Jak se přípravek Polygynax používá během menstruace

Většina vaginálních tobolek a tablet je pro menstruaci nežádoucí. Použití přípravku Polygynax během menstruace je povoleno, ale žena si musí přípravek správně aplikovat podle pokynů. Naučte se, jak správně užívat léky, a také hlavní výhody takové terapie během kritických dnů..

Složení přípravku

Lék má tři aktivní složky najednou:

 • Neomycin sulfát.
 • Polymyxin sulfát.
 • Nystatin.

První dvě látky představují skupinu antibiotik, která jsou účinná při eliminaci grampozitivních a gramnegativních bakterií. Výjimkou jsou streptokoky a anaerobní mikroorganismy. Nystatin v přípravku Polygynax pomáhá s afty působením na Candidu.

Droga má na tělo následující účinek:

 • antibakteriální účinek;
 • protiplísňový účinek;
 • zlepšení metabolických procesů vaginální sliznice.

Mezi výhody drogy je třeba zdůraznit:

 • rovnoměrné rozložení komponent;
 • praktická absence absorpce látek do systémového oběhu;
 • aktivní vliv na mnoho patogenů.

Indikace

Gynekologové předepisují pacientům použití čípků Polygynax během menstruace na infekční a zánětlivá onemocnění vyvolaná mikroorganismy citlivými na léčivo. To zahrnuje:

 • zánět pochvy s nespecifickými příznaky;
 • houbová kolpitida;
 • smíšená vaginitida;
 • současný zánět vulvy a vaginální sliznice;
 • kandidální kolpitida (drozd);
 • zánětlivé onemocnění děložního čípku.

Doporučuje se, aby si každá žena před léčbou udělala nátěr, aby se vyloučila přítomnost mikroorganismů rezistentních vůči aktivním složkám léčiva. Jinak léčba neposkytne požadovaný účinek a onemocnění může být chronické..

Kontraindikace

Lék nelze použít v následujících případech:

 1. První trimestr těhotenství.
 2. Kojení období.
 3. Nesnášenlivost složek léčiva.
 4. Přecitlivělost na složení přípravku Polygynax.

Vedlejší účinek

Během léčby se mohou objevit následující nepohodlí:

 • svědění a pálení genitálií;
 • podráždění pochvy;
 • alergické vyrážky.

Jakýkoli nežádoucí účinek vyžaduje rychlou návštěvu svého lékaře.
Po vyšetření se gynekolog rozhodne, jak pokračovat v kurzu a zda je třeba zvolit analog.

Polygynax během menstruace

Existují časté případy živých příznaků drozdů během menstruace, stejně jako projevů onemocnění v kterýkoli den cyklu. Lékaři nedoporučují přerušit léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění. Proto můžete být během menstruace léčeni přípravkem Polygynax, což je pravidlo a není přijatelnou výjimkou. Na rozdíl od jiných vaginálních čípků lék neztrácí účinnost na pozadí měsíčního krvácení.

Proveditelnost terapie během menstruace je odůvodněna následujícími faktory:

 1. Během odmítnutí endometria jsou vytvořeny optimální podmínky pro reprodukci patogenů.
 2. Zvyšuje se riziko přenosu infekcí a bakterií z pochvy do jiných pohlavních orgánů (děloha, vaječníky).
 3. Menstruační tok může zhoršit latentní zánětlivé procesy, které se dříve neprojevily..
 4. Kritické dny jsou nejlepším obdobím pro eliminaci problémů s vaginální mikroflórou.
 5. Účinek léku se nezvyšuje, ale menstruace pomáhá komplexně řešit problémy s infekcemi.
 6. Přerušení kurzu může způsobit neúplnou nebo zcela neúčinnou léčbu.

Díky všem těmto důvodům je užívání přípravku Polygynax během menstruace vynikající metodou boje proti mnoha genitálním infekcím..

Pokud pacient zákrok odmítne, je pravděpodobné, že se objeví zvýšené příznaky onemocnění a jeho přechod do pokročilejšího stadia.

Doba léčby

Výrobce Polygynax vyrábí v několika verzích, které se liší počtem svíček v balení:

 • 6 ks.
 • 12 ks.

Pro prevenci stačí koupit balíček se šesti vaginálními tobolkami, který vydrží odpovídající počet dní. Standardní léčba zahrnuje 12 procedur (jedna svíčka jednou denně). Někdy se doba léčby zvyšuje na dva týdny, ale po vyřešení tohoto problému s lékařem.

Pokud pacient vynechal jednu nebo více injekcí Polygynaxu, není nutné zvyšovat denní dávku. Stačí pokračovat v užívání léku v obvyklém množství až do konce léčby..

Jak se přihlásit?

Je důležité nejen včas, ale také správně zavést vaginální čípek. Proto by žena měla dodržovat následující doporučení, pokud užívá Polygynax k menstruaci:

 1. Délka léčby by neměla přesáhnout 12 dní, jinak by patogenní mikroorganismy získaly rezistenci vůči účinným látkám.
 2. Je lepší používat produkt večer těsně před spaním. Pokud je to možné, vložte tobolky do polohy na zádech.
 3. Stojí za to očistit vagínu a ruce teplou vodou bez použití gelu, mýdla a jiných produktů pro intimní hygienu.
 4. Ideální hloubka, ve které se čípek aplikuje, je délka ukazováčku.
 5. Pokud kapsli umístíte nesprávně, existuje riziko úniku látek spolu s krví a denními sekrety.
 6. Je lepší odmítnout tampony a upřednostňovat hypoalergenní vložky bez zápachu. I při optimálním podání přípravku některé složky opouštějí pochvu.
 7. Je vhodné opustit latexové čepice a kondomy, způsobené nežádoucím účinkem na sliznici, až do konce kurzu.

Existuje zpoždění??

Mezi vedlejšími účinky není žádný náznak možného porušení cyklu. Užívání jakýchkoli antibiotik však může ovlivnit menstruaci a zdraví žen následujícím způsobem:

 • delší (nad 35 dnů) interval mezi obdobími;
 • zkrácení měsíčního cyklu;
 • dlouhá období;
 • velmi malá nebo příliš velká ztráta krve.

Ženy nejčastěji nemají zpoždění, ale posun v nástupu regulace. Absence měsíčního krvácení může být také způsobena patogeny, které se žena snaží eliminovat pomocí čípků Polygynax..

Účinnost užívání vaginálních čípků, tobolek a tablet do značné míry závisí na samotné ženě. Během menstruace Polygynax nevyvolává zvýšené vedlejší účinky, ke kterým dochází pouze při nesprávném použití, zvýšeném dávkování nebo individuální nesnášenlivosti. Předpisy proto nepůsobí jako kontraindikace pokračování léčby a nesnižují účinek účinných látek..

Je možné používat svíčky Polygynax během kritických dnů

Polygynax je čípek používaný k léčbě ženského reprodukčního systému. Působí na infekční, houbovou a bakteriální flóru, pomáhají zvládat zánětlivé procesy. Lze také použít čípky Polygynax během menstruace, protože průběh léčby nelze přerušit. Jak je tedy správně používat, jaké jsou vlastnosti a princip účinku této drogy?

Vlastnosti a princip činnosti

Čípky Polygynax je lék, jehož hlavní účinnou látkou jsou antibiotika, jako je nystatin, neomycin a polymyxin. Aktivně působí na zánětlivý prvek a rychle ho vylučují. Hlavní výhodou tohoto léku je, že může být použit během menstruace. Vzhledem k tomu, že účinná látka je schopna distribuovat se po stěnách pochvy, léčivo nevyjde spolu s menstruací.

