostředek pro injekce.

Většina ženských zástupkyň není nová pro nepříliš příjemnou situaci, jako je intenzivní krvácení během kritických dnů. Je to způsobeno porušením syntézy hormonů, prodlouženou nepřítomností menstruace a onemocněními v urogenitální oblasti.

Při nadměrně hojném krvácení je nutné navštívit gynekologickou ordinaci, v situaci, kdy taková příležitost není, může na pomoc přijít tabletový nebo injekční prostředek.

Dnes existuje velké množství léků na zastavení ztráty krve, ale ne všechny jsou bezpečné - některé z nich se vyznačují vedlejšími účinky.

Pokud je epizoda krvácení jednoduchá, je docela pravděpodobné, že při systémovém hojném krvácení je nutná odborná konzultace. Lékař výlučně předepisuje požadované blokování nadměrné ztráty krve během kritických dnů.

 1. Působení na tělo
 2. Indikace pro použití
 3. Proč používat Vikasol v kritických dnech?
 4. Jak je možné zastavit menstruaci?
 5. Vikasol jako prostředek k obnovení rychlosti vylučování během menstruace
 6. Návod k použití Vikasolu
 7. Dávkování
 8. Kontraindikace
 9. Vedlejší efekty
 10. Analogy
 11. Cena
 12. Recenze
 13. Podmínky a období skladování
 14. Podmínky výdeje z lékáren

Působení na tělo

 1. Ve vodě rozpustná syntetická verze přírodního vitaminu K syntetizovaná laboratorní metodou.
 2. V lidském těle podporuje syntézu protrombinu. Ukazatele srážení krve se normalizují.
 3. Protože nedostatek nebo malé množství vitaminu K se stává hlavní příčinou zvýšeného krvácení, má tento lék hemostatický účinek ovlivněním procesu srážení.

Indikace pro použití

Menstruace ženy je spojena s jejím reprodukčním systémem a základními zdravotními stavy. V případě, že trvají po dlouhou dobu, ve velkém množství, nepochybně se to stává nebezpečím pro zdraví žen..

Farmakologické léčivo Vikasol pro kritické dny má následující indikace:

 • Velké množství krvácení vyvolané chorobami, jako jsou myomy, endometrióza, endometritida. Obvykle tato onemocnění způsobují hypertrofii dělohy, uvolněná nová vrstva endometria je větší a v důsledku toho velká ztráta krve;
 • Prodloužená menstruace v důsledku poruchy vylučování hormonů. Nadměrná přítomnost určitých určitých látek má také za následek patologické zvýšení vnitřní měnící se vrstvy dělohy, která se zase obnovuje pomalu a ne rovnoměrně ve všech oblastech;
 • Významné krvácení v důsledku opožděného zesílení krve. Častým důvodem je nedostatek vitaminu K;
 • Nadměrná a dlouhá období kvůli malému počtu nebo slabosti kontrakcí dělohy. V takové situaci má lék za úkol doplnit požadovaný objem krve a používá se jako pomocná metoda k hlavní léčbě;
 • Dysfunkční vaginální krvácení. Lék se používá k zastavení ztráty krve, ale důvod pro odchylku zůstává.

Ve všech výše uvedených popisech způsobuje aktivní složka léčiva ztluštění krve díky své schopnosti stimulovat vzhled krevních destiček v krvi. Z tohoto důvodu poskytuje tento lék v kritických dnech výsledek ve formě snížení objemu sekrece krve. Proto také klesá ztráta krve.

Lék je předepsán jako obvykle spolu s dalšími léky, které mají schopnost udržovat normální složení krve: kyselina aminokapronová, chlorid vápenatý, askorutin.

Kromě jiných léků se používá jako sanitka pro ztrátu krve a v případě potřeby snižuje intenzitu menstruačního toku.

Použití přípravku Vicasol může pomoci v situacích, jako jsou:

 • Žloutenka, ke které dochází v důsledku předčasného vstupu žluči do střev;
 • Parenchymální a kapilární krvácení;
 • Krvácení, které je charakterizováno žaludečním vředem a duodenálním vředem;
 • Purpura kvůli nedostatku krevních destiček;
 • Onkologická onemocnění;
 • Pravidelné hemoroidy a krvácení z nosu.
 • V souladu s návodem k použití lze přípravek Vikasol předepsat ženám, které mají dítě v posledním trimestru, aby se zabránilo ztrátě krve u kojenců..
 • Je také pravděpodobné, že se použije k léčbě nadměrné ztráty krve u novorozenců..
 • Injekční roztoky a tablety Vikasol se používají k dysfunkčnímu děložnímu krvácení před pubertou a v premenopauzálním období.
 • Předepisování léků je také účinné v případě ztráty krve při tuberkulóze, septických onemocněních, poklesu srážení krve, užívání látek k ředění krve, antagonistů vitaminu K, fenylinu, neodykumarinu a dalších léků s podobným účinkem.

Proč používat Vikasol v kritických dnech?

Schůzky k použití jsou založeny na:

 • menoragie;
 • šíření krve do sousedních tkání v důsledku narušení integrity cévy, ke kterému dochází při hypoprotrombinemii;
 • ztráta krve způsobená traumatem, chirurgickým zákrokem a jinými okolnostmi;
 • malé množství nebo nedostatek vitaminu K v lidském těle, projevující se z různých důvodů, včetně žloutenky, hepatitidy, dlouhodobého průjmu, cirhózy.

V jakých situacích může být Vikasol stále užitečný? Souběžně s jinými prostředky je tento léčivý přípravek indikován ke krvácení z dělohy, hemoragické odchylce u kojenců. Lék se používá v případě předávkování antagonisty vitaminu K..

Gynekologové často předepisují léky na kritické dny. Tyto pilulky snižují intenzitu výtoku a ženy snášejí menstruaci..

Jak je možné zastavit menstruaci?

Podle pokynů je doporučené použití tabletové formy během dne 0,015 - 0,03 g - musíte vypít asi 2 pilulky. U intramuskulárních injekcí - 0,03 g, nic víc, to se rovná jedné injekci.

Jelikož existuje riziko otoku a vzniku krevních sraženin v krvi, je přísně zakázáno zvyšovat dávku..

Kromě toho by se nemělo zapomínat na fyziologickou funkci menstruačního toku pro ženské tělo, musí být jistě odstraněny.

Při použití tohoto léku mohou zůstat uvnitř děložní dutiny a již tam se mohou rozložit, což se stává velmi nebezpečnou okolností.

