Elektroforéza a magnetoterapie během menstruace

Fyzioterapie je široce používána ve všech oborech medicíny. Je účinný během rehabilitačního období po nemoci a pomáhá urychlit proces obnovení normálního fungování těla. Gynekologové předepisují pacientům užitečné fyzioterapeutické sezení pro terapeutické, profylaktické účely. Ženy se zajímají o to, zda je možné provádět fyzioterapii během menstruace. Na tuto otázku může přesně odpovědět ošetřující lékař, který posoudí stav těla. Tato metoda léčby nenaruší průběh menstruačního cyklu, ale lékař si musí být jist, že neexistují žádné kontraindikace, aby nezpůsobovaly komplikace..

Kontraindikace fyzioterapie

Fyzioterapie se v gynekologii často používá k urychlení procesu zbavování se určité nemoci a obnovy těla. Navzdory mnoha pozitivním recenzím, zkušenostem předních lékařů, existuje seznam kontraindikací pro použití postupu.

 1. Přítomnost nádoru maligní povahy. V tomto případě nezáleží na místě jeho lokalizace.
 2. Srdeční onemocnění: angina pectoris, hypertenze. Terapie je kontraindikována, pokud má žena kardiostimulátor.
 3. Trombóza.
 4. Nemoci duševní povahy v akutním stadiu.
 5. Kožní onemocnění: dermatitida, ekzém. Poškození kůže v oblastech přímého vystavení zařízením.
 6. Akutní zánětlivé procesy.
 7. Zvýšená teplota.
 8. Individuální intolerance k užívaným drogám, elektrický proud.

Těhotenství není úplnou kontraindikací pro fyzioterapii. Lék je předepsán lékařem, který si zvolí lék, který nepoškodí vyvíjející se dítě. Ne všichni lékaři také považují menstruaci za kontraindikaci předepsané léčby. Každý případ vyžaduje individuální přístup.

Elektroforéza a menstruace

Použití elektroforézy během menstruace je schváleno mnoha lékaři. Nepovažují kritické dny za jasnou kontraindikaci postupů. Současně existuje opačný názor, podle kterého má elektroforéza negativní vliv na stav těla. Nelze vyloučit zvýšení děložního krvácení. Elektrické procedury mohou vést k hormonálním poruchám.

Před předepsáním terapie během menstruace lékař vyšetří pacienty, nezbytnou diagnostiku. To vám umožní posoudit celkový stav těla. Léčba má pro toto období jasná omezení. Pokud se elektroforéza provádí během menstruace, pak postupy vylučují použití vaginálních senzorů, elektrod. Gynekolog se může poradit s fyzioterapeutem, podstoupit léčbu nebo zvolit jiné techniky, které nemají negativní vliv na tělo.

Ze všech metod léčby fyzioterapie funguje dobře pro endometritidu. Lékař vybere speciální léky zaměřené na zmírnění stavu ženy. Dobře pomáhá elektroforéza s přídavkem jodidu draselného a chloridu vápenatého. Fyzioterapeutické procedury se nezastaví v době menstruace. Terapie je kontraindikována v případě silného výtoku. Možné nežádoucí účinky - zvýšená bolest.

Na otázku ohledně výběru metody léčby lékař určí, zda lze v kritických dnech provádět fyzioterapii. Pokud je to možné, jsou přenášeny až do konce menstruace..

Magnetoterapie a menstruace

Vliv magnetického pole má příznivý účinek na tělo ženy. Tato metoda léčby se osvědčila v boji proti zánětlivým onemocněním, adhezím, neplodnosti..

Zařízení má speciální přílohy, které vám umožňují ovlivňovat nejen externě, ale také interně. Ovládání probíhá pomocí počítače, fyzioterapeut během sezení střídá polarity. Tato technika je předepsána během exacerbace endometritidy, kolpitidy, endocervitidy. Magnetický efekt je doplněn konzervativní léčbou a žena cítí úlevu mnohem rychleji. Současně je doba užívání léků výrazně snížena, tělo nemá velkou zátěž a rychleji se zotavuje.

Tato technika se zpravidla nepoužívá během menstruace. Zvyšuje se riziko krvácení. Léčba začíná po skončení kritických dnů. Včasné jmenování terapie pomáhá ženě zbavit se mnoha problémů, obnovit zdraví reprodukčního systému. Magnetoterapie pomáhá ženě mít zdravé dítě.

Správně zvolené fyzioterapeutické postupy urychlují proces hojení, zotavení ženy po nemoci. Terapeutická elektroforéza, magnetoterapie, kromě konzervativních technik, pomáhají udržovat zdraví žen a mnoho z nich bude schopno uskutečnit svůj milovaný sen tím, že se stane matkou.

Využití magnetoterapie při léčbě gynekologických problémů

Magnetoterapie se často používá na klinikách v gynekologickém průmyslu. Platí to však i v jiných oblastech. Tato technika zvyšuje ochranné funkce těla. Pomáhá vyrovnat se s bolestivým syndromem. Magnetická terapie v gynekologii účinně zvládá zánětlivý proces. Často předepsáno pro endometritidu. Používá se jako pomocná metoda. Již po prvním zasedání je zde pozitivní trend. Spánek se zlepšuje a teplota se obnovuje. Tok krve je normalizován. Magnetoterapie patří k fyzioterapeutickým procedurám. Provedeno, pouze pokud existují důkazy.

Léčba gynekologických patologií může být prováděna pomocí magnetoterapie

Co je podstatou této techniky

Díky působení magnetických polí se normalizuje polarita buněk. Obnovuje se krevní oběh a enzymové systémy. Postup umožňuje:

 • zlepšit výkon imunitního systému;
 • eliminovat bolestivý syndrom;
 • vyrovnat se s mnoha gynekologickými chorobami.

Tato metoda se používá k boji proti zánětlivým a adhezivním procesům. Může být předepsán pro boj s neplodností.

Jaké jsou typy magnetoterapie

Magnetoterapie je prezentována na veřejných i soukromých klinikách. Tato technika se používá již více než rok a prokázala svou účinnost.

Lze použít různé techniky a zařízení

Pro ošetření lze použít přímé nebo střídavé proudy, stejně jako vysoké nebo nízké frekvence. Metody používané v gynekologii jsou popsány v tabulce.

VzdálenýDíky zařízení je ovlivněno spodní břicho. Část magnetického účinku je absorbována tkáněmi a druhá část proniká do postižené oblasti.
DutinaMagnetické pole působí přímo na postiženou oblast. Je důležité velmi přesně měřit úroveň magnetického vlivu.

Spolu s magnetoterapií lze podávat léky. Lék se tak stává účinnějším..

Jaké jsou indikace pro postup

Nejčastěji se doporučuje manipulace za přítomnosti zánětlivých procesů ve vaječnících. Postup je předepsán pro různé nemoci bez ohledu na stupeň zanedbávání. Je předepsán pro chronické formy a exacerbace.

Metoda je použitelná ke zlepšení práce vaječníků

Procedura je předepsána po chirurgických zákrocích k urychlení obnovení pracovní kapacity těla. Kromě toho manipulace působí v léčitelných formách neplodnosti..

Pozitivní účinek terapie je pozorován bezprostředně po ukončení manipulace. Za krátkou dobu eliminuje bolest a obnovuje spánek.

Jaká jsou pravidla pro postup u různých gynekologických patologií

V případě zánětu, cyst nebo polycystických onemocnění je léčba předepsána v oblasti límcové zóny. Terapie normalizuje funkci vaječníků. Manipulace se provádí 5. až 7. den menstruačního cyklu. U menstruace se magnetoterapie neprovádí kvůli zvýšenému riziku krvácení.

Před zákrokem by žena měla navštívit toaletu a vyprázdnit močový měchýř. Po manipulaci byste měli sedět na jednom místě asi půl hodiny. Je to způsobeno prudkým poklesem krevního tlaku a obecným zhoršením pohody..

Magnetické procedury jsou často předepsány po císařském řezu

Magnetická pole léčí pouze stádia 1 a 2 endometriózy. V ostatních případech je terapie neúčinná. Procedura se provádí mezi cykly hormonální léčby.