Akce čípků je také zaměřena na eliminaci drozdů. V tomto případě látka neporušuje normální mikroflóru těla, ale působí výhradně na bakterie. Polygynax je jedním z mála léků, které lze použít i během kritických dnů. Je třeba poznamenat, že tento lék je schopen zvládnout zánět a svědění. Před použitím je však nutné se poradit s odborníkem..

Indikace a kontraindikace

Čípky Polygynax jsou předepsány pro infekční a zánětlivá onemocnění, jako jsou:

 • Plísňová vaginitida;
 • Nespecifická vaginitida;
 • Smíšená vaginitida;
 • Cervikovaginitida;
 • Vulvovaginitida.

Před zahájením léčby je však nutné určit typ patogenu. Vzhledem k tomu, že léky mohou negativně ovlivnit nejen bakterie, ale také normální mikroflóru. Proto se nedoporučuje užívat drogu bez předběžných testů..

Existují případy, kdy je použití svíček kontraindikováno. V prvních měsících těhotenství lékaři zakazují užívání tohoto léku, protože neexistují žádné informace o tom, jak to ovlivní plod. Po 14 týdnech těhotenství lze přípravek Polygynax použít. Během tohoto období nemá na těle žádné destruktivní vlastnosti..

Také nepoužívejte tento lék během laktace. Látky obsažené v přípravku mohou s mateřským mlékem pronikat do střevního traktu dítěte. V ostatních případech lze svíčky použít bez obav o své tělo..

Aplikace během menstruace

Menstruace je vždy doprovázena hormonálními změnami. V této době lze pozorovat patogeny různé etiologie, které mohou proniknout do vnitřního prostředí a způsobit všechny druhy nemocí. Proto během menstruace mnoho odborníků předepisuje léky, které vám pomohou zbavit se stávající infekce a zabránit vzniku nové..

Použití těchto prostředků je velmi vhodné, vzhledem k tomu, že během menstruace mohou existující zánětlivá onemocnění postupovat. Bude to pro mnohé objev, ale během menstruačního cyklu mohou v krvi ženy kolovat bakterie, které se v jakémkoli jiném období nedají pocítit. Proto je toto období vhodné pro léčbu takových bakteriálních procesů. Pro takové účely je vhodné použít Polygynax, který bez většího úsilí pomůže zbavit se stávajících problémů..

Prezentované léčivo působí na buněčnou stěnu patogenního činidla a ničí jej. Výsledkem je, že cizí bakterie nemůže dále vstoupit do těla a zemřít. Před použitím čípků však musíte použít radu gynekologa.

Každý lék má specifický dávkovací režim. Prvním krokem je proto přečíst si pokyny a poté začít užívat drogu. Deska Poliginax má 6 - 12 tobolek. Průběh užívání těchto léků je 6 až 12 dní. Při léčbě bakteriálních procesů je vhodné zavádět čípky do pochvy v noci, přičemž doba trvání léčby přípravkem Poliginax je 12 dní. Z preventivních důvodů je toto období sníženo na polovinu. Hlavní výhodou tohoto léku je, že jeho účinek se během menstruace nesnižuje..

Recenze

Ahoj. Začal jsem mít drozd a gynekolog mi poradil, abych použil svíčky Polygynax. Po dvou dnech však začínám menstruační cyklus. Je možné během tohoto období používat svíčky, nebo je lepší počkat, až dojdou??

Odpověď: Marina, neboj se. Tato droga je jednou z mála, kterou lze použít v době kritických dnů. Jeho akce bude v každém případě zaměřena na zničení zahraničního agenta.

Dobrý den, jsem v 18. týdnu těhotenství. Vzhledem k některým zánětlivým změnám lékař předepsal čípky Polygynax. První den jsem dával čípky, ale pak jsem přemýšlel, jestli by to ublížilo dítěti?

Odpověď: Aleno, nemáte důvod k obavám. V současné době nemá předložený lék negativní vliv na dítě. Jeho akce jsou zaměřeny pouze na boj proti zánětu..

Je možné dát svíčky Polygynax během menstruace

Lék Polygynax se vyrábí ve formě čípků a používá se k účinné léčbě plísňových, bakteriálních, infekčních infekcí v oblasti ženských pohlavních orgánů. Díky vlastnostem aktivního boje proti škodlivým mikroorganismům můžete během menstruace nasadit svíčky Polygynax. To platí zejména o nutnosti nepřerušovat průběh léčby..

Složení přípravku

Mezi hlavními složkami léčiva je důležité zdůraznit antibiotika nystatin, polymyxin, neomycin. Jsou to oni, kdo neutralizuje zánět a eliminuje bolestivost v genitální oblasti. Bezpečnost léku je dána jeho jemným účinkem na vaginální mikroflóru při zachování aktivního boje proti patogenním mikroorganismům.

Lék patří do kategorie antibakteriálních látek. Je účinný ve stadiu abnormální aktivity patogenních infekcí, bakterií a hub, ke kterému dochází přesně na začátku menstruačního cyklu. Jemný účinek na vaginální sliznici při použití vaginálních čípků je způsoben přítomností dimethylpolysiloxanu v kompozici. Je to tato složka, která vyživuje a obklopuje slizniční vrstvu pochvy, následovanou hlubokým pronikáním látky dovnitř.

Princip fungování

Vzhledem k lokalizaci léku na stěnách pochvy lék pokračuje v boji proti zánětlivým onemocněním a nezaniká spolu s krvavým výtokem menstruace. Kromě zmírnění zánětu a podráždění sliznice je účinnost léčby způsobena odstraněním svědění, zastavením pozorovaného neobvyklého výtoku s nepříjemným zápachem. Předpis léku a délku léčebného kurzu provádí gynekolog po vyšetření.

Vzhledem ke složkám léčiva, jeho vlastnostem je během menstruace zachována účinnost léčby vaginálními čípky.

Indikace

Polygynax se doporučuje používat k diagnostice infekčních lézí v genitální oblasti. Svíčky se používají v diagnostice:

 • vulvovaginitida (zánět vulvy s následným podrážděním vaginální sliznice);
 • smíšená vaginitida (zánět vaginální sliznice vyvolaný z různých důvodů, například infekční procesy);
 • cervikovaginitida (zánět děložní sliznice);
 • plísňová vaginitida (kandidóza, afty).

Účinek použití léku na jakékoli jiné infekční a zánětlivé onemocnění může určit pouze ošetřující gynekolog.

Protože Polygynax působí přímo na patogenní bakterie, může při jejich nepřítomnosti ovlivnit stav vaginální mikroflóry.

Nelze jej vždy použít jako preventivní opatření. Před přijetím byste měli konzultovat a být vyšetřeni.

Kontraindikace

Používání vaginálních čípků je nepřijatelné během prvních 14 týdnů těhotenství a je také zakázáno ženám během kojení. To je způsobeno možným pronikáním účinné látky do gastrointestinálního traktu dítěte prostřednictvím mateřského mléka, což může způsobit poruchy jeho práce..

Aplikace během menstruace

Reprodukční systém se stává nejzranitelnějším vůči pronikání patogenů a rozvoji zánětlivých procesů přesně během menstruace. Je to způsobeno změnou hormonálního pozadí a vlastností některých onemocnění projevovat se krvavým výtokem (po ukončení menstruace je patologie asymptomatická). Čípky Polygynax během menstruace jsou předepsány přesně pro účinný boj proti stávajícím onemocněním. Látka nejen bojuje proti stávajícím infekcím, ale také účinně brání vzniku nových.