Vikasol jako prostředek k obnovení rychlosti vylučování během menstruace

Tento lék je ve vodě rozpustná chemická látka, syntetická verze vitaminu K, lipofilní.

Během své činnosti se vytváří protrombin. Princip účinku přípravku Vikasol je navíc založen na hemostatické manifestaci.

V případech, kdy lidské tělo potřebuje vitamin K, je velmi pravděpodobné nebezpečí vzniku takové patologie, jako je krvácení uvnitř tkání..

Z tohoto důvodu je tento léčivý přípravek indikován k udržení menstruace nebo ke snížení jejich nadměrného objemu a trvání.

Léčba normalizuje nedostatek vitaminu K a eliminuje problém silného krvácení.

Režim a režim užívání léku během kritických dnů jsou způsobeny jeho dávkovou formou:

 • Pokud se jedná o pilulku, dávka je v následující hodnotě: 0,015 - 0,03 gramů denně (2 tablety);
 • Pokud je ve formě injekční směsi, pak denní dávka také není větší než 0,03 gramu (jedna injekce).

Je přísně zakázáno zvyšovat dávku, protože užívání léku je mimo normu, často se stává příčinou otoků a tvorby trombózy v lidském těle.

Kromě toho je krev, kterou lidské tělo již vyprodukovalo a pokusilo se ji odstranit ven, uměle blokována a zůstává uvnitř živého organismu a její rozklad je velmi nebezpečným stavem.!

Nedoporučuje se užívat tento lék kvůli nadcházející dovolené na pobřeží nebo návštěvě bazénu, který spadá právě na začátku menstruace. Je velmi pravděpodobné, že žena bude schopna pozastavit nebo výrazně minimalizovat počet období, ale v budoucnu je ženské tělo schopné „pomstít“ se za bezdůvodné zasahování do jeho přirozené fyziologické práce.

Mnoho gynekologických onemocnění, která mohou nastat v důsledku užívání přípravku Vikasol, bude nutné vyléčit mnohem déle, než by pokračovala menstruace, což žena v určitém okamžiku snížila, odložila nebo zastavila.

Návod k použití Vikasolu

Z jednoduchého důvodu, že se léčivo vyrábí ve formě tablet a v ampulích se složením pro intramuskulární injekce, může být režim, stejně jako schéma užívání léku, odlišné a souvisí se zdravotním stavem a věkovou kategorií pacienta.

 1. Odborníci doporučují dospělým ženám užívat 15 až 30 mg tablet denně, dospívající od 10 do 14 let - 15 mg denně. Podle obecných pokynů se droga konzumuje nejvýše 3krát denně. Dávka, způsob použití a délka terapeutického kurzu musí být stanovena gynekologem čistě individuálně..
 2. Kompozice pro injekce pro dospělé ženy lze použít v dávkách nepřesahujících 10 až 15 mg denně. U dospívajících je dávka injekčního přípravku Vikasol podobná návodu k použití tablet farmakologického přípravku.
 3. V souladu s obecnými pokyny by délka terapeutického kurzu pro každou formu léčby neměla být delší než 4 dny. V užívání je možné pokračovat až po 4denním intervalu..

Dávkování

Následující maximální možné dávky léku jsou stanoveny pro jednorázové použití přípravku Vikasol (tj. Hodnota nejvyššího povoleného příjmu najednou):

 • ve formě tablet - pro dospělé, 30 mg, ale nepřesahující 60 mg denně, pro kojence, nepřesahující 4 mg denně;
 • ve formě injekčního přípravku - pro dospělé 15 mg, ale nepřesahující 30 mg. Za den pro kojence - nepřesahující 4 mg denně.

Kategorie dospělých pacientů Vikasol je předepsána:

 • uvnitř - 0,015-0,3 g denně;
 • intramuskulární injekce - 0,005-0,01-0,015 g (0,5-1-1,5 ml 1% kompozice) za 24 hodin 2-3krát za 12 hodin. Před operací je přípravek Vikasol indikován 2-3 dny předem.

Těhotným ženám se podává denní dávka ihned po přijetí do porodnice a poté, pokud nedošlo k porodu, po 12 hodinách a po 24 hodinách.

Maximální dávka Vikasolu uvnitř:

 • jednou - 0,03 g, denně - 0,060 g.

Maximální dávka pro intramuskulární injekci:

 • jednou - 0,015 g, denně - 0,03 g.

Kontraindikace

Farmakologické činidlo je kontraindikováno pro použití, pokud:

 • přecitlivělost,
 • tromboembolismus,
 • se zvýšenou koagulací (srážením) krve as přítomností hemolytické choroby u novorozenců.

Vedlejší efekty

Většina léku je pacienty dobře snášena.

Následující alergické reakce jsou považovány za vedlejší účinky farmaceutického produktu:

 • bronchokonstrikce;
 • svědění;
 • červené vyrážky;
 • vyrážka po celém těle;
 • zarudnutí;
 • hemolytická abnormalita u novorozenců. Při nadměrném užívání léku v krvi, přítomnosti bilirubinu, protrombinu se zvyšuje, což může naznačovat přebytek vitaminu K.

Analogy

Vikasol se vyznačuje tím, že patří ke koagulantům, které zvyšují srážlivost krve, ale i jeho účinnost v některých situacích může tělu ublížit.

Za přítomnosti imunity vůči složkám, hyperkoagulace krve nebo překrytí lumen tepen silnými krevními částicemi je nutné použít jiné léky, které jsou analogické s lékem během menstruace.

Vikasol lze nahradit těmito léky:

 1. "Napjatý".
 2. „Tranexam“.
 3. "Tachocomb".

Průměrná cena přípravku Vikasol v ampulích (10 ks v krabici) je přibližně 65-70 rublů. Náklady na tablety Vikasol (které se téměř vždy užívají během kritických dnů), v průměrné hodnotě, ne více než 30 rublů na krabici po 30 ks..

Recenze

Recenze žen o droze Vikasol:

Podmínky a období skladování

Doba skladování na tmavém a chladném místě je 3 roky.

Podmínky výdeje z lékáren

Všechny lékárny mají lék na předpis.

Jak se přípravek Vikasol užívá k zastavení menstruace

Vikasol k zastavení menstruace se v případě potřeby používá ke snížení silného výtoku nebo oddálení jejich nástupu. Hlavním účelem tohoto léku je snížit množství ztráty krve během menstruace. Tento příznak je typický pro řadu patologických stavů. Je třeba si uvědomit, že tento lék nepomůže eliminovat samotnou příčinu, ale je pouze součástí celkového léčebného plánu..