Pokud byl proveden císařský řez, lze po porodu předepsat magnetoterapii. To pomůže v krátké době zbavit se stávajícího zánětlivého procesu. Proces hojení současného poškození je zrychlen. Průběh léčby je 10-20 procedur.

Magnetoterapie účinně obnovuje menstruační cyklus. To je způsobeno normalizací hormonálních hladin. Terapie trvá 10-14 sezení. V případě potřeby léčbu opakujte.

U dospívajících lze předepsat magnetoterapii. Léčba je předepsána ve spojení s hormonálními léky. Kromě toho se doporučuje vitaminová terapie. Obnovuje práci vaječníků..

Magnetoterapie pomáhá obnovit menstruační cyklus

V případě endocervicitidy byste měli nejprve podstoupit farmakoterapii. Obvykle je ženě předepsána antibiotika a antivirotika. Magnetoterapie se provádí 5-8 dní cyklu po skončení menstruace.

Fyzioterapie pro endocervicitidu trvá 10-15 minut. Léčba se provádí v kurzech po dobu 2 týdnů.

Neplodnost je eliminována postupně. Magnetická terapie je předepsána k odstranění základního onemocnění, které se stalo důvodem nemožnosti početí dítěte. Léčba se provádí několikrát ročně.

V případě neplodnosti jsou magnety umístěny v oblasti límce a dolní části břicha. Terapie se provádí 5. den cyklu. Cyklus se postupně narovnává a zvyšuje se pravděpodobnost úspěšného početí.

Toto video vám řekne, jak efektivní je magnetoterapie:

Při plánování dítěte lze terapii předepsat jako profylaxi pro následující odchylky:

 • hypertenze;
 • nemoci kloubů.

Snižuje riziko exacerbace těchto onemocnění během těhotenství a po porodu.

Jaké jsou kontraindikace

Postup má také kontraindikace, s nimiž je třeba se předem seznámit. S omezeními je terapie nemožná a dokonce nebezpečná. Nevystavujte magnetickým polím, když:

 • individuální nesnášenlivost postupu;
 • epileptické záchvaty;
 • nadměrná únava;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • nemoci, které jsou způsobeny procesy hematopoézy;
 • nošení dítěte;
 • maligní procesy.
Těhotným ženám není předepsán postup

S některými kontraindikacemi lze postup provést, ale pouze pokud přínos převáží riziko.

Je-li pozorováno SARS, je nutné postup ukončit. Musíte počkat nějaký čas, než se tělo zotaví.

Je možné provádět magnetoterapii doma

Jen málo lidí ví, že magnetoterapii lze provádět i doma. K tomu se používají speciální magnetické koule nebo válce. Nejprve se musíte poradit s lékařem. Pouze lékař může zvolit nejoptimálnější dávkování..

Je možné provádět magnetoterapii dolní části zad během menstruace

Magnetoterapie: indikace a kontraindikace, výhody a poškození, pro osteochondrózu, pro klouby, v gynekologii

Magnetoterapie je skupina technik alternativní medicíny, které využívají účinek magnetického pole na lidské tělo. Fyzioterapeutický účinek magnetického pole má terapeutický a profylaktický účinek proti široké skupině nemocí. V tomto článku se budeme zabývat indikacemi a kontraindikacemi pro magnetoterapii, stejně jako vlastnostmi léčby a vybavením pro její implementaci..

 • Magnetická železná ruda byla poprvé objevena ve starověkém městě Magnesia v Malé Asii. Odtud název minerálu.
 • Magnety byly poprvé použity v kompasech.
 • V záznamech Hippokrata a rukopisů egyptských kněží jsou informace o schopnosti magnetů působit protizánětlivě, laxativně a hemostaticky..
 • Čínští léčitelé obnovili rovnováhu vnitřní energie Qi pomocí magnetů a aplikovali je na konkrétní body. Metoda nyní najde svou aplikaci.
 • Paracelsus používal magnetickou železnou rudu k léčbě průjmů, epilepsie a k obnovení vitality.
 • Rakouský lékař Mesmer studoval účinek magnetického pole na tělo. Věřilo se, že magnety mohou léčit nemoci různé etiologie - pacientovi bylo předepsáno nosit náramky, přívěsky a opasky vyrobené z minerálu.
 • Kleopatra pomocí magnetů uchovala mládí a krásu.
 • Tibetští mniši používají magnety k aktivaci funkce mozku.
 • V zemích SNS se tato technika rozlišuje do samostatné kategorie terapeutických technik a je široce používána.
 • Magnetoterapie se ve Spojených státech nerozšíří, nemá žádné důkazy, proto se magnety nepoužívají k terapeutickým účelům.
 • Populární terapie Su-Jok také používá magnety k cílení korespondenčních bodů..

Existují 2 typy magnetického pole: střídavé (nízké a vysoké frekvence) a konstantní. Všechny magnety mají 2 póly - negativní a pozitivní, a každý z nich má na tělo jiný účinek, což vám umožňuje dosáhnout určitých účinků.

Existují 2 velké skupiny magnetoterapie:

 • Místní - působení magnetického pole je směrováno do určitých částí těla, tj. lokálně;
 • Obecná magnetoterapie - magnetická pole ovlivňují celé tělo.

Účinky při vystavení různým pólům magnetu

Severní pólJižní pól
 • Zvyšování vnitřního potenciálu těla
 • Zvýšená duševní bdělost a výkon
 • Zvýšená kyselost v těle
 • Zrychlení růstu a vývoje mikrooranismů. Proto je postup kontraindikován u infekčních a zánětlivých procesů v akutním stadiu.
 • Snižování bolesti
 • Protizánětlivý účinek
 • Zastavení vývoje a růstu bakterií
 • Alkalický účinek na tělo, snížení kyselosti
 • Uklidňující účinek na nervový systém
 • Destruktivní účinek na tělesný tuk
 • Hemostatické působení
 • Zvyšování pružnosti cévní stěny

Účinek magnetického pole na tkáně a orgány vede k následujícím pozitivním výsledkům:

 • zlepšení metabolických reakcí, korekce metabolismu tuků a v důsledku toho snížení objemu těla;
 • zlepšení schopnosti hemoglobinu v krvi přenášet kyslík do tkání, což vede k saturaci orgánů a tkání kyslíkem;
 • kontrakce lymfatických cév, která pomáhá detoxikovat tělo a eliminovat metabolické produkty;
 • zrychlení odstraňování tekutin z tkání, což vede ke snížení otoku;
 • zlepšení stavu cév a nervových vláken.

Terapeutické účinky magnetoterapie mohou dosáhnout následujících výsledků:

 • Pozitivní změny v průběhu onemocnění spojených se zhoršenou inervací a periferním oběhem, jako je osteochondróza, diabetes mellitus atd..
 • Zrychlení řešení nemocí doprovázených chronickým zánětem.
 • Zrychlení hojení různých poškození tkání - popáleniny, zranění, řezy.
 • Snížení bolestivého syndromu různého původu - například zákrok je indikován na páteř s bolestmi z osteochondrózy.
 • Zrychlení hojení tkání po chirurgických zákrocích.

Nejvíce ze všeho magnetické pole ovlivňuje nervovou tkáň, takže nejvýznamnější zlepšení zdraví bude pozorováno právě u onemocnění nervového systému. Magnetoterapie je také vysoce účinná pro klouby při léčbě velkých kloubů: kyčle a kolena.

Pro procedury se používají různá zařízení:

 • stacionární zařízení OMT;
 • přenosná zařízení;
 • šperky s magnety a magnetickými doplňky.

Každé zařízení má své vlastní rozdíly, vybavené konkrétními funkcemi. U povrchových onemocnění je pohodlnější a účelnější používat přenosná zařízení, která jsou mobilní. Vážnější systémová onemocnění jsou léčena stacionárním zařízením. Šperky s magnety jsou určeny k udržení zdraví, prevenci nemocí a drobných patologií..