Použité svíčky jsou schopné ničit buněčné stěny patogenních mikroorganismů a neutralizovat jejich aktivitu. Po dohodě na správné léčbě stávajících onemocnění se doporučuje zavést Polygynax do pochvy podle pokynů nebo schématu doporučeného gynekologem.

Vezměte Polozinax v noci a vložte jej do pochvy. Samotný průběh terapie nelze přerušit, ale její trvání je nutné předem domluvit s ošetřujícím lékařem. Léčba obvykle trvá 12 dní. Použití je možné také pro profylaktické účely, pak musí být množství použité drogy sníženo na polovinu.

Lék můžete používat pouze po konzultaci s lékařem a kontrole data exspirace samotného léku. Polygynax patří do kategorie těch několika kombinovaných léků, které zůstávají účinné během menstruace a mohou být předepsány přesně na začátku menstruačního cyklu. Jmenování vaginálních čípků je relevantní pro boj proti většině infekčních a zánětlivých onemocnění, například drozdům. Po dobu léčby by se pacienti měli zdržet aktivního sexuálního života..

K určení stupně citlivosti existujících patologií na účinky přípravku Polygynax může být pacientovi doporučeno provést bakteriální kulturu (analýza). To vám umožní vyloučit možné vedlejší účinky léku, zabránit dalším komplikacím a možným alergickým reakcím. Pokud jsou kombinované účinky antibiotik neúspěšné, pak jejich užívání může problém ještě více zhoršit..

Užívání léku spočívá v každodenním užívání jedné tobolky před spaním po dobu dvou týdnů. Jednorázové použití čípků je možné během sanitace chirurgickým zákrokem, gynekologickými manipulacemi nebo před porodem.

Povinná konzultace s lékařem je také způsobena vlastností čípků Polygynax potlačovat aktivitu lokálních spermicidních kontraceptiv. Pokud dojde ke zpoždění menstruace po Polygynaxu, je nesmírně důležité včas konzultovat lékaře a zjistit skutečnou příčinu porušení cyklu.

Použití svíček Polygynax během menstruace

Vaginální čípky Polygynax patří mezi nejúčinnější léky s antimikrobiálními vlastnostmi. Úspěšně se používají při léčbě běžných onemocnění, jako je drozd a různé záněty pohlavních orgánů (vaginitida). Je možné užívat Polygynax během menstruace - v tomto případě neexistují žádné kontraindikace.

Složení léčivého přípravku

Lék obsahuje tři účinné složky:

 • Nystatin.
 • Neomycin a polymyxin sulfáty.

Nystatin v přípravku Polygynax inhibuje aktivitu mikroorganismů ze skupiny Candida. Poslední dvě účinné látky jsou antibiotika, která účinně pomáhají eliminovat gramnegativní i grampozitivní bakterie. Antibiotika zároveň nemají znatelný účinek na anaerobní mikroorganismy a streptokoky.

Lék má vícesměrný účinek na tělo:

 • Antibakteriální účinek.
 • Antifungální účinek.
 • Zvýšení úrovně metabolických procesů ve vaginální sliznici.

Mezi výhody léčby patří:

 • Rovnoměrné rozdělení účinných látek.
 • Minimální pronikání účinných látek do krevního řečiště.
 • Významné aktivní působení proti mnoha patogenním organismům.

Indikace pro použití

Mnoho gynekologů předepisuje čípky Polygynax svým pacientkám během menstruace, pokud jsou diagnostikovány zánětlivé nebo infekční nemoci. V tomto případě by patologie měla být způsobena mikroorganismy citlivými na léčivo. Mezi tyto mikroorganismy patří:

 • Zánětlivé pochvy, které nemají specifické příznaky.
 • Plísňová vulvitida. Jedná se o zánět vnějších urogenitálních orgánů ženy: klitoris, stydké pysky a malé stydké pysky, pubis a vaginální vestibul. Při houbovém zánětu jsou často ovlivněny další oblasti: perineum a vnitřní povrch stehna. Plísňová vulvitida se vyskytuje, když infikovaný výtok z děložního kanálu vstupuje do sliznice.
 • Smíšená forma vaginitidy. Mezi všemi chorobami zánětlivé povahy zaujímá přední místo vaginitida a počet případů se neustále zvyšuje. Podle statistik trpí každá třetí žena smíšenou vaginitidou. Nejčastěji jsou takové zánětlivé procesy způsobeny chlamydiemi, tuberkulózními mykobakteriemi, gonokoky a Trichomonas, mykobakteriemi a ureaplasmy. Hlavním rysem smíšené formy vaginitidy je přítomnost souběžné infekční zátěže kromě specifických patogenů.
 • Zánět vulvy a vaginální sliznice. Vulvovaginitida je nejčastěji pozorována u dívek a žen ve stáří. Je to nejméně časté u žen v plodném věku. V tomto případě může být pacient narušen bolestí, svěděním a pálením v genitální oblasti. Obvykle se vulvovaginitida vyvíjí v důsledku aktivity červa. Chronická forma onemocnění u dívek může dále vést k fúzi stydkých pysků, což může v budoucnu negativně ovlivnit sexuální aktivitu..
 • Kandidózní kolpitida (drozd). Kandidová vaginitida (kandidóza) je infekce pohlavních orgánů způsobená houbami rodu Candida. V tomto případě je u žen hlavní postiženou oblastí sliznice. Během těhotenství může tato patologie nést další hrozby..
 • Zánětlivá onemocnění děložního čípku (cervicitida). V takových případech je zánět lokalizován na vnitřní nebo vnější straně děložního čípku. Tato patologie je extrémně nežádoucí během těhotenství, protože existuje vysoká pravděpodobnost jejího šíření na plod. Je třeba říci, že léčba onemocnění během tohoto období je obtížná - kvůli negativnímu účinku antibiotik na plod.

Lék se také používá k prevenci komplikací u infekčních patologií v následujících případech:

 • Intrauterinní diagnostika.
 • Jmenování diatermoagulačního postupu v období před a po tepelném ošetření.
 • Chirurgický zákrok před zákrokem.
 • Včasné dodání.

Antibakteriální látka Polygynax není předepsána v prvním trimestru těhotenství. Současně je jeho použití povoleno ve druhém a třetím trimestru termínu. Potenciální přínosy musí převážit potenciální negativní rizika pro plod.

Pokud není možné odmítnout užívání drogy během laktace, měla by žena přestat dítě krmit.

Před ošetřením pacienta se doporučuje odebrat vzorky nátěru, aby se vyloučily mikroorganismy rezistentní na léky. Jinak terapie nepřinese pozitivní účinek a nemoc může přejít do chronického stadia..

Kontraindikace pro použití

Stejně jako u jiných léků má Polygynax své vlastní kontraindikace. Je třeba si uvědomit, že léky blokují aktivitu lokálních antikoncepčních prostředků, což může v budoucnu vést k nežádoucímu těhotenství.

Užívání drogy navíc zvyšuje riziko poškození latexových kondomů.

Lék se také nedoporučuje za následujících podmínek:

 • První trimestr těhotenství.
 • Kojení.
 • Individuální nesnášenlivost složek obsažených v léku.

V případě výskytu příznaků intolerance na léky byste měli okamžitě přestat užívat. Přecitlivělost na složky léčivého přípravku je známkou toho, že by měl být z léčby vyloučen Polygynax nebo léky podobného složení..

Nežádoucí účinky léčby

Užívání přípravku Polygynax může v některých případech doprovázet nežádoucí účinky, které zahrnují:

 • Nepohodlí v genitální oblasti (pálení a svědění).
 • Vzhled podráždění ve vaginální oblasti.
 • Alergické reakce se projevují ve formě kožních vyrážek.

Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, musíte rychle navštívit lékaře. Po vyšetření pacienta gynekolog rozhodne, jaké další kroky je třeba podniknout. Může být nutné nahradit lék bezpečnějším analogem a upravit léčebný režim.

Terapie během menstruace

Lékaři zpravidla nedoporučují zastavit léčbu zánětlivých onemocnění způsobených infekčními příčinami a menstruace není výjimkou. Jinými slovy, je možné provádět terapii pomocí léku Polygynax během menstruace. Ve srovnání s léky podobné skupiny není účinnost přípravku Polygynax ovlivněna ztrátou krve, která se projevuje během menstruace.

Současně existují důvody, proč lze Polygynax užívat s menstruací:

 • Odmítnutí endometriální tkáně vytváří podmínky příznivé pro reprodukci patogenních mikroorganismů.
 • Riziko šíření infekce z pochvy do dalších orgánů reprodukčního systému (například vaječníků nebo dělohy) se významně zvyšuje.
 • Menstruační tok může způsobit exacerbaci skrytých zánětlivých ložisek, která do této chvíle neměla žádné symptomatické projevy.
 • Období kritických dnů je příznivé pro léčbu vaginální mikroflóry.

Po zvážení všech těchto důvodů můžeme dojít k závěru, že terapie nemocí pomocí Polygynaxu odkazuje na účinné způsoby boje proti mnoha genitálním infekčním chorobám..

Pokud pacient odmítne pokračovat v léčbě, pak je možné v budoucnu zvýšit příznaky onemocnění a jeho přechod do neřešitelné formy. Přerušení užívání léku může také významně snížit jeho účinnost a v některých případech nepřinese vůbec žádný výsledek..

Možnost prolomení cyklu

V seznamu vedlejších účinků není šance na selhání smyčky. Mělo by se však pamatovat na to, že lék patří k antibiotikům, což znamená, že může mít na tělo ženy následující účinek:

 • Prodloužené trvání mezi obdobími. V tomto případě může být časový interval při používání produktu od 35 dnů nebo více.
 • Snížení doby cyklu.
 • Vzhled slabého nebo hojného krvácení během menstruace.

Ženy však obvykle nečelí zpožděním, ale časovým posunem na začátku kritických dnů. Je třeba také poznamenat, že absence krvácení během menstruace může být způsobena aktivitou patogenních mikroorganismů..

Pravidla užívání drogy

Důležitým aspektem užívání přípravku Polygynax je, jak byste měli používat vaginální čípky. K dosažení co nejúčinnější léčby je třeba dodržovat pravidla:

 • Celková doba léčby by neměla přesáhnout dvanáct dní. To je způsobeno skutečností, že cílové mikroorganismy si mohou vytvořit imunitu vůči účinným látkám.
 • Doporučuje se používat svíčky večer, nejlépe těsně před spaním.
 • Doporučuje se podávat tobolky vleže.
 • Před použitím je vhodné provést hygienické postupy pro čištění pochvy a rukou. V tomto případě se doporučuje místo gelu, mýdla nebo jiných syntetických produktů použít běžnou teplou vodu..
 • Svíčka by neměla být vložena déle než ukazováček.
 • Pokud je tobolka nesprávně umístěna, existuje riziko, že látka unikne během odmítnutí krve nebo společně s jinými přirozenými sekrety.
 • Doporučuje se úplně nepoužívat tampony. Místo toho byste měli zavést speciální hypoalergenní vložky.
 • Během léčby by se měly používat osobní ručníky, aby se zabránilo šíření infekce..
 • Během kurzu je také vhodné vzdát se kondomů na bázi latexu. Taková antikoncepce způsobuje zbytečné podráždění sliznice..

Lék je dostupný ve dvou verzích: šest a dvanáct tobolek. Lék se užívá jedna tobolka denně..

Při používání Polygynaxu musíte postupovat podle schématu uvedeného v pokynech:

 • U dospělých je průběh léčby drogové závislosti dvanáct dní. Z preventivních důvodů doba přijetí nepřesahuje šest dní.
 • Dětem je předepsána jedna tobolka na šestidenní kurz.

Trvání kurzu může ošetřující lékař po vyšetření pacienta změnit. Doba léčby v tomto případě bude určena závažností patologie, věkem pacienta a přítomností doprovodných onemocnění..

Je třeba si uvědomit, že pokud vynecháte jednu nebo více injekcí léku, neměli byste zvyšovat denní dávku. V takových případech je zapotřebí pouze pokračovat v používání přípravku Polygynax ve standardním režimu až do konce léčby nebo prevence..

Účinnost léčby přípravkem Polygynax závisí na míře dodržování všech nezbytných doporučení. Během menstruace čípky Polygynax nezvyšují jejich vedlejší účinky.

Negativní výsledky během léčby se mohou objevit pouze při nesprávném použití přípravku, například při nepřiměřeném zvýšení dávky nebo v důsledku individuální nesnášenlivosti složek. Proto můžete Polygynax užívat během menstruace, pokud jsou splněny všechny podmínky uvedené v pokynech.

Analogy Polygynaxu jsou levnější - seznam s cenami, který je lepší

Někdy ženy čelí nepříjemnému jevu - drozdům. Může se to objevit v důsledku nedodržování pravidel hygieny intimní oblasti, v důsledku užívání antibiotik a (v důsledku toho) porušení mikroflóry a z jiných důvodů. Mnoho dívek má drozd od prvního dne těhotenství až do samotného narození..

S touto houbovou chorobou je třeba bojovat, protože vede ke vzniku nových bakterií. Existuje mnoho populárních metod řešení drozdů, ale použití farmaceutických přípravků je považováno za účinné, z nichž jeden je Polygynax.

Tento lék je účinný, ale drahý. Proto v článku budeme hovořit o tom, jak můžete vyměnit svíčky Polygynax.

Složení a vlastnosti svíček Polygynax

Léčivo se vyrábí v zapouzdřené formě. Tobolky se používají k vaginální léčbě. Jsou měkké na dotek, mají podlouhlý tvar, barva skořápky se mění od světle žluté po béžovou.

Lék má vysokou účinnost, což je vysvětleno současnou přítomností tří hlavních látek ve složení: nystatin, který má antifungální vlastnosti, polymyxin B sulfát, což je antibiotikum zaměřené na eliminaci gramnegativních bakterií a neomycin sulfát, který patří k antibiotikům tetracyklinové řady a má poměrně širokou škálu akce.

Kromě nich jsou uvnitř tobolek další látky: tephosis 63, dimethikon a sójový olej. Při výrobě samotných kapslí se používají: dimethikon, glycerol a želatina.

Lék je široce používán při léčbě gynekologických onemocnění, má účinný účinek na bakterie a houby. Jeho činnost je zaměřena na eliminaci gramnegativních a grampozitivních zástupců patogenní mikroflóry.

Eliminuje houbové patogeny patřící k rodům: Histoplasm, Cryptococus a Candida. Spolu s tím čípky zastavují trofické procesy na sliznicích vnitřních pohlavních orgánů. Po chvíli, po zavedení tobolky do pochvy, se její obal rozpustí.

Účinná látka, která je uvnitř, je rovnoměrně rozložena po stěnách pochvy a má přímý účinek na patogenní mikroorganismy. Látky obsažené v léčivém přípravku se téměř nedostanou do krve.

Polygynax - popis

Vyrábí se droga Polyginax (Francie). Odkazuje na prostředky pro intravaginální podání. Dávková forma je často označována jako čípky nebo čípky, ve skutečnosti se léčivo vyrábí ve formě vaginálních tobolek, které je třeba vložit do pochvy.