Hemostatické vlastnosti tohoto léku pomohou snížit intenzitu sekrecí a jeho příjem může zlepšit celkový stav těla. Je to způsobeno odstraněním všech charakteristických příznaků anémie způsobených pravidelnou silnou menstruací. Ženy si všimnou zmizení slabosti, závratí, ospalosti.

Droga patří k dostupným lékům a prodává se v lékárnách bez lékařského předpisu. Jeho dostupnost ale neznamená, že byste se měli léčit sami. Existuje řada kontraindikací, při nekontrolovaném přijetí existuje riziko vzniku různých komplikací (reprodukční funkce nebo spojené se stagnací krve a zvýšenou tvorbou trombů). Proto jej nelze použít bez jmenování specializovaného odborníka..

Jaký účinek má Vikasol na tělo

K zastavení menstruace se tento přípravek doporučuje užívat několik dní před začátkem menstruace nebo první den menstruace. To je způsobeno zvláštnostmi účinku na tělo, rychlostí absorpce a mechanismem účinku. Zvažme podrobně, co je tato droga a jaké účinky lze dosáhnout při užívání.

Vikasol je syntetický analog vitaminu K, který se podílí na komplexním mechanismu srážení krve. Hlavní účinná látka hydrogensiřičitan sodný menadion má schopnost zvyšovat množství protrombinu a proconvertinu v těle, což přímo ovlivňuje srážení. Řada sekvenčních reakcí vede k přeměně protrombinu na fibrin, který je hlavní složkou trombu. S tímto účinkem na koagulační faktory krve je spojen mechanismus účinku Vikasolu, který zastavuje menstruaci.

V důsledku příjmu umělého analogu vitaminu K se v těle zvyšuje proces tvorby trombů. V důsledku toho se krev začíná srážet s tvorbou krevních sraženin, které nejsou schopny opustit lumen kapilár. A objem způsobený krvácením způsobeným přirozeným procesem odmítnutí povrchové vrstvy epitelu lemujícího dělohu. To znamená, že při silné menstruaci je požadovaného výsledku dosaženo zvýšením srážení krve. Výsledkem užívání přípravku Vikasol může být:

 • významné snížení průtoku krve;
 • zkrácení dnů menstruace (1 - 3 místo 5 - 6 dnů);
 • úplná absence menstruace, tzv. „vynechávací cyklus“.

Jak dokazují recenze, Vikasol během menstruace může významně změnit povahu krvácení až do jeho úplné absence ve správný čas. Stojí za to pamatovat na nebezpečí spojená s nekontrolovaným dlouhodobým užíváním drogy, v případě jejího předávkování nebo v případě kontraindikací. Patří sem následující rizika:

 • reprodukční poruchy spojené s hormonálními poruchami;
 • zpoždění v příští menstruaci;
 • rozklad krve, která byla "ponechána" v děložní dutině (proces může být doprovázen nepříjemným zápachem, výtokem, zánětlivými reakcemi);
 • zesílení děložní výstelky.

Takové důsledky nejsou nutné, ale možné, proto je užívání drogy bez jmenování ošetřujícím lékařem nebo bez přísného dodržování režimu zakázáno. Pouze odborný specialista může rozhodnout, jak oprávněné je užívání léku (jako nezávislý prostředek nebo jako součást obecného léčebného režimu), zda má pacient závažné kontraindikace atd..

Uvolněte formuláře

Vikasol může být prodáván jako roztok pro intramuskulární injekci (1% roztok) nebo v tabletách (obsahuje 15 mg hlavní účinné látky v každém mg, množství v konvoluci a kolik kusů je součástí balení, stanoví výrobce). Existuje určitá denní dávka, kterou je přísně zakázáno překračovat, další podrobnosti o dávkovacím režimu viz odstavec - Návod k použití pro menstruaci.

Indikace a kontraindikace pro použití

Tablety Vicasol se v lékařské praxi používají častěji než injekční roztoky. To je způsobeno pohodlností vlastního podávání léku. Účinek bude v obou případech stejný, hlavní účinná látka začne působit ihned po vstupu do těla. Ale při perorálním podání se výsledek dostaví o 10 až 12 hodin později než při intramuskulárním podání..

Indikace pro použití:

 • silné a dlouhodobé krvácení způsobené hypertrofií sliznice dělohy. Tento příznak je typický pro řadu patologických stavů (endometritida, endometrióza, fibroidy);
 • hormonální změny, které vedly k abnormálnímu zesílení endometria (v důsledku čehož je pozorována hojnější menstruace, protože se zvyšuje objem vyloučeného endometria vylučovaného z těla);
 • nedostatek vitaminu (nedostatek vitaminu K) nebo jiné problémy, které vedou k porušení srážení krve;
 • dysfunkční krvácení (v tomto případě použití přípravku Vikasol během menstruace problém nevyřeší, ale používá se jako součást symptomatické terapie);
 • problémy s kontraktilní funkcí dělohy (její neschopnost kontrakce vede k hojnému a prodlouženému krvácení);
 • situační příjem (ke zpoždění menstruace může být lék předepsán, pokud chcete vynechat jeden cyklus nebo výrazně snížit objem výtoku a zkrátit jejich trvání).

V každém případě je samopodání léku nepřípustné. Jakákoli neobvykle dlouhá menstruace nebo krvácení mimo cyklus mohou být příznakem patologie ženského reprodukčního systému, která vyžaduje zvláštní léčbu. Kontraindikace užívání drogy budou:

 • jakékoli poruchy srážení krve spojené s nadměrnou tvorbou trombu (vysoká rychlost srážení, tromboembolismus nebo sklon k němu, trombóza, hyperkoagulace);
 • ateroskleróza;
 • s opatrností: během těhotenství a kojení, selhání ledvin a / nebo jater.

Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i Vikasol nežádoucí účinky. Když se objeví, je nutné se poradit s lékařem, v případě zvýšených příznaků lék zrušit. Mezi vedlejší účinky patří:

 • alergické reakce, které se mohou projevit jako svědění, kopřivka, vyrážka, zarudnutí kůže;
 • reakce z kardiovaskulárního systému: nízký krevní tlak, tachykardie;
 • reakce z dýchacího systému: bronchospazmus a / nebo otok (zejména u pacientů s astmatem v anamnéze);
 • hemolytická anémie;
 • porušení normálních funkcí jater;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • změna chuti.