Lékařské vybavení má podobu mobilního podstavce s vestavěným grafickým displejem. Protokol o léčebných postupech se nastavuje pomocí počítače, v jehož paměti je zaznamenáno asi 100 léčebných schémat a tým je odeslán ke komponentám a zařízením zařízení. Úprava frekvence a výkonu magnetického pole se také nastavuje pomocí počítače.

Dodává se další vybavení:

 • místní zářiče, které zaměřují účinek magnetického pole na konkrétní části těla;
 • solenoidy různých průměrů, které působí na končetiny;
 • magnetické pásy;
 • gauč s pohyblivým solenoidem, který se používá k expozici celého těla.

Solenoidy vytvářejí kruhové magnetické pole.

Postup nevyžaduje speciální přípravu. Před relací se pacientovi doporučuje vypít 1 sklenku minerální vody, která pomáhá očistit buňky v těle..

Osoba je umístěna na gauči vybaveném pohyblivým zařízením s elektromagnetickými tlumivkami. Speciální magnetické pásy jsou připevněny k oblastem těla, které budou vystaveny. To vám umožní zvýšit koncentraci účinku magnetického pole. Po spuštění protokolu působí pohybující se zařízení na tkáň pomocí magnetického pole. Penetrace magnetických vln do tkáně je asi 4 cm.

 • Asi 40 programů zabudovaných do počítače se používá individuálně, v závislosti na patologii.
 • K dosažení pozitivních výsledků je předepsán postup, který se skládá z 10-15 sezení s frekvencí dvakrát až třikrát týdně, trvajících od 15 do 60 minut.
 • Osoba necítí žádné nepohodlí a obecně nic, kromě mírných vibrací v oblasti překrývajících se magnetických pásů.

Jedná se o přenosná zařízení, která se aplikují na konkrétní oblast těla. Mobilní zařízení mají dekongesční, analgetické, protizánětlivé, sedativní účinky a zlepšují mikrocirkulaci krve. Zvažte nejoblíbenější přenosná zařízení.

Navrženo pro domácí magnetoterapii a umožňuje pacientům samostatně provádět diagnostické a léčebné postupy.

 • nemoci pohybového aparátu;
 • patologie žilního systému, včetně křečových žil;
 • kožní choroby;
 • hypertonické onemocnění.
 • čtyři provozní režimy;
 • generování pulzujícího a střídavého magnetického pole, které umožňuje dávkovat intenzitu v různých fázích léčby;
 • zvýšení účinnosti léčby nemoci jako celku;
 • zrychlení zotavení těla;
 • možnost využití k léčbě dětí a oslabených pacientů;

Podobné léky mají pouze 1 režim provozu, který způsobuje, že si tělo zvykne na působení magnetického pole.

Součástí vybavení přístroje jsou pásky pro připevnění délky 0,5 - 1,5 m, které pacientům umožňují samostatně provádět sezení bez pomoci zvenčí. Postup je jednoduchý a přímý, nejsou vyžadovány žádné speciální znalosti.

Terapeutický účinek 1 sezení trvá přibližně 6 dní. Kurzová léčba vám umožňuje udržovat léčivý účinek po dobu 45 dnů.

Má výrazný terapeutický účinek od prvních minut po aplikaci, protože se vyznačuje vibroakustickou oscilací jedinečného rozsahu spojeného s magnetickým polem (střídavé, nízkofrekvenční).

Aplikace je určena pro širokou škálu nemocí, včetně:

 • patologie horních dýchacích cest;
 • kardiovaskulární choroby;
 • neurologická onemocnění;
 • Patologie ORL;
 • zubní nemoci.
 • jednoduchost postupu;
 • výraznější protiedémový a analgetický účinek ve vztahu k úrazům a patologiím pohybového aparátu ve srovnání s podobnými zařízeními;
 • dobrý účinek při léčbě nehnisavé sinusitidy a vazomotorické rýmy.

Má terapeutický účinek pomocí pulzního magnetického pole. Používá se ve všech oblastech medicíny.

 • patologie páteře a kloubů (osteochondróza, artróza);
 • onemocnění kardiovaskulárního systému (vaskulární patologie, hypertenze);
 • vaskulární poruchy mozku;
 • periferní změny v nervovém systému;
 • nemoci oblasti ženských pohlavních orgánů.

Sada obsahuje: elektronickou jednotku, selenoidy různých typů, návod k obsluze.

Kompaktní zařízení, které vyzařuje pulzní magnetické pole, které proniká hluboko do tkáně. Používá se k léčbě více než 50 nemocí a poranění pohybového aparátu.

Aplikujte na následující oblasti:

 • páteř;
 • oblast límce;
 • bederní část;
 • společné oblasti.

Tělo bloku je vybaveno 2 světelnými indikátory: zelená se rozsvítí v okamžiku zapnutí, žlutá - během relace. Zahrnuto: elektronická jednotka vybavená čtyřmi cívkami, elastickým obvazem, indikátorem magnetického pole a pokyny.

K dosažení správného terapeutického účinku by měl být průběh léčby prováděn přísně podle indikací. Doba relace, když je přenosné zařízení v provozu, je 6-20 minut, kurz je 10-20 procedur.

Magnetické šperky jsou prezentovány v širokém sortimentu - to jsou prsteny, náramky, náušnice a mnoho dalšího. Magnetické šperky pomáhají vyrovnat se s podmínkami, jako je arteriální hypo- a hypertenze, bolesti hlavy, oběhové poruchy, nepohodlí s artritidou, bolesti zad, bolesti kloubů, deprese a zvýšená únava..

V prodeji najdete další příslušenství s vestavěnými magnety, například vložky, opasky, čelenky, aplikátory, koberce, masáže a dokonce i hřebeny. Každé příslušenství má svůj vlastní účel a je doporučeno pro menší zdravotní problémy.

Magnety se vyznačují vysoce účinným imunomodulačním účinkem, aktivací přirozené intracelulární obrany. Magnetické pole urychluje procesy regenerace tkání a poskytuje protiedémové a protizánětlivé účinky.

Před zahájením léčby by měla být stanovena citlivost osoby na magnetické vlny, protože pokud není k dispozici, je tato technika nevhodná.

Citlivost na vliv magnetického pole se stanoví následovně. Magnet je připevněn ke středu dlaně a očekává se reakce:

 • pulzace v oblasti magnetu po 5 minutách indikuje vysokou citlivost na magnetické pole;
 • stejné pocity, které vznikly po 20 minutách, ukazují průměrnou citlivost;
 • pokud po dobu půl hodiny nejsou pozorovány žádné pocity, pak není vůbec žádná citlivost na magnetické pole.

Mechanismus působení magnetického pole je následující:

 • změny ve fyzikálně-chemických vlastnostech buněk;
 • zlepšuje propustnost buněčných membrán a cévní stěny;
 • koncentrace hormonů a enzymů se mění;
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi;
 • viskozita krve klesá;
 • acidobazické prostředí těla se mění;
 • Aktivují se buňky T-lymfocytů, které ničí patologické a cizí buňky;
 • metabolismus je normalizován.

Magnetoterapie se používá k léčbě patologických stavů téměř všech orgánů a systémů, jakož i k profylaktickým účelům a k zotavení po dlouhodobých onemocněních a operacích. Magnetické pole proniká přes oblečení, kosmetiku, sádru, což značně zjednodušuje postup.