Složení tobolek Polygynax zahrnuje následující hlavní složky:

 • nystatin - antifungální látka;
 • neomycin je antibiotikum;
 • polymyxin sulfát - antibiotikum.

Jak je patrné ze složení, čípky Polygynax pomáhají proti houbovým a bakteriálním chorobám. Lék je zahrnut do skupiny kombinovaných látek (antibiotikum + antimykotikum). Mezi pomocné složky v pokynech patří glycerol, dimethikon, želatina, sojový olej, voda.

Balení Polygynax může obsahovat 6 nebo 12 vaginálních tobolek, cena za 6 tobolek je 400 rublů.

V prodeji můžete také najít drogu Polygynax Virgo. Jeho cena za podobné balení je o něco vyšší - 480 rublů. Složení je charakterizováno přítomností esterů kyseliny stearové a palmitové, koncentrace hlavních účinných látek je stejná jako v předchozím popisu. Tyto kapsle jsou měkčí, je pohodlnější je vložit do pochvy, takže se používají k léčbě dívek, které nemají intimní život. Oba léky mají dobré recenze, jsou během léčby dobře snášeny.

S ureaplasmou

Patogenní mikroorganismy ve formě ureaplasmat mohou způsobit takzvané mykoplazmatické infekce uro-reprodukčního systému. Patogeny tohoto druhu se přenášejí pohlavním stykem z matky na dítě během těhotenství a porodu a během transplantace. Tento typ infekce je často součástí komplexní infekce s rozvojem zánětu na sliznicích vylučovacího a reprodukčního systému; mohou se také šířit a poškodit vnitřní orgány.

Až 80% lidí může být nositeli patogenních organismů bez vzniku infekce. Obvykle k tomu dochází, když je imunitní systém oslaben. Známky infekce ureaplazmatického typu lze pozorovat u obou pohlaví - bolest, problémy s močením a sex. Podmínky jsou obzvláště nebezpečné u žen v plodném věku, protože mohou vést ke komplikacím během těhotenství a předčasného porodu. Ureaplasmatická infekce se může vyvinout v ledvinové kameny nebo nefritidu.

Polygynax může zmírnit příznaky popsaného problému, ale důležitou roli hrají antibiotika, která by se měla užívat perorálně: léky ze skupiny tetracyklinů nebo chinolonů.

Geksikon nebo polygynax - co si vybrat

Jedním z levných analogů přípravku Polygynax jsou ruské vaginální tablety a čípky Geksikon obsahující 16 mg účinné látky (chlorhexidin biglukonát). Tvar a barva první se shoduje s předchozí léčbou a druhá se vyrábí ve formě torpéda, barva umožňuje mramorový odstín.

Analogem je antiseptikum používané k boji proti těmto patogenním mikroorganismům:

 • bledý treponema;
 • gonokoky;
 • gardnerella;
 • chlamydie;
 • Trichomonas;
 • ureaplasma.

Díky svému farmakologickému účinku je tento analogický lék Hexicon dobrou náhražkou přípravku Polygynax při léčbě mnoha genitálních onemocnění:

 • kapavka;
 • syfilis;
 • chlamydie;
 • trichomoniáza;
 • ureaplasmóza;
 • vaginitida;
 • eroze - onemocnění děložního čípku (předepsané pro diatermokoagulaci).

Jako profylaxi je droga doporučena gynekology před porodem, potratem a chirurgickými operacemi na orgánech reprodukčního systému při předepisování zavedení nitroděložního tělíska. V tomto případě můžete jako analog použít řešení Hexicon.

Tablety a čípky léku Geksikon se používají intervenčně, tj. před zavedením musí být mírně navlhčeny vodou. Kurz lékařské terapie analogem je od 1 týdne do 10 dnů, 1-2 ks. denně. Profylaktickým způsobem ochrany těla před patogeny je jednorázové podání jakékoli vyrobené formy náhražky Polygynaxu do 2 hodin po pohlavním styku bez antikoncepce..

Roztok se vstřikuje speciální tryskou do močové trubice. U mužů je dávka 2–3 ml a u žen 1–2 ml, po které následuje přidání roztoku do pochvy (5–10 ml). Je lepší provést postup vleže, aby roztok zůstal po podání 2-3 minuty. Proces močení nelze provést do 2 hodin po manipulaci. Kůže kolem genitálií a vnitřních stehen by měla být také ošetřena tímto analogem.

Možné nežádoucí reakce, které se zastaví po vysazení léku:

 • svědění;
 • alergické projevy;
 • suchá kůže;
 • fotocitlivost.

Při použití čípků během těhotenství a laktace je základním důvodem předepisování léku přebytek očekávaného účinku na tělo pacienta ve srovnání s možnými riziky pro dítě v děloze. Nízké náklady na tuto náhradu Polygynax ji činí mezi populací výhodnější.

Tabulka - stávající formy léku Geksikon s cenami *

názevVýrobceLéčivá látkaCena
HEXIKON 0,016 N10 SUPP VAGNizhpharm JSCChlorhexidin296,10 RUB
HEXIKON 0,016 N10 VÁLKY NA TABULKYHemofarm, OOOChlorhexidin286,60 rub
HEXICON D 0,008 N10 SUPP (DĚTI)Nizhpharm JSCChlorhexidin196,60 RUB

Kdo je zobrazen pomocí

Pokud jsou zjištěny infekční a zánětlivé procesy vyvolané patogenní mikroflórou, lékař předepíše léčbu intravaginálními čípky, které obsahují antimikrobiální antibiotikum.

Polygynax je předepsán pro:

 • houbová vaginitida nespecifického typu;
 • vaginální kandidóza;
 • vulvitida a vulvovaginitida;
 • cervikovaginitida;
 • prevence rozvoje infekcí a zánětů pohlavních orgánů;
 • rehabilitace porodních cest;
 • příprava na diagnostiku nitroděložního prostoru;
 • prenatální preventivní opatření;
 • příprava na chirurgický zákrok prováděný na ženských reprodukčních orgánech;
 • příprava na kauterizaci na děložním čípku a po něm.

Tento lék je zřídka předepsán lékařem k léčbě chronické formy cystitidy nebo komplikací způsobených jím..

Je možné použít Polygynax pro menstruaci: recenze lékařů

Tento nástroj si získal popularitu díky své dostupnosti a účinnosti. Lékaři doporučují tento lék k použití, často předepisují čípky svým pacientům. Zveme vás, abyste si přečetli komentáře lékařů týkající se terapeutických účinků čípků na reprodukční systém a na mikroorganismy, které vyvolávají výskyt gynekologických onemocnění.

Antipova, E. N., gynekolog

Polygynax - vaginální čípky, v jednom balení je 12 kusů. Stejně jako moji kolegové předepisuji léčbu ženám s houbovou vaginitidou a v jiných případech. Celý průběh léčby je 12 dní, čípky se užívají jednou denně, nedoporučuje se přerušit jejich příjem s nástupem menstruace. Preventivně trvá příjem po dobu šesti dnů. Gynekologové také často předepisují lék před porodem, intrauterinní ultrazvuk, před operací. Klinická účinnost farmaceutického produktu byla prokázána. Pacienti se mě často ptají: je možné použít Polygynax na menstruaci? Odpovídám - můžete. Čípky mají správný baktericidní a antifungální účinek, zabraňují rozvoji infekčních onemocnění. Mnoho mých pacientů si všimlo zlepšení jejich stavu po 3-4 dnech užívání

Sergeeva, A, I., gynekolog

Účinné látky ve formě nystatinu, neomycinu, polymyxinu jsou známé svým antibakteriálním účinkem. Předepisuji léky pro ženy trpící drozdem. Jak víte, nystatin brání rozvoji houby Candida a následné exacerbaci kandidózy. Nepoužívejte však samoléčbu, pokud jsou zjištěny infekční a zánětlivé procesy, je nejprve nutné vyšetřit lékařem. Je důležité zjistit povahu patogenu a poté zvolit nejvhodnější metodu léčby. Obecně řeknu, že Polygynax je topické činidlo a menstruace není překážkou jeho dalšího použití.