Lék se nadále užívá, pokud jsou vedlejší účinky zanedbatelné a neohrožují celkový zdravotní stav pacientů. Jinak je Vikasol zrušen a jsou vybrány jiné léky k zastavení menstruace..

Jak se přípravek Vikasol užívá

Pokyny pro použití drogy závisí na formě, ve které vstoupí do těla. Pokud je vyžadován okamžitý účinek, je intramuskulární podání zvoleno jednou (1 ampulka) denně.

Vikasol s těžkou menstruací v tabletách je předepsán v dávce 0,03 g denně. Tato denní sazba odpovídá 2 tabletám, které pacient užívá, 1 kus ve stejném intervalu 12 hodin. Toto schéma vám umožňuje udržovat konstantní koncentraci hlavní účinné látky v těle..

Bez ohledu na způsob podání v těle (orálně nebo intramuskulárně) je zakázáno překračovat denní dávku léku. Pokud vypijete více přípravku Vikasol, než je uvedeno, mohou se objevit a zesílit nežádoucí účinky. Stejně jako závažné komplikace, které jsou způsobeny zvýšenou tvorbou trombu.

Jak vypít Vikasol k zastavení menstruace? Obvykle je ke snížení objemu výtoku lék předepsán první den menstruačního cyklu. Pro rychlejší účinek - ve formě injekce, v ostatních případech - ve formě tablet. Doba trvání kurzu je maximálně 4 dny, pokud období skončí dříve, lék je zrušen.

V případě potřeby a na doporučení lékaře můžete lék užívat týden před nástupem menstruace, čímž se dosáhne účinku zpoždění menstruace o několik dní (někdy - úplné vynechání jednoho cyklu). Nedoporučuje se zvolit tuto možnost, pokud chcete odložit nástup menstruace z osobních důvodů (například aby na dovolené nezůstala určitá omezení). Nežádoucí účinky a možné komplikace mohou být mnohem nebezpečnější a nemusí být dosaženo výsledku (například pokud má žena problémy s absorpcí atd.).

Vikasolovy analogy

Pokud jsou tablety Vikasol během menstruace neúčinné nebo má pacient individuální nesnášenlivost, můžete vyzkoušet analogy léku. Předepisuje je také lékař. Navzdory skutečnosti, že analogické léky mají podobné složení (stejnou hlavní účinnou látku) a mechanismus účinku, nemohou být nahrazeny nezávisle. Například Vikasol, i když s opatrností, se používá během těhotenství. Je přísně zakázáno používat některé analogy během nošení dítěte..

Seznam léků - analogů zahrnuje:

 • Dicinon;
 • Etamsilat;
 • Tranexam;
 • Gammelis;
 • Tachacombe;
 • Napjatý;
 • Methylergobrevin;
 • Vilát;
 • Oktanát;
 • Highlander pepř.

Cena léku závisí na formě uvolnění, počtu tablet v balení, výrobci.

Ve formě injekcí kupují Vikasol v balení, které obsahuje 10 ampulí, jejich cena se pohybuje od 45 do 75 rublů.

Tablety jsou o něco levnější:

 • balíčky obsahující 20 kusů, od 13 do 30 rublů;
 • 30 kusů každý - od 18 do 45 rublů.

Podle recenzí neexistuje žádný rozdíl mezi léky různých výrobců, takže nezáleží na tom, v jaké cenové kategorii byl lék zakoupen..

Recenze

Ekaterina, 21 let

Nedávno jsem během své pravidelné menstruace začal silně krvácet uprostřed noci. Zděsil jsem se a zavolal sanitku. Lékař, který přišel na zavolání, dal Vikasolovi injekci a okamžitě ho poslal do nemocnice. Jak mi bylo řečeno později, pokud by pomoc přišla pozdě, musel bych provést transfuzi, ztratil jsem hodně krve. Podle výsledků diagnostické kyretáže nemám žádné patologie, můj gynekolog pro každý případ doporučil podstoupit vyšetření každé 2 měsíce. A tablety Vikasol jsou nyní vždy v mé lékárničce, lék je levný a účinný, zkontroloval jsem to na sobě.

Jednou jsem měl dlouhé období s hojným krvácením na pozadí silné hypotermie. Lékař předepsal Vikasol spolu s dalšími léky. Ráno jsem si vzal první pilulku a večer jsem pocítil účinek - výtok se výrazně snížil. Vypil jsem to další 2 dny a jsem velmi spokojen s výsledkem.

Irina, lékař - gynekolog

Recenze o Vikasolu pro zastavení menstruace jsou opravdu pravdivá, jako odborníka prohlašuji. Ale chci varovat ty, kteří se rozhodnou užívat léky, jen aby šli k moři nebo se během dovolené cítili pohodlně. Drahé ženy, obejděte se bez toho. Za prvé, vedlejší účinky ve formě různých alergických reakcí jsou poměrně časté. Zadruhé, Vikasol má své vlastní kontraindikace. A změna cyklu může v budoucnu vyvolat problémy..

Použití přípravku Vikasol pro menstruaci

Měsíční nepohodlí a nepohodlí neopouštějí ženu po většinu jejího života. Pro některé kritické dny projdou téměř bez povšimnutí, ale pro některé se přístup tohoto období stává téměř nejstrašnější událostí. Hemostatické pilulky pomáhají zmírnit stav, takže Vikasol během menstruace se stal pro mnohé nepostradatelným lékem. Víte, kdy a jak to vzít? Pokyny níže vám pomohou naučit se, jak zacházet s těžkým krvácením během menstruace..

Pokyny pro použití hemostatického léku na menstruaci Vikasol

Chcete-li zastavit krvácení během menstruace, musíte znát dávkování a pravidla pro užívání hemostatického léku "Vikasol". Vyrábí se ve formě tablet a injekčního roztoku. Nejčasnější účinek se dostaví až po 12 hodinách po podání a spočívá v hemostatickém účinku, tj. zastavení krve. Hlavní věcí je nepřekračovat rychlost dávkování, jinak by to mohlo vést k tvorbě krevních sraženin a otokům..

Indikace pro použití

Příčinou silného krvácení během menstruace jsou nepravidelné, příliš silné a bolestivé kontrakce dělohy. Tento jev v gynekologii se nazývá dysmenorea a je také doprovázen bolestí v podbřišku, závratěmi nebo dokonce nevolností a zvracením. Z tohoto důvodu je při bohaté menstruaci indikován přípravek „Vikasol“. Jeho složení zahrnuje vitamin K, který uvolňuje děložní křeče a uvolňuje jej.