Název systémuSeznam nemocíMechanismus účinku
Kardiovaskulární
 • Hypertenze 1 a 2 stupně;
 • Vegetovaskulární dystonie;
 • Tachykardie;
 • Stabilní angina pectoris;
 • Postinfarktová kardioskleróza;
 • Srdeční arytmie;
 • Nedostatečnost žilní nebo chronické arteriální;
 • Tromboflebitida;
 • Křečové žíly;
 • Raynaudův syndrom;
 • Ateroskleróza;
 • Lymfadémy.
 • stimulace krevního oběhu;
 • normalizace tónu lymfatických a krevních cév;
 • snížení vazospasmu;
 • ředění krve;
 • snížení rizika trombózy;
 • pokles krevního tlaku a nervové dráždivosti v důsledku inhibice mozkové kůry.
Respirační
 • Bronchiální astma;
 • Neaktivní plicní tuberkulóza;
 • Chronická bronchitida;
 • Chronická pneumonie.
 • zlepšení výživy tkání;
 • zrychlení procesu regenerace tkání;
 • protizánětlivý a imunomodulační účinek;
 • zvýšení období remise chronických plicních onemocnění.
Nervový
 • Poruchy spánku;
 • Alkoholismus;
 • Nespavost;
 • Deprese;
 • Chronická únava;
 • Chronický stres;
 • Neurózy;
 • Migréna;
 • Neuritida;
 • Neuralgie;
 • Mrtvice;
 • Otřes mozku.
 • úleva od bolesti v důsledku výměny nábojů mezi membránou nervových buněk a magnetickým polem;
 • zvýšená produkce endorfinů, která pomáhá při neurózách a depresích.
Muskuloskeletální
 • Osteochondróza;
 • Zlomeniny kostí;
 • Artróza;
 • Modřiny;
 • Dislokace;
 • Radikulitida;
 • Artritida kloubů;
 • Fantomová bolest kloubů.
 • snížení syndromu bolesti;
 • odstranění svalového křeče;
 • protizánětlivý účinek;
 • zvýšená aktivita iontů vápníku, což přispívá k časné fúzi kostí při zlomeninách.
Zažívací
 • Zánět žaludku;
 • Duodenální vřed;
 • Žaludeční vřed;
 • Poruchy motility žlučových cest;
 • Cholecystitida;
 • Gastroduodenitida;
 • Pankreatitida;
 • Akutní a chronická hepatitida;
 • Enterokolitida.
 • normalizace aktivity enzymu a kyselosti žaludeční šťávy;
 • snížení nadýmání, plynatosti.
Endokrinní
 • Cukrovka;
 • Obezita.
 • snížená hladina cukru v krvi;
 • zrychlení metabolických procesů;
 • zlepšení periferního oběhu;
 • zlepšení metabolismu horních a dolních končetin.
GenitourinárníV gynekologii a urologii:
 • Impotence;
 • Prostatitida;
 • Snížená účinnost;
 • Nemoci ledvin a močové trubice popsané výše.
 • zvýšené zásobování tkání krví;
 • zvýšená hormonální aktivita;
 • protizánětlivý účinek;
 • odstranění hyperemie a otoků tkání;
 • analgetický účinek.
ORL orgány
 • Rinitida je akutní a chronická (hypertrofická, katarální, atrofická);
 • Faryngitida je chronická;
 • Chronický zánět středního ucha;
 • Zánět hrtanu;
 • Zánět vedlejších nosních dutin;
 • Tracheitida;
 • Chronická tonzilitida;
 • Chronická frontitida.
 • anestézie, eliminace otoků, resorpce infiltrátu;
 • zlepšení trofismu tkání, prevence dalšího postupu.
Ústní dutina
 • Parodontální onemocnění;
 • Ulcerózní léze ústní sliznice;
 • Zánět dásní;
 • Stomatitida.
 • odstranění otoku tkáně;
 • protizánětlivý účinek;
 • aktivace regenerace sliznice.
Oči
 • Zánět spojivek;
 • Keratitida;
 • Glaukom;
 • Astigmatismus;
 • Irit;
 • Atrofie optického nervu;
 • Krátkozrakost.
 • protizánětlivý účinek;
 • zlepšení trofismu očních tkání;
 • normalizace nitroočního tlaku.
Kůže
 • Trofické vředy;
 • Popáleniny;
 • Ekzém;
 • Omrzlina;
 • Špatně se hojící rány;
 • Zjizvení;
 • Dermatózy různé etiologie;
 • Neurodermatitida;
 • Lupénka;
 • Akné;
 • Proleženiny;
 • Plísňové léze.
 • zlepšení intenzity intracelulárních biochemických procesů;
 • zlepšení trofeje tkání;
 • zrychlení regenerace tkání;
 • protizánětlivý účinek, urychlení řešení akné;
 • zvýšení elastických vlastností pokožky;
 • zrychlení syntézy kolagenu;
 • pokles hustoty jizev.
Rehabilitace po operaci
 • Syndrom bolesti;
 • Pooperační stehy, otoky tkání;
 • Snížená imunita.
 • stimulace ochranných sil;
 • zvýšená odolnost vůči infekcím;
 • zrychlené hojení pooperačních ran;
 • snížení syndromu bolesti;
 • zlepšení fyzické aktivity.

Z výše uvedeného můžeme vyvodit závěr, že magnetoterapie je vhodná pro většinu běžných onemocnění.

Magnetoterapii lze předepisovat souběžně s medikamentózní léčbou, například protizánětlivými, hypoglykemickými, antihypertenzivními léky, zesilujícími účinek léků, zvyšující citlivost receptorů na léky, prodlužující terapeutický účinek a oslabující vedlejší účinky léků.

Magnetoterapii lze kombinovat s dalšími metodami fyzioterapeutické léčby, jako je elektro-pulzní terapie, elektroforéza léků, ultrazvuk a vibroléčba atd. Byly vyvinuty techniky, které umožňují simultánní působení na tkáně několika fyzikálními faktory - fotomagnetoterapií, magnetoforézou, magnetickým laserem a magneto-vibroakustikou, vakuovou magnetoterapií.

Při předepisování magnetoterapie je třeba vzít v úvahu celkový zdravotní stav, včetně duševního zdraví, věk pacienta, citlivost na účinky magnetických vln, přítomnost onemocnění v akutním a chronickém stadiu, dynamiku a stádium onemocnění. Je povinné podstoupit zkoušku, nechat se otestovat.

Kontraindikace postupu jsou rozděleny na relativní a absolutní:

AbsolutníRelativní
 • Mít kardiostimulátor
 • Endorotézy kloubů
 • Hemofilie
 • Aktivní fáze tuberkulózy
 • Porušení krvetvorby
 • Těžká duševní nemoc (schizofrenie, epilepsie)
 • Alkoholická a drogová intoxikace
 • Maligní nádory
 • Akutní selhání ledvin a jater
 • Nemoci s hnisavým zánětem
 • Hypertyreóza
 • Hypertenze 3 lžíce.
 • Zvýšená teplota
 • Exacerbace infekčních a zánětlivých onemocnění
 • Menstruace
 • Nesnášenlivost magnetického pole
 • Hypotenze
 • Těhotenství
 • Děti do 2 let

Procedura je klasifikována jako bezpečná fyzioterapeutická léčba, která nemá žádné vedlejší účinky. Magnetoterapii lze provést, pokud existují kontraindikace pro jiné typy fyzioterapie.

Stejně jako každá jiná metoda fyzikální terapie může být magnetoterapie prospěšná a škodlivá a druhá je možná při nesprávné léčbě, záměrném prodloužení času a počtu procedur a přítomnosti kontraindikací.

Zvýšená expozice magnetickým polím může vést k narušení propustnosti buněčných membrán, což je riziko rozvoje degenerativních procesů. Kromě toho je možná zvýšená glykolýza a rozvoj hypoxie..

Asi 90% pacientů, kteří jsou citliví na účinky magnetických polí, uvádí zlepšení svého stavu po ukončení procedury. Metoda by však neměla být považována za hlavní léčbu. Se všemi pozitivními účinky magnetického pole není schopen nahradit etiologickou terapii..

Tento syndrom poprvé popsali v 50. letech minulého století japonští lékaři. Ukazuje se, že s nedostatkem magnetické energie člověk vyvíjí chronickou únavu, dysfunkci vnitřních orgánů, poruchy spánku a přepětí krevního tlaku.

Hypomagnetismus zpomaluje pohyb krve cévami a snižuje rychlost dodávky kyslíku do tkání a orgánů. To vede k ospalosti a poklesu výkonu. Dalším negativním účinkem je oslabení imunity a odolnosti vůči infekčním a zánětlivým procesům. Ke stabilizaci magnetického pole bylo navrženo použití magnetoterapie, která se aktivně používá v Japonsku a nyní.

Fyzioterapeutické metody jsou široce používány v různých oborech medicíny, jedním z nich je gynekologie. Zahrnují teplo, chlad, záření a další faktory. Ženy si často kladou otázku: je možné provádět elektroforézu během menstruace nebo jiných fyzioterapeutických postupů.