Jak vidíme z recenzí gynekologů, účinnost čípků Polygynax byla prokázána v laboratorních studiích a je důležitým farmaceutickým činidlem v boji proti různým gynekologickým onemocněním. Před použitím je důležité podstoupit osobní konzultaci s gynekologem, během vyšetření zjistit příčinu vývoje onemocnění. Lékaři také potvrzují doporučení výrobce, že užívání čípků by nemělo být přerušeno nástupem menstruačního cyklu..

Cena léku

 • individuální nesnášenlivost;
 • první trimestr těhotenství;
 • období kojení.

Ve druhém a třetím trimestru je léčba čípky povolena, pokud přínos pro matku převáží riziko pro plod. Pokud potřebujete užívat tento lék během laktace, přestaňte kojit.

Cena francouzského farmaceutického vývoje se pohybuje od 300 do 800 rublů. Zveme vás, abyste se seznámili s cenami svíček v různých městech Ruska.

MěstoCena za Polygynax
Moskva800 rublů
Arkhangelsk500 rublů
Astrachaň350 rublů
Blagoveshchensk450 rublů
Vladivostok650 rublů
Volgograd400 rublů
Voronež500 rublů
Jekatěrinburg400 rublů

Polygynax se nedoporučuje užívat společně se spermicidními kontraceptivy, protože v kombinaci mohou antikoncepční prostředky ztratit svoji sílu. Skladujte na suchém místě do 20 stupňů Celsia. Je povoleno prodloužit průběh léčby pouze se souhlasem gynekologa, aby se zabránilo vzniku rezistence některých mikroorganismů vůči účinným látkám..

Složení

Při komplexním používání přípravku Polygynax se spermicidními kontraceptivy je možné potlačit jejich účinek.

Lék je založen na nystatinu, neomycinu, polymyxinu. Tato antibiotika působí na oči zánětlivých procesů a v co nejkratší době eliminují bolest. Hlavní výhodou přípravku Polygynax je bezpečnost užívání během menstruace. Složky léčiva jsou lokalizovány na stěnách pochvy, což jim brání v dalším odchodu spolu s menstruací. Čípky neporušují mikroflóru pohlavního orgánu, aktivně působí výlučně na patogenní organismy.

Jsou předepsány pro infekční onemocnění, jako jsou:

 • Plísňová vaginitida
 • Vulvovaginitida
 • Cervicovaginitida
 • Smíšená vaginitida

Vzhledem k tomu, že menstruace je přirozenou provokací, která může zhoršit zánětlivé procesy způsobené infekčním onemocněním, které se do určité doby nijak neprojevilo, je prostě nutné používat léčiva, jako je Polygynax. Je mnohonásobně účinnější bojovat proti patogenům během období jejich abnormální činnosti. Zjistili jsme tedy, že tento lék je účinným prostředkem k zabránění vstupu mikroorganismů do vejcovodů, vaječníků a děložní dutiny..

Léčba poliginaxem během těhotenství a kojení

Během těhotenství je povoleno používat jakékoli léky, pouze pokud jsou předepsány lékařem. Výrobce vaginálních čípků Polygynax tvrdí, že jsou pro plod zcela bezpečné. Na základě toho je povoleno jejich použití v naléhavých případech v minimálních dávkách..

Indikace pro jmenování léku jsou preventivní opatření zaměřená na prevenci rozvoje zánětlivých a infekčních procesů v prenatálním období. Tato opatření mají smysl pouze tehdy, pokud je přítomnost patogenní mikroflóry odhalena v analýzách budoucí matky, což by mělo být potvrzeno laboratorními testy.

Během kojení se léčba tímto lékem nedoporučuje. Obvykle, když je detekována patogenní mikroflóra, lékaři předepisují léčbu jinými prostředky.

Recenze

Pacienti chválí Polygynax na lékařských fórech. Čípky se v gynekologické praxi dobře osvědčily, pokud se používají podle přísných indikací. Odborníci charakterizují tento lék jako účinný, rychle působící a neškodný pro tělo..

Ženy, které používaly přípravek „Polygynax“ během těhotenství, podávají různé recenze. V pozdějších fázích lék pomáhá při houbových a bakteriálních infekcích bez poškození zdraví nenarozeného dítěte. Recenze některých žen však naznačují, že po použití drogy během těhotenství byly u dítěte pozorovány vývojové abnormality. Přisuzují to expozici drogám..

Pozornost! Informace uvedené v článku slouží pouze pro informační účely. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může diagnostikovat a poskytovat doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Aktualizováno: 22.05.2019

Před porodem jsem měl drozd. Bál jsem se, protože bylo málo času, a kromě toho není tak snadné najít drogu schválenou pro takové období. Lékař předepsal čípky Polygynax a po několika dnech byly téměř všechny příznaky pryč. Používal jsem svíčky po dobu 6 dnů a jsem velmi spokojen s výsledkem.

Olga, 26 let, Jekatěrinburg

Když jsem zjistil, že mám houbovou vaginitidu, velmi jsem se bál, protože příznaky nemoci jsou prostě hrozné: silné svědění, nepohodlí, výtok s nepříjemným zápachem, který se neustále objevuje. S léčbou nebylo možné váhat, takže jsem okamžitě dodržoval všechna doporučení gynekologa. Léčba byla založena na čípcích Polygynax, brala také imunomodulační tablety a vitamíny. Na nepohodlí bylo možné zapomenout za týden, ale prošel jsem průběhem léčby až do konce - pouze 12 dní. Jsem rád, že pro mě našli tak účinnou drogu.

Svetlana, 32 let, Krasnodar

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě měkkých tobolek pro vložení do pochvy. Protizánětlivé antifungální činidlo je mléčně béžové barvy, má hladkou, příjemnou strukturu. Forma čípků je navržena pro snadné zavedení do pochvy a má vzhled podlouhlého oválu. Lék se prodává v 6 tobolkách na desku a jedné nebo dvou deskách na krabici.

Mezi analogy existují léky, které jsou levnější a dražší. Lékárny často nabízejí náhradní lék Terzhinan. Co je lepší - Terzhinan nebo Polygynax? Odborníci poukazují na to, že přípravek Terzhinan účinněji působí proti chorobám způsobeným Trichomonas a Gardnerella, což je třeba vzít v úvahu při výběru terapie. Další analogy jsou uvedeny níže.

Jak používat svíčky?

Je zavedena výroba vaginálních tobolek, která se nachází ve Francii. Výzkum specialistů ukázal, že čípky zabraňují vzniku nových infekčních onemocnění a pomáhají potlačovat aktivitu starých během menstruačního cyklu - přirozených hormonálních změn. Polygynax neutralizuje působení patogenních látek pomocí svých antivirových složek. Důsledkem toho je, že nové patogeny nemají schopnost proniknout hluboko do lidského těla.