 • Plavání pro začátečníky: jak dýchat a zůstat na vodě s videem
 • Recept na zelí s fotografií
 • Interkostální neuralgie - levé a pravé příznaky

Vikasol pro děložní krvácení se často předepisuje během puberty nebo před menopauzou, aby se normalizoval stav pacienta. Pokud se výtok objeví mimo období menstruace, měl by být lék užíván pouze za účelem jeho snížení před návštěvou gynekologa. To je nezbytné, protože to mohou být příznaky jiných nemocí, dokonce i rakoviny, nebo onemocnění, která lze řešit pouze chirurgicky. S kontaktním krvácením, tj. po pohlavním styku musí být také žena opatrná.

Jak se přípravek Vikasol užívá

V pokynech k léku jsou kromě popisu účinku akce také doporučení pro průběh léčby a dávkování:

 1. Doba přijetí je 3 dny, v případě potřeby - 4.
 2. Cyklus můžete opakovat až po 4denní přestávce..
 3. Hlavní věc je, že se nedoporučuje užívat pilulky ke zpoždění menstruace. Menstruace je normální fyziologický proces, jehož změna způsobuje další rozvoj gynekologických problémů. Lék bude schopen snížit nebo dokonce zastavit menstruaci, ale to je plné vážných negativních důsledků..

V tabletách

Jednou z forem uvolňování léku Vikasol se silnou menstruací jsou tablety. Jeden obsahuje 15 mg účinné látky, tj. vitamin K3. Balíčky jsou k dispozici po 25 nebo 50 kusech. Lék v této formě musí být užíván v následující dávce: 2 tablety po 0,015 g denně. Maximální denní dávka je 0,03 g. Vikasol během těhotenství se užívá výhradně po vyšetření gynekologem a v předepsané dávce.

 • Adhezivní onemocnění břišní dutiny - prevence a léčba. Příznaky adheze břišní dutiny, dieta
 • Jak vařit lagman krok za krokem doma
 • Jak hrát mafii

V ampulích

Další formou uvolňování jsou ampule s injekčním roztokem. V lékárně si můžete koupit balení po 10, 50 nebo 100 kusech o objemu 1 nebo 2 ml. Maximální denní dávka je 30 mg. Lék se injektuje intramuskulárně obcházením trávicího traktu a jediné množství by nemělo překročit 10-15 mg. Při dlouhodobém užívání je bezpodmínečně nutné dodržovat 4denní přestávky a tato metoda užívání léku se používá v závažnějších případech krvácení z dělohy, kdy tablety již nepomáhají.

Analogy

Vikasol patří do skupiny léků nazývaných koagulanty, které zvyšují srážlivost krve, ale i jeho účinnost může v některých případech jen ublížit. Často může způsobit alergie nebo otoky svalů, zarudnutí kůže, závratě a tlakové rázy. S individuální intolerancí se zvyšuje srážlivost krve nebo zablokování cév krevními sraženinami, tj. tromboembolismus, je nutné použít jiné léky, které jsou analogy vikasolu pro menstruaci. Tyto jsou:

 1. „Dicinon“. Hemostatická látka, která funguje ještě rychleji. Snižuje hojnost menstruačního cyklu, snižuje bolest. Musíte si vzít až 4 tablety 5 dní před nástupem menstruace. Cena od 400 rublů.
 2. Etamsilat. Hemostatický lék, který snižuje propustnost kapilárních stěn, aby se snížilo krvácení. Užívejte až 4 tablety denně s maximální dávkou 500 mg. Cena od 100 rublů.
 3. „Tranexam“. Lék proti silnému krvácení, který je také protizánětlivým činidlem. Doporučená dávka pro děložní krvácení: 1,5 g až 4krát denně. Cena od 230 r.

Video: jak zastavit menstruaci

Recenze

Natalya, 28 let. Mám problém se srážením krve, takže během menstruace to musím zastavit pilulkami. Beru Vicasol. Je to levné a skvěle to pomáhá. Jedna věc je špatná - hlava ho často bolí, ale je to lepší než bolest v podbřišku, takže doporučuji!

Tatiana, 50 Asi před půl rokem jsem měla dvouměsíční zpoždění a po dočasném ukončení menstruace se staly hojnějšími. Šli jsme 5 dní, ale síla neklesla. Poté, co šla k lékaři, začala užívat Vicasol - to se už nestalo. Mohu doporučit pro menopauzu, ale pouze po konzultaci s gynekologem.

Alexandra, 33 let Během těhotenství začalo krvácení. Když jsem omezil paniku, zavolal jsem kamarádovi, záchranáři. Řekla, aby urgentně zavolala sanitku. Po příjezdu do nemocnice mě nasadili na Vicasol, ale poté mě převezli do Emzilate, protože to funguje rychleji. Je nezbytně nutné, aby vás vyšetřil gynekolog, zejména u těhotných žen.

Vikasol pro menstruaci

Tablety vicasolu a farmakologie

Krev se pohybuje cévami v normálním rytmu, pokud nedojde k problémům se srážením krve a při absenci krevních sraženin. Nejmenší odchylky od stavu agregace krve způsobují narušení homeostázy. Systém srážení krve je zodpovědný za nepřítomnost krvácení.

Vikasol je hemostatikum nebo koagulant nepřímého působení - vyvolává tvorbu krevní sraženiny, která zastavuje krvácení, hemorogenní léčivo. Je to umělý ve vodě rozpustný analog vitaminu K, což je základní faktor srážení krve. Jeho mezinárodní název je hydrogensiřičitan sodný menadion. Nakupujeme v lékárnách ve formě tablet nebo injekcí.

Jak Vikasol pracuje s menstruací?

Stimuluje syntézu protrombinu v játrech, která spouští řetězec tvorby krevní sraženiny. Soudě podle mechanismu účinku užívají ženy bez konzultace s lékařem přípravek Vikasol, aby oddálily menstruaci nebo ji zastavily..

Ale za jakých podmínek se doporučuje užívat Vikasol?

 • s nedostatkem vitaminu K během obstrukční žloutenky;
 • při odstraňování části tenkého střeva;
 • s infekčními chorobami gastrointestinálního traktu s krvácením (úplavicí);
 • s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou;
 • s patologiemi oběhového systému;
 • s průjmem;
 • s nejmenšími krváceními ve vrstvách kůže;
 • s hemoragickým onemocněním novorozenců;
 • s prodlouženým krvácením po operaci.