Fyzioterapie si již dlouho udržuje pevné místo ve všech oborech medicíny. Jeho terapeutický účinek je založen na aktivaci obranyschopnosti těla. Navzdory širokému spektru indikací pro jeho použití se však nepoužívá jako nezávislý typ terapie..

Základním pravidlem fyzioterapeutické léčby je její použití v kombinaci s tradiční terapií. Léčba fyzikálními faktory v době exacerbace onemocnění není povolena. Nejprve je odstraněna příčina zánětu, příznaky onemocnění jsou zastaveny. Fyzioterapie pomáhá urychlit proces hojení v konečné fázi léčby. Často se používá v období remise chronických onemocnění ke snížení závažnosti exacerbací a snížení frekvence relapsů..

Následující podmínky jsou obecnými kontraindikacemi fyzioterapie:

 • horečka;
 • hnisavý zánět;
 • maligní formace;
 • leukémie;
 • snížená srážlivost krve;
 • užívání léků, které ovlivňují ředění krve;
 • hypertonické onemocnění;
 • srdeční choroba;
 • nainstalovaný kardiostimulátor;
 • trombóza;
 • aktivní tuberkulóza;
 • akutní poruchy nervového systému;
 • dermatologické nemoci.

Není možné provádět léčbu některou z metod za přítomnosti specifických kontraindikací. V opačném případě existuje riziko komplikací..

V gynekologické praxi lékaři často používají elektroforézu, magnetoterapii, laserové ošetření, UHF a EHF (aplikace elektromagnetických polí).

Jednou z populárních metod v gynekologii je léčba elektrickým proudem. Tato technika se používá poměrně často kvůli řadě výhod takové terapie. Umožňuje vám injekčně podávat léky do těla v minimálních terapeutických dávkách. Podstatou elektroforézy je vstup léčivých látek do těla pod vlivem elektrického proudu.

Transdermální absorpce snižuje riziko systémových nežádoucích účinků léčby. V místě aplikace těsnění se vytvoří sklad s vysokou koncentrací léčivé látky. I při zhoršeném průtoku krve v ohnisku zánětu proniká účinná látka tkáněmi. Když obejde střevní trakt, lék není ovlivněn enzymy a zachovává si své vlastnosti, dokud nepronikne do patologického místa. Nízkofrekvenční pulzy navíc ovlivňují humorální imunitu, zvyšují neuro-reflexní účinek.

Procedura je bezbolestná, pacient pociťuje mírné brnění v kůži. Při elektroforéze se podává široká škála léků (euphyllin, papaverin, síran hořečnatý, jodid draselný). Dávkování a trvání léčby se stanoví individuálně..

Menstruace není absolutní kontraindikací fyzioterapie. Krvácení obvykle není doprovázeno hnisavým výbojem a nedochází ke kontaktu elektrod s otevřeným povrchem rány. Stupeň penetrace léčiva nepřesahuje 1 cm, takže nedochází ke zvýšení děložního krvácení. Příčinou bolesti během menstruace jsou chronické procesy v pánevních orgánech. Ženy si stěžují na bolesti dolní části páteře a dolní části zad. Nejběžnějšími patologiemi jsou endometrióza, adheze, erozivní změny na děložním čípku, malformace a ohyby dělohy..

Fyzioterapie během menstruace může vést ke zvýšené bolesti, ale není její hlavní příčinou. Elektroforéza se používá k úlevě od bolestivých období. Za tímto účelem se na spodní část břicha aplikují vložky namočené v novokainu. V tomto případě bude kurz vyžadovat šest až osm sezení. Fyzioterapeutické metody:

 • lázeňská metoda;
 • intersticiální;
 • galvanoforéza (používá se častěji než ostatní).

Při léčbě patologických stavů v gynekologii je elektroforéza předepsána pátý až sedmý den menstruačního cyklu, tj. Asi týden po začátku krvácení. Počet sezení je v průměru 10 procedur. V průběhu léčby by neměly být prováděny žádné přestávky, lék by měl neustále působit na místo zánětu, a to navzdory vytváření depa v tkáních.

U lidí se slabými krevními cévami a sklonem ke krvácení však může elektroforéza zvýšit objem uvolněné krve. Krvácení bude intenzivnější a nárůst vazospasmu vyvolá bolest. V některých případech to může vést k prodloužení menstruačního období..

Indikace pro jmenování magnetoterapie v gynekologii jsou většina onemocnění ženského reprodukčního systému, včetně neplodnosti. Zařízení pro léčbu umožňuje provádění relace jak z vnějšku přes přední břišní stěnu, tak uvnitř dutiny. V závislosti na pólu se magnet používá k léčbě různých nemocí. Střídání polarity se provádí pomocí počítačového programu.

Magnetická terapie pro menstruaci významně zkracuje dobu léčby při použití tradiční terapie. Tato technika obsahuje seznam kontraindikací, včetně poruch srážení krve. Během děložního krvácení pod vlivem pohlavních hormonů dochází ke snížení srážlivosti. Proto může magnetoterapie zvýšit její projevy..

Laser se používá pro řadu zánětlivých onemocnění (ooforitida, vaginitida, endometritida, zánět přídavných látek). Používá se po operaci dělohy, ke krvácení, neplodnosti. Výhodou tohoto ošetření je směrovost akce, volba vlnové délky v závislosti na indikacích. Může být použit k přímému ovlivnění léze, projekce na kůži, akupunkturních bodů.

Pod vlivem laseru se zmírní závažnost bolesti, normalizuje se krevní oběh, proces obnovy je rychlejší, imunita se zvyšuje a proces zánětu se eliminuje. Laserová léčba se neprovádí u gynekologických patologií v akutním stadiu, ovariální cysty, rozsáhlé endometriózy. Výhody laserové terapie:

 • bezpečnost metody;
 • žádné kontraindikace;
 • bezbolestnost;
 • možnost střídání s jinými typy fyzioterapie;
 • lze použít k léčbě i prevenci nemocí.

Laserové ošetření se provádí v kurzech, které lze provádět jednou nebo několikrát za měsíc. V gynekologii se používají ultra vysoké a nízkofrekvenční lasery.

Vystavení ultra vysokofrekvenčnímu proudu poskytuje oteplovací účinek, který se používá k léčbě adnexitidy, salpingitidy. Obzvláště často se tato technika používá k léčbě onemocnění v chronickém stadiu. UHF podporuje průtok krve do místa zánětu, má analgetický účinek. Během léčby jsou navíc stimulovány buňky imunitního systému. V průběhu terapie se proces regenerace tkání zrychluje, aktivuje se lokální imunita. Pod vlivem elektromagnetických polí v těle dochází k následujícím změnám:

 • edém je eliminován;
 • stimuluje se periferní a centrální oběh;
 • práh bolesti klesá;
 • proces zánětu je zastaven.

Zvláštností terapie UHF je omezení použití na dvakrát ročně..

Účinnost postupů je ovlivněna délkou léčby, závažností onemocnění, kombinací metod léčby, individuální odpovědí pacienta.

Než podstoupíte jakékoli procedury během menstruace, měli byste se poradit s fyzioterapeutem. V dnešní době hraje důležitou roli také blahobyt ženy. Při absenci menstruace musí jejich zpoždění nejprve odstranit příčinu patologie a poté zahájit léčbu. Nejlepší čas na fyzioterapii je první polovina cyklu..

Na otázku odpovídá chiropraktik, neurolog, pedikér, osteopat
Sergej Sergejevič Tomilin

Byla mi předepsána magnetoterapie pro herniovanou bederní meziobratlovou ploténku. Moje menstruace by měla začít za pár dní. Zpravidla mám poměrně dlouhé a těžké menstruace. Mám zahájit léčbu nebo počkat, až skončí moje menstruace??

Období menstruačního krvácení je relativní kontraindikací magnetoterapie..

Faktem je, že magnetické pole je schopné „ředit krev“. Tato vlastnost se používá při léčbě určitých onemocnění, zejména křečových žil. Z tohoto důvodu je však magnetoterapie kontraindikována u pacientů se sklonem ke krvácení..