Před použitím tohoto farmaceutického produktu je důležitá osobní konzultace s gynekologem. Pokyny naznačují, že je nutné užívat Polygynax jednu tobolku denně po dobu 10-12 dnů. Před gynekologickými manipulacemi je důležité přesně dodržovat toto dávkování a preventivně. Překročení dávky je extrémně nežádoucí z toho důvodu, že složky léčiva působí nejen na patogenní organismy, ale také na prospěšné vaginální bakterie, čímž narušují mikroflóru. Dodržování dávkování zabraňuje škodlivým účinkům na celkový stav.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Lék obsahuje antibiotika, na které se tělo rychle přizpůsobuje. Z tohoto důvodu se u žen užívajících tyto čípky obvykle neobjeví vedlejší účinky..

Do dnešního dne nebyl identifikován jediný fakt předávkování, ale při dlouhodobém užívání jsou možné následující projevy:

 • alergická reakce na látky přítomné ve směsi;
 • lokální podráždění nebo svědění;
 • vedlejší účinky aminoglykosidů.

Pokud se objeví uvedené odchylky, měli byste okamžitě vyhledat radu odborníka.

Droga má poměrně minimální seznam kontraindikací. Omezuje se na individuální nesnášenlivost ke složkám léčby a první tři měsíce těhotenství. Kromě toho je nemožné provádět terapeutická opatření během kojení. Pokud existuje naléhavá potřeba léčby tímto konkrétním lékem, kojení by mělo být na chvíli zastaveno.

Indikace pro použití

Tento nástroj si získal popularitu díky své dostupnosti a účinnosti. Lékaři doporučují tento lék k použití, často předepisují čípky svým pacientům. Zveme vás, abyste si přečetli komentáře lékařů týkající se terapeutických účinků čípků na reprodukční systém a na mikroorganismy, které vyvolávají výskyt gynekologických onemocnění.

Antipova, E. N., gynekolog

Jak vidíme z recenzí gynekologů, účinnost čípků Polygynax byla prokázána v laboratorních studiích a je důležitým farmaceutickým činidlem v boji proti různým gynekologickým onemocněním.

Před použitím je důležité podstoupit osobní konzultaci s gynekologem, během vyšetření zjistit příčinu vývoje onemocnění. Lékaři také potvrzují doporučení výrobce, že užívání čípků by nemělo být přerušeno nástupem menstruačního cyklu..

Není těžké najít recenze na tento lék na internetu. Na síť existují různé názory, ale většina žen potvrzuje vysoce kvalitní a lokální klinický účinek přípravku Polygynax, který zabraňuje rozvoji mnoha gynekologických onemocnění..

Jak vidíte z recenzí, svíčky opravdu pomáhají zbavit se kandidózy a dalších zánětlivých procesů. Před užitím čípků je důležité poradit se s gynekologem, abyste předešli komplikacím a vedlejším účinkům..

K exacerbaci chronického drozdu dochází kdykoli, ale tělo je obzvláště zranitelné snížením imunity, hormonální nerovnováhou a relapsy jiných onemocnění. Dokončená léčba má pouze dočasný účinek, dokud se neobjeví provokující faktor.

Mnoho žen si všimne, že mají drozd před nebo bezprostředně po menstruaci. Proto je přístup nového menstruačního cyklu považován za tragédii a kvůli zhoršené infekci je těhotenství nemožné, protože onemocnění zachycuje dny ovulace.

Abychom pochopili, proč může být před menstruací drozd, stojí za zvážení hlavní příčiny exacerbace onemocnění:

 • oslabení imunity, v důsledku čehož tělo není schopné potlačit patogenní mikroorganismy;
 • antibiotická terapie vede ke změně střevní mikroflóry a v důsledku toho k pochvě, což přispívá k rozvoji dysbiózy a kandidózy;
 • diabetes mellitus, který přispívá ke zvýšení hladiny cukru v krvi, kterou houba miluje jíst pro rychlou reprodukci;
 • prevence nebo léčba hormonální antikoncepcí, která zvyšuje hladinu progesteronu v těle, což způsobuje drozd;
 • hormonální poruchy vedoucí ke změnám mikroflóry. Jsou způsobeny těhotenstvím, menstruací.

Pokud se pokaždé, když se drozd zhorší, před nástupem menstruace nebo bezprostředně po ní, znamená to přechod nemoci do chronické formy. A je důležité najít příčinu způsobující nesprávnou funkci těla.

Nástup menstruačního cyklu je první den krvácení. Pokud se první příznaky kandidózy objeví stabilní týden nebo několik dní před touto událostí, znamená to porušení imunitního nebo endokrinního systému.

Neexistuje žádná přímá souvislost mezi menstruací a kandidózou, ale může existovat zvláštní vzor. Názor, že za to mohou hormony, je mylný. Před nástupem menstruace hladina progesteronu stoupá, ale u zdravé ženy zůstává v normálních mezích a nezpůsobuje hormonální nerovnováhu.

Snížená imunita také není dobrou příčinou. Týden před očekávanou menstruací není tělo vystaveno stresu. Během menstruace může dojít k potlačení imunitního systému, ale pouze při silném krvácení a špatném zdravotním stavu, což narušuje normální odpočinek a výživu.

Ale nástup těhotenství může způsobit rozvoj drozdů týden před očekávaným obdobím. Hormonální hladina se prudce mění, ochranné funkce těla se často snižují. Těhotenství jako příčina drozdů proto nelze zrušit..

Pokud se drozd objeví ihned po skončení menstruace, je to způsobeno změnou pH vaginální sliznice. K tomu dochází ze dvou hlavních důvodů:

 • vysoká vlhkost;
 • nadměrná hygiena.

Situaci zhoršuje používání vložek a tamponů, které ne každá žena má příležitost měnit každé 3 hodiny. Výsledkem je skleníkový efekt, krev stagnuje a stává se příznivým prostředím pro vývoj patogenních mikroorganismů.

A po použití vložek s parfémem a syntetickým povrchem může být jemná pokožka intimních míst pokryta vyrážkou a puchýři, které se při poranění stanou otevřenou ranou pro infekci.

Nadměrná hygiena také vede k rozvoji kandidózy po menstruaci..

VÍCE: Je možné kojit antibiotiky?

Babiččina rada, že tyto produkty by se měly používat k čištění pokožky během menstruace, nemá lékařské potvrzení. Je však zaručena nadměrná suchost sliznic, což přispívá k rozvoji drozdů.

 1. Zpožděná menstruace u žen s pravidelným cyklem a bez plánování těhotenství je alarmující.
 2. Porušení stabilního rytmu naznačuje poruchu v těle. Mnoho žen věří, že zpoždění může být po drozdi nebo na pozadí. Samotná kandidóza nemůže způsobit menstruační nepravidelnosti..
 3. V počáteční fázi onemocnění postihuje pouze sliznice, vývoj onemocnění začíná později, proč lékaři nespojují zpoždění a houbovou infekci.
 4. Pokud těhotenství není možné, žena má drozd a zpoždění, pak důvod spočívá v poruchách těla.

Uvedené faktory jsou důsledkem exacerbace chronického onemocnění, hormonální nerovnováhy a zánětlivého procesu. Proč přesně došlo ke zpoždění, je diagnostikován lékařem po vyšetření.