Kontraindikace

 • zvýšené srážení krve;
 • s častými krevními sraženinami;
 • hemolytická žloutenka novorozenců - jedno z nejzávažnějších onemocnění kojenců doprovázené rozpadem erytrocytů - červených krvinek.
Během těhotenství a laktace, selhání ledvin a jater musíte být při používání tohoto léku obzvláště opatrní.

Vikasol v gynekologii

Jelikož se jedná o farmakologický lék na samohlásku, může mít vedlejší účinky. Již dlouho je známo, že pomáhá Vikasolu s menstruací a dokonce s nefunkčním děložním krvácením. Ženy užívají zastavení menstruace, aniž by přemýšlely o důsledcích. Ale marně.

 • S pomocí Vikasolu je nemožné okamžitě zastavit menstruaci. Účinně začne fungovat až za jeden den, což znamená, že při silném menstruačním krvácení nebo krvácení z dělohy budete mít čas ztratit slušné množství krve. Lék bude po splatnosti. Vikasol může zastavit menstruaci pouze při nedostatku vitaminu K..
 • Při nekontrolovaném používání přípravku Vikasol se mohou objevit funkční poruchy v těle.
 • V každém třetím případě se při užívání přípravku Vikasol vyskytnou nežádoucí účinky: není možné zastavit menstruaci včas, ale objeví se alergická kopřivka, vysoký krevní tlak, tachykardie.

Jak se přípravek Vikasol užívá k zastavení menstruace?

Užívejte drogu v tabletách - 0, 015 - 0,03 g po celý den - to jsou 2 tablety. V intramuskulárních injekcích - 0,03 g, ne více, což odpovídá 1 injekci. Je zakázáno zvyšovat dávku, protože to povede k rozvoji otoků a celkové tvorbě krevních sraženin.

Je třeba si uvědomit, že měsíční výtok, který by na základě fyziologických norem měl jít ven, a při užívání léku nějak zůstávají uvnitř, což vede k jejich rozkladu v těle. A to je velmi nebezpečné.

Měli byste ohrozit své zdraví, i když se dlouho očekávaná dovolená u moře shoduje s obdobím? Nucený příjem přípravku Vikasol samozřejmě přinese požadované výsledky - úplně zrychlí nebo zastaví menstruaci, ale tento hrubý zásah do těla se pro vás bude i nadále špatně otáčet.

Jak se přípravek Vikasol užívá s menstruací k zastavení krvácení

Poslední aktualizace: 08.02.2019

Bolestivá menstruace, doprovázená silným krvácením, trápí každou třetí ženu. V tomto případě se často musí uchýlit k léčbě. Vikasol během menstruace je nejoblíbenější lék, který pomáhá nejen rychle zastavit krev, ale také upravit menstruační cyklus..

 1. Jak lék funguje na menstruaci
 2. Proč používat vikasol v kritických dnech
 3. Jak užívat lék na menstruaci

Jak lék funguje na menstruaci

Vikasol je uměle syntetizovaný analog vitaminu K, který se podílí na metabolismu pojivové a kostní tkáně a také zajišťuje správnou srážlivost krve. Nástroj pomáhá absorbovat vápník a vitamin D. Je předepsán pro vaskulární léze, pro resorpci krevních sraženin a zastavení krvácení různých etiologií: kapilární, hemoroidní, ulcerativní a děložní. Lék zlepšuje funkci jater, stabilizuje gastrointestinální trakt, dýchací a kardiovaskulární systém.

Vikasol pro menstruaci je skutečnou první pomocí v případě silného krvácení způsobeného nepravidelnými a bolestivými kontrakcemi dělohy nebo takzvanou dysmenoreou. Může to být doprovázeno bolestmi v podbřišku, závratěmi, nevolností a dokonce zvracením. Hydrogensiřičitan sodný (vitamin K), který je součástí vicasolu, zmírňuje křeče dělohy, uvolňuje ji a také zvyšuje srážlivost krve, čímž snižuje krvácení. Lék zastavuje nebo snižuje objem tekutiny, mobilní pojivové tkáně uvolněné během menstruace. Lék je schopen zkrátit jeho trvání nebo oddálit nástup. Nemůže však úplně zastavit menstruaci, její působení co nejvíce zkracuje menstruaci..

Proč používat vikasol v kritických dnech

Menstruace je měsíční uvolňování endometria dělohy ve formě krvavých řezů trvající 3 až 7 dní, což signalizuje začátek cyklu. Při absenci poruch ve fungování sexuální sféry žen se krev stává méně.

V důsledku infekce, změn hormonálních hladin, stresových situací, užívání silných léků může dojít k narušení menstruačního cyklu a může být doprovázeno nadměrným uvolňováním tekuté, pohyblivé červené tkáně rychlostí 10-80 ml. Patologii lze rozpoznat v době plnění hygienických vložek: pokud je nutné měnit hygienické výrobky dříve než jednou za 2–3 hodiny a trvá dostatečně dlouho. To svědčí o hojném toku červené menstruační tekutiny. Existuje děložní krvácení, ke kterému dochází dříve než 21 dní a indikuje selhání cyklu. V obou případech je indikován vikasol. Pokud je nutné zastavit menstruaci, doporučíte jej užívat.

Lék Vikasol na menstruaci je předepsán v následujících případech:

 1. Přítomnost patologických stavů spojených se srážením mobilní pojivové tkáně červené barvy v důsledku nedostatku vitaminu K.
 2. Prodloužené krvácení, ke kterému dochází během období hormonální nerovnováhy. Jejich přebytek vede k zesílení endometria..
 3. Nedostatečná kontraktilita pohlavního orgánu. Lék kromě hlavní léčby doplňuje krvácení.
 4. Bohatý výtok způsobený chorobami ženského reprodukčního systému (myomy, endometrióza, endometritida). Hypertrofie sliznice dělohy a zvýšení výtoku z endometria přispívají k velké ztrátě krve.
 5. Nesprávné těhotenství.
 6. Dysfunkční genitální krvácení. Lék může eliminovat příznaky, ale ne příčinu.

Účinná látka léčiva hydrogensiřičitanu sodného menadionu podporuje rychlé srážení krve a zvýšení koncentrace krevních destiček, což snižuje množství vylučované pojivové tkáně a snižuje krvácení. Vikasol je často předepisován v kombinaci s látkami podporujícími hemostázu: kyselina aminokapronová, chlorid vápenatý, askorutin.