Pokud tedy máte silné menstruační krvácení, může je magnetoterapie významně zvýšit, a proto, pokud to není naléhavě nutné, je lepší provést léčbu po skončení menstruace..

Mimochodem, bohatá a prodloužená období jsou sama o sobě patologií a ohrožují ženu rozvojem anémie z nedostatku železa, nervového vyčerpání a dalších patologií. Naše klinika používá jemné metody pro korekci menstruačního cyklu, jako je například osteopatie.

Přijďte k nám na bezplatnou konzultaci a my vám podrobněji odpovíme na vaše dotazy.

U podobných příznaků se doporučuje poradit se s lékařem a poradit se s ním. První návštěva lékaře na klinice „Restorativní medicína“ je bezplatná.

Fyzioterapie je široce používána ve všech oborech medicíny. Je účinný během rehabilitačního období po nemoci a pomáhá urychlit proces obnovení normálního fungování těla. Gynekologové předepisují pacientům užitečné fyzioterapeutické sezení pro terapeutické, profylaktické účely. Ženy se zajímají o to, zda je možné provádět fyzioterapii během menstruace. Na tuto otázku může přesně odpovědět ošetřující lékař, který posoudí stav těla. Tato metoda léčby nenaruší průběh menstruačního cyklu, ale lékař si musí být jist, že neexistují žádné kontraindikace, aby nezpůsobovaly komplikace..

Fyzioterapie se v gynekologii často používá k urychlení procesu zbavování se určité nemoci a obnovy těla. Navzdory mnoha pozitivním recenzím, zkušenostem předních lékařů, existuje seznam kontraindikací pro použití postupu.

 1. Přítomnost nádoru maligní povahy. V tomto případě nezáleží na místě jeho lokalizace.
 2. Srdeční onemocnění: angina pectoris, hypertenze. Terapie je kontraindikována, pokud má žena kardiostimulátor.
 3. Trombóza.
 4. Nemoci duševní povahy v akutním stadiu.
 5. Kožní onemocnění: dermatitida, ekzém. Poškození kůže v oblastech přímého vystavení zařízením.
 6. Akutní zánětlivé procesy.
 7. Zvýšená teplota.
 8. Individuální intolerance k užívaným drogám, elektrický proud.

Těhotenství není úplnou kontraindikací pro fyzioterapii. Lék je předepsán lékařem, který si zvolí lék, který nepoškodí vyvíjející se dítě. Ne všichni lékaři také považují menstruaci za kontraindikaci předepsané léčby. Každý případ vyžaduje individuální přístup.

Použití elektroforézy během menstruace je schváleno mnoha lékaři. Nepovažují kritické dny za jasnou kontraindikaci postupů. Současně existuje opačný názor, podle kterého má elektroforéza negativní vliv na stav těla. Nelze vyloučit zvýšení děložního krvácení. Elektrické procedury mohou vést k hormonálním poruchám.

Před předepsáním terapie během menstruace lékař vyšetří pacienty, nezbytnou diagnostiku. To vám umožní posoudit celkový stav těla. Léčba má pro toto období jasná omezení. Pokud se elektroforéza provádí během menstruace, pak postupy vylučují použití vaginálních senzorů, elektrod. Gynekolog se může poradit s fyzioterapeutem, podstoupit léčbu nebo zvolit jiné techniky, které nemají negativní vliv na tělo.

Ze všech metod léčby fyzioterapie funguje dobře pro endometritidu. Lékař vybere speciální léky zaměřené na zmírnění stavu ženy. Dobře pomáhá elektroforéza s přídavkem jodidu draselného a chloridu vápenatého. Fyzioterapeutické procedury se nezastaví v době menstruace. Terapie je kontraindikována v případě silného výtoku. Možné nežádoucí účinky - zvýšená bolest.

Na otázku ohledně výběru metody léčby lékař určí, zda lze v kritických dnech provádět fyzioterapii. Pokud je to možné, jsou přenášeny až do konce menstruace..

Vliv magnetického pole má příznivý účinek na tělo ženy. Tato metoda léčby se osvědčila v boji proti zánětlivým onemocněním, adhezím, neplodnosti..

Zařízení má speciální přílohy, které vám umožňují ovlivňovat nejen externě, ale také interně. Ovládání probíhá pomocí počítače, fyzioterapeut během sezení střídá polarity. Tato technika je předepsána během exacerbace endometritidy, kolpitidy, endocervitidy. Magnetický efekt je doplněn konzervativní léčbou a žena cítí úlevu mnohem rychleji. Současně je doba užívání léků výrazně snížena, tělo nemá velkou zátěž a rychleji se zotavuje.

Tato technika se zpravidla nepoužívá během menstruace. Zvyšuje se riziko krvácení. Léčba začíná po skončení kritických dnů. Včasné jmenování terapie pomáhá ženě zbavit se mnoha problémů, obnovit zdraví reprodukčního systému. Magnetoterapie pomáhá ženě mít zdravé dítě.

Správně zvolené fyzioterapeutické postupy urychlují proces hojení, zotavení ženy po nemoci. Terapeutická elektroforéza, magnetoterapie, kromě konzervativních technik, pomáhají udržovat zdraví žen a mnoho z nich bude schopno uskutečnit svůj milovaný sen tím, že se stane matkou.

Kritické dny v životě mnoha žen se mohou stát překážkou v léčbě a prevenci různých nemocí. Podobné pravidlo platí pro fyzioterapeutické techniky, jako je magnetoterapie pro menstruaci. Hormonální nárůst spojený s menstruací se nejčastěji zhoršuje chemickými a biologickými účinky na ženské tělo. Fyzický zásah do fyziologie spravedlivého sexu však může způsobit různé zdravotní problémy..

Po staletí vědci sledovali účinky magnetických polí na lidské tělo. Předpokládalo se, že použití této techniky podporuje obnovu vitality, zlepšuje fungování imunitního systému a zvyšuje biologickou ochranu pacientů. Takoví slavní starověcí léčitelé jako Hippokrates, Paracelsus, Franz Mesmer a další pracovali s magnety..

V naší době neztratila léčba magnety svůj význam. Magnetoterapie je uznávanou metodou terapeutického působení v mnoha zemích a je úspěšně zařazena do hlavního seznamu fyzioterapeutických metod léčby a prevence..

Moderní medicína využívá léčivou sílu magnetických kovů dvěma způsoby. Nejčastěji odborníci upřednostňují lokální magnetoterapii. V tomto případě má účinek pole koncentrovaného mezi kladným a záporným pólem úzkou směrovost. Předmětem léčby pomocí tohoto magnetu je určitý orgán nebo část lidského těla..

Mělo by být jasně pochopeno, že protože magnet má dva různé póly, bude se jeho účinek na lidské tělo lišit.

Léčba magnetoterapií viz video:

Jižní pól se nejčastěji specializuje na protizánětlivé a antibakteriální účinky. Různá poranění, hnisavé rány a zánětlivé procesy v tkáních jsou takové léčbě dokonale přístupné. Magnetoterapie pomocí jižního pólu dokonale doplňuje další specifické techniky.

Lékaři zaznamenávají úspěšné použití této metody k prevenci krvácení, protože magnet je dobře zastaví a ovlivňuje koagulační systém. Jižní pól je navíc vynikajícím anestetikem a významně snižuje bolest ran a poranění..

Severní pól magnetu má obecnější účinek, pokud se používá při léčbě ženy. Došlo ke zlepšení práce cév srdce a mozku, snížení únavy a zvýšení účinnosti. S touto aplikací tento kov nejčastěji stimuluje imunitní systém pacienta, to znamená, že podporuje růst všech buněk u ženy.

Z tohoto důvodu se tento způsob působení nedoporučuje pro použití při zánětlivých procesech, protože může vyvolat růst patogenních bakterií. Magnetická terapie během menstruace s účastí na procesu severního pólu často u pacientů vyvolává krvácení.