Svíčky Polygynax se používají místně. Pokyny pro použití v gynekologii naznačují racionalitu jejich použití u onemocnění, jako jsou:

 • vulvovaginitida a cervicitida bakteriální a smíšené geneze;
 • kolpitida houbového původu (Candida, Histoplasma, Cryptococcus, Coccidioides);
 • léčba vulvovaginitidy u těhotných žen, včetně hormonální nerovnováhy;
 • infekční onemocnění reprodukčních orgánů u žen v období před a po menopauze;
 • komplikovaná forma cervikálního ektropionu;
 • infekční a zánětlivé procesy v genitálním traktu u dospívajících dívek.

speciální instrukce

Z toho, jak účinný je Polygynax, jsme zkoumali indikace jeho použití a kontraindikace. Je však nutné znát rysy užívání drogy během menstruace. Pokud jste zakoupili svíčky Polygynax, návod k použití obsahuje následující pokyny k použití drogy:

 1. Pokud máte menstruaci, neměli byste léčbu přerušit. Během menstruace se vedlejší účinky léku nemusí objevit nebo zhoršit, takže není důvod k obavám.
 2. Po dobu léčby je nutné opustit intimní život. Pokud stále dochází k pohlavnímu styku, pak latexové ochranné prostředky a spermicidy nemusí zvládnout své úkoly a existuje riziko neplánovaného těhotenství.
 3. Při dlouhodobém užívání léku existuje možnost vzniku rezistentní patogenní flóry.
 4. Dlouhodobá léčba zvyšuje riziko selhání ledvin..

Je také důležité diskutovat o kompatibilitě léku. Kombinace přípravku Polygynax s alkoholem se proto nedoporučuje kombinovat, protože účinek takové léčby může buď chybět, nebo může být mnohem menší, než se očekávalo..

Pokyny pro tento léčivý přípravek

Před provedením terapie je bezpodmínečně nutné provést analýzu vaginálního nátěru k určení patogenní mikroflóry. To pomůže určit citlivost mikrobů na účinné látky léčiva. Lék se aplikuje lokálně. Tobolky musí být vloženy do pochvy, nejlépe v poloze na zádech. Pokyny pro léčbu jsou následující:

 • jedna kapsle denně je dost;
 • ošetření se provádí před spaním;
 • musíte zadat kapsli co nejdále;
 • pro prevenci se Polygynax používá po dobu 6 dnů, pro léčbu - 6-12 dní;

 • když vynecháte další kapsli, neměli byste dávku zvyšovat další den;
 • lék nelze použít déle než předepsané období, na konci kurzu je léčba zastavena - to je nutné, aby se zabránilo rozvoji mikrobiální rezistence a výskytu známek vaginální dysbiózy;
 • během menstruace nemusíte přerušovat kurz, může to pokračovat.
 • Během terapie se nedoporučuje mít sex, jako poslední možnost byste se měli vyhnout používání kondomů, latexových čepic. Pro dívky je určena speciální forma drogy - Polygynax Virgo. Tobolky jsou propíchnuty ze strany špičatého konce, jemně vytlačte obsah do pochvy a přitlačte na skořápku. Poté skořápku vyhoďte. Průběh léčby je 6 dní.

  Analogy léků

  Vaginální čípky Polygynax mají mnoho různých analogů, levné a drahé.

  Trichopolus

  Ovlivňuje zástupce nejjednodušší mikroflóry, aerobních a anaerobních organismů. Používá se nejčastěji při léčbě trichomoniázy, různých vaginitid a jiných infekcí. Používá se jako preventivní opatření před operací.

  Neo-Penotran

  Má antiprotoziální a antimikrobiální účinek. Je předepsán pro nemoci způsobené houbovými patogeny, vaginitidu, pro infekce, které se vyvinou v důsledku smíchání vaginální mikroflóry. Tato droga má ruské protějšky, které nejsou v účinnosti nižší než původní:

  Hexikon

  Působí antisepticky. Je předepsán pro preventivní opatření před porodem a potratem, operace vnitřních pohlavních orgánů, pro pohlavně přenosné choroby, vaginitidu.

  Svíčky s nystatinem

  Má škodlivý účinek na původce plísňových onemocnění. Používají se k léčbě kandidózy. Doxycyklin - lék se používá k léčbě patologických stavů dýchacích orgánů, akutních a pokročilých patologických stavů prostaty a kapavky.

  Acylact

  Obnovuje mikroflóru pochvy, zlepšuje imunitu. Používá se v kombinaci s jinými léky při léčbě gynekologických onemocnění, která ničí vaginální mikroflóru. Doporučeno pro léčbu vaginální dysbiózy.

  Genferon

  Antibakteriální, antivirové léky, pomáhá zvyšovat ochranné vlastnosti těla. Často předepsané k léčbě urogenitálních onemocnění a patologií pohlavních orgánů infekčního původu: kandidóza, opar, trichomoniáza, mykoplamóza, ureaplamóza, nemoci dělohy, vulvovaginitida, prostatitida a uretritida.

  Clotrimazol nebo polyginax - což je lepší

  Čípky Polygynax lze nahradit podobným léčivem ve formě syntetických vaginálních tablet Clotrimazol obsahujících 100 mg účinné látky. Tento analog Polygynaxu má bikonvexní tvar, na okrajích zaoblený, bílý. Blistr obsahuje 6 kusů. Ve srovnání s cenami jsou mnohem levnější..

  K nahrazení léku Polygynax se jako antifungální lék používá analog klotrimazolu. Má vysokou penetrační schopnost, má baktericidní (streptokokový a stafylokokový) a antiamebický (negleriánské cysty) účinek na tělo, přispívá ke zničení Trichomonas.

  Tento analog je široce používán při léčbě drozdů a jiných pohlavně přenosných infekcí, například:

  • kandidomykóza;
  • kandidální balanitida;
  • trichomoniáza;
  • vaginální kandidóza.

  Také vaginální čípky levné náhražky Polygynax se používají k léčbě porodních cest před zahájením procesu vzhledu plodu a dezinfekci genitálií před operací.

  Podle pokynů k léku jsou injekčně aplikovány speciálním aplikátorem večer do pochvy, ležící na posteli, aby se zajistilo hlubší proniknutí.

  Při provádění léčby výše uvedených onemocnění je doba léčby tímto analogem 6 dní. Po provedení studií na přítomnost patogenních mikroorganismů může lékař předepsat opakovaný průběh užívání drogy.

  Seznam kontraindikací má následující body:

  • těhotenství v prvním trimestru;
  • individuální nesnášenlivost účinné látky nebo jiných složek, které tvoří drogu.

  S velkou péčí a v přísném souladu se jmenováním odborníka můžete tento lék, který nahrazuje Polygynax, používat ve druhém a třetím trimestru těhotenství, stejně jako při krmení dítěte. Nežádoucí účinky se omezují na svědění, pálení a otok sliznice pohlavních orgánů. Je možný výskyt vaginálního výtoku, časté močení, bolestivé nepohodlí při pohlavním styku.

  V závislosti na onemocnění je často nutné používat analogické vaginální tablety ve spojení s léčivem ve formě masti..

  Se streptokokovou infekcí

  Polygynax je polyvalentní terapeutické léčivo, které se také používá k infekcím streptokokovými patogeny. Existují však experimenty, které prokázaly relativně slabý účinek při použití přípravku Polygynax proti těmto patogenům. Při diagnostice „čisté“ streptokokové infekce je lepší zvolit jiný lék; účinek přípravku Polygynax proti streptokokům je oprávněný pouze v případech, kdy se jedná o smíšený typ infekce, tj. Existuje několik důvodů a streptokoky jsou jen jedním druhem. Další možností je léčba Polygynaxem, která by měla trvat 12 dní a měla by být kombinována s vhodným perorálním antibiotikem.

  Jedním ze znaků zdraví žen je pravidelná menstruace. Někdy se však ženy potýkají s problémem, když se uvolní málo krve nebo se změní doba menstruace. Často si místo menstruace všimnou růžového výtoku.