Vikasol má vážný účinek na tělo, proto by měl být užíván pouze podle pokynů lékaře, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem ženského těla.

Jak užívat lék na menstruaci

Je třeba si uvědomit, že jakékoli selhání menstruačního cyklu naznačuje dysfunkci těla, které je třeba léčit. Nedoporučuje se užívat tento lék samostatně, bez lékařské pomoci..

Návod k použití vikasolu obsahuje nejen popis účinnosti léku, ale také doporučení týkající se trvání léčby a dávkování, která jsou následující:

 • termín použití - 3-4 dny;
 • opětovné použití po 4denní přestávce;
 • zákaz používání k oddálení menstruace.

Nucené, nepřirozené zastavení menstruace je plné rozvoje závažných gynekologických patologií.

Jak užívat vikasol s těžkými obdobími

Příjem léku přímo závisí na formě, ve které se lék uvolňuje - v tabletách (1 ks - 15 mg) nebo injekce (ampule s 1% roztokem):

 • v pevné formě by dávka neměla překročit 2 kusy denně;
 • v kapalině (injekce) - intramuskulární injekce ne více než 1krát.

Tabletová forma je indikována k těžkému krvácení, léčbě zánětů a infekcí reprodukčních orgánů. Injekce jsou předepsány v naléhavých případech k zastavení vážných krevních oddělení před a po operaci s neoplaziemi dělohy a dalšími změnami. Maximální terapeutický účinek je dosažen intramuskulární injekcí.

Volba formy léku závisí na pacientovi, ale nejčastěji se dává přednost vicasolovým tabletám na menstruaci, které se považují za pohodlný a bezpečný prostředek.

Je třeba si uvědomit, že předávkování vikasolem hrozí trombózou, otoky a intoxikací v důsledku rozkladu zbytků vyrobené krevní tekutiny.

Aby se zastavila silná menstruace, je prokázáno, že lék je konzumován od prvního dne menstruace, 2 tablety denně a pokračuje v užívání další 4 dny. Obnovení léčby je možné až po 4 dnech po prvním cyklu léčby. Pokud se krvácení nezastaví a léčba je neúčinná, měli byste se poradit s odborníkem.

Mnoho žen nechápe, jak tento lék funguje, a užívá ho během menstruace, aby se je pokusilo zastavit. Začnou pít vikasol nebo injekce první den menstruace, zapomenou, že lék účinkuje až po 1-2 dnech. To se nedoporučuje, protože:

 • je nemožné okamžitě zastavit uvolňování krve pomocí léku: s velkým krvácením může být pomoc opožděna, ztráta krve bude významná a vikasol začne působit až po dni;
 • nekontrolované užívání léku může způsobit vážné patologické změny v těle;
 • každý pátý terapeutický případ je doprovázen vedlejšími účinky: alergická kopřivka, hypertenze, tachykardie, zatímco hlavní problém nebyl odstraněn.

Takže můžete vypít vikasol, abyste zastavili menstruaci? Odborníci povolí užívání léků pouze v případě, že jsou kritické dny doprovázeny silným krvácením a nemohou navštívit lékaře. Za těchto okolností musíte užít 2 tablety denně a pak naléhavě vyhledat lékařskou pomoc.

Kontraindikace

Existují kontraindikace pro použití vikasolu. Tyto zahrnují:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • zablokování cév krevními sraženinami,
 • zvýšená koagulace;
 • selhání jater;
 • hemolytická anémie.

Mezi nežádoucí účinky patří tvorba trombů, křečové žíly, vyrážka, hypotenze, tachykardie, otravy, zhoršení celkového stavu.

Před použitím výrobku byste se měli poradit s lékařem a pečlivě si prostudovat pokyny.

Účinek terapeutických účinků přípravku Vikasol během menstruace dokazují recenze pacientů.

Většina poctivého pohlaví považuje lék za účinný a efektivní při správném používání. Doporučují užívat lék před začátkem menstruace (přibližně 3 dny před), aniž by došlo k překročení dávky.

Někteří pacienti nejsou spokojeni s léčbou zpoždění menstruačního cyklu s vikasolem, přičemž si všimli prodlouženého výtoku vedoucího k významnému krvácení.

Některé dámy kvůli účinku léku snižují množství menstruačního toku, užívají 1 tabletu ráno první dva dny a poslední den menstruačního cyklu. Zaznamenávají však nežádoucí účinky a doporučují jej užívat pouze po lékařské pomoci a při povinném dodržování dávkování..

Experimentování s vikasolem je zdraví škodlivé. Užívejte léky pouze po jmenování lékaře podle pokynů.

Vikasol: návod k použití pro menstruaci

Silné měsíční krvácení u ženy není vždy normální. Pokud menstruace trvá déle než 6-7 dní, jsou ve výtoku přítomny sraženiny a hlen, hovoří se o patologiích reprodukčního systému od endometritidy po endometriózu a hormonální poruchy. V tomto případě lékaři často předepisují Vikasol k zastavení menstruace..

Jak funguje Vikasol

Ve zjednodušené interpretaci lék zvyšuje rychlost srážení krve. Jeho složky přímo ovlivňují jaterní buňky, které produkují látku protrombin. Je to ten, kdo je zodpovědný za tloušťku krve, a proto snižuje intenzitu krvácení..

Vikasol tablety na menstruaci mohou snížit ztrátu krve během menstruace a regulovat cyklus jako celek. Kromě cíleného působení lék normalizuje procesy obnovy krve a zabraňuje rozvoji anémie. Tento léčivý přípravek lze použít jak ke snížení menstruačního toku, tak ke zpoždění nástupu menstruace..

Složení a forma uvolnění

Lék v lékárnách lze zakoupit ve formě tablet a injekčního roztoku. Složení hlavních složek je stejné, ale míra dopadu na tělo je odlišná. Takže po užití léku ve formě tablet je účinek pozorován po 10-12 hodinách. Intenzita krvácení klesá během několika minut při použití léku v tekuté formě.

Hlavní účinnou látkou léčiva je syntetický analog vitaminu K, který se přímo podílí na procesech hematopoézy. Přesněji řečeno, toto je látka hydrogensiřičitanu menadionu sodného. Jakmile se dostane do těla, změní se na vitamin K - hemostatickou látku. Tablety Vikasol na krvácení během menstruace obsahují jako další složku škrob. Injekční roztok obsahuje vodu a kyselinu chlorovodíkovou.