Na rozdíl od Spojených států, kde magnetoterapie není legalizována a její použití k léčbě různých patologií může mít za následek postihy, je v Ruské federaci, na Ukrajině a v dalších zemích bývalého SSSR tato metoda ovlivňování lidského těla velmi rozšířená. K léčbě a prevenci různých onemocnění odborníci nejčastěji používají stacionární zařízení umístěná na fyzioterapeutických odděleních, která se vyznačují vysokou silou a širokým spektrem účinku..

Moderní kliniky jsou vybaveny zařízeními, která kombinují počítačové zařízení s displejem a širokou řadou příslušenství, solenoidů, magnetických pásů a dalších místních zářičů. Počítač umožňuje automaticky nastavit různé léčebné programy a další vysílací zařízení umožňují specialistům ovlivňovat buď ženské tělo jako celek, nebo na jednotlivé části těla a orgánů.

Pacient je obvykle v poloze na zádech a pomocí senzorů připojených k jeho tělu jsou magneticky ovlivňovány tkáně a buňky. Hloubka zásahu zařízení může dosáhnout 4 - 6 cm. Hmatové nebo bolestivé pocity obvykle chybí.

Pokud je na určité oblasti těla vyžadována magnetoterapie, lze k léčbě použít přenosná zařízení. Moderní lékařský průmysl nabízí široké možnosti pro ambulantní nebo dokonce nezávislé domácí použití..

Nejznámějším a nejrozšířenějším je přístroj „Magofon - 01“. Toto magnetické zařízení generuje pole, které má protizánětlivé, protiedémové, uklidňující a analgetické účinky.

Tento léčivý magnet se osvědčil pro péči o úrazy, nemoci pohybového aparátu, kardiovaskulární patologie, neurózy a neuritidy..

Tyto zdravotnické prostředky jsou navrženy na základě působení pulzního magnetického pole, jehož charakteristickým rysem je neustálá změna pólů. Tato kvalita umožňuje snížit různé nepříznivé účinky jižního pólu magnetu na tělo ženy a zdůraznit kladné stránky této techniky.

Mnoho odborníků doporučuje používat přípravek „Alimp - 1“ k léčbě gynekologických onemocnění, avšak ani v případě použití tohoto konkrétního specializovaného přístroje nelze jednoznačně odpovědět, zda je možné provádět magnetoterapii během menstruace..

Moderní gynekologové doporučují rozšířené používání fyzioterapeutických technik k léčbě většiny gynekologických onemocnění. Nejčastěji se magnety používají k boji proti zánětu oblasti ženských pohlavních orgánů, neplodnosti a adhezí..

Jak již bylo zmíněno výše, přístroj Alimp-1 má řadu speciálních nástavců, které umožňují magnetickou terapii nejen přes přední břišní stěnu, ale také přímo v hloubkách ženského těla. To umožňuje vytvořit potřebný obrys magnetického pole a různé počítačové programy přispívají ke střídání polarity během postupu.

Podobná technika se používá i v akutním období různých kolpitid, endometritidy a endocervitidy. Tato taktika vnějšího vlivu je dobře kombinována s tradičními metodami léčby ženských chorob, může výrazně zkrátit dobu užívání léků.

I během léčby oblasti ženských pohlavních orgánů však znovu vyvstává otázka, zda magnetoterapii provádět během menstruace. Většina gynekologů se domnívá, že vzhledem k hrozbě krvácení by mělo být použití této metody léčby odloženo na konec menstruace..

Pokud se ženě během těhotenství doporučuje magnetická terapie, pak v tomto případě otázka použití této metody během menstruace nestojí za to. Ošetření magnetem pomůže nastávajícím matkám úspěšně nosit a porodit zdravé dítě

Během menstruace doporučujeme přečíst si článek o mamografii. Z toho se dozvíte o načasování vyšetření, metodice a doporučených dnech menstruačního cyklu pro diagnostiku.

Existuje přesně definovaný soubor podmínek, které brání pacientům v magnetoterapii. Nejčastěji se jedná o onemocnění kardiovaskulárního systému spojená s narušením integrity cévní stěny, zvýšením krevního tlaku, tendencí k ischemii a angíně.

Tento seznam může zahrnovat nemoci centrálního nervového systému vedoucí k záchvatům nebo poruchám vědomí. Příkladem takové patologie je epilepsie. Vzhledem k účinku tohoto postupu na krevní cévy se magnetoterapie u dětí mladších 14 let neprovádí..

Nedoporučuje se používat tuto techniku ​​k porušení koagulačního systému, konkrétně k těmto problémům lze přičíst měsíční krvácení. Pod vlivem ženských pohlavních hormonů během menstruace klesá srážlivost a magnetický účinek může proces zhoršit.

Účinek magnetického pole na tělo ženy nezahrnuje změnu hormonální rovnováhy, konkrétně poměr ženských pohlavních hormonů může vést k selhání menstruačního cyklu. Proto je docela možné zpoždění menstruace po magnetoterapii..

Zákaz léčby magnetickým polem během menstruace je spojen pouze s hrozbou krvácení, na kterou by měl každý odborník upozornit pacienta před předepsáním této metody léčby. V medicíně neexistují zcela neškodné manipulace, takže použití i takové obecně přijímané metody, jako je léčba magnetickými pulzy, vyžaduje povinnou konzultaci a dohled odborníka..

Magnetoterapie, menstruace - je možné tyto dva koncepty kombinovat a během menstruace provádět ošetření magnety?

Magnetoterapie patří k metodě alternativní medicíny. Dopad polí určitých charakteristik nastává na různých částech těla, nejen na oblast přímé aplikace magnetů.

Účinek magnetoterapie během menstruace na tělo ženy:

 • ředění krve;
 • snížená srážlivost;
 • stimulace krevního oběhu atd..

Vzhledem k uvedeným schopnostem magnetických polí je menstruace relativní kontraindikací pro terapii. To znamená, že u pacientů se mohou objevit komplikace během menstruace, po které léčba projde bez vedlejších účinků..

Pokud má pacient tendenci ke krvácení a povaha menstruace je dlouhá a bohatá, pak je magnetoterapie absolutně kontraindikována, protože může výrazně zvýšit krvácení.

Je možné dělat magnetoterapii během menstruace?

Pravidla magnetoterapie pro ženy:

 • Pokud v průběhu léčby nastanou kritické dny, doporučuje se léčbu před koncem menstruace přerušit..
 • Účinnost léčby menstruací se může snížit, protože tělo je ve stresu a během tohoto období může na terapii reagovat zvláštním způsobem..
 • Menstruace po magnetoterapii může přijít se zpožděním, protože hormonální pozadí během intervence se může dočasně destabilizovat.

Magnetoterapie pro ovulaci.

Neexistují absolutní kontraindikace magnetoterapie během ovulace. Hlavním krokem před zahájením léčby magnety je konzultace s fyzioterapeutem a gynekologem..

4,8 / 5 (25 hodnocení)

 • Široká škála aplikací
 • Nízká hmotnost, snadné použití
 • Používejte doma, v lékařských zařízeních
 • Léčba dětí, starších osob
 • 57 metod magnetoterapie
 • Před použitím zařízení byste se měli poradit se svým lékařem!

5.0 / 5 (1 recenze)

 • Vysoká účinnost postupů
 • Bezpečnost použití
 • Žádné vedlejší účinky
 • Může být použit k léčbě dětí a velmi oslabených pacientů
 • Během procedury není nutná vnější pomoc
 • Přítomnost 4 režimů provozu zařízení
 • Dostupná cena zařízení
 • Před použitím zařízení byste se měli poradit se svým lékařem!

4,8 / 5 (5 hodnocení)

 • Vysoká úroveň kvality
 • Snadnost použití
 • Vysoká účinnost
 • Snadnost použití
 • Přítomnost popruhu pro připevnění k tělu
 • Moderní design
 • Nízké náklady
 • Před použitím zařízení byste se měli poradit se svým lékařem!

3,9 / 5 (9 hodnocení)

 • Třicet let zkušeností s kvalitní a efektivní prací
 • Dostupnost 4 provozních režimů pro přesné dávkování zátěže
 • Kombinace nejlepších vlastností magnetického pole různých zařízení
 • Široká škála léčby a prevence různých nemocí
 • Lehkost a kompaktnost zařízení
 • Možnost procedur pro všechny věkové kategorie
 • Před použitím zařízení byste se měli poradit se svým lékařem!

5.0 / 5 (3 recenze)

 • Pod jeho vlivem se aktivují procesy hojení ran a obnova poškozených tělesných struktur
 • Pomáhá snižovat intenzitu bolestivého syndromu, zvyšuje citlivost pokožky, eliminuje projevy otoku a snižuje svalovou slabost
 • Stimuluje regeneraci nervových zakončení, zvyšuje účinek léků, zlepšuje tonus a zlepšuje výživu ochrnutých svalů
 • Poskytuje posílení obranných mechanismů těla, zlepšuje trofické a metabolické procesy

5,0 / 5 (5 hodnocení)

 • Vysoce efektivní zařízení s širokou škálou možností léčby
 • 14 provozních režimů, z nichž jeden je „tichý“ pro léčbu slabých pacientů
 • Dlouhodobě stabilní účinek po ošetření
 • Možnost použití zařízení společně s léky
 • Unikátní kombinace světelného záření (modré nebo žluté) a nízkofrekvenčního magnetického pole
 • Vhodné pro věkové kategorie: od tří let do důchodového věku
 • Před použitím zařízení byste se měli poradit se svým lékařem!

4,6 / 5 (5 hodnocení)

 • Ovlivňuje tělo nerovnoměrným magnetickým polem
 • Má kompaktní velikost
 • Lze použít jak v nemocnici, tak doma
 • Poháněno elektrickou sítí
 • Jednoduchá obsluha, která nevyžaduje speciální školení
 • Používá se k léčbě mnoha druhů nemocí a zranění
 • Operativní péče o nemoci ORL
 • 3 v 1: magnetické, světlo a teplo
 • Nejnovější vývoj
 • Vysoká kvalita
 • Maximální komfort léčby
 • Mohou jej používat děti od jednoho roku, alergici a starší lidé

4,8 / 5 (5 hodnocení)

 • V zásadě je pozitivní účinek pozorován po první aplikaci.
 • Průběh procedur je obvykle 10–12 sezení
 • Délka pohlavního styku je zaručena
 • Úspěšně léčí dysfunkci prostaty, obnovuje dysfunkci erekce
 • Dodávací sada obsahuje pracovní modul zařízení, fyzioterapeutickou sondu, pasivní elektrodu, pár baterií AA a návod k použití

4,7 / 5 (57 hodnocení)

 • Nejoblíbenější zařízení pro magnetoterapii v Rusku!
 • Používá se ve veřejných nemocnicích a klinikách.
 • Hloubka penetrace impulsu: až 8 cm
 • Široká oblast současné expozice (4 magnetické zářiče)
 • Doba pulzu magnetického pole od 1,5 do 2,5 ms
 • Metabolismus se zrychluje, zlepšuje se tok krve do tkání
 • Klinicky prokázáno, že je účinné při léčbě onemocnění:
  • Muskuloskeletální systém
  • Neurologická onemocnění
  • Nemoci kardiovaskulárního systému
  • Dermatologická onemocnění
  • Chronické nespecifické onemocnění plic
  • Nemoci gastrointestinálního traktu
  • Genitální nemoci
  • Nemoci žilního systému horních a dolních končetin
 • Hmotnost: 0,62 kg
 • Pokud potřebujete krátkodobé použití, můžete si pronajmout zařízení ALMAG-01

4.5 / 5 (2 recenze)

 • Jedna z nejúčinnějších způsobů léčby prostatitidy
 • Tato technologie zahrnuje komplexní metody ovlivňování těla
 • Schopnost použití v nemocnici i doma
 • Vysoká kvalita, osvědčená v průběhu let
 • Optimální cena
Přístroj na magnetoterapii, aktualizovaný model 2018, záruka 1 rok

4.6 / 5 (11 recenzí)

 • Vylepšená verze zařízení Almag-01
 • Možnost úlevy od bolesti
 • Pevně ​​fixuje postiženou oblast
 • Režim pro kojence (od 1. měsíce)
 • Indikace - světlo a zvuk
 • Hloubka penetrace impulsu: až 8 cm
 • Široká oblast současné expozice (4 magnetické zářiče)
 • Trvání pulzu magnetického pole od 1,5 do 2,5 ms
 • Tři provozní režimy:
  • 1 - hlavní
  • 2 - pediatrický režim (dětský režim)
  • 3- s výraznými analgetickými a protizánětlivými účinky

  Pohodlné pouzdro v ceně

 • Účinné při léčbě nemocí:
  • Muskuloskeletální systém
  • Neurologická onemocnění
  • Nemoci kardiovaskulárního systému
  • Dermatologická onemocnění
  • Chronická nespecifická onemocnění plic
  • Nemoci gastrointestinálního traktu
  • Genitální nemoci
  • Nemoci žilního systému horních a dolních končetin
 • Pokud potřebujete krátkodobé použití, můžete si pronajmout zařízení ALMAG-PLUS
Fyzioterapeutický přístroj na astma, CHOPN a chronickou bronchitidu, záruka 1 rok

4,4 / 5 (16 hodnocení)

 • Fyzioterapeutické zařízení bez léků
 • Určeno k léčbě nemocí:
  • bronchiální astma (jakákoli závažnost),
  • CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc),
  • chronická a přetrvávající bronchitida,
  • chronická laryngitida;
  • zbytková pneumonie.
 • Účinnost potvrzena klinickými studiemi
 • Eliminuje zbytkové projevy pneumonie
 • Bezpečné pro děti do 1 roku a starší osoby
 • Schváleno Federální službou pro dohled ve zdravotnictví a sociálním rozvoji Ruska
 • Má certifikát shody
 • Hustota toku nárazové energie (PES)

  4,7 / 5 (16 hodnocení)

  • Zařízení pro léčbu mozkových chorob:
   • Důsledky přenesené mozkové příhody;
   • Ischemie mozku;
   • Migréna;
   • Osteochondróza krční páteře;
   • Iridocyklitida;
   • Parkinsonova choroba
   • Poruchy spánku.
  • Snadná manipulace, malé rozměry a hmotnost
  • Napájeno 220 V
  • Teplota expozice elektrodám - 41 ° C
  • Dvě flexibilní pravítka se 6 elektrodami
  • Hmotnost vysílače „Čelenka“: 0,3 kg
  • Hmotnost: 1,5 kg
  • Nejvyšší kvalita
  • Individuální přístup během léčby
  • Zařízení může fungovat zonálně a lokálně
  • Možnost nárazu na vnitřní orgány
  • Sada obsahuje 2 zářiče
  • Stolní zařízení

  4,6 / 5 (9 hodnocení)

  • Vystavení širokým oblastem těla
  • Hloubka penetrace impulsu: 20 cm
  • Výkon pulzního magnetického pole: až 45 mT.
  • Řada 6 zářičů
  • Základní student 16 prvků
  • Průměr vysílače: 21 cm
  • Efektivní při léčbě široké škály nemocí
  • 79 pracovních programů
  • Hmotnost: 10,5 kg

  fh + oh (51390937)
  Finehealth (114334)
  fh_reg (39968440)
  FH_69: Magnetoterapie (bez Almag) (48997517)
  FH_69: Magnetoterapie (bez Almag) (47880425)
  FH_69: Magnetoterapie (bez Almag) (35140165)

  Doba spuštění skriptu: 1,268 s.
  Využití paměti: 14 914 kB

  Veškeré informace zveřejněné na webu (včetně cen) slouží pouze pro informační účely.
  a za žádných okolností není veřejná nabídka definována v článku 437 občanského zákoníku Ruské federace

  Používáním této stránky souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů
  Web při své práci používá soubory cookie. Pokud vám to nevyhovuje, prosím opusťte web..

Pravidla chováníÚčel a postup provádění průzkumu oběti Účelem průzkumu je identifikovat známky krvácení, které vyžaduje včasné zastavení. Obecné vyšetření se provádí velmi rychle, během 1-2 sekund, od hlavy po paty.