Indikace pro použití přípravku Vikasol pro menstruaci

Seznam indikací pro užívání drogy zahrnuje následující podmínky:

 • těžké děložní krvácení;
 • prodloužená silná menstruace;
 • špatná srážlivost krve, vyvolávající velkou ztrátu krve během menstruace;
 • nefunkční krvácení z genitálního traktu.

V prvním případě máme na mysli krvácení během menstruace, velmi silné a se sraženinami, jejichž chybou je děložní myom, endometrióza, ovariální cysta a další nemoci ženského reprodukčního systému. To může zahrnovat těžké období způsobené nestabilním hormonálním pozadím..

Při špatné srážlivosti jsou indikovány hemostatické tablety Vikasol během menstruace, aby se zabránilo velké ztrátě krve. Podobně je předepsáno, pokud se děloha nemůže sama smršťovat, z čehož dochází k silnému krvácení. Někdy je příčinou ztráty krve během menstruace banální nedostatek vitaminu K. V tomto případě bude droga také užitečná. Vyrovná to nedostatek potřebného vitaminu a problém bude vyřešen bezbolestně. Další indikace pro použití:

 • hepatitida a jiná onemocnění jater;
 • trauma se ztrátou krve;
 • krvácení ze žaludku;
 • prevence anémie během plánované operace.

Lék Vikasol během menstruace se užívá pouze podle pokynů lékaře. V případě plánovaných období s o něco větší ztrátou krve než obvykle nemá smysl uchýlit se k léčbě. Ženské tělo tak může reagovat na banální aklimatizaci..

Kontraindikace

Droga má minimální kontraindikace související s onemocněním krve a jater:

 • tromboembolismus;
 • zvýšené srážení krve;
 • individuální nesnášenlivost komponent.

Během těhotenství a laktace je léčivý přípravek indikován pouze po konzultaci s odborníkem. Předpokládá se, že účinná látka není schopna ovlivnit plod kvůli špatné absorpci a přenosu placentou. Lék také nevstupuje do mateřského mléka..

Vikasol: pokyny pro menstruaci

Režim a dávkování užívání léku závisí na úkolech, které je třeba vyřešit, a na existujících problémech. Intramuskulární injekce je indikována k rychlému vyloučení krvácení. Aby se zabránilo ztrátě krve před operací, tablety se užívají den předem v dávce určené lékařem. Pokud existuje riziko vysoké ztráty krve během porodu, přípravek Vikasol se užívá také předem.

Jak se přípravek Vikasol užívá k zastavení menstruace

Ve výjimečných případech může Vikasol zastavit menstruaci. Příjem hemostatik začíná první den menstruace, 2 tablety ve stejném časovém intervalu. Alternativou je jedna injekce léku denně. V tomto případě je menstruační krvácení skromné ​​a po 2–3 dnech zmizí. Lék se užívá po celé toto období..

Pokud dojde ke ztrátě krve na pozadí nedostatku vitaminu K, bude ještě snazší a rychlejší zastavit menstruaci. Na pozadí zvýšení hustoty biologické tekutiny dochází k její skrovné sekreci poškozenými krevními cévami v děloze. V tomto případě je ztráta krve minimální. Během menstruace nemůžete Vikasol často používat. Je zdraví nebezpečný a vyžaduje neustálé sledování úrovně srážení krve..

Jak užívat Vikasol s těžkými obdobími

Ke zmírnění stavu s těžkou menstruací, aby se zabránilo rozvoji anémie a slabosti, můžete užívat 2-3 tablety léku denně po celou dobu krvácení z dělohy. Se silnou menstruací začne Vikasol působit po první dávce po 10 hodinách. Často se ke zvýšení kontraktility dělohy v komplexu předepisuje lék Oxytocin. To ženu ochrání před vážnými ztrátami krve a ulehčí fyzický stav..

V této situaci však nelze tuto metodu zneužít. Část krevních sraženin a kapilár zůstane v děložní dutině a může způsobit zánět. Lékaři proto doporučují, aby v případě opakovaného silného krvácení bylo vyšetřeno gynekologem.

Jak se přípravek Vikasol užívá k oddálení menstruace

Vikasol je obvykle předepsán zřídka k oddálení menstruace. Existuje účinnější hormonální lék Duphaston, který při správném užívání umožňuje oddálit nástup kritických dnů o 3-4 dny.

Pokud se přesto použijí hemostatika, začnou pít 2-3 dny před očekávaným datem kritických dnů. Pro zvýšení účinnosti přípravku Vikasol pijí paralelně 1 g kyseliny askorbové denně. Tímto způsobem můžete odložit menstruaci o 2-3 dny.

Možné nežádoucí účinky

Vývoj vedlejších účinků závisí na hojnosti menstruace a individuální toleranci léku. Je možný výskyt vyrážek na kůži, jako je kopřivka. Žena může pociťovat slabost, ztrátu síly, možné zvýšení krevního tlaku. Při překročení denní dávky léku se mohou tvořit krevní sraženiny, což představuje riziko vzniku cévní mozkové příhody nebo infarktu.

Nejčastějším nejzávažnějším vedlejším účinkem, který se pozoruje u každé 3 ženy, je však nejčastěji vývoj zánětlivých procesů v děložní dutině. Je to způsobeno zbytky endometria a krevními sraženinami v dutině orgánu. Tento jev je pozorován u žen s hojným výtokem na pozadí fibroidů nebo endometriózy..

Analog Vikasolu pro menstruaci

K zastavení nebo snížení ztráty krve během menstruace se kromě přípravku Vikasol používají následující analogy:

 • Dicinon;
 • Haamelis;
 • Napjatý;
 • Vilate.

Nejúčinnější z nich je Dizion. Pokyny k léku jasně označují jeho indikaci během menstruace. Contriven je indikován k zastavení jakéhokoli vnitřního krvácení, má však mnoho kontraindikací. Zakázáno pro těhotné a kojící matky.

Vicasol k zastavení menstruace lze užívat maximálně 1krát ročně. Výjimkou jsou případy, kdy jsou v těle ženy narušeny procesy srážení krve nebo je diagnostikován nedostatek vitaminu K. Jakýkoli zásah do přirozených procesů vitální činnosti orgánů může vést k narušení jejich práce. Reprodukční a endokrinní systém na takový zásah reaguje obzvláště ostře, proto je Vikasol lékem, který vyžaduje vyšetření odborníkem po vyšetření ženy.